Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,791 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,036 μηνύματα σε 93,210 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 649 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Απορίες για απόφοιτους

marysita

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη marysita
H marysita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H marysita έγραψε στις 16:54, 15-01-10:

Αν δηλωσει καποιοσ οτι θα ξαναδωσει δευτερη φορα πανελληνιες αλλα δεν παει τοσο καλα οσο την πρωτη φορα εχει δικαιωμα στο μηχανογραφικο να δηλωσει με το 10% και οχι κανονικα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 17:08, 15-01-10:

Αρχικα μπραβο σου που το πηρες αποφαση να ξανα δωσεις..(αν η ερωτηση που εκανες αφορα εσενα).
Στις περισσοτερες φορες οταν καποιος δινει δευτερη συνεχομενη φορα τα παει εστω και λιγο καλυτερα απο την πρωτη γιατι ολα σχεδον του ειναι γνωστα γιατι εστω μια φορα και ο χειροτερος μαθητης τα εχεις διαβασει.

Αν παλι δε τα παει καλα τη δευτερη φορα φυσικα και μπορει να δηλωσει σχολες με το 10%. Απο την στιγμη που καποιοι κανουν χαρτια οτι θα δωσουν και δευτερη φορα αλλα δεν παρουσιαζονται ουτε καν στις πανελλαδικες για να γραψουν τοτε λογικα μπορεις και εσυ να δηλωσεις κανονικα το μηχανογραφικο σου τη δευτερη φορα ή να κανεις μηχανογραφικο με το 10%.
Ισως υπαρξει μονο ενα προβλημα με την βεβαιωση προσβασης
Η περσυνη σου βεβαιωση καταστρεφεται μονο οταν εκδοθει η νεα, σωστα? :emm:

Τεσπα.. Καλη σου επιτυχια αν εσυ δινεις δευτερη φορα..

ελπιζω να βγαζεις νοημα απο αυτα που σε εγραψα και να βοηθησα..^^

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gogokostaki (Γωγώ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gogokostaki
H Γωγώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εκπαιδευτικών Πολιτικών Δομικών Έργων ΑΣΠΑΙΤΕ Αθήνας και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H gogokostaki έγραψε στις 17:54, 15-01-10:

Αν αποφασίσεις να δώσεις φέτος ξανά και δηλώσεις ότι θα δώσεις κανονικά και πας να γράψεις τότε δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το 10%. Εννοώ ότι εφόσον δώσεις πανελλήνιες φέτος, με αυτούς τους βαθμούς θα συμπληρώσεις μηχανογραφικό, οι παλιοί "ακυρώνονται". :nono:Και αν ακόμα του χρόνου αποφασίσεις να δώσεις με 10%, τότε δίνεις με τους φετινούς σου βαθμούς και όχι με τους περσινούς. Αν θες να δώσεις με το 10% πήγαινε να δηλώσεις όπως και υπόλοιποι αλλά να δηλώσεις ότι θα δώσεις με το 10% και ΔΕΝ θα γράψεις εξετάσεις. Ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω

Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 20:30, 16-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από gogokostaki
Αν αποφασίσεις να δώσεις φέτος ξανά και δηλώσεις ότι θα δώσεις κανονικά και πας να γράψεις τότε δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το 10%. Εννοώ ότι εφόσον δώσεις πανελλήνιες φέτος, με αυτούς τους βαθμούς θα συμπληρώσεις μηχανογραφικό, οι παλιοί "ακυρώνονται". :nono:Και αν ακόμα του χρόνου αποφασίσεις να δώσεις με 10%, τότε δίνεις με τους φετινούς σου βαθμούς και όχι με τους περσινούς. Αν θες να δώσεις με το 10% πήγαινε να δηλώσεις όπως και υπόλοιποι αλλά να δηλώσεις ότι θα δώσεις με το 10% και ΔΕΝ θα γράψεις εξετάσεις. Ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω
ακυρωνονται για ποιον λογο?:what:
μα η βεβαιωση δε θα εχει καταστραφει νομιζω..
μπορει να ζητησει απο το λυκειο της να μην την καταστρεψουν
αλλα και παλι δεν ειμαι 100% σιγουρη για αυτο που ειπα εγω
απλα λεω πως ειναι το λογικο και λεω συμφωνα με αυτα που θυμαμαι (:emm

δε γνωριζει καποιος αλλος να μας πει γιατι δωσαμε στην κοπελα 2 ακριβως αντιθετες γνωμες?:xixi:

Παράθεση

gogokostaki (Γωγώ)

Φοιτητής

H Γωγώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εκπαιδευτικών Πολιτικών Δομικών Έργων ΑΣΠΑΙΤΕ Αθήνας και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H gogokostaki έγραψε στις 21:06, 16-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από BAM BAM
ακυρωνονται για ποιον λογο?:what:
μα η βεβαιωση δε θα εχει καταστραφει νομιζω..
μπορει να ζητησει απο το λυκειο της να μην την καταστρεψουν
αλλα και παλι δεν ειμαι 100% σιγουρη για αυτο που ειπα εγω
απλα λεω πως ειναι το λογικο και λεω συμφωνα με αυτα που θυμαμαι (:emm

δε γνωριζει καποιος αλλος να μας πει γιατι δωσαμε στην κοπελα 2 ακριβως αντιθετες γνωμες?:xixi:
Ναι δεν λέω το αντίθετο. Μπορεί να δώσει με τους περσινούς βαθμούς. Αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν θα πάει να ξαναγράψει εξετάσεις. Πάντα μετράνε οι βαθμοί από την τελευταία φορά που έδωσες κανονικά.

Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness Για έγραψε στις 21:53, 16-01-10:

1. απαγορευονται τα greeklish
2. γιατι δε κανεις δικο σου θεμα?

χα.. για να μη χανεσαι δες εδω.. σε βρηκα τα 2 θεματα που υπαρχουν
http://ischool.e-steki.gr/showthread...EF#post1247036
http://ischool.e-steki.gr/showthread...EF#post1855223

Παράθεση

ΕΥΘΥΜΗΣ

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη ΕΥΘΥΜΗΣ
Ο ΕΥΘΥΜΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Απόφοιτος του τμήματος Ιδιωτική σχολή και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O ΕΥΘΥΜΗΣ έγραψε στις 06:00, 17-01-10:

Εχω και εγω μια απορια σχετικα με αποφοιτους μιας και εγω αποφοιτος ειμαι
Βασικα οχι απορια αλλα επιβεβαιωση..ΑΝ ξαναδωσεις μπορεις να δωσεις με αλλη κατευθυνση απο αυτη που ειχες αποφοιτησει??(θελω εγκυρη και σιγουρη απαντηση)..
Ευχαριστω..

Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness Για έγραψε στις 06:09, 17-01-10:

οτι μπορεις να αλλαξεις το μαθημα επιλογης το γνωριζω, ξερω πως ισχυει 100%

για αυτο με την κατευθυνση εγω δε μπορω να σε πω για σιγουρα :/
καποιος θα ξερει
εγω νομιζω πως ναι

Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη foreverfreak
Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ζωϊκής Παραγωγής ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) . Έχει γράψει 1,337 μηνύματα.

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε στις 07:11, 17-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από ΕΥΘΥΜΗΣ
Εχω και εγω μια απορια σχετικα με αποφοιτους μιας και εγω αποφοιτος ειμαι
Βασικα οχι απορια αλλα επιβεβαιωση..ΑΝ ξαναδωσεις μπορεις να δωσεις με αλλη κατευθυνση απο αυτη που ειχες αποφοιτησει??(θελω εγκυρη και σιγουρη απαντηση)..
Ευχαριστω..
Ναι, φυσικα και μπορεις, απλα δε θα ισχυουν οι προφορικοι σου βαθμοι!!

Παράθεση

182 (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη 182
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εμπορίας και Διαφήμισης ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 94 μηνύματα.

O 182 έγραψε στις 11:34, 17-01-10:

ρε παιδια εχω μια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σημαντικη απορια....
Ειμαι αποφοιτος...ποτε θα παω στο σχολειο που θα δωσω πανελληνιες, να δηλωσω οτι θα ξαναδωσω???
Τώρα κοντα δεν ειναι??
παρακαλω απαντηστε μου γτ εχω ψιλοαγχωθει....:S:S

Παράθεση

gogokostaki (Γωγώ)

Φοιτητής

H gogokostaki έγραψε στις 11:54, 17-01-10:

Μπορείς να πας να δηλώσεις από 1 έως 22 Φεβρουαρίου

Παράθεση

KOSMASSSS (ΚΟΣΜΑΣ)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη KOSMASSSS
Ο ΚΟΣΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O KOSMASSSS έγραψε στις 12:03, 17-01-10:

παιδια μια ερωτηση θελω να κανω.... για οποιους θελουν να δωσουν δευτερη και τριτη φορα πανελληνιες εξετασεις, τι γινεται με τουσ προφορικουσ βαθμους των μαθηματων...παραμενουν ιδιοι???

Παράθεση

kwstas2113293

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kwstas2113293
Ο kwstas2113293 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O kwstas2113293 έγραψε στις 14:29, 17-01-10:

Οι προφορικοι μετρανε μεχρι 3 χρονια μετα την αποφοιτηση απο το λυκειο.Επειτα απο τα 3 χρονια αν θες να ξαναδωσεις μετρανε μονο οι γραπτοι βεθμοι των πανελληνιων

Παράθεση

vaggelis1984

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη vaggelis1984
Ο vaggelis1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O vaggelis1984 έγραψε στις 15:19, 17-01-10:

Αναλυτικές πληροφορίες υπάρχουν στην σελίδα του Υπουργείου Παιδείας
http://www.ypepth.gr/el_ec_category10492.htm
πήγαινε εκεί που λέει
"Πληροφοριακό έντυπο για τις πανελλαδικές εξετάσεις 2010"
:no1:

Επίσης μπορείς να βρεις και το φυλλάδιο " Δήλωσης υποψηφίου για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση "
http://www.ypepth.gr/docs/4_selides_...009_090122.doc

Παράθεση

KOSMASSSS (ΚΟΣΜΑΣ)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη KOSMASSSS
Ο ΚΟΣΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O KOSMASSSS έγραψε στις 21:16, 22-01-10:

Μια ερωτηση.....Αν καποιος καταθεσει μηχανοχραφικο με το 10% μπορει να χρησιμοποιησει και τν μοριοδοτιση 10% απο τυχον πανελληνια νικη σε σχολικους αγωνες??? Παρακαλω καποιος που να γνωριζει και να ειναι σιγουρος..

Παράθεση

niki.p (Nίκη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη niki.p
H Nίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

H niki.p έγραψε στις 05:13, 25-01-10:

http://www.alfavita.gr/ejetaseis05/ej29_12_9_0125.php
Δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσει, βαριόμουν να το διαβάσω
Αν δε βρεις κάτι, πάρε τηλέφωνο στους αριθμούς που δίνει στην αρχή, εγώ πήρα για μια απορία που είχα κι ήταν πολύ εξυπηρετικοί :xixi:

Παράθεση

tasos_ap (Τάσος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη tasos_ap
Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O tasos_ap ...Όλο φεύγω και όλο εδώ είμαι! έγραψε στις 05:25, 25-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από BAM BAM
οτι μπορεις να αλλαξεις το μαθημα επιλογης το γνωριζω, ξερω πως ισχυει 100%

για αυτο με την κατευθυνση εγω δε μπορω να σε πω για σιγουρα :/
καποιος θα ξερει
εγω νομιζω πως ναι
Ελπίζω να μην άργησα να απαντήσω και η απάντησή μου να βοηθήσει! Επειδή έδωσα 2 φορές, αν θέλεις να αλλάξεις κατεύθυνση μπορείς την δεύτερη φορά, αλλά αν δώσεις μέσα στα χρόνια που μετράνε οι προφορικοί βαθμοί (2 ή 3 αφού τελειώσεις το σχολείο), τότε στα μαθήματα που δεν έκανες στο σχολείο την πρώτη φορά θα έχεις προφορικό βαθμό 0!
Για παράδειγμα αν την πρώτη φορά έδωσες από τεχνολογική και την δεύτερη θέλεις να δώσεις από θετική, τότε στην Βιολογία και στην Χημεία κατεύθυνσης θα έχεις 0 προφορικό, αν έδωσες από τεχνολογική και θέλεις να δώσεις θεωρητική, τότε και στα 4 της θεωρητικής θα έχεις 0 και πάει λέγοντας.

Απλά αφού δώσεις γίνεται αυτόματη αναπροσαρμογή του προφορικού βαθμού από 0 σε 2 μονάδες πιο κάτω απ' ότι έχεις γράψει, όπως γίνεται και στα υπόλοιπα αν έχεις άσχημο προφορικό και γράψεις καλά ή αν έχεις πολύ καλό προφορικό και γράψεις πολύ άσχημα...

Εδώ νομίζω ότι είναι οι περισσότερες απαντήσεις στις απορίες σας!!

Παράθεση

AlexandrosZ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη AlexandrosZ
Ο AlexandrosZ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O AlexandrosZ έγραψε στις 23:42, 12-06-16:

Καλησπέρα

Ονομάζομαι Αλέξανδρος και θα ήθελα να θέσω κάποιες ερωτήσεις για τις επόμενες πανελλήνιες. Είμαι κάτοχος απολυτηρίου και δεν έχω ξαναδώσει. Αποφάσισα να δώσω φέτος και έχω μερικές απορίες. (ΓΕΛ)

-Οι στρατιωτικές σχολές που θέλω να επιλέξω έχουν μεταβεί στο 2ο επιστημονικό πεδίο ενώ εγώ είχα διαλέξει (όταν ήμουν στο λύκειο) το 5ο. Γίνεται η αλλαγή κατευθύνσεως; Αν ναι, ποια είναι τα μειονεκτήματά μου και ποια τα πλεονεκτήματα;
-Λόγω το ότι είμαι της "παλιάς γενιάς" (όπως το ονόμασε ένας φίλος μου) θα δώσω με το παλιό σύστημα ή με το καινούργιο; Σε τι με ωφελεί αυτό;
-Είναι εφικτό να παρακολουθήσω μαθήματα (κατευθύνσεως) στο λύκειο μου;
-Η τριτεκνία καταργήθηκε τελικά;
-Υπάρχουν κάποια πλεονεκτήματα για αυτούς που εργάζονται;
-Άκουσα πως εάν επιλέξω μόνο μία σχολή, λαμβάνω κάποια μόρια, αληθεύει;
-Υπάρχουν κάποια μόρια που λαμβάνω λόγω υπηρεσίας μου στις ένοπλες δυνάμεις;

Ευχαριστώ πολύ.
Παράθεση

xristaras12345

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη xristaras12345
Ο xristaras12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,184 μηνύματα.

O xristaras12345 έγραψε στις 00:09, 13-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από AlexandrosZ
Καλησπέρα

Ονομάζομαι Αλέξανδρος και θα ήθελα να θέσω κάποιες ερωτήσεις για τις επόμενες πανελλήνιες. Είμαι κάτοχος απολυτηρίου και δεν έχω ξαναδώσει. Αποφάσισα να δώσω φέτος και έχω μερικές απορίες. (ΓΕΛ)

-Οι στρατιωτικές σχολές που θέλω να επιλέξω έχουν μεταβεί στο 2ο επιστημονικό πεδίο ενώ εγώ είχα διαλέξει (όταν ήμουν στο λύκειο) το 5ο. Γίνεται η αλλαγή κατευθύνσεως; Αν ναι, ποια είναι τα μειονεκτήματά μου και ποια τα πλεονεκτήματα;
-Λόγω το ότι είμαι της "παλιάς γενιάς" (όπως το ονόμασε ένας φίλος μου) θα δώσω με το παλιό σύστημα ή με το καινούργιο; Σε τι με ωφελεί αυτό;
-Είναι εφικτό να παρακολουθήσω μαθήματα (κατευθύνσεως) στο λύκειο μου;
-Η τριτεκνία καταργήθηκε τελικά;
-Υπάρχουν κάποια πλεονεκτήματα για αυτούς που εργάζονται;
-Άκουσα πως εάν επιλέξω μόνο μία σχολή, λαμβάνω κάποια μόρια, αληθεύει;
-Υπάρχουν κάποια μόρια που λαμβάνω λόγω υπηρεσίας μου στις ένοπλες δυνάμεις;

Ευχαριστώ πολύ.
-Πρώτα απο όλα οι στρατιωτικές σχολές έχουν μεταφερθεί σε όλα τα πεδία πέραν του 4ου που είναι οι εκπαιδευτικές σχολές.
-δόθηκε η δυνατότητα φέτος να δώσουν με το παλιό σύστημα γιατί το φετινό ήταν μεταβατικό σύστημα το αν θα ισχύσει και για του χρόνου που αλλάζει πάλι το σύστημα δεν το γνωρίζω αλλά μάλλον δεν θα ισχύσει.
-η τριτεκνία ισχύει ακόμα για στρατιωτικές σχολές αλλά μάλλον θα καταργηθεί γιατί υπάρχουν προσφυγές στα διοικητικά δικαστήρια.
-εαν εργάζεσαι πας σε απογευματινό λύκειο αλλά δεν μπορέίς να δώσεις για στρατιωτικές σχολές όπως επιτρέπεται με τα ημερήσια
-οχι δεν αληθεύει αυτό που το άκουσες?
-οχι τα μόρια λαμβάνονται στις προκηρύξεις μέσω ασεπ και οχι μέσω των πανελληνίων εξετάσεων.
Παράθεση

LostInOblivion

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη LostInOblivion
Ο LostInOblivion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O LostInOblivion έγραψε στις 17:53, 27-06-16:

Για σας,
Κάνω μια μικρή (personal) έρευνα και θα ήθελα να μου πείτε: η βάση του 10 το 2015 ίσχυε για όλες τις σχολές ή μόνο για σχολές που ήθελαν ειδικό μάθημα;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Παράθεση

Λένω

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,489 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 19:47, 27-06-16:

Η βάση του 10 έχει καταργηθεί από το 2010. Αυτό που ίσχυε πάντα και ισχύει είναι ότι για να εισαχθείς σε μια σχολή στην οποία απαιτείται ειδικό μάθημα (ή μαθήματα) θα πρέπει να βαθμολογηθείς σε αυτό τουλάχιστον με τη βάση (10) αλλιώς δεν εισάγεσαι ακόμα και αν στα υπόλοιπα μαθήματα πάρεις μεγάλους βαθμούς.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λένω : 27-06-16 στις 21:23.
Παράθεση

silver4

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη silver4
Ο silver4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O silver4 έγραψε στις 20:34, 19-10-16:

Καλησπερα!! Μπορει να μου πει καποιος ποσες φορες μπορω να δωσω πανελληνιες? Ευχαριστω!!
Παράθεση

spinalgr1990 (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη spinalgr1990
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O spinalgr1990 / έγραψε στις 20:36, 19-10-16:

οσες φορες θες -δεν υπαρχει περιορισμος.
Παράθεση

silver4

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη silver4
Ο silver4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O silver4 έγραψε στις 20:44, 19-10-16:

Ααα επειδη ηξερα οτι γινεται μονο 3. Ευχαριστω πολυ!!
Παράθεση

coxs

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη coxs
Ο coxs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O coxs έγραψε στις 14:21, 25-10-16:

Καλησπέρα,αμα ξαναδωσω 2η φορα θα πρεπει να διαγραφτω από τη σχολη που είμαι τωρα η φοιτω μεχρι να κανω την αιτηση εγγραφη στη σχολη που επιασα(τη 2η φορα)
Παράθεση

Λένω

Περιβόητο Μέλος

H Λένω έγραψε στις 17:43, 25-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από coxs
Καλησπέρα,αμα ξαναδωσω 2η φορα θα πρεπει να διαγραφτω από τη σχολη που είμαι τωρα η φοιτω μεχρι να κανω την αιτηση εγγραφη στη σχολη που επιασα(τη 2η φορα)
Φοιτάς κανονικά στην τωρινή σου σχολή και διαγράφεσαι πριν πας να εγγραφείς στη σχολή που θα περάσεις τη δεύτερη φορά. Αν δεν περάσεις στη σχολή που θέλεις τη δεύτερη φορά συνεχίζεις κανονικά τη φοίτησή σου εκεί που είσαι τώρα.
Παράθεση

manolis_98

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη manolis_98
Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 737 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 00:17, 23-01-17:

απορία σχετικά με το σύστημα.
μπορει καποιος να φοιτα σε μια σχολη και να δωσει πανελληνιες ,διχως να διαγραφει απο τη σχολή του;
Παράθεση

MariaMp (Μαρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη MariaMp
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H MariaMp έγραψε στις 00:22, 23-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από manolis_98
απορία σχετικά με το σύστημα.
μπορει καποιος να φοιτα σε μια σχολη και να δωσει πανελληνιες ,διχως να διαγραφει απο τη σχολή του;
Φυσικά! Έτσι είναι κατοχυρωμένη η σχολή σου αν δεν τα πάς καλά στισ πανελλήνιες!
Παράθεση

manolis_98

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη manolis_98
Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 737 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 00:30, 23-01-17:

θενξ!
Παράθεση

shadow

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη shadow
H shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H shadow έγραψε στις 18:59, 30-01-17:

Να ρωτησω κι εγω κατι;Αν καποιος παει να δηλωσει φετος συμμετοχη για τις πανελληνιες του 17 και τελικα δεν παει να δωσει μπορει να κανει ξανα αιτηση του χρονου για τις πανελληνιες του 18;;
Παράθεση

PeterTheGreat (Staphylococcus aureus)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PeterTheGreat
Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 821 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε στις 19:10, 30-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από shadow
Να ρωτησω κι εγω κατι;Αν καποιος παει να δηλωσει φετος συμμετοχη για τις πανελληνιες του 17 και τελικα δεν παει να δωσει μπορει να κανει ξανα αιτηση του χρονου για τις πανελληνιες του 18;;
Λογικά ναι, απλά θα θεωρηθεί ότι πήρε 0 σε όλα αυτή τη φορά (δεν μετράει για την επόμενη οπότε δεν υπάρχει θέμα). Το μόνο πρόβλημα ίσως να είναι το αν θα κοπείς στο απολυτήριο.
Παράθεση

MikeGR

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MikeGR
Ο MikeGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O MikeGR έγραψε στις 15:46, 01-02-17:

Πόσα μαθήματα δίνουν με το νέο σύστημα οι απόφοιτοι? Είμαι απόφοιτος εδώ και πολλά χρόνια και λέω να τολμήσω να δώσω πανελλήνιες όμως δεν βγάζω άκρη σχετικά με τον αριθμό των μαθημάτων που πρέπει να δώσω. Σε φροντιστήρια μου λένε πέντε στα λύκεια ή δεν ξέρουν ή μου λένε τέσσερα.
Παράθεση

Evcathy

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Evcathy
H Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H Evcathy έγραψε στις 15:52, 01-02-17:

Αν δώσεις 4 μαθηματα θα εχεις ανοιχτό μονο ενα πεδίο. Αν δώσεις 5 θα εχεις δυο. Ανάλογα με τα πεδία που θες να ανοίξεις, θα επιλέξεις και τα μαθηματα που θα δώσεις.
Παράθεση

LostInOblivion

Νεοφερμένος

O LostInOblivion έγραψε στις 07:58, 05-05-17:

Καλήμερα σας! Θα ήθελα να μου λύσετε μια μικρή απορία που έχω. Έχω δει ότι κάποιες σχολές δέχονται π.χ 200 άτομα αλλα εισάγονται μόνο 150. Γιάτι γίνεται αυτό; Σας ευχαριστώ για την βοήθεια εκ των προτέρων.
Παράθεση

Stickerbush

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stickerbush
Ο Stickerbush αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 500 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 09:19, 05-05-17:

άλλες σχολές έχουν μεγάλες εγκαταστάσεις και αμφιθέατρα, άλλες όχι. Κάποιες προσφέρουν εργαστήρια και χρησιμοποιούν αναλώσιμα, κάποιες απλά παραδίδουν στις αίθουσες. Do the math
Παράθεση

LostInOblivion

Νεοφερμένος

O LostInOblivion έγραψε στις 11:58, 05-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Stickerbush
άλλες σχολές έχουν μεγάλες εγκαταστάσεις και αμφιθέατρα, άλλες όχι. Κάποιες προσφέρουν εργαστήρια και χρησιμοποιούν αναλώσιμα, κάποιες απλά παραδίδουν στις αίθουσες. Do the math
Συγγνώμη αλλά δεν σε κατάλαβα. Μπόρει να έδωσα λάθος παράδειγμα ή είμαι ηλίθιος. Το 2015 Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης, Παντείου οι θέσεις ήταν 200 αλλά μπήκαν 180 ατομα, δηλαδή έμεναν ακόμα 20 θέσεις. Είναι στο χέρι τους πόσους θέλουν να περάσουν στην σχολή; Αν ναι, γιατί δίνουν τόσες θέσεις και επιτρέπουν λιγότερα άτομα;
Παράθεση

harry akritas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη harry akritas
Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε στις 13:08, 05-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από LostInOblivion
Συγγνώμη αλλά δεν σε κατάλαβα. Μπόρει να έδωσα λάθος παράδειγμα ή είμαι ηλίθιος. Το 2015 Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης, Παντείου οι θέσεις ήταν 200 αλλά μπήκαν 180 ατομα, δηλαδή έμεναν ακόμα 20 θέσεις. Είναι στο χέρι τους πόσους θέλουν να περάσουν στην σχολή; Αν ναι, γιατί δίνουν τόσες θέσεις και επιτρέπουν λιγότερα άτομα;
Αν και ψιλοάσχετος, η περίπτωση να μην είχαν ζήτηση και να μην καλύφθηκαν όλες οι θέσεις δεν παίζει;
Παράθεση

PolGR1509

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη PolGR1509
Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε στις 13:13, 05-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από LostInOblivion
Μα αφού 10% επί των θέσεων διεκδικούν και οι των προηγούμενων ετών...20 θέσεις δηλαδή..όχι;
Παράθεση

LostInOblivion

Νεοφερμένος

O LostInOblivion έγραψε στις 13:34, 05-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από harry akritas
Αν και ψιλοάσχετος, η περίπτωση να μην είχαν ζήτηση και να μην καλύφθηκαν όλες οι θέσεις δεν παίζει;
Έχεις δίκιο αλλά κάτι με ενοχλεί, δεν ξέρω...

Αρχική Δημοσίευση από PolGR1509
Μα αφού 10% επί των θέσεων διεκδικούν και οι των προηγούμενων ετών...20 θέσεις δηλαδή..όχι;
Ναι, λογικά είναι και το 10%

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Παράθεση

Λένω

Περιβόητο Μέλος

H Λένω έγραψε στις 12:03, 06-05-17:

Με το 90% - θέσεις 180, με το 10% του 2014 - θέσεις 12, με το 10% του 2013 - θέσεις 8.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους