Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,589 εγγεγραμμένα μέλη και 3,077,588 μηνύματα σε 94,875 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 621 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Η ιδανικότερη φοιτητική πόλη

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 343)
Αθήνα
62
18,08%
Θεσσαλονίκη
151
44,02%
Λάρισα
9
2,62%
Πάτρα
41
11,95%
Αλεξανδρούπολη
7
2,04%
Ιωάννινα
27
7,87%
Ηράκλειο
15
4,37%
Κομοτηνή
9
2,62%
Νησιά (πείτε ποιο)
6
1,75%
Άλλη (πείτε ποια)
16
4,66%

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,217 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 00:57, 14-05-12:

Για αγόρι---Κομοτηνή!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 00:59, 14-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
Για αγόρι---Κομοτηνή!
Ναι ναι, επειδή έχει πολλά αγόρια εκεί και θα έχεις πολλές παρέες!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,217 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 01:08, 14-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ἔρις
Ναι ναι, επειδή έχει πολλά αγόρια εκεί και θα έχεις πολλές παρέες!!!
Παρέες μπορείς να κάνεις σε όποια πόλη και να είσαι

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thewnh

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη thewnh
H thewnh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H thewnh Νιάου Νιάου έγραψε στις 17:10, 13-06-12:

Γεια σας!

Πια περιοχή πιστευέτε ότι είναι καλύτερα για φοιτητές ? Αθήνα ή Πάτρα?

Διοικηση-Οικονομικα

8νξ!

Παράθεση

Insomnie

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Insomnie
Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 1,424 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε στις 17:15, 13-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από thewnh
Γεια σας!

Πια περιοχή πιστευέτε ότι είναι καλύτερα για φοιτητές ? Αθήνα ή Πάτρα?

Διοικηση-Οικονομικα

8νξ!
Από ακαδημαΐκή άποψη,Αθήνα.
Για πιο παρεΐστικα,Πάτρα.
Γαβ-γαβ!

Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 17:19, 13-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Insomnie
Από ακαδημαΐκή άποψη,Αθήνα.
Για πιο παρεΐστικα,Πάτρα.
Γαβ-γαβ!
Τι εννοεις απο ''ακαδημαικη αποψη''?

Παράθεση

thewnh

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη thewnh
H thewnh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H thewnh Νιάου Νιάου έγραψε στις 17:23, 13-06-12:

όσο αφορά εγκληματικότητα? η Πάτρα τι λέει? Η Αθήνα είναι τόσο χάλια όσο λένε ( για εγκληματικότητα)

Παράθεση

Insomnie

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Insomnie
Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 1,424 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε στις 17:24, 13-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από DrHouse
Τι εννοεις απο ''ακαδημαικη αποψη''?
Στην Αθήνα έχει να διαλέξει ανάμεσα σε καμιά δεκαριά οικονομικά/διοικητικά τμηματα.Αυτό και μόνο του αρκεί

όσο αφορά εγκληματικότητα? η Πάτρα τι λέει? Η Αθήνα είναι τόσο χάλια όσο λένε ( για εγκληματικότητα)
Τα ίδια υποθέτω.
Και η Πάτρα έχει τεράστιο πρόβλημα με τη συγκέντρωση λαθρομεταναστών.

Παράθεση

evi07larissa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evi07larissa
H evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 809 μηνύματα.

H evi07larissa έγραψε στις 17:34, 13-06-12:

Άμα έχεις παρέα παντού καλά είναι..... Οι περισσοτέροι Λαρισαίοι πάντως προτιμούν Γιάνεννα και Σαλόνικα

Παράθεση

Dimitris_Väinämöinen (Δημητρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dimitris_Väinämöinen
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 970 μηνύματα.

O Dimitris_Väinämöinen Όλα είναι ψευδαίσθηση... έγραψε στις 17:43, 13-06-12:

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΤΡΑ

Δειτε το βιντεο
http://www.youtube.com/watch?v=s2bFe...eature=related

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

boo 41

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη boo 41
Ο boo 41 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

O boo 41 έγραψε στις 17:44, 13-06-12:

Στην Πατρα απο θεμα εγκληματικοτητας δεν νομιζω οτι ειναι ιδιαιτερα ασχημα τα πραγματα τουλαχιστον απο οτι διαβαζω σε ειδησεις,αν και προσωπικη εμπειρια δεν εχω,ουτε απο γνωστο μου.παρενθεση:Αν μπεις σε κανενα πατρινο σαιτ παντα εχουν στα θεματα ειδησεις του τυπου 40χρονη Πατρινη ανοιγει γυμνη στους ντελιβεραδες,φοιτητρια ξεσηκωσε ολο το τετραγωνο με τις ερωτικες κραυγες της κλπ.Ειναι "περιεργη" πολη. Σιγουρα απο οτι μου εχουν πει ειναι καλυτερα απο προηγουμενα χρονια στο θεμα εγκληματικοτητας και γενικα αν δεν εχεις προβλημα να βλεπεις αρκετους μεταναστες στο δρομο,δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο θεμα.Στο συνολο η Πατρα λεει σαν φοιτητουπολη.Γνωμη μου.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 18:08, 13-06-12:

Aν μου λέγαν σε ποιο μέρος θα θελες να σπουδάσεις πέρα απο τη Θεσσαλονίκη ,ανεξάρτητα σχολής θα έλεγα τη Ρόδο και το Ηράκλειο.

Είμαι των νησιών εγώ

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Superhuman (Νικηφόρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Superhuman
Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 552 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε στις 18:52, 13-06-12:

Λάρισα; 1 ψήφος;

Λαρισαίος σίγουρα!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 14:22, 14-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Insomnie
Στην Αθήνα έχει να διαλέξει ανάμεσα σε καμιά δεκαριά οικονομικά/διοικητικά τμηματα.Αυτό και μόνο του αρκεί
Ενταξει για τα τμηματα,αλλα για τις ημεριδες και τα σεμιναρια πιστευω καποιος που θελει να ειναι σε νησι,οπως εγω ( ) μπορει να πηγαινοερχεται.

Παράθεση

Queen of Hearts

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Queen of Hearts
H Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 742 μηνύματα.

H Queen of Hearts έγραψε στις 14:28, 14-06-12:

Θεσσαλονικη Θεσσαλονικη Θεσσαλονικη και παλι Θεσσαλονικη

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ThrilosG7-94

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ThrilosG7-94
Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O ThrilosG7-94 http://www.youtube.com/watch?v=w04CR7gp8 έγραψε στις 14:41, 14-06-12:

Ρε παιδιά τόσο κάτω η Αθήνα μας??? Αν και εγώ ο ίδιος πιστεύω πως σαν την Σαλονική δεν υπάρχει..
Εξού και το ακόλουθο τραγούδι του αείμνηστου Δημήτρη Μητροπάνου... http://www.youtube.com/watch?v=6rltSrs40Sk

Παράθεση

kostakis2

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kostakis2
Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τουριστικών Επιχειρήσεων ΤΕΙ Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 247 μηνύματα.

O kostakis2 έγραψε στις 15:03, 24-06-12:

Επειδή υπάρχει μία μικρή περίπτωση να μην περάσω Θεσσαλονίκη, ανάμεσα σε Λάρισα και Ηράκλειο, ποια πόλη είναι καλύτερη; Από άποψη διασκέδασης, πόλης, μαθημάτων και οικονομικών;

Παράθεση

Pka (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pka
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Pka έγραψε στις 17:31, 28-06-12:

Γεια σας παιδιά, μόλις πριν λίγες μέρες βγήκαν τα αποτελέσματα και σκοπεύοντας να σπουδάσω αρχιτεκτονική δυστυχώς δεν περνω Θεσσαλονίκη, στην πόλη μου, και βρίσκομαι σε ένα μεγάλο δίλημμα (ίσως και τρίλημμα). Ο Βόλος από την μία δεν με ενθουσίασε σαν πόλη και η αρχιτεκτονική της φαίνεται κάπως παρατημένη και σε απομακρυσμένη περιοχή αλλά είναι κοντά και μου είπαν καθηγητές ότι αξίζει σαν σχολή. Τα Χανιά τα βρίσκω πανέμορφα αλλά είναι μακρυά και είναι καινούρια η σχολή οπότε μου λένε ότι δεν υπάρχει ακόμη καλή οργάνωση. Η Ξάνθη ακούω ότι δεν έχει καλή αρχιτεκτονική όμως είναι και αυτή κοντά. Γενικά θέλω να είναι ένα μέρος που να έχει επιλογές για εξόδους και να είναι αξιοπρεπές σε ομορφιά. Ίσως είμαι λίγο κακομαθημένος από την Θεσσαλονίκη

Παράθεση

Pantelis_P

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pantelis_P
Ο Pantelis_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

O Pantelis_P έγραψε στις 17:44, 28-06-12:

Εγώ ζω στο Βόλο. Κοίτα γενικά για εξόδους έχει αρκετά πράγματα, ουζερί κλπ. Είναι πολλύ ωραία στην παραλία και γενικά μου λένε οτι έχει αρκετά στέκια για φοιτητές (όχι όπως η Θεσσαλονίκη). Μετά έχει το Πήλιο (Μηλιές κλπ.) Αλλά είμαι υποκειμενικός γιατί δεν έχω δει τις άλλες πόλεις.

Παράθεση

~Dida~ (Μυστικό)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ~Dida~
H Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H ~Dida~ μετά από πολλή σκέψη έγραψε στις 18:05, 28-06-12:

I love Athens.

Μόνο αυτό έχω να πω.

Έκανα πολύ καιρό να ξεπεράσω το γεγονός οτι δεν μπόρεσα να περάσω εκεί
Αλλά έχουν και τα νησιά την χάρη τους..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iratus

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Iratus
Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 403 μηνύματα.

O Iratus έγραψε στις 18:13, 28-06-12:

Τίποτα και καμμία πόλη δε συγκρίνεται με τη Θεσσαλονίκη.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 18:29, 28-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Iratus
Τίποτα και καμμία πόλη δε συγκρίνεται με τη Θεσσαλονίκη.
True story!!

Παράθεση

evi07larissa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evi07larissa
H evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 809 μηνύματα.

H evi07larissa έγραψε στις 18:44, 28-06-12:

ΣΑΛΟΝΙΚΑ

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

qwerty111

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη qwerty111
Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,270 μηνύματα.

O qwerty111 έγραψε στις 15:56, 20-07-12:

Εγώ πιστεύω ότι αν κάποιος περάσει στη σχολή που θέλει, σε όποια πόλη και αν είναι θα του αρέσει.

Παράθεση

^natasa666^ (Νατάσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ^natasa666^
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) . Έχει γράψει 301 μηνύματα.

H ^natasa666^ :-) έγραψε στις 16:00, 20-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από qwerty111
Εγώ πιστεύω ότι αν κάποιος περάσει στη σχολή που θέλει, σε όποια πόλη και αν είναι θα του αρέσει.
και να εχει και καλη παρεα

Παράθεση

_Morticia_

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη _Morticia_
H _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 6,532 μηνύματα.

H _Morticia_ Mayhem Mistress έγραψε στις 16:06, 20-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από erinta
I love Athens.
Μόνο αυτό έχω να πω.
Έκανα πολύ καιρό να ξεπεράσω το γεγονός οτι δεν μπόρεσα να περάσω εκεί
Μπορώ μετά βεβαιότητας να σε καθησυχάσω.
Μάλλον ευτύχησες.

Παράθεση

Queen of Hearts

Φοιτητής

H Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 742 μηνύματα.

H Queen of Hearts έγραψε στις 16:08, 20-07-12:

εγω παντως πεταω απο τη χαρα μου που περναω θεσσαλονικη

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 16:08, 20-07-12:

Πάντως ΔΕΝ είναι τα Γιάννενα.

Παράθεση

qwerty111

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη qwerty111
Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,270 μηνύματα.

O qwerty111 έγραψε στις 16:10, 20-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Πάντως ΔΕΝ είναι τα Γιάννενα.
Εγώ μια φορά στα Γιάννενα θα σπουδάσω.
Θα έχω και δικό μου σπίτι χωρίς ενοίκιο, μια χαρά.
Και εσύ λέγε ότι θέλεις.

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 16:11, 20-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από qwerty111
Εγώ μια φορά στα Γιάννενα θα σπουδάσω.
Θα έχω και δικό μου σπίτι χωρίς ενοίκιο, μια χαρά.
Και εσύ λέγε ότι θέλεις.
Μάλιστα.
Μακάρι να περνούσα κι εγώ στη Σαλονικάρα μου κι ας είχα ενοίκιο.

Παράθεση

Polkiu

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Polkiu
Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 464 μηνύματα.

O Polkiu έγραψε στις 16:12, 20-07-12:

Χωρίς να έχω ζήσει σε κάποια άλλη πόλη φοιτητική ζωή, θα πω ότι ΜΙΑ ΧΑΡΑ είναι η Αθήνα σαν φοιτητική πόλη. Από θέματα επιλογών για το κάθε τι δεν την ξεπερνάει καμία άλλη πόλη.

Παράθεση

_Morticia_

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 6,532 μηνύματα.

H _Morticia_ Mayhem Mistress έγραψε στις 16:17, 20-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Polkiu
Χωρίς να έχω ζήσει σε κάποια άλλη πόλη φοιτητική ζωή, θα πω ότι ΜΙΑ ΧΑΡΑ είναι η Αθήνα σαν φοιτητική πόλη. Από θέματα επιλογών για το κάθε τι δεν την ξεπερνάει καμία άλλη πόλη.
Επιλογές διασκέδασης, εκδηλώσεων και παροχών ναι.
Μαζί με αυτά όμως δεν την ξεπερνά άλλη πόλη σε εγκληματικότητα και κοινωνικό αποκλεισμό.

Ειδικά το κέντρο είναι απερίγραπτο πλέον.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια έγραψε στις 16:22, 20-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Zucker
Έχει περιοχές στο κέντρο που είναι ακόμη καλά.

Παράθεση

_Morticia_

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H _Morticia_ Mayhem Mistress έγραψε στις 16:25, 20-07-12:

Δεν είμαι κατηγορηματική, υπάρχουν ακόμη "ανθρώπινες" περιοχές.

Αλλά πιστέψτε με, η κατάσταση τα τελευταία τουλάχιστον 2 χρόνια αγγίζει τα όρια της γκετοποίησης.

Είμαι βέβαιη ότι οι υπόλοιπες φοιτητουπόλεις δεν αντιμετωπίζουν στον ίδιο βαθμό παρόμοια προβλήματα.

Παράθεση

Polkiu

Φοιτητής

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 464 μηνύματα.

O Polkiu έγραψε στις 16:25, 20-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Zucker
Επιλογές διασκέδασης, εκδηλώσεων και παροχών ναι.
Μαζί με αυτά όμως δεν την ξεπερνά άλλη πόλη σε εγκληματικότητα και κοινωνικό αποκλεισμό.

Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι η Αθήνα είναι μόνο το κέντρο. Συμφωνώ ότι το κέντρο είναι γκέτο τις νύχτες αλλά υπάρχουν τόσο μέρη για να αποφύγεις το κέντρο σε κάθε περίπτωση.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Polkiu : 21-07-12 στις 01:14.
Παράθεση

hurricane (supergirl)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη hurricane
H supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,152 μηνύματα.

H hurricane έγραψε στις 14:03, 23-07-12:

είχα ψηφίσει τη θεσσαλονίκη αλλά πλέον έχω σοβαρούς λόγους να πιστεύω ότι ΤΑ ΝΗΣΙΑ είναι τα καλύτερα για τους φοιτητές.
1. δεν έχει ζέστη (αέριδες- μελτέμια) (ας μην μιλήσω για το τι κατάσταση επικρατεί στη θεσσαλονίκη)
2. κάνεις μπάνια από τον απρίλη μέχρι τέλος σεπτέμβρη
3. δεν πρόκειται να παγώσεις στα πιο πολλά από αυτά το χειμώνα
4. σε μερικά ο κόσμος δεν έχει ξυπνήσει ακόμα και τα ενοίκια είναι πολύ χαμηλά (δίνεις 200αρια στα αντίστοιχα 300άρια)
5. παλιότερα ίσχυε το ότι στα απομακρυσμένα νησιά το ΦΠΑ ήταν χαμηλότερο οπότε τα προϊόντα φθηνότερα (τώρα δεν ξέρω)
6. εγκληματικότητα χαμηλή, δεν σου ανοίγουν το σπίτι "κάθε εβδομάδα"
7.πανεπιστήμια μικρά- μάθημα σαν ιδιαίτερο- οι καθηγητές σε μαθαίνουνε με το μικρό σου
8. κάνεις τις διακοπές σου!!!

βέβαια υπάρχουν, ανάλογα με το νησί, ορισμένα αρνητικά:
1. όχι καλά ανεπτυγμένες συγκοινωνίες- εισητήριο πανάκριβο (πχ στη μυτιλήνη δεν έχει φοιτητικό xD αλλά κανείς φοιτητής δεν παίρνει λεωφορείο εκεί καθώς τους παραλαμβάνει το ΤΖΑΜΠΑ λεωφορείο του πανεπιστημίου. στη ρόδο τα λεωφορεία είναι φυσιολογικά πάντως :Ρ)
2. τα στέκια είναι περιορισμένα. στην πόλη μέσα δεν έχει πάρα πολλά εκτός αν είσαι σε τουριστικό νησί οπότε αυτό αναιρείται, ή αν είσαι ψαχτήρι και τα βρίσκεις γρήγορα :)
3. λιγότερη νεολαία (νταξ δεν έχουν τους 100000 φοιτητές των μεγάλων πόλεων)

αυτά μου ρχονται τώρα....

Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας (ΤΕΙ/Αίγιο) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,584 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 10:29, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Polkiu
Η Θεσσαλονίκη,πιο όμορφη,πιο ήσυχη και πιο καθαρή πόλη έχει και αυτή αρκετές επιλογές!!!

Παράθεση

thanosnt

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη thanosnt
Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O thanosnt έγραψε στις 10:34, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Σπυρακος (^^)
Η Θεσσαλονίκη,πιο όμορφη,πιο ήσυχη και πιο καθαρή πόλη έχει και αυτή αρκετές επιλογές!!!
καθαρη? ησυχη? δεν θα το λεγα...παντως ειναι απο τις καλυτερες αν οχι η καλυτερη φοιτιτικη πολη και ειμαι χαρουμενος που μαλλον θα περασω εκει

Παράθεση

Irodis

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας . Έχει γράψει 686 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 13:15, 27-07-12:

Πάτρα for ever !
έχει ότι χρειάζεται ένα φοιτητής ή φοιτήτρια καφέ,μπαράκια,κλάμπ,μπουζούκια,όμορφα ρεμπετάδικα
βόλτα στη θάλασσα με ηλιοβασίλεμα την γέφυρα του Ρίου - Αντιρίου, εξερεύνση σε βουνά και πολλά ακόμα
προς αναζήτηση και ανακάλυψη...

Παράθεση

life.goes.on

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη life.goes.on
H life.goes.on αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H life.goes.on έγραψε στις 13:19, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από babisgr
Από Α Λυκειου άμα ασχολείσαι με τέτοια αργότερα τί θα κάνεις; :p

Έλα ρε Σαλλόνικα είπαμε για πάντα!

για το παρακάτω λόγο:

ΤΡΟΜΕΡΟΣ!!
συμφωνω,συμφωνω,συμφωνω!!τρεις μερες πηγα και την λατρεψα!!!

Παράθεση

Queen of Hearts

Φοιτητής

H Queen of Hearts έγραψε στις 13:25, 27-07-12:

εγω ψηφιζω Θεσσαλονικαρα

Παράθεση

Superhuman (Νικηφόρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Superhuman
Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 552 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε στις 13:45, 27-07-12:

Αθήνα πάνω απ'όλα.

Άπειρες επιλογές,πολιτισμός,διασκέδαση.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Polkiu

Φοιτητής

O Polkiu έγραψε στις 13:54, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Superhuman
Αθήνα πάνω απ'όλα.

Άπειρες επιλογές,πολιτισμός,διασκέδαση.
Ναι ρε σούπερ, ναι!!

Παράθεση

Βλα (Βλαδίμηρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Βλα
Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 831 μηνύματα.

O Βλα Η κόλαση, λοιπόν, είναι η πατρίδα μας. έγραψε στις 14:24, 27-07-12:

Δύο πόλεις είναι που λατρεύω.
Μία η θεσσαλονίκη (που είναι και το μέρος που θέλω να σπουδάσω) και ένα άλλο ο Βολος!!
Υπέροχες πόλεις και οι δύο!!!

Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rainbowarrior
Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,052 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε στις 14:26, 27-07-12:

Γιατί η Κομοτηνή έχει τις λιγότερες ψήφους;
Τι έχετε να πείτε γι' αυτή;

Παράθεση

hurricane (supergirl)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη hurricane
H supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,152 μηνύματα.

H hurricane έγραψε στις 18:15, 29-07-12:

νταξ όπου και να πας καλή παρέα να χεις και θα περνάς καλά :Ρ

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ανοιχτό Πανεπιστήμιο και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 16:14, 30-07-12:

Η Θεσσαλονίκη δαγκωτό!
Αν και είμαι Αθηναία, θεωρώ ότι η Θεσσαλονίκη είναι η ιδανική πόλη όχι μόνο για τις σπουδές, αλλά και γενικά για όλους τους τομείς της ζωής. Συνδυάζει τα θετικά της πόλης με τα θετικά της επαρχίας. Το λέω από προσωπική εμπειρία. Την περασμένη διετία ήμουν αποσπασμένη στη Θεσσαλονίκη και έκανα κι ένα μεταπτυχιακό. Πέρα από τις ομορφιές της πόλης έχω να πω ότι και τα πανεπιστήμια -από κάθε άποψη- είναι πολύ οργανωμένα (συγκεκριμένα μιλάω για το ΠΤΔΕ Θεσσαλονίκης).
Όταν έφυγα από εκεί, ένιωσα μεγάλη νοσταλγία. Μακάρι η ζωή να τα φέρει έτσι, ώστε να ξαναβρεθώ στη Θεσσαλονίκη.

Παράθεση

Jeanjean (John)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Jeanjean
Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

O Jeanjean Το πάθος κάνει τον κόσμο να γυρίζει. έγραψε στις 01:05, 31-07-12:

Η Αθήνα είναι μια ζωντανή πόλη.

Είναι η μόνη πόλη στην Ελλάδα η οποία αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα της ελληνικής κοινωνίας κάθε στιγμή.

Είναι η μόνη πόλη στην Ελλάδα η οποία μπορεί να ''εξιψωθεί'' και να ''πεσει'' σε μηδενικούς χρόνους.

Η μόνη πόλη η οποία σου πετάει κατάμουτρα πως δεν είναι όλα ρόδινα και ωραία.Και αυτό μου αρέσει.Θέλω να κατανοήσω την δυστυχία,την μιζέρια.Γιατί μόνο έτσι θα μπορέσω να γευτώ αυτά που μου προσφέρει.

ΕΝΤΟΝΕΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ.

Η Αθήνα είναι μια όμορφη πόλη.
Ομορφο είναι οτιδήποτε αληθινό.

Παράθεση

catherine1994

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη catherine1994
H catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 753 μηνύματα.

H catherine1994 έγραψε στις 01:11, 31-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από nafasskataa
Γιατί η Κομοτηνή έχει τις λιγότερες ψήφους;
Τι έχετε να πείτε γι' αυτή;
Εχει παρα πολυ φοιτητοκοσμο. Κλασικη φοιτητουπολη.
Εμενα δε μ'αρεσει σαν πολη ομως

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,625 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 01:24, 31-07-12:

Προτείνω Πάτρα για τους επαρχιώτες που δεν θέλουν τη μεγάλη τρέλα της Αθήνας.
Δεν ξέρω η Θεσσαλονίκη τι τρέλα έχει.
Οι περισσότεροι επαρχιώτες που δεν έχουν το ΑΕΙ στην πόλη τους και δεν θέλουν κάτι τεράστιο θα ήταν πολύ καλή η Πάτρα.
Φουλ στον φοιτητόκοσμο.
Θα το καταλάβετε το καλοκαίρι που εξαφανίζεται ο κόσμος

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Γιάννης John

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πόλη φοίτησης - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 45 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητική ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-07-15 στις 23:04.
    • Πόλη σπουδών - Από marian
      Το θέμα έχει λάβει 32 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητική ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-05-10 στις 17:03.
    • Γενικό Φροντιστήριο σε άλλη πόλη - Από tazoulini
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Α' Λυκείου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-11-09 στις 18:55.
    • Πόλη ή χωριό; - Από KLAUDIA BALOMENU
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-09-08 στις 23:58.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους