Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,307 εγγεγραμμένα μέλη και 3,040,815 μηνύματα σε 92,465 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 852 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Vold (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Vold
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,266 μηνύματα.

O Vold έγραψε στις 18:34, 06-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από vaswtre
Παντως αν εγραψες αρκετα καλα και πιανεις αυτο που θες δν αξιζει να χαλιεσαι.Τι να πω και εγω η καημενη που δινω 2η χρονια και παλι δν τα πηγα οπως θα ηθελα και εχω πεσει σε καταθλιψη? Τεσπα...σορρυ.παρασυρθηκα.Το δικο σ θεμα λυνουμε τωρα.Κοιτα να γραψεις καλα και στα αλλα κ αν πιανεις αυτο που θες χες τον.απλα.
Χαλάστηκα όταν το είδα..
Σοκ κανονικότατο...
Αλλά δεν μπορούν να κάνουν ότι γουστάρουν..
Τι σόι καθηγητές είναι αν δεν γνωρίζουν το εκπαιδευτικό σύστημα ;

Αρχική Δημοσίευση από Marianna.P
Πόσο χάνεις περίπου; γιατί αυτό με τους βαθμούς του σχολείου και την επίδραση τους ακόμα δεν έχω καταλάβει πόσο επηρεάζει
Αν θυμάμαι καλά είναι ο μέσος όρος του τετραμήνου μειωμένος κατά όσες μονάδες χρειαστεί ώστε να είναι μεγαλύτερος των πανελληνίων κατά δύο μονάδες το πολύ και όλο αυτό * 0.3 κάτι τέτοιο είναι...δεν ξέρω πως υπολογίζεται ακριβώς..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

NikosDim

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikosDim
Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής (ΑΕΙ/Αλεξανδρούπολη) . Έχει γράψει 223 μηνύματα.

O NikosDim έγραψε στις 18:44, 06-06-14:

άρχισαν τα όργανα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

skilos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη skilos
Ο skilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O skilos έγραψε στις 19:22, 06-06-14:

μην ακουτε τον καθενα ρε παιδια...εμενα η καθηγητρια μου στην εκθεση που διορθωνει γραπτα μου εχει πει οτι εχει βαλει μονο 3 17αρια και στιν βιολογια γενικης ακουει οτι δεν εχουν παει και τοσο καλα γενικα..μην ακουτε τις παραπληροφορησεις για ευκολα θεματα γιατι τα συγκρινουν με τα περσινα..αν ανεβουν το πολυ 800 μορια πιστευω..δεν ηταν και της πλακας τα θεματα..ειχαν τις δυσκολιες τους...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

methexys

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,027 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 19:27, 06-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από skilos
μην ακουτε τον καθενα ρε παιδια...εμενα η καθηγητρια μου στην εκθεση που διορθωνει γραπτα μου εχει πει οτι εχει βαλει μονο 3 17αρια και στιν βιολογια γενικης ακουει οτι δεν εχουν παει και τοσο καλα γενικα..μην ακουτε τις παραπληροφορησεις για ευκολα θεματα γιατι τα συγκρινουν με τα περσινα..αν ανεβουν το πολυ 800 μορια πιστευω..δεν ηταν και της πλακας τα θεματα..ειχαν τις δυσκολιες τους...
O φιλόλογος στο σχολείο μου δεν έχει βάλει πάνω από 65!! Ποιος ξέρει τι θα δούμε..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

angietrelaful15 (Αγγελική)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη angietrelaful15
H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H angietrelaful15 έγραψε στις 20:01, 06-06-14:

Εμενα παντως οι καθηγητες μου, λενε οτι τα μορια αντε να ανεβουν κατα 200-300 και οχι παραπανω!!
Για τον απλο λογο οτι δεν εχουν γραψει ολοι τοσο καλα οσο λενε! Θα το δειτε σε λιγο καιρο...

Αρχική Δημοσίευση από Pavlos13
Τα μαθ κτ. ηταν βατα μεχρι το 10, τα υπολοιπα ο αχρηστος δεν τα εγραφε.. Οι βασεις που ειναι χαμηλα (10-11) ισως ανεβαιβουν, οι υπολοιπες που ειναι 16+ νομιζω πως θα παραμεινουν στα ιδια, μιας και αυξανονται και οι εισακτεοι
Το γεγονος οτι χαρακτηριζεις ως "αχρηστους" οσους δεν εγραψαν πανω απο δεκα πραγματικα θα ελεγα οτι ειναι κατι παραπανω απο προσβλητικο........ Δεν ειναι ολοι καλοι σε ολα ομως αυτο δεν σου δινει το δικαιωμα να τους χαρακτηριζεις ετσι!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη angietrelaful15 : 06-06-14 στις 20:01. Αιτία: AutoMerge
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

christosxanthi

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη christosxanthi
Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 418 μηνύματα.

O christosxanthi , έγραψε στις 20:03, 06-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από angietrelaful15
Εμενα παντως οι καθηγητες μου, λενε οτι τα μορια αντε να ανεβουν κατα 200-300 και οχι παραπανω!!
Για τον απλο λογο οτι δεν εχουν γραψει ολοι τοσο καλα οσο λενε! Θα το δειτε σε λιγο καιρο...

Λογικα ο καθηγητης σου εχει πολλες επαφες με μαθητες ( εστω βαθμολογητες καθηγητες) σε ολη τη χωρα ( εστω μονο εκει που ειναι ο κυριος ογκος μαθητων) και εχουν διορθωθει ολα τα γραπτα ( αντε πανω απο τα μισα). Η ειναι μεντιουμ ή λεει μπουρδες για να σου τονωσει το ηθικο

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Hodor (Hodor)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Hodor
Ο Hodor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 64 μηνύματα.

O Hodor Ο Hodor θα είναι παντα εδω για εσας <3 έγραψε στις 20:06, 06-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από christosxanthi
Λογικα ο καθηγητης σου εχει πολλες επαφες με μαθητες ( εστω βαθμολογητες καθηγητες) σε ολη τη χωρα ( εστω μονο εκει που ειναι ο κυριος ογκος μαθητων) και εχουν διορθωθει ολα τα γραπτα ( αντε πανω απο τα μισα). Η ειναι μεντιουμ ή λεει μπουρδες για να σου τονωσει το ηθικο

Ή απλά σου είπε ότι για 200-300 μόρια δε θα πιάσεις τη σχολή σου και εσύ μπερδεύτηκες.

buffon85

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη buffon85
H buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 498 μηνύματα.

H buffon85 . έγραψε στις 20:07, 06-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
O φιλόλογος στο σχολείο μου δεν έχει βάλει πάνω από 65!! Ποιος ξέρει τι θα δούμε..
θεωρω πως οσο και να λενε οτι το θεμα ηταν βατο ηταν οτι πρεπει για να βγεις εκτος θεματος.
και για τον εαυτο μου το φοβαμαι και δεν εχω δει καθολου προτεινομενες απαντησεις, μια και καλη οταν βγουν τα αποτελεσματα.
παντως πιστευω οτι γενικολογες απαντησεις για παιδεια και τα σχετικα ειναι εκτος και νομιζω οτι εχουν απαντησει αρκετοι ετσι.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Νεοφερμένος

H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H angietrelaful15 έγραψε στις 20:07, 06-06-14:

Βασικα νομιζω πως τιποτα απ τα δυο

Απλα εχει καποια παραπανω εμπειρια απο εμας εδω περα οσον αφορα την ολη διαδικασια των εξετασεων......εχει δει χρονιες να ανεβαινουν , χρονιες να πεφτουν οι βασεις, δυσκολα θεματα, ευκολα θεματα και γενικα εχει δει πολλα περισσοτερα απο εμας εδω τουλαχιστον...

christosxanthi

Φοιτητής

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 418 μηνύματα.

O christosxanthi , έγραψε στις 20:08, 06-06-14:

Παντως οι εξετασεις δεν τελειωσαν ακομα δεσποινιδες και κυριοι. Ειδικα για θετικοτεχνολογικους, εκκρεμει ισως το πιο δυσκολο μαθημα, για αυτο συγκεντρωθειτε και μετα εκτιμησεις ... ( υπάρχει και το αοθ για μερικους )

Νεοφερμένος

H angietrelaful15 έγραψε στις 20:10, 06-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Hodor
Ή απλά σου είπε ότι για 200-300 μόρια δε θα πιάσεις τη σχολή σου και εσύ μπερδεύτηκες.
Δεν νομιζω πως μπερδευτηκα φιλε μου.... ισα ισα μας ειπε σε ολους να μην ανυσηχουμε γιατι και να ανεβουν οι βασεις δε θα ανεβουν παρα πολυ ( για τον απλο λογο οτι δεν εχουν γραψοι ολοι 20 παντου οπως λενε)

christosxanthi

Φοιτητής

O christosxanthi , έγραψε στις 20:11, 06-06-14:

Βασικα νομιζω πως τιποτα απ τα δυο

Απλα εχει καποια παραπανω εμπειρια απο εμας εδω περα οσον αφορα την ολη διαδικασια των εξετασεων......εχει δει χρονιες να ανεβαινουν , χρονιες να πεφτουν οι βασεις, δυσκολα θεματα, ευκολα θεματα και γενικα εχει δει πολλα περισσοτερα απο εμας εδω τουλαχιστον...
Οσον αφορα το μαθημα του (η μαθηματα του) εστω, αν κακι παλι ειναι δυσκολο, αλλα σιγουρα υπαρχει εμπειρια. Αλλα δεν φανταζομαι οτι ξερει τι εγινε σε καθε μαθημα. Εκτος αν ειναι παντογνωστης

Marina-lalala

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Marina-lalala
Ο Marina-lalala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Marina-lalala έγραψε στις 20:39, 06-06-14:

Οποίος θελει να του πω πως θα διαμορφωνόμουν οι βάσεις να στήλη πμ με την σχολή που ενδιαφέρετε

Νεοφερμένος

H angietrelaful15 έγραψε στις 20:42, 06-06-14:

Οσον αφορα το μαθημα του (η μαθηματα του) εστω, αν κακι παλι ειναι δυσκολο, αλλα σιγουρα υπαρχει εμπειρια. Αλλα δεν φανταζομαι οτι ξερει τι εγινε σε καθε μαθημα. Εκτος αν ειναι παντογνωστης
Δεν ξερω αν εχει τιποτα μυστηριες δυναμεις και μας το κρυβει
παντως δεν ειναι ενας που το λεει ειναι πολλοι , ο συγκεκριμενος που αναφερομαι εγω ειναι μαθηματικος και αναφερεται τοσο στα μαθηματικα οσο και στα υπολοιπα σαν συνολο.

Διονύσης13 (Διονύσης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Διονύσης13
Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 912 μηνύματα.

O Διονύσης13 έγραψε στις 07:02, 07-06-14:

Το 3ο πεδιο πως το βλεπουμε; (Δεδομενης μιας δυσκολουτσικης φυσικης)

Peace_

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Peace_
H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

H Peace_ έγραψε στις 07:28, 07-06-14:

Kαι η βιολογία και η χημεία ήταν πιο δύσκολη από πέρσι, αλλά μετά από μια δύσκολη φυσική ίσως το σιγουρέψουμε ότι θα πέσουν, με δεδομένη και την αύξηση των εισακτέων.

transient

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη transient
Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.

O transient έγραψε στις 08:55, 07-06-14:

πχ φέτος όλοι γράψανε σχεδόν 100άρια μαθηματικά κατεύθυνσης
Όλοι = το πολύ 20% των εξεταζομένων;
Επίσης όλοι τώρα κλαίνε για τα 3 μόρια στη βιολογία που κάποιου μπορεί να τον οδηγήσει πχ στην ιατρική Θεσσαλονίκης αντί για Αθήνα, με ό,τι αυτό συνεπάγεται σε οικονομικά κόστη!!!
Άδικο έχουν;
ακόμη δε δώσαν Φυσική Κατ. τα παιδιά, τι εκτιμήσεις να γίνουν;
Επιτέλους και κάποιος λογικός.
Έστω ότι επιλέγουν στη Φυσική να βάλουν 3-4 ερωτήματα του στυλ Β3 μαθηματικά 2013.
Οι βάσεις όχι μόνο δεν πρόκειται να ανέβουν, αλλά θα πέσουν ακόμα περισσότερο.
εχω ακούσει και εγώ οτι οι βαθμοί δεν είναι στην πραγματικότητα τόσο καλοί.
Ε ναι, αφού οι μισοί έλεγαν πως έγραψαν άριστα μόνο και μόνο για ψυχολογικό πόλεμο έναντι των άλλων.

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,739 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 09:11, 07-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από vaswtre
Ολοι κοιταμε να μπουμε σε μια σχολη γιατι δν υπαρχει κτ αλλο να κανεις σε αυτη τη χωρα.Τι υπαρχει εδω?? βιομηχανια?? Ή τι αλλο ειναι ανεπτυγμενο?? Οι τεχνες? Ο αθλητισμος? Αλλα θα μου πεις τωρα...και αμα παρεις πτυχιο δλδ εχεις εξασφαλισμενη δουλεια?? Οχι φυσικα αλλα τουλαχιστον μπορεις να διεκδικεις και να ελπιζεις σε κτ καλυτερο..Τι αλλο μπορεις να κανεις εδω?Αλλιως πρεπει να φυγεις στο ε3ωτερικο. Πρεπει να βρεις ενα τροπο να επιβιωσεις και να ε3ασφαλιζεις τα προς το ζην.
Έλα τώρα που τους πιάνει ο "πόνος" να κάνουν κάτι καλύτερο στη ζωή τους. Αφού όλα κυλούν χ α λ α ρ ά. Λίγοι άνθρωποι θέλουν πραγματικά να σπουδάσουν, επειδή το λέει η ψυχούλα τους. Μην εθελοτυφλούμε άλλο. Δεν γίνεται σ' όλο τον κόσμο να σπουδάζει ένα 30% και εδώ ένα 80% των νέων. Κάτι δεν πάει καλά. Δεν αρέσουν σ' όλους τα γράμματα και γενικά το διάβασμα. Απλά υπάρχει ένας κουτο-εγωϊσμός του στυλ «γιατί εσύ και όχι εγώ»: αφού πέρασε ο γιός του γείτονα, θα περάσει και ο στόκος η κόρη μου. Πάντα σαν Ελληνική κοινωνία δίνουμε περισσότερη βάση στο τι θα πει η κοινωνία, το σόι, ο περίγυρος, και όχι τι πραγματικά θέλουμε και αν μπορούμε να το κάνουμε αυτό που θέλουμε. Δεν είναι για όλους η Κβαντομηχανική, η Οργανική Χημεία, το Ποινικό Δίκαιο, η γλώσσα C/C++, η Θεωρία Μηχανών,...κλπ.

Τα περί έλλειψης Βιομηχανίας ή άλλων επαγγελματικών εναλλακτικών, ναι μεν ισχύουν αλλά είναι μια κασέτα δικαιολογίας που βολεύει όλους (και ειδικά το πολιτικό σύστημα του πελατειακού ρουσφετιού). Δεν θέλουμε ποτέ, να δούμε την πραγματική αλήθεια διότι γύρω από την παιδεία διακυβεύονται πολλά εκατομμύρια και συμφέροντα. Τρώνε πολλοί με κάθε μέσο.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Houdini33

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Houdini33
Ο Houdini33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Διεθνών, Ευρωπαϊκών & Περιφερειακών Σπουδών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O Houdini33 έγραψε στις 09:47, 07-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Έλα τώρα που τους πιάνει ο "πόνος" να κάνουν κάτι καλύτερο στη ζωή τους. Αφού όλα κυλούν χ α λ α ρ ά. Λίγοι άνθρωποι θέλουν πραγματικά να σπουδάσουν, επειδή το λέει η ψυχούλα τους. Μην εθελοτυφλούμε άλλο. Δεν γίνεται σ' όλο τον κόσμο να σπουδάζει ένα 30% και εδώ ένα 80% των νέων. Κάτι δεν πάει καλά. Δεν αρέσουν σ' όλους τα γράμματα και γενικά το διάβασμα. Απλά υπάρχει ένας κουτο-εγωϊσμός του στυλ «γιατί εσύ και όχι εγώ»: αφού πέρασε ο γιός του γείτονα, θα περάσει και ο στόκος η κόρη μου. Πάντα σαν Ελληνική κοινωνία δίνουμε περισσότερη βάση στο τι θα πει η κοινωνία, το σόι, ο περίγυρος, και όχι τι πραγματικά θέλουμε και αν μπορούμε να το κάνουμε αυτό που θέλουμε. Δεν είναι για όλους η Κβαντομηχανική, η Οργανική Χημεία, το Ποινικό Δίκαιο, η γλώσσα C/C++, η Θεωρία Μηχανών,...κλπ.

Τα περί έλλειψης Βιομηχανίας ή άλλων επαγγελματικών εναλλακτικών, ναι μεν ισχύουν αλλά είναι μια κασέτα δικαιολογίας που βολεύει όλους (και ειδικά το πολιτικό σύστημα του πελατειακού ρουσφετιού). Δεν θέλουμε ποτέ, να δούμε την πραγματική αλήθεια διότι γύρω από την παιδεία διακυβεύονται πολλά εκατομμύρια και συμφέροντα. Τρώνε πολλοί με κάθε μέσο.
Ακριβώς όπως τα λες.Εγώ πέρσι ήθελα μια συγκεκριμένη σχολή γιατί είναι το όνειρό μου να μπορέσω βοηθήσω όπως μπορώ τον κόσμο να γίνει λίγο καλύτερος (ή λίγο πιο δίκαιος) και επειδή είχα βγάλει περισσότερα μόρια και μπορούσα να δηλώσω καλύτερες σχολές,ΟΛΟΙ,ακόμα και οι καθηγητές μου,μού έλεγαν να δηλώσω άλλα πράγματα που ''μου άξιζαν καλύτερα'' βάσει μορίων.

Όλα για ένα φαίνεσθαι γίνονται σε αυτή τη χώρα.Γι'αυτό έχει γίνει έτσι.

alexandkonst

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη alexandkonst
Ο alexandkonst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O alexandkonst έγραψε στις 09:48, 07-06-14:

ρε παιδια νισαφι πια σ'αυτο το σαιτ, πραγματικα μερικοι ειστε αηδιαστικοι, αν η νεολαια καυτευθυνεται ετσι πραγματικα πως θα προοδευσουμε, εσεισ ρε το μονο που θελετε ειναι η αποτυχια του διπλανου σας, να λετε ειτε ψεματα οτι γραψατε 100 σε ολα οσοι δινετε η να τρομοκρατειτε τους υποψηφιους για ανοδο βασεων οσοι δωσατε ηδη, αι στα διαλα πια!

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Kenpachi

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Kenpachi
Ο Kenpachi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O Kenpachi έγραψε στις 10:37, 07-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από transient
Ε ναι, αφού οι μισοί έλεγαν πως έγραψαν άριστα μόνο και μόνο για ψυχολογικό πόλεμο έναντι των άλλων.
ακριβώς αυτό συμβαίνει και είναι πολύ λυπηρό. το σύστημα έχει κάνει έτσι (καιρό τώρα) τους μαθητές και ο καθένας επιδιώκει να "φανεί" ανώτερος από τον άλλον (έστω και πλασματικά) για να του "καταστρέψει" την ψυχολογία και να "αποτύχει" στα επόμενα.

και κάποιος εδώ μέσα προφανώς έχει ή ψυχολογικά προβλήματα ή έπειτα από συνεχείς αποτυχίες στη ζωή του προσπαθεί να το κάνει αυτό σε μεγάλο βαθμό.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Hodor (Hodor)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Hodor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 64 μηνύματα.

O Hodor Ο Hodor θα είναι παντα εδω για εσας <3 έγραψε στις 10:39, 07-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Kenpachi

και κάποιος εδώ μέσα προφανώς έχει ή ψυχολογικά προβλήματα ή έπειτα από συνεχείς αποτυχίες στη ζωή του προσπαθεί να το κάνει αυτό σε μεγάλο βαθμό.
Μπορεί κάλλιστα να είναι συνδυασμός και των 2.Μην το αποκλείεις

DumeNuke

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DumeNuke
Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε στις 10:49, 07-06-14:

Έγω ένα πράγμα δεν μπορώ να καταλάβω...
Στο θέμα των μαθημάτων γενικής, όλοι συμφωνήσανε ότι τα θέματα ήταν εύκολα(κυρίως σε μαθηματικά). Στα μαθηματικά κατεύθυνσης, όλοι υποστηρίξανε ότι τα θέματα ήταν πιο εύκολα από πέρσυ. Στους αλγόριθμους, πολλοί λένε ότι τα θέματα ήταν ευκολότερα από τα περσινά, ωστόσο περιείχαν σοβαρές ασάφειες.
Μέχρι τώρα, στο εξεταστικό κέντρο που δίνω, όλοι οι μαθητές βγαίνουνε και λένε ότι "έγραψαν καλύτερα από ότι περίμεναν".

Συγγνώμη ρε παιδιά... Έχουμε δώσει 5 μαθήματα, όλοι λέτε ότι γράψατε καλύτερα από όσο περιμένατε.... Και σας φαίνεται τόσο παράλογο και εξωπραγματικό να γίνονται εικασίες περί ανόδου των βάσεων? Πέρσι που όλοι χαντακώθηκαν στα Μαθηματικά και τη Φυσική, ήταν δεδομένο ότι θα έπεφταν οι βάσεις.... Φέτος που τα θέματα ήταν πιο βατά, φαντάζει εφιάλτης να συμβεί το αντίθετο.

Στην τελική, άμα σας αγχώνει να διαβάζεται για το πώς εκτιμούν ορισμένοι ότι θα κινηθούν φέτος οι βάσεις, μην μπαίνετε στο θέμα. Ο τίτλος διαβάζει "Εκτιμήσεις Βάσεις 2014". Τι περιμένατε να συζητηθεί?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DumeNuke : 07-06-14 στις 10:56.

notis_19 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη notis_19
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,094 μηνύματα.

O notis_19 έγραψε στις 10:57, 07-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από DumeNuke
Έγω ένα πράγμα δεν μπορώ να καταλάβω...
Στο θέμα των μαθημάτων γενικής, όλοι συμφωνήσανε ότι τα θέματα ήταν εύκολα(κυρίως σε μαθηματικά). Στα μαθηματικά κατεύθυνσης, όλοι υποστηρίξανε ότι τα θέματα ήταν πιο εύκολα από πέρσυ. Στους αλγόριθμους, πολλοί λένε ότι τα θέματα ήταν ευκολότερα από τα περσινά, ωστόσο περιείχαν σοβαρές ασάφειες.
Μέχρι τώρα, στο εξεταστικό κέντρο που δίνω, όλοι οι μαθητές βγαίνουνε και λένε ότι "έγραψαν καλύτερα από ότι περίμεναν".

Συγγνώμη ρε παιδιά... Έχουμε δώσει 6 μαθήματα, όλοι λέτε ότι γράψατε καλύτερα από όσο περιμένατε.... Και σας φαίνεται τόσο παράλογο και εξωπραγματικό να γίνονται εικασίες περί ανόδου των βάσεων? Πέρσι που όλοι χαντακώθηκαν στα Μαθηματικά και τη Φυσική, ήταν δεδομένο ότι θα έπεφταν οι βάσεις.... Φέτος που τα θέματα ήταν πιο βατά, φαντάζει εφιάλτης να συμβεί το αντίθετο.

Στην τελική, άμα σας αγχώνει να διαβάζεται για το πώς εκτιμούν ορισμένοι ότι θα κινηθούν φέτος οι βάσεις, μην μπαίνετε στο θέμα. Ο τίτλος διαβάζει "Εκτιμήσεις Βάσεις 2014". Τι περιμένατε να συζητηθεί?
Οι μισοί(και λίγους λέω) που υποστηρίζουν ότι τα θέματα ήταν γελοία και ότι έγραψαν 20 τρολλάρουν ασύστολα για ψυχολογικούς λόγους..Θα είμαστε εδώ όταν βγουν τα αποτελέσματα..Είναι πάρα πολύ νωρίς να λέμε για το αν θα ανεβούν ή αν θα κατεβούν οι βάσεις, απλά λέμε αυτά που πιστεύουμε..Είναι λογικό να αγχωνόμαστε, κάναμε τόσο αγώνα για να πετύχουμε στη σχολή που θέλουμε..

Κανένας όμως δεν έχει το δικαίωμα να γ@@@ την ψυχολογία του άλλου, σε καμία περίπτωση και για κανένα λόγο.!!

Αλλά θα μου πεις έτσι γίνονταν πάντα..και έτσι γίνεται και τώρα...

akis95

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη akis95
Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 509 μηνύματα.

O akis95 έγραψε στις 11:00, 07-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από notis_19
Οι μισοί(και λίγους λέω) που υποστηρίζουν ότι τα θέματα ήταν γελοία και ότι έγραψαν 20 τρολλάρουν ασύστολα για ψυχολογικούς λόγους..Θα είμαστε εδώ όταν βγουν τα αποτελέσματα..Είναι πάρα πολύ νωρίς να λέμε για το αν θα ανεβούν ή αν θα κατεβούν οι βάσεις, απλά λέμε αυτά που πιστεύουμε..Είναι λογικό να αγχωνόμαστε, κάναμε τόσο αγώνα για να πετύχουμε στη σχολή που θέλουμε..

Κανένας όμως δεν έχει το δικαίωμα να γ@@@ την ψυχολογία του άλλου, σε καμία περίπτωση και για κανένα λόγο.!!

Αλλά θα μου πεις έτσι γίνονταν πάντα..και έτσι γίνεται και τώρα...
λοιπον ας σοβαρευτουμε και ας κοιταξουμε την δυσκολια των θεματων
τα μαθηματικα γενικης της πλακας σε σχεση με περυσι
τα μαθηματικα κατευθυνσης γελοια (μαθητες που στοχευαν 12 εχουν γραψει 16-17)

ανοδος βασεων στα επιστημονικα πεδια που ειναι μαθημα βαρυτητας αυτα τα δυο μενει και η φυσικη παντως και εκει πιστευω ευκολα θα μπουν

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Dora_B

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dora_B
H Dora_B αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H Dora_B Programmers do it better έγραψε στις 11:01, 07-06-14:

κανεις δεν μπορει να σου γ.. την ψυχολογια αν εσυ δεν του το επιτρεψεις.
νομιζω γι αυτο υπαρχει η λογικη κριση, dont panic

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Hodor (Hodor)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Hodor Ο Hodor θα είναι παντα εδω για εσας <3 έγραψε στις 11:01, 07-06-14:

+ ότι στη χημεία-βιολογία τα πράγματα θα είναι σχεδόν παρόμοια με πέρυσι

alexandkonst

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο alexandkonst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O alexandkonst έγραψε στις 11:05, 07-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από akis95
λοιπον ας σοβαρευτουμε και ας κοιταξουμε την δυσκολια των θεματων
τα μαθηματικα γενικης της πλακας σε σχεση με περυσι
τα μαθηματικα κατευθυνσης γελοια (μαθητες που στοχευαν 12 εχουν γραψει 16-17)

ανοδος βασεων στα επιστημονικα πεδια που ειναι μαθημα βαρυτητας αυτα τα δυο μενει και η φυσικη παντως και εκει πιστευω ευκολα θα μπουν
ολα γελοια ηταν φιλε, εγω σε ολα 100 εγραψα, και σε κανα δυο 101 επειδη εγραψα και παραπανω λυσεις

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

DumeNuke

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DumeNuke
Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε στις 11:05, 07-06-14:

Οι μισοί(και λίγους λέω) που υποστηρίζουν ότι τα θέματα ήταν γελοία και ότι έγραψαν 20 τρολλάρουν ασύστολα για ψυχολογικούς λόγους..
Σκέψου, απλά, σε πόσο χάλια ψυχολογική κατάσταση πρέπει να είναι κάποιος, για να υποστηρίζει, ψευδώς, ότι έγραψε 20 ή 19. Εκτός του ότι κανείς δεν εγγυάται για την εγκυρότητα των ισχυρισμών τους, ο πληθυσμός του i-school δεν είναι, σε καμία περίπτωση, αντιπροσωπευτικός του συνόλου των υποψηφίων. Μπορεί, κάλλιστα, το 70% των μελών-υποψηφίων να είναι αριστούχοι. Αν σε όλοι την Ελλάδα υπάρχουν 1.000 τέτοια άτομα, έστω ότι τα 70 είναι εδώ. Και αν υπάρχουν 9.000 "μέτριοι" μαθητές, οι 30 είναι εδώ.

Νομίζω ότι φαίνεται ξεκάθαρα η διαφορά του δείγματος του i-school, συναρτήσει του πληθυσμού των υποψηφίων.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Kenpachi

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Kenpachi
Ο Kenpachi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O Kenpachi έγραψε στις 11:06, 07-06-14:

είναι ακριβώς αυτό, γιατί μπορεί το "troll" να το κάνει για να γελάσει, αλλά ο άλλος να το πάρει κατάκαρδα. προφανώς και πολλοί, ακόμα και αν γνωρίζουν ότι πρόκειται για στεγνό troll-άρισμα, μπορεί να λυγίσουν. Η καλύτερη λύση για αυτά τα άτομα είναι απλά να αφήσουν αυτό το φόρουμ στην άκρη για 2-3 μέρες που γίνεται ο ντόρος με τις πανελλήνιες και τις βάσεις κλπ (δεν το λέω επιθετικά). με το που τελειώσουν και τη φυσική/ιστορία απλά εκεί ΞΕΡΟΥΝ τι έχουν γράψει και δεν μπορούν να το αλλάξουν. εκεί απλά κάθεσαι και περιμένεις (γιατί πλέον δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο). Στον επόμενο τόνο, η ώρα θα είναι.... πολύ αργά. Γι' αυτό κάντε κάτι όσο προλαβαίνετε (και για μένα πάει αυτό )

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kenpachi : 07-06-14 στις 11:11.

skilos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη skilos
Ο skilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O skilos έγραψε στις 11:06, 07-06-14:

στην ελλαδιτσα με ενα σχολειο που εχει στοχο να βγαλει τους μελλοντικους "επιστημονες" και αδιαφορει για τεχνες,αθλητισμο κλπ τι περιμενετε?φυσικα και οι περισσοτεροι αναγκαζονται να σπουδασουν σε κατι που να μην τους γεμιζει γιατι αυτο τους εχει επιβληθει...σχολειο που δεν μπορεις να ασχοληθεις με διαφορες κλισεις που εχεις η δεν μπορεις να ανακαλυψεις κατι που εισαι καλος η μπορεις να γινεις και δεν το ξερεις(π.χ. ενα μουσικο οργανο)..ετσι παει αγχος αγχος συνεχως για να καταλαξεις καπου που δεν θες μονο και μονο για να λες στους γυρω σου ποσο αριστουχος και επιστημονας εισαι στην κβαντικη και στα ηλεκτρομαγνητικοδφγηρτυερ;γφβςη(λολ)...

alexandkonst

Αποκλεισμένος χρήστης

O alexandkonst έγραψε στις 11:07, 07-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από DumeNuke
Σκέψου, απλά, σε πόσο χάλια ψυχολογική κατάσταση πρέπει να είναι κάποιος, για να υποστηρίζει, ψευδώς, ότι έγραψε 20 ή 19. Εκτός του ότι κανείς δεν εγγυάται για την εγκυρότητα των ισχυρισμών τους, ο πληθυσμός του i-school δεν είναι, σε καμία περίπτωση, αντιπροσωπευτικός του συνόλου των υποψηφίων. Μπορεί, κάλλιστα, το 70% των μελών-υποψηφίων να είναι αριστούχοι. Αν σε όλοι την Ελλάδα υπάρχουν 1.000 τέτοια άτομα, έστω ότι τα 70 είναι εδώ. Και αν υπάρχουν 9.000 "μέτριοι" μαθητές, οι 30 είναι εδώ.

Νομίζω ότι φαίνεται ξεκάθαρα η διαφορά του δείγματος του i-school, συναρτήσει του πληθυσμού των υποψηφίων.
και οι μεγαλες πολυεθνικες τη λιστα απο το iscool θα παρουν για προσληψεις

akis95

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 509 μηνύματα.

O akis95 έγραψε στις 11:15, 07-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από alexandkonst
ολα γελοια ηταν φιλε, εγω σε ολα 100 εγραψα, και σε κανα δυο 101 επειδη εγραψα και παραπανω λυσεις
επειδη δεν εγραψες εσυ αυτο τι σημαινει?

alexandkonst

Αποκλεισμένος χρήστης

O alexandkonst έγραψε στις 11:23, 07-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από akis95
επειδη δεν εγραψες εσυ αυτο τι σημαινει?
δεν θα πω αν εγραψα η οχι γιατι ουτε εχω να σου αποδειξω τιποτα ουτε και με νοιαζει να φουσκωσω απο υπερηφανια, απλα εσυ φιλε που μπενεις και λες οτι ολα ηταν γελοια για σενα, ειτε ηταν στην πραγματικοτητα, ειτε δυσκολευτηκες και λες ψεματα, εισαι απλα ετεροφωτος οπως και η πλεοψηφια σας, δεν γνωριζετε αν εχετε αξια οι ιδιοι και θελετε να δειχνεστε για να νιωσετε δυνατοι, αποβαλλετε αυτη τη νοοτροπια πριν ειναι αργα, μονο ετσι θα αλλαξει η κοινωνια

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,739 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 11:28, 07-06-14:

δεν θα πω αν εγραψα η οχι γιατι ουτε εχω να σου αποδειξω τιποτα ουτε και με νοιαζει να φουσκωσω απο υπερηφανια, απλα εσυ φιλε που μπενεις και λες οτι ολα ηταν γελοια για σενα, ειτε ηταν στην πραγματικοτητα, ειτε δυσκολευτηκες και λες ψεματα, εισαι απλα ετεροφωτος οπως και η πλεοψηφια σας, δεν γνωριζετε αν εχετε αξια οι ιδιοι και θελετε να δειχνεστε για να νιωσετε δυνατοι, αποβαλλετε αυτη τη νοοτροπια πριν ειναι αργα, μονο ετσι θα αλλαξει η κοινωνια
Η κοινωνία πάντα ίδια ήταν. Το είχε πει και ο Θουκυδίδης. Λέει πολλά αυτό. Η προσδοκία για μια άλλη κοινωνία είναι στην ελπίδα της μάταιης αλλαγής όταν η ίδια η ζωή είναι γεμάτη αντικρουόμενες επιθυμίες, υποκειμενικές αλήθειες και ευάλωτη δικαιοσύνη.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nPb : 07-06-14 στις 11:33.

akis95

Αποκλεισμένος χρήστης

O akis95 έγραψε στις 11:36, 07-06-14:

βρε αγορι μου εγω μιλαω με καθηγητες και μου λενε τι διορθωνουν περυσι ο θειος μου απο τα 700 γραπτα βρηκε μονο δυο γραπτα >18 πληθωρα των γραπτων αυτων ειχαν παρει 12-13 .Φετος ειχαμε αλλο σκηνικο το 17-18-19 πεφτει βροχη

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akis95 : 07-06-14 στις 15:33.

Διονύσης13 (Διονύσης)

Φοιτητής

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 912 μηνύματα.

O Διονύσης13 έγραψε στις 12:24, 07-06-14:

Η αληθεια ειναι οτι παμε για αναδο οπως ειναι τα πραγματα, εκτος και αν βαλουν εξαιρετικα δυσκολη φυσικη. Μαθητες που στοχευουν για ψηλες σχολες πολυτεχνειου/ιατρικες δεν εχουν δυσκολευτει αρκετα μεχρι στιγμης. (Το 95 δηλαδη το γραφουν ανετα, εξαιρειται η εκθεση). Αν στη φυσικη τωρα ο μ.ο των βαθμων αυτων των μαθητων πεσει στο 15-16 θα μπορουμε να ελπιζουμε να ισοσταθμιση με περσυ. Οι θεσεις δεν ξερω ποσο ακριβως αυξηθηκαν, αλλα στις υγειας που το κοιταξα παραμενουν οι ιδιες. Φυσικα στα πλαισια της συζητησης λεω την αποψη μου, χωρις να θελω να αγχωσω κανεναν αφου το θεμα αφορα και εμενα. Ολοι μας το ιδιο ζορυ τραβαμε Ευχομαι να μεινουν στα ιδια επιπεδα ομως.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Διονύσης13 : 07-06-14 στις 12:29.

Houdini33

Φοιτητής

Ο Houdini33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Διεθνών, Ευρωπαϊκών & Περιφερειακών Σπουδών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O Houdini33 έγραψε στις 12:29, 07-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Διονύσης13
Η αληθεια ειναι οτι παμε για αναδο οπως ειναι τα πραγματα, εκτος και αν βαλουν εξαιρετικα δυσκολη φυσικη. Μαθητες που στοχευουν για ψηλες σχολες πολυτεχνειου/ιατρικες δεν εχουν δυσκολευτει αρκετα μεχρι στιγμης. (Το 95 δηλαδη το γραφουν ανετα, εξαιρειται η εκθεση). Αν στη φυσικη τωρα ο μ.ο των βαθμων αυτων των μαθητων πεσει στο 15-16 θα μπορουμε να ελπιζουμε να ισοσταθμιση με περσυ. Οι θεσεις δεν ξερω ποσο ακριβως αυξηθηκαν, αλλα στις υγειας που το κοιταξα παραμενουν οι ιδιες. Φυσικα στα πλαισια της συζητησης λεω την αποψη μου, χωρις να θελω να αγχωσω κανεναν αφου το θεμα αφορα και εμενα. Ολοι μας το ιδιο ζορυ τραβαμε
Ορίστε λίγο πιο αναλυτικά οι εισακτέοι.

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231306763

Διονύσης13 (Διονύσης)

Φοιτητής

O Διονύσης13 έγραψε στις 12:39, 07-06-14:

Ωπα γραψε λαθος τοτε, εχουμε γενναιες αυξησεις σε πολλες σχολες βλεπω. Η αλλαγη με τους πολυτεκνους που εγινε πολυ δικαιη. Μαλιστα σε υψηλες σχολες βλεπω αυξησεις 20%. Αυτο πραγματι αλλαζει τα δεδομενα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Διονύσης13 : 07-06-14 στις 12:43.

Hephaestus

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Hephaestus
Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,426 μηνύματα.

O Hephaestus έγραψε στις 12:41, 07-06-14:

To μονο που δε θελω να δω ειναι καμια ανοδο των βασεων στις φιλολογιες 500-1000...

Houdini33

Φοιτητής

O Houdini33 έγραψε στις 12:41, 07-06-14:

Ωπα γραψε λαθος τοτε, εχουμε γενναιες αυξησεις σε πολλες σχολες βλεπω.
Όχι ακριβώς,είναι λίγο πλασματική η αύξηση,καθώς συγκεντρώνονται στη γενική σειρά και προηγούμενες ειδικές κατηγορίες.

Πάντως σίγουρα δεν μειώνονται οι εισακτέοι.Κάντε τη δουλειά σας,διαβάστε όσο πιο πολύ μπορείτε και βλέπετε μετά.

Πέρσι που έδινα εγώ (θεωρητική κατεύθυνση),παρά τα τρελά και κουλά θέματα που είχαν βάλει σε όλες τις κατευθύνσεις,εδώ μέσα έλεγαν πάλι για άνοδο στις βάσεις.Τελικά τι έγινε;Ολική κατηφόρα!

Διονύσης13 (Διονύσης)

Φοιτητής

O Διονύσης13 έγραψε στις 12:48, 07-06-14:

Για να καταλαβω. Περσυ π.χ σε μια σχολη ελεγε 90 θεσεις στη γενικη σειρα και μπαινανε και αλλη 20 πολυτεκνοι ως ειδικη κατηγορια, αρα συνολο 110. Φετος λεει 100 θεσεις γενικη σειρα, με δικαιωμα μετεγγραφης στους πολυτεκνους. Δηλαδη δεν περναμε 100 ατομα με γενικη σειρα και ερχονται μετα οσοι πολυτεκνοι να ναι; Μαλλον κατι δεν θα εχω καταλαβει σωστα.

PeterTheGreat (Staphylococcus aureus)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PeterTheGreat
Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 806 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε στις 13:01, 07-06-14:

Για να καταλαβω. Περσυ π.χ σε μια σχολη ελεγε 90 θεσεις στη γενικη σειρα και μπαινανε και αλλη 20 πολυτεκνοι ως ειδικη κατηγορια, αρα συνολο 110. Φετος λεει 100 θεσεις γενικη σειρα, με δικαιωμα μετεγγραφης στους πολυτεκνους. Δηλαδη δεν περναμε 100 ατομα με γενικη σειρα και ερχονται μετα οσοι πολυτεκνοι να ναι; Μαλλον κατι δεν θα εχω καταλαβει σωστα.
Περνάν 100 άτομα στην σχολή, ανεξάρτητα πολυτεκνίας. Στην συνέχεια, πολύτεκνοι που περάσαν σε παρεμφερές τμήμα άλλης πόλης (πχ. Ιατρική Αλεξανδρούπολης) οι οποίοι έχουν ως κατοικία γονέων την πόλη (πχ. θεσσαλονίκη) μεταγγράφονται ελεύθερα στην Ιατρική Θεσσαλονίκης πχ.

Jonas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jonas
Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O Jonas έγραψε στις 13:01, 07-06-14:

Θεωρώ πρόωρη τη συζήτηση για τις βάσεις, τη στιγμή που ακόμα δεν έχουν καν ολοκληρωθεί οι εξετάσεις. Μιλώντας για τεχνολογική, θα πρότεινα να κρατάμε μικρό καλάθι, καθώς αρκετά παιδιά παραπονιούνται για το ΑΕΠΠ και βέβαια δεν έχουμε δει ακόμα καν τη Φυσική. Οι δημοσιογράφοι βέβαια δεν χάνουν ευκαιρία να σπείρουν τη διχόνοια και τον πανικό - αφού λοιπόν όλος ο κόσμος έχει μπει από τώρα στο τριπάκι, παραθέτω ένα χθεσινό και ένα σημερινό άρθρο εφημερίδων για το θέμα.

kostaspap1996

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kostaspap1996
Ο kostaspap1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O kostaspap1996 έγραψε στις 13:04, 07-06-14:

Παιδια αυτο με τις βασεις εχει καταντησει κουραστικο...Αυτοι που υποστηριζεται οτι θα εχουμε κατακορυφη αυξηση των βασεων,εχετε ως μοναδικο σκοπο να ριξετε την ψυχολογια των εξεταζόμενων..Συμφωνω οτι τα μαθηματικα ηταν αρκετα πιο ευκολα,αλλα βιολογια και χημεια δεν θα το ελεγα...Η βιολογος μου εχει βαθμολογησει μονο 2 γραπτα με 90+

afroditi85

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη afroditi85
H afroditi85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H afroditi85 έγραψε στις 15:08, 07-06-14:

γνωριζει κανεις το ποσοστο των υποψηφιων φετος που εχουν παρει αοθ;;; και αν ναι ποιο ειναι αυτο;; πιστευετε οτι ειναι μικροτερο απο αυτο των προηγουμενων χρονων;;; επισης τι πιστευετε οτι θα γινει με τις σχολες του 5ου δεδομενου οτι θα υπαρξει σημαντικη αυξηση των εισακτεων οποως ακουγεται;;

transient

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη transient
Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.

O transient έγραψε στις 16:58, 07-06-14:

Η βιολογος μου εχει βαθμολογησει μονο 2 γραπτα με 90+
Ναι, μη βλέπεις που στο ischool ολοι γράφουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 100.
Το 50-60% των υποψηφίων (και παραπάνω) σύμφωνα με τις στατιστικές γράφουν κάτω από 18.
Βήμα : "Τα πιο εύκολα θέματα τα τελευταία τρία χρόνια"
Καλά σοβαρολογούν;;
Συγκρίνονται δηλαδή τα θέματα Βιολογίας και Χημείας του 2011 με τα φετινά;
Ακόμα και τα μαθηματικά, συγκρίνονται;;

Είπαμε, πιο εύκολα από πέρσι (αν και για Χημεία το αμφισβητώ), αλλά όχι κι έτσι.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη transient : 07-06-14 στις 17:13.

akis95

Αποκλεισμένος χρήστης

O akis95 έγραψε στις 17:25, 07-06-14:

Το 50-60% των υποψηφίων (και παραπάνω) σύμφωνα με τις στατιστικές γράφουν κάτω από 18.

Καλά σοβαρολογούν;;

Είπαμε, πιο εύκολα από πέρσι (αν και για Χημεία το αμφισβητώ), αλλά όχι κι έτσι.
τα θεματα των μαθηματικων ειναι στο επιπεδο του 2010 αν οχι του 2009

pentium

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη pentium
Ο pentium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O pentium έγραψε στις 18:05, 07-06-14:

Καλά σοβαρολογούν;;

φέτος όμως οι μαθητές είχαν προετοιμαστεί να λύσουν δύσκολα θέματα τότε δεν ήταν;
για αυτό πιστεύω μια αύξηση θα την έχουμε

akis95

Αποκλεισμένος χρήστης

O akis95 έγραψε στις 18:08, 07-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από pentium
φέτος όμως οι μαθητές είχαν προετοιμαστεί να λύσουν δύσκολα θέματα τότε δεν ήταν;
για αυτό πιστεύω μια αύξηση θα την έχουμε
με εσενα συμφωνω στα παντα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Evcathy, Kougami, user1

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους