Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,307 εγγεγραμμένα μέλη και 3,040,812 μηνύματα σε 92,465 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 844 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Οι επιλογές που έχω από Θεωρητική

Hydra (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Hydra
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μεθοδολογίας Ιστορίας και Θεωρίας της Επιστήμης Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Hydra έγραψε στις 20:17, 21-10-09:

Καλησπέρα σε όλους.Ειμαι καινουριος στη κοινοτητα αυτη .

Αφορμη για την εγγραφη μου αποτελεσε ο εξης προβληματισμος μου.
Το ονειρο μου ηταν να ασχοληθω με τους Η/Υ ,τεχνικος Ηλεκτρονικων Υπολογιστων για την ακριβεια!Ομως,λογω κακων καθηγητων στο γυμνασιο,δεν αποκομισα τις απαραιτητες βασεις και ποτε δεν τα πηγαινα μεχρι τωρα καλα στα μαθηματικα,φυσικη,χημεια και γεωμετρια.Να το θεσω πιο συνοπτικα στα συγκεκριμενα μαθηματα τα παω απλα ΧΑΛΙΑ!

Το ερωτημα μου λοιπον φιλοι μαθητες,καθηγητες ειναι αν θα μπορουσα μεσω θεωρητικης που εχω διαλεξει φετος στη Β' Λυκειου να περασω σε καποια σχολη σχετικη με Η/Υ . Σε ποιες σχολες μπορω να περασω? Ποσα μορια απαιτουν στο περιπου?Ποια μαθηματα θα πρεπει να διαλεξω σαν επιλογης στη Γ' ?

Θα σας ημουν πραγματικα υποχρεος αν με βοηθουσατε εστω και λιγο με το προβλημα μου .
Ευχαριστω προκαταβολικα και ευχαριστω που με δεχτηκατε στην κοινοτητα σας.

Hail to you συμμαθητουδια!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Οδυσσέας
Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2,338 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε στις 21:02, 21-10-09:

Αν δώσεις μαθηματικά γενικής ανοίγεις το 4ο πεδίο όπου βρίσκονται οι σχολές πληροφορικής αλλά με απώλεια μορίων.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,303 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 21:12, 21-10-09:

πως θα μπορεσεις να ανταπεξελθεις στα μαθηματα της σχολης αν δεν μπορεις τα μαθηματικα;
τεχνικα μπορεις να περασεις δινοντας μαθηματικα γενικης παιδειας αλλα μετα στη σχολη τι θα κανεις;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,094 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 21:45, 21-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Hydra
Καλησπέρα σε όλους.Ειμαι καινουριος στη κοινοτητα αυτη .

Αφορμη για την εγγραφη μου αποτελεσε ο εξης προβληματισμος μου.
Το ονειρο μου ηταν να ασχοληθω με τους Η/Υ ,τεχνικος Ηλεκτρονικων Υπολογιστων για την ακριβεια!Ομως,λογω κακων καθηγητων στο γυμνασιο,δεν αποκομισα τις απαραιτητες βασεις και ποτε δεν τα πηγαινα μεχρι τωρα καλα στα μαθηματικα,φυσικη,χημεια και γεωμετρια.Να το θεσω πιο συνοπτικα στα συγκεκριμενα μαθηματα τα παω απλα ΧΑΛΙΑ!

Το ερωτημα μου λοιπον φιλοι μαθητες,καθηγητες ειναι αν θα μπορουσα μεσω θεωρητικης που εχω διαλεξει φετος στη Β' Λυκειου να περασω σε καποια σχολη σχετικη με Η/Υ . Σε ποιες σχολες μπορω να περασω? Ποσα μορια απαιτουν στο περιπου?Ποια μαθηματα θα πρεπει να διαλεξω σαν επιλογης στη Γ' ?

Θα σας ημουν πραγματικα υποχρεος αν με βοηθουσατε εστω και λιγο με το προβλημα μου .
Ευχαριστω προκαταβολικα και ευχαριστω που με δεχτηκατε στην κοινοτητα σας.

Hail to you συμμαθητουδια!!

Για τεχνικός δεν ξέρω, άλλωστε δεν υπάρχει (νομίζω) σχετική σχολή σε κάποιο ΑΕΙ ή ΤΕΙ, ισως μονο το υπολογιστικων συστημάτων, πάντως σε σχολή Πληροφορικής, δεν θα μπορείς να τα βγάλεις πέρα στα μαθήματα σε καμία περίπτωση. Με γενικής Γ' Λυκείου εισαι πολύ μακριά απ'τις μαθηματικές απαιτήσεις του τμήματος. Εδω στα οικονομικά τα βγάζουν σκούρα οι θεωρητικοί που έχουν και πολύ μικρότερες απαιτήσεις.

Παράθεση

Hydra (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μεθοδολογίας Ιστορίας και Θεωρίας της Επιστήμης Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Hydra έγραψε στις 22:17, 21-10-09:

Οκ παιδια ,ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση!
Οντως θα δυσκολευτω μετα στη σχολη.
Η κορο'ι'δεια ειναι οτι ειμαι παρα πολυ καλος στους Η/Υ σε ολους τους τομεις στην πραξη και δεν τα παω καλα με αυτα τα μαθηματα.

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,094 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 22:28, 21-10-09:

Εχεις ασχοληθει με προγραμματισμό; Μου φαινεται περίεργο γιατί στους κομπιουτεράδες συνηθως αρέσουν τα Μαθηματικά.

Παράθεση

Hydra (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

O Hydra έγραψε στις 23:04, 21-10-09:

Πιο πολυ εχω ασχοληθει με μονταρισμα.Φτιαχνω δηλαδη αυτοσχεδια συστηματα,εξωτερικη εμφανιση κυριως.Ασχολουμαι χρονια με τον υπερχρονισμο των συστηματων (overclock) που απαιτει καποια στοιχειωδη μαθηματικα,αλλα για μενα ειναι πλεον συνηθεια.Αλλα που εχω ψαχτει ειναι το web designing(ιστοσελιδες),video editing,picture editing ε και περα απο αυτα,εχω φαει απειρες ωρες στηνοντας PC και προσαρμοζοντας τα οπως εγω θελω +server hosting σε css / L2 και online radio hosting.Με προγραμματισμο δεν εχω ασχοληθει ακομη,αλλα θα ξεκινησω στο μελλον,εστω και αν δεν τα μπορω τα μαθηματικα.

Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tebelis13
Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε στις 11:01, 24-10-09:

Πηγενε τεχνολογικη.Ποτε δεν ειναι αργα!

Παράθεση

Hydra (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

O Hydra έγραψε στις 11:10, 24-10-09:

αμα εγραφα πανω απο 4αρια στα μα8ηματα της τεχνολογικης σιγουρα θα πηγαινα φιλε.Τωρα ομως οχι

Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tebelis13
Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε στις 11:18, 24-10-09:

Τοτε μακρυα απο πληροφορικες γιατι θα τις βγαλεις(αν τις βγαλεις) πολυ δυσκολα.Απαιτουν καλα μαθηματικα

Παράθεση

Hydra (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

O Hydra έγραψε στις 11:32, 24-10-09:

Ειναι κοροιδια ομως να ειναι στη Τεχνολογικη τοσα και τοσα παιδια που θελουν να περασουν Τεχνικοι Η/Υ και με το Pc η μονη σχεση που εχουν ειναι το facebook,to WoW και επειδη εχουν παρει ενα ECDL στο γελοιο M/S Office νομιζουν οτι τα ξερουν ολα.

Και μετα απορω γιατι οι υπαλληλοι στο e-shop και το Πλαισιο κομπλαρουν οταν τους ρωτας ποσα τραντζιστορ εχει η νεα καρτα της ΑΤΙ και ποσο ειναι το frond side bus και οχι μονο δε ξερουν(που δουλεια τους ειναι),αλλα μερικοι δε γνωριζουν καν τι ειναι το fsb.Γινεται τωρα να πας για τεχνικος Η/Υ επειδη ξερεις μαθηματικα και να μην εχεις λυσει /να στησει/ υπερχρονισει εναν υπολογιστη ?Συγγνωμη αν μερικοι θιχτικαν αλλα επειδη εχω δει και καποια βιβλια και σημειωσεις απο τετοιες σχολες ,σε μερικα σημεια ειναι να λες αυτος που τα γραψε παιζει να μη ξερει και τιποτα.Αμα θες να θεωρεισαι τεχνικος με ολη τη σημασια της λεξεως,μη περιμενεις να στα μαθουν στη σχολη.

Εγω δεν εχω συναντησει σε απειρα τεχνολογικα φορουμ που ειμαι εδω και χρονια κανεναν καθηγητη σχολης ,φανταστειται ποσο ενημεροι ειναι.

Παράθεση

Sirenia (Δήμητρα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sirenia
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H Sirenia έγραψε στις 15:51, 03-08-11:

Ίσως είμαι λίγο εώς πολύ οφ τόπικ μα εχω αρχίσει και απεπλίζομαι και δεν ξέρω και αν μπορώ να το βάλω κάπου αλλου
θα πάω τώρα δευτέρα λυκείου και εκτός του ότι έχω οικογένεια και συγγενείς "τι θες να ακολουθήσεις παιδι μου και τι θες;" δεν ξέρω και εγώ η ίδια τι πραγματικά θέλω και τι μου αρέσει
έχω επιλέξει κατεύθυνση θεωρητική καθώς από μαθηματικά ξέρω μόνο πρόσθεση, αφαίρεση και πολλαπλασιασμό και φυσική σχεδόν τίποτα
Θα μπορούσατε να μου πείτε τι επιλογές έχει κάποιος απο θεωρητική κατεύθυνση ή δεν ξέρω τι....γιατί είμαι σίγουρη πως θα φτάσω να κάνω μηχανογραιφκό και δεν θα ξέρω ακόμα τι θέλω-.-

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

challenger

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη challenger
Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,577 μηνύματα.

O challenger έγραψε στις 16:00, 03-08-11:

ολες οι πιθανες επιλογες σου ειναι αυτες

http://lyk-arnaias.chal.sch.gr/grase.../pedia/001.htm

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,497 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 16:01, 03-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Sirenia
Ίσως είμαι λίγο εώς πολύ οφ τόπικ μα εχω αρχίσει και απεπλίζομαι και δεν ξέρω και αν μπορώ να το βάλω κάπου αλλου
θα πάω τώρα δευτέρα λυκείου και εκτός του ότι έχω οικογένεια και συγγενείς "τι θες να ακολουθήσεις παιδι μου και τι θες;" δεν ξέρω και εγώ η ίδια τι πραγματικά θέλω και τι μου αρέσει
έχω επιλέξει κατεύθυνση θεωρητική καθώς από μαθηματικά ξέρω μόνο πρόσθεση, αφαίρεση και πολλαπλασιασμό και φυσική σχεδόν τίποτα
Θα μπορούσατε να μου πείτε τι επιλογές έχει κάποιος απο θεωρητική κατεύθυνση ή δεν ξέρω τι....γιατί είμαι σίγουρη πως θα φτάσω να κάνω μηχανογραιφκό και δεν θα ξέρω ακόμα τι θέλω-.-
1.διαβασε οσο πιο πολυ μπορεις και αναλογα με τα μορια σου θα δεις τι σου αρεσει περισσοτερο-τι εχει καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση....
2.αν και δεν ειμαι θεωριτικη ξερω φιλολογια,ψυχολογια,κοινωνικες επιστημες,ιστορικος και το ΟΝΕΙΡΟ ολων σας ΔΙΚΗΓΟΡΙΑ

Αρχική Δημοσίευση από challenger

ναι,ειναι μαλλον μια καλυτερη απαντηση το link...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sirenia (Δήμητρα)

Νεοφερμένος

H Sirenia έγραψε στις 16:10, 03-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από challenger

ευχαριστώ πολύ!!!
αν και τώρα που τις είδα απελπίστηκα περισσότερο

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
1.διαβασε οσο πιο πολυ μπορεις και αναλογα με τα μορια σου θα δεις τι σου αρεσει περισσοτερο-τι εχει καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση....
2.αν και δεν ειμαι θεωριτικη ξερω φιλολογια,ψυχολογια,κοινωνικες επιστημες,ιστορικος και το ΟΝΕΙΡΟ ολων σας ΔΙΚΗΓΟΡΙΑ
όταν τους είπα ότι θέλω νομική η μοναδική απάντηση που έπερνα ήταν "ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ Η ΕΛΛΑΔΑ"

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,497 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 16:13, 03-08-11:

όταν τους είπα ότι θέλω νομική η μοναδική απάντηση που έπερνα ήταν "ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ Η ΕΛΛΑΔΑ"
ναι πραγματι αλλα ειναι η πιο υψηλη θεση που μπορει να παρει καποιος απο θεωριτικη....

δεν γνωριζω...αλλωστε,δεν ειναι αναγκη να μείνεις και ΕΛΛΑΔΑ

Παράθεση

Ἔρις

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ἔρις
H Ἔρις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,043 μηνύματα.

H Ἔρις έγραψε στις 16:21, 03-08-11:

ναι πραγματι αλλα ειναι η πιο υψηλη θεση που μπορει να παρει καποιος απο θεωριτικη....

Νομίζω κάνεις λάθος!! Ή τουλάχιστον δεν συμφωνώ εγώ
Υπάρχουν πάρα πολλοί δικηγόροι, πάρα πολλοί όμως!! Οι μεγαλοδικηγοράρες είναι λίγοι, πολλοί λίγοι...
Και πέρα από αυτό υπάρχουν υψηλότερες θέσεις πέρα από αυτή του δικηγόρου!!
Βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι δεν αξίζει να ελπίζεις πως εσύ θα είσαι ο επόμενος Κούγιας πχ
Μικρότερη και εγώ έκανα πολλά όνειρα πάνω σε αυτό το θέμα!!
Τεσπα αρκετά offtopic βγήκαμε νομίζω

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sirenia (Δήμητρα)

Νεοφερμένος

H Sirenia έγραψε στις 16:22, 03-08-11:

αυτό τους είπα και εγώ και κάναν τον σταυρό τους
να ρωτήσω και κάτι άλλο επειδή είμαστε πολύτεκνοι και νομική για παράδειγμα το πιο κοντικό είναι Αθήνα αν περάσω Θεσσαλονίκη ή Κομοτηνή με φέρνουν Αθήνα??

Παράθεση

Ἔρις

Διακεκριμένο μέλος

H Ἔρις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,043 μηνύματα.

H Ἔρις έγραψε στις 16:24, 03-08-11:

να ρωτήσω και κάτι άλλο επειδή είμαστε πολύτεκνοι και νομική για παράδειγμα το πιο κοντικό είναι Αθήνα αν περάσω Θεσσαλονίκη ή Κομοτηνή με φέρνουν Αθήνα??
Εγώ λέω καλύτερα κάτσε να πας 3η λυκείου να δεις τι θα ισχύει τότε!! Αυτά αλλάζουν...
Μην αγχώνεσαι από τώρα! Έχεις καιρό μπροστά σου.

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 6,516 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 16:26, 03-08-11:

Γίνε φιλόλογος...

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 16:30, 03-08-11:

δεν γνωριζω...παλαιοτερα αυτο ίσχυε αλλα τωρα....

νομιζω δεν επιτρέπονται πλέον οι μεταγραφές αθηνα-θεσσαλονικη

ρωτα και αλλους....

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 6,516 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 16:34, 03-08-11:

Δεν είναι μόνο Αθήνα-Θεσσαλονίκη. Η πολυτεκνία και μόνο πλέον δεν καθιστά όρο για μετεγγραφή.

Τουλάχιστον έτσι άκουσα εγώ...

Υπήρχε ένα άρθρο εδώ στο ischool, ψάξε στο google για τις μετεγγραφές και κάτι θα βρεις.

Παράθεση

Sirenia (Δήμητρα)

Νεοφερμένος

H Sirenia έγραψε στις 16:47, 03-08-11:

το σιχαίνομαι αυτό το επάγγελμα άσε που ξέρω άτομα 40 χρονών και ακόμα να διοριστούν

τελος παντων συγγνωμη για το οφ τοπικ ευχαριστώ όσους απάντησαν

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

O Johnny15 έγραψε στις 16:53, 03-08-11:

το σιχαίνομαι αυτό το επάγγελμα άσε που ξέρω άτομα 40 χρονών και ακόμα να διοριστούν

τελος παντων συγγνωμη για το οφ τοπικ ευχαριστώ όσους απάντησαν
Ποιος μίλησε για διορισμό? Τα ιδιαίτερα και τα φροντιστήρια είναι το μέλλον...

Όσο για το off, θα το διαγράψουν οι αρμόδιοι.

Παράθεση

Pagitas

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pagitas
Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ . Έχει γράψει 343 μηνύματα.

O Pagitas Μονο t(h)rash ρε! έγραψε στις 17:48, 03-08-11:

κανω πως δεν ειδα το "η πιο υψηλη θεση..."
Αλλα βεβαια, δεν ειναι καλη δουλεια αν δεν εχεις χρυσο ταμπελακι εξω απο το γραφειο σου.

Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη petran_r21
Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 618 μηνύματα.

O petran_r21 έγραψε στις 19:48, 03-08-11:

Δημητρα μην απελπιζεσαι.Δεν ειναι ολοι εντελως κατασταλαγμενοι εχοντας ξεκαθαρους στοχους.Ειναι φυσιολογικο να μην σε ενθουσιαζει μια σχολη και να εχεις πολλα ενδιαφεροντα.Κατσε ψαξτο και δες ποια ειναι τα τμηματα που πιστευεις οτι σου κανουν περισσοτερο.Δεν μπορεις να εισαι απολυτα σιγουρη για την επιλογη σου.Στην πορεια εφοσον εξελιζεσαι και μεγαλωνεις ισως αλλαξεις αποψεις.Και που ξερεις ισως διαπιστωσεις οτι η επιλογη σου ηταν απο τις καλυτερες δυνατες(σπανια ειναι μονο μια)

Παράθεση

Sirenia (Δήμητρα)

Νεοφερμένος

H Sirenia έγραψε στις 23:45, 03-08-11:

όταν είχα δει πέρσι τις επιλογές που έχεις από θεωριτική το μόνο(?) που μου εκανε κλικ ήταν η σχολή αρχαιολογίας και ιστορίας αλλά και από εκεί πάλι για φιλόλογος πας
μετα ψυχολογία και κάτι λίγο από νομική..
πάντως οι περισσότεροι (εκτός alehunter) μου λέτε να αποφύγω αν γίνετε την επιλογή της νομικής σωστα?

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 23:57, 03-08-11:

πρωτα απο ολα ο alehunter εχει παντα δικιο,στο λεω εγω και αν αμφιβαλεις δες την υπογραφη του...

κοιτα περα απο την πλακα οκ ισχυει αυτο με την ανεργια αλλα δες και σε αλλα πεδια
κορεσμος δεν υπαρχει στους
ιατρους και μηχανικους;;;
εγω θεωρω οτι υπαρχει λογο που την επιλεγουνε τοσα ατομα και δεν ειναι μονο το prestige

εσυ κατσε διαβασε και δες ποσα μορια θα βγαλεις και το συζητας τοτε για το πια θα ειναι η καυτερη επιλογηγια εσενα....

Y.Γ.ειναι ο μορινσον και ο κομπειν στην pic σου;;;

Παράθεση

Ἔρις

Διακεκριμένο μέλος

H Ἔρις έγραψε στις 00:02, 04-08-11:

εσυ κατσε διαβασε και δες ποσα μορια θα βγαλεις και το συζητας τοτε για το πια θα ειναι η καυτερη επιλογηγια εσενα....
αυτό ακριβώς!!!
και οι δύο... από ότι βλέπω είναι μισό μισό

Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

O petran_r21 έγραψε στις 00:04, 04-08-11:

όταν είχα δει πέρσι τις επιλογές που έχεις από θεωριτική το μόνο(?) που μου εκανε κλικ ήταν η σχολή αρχαιολογίας και ιστορίας αλλά και από εκεί πάλι για φιλόλογος πας
μετα ψυχολογία και κάτι λίγο από νομική..
πάντως οι περισσότεροι (εκτός alehunter) μου λέτε να αποφύγω αν γίνετε την επιλογή της νομικής σωστα?
Ειναι δυσκολα μετα την νομικη και υπαρχει μεγαλος ανταγωνισμος.Η επαγγελματικη αποκατασταση ειναι σημαντικο κρητηριο αλλα υπαρχουν πιο σημαντικα πιστευω.Κατσε κατω ζυγισε τα και δες τι σε συμφερει.Ανεργια υπαρχει παντου και ειδικα στις σχολες του 1ου πεδιου που δεν ειναι και πολλες σε σχεση με αλλα πεδια.Ομως ολα ειναι ρευστα.Μπορει να γινεις δικιγορος και να μην δουλεψεις ποτε,η μπορει και να περιμενεις 3 χρονια και μετα να εργαστεις.Αν αγαπας και ασχοληθεις με αυτο που κανεις αρπαζοντας τις καταλληλες ευκαιριες δεν ειναι δυσκολο να διαπρεψεις.

πρωτα απο ολα ο alehunter εχει παντα δικιο,στο λεω εγω και αν αμφιβαλεις δες την υπογραφη του...

κοιτα περα απο την πλακα οκ ισχυει αυτο με την ανεργια αλλα δες και σε αλλα πεδια
κορεσμος δεν υπαρχει στους
ιατρους και μηχανικους;;;
εγω θεωρω οτι υπαρχει λογο που την επιλεγουνε τοσα ατομα και δεν ειναι μονο το prestige

Σε πληροφορω το το κυρος και τα υψηλα μορια ειναι αιτιες που το επιλεγουν τα περισσοτερα παιδια.

Διαφωνω,αφηστε την κοπελα να ψαχτει απο τωρα σιγα το νωρις.Να κανει καποιες σκεψεις και να μαθει πληροφοριες.Θα ηταν καλυτερα να αποφασισει σε 20 μερες με την πιεση του χρονου?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devina : 04-08-11 στις 00:33. Αιτία: Συγχώνευση Μηνυμάτων.
Παράθεση

Ἔρις

Διακεκριμένο μέλος

H Ἔρις έγραψε στις 00:15, 04-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από petran_r21
Σε πληροφορω το το κυρος και τα υψηλα μορια ειναι αιτιες που το επιλεγουν τα περισσοτερα παιδια.

Διαφωνω,αφηστε την κοπελα να ψαχτει απο τωρα σιγα το νωρις.Να κανει καποιες σκεψεις και να μαθει πληροφοριες.Θα ηταν καλυτερα να αποφασισει σε 20 μερες με την πιεση του χρονου?
Μα και εγώ που "ψαχνόμουν" από το γυμνάσιο, στο τέλος διαφορετικά πράγματα ήθελα και σε άλλα κατέληξα!!
Το μόνο κοινό στις επιλογές μου είναι η κατεύθυνση!!
Εντάξει μιλάω για το τι έγινε με εμένα, δεν είναι και κανόνας!! Αλλά τι καταλαβα που κοιτούσα βάσεις και σχολές από την α' λυκείου;; Τελικά αποδείχτηκε ότι έκανα βλακείες...
Δεν νομίζω να χρειάζεται τόσο άγχος!

Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

O petran_r21 έγραψε στις 00:30, 04-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από maria775m
Μα και εγώ που "ψαχνόμουν" από το γυμνάσιο, στο τέλος διαφορετικά πράγματα ήθελα και σε άλλα κατέληξα!!
Το μόνο κοινό στις επιλογές μου είναι η κατεύθυνση!!
Εντάξει μιλάω για το τι έγινε με εμένα, δεν είναι και κανόνας!! Αλλά τι καταλαβα που κοιτούσα βάσεις και σχολές από την α' λυκείου;; Τελικά αποδείχτηκε ότι έκανα βλακείες...
Δεν νομίζω να χρειάζεται τόσο άγχος!
Συμφωνω μαζι σου οτι θα αλλαξεις πολλες γνωμες στην πορεια.Και σε εμενα συνεβη.Και το θεωρω αναποφευκτο οταν δεν εχεις καταληξει.Δεν ειναι λογικο ομως να μην ψαχνεις γι αυτο τον λογο.Η ολη διαδικασια της αναζητησης σε κανει να σκεφτεις,να συζητησεις,να μαθεις πληροφοριες το σημαντικοτρο,να βαλεις στα υποψη σου καποια τμηματα,να απορριψεις καποια αλλα.
Προσωπικα αρχισα να ψαχνομαι 1 χρονο πριν τις παννελαδικες(καλα μην φανταστεις οτι εκανα ερευνες καθημερινα) και με βοηθησε πολυ.Εμαθα πραγματα για πααρα πολλες σχολες και εχω μια πιο εμπεριστατωμενη αποψη.Και αν δεν το ειχα κανει πολυ πιθανο να ειχα επιλεξει αλλη σχολη.
Η επιλογη σχολης ειναι πιστευω πολυ σημαντικη αποφαση(αναστρεψιμη ομως)αλλα αγχος δεν χρειαζεται.Γενικα δεν χρειαζεται.Take it easy

Παράθεση

Ἔρις

Διακεκριμένο μέλος

H Ἔρις έγραψε στις 00:39, 04-08-11:

Η ολη διαδικασια της αναζητησης σε κανει να σκεφτεις,να συζητησεις,να μαθεις πληροφοριες το σημαντικοτρο,να βαλεις στα υποψη σου καποια τμηματα,να απορριψεις καποια αλλα.
Όντως έτσι είναι!! Δεν έχω να πω τίποτα παραπάνω.
Απλώς εγώ κατέληξα να είμαι μπερδεμένη από όλη αυτή την αναζήτηση! Πλέον όμως εντάξει νομίζω ότι έχω κατασταλάξει και θα ασχοληθώ με μια επιστήμη που πραγματικά μου αρέσει!
Όσο για το άγχος... εννοείται ότι δεν χρειάζεται!!!

Παράθεση

Sirenia (Δήμητρα)

Νεοφερμένος

H Sirenia έγραψε στις 00:55, 04-08-11:

ναι τα μανάρια μου
they're beautiful, sexy and dead!

όσο για τις συμβουλές ευχαριστώ πολύ και όσο για το αγχος δεν μπορώ το έχω
εγώ πάντα ήθελα να γίνω αρχιτέκτονας, καταραμένη καθηγήτρια μαθηματικών γυμνασίου που δεν μου έμαθες τίποτα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

O petran_r21 έγραψε στις 12:36, 04-08-11:

ναι τα μανάρια μου

εγώ πάντα ήθελα να γίνω αρχιτέκτονας, καταραμένη καθηγήτρια μαθηματικών γυμνασίου που δεν μου έμαθες τίποτα
Αν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα πηγαινε εξωτερικο

Παράθεση

Sirenia (Δήμητρα)

Νεοφερμένος

H Sirenia έγραψε στις 13:12, 04-08-11:

δεν θέλουν οι δικοί μου να φύγω

Παράθεση

KnightRider

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 979 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 13:23, 04-08-11:

Αν όμως βλέπεις ότι στην Ελλάδα δεν βλέπεις μέλλον, θα αναγκαστείς να φύγεις.
Και εγώ φέτος γ' λυκείου από τη θεωρητική πρέπει να αποφασίσω τι θα δηλώσω.. Με βλέπω για ιστορικό πρώτα ο Θεός.

Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

O petran_r21 έγραψε στις 13:30, 04-08-11:

Αν ειναι το ονειρο σου ομως καλα θα κανεις να τους εξηγησεις πως θελεις να φυγεις.Στο κατω κατω για σπουδες πας.Δηλαδη αν επιλεξεις αλλο τμημα και συνειδητοποιησεις οτι δεν σου αρεσει θα ειναι καλυτερο?

Παράθεση

Sirenia (Δήμητρα)

Νεοφερμένος

H Sirenia έγραψε στις 14:11, 04-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από iGiannis
Και εγώ φέτος γ' λυκείου από τη θεωρητική πρέπει να αποφασίσω τι θα δηλώσω.. Με βλέπω για ιστορικό πρώτα ο Θεός.
και εμένα για εκεί με βλέπω και μάλιστα θεσσαλονίκη
μου είπαν ότι η σχολή στο βόλο θα κλείσει, ισχύει?

Αν ειναι το ονειρο σου ομως καλα θα κανεις να τους εξηγησεις πως θελεις να φυγεις.Στο κατω κατω για σπουδες πας.Δηλαδη αν επιλεξεις αλλο τμημα και συνειδητοποιησεις οτι δεν σου αρεσει θα ειναι καλυτερο?
για αυτούς πίστεψε με ναι θα είναι
και από την στιγμή που πλεον εγώ και τα μαθηματικά είμαστε σαν το ρεύμα με το νερό δεν το βλέπω ούτε να αχνοφαίνεται

Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

O petran_r21 έγραψε στις 14:46, 04-08-11:

και εμένα για εκεί με βλέπω και μάλιστα θεσσαλονίκη
μου είπαν ότι η σχολή στο βόλο θα κλείσει, ισχύει?

για αυτούς πίστεψε με ναι θα είναι
και από την στιγμή που πλεον εγώ και τα μαθηματικά είμαστε σαν το ρεύμα με το νερό δεν το βλέπω ούτε να αχνοφαίνεται
Εχω την εντυπωση οτι στην αρχιτεκτονικη δεν κανεις μαθηματικο-φυσικες.Μονο μαθηματα σχετικα με το τμημα.

Παράθεση

Sirenia (Δήμητρα)

Νεοφερμένος

H Sirenia έγραψε στις 14:57, 04-08-11:

για εξωτερικό μιλάς ή ελλάδα?
μπερδευτικα..

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 15:32, 04-08-11:

ναι τα μανάρια μου

απο θεωριτικη δεν γινεσαι με τπτ;;;σιγουρα;;;

Αν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα πηγαινε εξωτερικο
συμφωνω ελλαδα δεν υπαρχει μελλον και στο λεω και εγω που εγραψα καλα(σχετικα παντα) 16

ναι ολοι οι γονεις μας το ιδιο λενε.
στην δικια μου κοινωνια ειχαμε αλλη αγωνια μην πας στη γερμανια ελεγε ο Καζαντζίδης

Αρχική Δημοσίευση από iGiannis
κοιτα να δωσεις το max απο οτι εχεις και μετα αναλογα με τα μορια βλεπεις....

καλυτερα ελλαδα και για μεταπτυχιακο εξω...κατι θα υπαρχει που θα σου αρεσει ελεος...

Εχω την εντυπωση οτι στην αρχιτεκτονικη δεν κανεις μαθηματικο-φυσικες.Μονο μαθηματα σχετικα με το τμημα.
και εγω αυτα εχω ακουσει...Νομιζω ομως πως ΣΙΓΟΥΡΑ θα κανεις μαθαματικα....

Παράθεση

mariathess

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη mariathess
H mariathess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H mariathess έγραψε στις 16:40, 04-08-11:

Αν πάρεις σαν μάθημα επιλογής φυσική γενικής και δώσεις και σχέδιο ανοίγεις τέταρτο πεδίο που έχει τις αρχιτεκτονικές αλλά χάνεις πολλά μόρια . Όσο για τη νομική που λέγατε πιο πάνω, νομίζω ότι όντως οι περισσότεροι της θεωρητικής αυτό σκέφτονται αλλά μερικοί (και αν κρίνω από συμμαθητές μου , οι περισσότεροι ) το σκέφτονται μόνο λόγω χρημάτων και prestige ! Λες και όλοι οι δικηγόροι είναι πλούσιοι ! Σκοπός είναι αυτό που θα σπουδάσεις να σου αρέσει και να το θέλεις πραγματικά ! Καλή επιτυχία σε ό,τι κι αν επιλέξεις και έχεις καιρό ακόμα να το σκεφτείς!

Παράθεση

Sirenia (Δήμητρα)

Νεοφερμένος

H Sirenia έγραψε στις 22:53, 04-08-11:

και εγώ αυτή την εντύπωση έχω για την αρχιτεκτονική πως δηλαδή μαθηματικά έχει σίγουρα!
@mariathess σε ευχαριστώ πολύ
αν και με τις σχολές τις συγκεκριμένης κατεύθυνσης δεν βλέπω να βγαζω ακρη σε κάτι που να μου αρέσει:/

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 23:08, 04-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από mariathess
Αν πάρεις σαν μάθημα επιλογής φυσική γενικής και δώσεις και σχέδιο ανοίγεις τέταρτο πεδίο που έχει τις αρχιτεκτονικές αλλά χάνεις πολλά μόρια . Όσο για τη νομική που λέγατε πιο πάνω, νομίζω ότι όντως οι περισσότεροι της θεωρητικής αυτό σκέφτονται αλλά μερικοί (και αν κρίνω από συμμαθητές μου , οι περισσότεροι ) το σκέφτονται μόνο λόγω χρημάτων και prestige ! Λες και όλοι οι δικηγόροι είναι πλούσιοι ! Σκοπός είναι αυτό που θα σπουδάσεις να σου αρέσει και να το θέλεις πραγματικά ! Καλή επιτυχία σε ό,τι κι αν επιλέξεις και έχεις καιρό ακόμα να το σκεφτείς!
παντως αν ειχα να επιλεξω θα προτιμουσα ανεργος και φτωχος δικηγορος απο φιλολογος,ψυχολογιες κτλπ

και εγώ αυτή την εντύπωση έχω για την αρχιτεκτονική πως δηλαδή μαθηματικά έχει σίγουρα!
@mariathess σε ευχαριστώ πολύ
αν και με τις σχολές τις συγκεκριμένης κατεύθυνσης δεν βλέπω να βγαζω ακρη σε κάτι που να μου αρέσει:/
δες αν ειναι το προγραμμα της σχολης,δεν το βρισκω και βαριεμαι να ψαχνω...επαναλαμβανω για πολλοστή φορα αστα αυτα θα δεις οταν ειναι η ωρα,do your best και τοτε δες τις επιλογες σου...

Παράθεση

selc

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη selc
H selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H selc έγραψε στις 23:17, 04-08-11:

παντως αν ειχα να επιλεξω θα προτιμουσα ανεργος και φτωχος δικηγορος απο φιλολογος,ψυχολογιες κτλπ
και αυτό γιατί?

Παράθεση

mariathess

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη mariathess
H mariathess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H mariathess έγραψε στις 23:43, 04-08-11:

[quote=alehunter;2742901]παντως αν ειχα να επιλεξω θα προτιμουσα ανεργος και φτωχος δικηγορος απο φιλολογος,ψυχολογιες κτλπ

Σίγουρα η νομική δεν είναι μονοδιάστατη επιστήμη και μπορεί να σε βοηθήσει και σε άλλους κλάδους ,π.χ δημοσιογραφία κλπ ,αλλά αυτό είναι στη γνώμη του καθενός ! Πάντως και εγώ αυτό θα προτιμούσα λόγω της δυνατότητας πρόσβασης και σε άλλους κλάδους...

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 00:18, 05-08-11:

γιατι ειναι ανωτερο και σαν prestige αλλα και σαν επαγγελματικη προοπτικη.γενικα ειναι πιο αανγνωρισιμο απο την κοινωνια.πχ πας σε μια τραπεζα και κανουνε 2 ατομα δηλωση με ιδια προσοντα,ηλικια ,εμπειρια κτλπ και ο ενας
νομικη αθηνας
φιλολογια/ψυχολογια αθηνας

ποιον νομιζεις θα παρουν;;;;μπορει να ειναι απλα η νεοοτροπια της κοινωνιας μας και να διαφωνουν πολλοι αλλα σε αυτη ζουμε....

Σίγουρα η νομική δεν είναι μονοδιάστατη επιστήμη και μπορεί να σε βοηθήσει και σε άλλους κλάδους ,π.χ δημοσιογραφία κλπ ,αλλά αυτό είναι στη γνώμη του καθενός ! Πάντως και εγώ αυτό θα προτιμούσα λόγω της δυνατότητας πρόσβασης και σε άλλους κλάδους...

ναι οκ δεν ξερω τοσο αναλυτικα αλλα προφανως για να την επιλεγουν τοσα ατομα κατι θα ξερει λεει η κοινη λογικη.εσυ υποστηριζεις τα λεγομενα μου και με επιχειρήματα

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 00:31, 05-08-11:

γιατι ειναι ανωτερο και σαν prestige αλλα και σαν επαγγελματικη προοπτικη.γενικα ειναι πιο αανγνωρισιμο απο την κοινωνια.πχ πας σε μια τραπεζα και κανουνε 2 ατομα δηλωση με ιδια προσοντα,ηλικια ,εμπειρια κτλπ και ο ενας
νομικη αθηνας φιλολογια/ψυχολογια αθηνας
ποιον νομιζεις θα παρουν;;;;μπορει να ειναι απλα η νεοοτροπια της κοινωνιας μας και να διαφωνουν πολλοι αλλα σε αυτη ζουμε....
ναι οκ δεν ξερω τοσο αναλυτικα αλλα προφανως για να την επιλεγουν τοσα ατομα κατι θα ξερει λεει η κοινη λογικη.εσυ υποστηριζεις τα λεγομενα μου και με επιχειρήματα

Και η νομική είναι ένα γενικό πτυχίο. Μετά μπορείς να κάνεις ένα κάρο μάστερ. π.χ οικονομικά ή mba
Αλλά ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΜΙΚΗ είναι χαζό νομίζω, να φας τοοόσοοο διάβασμα για κάτι που δε θες ΚΑΝ μόνο και μόνο επειδή είναι η σχολή με τα περισσότερα μόρια.
Να σε ρωτήσω όμως, τελικά θέλεις καμιά σχολή από το 1ο πεδίο; Αν δεν ενδιαφερόσουν καθόλου γιατί διάλεξες θεωρητική;
Αν ήθελες τόσο να γίνεις αρχιτέκτονας δεν έπρεπε να κοιτάξεις αν σε δυσκολεύουν τα μαθήματα στο σχολείο λόγω μιας χαζής καθηγήτριας!

Αρχιτεκτονική νομίζω δεν πιάνεις ή δύσκολα, αφού στο πεδίο της μπορείς να πιάσεις 18500 maximum αν γράψεις σε όλα 20 , ε και μετά βάλε και το σχέδιο έξτρα...

alehunter γιατί ένας της φιλολογίας/ψυχολογίας να πάει σε τράπεζα ; ή ο απόφοιτος νομικής; χωρίς μάστερ δε γίνονται αυτά

Παράθεση

Sirenia (Δήμητρα)

Νεοφερμένος

H Sirenia έγραψε στις 00:39, 05-08-11:

το είχα το ψώνιο με την νομική από μικρή μην μου βάζετε λαμπάκια να αναβοσβήνουν πάλι
και η ψυχολογια ωραια ειναι μα ίσως έχουν δίκιο κάποιοι που τους θεωρουν απατεώνες με δίπλωμα...

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Και η νομική είναι ένα γενικό πτυχίο. Μετά μπορείς να κάνεις ένα κάρο μάστερ. π.χ οικονομικά ή mba
Αλλά ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΜΙΚΗ είναι χαζό νομίζω, να φας τοοόσοοο διάβασμα για κάτι που δε θες ΚΑΝ μόνο και μόνο επειδή είναι η σχολή με τα περισσότερα μόρια.
Να σε ρωτήσω όμως, τελικά θέλεις καμιά σχολή από το 1ο πεδίο; Αν δεν ενδιαφερόσουν καθόλου γιατί διάλεξες θεωρητική;
Αν ήθελες τόσο να γίνεις αρχιτέκτονας δεν έπρεπε να κοιτάξεις αν σε δυσκολεύουν τα μαθήματα στο σχολείο λόγω μιας χαζής καθηγήτριας!

Αρχιτεκτονική νομίζω δεν πιάνεις ή δύσκολα, αφού στο πεδίο της μπορείς να πιάσεις 18500 maximum αν γράψεις σε όλα 20 , ε και μετά βάλε και το σχέδιο έξτρα...

alehunter γιατί ένας της φιλολογίας/ψυχολογίας να πάει σε τράπεζα ; ή ο απόφοιτος νομικής; χωρίς μάστερ δε γίνονται αυτά
είχα πει θα κοιτάξω να δω φέτος μήπως έχω κάποιον καλό καθηγητη αλλά και μαθματικών και φυσικής ήταν αστα να πανε ο δευτερος ειδικά έβαλε σε όλη την ταξη απουσια γιατί είχαμε κατέβει για γυμναστική και δεν θυμώμασταν ότι το πρόγραμμα είχει αλλάξει (ανακοίνωση πριν το πάσχα!) όποτε με έκαναν να σιχαθω αυτά τα μαθήματα αν και θεωρώ τα μαθηματικά υπέροχα! αντίθετα λατρεύω την βιολογία και χημεία μου αρέσει αρκετά

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χαρά. : 05-08-11 στις 13:25. Αιτία: merge
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Claire Rentfield, F4e, giannis papadop, SocratesAgain, stefaniat

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους