Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,961 εγγεγραμμένα μέλη και 3,086,908 μηνύματα σε 95,630 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 1092 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Πολυήμερες σχολικές εκδρομές

Πού θα πάτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 68)
Μιλάνο
1
1,47%
Ρώμη
8
11,76%
Πράγα
7
10,29%
Βαρκελώνη
5
7,35%
Βιέννη
1
1,47%
Λονδίνο
1
1,47%
Παρίσι
0
0%
Βερολίνο
0
0%
Μένουμε Ελλάδα
35
51,47%
Άλλο
10
14,71%

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,644 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:14, 03-05-08:

Άλλοι πάνε από ΣΤ' δημοτικού, άλλοι από Γυμνάσιο, άλλοι από Λύκειο, αλλά τα σχολεία των περισσοτέρων από εδώ παραγματοποίησαν τις λεγόμενες πολυήμερες εκδρομές σε διάφορα μέρη της Ελλάδας. Ας μοιραστούμε τις εμπειρίες και τους προβληματισμούς μας.

Πήγατε σε καμία πολυήμερη εκδρομή με το σχολείο και ποιες οι εμπειρίες σας, εάν ναι; Προβληματίζεστε καθόλου σχετικά με το αν θα πρέπει να πηγαίνουν τα παιδιά από πολύ νωρίς τέτοιες εκδρομές; (Ειδικά αν είναι 3 μέρες και πάνω)
Θα στέλνατε το παιδί σας σε κάποια πολυήμερη εκδρομή; Θα το στέλνατε μήπως σε μεγαλύτερες τάξεις;

Τα διάφορα ατυχήματα που γίνονται κατά καιρούς (όπως όταν χάθηκαν τα 21 αγγελούδια στα Τέμπη το 2003) σας έχουν επηρεάσει καθόλου σχετικά με το αν θα στείλετε ή όχι το παιδί σας σε πολυήμερη εκδρομή - ή αν θα πάτε/πηγαίνετε κι οι ίδιοι;

Γενικά τι θεωρείτε ότι μπορούν να προσφέρουν; Και υπάρχουν κατά τη γνώμη σας σοβαροί κίνδυνοι για ένα μικρό ή μεγάλο παιδί;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 00:37, 03-05-08:

Πήγα σε όλες τις πολυήμερες εκδρομές που οργάνωσε το σχολείο μου και μόνο ευχάριστες- αξέχαστες αναμνήσεις έχω από αυτές!
Στην 1η γυμνασίου ήταν η πρώτη μας και ακολούθησαν κάθε χρόνο από μία. Όλες είχαν εκπαιδευτικό χαρακτήρα, βέβαια σε μικρότερο βαθμό απ΄όσο ίσως θα έπρεπε, αλλά μπορώ να πω, πως κάτι μας έχει μείνει σε όλους μας.
Ας πούμε γνωρίζω άτομα που μετά την 3ήμερη που είχαμε έρθει Αθήνα, δεν τους έχει δωθεί ποτέ άλλοτε η δυνατότητα να ανέβουν για παράδειγμα στην Ακρόπολη.

Αυτές οι 2-3 μέρες ακόμα και στην έκτη δημοτικού και με την κατάλληλη επιτήρηση υπεύθυνων καθηγητών, μόνο καλά θεωρώ πως μπορεί να δώσει στο παιδί. Μαθαίνει κατά ένα τρόπο να στηρίζεται στον εαυτό του, έστω για αυτό το λίγο, να προστατεύει τον εαυτό του, να χειρίζεται χρήματα για βασικές του ανάγκες.

Αυτό που σίγουρα με ενοχλεί, είναι η κατανάλωση αλκοόλ από παιδιά κατά τη διάρκεια της νυχτερινής εξόδου και πολύ περισσότερο η αδιαφορία των καθηγητών, όταν αυτό γίνεται.΄

Όσο για τα ατυχήματα, δεν ξέρω, αυτά είναι και τυχερά
Θα μπορούσε να συμβεί σε οποιοδήποτε πούλμαν.. ή ακόμα και σε εκδρομή που θα πήγαινες με τους γονείς σου..
Σε γυάλα κανείς δεν μπορεί να κλειστεί.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 01:36, 03-05-08:

Δε πήγα ποτέ, διάβαζα. Η με γαλύτερη σχολική εκδρομή για εμένα ήταν μονοήμερη.

Το παιδί μου δε θα το άφηνα να πάει, νομίζω πως οι κίνδυνοι είναι πολλοί και το παιδικό μυαλό όχι έτοιμο να τους υπολογίσει και να τους αντιμετωπίσει.

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,162 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 02:44, 03-05-08:

Από χθες απαντάω σε thread για τα πιτσιρίκια που ΘΑ κάνω :p

Οι γονείς μου ποτέ δεν μου αρνήθηκαν να πάρω μέρος σε σχολική εκδρομή.Από πάντα έπαιρνα μέρος,ακόμα και 4 ωρών να ήταν (ήμουν και είμαι εκδρομικός τύπος XD ).Μπορώ να πω,πως πέρασα υπέροχα και έχω πάρα πολλά πράγματα να θυμάμαι όπως τα μέρη που επισκευθήκαμε (δε νομίζω πως υπάρχει πότε ξανά περίπτωση να δω την Κνωσό),μίλησα με παιδιά του σχολείου που δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν,γνώρισα παιδιά και από τα άλλα σχολεία που πετύχαμε,ήρθα πιο κοντά με καθηγητές μου και γενικά τα έσπαγα με τους φίλους μου.

Τα παιδιά μου θα τα στέλνω σίγουρα.Νομίζω ότι αν δεν δείξεις εμπιστοσύνη στο παιδί σου από μικρό (με όρια ε) δεν θα του δείξεις ποτέ.Όλες οι σχολικές εκδρομές έχουν εκπαιδευτικό χαρακτήρα (ποτέ η 5μερη στην Κρήτη δεν χαρακτηρίστηκε χαβαλεδοεκδρομή,παρόλο που ήταν),οπότε και έτσι να το πάρεις,όλο και κάτι θα δουν τα παλιόπαιδα εκτός των club της πόλης.Αυτό βέβαια δεν αποκλείει το γεγονός ότι θα πίνουν ωσάν Ορέστιδες Μακρίδες και θα κάνουν ΤΑ όργια*,αλλά είμαι της άποψης ότι "χορτασμένο ζώο,δε δαγκώνει" τουτέστιν (όπως στην περίπτωσή μου),θα περάσει τις μέρες "χαλαρά"...

Για την επίβλεψη των καθηγητών δεν μιλάω καν,γιατί συνήθως είναι από λίγη είναι και ανύπαρκτη,αλλά μην ξεχνάμε και τον παράγοντα του μαλ****μένου που μεγαλώνουμε),οπότε και θα είναι αδύνατη.Περισσότερο φταίνε αυτά αν πίνουν και έχουν κάψες για μπάνιο στη θάλασσα στις 5 το πρωί ή αν έβαλαν το κόκκινο βρακί της Μαρίας και μου το παίζουν superman με άλμα από τον δεύτερο όροφο.Οι καθηγητές δεν είναι δεσμοφύλακες.

Επίσης,εγώ ξέρω ότι ανάλογα την ηλικία των παιδιών ορίζονται και το πόσες μέρες θα κρατήσει η εκδρομή,δηλαδή απ'όσο θυμάμαι στην έκτη δημοτικού μονοήμερες πηγαίναμε,στο γυμνάσιο τριήμερες και από λύκειο και μετά άρχισαν οι 'πολυήμερες'.Το βρίσκω λογικό και σωστότερο.

Όσον αφορά στα ατυχήματα που συμβαίνουν από εξωτερικούς παράγοντες(τροχαία κλπ),τα αποδίδω καθαρά στο θέμα της τύχης και θα συμφωνήσω με την Ηρώ : "Σε γυάλα κανείς δεν μπορεί να κλειστεί."

*δεν εννοώ τα όργια-σεξοόργια,αλλά τις υπερβολικές μαλ@κίτσες

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη diotima : 03-05-08 στις 03:05.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 09:24, 03-05-08:

Δεν είχα πάει ποτέ πολυήμερη σχολική εκδρομή...οι γονείς μου δεν είχαν πρόβλημα για το αν θα πάω ή όχι...αλλά εγώ δεν ήθελα! Περίεργο για ένα παιδί εε???
Είναι περίεργο...αλλά δεν με γέμιζαν οι τότε παρέες για να πάω...!!!

Πιστεύω πως τα περισσότερα παιδιά πάνε είτε για να ξεφύγουν λίγο από την προστασία των γονιών τους...είτε γιατί στην εκδρομή θα είναι κάποιο συγκεκριμένο πρόσωπο που θα ήθελαν να έρθουν πιο κοντά μαζί του με οποιοδήποτε τρόπο!

Σε εμένα, λοιπόν, δεν υπήρχε κανένα ενδιαφέρον στο να πάω...και τελικά το ένστικτό μου έβγαινε αληθινό...μια δεν περνούσαν καλά γιατί κάποιος θα χτυπούσε, μια γιατί μπήκαν άτομα από άλλο σχολείο στα δωμάτια και έκαναν κλεψές κ.λ.π που δεν χρειάζεται να αναφέρω...!!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 09:56, 03-05-08:

Εχω πάει και ως μαθητής και ως συνοδός καθηγητής, και ομολογώ πως με τη δεύτερη ιδιότητα δεν θέλω να ξαναπάω. Είναι τεράστια η ευθύνη που αναλαμβάνει κανείς, και ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σου προκύψει και από ποιον.
Δεν μπορώ να μπω στη λογική τι θα έκανα με το παιδί μου, είμαι πολύ μακριά από τέτοιες σκέψεις, αλλά ως μαθητής θα πήγαινα πάλι πολύ ευχαρίστως.

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 10:44, 03-05-08:

Προσοχή!! Ακολουθεί σεντόνι

Είχα την ευκαιρία να πάω σε 2 πολυήμερες εκδρομές. Ο λόγος που δε συμμετείχα στις άλλες δύο ήταν ένας συνδυασμός από κάποια προβληματάκια (και δική μου επιλογή δηλαδή και των γονιών μου). Η πρώτη εκδρομή ήταν στην Γ' Γυμνασίου που είχαμε πάει 3ήμερη στη Θεσσαλονίκη-Κατερίνη και η άλλη στην Γ' Λυκείου, η γνωστή σε όλους 5ήμερη (που κατέληξε 6ήμερη λόγω καιρικών συνθηκών) στην Κρήτη (Χανιά).

Μπορώ να πω ότι πέρασα πάρα πολύ ωραία για διαφορετικούς λόγους στην καθεμία. Στην πρώτη μου φαινόταν περίεργο να βρίσκομαι μακριά από τους γονείς μου, να αποφασίζω και να φροντίζω εγώ για τις ανάγκες μου, να υπολογίζω εγώ τα χρήματα που θα ξοδέψω για να μου φτάσουν και όλα αυτά μαζί με τις φίλες μου. Ήταν κάτι πρωτόγνωρο, μοναδικό και πολύ γλυκό παρόλο που έκρυβε κινδύνους και ανά πάσα στιγμή θα μπορούσε να συμβεί κάτι το οποίο δε θα μπορούσα ενδεχομένως να ελέγξω. Μου άρεσε πάρα πολύ γιατί δέθηκα και με άτομα τα οποία δε γνώριζα, γίναμε όλοι μία μεγάλη παρέα!

Η δεύτερη εκδρομή μου φάνηκε κάτι σαν απόδραση από την καθημερινότητα των Πανελληνίων. Ενώ στην αρχή είχα απίστευτες τύψεις για το διάβασμά μου, τελικά πιστεύω ότι έκανα καλά που πήγα (αν και το αποτέλεσμα των Πανελληνίων τελικά δεν ήταν σε καμία περίπτωση αυτό που ήθελα). Έμαθα να λέω όχι σε πράγματα που δε μου άρεσαν, έμαθα να φροντίζω τον εαυτό μου και να προσέχω ακόμα περισσότερο μιας και οι κίνδυνοι και οι πειρασμοί σε αυτή την ηλικία είναι πολλοί και έμαθα να μη στηρίζομαι στους καθηγητές για την ασφάλειά μου (τις περισσότερες ώρες της ημέρες ήταν μεθυσμένοι )

Το παιδί μου θα το έστελνα στις εκδρομές αυτές, δε θέλω να νιώθει διαφορετικό από τους άλλους και να του στερήσω τίποτα από αυτά που έζησα εγώ. Θα το μάθω όμως από πριν να φροντίζει τον εαυτό του και να προσέχει πάρα πολύ τις επιλογές του για να στηρίζεται στον εαυτό του και σε κανέναν άλλον. Η μητέρα μου έχει πάει σε αρκετές εκδρομές ως συνοδός καθηγητής και παρόλο που της άρεσαν τα μέρη που επισκέφτηκε, μου λέει κάθε φορά που γυρίζει ότι δεν έχει κοιμηθεί ούτε μία ώρα. Η ευθύνη τόσων παιδιών είναι πολύ μεγάλη, πρέπει ανά πάσα στιγμή να είσαι έτοιμος να αντιμετωπίσεις τα προβλήματα που προκύπτουν γιατί θα είσαι υπόλογος σε όλους τους γονείς. Δεν έχει σημασία αν ο τάδε μαθητής πήρε την απόφαση να πηδήξει από τον τρίτο όροφο στην πισίνα του ξενοδοχείου για να δείξει πόσο φοβερό άτομο είναι. Οι καθηγητές έχουν την ευθύνη για ό,τι συμβεί και αυτό είναι πολύ αγχωτικό γιατί ποτέ δεν μπορείς να έχεις τον έλεγχο όλων.

Παράθεση

christinasek

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη christinasek
H christinasek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H christinasek έγραψε στις 22:02, 07-10-08:

Βασικά μήπως έχει κανείς πρόγραμμα από σχολική εκδρομή στο εξωτερικό;; (7ήμερη).
Οπουδήποτε!!

Το χρειάζομαι απίστευτα..

Christa x x x

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 07-10-08 στις 22:06. Αιτία: απαγορεύονται τα greeklish
Παράθεση

gallaki

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη gallaki
Ο gallaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O gallaki έγραψε στις 16:22, 08-10-09:

γειά σας παιδιά,
θα ήθελα να ρωτήσω που σκοπεύετε να πάτε με το σχολείο σας 5 ήμερη η φετινή 3ή λυκείου.. Εσωτερικό ή εξωτερικό και σε ποιά πόλη?

εμείς είμαστε περίπου 50 - 50 για ροδο και εξωτερικό

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

KostasTheGreek

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη KostasTheGreek
Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 531 μηνύματα.

O KostasTheGreek έγραψε στις 16:38, 08-10-09:

Αν και τελειωσα το σχολειο εγω ειχα ψηφισει στην 3η για εξωτερικο και θα ξαναψηφιζα εξωτερικο γιατι εξω δεν θα πας ευκολα εκδρομη στην ζωη σου και με ολη την παρεα σου μαλιστα ενω εσωτερικο οποτε θες πας...
Τελειωνεις το Λυκειο πανελληνιες και πας το καλοκαιρι Ροδο...

Ξερω θα πεταχτουνε τωρα αρκετοι που διαφωνουν και θα πουνε σαν το εσωτερικο δεν υπαρχει,αντε να παμε σε κανα νησι να τα σπασουμε...αλλα οτι και να λετε...η εμπειρια ενος ταξιδιου στο εξωτερικο ποσο μαλλον αν εισαι με ολη την παρεα σου δεν περιγραφεται...

Εμεις πηγαμε Βαρκελωνη πληροφοριακα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη maraki love
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 1,989 μηνύματα.

H maraki love έγραψε στις 16:40, 08-10-09:

εγώ ψήφισα πέρσυ Ιταλία αλλά τελικά όλοι ήθελαν Αθήνα και τελικά δεν πήγα..

Παράθεση

seize the day

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη seize the day
H seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H seize the day έγραψε στις 16:43, 08-10-09:

Σε εμάς πάλι έχουν σφαχτεί για τον προορισμό.Εμένα δε με πολυνοιάζει,εσωτερικό-εξωτερικό μια χαρά θα είναι.

Παράθεση

gallaki

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο gallaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O gallaki έγραψε στις 16:48, 08-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από KostasTheGreek
Αν και τελειωσα το σχολειο εγω ειχα ψηφισει στην 3η για εξωτερικο και θα ξαναψηφιζα εξωτερικο γιατι εξω δεν θα πας ευκολα εκδρομη στην ζωη σου και με ολη την παρεα σου μαλιστα ενω εσωτερικο οποτε θες πας...
Τελειωνεις το Λυκειο πανελληνιες και πας το καλοκαιρι Ροδο...

Ξερω θα πεταχτουνε τωρα αρκετοι που διαφωνουν και θα πουνε σαν το εσωτερικο δεν υπαρχει,αντε να παμε σε κανα νησι να τα σπασουμε...αλλα οτι και να λετε...η εμπειρια ενος ταξιδιου στο εξωτερικο ποσο μαλλον αν εισαι με ολη την παρεα σου δεν περιγραφεται...

Εμεις πηγαμε Βαρκελωνη πληροφοριακα...
για το εξωετερικό δεν συμφωνω, οι ευκαιρίες να πας ρόδο ή στο εξωτερικό είναι οι ίδιες γιατί και οταν περάσεις φοιτητής τα πανεπιστήμια και τα τει διοργανώνουν εκδρομές αλλα αυτην την εμπειρία να είσαι σε ενα κλαμπ παράδειγμα με αλλα 20 σχολεία μεσα. με άλλα τόσα παιδιά της ηλικίας σου δεν πιστεύω να την ξαναβρείς. και να σε ρωτήσω κάτι για την βαρκελώνη εκεί η νυχτερινή ζωή πώς ήτανε? δηλαδή μπορούσατε να βγαίνετε κανονικά σε κλαμπ και να παίρνετε ποτά η υπήρχε όριο ανω των 18??

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 16:54, 08-10-09:

Εμεις παλι δεν πηγαμε καθολου 5ημερη, λογω καταληψεων.

Παντως αν πηγαιναμε και ειχαμε την επιλογη, θα προτιμουσα εξωτερικο...

Παράθεση

KostasTheGreek

Φοιτητής

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 531 μηνύματα.

O KostasTheGreek έγραψε στις 18:43, 08-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από gallaki
για το εξωετερικό δεν συμφωνω, οι ευκαιρίες να πας ρόδο ή στο εξωτερικό είναι οι ίδιες γιατί και οταν περάσεις φοιτητής τα πανεπιστήμια και τα τει διοργανώνουν εκδρομές αλλα αυτην την εμπειρία να είσαι σε ενα κλαμπ παράδειγμα με αλλα 20 σχολεία μεσα. με άλλα τόσα παιδιά της ηλικίας σου δεν πιστεύω να την ξαναβρείς. και να σε ρωτήσω κάτι για την βαρκελώνη εκεί η νυχτερινή ζωή πώς ήτανε? δηλαδή μπορούσατε να βγαίνετε κανονικά σε κλαμπ και να παίρνετε ποτά η υπήρχε όριο ανω των 18??
Η ευκαιρια να πας Βαρκελωνη με ολη σου την παρεα απο το να πας Ροδο με ολη σου την παρεα ΔΕΝ ειναι ιδιες..παμε παρακατω...
Νυχτερινη ζωη οσο δεν φανταζεσαι.Underground clubs με χορευτριες(εσωρουχα only) και με φιδια και δεν συμμαζευεται...στο πρωτο club που πηγαμε επαιζε και ελληνικα που ακουγονται πολυ και στα δικα μας κλαμπακια..παθαμε πλακα οταν αρχισε τα ελληνικα...
600+ η νυχτερινη ζωη...Αν βγεις εκει θα τα δεις ολα...Αν τυχει και βρεθεις Ισπανια μου λες...
Ποτα κανονικα πηραμε..Σε καποια clubs ζητανε ταυτοτητα και αν εισαι 18+ μπαινεις αλλιως πασατεμπο και σε κανα παγκακι.
Εμας και σε αυτα μεσολαβησε ο ξεναγος μας,δωσαμε μερικες ταυτοτητες παιδιων που ητανε 18 ενω αυτοι ζητουσανε ταυτοτητα απο εναν εναν ξεχωριστα αλλα τελος παντων τους εκανε κουμαντο ο ξεναγος και τελικα μπηκαμε....
Οτι και να σου πω τωρα με τα λογια δεν περιγραφεται..Αν δεν πιστευεις...ψηφισε να πας Ροδο και καλα να περασετε ..Χασε ετσι απλοχερα την ευκαιρια να γνωρισεις και να ζησεις κατι διαφορετικο...

Α και για να μην ξεχασω τα ΑΕΙ και τα ΤΕΙ δηλαδη οι παραταξεις κυριως ΔΑΠ,ΠΑΣΠ κλπ οργανωνουνε εκδρομες ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ μονο με σχετικα καλα λεφτα.

Παράθεση

gallaki

Μαθητής Γ' λυκείου

O gallaki έγραψε στις 20:05, 08-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από KostasTheGreek
Η ευκαιρια να πας Βαρκελωνη με ολη σου την παρεα απο το να πας Ροδο με ολη σου την παρεα ΔΕΝ ειναι ιδιες..παμε παρακατω...
Νυχτερινη ζωη οσο δεν φανταζεσαι.Underground clubs με χορευτριες(εσωρουχα only) και με φιδια και δεν συμμαζευεται...στο πρωτο club που πηγαμε επαιζε και ελληνικα που ακουγονται πολυ και στα δικα μας κλαμπακια..παθαμε πλακα οταν αρχισε τα ελληνικα...
600+ η νυχτερινη ζωη...Αν βγεις εκει θα τα δεις ολα...Αν τυχει και βρεθεις Ισπανια μου λες...
Ποτα κανονικα πηραμε..Σε καποια clubs ζητανε ταυτοτητα και αν εισαι 18+ μπαινεις αλλιως πασατεμπο και σε κανα παγκακι.
Εμας και σε αυτα μεσολαβησε ο ξεναγος μας,δωσαμε μερικες ταυτοτητες παιδιων που ητανε 18 ενω αυτοι ζητουσανε ταυτοτητα απο εναν εναν ξεχωριστα αλλα τελος παντων τους εκανε κουμαντο ο ξεναγος και τελικα μπηκαμε....
Οτι και να σου πω τωρα με τα λογια δεν περιγραφεται..Αν δεν πιστευεις...ψηφισε να πας Ροδο και καλα να περασετε ..Χασε ετσι απλοχερα την ευκαιρια να γνωρισεις και να ζησεις κατι διαφορετικο...

Α και για να μην ξεχασω τα ΑΕΙ και τα ΤΕΙ δηλαδη οι παραταξεις κυριως ΔΑΠ,ΠΑΣΠ κλπ οργανωνουνε εκδρομες ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ μονο με σχετικα καλα λεφτα.
εσας σας έκατσε καλή φάση με τον ξεναγό... οσο για το εσωτερικό μόνο δέν είναι έτσι.. πέρυσι ένας φίλος μου πήγε Βουλγαρία και δυο άλλοι Τσεχία και Πράγα με τα Τει..... !

Παράθεση

TheClash (Γιώργος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη TheClash
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

O TheClash έγραψε στις 20:09, 08-10-09:

Στο εξωτερικό πας για να είσαι κλεισμένος σε ένα club;

Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Evris7
Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 799 μηνύματα.

O Evris7 έγραψε στις 20:11, 08-10-09:

Εμείς θα πάμε ή Ρόδο ή Θεσσάλονικη. Συνήθως Θεσσαλονίκη πάει το σχολείο μου...

Παράθεση

personGR (Χριστόφορος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη personGR
Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

O personGR US of A? 1 στα 15 (:D) έγραψε στις 20:14, 08-10-09:

Εμάς θέλουνε να πάμε Κέρκυρα, αλλά έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου για να πάμε Κων/πολη. Για εξωτερικό δεν παίζει να μαζέψουμε λεφτά/συμμετοχές οπότε μαύρο, άρα η Κέρκυρα ή Κων/πολη...Αν πάνε Κέρκυρα θα πάω μόνο αν χρειάζονται άτομα, αλλιώς γιοκ...

Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη thanous18
Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 799 μηνύματα.

O thanous18 έγραψε στις 20:53, 08-10-09:

Να πατε παιδια να πατε!!!!Ειναι πολυ κριμα να χασετε μια τετοια εμπειρια!!!

Παράθεση

johngreek_mad (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη johngreek_mad
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

O johngreek_mad έγραψε στις 21:04, 08-10-09:

Βαρκελώνη 6-12 Δεκεμβρίου

Παράθεση

KostasTheGreek

Φοιτητής

O KostasTheGreek έγραψε στις 23:40, 08-10-09:

Anyway εγω εκδρομες των ΑΕΙ και ΤΕΙ εχω ακουσει εσωτερικο μονο...
Εξωτερικο δεν εχει παρει κατι το αυτι μου...

Τελος παντων η επιλογη ειναι στο χερι σας για το αν θα πατε εσωτερικο η εξωτερικο.Εγω παντως συνεχιζω να υποστηριζω πως πρεπει να πατε εξωτερικο.Μην ξεχνας πως θα εχετε και ξεναγο και θα σας πανε σε ολα τα αξιολογα μερη που διαφορετικα μονος σου μπορει να μην τα εβρισκες καν αν πηγαινεις ετσι...

Προτιμας να μεινεις με την ελπιδα πως καποια στιγμη στο μελλον θα κατεφερεις να επισκεφθεις πχ την Βαρκελωνη και με παρεα η απλα να το κανεις τωρα που ειναι η ευκαιρια?
Just do it φιλε και μην το σκεφτεσαι...

Το θεμα αυτο με την εκδρομη μου θυμησε μια κατασταση που ειχε παιχτει στην δικη μας 3η λυκειου.Οταν ειχε ερθει η ωρα για να αποφασισουμε για το που θα παμε οι περισσοτεροι θελαμε εξωτερικο εκτος απο μια κλικα παιδιων γυρω στα 12 ατομα που μεσα σε αυτους υπηρχαν ατομα και απο το 15 μελες και μαλιστα ο προεδρος κιολας και καποια αλλα μελη του 15μελους.Αυτοι λοιπον για να μην τα πολυλογω ηθελαν να πανε σε νησι,να χτυπιουνται καθε βραδυ στα κλαμπακια και δεν υπεγραφαν με κινδυνο να μην γινει η εκδρομη καθολου...Με τα χιλια ζορια υπεγραψαν...
Θα σου πω το αποτελεσμα...Ηρθαν Ισπανια που ΔΕΝ θελανε...τα ειδανε ολα..και οταν γυρισανε λεγανε τελεια περασαμε τελεια..και μας ελεγαν το κορυφαιο οτι εμεις οι υπολοιποι φαγωθηκαμε να παμε σε νησι...
Συμπερασμα..?......

Πφφ μου ηρθανε στο μυαλο ομορφες αναμνησεις τωρα απο την εκδρομη..

PS:Μην πας εκδρομη με το σκεπτικο να πιεις να γινεις πιτα..Ναι θα πιεις αλλα μην ξεκινας με αυτο το σκεπτικο..θα παμε οπου εχει ποτο..ΟΧΙ..γιατι ειδα πως αυτο ρωτησες αρχικα...αν δινουν ποτο...
Νταξ μπορει να μην σας αφησουν εξω να παρετε αν δεν ειστε 18..που δυσκολα αν κανετε καλο κουμαντο αλλα μπορειτε να πιειτε μετα στο ξενοδοχειο ετσι λιγο για το κεφι και την παρεα...
Η San Miguel θα πηγαινει συννεφο αλλα anyway(ισπανικη μπυρα)

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,839 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 14:30, 09-10-09:

Ρωμη εμεις κατα πασα πιθανοτητα. :heart: :heart:

Ημερομηνιες δεν ξερουμε ακριβως,αλλα λογικα θα παμε λιγο πριν τον Δεκεμβριο απο οτι μας ειπαν.

Παράθεση

Rania.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rania.
H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,708 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε στις 16:17, 09-10-09:

5μερη παμε για να τα ΞΕΣΚΑΣΟΥΜΕ, να ΞΕΣΑΛΩΣΟΥΜΕ και να μην σερνομαστε σε μουσεια σε πολεις του εξωτερικου.
Ροδο απο μας. Οσοι πατε πειτε να συναντηθουμε εκει σε αισκουλ μητινγκ φαση.

Με το θεμα λεφτα τι κανετε; :p

Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 799 μηνύματα.

O thanous18 έγραψε στις 16:19, 09-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Rania.
5μερη παμε για να τα ΞΕΣΚΑΣΟΥΜΕ, να ΞΕΣΑΛΩΣΟΥΜΕ και να μην σερνομαστε σε μουσεια σε πολεις του εξωτερικου.
Ροδο απο μας. Οσοι πατε πειτε να συναντηθουμε εκει σε αισκουλ μητινγκ φαση.

Με το θεμα λεφτα τι κανετε; :p
και τα μουσεια παντως πλακα εχουν...στην Ιταλια ριξαμε πολυ γελιο

Παράθεση

Rania.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rania.
H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,708 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε στις 16:20, 09-10-09:

Ναι ρε δεν αντιλεγω, περυσι τα παιδια πηγαν Βαρκελωνη και περασαν ομορφα, ομως εμεις θελουμε φαση οπου ειναι και αλλοι συνομηλικοι. Και επισης θελουμε φαση οπου δεν υπαρχει οριο στην ποση αλκοολ, χμ.

Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

O thanous18 έγραψε στις 16:23, 09-10-09:

Ναι ρε δεν αντιλεγω, περυσι τα παιδια πηγαν Βαρκελωνη και περασαν ομορφα, ομως εμεις θελουμε φαση οπου ειναι και αλλοι συνομηλικοι. Και επισης θελουμε φαση οπου δεν υπαρχει οριο στην ποση αλκοολ, χμ.
μπουρδελοκατασταση

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 16:23, 09-10-09:

Συμφωνώ με τη Ράνια αν και πάντα υπάρχει κάποιο όριο.Για αυτό και εγώ ψηφίζω Αθήνα αντί για Παρίσι.Στο Παρίσι εξ άλλου έχουμε ξαναπάει τουλάχιστον οι 15-17 από μας(29 σύνολο) και ακόμα βαρέθηκα τα προγράμματα που πρέπει να τα προετοιμάζουμε κιόλας.

Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

O thanous18 έγραψε στις 16:27, 09-10-09:

Εγω προτιμησα εξωτερικο γιατι δεν εχω παει και ποτε και περασα γαματα.... τετοιες ευκαιριες για μενα δεν χανονται...μια χαρα διασκεδασαμε και εκει.... απλα δεν πηγαμε σε μπουζουκια τα οποια βεβαια δεν μου αρεσουν...

Παράθεση

gallaki

Μαθητής Γ' λυκείου

O gallaki έγραψε στις 16:30, 09-10-09:

έτσι ρε πέστα!!! καλα είναι και τα μουσεία αλλα σαν την ελλάδα!!

Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

O thanous18 έγραψε στις 16:34, 09-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από gallaki
έτσι ρε πέστα!!! καλα είναι και τα μουσεία αλλα σαν την ελλάδα!!
οπου και να πατε απλα να διασκεδαζετε συνεχεια!!!!! ξεσαλωστε και ξεδωστε!!!μοναδικη εμπειρια!!!οι υπνοι το πολυ κανα 2ωρο αντε 3ωρο!!

Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 16:37, 09-10-09:

Ροδο ρε ....
Αν και εγω ηθελα να παμε στο εξωτερικο ...

Απο την Ροδο ηρθαμε ολοι 4 κιλα ελαφρυτεροι...
:fss::fss::fss:

Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

O thanous18 έγραψε στις 16:41, 09-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από BAM BAM
Ροδο ρε ....
Αν και εγω ηθελα να παμε στο εξωτερικο ...

Απο την Ροδο ηρθαμε ολοι 4 κιλα ελαφρυτεροι...
:fss::fss::fss:
ετσι.... και μετα κοιμασαι 2 μερες...

Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 16:42, 09-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από thanous18
ετσι.... και μετα κοιμασαι 2 μερες...
Μια μερα ευτυχως πηγαμε μπουζουκια και εριξα εναν υπνακο 3 ωρες...
Δεν κοιμηθηκα καθολου ολες τις μερες...:xixi:Ειμαι περηφανη αν και λατρης του υπνου τα καταφερα...
-----------------------------------------
Ενας φιλος μου εχασε 7 κιλα... Ακομα δε ξερουμε πως... :!:

Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

O thanous18 έγραψε στις 16:44, 09-10-09:

Μια μερα ευτυχως πηγαμε μπουζουκια και εριξα εναν υνακο 3 ωρες...
Δεν κοιμηθηκα καθολου ολες τις μερες...:xixi:Ειμαι περηφανη αν και λατρης του υπνου τα καταφερα...
Ενας φιλος μου εχασε 7 κιλα... Ακομα δε ξερουμε πως... :!:
εκδρομη δεν πας για να κοιμασαι...

Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness Για έγραψε στις 16:46, 09-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από thanous18
εκδρομη δεν πας για να κοιμασαι...
ετσι ...

Παράθεση

TheClash (Γιώργος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

O TheClash έγραψε στις 19:02, 09-10-09:

Άποψη μου,όταν πας εκδρομή πέντε ημερών,ας πούμε στην Ρόδο,δεν θα πας να κλειστείς μέσα σε ένα club(μια φορά πήγα,και βγήκα έξω,με έπιασε πονοκέφαλος,η μουσική ήταν χάλια/μάπα-ελληνικά hits και διάφορες βλακείες remix και εγώ δεν ξέρω τι),αλλά θα πας σε μια ωραιότατη παραλία(για βράδυ μιλάω),θα ανάψεις και καμιά φώτια,θα κάτσετε γύρω γύρω με μπόλικες κιθάρες να παίζουν,μπυρίτσες,σουβλάκια κλπ και θα διασκεδάσετε μια χαρά.Σε περιοχές που έχει παραλίες,αυτό κάνουμε εδώ στο δικό μου σχολείο.Αμάν με τα κλαμπάκια και όλα αυτά.Μόνο με...κλαμπάκια "ξεσαλώνετε";

Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness Για έγραψε στις 19:05, 09-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από TheClash
Άποψη μου,όταν πας εκδρομή πέντε ημερών,ας πούμε στην Ρόδο,δεν θα πας να κλειστείς μέσα σε ένα club(μια φορά πήγα,και βγήκα έξω,με έπιασε πονοκέφαλος,η μουσική ήταν χάλια/μάπα-ελληνικά hits και διάφορες βλακείες remix και εγώ δεν ξέρω τι),αλλά θα πας σε μια ωραιότατη παραλία(για βράδυ μιλάω),θα ανάψεις και καμιά φώτια,θα κάτσετε γύρω γύρω με μπόλικες κιθάρες να παίζουν,μπυρίτσες,σουβλάκια κλπ και θα διασκεδάσετε μια χαρά.Σε περιοχές που έχει παραλίες,αυτό κάνουμε εδώ στο δικό μου σχολείο.Αμάν με τα κλαμπάκια και όλα αυτά.Μόνο με...κλαμπάκια "ξεσαλώνετε";
Εμενα παντως δε μου αρεσουν τα κλαμπακια... :xixi:

Αυτα τα καναμε και εμεις...

αλλα δεν αναψαμε φωτια...
αλλα κερια...

Παράθεση

TheClash (Γιώργος)

Μαθητής Γ' λυκείου

O TheClash έγραψε στις 19:19, 09-10-09:

Εμενα παντως δε μου αρεσουν τα κλαμπακια... :xixi:

Αυτα τα καναμε και εμεις...

αλλα δεν αναψαμε φωτια...
αλλα κερια...
Κεράκια,το ίδιο και καλύτερο είναι :iagree:

Παράθεση

dream on

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dream on
H dream on αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H dream on έγραψε στις 19:40, 09-10-09:

εμεις περσι πηγαμε Πραγα κ περασαμε Τ Ε Λ Ε Ι Α!!!!!!!!!!! Οποτε ψηφιζω ε3ωτερικο!!

Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness Για έγραψε στις 19:48, 09-10-09:

Κεράκια,το ίδιο και καλύτερο είναι :iagree:
ετσι... ετσι ...

Παράθεση

johngreek_mad (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη johngreek_mad
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

O johngreek_mad έγραψε στις 20:21, 09-10-09:

Γαματη φαση, αυτα θα εχεις να θυμασαι, και οχι κολοχτυπηματα σε clubs

Παράθεση

nitsa

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nitsa
H nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 322 μηνύματα.

H nitsa έγραψε στις 20:25, 09-10-09:

περσι το σχολειο μας πηγε 7ημερη πραγα - βερολινο.......!!...
ψηφιζω με 1000 εξωτερικο...

Παράθεση

argymeg (Αργύρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη argymeg
Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.

O argymeg έγραψε στις 01:30, 10-10-09:

Εμείς είχαμε πάει Γιάννενα... Δε συνηθίζεται σαν προορισμός και δεν καταφέραμε να πάμε σε κλαμπάκι (μλκιες του οδηγού) αλλά δεν είχε καμία σημασία γιατί περάσαμε απίστευτα! Σε αυτές τις εκδρομές η παρέα είναι το σημαντικότερο και συγγνώμη αλλά όποιος σκίζεται για τον προορισμό έχει χάσει τη μπάλα!

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,839 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 00:39, 11-10-09:

Aυτες ειναι φασεις. :heart: :heart:

Τι μου θυμισες τωρα...

(Καλοκαιρι 2009)

Αρχική Δημοσίευση από dream on
εμεις περσι πηγαμε Πραγα κ περασαμε Τ Ε Λ Ε Ι Α!!!!!!!!!!! Οποτε ψηφιζω ε3ωτερικο!!
Πραγα και Βιεννη πηγα το καλοκαιρι,ηταν υπεροχα πραγματικα.

Αρχική Δημοσίευση από argymeg
Εμείς είχαμε πάει Γιάννενα... Δε συνηθίζεται σαν προορισμός και δεν καταφέραμε να πάμε σε κλαμπάκι (μλκιες του οδηγού) αλλά δεν είχε καμία σημασία γιατί περάσαμε απίστευτα! Σε αυτές τις εκδρομές η παρέα είναι το σημαντικότερο και συγγνώμη αλλά όποιος σκίζεται για τον προορισμό έχει χάσει τη μπάλα!
Aγαπαμε Γιαννενα. :heart:

Σε αυτο που ειπες για την παρεα, +1.

Ειναι η βασικοτερη προυποθεση για να περασει καποιος καλα σε μια εκδρομη. :xixi:

Παράθεση

Kotatsuneko

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Kotatsuneko
H Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,319 μηνύματα.

H Kotatsuneko έγραψε στις 00:53, 11-10-09:

Ή Πράγα ή Βαρκελώνη.
Περιμένουμε τις προσφορές για το ταξιδιωτικό γραφείο.

Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

O thanous18 έγραψε στις 00:54, 11-10-09:

ετσι ρε μπραβο!!:no1::no1::no1: σωστα τα λες
εμεις στη Ρωμη δεν πηγαμε σε κλαμπ ...στο ξενοδοχειο ειναι πολυ καλυτερα....!!!!
Αρχική Δημοσίευση από argymeg

ετσι.... εμπειριες που θα σας μεινουν αξεχαστες...

Παράθεση

Fata Morgana

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Fata Morgana
H Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 377 μηνύματα.

H Fata Morgana έγραψε στις 21:32, 11-10-09:

Εμεις παιζει να παμε Γαλλια αν βρουμε ταξιδιωτικο γραφειο με καλη προσφορα.. Αλλιως λενε για Σπαρτη.. τελειως ξεκαρφωτο.. Εγω θελω Σαλονικη ή σε κανενα νησι αν και μες στο νοεμβρη νησι δεν πολυλεει..

Παράθεση

kokkinoskrofitsa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kokkinoskrofitsa
Ο kokkinoskrofitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O kokkinoskrofitsa έγραψε στις 15:09, 12-10-09:

Εγω πηγα Πραγα... Τα club δεν εχουν σκοπο να χτυπιεσαι αλλα ν περασεις καλα με τους φιλους σου να χορεψεις να πιει να γνωρισεις κοπελες αγορια να κανεις οτι θες για να περασεις καλα... Εγω προσωπικα δεν ειμαι πολυ τησ καταστασης θαλασσα κιθαρα κλπ... Δεν το μπορω θελω ζωη φασαρια τετοια πραγματα... Στην Πραγα ειχε πολλα απο αυτα που ηθελα αλλα πανω απο ολα ημασταν free δηλαδη δεν ηταν οι καθηγητες απο πανω μας αλλα και εμεις ημασταν σωστοι...

Παράθεση

vkemos (Βαγγέλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vkemos
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O vkemos έγραψε στις 23:02, 14-10-09:

Στο σχολείο μου είμαστε αναμέσα στην Βαρκελώνη και στη Ρόδο. Η πλειοψηφία σε εμάς θέλει Βαρκελώνη. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι ψάχνουμε για σχολείο που θα βρίσκεται την ίδια εποχή με εμάς στην Βαρκελώνη! Υπολογίζουμε κάπου μέσα στο Μάρτιο!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους