Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,920 εγγεγραμμένα μέλη και 3,085,836 μηνύματα σε 95,555 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 934 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Valyo95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Valyo95
Ο Valyo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Valyo95 έγραψε στις 19:20, 10-06-14:

Γεια σας παιδια. Δινω για 1η φορα πανελληνιες και τελικα δεν τα πηγα τοσο καλα οσο ηθελα, γυρω στα 17χιλ. μορια υπολογιζω πως θα βγαλω. Ενδιαφερομαι για πληροφορικη κυριως και μετα Φυικη, Μαθηματικα κτλ....σαν 1η σχολη θα βαλω το τμημα Πληροφορικης και Τηλεπικοινωνιων του ΕΚΠΑ. Περυσι η βαση ηταν στα 16,359 μορια. Λετε φετος να ξεπερασει τα +16,900 ?
Ευχαριστω εκ των προτερων..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

LiViNGtheLiFE

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 19:23, 10-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Ποιος καθιστά περιζήτητη την Ιατρική επιστήμη; Υπάρχουν άχρηστες ή καθόλου ζητήσιμες επιστήμες;
δεν είναι η επιστήμη περιζήτητη, είναι η σχολή με το αθάνατο κύρος

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Διονύσης13 (Διονύσης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Διονύσης13
Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 915 μηνύματα.

O Διονύσης13 έγραψε στις 19:28, 10-06-14:

Εγω δεν εγραψα οσο περιμενα φυσικη (17), οποτε ειμαι λιγο κατω απο 19000 μαλλον. Ιατρικη Πατρας εχω ελπιδες η ζορικα; Γιατι αν πανε οπως του 2010 19200+ κλαφτα Χαραλαμπε... Ελπιζω να κρατηθει κατω απο 18800. Αλλιως παμε Οδοντιατρικη...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

kostaspap1996

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kostaspap1996
Ο kostaspap1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O kostaspap1996 έγραψε στις 19:44, 10-06-14:

Φιλε μου σου ευχομαι ολοψυχα να περασεις ιατρικη(που αν κρινω απο τι περιμενεις εισαι ηδη μεσα),αλλα ακομα και αν δε τα καταφερεις να ξερεις οτι η οδοντιατρικη ειναι εξαιρετη σχολη,εγω εκει επιθυμω να περασω αλλα εχασα εδαφος απο φυσικη,καπου στα 18100-18300, με βλεπω...Καλη επιτυχια

methexys

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,602 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 19:48, 10-06-14:

Kαμιά άποψη και για την περίπτωσή μου...;
Αν έχω βγάλει στην χειρότερη των χειροτέρων περίπτωση 16000 μόρια και βγάλω 3000 τουλάχιστον από το σχέδιο,δηλαδή συνολικά 19.000 δεν θα πιάσω αρχιτεκτονική βόλου...; Πέρσι η βάση ήταν 17.100 περίπου, πόσο μπορεί να ανεβεί; Αυτή η φυσική με έφαγε,ας είναι καλά τα μαθηματικά...

kostaspap1996

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kostaspap1996
Ο kostaspap1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O kostaspap1996 έγραψε στις 19:52, 10-06-14:

Περνας μη φοβασαι...Μη σου πω οτι εχεις πολλες πιθανοτητες και για αρχιτεκτονικη θεσσαλονίκης

notis_19 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη notis_19
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,094 μηνύματα.

O notis_19 έγραψε στις 19:54, 10-06-14:

Υπάρχει καμία περίπτωση να πέσει η βάση της αξιωματικών αστυνομίας? Τι λέτε εσείς?

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 20:02, 10-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Kαμιά άποψη και για την περίπτωσή μου...;
Αν έχω βγάλει στην χειρότερη των χειροτέρων περίπτωση 16000 μόρια και βγάλω 3000 τουλάχιστον από το σχέδιο,δηλαδή συνολικά 19.000 δεν θα πιάσω αρχιτεκτονική βόλου...; Πέρσι η βάση ήταν 17.100 περίπου, πόσο μπορεί να ανεβεί; Αυτή η φυσική με έφαγε,ας είναι καλά τα μαθηματικά...
Χαχ τι αλλο θα ακουσουμε πια Εσυ το θεωρεις λογικο να ανεβει η βαση της αρχιτεκτονικης βολου 19000 ; Στα ιδια με περισυ περιπου θα κυμανθει.

Διονύσης13 (Διονύσης)

Φοιτητής

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 915 μηνύματα.

O Διονύσης13 έγραψε στις 20:15, 10-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από kostaspap1996
Φιλε μου σου ευχομαι ολοψυχα να περασεις ιατρικη(που αν κρινω απο τι περιμενεις εισαι ηδη μεσα),αλλα ακομα και αν δε τα καταφερεις να ξερεις οτι η οδοντιατρικη ειναι εξαιρετη σχολη,εγω εκει επιθυμω να περασω αλλα εχασα εδαφος απο φυσικη,καπου στα 18100-18300, με βλεπω...Καλη επιτυχια
Εγω φυσικη εκανα λαθη για ηλιθιους και εχασα τσαμπα βαθμους. Ο καθηγητης μου λεει αυτο το εγραψε και η τελευταια μαθητρια μου. Ελυσα τα δυσκολα βεβαια, αλλα τις αλλες απροσεξιες δεν τις δικαιολογω. Τουλαχιστον εγραψα γυρω στο 17 και δεν επαθα πανολεθρια. Εμενα οδοντιατρικη Αθηνας ηταν ο στοχος μου, απλα μου μπηκε η ιδεα της ιατρικης. Ισως τελικα προτιμησω οδοντιατρικη Αθηνας, η οποια ελπιζω να μην ανεβει πανω απο 18500. Τα μορια μου τα υπολογιζω γυρω στα 18800, αλλα ποτε δεν ξερεις, οποτε πες 18500. Αν δεν περασω ουτε οδοντιατρικη λογω της φυσικης, τοτε μαλλον ξανα...Ευχομαι να την πιασουμε και οι δυο, να παμε συμφοιτητες

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Διονύσης13 : 10-06-14 στις 20:23.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

methexys

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,602 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 20:16, 10-06-14:

Δεν το θεωρώ πιθανο αλλα αγχωθηκα σήμερα... Άλλοι παραπονιούνται που έγραψαν 17 αλλα μακάρι να είχα γράψει και εγω τόσο

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Διονύσης13 (Διονύσης)

Φοιτητής

O Διονύσης13 έγραψε στις 20:21, 10-06-14:

Το 17 ειναι καλος βαθμος, το θεμα ειναι πως βρεθηκα στο 17...

dalebarbie

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dalebarbie
Ο dalebarbie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

O dalebarbie έγραψε στις 20:24, 10-06-14:

Καλά εδω περα δεν πρεπει να εχετε συναισθηση τι γινεται στον εξω κοσμο ο αλλος λεει τελυταια ιατρικη 18800 ξυπνατε ρε;;;;; για να φτασουν τοσο ψηλα τελυταια ιτρικη 18800-900 πρεπει η βαθμολογιας να ειναι σαν του 2010 ξυπνατε θα δειτε ιατρικη δπθ 18300 δεν θα το πιστευετε !!!!! για να πανε τοσο ψηλα πρεπει βιολογια χημεια να καλυτερεψει το ποσοστο πανω του 18 κατα 10% περιπου αν το δειτε να με .......

πολυ αισιοδοξια εδω μεσα λετε κατι βαθμαρες στο τελος θα παρετε @@@ και θα τρεχετε ετσι και περυσι δεν υπηρχε ατομο στο ischool που να ελεγε οτι η ιατρικη δπθ θα πεσει κατω απο 18400 και μετα τρεχανε τους ελεγες ιατρικη εκπα κατω απο 19000 και κραζανε και μετα 29 αυγουστου γινανε καπνος !!!

Διονύσης13 (Διονύσης)

Φοιτητής

O Διονύσης13 έγραψε στις 20:25, 10-06-14:

Δπθ 18300 αρα Πατρα 18700 περιπου... Οριακα δηλαδη οπως τα λες. Κατσε να βγουνε οι βαθμοι γιατι οπως λες μπορει να βρεθουμε με πολυ λιγοτερα (μακαρι περισσοτερα)

dalebarbie

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dalebarbie
Ο dalebarbie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

O dalebarbie έγραψε στις 20:33, 10-06-14:

πολυ αισιοδοξια εδω μεσα λετε κατι βαθμαρες στο τελος θα παρετε @@@ και θα τρεχετε ετσι και περυσι δεν υπηρχε ατομο στο ischool που να ελεγε οτι η ιατρικη δπθ θα πεσει κατω απο 18400 και μετα τρεχανε τους ελεγες ιατρικη εκπα κατω απο 19000 και κραζανε και μετα 29 αυγουστου γινανε καπνος !!!

Αρχική Δημοσίευση από Διονύσης13
Δπθ 18300 αρα Πατρα 18700 περιπου... Οριακα δηλαδη οπως τα λες.
οχι φιλε γιατι τα εχω περασει περυσι μου ελεγαν εδω μεσα δεν μπαινεις ιατρικη με τιποτα και μπηκα απο τους πρωτους στην πολη που περασα ....ετσι ειναι εδω μεσα ....οτι θες ακους εγω εχω ασχοληθει αρκετα με το θεμα ......γιατι περυσι εμεις πηραμε !!!!@@@@ κανονικοτατα.....ακουμε οπως εχω ακουσει απο πολλα ατομα ....πιστευω οτι για να ανεβουν οι βασεις πρεπει να ειναι καλυτερο το ποσοστο βιολογια η χημεια απο περυσι κατα πολυ .....χημεια δεν θα ειναι με τιποτα να ξερεις οτι ανοδο θα εχουμε αν δεις μονο βιολογια κατ 5% + διαφορα σε σχεση με περυσι !!! αν δεν το δεις ξεχνατο περυσι εκραζαν οτι και τα 5 ατομα που αυξησαν σε καθε ιατρικη ηταν πολλα για ιατρικη φετος που η ΔΠΘ πηρε +55 τι ειναι; + πιστευω οτι τα ποσοστα φυσικη μαθηματικων δεν θα ειναι καλυτερα ανω του 18 σε σχεση με περυσι αλλα στο 10-15

Για μένα πάντως ας περιμένετε να δείτε τα στατιστικά και τις εκτιμήσειs edu ειδικα για ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΕΣ !!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dalebarbie : 10-06-14 στις 20:32. Αιτία: AutoMerge

akilez14

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη akilez14
Ο akilez14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O akilez14 έγραψε στις 20:49, 10-06-14:

εφαρμοσμένη πληροφορική στο ΠΑ.ΜΑΚ με βάση 14.148 το 2013 λέτε να ανέβει πάνω απο 14.500 .Πώς το βλέπετε ?

lolos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lolos
Ο lolos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O lolos έγραψε στις 21:49, 10-06-14:

Παιδια εγω υπολογιζω να βγαλω γύρω στα 12.500 με 13.000 στο 5το πεδιο πιάνω οικονομικες επιστιμες ;δεν ξερω καθολου τις βάσεις.αν ναι σε ποια πολη;

Drymenia

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Drymenia
H Drymenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 113 μηνύματα.

H Drymenia έγραψε στις 22:23, 10-06-14:

Το Πολιτικών Μηχανικών λέτε να έχει άνοδο?

Νάγια Τ.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νάγια Τ.
H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,210 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 23:49, 10-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Ποιος καθιστά περιζήτητη την Ιατρική επιστήμη; Υπάρχουν άχρηστες ή καθόλου ζητήσιμες επιστήμες;
Μιλησε κανεις για αχρηστες κ χρησιμες σχολες?
Περιζητητη ειναι ,γιατι τη δηλωνει πλειαδα υποψηφιων καθε χρονο -καλως ή κακως -ειτε απο πετρια των δικων ειτε επειδη οντως το γουσταρουν.

NikosDim

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikosDim
Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής (ΑΕΙ/Αλεξανδρούπολη) . Έχει γράψει 223 μηνύματα.

O NikosDim έγραψε στις 06:45, 11-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από dalebarbie

οχι φιλε γιατι τα εχω περασει περυσι μου ελεγαν εδω μεσα δεν μπαινεις ιατρικη με τιποτα και μπηκα απο τους πρωτους στην πολη που περασα ....ετσι ειναι εδω μεσα ....οτι θες ακους εγω εχω ασχοληθει αρκετα με το θεμα ......γιατι περυσι εμεις πηραμε !!!!@@@@ κανονικοτατα.....ακουμε οπως εχω ακουσει απο πολλα ατομα ....πιστευω οτι για να ανεβουν οι βασεις πρεπει να ειναι καλυτερο το ποσοστο βιολογια η χημεια απο περυσι κατα πολυ .....χημεια δεν θα ειναι με τιποτα να ξερεις οτι ανοδο θα εχουμε αν δεις μονο βιολογια κατ 5% + διαφορα σε σχεση με περυσι !!! αν δεν το δεις ξεχνατο περυσι εκραζαν οτι και τα 5 ατομα που αυξησαν σε καθε ιατρικη ηταν πολλα για ιατρικη φετος που η ΔΠΘ πηρε +55 τι ειναι; + πιστευω οτι τα ποσοστα φυσικη μαθηματικων δεν θα ειναι καλυτερα ανω του 18 σε σχεση με περυσι αλλα στο 10-15

Για μένα πάντως ας περιμένετε να δείτε τα στατιστικά και τις εκτιμήσειs edu ειδικα για ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΕΣ !!!!!
Προσκυνώ αγορίνα!! Κάθονται και κλαίγονται να πούμε γιατί περιμένουν αύξηση 500-600 μορίων στις Ιατρικές.Αυτό το συνάγουν από τις δημοσκοπήσεις του ischool για κάθε μάθημα και είναι 100% εσφαλμένο.Καθίστε μάγκες να δούμε βαθμούς,να έχουμε μια συνολική εικόνα για τα ποσοστά των μαθητών που έγραψαν άριστα σε κάθε μάθημα (γιατί δεν νομίζω να είναι και πολλοί αυτοί όπως και κάθε χρόνο) και μετά να κάνουμε μια προσέγγιση με μια τυπική απόκλιση που και πάλι μπορεί να πέσουμε έξω.Να σου πω συγκεκριμένα και γω περιμένω να περάσω στην Ιατρικη δπθ αλλά υπολογίζω πως θα βγάλω γύρω στο 18.500 .Τι να κάνω να αρχίσω να κλαίω?

VRey

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη VRey
H VRey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 76 μηνύματα.

H VRey έγραψε στις 07:56, 11-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Houdini33
Για τη Θεωρητική πώς τα βλέπετε;;
Eγώ πιστεύω ότι θα κυμανθούν στα ίδια επίπεδα με πέρυσι με μια μικρή αύξηση

lolos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lolos
Ο lolos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O lolos έγραψε στις 08:03, 11-06-14:

εμένα δεν θα με βοηθήσετε ?

axenik (Αλέξανδρος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη axenik
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O axenik έγραψε στις 08:25, 11-06-14:

Μια ανοδική τάση φαίνεται στα περισσότερα πεδία, ωστόσο θα υπάρξουν και μειώσεις σε πολλές σχολές υψηλής ζήτησης.
Άλλες σχολές που ... κλασικά είναι ψηλά στην προτίμηση των υποψηφίων θα παραμείνουν σε υψηλά επίπεδα με ελάχιστες αυξομειώσεις όπως δείχνουν τα πρώτα στοιχεία.
Έτσι, σύμφωνα πάντα με τις προβλέψεις από τη βαθμολόγηση των γραπτών, όλα δείχνουν μια τάση αύξησης των βάσεων στο πρώτο πεδίο και ειδικά σε ό,τι έχει να κάνει με τα τμήματα των νομικών και φιλολογικών τμημάτων.
Οι σχολές του 2ου και του 4ου επιστημονικού πεδίου αναμένεται να μείνουν στα περυσινά επίπεδα στην πλειοψηφία τους και ειδικά τα τμήματα μαθηματικών, φυσικής και χημείας, καθώς και η βαθμολόγηση των μαθητών δείχνει ότι κινήθηκαν στον περυσινό μέσο όρο.
Αντίθετα, και εδώ φαίνεται ότι έχει παίξει ρόλο η έκθεση, φαίνεται να υπάρχει μια ελαφρά αποκλιμάκωση των βάσεων στο 3ο επιστημονικό πεδίο και ειδικά σε ό,τι αφορά στις ιατρικές, φαρμακευτικές και κτηνιατρικές σχολές.
Σαφή μείωση των βάσεων προβλέπουν οι βαθμολογητές έχοντας την πρώτη εικόνα από τα γραπτά στο 5ο επιστημονικό πεδίο όπου φαίνεται μια σαφής, προς το παρόν, μείωση των βάσεων στα τμήματα οικονομικών επιστημών.
Αρθρο απο newsit.gr

Αρχική Δημοσίευση από lolos
εμένα δεν θα με βοηθήσετε ?
Οικονομικών Επιστημών Θεσσαλίας Βόλος 12978
Οικονομικών Επιστημών Πάτρα 12730
Οικονομικών Επιστημών Ιωάννινα 12667
Οικονομικών Επιστημών Θράκης Κομοτηνή 12014
Οικονομικών Επιστημών Κρήτης Ρέθυμνο 11782
Οικονομικών Επιστημών Πελοποννήσου Τρίπολη 11567

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη axenik : 11-06-14 στις 08:25. Αιτία: AutoMerge

Alexl1996

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alexl1996
Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε στις 10:25, 11-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Drymenia
Το Πολιτικών Μηχανικών λέτε να έχει άνοδο?
Ελπίζω όχι πολύ μεγάλη (άνω των 800 μορίων πχ ) γιατί τότε δε με βλέπω να το πιάνω

Γενικά αν οι βάσεις κυμανθούν στα ίδια επίπεδα με πέρυσι, δεν έχουμε να φοβόμαστε κάτι νομίζω Κι εγώ πιστεύω ότι άντε να ανέβουν λίγο στις σχολές 2ου-4ου που με ενδιαφέρουν

Νάγια Τ.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νάγια Τ.
H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,210 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 11:40, 11-06-14:

Το newsit.gr πώς λέει οτι θα πέσουν οι βάσεις στο 5ο? Αφού ΑΟΘ δεν έχουν γράψει ακόμα τα παιδιά.
Γράφουμε για να γράφουμε,μου φαίνεται! Κάθε χρόνο τα ίδια!

axenik (Αλέξανδρος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O axenik έγραψε στις 11:59, 11-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Νάγια Τ.
Το newsit.gr πώς λέει οτι θα πέσουν οι βάσεις στο 5ο? Αφού ΑΟΘ δεν έχουν γράψει ακόμα τα παιδιά.
Γράφουμε για να γράφουμε,μου φαίνεται! Κάθε χρόνο τα ίδια!
Πράγματι δεν εχουμε γραψει ακομα ΑΟΘ αλλα ακουγεται πως εχουν δηλωσει πολυ λιγοτεροι αοθ και μαθ.γεν,βεβαια μπορει να ειναι απλα φημες...θα μαθουμε σε λιγο καιρο

pentium

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη pentium
Ο pentium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 74 μηνύματα.

O pentium έγραψε στις 14:05, 11-06-14:

οι βασεις θα ανεβουνε σε ολα τα πεδία ... ο
λόγος ειναι οτι καταργουνται οι μετεγγραφες

PeterTheGreat (Staphylococcus aureus)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PeterTheGreat
Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 878 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε στις 14:20, 11-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από pentium
οι βασεις θα ανεβουνε σε ολα τα πεδία ... ο
λόγος ειναι οτι καταργουνται οι μετεγγραφες
...τι έγινε?

Houdini33

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Houdini33
Ο Houdini33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Διεθνών, Ευρωπαϊκών & Περιφερειακών Σπουδών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O Houdini33 έγραψε στις 14:23, 11-06-14:

Ναι......καταργούνται.....Γι'αυτό ονομάστηκαν ''Ελεύθερες Μεταγραφές'' και πλέον μπορείς αν είσαι σε ειδική κατηγορία να πας πιο κοντά στο σπίτι σου.Καταργήθηκαν όμως!

DumeNuke

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DumeNuke
Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,208 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε στις 14:28, 11-06-14:

Και πώς επηρεάζουν οι μετεγγραφές τις βάσεις?
Παλιά που υπήρχαν, δήλωνες πρώτα το τμήμα στη Θεσσαλονική και μετά αυτό στην Καβάλα. Αν δεν έπιανες Θεσ/νικη, αλλά έπιανες Καβάλα, έπερνες μετεγγραφή. Αμφιβάλλω αν κάποιος σκεφτόταν "δεν πιάνω με τίποτα Θεσ/νικη, θα δηλώσω μόνο Καβάλα και θα πάρω μετεγγραφή".

axenik (Αλέξανδρος)

Μαθητής Γ' λυκείου

O axenik έγραψε στις 14:34, 11-06-14:

Δηλαδη λετε οτι ακυρωθηκε νομος που ψηφιστικε πριν λιγους μηνες?....ενω η βουλη ειναι κλειστη?...και δεν υπαρχει κανενα αρθρο σχετικα με αυτο?...1 μερα πριν το τελευταιο μαθημα των πανελλαδικων?... οκ

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Filippos14

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Filippos14
Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.

O Filippos14 έγραψε στις 14:37, 11-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από axenik
Δηλαδη λετε οτι ακυρωθηκε νομος που ψηφιστικε πριν λιγους μηνες?....ενω η βουλη ειναι κλειστη?...και δεν υπαρχει κανενα αρθρο σχετικα με αυτο?...1 μερα πριν το τελευταιο μαθημα των πανελλαδικων?... οκ
Τα παιδια κοιμουνται ορθια,οι μετεγγραφες ειναι ελευθερες πλεον,googlareto και θα βρεις πολλες πληροφοριες.

Marianna.P

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Marianna.P
H Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 274 μηνύματα.

H Marianna.P έγραψε στις 14:38, 11-06-14:

Ναι......καταργούνται.....Γι'αυτό ονομάστηκαν ''Ελεύθερες Μεταγραφές'' και πλέον μπορείς αν είσαι σε ειδική κατηγορία να πας πιο κοντά στο σπίτι σου.Καταργήθηκαν όμως!
ναι και ποιος το λέει αυτό;

Houdini33

Φοιτητής

Ο Houdini33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Διεθνών, Ευρωπαϊκών & Περιφερειακών Σπουδών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O Houdini33 έγραψε στις 14:41, 11-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Marianna.P
ναι και ποιος το λέει αυτό;
Έλα κοπελιά.

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/...n.2763602.html

Marianna.P

Δραστήριο Μέλος

H Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 274 μηνύματα.

H Marianna.P έγραψε στις 14:44, 11-06-14:

από ότι κατάλαβα ισχύουν κανονικά οι ελεύθερες μεταγραφές άρα δεν ανησυχώ για τίποτα

pentium

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη pentium
Ο pentium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 74 μηνύματα.

O pentium έγραψε στις 14:45, 11-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από DumeNuke
Και πώς επηρεάζουν οι μετεγγραφές τις βάσεις?
Παλιά που υπήρχαν, δήλωνες πρώτα το τμήμα στη Θεσσαλονική και μετά αυτό στην Καβάλα. Αν δεν έπιανες Θεσ/νικη, αλλά έπιανες Καβάλα, έπερνες μετεγγραφή. Αμφιβάλλω αν κάποιος σκεφτόταν "δεν πιάνω με τίποτα Θεσ/νικη, θα δηλώσω μόνο Καβάλα και θα πάρω μετεγγραφή".
Αρχική Δημοσίευση από axenik

Sorry το αντίθετο Εννοούσα επαναφέρετε τις μετεγγραφές

Houdini33

Φοιτητής

O Houdini33 έγραψε στις 14:47, 11-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από pentium
Sorry το αντίθετο Εννοούσα επαναφέρετε τις μετεγγραφές
Πάντως και επαναφορά αυτού του μέτρου δεν επηρεάζει κάτι,καθώς η μεταγραφή γίνεται αφού έχεις εγγραφεί στη σχολή που πέρασες.

buffon85

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη buffon85
H buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 497 μηνύματα.

H buffon85 . έγραψε στις 14:51, 11-06-14:

Πάντως και επαναφορά αυτού του μέτρου δεν επηρεάζει κάτι,καθώς η μεταγραφή γίνεται αφού έχεις εγγραφεί στη σχολή που πέρασες.
μπορει οι γονεις καποιου να του ελεγαν να μην δηλωσει σχολες εκτος της πολης του επειδη δεν υπηρχε η οικονομικη δυνατοτητα και τωρα ξεροντας οτι πληροι τα κριτηρια να δηλωσει και σχολες μακρια.

Houdini33

Φοιτητής

O Houdini33 έγραψε στις 14:56, 11-06-14:

Αυτό δεν μεταβάλει κάτι,καθώς η αύξηση των θέσεων ήταν για να συμπεριληφθούν και αυτές οι θέσεις.Αν μιλούσαμε για τις θέσεις των προηγούμενων ετών θα είχε βάση αυτό,αλλά φέτος είναι αυξημένες γι'αυτόν ακριβώς το λόγο.

Alejandro che 7 (Αλέξανδρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alejandro che 7
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.

O Alejandro che 7 έγραψε στις 14:58, 11-06-14:

Ερώτηση. Για τις κατηγορίες που δικαιούνται ελεύθερες μετεγγραφές αυτο σημαίνει οτι θα μετεγγράφονται στην αντίστοιχη σχολή κοντά στην πόλη τους όλοι όσοι κανουν την αίτηση και ανήκουν σε μια κατηγορία η υπάρχει περίπτωση να απορριφθεί και τηρείται κάποια σειρά προτεραιότητας; Επίσης για να γινει η αίτηση μετεγγραφης πρεπει να πας στη σχολη που πέρασες και να καταθέσεις την αίτηση εκεί; Πότε γίνονται αυτές οι αιτήσεις και μετα από πόσο καιρό απαντόυν;

Valyo95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Valyo95
Ο Valyo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Valyo95 έγραψε στις 15:57, 11-06-14:

Γεια σας ! Ποσο πιστευετε να αναιβει το τμημα Πληροφορικη και Τηλεπικοινωνιων στο ΕΚΠΑ ?
Περυσι ηταν στα 16,359 μορια. Ανοδος πανω απο 500 μορια αναμενεται ?

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,699 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 16:03, 11-06-14:

Παιδιά, αν δε δούμε τα στατιστικά των επιδόσεων, δεν μπορούμε να πούμε τίποτα.
Επίσης, αντί να ψάχνεται εκτιμήσεις, δείτε τι θα κάνετε με το μηχανογραφικό σας που αποτελεί και το πιο σημαντικό πράγμα!

13fourdio13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη 13fourdio13
Ο 13fourdio13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O 13fourdio13 έγραψε στις 16:10, 11-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Διονύσης13
Εγω δεν εγραψα οσο περιμενα φυσικη (17), οποτε ειμαι λιγο κατω απο 19000 μαλλον. Ιατρικη Πατρας εχω ελπιδες η ζορικα; Γιατι αν πανε οπως του 2010 19200+ κλαφτα Χαραλαμπε... Ελπιζω να κρατηθει κατω απο 18800. Αλλιως παμε Οδοντιατρικη...
φιλε, τι συμπτωση ειναι αυτη. κι εγω Διονυσης και εγω Παναθηναϊκος και εγω θελω ιατρικη Αθηνας. στη φυσικη την πατησα στο Γ4 και εκανα μια βλακεια. γενικα υπολογιζω 19.000-19.300

Marianna.P

Δραστήριο Μέλος

H Marianna.P έγραψε στις 16:48, 11-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alejandro che 7
Ερώτηση. Για τις κατηγορίες που δικαιούνται ελεύθερες μετεγγραφές αυτο σημαίνει οτι θα μετεγγράφονται στην αντίστοιχη σχολή κοντά στην πόλη τους όλοι όσοι κανουν την αίτηση και ανήκουν σε μια κατηγορία η υπάρχει περίπτωση να απορριφθεί και τηρείται κάποια σειρά προτεραιότητας; Επίσης για να γινει η αίτηση μετεγγραφης πρεπει να πας στη σχολη που πέρασες και να καταθέσεις την αίτηση εκεί; Πότε γίνονται αυτές οι αιτήσεις και μετα από πόσο καιρό απαντόυν;
Για το πρώτο ούτε εγώ γνωρίζω και έχω την ίδια απορία..Το μόνο που γνωρίζω είναι ότι χρειάζεται να πας και στη σχολή που πέρασες..Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω..

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,699 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 16:52, 11-06-14:

Όταν διαβάζεται ελεύθερες μετεγγραφές, είναι δυνατόν να σας δίνεται η εντύπωση ότι τηρείται κάποια σειρά προτεραιότητας?
Αν υπάγεσαι σε 1 από τις κατηγορίες που δικαιούνται ελεύθερες μετεγγραφές τότε εγγράφεσαι στο Πανεπιστήμιο/ΤΕΙ που έχεις περάσει, κάνεις αίτηση για μεταφορά θέσεις με τα ανάλογα χαρτιά και περιμένεις να βγει η ανακοίνωση (πριν τελειώσει το Α'εξάμηνο) για να μπορείς να γραφτείς στη σχολή που μεταφέρεσαι.
Εσύ βέβαια, ξέροντας ότι θα έρθεις με μετεγγραφή, μπορείς να παρακολουθείς στο τμήμα που θα μεταφερθείς!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chris1993 : 11-06-14 στις 17:12.

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 17:19, 11-06-14:

Καλησπέρα και καλά αποτελέσματα σε όλους! Παραθέτω ένα άρθρο το οποίο αναρτήθηκε σήμερα:

Συνωστισμός υποψηφίων κυρίως στις σχολές με μεσαίες βαθμολογίες

Για άνοδο βάσεων στα 4 από τα 5 Επιστημονικά Πεδία και συνωστισμό υποψηφίων όχι μόνο στις υψηλόβαθμες, αλλά κυρίως στις σχολές με μεσαίες βαθμολογίες και στα περιφερειακά τμήματα που έχουν αντιστοιχία με κάποιο κεντρικό πανεπιστήμιο προϊδεάζουν τα πρώτα στοιχεία των βαθμολογιών στις φετινές εξετάσεις.

Όπως αναφέρει η εφημερίδα Τα Νέα, στο 1ο Πεδίο αναμένεται μικρή άνοδος των βάσεων μέχρι 200 μόρια. Στο 2ο και 4ο Πεδίο, λόγω των βατών θεμάτων σε Μαθηματικά και Φυσική αναμένεται σημαντική άνοδος των βάσεων.

Στο 3ο Πεδίο στα ύψη αναμένεται να βρεθούν οι Ιατρικές Σχολές (Αθήνα και Θεσσαλονίκη πάνω από τα 19.000 μόρια) ενώ στις υπόλοιπες θα υπάρξει αύξηση περί τα 200 μόρια.

Στο 5ο Πεδίο δεν αναμένονται ιδιαίτερες διακυμάνσεις, αφού η καλύτερη επίδοση αντισταθμίζεται από την αύξηση των προσφερόμενων θέσεων.

Καλύτερη και ακριβέστερη εκτίμηση θα μπορεί να γίνει όταν το υπουργείο ανακοινώσει τα στατιστικά στοιχεία βαθμολογιών και την κλιμάκωση του Γενικού Βαθμού Πρόσβασης.

Προσωπική άποψη: Γενικά οι περισσότεροι θα λένε αυτόν τον καιρό ό,τι τους κατέβει στο κεφάλι, ενώ λίγοι θα είναι εκείνοι που θα πέσουν μέσα. Συνεπώς, δε χρειάζεται να δίνεται τόση μεγάλη βαρύτητα σε κάτι τέτοια άρθρα, καθώς είναι ακόμη νωρίς.

akis95

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη akis95
Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

O akis95 έγραψε στις 17:35, 11-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Καλησπέρα και καλά αποτελέσματα σε όλους! Παραθέτω ένα άρθρο το οποίο αναρτήθηκε σήμερα:

Συνωστισμός υποψηφίων κυρίως στις σχολές με μεσαίες βαθμολογίες

Για άνοδο βάσεων στα 4 από τα 5 Επιστημονικά Πεδία και συνωστισμό υποψηφίων όχι μόνο στις υψηλόβαθμες, αλλά κυρίως στις σχολές με μεσαίες βαθμολογίες και στα περιφερειακά τμήματα που έχουν αντιστοιχία με κάποιο κεντρικό πανεπιστήμιο προϊδεάζουν τα πρώτα στοιχεία των βαθμολογιών στις φετινές εξετάσεις.

Όπως αναφέρει η εφημερίδα Τα Νέα, στο 1ο Πεδίο αναμένεται μικρή άνοδος των βάσεων μέχρι 200 μόρια. Στο 2ο και 4ο Πεδίο, λόγω των βατών θεμάτων σε Μαθηματικά και Φυσική αναμένεται σημαντική άνοδος των βάσεων.

Στο 3ο Πεδίο στα ύψη αναμένεται να βρεθούν οι Ιατρικές Σχολές (Αθήνα και Θεσσαλονίκη πάνω από τα 19.000 μόρια) ενώ στις υπόλοιπες θα υπάρξει αύξηση περί τα 200 μόρια.

Στο 5ο Πεδίο δεν αναμένονται ιδιαίτερες διακυμάνσεις, αφού η καλύτερη επίδοση αντισταθμίζεται από την αύξηση των προσφερόμενων θέσεων.

Καλύτερη και ακριβέστερη εκτίμηση θα μπορεί να γίνει όταν το υπουργείο ανακοινώσει τα στατιστικά στοιχεία βαθμολογιών και την κλιμάκωση του Γενικού Βαθμού Πρόσβασης.

Προσωπική άποψη: Γενικά οι περισσότεροι θα λένε αυτόν τον καιρό ό,τι τους κατέβει στο κεφάλι, ενώ λίγοι θα είναι εκείνοι που θα πέσουν μέσα. Συνεπώς, δε χρειάζεται να δίνεται τόση μεγάλη βαρύτητα σε κάτι τέτοια άρθρα, καθώς είναι ακόμη νωρίς.
αχου ναταλιτσα <3.Χαιρομαι πολυ που σε ξαναβλεπω καταρχην και δευτερον συμφωνω με το δημοσιευμα

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 17:44, 11-06-14:

Οπως λέει και η Αντζελα () "κάνω come back!"

Stelios1997

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Stelios1997
Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.

O Stelios1997 έγραψε στις 17:53, 11-06-14:

Κάντε ρε το μηχανογραφικό σας και πάτε διακοπές.Αφήστε τις εκτιμήσεις, εξάλλου ότι γράψατε γράψατε.Και τώρα...

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

forsak3n

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη forsak3n
Ο forsak3n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O forsak3n έγραψε στις 18:50, 11-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Όταν διαβάζεται ελεύθερες μετεγγραφές, είναι δυνατόν να σας δίνεται η εντύπωση ότι τηρείται κάποια σειρά προτεραιότητας?
Αν υπάγεσαι σε 1 από τις κατηγορίες που δικαιούνται ελεύθερες μετεγγραφές τότε εγγράφεσαι στο Πανεπιστήμιο/ΤΕΙ που έχεις περάσει, κάνεις αίτηση για μεταφορά θέσεις με τα ανάλογα χαρτιά και περιμένεις να βγει η ανακοίνωση (πριν τελειώσει το Α'εξάμηνο) για να μπορείς να γραφτείς στη σχολή που μεταφέρεσαι.
Εσύ βέβαια, ξέροντας ότι θα έρθεις με μετεγγραφή, μπορείς να παρακολουθείς στο τμήμα που θα μεταφερθείς!
Δίνεται σίγουρα αυτή η δυνατότητα?να παρακολούθησεις κανονικά από την αρχή τα μαθήματα στο πανεπιστήμιο που θα μεταφερθείς?Δηλαδή να δώσεις εξεταστική και στο τμήμα αυτό?

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας (ΤΕΙ/Αίγιο) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 18:57, 11-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από forsak3n
Δίνεται σίγουρα αυτή η δυνατότητα?να παρακολούθησεις κανονικά από την αρχή τα μαθήματα στο πανεπιστήμιο που θα μεταφερθείς?Δηλαδή να δώσεις εξεταστική και στο τμήμα αυτό?
Οχι απλα στα θεωρητικα μαθηματα μπορεις να παρακολουθεις και αφου τα γνωριζεις ηδη να τα δωσεις ανετα πιο γρηγορα στο νεο ΑΕΙ/ΤΕΙ !! Θεωρεισαι μαθητης του ΑΕΙ που εξαρχης περασες πριν γινει δεκτη η μετεγγραφη!!

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους