Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,797 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,280 μηνύματα σε 93,217 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 797 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Θέλω να γίνω ο καλύτερος μαθητής, μπορώ;

ant.siametis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ant.siametis
Ο ant.siametis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O ant.siametis έγραψε στις 17:19, 09-04-10:

παιδια προσπαθω και θελω να μου πειτε μερικους τροπους γιανα γινω ο καλυτερος μαθητης

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 17:31, 09-04-10:

Θα φτιαξεις πρωτα απ' ολα ενα προγραμμα.
Σχολας, πας σπιτι, τρως και μετα αποφασιζεις: ή ξεκουραζεσαι βλεποντας λιγη τηλεοραση ή αρχιζεις κατευθειαν το διαβασμα. Βεβαια αμα επιλεξεις το πρωτο μην ξεχαστεις. Μια ωρα το πολυ.
Μετα διαβασμα. Ξεκινας απ' οπου θες, και αρχιζεις να διαβαζεις προσεκτικα, αλλα να καταλαβαινεις τι διαβαζεις. Μην τα μαθαινεις παπαγαλια, και κλεισε τα βιβλια οταν θα τα εχεις μαθει πολυ καλα ολα. Μπορεις να κανεις ερωτησεις στον εαυτο σου, και να απαντας.
Στα μαθηματικα και στα θετικα μαθηματα, μαθαινεις πρωτα θεωρια και μετα παιρνεις χαρτι και μολυβι για ασκησεις. Αν δεν λυσεις δεν τα μαθαινεις.

Επισης, θα σου εκανε καλο να διαβαζες καποιο εξωσχολικο βιβλιο, θα σε βοηθησει και για την εκφραση σου στην εκθεση. Αχμμ... Τι αλλα... Αυτα πανω κατω.
Και να προσπαθησεις να συμμετεχεις στη ταξη. Να λες μαθημα, να σηκωνεσαι στο πινακα, να σηκωνεις χερι κτλλ..

Δεν ειναι τοσο δυσκολο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ξαροπ
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,472 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε στις 11:10, 10-04-10:

Το 'να γίνω ο καλύτερος μαθητής' ακούγεται πολυ γενικό και πάρα πολύ αφελές - αμφιβάλλω αν έτσι πέτυχε κανείς τίποτα.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,619 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 11:51, 10-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από ant.siametis
παιδια προσπαθω και θελω να μου πειτε μερικους τροπους γιανα γινω ο καλυτερος μαθητης
Θα σου πω αλλά τι θέλεις να παρεις αριστείο πρωτείο ή να περάσεις στην σχολή που θέλεις. Θα σου δώσω μεθοδολογία που αν την ακολουθήσεις θα πετύχεις τον στόχο σου (αλλά πρέπει πρώτα να μου πεις τι θέλεις). και πες μου τι τάξη πας.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 10-04-10 στις 12:18.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

A_myrto

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη A_myrto
H A_myrto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 68 μηνύματα.

H A_myrto έγραψε στις 12:24, 10-04-10:

προσωπικά πιστεύω ότι όλοι μπορούν να γίνουν άριστοι μαθητές οπότε δεν τίθεται θέμα αν μπορείς να γίνεις ο καλύτερος μαθητής.το μυστικό της επιτυχίας κατά τη γνώμη είναι να ενδιαφέρεσαι πραγματικά και να το περνάς και στον καθηγητή,μην ντρέπεσαι να ρωτήσεις τον καθηγητή μέσα στην τάξη για κάτι που δεν κατάλαβες και κυνήγησε τον ακόμα και στα διαλείμματα χωρίς όμως να γίνεσαι ανυπόφορος/η.το πόσο θα διαβάσεις είναι καθαρά δικό σου θέμα.πάντως μην μαθαίνεις για την επόμενη μέρα,διάβαζε για να αποκτήσεις γενικές και παντοτινές γνώσεις.κατόπιν,πρέπει να συμμετέχεις πάρα πολύ στην τάξη και να μην προδιαθέτεις αρνητικά τους καθηγητές,φασαρία,βρισιές μέσα στην τάξη....αν έχεις πρόβλημα με κάποιον καθηγητή απλά δείξε στον καθηγητή ότι κάνει λάθος για σένα και φυσικά μην θέσεις το μάθημα στη μαύρη λίστα αλλά στη λίστα με τα μαθήμα που σε ενδιαφέρουν.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ailexc

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ailexc
H ailexc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H ailexc έγραψε στις 12:44, 10-04-10:

Για να πετύχει κάποιος ένα στόχο, πρέπει να είναι αποφασισμένος να κάνει τα πάντα γι' αυτόν. Ειδικά στο διάβασμα σημαίνει πολλές ώρες απασχόλησης με βιβλία. Όμως, μια καθημερινή ρουτίνα στο τέλος θα σου φέρει κούραση και βαριεμάρα. Γι' αυτό είναι προτιμότερο να διαβάζεις λίγο αλλά σταθερά (κάθε μέρα, χωρίς δικαιολογίες τύπου "αργότερα... έχω χρόνο και μετά", πάντα κατά προτίμηση την ίδια ώρα κ.τ.λ...) παρά 500 ώρες την ημέρα. Και το μάθημα να το κάνεις πρώτο-πρώτο ώστε να ξεμπερδεύεις και να έχεις όλο την επόμενη ημέρα ελεύθερη. Αλλιώς όχι μόνο δεν θα το κάνεις, αλλά θα σε πρίζουν και οι τύψεις μέχρι να το κάνεις. Δεν θα μπορείς να ευχαριστηθείς την υπολοιπη μέρα έτσι...

Ένα άλλο πράγμα που βοηθάει πολύ είναι να κοιτάς τον καθηγητή στα μάτια. Μου το είχε πει ο πατέρας μου σαν οδηγία εννοώντας να είμαι αρκετά τίμια ώστε να έχω το θάρρος να τον κοιτάω χωρίς να μπορεί να μου κάνει παρατήρηση ότι π.χ ξεχνιέμαι με διάφορα άλλα πράγματα δεξιά κι αριστερά (πολύχρωμες κασσετίνες, όμορφα μολύβια, χαρούμενες πεταλουδίτσες στα εξώφυλλα των τετραδίων κ.τ.λ, κ.τ.λ...) ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή έτσι θα έκανα.... εγώ όμως το πήρα κυριολεκτικά (χωρίς να ξέρω τι εννοούσε) και προσπαθούσα να τον κοιτάζω συνεχώς. Αυτό με οδήγησε (εντελώς τυχαία βέβαια) στην προσήλωση του τι έλεγε. Και έτσι κόλλησα... άρχισα να βρίσκω το μάθημα εκπληκτικά ενδιαφέρον.

Το ποιο σημαντικό όμως νομίζω πως είναι η καλή πίστη σε αυτό που κάνεις. Ότι αξίζει αυτό που κάνεις. Το σώμα δεν πράττει χωρίς την καρδιά να το οδηγεί. Προσπάθησε να βλέπεις το πράγμα σαν διασκέδαση που μαθαίνεις, παρά σαν βαρετή καθημερινή ρουτίνα.Αν δεν έχεις αυτό, δεν έχεις τίποτα...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 20:04, 11-04-10:

τι παει να πει δηλαδη ο καλυτερος μαθητης?ο καλυτερος που καταρχην? στην προσπαθεια?στους βαθμους?στα διαγωνισματα?παντου?που? και αναμεσα σε ποιους?στο τμημα σου?στην ταξη σου?σε ολη την χωρα?που? και δεν μου φαινεται σωστη η επιθυμια καποιου να γινει ο καλυτερος μαθητης, δηλαδη να γινει καλυτερος σε συγκριση με καποιους αλλους...σωστη επιθυμια θα ηταν το "θελω να γινω αριστος μαθητης"...αλλα ακομη και αυτο ειναι κατι ειναι λιγο ασαφες και υποκειμενικο...κοιτα να ξεπερασεις το εαυτο σου και οχι τους αλλους

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mitsaras7 (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mitsaras7
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Κατούνα (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O mitsaras7 έγραψε στις 20:44, 11-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από ξαροπ
Το 'να γίνω ο καλύτερος μαθητής' ακούγεται πολυ γενικό και πάρα πολύ αφελές - αμφιβάλλω αν έτσι πέτυχε κανείς τίποτα.
Γιατί το θές τόσο;

Παράθεση

ioanna00

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ioanna00
H ioanna00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H ioanna00 έγραψε στις 17:28, 07-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από ailexc
Για να πετύχει κάποιος ένα στόχο, πρέπει να είναι αποφασισμένος να κάνει τα πάντα γι' αυτόν.
Άμα ήταν και κανένας ωραίος καθηγητής φαντάζομαι!! χαχα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 11-10-11 στις 21:11. Αιτία: Προσθήκη spoiler.
Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,389 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 18:50, 07-06-10:

Συμφωνώ με τους τρόπους που σε συμβουλευσαν τα παιδιά αλλά ένα θα σου πω.Φρόντισε ανα τα μαθητικά σ χρόνια να καταλαβαίνεις συνεχώς πως οτι κάνεις είναι για το δικό σου καλό και την δικιά σου ευχαρίστηση.Εγώ δυστυχώς έκανα το λάθος μέχρι πρόσφατα να μην υπολογίζω τον εαυτό αλλά μόνό το τι νομίζουν οι γονείς μου.Μου πήγε στραβά η όλη κατάσταση. Τώρα όμως έχω πάρει κάποιες αποφάσεις και νομίζω πως βαδίζω καλά!Τέλος κανείς δεν είναι τέλειος.Κανεις.Θα έρθει και η στιγμή του 5 και του 7 σε διαγώνισμα.Εκείνη την στιγμή κάνε την κριτική σου όμως μην σε παίρνει από κάτω.Χρειάζεται και ο εγωισμός!Αυτα είχα να πω.Και να θυμάσαι πως οι δυνατοί επιβιώνουν.Βάλε στόχους στην ζωή σου.Καλή τύχη!

Παράθεση

VAGGKALL1

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη VAGGKALL1
Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 389 μηνύματα.

O VAGGKALL1 έγραψε στις 14:50, 08-06-10:

το καλός μηθητής είναι σαν το καλός καθηγητής και σαν το καλός φίλος..Δεν έχει σαφή ορισμό και αυτό είναι που πρέπει να κάνει πρώτα είναι να καταλάβεις τι είναι για σένα το καλός μαθητής για μένα ας πούμε καλός μαθητής είναι αυτός που κάνει κτήμα του αυτό που μαθαίνει..

Παράθεση

ZETAXA

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ZETAXA
H ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 667 μηνύματα.

H ZETAXA έγραψε στις 19:42, 23-07-10:

Το θεωρεις απαραιτητο? Καλυτερα μη προσπαθεις να κατακτησεις το τελειο γιατι ισως ετσι να μην το καταφερεις! Προσπαθησε οσο περισσοτερο μπορεις για να περασεις μετεπειτα εκει που θελεις!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη stathakis
Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.

O stathakis έγραψε στις 19:54, 23-07-10:

κατα την γνωμη μου ο καλος μαθητης δεν εχει σχεση με το βαθμο που βγαζει αλλα το ποσο προσπαθει για το καλυτερο,ενδιαφερεται για το μαθημα,σεβεται τους καθηγητες του,και ποτε δεν παρατα μια ασκηση η' ενα μαθημα χωρις να εχει καταβαλλει προσπαθεια!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

CSX2033 (Κωνσταντίνος)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη CSX2033
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O CSX2033 έγραψε στις 11:31, 18-08-10:

Τώρα κάνεις πλάκα. Δηλαδή πες μου τώρα ότι δεν ήξερες ποιες θα είναι οι απαντήσεις στο θέμα σου. "Να διαβάζεις αρκετά και να καταλαβαίνεις", "Να προσέχεις στο μάθημα", "Να κάνεις τις ασκήσεις σου", "Να αναπτύξεις τον λόγο σου" κλπ κλπ. Πες μου ότι αυτά θέλεις να σου πούμε. Αν όντως δεν τα ξέρεις ήδη αυτά τότε δεν παίζει αυτό που θες....

Παράθεση

mariophys (Μάριος)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη mariophys
Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 326 μηνύματα.

O mariophys έγραψε στις 12:05, 18-08-10:

Καλό είναι να είσαι καλός μαθητής, από τη στιγμή που το κάνεις για σένα και σε ευχαριστεί. Όπως, πρέπει να μάθεις να βάζεις και ισορροπία στη ζωή σου. Δεν πρέπει να είναι το διάβασμα το μόνο πράγμα στο μυαλό σου.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stratos1997 (Ευστράτιος Μπεκτασιάδης)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη stratos1997
Ο Ευστράτιος Μπεκτασιάδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου του τμήματος --- και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O stratos1997 ΒΑΡΙΕΜΑΙ!!!!!!! Θέλω το σχολείο πίσω!!! έγραψε στις 23:49, 28-08-10:

Φιλε ακου... Αλλο ειναι το να γινεις καλυτερο για σενα και αλλο για να δειξεις την εξυπναδα σου... Λοιπον κάνεις οτι μπορείς στο σχολείο γιατι οτι κανεις το κανεις για τον ευατο σου και για κανεναν αλλο...Απλα διαβαζε... Αλλοστε αυτη ειναι η δουλεια στην ηλικια μας

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratos1997 : 28-08-10 στις 23:50. Αιτία: Τυπογραφικο Λαθος
Παράθεση

~rosi~

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ~rosi~
H ~rosi~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 248 μηνύματα.

H ~rosi~ έγραψε στις 21:06, 11-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Θα σου πω αλλά τι θέλεις να παρεις αριστείο πρωτείο ή να περάσεις στην σχολή που θέλεις. Θα σου δώσω μεθοδολογία που αν την ακολουθήσεις θα πετύχεις τον στόχο σου (αλλά πρέπει πρώτα να μου πεις τι θέλεις). και πες μου τι τάξη πας.
Καλησπέρα. Είμαι μαθήτρια της γ λυκείου και πολύ καλή μαθήτρια, αλλά πιστεύω πως έχω ακόμη περιθώρια βελτίωσης. Στόχος μου είναι οι ιατρικές κυρίως και οι θετικές σχολές. Μπορείς να μου πεις την άποψη σου για τη μεθοδολογία, γιατι στη βιολογία κατεύθυνσης έχω πρόβλημα στην απομνημόνευση. Ευχαριστώ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,641 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 21:10, 11-10-11:

Στείλε όσους είναι καλύτεροι από σένα στο απέναντι τμήμα. Έτσι θα είσαι ο καλύτερος της τάξης σου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,217 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 21:15, 11-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Στείλε όσους είναι καλύτεροι από σένα στο απέναντι τμήμα. Έτσι θα είσαι ο καλύτερος της τάξης σου.
η καλυτερη ιδεα

Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,619 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 21:17, 11-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από ~rosi~
Καλησπέρα. Είμαι μαθήτρια της γ λυκείου και πολύ καλή μαθήτρια, αλλά πιστεύω πως έχω ακόμη περιθώρια βελτίωσης. Στόχος μου είναι οι ιατρικές κυρίως και οι θετικές σχολές. Μπορείς να μου πεις την άποψη σου για τη μεθοδολογία, γιατι στη βιολογία κατεύθυνσης έχω πρόβλημα στην απομνημόνευση. Ευχαριστώ.
Βασικά η βιολογία πιστεύω ότι είναι μύθος ότι θέλει απομνημόνευση. Αρχικά πρέπει να την καταλάβεις αν την καταλαβεις μαθαίνετε εύκολα γιατί υπάρχει μια λογική συνεχεια δεν είναι π.χ. οπως τα αρχαία που είναι ότι να ναι.

Για την απομνημονευση υπάρχουν πολλοί τρόποι αυτό που χρησιμοποιώ εγώ γιατί και εγώ δεν είμαι καλος σε αυτά είναι να γράφω τα μέρη που δε θυμάμαι στο πιο ακυρο σημείο. Με το πολύ θα λυθει το χέρι και το μυαλό.

Ανατομια κατάφερα και εμαθα (που είναι η απόλυτη παπαγαλία) κάνοντας πίνακες ανατομίας. Αυτή την στιγμή ξέρω καλύτερη ανατομία από πολλους παπαγάλους και το σημαντικότερο είναι ότι δε θα την ξεχάσω ποτέ αφού προσπάθησα πάρα πολυ για να την μάθω.

Το κακό που κάνουν οι φροντιστές ειναι ότι δε βλέπου το παιδί ατομικά (ως προς την διδασκαλία). Εφαρμόζουν την ίδια μεθοδολογία ανεξάρτητα αν το παιδί ειναι οπτικός ή ακουστικός τύπος με αποτέλεσμα πολλά παιδιά έξυπνα να μην γράφουν καλά και να θεωρόυν τους εαυτούς τους αδύναμους.

Σε αυτές τις κατηγορίες παιδιών παίζει σημαντικό ρόλο το προσωπικό διάβασμα.

Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Bemanos
Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,852 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε στις 21:32, 11-10-11:

Βασικά η βιολογία πιστεύω ότι είναι μύθος ότι θέλει απομνημόνευση. Αρχικά πρέπει να την καταλάβεις αν την καταλαβεις μαθαίνετε εύκολα γιατί υπάρχει μια λογική συνεχεια δεν είναι π.χ. οπως τα αρχαία που είναι ότι να ναι.

Για την απομνημονευση υπάρχουν πολλοί τρόποι αυτό που χρησιμοποιώ εγώ γιατί και εγώ δεν είμαι καλος σε αυτά είναι να γράφω τα μέρη που δε θυμάμαι στο πιο ακυρο σημείο. Με το πολύ θα λυθει το χέρι και το μυαλό.

Ανατομια κατάφερα και εμαθα (που είναι η απόλυτη παπαγαλία) κάνοντας πίνακες ανατομίας. Αυτή την στιγμή ξέρω καλύτερη ανατομία από πολλους παπαγάλους και το σημαντικότερο είναι ότι δε θα την ξεχάσω ποτέ αφού προσπάθησα πάρα πολυ για να την μάθω.

Το κακό που κάνουν οι φροντιστές ειναι ότι δε βλέπου το παιδί ατομικά (ως προς την διδασκαλία). Εφαρμόζουν την ίδια μεθοδολογία ανεξάρτητα αν το παιδί ειναι οπτικός ή ακουστικός τύπος με αποτέλεσμα πολλά παιδιά έξυπνα να μην γράφουν καλά και να θεωρόυν τους εαυτούς τους αδύναμους.

Αν θες να κρεμεσαι απο την κριση του καθε βλαχοκαραγκιοζη διορθωτη τοτε μαθε τα 'με τα λογια σου' .Αν θες να μην αφησεις περιθωριο σε κανεναν να σου κοψει ουτε μιση μοναδα (Απτην θεωρεια) τοτε 'παπαγαλια'

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stathis1214

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη stathis1214
Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 267 μηνύματα.

O stathis1214 έγραψε στις 22:23, 11-10-11:

Τι απαντηση περιμενεις....??? Να κανεις 4 τουμπες και 50 καμψεις καθε πρωι και να εξοντωσεις με καθε τροπο τον ανταγωνισμο????

Παράθεση

minos_94 (Μηνάς)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη minos_94
Ο Μηνάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O minos_94 έγραψε στις 22:34, 11-10-11:

έλα φίλε...πές μας την αλήθεια...πλάκα μας κάνεις..ήμαρτον

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,217 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 02:40, 12-10-11:

πινε red bull..δινει φτερα για να πεταξεις στην κορυφη της ταξης σου..αν ειναι δυνατον

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,817 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 03:34, 12-10-11:

θες να γινεις ο καλητερος μαθητης εεε??

Κλεισε το ρημαδοπισι πανε διαβασε και μην καθεσε και κανεις χαζες ερωτησεις σε φορουμς!

εχασα 1 λεπτο απ την ζωη μου για αυτο??

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 12:39, 12-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Alejandro Papas
θες να γινεις ο καλητερος μαθητης εεε??

Κλεισε το ρημαδοπισι πανε διαβασε και μην καθεσε και κανεις χαζες ερωτησεις σε φορουμς!

εχασα 1 λεπτο απ την ζωη μου για αυτο??
εχασες 1.5 λεπτο

Παράθεση

~rosi~

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ~rosi~
H ~rosi~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 248 μηνύματα.

H ~rosi~ έγραψε στις 08:03, 13-10-11:

Ναι το εφαρμόζω και εγώ αυτό, έχω μάθει πολλά δύσκολα σημεία έτσι. Επειδή όμως μου παίρνει πολύ χρόνο σχετικά προσπαθώ να το αποφύγω. Ωραία σε ευχαριστώ

Παράθεση

akrione

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη akrione
Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 195 μηνύματα.

O akrione το ischool εγινε αθλιο.θελω διαγραφη acc έγραψε στις 18:38, 06-12-11:

μπραβο..το παιδι το ειρονευεστε αντι να το βοηθησετε..ο καλυτερος μαθητης για μενα ειναι αυτος που καταφερνει στα περισσοτερα τεστ να παιρνει 20.βασικα αυτος ειναι ο αριστος μαθητης..για να γινεις αριστος θελει διαβασμα διαβασμα και διαβασμα..το καλος μαθητης μπορει να θεωρηθει και το καλος στην ταξη ησυχος κλπ..βλακειες.απλα γραφε αριστα και θα πετυχεις τους στοχους σου..δυσκολα καποιος που βγαζει συνεχως 20 δε γραφει καλα...(φυσικα υπαρχουν και εξαιρεσεις για αυτο χρησιμοποιησα τη λεξη δυσκολα.το τονιζω για να μην αρχισετε να...)

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,764 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 18:55, 06-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από akrione
μπραβο..το παιδι το ειρονευεστε αντι να το βοηθησετε..ο καλυτερος μαθητης για μενα ειναι αυτος που καταφερνει στα περισσοτερα τεστ να παιρνει 20.βασικα αυτος ειναι ο αριστος μαθητης..για να γινεις αριστος θελει διαβασμα διαβασμα και διαβασμα..το καλος μαθητης μπορει να θεωρηθει και το καλος στην ταξη ησυχος κλπ..βλακειες.απλα γραφε αριστα και θα πετυχεις τους στοχους σου..δυσκολα καποιος που βγαζει συνεχως 20 δε γραφει καλα...(φυσικα υπαρχουν και εξαιρεσεις για αυτο χρησιμοποιησα τη λεξη δυσκολα.το τονιζω για να μην αρχισετε να...)
Τα τεστ ειναι καθαρα θεμα τυχης και πολύ υποκειμενικός παράγοντας για να καθορίσει τον άριστο. My opinion. Και ήμουν πάντα στους 3 καλύτερους της τάξης, οπότε μάλλον ξέρω κάτι
Λοιπόν για να τελειώνουμε: Μαγική συνταγή δεν έχει. Στρώνεσαι και διαβάζεις αποτελεσματικά (δηλαδή δεν λες "διαβασα 3 ωρες, αρα καλα ειναι" γιατι μπορει το σωστο διαβασμα να χωρεσει και στη 1 ωρα). Αυτα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

akrione

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη akrione
Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 195 μηνύματα.

O akrione το ischool εγινε αθλιο.θελω διαγραφη acc έγραψε στις 19:23, 06-12-11:

σωστα πραγματα λες μα εγω τη φρασουλα που λεει οτι το τεστ ειναι θεμα τυχης θα το παρω σαν joke.μονο τυχη δν ειναι.ο παραγονας τυχη για να γραψει καποιο αριστα(οχι απλα καλα) θελει γνωσεις και καθολου τυχη.!

Παράθεση

DOINA

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DOINA
H DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής ΤΕΙ Πειραιά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H DOINA έγραψε στις 19:28, 06-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
πινε red bull..δινει φτερα για να πεταξεις στην κορυφη της ταξης σου..αν ειναι δυνατον
!!!Ειχα πολυ καιρο να γελασω ετσι! Τρομερός !

Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 20:44, 06-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από DOINA
!!!Ειχα πολυ καιρο να γελασω ετσι! Τρομερός !
ε μπορει να ειναι αποτελεσματικη η ιδεα μου

Παράθεση

Remous Loupin

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Remous Loupin
Ο Remous Loupin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Remous Loupin έγραψε στις 01:20, 18-08-12:

Καλησπερα ειμαι καινουριος και θα ηθελα να ρωτισω αν γινεται ενας μαθητης του δικο μου επιπεδου φετος (1η λυκειου) εβγαλα πολυ χαμηλο βαθμο (13.9) μπορει να βγαλει αρισειο στην επομενη ταξη.Βασικα γνωριζετε τετοιες περιπτωσεις?Αν ναι πως τα καταφεραν?Ευχαριστω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Xaris SSSS

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 01:27, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Remous Loupin
Καλησπερα ειμαι καινουριος και θα ηθελα να ρωτισω αν γινεται ενας μαθητης του δικο μου επιπεδου φετος (1η λυκειου) εβγαλα πολυ χαμηλο βαθμο (13.9) μπορει να βγαλει αρισειο στην επομενη ταξη.Βασικα γνωριζετε τετοιες περιπτωσεις?Αν ναι πως τα καταφεραν?Ευχαριστω!
Προσωπικά το μόνο διάβασμα που έχω κάνει μέχρι στιγμής είναι η αποστήθηση της Ιστορίας! Στα υπόλοιπα γράφω 19 και 20 απλά προσέχοντας στην τάξη. Δοκίμασε το και εσύ! Αν δεις ότι δεν τα καταφέρνεις αγόρασε κανα βοήθημα και ασχολήσου πιο πολύ με το διάβασμα στο σπίτι!
Ένα είναι σίγουρο, με τεμπελιά δεν γίνεται τίποτα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 01:29, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Remous Loupin
Βασικα γιατι σε ενδιαφερει τοσο πολυ το αριστειο,ενα τιποτα ειναι.
Αυτη την χρονια να σε νοιαζει να διαλεξεις την καταλληλη κατευθυνση,να διαβαζεις μεθοδικα και να καλυψεις τα κενα που εχεις.
Ο σκοπος ειναι να πετυχεις στις πανελληνιες και μονο,ξερω αρκετα παιδια που δεν διαβαζαν λιγο αλλα τις τελευταιες 2 χρονιες τα εδωσαν ολα και πετυχαν.

Παράθεση

tzwrtzia

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tzwrtzia
H tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 485 μηνύματα.

H tzwrtzia έγραψε στις 01:30, 18-08-12:

Όταν ήμουν φροντ., στα θερινά για την γ΄ λυκείου είχε έρθει στο τμήμα μου ένα παιδί το οποίο μέχρι και τη β' λυκείου έβγαζε γύρω στο 11-12. Θα σου πω το εξής. Στα θερινά μαθήματα δεν ήξερε ακόμα και πολλά απ' τα βασικά. Με τεράστια θέληση, όμως, πολύ διάβασα και προσωπική ενασχόληση κατάφερε μέσα σε 4 μήνες να γράφει 15-17 και τελικά να μπει 12ος στο ΦΠΨ(Πρόγραμμα Ψυχολογίας) με 18.000+ μόρια!

Παράθεση

StratosRIP

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη StratosRIP
Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 400 μηνύματα.

O StratosRIP έγραψε στις 03:04, 18-08-12:

Παιδια μην απογοητευεστε! Ειχα μεινει στην 1η δημοτικου 2 φορες και αλλη μια στην 1η Γυμνασιου αλλα τελικα απεκτησα τα καταλληλα εφοδια και φετος κερδισα υποτροφια απο το ΜΙΤ γραφοντας 19900 στις πανελληνιες! ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nansy_astr

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nansy_astr
H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιδιωτική σχολή . Έχει γράψει 1,712 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 06:43, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από StratosRIP
Παιδια μην απογοητευεστε! Ειχα μεινει στην 1η δημοτικου 2 φορες και αλλη μια στην 1η Γυμνασιου αλλα τελικα απεκτησα τα καταλληλα εφοδια και φετος κερδισα υποτροφια απο το ΜΙΤ γραφοντας 19900 στις πανελληνιες! ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ!!!
μας δουλεύεις?? :Ρ

αριστούχος στην επόμενη τάξη λίγο δύσκολο.

Εγώ στο γυμνάσιο ήμουν κακή μαθήτρια και είχα γύρω στο 11 και...αλλά μετά από 2 χρόνια και με σκληρό διάβασμα έφτασα γ γυμνασίου 18 και συνεχίζοντας αποφοίτησα από το λύκειο με 19,6. Δυστυχώς δημιουργείς πολλά κενά πράγμα που μπορεί να σου στοιχίσει στις επόμενες τάξεις. Κάλυψε τα κενά και ό,τι άλλο άφησες. Θέλει κόπο και σκληρό διάβασμα.

Όπως και να έχει σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα και φυσικά καλή δύναμη και κουράγιο!

Παράθεση

chara9999

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη chara9999
H chara9999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H chara9999 έγραψε στις 11:22, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από ZouGRaF
Βασικα γιατι σε ενδιαφερει τοσο πολυ το αριστειο,ενα τιποτα ειναι.
Αυτη την χρονια να σε νοιαζει να διαλεξεις την καταλληλη κατευθυνση,να διαβαζεις μεθοδικα και να καλυψεις τα κενα που εχεις.
Ο σκοπος ειναι να πετυχεις στις πανελληνιες και μονο,ξερω αρκετα παιδια που δεν διαβαζαν λιγο αλλα τις τελευταιες 2 χρονιες τα εδωσαν ολα και πετυχαν.
Συμφωνώ απόλυτα! Το αριστείο δεν παίζει κανενα ρόλο...Εγω εβγαλα 17,9 δηλαδη για ενα δεν πήρα αριστείο σιγά και τι με αυτό!! Τώρα πρεπει να διαλεξουμε την κατάλληλη κατευθυνση για μας και να κατσουμε να διαβασουμε... Πιστευω επισης τα φροντηστηρια βοηθάνε, ειδικα στα μαθηματα της κατευθυνσης!!

Παράθεση

samina

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη samina
H samina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H samina έγραψε στις 11:29, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από nansy_astr
μας δουλεύεις?? :Ρ

αριστούχος στην επόμενη τάξη λίγο δύσκολο.

Εγώ στο γυμνάσιο ήμουν κακή μαθήτρια και είχα γύρω στο 11 και...αλλά μετά από 2 χρόνια και με σκληρό διάβασμα έφτασα γ γυμνασίου 18 και συνεχίζοντας αποφοίτησα από το λύκειο με 19,6. Δυστυχώς δημιουργείς πολλά κενά πράγμα που μπορεί να σου στοιχίσει στις επόμενες τάξεις. Κάλυψε τα κενά και ό,τι άλλο άφησες. Θέλει κόπο και σκληρό διάβασμα.

Όπως και να έχει σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα και φυσικά καλή δύναμη και κουράγιο!
Θα είστε μαζί και στο ΜΙΤ πλέον

Παράθεση

nansy_astr

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nansy_astr
H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιδιωτική σχολή . Έχει γράψει 1,712 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 14:11, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από _Christine_
Θα είστε μαζί και στο ΜΙΤ πλέον
δεν μου αρέσει το ΜΙΤ προτιμώ το Yale

αυτό το πράγμα με τη χαζή ειρωνεία....problem much? Deal with it.

όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nick18

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nick18
Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 320 μηνύματα.

O nick18 έγραψε στις 14:13, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από StratosRIP
κι εγω κατι παρομοιο

Παράθεση

samina

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη samina
H samina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H samina έγραψε στις 17:58, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από nansy_astr
δεν μου αρέσει το ΜΙΤ προτιμώ το Yale

αυτό το πράγμα με τη χαζή ειρωνεία....problem much? Deal with it.

όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια
Jesus.Αν συγκρίνεις τον ογκο των απαντήσεων μας θα βρείς ποιανου είναι το problem,και μόλις το βρείς,Deal with it.

Παράθεση

Jimaraz97

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jimaraz97
Ο Jimaraz97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Jimaraz97 Hellenic AirForce έγραψε στις 17:10, 29-08-12:

Γεια σας παιδιαφετος θα παω για πρωτη λυκειου.Περυσιστο σχολειο τα πηγα αρκετα καλα δηλαδη εβγαλα 18 και 8 στο πειραματικο σχολειο της πολης μου αν και δεν προσπαθησα πολυ το καταφερα.Ειμα μαθητης του 19 κ 20 στα μαθηματικα φυσικη χημεια βιολογια μαθηματα που με ενδιαφερουν.Φετος στο λυκειο θελω να γινω ενας ακομα καλυτερος μαθητης του 19 δηλαδη αλλα φυσικα και να παραμεινω καλος στα μαθηματα που με ενδιαφερουν. Τι μου προτεινετε να κανω θα ναι δυσκολο να το καταφερω??

Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,190 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 17:16, 29-08-12:

Και να τα καταφέρεις τι θα κερδίσεις; Καλύτερα να λές:"Θέλω να είμαι υγίης", γιατί η υγεία είναι το πάν.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

coyote

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη coyote
Ο coyote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O coyote έγραψε στις 17:17, 29-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Jimaraz97
Γεια σας παιδιαφετος θα παω για πρωτη λυκειου.Περυσιστο σχολειο τα πηγα αρκετα καλα δηλαδη εβγαλα 18 και 8 στο πειραματικο σχολειο της πολης μου αν και δεν προσπαθησα πολυ το καταφερα.Ειμα μαθητης του 19 κ 20 στα μαθηματικα φυσικη χημεια βιολογια μαθηματα που με ενδιαφερουν.Φετος στο λυκειο θελω να γινω ενας ακομα καλυτερος μαθητης του 19 δηλαδη αλλα φυσικα και να παραμεινω καλος στα μαθηματα που με ενδιαφερουν. Τι μου προτεινετε να κανω θα ναι δυσκολο να το καταφερω??
Here is a crazy idea!
Διάβασμα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη coyote : 29-08-12 στις 17:22. Αιτία: beep beep
Παράθεση

Βλα (Βλαδίμηρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Βλα
Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 831 μηνύματα.

O Βλα Η κόλαση, λοιπόν, είναι η πατρίδα μας. έγραψε στις 17:19, 29-08-12:

Η συνταγή είναι απλή!
ΔΙΑΒΑΣΜΑ
Τι θα σε βοηθήσει περισσότερο από το διάβασμα; Όσο καλύτερος θες να γίνεις, τόσο περισσότερο χρόνο θα αφιερώσεις στο διάβασμα!

Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,190 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 17:21, 29-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Βλα
Η συνταγή είναι απλή!
ΔΙΑΒΑΣΜΑ
Τι θα σε βοηθήσει περισσότερο από το διάβασμα; Όσο καλύτερος θες να γίνεις, τόσο περισσότερο διάβασμα θα αφιερώσεις!
Ναι,όμως τώρα θα μπεί στο Λύκειο και στις πρώτες τάξεις τουλάχιστον δεν χρειάζεται ΤΟ διάβασμα. Μπορεί να αποκτήσει κι άλλες δραστηριότητες.

Παράθεση

coyote

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη coyote
Ο coyote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O coyote έγραψε στις 17:29, 29-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από AggelikiAngy
Ναι,όμως τώρα θα μπεί στο Λύκειο και στις πρώτες τάξεις τουλάχιστον δεν χρειάζεται ΤΟ διάβασμα. Μπορεί να αποκτήσει κι άλλες δραστηριότητες.
Ναι, μπορεί να αποκτήσει κι άλλες δραστηριότητες. Επίσης δε χρειάζεται ΤΟ διάβασμα, αλλά χρειάζεται διάβασμα. Αν στοχεύει σε κάποια υψηλόβαθμη σχολή πρέπει να έχει γερές βάσεις. Όλοι το ίδιο λάθος κάνουν. Περιμένουν την Γ' λυκείου για να διαβάσουν.
Ξυπνάς μια μέρα και λες θα σκοτωθώ στο διάβασμα να περάσω στη σχολή που θέλω. Εάν δεν είσαι μαθημένος να διαβάζεις σωστά από νωρίς στη Γ' τα βρίσκεις δύσκολα , αν όχι σκούρα.

Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

H Νηρηίς έγραψε στις 17:34, 29-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από coyote
Ναι, μπορεί να αποκτήσει κι άλλες δραστηριότητες. Επίσης δε χρειάζεται ΤΟ διάβασμα, αλλά χρειάζεται διάβασμα. Αν στοχεύει σε κάποια υψηλόβαθμη σχολή πρέπει να έχει γερές βάσεις. Όλοι το ίδιο λάθος κάνουν. Περιμένουν την Γ' λυκείου για να διαβάσουν.
Ξυπνάς μια μέρα και λες θα σκοτωθώ στο διάβασμα να περάσω στη σχολή που θέλω. Εάν δεν είσαι μαθημένος να διαβάζεις σωστά από νωρίς στη Γ' τα βρίσκεις δύσκολα , αν όχι σκούρα.
Εντάξει 18 και 8 έβγαλε πέρυσι και μάλιστα χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια. Αν έλεγε πως έβγαλε 12 ή 13 θα τον συμβούλευα κι εγώ να διαβάσει, αλλα βλέπεις πως ήδη είναι καλός μαθητής.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους