Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,349 εγγεγραμμένα μέλη και 3,071,739 μηνύματα σε 94,385 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 849 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Απαλλαγή από τη γυμναστική

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,217 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 13:36, 05-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Ποσο τυχερη παιζει να εισαι ρε;
δεν παίζει να το είπες αυτό...σοβαρά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Revekka
H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας . Έχει γράψει 13,256 μηνύματα.

H Revekka έγραψε στις 13:49, 05-11-12:

Η χονδροπάθεια είναι πολύ συνηθισμένη στους αθλητές, αλλά σπανίως σε τέτοιες ηλικίες είναι τόσο προχωρημένη που να δώσει απαλλαγή από την γυμναστική.

Εμείς παρακαλούσαμε για γυμναστική. Τόσο πολύ βαριέστε πλέον;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,217 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 13:54, 05-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Revekka
Η χονδροπάθεια είναι πολύ συνηθισμένη στους αθλητές, αλλά σπανίως σε τέτοιες ηλικίες είναι τόσο προχωρημένη που να δώσει απαλλαγή από την γυμναστική.

Εμείς παρακαλούσαμε για γυμναστική. Τόσο πολύ βαριέστε πλέον;
έχω ακριβώς την ίδια απορία...είναι 40 λεπτά μαθήματος! Να πω ότι γίνεται και σοβαρή γυμναστική και κουράζονται...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας . Έχει γράψει 13,256 μηνύματα.

H Revekka έγραψε στις 13:56, 05-11-12:

Νομίζω ότι απλά βαριούνται. Ή φοβούνται ότι θα γίνουν ρεζίλι, λες και όλη τους η ζωή εξαρτάται από το αν θα πετάξουν σωστά τη μπάλα...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,638 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 13:59, 05-11-12:

Πάτε καλά ρε;;;;;;;;;;;; Απαλλαγή απ' την γυμναστική;;;;;;;; Γι' αυτο οι Έλληνες είμαστε κωλόχοντροι που τρώμε συνεχώς πίτσες, σουβλάκια, και την βγάζουμε σε καναπέδες.!!!!. Εκμεταλλευτείτε τη γυμναστική, παιξτε λίγο μπάλα, κινηθείτε... Ελεος!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 14:02, 05-11-12:

Εγω στην ωρα της Γυμναστικης πηγαινα στην βιβλιοθηκη του σχολειου και διαβαζα κανα βιβλιο.Εξωσχολικο φυσικα ή το εκαιγα στον υπολογιστη (γιατι η βιβλιοθηκη μας ειχε και 4 υπολογιστες μεσα )

Μας εβλεπε εξω με φορμες,επαιρνε παρουσιες και μετα μας αφηνε ελευθερους,ετσι που να καταλαβει οτι καποιος λειπει

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη JKaradakov
Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,677 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 14:13, 05-11-12:

Μετά θέλετε να έχεται και σώμα. Όπως θα έλεγε και ο Mikeius: "Στα τρένα!"

ΥΓ. Δεν κάνω προσωπική επίθεση αφορμή πείρα απο το σχόλιο.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zaraki

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Zaraki
Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Zaraki έγραψε στις 14:19, 05-11-12:

Εδω να προσθεσω οτι δεν ειναι οτι πιο ευχαριστο να τρεχεις πρωινιατικα νηστικος και σε μη καταλληλες θερμοκρασιες. Επισης να φανταστω δεν εχετε κανενα προβλημα να ειστε ιδρωμενοι μεχρι να πατε σπιτι σας, ε;

(Αν δεν εχετε εσεις, μαλλον θα εχει ο διπλανος σας παντως )

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 14:34, 05-11-12:

Οι αθλητές τρέχουν σε πιο ακατάλληλες θερμοκρασίες πάντως!
Σε εμάς, μόλις έπιανε ο χειμώνας, μας έβαζαν μέσα σε ένα γυμναστήριο/θέατρο που είχαμε και καθόμασταν εκεί.

Όσο για την μπλούζα, απλά την αλλάζεις!

Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη JKaradakov
Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,677 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 14:34, 05-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Zaraki
Εδω να προσθεσω οτι δεν ειναι οτι πιο ευχαριστο να τρεχεις πρωινιατικα νηστικος και σε μη καταλληλες θερμοκρασιες. Επισης να φανταστω δεν εχετε κανενα προβλημα να ειστε ιδρωμενοι μεχρι να πατε σπιτι σας, ε;

Εδώ να προσθέσω ότι το πρώι το σώμα γυμνάζεται καλύτερα και ότι μπορείς να πέρνεις ένα ζευγάρι ρούχα επιπλέον για να αλλάζεται. Για το φαγητό είτα πέρνεις απο το σπίτι έτοιμο να φας μετά ή πέρνεις κάτι απο το κυλικείο

Παράθεση

Zaraki

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Zaraki
Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Zaraki έγραψε στις 14:50, 05-11-12:

Οι αθλητές τρέχουν σε πιο ακατάλληλες θερμοκρασίες πάντως!
Σε εμάς, μόλις έπιανε ο χειμώνας, μας έβαζαν μέσα σε ένα γυμναστήριο/θέατρο που είχαμε και καθόμασταν εκεί.

Όσο για την μπλούζα, απλά την αλλάζεις!
Ποσα σχολεια εχουν γυμναστηριο;

Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov
Εδώ να προσθέσω ότι το πρώι το σώμα γυμνάζεται καλύτερα
Δεν ισχυει.

Οσον αφορα τα ρουχα, προφανως και δεν φτανει το οτι θα αλλαξεις μπλουζα.Αν δεν κανεις μπανιο, παλι βρωμικος θα νιωθεις.

Γενικα, η γυμναστικη ειναι προσωπικο θεμα διοτι δεν μπορουν ολοι να αποδωσουν ολες τις ωρες.Εγω τα πρωινα παντα ειμαι χωμα, σιγα μην κατσω να φερνω γυρους στο προαυλιο. Γι αυτο στο Λυκειο δεν παιζει να εκανα πανω απο 2 φορες γυμναστικη.Το απογευμα ομως, μετα απο ενα καλο μεσημεριανο ειμαι οκ.

Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 14:53, 05-11-12:

Αίθουσα πολλαπλών χρήσεων, έτσι την λέγαμε!

Παράθεση

Dimz

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dimz
Ο Dimz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O Dimz έγραψε στις 15:30, 05-11-12:

Δυστυχώς στην Ελλάδα τα περισσότερα σχολεία δεν έχουν κλειστό γυμναστήριο οπότε η γυμναστική γίνεται αναγκαστικά έξω ακόμη και με χαμηλές θερμοκρασίες!

Παράθεση

SparksFly (Αναστασία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SparksFly
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Θεολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H SparksFly Βασικά, Ευλόγησον! έγραψε στις 17:07, 05-11-12:

Εν μέρη τυχερή γιατί είχαμε ένα καθηγητή που μόλις έβλεπε 5 κιλά παραπάνω σου έβαζε απουσία εκτός και αν είχες πάρει έπαινο την προηγούμενη χρονιά (άνηκα σε αυτή την κατηγορία αλλιώς θα είχα μείνει..) αλλά γενικά και κρατς κρατς κάνουν τα γόνατα και πονάνε αν κουραστώ πολύ και με την υγράσία πονάνε και γενικά είναι λίγο παλούκι...τώρα έχουν ηρεμίσει αλλά να πω την αμαρτία μου στην γ'λυκείου όταν πήγα να την ανανεώσω (γιατί τώρα σου δίνουν 3 μηνη) και μου είπαν ότι τώρα μπορώ να κάνω απλά δεν πήγα το χαρτί σχολείο γιατί είχα την τελευταια ώρα και προτιμούσα να πάω να διαβάσω...ποτέ δεν μου το ζήτησσαν το χαρτί...anyways...

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
δεν παίζει να το είπες αυτό...σοβαρά
μονόπλευρα το βλέπει μάλλον...εεεν πειράζει!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 05-11-12 στις 17:08. Αιτία: merge
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 17:08, 05-11-12:

Εγώ για την χονδροπάθεια, έκανα δυο φορές αξονική. Αν στο είπαν με ελαφριά την καρδιά, μάλλον δεν είχες τίποτα!
Γιατί αυτό πολύ απλά δεν περνάει, με τα χρόνια γίνεται όλο και χειρότερο.

Παράθεση

SparksFly (Αναστασία)

Φοιτητής

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Θεολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H SparksFly Βασικά, Ευλόγησον! έγραψε στις 17:11, 05-11-12:

Εγώ για την χονδροπάθεια, έκανα δυο φορές αξονική. Αν στο είπαν με ελαφριά την καρδιά, μάλλον δεν είχες τίποτα!
Γιατί αυτό πολύ απλά δεν περνάει, με τα χρόνια γίνεται όλο και χειρότερο.
τι να σου πω...δεν το έχω κοιτάξει και ιδιαίτερα γιατί ενώ στην αρχή ποναγα κτλ κτλ μετά σταμάτησαν να πονάνε και οτιδήποτε άλλο...απλά στην κατασκήνωση ας πούμε που είχα τα μικρά, ψώφαγα κάθε βράδυ στον πόνο...ή αν έχει υγρασία κτλ ψιλοπονάνε..βεβαια καμία σχέση έτσι όπως ήταν στην αρχή..άσε, στην αρχή είχα και κομματάκια στο γόνατο που κοινιόντουσαν κι΄΄ολας...

Παράθεση

Dimz

Φοιτητής

Ο Dimz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O Dimz έγραψε στις 17:14, 05-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από SparksFly
Εν μέρη τυχερή γιατί είχαμε ένα καθηγητή που μόλις έβλεπε 5 κιλά παραπάνω σου έβαζε απουσία εκτός και αν είχες πάρει έπαινο την προηγούμενη χρονιά (άνηκα σε αυτή την κατηγορία αλλιώς θα είχα μείνει..)
Αυτό είναι απαράδεκτο! Δεν επιτρέπεται να βάλει σε κάποιον απουσία επειδή έχει παραπάνω κιλά!

Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 17:14, 05-11-12:

Αν είχες κομματάκια και σε είχαν εξετάσει, θα ήσουν στο χειρουργείο πριν καν προλάβεις να πεις γόνατο!
Εγώ έχω και στα δύο γόνατα χονδροπάθεια μετά από χρόνια αθλητισμό και χορό και υγρό στο αριστερό. Και πάλι δεν μου απαγόρεψαν ποτέ τη γυμναστική, απλά δεν πρέπει να κάνω διάδρομο και στεπς στο γυμναστήριο.

Παράθεση

SparksFly (Αναστασία)

Φοιτητής

H SparksFly Βασικά, Ευλόγησον! έγραψε στις 17:27, 05-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dimz
Αυτό είναι απαράδεκτο! Δεν επιτρέπεται να βάλει σε κάποιον απουσία επειδή έχει παραπάνω κιλά!
εμένα μου λες? Ευτυχώς οι υπόλοιποι ανήκαν στην κατηγορία του επαίνου (δεν μας το είχε πει επίσημα αλλά ήταν το μοναδικό πράγμα που μπορούσε το δικαιολογίσει) μόνο ενας συμαθητής μου ήταν στην άλλη κατηγορία και άλλαξε τμήμα από τα μέσα της χρονιάς επειδή έφυγαν 2 μαθητές και έκανε μαζί με την άλλη γυμνάστρια...γενικώς, γλίτώσαμε όλοι..

Αν είχες κομματάκια και σε είχαν εξετάσει, θα ήσουν στο χειρουργείο πριν καν προλάβεις να πεις γόνατο!
Εγώ έχω και στα δύο γόνατα χονδροπάθεια μετά από χρόνια αθλητισμό και χορό και υγρό στο αριστερό. Και πάλι δεν μου απαγόρεψαν ποτέ τη γυμναστική, απλά δεν πρέπει να κάνω διάδρομο και στεπς στο γυμναστήριο.
Τι να σου πω! Και εγώ κάτι τέτοιο φανταζόμουν...βασικά σε έναν γιατρό του ΙΚΑ είχα πάει ο ποιός κοίταγε πως και πως το ρολόι για να φύγει...και μετά επειδή και τα κοματάκια σταμάτησαν και οι πολλοί πόνοι δεν το ξανακοίταξα..ούτε ποτέ κανένας από αυτούς που μου έγραφαν την απαλλαγή ζήτησε να με εξετάσει (όσες φορές και αν το είχα προτείνει) και την γυμναστική ως γυμναστική δεν την απαγόρευσαν, ποδήλατο τρέξιμο υπο περίεργες συνθήκες (άμμο κτλ) και ανέβασμα σκαλιών κυρίως...τώρα γιατί μου έγραφαν απαλλάγή, δεν ξέρω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 05-11-12 στις 17:29. Αιτία: merge
Παράθεση

Dimz

Φοιτητής

O Dimz έγραψε στις 17:30, 05-11-12:

εμένα μου λες? Ευτυχώς οι υπόλοιποι ανήκαν στην κατηγορία του επαίνου (δεν μας το είχε πει επίσημα αλλά ήταν το μοναδικό πράγμα που μπορούσε το δικαιολογίσει) μόνο ενας συμαθητής μου ήταν στην άλλη κατηγορία και άλλαξε τμήμα από τα μέσα της χρονιάς επειδή έφυγαν 2 μαθητές και έκανε μαζί με την άλλη γυμνάστρια...γενικώς, γλίτώσαμε όλοι..
Έπρεπε να κάνετε παράπονα στον διευθυντή καθώς κάτι τέτοιο είναι παράνομο!! Σε περίπτωση που δεν έκανε κάτι ο διευθυντής μπορούσατε να απευθυνθείτε στη διεύθυνση δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.

Παράθεση

Xaris SSSS

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 17:35, 05-11-12:

Δυστυχώς στην Ελλάδα τα περισσότερα σχολεία δεν έχουν κλειστό γυμναστήριο οπότε η γυμναστική γίνεται αναγκαστικά έξω ακόμη και με χαμηλές θερμοκρασίες!
Αυτό δεν είναι πρόβλημα, με την άσκηση η θερμοκρασία του σώματος ανεβαίνει και το κρύο δεν το νιώθεις (απλά μετά χρειάζεται ζακετούλα). Με το να κάθεσαι στο κρύο και να κοιτάς τους άλλους να κάνουν γυμναστική δεν κερδίζεις κάτι, αντιθέτως έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες να αρπάξεις κρύωμα.

"Η σωματική άσκηση, αν συνδυαστεί με σωστή διατροφή, βοηθά αποτελεσματικά:
-> στον έλεγχο του σωματικού βάρους, αφού μειώνει τον λιπώδη ιστό και αυξάνει τον μυϊκό.
-> στην ορθοσωμία γιατί ενισχύονται οι μύες του σώματος, που λόγο της καθιστικής ζωής υπολειτουργούν.
-> στην βελτίωση της αντοχής, με τις θετικές προσαρμογές που αναπτύσσονται στο Κυκλοφορικό Σύστημα και το Αναπνευστικό Σύστημα.
-> Τα ψυχολογικά οφέλη της σωματικής άσκησης είναι η μείωση του stress, η πρόκληση ευεξίας και η τόνωση της αυτοπεποίθησης του ασκούμενου.
-> Τέλος η άσκηση προλαμβάνει σωματικές και ψυχικές παθήσεις και πολλές φορές επιτυγχάνει την θεραπεία τους (αποκατάσταση τραυμάτων, σακχαρώδους διαβήτη κ.α.) αρκεί να γίνεται υπό την επίβλεψη ειδικευμένων γυμναστών και σε συνεργασία με ιατρούς και φυσιοθεραπευτές, όταν αυτό απαιτείται."

http://el.science.wikia.com/wiki/%CE...B9%CE%BA%CE%AE

Παράθεση

SparksFly (Αναστασία)

Φοιτητής

H SparksFly Βασικά, Ευλόγησον! έγραψε στις 17:39, 05-11-12:

Έπρεπε να κάνετε παράπονα στον διευθυντή καθώς κάτι τέτοιο είναι παράνομο!! Σε περίπτωση που δεν έκανε κάτι ο διευθυντής μπορούσατε να απευθυνθείτε στη διεύθυνση δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.
ε, τότε απλά μας έκαν να νιώθουμε άσχημα και μειονεκτικά..δεν μιλάς σε τέτοιες περιπτώσεις..ειδικά όταν είσαι 12...Τέλος πάντων το καλό είναι ότι όλοι ήμασταν ευχαριστημένοι στο τ΄΄ελος και την απόμενη χρονιά θα έπαιρνε σύνταξη..

Παράθεση

Dimz

Φοιτητής

O Dimz έγραψε στις 17:43, 05-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Xaris SSSS
Αυτό δεν είναι πρόβλημα, με την άσκηση η θερμοκρασία του σώματος ανεβαίνει και το κρύο δεν το νιώθεις (απλά μετά χρειάζεται ζακετούλα). Με το να κάθεσαι στο κρύο και να κοιτάς τους άλλους να κάνουν γυμναστική δεν κερδίζεις κάτι, αντιθέτως έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες να αρπάξεις κρύωμα.

"Η σωματική άσκηση, αν συνδυαστεί με σωστή διατροφή, βοηθά αποτελεσματικά:
-> στον έλεγχο του σωματικού βάρους, αφού μειώνει τον λιπώδη ιστό και αυξάνει τον μυϊκό.
-> στην ορθοσωμία γιατί ενισχύονται οι μύες του σώματος, που λόγο της καθιστικής ζωής υπολειτουργούν.
-> στην βελτίωση της αντοχής, με τις θετικές προσαρμογές που αναπτύσσονται στο Κυκλοφορικό Σύστημα και το Αναπνευστικό Σύστημα.
-> Τα ψυχολογικά οφέλη της σωματικής άσκησης είναι η μείωση του stress, η πρόκληση ευεξίας και η τόνωση της αυτοπεποίθησης του ασκούμενου.
-> Τέλος η άσκηση προλαμβάνει σωματικές και ψυχικές παθήσεις και πολλές φορές επιτυγχάνει την θεραπεία τους (αποκατάσταση τραυμάτων, σακχαρώδους διαβήτη κ.α.) αρκεί να γίνεται υπό την επίβλεψη ειδικευμένων γυμναστών και σε συνεργασία με ιατρούς και φυσιοθεραπευτές, όταν αυτό απαιτείται."

http://el.science.wikia.com/wiki/%CE...B9%CE%BA%CE%AE
Συμφωνώ με αυτά που γράφεις. Δεν υποστήριξα οτι επειδή έχει κρύο δεν θα πρέπει κάποιος να κάνει γυμναστική, απλά είπα οτι θα ήταν καλύτερα αν υπήρχαν κλειστά γυμναστήρια στα σχολεία για τις μέρες που ο καιρός είναι ακατάλληλος για γυμναστική!

Τέλος πάντων το καλό είναι ότι όλοι ήμασταν ευχαριστημένοι στο τ΄΄ελος και την απόμενη χρονιά θα έπαιρνε σύνταξη..
Πάλι καλά τότε

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hurricane : 05-11-12 στις 18:32. Αιτία: merge
Παράθεση

Xaris SSSS

Φοιτητής

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 17:47, 05-11-12:

Συμφωνώ με αυτά που γράφεις. Δεν υποστήριξα οτι επειδή έχει κρύο δεν θα πρέπει κάποιος να κάνει γυμναστική, απλά είπα οτι θα ήταν καλύτερα αν υπήρχαν κλειστά γυμναστήρια στα σχολεία για τις μέρες που ο καιρός είναι ακατάλληλος για γυμναστική!
Φυσικά και θα έπρεπε να υπάρχει σε κάθε σχολείο γυμναστήριο για περιπτώσεις πάγου στην αυλή ή βροχής.
Εγώ τα λέω αυτά επειδή υπάρχουν άτομα που δεν κάνουν τον χειμώνα γυμναστική προφασιζόμενοι ότι κρυώνουν.

Παράθεση

Dimz

Φοιτητής

O Dimz έγραψε στις 17:53, 05-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Xaris SSSS
Φυσικά και θα έπρεπε να υπάρχει σε κάθε σχολείο γυμναστήριο για περιπτώσεις πάγου στην αυλή ή βροχής.
Εγώ τα λέω αυτά επειδή υπάρχουν άτομα που δεν κάνουν τον χειμώνα γυμναστική προφασιζόμενοι ότι κρυώνουν.
Κατάλαβα τι εννοείς! Εννοείται οτι υπάρχουν και τέτοια άτομα.

Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,707 μηνύματα.

H Deutsch... Lover ~Wir wollen lieber Träumer sein~ έγραψε στις 18:57, 05-11-12:

Εν μέρη τυχερή γιατί είχαμε ένα καθηγητή που μόλις έβλεπε 5 κιλά παραπάνω σου έβαζε απουσία εκτός και αν είχες πάρει έπαινο την προηγούμενη χρονιά (άνηκα σε αυτή την κατηγορία αλλιώς θα είχα μείνει..) αλλά γενικά και κρατς κρατς κάνουν τα γόνατα και πονάνε αν κουραστώ πολύ και με την υγράσία πονάνε και γενικά είναι λίγο παλούκι...τώρα έχουν ηρεμίσει αλλά να πω την αμαρτία μου στην γ'λυκείου όταν πήγα να την ανανεώσω (γιατί τώρα σου δίνουν 3 μηνη) και μου είπαν ότι τώρα μπορώ να κάνω απλά δεν πήγα το χαρτί σχολείο γιατί είχα την τελευταια ώρα και προτιμούσα να πάω να διαβάσω...ποτέ δεν μου το ζήτησσαν το χαρτί...anyways...

Καλα δεν ειναι και οτι καλυτερο το γονατο στα ποδια Αν μπορουσε ομως περυσι θα το εκανα κι εγω Μισουσα την γυμναστικη οσο τιποτα αλλο στον κοσμο! Φετος ειναι λιγακι καλυτερα τα πραγματα τουλαχιστον δεν βριζω οταν βλεπω πρωτη ή δευτερη ωρα γυμναστικη!

Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 20:28, 05-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Zaraki

για το νηστικός δεν ευθύνεται ο καθηγητής, το χειμώνα φαντάζομαι δεν βγάζει κανένας γυμναστής τα παιδιά στους 0 βαθμούς να τρέχουν...υπάρχει και η πετσέτα και η δυνατότητα αλλαγής μπλούζας..οπότε ναι δεν βρίσκω κάποιο λόγο!

Παράθεση

Καθηγητής

H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,707 μηνύματα.

H Deutsch... Lover ~Wir wollen lieber Träumer sein~ έγραψε στις 20:30, 05-11-12:

για το νηστικός δεν ευθύνεται ο καθηγητής, το χειμώνα φαντάζομαι δεν βγάζει κανένας γυμναστής τα παιδιά στους 0 βαθμούς να τρέχουν...υπάρχει και η πετσέτα και η δυνατότητα αλλαγής μπλούζας..οπότε ναι δεν βρίσκω κάποιο λόγο!
Ναι καλα... Το χειρωτερο ειναι οτι την βαζουν πρωτη ή δευτερη ωρα wtf?

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 20:33, 05-11-12:

που διαφωνείς ακριβως?

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 20:37, 05-11-12:

Ότι ντάλα μεσημέρι είναι καλύτερη ώρα για να κάνεις γυμναστική ε?

ον τοπικ: Τι απαλλαγή ρε σεις? Τόσο δύσκολο είναι 1-2 ώρες τη βδομάδα, ανάλογα με την τάξη, να παίζετε λίγο μπάλα και να κάνετε λίγο τρέξιμο? Εμείς κάναμε και χορούς αμα είχε διάθεση ο περυσινός γυμναστής. Πόλυ ωραια ήταν!

Παράθεση

Xaris SSSS

Φοιτητής

O Xaris SSSS έγραψε στις 20:37, 05-11-12:

Πολύ καλύτερα πρωινές ώρες και αν και πολλοί διαφωνούν η γυμναστική πρέπει να πηγαίνει και πριν τα μαθηματικά!

Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover ~Wir wollen lieber Träumer sein~ έγραψε στις 20:37, 05-11-12:

που διαφωνείς ακριβως?
Κοιτα ο περσυνος μου γυμναστης ελεγε να μην τρωμε πριν την γυμναστικη και οταν ειχαμε πρωτη ωρα πηγαιναμε νηστοικοι και πολλα παιδια δεν αντεχαν! Διαφωνω με την πρωτη ωρα να υπαρχει η γυμναστικη αλλα ουτε με την δευτερη γιατι ειναι πολυ μεγαλη!

Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 20:39, 05-11-12:

Κοιτα ο περσυνος μου γυμναστης ελεγε να μην τρωμε πριν την γυμναστικη και οταν ειχαμε πρωτη ωρα πηγαιναμε νηστοικοι και πολλα παιδια δεν αντεχαν! Διαφωνω με την πρωτη ωρα να υπαρχει η γυμναστικη αλλα ουτε με την δευτερη γιατι ειναι πολυ μεγαλη!
Δεν άντεχαν να κάνουν την γυμναστική που κάνουμε στο σχολείο?
Τι τρελές δικαιολογίες μπορείτε να σκεφτείτε

Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover ~Wir wollen lieber Träumer sein~ έγραψε στις 20:41, 05-11-12:

Δεν άντεχαν να κάνουν την γυμναστική που κάνουμε στο σχολείο?
Τι τρελές δικαιολογίες μπορείτε να σκεφτείτε
Αναλογα τον γυμναστη! Φετος δεν εχω κανενα προβλημα!
ΥΓ: Αν θελεις ειδες;

Παράθεση

Alejandro che 7 (Αλέξανδρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alejandro che 7
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.

O Alejandro che 7 έγραψε στις 18:44, 06-11-12:

ρε μιλάτε σοβαρά τώρα; Πρώτη φορά βλέπω τόσα άτομα να προσπαθούν να αποφύγουν τη γυμναστική! Ποια; Τη γυμναστική!!! Το λέω και δε μπορώ να το συνειδητοποιήσω 10 χρόνια πηγαίνω σχολείο πάντα όλοι παρακαλούσαμε για τη γυμναστική. Είναι η ευκαιρία μας να ξεδώσουμε λίγο από την καθημερινότητα του σαπίσματος στην καρέκλα πάνω από τα βιβλία. Η ευκαιρία μας να αθληθούμε, να παίξουμε την πολυαγαπημένη μας μπαλίτσα και να ξεμουδιάσουμε επιτέλους. Από την 1η γυμνασίου μέχρι σήμερα είχαμε μια μέρα την εβδομάδα δίωρο γυμναστική σερί ώστε να μπορούμε να αθλούμαστε ουσιαστικότερα και επίσης να παίζουμε και καθάρα σαραντάλεπτα μπασκετ ποδόσφαιρο κλπ εκτός από την κλασσική γυμναστική. Και πάντα είμασταν ευτυχισμένοι με αυτήν την κατάσταση. Αν μια μέρα χάναμε τη γυμναστική για κάποιο λόγο μάλλον στεναχωρημένοι έιμαστε. Κι όμως εδώ ακούω πράγματα τρελά. Κρυώνουμε, ιδρώνουμε, είναι πρώτες ώρες και πεινάμε είναι τελευταίες ώρες και πάμε ιδρωμένοι σπίτι, ο γυμναστής μας είναι πιεστικός και μας βάζει να κάνουμε κωλοτούμπες ότι πιο τρελό. Η άλλη λέει κωλόφαρδη την άλλη που πήρε απαλλαγή λόγω χονδροπάθειας θα τρελαθούμε τελείως. Προτιμάει να κάθετε στο παγκάκι και να τρώει σοκολάτες την ώρα που άλλοι παίζουν μπαλα. Ρε παιδιά θα μουχλιάσετε πάνω από τα βιβλία σας και θα σκάσετε από τις πολλές σοκοφρέτες είναι αυτή νοοτροπία εφήβων;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Alejandro che 7 : 06-11-12 στις 18:58.
11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover ~Wir wollen lieber Träumer sein~ έγραψε στις 18:56, 06-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Alejandro che 7
ρε μιλάτε σοβαρά τώρα; Πρώτη φορά βλέπω τόσα άτομα να προσπαθούν να αποφύγουν τη γυμναστική! Ποια; Τη γυμναστική!!! Το λέω και δε μπορώ να το συνειδητοποιήσω 10 χρόνια πηγαίνω σχολείο πάντα όλοι παρακαλούσαμε για τη γυμναστική. Είναι η ευκαιρία μας να ξεδώσουμε λίγο από την καθημερινότητα του σαπίσματος στην καρέκλα πάνω από τα βιβλία. Η ευκαιρία μας να αθληθούμε, να παίξουμε την πολυαγαπημένη μας μπαλίτσα και να ξεμουδιάσουμε επιτέλους. Από την 1η γυμνασίου μέχρι σήμερα είχαμε μια μέρα την εβδομάδα δίωρο γυμναστική σερί ώστε να μπορούμε να αθλούμαστε ουσιαστικότερα και επίσης να παίζουμε και καθάρα σαραντάλεπτα μπασκετ ποδόσφαιρο κλπ εκτός από την κλασσική γυμναστική. Και πάντα είμασταν ευτυχισμένοι με αυτήν την κατάσταση. Αν μια μέρα χάναμε τη γυμναστική για κάποιο λόγο μάλλον στεναχωρημένοι έιμαστε. Κι όμως εδώ ακούω πράγματα τρελά. Κρυώνουμε, ιδρώνουμε, είναι πρώτες ώρες και πεινάμε είναι τελευταίες ώρες και πάμε ιδρωμένοι σπίτι, ο γυμναστής μας είναι πιεστικός και μας βάζει να κάνουμε κωλοτούμπες ότι πιο τρελό. Ρε παιδιά θα μουχλιάσετε πάνω από τα βιβλία σας και θα σκάσετε από τις πολλές σοκοφρέτες είναι αυτή νοοτροπία εφήβων;
Φετος εγω προσπωπικα δεν εχω καποιο προβλημα και το εχω αναφερει νομιζωωω.... Για περυσι μιλησα! Αλλα δεν θα στενοχωριθω πχ αν δεν ελθει η κυρια! Τεσπα και οκ ολοι σχεδον την μισουν.... Εγω σιχαινομαι το βολεϊ

Παράθεση

Φοιτητής

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.

O Alejandro che 7 έγραψε στις 19:03, 06-11-12:

Φετος εγω προσπωπικα δεν εχω καποιο προβλημα και το εχω αναφερει νομιζωωω.... Για περυσι μιλησα! Αλλα δεν θα στενοχωριθω πχ αν δεν ελθει η κυρια! Τεσπα και οκ ολοι σχεδον την μισουν.... Εγω σιχαινομαι το βολεϊ
Όλοι σχεδόν τη μισούυν??????? έχω την εντύπωση ότι όσο περνούν τα χρόνια βγαίνουν όλο και περισσότερο γενιές των βιντεοπαιχνιδιών και του καναπέ γιατί σε μας το 95% λατρεύει την γυμναστική. Αν και μάλλον τα άτομα που κάνεις παρέα αφορά αυτή η άποψη δεν θέλω να πιστέψω ότι είναι γενικό φαινόμενο.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover ~Wir wollen lieber Träumer sein~ έγραψε στις 19:07, 06-11-12:

Όλοι σχεδόν τη μισούυν??????? έχω την εντύπωση ότι όσο περνούν τα χρόνια βγαίνουν όλο και περισσότερο γενιές των βιντεοπαιχνιδιών και του καναπέ γιατί σε μας το 95% λατρεύει την γυμναστική. Αν και μάλλον τα άτομα που κάνεις παρέα αυτή η άποψη δεν θέλω να πιστέψω ότι είναι γενικό φαινόμενο.[
Θελω να μου εξηγησεις λιγο την εντονη προταση... Δεν καταλαβα τι ηθελες να πεις...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 06-11-12 στις 22:13. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

Φοιτητής

O Alejandro che 7 έγραψε στις 19:09, 06-11-12:

Θελω να μου εξηγησεις λιγο την εντονη προταση... Δεν καταλαβα τι ηθελες να πεις...
το έχω κάνει edit εννοούσα αφορά αυτή η άποψη

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 06-11-12 στις 22:14. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover ~Wir wollen lieber Träumer sein~ έγραψε στις 19:21, 06-11-12:

το έχω κάνει edit εννοούσα αφορά αυτή η άποψη
Οπως αγαπα κανεις... Δεν μπορεις να επεμβεις σε αυτο! Μπορει να μην αισθάνονται ανετα! Ουτε εγω δεν αισθανομουν περυσι!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 06-11-12 στις 22:14. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 774 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 23:03, 06-11-12:

Απαλλαγή απο γυμναστική,απαλλαγή απο θρησκευτικά,απαλλαγή απο κοινωνιολογία,απαλλαγή απο μουσική κτλ κτλ
Τίποτα άλλο ;;
Δεν είδα κανέναν να ζητά απαλλαγή απο την πληροφορική,με τη δικαιολογία οτι '' μα κύριε μπορώ να μπω φβ και στο σπίτι'' .

Γιατί άραγε ;

Λέμε τώρα.

υγ. συμφωνώ με την απαλλαγή στη γυμναστική μονο σε περιπτώσεις σοβαρών παθήσεων.

Τα είπε πολύ σωστά ο Αλεξ.Χαίρομαι που υπάρχουν ακόμα τέτοια παιδιά,που σκέφτονται έτσι .

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

άντζυ

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Τουριστικών Επιχειρήσεων ΤΕΙ Αθήνας . Έχει γράψει 480 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 23:55, 06-11-12:

Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα υγίας γιατί να πάρεις απαλλαγή απ'τη γυμναστική..???? Στο καλύτερο μάθημα...???

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 08:31, 07-11-12:

Σημείωση συντονιστή: Παιδιά μείνετε on-topic . Πιστεύω ότι ο τίτλος είναι ξεκάθαρος . Αφορά την απαλλαγή από τις ώρες γυμναστικής και μόνο.

Παράθεση

Nikos_98

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Nikos_98
Ο Nikos_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O Nikos_98 έγραψε στις 23:22, 25-11-12:

είναι απλό επειδή και εγώ έχω 2-3 ρεμάλια συμμαθητές που βαριούνται να πάρουν τα πόδια τους
πήγαν σε ένα ΙΚΑ είπαν σε έναν γιατρό (ορθοπεδικο) πως θελουν απαλλαγή και του έγραψε ένα χαρστι πως είχαν μια κάκωση στο γόνατο το υπέγραψε έβαλε και σφραγίδα το εδωσαν στην γυμνάστρια και αυτο ήταν όλο υπόθεση 5 λεπτών Και να να φανταστείς αυτοί δεν είχαν τπτ εσύ που έχεις και το ασθμα δεν θα έχει προβλημα αμα πας σε κανεναν πνευμολογο κλπ !

Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover ~Wir wollen lieber Träumer sein~ έγραψε στις 17:02, 30-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos_98
είναι απλό επειδή και εγώ έχω 2-3 ρεμάλια συμμαθητές που βαριούνται να πάρουν τα πόδια τους
πήγαν σε ένα ΙΚΑ είπαν σε έναν γιατρό (ορθοπεδικο) πως θελουν απαλλαγή και του έγραψε ένα χαρστι πως είχαν μια κάκωση στο γόνατο το υπέγραψε έβαλε και σφραγίδα το εδωσαν στην γυμνάστρια και αυτο ήταν όλο υπόθεση 5 λεπτών Και να να φανταστείς αυτοί δεν είχαν τπτ εσύ που έχεις και το ασθμα δεν θα έχει προβλημα αμα πας σε κανεναν πνευμολογο κλπ !
Αυτο που εκαναν οι συμμαθητες σου ειναι βλακεια!Ειπαμε δεν λατρευω και την γυμναστικη αλλα δεν θα εφτανα ποτε εκει!

Παράθεση

Italian dream... (Corteaurian)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Italian dream...
H Corteaurian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,666 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε στις 17:37, 07-01-13:

Γεια σας, εγώ εχω παρει απαλλαγη από το μάθημα της γυμναστικής , και όταν οι άλλοι εχουν γυμναστική εγώ καθομαι εξω και εχω κενό. Είναι αυτο νομιμο ή υπάρχει σχετική εγκύκλιος? Τι θα έπρεπε κανονικά να κάνω? Ευχαριστώ

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύματα 96-102 μεταφέρθηκαν από thread με ίδιο περιεχόμενο με το παρόν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη g1wrg0s : 07-01-13 στις 20:47. Αιτία: Εισαγωγή σημείωσης.
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 17:56, 07-01-13:

Νόμιμο είναι. Ορίστε.

Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

H Corteaurian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,666 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε στις 18:02, 07-01-13:

Λεει απλά ότι δεν είμαι υποχρεωμένη να το παρακολουθήσω, όχι το τι θα κανω εκεινη την ωρα. Επισης μου εκανε εντυπωση: Για ποιό λόγο να πάρει κανείς απαλλαγη από την μουσική?????????????

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,638 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 18:05, 07-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από vivi1410
Γεια σας, εγώ εχω παρει απαλλαγη από το μάθημα της γυμναστικής γιατί φοράω κηδεμόνα, και όταν οι άλλοι εχουν γυμναστική εγώ καθομαι εξω και εχω κενό. Είναι αυτο νομιμο ή υπάρχει σχετική εγκύκλιος? Τι θα έπρεπε κανονικά να κάνω? Ευχαριστώ
ε;

edit: κατάλαβα τ είναι

Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε στις 18:14, 07-01-13:

Αστο είναι περίπλοκο,αν εχεις δει στην τηλεοραση μια διαφημηση spondylos με κατι πραγματακια για την μέση, θα καταλαβεις. Απλά είναι κάτι που δεν μπορω να κανω γυμναστική.

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
edit: κατάλαβα τ είναι
Οκ αν και τωρα τον εσβησα τον λόγο για να μην παρεξηγηθώ :/

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spy-ak : 07-01-13 στις 18:18. Αιτία: merge (αν θέλεις να προσθέσεις κάτι πάτα επεξεργασία)
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους