Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,783 εγγεγραμμένα μέλη και 3,053,827 μηνύματα σε 93,193 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 433 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόγραμμα διαβάσματος για Πανελλήνιες

antara

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη antara
H antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H antara έγραψε στις 15:36, 21-07-08:

Γεια σας. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα της ύλης της θεωρητικής κατεύθυνσης, που να με βοηθήσει να βάλω σε πρόγραμμα το διάβασμά μου και να τελειώσω έγκαιρα. Να μείνει και χρόνος για επαναλήψεις. Εννοείται ότι δεν υπάρχει δυνατότητα για φροντιστήριο. Μόνο με βοηθήματα. Για πείτε......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

leonigp

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη leonigp
H leonigp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H leonigp έγραψε στις 17:42, 22-07-08:

Το χρονοδιάγραμμα εξρτάται και από το βαθμό που θέλει κάποιος να βγάλει, αν έχει συνηθίσει να διαβάζει μόνος του, τις βάσεις που έχει αποκτήσει. Τί στόχο έχεις για τις εξετάσεις;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antara

Απόφοιτος

H antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H antara έγραψε στις 16:07, 23-07-08:

Θέλω ΤΕΙ με 15.000 μόρια βάση (μέχρι στιγμής τουλάχιστον) και έχω αποχή από το διάβασμα μια 10ετία. Ήμουν πολύ καλή μαθήτρια βέβαια, αλλά όπως και να το κάνεις ......έχουν περάσει πολλά χρονια

Παράθεση

conn-a (Κωνσταντινα)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη conn-a
H Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 100 μηνύματα.

H conn-a έγραψε στις 16:25, 24-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από antara
Θέλω ΤΕΙ με 15.000 μόρια βάση (μέχρι στιγμής τουλάχιστον) και έχω αποχή από το διάβασμα μια 10ετία. Ήμουν πολύ καλή μαθήτρια βέβαια, αλλά όπως και να το κάνεις ......έχουν περάσει πολλά χρονια
εγω πιστευω ανταρα οτι με ουσιαστικο αποφασιστικο και καλο διαβασμα εννοω να πεις τωρα θα διαβασω 2 ωρες και να διαβασεις οχι να κοιτας το βιβλιο που συμβαινει παντα στους περισσοτερους και να αναστεναζειςπρολαβαινεις να χεις και διαλειμματα και το επιθυμητο αποτελεσματα και χρονο για επαναληψεις.Αλλωστε οπως λες δεν εχεις διαβασει για μια δεκαετια αλλα και τα βγαζεις περα και εχεις καλους βαθμους τουτ'εστιν εισαι τυπος που τα πιανει ευκολα για να χεις αυτα τα αποτελεματα keep walking κι εσυ σαν ολα τα παιδια της φετινης γαμα λυκειου κι ολα καλα θα μας πανε!!:no1:

Παράθεση

antara

Απόφοιτος

H antara έγραψε στις 14:14, 25-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από conn-a
εγω πιστευω ανταρα οτι με ουσιαστικο αποφασιστικο και καλο διαβασμα εννοω να πεις τωρα θα διαβασω 2 ωρες και να διαβασεις οχι να κοιτας το βιβλιο που συμβαινει παντα στους περισσοτερους και να αναστεναζειςπρολαβαινεις να χεις και διαλειμματα και το επιθυμητο αποτελεσματα και χρονο για επαναληψεις.Αλλωστε οπως λες δεν εχεις διαβασει για μια δεκαετια αλλα και τα βγαζεις περα και εχεις καλους βαθμους τουτ'εστιν εισαι τυπος που τα πιανει ευκολα για να χεις αυτα τα αποτελεματα keep walking κι εσυ σαν ολα τα παιδια της φετινης γαμα λυκειου κι ολα καλα θα μας πανε!!:no1:
Συγνώμη εγώ φταίω. Δε διευκρίνησα ότι έχω τελειώσει το Λύκειο εδώ και πολλά πολλά χρόνια και τώρα εργάζομαι. Βέβαια και έξυπνη είμαι και γρήγορα τα πιάνω...
Άρα, μάλλον γίνεται αυτό που λες... Ευχαριστώ:thanks:
Με το χρονοδιάγραμμα τί γίνεται τελικά? Υπάρχει? Το έχει κανείς? Το θέλω!!!!!

Παράθεση

leonigp

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη leonigp
H leonigp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H leonigp έγραψε στις 12:44, 26-07-08:

Αφού πας για θεωρητική και έχεις να διαβάσεις χρόνια, καλή ιδέα είναι να ξεκινήσεις με τα λατινικά (και β΄για γραμματοσυντακτικά και γ΄ λυκείου), καθώς δεν έχουν αλλάξει και κάποια αλλαγή στην ύλη δε θα κάνει πρόβλημα. Επίσης, θα ήταν απαραίτητο να ξεσκονίσεις τα αρχαία σου στα γραμματικοσυντακτικά και για εξάσκηση χρησιμοποίησε τα κείμενα του γνωστού για να εξοικειωθείς. Θα κάτσω να το σκεφτώ για να ρποτείνω γυγκεκριμένα βοηθήματα, αν το επιτρέπει η σελίδα και δεν το θεωρεί διαφήμιση.
Αν από Σεπτέμβρη που θα έχει βγει η ύλη είσαι σε καλό δρόμο σε αρχαία και λατινικά, που θέλουν χτίσιμο, θα τα βολέψεις με τα άλλα δύο της κατεύθυνσης, ιστορία (μικρή ύλη) και λογοτεχνία.
Για την έκθεση, πρέπει να εξοικειωθείς με το νέο στιλ. Μια καλή πρώτη ιδέα είναι να βρεις παλιά θέματα και ενδεικτικές απαντήσεις φροντιστηρίων. Να ξέρεις ότι τώρα δίνουν περίληψη, ερωτήσεις πάνω στο κείμενο και έκθεση συγκεκριμένου κειμενικού είδους (π.χ. γράμμα ή ομιλία). Η θεωρία των βιβλίων είναι απαραίτητη. Είναι ένα μάθημα όπου πιστεύω θα σε βοηθήσουν οι πλουσιότερες εμπειρίες σου σε σχέση με τους περισσότερους υποψήφιους, αλλά θα χρειαστείς αρκετή εξάσκηση.
Σε συμβουλεύω να δεις ποιο μάθημα γενικής παιδείας θα διαλέξεις (οι περισσότεροι διαλέγουν βιολογία).

Το πλάνο είναι για τονε επόμενο Ιούνη, έτσι δεν είναι;

Παράθεση

conn-a (Κωνσταντινα)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη conn-a
H Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 100 μηνύματα.

H conn-a έγραψε στις 16:38, 01-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από antara
Συγνώμη εγώ φταίω. Δε διευκρίνησα ότι έχω τελειώσει το Λύκειο εδώ και πολλά πολλά χρόνια και τώρα εργάζομαι. Βέβαια και έξυπνη είμαι και γρήγορα τα πιάνω...
Άρα, μάλλον γίνεται αυτό που λες... Ευχαριστώ:thanks:
Με το χρονοδιάγραμμα τί γίνεται τελικά? Υπάρχει? Το έχει κανείς? Το θέλω!!!!!
εχεις τελειωσει και τωρα θες να δωσεις πανελληνιες λες?βοηθα με λιγο να καταλαβω!!καλοκαιριασε και χαζεψα λοολ

Παράθεση

history

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη history
Ο history αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O history έγραψε στις 23:45, 01-08-08:

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά πήρες μία δύσκολη απόφαση. Το λέω αυτό, γιατί έχοντας μία ηλικία, από όσο μπορώ να υπολογίσω, γύρω στα 28, είναι πολύ πιθανό να έχεις επαγγελματικές υποχρεώσεις, αλλά και οικογενειακές. Επομένως, λιγότερο διαθέσιμο χρόνο σε μία κατεύθυνση που βασίζεται στη μελέτη, σε πολύωρη μελέτη. Από εκεί και πέρα, δεν μας έχεις ξεκαθαρίσει τη σχέση σου με τα μαθήματα της θεωρητικής, ήσουν τριτοδεσμίτισσα, έχεις κάποιο άλλο πτυχίο θεωρητικής σχολής. Πρώτα απ' όλα, πρέπει να μάθεις τις απαιτήσεις του νέου εξεταστικού συστήματος, τη δομή των θεμάτων των εξετάσεων σε κάθε μάθημα. Όσο για το σχόλιο περί των λατινικών, που είναι το μόνο μάθημα που έχει παραμείνει ίδιο σε σχέση με το σύστημα των δεσμών, θα καταθέσω τη δική μου άποψη. Έχοντας πάρει πτυχίο φιλοσοφικής και μην έχοντας ασχοληθεί ποτέ με τα λατινικά φέτος που χρειάστηκε να κάνω ιδιαίτερα, μου πήρε πολύ χρόνο για να έρθω στο επιθυμητό στάδιο. Εξίσου απαιτητικό, για να μην πω περισσότερο απαιτητικό, θα είναι και για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί 10 χρόνια. Δεν θέλω να σε αποθαρρύνω, αλλά σου παρουσιάζω τα πράγματα ως έχουν. Α, και για να μην πεις ότι ο καθένας σχολιάζει χωρίς να σου δίνει απαντήσεις στα ερωτήματά σου, υπολόγισε ότι στα περισσότερα μαθήματα οι υποψήφιοι που κάνουν και θερινή προετοιμασία ολοκληρώνουν την ύλη τέλη φεβρουαρίου με αρχές μαρτίου. Μια άλλη παράμετρος στην οποία θα πρέπει να δώσεις μεγάλη σημασία είναι τα διαγωνίσματα. Πρέπει να συνηθίσεις να γράφεις διαγωνίσματα. Είναι απαραίτητο. Δεν μπορείς να προετοιμάζεσαι σε ένα μάθημα πανελλαδικών και να πας να δώσεις γραπτό για πρώτη φορά στις πανελλαδικές. Και κάτι τελευταίο η θεωρητική κατεύθυνση όσο και γρήγορα να τα πιάνει κανείς θέλει πολύωρο και συστηματικό διάβασμα. Αν ήταν μαθηματικά, θα το συζητούσαμε. Εδώ έχουμε να κάνουμε στα αρχαία με φιλοσοφικά έργα που ακόμη και αν πιάσεις το νόημα ως μεγαλύτερη και εμπειρότερη, έχει κάτι μεταφράσεις τρελές, στα λατινικά είναι η αποθέωση της λεπτομέρειας, στην ιστορία (το μάθημά μου) χρειάζεται όσο το πιο δυνατόν πιστή εκμάθηση του βιβλίου(δυστυχώς), η έκθεση μπορεί να ακούγεται-φαίνεται εύκολο μάθημα, αλλά έχει μία ευρεία θεματολογία, αλλά προϋποθέτει και την εκμάθηση της τεχνικής της έκθεσης, η δε λογοτεχνία είναι το πιο ¨φλου¨ μάθημα κυρίως σε επίπεδο βαθμολόγησης. Δεν αναφέρω το έκτο τη βιολογία, γιατί είναι σαφώς το ευκολότερο των υπολοίπων.

Παράθεση

antara

Απόφοιτος

H antara έγραψε στις 15:09, 02-08-08:

Φαίνεται ότι είναι πιό δύσκολο από ότι νόμιζα. Είπα να ικανοποιήσω μια φιλοδοξία μου, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο. Γιατί όπως φαίνεται, μιλάμε για πολύ κόπο. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Παράθεση

tolisman

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη tolisman
Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 449 μηνύματα.

O tolisman έγραψε στις 12:01, 03-08-08:

μην τον ακούς, μάλλον ιδιοκτήτης φροντιστηρίου είναι ή κάνει ιδιαίτερα.. αν επικρατήσει η άποψη "είναι εύκολα" θα χάσει πελατεία.. δεν είναι και πολύ δύσκολο να βγάλεις 15.000 μόρια στη θεωρητική..

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 12:14, 03-08-08:

Οντως δεν ειναι και τοσο δυσκολος στοχος τα 15.000 μορια. Το μονο που ισως σε δυσκολεψει ειναι η γραμματικη/συντακτικο στα αρχαια και στα λατινικα, αλλα αν ησουν καλη μαθητρια και αν πηγαινες 3η δεσμη με το παλιο συστημα δεν θα αντιμετωπισεις προβλημα. Με ενα 13-14 εισαι καλυμμενη σ' αυτα τα δυο μαθηματα. Επισης στη Βιολογια γενικης ειναι πολυ ευκολο να γραψεις πανω απο 18, πραγμα που θα σου ανεβασει τα μορια. Βεβαια εγω πηγαινα θετικη και δεν ξερω ακριβως τι "παιζει" στη θεωρητικη, αλλα πιστευω οτι αν ξεκινησεις απο Σεπτεμβρη και διαβαζεις λιγο-λιγο, θα τελειωσεις τελη Μαρτιου-αρχες Απριλιου και θα κανεις επαναληψεις.
Φαντασου οτι η μητερα μου που τελειωσε το Λυκειο το 1989, ειναι 36 χρονων με 2 παιδια και εχει μια δουλεια με κυκλικο ωραριο, σκεφτεται να δωσει πανελληνιες και μαλιστα απο τη θετικη κατευθυνση με στοχο καποιο παραιατρικο ΤΕΙ. Εχει τελειωσει διετη σχολη νοσηλευτικης και δεν ειναι ικανοποιημενη απο αυτα που της εξασφαλιζει το πτυχιο της. Γι' αυτο σου λεω οτι με θεληση και προσπαθεια ολα γινονται. Δυσκολο θα ηταν αν ηθελες να μπεις νομικη π.χ.
Για το χρονοδιαγραμμα δεν μπορω να σε βοηθησω καθως ειμαι της θετικης κατευθυνσης...

Παράθεση

antara

Απόφοιτος

H antara έγραψε στις 21:58, 03-08-08:

Μου δώσατε πάλι κουράγιο...:no1: Άντε να δούμε.

Παράθεση

history

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη history
Ο history αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O history έγραψε στις 22:34, 03-08-08:

Αν είναι εύκολο σε μία απόφοιτο 10 ετών, που έχει παρατήσει τα μαθήματα και τη καλώς εννοούμενη μαθητική νοοτροπία (ότι πάω σχολείο, διαβάζω και συντηρούμαι από τους γονείς μου) να συγκεντρώσει 15.000 μόρια, τα οποία σε ενδεχόμενη άνοδο των βάσεων μπορεί να μην είναι ούτε αυτά αρκετά, τότε - κάνοντας το δικηγόρο του διαβόλου-, γιατί ήταν δύσκολο πριν μία 10ετία το συγκεκριμένο άτομο-που τα πιάνει και εύκολα-και με το σύστημα των δεσμών που σου επέτρεπε να κατοχυρώσεις και κανένα μαθηματάκι και να περάσεις με τη δεύτερη ή την τρίτη χρονιά δεν κατάφερε να περάσει εκεί που ήθελε;
Α, και για τους καχύποπτους, ούτε είμαι ιδιοκτήτης φροντιστηρίου ούτε ψαρεύω μαθητές με κανένα τρόπο...

Παράθεση

antara

Απόφοιτος

H antara έγραψε στις 14:34, 04-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από history
Αν είναι εύκολο σε μία απόφοιτο 10 ετών, που έχει παρατήσει τα μαθήματα και τη καλώς εννοούμενη μαθητική νοοτροπία (ότι πάω σχολείο, διαβάζω και συντηρούμαι από τους γονείς μου) να συγκεντρώσει 15.000 μόρια, τα οποία σε ενδεχόμενη άνοδο των βάσεων μπορεί να μην είναι ούτε αυτά αρκετά, τότε - κάνοντας το δικηγόρο του διαβόλου-, γιατί ήταν δύσκολο πριν μία 10ετία το συγκεκριμένο άτομο-που τα πιάνει και εύκολα-και με το σύστημα των δεσμών που σου επέτρεπε να κατοχυρώσεις και κανένα μαθηματάκι και να περάσεις με τη δεύτερη ή την τρίτη χρονιά δεν κατάφερε να περάσει εκεί που ήθελε;
Α, και για τους καχύποπτους, ούτε είμαι ιδιοκτήτης φροντιστηρίου ούτε ψαρεύω μαθητές με κανένα τρόπο...
Την ιστορία της ζωής μου θέλεις να σου πω? Δεν έχει σημασία πια, έχουν περάσει τόσα χρόνια...Και δεν είναι και το θέμα μας.

Παράθεση

annitachron

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη annitachron
H annitachron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιταλικής και Ισπανικής Γλώσσας και Φιλολογίας (Ιταλικής) Αθήνας και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H annitachron έγραψε στις 14:57, 31-08-08:

είμαστε στην ίδια μοίρα μπορώ να πώ ότι εγώ είμαι και σε χειρότερη, απόφοιτος 1991, με τρία παιδιά και εργαζόμενη.
Ωστόσο θεωρώ ότι ποτέ δεν είναι αργά για μάθηση και ότι αξίζει τον κόπο να προσπαθήσουμε
Συμφωνώ ότι εμείς θα πρέπει να το παλέψουμε πολύ!!
Ελπίζω να μην εγκατέλειψες την ιδέα, τώρα έχεις και συμπαράσταση!

Παράθεση

aggelos25203

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη aggelos25203
Ο aggelos25203 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 8 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O aggelos25203 έγραψε στις 19:49, 31-08-08:

3 παιδια?χεχε εισαι προοδευτικη

Παράθεση

alkis1983

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη alkis1983
Ο alkis1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πανεπιστημίου Πελοποννήσου (Σπάρτη) . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O alkis1983 έγραψε στις 17:28, 03-09-08:

Κι εγω θα ξαναδωσω και ειμαι 25 χρ...εδωσα πανελλαδικες τον ιουνη μα λογω προβληματων υγειας εγραψα τα 4 απο τα 6 πιανοντας ομως το μ.ο. και επιλεγοντας συνειδητα να μην δηλωσω μηχανογραφικο και να μην πιασω μια σχολη που δεν ηταν στα ζητουμενα μου...πιστευω πως μπορεις να τα καταφερεις πολυ καλα μα και οσοι εχουν πεισμα ειτε εχουν αποφοιτησει το 1991 ειτε το 2007...και σε οτι εχει σχεση με τα σχολια ορισμενων μην δινεις σημασια...πιστεψε στον εαυτο σου και ολα θα πανε καλα...η βιολογια ειναι πανευκολο μαθημα και η ιστορια κατευθυνσης εξισου(τουλαχιστον για μενα...)-μπορει να πιασεις ανετα πανω απο 15,η εκθεση ειναι μαθημα στο οποιο ολα ανατρεπονται,στα αρχαια αν διαβασεις τα σχολια,τις μεταφρασεις και τις εισαγωγες πιανεις ανετα ενα ταπεινο αλλα τιμιο 12αρακι ενω και στα λατινικα αν διαβασεις και εκει τις μεταφρασεις και γραψεις καποια απο τις ασκησεις μπορεις να πιασεις την βαση...οκ στη λογοτεχνια χρειαζεται περισσοτερη σημασια μα δεν σε φοβαμαι αν ησουν καλη μαθητρια...ξαναπροσπαθησε και με πιστη θα τα καταφερεις...και κατι τελευταιο παιδια...οταν μας ρωτουν μια συγκεκριμενη ερωτηση ας απανταμε σε αυτην και οχι να κανουμε κουτσομπολια η σεναρια....δεν ειναι ευγενικο...

Παράθεση

sevoulaa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sevoulaa
H sevoulaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H sevoulaa έγραψε στις 18:32, 11-09-08:

ενταξει δεν ειναι και τοοοσο δυσκολο να βγαλεις 15.000 μορια αλλα και αυτο δεν ειναι απολυτο γιατι ειναι αναλογως τα θεμτα που θα πεσουν.
το θεμα ειναι εσυ να προετοιμαστεις σωστα και να εισαι ενταξει με τον εαυτο σου οταν τελειωσει ολο αυτο.
στην ουσια δεν ειναι τιποτα ..απλως διαβασμα.εγω φετος εδωσα πανελληνιες και το μονο που εκανα ειναι να διαβαζω οσο μπορουσα περισσοτερο εβγαλα 17.000 μορια και ειμαι μια χαρα. ποτε μου ομως δεν ειχα πει θελω να βγαλω τοσα μορια.
μην βαζεις στο μυαλο σου ποσα μορια θες γιατι θα βγαλεις λιγοτερα..το μονο που πρεπει να βαλεις στο μυαλο σου ειναι οτι θελω να περασω στην ταδε σχολη και θα κανω ο,τι το δυνατον καλυτερο μπορω!!!!
μην αγχεσαι θα τα καταφερεις!οσο για το ποτε πρεπει να εχεις βγαλει την υλη..ε πανω κατω τελος φλεβαρη το αργοτερο..οχι τιποτα αλλο για να κανεις και επαναληψΕΙς πολλες..βεβαια αυτο εξαρταται και απο το προγραμμα τοσο το δικο σου οσο και του καθηγητη σου!
ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑ!

Παράθεση

rainbow.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη rainbow.
H rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H rainbow. έγραψε στις 23:25, 26-07-11:

καλησπέρα! υπάρχει κάποιος που να έχει δώσει πανελλήνιες ή να γνωριζει να μου πει ένα καλό και αποδοτικό πρόγραμμα διαβάσματος για θεωρητική κατεύθυνση;; ευχαριστώ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

selc

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη selc
H selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H selc έγραψε στις 23:27, 26-07-11:

νομίζω ότι αυτό θα το φτιάξεις μόνη σου βλέποντας και κάνοντας από Σεπτέμβρη
Ωστόσο ένα έχω να σου πω.
ΜΗΝ αφήσεις κενά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

rainbow.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H rainbow. έγραψε στις 23:38, 26-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από ανωριμη
νομίζω ότι αυτό θα το φτιάξεις μόνη σου βλέποντας και κάνοντας από Σεπτέμβρη
Ωστόσο ένα έχω να σου πω.
ΜΗΝ αφήσεις κενά
εχω ενα πρόγραμμα αλλά θα ηθελα και κάποια άλλη γνώμη

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 23:38, 26-07-11:

2 φορες...Αρχικα βαζεις στοχο (τον σκεφτεσαι αρκετα) και μετα ξεκινας και κατανεμεις τις 24 ωρες της ημερας (δυστηχως μονο τοσες εχει) συμφωνα με τις αναγκες σου. . .

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Miss Brightside (Ahri)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Miss Brightside
H Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας . Έχει γράψει 1,288 μηνύματα.

H Miss Brightside έγραψε στις 23:39, 26-07-11:

Μην αφήνεις κενά, γιατί μετά δύσκολα καλύπτονται. Είναι όλα μαθήματα αποστήθισης και θέλει προσοχή. Μάθε πολύ καλά την εισαγωγή των αρχαίων γιατί σου δίνει σίγουρες μονάδες, μην τρέχεις γι'αυτή στο τέλος. Κατά τη γνώμη μου, αν της αφιερώνεις 1 ώρα το σαββατοκύριακο θα είσαι μια χαρά. Επίσης προσοχή στην ιστορία, στις λεπτομέρειες που έχει, στα αρχαία πολύ καλά τα σχόλια του βιβλίου και τις μεταφράσεις. Από κει και πέρα εσύ επιλέγεις πως θα συνεχίσεις, πάντως μην κάνεις υπερβολές, ούτε ξενύχτια χρειάζονται, ούτε υπερβολικές ώρες διαβάσματος, η ύλη βγαίνει άνετα αρκεί να είσαι προσεκτικός.

Παράθεση

selc

Πολύ δραστήριο μέλος

H selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H selc έγραψε στις 23:40, 26-07-11:

Συμφωνώ με τους από πάνω...Και να σου πω κάτι? Μην κάθεσαι και διαβάζεις τις υπερβολικές ώρες,νομίζω λειτουργεί αρνητικά!
το παν στην κατεύθυνση μας είναι η επανάληψη

Παράθεση

toumilo

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη toumilo
Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O toumilo έγραψε στις 23:45, 26-07-11:

το προγραμμα σου θα το διαμορφωσεις μονη σου...για παραδειγμα,εμενα μ ειχαν δωσει προγραμμα για χριστουγεννα που δεν εβγαινε με τιποτα και το πασχα που εκανα δικο μου μου βγηκαν και επαναληψεις!
πρεπει να δωσεις πολυ μεγαλη σημασια σε ο,τι πρεπει να μαθεις απ εξω...ιστορια,βιολογια,μεταφρασεις γνωστου και σχολια σχολικου,να τα ξερεις νερο!
αν αρχισεις σιγα-σιγα θα σου βγουν πολυ πιο ευκολα απ οτι φανταζεσαι κι οπως ειπε κι η miss brightside,δεν χρειαζονται ξενυχτια και τετοια....χαλαρα και ολα θα βγουν...αν κανεις καλο διαβασμα τωρα,τον χειμωνα θα σου λυθουν τα χερια!

Παράθεση

rainbow.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H rainbow. έγραψε στις 23:47, 26-07-11:

σας ευχαριστω ολους.κενα δεν εχω ιδιαιτερα κ οτι ειναι το καλυπτω με επαναληψεις.η αληθεια ειναι πως χρειαζεται συνεχεις επαναληψεις.

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 23:49, 26-07-11:

Λειτουργει σιγουρα αρνητικα...Μην ξεχνας οτι και η βολτα μιας στις τοσες βοηθαει παρα πολυ γιατι θα βγαζεις την πιεση σου και θα φορτιζεις λιγο τις μπαταριες..Οσον αφορα τα ξενυχτια,οπωσδηποτε καποια στιγμη θα δεις οτι δεν προλαβαινεις και οτι ισως να πρεπει να καθυστερησεις λιγο τον υπνο αλλα ποτε σε βαρος του οργανισμου..Θα δεις οτι καποια στιγμη οτι και ανοικτά να εχεις τα ματια σου ο εγκεφαλος δεν θα τραβαει γι αυτο γρηγορα για υπνο...Καλυτερα να μην λυσεις 2 ασκησεις το βραδυ παρανα τις λυσεις και την αλλη μερα να μην μπορεις να λυσεις καμια..ΠΡΟΣΟΧΗ γιατι αυτο μπορει να βγει ντομινο μετα !

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

toumilo

Φοιτητής

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O toumilo έγραψε στις 23:50, 26-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από rainbow.
σας ευχαριστω ολους.κενα δεν εχω ιδιαιτερα κ οτι ειναι το καλυπτω με επαναληψεις.η αληθεια ειναι πως χρειαζεται συνεχεις επαναληψεις.
τοτε εισαι μια χαρα.....μην φοβασαι τιποτα....αφου εχεις μπει στο τρυπακι των επανληψεων,που στην κατευθυνση μας ειναι το παν,you are just fine!!!!

Παράθεση

selc

Πολύ δραστήριο μέλος

H selc έγραψε στις 23:52, 26-07-11:

εγώ κάθε μέρα στις 11 ήμουν για νάνι δεν ξενύχτησα ούτε μια μέρα.
Αλλά αυτό έχει να κάνει με το δικό σου πρόγραμμα,στο λέω όμως για να δεις ότι δεν είναι τίποτα τραγικό.
Συνέπεια και επανάληψη.
καλό κουράγιο και καλή επιτυχία

Παράθεση

Miss Brightside (Ahri)

Φοιτητής

H Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας . Έχει γράψει 1,288 μηνύματα.

H Miss Brightside έγραψε στις 23:54, 26-07-11:

Κι εγώ σπάνια ξενυχτούσα. Με μεθοδικό διάβασμα χωρίς κενά θα είσαι μια χαρά!

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 23:55, 26-07-11:

την ιδια ευχη και απο μενα..Α! και μην ξεχνας, πρωτα βαζουμε στοχο. . .

Παράθεση

rainbow.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H rainbow. έγραψε στις 23:57, 26-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
την ιδια ευχη και απο μενα..Α! και μην ξεχνας, πρωτα βαζουμε στοχο. . .
εχω βαλει στοχο αλλα επειδη ειναι υψηλος φοβαμαι λιγο αλλα ενταξει θα δουμε τι θα γινει.και παλι ευχαριστω

Παράθεση

toumilo

Φοιτητής

O toumilo έγραψε στις 23:57, 26-07-11:

και να θυμασαι οτι τετοια εποχη του χρονου θα εισαι πιθανοτατα σε καποια παραλια και δεν θα σκεφτεσαι τιποτα αλλο εκτος απο το χαλαρωμα!!!!

Παράθεση

rainbow.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H rainbow. έγραψε στις 00:02, 27-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από toumilo
και να θυμασαι οτι τετοια εποχη του χρονου θα εισαι πιθανοτατα σε καποια παραλια και δεν θα σκεφτεσαι τιποτα αλλο εκτος απο το χαλαρωμα!!!!
μακαρι!!!!!!!!

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 22:26, 27-07-11:

Έχε στο νου σου πως οι απουσίες του σχολείου σου δίνονται απλόχερα. Αν νιώθεις πως χρειάζεσαι ξεκούραση, να τις εκμεταλλευτείς όλες. Εγώ δεν το έκανα γιατί είχα τύψεις και δεν ήθελα να αφήνω τις καθηγήτριες στην κατεύθυνση να μιλάνε με τους τοίχους, γι' αυτό πήγαινα και το μετάνιωσα λιγάκι.

Ξενύχτια ούτε γω χρειάστηκα, μέχρι τις 11 είχαν τελειώσει όλα.

Παράθεση

Balthazor

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Balthazor
Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 985 μηνύματα.

O Balthazor έγραψε στις 22:30, 27-07-11:

Χα, εγω και ξενυχτουσα πολλες φορες, και ξυπναγα που και που 5 το πρωι...Το πιο σημαντικο για μενα ειναι η ψυχολογια...να νιωθεις ασφαλεια με τους καθηγητες, και αυτοπεποιθηση οτι θα το παλεψεις και θα κερδισεις...

Παράθεση

selc

Πολύ δραστήριο μέλος

H selc έγραψε στις 22:31, 27-07-11:

πάντως δεν ξέρω αν το βιώσαν και άλλοι έτσι αλλά τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά όσο άκουγα πέρυσι

Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 22:47, 27-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από ανωριμη
εγώ κάθε μέρα στις 11 ήμουν για νάνι δεν ξενύχτησα ούτε μια μέρα.
Αρχική Δημοσίευση από Miss Brightside
Κι εγώ σπάνια ξενυχτούσα.
Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Ξενύχτια ούτε γω χρειάστηκα, μέχρι τις 11 είχαν τελειώσει όλα.
Γιατί ρε κορίτσια? Κακό είναι το ξενύχτι? Για μένα το καλύτερο διάβασμα είναι το νυχτερινό. Όλη τη χρονιά, μόλις γύριζα από το σχολείο και έτρωγα, αν είχα ιδιαίτερο αργά ή δεν είχα έριχνα έναν ύπνο 3-6 και αν είχα μάθημα νωρίς κοιμόμουνα 6-9. Έτσι μετά το βραδυνό φαγητό 10:00-10:30 καθόμουνα για διάβασμα όσο αργά ήθελα (παρέα πάντα με το ischool). Όχι, δεν είχα πρόβλημα με το πρωινό ξύπνημα, καθώς συμπλήρωνα τον ύπνο μου την ημέρα.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 22:55, 27-07-11:

Θες να μας πεις ότι σου έφταναν τόσες λίγες ώρες ύπνου? Εκτός αν κοιμόσουν και στο σχολείο

Δεν είναι όλοι νυχτερινοί τύποι :/

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 22:57, 27-07-11:

Ο κάθε οργανισμός λειτουργεί διαφορετικά, εμένα μ'άρεσε να διαβάζω μετά το σχολείο, γύρω στις 2.30 μέχρι το φροντιστήριο και επειδή γυρνούσα 10, άντε να διάβαζα καμιά ώρα και μετά κοιμόμουν. Δεν λειτουργούσα μετά από τόσες ώρες τη νύχτα.

Παράθεση

selc

Πολύ δραστήριο μέλος

H selc έγραψε στις 22:58, 27-07-11:

εγώ αν διάβαζα βράδυ έπρεπε να τα ξαναδιαβάσω το πρωί!
είναι αυτό που λέει η katara...

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 23:05, 27-07-11:

Και εγώ αγχώνομαι ειδικά για την ιστορία! Δεν έχω κενά γενικά, ούτε στα αρχαία, είμαι δυνατή. Στη λογοτεχνία έχω μπερδευτεί λίγο γιατί έπεσαν πολλά ξαφνικά. Ρε παιδιά να ρωτήσω, εσείς έχετε μπει τώρα σε πρόγραμμα; Εννοώ σε πλήρη φάση διαβάσματος από τα καλοκαιρινά; Γιατί εγώ δε μπορώ να συγκεντρωθώ και τόσο πολύ, δηλαδή να πω ότι θα διαβάσω μόνη μου παραπάνω τώρα το καλοκαίρι. Αρκούμαι στα του φροντιστηρίου. Είναι νορμάλ αυτό ή να το κοιτάξω;

Παράθεση

Dias

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 23:06, 27-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Katara
1) Θες να μας πεις ότι σου έφταναν τόσες λίγες ώρες ύπνου?
2) Εκτός αν κοιμόσουν και στο σχολείο
3) Δεν είναι όλοι νυχτερινοί τύποι :/
1) Λίγες είναι 7-8 ώρες ύπνου το 24ωρο? Πάντα τόσες κοιμάμαι (ή και πιο λίγες).
2) Ποτέ. Τα θρανία είναι σκληρά και στο σχολείο μου απαγορεύεται το μαξιλάρι.
3) Εδώ έχεις δίκιο. Η μητέρα μου με λέει βρυκόλακα.

Παράθεση

selc

Πολύ δραστήριο μέλος

H selc έγραψε στις 23:06, 27-07-11:

εγώ το καλοκαίρι δεν διάβασα ιδιαίτερα !
από Σεπτέμβρη όμως κατάφερα και μπήκα σε πρόγραμμα...
βέβαια κενά δεν άφησα

Παράθεση

BRUCE (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη BRUCE
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 231 μηνύματα.

O BRUCE έγραψε στις 23:26, 27-07-11:

Εγώ που ήμουν θεωρητική, ξεκίνησα τα μαθήματα 17 Αυγούστου χωρίς να έχω διαβάσει τίποτα μέχρι τότε, και την ύλη πρόλαβα και την έβγαλα πολλές φορές σε όλα τα μαθήματα. Άμα διαβάζεις με πρόγραμμα όλο το χειμώνα μπορείς να βγάλεις άνετα την ύλη όσες φορές θέλεις. Γιαυτό δεν χρειάζεται άγχος από τώρα. Πάντως τα μαθήματα που θέλουν πολλή διάβασμα στην θεωρητική είναι τα αρχαία(τεράστια ύλη και χρειάζεται κριτική σκέψη για να καταλάβεις μερικά πράγματα. Χώρια και το άγνωστο που θέλει και αυτό αρκετό διάβασμα), λατινικά(θέλει να τα μάθεις όλα απ'έξω) και ιστορία διότι είναι πολύ λεπτομέρεια. Τώρα λογοτεχνία πολύ διάβασμα θέλουν μόνο τα πεζά(Κρητικός,Αμάρτημα και Όνειρο στο κυμα) τα άλλα βγαίνουν σχετικά εύκολα. Και τέλος η βιολογία θέλει ναι μεν αποστήθηση, αλλά επειδή η ύλη είναι πολύ μικρή βγαίνει γρήγορα η ύλη και μαθαίνεται αρκετά εύκολα. Το πάν πιστεύω είναι να μην αφήσεις ούτε μια μέρα χαμένη όλο το χρόνο, και να είσαι σίγουρος ότι στο τέλος θα ανταμειφθείς. Καλό κουράγιο σε όσους δίνουν φέτος και να θυμάστε ότι η χρονιά θα περάσει τόσο γρήγορα που δεν θα το πάρετε χαμπάρι, και του χρόνου θα είστε ελεύθεροι!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 23:28, 27-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από BRUCE
Εγώ που ήμουν θεωρητική, ξεκίνησα τα μαθήματα 17 Αυγούστου χωρίς να έχω διαβάσει τίποτα μέχρι τότε, και την ύλη πρόλαβα και την έβγαλα πολλές φορές σε όλα τα μαθήματα. Άμα διαβάζεις με πρόγραμμα όλο το χειμώνα μπορείς να βγάλεις άνετα την ύλη όσες φορές θέλεις. Γιαυτό δεν χρειάζεται άγχος από τώρα. Πάντως τα μαθήματα που θέλουν πολλή διάβασμα στην θεωρητική είναι τα αρχαία(τεράστια ύλη και χρειάζεται κριτική σκέψη για να καταλάβεις μερικά πράγματα. Χώρια και το άγνωστο που θέλει και αυτό αρκετό διάβασμα), λατινικά(θέλει να τα μάθεις όλα απ'έξω) και ιστορία διότι είναι πολύ λεπτομέρεια. Τώρα λογοτεχνία πολύ διάβασμα θέλουν μόνο τα πεζά(Κρητικός,Αμάρτημα και Όνειρο στο κυμα) τα άλλα βγαίνουν σχετικά εύκολα. Και τέλος η βιολογία θέλει ναι μεν αποστήθηση, αλλά επειδή η ύλη είναι πολύ μικρή βγαίνει γρήγορα η ύλη και μαθαίνεται αρκετά εύκολα. Το πάν πιστεύω είναι να μην αφήσεις ούτε μια μέρα χαμένη όλο το χρόνο, και να είσαι σίγουρος ότι στο τέλος θα ανταμειφθείς. Καλό κουράγιο σε όσους δίνουν φέτος και να θυμάστε ότι η χρονιά θα περάσει τόσο γρήγορα που δεν θα το πάρετε χαμπάρι, και του χρόνου θα είστε ελεύθεροι!
μακάρι!

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 23:30, 27-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
1) Λίγες είναι 7-8 ώρες ύπνου το 24ωρο? Πάντα τόσες κοιμάμαι (ή και πιο λίγες).
2) Ποτέ. Τα θρανία είναι σκληρά και στο σχολείο μου απαγορεύεται το μαξιλάρι.
3) Εδώ έχεις δίκιο. Η μητέρα μου με λέει βρυκόλακα.

Sorry αλλά έτσι όπως το έγραψες υπέθεσα ότι κοιμόσουν μόνο 3-4 ώρες

Παράθεση

Miss Brightside (Ahri)

Φοιτητής

H Miss Brightside έγραψε στις 23:35, 27-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Γιατί ρε κορίτσια? Κακό είναι το ξενύχτι? Για μένα το καλύτερο διάβασμα είναι το νυχτερινό. Όλη τη χρονιά, μόλις γύριζα από το σχολείο και έτρωγα, αν είχα ιδιαίτερο αργά ή δεν είχα έριχνα έναν ύπνο 3-6 και αν είχα μάθημα νωρίς κοιμόμουνα 6-9. Έτσι μετά το βραδυνό φαγητό 10:00-10:30 καθόμουνα για διάβασμα όσο αργά ήθελα (παρέα πάντα με το ischool). Όχι, δεν είχα πρόβλημα με το πρωινό ξύπνημα, καθώς συμπλήρωνα τον ύπνο μου την ημέρα.

Απαπα, εγώ μετά τις 11, 11 και κάτι ήθελα το κρεβάτι μου, με φώναζε επίμονα. Έτσι φρόντιζα να τα έχω τελειώσει όλα νωρίτερα και αν μου έμενε κάτι ή την άλλη μέρα το μεσημέρι ή την ώρα των μαθηματικών
Που να κάτσω τα μεσάνυχτα να διαβάζω την αλληγορία του σπηλαίου και το κίνημα στο Γουδί, σπάνια καθόμουν μέχρι 12-12+, αν δεν είχα τελειώσει καμια έκθεση ή αν έγραφα διαγώνισμα στο σχολείο. 8/8:30 - 11 ήταν αρκετά.
Και πάντα διάβασμα στο κρεβάτι εννοείται, ποτέ στο γραφείο!

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

H Δαλιδά έγραψε στις 23:43, 27-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Miss Brightside
Απαπα, εγώ μετά τις 11, 11 και κάτι ήθελα το κρεβάτι μου, με φώναζε επίμονα. Έτσι φρόντιζα να τα έχω τελειώσει όλα νωρίτερα και αν μου έμενε κάτι ή την άλλη μέρα το μεσημέρι ή την ώρα των μαθηματικών
Που να κάτσω τα μεσάνυχτα να διαβάζω την αλληγορία του σπηλαίου και το κίνημα στο Γουδί, σπάνια καθόμουν μέχρι 12-12+, αν δεν είχα τελειώσει καμια έκθεση ή αν έγραφα διαγώνισμα στο σχολείο. 8/8:30 - 11 ήταν αρκετά.
Και πάντα διάβασμα στο κρεβάτι εννοείται, ποτέ στο γραφείο!
Απαπα στο κρεβάτι; Δε μπορώ καθόλου! Αν δεν έχω το super duper δυνατό άσπρο φως της λάμπας τους γραφείου πάνω από το κεφάλι μου δε μπορώ. Τι να κάνω, ελπίζω να μη στραβώσω και φέτος από το σκύψιμο.

Παράθεση

Miss Brightside (Ahri)

Φοιτητής

H Miss Brightside έγραψε στις 23:50, 27-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Απαπα στο κρεβάτι; Δε μπορώ καθόλου! Αν δεν έχω το super duper δυνατό άσπρο φως της λάμπας τους γραφείου πάνω από το κεφάλι μου δε μπορώ. Τι να κάνω, ελπίζω να μη στραβώσω και φέτος από το σκύψιμο.
Δε μπορώ να συγκεντρωθώ στο γραφείο, σε 10 λεπτά το πολύ θα αρχίσω να χαζεύω, να παίζω με τα στυλό, να κοιτάζω το ταβάνι.. Στο κρεβάτι διαβάζω καταπληκτικά, συγκεντρώνομαι απίστευτα και δεν κουράζομαι τόσο.
Μια φορά με είχε πάρει ο ύπνος όταν διάβαζα λατινικά, αλλά δε μετράει ήμουν πτώμα εκείνη την ημέρα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    SweetGirl

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους