Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,057 εγγεγραμμένα μέλη και 3,063,657 μηνύματα σε 93,779 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 426 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 342)
Αθήνα
61
17,84%
Θεσσαλονίκη
151
44,15%
Λάρισα
9
2,63%
Πάτρα
41
11,99%
Αλεξανδρούπολη
7
2,05%
Ιωάννινα
27
7,89%
Ηράκλειο
15
4,39%
Κομοτηνή
9
2,63%
Νησιά (πείτε ποιο)
6
1,75%
Άλλη (πείτε ποια)
16
4,68%

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,661 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 16:49, 01-05-11:

δεν γνωριζω αν υπαρχει παρομοιο θεμα ,αλλα μου εκανε εντυπωση που ελειπε...
so,ποια θεωρειτε ιδανικοτερη φοιτητικη πολη??
θα μπορουσατε να συγκρινετε τα πανεπιστημια που ανηκουν σε αυτη,την διασκεδαση(μπαρακια,μουσικες σκηνες,καφετεριες,σινεμα),την εγκληματικοτητα που ισως να υπαρχει(αλλα που δεν υπαρχει πια...?)Δεν ξερω...Ολοι εσεις οι φοιτητες του φορουμ σιγουρα θα γνωριζετε..
Θα ηταν ωραιο για την συνολικη εικονα του θεματος αν μπορουσατε να βαλετε κατι σαν ερωτηματολογιο....Δηλ να μπορουν να ψηφισουν αναμεσα σε καποιες πολεις οπως Αθηνα,Θεσαλλονικη,Λαρισα,Πατρα,Αλεξανδρουπολη κλπ.....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

babisgr

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη babisgr
Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 810 μηνύματα.

O babisgr έγραψε στις 16:56, 01-05-11:

Από Α Λυκειου άμα ασχολείσαι με τέτοια αργότερα τί θα κάνεις; :p

Έλα ρε Σαλλόνικα είπαμε για πάντα!

για το παρακάτω λόγο:

ΤΡΟΜΕΡΟΣ!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

30 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,014 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 16:59, 01-05-11:

με καλή παρέα παντού καλά περνάς
Θεσσαλονίκη είναι καλά γιατί έχει π.χ. μικρότερες αποστάσεις απ' ό,τι η Αθήνα και είναι λίγο πιο βολικό.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,661 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 17:00, 01-05-11:

φιλε babisgr
πιο πολυ το θεμα το εκανα για να ικανοποιησω την δικη μου περιεργια....ποιος να ασχολειται με την πολη που θα περασει απο τωρα??????

παντως και εγω εχω ακουσει πολυ καλα λογια για την Θεσαλλονικη

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gregory, nub

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών & Φυσικών Επιστημών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,442 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 17:23, 01-05-11:

Οι πιο πολλοι θα δηλωσουν εκει που ειναι κοντα το σπιτι τους, εκτος αμα μενουν σε καποιο νησι, τοτε θα επιλεξουν ελευθερα

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JaneWin

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη JaneWin
H JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 835 μηνύματα.

H JaneWin έγραψε στις 19:34, 01-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Οι πιο πολλοι θα δηλωσουν εκει που ειναι κοντα το σπιτι τους
Χαίρομαι,που είμαι από τους λίγους.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 19:39, 01-05-11:

μην το λες....αυτο δεν ειναι απολυτο...ξερω ουκ ολιγα παιδια που θελουν να φυγουν οσο πιο μακρια γινεται απ τους γονεις τους....

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tebelis13
Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε στις 19:54, 01-05-11:

Θεσσαλονίκη στο χαλαρό αλλά με καλή παρέα παντού περνάς καλά.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kostasrousmath (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kostasrousmath
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.

O kostasrousmath Εξεταστική και...τα μυαλα στα καγκελα... έγραψε στις 19:59, 01-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από tebelis13
Θεσσαλονίκη στο χαλαρό αλλά με καλή παρέα παντού περνάς καλά.
Σαφώς και στο Ηράκλειο....
Δεν το συζητώ....

Αν και εγώ ήθελα να περασω Θεσσαλονίκη.....
Αλλα τεσπα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 01-05-11 στις 21:28.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,035 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 20:46, 01-05-11:

με καλη παρεα παντου καλα περνας.εγω θα ελεγα θεσ/νικη και αθηνα!

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,010 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 21:04, 01-05-11:

Το πανεπιστήμιο δεν είναι για να πας να χαλαρώσεις, να κάνεις τις βόλτες σου και να διασκεδάσεις...

Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,014 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 21:11, 01-05-11:

όλα με μέτρο

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 21:26, 01-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από αδαμαντια52071
...ξερω ουκ ολιγα παιδια που θελουν να φυγουν οσο πιο μακρια γινεται απ τους γονεις τους....
Ναι, αυτά μπορεί να θέλουν. Αν οι γονείς τους έχουν χρήματα που τους περισσεύουν,ας το κάνουν. Διαφορετικά, δηλαδή αν είναι οι γονείς να στερηθούν μόνο και μόνο γιατί το παιδάκι τους θέλει ...ελευθερία, τότε έχουμε γαϊδουριά.

15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ShatteredIce

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 556 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 21:26, 01-05-11:

Αθήνα! έχει περισσότερες επιλογές και δεν βαριέσαι σχεδόν ποτέ.

Παράθεση

garch

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη garch
Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,477 μηνύματα.

O garch έγραψε στις 21:37, 01-05-11:

Πραγματικά πιστεύετε ότι έχει νόημα αυτό το θέμα;

Κάθε φοιτητής έχει ζήσει τα φοιτητικά του χρόνια κατά βάση σε μία μόνο πόλη από τις περίπου 20 που έχουν πανεπιστημιακά ή τεχνολογικά τμήματα. Άντε στην καλύτερη να έχει κάνει 10% ή κατατακτήριες, ή να έχει πάει εκδρομή σε κανένα φίλο του.

Τι πιθανότητες υπάρχουν να έχει ζήσει σε όλες τις πόλεις για να κρίνει; Μηδενικές. Η καλύτερη απάντηση που μπορεί να πάρει κανείς από κάθε φοιτητή είναι η πόλη που σπουδάζει. Με αυτή τη λογική θα καταλήξουμε (στατιστικά και μόνο) ότι καλύτερη είναι η Αθήνα, μετά η Θεσσαλονίκη, μετά η Πάτρα, το Ηράκλειο κλπ κλπ κλπ...

Παράθεση

elenaki92

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη elenaki92
H elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 288 μηνύματα.

H elenaki92 my dream is to fly, oh but the rainbow is so high! έγραψε στις 22:05, 01-05-11:

βασικά εμένα η Θεσσαλονίκη με κουράζει αφάνταστα λόγω των αποστάσεων και ευχαριστώ το Θεό που πέρασα Κομοτηνή... οι αποστάσεις;; μηδενικές. εγκληματικότητα;;; σχεδόν δεν υπάρχει... φοιτητές;; περίπου 19000. μαγαζιά;;; πολλά και προσαρμοσμένα στις ανάγκες των φοιτητών. ο κόσμος;; οι περισσότεροι είναι πολύ φιλικοί μαζί μας. να πω το επιπλέον της δωρεάν μετακίνησης με αστικό για τις σχολές μας... Ωστόσο αν και την έχω αγαπήσει την Κομοτηνή, πιο όμορφη μου φαίνεται η Αλεξανδρούπολη... κι αυτή μικρή πόλη, με παραλία , με αρκετά μαγαζιά... δεν έχει πολλούς φοιτητές αλλά μπορεί κανείς να περάσει πολύυυυ ωραία!!

Παράθεση

pop corn

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη pop corn
H pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,115 μηνύματα.

H pop corn έγραψε στις 23:32, 01-05-11:

Γενικά, αυτό που πρέπει να κοιτάμε δεν είναι τόσο η πόλη σπουδών όσο κυρίως το αντικείμενο και το ίδρυμα σπουδών που καλύπτει αυτό που θέλουμε.
Τώρα όσον αφορά αυτό που λέμε "φοιτητική ζωή" με όλους της τους τρόπους διασκέδασης, ψυχαγωγίας και τα συναφή, οι μεγάλες πόλεις έχουν ένα πλεονέκτημα απέναντι στις μικρότερες.
Από κει και πέρα για μένα, το να βρεθείς να σπουδάζεις σε μια άλλη πόλη σε οφελεί πολύ περισσότερο δεδομένου ότι καλείσαι να ζήσεις μόνος, να διαχειριστείς τα έξοδα και το σπίτι σου, να αντιμετωπίσεις πρακτικά προβλήματα άρα να ωριμάσεις πιο γρήγορα. Εκτός αυτού ωραίο είναι να αλλάζεις και παραστάσεις.
Προσωπικά, στο κεφάλαιο "φοιτητική ζωή" θα προτιμούσα μία μικρότερη πόλη στην ελληνική επαρχία (π.χ Κρήτη ή Γιάννενα) και για αλλαγή παραστάσεων, και για λόγους ωρίμανσης, και για λόγους μετακίνησης. Ένα βασικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω σπουδάζοντας στην Αθήνα είναι οι μεγάλες αποστάσεις. Όλοι είμαστε σκορπισμένοι στα 4 σημεία του ορίζοντα. Για να βρεθούμε ας πούμε θέλουμε τρένα, μετρό, λεωφορεία κι αυτό είναι λίγο πρόβλημα γιατί περιορίζει το χρόνο μας σε βραδινές εξόδους σε όσους δεν οδηγούμε και χρησιμοποιούμε τα μέσα μεταφοράς (τα οποία δεν λειτουργούν τις πολύ βραδινές ώρες). Κατά τ' άλλα, υπάρχουν χώροι και επιλογές για όλα τα γούστα.

Αν στο μέλλον σπουδάσω και κάτι άλλο, ίσως επιλέξω μία επαρχιακή πόλη, για αλλαγή.
Αλλά επιμένω πως τα κριτήρια επιλογής είναι πρωτίστως ακαδημαϊκά (αντικείμενο, ίδρυμα) και για να μην ξεχνιόμαστε και... οικονομικά!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr. Crowley
Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,961 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 23:34, 01-05-11:

I vote for Athens.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gregory, nub

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών & Φυσικών Επιστημών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,442 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 23:42, 01-05-11:

Πως και Αθηνα αφου σπουδαζεις στην Θεσσαλονικη;
Δεν σ'αρεσει;

Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr. Crowley
Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,961 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 23:44, 01-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Πως και Αθηνα αφου σπουδαζεις στην Θεσσαλονικη;
Δεν σ'αρεσει;
Αθηναίος είμαι,man.Στη Σαλόνικα σπουδάζω.

Παράθεση

Vasilina93 (Βασιλίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Vasilina93
H Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

H Vasilina93 έγραψε στις 23:48, 01-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από elenaki_arnea08
βασικά εμένα η Θεσσαλονίκη με κουράζει αφάνταστα λόγω των αποστάσεων και ευχαριστώ το Θεό που πέρασα Κομοτηνή... οι αποστάσεις;; μηδενικές. εγκληματικότητα;;; σχεδόν δεν υπάρχει... φοιτητές;; περίπου 19000. μαγαζιά;;; πολλά και προσαρμοσμένα στις ανάγκες των φοιτητών. ο κόσμος;; οι περισσότεροι είναι πολύ φιλικοί μαζί μας. να πω το επιπλέον της δωρεάν μετακίνησης με αστικό για τις σχολές μας... Ωστόσο αν και την έχω αγαπήσει την Κομοτηνή, πιο όμορφη μου φαίνεται η Αλεξανδρούπολη... κι αυτή μικρή πόλη, με παραλία , με αρκετά μαγαζιά... δεν έχει πολλούς φοιτητές αλλά μπορεί κανείς να περάσει πολύυυυ ωραία!!
Lobby, ηχοδρόμιο, Φουαγιέ, avant :Ρ 3 χρόνια τώρα από τις φίλες της αδερφής μου που σπουδάζουν εκεί και από την αδερφή μου που πηγαίνει συχνά αυτά ακούω!!!

Εγώ θέλω να περάσω Αθήνα (αλλά και να μην περάσω δικαιούμαι μεταγραφή ) Γιατί την έχω συνηθίσει, θέλω να έχω την άνεση να μένω σπίτι μου και ό,τι λεφτά βγάζω από ημιαπασχολήσεις να τα κρατάω για εμένα, οι μετακινήσεις είναι εύκολες, δεν θέλω να απομακρυνθώ και με άτομα που μένουν εδώ!! Γενικά δε θέλω να περάσω έξω... Και δεν μπορώ να καταλάβω και τα παιδιά που είναι της νοοτροπίας "όσο πιο μακρυά τόσο πιο καλά!" Δε νομίζω πως αυτά τα χρόνια είναι χρόνια καλοπέρασης και εξόδου μόνο, και εκτός από μεμονωμένες περιπτώσεις, δεν περνάνε και τόσο χάλια στα σπίτια τους όλα αυτά τα παιδιά! Τέλος πάντων! Τι να πω... Προτιμήσεις είναι αυτές, πάντως γνώμη μου είναι πως όσο πιο κοντά στο σπίτι σου τόσο πιο καλά

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,010 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 14:34, 02-05-11:

Εγώ θέλω να περάσω Αθήνα (αλλά και να μην περάσω δικαιούμαι μεταγραφή )
νομίζω ότι τις έκοψαν εντελώς από φέτος.

Παράθεση

elenaki92

Φοιτητής

H elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 288 μηνύματα.

H elenaki92 my dream is to fly, oh but the rainbow is so high! έγραψε στις 14:48, 02-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Vasilina93
Lobby, ηχοδρόμιο, Φουαγιέ, avant :Ρ 3 χρόνια τώρα από τις φίλες της αδερφής μου που σπουδάζουν εκεί και από την αδερφή μου που πηγαίνει συχνά αυτά ακούω!!!
δεν είναι μόνο αυτά... έχει κι άλλα πολύ πιο ωραία μαγαζιά, αρκεί να ψαχτείς λίγο παραπάνω... αυτά είναι που σίγουρα πηγαίνουν όλοι πάντως...

Παράθεση

danai-elpida (Δαναη-Ελπιδα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη danai-elpida
H Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H danai-elpida έγραψε στις 15:26, 02-05-11:

Εχω ακουσει τα καλυτερα για Θεσσαλονικη,αλλα εγω θα δηλωσω πρωτη την Αθηνα,αλλα αν περασω Θεσσαλινικη δεν θα με χαλασει καθολου

Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 18:14, 02-05-11:

what about Patra ?

Παράθεση

pop corn

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη pop corn
H pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,115 μηνύματα.

H pop corn έγραψε στις 18:18, 02-05-11:

Για την Πάτρα θα μας πει ο Νικόλας μόλις το δει!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chocos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chocos
Ο chocos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών Οικονομικών Σχέσεων και Ανάπτυξης Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O chocos έγραψε στις 02:57, 21-05-11:

αθήνα για κανένα λόγο...από ότι έχω ακούσει στο top των πόλεων είναι η θεσ/νίκη,κομοτηνή, λάρισα , ιωάννινα

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 09:27, 21-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Το πανεπιστήμιο δεν είναι για να πας να χαλαρώσεις, να κάνεις τις βόλτες σου και να διασκεδάσεις...
Εσένα όταν έρθει η σειρά σου φίλε μου, μην διασκεδάσεις... Αλλά η φοιτητική ζωή, έχει λόγω που λέγεται ζωή...

Αρχική Δημοσίευση από danai-elpida
Εχω ακουσει τα καλυτερα για Θεσσαλονικη,αλλα εγω θα δηλωσω πρωτη την Αθηνα,αλλα αν περασω Θεσσαλινικη δεν θα με χαλασει καθολου
Για την Θεσ/νίκη ό,τι και να πεις είναι λίγο... Έχει το πολύ βασικό ότι είναι μεγάλη πόλη, με ό,τι αυτό συνεπάγεται, από μαγαζιά, διασκέδαση, κλπ... Αλλά δεν είναι και τεράστια πόλη... Οπότε οι αποστάσεις είναι σχετικά μικρές και διανύονται εύκολα... Ειδικά αν είσαι κωλόφαρδος σαν κι εμένα και μένεις κέντρο, ακόμη καλύτερα...
Επίσης έχει ένα προνόμιο τα πανεπιστήμια είναι συγκεντρωμένα όλα μαζί... Θα πει κανείς τώρα, "Χελόου, αυτό συμβαίνει και σε άλλες πόλεις"... Ναι, αλλά στις άλλες δεν είναι συγκεντρωμένα στο κέντρο της πόλης... Πολύ μεγάλο πλεονέκτημα...

Βέβαια για να μην ξεχνιόμαστε, τα ΤΕΙ έχουν ένα μειονέκτημα, γιατί βρίσκονται αρκετά μακριά και για εκείνα τα παιδιά είναι μεγάλο παίδεμα...

Σαλόνικα φορέβα λέμε!!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,063 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 10:21, 21-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Εσένα όταν έρθει η σειρά σου φίλε μου, μην διασκεδάσεις... Αλλά η φοιτητική ζωή, έχει λόγω που λέγεται ζωή...
Μιλάς εκ πείρας να υποθέσω. Βέβαια, ο κάθε φοιτητής οργανώνει όπως θέλει την "φοιτητική" ζωή του. Συνεπώς είναι ένα θέμα άκρως υποκειμενικό. Ο όρος "φοιτητική" ζωή δέχεται πολλές και διαφορετικές ερμηνείες όπως διαφορετικές θα είναι και οι καριέρες των...πτυχιούχων, μόλις πέσουν οι μάσκες!

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 10:24, 21-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Μιλάς εκ πείρας να υποθέσω. Βέβαια, ο κάθε φοιτητής οργανώνει όπως θέλει την "φοιτητική" ζωή του. Συνεπώς είναι ένα θέμα άκρως υποκειμενικό. Ο όρος "φοιτητική" ζωή δέχεται πολλές και διαφορετικές ερμηνείες όπως διαφορετικές θα είναι και οι καριέρες των...πτυχιούχων, μόλις πέσουν οι μάσκες!
Εννοείται αυτό...
Ο άνθρωπος, αν δεν διασκεδάσει καθόλου, θα του μείνουν απωθημένα... Και κάποια στιγμή θα βγουν...
Το όλο θέμα είναι να έχουμε και την έννοια του μέτρου στις πράξεις μας...

Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 10:26, 21-05-11:

H τοπ φοιτητουπολη ειναι η Θεσσαλονικη,εχεις οτι θελεις και οι αποστασεις ειναι μικρες,οσοι λενε για την Αθηνα πιστευω θα γνωριζουν πως δεν ειναι φοιτητουπολη.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nenoularock (Ελένη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nenoularock
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 123 μηνύματα.

H nenoularock έγραψε στις 10:27, 21-05-11:

απ΄οτι εχω ακουσει η Θεσσαλονικη ειναι πολυ ωραια πολυ για τη φοιτητικη ζωη!!!

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,817 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 10:30, 21-05-11:

Λοιπον και στη Λαρισα ειναι παρα πολυ ωραια! Απο φιλους εχω ακουσει καλα λογια και για τα Γιαννενα και τη Ροδο!

Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tebelis13
Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε στις 11:00, 21-05-11:

H Θεσσαλονίκη είναι όντως πολύ καλή ΑΛΛΑ με καλή παρέα ΠΑΝΤΟΥ περνας καλά.

Παράθεση

nansy_astr

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nansy_astr
H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιδιωτική σχολή . Έχει γράψει 1,712 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 22:59, 27-05-11:

BOΛΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,063 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 23:05, 27-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Εννοείται αυτό...
Ο άνθρωπος, αν δεν διασκεδάσει καθόλου, θα του μείνουν απωθημένα... Και κάποια στιγμή θα βγουν...
Το όλο θέμα είναι να έχουμε και την έννοια του μέτρου στις πράξεις μας...
Σαφώς. Εξάλλου όλη η ζωή πρέπει να είναι μια διασκέδαση...
Βέβαια στην πράξη έχουμε άλλα αποτελέσματα ως προς το θέμα μέτρο, γιατί ο κάθε άνθρωπος αντιλαμβάνεται διαφορετικά το μέτρο. Ειδικά οι νέοι άνθρωποι λόγω του αυθορμητισμού που έχουμε, χάνουμε το μέτρο πολλές φορές με αρνητικές συνέπειες στις σπουδές...

ΠΑΤΡΑ FOREVER

Παράθεση

Pantelis_P

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pantelis_P
Ο Pantelis_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

O Pantelis_P έγραψε στις 17:33, 02-07-11:

Θεσσαλονίκη!!!!!

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elenaki92

Φοιτητής

H elenaki92 my dream is to fly, oh but the rainbow is so high! έγραψε στις 13:53, 04-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από ZouGRaF
H τοπ φοιτητουπολη ειναι η Θεσσαλονικη,εχεις οτι θελεις και οι αποστασεις ειναι μικρες,οσοι λενε για την Αθηνα πιστευω θα γνωριζουν πως δεν ειναι φοιτητουπολη.
συγγνώμη, αλλά αν αυτές οι αποστάσεις είναι μικρές μπόιουρουμ στην Κομοτηνή να δείτε και αποστάσεις και καλοπέραση

ΚΟΜΟΤΗΝΗΗΗΗΗ

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

O Johnny15 έγραψε στις 14:10, 04-07-11:

Το τοπικ έπρεπε να είναι σε μορφή poll.

Παράθεση

marina_m2 (Μαρινάκι)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη marina_m2
H Μαρινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Αθήνας . Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H marina_m2 έγραψε στις 14:23, 04-07-11:

παιδια....και στα γιαννενα ειναι πολυ ωραίααααααααααααααααααααααααα..

Παράθεση

Morelo

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 14:45, 04-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από ZouGRaF
Η Αθήνα έχει πολλά στάνταρ μέρη όπου μαζεύοντε φοιτητές,
εξάλου η κάθε σχολή έχει επίσης τα δικά της στέκια.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:26, 04-07-11:

Προστέθηκε Δημοσκόπηση!

Παράθεση

spy-ak

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη spy-ak
H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,728 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 15:35, 04-07-11:

Η αγαπημένη πόλη του αδερφού μου..!! Εγώ θέλω να περάσω Αθήνα, γιατί εκεί είναι το κέντρο της χώρας. (π.χ. εκθέσεις, συναυλίες κλπ.)

Υ.Γ. : Από Ιθάκη είσαι???

Παράθεση

Kossal (Κώστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Kossal
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Kossal Quality. Not quantity. - Έμμα έγραψε στις 18:44, 04-07-11:

Θεσσαλονίκη hands down

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,465 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 19:09, 04-07-11:

Ρόδος,Ιωάννινα και Λάρισα.

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,842 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 19:15, 04-07-11:

Θεσσαλονίκη,Γιάννενα.-

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 19:22, 04-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από _elena_
Θεσσαλονίκη,Γιάννενα.-

Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 19:47, 04-07-11:

πλάκα κάνεις; όπου λέω ότι μάλλον περνάω γιάννενα οι περισσότεροι αυτό μου λένε!!
Έλεος πια συνεννοημένοι είναι;;;

btw και εγώ για γιάννενα, θεσ/νίκη και κρήτη(γενικά) άκουσα τα καλύτερα!!!

Παράθεση

delinda

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη delinda
H delinda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H delinda true greatness comes from self esteem! έγραψε στις 12:02, 08-07-11:

θεωρώ ότι πρώτη είναι η θεσσαλονίκη μετά η κομμοτηνή και ακολουθούν τα γιάννενα και το ηράκλειο!!βέβαια και όσοι είναι αθήνα λένε ότι περνάνε πολύ καλά!!

Παράθεση

Giannoutas

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,182 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 22:10, 10-09-11:

Ακομα δεν εχω ζησει φοιτητικη ζωη,φετος θα γινει η αρχη

Παρ ολα αυτα,ετσι οπως τα εχω στο μυαλο μου και γενικα απο οσα εχω ακουσει νομιζω πως στις μικροτερες πολεις ειναι καλυτερα

Προσωπικα νομιζω πως ειναι πολυ ωραια σε Ξανθη και Βολο που εχω παει.Θεσσαλονικη δεν νομιζω να ειναι τοσο ωραια οσο λενε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    meetmeinmontauk, paraskevibar

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πόλη φοίτησης - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 45 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητική ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-07-15 στις 23:04.
    • Πόλη σπουδών - Από marian
      Το θέμα έχει λάβει 32 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητική ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-05-10 στις 17:03.
    • Γενικό Φροντιστήριο σε άλλη πόλη - Από tazoulini
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Α' Λυκείου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-11-09 στις 18:55.
    • Πόλη ή χωριό; - Από KLAUDIA BALOMENU
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-09-08 στις 23:58.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους