Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,050 εγγεγραμμένα μέλη και 3,063,284 μηνύματα σε 93,764 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 402 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Πανελλήνιες ξανά

peace (Ειρήνη)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη peace
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Αισθητικής και Κοσμητολογίας ΤΕΙ Αθήνας . Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H peace έγραψε στις 10:23, 31-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από chris_90
Κατα 90% θα ξαναδωσω το 2009. Παρολο που περασα σε μια πανεπιστημιακη σχολη της ταξης των 17.000 μοριων και με αντικειμενο που μου αρεσει παρα πολυ, δεν ξερω τι αντικρυσμα θα εχει το πτυχιο μου στην αγορα εργασιας. Μπορει στην πορεια να "κολλησω" στη σχολη (ειδα τα μαθηματα και μονο απο τους τιτλους μου αρεσαν) και να μην ξαναδωσω καθως δεν εχω κουραγιο (τουλαχιστον τωρα), κουραστηκα απιστευτα περισυ.
Βρε συ απο τη στιγμή που σου αρέσει μην κολλάς.. δν υπάρχει λόγος να περάσεις πάλι τα ίδια... Εγώ λέω να πάς κ Τέλος!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lam10 (http://lambros10.hi5.com)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη lam10
Ο http://lambros10.hi5.com αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O lam10 έγραψε στις 12:39, 31-08-08:

λογικα θα εχει γιατι τα περισσοτερα φροντ. εχουν μεταλυκειακα τμηματα τα οποια δουλευουν το πρωι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Letta

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Letta
H Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 232 μηνύματα.

H Letta έγραψε στις 12:52, 31-08-08:

Αχ, μακάρι να έχει, γιατί το πρωί το μυαλό είναι πιο καθαρο και δεν θα είμαι και τόσο κουρασμένη.
Λέω να πάω την άλλη Δευτέρα, γιατί θα λειψω τώρα για μια βδομάδα.
Λέτε να είναι αργά?

Παράθεση

lam10 (http://lambros10.hi5.com)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη lam10
Ο http://lambros10.hi5.com αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O lam10 έγραψε στις 13:52, 31-08-08:

εγω στην θεση σου θα επαιρνα ενα τηλ. στο φροντ. να ρωτησω αν κανουν πρωινα μαθηματα.αν ναι τοτε θα κανονισα μια μερα να περασω απο εκει για τα υπολοιπα..

Παράθεση

anastasia90 (αναστασια)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη anastasia90
H αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Απόφοιτος του τμήματος Κτηνιατρικό (ΣΣΑΣ) Θεσσαλονίκης Γενική Σειρά και μας γράφει απο Κίσσαμος (Χανιά). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H anastasia90 έγραψε στις 17:23, 31-08-08:

γεια σε ολους! εχω μια απορια.αν καποιος δινει 2η φορα αναγκαζεται να παρει και το ιδιο μαθημα επιλογης?ας πουμε καποιος που εδωσε βιολογια δεν μπορει να παρει την 2η φορα μαθηματικα και οικονομια?ευχαριστω.

Παράθεση

Proudqueen

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Proudqueen
H Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H Proudqueen έγραψε στις 17:24, 31-08-08:

μπορεις να το αλλαξεις

Παράθεση

Hey Joy

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Hey Joy
H Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 283 μηνύματα.

H Hey Joy έγραψε στις 16:16, 01-09-08:

Αγαπητε Raziel ο αδελφος μου εβγαλε 17704 μόρια και περασε στο τμήμα πολιτικής επιστήμης και δημόσιας διοικησης που ανήκει στη σχολή νομικών, οικονομικών και πολιτικών επιστημών του πανεπιστημίου Αθήνας.΄Ηθελε σαν και σένα Νομική γιαυτό και δήλωσε αυτό το τμήμα επειδή ήταν ότι πιο κοντινό στο αντικείμενο. Πληροφορηθήκαμε ότι οι πτυχιούχοι ΑΕΙ και ΤΕΙ μπορούν να δώσουν κατατακτήριες εξετάσεις σε όποια σχολή επιθυμούν. Δίνουν 3 μαθήματα συγκεκριμένα για τη Νομική είναι οι Γενικές Αρχές Αστικού Δικαίου,το Γενικό Ποινικό Δίκαιο και το Συνταγματικό Δίκαιο και αν τα περάσουν γράφονται στο δεύτερο έτος της σχολής. Δηλαδή κάτω από ιδανικές συνθήκες σε 7 χρόνια βρίσκεσαι με 2 πτυχία και το σημαντικότερο με το πτυχίο της σχολής που σε ενδιαφέρει πραγματικά. ΄Εχεις πολύ καλή βαθμολογία. Πώς είσαι σίγουρος πως θα βγάλεις περισσότερα μόρια αν θα ξαναδώσεις. Βέβαια η απόφαση είναι δική σου αλλά για σκέψου και αυτήν την εναλλακτική. Καλή τύχη ότι και αν κάνεις.

Παράθεση

Lady_Of_Carnage (Ελένα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Lady_Of_Carnage
H Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H Lady_Of_Carnage έγραψε στις 19:36, 01-09-08:

Μια χαρα ειναι Οκτώβριο!! Εγώ φέτος ξεκινησα Δεκεμβρη για να ξαναδωσω για δευτερη φορα και εβγαλα 3000 περισσοτερα μορια απο περισυ...Θελει ομως καλο προγραμματισμο!

Παράθεση

Afey (Θέμης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Afey
Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,270 μηνύματα.

O Afey έγραψε στις 19:40, 01-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Letta
Λοιπόν φέτος ξαναδίνω πανελλήνιες. Είμαι τεχνολογική κατεύθυνση και θα κάνω φροντιστήρια μόνο στην Έκθεση & Α.Ε.Π.Π , καθώς πέρυσι έκανα μόνο Φυσική (ιδιαίτερα), Μαθηματικά & Μαθηματικά Γ.Π .
Λέω να πάω απο Δευτέρα στο φροντηστίριο για να δω έτσι τιμές και τέτοια και σκέφτομαι να τους πω να ξεκινήσω απο Οκτώμβριο.
Θέλω να πιστεύω ότι θα τα καταφέρω καλά και στα μαθήματα που δεν θα κάνω φροντ.
Λέω στα μαθηματικά ΚΑΤ. & Γ.Π να πω τον καθηγητή που με έκανε πέρυσι απλά να μου δίνει κάποια τεστ να κάνω, εφόσων βέβαια εγώ έχω καθίσει και διαβάσει. Στην φυσική σκέφτομαι πάλι το ίδιο.
Θέλω όμως να μου πείτε και εσείς τι γνώμη σας σε κάποια θέματα.
-Ας πούμε θα ήταν καλά αν ξεκινούσα απο τον Οκτώμβρη? & Το άλλο που είπα για τα μαθηματα που δεν θα κάνω φροντ. να πηγαίνω μόνο για τεστ, το βρίσκετε καλή ιδέα?

Οκτώβριο.

Παράθεση

nistoso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nistoso
Ο nistoso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O nistoso έγραψε στις 20:08, 01-09-08:

Αμα μπορεις πηγαινε Αγγλια για σπουδες.
αμα εχεις ιδεα απο περσυ στο τι γινεται στο περιπου στα μαθηματα κ τον δεκεμβρη να αρχισεις αλλα τους 2 τελευταιους μηνες να λιωσεις μια χαρα θα τα πας. Επισης σου προτεινω να βαλεις πιο ψηλα τον πηχη πχ στο 17-18 για να πας στο 15 καπως ετσι

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 12:47, 03-09-08:

Εγω τουλαχιστον θα ξεκινησω Οκτωβριο! Στα υπολοιπα μαθηματα πλην των μαθηματικων δεν νομιζω να εχω ιδιαιτερα κενα. Απλως πρεπει να εξασκουμαι συνεχεια για να μην χασω τη φορμα μου. Στα μαθηματικα μονο θελω αρκετη δουλεια...

Παράθεση

Joe_Dalton123 (mihalis)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Joe_Dalton123
Ο mihalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Απόφοιτος του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών Κρήτης (Ηράκλειο) . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O Joe_Dalton123 έγραψε στις 11:06, 06-09-08:

Εύχομαι σε ολους οσους ξανα δινουν καλη δυναμη κουραγιο και πιστευω πως αν πιστευουν στον εαυτο τους θα τα καταφερουν.Ενω σε αυτουσ που περασαν σε καποια σχολη καλη προοδο και καλη φοιτητικη ζωη.

Παράθεση

ladydragon22

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη ladydragon22
H ladydragon22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H ladydragon22 έγραψε στις 20:27, 06-09-08:

παιδια δυνατα και φετος!!!!!!:no1: διαβασμα και απιμονη!!!!

Παράθεση

Letta

Απόφοιτος

H Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 232 μηνύματα.

H Letta έγραψε στις 16:04, 08-09-08:

Τελικά παιδιά θα φύγω στο εξωτερικό! Λόγω κάποιων εκρεμοτήτων θα έμενα στην Ελλάδα για 1 χρόνο και με αυτήν την λογική σκεφτόμουν να ξαναδώσω πανελήνιες. Μετά όμως σκέφτηκα: να διαβάζω 1 χρόνο, 6 μαθήματα για τις πανελλήνιες ή να κάνω αγγλικά (που με αρέσουν πολύ) και να πάρω κανένα σοβαρό πτυχίο που δεν έχω και να πάω στο εξωτερικό που και τα πανεπιστήμια είναι καλύτερα?...Θα μου πείτε ναι είναι καλύτερα αλλά και πιο δύσκολα. Το σκέφτηκα και αυτό, και λέω καλύτερα έτσι, θα μάθω να είμαι και συνεπείς.

Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Evris7
Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 800 μηνύματα.

O Evris7 έγραψε στις 16:21, 08-09-08:

Χμμ... τότε καλύτερα έτσι. :no1:

Παράθεση

ladydragon22

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη ladydragon22
H ladydragon22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H ladydragon22 έγραψε στις 19:28, 12-09-08:

αχ εγω τι να πω!!!πηγα να δωσω και εκανα ξαφνικα εγχειρηση!!!παλι φετος ομως!!!μενει καμια θεσσαλονικη που ξαναδινει?

Παράθεση

Catherine3

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Catherine3
H Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Catherine3 έγραψε στις 19:25, 13-09-08:

Εγώ έβγαλα 18179 και θα ξαναδώσω πανελλήνιες γιατί δεν πέρασα στην σχολή που ήθελα!Οι περισσότεροι μου λένε ότι κάνω βλακεία γιατί εκεί που πέρασα είναι πολλή καλή σχολή κ έβγαλα πολλά μόρια.Όμως δεν είναι αυτό που θέλω κ φοβάμαι πως θα το μετανιώσω. Από την άλλη με έχουν τρομοκρατήσει γιατί λένε ότι του χρόνου ίσως δεν τα καταφέρω πάλι. Τι να κάνω?

Παράθεση

Letta

Απόφοιτος

H Letta έγραψε στις 21:24, 13-09-08:

Σε τι σχολή πέρασες?

Παράθεση

Catherine3

Φοιτητής

H Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Catherine3 έγραψε στις 03:09, 14-09-08:

Πέρασα στους ηλεκτρολόγους μηχανικούς κ μηχανικούς υπολογιστών στην Ξάνθη ενώ ήθέλα τους πολιτικούς μηχανικούς. Τα 18179 είναι στο 3ο πεδίο. Στο 4 έβγαλα 17988.

Παράθεση

Catherine3

Φοιτητής

H Catherine3 έγραψε στις 15:05, 14-09-08:

έβγαλα 18179 κ πέρασα στους ηλεκτρολόγους Ξάνθης ενώ ήθελα τους πολιτικούς μηχανικούς (τα μόρια μου στο 4ο είναι 1798 κ θέλω να ξαναδώσω . Οι περισσότεροι μου λένε ότι κάνω βλακεία όμως δεν σέβονται την απόφαση μου κ με έχουν τρομοκρατήσει? Τι να κάνω?

Παράθεση

aliki_s

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη aliki_s
H aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 233 μηνύματα.

H aliki_s έγραψε στις 15:35, 14-09-08:

Μην φοβάσαι τπτ...Απλώς παρακολούθησε το 1ο εξάμηνο στη σχολή (ίσως τελικά το αντικείμενο να σ ενδιαφέρει περισσότερο) και αν δεν σου αρέσει ξαναδίνεις... Σιγά ένας χρόνος δεν είναι και τπτ σπουδαίο...κάνει μια ακόμα προσπάθεια, και να μην τα καταφέρεις τη δεύτερη φορα που λέει ο λόγος θα τα χεις καλά με τον εαυτό σου....

Παράθεση

Adam164

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Adam164
Ο Adam164 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Adam164 έγραψε στις 06:43, 15-09-08:

Κ εγώ ένας απ τους πολλούς που, αν και πέρασα σε σχολή, θα ξαναδώσω και θα ξαναφάω πανελλήνιες στη μάπα! δυστυχώς δεν πέρασα κάπου που να μ αρέσει. Τη σχολή θα την παρακολουθήσω για να δω τι ακριβώς είναι. Ελπίζω του χρόνου να πάω από το 10800 στο 13 και κατι...

Παράθεση

Lady_Of_Carnage (Ελένα)

Φοιτητής

H Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H Lady_Of_Carnage έγραψε στις 22:30, 15-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Adam164
Κ εγώ ένας απ τους πολλούς που, αν και πέρασα σε σχολή, θα ξαναδώσω και θα ξαναφάω πανελλήνιες στη μάπα! δυστυχώς δεν πέρασα κάπου που να μ αρέσει. Τη σχολή θα την παρακολουθήσω για να δω τι ακριβώς είναι. Ελπίζω του χρόνου να πάω από το 10800 στο 13 και κατι...
μπορει κ περισσοτερα αν κανεις καλο προγραμμα!!:no1:

Παράθεση

Trolen (Πετρος)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Trolen
Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Trolen έγραψε στις 22:46, 17-09-08:

Εβγαλα 8200 μορια,και 9.4 στα ενδοσχολικα και δεν πηρα απολυτηριο και τα δινω και τα δυο ξανα...

Παράθεση

Raziel

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Raziel
Ο Raziel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O Raziel έγραψε στις 19:28, 18-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Trolen
Εβγαλα 8200 μορια,και 9.4 στα ενδοσχολικα και δεν πηρα απολυτηριο και τα δινω και τα δυο ξανα...
Φιλε μου,υπομονη τοτε και οσο για το απολυτηριο,ειναι απλα γελοιοι που δε στο δωσαν και μαλιστα για αμελητεα διαφορα..

Κουραγιο και μονο κουραγιο..και ολα θα πανε καλα!!
-----------------------------------------
Τελικα,παιδια,ειναι λιγο ειρωνικο αυτο που θα πω αλλα να πως τα φερνει η ζωη..

Δημιουργησα αυτο το θεμα,γιατι ημουν σιγουρος οτι θα ξανα δωσω φετος..Ημουν σιγουρος μεχρι χθες που πηγα να γραφτω στη σχολη μου..(θα την παραταγα μετα και θα ξανα δινα!)

Μου αρεσε τοσο πολυ,που θα παω τελικα..Και να φανταστειτε,ημουν 100% σιγουρος πως δε θα πηγαινα!!Τι μυαλα κουβαλαμε,ηθελα να ξερα!!

Οσοι,ομως,δινετε,μη στενοχωριεστε και μην αγχωνεστε!
Θα τα καταφερετε εξαιρετικα,επιτυγχανοντας καθε στοχο σας με μοναδικο αποτελεσμα!Η δευτερη φορα ειναι παντα καλυτερη!!

Παράθεση

aliki_s

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη aliki_s
H aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 233 μηνύματα.

H aliki_s έγραψε στις 19:57, 18-09-08:

Raziel πολύ χαίρομαι που τελικά δεν θα εγκαταλείψεις τη σχολή σου καθώς είναι από τις πιο ενδιαφέρουσες και αξίζει τον κόπο (αν ήμουν θεωρητική θα ήταν η πρώτη επιλογή μου).... Σου εύχομαι καλή σταδιοδρομία και επιτυχία σε ο,τι κάνεις!!

Επίσης, συγχαρητήρια σε όσους αποφασίσουν να ξαναδώσουν για την επιμονή και το θάρρος τους να ξαναπροσπαθήσουν για το στόχο τους...! Ευχομαι ό,τι καλύτερο!

Παράθεση

Lady_Of_Carnage (Ελένα)

Φοιτητής

H Lady_Of_Carnage έγραψε στις 22:31, 18-09-08:

κι εγω αν ημουν θεωρητικη αυτη τη σχολη θα διαλεγα....

Παράθεση

Raziel

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Raziel
Ο Raziel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O Raziel έγραψε στις 00:20, 19-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από aliki_s
Raziel πολύ χαίρομαι που τελικά δεν θα εγκαταλείψεις τη σχολή σου καθώς είναι από τις πιο ενδιαφέρουσες και αξίζει τον κόπο (αν ήμουν θεωρητική θα ήταν η πρώτη επιλογή μου).... Σου εύχομαι καλή σταδιοδρομία και επιτυχία σε ο,τι κάνεις!!

Επίσης, συγχαρητήρια σε όσους αποφασίσουν να ξαναδώσουν για την επιμονή και το θάρρος τους να ξαναπροσπαθήσουν για το στόχο τους...! Ευχομαι ό,τι καλύτερο!
aliki_s να σαι καλα!!Τελικα,θα την ακολουθησω την ψυχολογια,γιατι με ενδιαφερει πολυ και θα θελα να ασχοληθω επαγγελματικα!
Βγηκε και ενα καλο!Ειμαι στο 10% των εισαχθεντων,αρα εχω δωρο υπολογιστη και μαθηματα για ecdl!Ολα ξεκινησαν μια χαρα!!

Παράθεση

Demand

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Demand
Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 106 μηνύματα.

O Demand έγραψε στις 13:10, 19-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Raziel
Ρε φιλε Dythor δεν εχεις αδικο,αλλα πραγματικα δεν το δεχομαι.Εκατσα και διαβασα,εβγαλα τον πρωτο βαθμο στην εκθεση,για να πεσω στην εκτη μου επιλογη;
Τον πρώτο βαθμό στο σχολείο σου;
Πόσο έγραψες αν επιτρέπεται;

Παράθεση

::Forg0tt3n::

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ::Forg0tt3n::
Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 241 μηνύματα.

O ::Forg0tt3n:: έγραψε στις 13:47, 19-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από andre
Τον πρώτο βαθμό στο σχολείο σου;
Πόσο έγραψες αν επιτρέπεται;
Δες το 1ο ποστ σε αυτό το τόπικ. 19.3 έγραψε!

Παράθεση

Catherine3

Φοιτητής

H Catherine3 έγραψε στις 15:48, 19-09-08:

Εγώ έβγαλα 18179 κ πέρασα στην 5 επιλογή μου κ δεν έπιασα την σχολή που ήθελα για 40 κ ξαναδίνω.Αν κ όλοι μου λένε ότι κάνω βλακεία εγώ πιστεύω ότι μόνο αν κάνω ότι θέλω εγώ θα τα έχω καλά με τον ευατό μου κ δεν θα το μετανιώσω.Εσείς τι λέτε?Οι περισσότεροι προσπαθούν να με μεταπείσουν αλλά θέλω τόσο πολύ να περάσω στην πρώτη επιλογή μου.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Φοιτητής

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,270 μηνύματα.

O Afey έγραψε στις 16:15, 19-09-08:

Είδα τη σχολή που πέρασες και αυτή που ήθελες να περάσεις - ΣΙΓΟΥΡΑ να ξαναδώσεις αφ' ενός γιατί πρέπει να κυνηγάμε τα όνειρά μας με κάθε κόστος αν είναι αληθινά και αφ' ετέρου γιατί οι ΗΜΜΥ αν δεν τους γουστάρεις θα σε κάνουν δυστυχισμένη (μέχρι να τελειώσεις, αν τελειώσεις, θα σου βγει το λάδι και μετά θα κάνεις κάτι που θα απεχθάνεσαι).

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 16:19, 19-09-08:

Κι εγω το ιδιο! Περασα στην 5η επιλογη μου σε μια πολυ καλη σχολη. Ομως δεν πετυχα την πρωτη επιλογη μου και θα ξαναδωσω. Σχεδον ολοι οι γνωστοι μου ειναι αντιθετοι σ' αυτο και προσπαθουν να με πεισουν να μην ξαναδωσω, αλλα ποιος ξερει καλυτερα απο μας τι θελουμε να κανουμε στη ζωη μας;

Στην τελικη καλυτερα να μετανιωσουμε για μια ΔΙΚΗ ΜΑΣ επιλογη, παρα να μετανιωσουμε για κατι που μας επεβαλαν καποιοι αλλοι...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Φοιτητής

O Afey έγραψε στις 16:21, 19-09-08:

Τώρα βέβαια εγώ δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να έχει κάποιος όνειρο να γίνει φαρμακοποιός, θα μου πεις άλλοι γουστάρουν τη Μενεγάκη εδώ μέσα...

Προσωπικά μου φαίνεται απείρως πιο ενδιαφέρουσα σχολή το Βιοχημικό πάντως .

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε στις 16:22, 19-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dythor
Τώρα βέβαια εγώ δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να έχει κάποιος όνειρο να γίνει φαρμακοποιός αλλά να μου πεις εδώ άλλοι γουστάρουν τη Μενεγάκη.
Καθενας με τα γουστα του! Το ιδιο που λες εσυ (χωρις τη Μενεγακη ) το εχω ακουσει χιλιαδες φορες...

Παράθεση

ioannaki.kitty (Iwanna)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ioannaki.kitty
H Iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H ioannaki.kitty έγραψε στις 14:20, 21-09-08:

και εγώ ξαναδίνω...μαζί σας όπως καταλάβατε!πέρασα θεολογία αθηνας και έπαθα σοκ!Φέτος θα στρωθώ πραγματικά γιατι πέρσι δεν διάβαζα αρκετά!θέλω να μπω ασοεε η παπει παρα πολύ!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PolGR1509 : 04-03-17 στις 15:26. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

innermostfear

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη innermostfear
Ο innermostfear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O innermostfear έγραψε στις 13:56, 24-09-08:

Γεια σας παιδια.Εγω ειμαι αποφοιτος του 2006.Εδωσα πανελληνιες γραπτα το 2006 και το 2007...Περασα καπου,εμεινα ενα χρονο,αλλα δε μου αρεσε τελικα,τωρα το καλοκαιρι εκανα με το 10% αλλα δεν περασα καπου.Σκεφτομαι να ξαναδωσω πανελληνιες το 2009 γραπτα παλι...Συνολο εχω κανει 3 φορες μηχανογραφικο(2 με γραπτα και 1 με το 10%)
Εχω το δικαιωμα να ξαναδωσω?Ξερει καποιος να μου πει σιγουρα?

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε στις 14:00, 24-09-08:

Οσες φορες θελεις δινεις εξετασεις, δεν υπαρχει θεμα...

Παντως χαρα στο κουραγιο σου! :p Εγω να φανταστεις τωρα παω για δευτερη φορα και νιωθω οτι κανω υπερβαση!

Παράθεση

innermostfear

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη innermostfear
Ο innermostfear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O innermostfear έγραψε στις 16:29, 24-09-08:

Α οκ...Νομιζα οτι υπηρχε καποιο οριο!
Ε βασικα δεν ειχα διαβασει ουτε την πρωτη ουτε τη δευτερη φορα και ημουνα πολυ χαλαρος!Δεν εχω νιωσει πιεση ακομα!
Φετος λεω να νιωσω λιγη!λολ

Ευχαριστω για την απαντηση!

Παράθεση

selenia

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη selenia
H selenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H selenia έγραψε στις 21:52, 30-09-08:

επειδη σκεφτομαι να δωσω με το 10% μπορεις να μ πεις ποσα μορια ειχες κ δν περασες να δω τι ελπιδες εχω?

Παράθεση

gourlis

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη gourlis
Ο gourlis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O gourlis έγραψε στις 22:04, 03-10-08:

Καταρχας παιδες να χαιρετησω ολο το forum,

ειμαι αποφοιτος παλαιου τυπου λυκειου, (1997) εχω τελειωσει το 2006 γεωπονικο Τει ισα ισα για να εχω το πτυχιο,και μετα απο το στρατιωτικο, και την αποτοξινωση που ακολουθει, θελω φετος να ξαναπροσπαθησω για το μεγαλο "απωθημενο".
Θα προσπαθησω για το Οικονομικο, καθως ειναι κατι που θα με βοηθησει και εμενα προσωπικα στην τωρινη μου εργασια, και θα εχω κατι πολυ καλυτερο "καβατζα" σε περιπτωση που "χτυπα ξυλο" παει κατι στραβα με την εργασια μου, αλλα και επειδη οπως ανεφερα παραπανω το εχω και αχτι.
Δεν ειμαι και ειδικος στα του Γενικου λυκειου, κατεληξα ομως μετα απο ψαξιμο που εκανα οτι ειναι καλυτερο να ακολουθησω την Τεχνολογικη κατευθυνση απο οτι η θετικη.
Απο το googλάρισμα που εχω κανει βλεπω οτι ο κυκλος που εχει Προγραμματισμο και Οργανωση Επιχειρησεων ειναι μακραν πιο δημοφιλης απο τον αλλο.
Γιατι ρε παιδες;Ειναι πιο δυσκολος;Δεν υπαρχει αρκετη βιβλιογραφια;
Τι ειναι το προτιμωτερο απο τους δυο ;

Αντε παιδες και καλη επιτυχια σε ολους οσους προσπαθησουν!

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε στις 14:07, 06-10-08:

Στο 98% των Λυκειων δεν γινεται τμημα για τον αλλο κυκλο της Τεχνολογικης! Γενικα ακουω οτι ειναι πολυ ευκολοτερος ο κυκλος με ΑΕΠΠ και ΑΟΔΕ (δεν ξερω περισσοτερα, πηγαινα θετικη). Αν ησουν 4η δεσμη στο Λυκειο, λογικα δεν θα εισαι εξοικειωμενος με Βιολογιες και Χημειες (που ειναι μαθηματα της Θετικης και του αλλου κυκλου της Τεχνολογικης). Αρα καλυτερα να επιλεξεις τον κυκλο Πληροφορικης!

Καλη επιτυχια σε ο,τι αποφασισεις! :no1:

Παράθεση

Variation

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Variation
Ο Variation αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Variation έγραψε στις 23:37, 06-10-08:

Χαιρετώ το πόλύ ωραίο φόρουμ,χαίρομαι που είμαι εδώ
Ας μπω στο ψητό...
Αποφάσισα να ξαναδώσω πανελλαδικές ύστερα απο 4 χρόνια.Αντιμετοπίζω πρόβλημα στη προσαρμογή μου με τα μαθηματικά και τη φυσική(ήμουν τεχνολογική)μη μπορόντας με αρκετό διάβασμα και φροντηστήριο να ανταποκριθώ στο βαθμό που θέλω σε αύτα.Με κυριεύει το άγχος και δε νοιόθω σίγουρος για τον εαυτό μου(η χειρότερη μου).Τι μπορεί να κάνω λάθος στο δίαβασμα μου?
Έχει κάποιος να προτείνει μία μεθοδολογία για αποδοτικότερο δίαβασμα = λιγότερο άγχος?ή ίσως κάποιο βοήθημα?
Πιστέυετε πώς ένα ολιγόωρο ιδιαίτερο(όχι τακτικό) θα με βοήθουσε ώστε να ξεθολώσω?
Εάν ήξερα πώς δεν είμαι ο μόνος θα ένοιωθα λίγο καλύτερα

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,465 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 23:41, 06-10-08:

κατ αρχας χαλαρωσε... θα σ κανω μια ερωτηση... τα μαθηματικα και ολα τα μαθηματα της τεχνολογικης τα εξασκουσες ελαφρα αυτα τα χρονια?

Παράθεση

Variation

Απόφοιτος

Ο Variation αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Variation έγραψε στις 00:04, 07-10-08:

Όχι δεν είχα απολύτος καμία επαφή.Με τα άλλα δύο τα πάω ευτυχώς μια χαρά

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,465 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 11:40, 07-10-08:

θα σ προτεινα τοτε να αρχισεις αρχικα γερο διαβασμα μονος σ... και μετα αν δεις οτι χρειαστεις κατι πηγαινε φροντιστηριο... σε ποια σχολη ειχες περασει?

Παράθεση

Variation

Απόφοιτος

O Variation έγραψε στις 23:02, 08-10-08:

Φροντιστήριο πηγαίνω..αλλά πια τρύπα να προτοκλέισουν και οι άμοιροι οι καθηγητές?Κάνουν ο,τι περναει απο το χέρι τους και γώ δίνω καθημερινά τον καλύτερο εαυτό μου.Μιας και ρώτησες είχα παρέσει στη σχολή Τεχνολογίας Γεωπονίας τμήμα Ζωικής Παραγωκής

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso έγραψε στις 14:38, 09-10-08:

Και ο στοχος σ ειναι?

Παράθεση

Variation

Απόφοιτος

O Variation έγραψε στις 21:47, 09-10-08:

Γεωλογίας ΑΠΘ

Παράθεση

reaction (Ηλιάνα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη reaction
H Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

H reaction έγραψε στις 11:24, 23-10-08:

Γεια σας παιδιά.Εγώ έβγαλα 17.600 μόρια-με τη μεγαλύτερη έκθεση για φέτος 19,3-και πέρασα Ψυχολογία Κρήτης.Είμαι θεωρητικός και ξανα δίνω.

Ποιοι άλλοι θα δώσετε ξανά;Έχετε κουράγιο για να επαναλάβετε αυτή τη δύσκολη χρονιά;
ειναι πραγματικα κριμα εγω θα σου ελεγα να πας και να το παλεψεις ακομα και οικονομικος να ειναι ο λογος.να πας να βρεις κατι για να καλυπτεις τα εξοδα σου...η ετσια ειναι μια λυση μεχρι να βρεις κατι αλλο...μπορει να βρεις μετα να συγκατοικησεις!τοσα εξοδα για φροντιστηρια αδικα.
Ασε το αλλο ξερω πολλες περιπτωσεις σαν τη δικη σου με καλους βαθμους που εβγαλαν ξανα σχεδον το ιδιο ή το ιδιο!
Μεγαλη ταλαιπωρια να ξαναδωσεις σιγουρα εχεις το κουραγιοκαι τα @@ να ξανδωσεις ομως κριμα αφου ειχες βαθμους!
:xixi:
Αρχική Δημοσίευση από gourlis
Καταρχας παιδες να χαιρετησω ολο το forum,

ειμαι αποφοιτος παλαιου τυπου λυκειου, (1997) εχω τελειωσει το 2006 γεωπονικο Τει ισα ισα για να εχω το πτυχιο,και μετα απο το στρατιωτικο, και την αποτοξινωση που ακολουθει, θελω φετος να ξαναπροσπαθησω για το μεγαλο "απωθημενο".
Θα προσπαθησω για το Οικονομικο, καθως ειναι κατι που θα με βοηθησει και εμενα προσωπικα στην τωρινη μου εργασια, και θα εχω κατι πολυ καλυτερο "καβατζα" σε περιπτωση που "χτυπα ξυλο" παει κατι στραβα με την εργασια μου, αλλα και επειδη οπως ανεφερα παραπανω το εχω και αχτι.
Δεν ειμαι και ειδικος στα του Γενικου λυκειου, κατεληξα ομως μετα απο ψαξιμο που εκανα οτι ειναι καλυτερο να ακολουθησω την Τεχνολογικη κατευθυνση απο οτι η θετικη.
Απο το googλάρισμα που εχω κανει βλεπω οτι ο κυκλος που εχει Προγραμματισμο και Οργανωση Επιχειρησεων ειναι μακραν πιο δημοφιλης απο τον αλλο.
Γιατι ρε παιδες;Ειναι πιο δυσκολος;Δεν υπαρχει αρκετη βιβλιογραφια;
Τι ειναι το προτιμωτερο απο τους δυο ;

Αντε παιδες και καλη επιτυχια σε ολους οσους προσπαθησουν!
Λοιπον αποφοιτησα το 2004...Η τεχνολογικη ειναι πιο ευκολη κατευθυνση η οργανωση και διοικηση θελει ενα απλο διαβασμα με μια μικρη οργανωση π.χ να το χωρισεις σε ερωτησεις μονος σου εγω αυτο εκανα ηταν πιο ευκολο...επισης μπορει να σε βοηθησει να βρεις παλια θεματα για δεις τη μορφη που μπαινουν τα θεματα...
Οσο για την πληροφορικη αν εχεις καποιον καλο και ενημερωμενο καθηγητη δεν ειναι κατι.
Φιλε μου,υπομονη τοτε και οσο για το απολυτηριο,ειναι απλα γελοιοι που δε στο δωσαν και μαλιστα για αμελητεα διαφορα..

Κουραγιο και μονο κουραγιο..και ολα θα πανε καλα!!
Τελικα,παιδια,ειναι λιγο ειρωνικο αυτο που θα πω αλλα να πως τα φερνει η ζωη..

Δημιουργησα αυτο το θεμα,γιατι ημουν σιγουρος οτι θα ξανα δωσω φετος..Ημουν σιγουρος μεχρι χθες που πηγα να γραφτω στη σχολη μου..(θα την παραταγα μετα και θα ξανα δινα!)

Μου αρεσε τοσο πολυ,που θα παω τελικα..Και να φανταστειτε,ημουν 100% σιγουρος πως δε θα πηγαινα!!Τι μυαλα κουβαλαμε,ηθελα να ξερα!!

Οσοι,ομως,δινετε,μη στενοχωριεστε και μην αγχωνεστε!
Θα τα καταφερετε εξαιρετικα,επιτυγχανοντας καθε στοχο σας με μοναδικο αποτελεσμα!Η δευτερη φορα ειναι παντα καλυτερη!!
μολις τι εδα δεν ειχα διαβασει παρακατω....μπραβο σου χαιρομαι για την επιλογη σου....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    arnold, El Salazar, Patrinos100, You will never

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους