Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,463 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,748 μηνύματα σε 92,669 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 889 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Επιτυχία στις πανελλήνιες

θελω να πετυχω

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη θελω να πετυχω
Ο θελω να πετυχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O θελω να πετυχω έγραψε στις 18:09, 25-06-12:

Απο την στιγμη που μου λες πως ακομη και διαβασμενος να σε δεν γραφεις παραπανω απο 14-15............

Οι μαθητές πως περνάνε σε σχολές άνω των 17,000 μορίων από την στιγμή που γράφουν μαθηματικά και Φυσική κάτω από 14;;;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Εχέμυθη : 26-06-12 στις 09:09. Αιτία: Merge συνεχομενων posts :)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,625 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 18:22, 25-06-12:

Ο λιγότερο αγχωμένος-περισσότερο αναίσθητος είναι νικητής των Πανελληνίων. Τα υπόλοιπα είναι πολύ γενικά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

θελω να πετυχω

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη θελω να πετυχω
Ο θελω να πετυχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O θελω να πετυχω έγραψε στις 18:48, 25-06-12:

Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα.....Είδα εφέτος τα θέματα που έπεσαν στην Πληροφορική Τεχνολογικής Κατεύθυνσης και έπαθα πλάκα.....Μου φάνηκαν πάρα πολύ δύσκολα!!!! Έχω την εντύπωση πως θα δυσκολευτώ περισσότερο στην Πληροφορική παρά στα Μαθηματικά Κατ. και Φυσική..... Η γνώμη μου!!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

uLee

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη uLee
H uLee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H uLee έγραψε στις 14:52, 29-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από _Evangeline_
Άλλο να σου λέει "διάβαζα περίπου 4 ώρες" που σημαίνει ότι κατά μέσο όρο διάβαζε 2-3 ώρες.
Και άλλο να σου λέει "κατά μέσο όρο διάβαζα 4 ώρες" που σημαίνει ότι χτυπούσε και 6ωρα αν τύχαινε, αλλά και 2ωρα.

Πόσο θύμα δηλαδή να αισθάνομαι που αυτοί κάνουν το 1ο, εγώ έκανα το 2ο και είχαμε σχεδόν τα ίδια αποτελέσματα?
Γιατί να αισθάνεσαι θύμα; Μπορεί εσύ για να γράψεις όσο έγραψες να έπρεπε να διαβάσεις 8 ώρες και ο άλλος στις 4 να ήταν ok.

Αρχική Δημοσίευση από Mr.Blonde
Kακα τα ψεματα καποιοι μπορει να εχουν αυξημενη αντιληψη και να κατανοουν με λιγοτερο διαβασμα την υλη.
Ας θεωρησω οτι ειναι εφικτο απο τεχνολογικη και απο θετικη που εχει πιο πρακτικα μαθηματα οι "αριστουχοι να διαβαζαν 2-3 ωρες.
Στη θεωρητικη ,που σου βγαινει η πιστη στην παπαγαλια και στην αποστηθιση πώς γινεται;
Πάλι με πρόγραμμα και συγκέντρωση.. Εμένα μου φαίνεται λιγότερο χρονοβόρο να μάθω ιστορία από το να λύσω ασκήσεις στα μαθηματικά..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jj! : 29-06-12 στις 15:19. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων.
Παράθεση

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Dhmh
H Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

H Dhmh έγραψε στις 14:59, 29-06-12:

πρακτικα γινεται?? 6 μαθηματα το λιγοτερο που εχει ο καθενας βγαινουν με 3 ωρες την ημερα? ή δεν τα βγαζεις ολα καθε μερα?

Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,210 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 14:59, 29-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από uLee
Όχι. Λένε απλά την αλήθεια.
όποιος έβγαλε 18.5+, πόσω μάλλον τα ακριβοθώρητα 19+, έκανε κανονική φωτοσύνθεση. Τα υπόλοιπα είναι να 'χαμε να λέγαμε.

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 15:00, 29-06-12:

Kακα τα ψεματα καποιοι μπορει να εχουν αυξημενη αντιληψη και να κατανοουν με λιγοτερο διαβασμα την υλη.
Ας θεωρησω οτι ειναι εφικτο απο τεχνολογικη και απο θετικη που εχει πιο πρακτικα μαθηματα οι "αριστουχοι να διαβαζαν 2-3 ωρες.
Στη θεωρητικη ,που σου βγαινει η πιστη στην παπαγαλια και στην αποστηθιση πώς γινεται;
η θεωρητικη στηριζεται εν πολλοις στις βασεις που εχει κανεις...εγω ας πουμε γιατι αν και σπανια επιανα 4ωρα διαβασματος εγραψα αρκετα πανω απο 19000? ειμαι πιο εξυπνος?(αυτο θελω να ακουσω)

Αρχική Δημοσίευση από venividivici43946
όποιος έβγαλε 18.5+, πόσω μάλλον τα ακριβοθώρητα 19+, έκανε κανονική φωτοσύνθεση. Τα υπόλοιπα είναι να 'χαμε να λέγαμε.
δε συμφωνω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jj! : 29-06-12 στις 15:19. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων.
Παράθεση

ΝικοςΡ (Νίκος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη ΝικοςΡ
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O ΝικοςΡ έγραψε στις 15:05, 29-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από nikosxdxd
η θεωρητικη στηριζεται εν πολλοις στις βασεις που εχει κανεις...εγω ας πουμε γιατι αν και σπανια επιανα 4ωρα διαβασματος εγραψα αρκετα πανω απο 19000? ειμαι πιο εξυπνος?(αυτο θελω να ακουσω)

η επιτυχια στις πανελλαδικες δε στηριζεται τοσο πολυ στην εξυπναδα αλλα σε ενα συνδυασμο απο αλλα πραγματα..κυριως στη θεωριτικη..

Παράθεση

evi07larissa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evi07larissa
H evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 809 μηνύματα.

H evi07larissa έγραψε στις 15:05, 29-06-12:

εντάξει βάσεις να έχεις αρχαία και λατινικά στην γραμματική.άντε και έκθεση. ιστορία, βιολογία είναι καθαρή παπαγαλία. το θέμα είναι ποιος μπορεί να βγάλει την παπαγαλία γρηγορότερα.

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 15:08, 29-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από ΝικοςΡ
η επιτυχια στις πανελλαδικες δε στηριζεται τοσο πολυ στην εξυπναδα αλλα σε ενα συνδυασμο απο αλλα πραγματα..κυριως στη θεωριτικη..
η παπαγαλια σε παει μεχρι ενα σημειο, οχι πανω απο 18000, το πιστευω αυτο

Αρχική Δημοσίευση από evi07larissa
εντάξει βάσεις να έχεις αρχαία και λατινικά στην γραμματική.άντε και έκθεση. ιστορία, βιολογία είναι καθαρή παπαγαλία. το θέμα είναι ποιος μπορεί να βγάλει την παπαγαλία γρηγορότερα.
ε ναι. αλλα αυτοματως εχεις γλιτωσει χρονο. και η παπαγαλια με καλη οργανωση γινεται λιγοτερο σπαστικη και πιο ευκολη

Παράθεση

ΝικοςΡ (Νίκος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O ΝικοςΡ έγραψε στις 15:10, 29-06-12:

η παπαγαλια σε παει μεχρι ενα σημειο, οχι πανω απο 18000, το πιστευω αυτο

διαφωνω γιατι σε ολα τα μαθηματα της θεωριτικης εκτος απο εκθεση,αντε και κειμενα παπαγαλιζεις..
οποτε μια χαρα γραφεις πανω απο 19

Παράθεση

evi07larissa

Διάσημο Μέλος

H evi07larissa έγραψε στις 15:11, 29-06-12:

διαφωνω γιατι σε ολα τα μαθηματα της θεωριτικης εκτος απο εκθεση,αντε και κειμενα παπαγαλιζεις..
ναι καλά φίλε μου.....

Παράθεση

ΝικοςΡ (Νίκος)

Μαθητής Γ' λυκείου

O ΝικοςΡ έγραψε στις 15:12, 29-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από evi07larissa
ναι καλά φίλε μου.....

καλα..σορυ..εχω κανει αυτη τη συζητηση ενα καρο φορες..και βαριεμαι να την ξανακανω..τι να πω μπορει και να ειμαι λαθος..αλλα η αποψη μου δεν αλλαζει

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

O nikosxdxd έγραψε στις 15:13, 29-06-12:

νομιζω οτι επειδη ημουν θεωρητικη αυτο που λες δεν ισχυει...παπαγαλισε εσυ κ ελα γραψε αρχαια 19..αλλα και ιστορια το πολυ στο 90 σε παει η παπαγαλια. πρεπει να ξερεις να δουλευεις πηγες για να πας πιο πανω

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evi07larissa

Διάσημο Μέλος

H evi07larissa έγραψε στις 15:13, 29-06-12:

καλα..σορυ..εχω κανει αυτη τη συζητηση ενα καρο φορες..και βαριεμαι να την ξανακανω..τι να πω μπορει και να ειμαι λαθος..αλλα η αποψη μου δεν αλλαζει
ναι και εγώ την είχα κάνει πολλές φορές τη συζήτηση αυτή οπότε ας το αφήσουμε....

Παράθεση

lowbaper92

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη lowbaper92
Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,331 μηνύματα.

O lowbaper92 έγραψε στις 15:26, 29-06-12:

Πήγαινε θεωρητική τότε να βγάλεις 19000 μόρια για την πλάκα σου, παπαγαλίζοντας

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

O nikosxdxd έγραψε στις 15:32, 29-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από lowbaper92
Πήγαινε θεωρητική τότε να βγάλεις 19000 μόρια για την πλάκα σου, παπαγαλίζοντας
οντως ρε ηταν σιγουρος βαθμος...μαλακια εκανες που δεν πηγες... σκεψου μονο πως οι τεραστιες βασεις=>οι υψηλοτεροι βαθμοι ειναι απο θετικοτεχνολογικη, οχι απο θεωρητικη, που ουτε μια βαση δεν ειναι(ουτε φετος θα ειναι) πανω απο 19000

Παράθεση

the japanese (Σκιά τα Ξημερώματα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη the japanese
Ο Σκιά τα Ξημερώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O the japanese έγραψε στις 15:33, 29-06-12:

4 ώρες διάβασμα για 6 μαθήματα...χμμμ, λιγότερο από ώρα στο κάθε μάθημα? Αναχώρησε κλιμάκιο του ΜΙΤ για την Ελλάδα προκειμένου να μελετήσει και επιλέξει απ' τους αριστούχους, που με 4 ώρες άγγιξαν το απόλυτο, μελλοντικά στελέχη του...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

O nikosxdxd έγραψε στις 15:35, 29-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από the japanese
4 ώρες διάβασμα για 6 μαθήματα...χμμμ, λιγότερο από ώρα στο κάθε μάθημα? Αναχώρησε κλιμάκιο του ΜΙΤ για την Ελλάδα προκειμένου να μελετήσει και επιλέξει απ' τους αριστούχους, που με 4 ώρες άγγιξαν το απόλυτο, μελλοντικά στελέχη του...
haters make them(and us) famous. ευχαριστω

Παράθεση

Φοιτητής

Ο Σκιά τα Ξημερώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O the japanese έγραψε στις 15:38, 29-06-12:

haters make them(and us) famous. ευχαριστω
Πολύ ωραία τα λες...Τότε θα έπρεπε να ξέρεις πως δεν υπάρχει μεγαλείο εκεί που δεν υπάρχει αλήθεια. Ευχαριστώ

Παράθεση

tezu586

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tezu586
H tezu586 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H tezu586 -.- έγραψε στις 15:38, 29-06-12:

Εχουμε τους μελλοντικους Αινσταιν στην Ελλαδα παιδια και δεν το ξερουμε..
Παμε καλα τωρα?Δηλαδη ποιον κοροιδευουν?Θεωρητικη κατευθυνση και θελουν ΜΟΝΟ 4 ωρες την ημερα?Ελα ενταξει..Πιο ψεμα πεθαινεις!!!
Αν ηταν απο τν τεχνολογικη κατευθυνση θα μπορουσα ισως να το πιστεψω..!

Ναι παιδια π βγαλατε 19+ μορια δειξατε στην εφημεριδα οτι δεν ειστε φυτα..so what?

p.s: Συγχαρητηρια παντως σε αυτα τ παιδια περα απο τν πλακα..Ηταν πολυ απαιτητικα τα θεματα φετος..!
15.578 εβγαλα θετικη κατευθυνση και ακομα κλαιω απο τν χαρα μου!

Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,210 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 15:43, 29-06-12:

Είχα πολύ πιο πάνω από σένα. Ουδέποτε διανοήθηκα να πω τέτοιες μπούρδες. Κάνε τις αναγωγές σου.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

O nikosxdxd έγραψε στις 15:48, 29-06-12:

Πολύ ωραία τα λες...Τότε θα έπρεπε να ξέρεις πως δεν υπάρχει μεγαλείο εκεί που δεν υπάρχει αλήθεια. Ευχαριστώ
θες να σου βγαλω φωτογραφια τους βαθμους μου? XD

Αρχική Δημοσίευση από venividivici43946
Είχα πολύ πιο πάνω από σένα. Ουδέποτε διανοήθηκα να πω τέτοιες μπούρδες. Κάνε τις αναγωγές σου.
χαχα ναι υπερβαλω καποιες φορες ειναι η αληθεια.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Εχέμυθη : 29-06-12 στις 17:46. Αιτία: Merge συνεχομενων posts .Για να απαντησουμε σε πολλα posts χρησιμοποιουμε την πολλαπλη παραθεση
Παράθεση

Φοιτητής

O the japanese έγραψε στις 15:51, 29-06-12:

θες να σου βγαλω φωτογραφια τους βαθμους μου? XD
Ποιους βαθμούς; Δεν αμφισβητώ αυτούς, το κατά πόσο μια ντουζίνα μαθητές σ' όλη την Ελλάδα έβγαλε 19.500+ με 4 ώρες διάβασμα τη μέρα αμφισβητώ και χωρίς να στερηθούν πολλά πράγματα.

Παράθεση

danai-elpida (Δαναη-Ελπιδα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη danai-elpida
H Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H danai-elpida έγραψε στις 16:16, 29-06-12:

Ποιους βαθμούς; Δεν αμφισβητώ αυτούς, το κατά πόσο μια ντουζίνα μαθητές σ' όλη την Ελλάδα έβγαλε 19.500+ με 4 ώρες διάβασμα τη μέρα αμφισβητώ και χωρίς να στερηθούν πολλά πράγματα.
4 ωρες διαβασμα + 4 ωρες φροντιστηριο + 6 ωρες σχολειο ,μας μενουν 10 ωρες για υπνο ,μετακινησεις κανα διαγωνισμα κλπ.Αρα καποιοι μπορει κ να λενε αληθεια

Παράθεση

Φοιτητής

O the japanese έγραψε στις 16:20, 29-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από danai-elpida
4 ωρες διαβασμα + 4 ωρες φροντιστηριο + 6 ωρες σχολειο ,μας μενουν 10 ωρες για υπνο ,μετακινησεις κανα διαγωνισμα κλπ.Αρα καποιοι μπορει κ να λενε αληθεια
Αν κοιμόντουσαν 8 ώρες κιόλας πρέπει να ήταν βασιλιάδες, εμένα όλοι οι φίλοι μου, μαζί κι εγώ, καλοί και λιγότερο καλοί μαθητές είχαν μπουχτίσει με το πρόγραμμμα της Γ΄ Λυκείου...

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,389 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 18:01, 08-08-12:

Οι πανελληνιες δεν θελουν κοπο,θελουν τροπο.
Θα το δειτε αργοτερα μεσα στη χρονια αυτο.
Δεν έχεις δίκιο.
Αυτός που έχει το γαμημένο το ΑΟΔΕ, τι τρόπο να βρει για να παπαγαλίσει τις ατέλειωτες θεωρίες, εκτός από απίστευτες ώρες διαβάσματος και λιωσίματος κώλου?
Και νταξ, τώρα πήρα το πιο εμφατικό παράδειγμα, για να δείξω πόσο κατεστραμμένη είναι η διατύπωσή σου.

Γενικά, σε όλα τα μαθήματα να ξέρετε ότι χρειάζεται ΠΟΛΥΣ ΚΟΠΟΣ.
2 ΩΡΕΣ δε φτάνουν ούτε για κατούρημα.

Τώρα, αυτές οι σοφιστικέ, και καλά, ψαγμένες απόψεις, δεν ισχύουν.Χρειάζεται και τρόπος.Αλλά και κόπος.Μη λέμε μαλακίες και νομίζουν τα παιδάκια ότι χωρίς να προσπαθήσουν, θα τα καταφέρουν.

Σε κάποιους θα φτάσουν και οι 2 ώρες, όμως φυσικά αυτή η τακτική είναι ανεύθυνη.(αντί να λιώσεις μια χρονιά, να πας με λίγη προσπάθεια στις πανελλήνιες, ρισκάρωντας την αποτυχία?Αξίζει?)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,585 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 18:02, 08-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
ΥΓ: φόκε κι εγώ για πανελλήνιες προορίζομαι και με ενοχλεί η αλήθεια, αλλά δεν πιστεύω στο ρητό πως η άγνοια είναι ευτυχία (ignorance is bliss) γι αυτό κρατάω γερό φρόνημα κι ελπίζω για το καλύτερο!
Αυτό που σας λένε οι άλλοι δεν είναι η αλήθεια αλλά ένα ξέσπασμα
οι απόφοιτοι στην ουσία από τον ιούνιο κάθονται και περιμένουν και όλη αυτή η κατάσταση έχει μεγαλοποιήσει την προσπάθεια τους και το άγχος τους και για αυτό θεωρούν την διεξαγωγή των πανελλαδικών μια δύσκολη διαδικασία.

Ναι οι πανελλαδικές είναι εξετάσεις αλλά όποιος διαβάζει δε έχει να φοβηθεί κανέναν,

Παράθεση

fretoe

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη fretoe
Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 325 μηνύματα.

O fretoe έγραψε στις 18:09, 08-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Alchemist
Δεν έχεις δίκιο.
Αυτός που έχει το γαμημένο το ΑΟΔΕ, τι τρόπο να βρει για να παπαγαλίσει τις ατέλειωτες θεωρίες, εκτός από απίστευτες ώρες διαβάσματος και λιωσίματος κώλου?
Και νταξ, τώρα πήρα το πιο εμφατικό παράδειγμα, για να δείξω πόσο κατεστραμμένη είναι η διατύπωσή σου.

Γενικά, σε όλα τα μαθήματα να ξέρετε ότι χρειάζεται ΠΟΛΥΣ ΚΟΠΟΣ.
2 ΩΡΕΣ δε φτάνουν ούτε για κατούρημα.

Τώρα, αυτές οι σοφιστικέ, και καλά, ψαγμένες απόψεις, δεν ισχύουν.Χρειάζεται και τρόπος.Αλλά και κόπος.Μη λέμε μαλακίες και νομίζουν τα παιδάκια ότι χωρίς να προσπαθήσουν, θα τα καταφέρουν.

Σε κάποιους θα φτάσουν και οι 2 ώρες, όμως φυσικά αυτή η τακτική είναι ανεύθυνη.(αντί να λιώσεις μια χρονιά, να πας με λίγη προσπάθεια στις πανελλήνιες, ρισκάρωντας την αποτυχία?Αξίζει?)
Και τι ακριβως θα σου εξασφαλισει το να διαβαζεις περισσοτερο? Να σου πω? Τιποτα. Το πολυ διαβασμα απο μονο του δεν σου προσφερει τιποτα. Ποσα παιδια ξερω που ελιωσαν πραγματικα στις εξετασεις και πηραν τα @@ μου.

Οκ το ΑΟΔΕ ειναι η εξαιρεση, αλλα για την τεχνολογικη τα υπολοιπα μαθηματα για να ανταπεξελθεις χρειαζεσαι να τα κατανοησεις. Δηλαδη πιστευω, αν εχεις μπει στην λογικη μαθηματων πιστευω οτι και μενα 2ωρο, ανετα μπορεις να διαπρεψεις στις εξετασεις( για την τεχνολογικη ετσι? για τις αλλες δεν μπορω να πω)

Οποτε ναι πιστευω οτι αυτο ειναι που μετρασει, καθως και το προγραμμα. Το διαβασμα ερχεται σε δευτερη μοιρα. Και οταν λεω διαβασμα εννοω το λιωσιμο.

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,389 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 18:11, 08-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από fretoe
Και τι ακριβως θα σου εξασφαλισει το να διαβαζεις περισσοτερο? Να σου πω? Τιποτα. Το πολυ διαβασμα απο μονο του δεν σου προσφερει τιποτα. Ποσα παιδια ξερω που ελιωσαν πραγματικα στις εξετασεις και πηραν τα @@ μου.

Οκ το ΑΟΔΕ ειναι η εξαιρεση, αλλα για την τεχνολογικη τα υπολοιπα μαθηματα για να ανταπεξελθεις χρειαζεσαι να τα κατανοησεις. Δηλαδη πιστευω, αν εχεις μπει στην λογικη μαθηματων πιστευω οτι και μενα 2ωρο, ανετα μπορεις να διαπρεψεις στις εξετασεις( για την τεχνολογικη ετσι? για τις αλλες δεν μπορω να πω)

Οποτε ναι πιστευω οτι αυτο ειναι που μετρασει, καθως και το προγραμμα. Το διαβασμα ερχεται σε δευτερη μοιρα. Και οταν λεω διαβασμα εννοω το λιωσιμο.
Έχω βαρεθεί να συζητάω για τις πανελλήνιες, γαμώ το Βούδα...Anyway...

Γνώμη μου:
Διάβασμα ΠΟΛΥ και πρόγραμμα.Τρόπους, κόλπα, λίγο διάβασμα και επιτυχία, είναι λάθος τακτικές.The end.

Παράθεση

Jason Del Piero

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Jason Del Piero
Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Jason Del Piero έγραψε στις 18:29, 08-08-12:

Πολύ τρέξιμο,πολύ λιώσιμο κλπ κλπ.....άλλωστε στη ζωή δεν πετυχένεις τίποτα χωρίς κόπο....αύριο μεθαύριο θα πρέπει να κάνουμε και ένα μεταπτυχιακό.....προθέρμανση κάνουμε για την ζωή....αλλά..."ο επιμένων νικά"!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 09-08-12 στις 07:50. Αιτία: split
Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ξαροπ
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,472 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε στις 19:03, 08-08-12:

Για να δούμε...

Πανελλήνιες ξεπανελλήνιες κρατάτε παντού το μόττο σε υπογραφή κάποιου: Προετοιμάζομαι για το καλύτερο και είμαι έτοιμος για το χειρότερο

Παράθεση

Keratz (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Keratz
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Πειραιά και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.

O Keratz έγραψε στις 19:06, 08-08-12:

Μην βλεπω αηδιες οτι αμα δε λιωσεις δε περνας..εγω δε διαβασα ουτε τις μισες ωρες απο αυτες που διαβασαν οι φιλοι μου και εβγαλα 2000+παραπανω μορια.Στην τεχνολογικη πρεπει να σου ΚΟΒΕΙ.

Μεχρι και στο ΑΟΔΕ υπαρχει τροπος να τα θυμασαι ολα.Αμα απλα κοιτας πανω κατω το βιβλιο για 10 ωρες δε προκειται να τα μαθεις ποτε.
Αυτο δε σημαινει οτι δε πρεπει να δωσετε βαρος και στο χρονο,ειδικα μαθηματικα-φυσικη.

Ομως να καταλαβενετε τι λυνετε και οχι απλα να ανοιγετε ενα βοηθημα και να του αλλαζετε τα φωτα,οσοι το εκαναν αυτο στο σχολειο μου ΕΧΑΣΑΝ...γιατι δεν ηξεραν τι λυνουν.Μακρια απο τελειως αυτοματοποιημενες διαδικασιες.

Αυτα απο ενα παιδι που εδωσε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimitris001
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,372 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 17:02, 20-08-12:

έτσι ένιωθα και εγώ πέρυσι που έδινα......αλλά δεν θα καταλάβαιτε πότε θα έρθει ο μάιος και πότε θα γράψετε το πρώτο μάθημα
αυτό που λέω εγώ αν έχεις πρόγραμμα στο διάβασμα σου και δεν αφήεις κενά όλα θα πάνε μια χαρά.......
Χωρίς άγχος και χωρίς φόβο....σκοπός σας:να τους πάρετε τα σόβρακα...

Παράθεση

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Dhmh
H Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

H Dhmh έγραψε στις 17:04, 20-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από dimitris001
έτσι ένιωθα και εγώ πέρυσι που έδινα......αλλά δεν θα καταλάβαιτε πότε θα έρθει ο μάιος και πότε θα γράψετε το πρώτο μάθημα
αυτό που λέω εγώ αν έχεις πρόγραμμα στο διάβασμα σου και δεν αφήεις κενά όλα θα πάνε μια χαρά.......
Χωρίς άγχος και χωρίς φόβο....σκοπός σας:να τους πάρετε τα σόβρακα...
Λιγη απομυθοποιηση των πανελληνιων ισως μας χρειαζεται!
ωραιο πρωτο σχολιο!

Παράθεση

Queen of Hearts

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Queen of Hearts
H Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 742 μηνύματα.

H Queen of Hearts έγραψε στις 17:13, 20-08-12:

Πραγματικα χρειαζεται απομυθοποιηση...δεν πατε να πολεμησετε και στο αλβανικο μετωπο! ουτε εμεις που δωσαμε,ουτε οι προηγουμενοι απο εμας,ουτε εσεις και ουτε και οι επομενοι!Δεν αμφιβαλλω οτι ειναι κρισιμες εξετασεις και οτι σε καποιο βαθμο καθοριζουν και το μελλον μας αλλα οχι απολυτα..Παντα θα υπαρχει και η δευτερη ευκαιρια και η τριτη ακομα για να ξαναδωσεις αν δεν πετυχεις το στοχο σου..Και αν δεν ''κατσουν'' οι πανελληνιες μπορει να κατσει και κατι αλλο..ποτε δεν ξερεις..Δεν χρειαζεται αγχος..το αγχος ειναι αυτοκαταστροφικο και ψυχοφθορο! Ο καθενας διαβαζει για τον εαυτο του βαζει τα δυνατα και κανει ο,τι καλυτερο μπορει!Απο κει και περα ποτε δεν ξερεις τι επιφερει το μελλον και γιαυτον που ''πετυχε'' στις πανελληνιες και γιαυτον που ''απετυχε''.Ειναι δυσκολη χρονια,πιεστικη και απαιτει θυσιες..αλλα ολοι το περναμε αυτο το λουκι!Το μονο που μπορειτε να κανετε ειναι να διαβαζετε με επιμονη και υπομονη και ολα θα πανε καλα!!!
Καλη τυχη σε ολους

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,372 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 17:14, 20-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dhmh
Λιγη απομυθοποιηση των πανελληνιων ισως μας χρειαζεται!
ωραιο πρωτο σχολιο!
τίποτα δεν είναι οι πανελλήνιες.....
όλοι μας έχουμε περάσει απο τόσες εξετάσεις στην εκπαιδευση(γυμνάσιο/λύκειο/αγγλικά/γερμανικά/ιταλικά/γαλλικά/.....)
απλώς οι πανελληνιες έχουν και όνομακαι αυτό το άγχος που νιώθετε το κατόρθωσε η κοινωνία μας....."οι πανελλήνιες ειναι το παν"....ουσιαστικά δεν διαφέρουν σε τίποτα(καλά εντάξει έχει διαφορά) απο όλες τις υπόλοιπες εξετάσεις που εχετε περάσει μέχρι τώρα......άσε εγώ ήμουν μαζόχας μου άρεσαν πολύ οι πανελλήνιες και αυτό γιατί είχαμε κάθε φορά το τετραδιάκι μας και όχι οπως στις ενδοσχολικές τις κόλλες αναφοράς, την καρτελίτσα μας, τους κωδικούς μας κτλπ πολύ κυριλέ....γνωρίζεις καινούριους καθηγητές που σε επιτηρούν οι οποίοι πιανουν κουβέντα μαζί σου πριν έρθουν τα θέματα για να ξεαγχωθείς και το καλύετρο για εμένα τα θέματα ειναι καθαρογραμμένα στον υπολογιστή με ακρίβεια και σαφήνεια(σχεδόν πάντα), τα θέματα τα έβγαλε ολόκληρη επιτροπη και όχι ο καθηγητής και θα διορθωθούν τα γραπτά απο κάποιους άγνωστους=>άρα αντικειμενικότητα

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jason Del Piero

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Jason Del Piero
Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Jason Del Piero έγραψε στις 17:29, 20-08-12:

Το θέμα είναι κάτι 50αριδες καθηγητές που σε πιέζουν + την πίεση απο γνωστούς και συγγενείς που επισημάνουν ότι το διάβασμα είναι το ΠΑΝ κάθε ώρα,κάθε λεπτό,κάθε δευτερόλεπτο!!!!Πολλοί απο αυτούς δεν έχουν ιδέα περι πανελληνίων....

Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη papas
Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 1,768 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε στις 17:29, 20-08-12:

Λολ. Παιδιά, μην τα δραματοποιείτε όλα.

Οι Πανελλήνιες είναι απλά κάποιες εξετάσεις, στις οποίες αν έχεις προετοιμαστεί πάρα πολύ καλά, γράφεις πάνω από 17.

Το κλειδί είναι η προετοιμασία. Όχι το τι θέματα να βάλουν. Ακόμη και παλούκια να βάλουν, αυτός που έχει προετοιμαστεί σωστά θα μπορέσει να τα λύσει.

Παράθεση

vassilakos (Βασίλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vassilakos
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας Αθήνας και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 483 μηνύματα.

O vassilakos Και το --> ΜΑΡΑΖΙ <-- δίχως αφορμή..... έγραψε στις 17:53, 20-08-12:

Παιδια οι πανελληνιες δεν ειναι τιποτα....οπως οντως πολλακις εχει ειπωθεί...ειναι ΑΠΛΩΣ ενα διαγωνισμα...λιγο πιο κυριλατο,με ονομα και επιθετο..κτλ....κτλ...Αλλα στην ουσια του ειναι απλως ενα διαγωνισμα.....Η δικη μου συμβουλη ειναι..."Να τα εχετε καλα με τον εαυτο σας.....να διαβαζετε αρκετα ωστε ΕΣΕΙΣ να νοιώθετε καλυμμένοι ....και κάνετε στον ελευθερο χρονο πράγματα που σας ευχαριστούν....και να προσέχεται την ψυχικη σας ευημερια....Για τις Πανελληνιες το Α και το Ω ειναι η ΚΑΛΗ ψυχολογικη κατασταση....και δεν υπαρχει ανθρωπος να το αρνηθει αυτο!!!Οσο καλα και αν εχεις προετοιμαστει αν δεν νοιωθεις οτι θα γραψεις...νοιωθεις ανεπαρκης...τοτε κλαψτα...!!!"

Συνεπως κοιταξτε να εχετε τον εαυτο σας συμμαχο και ΟΧΙ αντιπαλο...θα με θυμηθειτε...!!!!

Παράθεση

nick18

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nick18
Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 320 μηνύματα.

O nick18 έγραψε στις 17:55, 20-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από vassilakos
Παιδια οι πανελληνιες δεν ειναι τιποτα....οπως οντως πολλακις εχει ειπωθεί...ειναι ΑΠΛΩΣ ενα διαγωνισμα...λιγο πιο κυριλατο,με ονομα και επιθετο..κτλ....κτλ...Αλλα στην ουσια του ειναι απλως ενα διαγωνισμα.....Η δικη μου συμβουλη ειναι..."Να τα εχετε καλα με τον εαυτο σας.....να διαβαζετε αρκετα ωστε ΕΣΕΙΣ να νοιώθετε καλυμμένοι ....και κάνετε στον ελευθερο χρονο πράγματα που σας ευχαριστούν....και να προσέχεται την ψυχικη σας ευημερια....Για τις Πανελληνιες το Α και το Ω ειναι η ΚΑΛΗ ψυχολογικη κατασταση....και δεν υπαρχει ανθρωπος να το αρνηθει αυτο!!!Οσο καλα και αν εχεις προετοιμαστει αν δεν νοιωθεις οτι θα γραψεις...νοιωθεις ανεπαρκης...τοτε κλαψτα...!!!"

Συνεπως κοιταξτε να εχετε τον εαυτο σας συμμαχο και ΟΧΙ αντιπαλο...θα με θυμηθειτε...!!!!
ακριβως αυτο πιστευω και εγω

Παράθεση

^natasa666^ (Νατάσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ^natasa666^
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) . Έχει γράψει 301 μηνύματα.

H ^natasa666^ :-) έγραψε στις 18:30, 20-08-12:

σωστος προγραμματισμος στο διαβασμα χωρις αγχος και υπνος!!!
ο καθενας που θα προσπαθησει σκληρα μπορει να τα καταφερει,τοσα παιδια εδωσαν πανελληνιες...
και αν δεν ερθουν τα πραγματα οπως τα θελετε,υπαρχει παντα μια 2η ευκαιρια...οι πανελληνιες δεν ειναι το τελος του κοσμου...
μια εξεταση ειναι απο τις πολλες που θα παρουμε στην διαρκεια της ζωης μας ειναι...καλη επιτυχια σε ολους

Παράθεση

!w@Nn4 (Ιωάννα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη !w@Nn4
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πολυτεχνείο Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 726 μηνύματα.

H !w@Nn4 έγραψε στις 19:48, 20-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από papas
Λολ. Παιδιά, μην τα δραματοποιείτε όλα.

Οι Πανελλήνιες είναι απλά κάποιες εξετάσεις, στις οποίες αν έχεις προετοιμαστεί πάρα πολύ καλά, γράφεις πάνω από 17.

Το κλειδί είναι η προετοιμασία. Όχι το τι θέματα να βάλουν. Ακόμη και παλούκια να βάλουν, αυτός που έχει προετοιμαστεί σωστά θα μπορέσει να τα λύσει.
Παίζει όμως και η ψυχολογία ρόλο...

Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Φοιτητής

O dimitris001 έγραψε στις 20:04, 20-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από vassilakos

Έχεις απόλυτο δίκιο......αν δεν είσαι σε καλή ψυχολογική κατάσταση ακόμα και όλο το βιβλίο να έχεις διαβάσει και να το θυμάσαι, δεν τα καταφέρνεις....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ερινύς : 22-08-12 στις 00:31. Αιτία: split
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 20:06, 20-08-12:

Παιδιά δε θέλει υπερβολές. Ξενύχτια θα υπάρξουν, μα χρειάζεται ισορροπία.
Και προς θεού όοοταν έρθει η ώρα των εξετάσεων μη ξενυχτίσετε! Ό,τι μάθατε, μάθατε.
Θα υπάρξει περίοδος που θα λέτε ''δεν αντέχω άλλο, δε θα γράψω τίποτα, δε θα θυμάμαι τίποτα''.
Φυσιολογικό είναι! Όλοι τα ίδια λέμε.
Ο καιρός θα περάσει πολύ γρήγορα. Τα διάβαζα εδώ πέρυσι και έλεγα λένε βλακείες. Κι όμως!
Από τη μια θα ξεκινάτε τη νέα χρονιά και απ την άλλη θα βρεθείτε καλοκαιράκι μη ξέροντας τι να κάνετε από τη βαρεμάρα.
Όλα καλά θα πάνε. ^^ Και αν δε πάνε... Θα ξέρετε πως κάνατε όοο,τι μπορούσατε!
Ό,τι είναι να γίνει, θα γίνει.

Παράθεση

Mr.Blonde

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr.Blonde
Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 838 μηνύματα.

O Mr.Blonde έγραψε στις 20:24, 20-08-12:

Oι πανελληνιες δεν χρειαζονται απομυθοποιηση,αλλα σκληρη δουλεια.Οποιος ειναι συνυφασμενος με αυτο θα πετυχει.Οποιος δεν ειναι τοτε εχει αυταπατες.

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,625 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 20:29, 20-08-12:

Βασικά το βήμα για την επιτυχία είναι να ξεχάσετε ότι δίνετε Πανελλήνιες και να αρχίσετε να ασχολείστε με το πόσο θα χαρείτε αν μαζέψετε τόσες πολλές γνώσεις από τα 6-7 μαθήματά σας.Κατανοήστε σαν να πρέπει να τα θυμάστε σε όλη σας τη ζωή για να τα πετάτε σε συζητήσεις. Όλο και κάπου θα μιλήσετε για ολοκληρώματα και ροπές!

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 20:44, 20-08-12:

Απομυθοποιηση
μην αφησεις αυτο που σε τρωει να χορτασει..

Παράθεση

Γατόπαρδος.

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Γατόπαρδος.
Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 550 μηνύματα.

O Γατόπαρδος. έγραψε στις 14:38, 19-12-12:

Άσχετο με την συζήτηση αλλά έχω μια απορία....γίνεται μαθητής του 20 (που διαβάζει δεν τους παίρνει έτσι τους βαθμούς) να πατώσει στις Πανελλήνιες??
Απορία...

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,674 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 14:41, 19-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γατόπαρδος.
Άσχετο με την συζήτηση αλλά έχω μια απορία....γίνεται μαθητής του 20 (που διαβάζει δεν τους παίρνει έτσι τους βαθμούς) να πατώσει στις Πανελλήνιες??
Απορία...
Ναι γιατί στις Πανελλήνιες παίζουν και πολλοί αστάθμητοι παράγοντες.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Margaret2001, Matt5996

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πρόχειρο στις πανελλήνιες - Από atheodor
      Το θέμα έχει λάβει 57 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πανελλήνιες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-07-12 στις 23:42.
    • Δελτίο επιτυχίας - Από debby
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-09-09 στις 06:24.
    • Καλή επιτυχία! - Από moukelis
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-05-09 στις 14:23.
    • Στειρωθήκαμε χθες με επιτυχία - Από ELENIP
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-03-08 στις 18:48.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους