Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,308 εγγεγραμμένα μέλη και 3,040,895 μηνύματα σε 92,474 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 571 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Πανελλήνιες ξανά

cheery

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cheery
H cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 995 μηνύματα.

H cheery έγραψε στις 14:23, 25-04-09:

Το 10% είναι για άτομα που ξαναδίνουν χωρίς επανεξέταση, δλδ κρατάς τη βαθμολογία σου και καταθέτεις μηχανογραικό ξανά του χρόνου για το 10% των θεσεων.
Εαν ξαναδώσεις πανελλήνιες δίνεις με το 90%, η βαθμολόγηση είναι ιδια για όλους. Εδω ο βαθμολογητης δεν ξερει καλά καλά ότι είσαι απόφοιτος, μην αγχώνεσαι.

Πανελλήνιες τη δεύτερη φορά μπορείς να δωσεις απο οποιοδήποτε σχολείο, ανεξαρτητως περιοχής.

Παντως μην πας με αυτη την ψυχολογία στις εξετασεις. Προσπαθησε να δεις τα πραγματα πιο αισιοδοξα!!!

Καλη επιτυχία!!!

edti: chris σε 5 χρόνια ουτε που θα τη θυμάσαι αυτη τη χρονια...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,457 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 14:32, 25-04-09:

το 10% νομίζω είναι και για αυτούς που ξαναδίνουν... έτσι έλεγε ο πέτρος..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 14:36, 25-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaso
το 10% νομίζω είναι και για αυτούς που ξαναδίνουν... έτσι έλεγε ο πέτρος..
Οχι ρε! Με το 10% "κρατας" τα μορια σου απο προηγουμενη χρονια και απλα κανεις μηχανογραφικο χωρις να ξαναδωσεις (με αλλες βασεις φυσικα).

Παράθεση

Antonis_patra

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Antonis_patra
Ο Antonis_patra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Antonis_patra έγραψε στις 16:58, 25-04-09:

Προσπαθώ όσο μπορώ ρε παιδιά τώρα με την ψυχολογία αυτή τουλάχιστον έχω και εσάς και δεν ξέρετε ποσό με έχει βοηθήσει πολλές φορές με τους φίλους η ντρέπεσαι , λες τώρα αυτά τα παιδια θα περάσουν τι κάθομαι και τους Λέω , ενώ εδώ άνετα είπα αυτό μου με ενοχλούσαν, παντός με τις εξετάσεις θα προσπαθήσω να κάνω ότι μπορώ φέτος και αν όχι του χρόνου πιστεύω πως θα τα καταφέρω μιας και έχω βρει πια τούς κατάλαλους καθηγητές και το τρόπο διαβάσματος πανό κάτω , πράγματα που φέτος τα έκανα πρώτη φορά..Ξέρετε ήμουν ένα παΐδι όπως τα περισσότερα αγόρια που είναι κύριος του χαβαλέ, η λέξη διάβασμα δεν υπήρχε στο λεξιλόγιο μου αλλά πιστεύω πως πρέπει να ωριμάσουμε πια
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας και περιμένω και άλλες συμβουλές χρήσιμες όπως αυτές για παιδιά που δεινού ξανά πανελλαδικές …

Α κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω ρε παιδιά ποσό είναι η βάση για τα οικονομικά χαμηλότερη ΤΕΙ ΚΑΙ ΑΕΙ…sorry αλλά δεν βρίσκω καθόλου χρόνο να ψάξω μέσα στο φόρουμ κα τα μηνύματα από το κινητό τα γράφω…

Παράθεση

cheery

Φοιτητής

H cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 995 μηνύματα.

H cheery έγραψε στις 17:20, 25-04-09:

ΑΕΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ & ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ-ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΜΑΘ. ΑΙΓΑΙΟΥ (ΣΑΜΟΣ) 12142

ΤΕΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 8853

Ισως αυτό σ ενδιαφέρει: http://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=42231
και αυτό: http://ischool.e-steki.gr/showthread...EF%E9%F4%EF%E9

Παράθεση

Antonis_patra

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Antonis_patra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Antonis_patra έγραψε στις 17:25, 25-04-09:

Δηλαδή αυτή η σχολή ειναι οικονομικών?? για το ΑΕΙ μιλάω...είναι τοσο χαμηλά???
και το ΤΕΙ ακομα πιο χαμηλα απο οσο περιμενα, αλλα πρεπει να γραψω τουλαχιστων 10 για το μηχανογραφικό...Οκ thanks πάντος....!!!!

Παράθεση

cheery

Φοιτητής

H cheery έγραψε στις 17:34, 25-04-09:

Ωπα! Σορυ το πιο χαμηλό ΑΕΙ είναι αυτό

Οργάνωσης & Διαχείρισης Αθλητισμού Πελοποννήσου ΑΕΙ Σπάρτη

12105

Λογικό να ναι τόσο χαμηλα. Μιλάμε για Σπαρτη (ΑΕΙ) και Καβάλα (ΤΕΙ)

Τις βάσεις μπορείς να τις βριες και εδω ανα πεδίο www.mixanografiko.gr

Παράθεση

Antonis_patra

Μαθητής Γ' λυκείου

O Antonis_patra έγραψε στις 02:10, 26-04-09:

Ενταξει σε ευχαριστω παρα πολυ....αλλα κυριως με ενδιαφερουν οι οικονομικες σχολες παντος αν μαθεις καμια ι ειναι στα υποψη σου Πες μου.!!!!

Παράθεση

cheery

Φοιτητής

H cheery έγραψε στις 14:48, 26-04-09:

Ε μπορείς να κοιτάξεις και μονος σου. Σου έδωσα πάνω το site

Παράθεση

vglakis16 (Ευάγγελος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vglakis16
Ο Ευάγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αστυφυλάκων Γενική Σειρά και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O vglakis16 έγραψε στις 22:58, 28-04-09:

Ένας φίλος μου θα ξαναδώσει πανελλήνιες και μου ζήτησε να ρωτήσω το εξής: Τα μόρια του θα βγούν απο αυτά που θα γράψει και απο τους βαθμούς οπυ είχε πέρυσι?Αν δώσει με το 90%

Παράθεση

Roxie (Μάγδα)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Roxie
H Μάγδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H Roxie έγραψε στις 06:28, 29-04-09:

Εφόσον δίνει δεύτερη συνεχόμενη φορά τότε ναι ισχύουν οι γραπτοί. Άμα όμως π.χ έδινε 3 χρόνια μετά από την πρώτη φορά τότε θα μετρούσε μόνο ό,τι έγραφε.

Παράθεση

evelin19

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη evelin19
H evelin19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 168 μηνύματα.

H evelin19 έγραψε στις 16:33, 29-04-09:

μην αγχωνεσαι κι εγω δινω δευτερη φορα κι εχω τρελο αγχοσ. περσι ειχα βγαλει κοντα στο 9000 αλλα ηταν σκετη αποτιχια.....το μεγαλυτερο ποσοστο αυτων που ξαναδινοθν περνανε.......πρωτα απ ολα διωξε το αγχος....αυτο μοθ λενε ολοι κατι θα ξερουν!!!

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,303 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 21:34, 29-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Antonis_patra
Τώρα θα μου πείτε τι λες αφού ακόμα δεν έδωσες…
Ρε παιδιά το έχω σίγουρο πως δεν θα περάσω .. τώρα προσπαθώ με διάφορα μαθήματα και πολύ παραπάνω διάβασμα αλλά ξέρω ότι δεν θα καταφέρω τίποτα… Δυστυχώς αργούμε να ωριμάσουμε σε κάποια πράγματα … ξέρετε τι θέλω βασικά θα ήθελα να μου απαντήσετε σε κάποια ερωτήματα που κάποιος ξανά δίνει για 2η φορά πανελλαδικές…Δηλαδή Για 2η φορά πανελλαδικές τη πρέπει να γνωρίζουμε....:no1:
]
Ετσι ακριβως ελεγα κι εγω περυσι και εγραψα 4000 μορια πανω απο οσο περιμενα. Μπορει να τα πας κι εσυ πολυ καλυτερα απο οσο περιμενεις και να μη χρειαστει να δωσεις παλι. Χαλαρωσε και ξε-αγχωσου, ειδικα αφου εισαι διατεθημενος να ξαναδωσεις αν δεν περασεις δεν εχεις λογο να εισαι αγχωμενος οταν θα δωσεις φετος. Κ εγω ετσι σκεφτομουν και τελικα στις εξετασεις ημουν τελειως χαλαρη και τα πηγα τελεια. Κουραγιο!

Παράθεση

marketos

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη marketos
Ο marketos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O marketos έγραψε στις 20:11, 06-05-09:

Για σας,
θα ηθελα να ρωτησω κατι..μηπως ξερετε καποιος που ξαναδινει πανελλαδικες, τι κανει??
δλδ παει και δηλωνει σε καποιο σχολειο τπτ??
πρεπει να στειλει κανενα χαρτι στο υπουργειο κατι (πχ σαν εγραφη)
δεν ξερω ρε παιδια και επειδει εχω σκοπο να ξαναδωσω θελω να μαθω δυο τρια πραγραματα...
Και αλλα που θα μου φανουν χρησημα δεν εχω προβλημα να τα ακουσω..Γενικα οτι χρειαζετε καποιος για να ξαναδωσει εξετασεις....
Κυριως αναφερομαι σε αυτους που ξαναδινουν δευτερη φορα και ξερουν
Ευχαριστω προκαταβοληκα

Παράθεση

Letta

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Letta
H Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 232 μηνύματα.

H Letta έγραψε στις 20:17, 06-05-09:

Κάποιο συγκεκριμένο διάστημα του Φεβρουαρίου πας στο σχολείο και γραφεσε. Φέτος ήταν απο τις 1-20 νομίζω.

Παράθεση

hASMA (Γιούλια)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη hASMA
H Γιούλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H hASMA έγραψε στις 21:17, 06-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από marketos
Για σας,
θα ηθελα να ρωτησω κατι..μηπως ξερετε καποιος που ξαναδινει πανελλαδικες, τι κανει??
δλδ παει και δηλωνει σε καποιο σχολειο τπτ??
πρεπει να στειλει κανενα χαρτι στο υπουργειο κατι (πχ σαν εγραφη)
δεν ξερω ρε παιδια και επειδει εχω σκοπο να ξαναδωσω θελω να μαθω δυο τρια πραγραματα...
Και αλλα που θα μου φανουν χρησημα δεν εχω προβλημα να τα ακουσω..Γενικα οτι χρειαζετε καποιος για να ξαναδωσει εξετασεις....
Κυριως αναφερομαι σε αυτους που ξαναδινουν δευτερη φορα και ξερουν
Ευχαριστω προκαταβοληκα

Να σου πούμε ευχαρίστως!!
Όταν δώσεις μια φορά πανελλαδικές κ πάρεις το απολυτήριό σου, κάπου εκεί μαζί σου δίνει το σχολείο μια "ΒΕΒΑΙΩΣΗ".
Μετά αφού έχεις αποφασήσει οτι θέλεις να ξαναδώσεις πας, συνήθως το πρώτο δεκαήμερο του Φεβρουαρίου σε όποιο Λύκειο της πόλης σου θες μαζί με αυτή τη "ΒΕΒΑΙΩΣΗ" κ το απολυτήριό σου. Και κάνεις την διαδικασία της εγγραφής εκεί.
Αυτά. Εκεί αφού πας θα σε ενημερώσουν πλήρως για το τι ακολουθεί.

Παράθεση

wdelas

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη wdelas
H wdelas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H wdelas έγραψε στις 18:39, 08-05-09:

τι κινησεις χρειαζεται να κανω για να ξαναδωσω πανελλαδικες;δεν ξερω αν πρπει να ξαναγραφτω και ποτε πρεπει να ξαναγραφτω.δεν ξερω γενικα τι διαδικασιες πρεπει να γινουν.ποσα μαθηματα θα δωσω αν ημουν στην θεωρητικη κατευθυνση;υπαρχει κατι συγκεκριμενο που πρεπει να ξερω;

Παράθεση

sangouinaki (εφη)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη sangouinaki
H εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H sangouinaki έγραψε στις 22:41, 08-05-09:

Καλέ μην απογοητεύεσαι..Εγω ειμαι 24 και ξαναδίνω...Χαλαρωσε και ολα θα πανε μια χαρα!!!Θα δεις.Στο μυαλό μας ειναι όλα.

Παράθεση

wdelas

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη wdelas
H wdelas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H wdelas έγραψε στις 10:07, 09-05-09:

καλα δεν ειναι θεμα αγχους.την διαδικασια δεν θυμαμαι γιατι εχουν περασει χρονια απο τοτε που εδινα πρωτη φορα.βασικα τα πρακτικα χρειαζομαι να ξερω.το αγχος το αφηνω για αργοτερα χεχεχ

Παράθεση

prwteas

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη prwteas
Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

O prwteas έγραψε στις 14:18, 12-05-09:

Παρεμπιπτόντως ποιος είναι ο συνολικός αριθμός των επανεξεταζόμενων κάθε χρόνο;

Παράθεση

zoezaxariadi (ζωή)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη zoezaxariadi
H ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H zoezaxariadi έγραψε στις 13:32, 25-05-09:

θελω να ρωτησω παιδια που ξαναδωσαν ή ξαναδινουν τωρα πανελληνιες αν ειναι ευκολο ν ξαναδινεις χρειαζεται ξανα φροντιστηρια και παλι ξενυχτια τν 2 χρονια τ πηγατε καλυτερα απ τν πρωτη ρωταω γτ εγω φετος δινω πρωτη φορα και απ τν απροσεξια μου και τν γκαντεμια μ εχω γραψει σ ολα τ μαθηματα 2 μ 3 μοναδες (στα 20) πιο κατω απο οτι θα εγραφα!!! και αναρωτιεμαι ν ξαναδωσω ή να φυγω εξω???

Παράθεση

mimos

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη mimos
Ο mimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O mimos έγραψε στις 14:53, 25-05-09:

προσεξε λιγο..εγω περσυ ημουν γ λυκειου και φετος ξαναδινω.ειναι παρα πολυ δυσκολο...παλι απ την αρχη,τα ιδια,οι φιλοι σου ολοι να εχουν περασει...και το καλυτερο ερωτημα θα περασεισ με την δευτερη φορα εκει π θεσ???ενταξει εχει και τα καλα του,δεν εχεισ σχολειο,εχεισ συνηδειτοποιησει οτι πρεπει να διαβασεισ,...για εξω δεν θα το λεγα!!!τι θελεισ να σπουδασεισ??

Παράθεση

zoezaxariadi (ζωή)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη zoezaxariadi
H ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H zoezaxariadi έγραψε στις 15:49, 25-05-09:

ιατρική θελω αλλα δεν νομιζω ν περασω τουλαχιστον φετος!

Παράθεση

natty

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη natty
H natty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H natty έγραψε στις 16:43, 25-05-09:

εγω ξαναδινω φετος δευτερη χρονια και το σκιλομετανιωσα..πραγματικα
ειναι πολυ δυσκολο..και πολυ ψυχοφθορο..
ολοι μου λεγαν πως θα ξαναδωσεις δευτερη χρονια,ειναι δυσκολο κτλ
αλλα εγω πιστευα πως δν ηταν κατι σπουδαιο και αφου δν θα ειχα το σχολειο θα ηταν καπωσ πιο χαλαρα αλλα τελικα οχι..καμια σχεση..
επρεπε να ειχα φυγει εξω..μη σου πω πως επρεπε να μην ειχα δωσει ουτε την πρωτη φορα και να φευγα κατευθειαν.τσπ
και πιστευω τετοιες σχολες οπωσ η ιατρικη,θελουν πολυ διαβασμα..συνεχειαα, συνεχειαα να διαβαζεις..
και παλι δν μπορεις ν εισαι σιγουρος αν θα τα καταφερεις με τη δευτερη..

Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 2,210 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 17:04, 25-05-09:

και εγώ 2η δίνω. στην αρχή ειδηκά, τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα. νιώθεις όλη την χρονιά οτι κάτι πάει λάθος, οτι κανονικά δέν θα έπρεπε να είσαι σε αυτην την θέση, και οτι έχασες 1 χρόνο απο την ζωή σου. σάν όλοι να προχώρησαν και εσύ να έμεινες παγηδευμένος στο ίδιο επίπεδο. :thanks:

zoezaxariadi άν έφτασες τόσο κοντά περίμενε μέχρι τα αποτελέσματα και μετά βλέπεις. πολλές φορές αυτό που περιμένουμε είναι χαμηλώτερο απο αυτό που πραγματικά πέρνουμε, και επείσης δέν ξέρουμε και που θα πάνε οι βάσεις. :no1:

Παράθεση

mimos

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη mimos
Ο mimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O mimos έγραψε στις 17:32, 25-05-09:

gaspar δυο τρεισ μοναδεσ λιγοτερεσ <στα 20 >απο οτι περιμενε να γραψει, λεει...!

Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 2,210 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 17:40, 25-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από mimos
gaspar δυο τρεισ μοναδεσ λιγοτερεσ <στα 20 >απο οτι περιμενε να γραψει, λεει...!
οκ fixed.

Παράθεση

hASMA (Γιούλια)

Απόφοιτος

H Γιούλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H hASMA έγραψε στις 02:55, 27-05-09:

Παιδια πραγαματικα ερωτηση κρισεως!!! Σημερα συνειδητοποιησα κατι τρομερο. Λοιπον εγω φετος ξαναδινω πανελληνιες αλλα εντελως σε διαφορετικη κατευθυνση απο αυτη που ημουν οταν εδωσα πρωτη φορα. Δλδ τοτε έδινα τεχνολογικη κ τωρα θεωρητικη. Για τον υπολογισμο μοριων κ εισαγωγη στην τριτοβαθμια χρειαζονται κ οι βαθμοι οι σχολικοι? απο οτι ειδα σε ενα σαιτ ο βαθμος προσβασης ανεβαινει σημαντικα με την υπαρξη των βαθμων απο τα τετραμηνα. Εγω ομως με την ριζικη αλλαγη κατευθυνσης δεν εχω ουτε ενα αντιστοιχο βαθμο με τα μαθηματα που εδσα πανελλαδικως τωρα. Αυτο σημαινει οτι ο βαθμος προσβασης μου θα πιασει τον πατο??

Πειτε μου σας παρακαλω!! τα εχω χαμενα!!!

Παράθεση

razorbladeDream

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη razorbladeDream
H razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 989 μηνύματα.

H razorbladeDream έγραψε στις 03:38, 27-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από hASMA
Παιδια πραγαματικα ερωτηση κρισεως!!! Σημερα συνειδητοποιησα κατι τρομερο. Λοιπον εγω φετος ξαναδινω πανελληνιες αλλα εντελως σε διαφορετικη κατευθυνση απο αυτη που ημουν οταν εδωσα πρωτη φορα. Δλδ τοτε έδινα τεχνολογικη κ τωρα θεωρητικη. Για τον υπολογισμο μοριων κ εισαγωγη στην τριτοβαθμια χρειαζονται κ οι βαθμοι οι σχολικοι? απο οτι ειδα σε ενα σαιτ ο βαθμος προσβασης ανεβαινει σημαντικα με την υπαρξη των βαθμων απο τα τετραμηνα. Εγω ομως με την ριζικη αλλαγη κατευθυνσης δεν εχω ουτε ενα αντιστοιχο βαθμο με τα μαθηματα που εδσα πανελλαδικως τωρα. Αυτο σημαινει οτι ο βαθμος προσβασης μου θα πιασει τον πατο??

Πειτε μου σας παρακαλω!! τα εχω χαμενα!!!
κοιτα οι βαθμοι του σχολειου δεν μετρανε τοσο πολυ οσο οι βαθμοι των πανελλαδικων,δλδ φροντισε να εχεις πολυ καλους βαθμους πανελλαδικων κοιτα απλα ισως αν ειχες καλυτερους βαθμους στο σχολειο αυτο να σε βοηθουσε περισσοτερο,με καποιους προχειρους υπολογισμους που ειχα κανει πριν 2 χρονια οταν εδινα εγω πρωτη φορα πανελληνιες θυμαμαι πως ειχα διαπιστωσει πως οι βαθμοι των πανελλαδικων ειναι πολυ πιο σημαντικοι απο του σχολειου αρκει βεβαια να γραψεις πολυ καλα και να μην εισαι στο μεταιχμιο.Παντως προσωπικα δεν ειχα γραψει καλα πανελληνιες και οι καλοι βαθμοι του σχολειου δεν βοηθησαν σχεδον καθολου ενω αν γινοταν το αντιστροφο θυμαμαι εβγαινε παραπανω ο βαθμος προσβασης.Καλη επιτυχια στα επομενα μαθηματα και μη το σκεφτεσαι τοσο αυτο,μην σε επηρεασει στις εξετασεις σου..
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από zoezaxariadi
θελω να ρωτησω παιδια που ξαναδωσαν ή ξαναδινουν τωρα πανελληνιες αν ειναι ευκολο ν ξαναδινεις χρειαζεται ξανα φροντιστηρια και παλι ξενυχτια τν 2 χρονια τ πηγατε καλυτερα απ τν πρωτη ρωταω γτ εγω φετος δινω πρωτη φορα και απ τν απροσεξια μου και τν γκαντεμια μ εχω γραψει σ ολα τ μαθηματα 2 μ 3 μοναδες (στα 20) πιο κατω απο οτι θα εγραφα!!! και αναρωτιεμαι ν ξαναδωσω ή να φυγω εξω???
Κοιτα κι εγω εχω βρεθει σε παρομοια σχεδον θεση.Ναι δυστυχως τα φροντηστηρια και τα ξενυχτια ξαναρχειαζονται αλλα οχι στον ιδιο βαθμο,λογω του οτι δεν θα χεις σχολειο ο χρονος θα ειναι πιο πολυς για να μπορεσεις να καλυψεις καποια πραγματα.Κανενας ομως δεν μπορει να σου εγγυηθει οτι θα πας καλυτερα αυτο και παλι εξαρταται,αν ρωτας προσωπικα ναι τα πηγα πολυ καλυτερα.Το αν θα ξαναδωσεις ή οχι ειναι κατι που πρεπει να σκεφτεις μονος σου,να δεις αν εχεις την δυναμη να ξαναμπεις στην διαδικασια.Αν θες την αποψη μου κατσε να τελειωσουν οι πανελληνιες να βγουν τα αποτελεσματα να δεις πως τα πηγες και μετα βλεπεις,που ξερεις, μπορει και να τα χεις παει καλα αλλα λογω αγχους να νομιζεις αλλα,καλο θα ταν ομως ακομα κι ετσι να κανεις αργοτερα ενα μηχανογραφικο γιατι ποτε δεν ξερεις,μην βγαζεις αυθαιρετα συμπερασματα απο τωρα ισως και να καταφερεις και να περασεις καπου που να σε ενδιαφερει,μην το αποκλειεις..Παντως ειναι μεγαλη αποφαση το να ξαναδωσεις πανελληνιες 2η φοραειναι ζορι,κυριως ψυχολογικο..

Παράθεση

Doctorg

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Doctorg
Ο Doctorg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O Doctorg έγραψε στις 09:05, 27-05-09:

Εγώ έχω φίλο που σαν τον zoezaxariadi ήθελα να μπει ιατρική, την 1 χρονιά δεν τα κατάφερε και ξανάδωσε δεύτερη, τώρα είναι στο 2 έτος στην Ιατρική.

Παράθεση

Black_Butterfly (Αλεξάνδρα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Black_Butterfly
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 930 μηνύματα.

H Black_Butterfly έγραψε στις 09:58, 27-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από natty
εγω ξαναδινω φετος δευτερη χρονια και το σκιλομετανιωσα..πραγματικα
ειναι πολυ δυσκολο..και πολυ ψυχοφθορο..
ολοι μου λεγαν πως θα ξαναδωσεις δευτερη χρονια,ειναι δυσκολο κτλ
αλλα εγω πιστευα πως δν ηταν κατι σπουδαιο και αφου δν θα ειχα το σχολειο θα ηταν καπωσ πιο χαλαρα αλλα τελικα οχι..καμια σχεση..
επρεπε να ειχα φυγει εξω..μη σου πω πως επρεπε να μην ειχα δωσει ουτε την πρωτη φορα και να φευγα κατευθειαν.τσπ
και πιστευω τετοιες σχολες οπωσ η ιατρικη,θελουν πολυ διαβασμα..συνεχειαα, συνεχειαα να διαβαζεις..
και παλι δν μπορεις ν εισαι σιγουρος αν θα τα καταφερεις με τη δευτερη..
Αρχική Δημοσίευση από gaspar
και εγώ 2η δίνω. στην αρχή ειδηκά, τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα. νιώθεις όλη την χρονιά οτι κάτι πάει λάθος, οτι κανονικά δέν θα έπρεπε να είσαι σε αυτην την θέση, και οτι έχασες 1 χρόνο απο την ζωή σου. σάν όλοι να προχώρησαν και εσύ να έμεινες παγηδευμένος στο ίδιο επίπεδο. :thanks:
Συμφωνώ απόλυτα.Ειδικά με το δεύτερο.
Χαρακτηριστική έκφραση αυτής της χρονιάς στο φροντιστήριο ήταν " Δε έπρεπε να είμαι εγώ εδώ, έπρεπε να είχα περάσει"

Και γω ξαναδίνα φέτος δεύτερη φορά, και από το πολύ αγχος που έχω έχω εμφανίσει πρόβλημα στο στομάχι
Πάντως δεν είναι μόνο το πολύ διάβασμα της 2ης χρονιάς, είναι και οι σκέψεις που σε βασανίζουν..π.χ. αν δεν γράψω καλά και φέτος ή το αφού το ήξερα αυτο γιατί δεν το έγραψα κτλ

Πάντως αν μου ξαναδινότανε η ευκαιρία να αποφασίσω αν θα ξανάδινα ξάνα για 2η φορα σίγουρα η απάντηση ήταν όχι!

Θα σε συμβούλευα να περιμένεις τα αποτελέσματα πριν αποφασίσεις να ξαναδώσεις.

Παράθεση

hASMA (Γιούλια)

Απόφοιτος

H hASMA έγραψε στις 10:28, 27-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από razorbladeDream
κοιτα οι βαθμοι του σχολειου δεν μετρανε τοσο πολυ οσο οι βαθμοι των πανελλαδικων,δλδ φροντισε να εχεις πολυ καλους βαθμους πανελλαδικων κοιτα απλα ισως αν ειχες καλυτερους βαθμους στο σχολειο αυτο να σε βοηθουσε περισσοτερο,με καποιους προχειρους υπολογισμους που ειχα κανει πριν 2 χρονια οταν εδινα εγω πρωτη φορα πανελληνιες θυμαμαι πως ειχα διαπιστωσει πως οι βαθμοι των πανελλαδικων ειναι πολυ πιο σημαντικοι απο του σχολειου αρκει βεβαια να γραψεις πολυ καλα και να μην εισαι στο μεταιχμιο.Παντως προσωπικα δεν ειχα γραψει καλα πανελληνιες και οι καλοι βαθμοι του σχολειου δεν βοηθησαν σχεδον καθολου ενω αν γινοταν το αντιστροφο θυμαμαι εβγαινε παραπανω ο βαθμος προσβασης.Καλη επιτυχια στα επομενα μαθηματα και μη το σκεφτεσαι τοσο αυτο,μην σε επηρεασει στις εξετασεις σου..
Ωραια αυτο ειναι ανακουφιστικο!!! Σ'ευχαριστω για την απαντηση!!!:thanks::no1: Απλα δοκιμασα να κανω υπολογισμο μοριων σε διαφορα σαιτ κ οταν εβαζα βαθμο 13 ας πουμε, τον μετετρεπε σε 12,6 κ ολους τους βαθμους που εβαζα. κ χαντακωσε τελειως κ τον β. προσβασης. Κ στο ischool.gr που προσπαθησα να το υπολογισω δεν κανει τον υπολογισμο γιατι λεει δεν εχω συμπληρωσει ολα τα πεδια ( αυτα με τους βαθμους των τετραμήνων) κ ετσι δεν ξερω ουτε σ'αυτη την περιπτωση τι να κανω.

Παράθεση

evouko (Εύη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη evouko
H Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Η/Υ Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ευρωπός (Κιλκίς). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H evouko έγραψε στις 19:30, 20-06-09:

γεια σας παιδια...θελω να κανω μια ερωτηση η οποια αναφερεται κυριως σε οσους εδωσαν 2η φορα...εγω φετος εδωσα Παν/ιες κ στο 3ο πεδιο(ειμαι 8ετικη κατ)εβγαλα περιπου 17000...πρωτος μ στοχος ειναι η οδοντιατρικη αλλα απεχει γυρω στα 2000 μορια απο αυτο που εβγαλα...ειναι ο πρωτος μ στοχος κ το ονειρο της ζωης μ...πιστευετε οτι αν ξαναπροσπα8ησω και 2η χρονια 8α καταφερω να πιασω αυτα τα μορια ή οχι?σας εχει συμβει μηπως κατι παρομοιο και αν ναι τα καταφερατε με τη 2η φορα να περασετε στον πρωτο σας στοχο...?εμενα οι κα8ηγητες μου,μου εχουν πει πως υπαρχουν αρκετοι μα8ητες οι οποιοι επιδιωκαν τοσο μεγαλες σχολες και ξαναεδωσαν κ 2η φορα για να τα καταφερουν...εσεις τι πιστευετε...?

ευχαριστω για το ενδιαφερον...:thanks:

Παράθεση

.:aLeX:.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη .:aLeX:.
Ο .:aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 155 μηνύματα.

O .:aLeX:. έγραψε στις 19:39, 20-06-09:

Δικη σου επιλογη καθαρα ειναι

Εαν αντεχεις να ξαναπερασεις τα ιδια εναν ακομη χρονο, και δεν σε ικανοποιει καποια αλλη σχολη, τοτε ναι, να το κανεις. Ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα τα πας καλυτερα την 2η χρονια... Τωρα το ποσο καλυτερα, δεν το ξερει κανεις

Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 19:44, 20-06-09:

κοιτα αν αντεχεις εγω λεω να ξανα δωσεις με τα χιλια. εγω φετος εβγαλα 4.000 παραπανο απο οτι περυσι αλλα δεν φτανω παλι την πρωτη μου επιλογη. μια φιλη μου ξανα εδωσε κ αυτη μαζι μου φετος κ εβγαλε 6.000 παραπανο απο περυσι. Για αυτο να ξερεις οτι σιγουρα θα τα πας καλυτερα τωρα το ποσο εξαρταται απο εσενα

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 20:05, 20-06-09:

Εγω ξαναεδωσα φετος και τα πηγα παρα πολυ καλυτερα. 2.000 μορια πανω. Αν δεν υπαρξει πολυ τρελη ανοδος των βασεων μπαινω σε μια απ' τις πρωτες μου επιλογες (ειμαι 300 μορια πανω).

Τωρα εξαρταται απο τη θεληση και τις αντοχες σου. Για μενα παντως δεν ηταν και ο,τι πιο ευκολο, αλλα αξιζε τον κοπο ασυζητητι.

Παράθεση

Gladiator (Κώστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Gladiator
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O Gladiator έγραψε στις 20:12, 20-06-09:

Και εγώ στο group... Πέρσι ΗΜΜΥ Ξάνθης και φέτος 19500 για ΣΣΑΣ ιατρικό πρώτη επιλογή...
Σε όσους το σκέφτονται να ξαναδώσουν,το συνιστώ ανεπιφύλαχτα...

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε στις 20:18, 20-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Gladiator
Σε όσους το σκέφτονται να ξαναδώσουν,το συνιστώ ανεπιφύλαχτα...
Κι εγω το ειπα αυτο σε εναν καθηγητη μου και απαντησε: "ξεχνας τι γκρινιες τραβηξαμε τοσους μηνες, και τωρα το συστηνεις και ανεπιφυλακτα;"

Παράθεση

Gladiator (Κώστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Gladiator
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O Gladiator έγραψε στις 20:33, 20-06-09:

Εντάξει, όταν άρχισε η χρονιά(Σεπτέμβριος) σκυλοβαριόμουνα.Όμως απο τα Χριστούγεννα και μετά δεν κατάλαβα πότε έφτασε η ώρα να δώσουμε...

Τέσπα chris σαν έμπειρος στο site πρώτος εσύ πρέπει να λες στα ''μικρά'' να κυνηγούν τα όνειρα τους. Άλλοι χάνουν τόσα χρόνια στις σχολές(ξέρω άτομα που είναι πρώτο έτος και δεν έχουν περάσει κανένα μάθημα ακόμα :xixi: ).Τότε δεν μετρούν τα επιπλέον χρόνια...

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε στις 20:40, 20-06-09:

Εγω γενικα χωρις γκρινια δεν μπορω να κανω τιποτα. Και αυτο ειναι ενοχλητικο πιο πολυ για τους γυρω μου...

Για μενα παλι αυτος ο χρονος κυλησε αργα και βασανιστικα. :xixi:

Παράθεση

lolek

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη lolek
Ο lolek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O lolek έγραψε στις 22:46, 20-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Gladiator
(ξέρω άτομα που είναι πρώτο έτος και δεν έχουν περάσει κανένα μάθημα ακόμα :xixi: ).
...και που να δεις πόσοι ακόμα υπάρχουν :xixi:

Παράθεση

hASMA (Γιούλια)

Απόφοιτος

H hASMA έγραψε στις 03:38, 21-06-09:

evouko κ παιδια εγω ειμαι μερικες μερες πριν κλεισω τα 24 κ εδωσα φετος πανελληνιες μετα απο 5 χρονια ξανα. Δεν τα καταφερα να γραψω οσο χρειαζοταν αλλα ηδη αποφασισα οτι θα κανω υπομονη εναν ακομη χρονο κ θα προσπαθησω για να μπω στη σχολη που θελω. Δεν ειναι οτι θα μας παρουν τα χρονια η δεν μπορουμε να συμβιβαστουμε με μια σχολη κατωτερης προτιμησης στη λιστα μας. Ειναι απλα η δυνατη θεληση, το ονειρο.
...
Οποτε ρωτα τον εαυτο σου τι θελεις κ τι μπορεις να κανεις κ παρε τις αποφασεις σου

Παράθεση

nansy_astr

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nansy_astr
H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιδιωτική σχολή . Έχει γράψει 1,712 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 03:39, 21-06-09:

Σου συνιστώ να ξαναδώσεις!!!Η αδερφή την 1η φορά που έδωσε έβγαλε 13.415 μόρια και δεν έπιασε το Φυσικό Αθηνών,αλλά φέτος που έδωσε 2η φορά έπιασε την 1η επιλογή με άνεση!!!!

Εγώ πάλι δεν το έπιασα αν και έγραψα καλύτερα από πέρυσι..θα δώσω όμως και 3η φορά γιατί το θέλω πάρα πολύ..είναι όνειρο ζωής για μένα...ευτυχώς όλοι στην οικογένεια μου με στηρίζουν για αυτήν την απόφαση...

Παράθεση

Gatoulinho

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Gatoulinho
Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 292 μηνύματα.

O Gatoulinho έγραψε στις 04:39, 21-06-09:

Αν επιλέξεις να ξαναδώσεις τα θετικό τα είναι οτι
θα έχεις τα πρωινα ελεύθερα για διάβασμα ή για λίγο περισσότερο ύπνο, θα έχεις ήδη βγάλει την ύλη άρα θα τελειώσεις νωρίς και θα κάνεις πολλές επαναλήψεις, θα έχεις περάσει τη φάση των πανελληνίων και έτσι θα πας να δώσεις με αυτοπεποίθηση... Με άλλα λόγια; Η καλύτερη επίδοση είναι μονόδρομος. Όπως μονόδρομος είναι να κηνυγήσεις το όνειρο σου. Ωστόσο, δεν πρέπει να θεωρήσεις τίποτα δεδομένο και να χαλαρώσεις αλλά να διαβάζεις μεθοδικά και χωρίς υπερβολές.
Αν αποφασίσει και κάποιος φίλος/φίλη να ξαναδώσει θα είναι καλύτερα και για να έχεις παρέα και για να αλληλοστηρίζεστε.
Ενδεικτικά, εγώ πέρσι έβγαλα 18000 στο 3το και φέτος περίπου 19330.

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε στις 09:27, 21-06-09:

Εγω και φετος δεν ειχα 100% αυτοπεποιθηση. Και ουτε πολυ κουραγιο για διαβασμα. Σιγουρα ημουν καλυτερα απο περυσι βεβαια. Θεωρω οτι ξεπερασα τον εαυτο μου μονο και μονο που το εφτασα μεχρι τελους (για κανα μηνα τα ειχα ουσιαστικα παρατησει, ειχα απελπιστει). Και απο το σχολειο μου ξαναδιναμε καμια 10αρια παιδια και μονο 3 τα πηγαμε καλυτερα απο περυσι.

Παράθεση

Black_Butterfly (Αλεξάνδρα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Black_Butterfly
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 930 μηνύματα.

H Black_Butterfly έγραψε στις 09:44, 21-06-09:

Και εγώ Ξανααέδωσα φέτος, αν και δεν έβγαλα τα τρελά μόρια, ήμουν σχεδών 3.500 χιλιάδες μόρια πιο πάνω από πέρσι (12.500 -> 15.900)
Προσωπικά θεωρώ πως είναι πιο δύσκολη η δεύτερη φορά κυρίως για ψυχολογικούς παράγοντες αλλά αφού έχεις ένα στόχο μπορείς να τα καταφέρεις

Παράθεση

thanosmylo (Θάνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη thanosmylo
Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εμπορίας και Διαφήμισης ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 558 μηνύματα.

O thanosmylo Welcome in our little crazy world... έγραψε στις 13:41, 21-06-09:

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι με τη σειρά μου. Μάλλον κι εγώ θα ξαναδώσω...

Ωστόσο δε θέλω να ξαναπάω φροντιστήριο. Θέλω να πω πρέπει να ξανακάνω τα ίδια; Αν κάνω μόνος μου ασκήσεις από πολλά βοηθήματα (είμαι τεσχνολογική) και φυσικά θα συμμετέχω στα διαγωνίσματα δε φτάνει;;; (Να ξανακάνω ταλαντώσεις δηλαδή ποιός ο λόγος ή να ξανακάω τ χρηματοικοινομική λειτουργία στο ΑΟΔΕ;; (Αφού τα έχω κάνει).

Κάνοντας πολλές ασκήσεις και συμμετέχοντας στα διαγωνίσματα του φροντιστρίου (χωρίς να παρακολουθώ μαθήματα ξανά), πιστεύετε θα γίνει δουλειά;;

Τα μαθματικά εξαιρούνται γιατί εκεί ίσως κάνω μαθ΄ματα. Αλλά ΑΟΔΕ, ΑΕΠΠ, ΦΥΣΙΚΗ, ΑΟΘ πιστεύω ότι ξανακάοντας ασκ΄σεις που κάναμε πέρυσι θα τα καταφέρω. Εσείς τι λέτε;;;

Θα με βοηθούσατε πολύ ειλικινά....

Παράθεση

.:aLeX:.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη .:aLeX:.
Ο .:aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 155 μηνύματα.

O .:aLeX:. έγραψε στις 13:54, 21-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από thanosmylo

Ωστόσο δε θέλω να ξαναπάω φροντιστήριο. Θέλω να πω πρέπει να ξανακάνω τα ίδια; Αν κάνω μόνος μου ασκήσεις από πολλά βοηθήματα (είμαι τεσχνολογική) και φυσικά θα συμμετέχω στα διαγωνίσματα δε φτάνει;;; (Να ξανακάνω ταλαντώσεις δηλαδή ποιός ο λόγος ή να ξανακάω τ χρηματοικοινομική λειτουργία στο ΑΟΔΕ;; (Αφού τα έχω κάνει).

Κάνοντας πολλές ασκήσεις και συμμετέχοντας στα διαγωνίσματα του φροντιστρίου (χωρίς να παρακολουθώ μαθήματα ξανά), πιστεύετε θα γίνει δουλειά;;

Τα μαθματικά εξαιρούνται γιατί εκεί ίσως κάνω μαθ΄ματα. Αλλά ΑΟΔΕ, ΑΕΠΠ, ΦΥΣΙΚΗ, ΑΟΘ πιστεύω ότι ξανακάοντας ασκ΄σεις που κάναμε πέρυσι θα τα καταφέρω. Εσείς τι λέτε;;;

1) Αν θεωρεις οτι εχεις καταλαβει αυτα που πρεπει να εχεις καταλαβει
και
2) Αν θα μπορεσεις να μεινεις συγκεντρωμενος στον στοχο σου, χωρις να πηγαινεις φροντιστηριο, αλλα προσπαθωντας μονος σου

τοτε ναι

Παράθεση

cheery

Φοιτητής

H cheery έγραψε στις 13:58, 21-06-09:

Εξαρταται απο το ποσο μπορεις να βαλεις εσυ ο ιδιος τον εαυτο σου σε προγραμμα. Προσωπικα, θα εκανα μαθημα μονο σε μαθηματικα και εκθεση αλλα αυτο διαφερει απο ατομο σε ατομο...

Παράθεση

Gatoulinho

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Gatoulinho
Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 292 μηνύματα.

O Gatoulinho έγραψε στις 14:04, 21-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από thanosmylo

Λοιπόν, η ύλη της οικονομίας είμαι σχεδόν σίγουρος ότι αλλάζει από φέτος.
Ζύγιασε τα μόνος σου και δες που χρειάζεται να κάνεις φροντιστήριο. Για αοδε και αεππ δεν ξέρω, γιατί είμαι ''θετικός'' αλλά φυσική πιστεύω ότι αν την κατέχεις μπορείς άνετα να τη βγάλεις χωρίς φροντιστήριο.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    annam098, happygolucky_, KonDelMa, maniamanitsa, Strawberoula

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους