Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,307 εγγεγραμμένα μέλη και 3,040,812 μηνύματα σε 92,465 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 843 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Αποδοτικότερος τρόπος διαβάσματος

ren a

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη ren a
H ren a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H ren a έγραψε στις 17:36, 17-01-10:

Γεια σασ παιδια....!!!εχω κ εγω οπω ολοι σασ το προβλημα μου με τισ πανελλαδικες...ειμαι θεωρητικη κατευθυνση και θελω να περασω στρατιωτικεσ σχολεσ...σσασ ι ευελπιδων!!!γενικα μεχρι περυσι ημοθν καλη μαθητρια κ εγραφα αρκετα καλα σε ολα τα μαθηματα(γυρω στ 17)....απο φετοσ οι βαθμοι μου ειναι χαλια κ εχω μπει στ τρυπακι που μπαινουμε ολοι"αυτο τ μαθημα ειναι γενικησ αρα δν το διαβαζω"με αποτελεσμα να στενοχωριεμαι με αυτουσ τουσ βαθμοθσ!
παρολα αυτα οι καθηγητες μου στο σχολειο κ στο φροντηστηριο με θεωρουν αρκετα καλη....ετσι λενε τουλαχιστον....!!!!!!!τ προβλαμα μου ειναι οτι δεν μπορω να οργανωσω το διαβασμα μου.....γι αυτο ζηταω κ βοηθεια...πρεπει να γραψω 19000 μορια του χρονου.....ποσεσ ωρεσ ειναι καλο να διαβαζω απο φετος????!μη μου πειτε οτι ειναι θεμα καθενος ποσεσωρεσ διαβαζει..το ξερω αλλα τ θεμα ειναι οτι θελω ναπαρω ενα παραδειγμα απο καποιον που εγραψε καλα στισ πανελλαδικεσ για να τ εφαρμοσω κ εγω...!!!ευχαριστω!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 19:53, 17-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από ren a
Γεια σασ παιδια....!!!εχω κ εγω οπω ολοι σασ το προβλημα μου με τισ πανελλαδικες...ειμαι θεωρητικη κατευθυνση και θελω να περασω στρατιωτικεσ σχολεσ...σσασ ι ευελπιδων!!!!!
Με συγχωρείς αλλά νομίζω ότι Ευελπίδων από τη θεωρητική δεν γίνεται. Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά νομίζω είναι 2ο ή 4ο πεδίο και απο θεωρητική χάνεις πολλά μόρια και δεν σου φτάνουν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ren a

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη ren a
H ren a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H ren a έγραψε στις 21:08, 17-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Με συγχωρείς αλλά νομίζω ότι Ευελπίδων από τη θεωρητική δεν γίνεται. Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά νομίζω είναι 2ο ή 4ο πεδίο και απο θεωρητική χάνεις πολλά μόρια και δεν σου φτάνουν.

ναι το γνωριζω οτι χανω πολλα μορια.....θα επιλεξω μαθηματικα ως μαθημα επιλογης κ αναγκαστικα θα χασω....

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,137 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 15:06, 20-01-10:

θα απαντησω στο αρχικο...οντως ο καθενας εχει τον τροπο του, αλλα ειπες πως χρειαζεσαι κατι να βασιστεις ως παραδειγμαγια να βρεις τον δικο σου εε?? κανε μελετη οχι διαβασμα, μην παπαγαλιζεις, ανελυε αυτο που μαθαινεις/εξασκεις, προσπαθησε να βρεις εναν τροπο να κανεις το διαβασμα ενδιαφερον. το χειροτερο διαβασμα γινεται στο γραφειο, εγω περπατω συνηθως (ακομα κι οταν λυνω γραπτα μια ασκηση). προσπαθησε να δεις την χρησιμοτητα του καθε μαθηματος ωστε να το εκιμησεις περισσοτερο και να το μαθαινεις ευκολα. ωσο για τις ωρες, προτινω 5ωρα, αλλα και παλι εξαρταται με τοποσο ευκολα το μαθαινεις, δεν διαβαζουμε με χρονομετρο που μολις τελειωνει κλεινουμε βιβλια!

Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tebelis13
Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε στις 16:11, 20-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από SICX
το χειροτερο διαβασμα γινεται στο γραφειο

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,137 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 16:16, 20-01-10:

ναι, εχεις δικιο, επρεπε να βαλω σε παρενθεση "(για μενα)

Παράθεση

jimmaras (Δημητρης)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη jimmaras
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O jimmaras έγραψε στις 22:58, 15-02-10:

Γεια χαρα!
Το προβλημα μου ειναι ενα και συγκεκριμενο!
Ειμαι ενα παιδι το οποιο διαβαζει καθημερινα. Διαβαζω για το φροντηστηριο και για το σχολειο διαβαζω μονο τα μαθηματα τα οποια με ενδιαφερουν! Αφου διαβαζω αρκετα ενα ιδανικο αποτελεσμα ειναι να γραφω καλα στα διαγωνισματα!
Αυτο ομως δεν συμβαινει! Το αποτελεσμα βεβαια ειναι η απογοητευση!
Θα ηθελα απο ολους σας να μου πειτε αποδοτικοτερους τροπους διαβασματος!
Τι κανω λαθος? Πως διαβαζετε εσεις?

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 00:04, 16-02-10:

Όλα τα μαθήματα θέλουν συγκέντρωση.Αυτό για να το πετύχεις θέσε πχ κάποιους 'στόχους'. πχ σε 2 ώρες πρέπει να έχω τελειώσει το διάβασμα για να πάω στο γήπεδο ξέρω γω.

Αν πρόκειται για θετικά μαθήματα θέλουν πολύ εξάσκηση, όχι ότι τα αρχαία ή τα λατινικά δεν θέλουν...Μπορείς και μόνος σου να λύνεις επιπλέον ασκήσεις έτσι ώστε να ξέρεις ότι έκανες το παν από την μεριά σου, και επονμένως να μην είσαι αγχωμένος!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 00:16, 16-02-10:

Οσο και να διαβασεις, αν δεν κατανοησεις αυτα που διαβαζεις, δεν προκειται να γραψεις καλα. Μπορεις οταν διαβαζεις να εχεις διπλα σου ενα τετραδιο οπου θα σημειωνεις διαφορα πραγματα. Μπορεις να γραφεις ερωτησεις, να κανεις περιληψη του τι διαβασες, να γραφεις τις αποριες σου για να ρωτησεις τον καθηγητη του, να φτιαχνεις σχεδιαγραμματα και εικονες και αλλα τετοια. Μπορεις επισης να παρεις καρτες και απο την μια μερια να γραφεις μια ερωτηση και απο πισω την απαντηση ωστε οταν εχεις διαγωνισμα να διαβαζεις απο τις καρτες για να ακονιζεις την μνημη σου. Μη διαβαζεις προσπαθωντας να αποθηκευσεις στην μνημη σου οτι διαβασες. Διαβαζε και ρωτα γιατι αυτο ειναι ετσι; Τι θα γινοταν αν ηταν αλλιως; κτλ. Κανε κριτικη σε αυτο που διαβαζεις

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

George perk

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη George perk
Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O George perk έγραψε στις 15:54, 01-08-12:

μεγαλο προβλημα χωρις λυσεις.πειτε τη γνωμη σας

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Νάγια Τ.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νάγια Τ.
H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,210 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 15:57, 01-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από George perk
μεγαλο προβλημα χωρις λυσεις.πειτε τη γνωμη σας
Eσυ δεν εισαι το παιδι που αισθανοσουν μοναξια μετα τις πανελλαδικες?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη papas
Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 1,768 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε στις 15:57, 01-08-12:

Ο καθένας έχει το κουμπί του για το διάβασμα.

Πειραματίζεσαι με διάφορες τεχνικές και καταλήγεις σ'αυτήν που σε βολεύει.

Παράθεση

Βλα (Βλαδίμηρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Βλα
Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 831 μηνύματα.

O Βλα Η κόλαση, λοιπόν, είναι η πατρίδα μας. έγραψε στις 16:18, 01-08-12:

(ακυρο το σχολιο)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Βλα : 01-08-12 στις 21:24.
Παράθεση

Νάγια Τ.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νάγια Τ.
H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,210 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 16:20, 01-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Βλα
Έβλεπες και εσύ τη συνέντευξη του Τσολάκη στη νετ;;

Η απάντηση είναι: "ο καλός δάσκαλος"...
Aσχετο..αλλα τα λεει ωραια ο Τσολακης...Τον βαζω μαζι με το Γραμμτικακη..Απο τους ανθρωπους που αξιζει να τους ακουμε στην τηλεοραση γιατι εχουν να πουν κατι ουσιαστικο!

Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rainbowarrior
Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,052 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε στις 16:34, 01-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νάγια Τ.
Aσχετο..αλλα τα λεει ωραια ο Τσολακης...Τον βαζω μαζι με το Γραμμτικακη..Απο τους ανθρωπους που αξιζει να τους ακουμε στην τηλεοραση γιατι εχουν να πουν κατι ουσιαστικο!
Ο Τσολάκης πέθανε, νομίζω...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

teo94

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη teo94
Ο teo94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O teo94 έγραψε στις 16:36, 01-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από nafasskataa
Ο Τσολάκης πέθανε, νομίζω...
Ισχύει.

Παράθεση

Γιάννης Παπ.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Γιάννης Παπ.
Ο Γιάννης Παπ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

O Γιάννης Παπ. έγραψε στις 18:06, 01-08-12:

καλησπέρα!!!καινούργιος εδώ.
Παρακολουθούσα πριν μία συζήτηση σχετικά με αυτό το θέμα,δηλαδή τον τρόπο διαβάσματος.Επειδή όμως δεν κατόρθωσα να βρω το συγκεκριμένο θέμα ευελπιστώ ότι θα προσαρμοστει το παραπάνω.Έχω και εγώ την απορία.Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος διαβάσματος?Ποιος είναι ο ειδικός στον οποίο μπορεί να απευθυνθεί καποιος?

Υ.Γ. αναφερομαι σε ολες τις βαθμίδες της εκπαίδευσης.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 01-08-12 στις 20:15. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Παράθεση

hakuna matata23

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη hakuna matata23
H hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 99 μηνύματα.

H hakuna matata23 έγραψε στις 18:25, 01-08-12:

δεν υπαρχει καλυτερος τροπος η πιο σωστος κτλ..ο καθενας εχει τον δικο του τροπο

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιάννης Παπ.

Φοιτητής

Ο Γιάννης Παπ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

O Γιάννης Παπ. έγραψε στις 18:29, 01-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από hakuna matata23
δεν υπαρχει καλυτερος τροπος η πιο σωστος κτλ..ο καθενας εχει τον δικο του τροπο
ναι όμως πώς ανακαλύπτεις αυτόν τον τρόπο?δεν οφείλει το σχολείο να σε βοηθήσει να τον βρεις?

περεπιπτόντως υπάρχει κάποιο ειδικό κέντρο εύρεσης του τρόπου μελέτης?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SparklingGrey : 01-08-12 στις 18:44. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Παράθεση

SparklingGrey

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SparklingGrey
Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,447 μηνύματα.

O SparklingGrey σε υπνοπαράλυση έγραψε στις 18:43, 01-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης Παπ.
ναι όμως πώς ανακαλύπτεις αυτόν τον τρόπο?δεν οφείλει το σχολείο να σε βοηθήσει να τον βρεις?
Το σχολείο δεν έχει καμία σχέση με αυτό. Είναι προσωπικό θέμα.

(Άντε να σου πουν ότι τι πιο αποδοτικό διάβασμα γίνετια το απόγευμα και όχι τη νύχτα, πράγμα που δεν ισχύει για όλους ανεξαιρέτως)

περεπιπτόντως υπάρχει κάποιο ειδικό κέντρο εύρεσης του τρόπου μελέτης?
ΛΟΛ;

Παράθεση

Γιάννης Παπ.

Φοιτητής

O Γιάννης Παπ. έγραψε στις 18:47, 01-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από SparklingGrey
Το σχολείο δεν έχει καμία σχέση με αυτό. Είναι προσωπικό θέμα.

(Άντε να σου πουν ότι τι πιο αποδοτικό διάβασμα γίνετια το απόγευμα και όχι τη νύχτα, πράγμα που δεν ισχύει για όλους ανεξαιρέτως)

ΛΟΛ;
υπαρχουν όμως άτομα τα οποία αντιμετωπίζουν ένα τέτοιο πρόβλημα.Δεν οφείλει ο δασκαλος να βοηθήσει?έχω αυτό το πρόβλημα.και δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιάννης Παπ. : 01-08-12 στις 19:04.
Παράθεση

Γιάννης Παπ.

Φοιτητής

O Γιάννης Παπ. έγραψε στις 23:43, 01-08-12:

υπαρχουν ανθρωποι που θα μπορούσαν να βοηθησουν να βρεις τον απδοτικοτερο τροπο μελετης?

Παράθεση

hakuna matata23

Μαθητής Γ' λυκείου

H hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 99 μηνύματα.

H hakuna matata23 έγραψε στις 23:51, 01-08-12:

μονος σου θα το βρεις!ειναι προσωπικο θεμα καθαρα.Διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο.Κατσε ψαξου.
Για πανελληνιες προετοιμαζεσαι?

Παράθεση

Pupilloscope (Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης.)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pupilloscope
Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 799 μηνύματα.

O Pupilloscope έγραψε στις 23:57, 01-08-12:

Μηπως να βαλουμε και προπονητη πανω απο το κεφαλι μας;

Μεγαλα παιδια ειμαστε και στο πανεπιστημιο κανεις δεν προκειται να σου πει Πως θα διαβασεις.Βεβαια,αν δεν θες να διαβασεις,σκαρφιζεσαι 1394950 δικαιολογιες.

Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,210 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 00:01, 02-08-12:

υπαρχουν ανθρωποι που θα μπορούσαν να βοηθησουν να βρεις τον απδοτικοτερο τροπο μελετης?
Φυσικά. Αρκεί να έχουν μεγάλη συλλογή από μαστίγια και ισχυρή επιχειρηματολογία.

Παράθεση

Pupilloscope (Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης.)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pupilloscope
Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 799 μηνύματα.

O Pupilloscope έγραψε στις 00:05, 02-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici43946
Φυσικά. Αρκεί να έχουν μεγάλη συλλογή από μαστίγια και ισχυρή επιχειρηματολογία.

Παράθεση

vassilis498

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5,307 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 00:05, 02-08-12:

Δε μπορεί να σου πει ο δάσκαλος πώς θα διαβάσεις, μπορεί όμως να σε κάνει να θέλεις να διαβάσεις και αυτό είναι σημαντικότερο.

Παράθεση

Γιάννης Παπ.

Φοιτητής

O Γιάννης Παπ. έγραψε στις 11:16, 02-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από hakuna matata23
μονος σου θα το βρεις!ειναι προσωπικο θεμα καθαρα.Διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο.Κατσε ψαξου.
Για πανελληνιες προετοιμαζεσαι?
όχι.έχω τελειώσει.Απλά δεν απέδωσα όσο έπρεπε επειδή δεν έχω βρει τον καλύτερο τρόπο να διαβάζω ακόμη.

Παράθεση

hakuna matata23

Μαθητής Γ' λυκείου

H hakuna matata23 έγραψε στις 15:22, 03-08-12:

όχι.έχω τελειώσει.Απλά δεν απέδωσα όσο έπρεπε επειδή δεν έχω βρει τον καλύτερο τρόπο να διαβάζω ακόμη.
Δεν ειναι οτι δεν εχεις βρει το καλυτερο τροπο να διαβαζεις ειναι οτι δεν εχεις μαθει να διαβαζεις.
Εγω ειχα το ιδιο προβλημα..ελεγα οτι θα διαβασω και μετα απο 4 ωρες κατεληγα να μην εχω μαθει ουτε μια γραμμη..Μεχρι που καταλαβα οτι αμα δεν ΑΓΑΠΗΣΩ αυτο που διαβαζω δεν προκειται να το μαθω ποτε..
Αυτο που εκανα ειναι οτι εκατσα και βρηκα απο τα μαθηματα που πρεπει να διαβασω τι μου προσφερει το καθε μαθημα ξεχωριστα..και ετσι(μεχρι τωρα τουλαχιστον)το πρωι ξυπναω και θελω να διαβασω ιστορια η γνωστο πχ...
Ισως σου φαινεται λιγο γελειο αλλα εμενα αυτος ειναι ο τροπος μου!
ΑΑ!και το πιο σημαντικο να εχεις στοχο!εγω εχω στοχο να πετυχω στις πανελληνιες(πετυχω ισον μπω στη σχολη που θελω)
ΑΥΤαααα!

Παράθεση

GhastaL

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη GhastaL
Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O GhastaL έγραψε στις 09:15, 04-08-12:

Είναι καθαρά προσωπικό θέμα ο σωστός τρόπος διαβάσματος. Εξαρτάται από το πόσο σου αρέσουν τα αντικείμενα που διαβάζεις, πόσο καλά μπορείς να συγκεντρωθείς, πόσες δυνάμεις και πόση ενέργεια έχεις, τι βάσεις έχεις από τα προηγούμενα χρόνια, αν έχεις ΜΑΘΕΙ να διαβάζεις, κ.λπ., και φυσικά από τις προσωπικές σου δυνατότητες... Επίσης, υπάρχουν και περίοδοι της χρονιάς στις οποίες διαβάζεις περισσότερο και περίοδοι στις οποίες διαβάζεις λιγότερο. Κάποιοι διαβάζουν πολύ όλη τη χρονιά, κάποιοι δε διαβάζουν καθόλου όλη τη χρονιά, μα είναι λίγοι.
Αν θέλεις την προσωπική μου εμπειρία, εγώ διάβαζα αρκετά μέχρι τα Χριστούγεννα, δηλαδή σχεδόν όλες τις ώρες, εκτός από τα βράδια του Σαββάτου και της Κυριακής (βέβαια έδινα και εννέα μαθήματα, άρα αν δίνεις έξι, χρειάζεσαι λιγότερο), τα έμαθα όλα πολύ καλά πριν τα Χριστούγεννα, οπότε είχαμε τελειώσει την ύλη στα Αρχαία, την Ιστορία, τα Λατινικά, σχεδόν όλη στη Λογοτεχνία και τα Μαθηματικά (στη θετική και τεχνολογική τα πράγματα είναι αλλιώς), και έτσι το δεύτερο τετράμηνο διάβαζα τόσο χαλαρά, που αν εξαιρέσεις την κούραση από την παπαγαλία και την επανάληψη (στοιχείο κυρίως της θεωρητικής), δεν χρειάστηκε να περιμένω το καλοκαίρι για να ξεκουραστώ... Στις εξετάσεις ήμουν ήδη ξεκούραστος!!!

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 09:23, 04-08-12:

Δεν υπαρχει αποδοτικος τροπος διαβασματος, ξυπνηστε. Απλως καθεστε πανω απ το βιβλιο και το ξεσκιζετε. Το μονο κολπο στην υποθεση ειναι το πως θα κατανειμετε το χρονο σας.Εγω ας πουμε φετος επρεπε πχ να μαθω απεξω την ιστορια.Αντι να διαβασω μια μερα 6 ωρες ιστορια, διαβαζα απο 1 ωρα για 6 μερες. Εμενα τουλαχιστον αυτο με βοηθησε, γιατι αλλαζα τα μαθηματα και δε κουραζομουν καθολου.
Αλλα, αν ψαχνετε τροπο διαβασματος ωστε να τα ματωνετε στο ξυσιμο και να γραφετε 20 στις πανελληνιες, δε νομιζω οτι υπαρχει.

Παράθεση

GhastaL

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη GhastaL
Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O GhastaL έγραψε στις 09:42, 04-08-12:

Σωστό! Είναι καλή η εναλλαγή ανάμεσα στα μαθήματα... Όσο περισσότερη ώρα διαβάζεις παρατεταμένα ένα μάθημα, τόσο κολλάει το μυαλό!
Μερικοί συμμαθητές μου διάβαζαν καλά τα μαθήματα Γενικής Παιδείας, για να γράψουν είκοσι στα διαγωνίσματα... Μην το κάνετε!!!

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,389 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 09:57, 04-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από nikosxdxd
Δεν υπαρχει αποδοτικος τροπος διαβασματος, ξυπνηστε. Απλως καθεστε πανω απ το βιβλιο και το ξεσκιζετε. Το μονο κολπο στην υποθεση ειναι το πως θα κατανειμετε το χρονο σας.Εγω ας πουμε φετος επρεπε πχ να μαθω απεξω την ιστορια.Αντι να διαβασω μια μερα 6 ωρες ιστορια, διαβαζα απο 1 ωρα για 6 μερες. Εμενα τουλαχιστον αυτο με βοηθησε, γιατι αλλαζα τα μαθηματα και δε κουραζομουν καθολου.
Αλλα, αν ψαχνετε τροπο διαβασματος ωστε να τα ματωνετε στο ξυσιμο και να γραφετε 20 στις πανελληνιες, δε νομιζω οτι υπαρχει.
Σίγουρα υπάρχουν μη αποδοτικοί τρόποι.
Συνηθισμένα λάθη:
1)Διαβάζουμε ενώ νυστάζουμε.
2)Διαβάζουμε 2 λεπτά μετά το φαγητό, με το ρέψιμο να πηγαίνει σύννεφο και την υπνηλία κατά πόδας.
3)Διαβάζουμε μόνο τα μαθήματα που μας αρέσουν.
4)Διαβάζουμε με το κινητό στο ένα χέρι και το λάπτοπ στο άλλο.
5)Διαβάζουμε θεωρητικά μαθήματα ακούγοντας μουσική.
6)Διαβάζουμε στο κρεβάτι.(μέγα λάθος)
7)Διαβάζουμε με παρέα.(μέγα λάθος)
Διαβάζουμε στο σχολείο.(δε λειτουργεί, δοκιμασμένο)

Παράθεση

Theoritikos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Theoritikos
Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας . Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O Theoritikos έγραψε στις 10:05, 04-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Alchemist
Σίγουρα υπάρχουν μη αποδοτικοί τρόποι.
Συνηθισμένα λάθη:
1)Διαβάζουμε ενώ νυστάζουμε.
2)Διαβάζουμε 2 λεπτά μετά το φαγητό, με το ρέψιμο να πηγαίνει σύννεφο και την υπνηλία κατά πόδας.
3)Διαβάζουμε μόνο τα μαθήματα που μας αρέσουν.
4)Διαβάζουμε με το κινητό στο ένα χέρι και το λάπτοπ στο άλλο.
5)Διαβάζουμε θεωρητικά μαθήματα ακούγοντας μουσική.
6)Διαβάζουμε στο κρεβάτι.(μέγα λάθος)
7)Διαβάζουμε με παρέα.(μέγα λάθος)
Διαβάζουμε στο σχολείο.(δε λειτουργεί, δοκιμασμένο)
πρέπει να διαφωνήσω με το 8, όλη την ιστορία κατ στο σχολείο την έμαθα ενώ κάναμε άλλα μαθήματα επίσης λατινικά διάβαζα στο σχολείο επειδή ήταν πρωί μπορούσα να συγκεντρωθώ καλύτερα

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,389 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 10:15, 04-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Theoritikos
πρέπει να διαφωνήσω με το 8, όλη την ιστορία κατ στο σχολείο την έμαθα ενώ κάναμε άλλα μαθήματα επίσης λατινικά διάβαζα στο σχολείο επειδή ήταν πρωί μπορούσα να συγκεντρωθώ καλύτερα
Προσωπικά, με τα μαλακισμένα να τσιρίζουν, και κάτι πουτανάκια καθηγήτριες να μου πρήζουν το πέος για να διαβάσω ΙΣΤΟΡΙΑ Γ.Π και ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ, δε μπορούσα να συγκεντρωθώ.Μάλλον έσπαγαν τα νεύρα μου και κουραζόμουν περισσότερο.

Το σχολείο είναι ιδανικό μόνο για ΥΠΝΟ, δυστυχώς.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 10:19, 04-08-12:

Προσωπικά, με τα μαλακισμένα να τσιρίζουν, και κάτι πουτανάκια καθηγήτριες να μου πρήζουν το πέος για να διαβάσω ΙΣΤΟΡΙΑ Γ.Π και ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ, δε μπορούσα να συγκεντρωθώ.Μάλλον έσπαγαν τα νεύρα μου και κουραζόμουν περισσότερο.

Εγώ έλυνα ασκήσεις μαθηματικών στο σχολείο, ειδικά στη γυμναστική
Αυτό πάλι που ουρλιάζουν όλοι λες και δεν είχαν αλλού να πάνε να ξεφαντώσουν. Τόση καταπίεση τα σημερινά παιδιά...

Παράθεση

Theoritikos

Φοιτητής

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας . Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O Theoritikos έγραψε στις 10:23, 04-08-12:

είχα και γω κάτι τέτοιες περιπτώσεις αλλα μόνο αν γινόταν χαμός και φώναζαν μπορούσα να συγκεντρωθώ ,καθόμουν και τελευταίο θρανίο μια χαρά ήταν, σε κάποια μαθήματα δεν μπορούσα να διαβάσω πχ φυσική και και κοινωνιολογία(λόγω καθηγητών που δεν μας άφηναν) αλλα σε κατι ιστορίες γενικής, αγγλικά , βιολογία γενικής ,θρησκευτικά και άλλα γινόταν χαμός σαν τσίρκο ήταν η τάξη, μας άφηναν να κάνουμε οτι θέλουμε οι άλλοι παίζανε χαρτοπόλεμο και γω διάβαζα και μάλιστα τοσο αποδοτικό διάβασμα οσο αυτό το πρωινό του σχολείου δεν υπήρχε

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 10:26, 04-08-12:

Εγω ποτε δε διαβασα στο σχοολειο...οχι γιατι δε μπορουσα αλλα γιατι πιστευα πως καθε μαθημα ειχε κατι να μου προσφερει.Ναι, ακομη και η κοινωνιολογια.

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 10:30, 04-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Εγώ έλυνα ασκήσεις μαθηματικών στο σχολείο, ειδικά στη γυμναστική
Αυτό πάλι που ουρλιάζουν όλοι λες και δεν είχαν αλλού να πάνε να ξεφαντώσουν. Τόση καταπίεση τα σημερινά παιδιά...
Δώσε ρε τσούφου

Εγω ποτε δε διαβασα στο σχοολειο...οχι γιατι δε μπορουσα αλλα γιατι πιστευα πως καθε μαθημα ειχε κατι να μου προσφερει.Ναι, ακομη και η κοινωνιολογια.
Άσε μας ρε Νικόλα που προτιμούσες Ιστορία Γ.Π από κατεύθυνσης.

Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,190 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 10:33, 04-08-12:

Μόνο στα Θρησκευτικά δεν μας άφηναν να διαβάζουμε, αν και εγώ έβγαζα κανένα άγνωστο και έκανα μετάφραση. Πάντως το σχολείο προσφέρεται για επίλυση ασκήσεων λατινικών, βιολογίας,για άγνωστο κτλπ.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 10:36, 04-08-12:

Η ιστορία γενικής ήταν ίσως 3 φορές η ύλη, άπειρες φορές πιο κακογραμμένη και με παααρα πολλές ημερομηνίες
Πάντως εντάξει, καλό είναι να μην τον γράφετε τελείως τον καθηγητή, και εγώ σε όλα πρόσεχα, γιατί αν το καλοσκεφτείτε, προσέχοντας στην παράδοση θα χρειάζεται μια ματιά μετά στο βιβλίο για το επερχόμενο διαγώνισμα/τεστ (αντί να διαβάζετε ώρες τα "καινούρια") .

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

O nikosxdxd έγραψε στις 10:37, 04-08-12:

Άσε μας ρε Νικόλα που προτιμούσες Ιστορία Γ.Π από κατεύθυνσης.
Η ιστορια κατευθυνσης παιζει να ειναι οτι χειροτερο εχω διαβασει στη ζωη μου. Η ιστορια γενικης τουλαχιστον ειχε ενα ενδιαφερον..

Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,190 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 10:39, 04-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Η ιστορία γενικής ήταν ίσως 3 φορές η ύλη, άπειρες φορές πιο κακογραμμένη και με παααρα πολλές ημερομηνίες
Πάντως εντάξει, καλό είναι να μην τον γράφετε τελείως τον καθηγητή, και εγώ σε όλα πρόσεχα, γιατί αν το καλοσκεφτείτε, προσέχοντας στην παράδοση θα χρειάζεται μια ματιά μετά στο βιβλίο για το επερχόμενο διαγώνισμα/τεστ (αντί να διαβάζετε ώρες τα "καινούρια") .
Σε εμάς δεν γινόταν σοβαρό μάθημα. Π.χ. η καθηγήτρια της κοινωνιολογίας κάτι μας έγραφε στον πίνακα και μετά την έπεφτε σε έναν μαθητή.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

H Δαλιδά έγραψε στις 10:41, 04-08-12:

Η ιστορια κατευθυνσης παιζει να ειναι οτι χειροτερο εχω διαβασει στη ζωη μου. Η ιστορια γενικης τουλαχιστον ειχε ενα ενδιαφερον..
Ναι αλλά έτσι όπως εξετάζεται (εμάς μας παρέδιδε το μάθημα και μετά περίμενε να του το πούμε απέξω, ενώ γνώριζε ότι κανείς δεν τα μαθαίνε απέξω) και όπως είναι (κακο)γραμμένη (μην τα πάρω τώρα που λέει και το Μεταξά ευεργέτη και εθνική ηγετική μορφή) πως να φιλοτιμηθείς να χάσεις χρόνο από το διάβασμα των μαθημάτων της κατεύθυνσης για να την διαβάσεις ; Για γενικής λέει πάαρα πολλά, με αποτέλεσμα να τελειώνεις το λύκειο και να μην ξεχωρίζεις 1ο και 2ο Παγκόσμιο.

Παράθεση

Theoritikos

Φοιτητής

O Theoritikos έγραψε στις 10:43, 04-08-12:

και μένα μ άρεσε η κοινωνιολογία είχαμε καλό καθηγητή δεν μας άφηνε να διαβάζουμε άλλα μαθήματα στην ώρα του και μας έβαζε να μαθαίνουμε παπαγαλία απ έξω το βιβλιο όπως κάνουμε στην ιστορία κατεύθυνσης ο καθένας εξεταζόταν σε ενα κομματι πάντα διαβαζα κοινωνιολογία γιατι αν με έπιανε αδιάβαστο μια φορα θα έπαιρνα 14 στο τετράμηνο

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

O nikosxdxd έγραψε στις 10:45, 04-08-12:

Οχι εμας κανεις δε μας εβαζε να διαβαζουμε σπιτι, μονο η μαθηματικος να κανουμε κατι ασκησεις, που ομως δεν ηθελαν να αφιερωσεις πανω απο μιση ωρα τη βδομαδα.Αλλα εστω προσεχα στην ταξη και φροντιζα να παρω οτι ηθελα απο καθε μαθημα και απο καθε καθηγητη, αφου ηξερα πως για τα μαθηματα της κατευθυνσης θα ειχα αρκετο χρονο να διαβασω στο σπιτι μου.

Παράθεση

Theoritikos

Φοιτητής

O Theoritikos έγραψε στις 10:53, 04-08-12:

έγω επειδη διάβαζα και στο σχολείο για τα μαθήματα κατεύθυνσης είχα σχεδόν κάθε μέρα ελεύθερο χρόνο βέβαια είχα πάντα καλό προγραμματισμό στο διάβασμα και τα έβγαζα γρήγορα πχ (τι εχω για αύριο για το φροντιστήριο ιστορία,λατινικά,γνωστό,κείμενα , ιστορια και λατινικα τα έβαζα στην τσάντα για το σχολείο και τα άλλα δύο τα διάβαζα στο σπίτι )κι αν κάποια μέρα της εβδομάδας είχε πιο πολύ διάβασμα απ καποια άλλη φρόντιζα να την αποφορτίσω πριν έρθει κάνοντας κάποια μαθήματα γι αυτήν λίγες μέρες νωρίτερα και πότε δεν αντιμετώπισα πρόβλημα γιατι έβγαινε πάντα κενός ελεύθερος χρόνος που ως επι το πλείστον ήμουν στον υπολογιστή

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

O nikosxdxd έγραψε στις 10:56, 04-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Theoritikos
έγω επειδη διάβαζα και στο σχολείο για τα μαθήματα κατεύθυνσης είχα σχεδόν κάθε μέρα ελεύθερο χρόνο βέβαια είχα πάντα καλό προγραμματισμό στο διάβασμα και τα έβγαζα γρήγορα πχ (τι εχω για αύριο για το φροντιστήριο ιστορία,λατινικά,γνωστό,κείμενα , ιστορια και λατινικα τα έβαζα στην τσάντα για το σχολείο και τα άλλα δύο τα διάβαζα στο σπίτι )κι αν κάποια μέρα της εβδομάδας είχε πιο πολύ διάβασμα απ καποια άλλη φρόντιζα να την αποφορτίσω πριν έρθει κάνοντας κάποια μαθήματα γι αυτήν λίγες μέρες νωρίτερα και πότε δεν αντιμετώπισα πρόβλημα γιατι έβγαινε πάντα κενός ελεύθερος χρόνος που ως επι το πλείστον ήμουν στον υπολογιστή
Κι εγω εβρισκα λιγο χρονο καθε μερα για facebook ή για να ασχοληθω με το ρομποτ μου. Δεν ειναι και τοσα πολλα πια αυτα για τις πανελληνιες, βγαινουν και χωρις να γινονται υπερβολες.

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 10:59, 04-08-12:

Δεν έχει σημασία τι είναι καλύτερο/χειρότερο, περισσότερο ή λιγότερο ενδιαφέρον.Σημασία έχει να γράψεις καλά στις εξετάσεις.Το λέω και το εννοώ.
Αν αυτά τα 20 λεπτά ιστ.κατ. που θα διαβάσεις στην ιστ.γ.π στα χαρίσει ο πούστης ο καθηγητής, κέρδος είναι.Βέβαια, δε λέω ότι ενδεχόμενη αποτυχία οφείλεται σε τέτοια μικροπράγματα.Όμως ομολογώ πως μου την έδινε αφάνταστα όταν η σκρόφα η βιολόγος μου, ενώ ήξερε ότι δεν έχω βιο.γ.π, αντί να με αφήνει να βγάλω καμιά παράγραφο από την βιο.κατ. με έβαζε να κάνω ανάγνωση σε όλη την τάξη για την ομοιόσταση και ξυσταρχίδιας!!!Άχρηστο κορμί.

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

O nikosxdxd έγραψε στις 11:06, 04-08-12:

Δεν έχει σημασία τι είναι καλύτερο/χειρότερο, περισσότερο ή λιγότερο ενδιαφέρον.Σημασία έχει να γράψεις καλά στις εξετάσεις.Το λέω και το εννοώ.
Αν αυτά τα 20 λεπτά ιστ.κατ. που θα διαβάσεις στην ιστ.γ.π στα χαρίσει ο πούστης ο καθηγητής, κέρδος είναι.Βέβαια, δε λέω ότι ενδεχόμενη αποτυχία οφείλεται σε τέτοια μικροπράγματα.Όμως ομολογώ πως μου την έδινε αφάνταστα όταν η σκρόφα η βιολόγος μου, ενώ ήξερε ότι δεν έχω βιο.γ.π, αντί να με αφήνει να βγάλω καμιά παράγραφο από την βιο.κατ. με έβαζε να κάνω ανάγνωση σε όλη την τάξη για την ομοιόσταση και ξυσταρχίδιας!!!Άχρηστο κορμί.
xαχαχαχα. Οχι εμεις τοσο κομπλεξικους δεν ειχαμε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους