Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,153 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,710 μηνύματα σε 96,023 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 916 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς φαντάζεστε το ιδανικό εκπαιδευτικό σύστημα;

The little musician boy (Κωνσταντίνος)

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη The little musician boy
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O The little musician boy καλημέρα έγραψε στις 17:28, 20-12-12:

Γιατί;Επειδή μου αρέσει το διάβασμα;και το είχα διαλέξει όταν ήμουν ακόμη 6η η 5η δημοτικού!

Και σχετικά με το πόστ μου.Αν θες να ξερεις τουλάχιστον στο δικό μου σχολείο οι πιο πολλοί δεν ενδιαφέρονται καν για το αν μείνουν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

StratosRIP

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη StratosRIP
Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 399 μηνύματα.

O StratosRIP έγραψε στις 17:46, 20-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Diabasteros
Γιατί;Επειδή μου αρέσει το διάβασμα;και το είχα διαλέξει όταν ήμουν ακόμη 6η η 5η δημοτικού!

Και σχετικά με το πόστ μου.Αν θες να ξερεις τουλάχιστον στο δικό μου σχολείο οι πιο πολλοί δεν ενδιαφέρονται καν για το αν μείνουν.
Παντου ισχυει αυτο αγορι μου... Και μεις πηγαμε σε δημοσια σχολεια και πιστεψε με εμεις στον Εβρο ειχαμε χειροτερες καταστασεις απ αυτες που μπορεις να φανταστεις εσυ στην πολη σου. Το οτι διαβαζεις δεν νομιζω οτι απασχολει κανεναν μας και το θεωρω τελειως γελοιο να το χρησιμοποιεις σαν ονομα. Και μεις διαβασαμε δεν καναμε ετσι... Οσο γι αυτο που λες ταξεις 2 ταχυτητων ειναι πρακτικα αδυνατο να εφαρμοσθει... Φαντασου το χασμα μεταξυ αυτων που θα ειναι στο προνομιουχο τμημα εναντι αυτων που ειναι καταδικασμενοι στο τμημα των "κακων μαθητων". Αν οπως λες διαχωριζονταν απο το 1ο τριμηνο τα τμηματα ετσι τοτε ενα παιδι που ελαχε να μπει στο τμημα της αδιαφοριας θα ηταν καταδικασμενο για τα επομενα μαθητικα του χρονια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The little musician boy (Κωνσταντίνος)

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη The little musician boy
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O The little musician boy καλημέρα έγραψε στις 17:54, 20-12-12:

Πρώτον δεν ζω σε πόλη αλλα σε κωμόπολη που έχουν μαζευτεί άτομα από άλλα τόσα χωριά.Δεύτερον σχετικά με τον όνομα μου απλά το έβαλα ούτε για να ψωνιστώ ούτε για τπτ,αυτο μου ήρθε τότε αυτό έβαλα.
Φυσικά ξέρω πως ειναι πρακτικά αδύνατον να γίνει κάτι τέτοιο και δεν είπα πως θα καθορίσει όλα τα σχολικά του χρόνια,αλλά νομίζεις πως ειναι καλύτερο για ένα παιδί να μην καταλαβαίνει καθόλου ή να έχει κάποια δυσκολία και να μην μπορεί να βοηθηθεί.Γενικά δεν καταλαβαίνω την επιθεση που μου έκανες.
Αλλα ας το τελειώσουμε εδω γιατί δεν υπάρχει λόγος να το συνεχείσουμε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mr.Blonde

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr.Blonde
Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 838 μηνύματα.

O Mr.Blonde έγραψε στις 18:52, 20-12-12:

Το φανταζομαι με τετοιες καθηγητριες...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,715 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 19:17, 20-12-12:

[B]Πρεπει κατα την γνωμη σας να γινεται διαχωρισμος των μαθητων οσον αφορα το επιπεδο του καθε μαθητη; Για παραδειγμα, για καθε ταξη να σχηματιζονται τμηματα "δυνατα", με μαθητες ανω του 17, τμηματα με μαθητες αναμεσα στο 14-17, κτλ, αντι του αλφαβητικου διαχωρισμου;[/B]
Εμεις σαν τμημα δουλευουμε συνολικα 5 παιδια απο τα 20 και πανω κατω τοσα ειναι και τα παιδια που δουλεύουν σε καθε απο τα 3 τμήματα της πρωτης γυμνασίου.Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να είμαστε πίσω στην ύλη και να υπάρχει ένας έμμεσος ρατσισμός προς εμάς,που δουλεύουμε,από τους υπόλοιπους μαθητές.Θα πρότεινα το πρώτο τρίμηνο να είναι καθοριστικό για το ποιο επίπεδο ταιριάζει στον καθένα.

Προσωπική μου άποψη.
Ακριβως! Για τον λογο που αναφερεις και το παραδειγμα που φερνεις πρεπει να ειναι χωρισμενα σε τμηματα Διαβαστερε!!! Ωραιο νικ που το βρηκες;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Xaris SSSS

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,953 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 19:48, 20-12-12:

Πρεπει κατα την γνωμη σας να γινεται διαχωρισμος των μαθητων οσον αφορα το επιπεδο του καθε μαθητη; Για παραδειγμα, για καθε ταξη να σχηματιζονται τμηματα "δυνατα", με μαθητες ανω του 17, τμηματα με μαθητες αναμεσα στο 14-17, κτλ, αντι του αλφαβητικου διαχωρισμου;
Ναι να διαχωριστούν, παρόλα αυτά τα πτυχία που θα δίνει το κάθε σχολείο να είναι ισάξια.
Δεν γίνεται να είσαι σε γενικό λύκειο, να προσπαθείς να συγκεντρωθείς, και μαθητές που πήραν 10 στο δημοτικό και 12 στο γυμνάσιο και που φανταζόντουσαν ότι θα πετύχαιναν κάτι σε ένα ΓΕΛ να χαλάν όλο το μάθημα..!
Ο διαχωρισμός τμημάτων θα ωφελούσε τους ΠΑΝΤΕΣ. Τους "καλούς" μαθητές που θέλουν να ασχοληθούν, τους "κακούς" μαθητές που το μάθημα θα είναι στις δυνατότητές τους και τους καθηγητές οι οποίοι θα ξέρουν τι θα περιμένουν και δεν θα γυρίζουν τα μεσημέρια με πονοκεφάλους σπίτια τους!

Υ.Γ.: Το σύστημα αυτό εφαρμόζεται στην Γερμανία.

Τώρα πάμε στο αρχικό θέμα:
Το ιδανικό σχολείο είναι αυτό το οποίο οι μαθητές το λειτουργούν με την καθοδήγηση καθηγητών και όχι το σύστημα. 2 τετράμηνα στα οποία ο μαθητής ΕΠΙΛΕΓΕΙ 4 μαθήματα τα οποία θέλει να παρακολουθήσει (+ απαραίτητη η γυμναστική και τα νέα ελληνικά) θα αποτελούσαν ένα dream school.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Καθηγητής

H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,715 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 19:51, 20-12-12:

Λεω να γραψω παλι αφου πηρα ιδεες: Παραμενω σταθερη στον χωρισμο επιπεδον και οχι στο ιδιο σχολειο διαβαστερε μου! Να μην υπηρχε ο περιορισμος της υλης και οι καθηγητες να ηταν ολοι ικανοι να διδαξουν....

Παράθεση

Yamcha (Παυλος)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Yamcha
Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 185 μηνύματα.

O Yamcha έγραψε στις 21:47, 31-01-13:

Πρέπει να φτιαχτεί ένα εκπαιδευτικό συστήμα στο οποιό οι μαθητές δεν έχουν εργασίες που αφορούν το σχολειό μετά από το πέρας των μαθημάτων ότι δουλεία που πρέπει να γίνεται, πρέπει να γίνεται στους χώρους του σχολείου.

Παράθεση

metspanos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη metspanos
Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 780 μηνύματα.

O metspanos έγραψε στις 14:48, 02-02-13:

με πολλα μαθηματα αρχαιων ελληνικων και νεων ελληνικων σε καθε βαθμιδα εκπαιδευσης και σε καθε τυπο σχολειου

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Καθηγητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 16:05, 02-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από metspanos
με πολλα μαθηματα αρχαιων ελληνικων και νεων ελληνικων σε καθε βαθμιδα εκπαιδευσης και σε καθε τυπο σχολειου
και εκεινοι που δεν ειναι των θεωρητικων τι θα κανουν;

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,241 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 12:49, 07-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Καλός καθηγητής ειναι αυτός που βάζει κακούς βαθμούς
Να υποθέσω ότι έτσι δικαιολογείς τους δικούς σου κακούς βαθμούς στα πανάρχαια χρόνια που ήσουν Λύκειο?
Τι σημασία έχει αν πήρες 12 Χημεία -ο καθηγητής το έκανε επειδή ήτανε καλός! Για 20 άξιζες αλλά επειδή ήτανε καλός έβαλε 12!
*τυχαία η Χημεία, επειδή ο Τασούλης την αναφέρει όλη την ώρα *

Στην ηλικία που είναι, ας αγχώνονται και ας χαζοχαίρονται με τους βαθμούς. 16 χρονών είναι, άλλες οι προτεραιότητές τους.

Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Civilara
Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,182 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε στις 14:07, 07-02-13:

Θα διαφωνήσω και θα πω ότι καλός καθηγητής είναι εκείνος που βάζει σε κάθε μαθητή το βαθμό που του αξίζει.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Τάσος97
Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,561 μηνύματα.

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 14:36, 07-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Να υποθέσω ότι έτσι δικαιολογείς τους δικούς σου κακούς βαθμούς στα πανάρχαια χρόνια που ήσουν Λύκειο?
Τι σημασία έχει αν πήρες 12 Χημεία -ο καθηγητής το έκανε επειδή ήτανε καλός! Για 20 άξιζες αλλά επειδή ήτανε καλός έβαλε 12!
Στην ηλικία που είναι, ας αγχώνονται και ας χαζοχαίρονται με τους βαθμούς. 16 χρονών είναι, άλλες οι προτεραιότητές τους.
Νομιζω πως αν το εννοει σωστα, εννοει πως καθε καθηγητης ειναι καλος οταν βαζει κακους βαθμους. Αν πας σε εν μαθητη και δεις ξερω γω 16 θα σου πει οτι ειναι κακος βαθμος αλλα στην ουσια αυτον αξιζε. Αρα μηπως εννοει πως ο καλος καθηγητης ειναι εκεινος που αξιολογει σωστα;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 09-02-13 στις 14:34. Αιτία: μεταφορά χωρίου σε άλλο θέμα
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,651 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 16:50, 07-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς

2004 δεν είναι πανάρχαια χρονια

Εγω δεν έπαιρνα καλούς βαθμούς γιατι δεν ήμουν καλός μαθητής απλα οι κακοί βαθμοί με βάζανε να διαβάζω παραπάνω

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,822 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 16:51, 07-02-13:

Γιατί δίνετε τόση σημασία σε έναν έλεγχο; Ας πούμε στη Φινλανδία όπου οι έλεγχοι δεν είναι απαραίτητοι (παρά μόνο τα τελευταία χρόνια), το επίπεδο των μαθητών είναι ιδιαίτερα υψηλό. Όταν παίρνουν βέβαια έλεγχο, φουσκώνουν λίγο τους βαθμούς για να αποκτήσουν λίγη αυτοπεποίθηση. Επίσης δεν υπάρχει καν ανταγωνισμός μεταξύ των μαθητών. Μάλιστα, στο Pinewood της Θεσσαλονίκης από φέτος σταμάτησαν να δίνουν βαθμούς στους μαθητές του δημοτικού. Άλλωστε, και βαθμούς που δίνουμε (στην Ελλάδα) δεν είναι πλήρως αντικειμενικοί. Οι "τουρίστες" πάντα έπαιρναν 8+. Αν θέλουμε να ακολουθήσουμε το Φινλανδικό μοντέλο, να το κάνουμε σωστά.

Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,651 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 16:57, 07-02-13:

Οταν βάζεις σε ενα παιδι βαθμο πάνω απο 19 - 20 το ωθεις στο να μη διαβάζει όταν του βάλεις 18 το ωθεις να διαβάσει για να βγάλει το 19

Τα παιδια στην εποχή μου και κυρίως πιο παλια δε παίρναν άριστους βαθμούς για αυτόν τον λόγο δεν ήταν λιγοτερο αποδοτικά απο τα παιδια τώρα οι καθηγητές ήταν πιο καλοι

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 07-02-13 στις 17:02.
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,822 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 17:02, 07-02-13:

Οταν βάζεις σε ενα παιδι βαθμο πάνω απο 19 το ωθεις στο να μη διαβάζει όταν του βάλεις 18 το ωθεις να διαβάσει για να βγάλει το 19
Ποιος το λέει αυτό;; Δηλαδή όλοι οι 19άρηδες κάηκαν στο τέλος; Προσωπικά εγώ έβγαλα στην Α' Λυκείου 18+κάτι ψιλά και στην Β' διάβαζα μόνο 5 μαθήματα και τα άλλα τα έγραφα και έβγαλα 16 (τεμπέλιαζα και άπειρα). Ούτε απογοητεύτηκα στην Β', ούτε ενθουσιάστηκα στην Α'. Μία απλή αξιολόγηση είναι.

Φακ. Τι θέλω και σου απαντάω; Λες και δεν ξέρω...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,241 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 17:05, 07-02-13:

Οταν βάζεις σε ενα παιδι βαθμο πάνω απο 19 το ωθεις στο να μη διαβάζει όταν του βάλεις 18 το ωθεις να διαβάσει για να βγάλει το 19
Βάλε του στο πρώτο τρίμηνο (για γυμνάσιο) 19 (φυσικά αν το αξίζει), και αν δεν προσπαθήσει να το διατηρήσει ή να το κάνει 20, ρίξτο και στο 17. Να δεις τι ωραία που θα στρωθεί μετά να παλέψει για το 20ρι.
Και στο Λύκειο κάνε το ίδιο με τα 2 τετράμηνα, να δεις τι ωραία που θα παλέψει να ανεβάσει τον Μ.Ο. στις τελικές εξετάσεις.
Είναι πολύ μνησίκακο ο άλλος να αξίζει για 19 και να του βάλεις 17-18 "για να προσπαθήσει παραπάνω και να μην τα παρατήσει". Μικρά παιδιά είναι, 15-16 χρονών, και οι βαθμοί που παίρνουν, αν γι' αυτά είναι σημαντικοί, γενικά δεν είναι για να το παίζεις τόσο αυστηρός ως εκπαιδευτικός.

Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

O fockos έγραψε στις 17:05, 07-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Ποιος το λέει αυτό;; Δηλαδή όλοι οι 19άρηδες κάηκαν στο τέλος; Προσωπικά εγώ έβγαλα στην Α' Λυκείου 18+κάτι ψιλά και στην Β' διάβαζα μόνο 5 μαθήματα και τα άλλα τα έγραφα και έβγαλα 16 (τεμπέλιαζα και άπειρα). Ούτε απογοητεύτηκα στην Β', ούτε ενθουσιάστηκα στην Α'. Μία απλή αξιολόγηση είναι.

Φακ. Τι θέλω και σου απαντάω; Λες και δεν ξέρω...
Όλοι οσοι πήραν βαθμούς πάνω απο αυτο που αξίζουν (π.χ 17 στο γυμνασιο ενω εναιι για 13)

Δεν το κανείς ίσως εσύ αλλα το κάνουν άλλοι (αυτοι που γράφουν σε θέματα τυπου πως θα γίνω απουσίολογος)

Εγω τον ίδιο βαθμο που πήρα στην πρώτη γυμνασίου τον ίδιο έγραψα και στις Πανελλαδικές αν μου βάζανε 19 -20 στο γυμνασιο το σίγουρο είναι ότι θα ήμουν πολυ πιο κάτω στις Πανελλαδικές αυτη είναι σωστή αξιολόγηση.

Τώρα 1η γυμνασίου τα 20ρια πέφτουμε βροχή

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 07-02-13 στις 17:11.
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια έγραψε στις 17:07, 07-02-13:

Δεν το κανείς εσύ αλλα το κάνουν άλλοι

Εγω τον ίδιο βαθμο που πήρα στην πρώτη γυμνασίου τον ίδιο και λιγο παραπανω έγραψα και στις Πανελλαδικές αν μου βάζανε 19 -20 στο γυμνασιο το σίγουρο είναι ότι θα ήμουν πολυ πιο κάτω στις Πανελλαδικές
Τι θες να πεις;;
Και πλιζ, μην συγκρίνεις τις Πανελλήνιες με τους βαθμούς του Γυμνασίου! Είναι τραγικό, ετ λίστ.

Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,353 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 18:46, 07-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Civilara
καλός καθηγητής είναι εκείνος που βάζει σε κάθε μαθητή το βαθμό που του αξίζει.
Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
όταν ο καθηγητής βάζει αυτό που αξίζει στον μαθητή, θεωρείται πως βαθμολογεί χαμηλά.

Θα προσπαθήσω να βρω τη συνισταμένη των παραπάνω απόψεων:
Καλός καθηγητής είναι αυτός που κάνει σωστά τη δουλειά του, αλλά βάζει και πολύ μικρούς και πολύ μεγάλους βαθμούς, έχοντας αξιολογήσει σωστά τους μαθητές, με διαγωνίσματα, τακτικά τεστ και συχνές προφορικές εξετάσεις.
Σε έναν τέτοιο καθηγητή κανένας δεν θα διαμαρτυρηθεί για το βαθμό που πήρε. Παράπονα θα υπάρχουν για αυτόν που θα βάλει χαμηλούς βαθμούς χωρίς επαρκή αιτιολόγηση. Έτσι ο ανίκανος καθηγητής βάζει σε ολους μεγάλους βαθμούς για να έχει το κεφάλι του ήσυχο.

Γιατί δίνετε τόση σημασία σε έναν έλεγχο; Ας πούμε στη Φινλανδία όπου οι έλεγχοι δεν είναι απαραίτητοι (παρά μόνο τα τελευταία χρόνια), το επίπεδο των μαθητών είναι ιδιαίτερα υψηλό...........Αν θέλουμε να ακολουθήσουμε το Φινλανδικό μοντέλο, να το κάνουμε σωστά.
Ας απομυθοποιήσουμε λίγο την Φινλανδία: Εκεί μόλις το 45% των μαθητών του γυμνασίου πηγαίνει στο γενικό λύκειο.

Παράθεση

Superhuman (Νικηφόρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Superhuman
Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 552 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε στις 18:59, 07-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Ας απομυθοποιήσουμε λίγο την Φινλανδία: Εκεί μόλις το 45% των μαθητών του γυμνασίου πηγαίνει στο γενικό λύκειο.
Link? Επίσημο στατιστικό του υπουργείου παιδείας της Φινλανδίας; Nothin'?

Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,353 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 19:10, 07-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Superhuman
Link? Επίσημο στατιστικό του υπουργείου παιδείας της Φινλανδίας; Nothin'?
Βάλε στον Γκούγκλη "Φινλανδία τεχνική εκπαίδευση" και θα βρεις όχι μία, αλλά 125.000 πηγές που επιβεβαιώνουν αυτό για το οποίο αμφιβάλεις.

Παράθεση

antonisd95

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη antonisd95
Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 620 μηνύματα.

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε στις 19:16, 07-02-13:

Είναι η πρώτη χρονιά που σκίζω τους βαθμούς μου, στο σχολείο.Δεν τους έσκισα επειδή πήρα 20άρια που δεν άξιζα, αλλά για παραδειγματισμό.
Αυτό το αστειάκι με τον "έλεγχο προόδου", πρέπει κάποια στιγμή να τελειώσει.

Ή θα βάζουν βαθμούς και θα το κάνουν σωστά ή δεν θα βάζουν καθόλου.
Δεν είναι δυνατόν να βλέπω μέσο όρο τάξης π.χ. στα μαθηματικά κατεύθυνσης 17+ και τα 2/3 να μην μπορούν να λύσουν τριγωνομετρική εξίσωση.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Superhuman (Νικηφόρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Superhuman
Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 552 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε στις 19:21, 07-02-13:

Βάλε στον Γκούγκλη "Φινλανδία τεχνική εκπαίδευση" και θα βρεις όχι μία, αλλά 125.000 πηγές που επιβεβαιώνουν αυτό για το οποίο αμφιβάλεις.

Ισχύει αυτό που λες.Αλλά ξέρεις γιατί δεν θα το κάνω; Γιατί:
i)Αύριο δίνω και θέλω να τελειώσω
ii)Από τις 10^23 πηγές που θα βρω,τουλάχιστον οι μισές θα είναι του τύπου: orthodoxiekpaideusi.blogspot.com
iii)Θέλω να δω από που το είδες εσύ και το λες.

Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη JKaradakov
Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,678 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 19:24, 07-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από antonisd95
Είναι η πρώτη χρονιά που σκίζω τους βαθμούς μου, στο σχολείο.Δεν τους έσκισα επειδή πήρα 20άρια που δεν άξιζα, αλλά για παραδειγματισμό.
Αυτό το αστειάκι με τον "έλεγχο προόδου", πρέπει κάποια στιγμή να τελειώσει.

Ή θα βάζουν βαθμούς και θα το κάνουν σωστά ή δεν θα βάζουν καθόλου.
Δεν είναι δυνατόν να βλέπω μέσο όρο τάξης π.χ. στα μαθηματικά κατεύθυνσης 17+ και τα 2/3 να μην μπορούν να λύσουν τριγωνομετρική εξίσωση.
Μπορεί να είμαι ο μόνος αλλά δεν κατάλαβα αν το "σκίζω" το λες κυριολεκτικά ή μεταφορικά.

Σε όλα τα άλλα συμφωνώ.

Παράθεση

antonisd95

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη antonisd95
Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 620 μηνύματα.

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε στις 19:34, 07-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov
Μπορεί να είμαι ο μόνος αλλά δεν κατάλαβα αν το "σκίζω" το λες κυριολεκτικά ή μεταφορικά.

Σε όλα τα άλλα συμφωνώ.
Κυριολεκτικά.

Παράθεση

Andante

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Andante
Ο Andante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 219 μηνύματα.

O Andante έγραψε στις 19:48, 07-02-13:

Γιατί να το απομυθοποιήσουμε αγαπητέ, αυτό είναι το φυσιολογικό...

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια έγραψε στις 19:57, 07-02-13:

Δεν κατάλαβα. Που είναι το κακό; Πάντως σίγουρα το 4% μόνο παρατά το σχολείο σε αντίθεση με κάτι τρελά νούμερα στην Ελλάδα. 67,4% σε νομό Ροδόπης και 64,6 % σε νομό Ευρυτανίας, και το πιο τρελό 43,5% στο νομό Ρεθύμνου που έχουν μόνο απολυτήριο Γυμνασίου ή ούτε καν δημοτικού.
Γενικότερα, στην Ευρώπη είμαστε 8οι, με τη Μάλτα να κατέχει την πρωτιά (4/10 στο σύνολο της χώρας).

Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O Dias έγραψε στις 21:01, 07-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από antonisd95
Αααα, εσύ ζητάς δύσκολα. Ποιο ποσοστό μαθητών Γ λυκείου, πιστεύεις ότι δεν μπορεί να λύσει ούτε πρωτοβάθμια εξίσωση?

Αρχική Δημοσίευση από Andante
Γιατί να το απομυθοποιήσουμε αγαπητέ, αυτό είναι το φυσιολογικό...
Δεν κατάλαβα. Που είναι το κακό;
Κανένα κακό, αυτό είναι το φυσιολογικό. Μίλησα για απομυθοποίηση, καθώς σε πολλούς τα ΜΜΕ έχουν περάσει την εικόνα ότι το λύκειο εκεί είναι μόνο για ...χορό και αναρρίχηση, οπότε η Φινλανδία αποτελεί το ....όνειρο του κάθε λουφαδόρου μαθητή.

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια έγραψε στις 21:08, 07-02-13:

Κανένα κακό, αυτό είναι το φυσιολογικό. Μίλησα για απομυθοποίηση, καθώς σε πολλούς τα ΜΜΕ έχουν περάσει την εικόνα ότι το λύκειο εκεί είναι μόνο για ...χορό και αναρρίχηση, οπότε η Φινλανδία αποτελεί το ....όνειρο του κάθε λουφαδόρου μαθητή.
Nαι, οκ! Απλά δεν κατάλαβα που κολλάει η τεχνική εκπαίδευση και το ότι την επιλέγει ένα υψηλό ποσοστό, με το γεγονός ότι τα σχολεία δεν έχουν μόνο χορό και ιστορίες.

Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O Dias έγραψε στις 21:16, 07-02-13:

Nαι, οκ! Απλά δεν κατάλαβα που κολλάει η τεχνική εκπαίδευση και το ότι την επιλέγει ένα υψηλό ποσοστό, με το γεγονός ότι τα σχολεία δεν έχουν μόνο χορό και ιστορίες.
Κολλάει στο ότι στη Φινλανδία στο γενικό λύκειο συνεχίζουν μόνον όσοι έχουν την ικανότητα και τη θέληση να συνεχίσουν σε πανεπιστήμια, με αποτέλεσμα το επίπεδο του λυκείου να είναι υψηλό. Κάνε μια σύγκριση με το λύκειο που τελειώσαμε.

Κάποτε είχα γράψει αναλυτικά για το θέμα:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dias : 07-02-13 στις 22:16. Αιτία: SPOILER
Παράθεση

Γιάννακας

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γιάννακας
Ο Γιάννακας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Γιάννακας έγραψε στις 22:07, 07-02-13:

1) Ίσα χρόνια με τώρα.

2) Στό γυμνάσιο όλα καλά εκτός απο κάτι μαθήματα που μόνο μάθημα δν γίνεται. Θρησκευτικά,ΚΠΑ,οικιακή οικονομλια (δν ξέρω αν έχουν αλλάξει μερικά) . Το ΣΕΠ να γίνει επιτέλους ΣΟΒΑΡΟ μάθημα. Να μπορέι το παιδί να προσανατολιστεί. Πολλοί μαθητές φθάνουν 2α λυκείου και δν μπορούν να αποφασίσουν πια κατεύθυνση θα ακολουθήσουν. Εγώ όταν ήμουν 1η λυκείου, ΣΕΠ μας έκανε ο γυμναστής..... Μέχρι και badminton μάθαμε να παίζουμε, αλλά απο το μάθημα απολύτως ΤΙΠΟΤΑ. Κάποια μαθήματα να μην είναι μόνο θεωρία και γράψε. Ένα παράδειγμα η φυσική, θα ήταν καλύτερο και πιο ενδιαφέρον προς τους μαθητές αν θα μπορούσαν να πειραματιστούν πάνω σε αυτο που διδάσκονται (και οχι αυτά που κάναμε μέχρι τώρα δν ήταν και τπτ σπουδαίο, που 20-30 μαθητές κοιτούν το καθηγητή μόνο...)

3) Αυτό γίνεται στα αγγλικά γυμνασίου χωρίς κάποιο αξιόλογο αποτέλεσμα. Τι εννοώ? Στο τμήμα χαμηλότερων βαθμών και οι καθηγητές και οι μαθητές δν πέρνανε το μάθημα στα σοβαρά.

4) Ναι. Όπως υπάρχουν τα τμήματα, Έτσι να μένουν και τα τμήματα κατεύθυνσης. Δηλαδή να κάνουν και τα μαθήματα γενικής παιδείας μαζί. Δν γίνεται τώρα μαθητής τεχνολογικής/θετικής κατεύθυνσης να γράψει αρχαία μαζί με μαθητές θεωριτικής κατεύθυνσης.

5) Να καταργηθούν οι πανελλήνιες , και να υπάρχουν εισακτέες εξετάσεις. 'Αλλη βαρύτητα μαθημάτων χρειάζεται κάποιος που σπουδάζει Πληροφορική και άλλη κάποιος που σπουδάζει πολιτικός μηχανικός.

6) ΈΛΕΓΧΟΣ! Κάτι που η Ελλαδίτσα μας έχει ξεχάσει χρόνια τώρα. Πόσες φορές είχαμε καθηγητές που πραγματικά δν είχε νόημα να κάνεις μάθημα ή να ασχοληθείς μαζί του.

Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη JKaradakov
Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,678 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 22:11, 07-02-13:

Δηλαδή τι έκανες; Έσκισες το χαρτί;

Παράθεση

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη johnietraf
Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,223 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε στις 17:59, 08-02-13:

οι πανελλαδικες να καταργηθουν μπορουν και πολυ απλα να γραφουμε για αυτο που θελουμε να περασουμε 2-3 συγκεκριμενα μαθηματα;

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύματα 184-191 προήλθαν από το thread με τίτλο "Ποιός ήταν ο βαθμός σας; [τετράμηνο, φροντιστήριο,διαγωνίσματα,τεστ]"

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη g1wrg0s : 08-02-13 στις 22:25. Αιτία: Εισαγωγή σημείωσης.
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Φοιτητής

Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,561 μηνύματα.

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 18:02, 08-02-13:

Το ορθοτερο θα ηταν να ισχυει αυτο που γινεται στην Ιταλια, να πας και να εγγραφεσαι με το απολυτηριο σου στο Τμημα που θες

Παράθεση

Xaris SSSS

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,953 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 18:22, 08-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από johnietraf
οι πανελλαδικες να καταργηθουν μπορουν και πολυ απλα να γραφουμε για αυτο που θελουμε να περασουμε 2-3 συγκεκριμενα μαθηματα;
Λέγεται ότι σε μερικά χρόνια αυτό το σύστημα θα εφαρμόζεται.

Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Φοιτητής

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 18:45, 08-02-13:

Και πολλα αλλα λεγονταν αλλα.. Εγω θελω να δω επιλογη κατευθυνσεων απο το γυμνασιο τουλαχιστον για τα ατομα που εχουν αποφασισει τι θα κανουν στη ζωη τους

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,645 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 19:20, 08-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97
Το ορθοτερο θα ηταν να ισχυει αυτο που γινεται στην Ιταλια, να πας και να εγγραφεσαι με το απολυτηριο σου στο Τμημα που θες
Ορθότερο ε;
Ωραία, πάω και τα σκάω σε ενα ιδιωτικό σχολείο στη Γ λυκείου και παίρνω σε όλα 20. Συμφωνείς ε;

Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Φοιτητής

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 19:24, 08-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Ορθότερο ε;
Ωραία, πάω και τα σκάω σε ενα ιδιωτικό σχολείο στη Γ λυκείου και παίρνω σε όλα 20. Συμφωνείς ε;
Να το εξηγησω καλυτερα γιατι ή εσύ δεν καταλαβες εμένα ή εγώ δεν καταλαβαίνω εσένα
Λέω ότι πιο σωστό θα ηταν να εισάγονταν στην Γ/βαθμια εκπαίδευση οι μαθητές με το βαθμο απολυτηρίου τους. Παράδειγμα η Χ σχολή να έλεγε ότι δέχεται φοιτήτες με βαθμό απολυτηρίου >14. Χωρις ομως να αποκλειει και απο τους αλλους τις σπουδες. Το πρωτο ετος είναι γενικο και εχει συνεχως εξετασεις και οσοι τα καταφερουν συνεχιζουν στο 2ο ετος

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,645 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 19:28, 08-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97
Να το εξηγησω καλυτερα γιατι ή εσύ δεν καταλαβες εμένα ή εγώ δεν καταλαβαίνω εσένα
Λέω ότι πιο σωστό θα ηταν να εισάγονταν στην Γ/βαθμια εκπαίδευση οι μαθητές με το βαθμο απολυτηρίου τους. Παράδειγμα η Χ σχολή να έλεγε ότι δέχεται φοιτήτες με βαθμό απολυτηρίου >14. Χωρις ομως να αποκλειει και απο τους αλλους τις σπουδες. Το πρωτο ετος είναι γενικο και εχει συνεχως εξετασεις και οσοι τα καταφερουν συνεχιζουν στο 2ο ετος
Το οποίο δε γίνεται, γιατί οι Ελληνες (που είναι και μεγάλα ψώνια) θα δήλωναν πάνω απο 5000 άτομα Ιατρικές, και κανείς δε θα δήλωνε τα χαμηλόβαθμα ΤΕΙ. Θα μπουν δηλαδη 5000 άτομα στην Ιατρική και μετά θα υπάρξουν εξετάσεις για να κοπουν οσοι δε τα κατάφεραν;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Φοιτητής

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 19:46, 08-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Το οποίο δε γίνεται, γιατί οι Ελληνες (που είναι και μεγάλα ψώνια) θα δήλωναν πάνω απο 5000 άτομα Ιατρικές, και κανείς δε θα δήλωνε τα χαμηλόβαθμα ΤΕΙ. Θα μπουν δηλαδη 5000 άτομα στην Ιατρική και μετά θα υπάρξουν εξετάσεις για να κοπουν οσοι δε τα κατάφεραν;
Μονο στην ελλαδα θα γινοταν αυτο γιατι εξω εχουν τουλαχιστον την ικανοτητα να κρινουν αν μπορουν/θελουν να συνεχισουν την εκπαιδευση τους

Παράθεση

Raiseonce

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Raiseonce
Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 649 μηνύματα.

O Raiseonce έγραψε στις 19:53, 23-09-13:

1ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΠΕΔΙΟ : ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ - ΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΑΕΙ

ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΑΡΧΕΙΟΝΟΜΙΑΣ & ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΟΝΟΜΙΑΣ ΙΟΝΙΟΥ (ΚΕΡΚΥΡΑ)
ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ ΣΛΑΒ. & ΑΝΑΤ. ΣΠΟΥΔΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ)
ΓΑΛΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΠΑΝΤΕΙΟΥ
ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ & ΜΕΣΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΔΙΕΘΝΩΝ & ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΠΑΝΤΕΙΟΥ
ΔΙΕΘΝΩΝ & ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΕΚΠ/ΣΗΣ & ΑΓΩΓΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧ. ΗΛΙΚΙΑ ΑΘΗΝΑΣ
ΕΚΠΑΙΔ/ΚΗΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝ/ΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ)
ΕΠΙΚ/ΝΙΑΣ & ΜΕΣΩΝ ΜΑΖ. ΕΝΗΜΕΡ. ΑΘΗΝΑΣ
ΕΠΙΣΤ. ΦΥΣ. ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΦΥΣ. ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΑΘΗΝΑΣ
ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ & ΕΚΠ/ΣΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΑΘΗΝΑΣ
ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΘΕΩΡΙΑΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΤΗΣ ΑΝΩΤΑΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΚΑΛΩΝ ΤΕΧΝΩΝ (ΑΘΗΝΑ)
ΙΣΤΟΡΙΑΣ & ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΙΣΤΟΡΙΑΣ & ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΙΣΠΑΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ & ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΙΤΑΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ & ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΘΡΑΚΗΣ (ΚΟΜΟΤΗΝΗ)
ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑΣ ΠΑΝΤΕΙΟΥ
ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑΣ ΙΣΤΟΡ. & ΘΕΩΡΙΑΣ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΑΘΗΝΑΣ
ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΝΟΜΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΠΑΤΡΑΣ
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (ΒΟΛΟΣ)
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΣΛΑΒΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΑΘΗΝΑΣ
ΤΕΧΝΩΝ ΗΧΟΥ & ΕΙΚΟΝΑΣ ΙΟΝΙΟΥ (ΚΕΡΚΥΡΑ)
ΦΙΛ/ΦΙΑΣ - ΠΑΙΔ/ΚΗΣ & ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΦΙΛ/ΦΙΑΣ - ΠΑΙΔ/ΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

2ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΠΕΔΙΟ : ΘΕΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΓΕΩΓΡΑΦΙΑΣ ΧΑΡΟΚΟΠΕΙΟΥ ΑΘΗΝΑΣ
ΓΕΩΛΟΓΙΑΣ & ΓΕΩΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΓΕΩΛΟΓΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΕΚΠ/ΣΗΣ & ΑΓΩΓΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧ. ΗΛΙΚΙΑ ΑΘΗΝΑΣ
ΕΚΠΑΙΔ/ΚΗΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝ/ΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ)
ΕΠΙΣΤ. ΦΥΣ. ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ & ΤΕΧ/ΓΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΓΕΩΠΟΝΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ
ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΦΥΣ. ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΑΘΗΝΑΣ
ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΠΡΟΣΧΟΛ. ΑΓΩΓΗΣ & ΕΚΠ/ΣΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ)
ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΑΘΗΝΑΣ
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑΣ ΙΣΤΟΡ. & ΘΕΩΡΙΑΣ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΑΘΗΝΑΣ
ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΠΑΤΡΑΣ
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΑΘΗΝΑΣ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ
ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΦΥΣΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΧΗΜΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΧΗΜΕΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

3ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΠΕΔΙΟ : ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΥΓΕΙΑΣ

ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΑΣ & ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΧΑΡΟΚΟΠΕΙΟΥ (ΑΘΗΝΑ)
ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΠΑΤΡΑΣ
ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

4ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΠΕΔΙΟ : ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΑΓΡΟΝΟΜΩΝ & ΤΟΠΟΓΡΑΦΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠ
ΑΓΡΟΝΟΜΩΝ & ΤΟΠΟΓΡΑΦΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠ
ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΔΑΣΟΛΟΓΙΑΣ & ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ & ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΓΕΩΠΟΝΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ
ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ)
ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ & ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛ/ΩΝ ΕΜΠ
ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ & ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΜΕΤΑΛΛΕΙΩΝ ΜΕΤΑΛ/ΡΓΩΝ ΕΜΠ
ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ & ΑΕΡΟΝΑΥΠΗΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠ
ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΝΑΥΠΗΓΩΝ ΜΗΧ/ΓΩΝ ΜΗΧ/ΚΩΝ ΕΜΠ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΑΘΗΝΑΣ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠ
ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠ
ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

5ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΠΕΔΙΟ : ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ

ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ & ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ)
ΔΙΕΘΝΩΝ & ΕΥΡΩΠ. ΟΙΚΟΝ. ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ
ΔΙΕΘΝΩΝ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ)
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ & ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ)
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ & ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ
ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ
ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΟΙΚΟΛΟΓΙΑΣ ΧΑΡΟΚΟΠΕΙΟΥ (ΑΘΗΝΑ)
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΑΘΗΝΑΣ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ)
ΟΡΓΑΝ. & ΔΙΟΙΚ. ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΘΕΣ/ΝΙΚΗ)
ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ & ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ
ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ & ΔΙΟΙΚ. ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ & ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜ. & ΤΡΑΠΕΖ. ΔΙΟΙΚΗΤΙΚ. ΠΕΙΡΑΙΑ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Raiseonce : 23-09-13 στις 19:56.
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Χαράλαμπος Χ.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος Χ.
Ο Χαράλαμπος Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

O Χαράλαμπος Χ. έγραψε στις 20:08, 23-09-13:

Τι ακριβώς είναι αυτό;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 20:11, 23-09-13:

Δεν μας εξηγεις λιγο κι εμας τι ειναι αυτο ;

Παράθεση

Raiseonce

Φοιτητής

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 649 μηνύματα.

O Raiseonce έγραψε στις 20:11, 23-09-13:

Μια ιδέα για το πώς θα έπρεπε να είναι ίσως το μηχανογραφικό από εδώ και πέρα για να αποκτήσουν ξανά επαγγελματική αξία τα πτυχία.

Παρατηρείστε πως λείπουν ένα σωρό τμήματα της επαρχίας.

Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 20:12, 23-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Raiseonce
Μια ιδέα για το πώς θα έπρεπε να είναι ίσως το μηχανογραφικό από εδώ και πέρα για να αποκτήσουν ξανά επαγγελματική αξία τα πτυχία.
Ουτε ενα τει μεσα στη λιστα ;

Παράθεση

Raiseonce

Φοιτητής

O Raiseonce έγραψε στις 20:13, 23-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
Ουτε ενα τει μεσα στη λιστα ;
Με τα ΤΕΙ δεν ασχολήθηκα.Είναι πολλά και θα πάρει ώρα.

Παράθεση

Gareth (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Gareth
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 347 μηνύματα.

O Gareth Winter Is Coming έγραψε στις 20:17, 23-09-13:

Αυτό από πότε θα ισχύει;

Wtf, δραματική μείωση σχολών..

Παράθεση

Raiseonce

Φοιτητής

O Raiseonce έγραψε στις 20:36, 23-09-13:

Αν βρεθεί κάποιος με @@ να το εφαρμόσει,τότε μπορεί και να γίνει κάτι.

Αλλιώς τα περισσότερα πτυχία θα γίνονται κορνίζες.

(άποψη μου πάντα)

Και μερικοί μη τα παίρνετε όλα τόσο σοβαρά.Χαλαρώστε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους