Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,156 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,722 μηνύματα σε 96,028 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 489 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Dalf C2

melinor (Μελίνα)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη melinor
H Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H melinor έγραψε στις 19:44, 12-12-09:

Αύριο δίνουμε και τα έχω παίξει. Δεν ξέρω τίποτα και θα τα μπλέξω σίγουρα. Θα ξεχάσω accord, άρθρα και θα μου φεύγουν βλακείες! Δίνω και προφορικά με γραπτά ίδια μέρα. Δίνει κανείς άλλος να μην νιώθω μόνη??:s

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 19:46, 12-12-09:

C2 στην Α λυκείου;Και μάλιστα delf:!:
Βοnne chance

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

1994kc

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη 1994kc
Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 800 μηνύματα.

O 1994kc έγραψε στις 09:50, 13-12-09:

Όντως DALF C2 είναι το σωστό....:xixi:
Εγώ σκοπεύω να το δώσω τον επόμενο Δεκέμβριο!
Από προετοιμασία κι επίπεδο πως σου φαίνεται;

Παράθεση

Efthymios1 (Μακης)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Efthymios1
Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O Efthymios1 έγραψε στις 22:50, 15-12-09:

Εγω εδωσα το Β2 και δν σκοπευω να συνεχισω!!! επηξα...........

Παράθεση

kotsis1 (Δημήτρης)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη kotsis1
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 372 μηνύματα.

O kotsis1 έγραψε στις 23:09, 15-12-09:

Μιχάλη πώς σου φάνηκε το B2?Έδωσες Θεσσαλονίκη ή Αθήνα;

Παράθεση

BRITNEY

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη BRITNEY
H BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H BRITNEY έγραψε στις 21:08, 16-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από melinor
Αύριο δίνουμε και τα έχω παίξει. Δεν ξέρω τίποτα και θα τα μπλέξω σίγουρα. Θα ξεχάσω accord, άρθρα και θα μου φεύγουν βλακείες! Δίνω και προφορικά με γραπτά ίδια μέρα. Δίνει κανείς άλλος να μην νιώθω μόνη??:s
καλη επιτυχια σου ευχομαι και καλα αποτελεσματα!μην αγχωνεσαι!αν μπορεις να γραψεις μετα την εξεταση μερικα σχολια για τα θεματα θα σου ημουν ευγνωμων

Παράθεση

melinor (Μελίνα)

Μαθητής Α' λυκείου

H Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H melinor έγραψε στις 14:13, 17-12-09:

το έδωσα!
ήταν πολύ εύκολο. η κασέτα ελεγε για produits bio και έπρεπε να τα υποστηρίξω ως καταναλωτής ή να είμαι κατά ως παραγωγός.

στα γραπτά είχε 2 κειμενα και κατι εικονες. το 1ο κειμενο ελεγε οτι τα multimedia δίνουν καινούριες ευκαιρίες στους νέους και το 2ο ήταν μια συνέντευξη για τους κινδύνους των ηλεκτρονικών παιχνιδιών.
Εγώ δίαλεξα να γράψω τα θετικά των multimedia αλλά είχε και θέμα όπου ήσουν και καλά σε σύλλογο γονέων και επικεντρωνόσουν στα ερνητικά.

Παράθεση

BRITNEY

Φοιτητής

H BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H BRITNEY έγραψε στις 22:21, 17-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από melinor
το έδωσα!
ήταν πολύ εύκολο. η κασέτα ελεγε για produits bio και έπρεπε να τα υποστηρίξω ως καταναλωτής ή να είμαι κατά ως παραγωγός.

στα γραπτά είχε 2 κειμενα και κατι εικονες. το 1ο κειμενο ελεγε οτι τα multimedia δίνουν καινούριες ευκαιρίες στους νέους και το 2ο ήταν μια συνέντευξη για τους κινδύνους των ηλεκτρονικών παιχνιδιών.
Εγώ δίαλεξα να γράψω τα θετικά των multimedia αλλά είχε και θέμα όπου ήσουν και καλά σε σύλλογο γονέων και επικεντρωνόσουν στα ερνητικά.
σ'ευχαριστω πολυ!ευχομαι καλα αποτελεσματα!δηλαδη στην εκθεση επελεγες το 1 απο τα 2 θεματα?

Παράθεση

Iwnh-chan (Iώνη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iwnh-chan
H Iώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Iwnh-chan έγραψε στις 22:26, 17-12-09:

παιδια περυσι το εδωσα και τ πηρα και με πολυ καλο βαθμο!!!ειναι ευκολο!μην αγχωνεστε!καλη επιτυχια παντως!:no1:

Παράθεση

BRITNEY

Φοιτητής

H BRITNEY έγραψε στις 14:40, 05-01-10:

καλη χρονια σε ολους!ηθελα να ρωτησω αν γινεται καποιος που εχει δωσει το νταλφ c2 να μας πει την εμπειρια του απο τη διαδικασια της εξετασης στα προφορικα.πως ηταν οι εξεταστες και τα θεματα?

Παράθεση

melinor (Μελίνα)

Μαθητής Α' λυκείου

H melinor έγραψε στις 02:28, 10-01-10:

εμενα προσωπικα με αφησε να μιλησω χωρις να με διακοπτει. σε μια αλλη φιλη μου σχολιασε κανα δυο φορες. αφου τελειωσεις σε ρωτανε ερωτησεις. καποιοι ρωτανε πραγματα απο την κασετα και καποιοι σε ρωτανε πραγματα πανω στο θεμα που ανεπτυξες εσυ. ακομα μπορει να σου πανε και κοντρα οχι επειδη δεν σε πανε αλλα επειδη ετσι λενε οι οδηγιες που εχουν παρει.

Παράθεση

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Kansas Rocks!
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 984 μηνύματα.

H Kansas Rocks! έγραψε στις 04:54, 10-01-10:

Μια γριά ήταν σε μένα, πολύ ευγενικη. Το θέμα μου ήταν η παιδεία και ο ρατσισμός. Της παρουσίασα το θέμα, τι έλεγε η κασέτα και λοιπά, δε με διέκοψε καθόλου, και όταν τελείωσα, μου έκανε τις διάφορες ερωτήσεις, στηριζόμενη σε πράγματα που εγώ ανέφερα καθώς παρουσίαζα. Μετά το πήγε σε πιο χαλαρή συζήτηση, με ρώτησε πχ αν έχω δει το "Entre les murs", και αν μου άρεσε.
Χαλαρά πράγματα.

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 04:56, 10-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Kansas Rocks!
Μια γριά ήταν σε μένα, πολύ ευγενικη. Το θέμα μου ήταν η παιδεία και ο ρατσισμός. Της παρουσίασα το θέμα, τι έλεγε η κασέτα και λοιπά, δε με διέκοψε καθόλου, και όταν τελείωσα, μου έκανε τις διάφορες ερωτήσεις, στηριζόμενη σε πράγματα που εγώ ανέφερα καθώς παρουσίαζα. Μετά το πήγε σε πιο χαλαρή συζήτηση, με ρώτησε πχ αν έχω δει το "Entre les murs", και αν μου άρεσε.
Χαλαρά πράγματα.
Παιδαγωγική ταινία αναμφίβολλα.

Παράθεση

BRITNEY

Φοιτητής

H BRITNEY έγραψε στις 20:33, 10-01-10:

σας ευχαριστω πολυ παιδια!απλα εχω αγχωθει παρα πολυ γιατι εχω να δωσω εξετασεις στα προφορικα των γαλλικων εδω και 5 χρονια που εδωσα για το b2 με το παλιο συστημα ομως

Παράθεση

alex-paula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alex-paula
H alex-paula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H alex-paula έγραψε στις 19:10, 09-04-11:

Γειά σας,

θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος που γνωρίζει από εξετάσεις, σχετικά με το dalf c2.

1. Στο γραπτό κομμάτι, θα έχω να κάνω μία έκθεση των 700 λέξεων ή ένα πλάνο των 200 και μία έκθεση των 500? Σε δύο βιβλία που πήρα έχει αυτούς τους δύο τρόπους.
2. Στο προφορικό κομμάτι, το compte rendu πρέπει να το παραδώσω και γραπτά ή απλά το γράφω για μένα?
3. Ποιες είναι οι επικρατέστερες κατά τη γνώμη σας θεματικές ενότητες για τις εξετάσεις του Μαϊού?

Προετοιμάζομαι μόνη και είμαι λίγο πελαγωμένη όπως καταλάβατε!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

gregory, nub

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών & Φυσικών Επιστημών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,438 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 14:29, 10-09-13:

Κάποιος που χει πάρει C1, πιστεύετε πως μπορεί να πάρει C2 με προσωπικό διάβασμα (και μόνο) ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitris001 : 10-09-13 στις 14:54. Αιτία: Split post
Παράθεση

peplin123

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη peplin123
H peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H peplin123 έγραψε στις 16:00, 19-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Κάποιος που χει πάρει C1, πιστεύετε πως μπορεί να πάρει C2 με προσωπικό διάβασμα (και μόνο) ;

Κατά την αποψη μου, μονο για τη διορθωση της εκθεσης θα χρειαστείς καποιον ...κατά τα αλλα δεν νομιζω να αντ ιμετωπισεις πρόβλημα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

formio4

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη formio4
H formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H formio4 έγραψε στις 20:33, 13-08-15:

Έχοντας πάρει το Dalf C1 οριακά και εφόσον έχω αφήσει τα γαλλικά 3 χρόνια, με πόσο χρόνο προετοιμασίας μπορώ να πάρω το Dalf C2 ;;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Stavroulaa (Σταυρούλα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Stavroulaa
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Stavroulaa # έγραψε στις 22:06, 31-01-16:

Καλησπέρα,
σκέφτομαι να δώσω το συγκεκριμένο πτυχίο.Τα γαλλικά μου είναι πολύ καλά αλλά έχω θέμα με το ακουστικό,τι μου προτείνετε?κάποιο βιβλίο ίσως?
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

niek

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη niek
H niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H niek :) !!! έγραψε στις 02:06, 01-02-16:

TV 5 και rfi
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε στις 14:58, 01-02-16:

Αρχική Δημοσίευση από Stavroulaa
Καλησπέρα,
σκέφτομαι να δώσω το συγκεκριμένο πτυχίο.Τα γαλλικά μου είναι πολύ καλά αλλά έχω θέμα με το ακουστικό,τι μου προτείνετε?κάποιο βιβλίο ίσως?
Δεδομένου ότι για το εν λόγω επίπεδο δεν υπάρχει συγκεκριμένη ύλη,μπορείς να ακούς RFI και να βλέπεις TV5 Monde,όπως ειπώθηκε παραπάνω,καθώς και να ψάχνεις στο youtube για διάφορα βίντεο πάνω σε θέματα της επικαιρότητας.Ψάξε για εκπομπές και ντοκιμαντέρ πάνω σε θέματα που σε απασχολούν και που θα μπορούσαν να πέσουν στο compréhension orale (πχ πρόσφυγες,εκμετάλλευση ζώων,κτλ).
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη miss marple
H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 411 μηνύματα.

H miss marple έγραψε στις 10:44, 18-05-17:

Παιδιά, γεια σας!

Θέλω να ζητήσω τη γνώμη σας....έδωσα φέτος delf b2 και πρέπει να αποφασίσω μέσα σε αυτές τις μέρες αν θα συνεχίσω για dalf c2 ή όχι!
Να πω ότι αν συνεχίσω, δε θα δώσω c1 αλλά κατευθείαν c2.

Εσείς τι θα προτείνατε, λαμβάνοντας υπόψη τη χρησιμότητα του πτυχίου, τη δυσκολία του κλπ?

je vous remercie d' avance!
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 11:45, 18-05-17:

Λοιπον κοιτα επειδη και εγω θα δωσω dalf c2 σου λεω να το κανεις.
Μπορεις να βρεις δουλεια στην Γαλλια η σε γαλλικη πολυεθνικη(carrefour peugeot airbus κ.τ.λ)
Επισης μπορεις να σπουδασεις η να διδαξεις σε Γαλλικο πανεπιστημιο
Σκεψου σοβαρα ειναι πολυ χρησιμο, τα γαλλικα ειναι πιο ευκολα απο τα αγγλικα αρα δεν θα εχεις προβλημα.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Katerina_kl

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Katerina_kl
H Katerina_kl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H Katerina_kl έγραψε στις 11:58, 18-05-17:

Να δουλέψεις στην Γαλλία, ναι θα μπορείς. Να διδάσκεις σε πανεπιστήμιο μόνο με το DALF είναι πολύ δύσκολο. Εδώ εμείς που αποφοιτούμε από την γαλλική φιλολογία και είναι πολυ δύσκολο χωρίς μεταπτυχιακό και διδακτορικό να αποκτήσουμε τέτοια θέση.
Όσον αφορά την χρησιμότητα του πτυχίου, θα συμφωνήσω. Να το δώσεις γιατί θα σου ανοίξει αρκετές πόρτες.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 12:06, 18-05-17:

Ναι το ξερω αν ομως δεν εχεις ουτε το c2 τοτε ειναι αδυνατον.
Παράθεση

Katerina_kl

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Katerina_kl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H Katerina_kl έγραψε στις 12:12, 18-05-17:

Ναι συμφωνώ απλά και η κοπέλα δεν δικευκρινίζει ότι το θέλει για το εξωτερικό το πτυχίο, γιατί πρέπει να λαμβάνουμε υπόψη και τον λόγο για τον οποίο θέλουμε ένα πτυχίο. Πάντως, σε κάθε πρίπτωση και από προσωπική εμπειρία, το συγκεκριμένο πτυχίο είναι εξαιρετικά χρήσιμο!
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O Volkswagen Fan έγραψε στις 12:20, 18-05-17:

Οντως!!!!!!
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 411 μηνύματα.

H miss marple έγραψε στις 12:52, 18-05-17:

Δεν σκέφτομαι ακόμη δουλειές στο εξωτερικό κλπ, αν και δεν είμαι αρνητική.

Πιο πολύ σκέφτομαι αν είναι χρήσιμο το dalf για μεταπτυχιακά σε γαλλόφωνες χώρες, ή αν αρκεί και μόνο το delf b2.
Παράθεση

Katerina_kl

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Katerina_kl έγραψε στις 12:56, 18-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από miss marple

Πιο πολύ σκέφτομαι αν είναι χρήσιμο το dalf για μεταπτυχιακά σε γαλλόφωνες χώρες, ή αν αρκεί και μόνο το delf b2.

Εγώ ετοιμάζομαι να φύγω για μεταπτυχιακό στην Γαλλία και σε συμβουλεύω να το δώσεις γιατι είναι απαραίτητο. Συνήθως ζητάνε επίπεδο C1, αλλά αν έχεις το ανώτερο πτυχίο θα σε προτιμήσουν σίγουρα.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple έγραψε στις 13:15, 18-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Katerina_kl
Εγώ ετοιμάζομαι να φύγω για μεταπτυχιακό στην Γαλλία και σε συμβουλεύω να το δώσεις γιατι είναι απαραίτητο. Συνήθως ζητάνε επίπεδο C1, αλλά αν έχεις το ανώτερο πτυχίο θα σε προτιμήσουν σίγουρα.
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ και εύχομαι να πάνε όλα καλά με το μεταπτυχιακό σου!
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O Volkswagen Fan έγραψε στις 13:15, 18-05-17:

Καλη επιτυχια.
Παράθεση

Katerina_kl

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Katerina_kl έγραψε στις 13:16, 18-05-17:

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ και εύχομαι να πάνε όλα καλά με το μεταπτυχιακό σου!

Σ'ευχαριστώ πολύ, καλη επιτυχία και σε σένα.!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 546 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 14:05, 18-05-17:

Αν δεν ανήκεις στις ανθρωπιστικές επιστήμες, το Β2 συνήθως αρκεί. Αλλά αν έχεις τον χρόνο, το χρήμα και τη διάθεση, καλό είναι να συνεχίσεις, γιατί το Β2 δύσκολα θα σε καλύψει πρακτικά στις ανάγκες των μαθημάτων μεταπτυχιακού επιπέδου.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple έγραψε στις 22:17, 18-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Anonyme
Αν δεν ανήκεις στις ανθρωπιστικές επιστήμες, το Β2 συνήθως αρκεί. Αλλά αν έχεις τον χρόνο, το χρήμα και τη διάθεση, καλό είναι να συνεχίσεις, γιατί το Β2 δύσκολα θα σε καλύψει πρακτικά στις ανάγκες των μαθημάτων μεταπτυχιακού επιπέδου.
Στις ανθρωπιστικές ανήκω, ευχαριστώ!
Παράθεση

Katerina_kl

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Katerina_kl έγραψε στις 10:13, 19-05-17:

Miss Marple δώσε το πτυχίο αυτό σίγουρα γιατί θα έχεις και επιπρόσθετα οφέλη σε υποτροφία τηε γαλλικής κυβέρνησης αν ενδιαφέρεσαι να κανεις μεταπτυχιακό στην Γαλλία στο μέλλον !
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Dalf C1 - Από izygaki
      Το θέμα έχει λάβει 34 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-08-16 στις 13:19.
    • Dalf - Από 1994kc
      Το θέμα έχει λάβει 37 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-10-13 στις 02:25.
    • SORBONNE ή DALF - Από A propos
      Το θέμα έχει λάβει 248 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-09-13 στις 16:51.
    • Βιβλία για DALF C2 - Από vasia87
      Το θέμα έχει λάβει 28 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-07-12 στις 13:24.
    • Κανένα βιβλίο για DALF C2 στα ΓΑΛΛΙΚΑ; - Από A propos
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-05-09 στις 18:02.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους