Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,164 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,847 μηνύματα σε 96,043 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 688 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Dimitris S

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitris S
Ο Dimitris S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,006 μηνύματα.

O Dimitris S έγραψε στις 22:17, 24-06-17:

Αρχική Δημοσίευση από harry akritas
Το έχω δει κι εγώ. Λίγο μαλακία μου φάνηκε. Μόνο αίμα και σφαίρες είχε. Ανύπαρκτο σενάριο, όλο υπερβολές και ηρωισμούς, παρόλο που σαν concept αρχικά ακούγεται πολύ ωραίο. Δε μου άρεσε με εξαίρεση κάνα δυο σκηνές.
Ισχύει.Η βασική ιδέα ήταν κορυφαία και μπορούσαν άνετα να κάνουν κάτι πολύ καλύτερο.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ευάκι23

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ευάκι23
H Ευάκι23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H Ευάκι23 έγραψε στις 13:18, 25-06-17:

Λέω σήμερα να δω τους Πειρατές της Καραϊβικής. Καλό ή να μην ασχοληθώ καν?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 13:29, 25-06-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ευάκι23
Πες και σε μένα όταν το δεις.
Παράθεση

Giorgoshan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Giorgoshan
Ο Giorgoshan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O Giorgoshan έγραψε στις 13:30, 25-06-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ευάκι23
Το είδα με την παρέα μου και εμένα προσωπικα μου άρεσε αρκετά.
Παράθεση

Ευάκι23

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ευάκι23
H Ευάκι23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H Ευάκι23 έγραψε στις 13:42, 25-06-17:

Οκ με πείσατε, downloading now...
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 9,061 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 22:36, 04-07-17:

The secret in their eyes δεν ηταν κι ασχημη αλλα θα μπορουσε να ειναι και καλυτερη
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,159 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 00:32, 10-07-17:

Καιρό είχα να γράψω εδώ.

Life την είδα ξεκάθαρα για τον Jake Gyllenhaal. Η ταινία ήταν λιγάκι meh, αναμενόμενη τροπή με τόσα Αlien που έχουν βγει. Μου άρεσε η πουτανιά στο τέλος αλλά μέχρι εκεί.
Red Riding Hood το 5,4 της imdb την αδικεί λίγο, θα μπορούσε να βρίσκεται στο 6.
Split ας υποκλιθούμε στο ταλέντο του James McAvoy παρακαλώ.
Get out για πολλούς λόγους με εκνεύρισε αυτή η ταινία όχι σαν παραγωγή, καστ κτλ αλλά ας πούμε έπιασα πολλές φορές τον εαυτό μου να θέλει να βρίσει μερικούς ρόλους οπότε no more social horror/drama 4 me.
The Divide ΠΟΛΥ "σκοτεινή" ταινιά, μου έκατσε βαριά δεν ξέρω. Βασικά δεν την περίμενα έτσι λολ. Ενώ συνήθως μου αρέσει να σκέφτομαι την χ,ψ ταινία για ώρες όταν την ολοκληρώσω, την συγκεκριμένη ήθελα να την αφαιρέσω εντελώς απ'το μυαλό μου ένιωσα πολλή αηδία.
Me before you ναι η καλίσι χαμογελάει, καλά διαβάσατε. Γλυκανάλατη μεν ταινία αλλά μου άρεσε που δεν είχε το κλασικό happy end.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,817 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 00:58, 10-07-17:

Χτες, "Η Αποπλάνηση" (The Beguiled) και μου άρεσε αρκετά.
Δεν είναι το είδος της ταινίας που συνιστιστώ ως μέσο παρακολούθησης το κατέβασμα από το ίντερνετ. Αντίθετα, ένας κινηματογράφος (κατά προτίμηση θερινός), είναι ότι πρέπει.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,086 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 12:21, 10-07-17:

Spider-Man: Homecoming

it lived up to the hype guys. εαν θελετε να κλειστειτε σε κλιματιζομενη αιθουσα να δειτε κατι δρασης με χιουμορ, το προτεινω :]

επισης ειδα και την wonder woman.
γενικως οι πρωταγωνιστες της dc (αλλα και της marvel) ειναι δυσκοιλιοι χρειαζεται μια χαρη να τους μεταφερεις σε live action (οπως καταφερε πιστευω ο christopher nolan με την τριλογια batman). οι προσφατες ταινιες πχ batmanvssuperman κλπ εμενα μου φανηκαν κολοκυθια αυτη εδω κατι εκανε. δεν ξερω ακριβως τι τρεχει στην δημιουργια μιας σκηνης μαχης (ολα αυτα τα κοντινα στις αψεγαδιαστες μπουκλες της gal gadot αφαιρουσαν κατι) αλλα ακομα χρειαζεται να το δουλεψουν
και ποτε θα μαθουν ολοι να πετανε λιγο κοκκινο σιροπι στο σπαθι οταν αυτο διαπερνα ανθρωπινη σαρκα... ποιος ξερει
Κράτα το
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη whitelioness : 10-07-17 στις 13:48.
Παράθεση

Χαρά.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Χαρά.
H Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Χαρά. έγραψε στις 22:52, 11-07-17:

Radin!: Χαριτωμένη γαλλική κωμωδία, όχι κάνα αριστούργημα. Τη βρήκα μέτρια αλλά ευχάριστη σε κάθε περίπτωση, ιδίως εάν τη δει κανείς με παρέα.

El Olivo : Καλή ταινία, φέρνει στο προσκήνιο τις οικογενειακές σχέσεις και ορισμένα διλήμματα με αφορμή ένα περιστατικό. Θα μπορούσε να πει κανείς ότι, έμμεσα, εγείρει προβληματισμούς σχετικά με την απομάκρυνση του ανθρώπου από τη φύση.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 9,061 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 23:35, 11-07-17:

El Olivo : Καλή ταινία, φέρνει στο προσκήνιο τις οικογενειακές σχέσεις και ορισμένα διλήμματα με αφορμή ένα περιστατικό. Θα μπορούσε να πει κανείς ότι, έμμεσα, εγείρει προβληματισμούς σχετικά με την απομάκρυνση του ανθρώπου από τη φύση.
γενικοτερα με τι αισθηση σε αφησε; θα την προτεινες σε καποιον να τη δει;
Παράθεση

Alan

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alan
Ο Alan αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 555 μηνύματα.

O Alan έγραψε στις 12:38, 16-07-17:

Oldboy (2003). Μου άρεσε αρκετά. Της δίνω ένα 8/10.
The skin I live in (2011). Αρκετά άρρωστη ταινία, που επίσης μου άρεσε αρκετά. Παίρνει επίσης 8/10.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Akratitos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akratitos
Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 89 μηνύματα.

O Akratitos sometimes i find myself in Nowher έγραψε στις 12:51, 16-07-17:

Pulp Fiction πολυ καλη ταινία
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk έγραψε στις 12:59, 16-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Alan
The skin I live in (2011). Αρκετά άρρωστη ταινία, που επίσης μου άρεσε αρκετά. Παίρνει επίσης 8/10.
άρρωστη ξε-άρρωστη, είναι από τις καλύτερες του Αλμοδόβαρ! αφού σου άρεσε αυτή, μπορείς να δεις στη συνέχεια και το Talk to her που έχει κι αυτό μέσα μια δόση διαστροφής
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη meetmeinmontauk : 16-07-17 στις 19:19.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,671 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 11:14, 18-07-17:

Mystic River
Φοβερές ερμηνείες από Sean Penn και Tim Robbins. Άξιζαν τα Oscar τους. Ήταν από τις ταινίες που σ'αφήνουν με κόμπο στο στομάχι.
Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη GFireP
Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 926 μηνύματα.

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 11:46, 18-07-17:

My Sister's Keeper

Εντάξει... έκλαιγα για τουλάχιστον 32 λεπτά. Έσπασα ρεκόρ

Πολύ συγκινητική αν και εγώ συγκινούμαι εύκολα οπότε δεν ξέρω για εσάς..

Μου την πρότεινε η κολλητή μου και την είδα πριν 2 μήνες περίπου το βράδυ σπίτι μου.. Πραγματικά υπέροχη..

Της βάζω 9/10 γιατί αν θυμάμαι καλά μου άφησε ένα άσχημο αίσθημα στο τέλος πέραν όλων των ωραίων σκηνών..
Παράθεση

Fast

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Fast
Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,399 μηνύματα.

O Fast έγραψε στις 11:54, 18-07-17:

Ίσως η αγαπημένη μου ταινία.
Παράθεση

Alan

Φοιτητής

Ο Alan αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 555 μηνύματα.

O Alan έγραψε στις 11:56, 18-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
άρρωστη ξε-άρρωστη, είναι από τις καλύτερες του Αλμοδόβαρ! αφού σου άρεσε αυτή, μπορείς να δεις στη συνέχεια και το Talk to her που έχει κι αυτό μέσα μια δόση διαστροφής
Το ότι ήταν άρρωστη μου άρεσε εξίσου. Θα έχω στα υπόψην και το Talk to her!
Παράθεση

Imagine01

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imagine01
H Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H Imagine01 έγραψε στις 15:29, 18-07-17:

Πρόσφατα πήγα στο σινεμά και είδα την ταινία "War of the planets of apes (2017) " Εξαιρετική ταινία κατά την άποψη μου! Η ταινία είχε την ιδανική δράση και το ιδανικό δράμα,δεν ήταν "υπερβολική" ,όπως κάποιες άλλες ταινίες που όλη την ώρα έχουν πολλές μάχες και σκοτωμούς.. ¨Μέσα από μια ταινία μου ήρθαν πολλές σκέψεις στο μυαλό,καθώς η ταινία περνά ένα σημαντικό μήνυμα σε εμάς τους ανθρώπους.. (θα μου πείτε όλες οι ταινίες περνάνε ένα μήνυμα), ναι άλλα εγώ πρώτη φορά ένιωσα τόσο έντονα το μήνυμα αυτό να διαπερνά στον εγκέφαλο μου, και να με βάζει σε θέση να αναλογιστώ,να συνδυάσω και να συγκρίνω σκηνές από την ταινία με προσωπικές μου σκηνές/στιγμές από την ζωή μου. Όλα ήταν με μέτρο πράγμα που με έκανε να λατρέψω την ταινία και σε αρκετά σημεία συγκινήθηκα κιόλας (άμα συγκινηθώ πάει να πει ότι η ταινία είναι καλή ) Στην αρχή δίσταζα να την δω,γιατί πίστευα ότι δεν θα μου άρεσε και ότι θα ήταν μια ταινία όλο μάχες και σκοτωμούς και σκεφτόμουν "όχι κλάψα πάλι" ,αλλά τελικά ήταν τελείως διαφορετική από όσο την είχα φανταστεί ,γεγονός που με άφησε πολύ ικανοποιημένη και για αυτό την βαθμολογώ με 10/10
Tip: Μην βγάζετε ποτέ συμπεράσματα από έναν τίτλο,οι ταινίες πάντα αποδεικνύουν το αντίθετο από αυτό που είχατε φανταστεί.
Παράθεση

harry akritas

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη harry akritas
Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 574 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε στις 15:36, 19-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Imagine01
Πρόσφατα πήγα στο σινεμά και είδα την ταινία "War of the planets of apes (2017) " Εξαιρετική ταινία κατά την άποψη μου! Η ταινία είχε την ιδανική δράση και το ιδανικό δράμα,δεν ήταν "υπερβολική" ,όπως κάποιες άλλες ταινίες που όλη την ώρα έχουν πολλές μάχες και σκοτωμούς.. ¨Μέσα από μια ταινία μου ήρθαν πολλές σκέψεις στο μυαλό,καθώς η ταινία περνά ένα σημαντικό μήνυμα σε εμάς τους ανθρώπους.. (θα μου πείτε όλες οι ταινίες περνάνε ένα μήνυμα), ναι άλλα εγώ πρώτη φορά ένιωσα τόσο έντονα το μήνυμα αυτό να διαπερνά στον εγκέφαλο μου, και να με βάζει σε θέση να αναλογιστώ,να συνδυάσω και να συγκρίνω σκηνές από την ταινία με προσωπικές μου σκηνές/στιγμές από την ζωή μου. Όλα ήταν με μέτρο πράγμα που με έκανε να λατρέψω την ταινία και σε αρκετά σημεία συγκινήθηκα κιόλας (άμα συγκινηθώ πάει να πει ότι η ταινία είναι καλή ) Στην αρχή δίσταζα να την δω,γιατί πίστευα ότι δεν θα μου άρεσε και ότι θα ήταν μια ταινία όλο μάχες και σκοτωμούς και σκεφτόμουν "όχι κλάψα πάλι" ,αλλά τελικά ήταν τελείως διαφορετική από όσο την είχα φανταστεί ,γεγονός που με άφησε πολύ ικανοποιημένη και για αυτό την βαθμολογώ με 10/10
Tip: Μην βγάζετε ποτέ συμπεράσματα από έναν τίτλο,οι ταινίες πάντα αποδεικνύουν το αντίθετο από αυτό που είχατε φανταστεί.
Οι πρώτες 2 ταινίες που έχω δει δεν μου άρεσαν καθόλου. Δεν είμαι σίγουρος αν αξίζει αυτή.
Παράθεση

Imagine01

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Imagine01 έγραψε στις 18:20, 21-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από harry akritas
Οι πρώτες 2 ταινίες που έχω δει δεν μου άρεσαν καθόλου. Δεν είμαι σίγουρος αν αξίζει αυτή.
Να σου πω την αλήθεια ούτε εγώ έχω δει τις πρώτες δύο ταινίες Πήγα στο σινεμά που λες, και μου πρότεινε η φίλη μου να δούμε αυτή την ταινία, παρόλο που εγώ δεν είχα δει τις δύο προηγούμενες , οπότε είπα γιατί όχι, και στο τέλος έμεινα αρκετά ικανοποιημένη "Ούτε εγώ ήμουνα σίγουρη στην αρχή , νόμιζα ότι θα ήταν βαρετή και χάλια αλλά τελικά στο τέλος *κατά την δική μου άποψη* , την βρήκα καταπληκτική. Η πλοκή της ταινίας με εξέπληξε και η σειρά των σκηνών ήταν πολύ ενδιαφέρουσα.

Δες το trailer, και πάρε μια ιδέα για την ταινία.
Παράθεση

Alan

Φοιτητής

O Alan έγραψε στις 23:15, 21-07-17:

Trainspotting 2, 9/10.
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,671 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 14:16, 22-07-17:

Jane Wants A Boyfriend
"A young woman with Asperger's tries to find her first boyfriend with a little help from her older sister."
Βασικά, η περιγραφή στο imdb είναι λίγο fail. Η ταινία δεν είχε τόσο να κάνει με το να βρει αγόρι όσο με τη σχέση που είχε με την αδερφή της. Καλή ταινιούλα. Ένα 7αράκι το αξίζει. Δεν έχω δει ακόμη κάποια στο συγκεκριμένο θέμα (πέρα από mary and max) που να με συνεπάρει.Και το Adam καλούτσικο ήταν.
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,086 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 11:38, 23-07-17:

The Hippopotamus
αγγλικη κωμωδια με την απαραιτητη ποσοτητα αηδιας/self deprication/humor.
φαση ειχε.
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,817 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 20:53, 23-07-17:

Αν ενδιαφέρεστε για αστυνομικό θρίλερ, προτείνω τον "Αόρατο Επισκέπτη" (Contratiempo / The Invisible Guest).
Ισπανική ταινία, εξαιρετική στο είδος της. Με διαρκείς ανατροπές, κρατά το ενδιαφέρον του θεατή μέχρι το τέλος.
Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,558 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 20:54, 23-07-17:

Θέλω και εγώ να δω τον αόρατο επισκέπτη.
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

H Emilouko έγραψε στις 22:08, 23-07-17:

To The Bone (2017)

Ήθελα να την δω από τότε που είχα πετύχει το trailer και σήμερα είδα τυχαία ότι κυκλοφόρησε.
Το Netflix το 'χει γυρίσει γενικά στο να προσεγγίζει ωραία θεματάκια. Η Lily Collins ήταν πάρα πολύ καλή στο ρόλο της Ellen/Eli, μιας 20χρονης με ψυχογενής ανορεξία και φαίνεται ότι δεσμεύτηκε πολύ με το ρόλο κρίνοντας και από την εικόνα της στην ταινία.Έχασε αρκετά κιλά. Νομίζω ότι η ταινία προσέγγισε καλά το θέμα της ανορεξίας και των διαταραχών πρόσληψης τροφής γενικότερα (βλέπουμε διάφορα περιστατικά στο threshold). Είχε κάποιες σκηνές, οι οποίες ήταν σοκαριστικές λόγω του ευαίσθητου περιεχομένου τους.
Δυστυχώς, αυτό που με χάλασε στην ταινία ήταν ο Keanu Reeves πράγμα που δεν περίμενα. O χαρακτήρας που υποδύθηκε μου φάνηκε κενός και αδιάφορος,πράγμα που ήταν κακό μιας και είναι ο γιατρός της ταινίας. Ίσως να φταίει και η ερμηνεία του Keanu Reeven, η οποία μου φάμηκε keaνή (pun intended) χωρίς συναίσθημα.
Παράθεση

Alex_t (Αλέξανδρος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Alex_t
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 960 μηνύματα.

O Alex_t έγραψε στις 14:58, 24-07-17:

Είδα το Trainspotting χθες το βράδυ. Μου άρεσε αρκετά, όμως με άφησε με την εντύπωση ότι υπήρχε κάτι που δεν κατάλαβα. Ήταν όμως πολύ ωραίο, και είχε και ωραία μουσική. Συνεχίζω με το δεύτερο.

Το Don't Breathe που το έχω κατεβασμένο στον υπολογιστή τόσους μήνες αξίζει να το δω ή μπα; Πώς σας φάνηκε;
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών (ΑΕΙ/Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,787 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:19, 24-07-17:

Είδα πριν κάτι μέρες το Paterson και μου φάνηκε πολύ γλυκιά ταινία!
Παράθεση

Alex_t (Αλέξανδρος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Alex_t
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 960 μηνύματα.

O Alex_t έγραψε στις 16:04, 26-07-17:

Είδα προχθές το Trainspotting 2, και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πάρα πολύ, ίσως λίγο περισσότερο από την πρώτη ταινία. Συμπλήρωσε νοηματικά την πρώτη, και μου έλυσε την απορία που είχα μόλις τελείωσε η πρώτη ταινία για το "τί έγινε μετά". Μου άρεσε η εξέλιξη της ιστορία, όλα πάρα πολύ ωραία. Πάρα πολύ καλή.

Είδα και το Don't Breathe. Ενώ με τρόμαξε ελάχιστα, με άγχωσε πάαααρα πολύ και σε μερικές σκηνές, ειδικά προς το τέλος μου δημιουργούσε και εκνευρισμό. Στα τελευταία δυο-τρία λεπτά τη σταμάτησα για λίγο, για να ηρεμήσω. Γενικά ήταν μια καλή ταινία.
Παράθεση

Χαρά.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Χαρά.
H Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Χαρά. έγραψε στις 16:50, 26-07-17:

Είδα την Αποπλάνηση (The Beguiled) και, ενώ πήρε βραβείο σκηνοθεσίας στις Κάννες και είχα καλά ratings, τη βρήκα πραγματικά ανιαρή. Τόσο που κοιμήθηκα αρκετά κατά τη διάρκειά της και δεν βρισκόμουν καν στο σπίτι μου αλλά έξω, σε θερινό κινηματογράφο. Την ίδια γνώμη είχε και το άτομο μαζί με το οποίο την είδαμε, αλλά πραγματικά θα ήθελα να ακούσω και την άποψη άλλων πάνω σε αυτή την ταινία.

Δεν περίμενα πολλά από αυτή για να είμαι ειλικρινής, αλλά ακόμη και οι μηδαμινές μου προσδοκίες ισοπεδώθηκαν. Έμαθα όμως πως η ομώνυμη του 1971 είναι καλή οπότε ίσως επιχειρήσω να δω κι εκείνη.

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
γενικοτερα με τι αισθηση σε αφησε; θα την προτεινες σε καποιον να τη δει;
Ήταν καλούλα, δεν τρελάθηκα κιόλας ούτε μπορώ να πω ότι θα μου μείνει, πράγμα που συμβαίνει σπανίως.
Με άφησε με σκέψεις πάνω στις ανθρώπινες σχέσεις και τις προτεραιότητες των ανθρώπων, καθώς και σκέψεις σχετικά με το περιβάλλον. Οι τελευταίες ήτανε έμμεσα συνυφασμένες με την ταινία, καθώς ήταν περισσότερο δικές μου συνάψεις και επομένως αυθαίρετες σκέψεις παρά συμπεράσματα που βγαίνουν αβίαστα από την πλοκή της ταινίας. Ούτε θα την πρότεινα ούτε δεν θα την πρότεινα. Σίγουρα δεν θα απέτρεπα κάποιον να την δει γιατί έχει να προσφέρει σε κάθε περίπτωση, αλλά αν είχα μερικές ταινίες να προτείνω, δεν θα έδινα προτεραιότητα στη συγκεκριμένη.

Έχοντας πει αυτό, πρόσφατα ξαναείδα το Princess Mononoke, για να τη δείξω σε μια φίλη μπας και σωθεί η αντίληψή της για τα anime. Είναι πραγματικά καταπληκτική, με πολύ καλή και πρωτότυπη πλοκή, διάχυτα μηνύματα σχετικά με το περιβάλλον, την καταστροφή του και τη σχέση του ανθρώπου με τη φύση και τα ζώα καθώς και soundtrack που σαγηνεύει. Πραγματικά να τη δείτε όσοι δεν την έχετε δει, αξίζει με τα χίλια.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χαρά. : 26-07-17 στις 17:04. Αιτία: προσθήκη quote, προσθήκη ταινίας
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,241 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 20:22, 26-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Αν ενδιαφέρεστε για αστυνομικό θρίλερ, προτείνω τον "Αόρατο Επισκέπτη" (Contratiempo / The Invisible Guest).
Ισπανική ταινία, εξαιρετική στο είδος της. Με διαρκείς ανατροπές, κρατά το ενδιαφέρον του θεατή μέχρι το τέλος.
Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.
Μόλις την είδα, μου άρεσε αρκετά!
Ο ισπανικός κινηματογράφος είναι αρκετά ποιοτικός σε αστυνομικά/θρίλερ.
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 932 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 20:44, 26-07-17:

@alcyone & Ερινύς

Μπορείτε να δείτε και το El Cuerpo/The Body (2012), του ίδιου σκηνοθέτη, αν δεν την έχετε δει. Αρκετά καλή κι αυτή, αν και για μένα ένα κλικ παραπάνω είναι το Contratiempo.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,241 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 21:14, 26-07-17:

Ααα, σ ευχαριστούμε!
Θα την δω αύριο αν είναι
Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,159 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 10:00, 27-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko
Jane Wants A Boyfriend
"A young woman with Asperger's tries to find her first boyfriend with a little help from her older sister."
Βασικά, η περιγραφή στο imdb είναι λίγο fail. Η ταινία δεν είχε τόσο να κάνει με το να βρει αγόρι όσο με τη σχέση που είχε με την αδερφή της. Καλή ταινιούλα. Ένα 7αράκι το αξίζει. Δεν έχω δει ακόμη κάποια στο συγκεκριμένο θέμα (πέρα από mary and max) που να με συνεπάρει.Και το Adam καλούτσικο ήταν.
Aυτή η υπόθεση μου θυμίζει μια σουηδική που είχα δει.
Αν κατάλαβα καλά, ψάχνεις ταινίες με κεντρικό άξονα το σύνδρομο αυτό οπότε δες σίγουρα αυτή, αν δεν την έχεις δει.
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,558 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 15:47, 29-07-17:

Παιδιά θέλω να δω το requiem for a dream λένε οτι είναι παρα πολύ σκληρή ταινία πείτε να την δω η όχι?
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ιππολύτη
H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 715 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 15:52, 29-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από fotisapple
Παιδιά θέλω να δω το requiem for a dream λένε οτι είναι παρα πολύ σκληρή ταινία πείτε να την δω η όχι?
Δες τη μόνο αν είσαι σκληρός.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 19:08, 29-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Lysippe
@alcyone & Ερινύς

Μπορείτε να δείτε και το El Cuerpo/The Body (2012), του ίδιου σκηνοθέτη, αν δεν την έχετε δει. Αρκετά καλή κι αυτή, αν και για μένα ένα κλικ παραπάνω είναι το Contratiempo.
Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Ααα, σ ευχαριστούμε!
Θα την δω αύριο αν είναι
Και λοιπόν την είδα, και παιδιά έχει πολύ καιρό να μου αρέσει τόσο πολύ ταινία, θα την ξαναδώ σήμερα και παίζει να είναι στις 10 καλύτερες ταινίες που έχω δει. Να την δείτε πάραυτα!
Μου άρεσε περισσότερο από το Contratiempo.
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 932 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 19:17, 29-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από fotisapple
Να τη δεις πάραυτα.

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Και λοιπόν την είδα, και παιδιά έχει πολύ καιρό να μου αρέσει τόσο πολύ ταινία, θα την ξαναδώ σήμερα και παίζει να είναι στις 10 καλύτερες ταινίες που έχω δει. Να την δείτε πάραυτα!
Μου άρεσε περισσότερο από το Contratiempo.
Gotcha, λοιπόν. Πολύ χαίρομαι που σου άρεσε.
Παράθεση

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη SkyBlu
H SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.

H SkyBlu έγραψε στις 20:28, 29-07-17:

Δεν είναι η τελευταία ταινία που είδα (η τελευταία νομίζω είναι το Finding Dory, το οποίο βρήκα απροσδόκητα ευχάριστο! ) αλλά σίγουρα είναι αυτή που θα πρότεινα να τη δείτε: Fences. Ωραίοι διάλογοι-μονόλογοι, πολύ καλές ερμηνίες, πολύ ωραία σκηνοθεσία (δεν με εξέπληξε ότι το ορίτζιναλ είναι θεατρικό, ο βασικός χώρος-σκηνικό ήταν το σπίτι και η πίσω αυλή), μεγάλη αγάπη ο κύριος Ντένζελ από πιο μικρή! Δυνατή ταινία χωρίς φρου φρου και αρώματα, μεγάλες ανατροπές και κορυφώσεις.

Κι ένα μεγάλο μπράβο σε όσους ασχολήθηκαν με το τρέιλερ (στο σπόιλερ) που με κέρδισε για να τη δω!

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 11:11, 03-08-17:

για κατι χαλαρο ειδαμε King Arthur: Legend of the Sword
sigh, αχ guy ritchie, guy ritchie. συγκεντρωσου να μας φερεις εναν τριτο sherlock καλυτερο απο το 2ο (ειμαι φαν αυτου του franchise) και ασε το συγκεκριμενο στην τυχη του.

και ειδα In the Heart of the Sea
μου αρεσε, κυριως μου αρεσε το καστ και οι ερμηνειες τους
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

H Emilouko έγραψε στις 11:24, 03-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Aυτή η υπόθεση μου θυμίζει μια σουηδική που είχα δει.
Αν κατάλαβα καλά, ψάχνεις ταινίες με κεντρικό άξονα το σύνδρομο αυτό οπότε δες σίγουρα αυτή, αν δεν την έχεις δει.
Θέλω να τη δω καιρό αλλά δεν την έχω βρει ακόμη.
Θα κοιτάξω και τη σουηδική.
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 22:10, 04-08-17:

Wind River
μου αρεσε πολυ. ωραιο soundtrack, καλη σκηνοθεσια. (πολυ ομορφα τοπια)
καλος ο jeremy renner, καλη επιλογη για το ρολο.

Lost river
ενδιαφερον.
o ryan gosling σε θεση σκηνοθετη και σεναριογραφου. δεν τα πηγε ασχημα.
μ' αρεσαν ο φωτισμος και η ατμοσφαιρα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη whitelioness : 05-08-17 στις 00:32.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών (ΑΕΙ/Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,787 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:43, 07-08-17:

To Lost River θέλω καιρόοοο να το δω και όλο το αναβάλλω!

Είδα πρόσφατα το 10 things I hate about you και παραδόξως μου άρεσε, το βρήκα πολύ γλυκούλι και ευχάριστο.
Παράθεση

Akratitos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akratitos
Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 89 μηνύματα.

O Akratitos sometimes i find myself in Nowher έγραψε στις 23:43, 07-08-17:

Shelter(2007)...
Παράθεση

Imagine01

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Imagine01 έγραψε στις 00:14, 08-08-17:

Ο Μαύρος Πύργος. (2017) Καταπληκτική ταινία.
Παράθεση

spy-ak

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη spy-ak
H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,747 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 14:30, 08-08-17:

Ikiru (Ο καταδικασμένος), 1952

Από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει. Η υπόθεση εξελίσσεται γύρω από έναν εργαζόμενο σε δημόσια υπηρεσία, κοντά στη συνταξιοδότηση, ο οποίος μαθαίνει ότι πάσχει από καρκίνο στομάχου. Ο πρωταγωνιστής διερωτάται για το τι έχει κάνει τελικά στη ζωή του. Οι ερμηνείες υπέροχες, η υπόθεση και οι διάλογοι εξαιρετικοί όπως και η σκηνοθεσία. 10/10 Θα την έβλεπα κι άλλες φορές ακόμα

Επίσκεψη στο Τόκιο, 1953

Άλλη μία πολύ ωραία ταινία. Ένα ζευγάρι ηλικιωμένων πηγαίνει στο Τόκιο για να επισκεφτεί τα παιδιά του, μόνο που εκείνα έχουν πια το δικό τους πρόγραμμα και δυσκολεύονται να συντονιστούν. Ίσως λίγο αργή για κάποια γούστα αλλά πολύ γλυκιά και με όμορφα νοήματα. 9/10

Memento, 2000

Για αρχή να πω ΠΟΣΟ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΙΔΕΑ. Δίνει έναυσμα για πολλές αναλύσεις και προεκτάσεις σχετικά με τη λειτουργία της μνήμης. Χρησιμοποίησαν ένα υπαρκτό σύνδρομο (αδυναμία δημιουργίας νέων αναμνήσεων) για να φτιάξουν μια ιστορία και τη διηγούνται όχι χρονολογικά αλλά αντίστροφα. Ο πρωταγωνιστής προσπαθεί να λύσει ένα μυστήριο ακολουθώντας οδηγίες που ο ίδιος δίνει στον εαυτό του γραπτά, προχωρώντας από το ένα στοιχείο στο επόμενο. Η αισθητική των 90's βρίσκεται παντού μέσα στην ταινία. 9/10
10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe έγραψε στις 23:57, 12-08-17:

Είδα χθες το Suicide Kings. Δεν μπορώ να πω πως τρελάθηκα - απλά μια ταινία για να περάσεις κάπως το βράδυ σου.

Ο Christopher Walken απολαυστικός, βέβαια.
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

H Emilouko έγραψε στις 10:03, 13-08-17:

The Godfather : Καιρός ήταν νομίζω. Απίστευτη. Λάτρεψα Μάρλον Μπράντο. Οι σκηνές στη Σικελία πανέμορφες. Άρτια εξέλιξη χαρακτήρων. Θέλω να δω και το 2ο. Ο Μαικλ τραγικός χαρακτήρας για μένα...

Vertigο : Αρκετά καλή.Αν και από Χιτσκοκ προτιμώ απ ' αυτές που έχω δει μέχρι στιγμής Psycho και Dial M for Murder. Το Rear Window επίσης καλό αλλά δεν με ενθουσίασε.
Παράθεση

vanessa99

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vanessa99
H vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής (ΤΕΙ/Ηράκλειο) . Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H vanessa99 έγραψε στις 10:23, 13-08-17:

The maze runner και lords of dogtown
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους