Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,920 εγγεγραμμένα μέλη και 3,085,835 μηνύματα σε 95,555 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 908 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Μαρτυράμε τα μηχανογραφικά μας

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ
H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 16:41, 19-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από petmak97
αα ωραια
αν και παντα πιστευα οτι ολοι οι μελλοντικοι φοιτητες θα προτιμουσαν (αν και εφοσον εχουν την οικονομικη δυνατοτητα) να μεινουν σε αλλη πολη...ξερεις αλλαγη παραστασεων εμπειριες...
Όχι για προσωπικούς λόγους θέλω Θεσσαλονίκη.
Αν υπήρχε η δυνατότητα να πάω κάπου αλλού θα ήταν Αθήνα και μετά Κρήτη.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stickerbush
Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 742 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 17:00, 19-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ
Όχι για προσωπικούς λόγους θέλω Θεσσαλονίκη.
Αν υπήρχε η δυνατότητα να πάω κάπου αλλού θα ήταν Αθήνα και μετά Κρήτη.
Μακριά απο Αθήνα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Επιφανές Μέλος

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 09:43, 20-07-16:

Γιατί το λες αυτό;
Παράθεση

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stickerbush
Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 742 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 09:59, 20-07-16:

Τη θεωρώ τοξική για ένα φοιτητή. Αν κάποιος θέλει -ζωαρα κλαμπαρα- και άλλα γραφικά, να προτιμήσει Θεσσαλονίκη. Αλλιώς, μια χαρά η Περιφέρεια.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,699 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 10:23, 20-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Stickerbush
Τη θεωρώ τοξική για ένα φοιτητή. Αν κάποιος θέλει -ζωαρα κλαμπαρα- και άλλα γραφικά, να προτιμήσει Θεσσαλονίκη. Αλλιώς, μια χαρά η Περιφέρεια.
Συμφωνώ. Τοξική, χαοτική με επιλεκτική φοιτητική ζωή.
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 11:01, 20-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Συμφωνώ. Τοξική, χαοτική με επιλεκτική φοιτητική ζωή.
Αγαπητέ Χρήστο να που βρήκαμε και ένα σημείο που διαφωνούμε!
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,699 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 11:03, 20-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Αγαπητέ Χρήστο να που βρήκαμε και ένα σημείο που διαφωνούμε!
Χεχεχε όλο και κάπου θα διαφωνήσαμε.
Έτσι υπάρχει άλλωστε και μεγαλύτερο ενδιαφέρον
Σιχαίνομαι την Αθήνα και όσους ξέρω που πέρασαν εδώ, ξενέρωσαν που βλέπουν φίλους τους να ζούνε αυτά που δεν ζουν αυτοί στο ελάχιστο.
Η Αθήνα έχει ωραία μέρη και πολλές επιλογές αλλά φοιτητική ζωή ΚΑΘΟΛΟΥ.
Ότι έχει στη ζωγράφου και όχι κάτι τρελό.
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

H Λένω έγραψε στις 11:18, 20-07-16:

Χεχεχε όλο και κάπου θα διαφωνήσαμε.
Έτσι υπάρχει άλλωστε και μεγαλύτερο ενδιαφέρον
Σιχαίνομαι την Αθήνα και όσους ξέρω που πέρασαν εδώ, ξενέρωσαν που βλέπουν φίλους τους να ζούνε αυτά που δεν ζουν αυτοί στο ελάχιστο.
Η Αθήνα έχει ωραία μέρη και πολλές επιλογές αλλά φοιτητική ζωή ΚΑΘΟΛΟΥ.
Ότι έχει στη ζωγράφου και όχι κάτι τρελό.
Θα συμφωνήσω ότι εξαρτάται από το τι ζητάει ο καθένας και από το κατά πόσο έχει "δέσει" με άτομα με τα ίδια ενδιαφέροντα. Εγώ είμαι παιδί της Αθήνας. Εντάξει θα κάνω τις εκδρομούλες μου να απολαύσω τη φύση, θα πάω και στο νησάκι το καλοκαίρι να κάνω τα μπάνια μου αλλά θα επιστρέψω στη βάση μου.΄Εχω βρει τα κουμπιά της Αθήνας (εξάλλου γνωριζόμαστε από τότε που γεννήθηκα) και αυτή τα δικά μου. Δεν θα μπορούσα να ζήσω πουθενά αλλού!
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Επιφανές Μέλος

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 12:01, 20-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Stickerbush
Ο λόγος που θα επέλεγα Αθήνα, Θεσσαλονίκη είναι τελείως προσωπικός και δε σχετίζεται με τη φοιτητική ζωή και τα γραφικά.

Αυτά που λες όμως ίσως ισχύουν. Δε μπορώ να έχω γνώμη γιατί δε γνωρίζω!
Παράθεση

allall1 (Bilbo)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη allall1
Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 2 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 359 μηνύματα.

O allall1 We are all just visitors to this time έγραψε στις 12:47, 20-07-16:

Ρε παιδιά , πρπ να καταλάβατε επιτέλους οτι η φοιτητική ζωη δεν εχει να κανει τοσο με τη πόλη , όσο με τους ανθρώπους, δεν ειναι τα κλαμπ αλλα οι φιλοσοφικές συζητήσεις στις 2 τα ξημερώματα , δεν ειναι τα λεφτα αλλα οι προσωπικότητες που θα έχετε την ευκαιρία να γνωρίστε. Οι άνθρωποι θα ειναι αυτοί που θα καθορίσουν τελικά την ποιότητα της φοιτητικής σας ζωής και οχι ο τόπος . Ειναι σαν να πηγαίνω μόνος σε συναυλία των acdc ( μεγαλούπολη ) και να περνάω βαρετά ενώ τους λατρεύω , και ύστερα να πηγαίνω σε συναυλία μιας άκυρης μπάντας ( επαρχία ) με καλη παρέα και να ζω αξέχαστες στιγμές . Εγω δήλωσα Θεσσαλονίκη πρώτη επιλογή για δυο λόγους : πρώτον θα χρειαστώ συγκατοίκηση και στην επαρχία ειναι λιγο δύσκολο καθώς ο αριθμός των φοιτητών ειναι περιορισμένος , και δεύτερον υπάρχει η δυνατότητα να γνωρίσω περισσότερους ανθρώπους , κατι το οποίο μαρεσει πολυ . Πάντως οποίος πιστεύει οτι η ποιοτητα της φοιτητικής ζωής εξαρτάται απο τον αριθμό των night clubs που διαθέτει η πόλη , το εχει χάσει το παιχνίδι απο πριν , κατα την άποψη μου
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη allall1 : 20-07-16 στις 12:51.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 13:35, 20-07-16:

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου. Ούτε υποστήριξα ότι φοιτητική ζωή είναι τα κλαμπζ.
Όμως, είναι διαφορετικό όταν σε μια πόλη το 10-15% είναι φοιτητές και όλοι μαζεμένοι σε συγκεκριμένες περιοχές και άλλο όταν οι φοιτητές είναι μια τρίχα του συνολικού πληθυσμού της πόλης και χάνονται μεταξύ τους στις τρομακτικές αποστάσεις της Αθήνας (λχ).

Είναι διαφορετικό όταν μένεις στη Πάτρα να παίρνεις τηλέφωνο τον κολλητό σου και να κανονίζεις να βρεθείτε σε 5 λεπτά εκεί και διαφορετικό όταν στην Αθήνα θέλεις το λιγότερο μισή ώρα με τα μέσα, που σου σπάνε τα νεύρα, με τον Χειμώνα να είσαι σα βδέλλα και να μην μπορείς να κουνηθείς και το καλοκαίρι να λιώνεις από τη ζέστη και να μυρίζει το βαγόνι σαν να μην υπάρχει αύριο.

Είναι διαφορετικό όταν ξενυχτάς σε φιλικό σπίτι στην Κομοτηνή και ξέρεις ότι με τα πόδια μπορείς να πας σπίτι, ας είναι και μεσάνυχτα. Ενώ στην Αθήνα δεν μπορείς. Πληρώνεις ταξί ή βενζίνες και σίγουρα χρόνο η/και κόπο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chris1993 : 20-07-16 στις 13:43.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

petmak97

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη petmak97
Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 211 μηνύματα.

O petmak97 έγραψε στις 14:02, 20-07-16:

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου. Ούτε υποστήριξα ότι φοιτητική ζωή είναι τα κλαμπζ.
Όμως, είναι διαφορετικό όταν σε μια πόλη το 10-15% είναι φοιτητές και όλοι μαζεμένοι σε συγκεκριμένες περιοχές και άλλο όταν οι φοιτητές είναι μια τρίχα του συνολικού πληθυσμού της πόλης και χάνονται μεταξύ τους στις τρομακτικές αποστάσεις της Αθήνας (λχ).

Είναι διαφορετικό όταν μένεις στη Πάτρα να παίρνεις τηλέφωνο τον κολλητό σου και να κανονίζεις να βρεθείτε σε 5 λεπτά εκεί και διαφορετικό όταν στην Αθήνα θέλεις το λιγότερο μισή ώρα με τα μέσα, που σου σπάνε τα νεύρα, με τον Χειμώνα να είσαι σα βδέλλα και να μην μπορείς να κουνηθείς και το καλοκαίρι να λιώνεις από τη ζέστη και να μυρίζει το βαγόνι σαν να μην υπάρχει αύριο.

Είναι διαφορετικό όταν ξενυχτάς σε φιλικό σπίτι στην Κομοτηνή και ξέρεις ότι με τα πόδια μπορείς να πας σπίτι, ας είναι και μεσάνυχτα. Ενώ στην Αθήνα δεν μπορείς. Πληρώνεις ταξί ή βενζίνες και σίγουρα χρόνο η/και κόπο.

Εδω που τα λεμε εχεις δικιο αλλα προσωπικα θεωρω οτι ειτε εισαι φοιτητης σε μια επαρχιακη πολη ειτε στην Αθηνα κατι θα κερδισεις και κατι θα χασεις...απλα στην Αθηνα οσο χαοτικη και να ναι μπορεις οποιαδηποτε ωρα της μερας και της νυχτας να βρεις το οτιδηποτε..πχ εισαι εξω μεχρι 4:00 το πρωι και δεν εχεις φαει γτ ησουν για ποτο..στην Αθηνα θα βρεις να φας και οχι απαραιτητα πατσααααα...πας μοναστηρακι χτυπας μερικα σουβλακια και εισαι κομπλε...στην επαρχια λιγο δυσκολο...σαφως εχει και τα αρνητικα που ειπες απλα τιποτα δν ειναι ασπρο-μαυρο....ααα επισης κατι αλλο ασημαντο: αν μαθεις να οδηγεις στην Αθηνα τελειωσες...πηγαινε σε οποιαδηποτε πολη της Ελλαδας μετα και θα σαι ανετος...ξερω ειναι ειδικα αυτα π λεω αλλα ειναι τα πρωτα θετικα π μ ηρθαν στο μυαλο..
ΥΓ.
εγω μενω επαρχια αλλα ειμαι απο Αθηνα
και τελος να πω οτι φοιτητης θα σαι...δεν θα επρεπε να σε νοιαζει η ποιοτητα των κλαμπ ας πουμε αλλα η ποιοτητα του πανεπιστημιου ξερω γω....
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

H Λένω έγραψε στις 14:35, 20-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από allall1
Πάντως οποίος πιστεύει οτι η ποιοτητα της φοιτητικής ζωής εξαρτάται απο τον αριθμό των night clubs που διαθέτει η πόλη , το εχει χάσει το παιχνίδι απο πριν , κατα την άποψη μου
και τελος να πω οτι φοιτητης θα σαι...δεν θα επρεπε να σε νοιαζει η ποιοτητα των κλαμπ ας πουμε αλλα η ποιοτητα του πανεπιστημιου ξερω γω....
Από όλα όσα είπαμε αυτή είναι η ουσία του θέματος!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

TrainMan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TrainMan
Ο TrainMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O TrainMan έγραψε στις 18:17, 20-07-16:

Ρε παιδια, συγνωμη αν ειναι fail με το θεμα αλλα δν ξερω π αλλου να ρωτησω. Τα Αγγλικα πρεπει να αναφερονται στη βεβαιωση προσβασης? (Ειμαι με τ παλιο συστημα αν εχει να κανει μ αυτο)
Παράθεση

μιχαηλ1

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μιχαηλ1
Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O μιχαηλ1 έγραψε στις 20:16, 21-07-16:

Ναι,στην δικια μου παντως αναφερονται(δεν ξερω αν ειναι διαφορετικο για το παλαιο)
Παράθεση

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Επιφανές Μέλος

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 09:22, 22-07-16:

πχ εισαι εξω μεχρι 4:00 το πρωι και δεν εχεις φαει γτ ησουν για ποτο..στην Αθηνα θα βρεις να φας και οχι απαραιτητα πατσααααα...πας μοναστηρακι χτυπας μερικα σουβλακια και εισαι κομπλε...στην επαρχια λιγο δυσκολο..
ταπεράκι
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

H Λένω έγραψε στις 08:34, 05-07-17:

Λίγες μέρες έμειναν μέχρι και τις 14 Ιουλίου που λήγει η προθεσμία υποβολής των μηχανογραφικών. ΄Εχετε καταλήξει στις επιλογές σας;
Παράθεση

kramer123

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kramer123
Ο kramer123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 306 μηνύματα.

O kramer123 έγραψε στις 10:50, 05-07-17:

1)δετ οπα
2)οδε οπα
3)ναυτιλιακα παπει
4)οδε παπει
..............
Λογικα θα ξαναδωσω γιατι δετ ηθελα απτην αρχη αλλα με 14856 δεν εχω ελπιδες
Παράθεση

#LoveMaths (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη #LoveMaths
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O #LoveMaths #NTUAWannaKnow? έγραψε στις 11:09, 05-07-17:

1) Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ
2) Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
3) ΠΛηροφορικής ΕΚΠΑ
4) Μαθηματικό ΕΚΠΑ

Με 18184 μόρια ίσως έχω ελπίδα για το 2ο.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Psyco

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Psyco
H Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 164 μηνύματα.

H Psyco έγραψε στις 12:15, 05-07-17:

1. Ψυχολογία Καποδιστριακού
2. Ψυχολογία Παντείου
3. Ψυχολογία Αριστοτελείου
4. Ψυχολογία Κρήτης
5. Νομική Αθήνας
6. Νομική Θεσσαλονίκης
7. Νομική Κομοτηνής
8. Φπψ Αθήνας
9. Φπψ Ιωαννίνων
10. Κοινωνικής Διοίκησης κομοτηνη

άχρηστα όλα Αλλά μ είπαν να βάλω πολλά...περναω στην πρώτη επιλογή κ έχω κ περιθωριο 500 να ανέβουν οι βάσεις
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PanosGR
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 667 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 14:15, 05-07-17:

1) Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών ΟΠΑ
2) Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας ΟΠΑ
3) Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων ΟΠΑ
4) Οικονομικών Επιστημων ΕΚΠΑ
5) Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ
6) ΔΕΣ Πειραιώς
7) ΔΕΣ Πάντειου
Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων Πειραιώς
9) Οικονομικής Επιστήμης Πειραιώς
10) Δημόσιας Διοίκησης Πάντειου
11) Οικονομικής και Περιφερειακής Ανάπτυξης Πάντειου

Νομίζω ότι περνάω στο ΔΕΟΣ!
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotis econ
Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 491 μηνύματα.

O panagiotis econ έγραψε στις 14:55, 05-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από PanosGR
1) Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών ΟΠΑ
2) Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας ΟΠΑ
3) Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων ΟΠΑ
4) Οικονομικών Επιστημων ΕΚΠΑ
5) Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ
6) ΔΕΣ Πειραιώς
7) ΔΕΣ Πάντειου
Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων Πειραιώς
9) Οικονομικής Επιστήμης Πειραιώς
10) Δημόσιας Διοίκησης Πάντειου
11) Οικονομικής και Περιφερειακής Ανάπτυξης Πάντειου

Νομίζω ότι περνάω στο ΔΕΟΣ!
Τοσο διαφορετικα αντικειμενα απο το 1-3?
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 667 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 15:01, 05-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotis econ
Τοσο διαφορετικα αντικειμενα απο το 1-3?
Περνάω στο πρώτο, μάλλον. Το ΔΕΟΣ μπορώ να το χρησιμοποιήσω για να κατευθυνθώ προς HR μιας και το ανθρώπινο δυναμικό σχετίζεται με τα οικονομικα της εργασίας, το εργατικό δίκαιο. Επίσης, μπορώ να πάρω μαθηματα επιλογής από άλλα τμήματα. Τέλος, θα κάνω μαθηματα πολιτικής και διεθνών σχέσεων που λατρευω!
Αν περασω Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας, μπορώ να το στρέψω προς έιτς αρ μέσω της ειδικής κατεύθυνσης που υπάρχει.
ΟΔΕ, του κλασικ, αλλά τι να κάνουμε. Έχει πολλα μαθηματα που μου αρεσουν!
Παράθεση

Akratitos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akratitos
Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 89 μηνύματα.

O Akratitos sometimes i find myself in Nowher έγραψε στις 15:21, 05-07-17:

Δετ. Λοχρη. Ναυτιλιακα. Την σειρα δεν την ξερω
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ιππολύτη
H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 717 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 22:17, 05-07-17:

Εγώ ένα θα σας μαρτυρήσω. 7η επιλογή Ιατρική, τη σνομπάρω γενικά παρόλο που την πιάνω.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τυφών

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τυφών
Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

O Τυφών έγραψε στις 22:41, 05-07-17:

Κατά 99%

1)ΗΜΜΥ (ΕΜΠ)
2) ΜΜ (ΕΜΠ)
3) ΝΜΜ (ΕΜΠ)
4) ΧΜ (ΕΜΠ)

Αλλά κατά πάσα πιθανότητα είμαι σίγουρα στην πρώτη επιλογή με περιθώριο κιόλας.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,155 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 13:06, 06-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από stefaniat
Εγώ ένα θα σας μαρτυρήσω. 7η επιλογή Ιατρική, τη σνομπάρω γενικά παρόλο που την πιάνω.
Γίνεται να δηλώσεις επιστήμες υγείας με αυτά τα μαθήματα που έδωσες; Χωρίς απώλεια μορίων;
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ιππολύτη
H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 717 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 13:17, 06-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Γίνεται να δηλώσεις επιστήμες υγείας με αυτά τα μαθήματα που έδωσες; Χωρίς απώλεια μορίων;
Έδωσα και Βιολογία Γενικής και άνοιξα το 3ο πεδίο. Έβγαλα 13.000. Προφανώς θα τη βάλω γιατί απλώς μου φάνηκε αστείο
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,252 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 13:22, 06-07-17:

Και μένα θα μου φανεί αστείο όταν πιάσεις την 7η σου επιλογή και περάσεις εκεί.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ria...

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ria...
H Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H Ria... έγραψε στις 11:05, 07-07-17:

Ας πω και εγω τα δικά μου και θέλω και απόψεις για μια θέση.

1. Πληροφορικής ΟΠΑ
2. Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ
3. Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕΙ Αθήνας
4. Στατιστικής ΟΠΑ, περνάω με σχεδόν 360 παραπάνω μόρια
5. Οικονομικών Επιστημων ΕΚΠΑ
6. Πληροφορικής Πειραιώς
7. Ψηφιακών συστημάτων Πειραιώς
8. Οικονομικής Επιστήμης Πειραιώς
9. Στατιστικής και ασφαλιστικής Πειραιώς, περνάω με σχεδόν 800 παραπάνω μόρια
απο εδω και κάτω διάφορα τμήματα λογιστικής και διοίκησης επιχειρήσεων σε ΤΕΙ Αθήνας και ΤΕΙ Πειραία που περνάω σε όλα...

Σχεδόν σε όλα τα τμήματα που γράφω, πρέπει να πέσουν κάπως οι βάσεις για να τα πιάσω, και στο μηχανικών να πέσει γύρω στα 150 μόρια. Αλλά αυτή την 3η επιλογή, να την βάλω εκεί ή πιο χαμηλά; Ναι με ενδιαφέρει η πληροφορική και οτι σχετίζεται με αυτήν αλλά φοβάμαι μήπως κάνω βλακεία και πρέπει να μπει πιο κάτω...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γατόπαρδος.

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Γατόπαρδος.
Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 592 μηνύματα.

O Γατόπαρδος. έγραψε στις 11:15, 07-07-17:

1)Ιατρικο ΣΣΑΣ
2)Ιατρικη Θεσσαλονικης
3)Ιατρικη Ιωαννινων
4)Ιατρικη Πατρας
5)Ιατρικη Αλεξανδρουπολης

Λογικα μπαινω 1 η 2
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

manolis_98

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη manolis_98
Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 908 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 14:41, 07-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ria...
Ας πω και εγω τα δικά μου και θέλω και απόψεις για μια θέση.

1. Πληροφορικής ΟΠΑ
2. Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ
3. Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕΙ Αθήνας
4. Στατιστικής ΟΠΑ, περνάω με σχεδόν 360 παραπάνω μόρια
5. Οικονομικών Επιστημων ΕΚΠΑ
6. Πληροφορικής Πειραιώς
7. Ψηφιακών συστημάτων Πειραιώς
8. Οικονομικής Επιστήμης Πειραιώς
9. Στατιστικής και ασφαλιστικής Πειραιώς, περνάω με σχεδόν 800 παραπάνω μόρια
απο εδω και κάτω διάφορα τμήματα λογιστικής και διοίκησης επιχειρήσεων σε ΤΕΙ Αθήνας και ΤΕΙ Πειραία που περνάω σε όλα...

Σχεδόν σε όλα τα τμήματα που γράφω, πρέπει να πέσουν κάπως οι βάσεις για να τα πιάσω, και στο μηχανικών να πέσει γύρω στα 150 μόρια. Αλλά αυτή την 3η επιλογή, να την βάλω εκεί ή πιο χαμηλά; Ναι με ενδιαφέρει η πληροφορική και οτι σχετίζεται με αυτήν αλλά φοβάμαι μήπως κάνω βλακεία και πρέπει να μπει πιο κάτω...
Οσον αφορα την πληροφορικη,απο τει θα εχεις περισσοτερο πρακτικη προσεγγιση,απο πανεπιστημιο θα την μελετησεις (και) σαν επιστημη.
Παράθεση

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 14:47, 07-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από manolis_98
Οσον αφορα την πληροφορικη,απο τει θα εχεις περισσοτερο πρακτικη προσεγγιση,απο πανεπιστημιο θα την μελετησεις (και) σαν επιστημη.
Αν μπω πληροφορική σε ΑΕΙ, που η αλήθεια είναι οτι δεν το νομίζω, ας την μελετήσω και σαν επιστήμη...
Παράθεση

manolis_98

Φοιτητής

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 908 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 14:57, 07-07-17:

Αν θες πανεπιστημιο ,αναθεωρησε το μηχανογραφικο σου.Συμφωνα με το τωρινο και σε συνδυασμο με τα μορια σου ,καταληγεις στην 3η επιλογη σου κατα 99%.
Παράθεση

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 15:00, 07-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από manolis_98
Αν θες πανεπιστημιο ,αναθεωρησε το μηχανογραφικο σου.Συμφωνα με το τωρινο και σε συνδυασμο με τα μορια σου ,καταληγεις στην 3η επιλογη σου κατα 99%.
Σύμφωνα με τον παραπάνω συνδιασμό, το ξέρω οτι καταλήγω στην 3η επιλογή... Αλλάζω σειρά και αν είμαι τυχερή καταλήγω στα ψηφιακά, διαφορετικά....
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

O PanosGR έγραψε στις 16:00, 07-07-17:

Σύμφωνα με τον παραπάνω συνδιασμό, το ξέρω οτι καταλήγω στην 3η επιλογή... Αλλάζω σειρά και αν είμαι τυχερή καταλήγω στα ψηφιακά, διαφορετικά....
Γιατί δε βάζεις Πληροφορικης και Τηλεπικοινωνιών στη Τρίπολη;
Παράθεση

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 16:04, 07-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από PanosGR
Γιατί δε βάζεις Πληροφορικης και Τηλεπικοινωνιών στη Τρίπολη;
Γιατί θέλω μόνο Αθήνα
Παράθεση

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotis econ
Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 491 μηνύματα.

O panagiotis econ έγραψε στις 17:13, 07-07-17:

Γιατί θέλω μόνο Αθήνα
Ποσα μορια εβγαλες?
Παράθεση

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 16:43, 08-07-17:

Το έχω πει τόσες φορές που μερικοί το έχουν μάθει απέξω
Δεν το ξαναλέω...
Παράθεση

shadow

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη shadow
H shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστημών Εκπαίδευσης & Αγωγής Στην Προσχολική Ηλιαία (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 148 μηνύματα.

H shadow έγραψε στις 22:04, 08-07-17:

1)Δημοσιας Διοικησης Παντειου
2)Νηπιαγωγων Πατρας
3)Δημοτικης εκπαιδευσης Πατρας

Και μετα δεν ξερω τι αλλο θα βαλω γιατι περναω ανετα στην 1η επιλογη.

Ειναι δυσκολο να κανουμε το μηχανογραφικο;Γιατι μου λενε να το κανω με τη βοηθεια καποιου καθηγητη και αναρωτιεμαι αν εχει καμια παγιδα και αν δεν ειναι τοσο απλο οσο νομιζα.Τι βηματα ακολουθουμε;
Παράθεση

shadow

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη shadow
H shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστημών Εκπαίδευσης & Αγωγής Στην Προσχολική Ηλιαία (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 148 μηνύματα.

H shadow έγραψε στις 12:45, 10-07-17:

Παιδια μια χαζη απορια για το μηχανογραφικο μου,επειδη θα το κανω μονη μου πρωτη φορα

Εχω βγαλει 13.649 μορια και θελω να περασω Δημοσια Διοικηση Παντειου που περσι ειχε 12.000+ μορια.
Βαζω λοιπον αυτη τη σχολη πρωτη και μετα θα βαλω αλλες με λιγοτερα μορια.Δεν παιζει να γινει κατι και να περασω στη δευτερη επιλογη ετσι;Εννοω οκ τη σχολη λογικα την πιανω αλλα λογω μηχανογραφικου.
Παράθεση

paopaopao

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη paopaopao
Ο paopaopao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O paopaopao έγραψε στις 12:54, 10-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από shadow
Παιδια μια χαζη απορια για το μηχανογραφικο μου,επειδη θα το κανω μονη μου πρωτη φορα

Εχω βγαλει 13.649 μορια και θελω να περασω Δημοσια Διοικηση Παντειου που περσι ειχε 12.000+ μορια.
Βαζω λοιπον αυτη τη σχολη πρωτη και μετα θα βαλω αλλες με λιγοτερα μορια.Δεν παιζει να γινει κατι και να περασω στη δευτερη επιλογη ετσι;Εννοω οκ τη σχολη λογικα την πιανω αλλα λογω μηχανογραφικου.
Αν η βαση ανεβει θα περασεις στην δευτερη κατα σειρα επιλογη, αν δεν πιασεις τη δευτερη θα πας στην τριτη κ.ο.κ.Λογικα ομως την πιανεις τη σχολη σου μην αγχωνεσαι
Παράθεση

manolis_98

Φοιτητής

O manolis_98 έγραψε στις 13:10, 14-07-17:

Πάμε,ξεκινήστε να μαρτυράτε τα οριστικοποιημένα σας
Παράθεση

xristarac

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xristarac
Ο xristarac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O xristarac έγραψε στις 14:01, 14-07-17:

(1) Ναυπηγών ΜΜ
(2) ΜΜ ΕΜΠ
(3) ΜΜ Πατρα
(4) ΜΜ Βόλος
Παράθεση

InMathWeTrust

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη InMathWeTrust
Ο InMathWeTrust αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O InMathWeTrust έγραψε στις 00:48, 16-07-17:

(1) Μαθηματικό Αθηνών
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

O PanosGR έγραψε στις 11:37, 16-07-17:

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,252 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 12:14, 16-07-17:

Απ' ότι φαίνεται δε θέλεις να φύγεις από Αθήνα.
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

O PanosGR έγραψε στις 12:18, 16-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Απ' ότι φαίνεται δε θέλεις να φύγεις από Αθήνα.
Ναι, προτιμώ να παραμείνω εδώ.
Παράθεση

justarandomgirl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη justarandomgirl
H justarandomgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H justarandomgirl έγραψε στις 13:33, 16-07-17:

Δήλωσε κανείς στην παρέα Εμποροπλοιάρχων;
Παράθεση

manolis_98

Φοιτητής

O manolis_98 έγραψε στις 12:30, 22-07-17:

1)ΔΕΤ ΟΠΑ
2)ΛΟΧΡΗ ΟΠΑ
3)ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΕΚΠΑ
4)ΟΔΕ ΟΠΑ
5)ΟΙΚ.ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΟΠΑ
6)ΤΡΑΠΕΖΙΚΑ ΠΑΠΕΙ
7)ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΟΠΑ
8 )ΟΔΕ ΠΑΠΕΙ
9)ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΝΟΜΙΚΗΣ
10%[6%] στο 1)2) θα κάτσει ,θα δείξει.Καλά αποτελέσματα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους