Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,156 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,722 μηνύματα σε 96,028 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 492 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Έχετε φοβίες;

partblah1990

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη partblah1990
Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 86 μηνύματα.

O partblah1990 Hello to all έγραψε στις 18:52, 10-05-10:

Γεια σας ,μόλις έκλεισα τα 18 και σιγά σιγά οδεύω προς τα 19 .Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει τελευταία αλλά ανησυχώ για την ζωή μου(δεν με απειλεί κανείς) , με την έννοια της δίνω ποιο μεγάλη σημασία π.χ. όταν περνάω το δρόμο κοιτάω πιο πολλές φορες αν περναει αμάξι ,σκέφτομαι κάτι πιο πολύ προτού πάρω μια απόφαση ,έχω περιορίσει τις βραδυνές μου εξόδους ακόμη και πολλές απογευματινές μην μου τυχει κατι κακο και πολλά άλλα . Θέλω να ρωτήσω είναι της εφηβείας , αν ναι έχετε αντιμετωπίσει ανάλογες περιστάσεις ή έχω πάθει καμιά φοβία ? Το τελευταίο το λέω γιατί βλέπω κάθε μερα δραματικά γεγονότα να γίνονται στην κοινωνία μας , την αύξηση των κλοπών ,διαρρήξεων κτλ . Δεν ξέρω τόσα χρόνια δεν με απασχολούσε τίποτα από τα παραπάνω που σας λέω .

Κάθε άποψη δεκτή και σεβαστή.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 19:12, 10-05-10:

Λοιπόν! Αρχικά συμφωνώ μαζί σου.. Δηλαδή η κατάσταση που επικρατεί στην κοινωνία μας είναι πολύ άσχημη.. Όχι, εγώ δεν περνάω ούτε πέρασα τέτοια φάση, ίσα ίσα θέλω να βγαίνω συνέχεια γιατί βαριέμαι μέσα Δεν μπορώ να σου πω αν είναι όντως της εφηβείας ή όχι, αλλά μην αγχώνεσαι, φάση είναι και θα περάσει.. Αν αυτό σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα, έχω μια γνωστή η οποία τώρα είναι 25 και στα 22 πέρασε μια τέτοια περίοδο.. Φοβόταν να μπει στο λεωφορείο η κοπέλα, η μαμά της τα είχε παίξει.. Πέρασε έτσι 8 μήνες σχεδόν και τώρα βγαίνει μέχρι τις 7 Γι'αυτό σου λέω μην το πολυσκέφτεσαι, θα περάσει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,099 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 19:17, 10-05-10:

Φίλε καλωσόρισες στην φορουμική παρέα μας. Μην αγχώνεσαι, όπως σου είπε ο παραπάνω συνομιλητής. Ζήσε την ζωή και άσε τις φιλοσοφίες για τους φιλοσόφους. Η ζωή είναι μικρή και το σήμερα εύκολα γίνεται ένα ρουτινιάρικο χθες. Φρόντισε το κάθε χθες να έχει πινελιές διαφορετικότητας και ζωντάνιας. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Δυστυχώς ζούμε σε μια κοινωνία της παραλογικής. Το δύσκολο αλλά ενδιαφέρον θέμα, από πλευράς ζωής, είναι πως εμείς μπορούμε να είμαστε λίγο καλύτερα (εσωτερικά) και να ζούμε θετικά εκπέμποντας θετική ενέργεια γύρω μας, μέσα σε αυτό το μαύρο φόντο.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,033 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 19:51, 10-05-10:

Μην ανησυχεις, απλα πιστευω οτι εχεις επηρεαστει απο τα ασχημα γεγονοτα που συμβαινουν καθε μερα στη κοινωνια μας.
Δεν νομιζω οτι ειναι της εφηβειας(βασικα εισαι στη μεταφηβικη περιοδο) αυτο μπορει να το παθει ο καθενας επηρεαζομενος απο κατι.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

partblah1990

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O partblah1990 Hello to all έγραψε στις 19:58, 10-05-10:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας , με τα γραφομενα σας μου δίνετε θάρρος . Δεν ξέρω τι ακριβώς μου φταίει αλλά όταν ήμουν στο λύκειο δεν μου περνούσαν αυτά από το μυαλό μου , να φανταστείτε πίστευα ότι δεν υπάρχει καν άγχος .

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 20:00, 10-05-10:

Δηλαδή εσύ είσαι αγχωμένος και δεν θες να βγαίνεις κλπ?

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,665 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 20:07, 10-05-10:

Αχμμ... Είχα πάθει κάτι παρόμοιο όταν ήμουν μικρή, δεν ξέρω αν πιάνεται. (γύρω στα 7)
Φοβόμουν απίστευτα πολύ τα πάντα γύρω μου, έκλαιγα σαν να συμβαίνει κάτι πολύ κακό, λες και θα με απαγάγουν αν βρισκόμουν για λίγα λεπτά μόνη μου, δεν μπορούσα να κοιμηθώ τα βράδια με αποτέλεσμα να κοιμαμαι πολλές φορές με τη μαμα μου. Και γενικά κάτι μου έφταιγε αλλά δεν μπορούσα να το εκφράσω... αυτό παίζει να γινόταν για κανένα χρόνο...

'Οταν ήρθε το καλοκαίρι το ξεπέρασα γιατί άρχισα να κάνω παρέα με ξαδέρφες μου, κοιμόμουν σε αυτές, και σιγά σιγά άρχισε να με εγκαταλείπει αυτό το "πραμα". Πάλι καλά δηλαδή.

Τώρα συγκεκριμένα για σένα δε ξέρω... Άλλα σίγουρα θα περάσει... Είναι ένα στάδιο που αρχίζεις και αντιλαμβάνεσαι το κόσμο όπως ένας ενήλικας, και απλά έχεις "φρικάρει" με όλη αυτή τη κατάσταση... Πάντως, εγώ λέω να μην κλείνεσαι πια μέσα... Πραγματικά απλά χάνεις μέρες, στις οποίες θα μπορούσες να κάνεις πολλά πράγματα που σου αρέσουν.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,033 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 20:17, 10-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaki
Δηλαδή εσύ είσαι αγχωμένος και δεν θες να βγαίνεις κλπ?
προφανως φοβαται επειδη εφυγε απο τη σιγουρια της ΄΄φωλιας΄΄ του που ονομαζεται σχολειο και ειναι μια πολυ κλειστη κοινωνια που γνωριζε τους συμμαθητες του και πηγε σε κατι μεγαλυτερο στην πραγματικη κοινωνια(οχι οτι δεν ανηκε και πριν εκει) που ολα ειναι πιο ρευστα και σχετικα,οχι οτι αυτο δεν ισχυει στα σχολεια απλα εκει τοσα χρονια συναναστρεφεσαι τους ιδιους ανθρωπους κι νιωθεις δεμενος με αυτους και ξερεις οτι δεν θα σου κανουν ΄΄κακο΄΄.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pure_Seduction : 10-05-10 στις 21:43.
Παράθεση

partblah1990

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O partblah1990 Hello to all έγραψε στις 20:33, 10-05-10:

Ακριβώς , αυτό που λες με αντιπρωσοπεύει πλήρως , αφού να φανταστεις μερικώς φορές όταν έβλεπα κάποιον άγνωστο μου έμπενε στο μυαλό ότι ενδέχεται να μου κάνει κάτι κακό .

Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 22:00, 10-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από partblah1990
Ακριβώς , αυτό που λες με αντιπρωσοπεύει πλήρως , αφού να φανταστεις μερικώς φορές όταν έβλεπα κάποιον άγνωστο μου έμπενε στο μυαλό ότι ενδέχεται να μου κάνει κάτι κακό .
χμμ...ισως εισαι και λιγο εσωστρεφης

Παντως θα συνηθισεις να βλεπεις συνεχεια αγνωστους,οταν μπεις σε καποια σχολη που θα εισαι κυριολεκτικα ξενος αναμεσα σε ξενους,και θα βλεπεις συνεχεια καινουρια προσωπα,θα ακους συνεχεια ιστοριες και εμπειριες των αλλων,θα εξικοιωθεις με αυτο...
και εγω καπως ετσι αρχισα και το συνηθισα, δεν μου ηταν καθολου ευχαριστο να μιλαω συνεχεια με ξενους,ισα ισα φορτικο θα το χαρακτηριζα...

Παράθεση

solonas07 (Σόλων)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη solonas07
Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 391 μηνύματα.

O solonas07 έγραψε στις 09:33, 11-05-10:

Πολλες ειδησεις βλεπεις φιλε μου και σε 'χουν επηρεασει! Ολα ειναι στο μυαλο... μην το σκεφτεσαι και ολα θα πανε καλα!

Παράθεση

partblah1990

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O partblah1990 Hello to all έγραψε στις 11:09, 11-05-10:

έχεις δίκιο , τώρα που το λες το τελευταιο καιρο παρατηρησα οτι βλεπω καθε μερα ειδησεις

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

H Iliaki έγραψε στις 11:41, 11-05-10:

Μην βλέπεις.. Μπορεί η κατάσταση στην χώρα μας να είναι επιεικώς χάλια, αλλά στις ειδήσεις τα μεγαλοποιούν τόσο πολύ που σε κάνουν να τρομάζεις και να λες, που ζω? Τηλεθέαση θέλουν.. Γι'αυτό αν θες να ενημερώνεσαι να παίρνεις που και που καμιά εφημερίδα νο νέιμ.. Και όπως είπε και η Λάουρα σκέψου και το άλλο.. Όσο εσύ φοβάσαι και μένεις μέσα χάνεις στιγμές.. Προσπάθησε να θυμηθείς τον παλιό σου εαυτό, αφού όπως λες παλιότερα δεν σε ένοιαζε

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 11:47, 11-05-10:

Kοίτα φίλε, καλοσόρισες κι όλας στο φόρουμ, αλλά κι εγώ πέρασα ανάλογη φαση σε μικρότερη ηλικία! Φοβόμουν αρκετά θα λεγα. Αλλά το πέρασα και τώρα είμαι τέλεια. Βέβαια για να το περάσω το φιλοσόφησα πολύ το θέμα. Τώρα όμως που τα χω όλα φιλοσοφημένα(και μόνη μου! δεν ζήτησα τη βοήθεια κανενός! μόνη μου ξεπέρασα τα προβλήματά μου, τους φόβους μου, τις διάφορες φάσεις που περνούσα κυρίως ηλικίες προ εφηβικές και αρχές εφηβίας ) και είμαι πλέον ένας πολύ σταθερός χαρακτήρας που δεν έχω να φοβάμαι τίποτα. Εξάλλου άμα σκεφτείς πως είμαστε ένα τίποτα μπροστά σε ένα άπειρο σύμπαν, δεν αξίζει να μπαίνουμε σε τέτοιο κόπο!

Παράθεση

solonas07 (Σόλων)

Απόφοιτος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 391 μηνύματα.

O solonas07 έγραψε στις 11:52, 11-05-10:

Το καλοκαιρι ειδικα, τον Αυγουστο που λεγανε συνεχεια για τη νεα γριπη με τα θυματα και τις χωρες που πληττονται ειχα παθει... αλλα καταλαβα πως δεν επρεπε να υποκυψω στα κολπα τους θα ζουσω τη ζωη μου και δεν ξαναειδα απο κεινη τη μερα ξανα ειδησεις τετοιου ειδους!

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

H Iliaki έγραψε στις 12:00, 11-05-10:

Ναι σε κάνουν να φοβάσαι.. Ληστείες χαμός, δολοφονίες, εμπρησμοί μας έχουν ξεκάνει -.-

Παράθεση

BYG123

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη BYG123
Ο BYG123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O BYG123 έγραψε στις 12:03, 11-05-10:

Εγω σολωνα τον αυγουστο ημουνα αγγλια μπαρμπαλιθιες τα αγαπημενα μας ΜΜΕ μια χαρα ηταν οι ανθρωποι εκει ολοι χαλαροι καμια σχεση με την κατασταση που περιεγραφαν τσαμπα πανικο προκαλουσαν μαμω το φελεκι τους μεσα απο το κολεγιο που ημουν που πηγα με ενα προγραμμα και ειχε κανα χιλια ατομα τρια ατομα αρρωστησαν και κλειστηκαν στα δωματια τους για καποιες μερες και περασε η αρρωστια και αυτο.

Παράθεση

solonas07 (Σόλων)

Απόφοιτος

O solonas07 έγραψε στις 12:13, 11-05-10:

Οταν ολα γινονται για τα συμφεροντα σ'αυτη τη χωρα τι να προοδευσει πρωτο;;;

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Φοιτητής

H Iliaki έγραψε στις 12:14, 11-05-10:

Α καλά τώρα πας σε άλλα χωράφια........

Παράθεση

solonas07 (Σόλων)

Απόφοιτος

O solonas07 έγραψε στις 12:25, 11-05-10:

Δυστυχως αυτο το κυριαρχο γεγονος εχει φερει τα προβληματα στην κοινωνια μας...

Παράθεση

Lita Athens

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Lita Athens
H Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 512 μηνύματα.

H Lita Athens έγραψε στις 14:24, 11-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από partblah1990
Γεια σας ,μόλις έκλεισα τα 18 και σιγά σιγά οδεύω προς τα 19 .Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει τελευταία αλλά ανησυχώ για την ζωή μου(δεν με απειλεί κανείς) , με την έννοια της δίνω ποιο μεγάλη σημασία π.χ. όταν περνάω το δρόμο κοιτάω πιο πολλές φορες αν περναει αμάξι ,σκέφτομαι κάτι πιο πολύ προτού πάρω μια απόφαση ,έχω περιορίσει τις βραδυνές μου εξόδους ακόμη και πολλές απογευματινές μην μου τυχει κατι κακο και πολλά άλλα . Θέλω να ρωτήσω είναι της εφηβείας , αν ναι έχετε αντιμετωπίσει ανάλογες περιστάσεις ή έχω πάθει καμιά φοβία ? Το τελευταίο το λέω γιατί βλέπω κάθε μερα δραματικά γεγονότα να γίνονται στην κοινωνία μας , την αύξηση των κλοπών ,διαρρήξεων κτλ . Δεν ξέρω τόσα χρόνια δεν με απασχολούσε τίποτα από τα παραπάνω που σας λέω .

Κάθε άποψη δεκτή και σεβαστή.
Γειά σου και καλωσόρισες στο forum!!!

Λοιπόν... Αυτό που περνάς είναι μάλλον ένα στάδιο. Είσαι κατ'αρχάς σε μια ηλικία που αυτονομείσαι όλο και περισσότερο από την οικογένεια, γίνεσαι "ενήλικας". Αυτό, όπως είναι φυσικό, σου προκαλεί κάποιο άγχος, καθώς συνεπάγεται και ένα σύνολο τελείως νέων υποχερώσεων. Μόνο που στην κοινωνία που ζούμε το άγχος που προανέφερα - και το οποίο είναι απόλυτα φυσικό - επαυξάνεται από τους κινδύνους που μας περιβάλλουν... Ισως γι'αυτό να έχεις φοβηθεί και να "αντιδράς" με αυτόν τον τρόπο (με το να κλείνεσαι σπίτι, να αποφεύγεις τις εξόδους κλπ).

Αν το άγχος αυτό, όμως, σου προκαλεί δυσφορία, τότε καλύτερα να το συζητήσεις με τους γονείς σου. Αυτοί που σε ξέρουν περισσότερο και έχουν μεγαλύτερη πείρα της ενήλικης ζωής θα σε συμβουλεύσουν κατάλληλα.

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,137 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 21:00, 11-05-10:

προσεχε την παραγωγη φοβου! Δν εχεις κατι, θα σου περασει, αλλα μην επηρεαζεσαι τοσο απο τα γεγονοτα...

Παράθεση

phanis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη phanis
Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

O phanis lass uns tanzen oder ficken oder beides έγραψε στις 21:04, 11-05-10:

τι λεει ο τυπος ρε?!?
θα τρελαθουμε τελειως εδω μεσα...

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,810 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 21:10, 11-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από phanis
τι λεει ο τυπος ρε?!?
θα τρελαθουμε τελειως εδω μεσα...
Λέει κάτι που τον απασχολεί. Το πρώτο βήμα για να αντιμετωπίσει κάποιος τις φοβίες του είναι να αποδεχθεί πως τις έχει. Δεν καταλαβαίνω προς τι η αντίδρασή σου. Ο καθένας μας έχει περάσει ή θα (ξανα)περάσει από κάποια φάση στη ζωή του. Το παλικάρι είχε το θάρρος να μοιραστεί μαζί μας το "πρόβλημα" του. Από τις απαντήσεις των υπολοίπων μάλλον πρέπει να καταλάβεις πως έκανε καλά και δεν κώλωσε να μιλήσει.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ioanna1993 (Ποιο άλλο;)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ioanna1993
H Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H ioanna1993 έγραψε στις 09:50, 12-05-10:

Σε καλωσορίζω και γω και έχω να δηλώσω το εξής: συμπάσχω!Ίσως όχι σε τέτοιο βαθμό αλλά φοβάμαι αρκετά.Πολλές φορές ξεκινάω για μια έξοδο και σκέφτομαι ότι μπορεί να με ληστέψουν,να με χτυπήσει αυτοκίνητο και χίλια άλλα τέτοια.Το βράδυ πολλές φορές ακούω περίεργους θορύβους και νομίζω πως κάποιος προσπαθεί να μπει στο σπίτι....Γενικά έχω αποκτήσει αρκετές φοβίες...Δεν ξέρω πού ακριβώς αποδίδεται αυτό απλά προσπαθώ να το ξεπεράσω και να μην το σκέφτομαι τόσο γιατί όπως σου είπαν και παραπάνω όσο τα σκεφτόμαστε αυτά τόσο χρόνο χάνουμε από την πολύτιμη ζωή μας!

Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 10:29, 12-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από ioanna1993
Το βράδυ πολλές φορές ακούω περίεργους θορύβους και νομίζω πως κάποιος προσπαθεί να μπει στο σπίτι...
κ εγω το παθαινα αυτο...γυρω στα 15 αν θυμαμαι καλα,καθε φορα που ημουν μονη στο σπιτι και ακουγα εναν περιεργο θορυβο μεταμορφωνομουν σε νιτζα.
τωρα εχω παθει το αλλο,δεν βγαινω ποτε απο το σπιτι μου χωρις κινητο,οχι για να μην χασω την επικοινωνια με τους φιλους μου αλλα σκεφτομαι αν παθω τπτ κακο να εχω να παρω καποιον τηλ...(αν ειμαι σε θεση να το κανω δηλ)

Παράθεση

partblah1990

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O partblah1990 Hello to all έγραψε στις 16:07, 13-05-10:

Παιδιά σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας , και κυριως γιατι με βοηθησατε να βρω απο που πηγαζει το προβλημα μου

Παράθεση

remon qill

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη remon qill
Ο remon qill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O remon qill έγραψε στις 21:19, 15-07-17:

κατι ασχετο αλα εχει κανεισ κοινονικη φοβια
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 22:01, 15-07-17:

Εγώ όχι.
Παράθεση

johny_02 (John-John)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη johny_02
Ο John-John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O johny_02 έγραψε στις 00:07, 16-07-17:

Εσύ έχεις για τους βαθμούς.
11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη GFireP
Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 926 μηνύματα.

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 00:29, 16-07-17:

Εγώ έχω κοινωνική/ο φοβία/άγχος. Με άλλα λόγια:
1. Κοντά σε πολλούς ανθρώπους παθαίνω κρίσεις πανικού και δεν αναπνέω καλά
2. Δεν αντέχω κανένα είδος επικοινωνίας με πολλούς ανθρώπους μαζί. Είτε θα μιλάω face to face με έναν άνθρωπο μόνο (ή στη χειρότερη 2), είτε δεν θα μιλάω καθόλου
3. Μιλάω άνετα μόνο και μόνο δίπλα σε φίλους μου
4. Προσποιούμαι ότι στέλνω μήνυμα ή ότι μιλάω στο τηλέφωνο σαν αντίδραση όταν είμαι κοντά σε αγνώστους. Το κάνω κυρίως για να μην μου μιλήσουν και νιώθω περισσότερη ασφάλεια
5. Όταν είμαι κοντά σε πολλούς ανθρώπους, το μόνο πράγμα που έχω στο μυαλό μου είναι: ''Με κοιτάνε; Τι λένε; Σίγουρα με σχολιάζουν! Να τους μιλήσω; Μπα, σιγά μη με θέλουν; Γιατί να με θέλουν, κοίτα πώς είμαι!'' κλπ κλπ.

Παρακαλώ όχι hate γιατί όλο αυτό δεν το ελέγχω. Ξέρω πόσο κακό είναι αλλά απλώς δεν το ελέγχω... δεν μπορώ να αναγκάσω τον εγκέφαλο μου να αντιδράσει αλλιώς

Επίσης έχω τηλεφωνοφοβία ή όπως λέγεται. ΦΟΒΑΜΑΙ πάρα πολύ να παίρνω τηλέφωνο ή να απαντάω στο τηλέφωνο. Πανικοβάλλομαι και ξεχνάω τα πάντα.
Όπως επίσης από κοντά είμαι πολύ awkward. Το μισώ να συναντώ απροειδοποίητα ανθρώπους γιατί νιώθω πως πρέπει να περάσω από μια ''δοκιμασία''. Δηλαδή νιώθω πως πρέπει να βρω ακριβώς τι θα μου πει, και πώς θα απαντήσω και πώς θα πω ''γεία'' και πώς θα φύγω κλπ κλπ κλπ.
10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 06:38, 16-07-17:

Johny δεν μπορούσες αν δεν έλεγες πάλι την βλακεία σου.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

johny_02 (John-John)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη johny_02
Ο John-John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O johny_02 έγραψε στις 11:33, 16-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από fotisapple
Johny δεν μπορούσες αν δεν έλεγες πάλι την βλακεία σου.
Ποια βλακεία; Αν είμαι μόνο εγώ που το έχω καταλάβει και ας είμαι λίγο καιρό στο forum, τότε πάσο.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

justarandomgirl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη justarandomgirl
H justarandomgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H justarandomgirl έγραψε στις 18:37, 16-07-17:

Φοβία; Ανοίξτε ένα λεξικό και δίπλα σε αυτή τη λέξη θα βρείτε φωτογραφία μου

Εντάξ! Είμαι υπερβολική... Αλλά πέρα απ' τη πλάκα έχω φοβίες, όπως όλος ο κόσμος νομίζω... Π.χ. Έχω κλειστοφοβία, υψοφοβία (αν και αυτό αρχίζω να το ξεπερνώ) και πρόσφατα παρατήρησα και κάτι ακόμη που δεν ξέρω αν θεωρείται φοβία ή βλακεία μου Έχω πιάσει τον εαυτό μου να παθαίνει κάτι όταν βρίσκομαι σε μέρος με αρκετό κόσμο ή καμιά φορά και με λίγο κόσμο... Κάτι σαν να μικραίνει ο τόπος βρε παιδί μου, λες και με πιάνει ασφυξία και απλά θέλω να φύγω ΤΩΡΑΑΑ! Δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς τώρα, αλλά οκ..
Και μιας και το ανέφερα, εσείς το έχετε πάθει ποτέ;
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O Volkswagen Fan έγραψε στις 20:31, 16-07-17:

Μπράβο που το κατάλαβες Χαχαχα.
-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη juste un instant
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,342 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε στις 20:42, 16-07-17:

Γιατι να μην το καταλάβει;
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O Volkswagen Fan έγραψε στις 21:19, 16-07-17:

Φίλε μου δεν το ενδιαφέρει.
Παράθεση

fenia00 (<3)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη fenia00
H <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

H fenia00 έγραψε στις 22:43, 16-07-17:

Καλησπέρα!Και εγώ έχω του κόσμου τις φοβίες και είμαι μόλις 17.Αρχικά να πω οτι έχω αγχώδη διαταραχή και παθαίνω κρίσεις πανικού με το παραμικρό!Επιπλέον,κι εγώ έχω κοινωνική φοβία και αγοραφοβία,βέβαια τα τελευταία χρόνια έχουν ελαττωθεί ευτυχώς,αλλά με συντροφεύουν κάθε φορά που βγαίνω έξω.(Πάρτε παράδειγμα:πάω να παραγγείλω κάτι να φάω από κάποιο μαγαζί και αρχίζω και ιδρώνω,κομπλάρω κτλ,πάω να μιλήσω με κάποιον και φοβάμαι μήπως με βρει βαρετή,είμαι κοντά σε κάποια παρέα και όταν την ακούω να γελάει νιώθω οτι με κοροϊδεύει κτλ)Επίσης, έχω νοσοφοβία και πολλές φορές νομίζω οτι είμαι άρρωστη ενώ στην πραγματικότητα δεν έχω τίποτα!Ακόμη,έχω χαιρεφοβία(καθόλου γνωστή φοβία,το γνωρίζω,με λίγα λόγια είναι η φοβία κατά την οποία φοβάσαι να χαρείς υπερβολικά για ένα γεγονός γιατί πιστεύεις οτι θα επακολουθήσει κάτι άσχημο και θα σε απογοητεύσει πολύ!!).Επιπρόσθετα,επειδή πριν 2 χρόνια πληγώθηκα πολύ από πολλά θέματα(και όχι μόνο από ερωτικού περιεχομένου για όσους νομίζουν ) φοβάμαι μήπως πληγωθώ πάλι για αυτό είμαι πολύ επιφυλακτική με τις κινήσεις μου.Τέλος,τώρα με τις πανελλήνιες,το άγχος μου έχει φτάσει στα ύψη,και είμαι συνέχεια σε υπερένταση..Να φανταστείτε ξυπνάω και νιώθω οτι θέλω να πεθάνω..Τέλος πάντων,κάθε εμπόδιο για καλό λένε!
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O Volkswagen Fan έγραψε στις 22:45, 16-07-17:

Ηρέμησε κορίτσι μου μια χαρά μαθήτρια είσαι.Αν είναι δυνατόν θα πεθάνεις για τις πανελλήνιες;
Παράθεση

fenia00 (<3)

Μαθητής Γ' λυκείου

H <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

H fenia00 έγραψε στις 22:47, 16-07-17:

Φώτη Μακάρι να με έπιανε αυτό το αίσθημα μόνο για τις πανελλήνιες Πάντοτε ένιωθα έτσι το πρωί απλά τώρα με τα θερινά έχω περισσότερο άγχος από οτι πριν,με όλα τα ψυχοσωματικά που αυτό έχει
Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O Volkswagen Fan έγραψε στις 22:50, 16-07-17:

Να ηρεμήσεις τωρα καλοκαίρι έχουμε.Ξερεις κάτι παλιά έτσι ήμουν και εγώ όμως ξέρεις τι είπα;Υπάρχουν άνθρωποι με πολύ σοβαρά προβλήματα και εγώ κάθομαι και αγχώνομαι για τους βαθμούς που στο κάτω κάτω είναι ψεύτικοι.
Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 926 μηνύματα.

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 22:59, 16-07-17:

Με το δικό μου μήνυμα πρέπει να ταυτίστηκαν πολλά άτομα

Ναι, και εγώ έχω αγοραφοβία. Επίσης, αυτό δεν είναι σε μορφή φοβίας, αλλά νιώθω υπερβολικά άβολα σε κλειστούς χώρους...
Φοβάμαι το σκοτάδι
Τα ύψη όχι ιδιαίτερα..
Φοβάμαι ότι τα βράδια θα μπει κάποιος σπίτι μας και θα σκοτώσει την οικογένειά μου..Αυτό μάλλον θέλει ψυχολόγο αλλά το αισθάνομαι κάθε βράδυ..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GFireP : 17-07-17 στις 00:07.
Παράθεση

Alex_t (Αλέξανδρος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Alex_t
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 954 μηνύματα.

O Alex_t έγραψε στις 23:04, 16-07-17:

Ε, ας πω και εγώ
Δεν ξέρω αν είναι τόσο σοβαρό στην περίπτωσή μου ώστε να χαρακτηριστεί φοβία, αλλά δεν αντέχω καθόλου τις συναναστροφές με ανθρώπους που είτε δε γνωρίζω είτε μιλάμε μόνο για τα τυπικά (μανάβης, γείτονας, ξαδέρφια που έχεις να δεις από τότε που ήσουν πέντε και δεν τα πολυσυμπαθείς παρόλο που δεν σου έδωσαν δικαίωμα ). Καθόλου όμως, με το ζόρι μπορώ και απαντάω (ή, αν δε μου έχουν απευθύνει το λόγο, δε μιλάω καν), και μάλιστα έχω την εντύπωση πως με περνάνε για καθυστερημένο . Ωστόσο, με ανθρώπους που γνωριζόμαστε καλά, είτε υπάρχει κάποιος κοινός γνωστός που δεν αφήνει να υπάρξει κλίμα αμηχανίας, δεν αντιμετωπίζω προβλήματα. Και αποφεύγω τα πάρτι όπως ο διάολος το λιβάνι, έχω πάει ελάχιστες φορές και κόντευα να βγάλω σπυριά από την πολυκοσμία, τον περισσότερο χρόνο τον έβγαζα έξω, για να πάρω αέρα.
Βασικά, μάλλον κοινωνική αδεξιότητα ή αμηχανία είναι, παρά φοβία, τώρα που το σκέφτομαι.
Παράθεση

fenia00 (<3)

Μαθητής Γ' λυκείου

H fenia00 έγραψε στις 23:14, 16-07-17:

Φώτη,μα δεν έχω άγχος για τους βαθμούς Άγχος έχω για άλλα ζητήματα απλά τώρα προστέθηκαν και οι πανελλήνιες μέσα σε αυτά!Βασικά αν δεν έχεις αγχώδη δε μπορείς να καταλάβεις τι εννοώ,ουσιαστικά έχεις άγχος πολλές φορές μέσα στη μέρα και δεν ξέρεις γιατί!Αυτό λοιπόν είναι το πιο τραγικό από όλα,να είσαι συνεχώς σε υπερένταση,να έχεις τάσεις για εμετό,να τρέμουν τα χέρια σου,να νιώθεις ένα βάρος στο στήθος και ουσιαστικά να μη γνωρίζεις από τι προέρχεται!Το πιο άσχημο από όλα είναι η αποπροσωποποίηση!
Γιώργος Μάριος(έχεις δύο ονόματα?καλή φάση ) πώς τα πας με την αγοραφοβία?Εγώ το παλεύω πάντως!Την φοβία πως θα μπει κάποιος το σπίτι το βράδυ και θα κάνει κακό στους γονείς μου την έχω και εγώ όταν κάθομαι μέχρι τις 4.00 και βλέπω θρίλερ
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Μαθητής Β' λυκείου

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 00:10, 17-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από fenia00
Φώτη,μα δεν έχω άγχος για τους βαθμούς Άγχος έχω για άλλα ζητήματα απλά τώρα προστέθηκαν και οι πανελλήνιες μέσα σε αυτά!Βασικά αν δεν έχεις αγχώδη δε μπορείς να καταλάβεις τι εννοώ,ουσιαστικά έχεις άγχος πολλές φορές μέσα στη μέρα και δεν ξέρεις γιατί!Αυτό λοιπόν είναι το πιο τραγικό από όλα,να είσαι συνεχώς σε υπερένταση,να έχεις τάσεις για εμετό,να τρέμουν τα χέρια σου,να νιώθεις ένα βάρος στο στήθος και ουσιαστικά να μη γνωρίζεις από τι προέρχεται!Το πιο άσχημο από όλα είναι η αποπροσωποποίηση!
Γιώργος Μάριος(έχεις δύο ονόματα?καλή φάση ) πώς τα πας με την αγοραφοβία?Εγώ το παλεύω πάντως!Την φοβία πως θα μπει κάποιος το σπίτι το βράδυ και θα κάνει κακό στους γονείς μου την έχω και εγώ όταν κάθομαι μέχρι τις 4.00 και βλέπω θρίλερ
Να με λες Γιώργο όμως κανείς δε με λέει Μάριο
Δεν τα πάω καλά με την αγοραφοβία. Σε ένα πλήθος ανθρώπων έχω τάσεις λιποθυμίας. Συνήθως θέλω εμετό, ασπρίζω, ιδρώνω, ταχυκαρδία και μου πέφτει η πίεση...
Χαχαχ η διαφορά είναι ότι εγώ το παθαίνω από τις 12 και μετά και δεν βλέπω θρίλερ...
Παράθεση

fenia00 (<3)

Μαθητής Γ' λυκείου

H fenia00 έγραψε στις 00:49, 17-07-17:

Χαχαχα έγινε Γιώργο Εγώ μέχρι πριν 2 χρόνια πάθαινα ακριβώς τα ίδια με εσένα,τώρα απλώς ιδρώνω ή με πιάνει λίγη ταχυπαλμία,αλλά όλα καλά μετά!όσον αναφορά την άλλη σου φοβία δεν νομίζω να είναι κάτι το τρομερό κει εγώ θυμάμαι τον εαυτό μου να έχει περίεργες φοβίες όμως τελικά τις ξεπέρασα
Παράθεση

Alex_t (Αλέξανδρος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Alex_t
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 954 μηνύματα.

O Alex_t έγραψε στις 00:58, 17-07-17:

Συχνά (πολύ συχνά την τελευταία χρονιά μπορώ να πω) παθαίνω το εξής: Νιώθω σαν να έχω κάνει κάποια χοντρή μαλακία, και είτε πρόκειται να μαθευτεί, είτε έχει ήδη μαθευτεί και πρόκειται να αντιμετωπίσω τις συνέπειες, και με πιάνει κάτι σαν έντονη δυσφορία και ντροπή, ενώ στην πραγματικότητα δεν έχω κάνει απολύτως τίποτα. Δεν ξέρω πώς λέγεται. Το έχετε πάθει και εσείς;
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,241 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 14:26, 17-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από fenia00
ΚΑκόμη,έχω χαιρεφοβία(καθόλου γνωστή φοβία,το γνωρίζω,με λίγα λόγια είναι η φοβία κατά την οποία φοβάσαι να χαρείς υπερβολικά για ένα γεγονός γιατί πιστεύεις οτι θα επακολουθήσει κάτι άσχημο και θα σε απογοητεύσει πολύ!!).
Τι λες τώραααα, έχει όνομα αυτό το πράγμα?! Και γω το παθαίνω τελευταία!
Παράθεση

fenia00 (<3)

Μαθητής Γ' λυκείου

H fenia00 έγραψε στις 15:30, 17-07-17:

Κι όμως ναι!Στα ελληνικά δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλά άρθρα αλλά στα αγγλικά υπάρχουν αρκετά ενδιαφέρον.!
https://www.epainassist.com/mental-h...-is-it-treated
http://www.healthline.com/health/che...-and-treatment
Παράθεση

odytheology (nevermind)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη odytheology
Ο nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ποιμαντικής & Κοινωνικής Θεολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.

O odytheology έγραψε στις 12:16, 22-07-17:

εχετε ακουσει τιποτα για γιατροφοβια???
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    GFireP

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Eίναι ο άνθρωπος μονογαμικό όν; - Από epote
      Το θέμα έχει λάβει 138 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Έρωτας & Σεξ.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-02-10 στις 01:35.
    • Γενικό Eίναι λογικό να ξεχνάω τα πάντα; - Από Vilma Flintstone
      Το θέμα έχει λάβει 28 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θεωρητική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-02-10 στις 16:11.
    • Eίναι Korat; - Από Όλγα18774
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-06-09 στις 22:29.
    • Δυστυχία: Eίναι απαραίτητη; - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 39 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φιλοσοφία και Ιστορία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-10-07 στις 13:02.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους