Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,463 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,745 μηνύματα σε 92,669 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 882 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 340)
Αθήνα
61
17,94%
Θεσσαλονίκη
150
44,12%
Λάρισα
9
2,65%
Πάτρα
41
12,06%
Αλεξανδρούπολη
7
2,06%
Ιωάννινα
26
7,65%
Ηράκλειο
15
4,41%
Κομοτηνή
9
2,65%
Νησιά (πείτε ποιο)
6
1,76%
Άλλη (πείτε ποια)
16
4,71%

ελεναα

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ελεναα
H ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 464 μηνύματα.

H ελεναα έγραψε στις 15:54, 11-09-11:

και για μενα τωρα αρχιζει η φοιτητικη ζωη!στα γιαννενα!ελπιζω να ειναι ωραια,εχω ακουσει αρκετα καλα λογια!αλλα ξερω πως και στη θεσσαλονικη και την πατρα ειναι μια χαρα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Elisavet21 (Ελίσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Elisavet21
H Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής και Ασφαλιστικής Επιστήμης Πειραιά . Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H Elisavet21 remember me. έγραψε στις 16:14, 11-09-11:

ΠΑΤΡΑ
Επειδή σπουδάζουν όλοι οι φίλοι μου εκεί και είναι κοντά στο Αγρίνιο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,817 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 16:16, 11-09-11:

ροδος(απο κει ειμαι) λαρισα (εκει σπουδαζω) γιαννενα και αλεξανδρουπολη!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,217 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 16:19, 11-09-11:

γιαννενα...ελπιζω να ειναι και η λαρισα :$

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,014 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 16:31, 11-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Giannoutas
.Θεσσαλονικη δεν νομιζω να ειναι τοσο ωραια οσο λενε
και όμως είναι

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Elisavet21 (Ελίσα)

Φοιτητής

H Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής και Ασφαλιστικής Επιστήμης Πειραιά . Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H Elisavet21 remember me. έγραψε στις 16:38, 11-09-11:

Ισχύει Υποστηρίζουμε και Θεσσαλονικάρα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giannoutas

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,182 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 16:39, 11-09-11:

Μακαρι

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 16:42, 11-09-11:

Οχι επειδή είμαι από εδώ, αλλά Σαλονίκη!
Για φοιτητές είναι ότι πρέπει. Προσφέρει τα πάντα σα (σχετικά) μεγάλη πόλη, αλλά είναι τόσο μικρή ώστε να μη "χάνεσαι". Όσα παιδιά πέρασαν Θεσσαλονίκη, θα καλοπεράσουν και με το παραπάνω!

Καλή φοιτητική ζωή παιδιά! Και μην μένετε κέντρο, ψαχτείτε λίγο. Είναι πόλη για όλα τα γούστα!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ἅλς
Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,084 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 16:48, 11-09-11:

Ο Πειραιάς γιατί δεν είναι στις επιλογές;

Παράθεση

Elisavet21 (Ελίσα)

Φοιτητής

H Elisavet21 remember me. έγραψε στις 16:55, 11-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από ἅλς
Ο Πειραιάς γιατί δεν είναι στις επιλογές;
Λογικά είναι μαζί με την Αθήνα

Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ἅλς
Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,084 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 16:57, 11-09-11:

Μην ακούω τέτοια!!!! Έχει καμμιά σχέση το ΠΑΠΕΙ με τη Αθήνα;

Παράθεση

Elisavet21 (Ελίσα)

Φοιτητής

H Elisavet21 remember me. έγραψε στις 16:59, 11-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από ἅλς
Μην ακούω τέτοια!!!! Έχει καμμιά σχέση το ΠΑΠΕΙ με τη Αθήνα;
Χαχαχαχα μην τρελαίνεσαι !! Καμιά ! Μα καμιά όμως ;

Παράθεση

Pagitas

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pagitas
Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ . Έχει γράψει 343 μηνύματα.

O Pagitas Μονο t(h)rash ρε! έγραψε στις 16:59, 11-09-11:

Φτανει πια με τη "Σαλονικα". Το εχω βαρεθει αυτο το τροπαριο.

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ἅλς

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 17:02, 11-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Elisavet21
......... !! Καμιά ! Μα καμιά όμως ;
Αυτό!

Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,700 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 17:06, 11-09-11:

1)Θεσσαλονίκη
2)Πάτρα-Ηράκλειο
3)Ιωάννινα

Η Αθήνα δεν είναι καν φοιτητική πόλη

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ἅλς

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 17:11, 11-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
.......................

Η Αθήνα δεν είναι καν φοιτητική πόλη
Σωστά, ο Δήμος Ζωγράφου είναι η φοιτητούπολη

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 17:41, 11-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Pagitas
Ποιο τροπάριο; Τη γνώμη μας δε λέμε;

Παράθεση

Fani93

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Fani93
H Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 222 μηνύματα.

H Fani93 έγραψε στις 17:57, 11-09-11:

Θεσσαλονικάρα

Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Shadowfax
Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,044 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 18:27, 11-09-11:

Πάντως κι εγώ με τόσα που έχω ακούσει περίμενα στην πενταήμερη κάτι πολύ πιο jumbo. Τελικά νταξ, δεν έβαλα και τα κλάματα όταν φύγαμε.

Δε θα 'χα πρόβλημα να σπουδάσω εκεί όμως.

Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,014 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 18:35, 11-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Pagitas
λολ, στο θρεντ απαντάμε

Παράθεση

Pagitas

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pagitas
Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ . Έχει γράψει 343 μηνύματα.

O Pagitas Μονο t(h)rash ρε! έγραψε στις 02:23, 12-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από 9aleia
Ποιο τροπάριο; Τη γνώμη μας δε λέμε;
Και εγω.

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια έγραψε στις 10:34, 12-09-11:

Not really.Δεν είπες ποια θεωρείς φοιτητούπολη, δεν έκρινες ποια πόλη είναι καλύτερη. Έκρινες την απάντησή μας. Τη ΓΝΩΜΗ μας!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Morelo

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 12:46, 12-09-11:

Απαγορεύεται να κρίνει την αποψή σας;

Συμφωνώ μαζί του,απλά το έθεσε λίγο άκομψα. Ας το θέσω καλύτερα.

Μας τα πρήξατε με τη Θεσσαλονίκη.
και την απαξιωτική στάση πολλών για την Αθήνα.

Χωρίς καν να την έχουν επισκεφθεί απλά ότι ακούνε απτους άλλους,να εκφέρουν άποψη η οποία να είναι αν όχι εντελώς,μερικώς άσχετη με την πραγματικότητα.
Και πάλι αν δεν έχεις ζήσει κάποιο διάστημα σε οποιαδήποτε πόλη πως μπορείς να κρίνεις;

Τεράστια πόλη λένε,χάνεσαι ενώ στη Θεσσαλονίκη όχι.
Τι πάει να πεί χάνεσαι; Στο δημοτικό είσαι να σε πιάνουν απτο χέρι για να βγείς έξω;
Εμείς που είμαστε απο επαρχία και πολλοί δεν είχαμε χρησιμοποιήσει άλλοτε αστικό λεωφορείο,σε 2 βδομάδες γνωρίζαμε όλα τα δρομολόγια του ΟΑΣΑ.
Και αν δυσκολεύεσαι,ρώτα,ψάξε στο γοογλε θα βρείς δεκάδες σάιτ εύρεσης δρομολογίων και όχι μόνο.
Ίσως στην αρχή μέχρι να συνηθήσεις τους ρυθμούς αυτης της πόλης και να εξοικοιωθείς με τα αστικά μέσα κλπ.
Ατυχής,άκυρη δικαιολογία το "χάνεσαι στη ζούγκλα της Αθήνας" και λοιπές ανακρίβειες που ακούγοντε.

Στη θεσσαλονίκη 4 φοιτητές θέλουν να συναντηθούν να βγούν έξω. ο 1 μένει κοντά στο ΑΠΘ,ο άλλος δυτικά προάστια,ο άλλος βόρεια και ο άλλος Καλαμαριά και κανονίζουν να βρεθούν Κέντρο. Θα πάνε με τα πόδια;; Θα κάνουν λιγότερη ώρα με τα λεωφορεία του ΟΑΣΘ για να βρεθούν απο ότι 4 φοιτητές στην Αθήνα οι οποίοι θα επιλέξουν το Μετρό;
Πιθανώς λόγω μιρκότερης απόστασης

Στην Αθήνα βέβαια λόγω πληθώρας επιλογών απο αστικά μέσα μπορείς ανάλογα με το πως βολεύεται η παρέα σου να κανονίσεις σε περιοχή κοντά στο μετρό,ηλεκτρικό,τράμ, και να είστε εκέι σε 20 λεπτά.

Αν εσείς στη Θεσσαλονίκη χρειάζεστε λιγότερη ώρα ας είναι, ας αργούμε 10 λεπτά πιο πολύ εμείς στην Αθήνα,την βρίσκουμε-γουστάρουμε να ταλαιπωριόμαστε στις υπόγειες σήραγγες του μετρό.

Στην Αθήνα με το μετρό σε 20 λεπτά είσαι απτα δυτικά προάστια στα ανατολικά... και το δίκτυο επεκτείνεται.
Οι συγκοινωνίες είναι σε γενικές γραμμές καλές αλλά όπως παντού υπάρχουν προβλήματα, εγκληματικότητα κυρίως σε μομονωμένες περιοχές αλλά όπως κάθε μεγαλούπολη παντού υπάρχουν κίνδυνοι.

Τι άλλο να γράψεις,οτιδήποτε θελήσεις να βρείς,να επισκεφθείς δεν υπάρχει περίπτωση να μη το βρείς στην Αθήνα,το κέντρο Θησείο-Μοναστηράκι-Ακρόπολη-Σύνταγμα-Εθνικός κήπος και τα πέριξ,αγαπημένες περιοχές.

Όσο απο επιλογές διασκέδασης και οτιδήποτε σου κάνει κέφι,στην Αθήνα το μόνο σίγουρο είναι ότι θα το βρείς.

Φιλικά,αν και διακρίνω κάποιο επιθετικό ύφος σε αυτά που έγραψα.. δεν ισχύει

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 12:53, 12-09-11:

Σαφως εσυ το εθεσες πιο κομψα.

Παράθεση

minos_94 (Μηνάς)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη minos_94
Ο Μηνάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O minos_94 έγραψε στις 13:07, 12-09-11:

ΑΘΗΝΑ!!!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Shadowfax
Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,044 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 13:16, 12-09-11:

Πάντως, για να ρίξω λάδι στη φωτιά, οι γνώμες φυσικά και κρίνονται. Τι, έτσι πετάς κάτι και περιμένεις να συμφωνήσουν όλοι;

Για την ακρίβεια οι απόψεις είναι και ό,τι κατά κύριο λόγο μπορεί να κριθεί. Αν υπήρχε αντικειμενική κλίμακα με τη Θεσσαλονίκη πρώτη θα μπορούσε να σας πει τίποτα; Ενώ τώρα μια χαρά.

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια έγραψε στις 13:21, 12-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Morelo
Ορίστε;
Εγώ είμαι σε λάθος θρέντ ή εσύ το έκανες Θεσσαλονίκη vs Αθήνα. Αν είναι δυνατόν βρε παιδιά! Ας σταματήσει πια αυτός ο κομπλεξισμός (είτε από πλευρά Αθηναίων είτε από Θεσσαλονικιών). Μέχρι τώρα έχω πάει σε 7-8 πόλεις. Με βάση αυτό το κριτήριο είπα ο,τι είπα. Δεν είπα ότι η πιο γαμάτη πόλη είναι η δική μου (έλεος δηλαδή). Απλά κρίνω ανάλογα με το δικό μου γούστο και τη δική μου οπτική γωνία.
Τώρα όλα αυτά που παραθέτεις για τον ΟΑΣΑ, για τις "αγαπημένες περιοχές" κτλ κτλ εμένα προσωπικά ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ. Προσπαθείς να πείσεις κάποιον για κάτι; Να δημιουργήσεις φασαρία; Τι; Ναι είμαι Θεσσαλονικιά και ξέρω ότι ακόμη και τα αστικά σας είναι πιο σούπερ από τα δικά μας (δόξα τω Θεώ ξέρω τι μου γίνεται).
Ένιγουει. Δε συνεχίζω τίποτα. Δεν έκρινα ΚΑΜΙΑ απάντηση σχετικά με την Αθήνα ή με κάποια άλλη πόλη. Ο καθένας λέει τη γνώμη του πάνω στο θέμα. Εγώ απάντησα Θεσσαλονίκη γιατί έτσι γουστάρω και δε θα ανεχτώ προσωπικές επιθέσεις τέτοιου ύφους.

.-

Παράθεση

Orthologistis (ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ... ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ!)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Orthologistis
Ο ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ... ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 196 μηνύματα.

O Orthologistis φολα στα κομματοσκυλα φοιτητες!!!! έγραψε στις 13:21, 12-09-11:

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ... (αθηνα καταρχας ΔΕΝ εχει φοιτητικα στεκια) δεν περιγραφω αλλο!!!!

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Elisavet21 (Ελίσα)

Φοιτητής

H Elisavet21 remember me. έγραψε στις 15:46, 13-10-11:

Θα προσθέσω στις επιλογές μου και τα Ιωάννινα παρακαλώ

Παράθεση

Jeanjean (John)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Jeanjean
Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

O Jeanjean Το πάθος κάνει τον κόσμο να γυρίζει. έγραψε στις 22:40, 25-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Orthologistis
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ... (αθηνα καταρχας ΔΕΝ εχει φοιτητικα στεκια) δεν περιγραφω αλλο!!!!
Φυσικά και έχει!
Για τσέκαρε τα παρακάτω λινκς

http://www.in2life.gr/delight/goingo...le.aspx#bellow

http://petie.4umer.com/t82-topic

http://www.otenet.gr/otenet/entertai...72f11b1a-10010

Είναι δυνατόν να μην έχει φοιτητικά στέκια η μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδος με τους περισσότερους φοιτητές?

Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια!

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη ~Lös~
H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε στις 00:16, 13-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Jason Del Piero
Ναι, Θεσσαλονικιός είμαι...
την πόλη την αγαπώ <3 κι εγώ αυτήν θα έχω πρώτη επιλογή! [κι εγώ έχω ρίζες κατά κεί..πιο πολύ από κιλκίς όμως]

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 13-05-12 στις 01:16. Αιτία: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα "Σε ποια σχολή στοχεύετε για του χρόνου;"
Παράθεση

Jason Del Piero

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Jason Del Piero
Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Jason Del Piero έγραψε στις 00:21, 13-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από christine_3
την πόλη την αγαπώ <3 κι εγώ αυτήν θα έχω πρώτη επιλογή! [κι εγώ έχω ρίζες κατά κεί..πιο πολύ από κιλκίς όμως]
Πράγματι πολύ ωραία πολύ...για φοιτητική ζωή εκπληκτική(θεωρώ η καλύτερη επιλογή στην Ελλάδα και μετά η Κομοτηνή)...και το ΑΠΘ είναι πολύ καλό πανεπιστήμιο...αν περάσεις είναι ζωή και κότα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε στις 00:32, 13-05-12:

Πράγματι πολύ ωραία πολύ...για φοιτητική ζωή εκπληκτική(θεωρώ η καλύτερη επιλογή στην Ελλάδα και μετά η Κομοτηνή)...και το ΑΠΘ είναι πολύ καλό πανεπιστήμιο...αν περάσεις είναι ζωή και κότα...
ναι,όλα όσα λες ισχύουν ένα προς ένα! παρόλα αυτά εντάσσω μέσα ΚΑΙ τα ιωάννινα [αν και εκεί δεν έχει τη σχολή που θες] ..Κομοτηνή που συνέχεια πετάγομαι είναι πολύ πιο τέλεια από εδώ που είμαι εγώ,κι ας έχουμε εμείς και τη θάλασσα και την παραλιακή,κτλ κτλ...!

Παράθεση

Jason Del Piero

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Jason Del Piero έγραψε στις 00:37, 13-05-12:

ναι,όλα όσα λες ισχύουν ένα προς ένα! παρόλα αυτά εντάσσω μέσα ΚΑΙ τα ιωάννινα [αν και εκεί δεν έχει τη σχολή που θες] ..Κομοτηνή που συνέχεια πετάγομαι είναι πολύ πιο τέλεια από εδώ που είμαι εγώ,κι ας έχουμε εμείς και τη θάλασσα και την παραλιακή,κτλ κτλ...!
Δεν μου πολυάερεσαν...πήγαμε φέτος στην 4ημερη και δεν συγκινήθηκα....απο Αλεξανδρούπολη έχω δει όσα μου επέτρεψε η διαδρομή του ΚΤΕΛ... ωραία πόλη μου φάνηκε...και η Καβάλα μου αρέσει πααααααρα πόλη σαν πόλη αλλά δεν έχει καμία σχολή....!!

Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

H ~Lös~ έγραψε στις 00:43, 13-05-12:

Τα γιάννενα λένε είναι σαν τον πατσά..ή θα σε τρελάνουν και δε θα θες να τ'αποχωριστείς,ή θα τα σιχαθείς
ναι,η Αλεξανδρούπολη με μια πρώτη ματιά είναι ωραία πόλη..ειδικά αν είσαι φοιτητής και μόλις έχεις πρωτοέρθει είναι ωραία...αλλά αν ζεις 10 χρόνια και τη μάθεις καλά και αυτήν και την κοινωνία της,τότε θα θες να φύγεις! στο λέω εγώ! αλλά γενικά δεν της λείπει τίποτε,ότι θέλεις έχει..την Καβάλα επίσης την αγαπώ <3 μακάρι να ζούσα εκεί!

Παράθεση

Jason Del Piero

Πολύ δραστήριο μέλος

O Jason Del Piero έγραψε στις 00:52, 13-05-12:

Τα γιάννενα λένε είναι σαν τον πατσά..ή θα σε τρελάνουν και δε θα θες να τ'αποχωριστείς,ή θα τα σιχαθείς
ναι,η Αλεξανδρούπολη με μια πρώτη ματιά είναι ωραία πόλη..ειδικά αν είσαι φοιτητής και μόλις έχεις πρωτοέρθει είναι ωραία...αλλά αν ζεις 10 χρόνια και τη μάθεις καλά και αυτήν και την κοινωνία της,τότε θα θες να φύγεις! στο λέω εγώ! αλλά γενικά δεν της λείπει τίποτε,ότι θέλεις έχει..την Καβάλα επίσης την αγαπώ <3 μακάρι να ζούσα εκεί!
Πιστεύω ότι σε όλες τις πόλεις συμβαίνει αυτό....μέχρι και εδώ πολλοί γνωστοί και φίλοι θέλουν να την κάνουν για αλλού...η φοιτητική ζωή είναι ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ και επιβάλλεται πιστεύω να την ζήσεις μακριά από το σπίτι σου...να το χαρείς μόνος σου,να κάνεις τρέλες...η Καβάλα είναι από τις πιο όμορφες πόλεις που είδα στην ζωή μου...

Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

H ~Lös~ έγραψε στις 00:56, 13-05-12:

Πιστεύω ότι σε όλες τις πόλεις συμβαίνει αυτό....μέχρι και εδώ πολλοί γνωστοί και φίλοι θέλουν να την κάνουν για αλλού...η φοιτητική ζωή είναι ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ και επιβάλλεται πιστεύω να την ζήσεις μακριά από το σπίτι σου...να το χαρείς μόνος σου,να κάνεις τρέλες...η Καβάλα είναι από τις πιο όμορφες πόλεις που είδα στην ζωή μου...
κοίτα..και στην πόλη σου να είσαι,αν νοικιάσεις ένα δικό σου σπίτι εκεί και προσπαθήσεις να ανεξαρτητοποιηθείς,πάλι το ίδιο θα είναι! απλά θα έχεις και τους γονείς σου κοντά..αλλά κατά κύριο λόγο συμφωνώ..αν πχ είσαι φοιτητής θεσσαλονίκη και έχεις έρθει από βόρεια ελλάδα γενικά,απλά είναι ότι καλύτερο..ούτε μακριά από το σπίτι σου,αλλά ούτε και εκεί,τόσο κοντά του!με την Καβάλα πιστεύω όλοι έχουμε μια εμμονή λίγο-πολύ..πρώτον και κύριον,είναι γραφική,πανέμορφη και τα έχει όλα...δεύτερον,έχει πιο καλούς ανθρώπους σε σχέση με άλλες πόλεις που έχω δει...

Παράθεση

Jason Del Piero

Πολύ δραστήριο μέλος

O Jason Del Piero έγραψε στις 01:10, 13-05-12:

κοίτα..και στην πόλη σου να είσαι,αν νοικιάσεις ένα δικό σου σπίτι εκεί και προσπαθήσεις να ανεξαρτητοποιηθείς,πάλι το ίδιο θα είναι! απλά θα έχεις και τους γονείς σου κοντά..αλλά κατά κύριο λόγο συμφωνώ..αν πχ είσαι φοιτητής θεσσαλονίκη και έχεις έρθει από βόρεια ελλάδα γενικά,απλά είναι ότι καλύτερο..ούτε μακριά από το σπίτι σου,αλλά ούτε και εκεί,τόσο κοντά του!με την Καβάλα πιστεύω όλοι έχουμε μια εμμονή λίγο-πολύ..πρώτον και κύριον,είναι γραφική,πανέμορφη και τα έχει όλα...δεύτερον,έχει πιο καλούς ανθρώπους σε σχέση με άλλες πόλεις που έχω δει...
Ισχύει...καλό είναι να ζεις μόνος σου σαν φοιτητής...η Καβάλα είναι μοναδική πόλη....και πόλη ευχάριστη...

Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

H ~Lös~ έγραψε στις 13:47, 13-05-12:

Ισχύει...καλό είναι να ζεις μόνος σου σαν φοιτητής...η Καβάλα είναι μοναδική πόλη....και πόλη ευχάριστη...
κι εγώ συμφωνώ σ'αυτό [στο να ζεις δηλαδή μόνος]..απλά μπορείς να το κάνεις,ακόμα κι αν είσαι στην πόλη σου! καβάλα 4ever!κρίμα που δεν έχει σχολές,πραγματικά..

Παράθεση

Jason Del Piero

Πολύ δραστήριο μέλος

O Jason Del Piero έγραψε στις 17:41, 13-05-12:

καβάλα 4ever!κρίμα που δεν έχει σχολές,πραγματικά..
Τρελαίνομαι για Καβάλα...κλασική πόλη δίπλα στην θάλασσα...τρομερή παραλία και απέναντι στο καπάκι η Θάσος...πανέμορφο νησί....

Παράθεση

Ryuzaki (Lost in Infinity)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Ryuzaki
Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Ryuzaki έγραψε στις 17:59, 13-05-12:

Είμαι φοιτητής στη Θεσσαλονίκη αλλά πιστεύω ότι η η Αθήνα έχει περισσότερες επιλογές (σε εναλλακτική διασκέδαση που με ενδιαφέρει περισσότερο).

Παράθεση

loco13 (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη loco13
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O loco13 έγραψε στις 18:01, 13-05-12:

εγώ από φίλους μου που έχουν περάσει Αθήνα μια χαρά λένε ότι περνάνε...

Παράθεση

Jason Del Piero

Πολύ δραστήριο μέλος

O Jason Del Piero έγραψε στις 18:02, 13-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από loco13
εγώ από φίλους μου που έχουν περάσει Αθήνα μια χαρά λένε ότι περνάνε...
Τεράστια πόλη ρε...χάνεσαι...και με τεράστια ποσοστά εγκληματικότητας...

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,634 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 18:04, 13-05-12:

Θεσσαλονίκη. Κάνεις εκεί την καλύτερη φοιτητική ζωή. Με όσους φοιτητές μιλάω, όλοι αυτό μου λένε.
Και 2η πόλη, τα Γιάννενα.

Παράθεση

pit14

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη pit14
Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

O pit14 έγραψε στις 18:05, 13-05-12:

εγω ακουω και για βολο τελεια πραγματα...λενε πως ειναι η μικρογραφια της θεσ/νικης!!!

Παράθεση

Jason Del Piero

Πολύ δραστήριο μέλος

O Jason Del Piero έγραψε στις 18:08, 13-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από pit14
εγω ακουω και για βολο τελεια πραγματα...λενε πως ειναι η μικρογραφια της θεσ/νικης!!!

Πολύ όμορφη πόλη...και το Πήλιο εξαιρετικό...

Παράθεση

loco13 (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη loco13
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O loco13 έγραψε στις 18:10, 13-05-12:

Τεράστια πόλη ρε...χάνεσαι...και με τεράστια ποσοστά εγκληματικότητας...
εε σιγά! δεν την βαριέσαι ποτέ όμως

Παράθεση

Jason Del Piero

Πολύ δραστήριο μέλος

O Jason Del Piero έγραψε στις 18:26, 13-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από loco13
εε σιγά! δεν την βαριέσαι ποτέ όμως
Δεν ξέρω.... τι να πω...πιστεύω ότι η Θεσσαλονίκη είναι ιδανική πόλη για έναν φοιτητή...είναι στα μέτρα του...ούτε τεράστια αλλα ούτε και μικρή με πολλές διεξόδους διασκέδασης...

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 6,606 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 18:28, 13-05-12:

Μπορεί να πει κανείς πόσο περίπου κοστίζει το ενοίκιο και γενικά η ζωή στις πιο γνωστές πόλεις με φοιτητές (Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα κλπ).

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jj! : 14-05-12 στις 05:03. Αιτία: Greeklsh.
Παράθεση

Jason Del Piero

Πολύ δραστήριο μέλος

O Jason Del Piero έγραψε στις 18:35, 13-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Μπορεί να πει κανείς πόσο περίπου κοστίζει το ενοίκιο και γενικά η ζωή στις πιο γνωστές πόλεις με φοιτητές (Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα κλπ).

http://www.spiti24.gr/Thesaloniki/en...esaloniki.html

Για Θεσσαλονίκη μπορείς να ψάξεις εδώ...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jj! : 14-05-12 στις 05:04. Αιτία: Διόρθωση παράθεσης.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πόλη φοίτησης - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 45 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητική ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-07-15 στις 23:04.
    • Πόλη σπουδών - Από marian
      Το θέμα έχει λάβει 32 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητική ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-05-10 στις 17:03.
    • Γενικό Φροντιστήριο σε άλλη πόλη - Από tazoulini
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Α' Λυκείου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-11-09 στις 18:55.
    • Πόλη ή χωριό; - Από KLAUDIA BALOMENU
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-09-08 στις 23:58.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους