Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,797 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,281 μηνύματα σε 93,217 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 793 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Καταγγελία Καθηγητή

Avicii (Υπόλυττος Βρεττός)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Avicii
Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,487 μηνύματα.

O Avicii there's no going back έγραψε στις 21:28, 14-04-10:

Αυτό το θέμα δημιουργήθηκε για να καταγγέλλουμε δημόσια τη συμπεριφορά ορισμένων εκπαιδευτικών, οι οποίοι ξεπερνούν τα όρια και φτάνουν σε σημείο να είναι απαράδεκτοι και ακατάλληλοι σαν εκπαιδευτικοί. Οι καταγγελίες θα γίνονται είτε επώνυμα είτε ανώνυμα, και θα ήταν πολύ χρήσιμο να παρέχονται νομικές συμβουλές από τους γνώστες του αντικειμένου .

ΣΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ.

Είμαι μαθητής ενός λυκείου της Δράμας , το οποίο θεωρείται το πιο συντηρητικό και απαιτητικό σχολείο της πόλης εξαιτίας της ηλικίας και της εμπειρίας των καθηγητών, η πλειοψηφία σε 5 χρόνια στη σύνταξη!
Το πρόβλημα είναι με τον καθηγητή της Χημείας, . Εδω και χρόνια έχει τη φήμη του αυστηρού και απόλυτου καθηγητή του 2ου λυκείου Δράμας, επίσης το πολύ σε 5 χρόνια θα συνταξιοδοτηθεί. Λοιπόν, η συμπεριφορά του μέσα στη τάξη είναι άκρως απαράδεκτη και προσβλητική απέναντι στους μαθητές.

Γενικά κάνει κατάχρηση του ρόλου του καθηγητή και βαζει απουσίες και διώχνει άτομα απο τη τάξη χωρίς λόγο. Δεν ανέχεται κυριολεκτικά ούτε ψιθύρους μέσα στη τάξη .
1η περίπτωση :
Μια μαθήτρια σήμερα φτερνίστηκε μέσα στη τάξη, διακριτικά, και διπλανή της της είπε''Γιτσες'' και την απέβαλε έτσι αυθαίρετα από τη τάξη
2η περίπτωση :
Ένας μαθητής καθόταν σε μια γωνία στη τάξη και έγραφε κάτι στο τετράδιο του . Τον πλησίασε ο καθηγητης και του ζήτησε το τετράδιο και ο μαθητής αρνήθηκε και τον απέβαλε, έτσι χωρίς λόγο.
3η περίπτωση :
Η δικιά μου . Ξέφυγε μια φορά και είπε κάτι αστείο και η τάξη άρχισε να γελάει διστακτικά, και εκείνος είπε με πάρα ειρωνικό ύφος : ''Ωραία, μπορούμε τώρα να συνεχίσουμε;'' και εγώ εκείνη τη στιγμή δεν άντεξα και είπα σχεδόν από μέσα μου , αλλά ακούστηκε '' ΟΧΙ '' , και με έστειλε κι εμένα έξω
4η περίπτωση :
Μόλις σηκώθηκα να φύγω, ένα παιδί μου είπε σιγανά '' Μπράβο, καλά του έκανες !! , και τον έστειλε κι αυτόν έξω

Επίσης είναι αρκετά προσβλητικός προς τους μαθητές και λέει πολλές χυδαιότητες μέσα στη τάξη .
1η περίπτωση : Γελοιοποίησε μια μαθήτρια μπροστά στους συμμαθητές της, λέγοντας πως έχει ταλέντο στο στοματικό έρωτα ( το λέω υπερβολικά κόσμια, η όλη φάση ήταν αρκετά χειρότερη )
2η περίπτωση : Γελοιοποίησε ένα μαθητή με ψυχολογικά προβλήματα στους συμμαθητές του . Το παιδί πήρε άσχημο βαθμό στο τεστ, και από το σοκ τον έπιασε κάτι σαν κρίση και άρχισε να πηγαίνει ελαφρώς πέρα δώθε και τότε πετάχτηκε ο καθηγητής και είπε υποδεικτικά και ειρωνικά : ''Εξάψεις έχεις παιδί μου ; '', και το παιδί ένιωσε αρκετά άσχημα
3η περίπτωση :
Μας λέει αρκετά χυδαία ανέκδοτα

Αυτά που ανέφερα είναι μόνο ορισμένα παραδείγματα, υπάρχουν και ορισμένες πολύ χειρότερες καταστάσεις . Ξέρω μια γνωστή περίπτωσή άλλου καθηγητή , στο οποίο έγινε καταγγελία στη Διεύθυνση Δευτ/θμιας του νομού μας , πέρασε πειθαρχικό και διώχθηκε. Γνωρίζει κανείς τι διαδικασία ή επίσης , θέλω να μου προτείνετε τι να κάνω !! Από σήμερα, έχω μαζέψει ένα ικανοποιητικό πυρήνα μαθητών που είναι πρόθυμοι σε όσα λέω και θέλουν κι αυτοί να τον παραπέμψουμε εκεί. Τι λετε ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ioanna1993 (Ποιο άλλο;)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ioanna1993
H Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H ioanna1993 έγραψε στις 22:14, 14-04-10:

Εμείς στο σχολείο μου έχουμε έναν καθηγητή πολλά χρόνια,για τον οποίο έχουν ακουστεί πάρα πολλά,μέχρι και ότι είναι παιδεραστής.Λένε ότι είναι ανώμαλος,τρελός και πολλά άλλα...Λίγα χρόνια πριν,ένα παιδί είχε αποβληθεί από το σχολείο κατά την 7ήμερη εκδρομή επειδή τον έβρισε και πέρυσι μια κοπέλα είχε λιποθυμίσει καθώς άρχισε να της φωνάζει. Δεν ξέρω τι ακριβώς ισχύει για αυτόν τον άνθρωπο,αυτό όμως που ξέρω είναι πως φέτος που τον έχουμε μια ώρα την εβδομάδα είναι πολύ περίεργος. Φωνάζει ξαφνικά,έχει παράλογες σκέψεις και σίγουρα κάποιου είδους σοβαρό ψυχολογικό πρόβλημα.Οι φωνές του ακούγονται σχεδόν κάθε μέρα στο σχολείο και ενώ όλοι οι καθηγητές βλέπουν τι συμβαίνει κανείς δεν κάνει κάτι.Δεν ξέρω τι γίνεται!Την τελευταία φορά που έγινε κάτι μέσα στην τάξη,εγώ και η διπλανή μου σκεφτήκαμε πώς θα μπορούσαμε να τον διώξουμε από το σχολείο ώστε να μην πάθουν άλλοι μαθητές αυτά που περνάμε εμείς.Όμως και μεις,όπως και συ, δεν ξέρουμε σε ποιον θα μπορούσαμε να απευθυνθούμε.Ίσως θα έπρεπε να υπάρχει μια σχετική σελίδα από το ΥΠΕΠΘ αλλά πού μυαλό για τέτοια...Μας απασχολεί η κρίση τώρα!..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kritikaros
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας . Έχει γράψει 352 μηνύματα.

O kritikaros έγραψε στις 22:22, 14-04-10:

χρειάζεται να πάρει απόφαση ο σύλλογος γονέων του σχολείου σας και να κάνουν καταγγελία στον προιστάμενο της β'βάθμιας και να το προχωρίσουν και στην ένωση γονέων.
εφόσον είστε και σε μικρή πόλη μπορείτε να το θίξετε και στον έντυπο τύπο για να αναγκαστεί να προχωρίσει η διαδικασία αν θέλουν να το κουκουλώσουν.
πρώτα πρέπει όμως να διαμαρτυρηθείτε στον διευθυντή σας ώστε να μην μπορεί να ισχυριστεί ότι δεν το έχετε συζητήσει οι άμεσα εμπλεκόμενοι αν είναι εναντίον σας και να σας βοηθήσει αν έχει γνώση του προβλήματος.
σε κάθε περίπτωση πρέπει να μιλήσετε μαζί του για να είστε καλυμένοι απέναντι σε όλους.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 15:19, 15-04-10:

Εμείς στο σχολείο μου είμαστε... Δεν παλεύεται η κατάσταση κυριολεκτικά. Υποφέρω εκεί μέσα. Μία καθηγήτρια ειδικά δεν παίζεται. Προσβάλει τόσο πολύ τα παιδιά που κυριολεκτικά ακόμα και αδιάφορα παιδιά ιδρώνουν και κοκκινίζουν. Επίσης, όταν οι γονείς πάνε να την βρουν βγαίνουν κλαμένοι και φωνάζουν στα παιδιά τους. Αφήστε που τους κρατάει πάνω από τέταρτο μέσα. Ακόμη, ανκατεύεται και στα μαθήματα των άλλων καθηγητών και ζητάει ώρες για αναπλήρωση... Δεν μπορώ άλλο.

Κάτι πρέπει να γίνει σύντομα με αυτούς τους καθηγητές. ΠΟΛΥ σύντομα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gns (Γιάννης)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη gns
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O gns έγραψε στις 15:49, 15-04-10:

στο σχολειο μου,οι καθηγητες φαινεται να μην εχουν καμια απολυτως σχεση με τους προαναφερομενους.Μαλιστα ειναι τοσο αθωοι που οταν καποιοι μαθητες εν ωρα μαθηματος,πεταξαν χαρτακια σε σχημα μπαλας, και πετυχαν την καθηγητρια στο κεφαλι,εκεινη αρχικα τους φωναξε παραμενωντας συγκρατημενη,τους εβγαλε εξω,και οταν τελειωσε η ωρα τους ζητησε να την συγχωρεσουν που τους φωναξε και επειτα γνωστοποιησε πως δεν πηραν καν απουσιες...τελος και εγω συμμεριζομαι την αποψη σας παιδια, και ανυπομονω και εγω να βρεθει καποια λυση για το προβλημα που βιωνεται καθημερινα.

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 17:32, 15-04-10:

Ε βασικά στην ουσία αυτά που μπορεί να κάνει η μαθητική κοινότητα είναι λίγα. Βέβαια υπάρχουν αλλά είναι λίγα. Αυτό που πρέπει να κάνουμε όλοι μας, αφού στην πραγματικότητα στην δευτέρα και στην τρίτη λυκείου τα φροντιστήρια κάνουν την δουλεία, είναι να μην δίνουμε σημασία καν σε αυτά που λένε να απαξιούμε βρε αδερφέ...

Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kritikaros
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας . Έχει γράψει 352 μηνύματα.

O kritikaros έγραψε στις 18:37, 15-04-10:

maximus αν το προχωρήσετε τελικά και έχεις καμιά απορία στείλε μου μήνυμα ίσως μπορώ να βοηθήσω.

Παράθεση

gns (Γιάννης)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη gns
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O gns έγραψε στις 10:37, 16-04-10:

παιδια,τωρα που θυμηθηκα,μπορει γενικα στο σχολειο μου οι καθηγητες να μην ειναι τοσο αυστηροι οπως εγραψα και παραπανω,αλλα ενα περιστατικο που μολις θυμηθηκα και ειναι καπως παραλογο ειναι:
ειμασταν στην τριτη ωρα μαθηματος,και μπενω εγω στην ωρα μου για μαθημα.οταν φτανει η καθηγητρια,συνειδητοποιω πως ενα παιδι ειχε κατσει στην θεση μου,και πως δεν υπηρχε κενη θεση,παρα μονο ενα θρανιο χωρις καρεκλες.οποτε ενημερωνω την καθηγητρια και επειτα αποχωρω απο το τμημα,με σκοπο την αναζητηση καρεκλας.Μετα απο τρια λεπτα και αφου ειχα βρει καρεκλα,ανοιγω την πορτα και καθως εμπαινα,η καθηγητρια με ενημερωνει πως δεν ειναι αναγκαιο να παραμεινω στην ταξη,γιατι εχω ηδη παρει απουσια,και χωρις να λαβει υποψην το δικαιωμα μου να μαθω γιατι με κατηγορει,οπως και το δικαιωμα μου να υπερασπιστω τον ευατο μου, μου εκλεισε με απαραδεκτο τροπο την πορτα στα μουτρα.Η ειρωνεια της υποθεσης ειναι οτι η συγκεκριμενη καθηγητρια μας διδασκει το μαθημα ''πολιτικη και δικαιο'',φανταστειτε...

Παράθεση

silence!! (froggy)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη silence!!
H froggy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H silence!! έγραψε στις 17:30, 16-04-10:

μην δινεις και πολυ σημασια σε ολα αυτα!!

το μεγαλυτερο ποσοστο των καθηγητων και των αστυνομικων νομιζουν οτι ειναι καποιοι και οτι μποεουν να τους κανουν ολους οτι θελουν!!!!
δεν ειναι ετσι ομως!!!
σιγουρα δεν τους βαζω ολους στο ιδιο καλαθι αλλα το μεγαλυτερο ποσοστο αυτο κανει!!

ειδικα καθηγητες γαλλικων, γερμανικων κτλ δηλαδη οσι εβγαλαν ενα βαθμο του τυπου 10 και το μονο που μπορουσαν αν πανε ειναι σε τετοιες σχολες ειναι οι χειροτεροι!!!

μην αγχωνεστε!!!

σε καμμια περιπτωση δεν τους απαξιωνω, αλλα μερικοι δεν τρωγονται με τιποτα!!!
ειναι πολυ ψωνια!!

Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 17:34, 17-04-10:

hmmhmmmhmm...λοιπον οσο για αυτο το τελευταιο post, ειχα διαβασει σε ενα περιοδικο λοιπον οτι μια μαθητρια ειχε φτιαξει ενα group στο facebook εναντιον μιας καθηγητριας και την απεβαλαν οριστικα απο το σχολειο.

Παράθεση

Rez

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Rez
Ο Rez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Rez έγραψε στις 18:23, 17-04-10:

καλα να παθετε,ορισμενοι,Αφου μενετε αμετοχοι και δεν κανετε τιποτα να τους σταματησετε,θα συνεχισουν και στις επομενες γενιες να κανουν τα ιδια..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

silence!! (froggy)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη silence!!
H froggy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H silence!! έγραψε στις 18:25, 17-04-10:

τοσο κομπλεξικοι ειναι!!!!

Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 13:28, 18-04-10:

Επειδή στο σχολείο μου υπήρξε περίπτωση καθηγήτριας ανίκανης και με πολύ πιο σοβαρά παραπτώματα από αυτά που γράφετε: Είναι πολύ δύσκολο να τιμωρηθεί καθηγητής ότι και να έχει κάνει ακόμα και αν οι άλλοι καθηγητές και ο διευθυντής είναι εναντίον του. Η ΟΛΜΕ τον υποστηρίζει πάντα και γιαυτό τώρα θέλει να κάνει και απεργία για να μην γίνει αξιολόγηση καθηγητών. Και καταγγελία και ανάκριση να γίνει ο νόμος δεν έχει σοβαρές ποινές. Και τα χειρότερα να έχει κάνει καθηγητής τη γλυτώνει με παρατήρηση άντε με στέρηση μισθού 15 ημερών. Ο μόνος τρόπος είναι αν μαζευτούν πολλοί γονείς και πάνε στη δευτεροβάθμια και κάνουν επίσημες καταγγελίες. Ακόμα καλύτερα να πάνε και στο υπουργείο και να δημοσιεύουν επιστολές σε εφημεριδες. Τότε μόνον υπάρχει ελπίδα να γίνει κάτι και να τον πάρουν από το σχολείο και να τον στείλουν σε ένα γραφείο να βάζει σφραγίδες. Υπάρχει και εδώ θέμα με παρόμοια περιστατικά: http://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=54641

Παράθεση

kostaspotter (Κώστας)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη kostaspotter
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

O kostaspotter Your love is my drug !! ;) έγραψε στις 17:07, 18-04-10:

Καλησπέρα και από εμένα!!
Και εμείς έχουμε μια φιλόλογο στο σχολείο μου η απόια μου έκανε αρχαία στην 1η Λυκείου και με έκανε να τα μισίσω για την υπόλοιπη ζωή μου!

1) Παιδιά δεν έχουμε το δικαίωμα στην τάξη άμα δεν μας αρέσει ένα μάθημα να μην προσέχουμε και να κάνουμε κάτι άλλο, όπως π.χ. να ζωγραφίζουμε κάτι στο βιβλίο , χωρίς να ενοχλούμε βέβαια τον καθηγητή στο μάθημά του;Τότε εμένα τα αρχαία δεν μου πολυάρεσαν και καθημαρινά μας υπαγόρευε ερμηνευτικά σχόλια τα οποία κατά τον καθηγητή έπρεπε να γράφει όλη η τάξη.Εγώ επειδή βαριόμουν άρχισα να ζωγραφίζω κάτι πάνω στο βιβλίο και όταν με κατάλαβε άρχισε να μου λέει πως τα αρχαία είναι το πιο σημαντικό μάθημα στο σχολείο και είναι ανεπίτρεπτο να κάνω τέτοια πράγματα την ώρα που μας δίνει σημειώσεις...Τελικά με πέταξε έξω επειδή της είπα πως δεν μου άρεσε το μάθημα αυτό και δεν μπορώ να το παρακαλουθήσω εύκολα...

2) Κάποια άλλη φορά τα έβαλε με μια συμμαθήτριά μας η οποία έχει μεγάλο στήθος, οπότε ό,τι μπλούζα και να βάλει προεξέχουν...Της έκανε ολόκληρη φασαρία για αυτό το λόγο λέγοντάς της πως ντύνεται πολύ προκλητικά!Εγώ την υπερασπίστηκα και τότε η καθηγήτρια τα έβαλε και μαζί μου επειδή μίλησα χωίς να πάρω το λόγο και επειδή το παίζω υπερασπιστής...Από τότε πάλι συνέχεια στην μπούκα με είχε...Πιστέψτε με το ντύσιμο της συμμαθήτριάς μου δεν ήταν καθόλου προκλητικό...

3) Είχε βάλει στο μάτι κάποια παιδιά τα οπόια δεν διάβαζαν (συμπεριλαμβανόμουν και εγώ σε αυτά τα παιδιά) και κάθε φορά που μας έβγαζε να πούμε μάθημα και μας έπιανε αδιάβαστους μας συμβούλευε να πάμε σε ΕΠΑΛ γτ δεν τα καταφέρνουμε στα αρχαία! ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ...Και τα πήρα μια μέρα και της είπα πως στο Γενικό Λύκειο δεν υπάρχουν μόνο τα αρχαία ως μάθημα αλλά και η φυσική και τα μαθηματικά και πολλά άλλα μαθήματα!!!Κατά την καθηγήτρια αντιμίλησα και με πέταξε έξω...

4) Ξέροντας τις επηδώσεις μας στα αρχαία έπιανε ορισμένα παιδιά στα διαλέιματα και τα συμβούλευε να κάνουν μαθήματα ιδιαίτερα ώστε να βελτιωθούν...Συγκεριμένα τους ρωτούσε εαν θέλουν να κάνουν μαθήματα με την κόρη της που έχει τελειώσει Φιλολογία...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΥΝΑΤΟΝ...

5) Η κόρη της έκανε στο σχολείο μας ενισχυτική και κάποια παιδιά πήγαιναν και παρακολουθούσαν!Κάθε φορά που κάναν μάθημα μαζί της, την επόμενη μέρα έμπαινε η φιλόλογος και επί 5 λεπτά ασχολιόμασταν με το πόσο καλό μάθημα κάνανε χθες τα παιδιά με την κόρη της στην ενισχυτική και πόσο καλή είναι η κόρη της στα αρχαία αλλά και στην έκθεση!!!

6) Στους βαθμούς του πρώτου τετραμήνου είχε απαιτήσει να πάμε όλοι με τους γονείς μας να μιλήσουν με τη φιλόλογο για τις επιδώσεις μας στα αρχαία...Οι περισσότεροι δεν πήγαν αλλά εγώ επειδή ήμουν ζώο την πήγα την μητέρα μου και της είπε τα χειρότερα και πως πρέπει να με πάει σε γιατρό να με κοιτάξει γτ είμαι πολύ τσαμπουκαλής, αυθάδης και της αντιμιλάω συνέχεια...Η μητερα μου φυσικά με το που το άκουσε δεν έκατσε να το κουράσει το θέμα και έφυγε χωρίς να της πει ούτε γεια...

Τι έχετε να πείτε λοιπόν;Τι καθηγητές κυκλοφορούν ρε παιδια....???????
Εννοείται πως τις υπόλοιπες απουσίες μου τις έκανα την ώρα που είχαμε αρχαία μαζί της!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 14:51, 19-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από kostaspotter
Τι έχετε να πείτε λοιπόν;Τι καθηγητές κυκλοφορούν ρε παιδια....???????
Εννοείται πως τις υπόλοιπες απουσίες μου τις έκανα την ώρα που είχαμε αρχαία μαζί της!!!
Χαχα ωραία χρονιά πέρασες στην πρώτη. Έχω να πω ότι η γυναίκα έχει πρόβλημα, δεν πάει καλά, αλλά όπως είπε και ο Dias δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γιαυτό όπως και κανένας άλλος. Απλά σε αυτές τις περιπτώσεις θέλει πολύ υπομονή και αυτοσυγκράτηση! Μπράβο στο όσο κουράγιο έδειξες!

Παράθεση

Dr_MaRouLita

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Dr_MaRouLita
H Dr_MaRouLita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Dr_MaRouLita έγραψε στις 19:34, 19-04-10:

Maximus, εαν δεν αλλαξει ο τροπος σκεψης και το πνευμα μας, το οποιο δυστυχως εχει γινει καθε αλλο παρα αγωνιστικο, δεν προκειται ποτε να αλλαξει τιποτα, οχι μονο σε καποιο λυκειακι της Δραμας, αλλα και σε ολοκληρη την Ελλαδα... Εχουμε παρει την κατω βολτα... Δεν ειναι δυνατον να μην εχουμε το σθενος να αγωνιστουμε για τα δικαιωματα μας και να μας φαινεται αδυνατο να οργανωθουμε για να το πετυχουμε... Ελπιζω να παρει καποιος αλλος την πρωτοβουλια λοιπον αφου εμεις δεν τα καταφεραμε...

Αυτο που θα μπορουσα να δωσω ως λυση, σαν μαθητρια και εγω η οποια υποφερει το ιδιο με εσας με καποιους εκπαιδευτικους, ειναι να προσπαθουμε να λυσουμε τα προβληματα μας μιλωντας στον ιδιο τον καθηγητη... αυτο ισως εχει καποιο θετικο αποτελεσμα...και ακομη και αν μας φαινεται αδυνατο, τοτε τιποτα δεν ειναι αδυνατο μεχρι να το πετυχουμε...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Avicii : 19-04-10 στις 19:45. Αιτία: συγχώνευση συνεχώμενων μυνηματων !
Παράθεση

Diana Fire (Τίνα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Diana Fire
H Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

H Diana Fire έγραψε στις 11:03, 23-04-10:

Ο συγκεκριμένος καθηγητής από τα λεγόμενά σου είναι όντως πολύ απαράδεκτος...Πιστεύω πως πρέπει να οργανωθείτε και να κάνετε κάτι ωστε να συνετιστεί....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devina : 26-06-11 στις 18:11. Αιτία: Προσθήκη spoiler.
Παράθεση

Avramopoulos N

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Avramopoulos N
Ο Avramopoulos N αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O Avramopoulos N έγραψε στις 01:00, 26-04-10:

Άχ! Δημόσια εκπαίδευση, τί περιμένετε ρε κακομοίρηδες; Όλοι οι καθηγητές αυτό επιδιώκουν, να διοριστούν στο δημόσιο και μετά να βυθιστούν στον κόσμο τους. Αυτό το φαινόμενο των ακατάλληλων καθηγητών στα δημόσια σχολεία κρατάει χρόνια και πρέπει κάτι να γίνει άμεσα. Μέχρι στιγμής μόνο στην ιδιωτική εκπαίδευση είναι κάπως πιο καλά τα πράγματα. Ακόμα κι εμένα μου είχε τύχη περίπτωση καθηγητή (Χημείας συγκεκριμένα), χρόνια πριν, ο οποίος αντί να κάνει μάθημα, ξόδευε την ώρα του με πράγματα εντελώς δευτερεύοντα και εκτός της ύλης του μαθήματός του, χαζολογούσε με μαθητές ή μαθήτριες εντός μαθήματος με τρόπο απαράδεκτο για καθηγητή, έβριζε τα παιδιά και τους πετούσε κιμωλίες, βιβλία και ό,τι άλλο προέκυπτε, έσερνε την έδρα μέσα στην τάξη προκαλώντας απίστευτο θόρυβο όποτε εκνευριζόταν, βλασφημούσε και άλλα απίστευτα πράγματα. Θυμάμαι ότι τελικά τον είχαν διώξει από το σχολείο μας μέσα σε μόλις 2 μήνες, αλλά μετά δεν ξέρω τι απέγινε. Μετά από χρόνια που είχα βρεθεί με κάτι πρώην συμμαθητές μου από το σχολείο εκείνο, είχα μάθει ότι πήγε σε κάποιο σχολείο στη Χίο και μετά αφού τον έδιωξαν και από εκει, έπαψε να είναι και καθηγητής του δημοσίου.

Παράθεση

elenaki92

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη elenaki92
H elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 288 μηνύματα.

H elenaki92 my dream is to fly, oh but the rainbow is so high! έγραψε στις 09:09, 26-04-10:

Εντάξει, αυτό που θα πω εγώ νομίζω πως δεν είναι τόσο ακραίο όσο τα δικά σας...Εμείς είχαμε ένα γυμναστή που αν κάποιος έλεγε κάτι την ώρα που μιλούσε τον έβαζε να κάνει κάμψεις(κυρίως αγόρια την πλήρωναν γιατί έχει αδυναμία στα κορίτσια, με την καλή έννοια βέβαια...). Κι όσο ο μαθητής αρνούνταν τόσο ανέβαινε ο αριθμός των κάμψεων. Δε χρειάστηκε να παραπονεθούμε στο διευθυντή γιατί από μόνος του τον έπιασε και του είπε ότι αυτό είναι απαράδεκτο, ότι δεν είμαστε στο στρατό κι ότι μπορεί να φάει καταγγελία, αλλά αυτός συνεχίζει... Ευτυχώς μας είχε μόνο στην πρώτη κι ευτυχώς οι μαθητές που έχει τώρα ξέρουν να αρνηθούν με επιχειρήματα ώστε να μη μπορεί να απαντήσει και να καταλαβαίνει ότι δεν τον παίρνει... Πάντως βάλτε την εξής εικόνα στο μυαλό σας: δοκιμαστικές στο προαύλιο για την παρέλαση κ ένα τμήμα αγοριών λόγω της φασαρίας δεν ακούει την σφυρίχτρα του για να ξεκινήσει. Στο λεπτό τους έχει βάλει να κάνουν 20 κάμψεις υποχρεωτικά!

Παράθεση

athene (Αθηνά)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη athene
H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) . Έχει γράψει 230 μηνύματα.

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε στις 11:11, 04-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Rez
καλα να παθετε,ορισμενοι,Αφου μενετε αμετοχοι και δεν κανετε τιποτα να τους σταματησετε,θα συνεχισουν και στις επομενες γενιες να κανουν τα ιδια..

Και τι να κάνουμε ρε φίλε??Απ'τν στιγμή που η ίδια η διεύθυνση δεν ενδιαφέρεται εγώ τι μπορώ να κάνω??Να πάω να του σκάσω τα λάστιχα του αυτοκινήτου?

Εμείς έχουμε μαζέψει όλη την αποφράδα!!
1.Ένας καθηγητής βρίζει τα παιδιά,κ έχει προχωρήσει και σε ασέλγειες,ακόμα και σε μένα!Πάω να σηκωθώ για να λύσω άσκηση στον πίνακα,κ αυτός με χούφτωσε(συγνώμη για την έκφραση)!
2.Ένας άλλος στην ώρα της κατεύθυνσης μας μιλάει για σεξ,πως το προτιμάει εκείνος και άλλα διάφορα..Επιπλέον ο ίδιος,έχει εξωσυζυγική σχέση με μια άλλη καθηγήτρια(ελπίζω να καταλαβαίνετε τι χαρακτηρισμός της αξίζει..),ενώ το παιδί του είναι στο σχολείο μας!Και αυτό δεν τους εμποδίζει να φιλιούνται στη μέση του προαυλίου(και καλά στα κρυφά!)
3.Ένας άλλος έχει χαρακτηρίσει με εντελώς προσβλητικά σχόλια μια κοπέλα,η οποία βέβαια είχε τον τσαμπουκά να τον πάει στην διευθύντρια.Ο ίδιος,κατά την διάρκεια της κατάληψής μας,έπαιρνε τηλ στν μητέρα του προέδρου του 15μελούς,και την απειλούσε καθημερινά ότι θα της κάνει μηνύσεις αν ο γιος της δεν σταματήσει αμέσως την κατάληψη!
4.Μια καθηγήτρια πήγε ένα παιδί στον σύλλογο(!),κατηγορώντας το ότι την ενόχλησε σεξουαλικά μεσα στην ώρα του μαθήματος!Με συνέπεια το παιδί να αποβληθεί απ'το σχολείο μας,στη μέση της χρονιάς!Και μάλιστα χωρίς να έχει κάνει τπτ το παιδί αυτο..
5.Ο τελευταίος,πιο ήπιος από τους άλλους,"επιτέθηκε" προς εμένα,λέγοντας μπροστά σ'όλη την τάξη ότι δεν αξίζω ούτε στο ελάχιστο τους βαθμούς που μ έβαλε,κ ότι τους έβαλε απλώς και μόνο για ν μη γκρινιάζω..

Μετά πως να σεβαστείς αυτούς τους ανθρώπους,όταν οι ίδιοι,κ συγκεκριμένα ο 2ος ζητάει από ορισμένους μαθητές να του απευθύνονται σαν σε φίλο τους,κ κατά συνέπεια τα παιδιά να τον φωνάζουν μαλ*κα,κ αυτός να χαίρεται κ από πάνω??

Η ελληνική παιδεία σ'όλο το μεγαλείο της..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

astrofeggia

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη astrofeggia
H astrofeggia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H astrofeggia έγραψε στις 20:14, 21-05-10:

oh god... Athene σε λυπάμαι πραγματικά...Κουράγιο...!

Αν και έχω τελειώσει το σχολείο θυμήθηκα μια περίπτωση ενός καθηγητή στην Β' Λύκειου που μας έκανε το μάθημα της Αστρονομίας και παρενοχλούσε σεξουαλικά τις κοπέλες..Το είχε κάνει και σε εμένα και σε μερικές άλλες ώσπου κάναμε παράπονα στην διεύθυνση και μια κοπέλα πήγε στην Β' βάθμια εκπαίδευση και το κατήγγειλε. Την επόμενη χρονιά όπως ήταν φυσικό δεν ήταν στο σχολείο αλλά τον μετέθεσαν αλλού. Τον ξανάστειλαν στο σχολείο μου, μόλις το θέμα ξεχάστηκε αλλά τον κατήγγειλε ξανά μια μαθήτρια και τον έδιωξαν.

Βέβαια υπάρχουν κανά 2-3 που είναι μεγάλοι σε ηλικία και λίγο μπήχτιδες αλλά εντάξει δεν κάνουν τίποτα το μεμπτό.

Κατα τα άλλα είχα πολύ καλούς καθηγητές.

Παράθεση

garch

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη garch
Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,477 μηνύματα.

O garch έγραψε στις 20:36, 21-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από athene
http://dide-v.thess.sch.gr/portal/
http://dide-a.thess.sch.gr/portal/
Αυτό να κάνετε. End of the case.

Παράθεση

Marizza92 (Τάνια)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Marizza92
H Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H Marizza92 έγραψε στις 20:39, 21-05-10:

Λοιπόν: Εμείς έχουμε έναν φυσικό που κυριολεκτικά εμείς ξέρουμε καλήτερη φυσική απ αυτόν. Φέτος τον είχαμε γαι κατεύθυνση και γενικής. Αυτο που έχω να πω με συγουρια τα παιδια της θεωριτικής δεν έχουν μάθει τπτ φέτος τρελοκομειο γινόταν μέσα και αυτος μίλαγε μόνος του και παρέδινε παρακάτω. Η αγγλικού πάντως χειρότερη κυριολεκτικό τρελοκομείο πεταγανε τα 8ρανία κατω χορεύανε τραγουδάγαν κ αυτή γελαγε το πρόβλημα μ αυτήν είναι ότι δεν είναι <<σταθερή>> τη μια μέρα μπορεί να γινοταν αυτο εν΄ω την επόμενη έμπαινε μέσα στη τάξη πριν χτυπήσει και εμείς 5 δευτερόλεπτα μετα και μας έβαζε τις φωνές και αρκετούς έβγαζε έξω με το παραμικρό. Οι ιδιοιοι καθηγητές απορούν πως δεν έχει πάθει ακόμα κανένα εγγεφαλικό και λένε πως δεν πάει καλά με τα μυαλά της..

Παράθεση

stroumfotragoudw

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη stroumfotragoudw
H stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H stroumfotragoudw variemai έγραψε στις 20:43, 21-05-10:

η βλακεία ξέρετε ποιά είναι; που είμαι επίσης σε ένα σχολείο της δράμας (εγώ ευτυχώς έχω άριστους καθηγητές και είμαι πολύ περήφανη )αλλά δε γίνετια ρε παιδιά να μας λένε οι επιτηρητές "παιδιά ότι κάνετε διακριτικά" και να λένε όλοι τα σωστά λάθος και όχι μόνο..επίσης σήμερα υπήρχαν 3 βιβλία διοίκησης στις τουαλέτες και όλοι πήγαιναν δυο και τρεις φορές εν γνώση των επιτηρητών..επιτρέπονται αυτά; αξίζει να σταματήσω της πανελλήνιες με καταγγελία;;να κοπούν οι βλακείες μια και καλή; πείτε μου

Παράθεση

astrofeggia

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη astrofeggia
H astrofeggia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H astrofeggia έγραψε στις 11:35, 22-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από stroumfotragoudw
η βλακεία ξέρετε ποιά είναι; που είμαι επίσης σε ένα σχολείο της δράμας (εγώ ευτυχώς έχω άριστους καθηγητές και είμαι πολύ περήφανη )αλλά δε γίνετια ρε παιδιά να μας λένε οι επιτηρητές "παιδιά ότι κάνετε διακριτικά" και να λένε όλοι τα σωστά λάθος και όχι μόνο..επίσης σήμερα υπήρχαν 3 βιβλία διοίκησης στις τουαλέτες και όλοι πήγαιναν δυο και τρεις φορές εν γνώση των επιτηρητών..επιτρέπονται αυτά; αξίζει να σταματήσω της πανελλήνιες με καταγγελία;;να κοπούν οι βλακείες μια και καλή; πείτε μου

Πες το στην διευθύντρια/διευθυντή πρώτα να δεις τι θα σου πει.

Παράθεση

ioanna1993 (Ποιο άλλο;)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ioanna1993
H Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H ioanna1993 έγραψε στις 10:03, 25-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από stroumfotragoudw
Είναι απαράδεκτο!!!Γιατί από αυτές τις εξετάσεις εξαρτάται το μέλλον χιλιάδων παιδιών!Και όπως τόσα χρόνια όλοι στρώνονται στο διάβασμα έτσι να κάνουν κ αυτοί!Δεν κατάλαβα δηλαδή!Οι άλλοι μ****ες είναι που διαβάζουν;;;

Παράθεση

elenaki92

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη elenaki92
H elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 288 μηνύματα.

H elenaki92 my dream is to fly, oh but the rainbow is so high! έγραψε στις 10:17, 25-05-10:

Κι όμως αυτό με το ΑΟΔΕ συμβαίνει παντού. Και σ' εμάς κάθε λίγο και λιγάκι απ ότι μας είπαν συμμαθητές μας από άλλη αίθουσα, παιδιά της τεχνολογικής, σαφώς όχι όλοι μη τους βάζουμε όλους στο ίδιο σακί, πήγαιναν στην τουαλέτα. Έχουμε λοιπόν μια γνωστή που κάνει προγραμματισμό και τη έλεγε η φιλη μου που είναι γειτόνισσα της ότι συνέχεια ακούγαμε τις πόρτες απ τις τουαλέτες. Κι αυτή απάντησε ότι είναι πασίγνωστο, στους παλιούς, ότι τα άτομα αυτα έχουν σκονάκια στις τσέπες και πηγαίνουν και τα βλέπουν. Και καθώς ο επιτηρητής που συνοδεύει το μαθητή δεν είναι μέσα στην τουαλέτα, δε μπορεί να αποδείξει κάτι... Όντως είναι πολύ άδικο για όλους όσους ξεσκιζόμαστε όλα τα χρόνια για να γράψουμε με το σπαθί μας...

Παράθεση

dianechristy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dianechristy
H dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H dianechristy έγραψε στις 10:36, 25-05-10:

O επιτηρητης εχει το δικαιωμα να σε ψαξει αν υποψιαστει κατι.. Συνηθως αυτο με τα σκονακια γινεται με τα αγορια.. Σε εμας στην τελευταια τους τουαλετα ειχαν το βιβλιο και πηγαιναν και τα εβλεπαν. Τα Σωστο- Λαθος τα λεμε ολοι.. Εμεις σαν ταξη (στην κατευθυνση) εχουμε βρει ενα τροπο που δεν το καταλαβαινει κανεις.. Και απλα τα τσεκαρουμε. Αν καποιος δεν ξερει τιποτα τον βλεπεις να καθεται ηδη απο τις 9.
Και εμεις που διαβαζουμε δεν ειμαστε μ... απλα ξερουμε τι θελουμε.. αυτα!

Παράθεση

Glix (Ανδρεας)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Glix
Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 162 μηνύματα.

O Glix έγραψε στις 15:08, 01-03-11:

Πως μπορω να καταγγειλω καθηγητη λυκειου λογω ιδιαιτερων μαθηματων που κανει στο σπιτι του απογευματινες ωρες?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

danai-elpida (Δαναη-Ελπιδα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη danai-elpida
H Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H danai-elpida έγραψε στις 15:20, 01-03-11:

Και γιατι θελεις να τον καταγγειλεις?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Glix (Ανδρεας)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Glix
Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 162 μηνύματα.

O Glix έγραψε στις 14:32, 02-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από danai-elpida
Και γιατι θελεις να τον καταγγειλεις?
Απλα θελω να μαθω πως μπορω σε περιπτωση που δω κατι...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

koum

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη koum
Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 884 μηνύματα.

O koum έγραψε στις 14:52, 02-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από Glix
Πως μπορω να καταγγειλω καθηγητη λυκειου λογω ιδιαιτερων μαθηματων που κανει στο σπιτι του απογευματινες ωρες?
Πρέπει να είσαι άνω των 18. Εναλλακτικά, την καταγγελία μπορεί να την κάνει ο κηδεμόνας.

Ps: Ειρήνη ημίν.

Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 15:23, 02-03-11:

Κάπως έτσι:

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Diana Fire (Τίνα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Diana Fire
H Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

H Diana Fire έγραψε στις 16:29, 06-03-11:

Χωρίς αποδείξεις δεν μπορεί να γίνει τίποτα..Η καταγγελία σου θα πάει στον αέρα..Ο μόνος τρόπος είναι να πάει καρφωτή και να τον πιάσουνε επ'αυτοφόρω στο σπίτι του αλλά και πάλι είναι μεγάλη διαδικασία και καλύτερα να μην μπλεχτείς σε τέτοια..Ξέρω περίπτωση συμμαθητή μου που το κάνε πριν 2 χρόνια και το μόνο που κατάφερε ήταν να βρει το μπελά του..Ο δε καθηγητής έφαγε απλώς μια επίπληξη και σήμερα συνεχίζει ακάθεκτος τα ιδιαίτερα του...

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Μάλτα (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,688 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 16:45, 06-03-11:

Εμεις εχουμε ενα φυσικο ο οποιος βαζει παααρα πολυ χαμηλους βαθμους...να φανταστιτε τον ειχε μια γνωστη μου και εβαλε σε ολη την πρωτη 9 και 10 αντε και 2 15...φετος γραψαμε ενα τεστ και ενω ξεκινησα καλα τον ρωτησα αν ηταν σωστο αυτο που εγραψα και αυτος με ειπε οχι και εγω αφου δεν ηξερα τι να κανω εγραψα 1(την ηξερα την ασκηση :@)το ειπα στη μανα μου που πηγε και ειπε στο συλογο γωνεων οτι αν δεν γινει κατι με αυτον τον καθηγιτη θα τον παει στη δευτεροβαθμια...και αυτος στους βαθμους εκανε την εκπλιξη και εβαλε μεχρι και 20

Παράθεση

ΖΕΝΙΑ1991

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΖΕΝΙΑ1991
H ΖΕΝΙΑ1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ΖΕΝΙΑ1991 έγραψε στις 11:39, 08-02-14:

Καλημερα..Υαπρχει Τεραστιο Θεμα Με Εναν Καθηγητη Στο Τει Σερρων Τμημα Λογιστικησ (Δεν Εχω Προβλημα Να Αναφερω Το Ονομα Του Απλα Δεν Ξερω Αν Επιτρεπεται Σε Αυτο Το Site)!
Ο Συγκεκριμενοσ Καθηγητησ Πανω Απο Ολα Δεν Ειναι 'Ανθρωποσ'..Δεν Υπολογιζει Καν Τον Κοπο Μασ Κ Τα Εξοδα Μασ..
Δινουμε Σε Εξεταστικη Και Μασ Κοβει Χωρισ Να Δει Καν Το Γραπτο Μασ...Θα Μου Πειτε Η Λυση Ειναι Η Αναβαθμολογηση,Ναι Αλλα Αυτοσ Εχει Τετοιο 'Μεσο' Που Ακομα Και Εκει Δεν Εχεισ Ελπιδεσ...Φανταστειτε Οτι Τον Φοβαται Ο Διευθυντησ Του Τει...Ελεοσσσσσ!!!!!Για Να Μην Συνεχισω Γαι Τα Θεματα Που Βαζει Στην Εξεταστικη...Συγκεκριμενα Ο Θειοσ Μου Που Ειναι Και Λογιστησ Δεν Μπορεσε Αν Τα Λυσει...
Το Μονο Που Ζηταμε Πλεον Ολοι Σαν Φοιτητεσ Ειναι Τουλαχιστον Τα Θεματα Τησ Εξεταστικησ Να Εχουν Καλυφθει Κατα Την Παραδοση Του Μαθηματοσ Σε Ολη Τη Χρονια...
Εχουμε Αγανακτησει....Κανουμε Τοσα Εξοδα,Τραβαμε Τοση Ταλαιπωρια Και Κουραση Για Να Δωσουμε Στην Εξεταστικη Επειδη Χρωσταμε Μονο Αυτον Και Αυτοσ Μασ Κοβει Χωρισ Να Υπολογισει Τπτ...Το Μονο Που Κανει Ειναι Να Σου Βαζει Ενα 2 'Η 3 Αναλογα Τα Κεφια Του...

Καντε Κατι!!!!! Απο Καπου Πρεπει Να Ξεκινησει Αυτο Το Κρατοσ Επιτελουσ!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη g1wrg0s : 08-02-14 στις 11:49. Αιτία: κεφαλαια
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 11:46, 08-02-14:

Αν δεν κάνετε εσείς οι ίδιοι κάτι τι να κάνουμε εμείς; Οργανωθείτε και λύστε το ζήτημα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,990 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 11:59, 08-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από ΖΕΝΙΑ1991

Zenia, επειδή έχω βιώσει παρόμοια περιστατικά σε άλλη επιστήμη λόγω εμπειρία, θα σου πω κάτι. Στην Ελλάδα δεν μπορεί να γίνει κάτι. Η ιεραρχία στην τριτοβάθμια εκπαίδευση είναι σάπια και ο καθένας φυλάει τα νώτα του. Λόγω "συναδελφικής" αλληλεγγύης, ο καθηγητής (ακόμη και άδικο να έχει) έχει τη στήριξη του συνδικαλιστικού του σωματείου. Οι φοιτητές είναι άλλο "στρατόπεδο". Ο πρόεδρος Τμήματος ή του ΤΕΙ αν και έχει την νομική κάλυψη να κινηθεί εναντίον του καθηγητή, δεν θα το κάνει διότι ο ρόλος του είναι καθαρά θεσμικός. Συν ότι δεν γουστάρει να γίνει "κακός" με τον συνάδελφό του. Καταλαβαίνω πως νιώθεις-ετε. Μπορώ να σου διηγηθώ άπειρες προσωπικές ιστορίες τέτοιου είδους. Όμως πρέπει να συνηθίσεις διότι αν σήμερα είναι το πρόβλημα στο ΤΕΙ αύριο θα το βιώνεις καθημερινά στην κοινωνία και εκεί δεν θα έχεις περισσότερα περιθώρια να κάνεις κάτι. Μπορείς να διαμαρτύρεσαι, να κινηθείς νομικά, να υψώσεις φωνή, χέρι,.. κλπ αλλά στο τέλος εσύ θα είσαι η χαμένη από την όλη υπόθεση. Στα λέω, επειδή πέρασα από φοιτητής.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mythik52 (Άγγελος)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Mythik52
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.

O Mythik52 over the moon έγραψε στις 13:19, 08-02-14:

Σε εμας στο σχολειο ειναι πολυ πιο κομπλε τα πραγματα. Ολοι οι καθηγητες ειναι ακρως συμπαθητικοι. Αυτη των Αρχαιων μονο πρεπει ο,τι σημειωσεις στη γραμματικη να τις γραφουμε λες και δεν εχω λεξιλογιο αρχικων χρονων ή τη γραμματικη αλλα πρεπει να χαλαω σελιδες για να γραφω ηδη υπαρχουσες σημειωσεις. Ακομη αυτη που μας κανει Εκθεση-Λογοτεχνια-Ιστορια με εχει λιγο στη μπουκα γιατι της εχει πει ο Μαθηματικος οτι θελω να παω θεωρητικη και να με αποτρεψει απο αυτο. Αυτη δεν θελει το κανει (εδινα Γερμανικα με το γιο της και το ειπε στη μανα μου οτι δεν θελει) αλλα οταν κανουμε ετυμολογικες ασκησεις στην Εκθεση ρωταει σχεδον παντα εμενα και επειδη της εγραψα 16 στη Λογοτεχνια και πανηγυρισα οταν μου το εδωσε, γιατι αν και στοχευα για υψηολοτερα μολις ειδα τα θεματα απογοητευτηκα. Ε τοτε, μου λεει:" Ειναι αυτος βαθμος για παιδι που θελει και θεωρητικη;'' Αλλα οταν μιλαμε εκτος μαθηματος ή στην Ιστορια πχ ειναι ακρως συμπαθητικη. Ολοι οι καθηγητες μας, μπορει να μην ειναι καθηγηταρες, αλλα ξερουν να φερονται και να μην υπερβαινουν τα ορια. Γι αυτο θεωρω τον εαυτο μου πολυ τυχερο.

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,635 μηνύματα.

H Emilouko πολύ ωραία έγραψε στις 14:08, 08-02-14:

Εμάς μια καθηγήτρια απέναντι σε έναν μαθητή πιο φιλική δε γίνεται... Κολλητοί.

Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Civilara
Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,182 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε στις 14:18, 08-02-14:

Καλημερα..Υαπρχει Τεραστιο Θεμα Με Εναν Καθηγητη Στο Τει Σερρων Τμημα Λογιστικησ (Δεν Εχω Προβλημα Να Αναφερω Το Ονομα Του Απλα Δεν Ξερω Αν Επιτρεπεται Σε Αυτο Το Site)!
Ο Συγκεκριμενοσ Καθηγητησ Πανω Απο Ολα Δεν Ειναι 'Ανθρωποσ'..Δεν Υπολογιζει Καν Τον Κοπο Μασ Κ Τα Εξοδα Μασ..
Δινουμε Σε Εξεταστικη Και Μασ Κοβει Χωρισ Να Δει Καν Το Γραπτο Μασ...Θα Μου Πειτε Η Λυση Ειναι Η Αναβαθμολογηση,Ναι Αλλα Αυτοσ Εχει Τετοιο 'Μεσο' Που Ακομα Και Εκει Δεν Εχεισ Ελπιδεσ...Φανταστειτε Οτι Τον Φοβαται Ο Διευθυντησ Του Τει...Ελεοσσσσσ!!!!!Για Να Μην Συνεχισω Γαι Τα Θεματα Που Βαζει Στην Εξεταστικη...Συγκεκριμενα Ο Θειοσ Μου Που Ειναι Και Λογιστησ Δεν Μπορεσε Αν Τα Λυσει...
Το Μονο Που Ζηταμε Πλεον Ολοι Σαν Φοιτητεσ Ειναι Τουλαχιστον Τα Θεματα Τησ Εξεταστικησ Να Εχουν Καλυφθει Κατα Την Παραδοση Του Μαθηματοσ Σε Ολη Τη Χρονια...
Εχουμε Αγανακτησει....Κανουμε Τοσα Εξοδα,Τραβαμε Τοση Ταλαιπωρια Και Κουραση Για Να Δωσουμε Στην Εξεταστικη Επειδη Χρωσταμε Μονο Αυτον Και Αυτοσ Μασ Κοβει Χωρισ Να Υπολογισει Τπτ...Το Μονο Που Κανει Ειναι Να Σου Βαζει Ενα 2 'Η 3 Αναλογα Τα Κεφια Του...

Άκουσε με Ζένια. Πρώτοι πρέπει να ενεργήσετε εσείς, οι φοιτητές του τμήματος που είστε άμεσα θιγόμενοι. Μαζευτείτε πολλοί αγανακτισμένοι φοιτητές και κάντε μια μαζική καταγγελία σε εισαγγελέα. Αν είστε πολλοί ο εισαγγελέας θα το ψάξει το θέμα. Αν "φοβάστε" τότε κάντε πολλές μεμονωμένες ανώνυμες καταγγελίες. Σε κάθε περίπτωση δεν πρέπει να αδρανήσετε αν θέλετε να αλλάξει κάτι.

Παράθεση

Angel27

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angel27
Ο Angel27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O Angel27 έγραψε στις 14:34, 08-02-14:

Zενια μηπως λεγεται Κωνστα..(κατι) ? Γιατι ειναι πολυ διασημος τον ξερουμε μεχρι και την θεσσαλονικη Εχω την ξαδεφη μου στο τμημα σου χρωσταει 5 μαθηματα μονο απο αυτον και ηθελε να τελειωσει μονο τιποτα αλλο αλλα δεν μπορει...

Παράθεση

ΖΕΝΙΑ1991

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΖΕΝΙΑ1991
H ΖΕΝΙΑ1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ΖΕΝΙΑ1991 έγραψε στις 17:03, 08-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Angel27
Zενια μηπως λεγεται Κωνστα..(κατι) ? Γιατι ειναι πολυ διασημος τον ξερουμε μεχρι και την θεσσαλονικη Εχω την ξαδεφη μου στο τμημα σου χρωσταει 5 μαθηματα μονο απο αυτον και ηθελε να τελειωσει μονο τιποτα αλλο αλλα δεν μπορει...
Ναι αυτος ειναι... Γενικοτερα ειναι διασημος...
Εχει φαει ξυλο απο φοιτητες, του εχουν γρατζουνισει το αμαξι, τον βριζουν καθημερινα και δεν βαζει μυαλο... Ακομα και στα καναλια τον εβγαλαν αλλα μπα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gate4 : 08-02-14 στις 23:40. Αιτία: Κεφαλαία.
Παράθεση

Deco

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Deco
Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 153 μηνύματα.

O Deco No style is my style. έγραψε στις 18:24, 08-02-14:

Κάποιος μου είπε πως θα ισχύσει νέο νομοσχέδιο το οποίο λέει πως αν κάποιος καθηγητής σε κόψει 3 φορές το γραπτό θα διορθώνεται από άλλο καθηγητή.Μακάρι να γίνει κάτι τέτοιο γιατί δυστυχώς τέτοια προβλήματα υπάρχουν σε πολλές σχολές.Ειδικά από καθηγητές που συνεργάζονται με παρατάξεις.

Παράθεση

Angel27

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angel27
Ο Angel27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O Angel27 έγραψε στις 01:39, 10-02-14:

Υπομονή Ζενια!

Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,063 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε στις 21:58, 28-03-14:

Εμείς έχουμε έναν καθηγητή που έρχεται ΠΑΝΤΑ πιωμένος στο μάθημα.Ευτυχώς είναι εικαστικός και έτσι τον έχουμε μόνο μία ώρα την εβδομάδα.Πολλές φορές μυρίζει μπύρα, πάντα λέει ασυναρτησίες και πετάει κοτσάνες και όταν δεν του αρέσει κάτι ειρωνεύεται με αποτέλεσμα να μας φέρνει σε αμηχανία.πχ. μία φορά μερικές συμμαθήτριες μου ήταν έξω από την τάξη και μιλούσαν και μόλις μπήκε αυτός μέσα στην τάξη τις ρώτησε αν έκαναν εκείνη τη σκηνή που είδε τις προάλλες στο θέατρο Εγώ όταν του πήγα αυτό που είχα ζωγραφίσει μου ρώτησε: Τι είναι πάλι αυτό το τέρας που ζωγράφισες? και μία άλλη φορά πήρε το μπλοκ μου, το σήκωσε ψηλά και είπε: Ο Χριστός και η Παναγία εδώ δες τα βουνά και τα λαγκάδια!Στο σχολείο κυκλοφορεί μία φήμη πως ο άνθρωπος σε αυτό το βίντεο είναι ο εικαστικός μας!!!http://www.youtube.com/watch?v=4QvbloxpS98 !!!

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,634 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 22:13, 28-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotists13
Στο σχολείο κυκλοφορεί μία φήμη πως ο άνθρωπος σε αυτό το βίντεο είναι ο εικαστικός μας!!!http://www.youtube.com/watch?v=4QvbloxpS98 !!!
Τι εννοείς οτι κυκλοφορεί μια φήμη; Τον ξέρεις τον καθηγητή, σωστά; Δες το βίντεο και δες αμα είναι αυτός ή όχι.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O Dias έγραψε στις 22:31, 28-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotists13
Εμείς έχουμε έναν καθηγητή που έρχεται ΠΑΝΤΑ πιωμένος στο μάθημα.Ευτυχώς είναι εικαστικός και έτσι τον έχουμε μόνο μία ώρα την εβδομάδα.Πολλές φορές μυρίζει μπύρα, πάντα λέει ασυναρτησίες και πετάει κοτσάνες . . . . .
Έχετε ποτέ διαμαρτηρηθεί (στο διευθυντή ή οι γονείς σας στη διεύθυνση δευτεροβάθμιας); Μάλλον θα φανταστώ ότι όχι, καθώς εικαστικά είναι ποιος νοιάζεται, χαβαλές γίνεται και έτσι κι αλλιώς πετάει βαθμάρες σε όλους. Εδώ δεν αντιδρούμε ακόμα και όταν πρόκειται για καθηγητή σε "σοβαρό" μάθημα.
Όταν πήγαινα Β λυκείου ήρθε στο σχολείο μου μια φιλόλογος που δεν ήταν στα καλά της. Ούτε μάθημα έκανε ποτέ, όλο κατηγορούσε τους άλλους καθηγητές ότι θέλουν να τη δολοφονήσουν, έβλεπε οράματα, έμπηγε στο άσχετο υστερικές φωνές κλπ. Δεν ξέρω πώς, της έδωσαν ένα τμήμα Β θεωρητικής στα Αρχαία. Από τα 18 παιδιά του τμήματος, πόσοι (μαθητές και γονείς) διαμαρτηρήθηκαν; Απάντηση: μόνον ΔΥΟ (2). Οι υπόλοιποι γονείς είπαν ότι μην το κάνουμε θέμα διότι α) δεν κουράζει τα παιδιά και τα αφήνει ελεύθερα να κάνουν ότι θέλουν στην τάξη, β) δεν χρειάζεται το σχολείο αφού τα παιδιά πάνε φροντιστήριο και γ) έχει υποσχεθεί ότι θα βάλει σε όλους από 18 και πάνω, δ) κρίμα είναι η κακομοίρα.
Συμπέρασμα;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dias : 28-03-14 στις 22:34.
Παράθεση

Loreley

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 22:39, 28-03-14:

Αν πραγματικά υπάρχει πρόβλημα, ο καθηγητής δεν κάνει το μάθημα όπως θα έπρεπε και δημιουργούνται προβλήματα στην τάξη, τότε κάποιοι μαθητές μαζί με μερικούς γονείς, κάντε το θέμα στην διεύθυνση του σχολείου και στον σύλλογο διδασκόντων.
Σχετικά με το βίντεο, δεν μπορείτε να του κάνετε κάποια καταγγελία νομίζω, αφού δεν ενοχλεί κανέναν.
Το θέμα είναι να είναι καλός στην δουλειά του, από εκεί και πέρα, αν γουστάρει αυτός να χορεύει την λίμνη των κύκνων σε ρόλερς, δικό του θέμα.

Παράθεση

Beefshield95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Beefshield95
Ο Beefshield95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Beefshield95 έγραψε στις 22:46, 05-05-14:

Καλησπέρα,είμαι μαθητής απο επάλ και εγώ και η τάξη μου έχουμε πρόβλημα με έναν καθηγητή πληροφορικής. Κάνει μαθήματα συνέχεια εκτός ύλης(πχ photoshop που είναι μεν ενδιαφέρον) αλλά μας βάζει κάθε 2ο μάθημα διαγώνισμα σε ό,τι του θυμηθεί απο όλη την χρονιά, δέν μας δίνει ύλη να διαβάσουμε σε κανένα μάθημά του (μας κάνει 2) και όταν του ζητάμε αν χάσαμε κάποιο μάθημα να μας πει σε 5 λεπτά τί έκανε στο προηγούμενο μας λέει ας μήν λείπατε ή δέν μας χέζετε... και μας βγάζει και ψεύτες απο πάνω. Εντομεταξύ αφού βάζει ό,τι του κατέβει στα διαγωνίσματα χωρίς να πεί τι να διαβασουμε μετά όλοι πέρνουν γύρω στο 10 και οι καλοί το ίδιο και για παράδειγμα ειναι διάλειμμα, μετα απο 5 λεπτά έρχετε και λέει μόλις τελειώσει το διάλειμμα γράφετε διαγώνισμα, σε τι ρωταμε και μας απαντά σε οτι έχετε κάνει απ την αρχή της χρονιάς έτσι αόριστα. Γενικά δέν έχει συμπεριφορά καθηγητή αλλα ανθρώπου που έχει γράψει όλους τους μαθητές στα @@ του και θέλει να λέγεται και καθηγητής.... Τί μπορώ να κάνω γι αυτο? Κανένας δέν θέλει να κάνει μάθημα μαζί του..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους