Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,048 εγγεγραμμένα μέλη και 3,008,449 μηνύματα σε 90,275 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 811 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Επιλογή σχολής: Βοήθεια

Θανασης Α.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θανασης Α.
Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωπονίας Φυτικής Παραγωγής & Αγροτικού Περιβάλλοντος (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O Θανασης Α. έγραψε στις 22:44, 22-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Τυφών
Υπάρχει κάποιος τρόπος από ΕΜΠ να πας προς την φυσική και συγκεκριμένα κάτι σε αστρονομία;
ΝΑΙ..Σχολη Εφαρμοσμενων μαθηματικων και Φυσικων Επιστημων ΕΜΠ......ή καλύτερα τμήματα Φυσικής σ'όλη την Ελλάδα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τυφών

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τυφών
Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O Τυφών έγραψε στις 22:50, 22-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Θανασης Α.
ΝΑΙ..Σχολη Εφαρμοσμενων μαθηματικων και Φυσικων Επιστημων ΕΜΠ......ή καλύτερα τμήματα Φυσικής σ'όλη την Ελλάδα
Κατ'αρχάς δεν λέω εμπ για απαξίωση προς τις άλλες σχολές αλλά έχουμε σπίτι στην Αθήνα και σπουδάζει εκεί ήδη ο αδερφός μου.
Αν και μου αρέσει αρκετά η φυσική δεν ξέρω αν θα μου αρέσουν όλα τα μαθήματα καθώς δεν μου αρέσει καθόλου ο ηλεκτρισμός και η θερμοδυναμική ας πούμε. Από αυτή τη σχολή όμως διαλέγεις προσανατολισμό μαθηματικά ή φυσική και είναι σαν να τελείωσες μαθηματικό ή φυσικό;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,435 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 23:50, 22-07-16:

Αστρονομία/Αστροφυσική χωρίς γνώσεις θερμότητας/θερμοδυναμικής/στατιστικής φυσικής αλλά και Ηλεκτρομαγνητισμού είναι κομματάκι δύσκολο. Δεν έχεις λόγ να πας ΕΜΠ αν θες αστρονομία.
Παράθεση

Περίανδρος (Περίανδρος)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Περίανδρος
Ο Περίανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O Περίανδρος έγραψε στις 12:40, 23-07-16:

τελειωσα μαθηματικο κρητης πρωτη σχολη.τωρα ειμαι στο δομικων εργων με κατατακτηριες.γενικως ηταν μια συνειδητη αποφαση απο ολες τις αποψεις.οσο και αν το γελατε εχεις καλα εργασιακα δικαιωματα.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,574 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 13:24, 23-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Περίανδρος
τελειωσα μαθηματικο κρητης πρωτη σχολη.τωρα ειμαι στο δομικων εργων με κατατακτηριες.γενικως ηταν μια συνειδητη αποφαση απο ολες τις αποψεις.οσο και αν το γελατε εχεις καλα εργασιακα δικαιωματα.
Δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί δεν έδωσες κατατακτήριες λχ για Πολιτικών Μηχανικών για να έχεις πλήρη εργασιακά δικαιώματα πολιτικού μηχανικού (όπως λες)
Παράθεση

Περίανδρος (Περίανδρος)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Περίανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O Περίανδρος έγραψε στις 13:33, 23-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί δεν έδωσες κατατακτήριες λχ για Πολιτικών Μηχανικών για να έχεις πλήρη εργασιακά δικαιώματα πολιτικού μηχανικού (όπως λες)
ε γιατι εκει θα υπηρχε ανταγωνισμος και δε βασταγανε τα κοτσια μου.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,574 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 13:55, 23-07-16:

ε γιατι εκει θα υπηρχε ανταγωνισμος και δε βασταγανε τα κοτσια μου.
Τι σχέση έχει ο ανταγωνισμός;
Το θέμα είναι εσύ να προσπαθήσεις και να πάρεις το πτυχίο σου.
Παράθεση

Περίανδρος (Περίανδρος)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Περίανδρος έγραψε στις 15:28, 23-07-16:

Τι σχέση έχει ο ανταγωνισμός;
Το θέμα είναι εσύ να προσπαθήσεις και να πάρεις το πτυχίο σου.
εννοω οτι στις καταταχτηριες δεν θα ειχα καμια τυχη.αυτο λεω.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 16:58, 23-07-16:

εννοω οτι στις καταταχτηριες δεν θα ειχα καμια τυχη.αυτο λεω.
Αυτο το συμπέρασμα από που εξαγεται?

Ήδη το ένα μάθημα το είχες έτοιμο, τα τεχνικά υλικά είναι μόνο θέμα διαβάσματος και αντε λίγο να δυσκολεύουν στη μηχανική. Δεν καταλαβαίνω για ποιο ανταγωνισμό μιλάς. Πόσο μάλλον όταν δεν προσπάθησες κιόλας.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nik0c_r

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nik0c_r
Ο nik0c_r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O nik0c_r έγραψε στις 13:49, 29-07-16:

Καλησπερα σε ολους!!Τελειωσα φετος την τριτη λυκειου και μαλλον περναω στο τμημα Διεθνων,Ευρωπαικων και Περιφερειακων Σπουδων του Παντειου πανεπιστημιου..υπαρχει καποιος/α που να ειναι φοιτητης/τρια σε αυτη τη σχολη ή να ειναι τελειοφοιτος/η ή τελοσπαντων να ξερει να μου πει καποια πραγματα για αυτη τη σχολη;

ξερω ηδη καποια πραγματα για αυτη τη σχολη οτι λεει στο ιντερνετ δηλαδη και απ'οσο εχω δει εχει ωραια μαθηματα και μεταπτυχιακα και καποιες επαγγελματικες διεξοδους!αξιζει ομως πραγματι σαν σχολη ή καλυτερα να ξαναδωσω πανελληνιες του χρονου;

ξερω ηδη καποια πραγματα για αυτη τη σχολη οτι λεει στο ιντερνετ δηλαδη και απ'οσο εχω δει εχει ωραια μαθηματα και μεταπτυχιακα και καποιες επαγγελματικες διεξοδους!αξιζει ομως πραγματι σαν σχολη ή καλυτερα να ξαναδωσω πανελληνιες του χρονου;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nik0c_r : 29-07-16 στις 13:47. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

Λένω

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Λένω
H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,309 μηνύματα.

H Λένω έγραψε στις 14:27, 29-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από nik0c_r
Καλησπερα σε ολους!!Τελειωσα φετος την τριτη λυκειου και μαλλον περναω στο τμημα Διεθνων,Ευρωπαικων και Περιφερειακων Σπουδων του Παντειου πανεπιστημιου..υπαρχει καποιος/α που να ειναι φοιτητης/τρια σε αυτη τη σχολη ή να ειναι τελειοφοιτος/η ή τελοσπαντων να ξερει να μου πει καποια πραγματα για αυτη τη σχολη;

Υπάρχουν στο φόρουμ μας τα θέματα "Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών Παντείου", "Τμήματα Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών". Δες τα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λένω : 29-07-16 στις 15:06.
Παράθεση

nik0c_r

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nik0c_r
Ο nik0c_r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O nik0c_r έγραψε στις 15:32, 29-07-16:

Οκ,ευχαριστω πολυυ!!
Παράθεση

Τυφών

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τυφών
Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O Τυφών έγραψε στις 15:55, 03-08-16:

Αν μπορεί κάποιος ας πει 2 λόγια (μαθήματα, επαγγελματική αποκατάσταση) για τα τμήματα: Μηχανολόγων μηχανικών, Χημικών μηχανικών, Ναυπηγών μηχανολόγων μηχανικών, ΣΕΜΦΕ.
Παράθεση

eva48

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη eva48
H eva48 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H eva48 έγραψε στις 14:46, 06-08-16:

Καλησπερα παιδια! Αρχικα να σας πω οτι φετος θα παω 3η λυκειου (Επαλ) και σαν ειδικοτητα εχω παρει Βοηθος Ιατρικων και Βιολογικων εργαστηριων. Θα δωσω πανελληνιες και ειμαι αναμεσα στην Ακτινολογια και στην Νοσηλευτικη. Το προβλημα μου ειναι το εξης: τα μαθηματα της Ακτινολογιας μου αρεσουν παρα πολυ, διοτι εχουν πολυ χημεια, φυσικη και μαθηματικα, αλλα σαν επαγγελμα δεν με ξετρελαινει και πολυ. Απο την αλλη το επαγγελμα της Νοσηλευτριας μου αρεσει αρκετα θα ελεγα αλλα δεν μου αρεσουν ιδιαιτερα τα μαθηματα της σχολης. Ξερω σας ακουγεται γελοιο αλλα με προβληματιζει αρκετα. Βασικα κατα 70% στρεφομαι προς την Ακτινολογια αλλα το μεγαλυτερο μου αγχος ειναι η Φυσικη. Ειναι πολυ δυσκολη; Γενικα, ειμαι πολυ καλη στα μαθηματικα και στη χημεια αλλα με την φυσικη δεν τα παω και τοσο καλα..εννοω πανω κατω ξερω τι γινεται αλλα δεν εχω τοσο καλες βασεις. Αν μπορει καποιος να μου πει 2 λογια για την σχολη της Ακτινολογιας Ραδιολογιας, γενικα πως ειναι η σχολη, τα μαθηματα, αν πανε στα νοσοκομεια..θα μου ηταν πολυ σημαντικο και χρησιμο. Συγνωμη αν σας κουρασα. Ευχαριστω πολυ!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη eva48 : 06-08-16 στις 14:49.
Παράθεση

swadowalker

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη swadowalker
Ο swadowalker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O swadowalker έγραψε στις 17:50, 21-08-16:

παιδιά τι γνώμη έχετε για το τμήμα πληροφορικής του πανεπιστημιου θεσσαλιας στην Λαμία? Ξέρω οτι το τμήμα είναι καινούργιο (4 χρόνων) αλλα μου φαινεται καλο τμημα με πολύ καλο πρόγραμμα σπουδών. Μπορώ να πω οτι το πρόγραμμα σπουδών του με άρεσε περισσότερο απο το τμημα πληροφορικής του απθ με φάνηκε πιο επιστημονικό. Μπορεί κάποιος να μου πει απόψεις απο αυτο το τμημα?
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,252 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 18:06, 21-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Τυφών
Αν μπορεί κάποιος ας πει 2 λόγια (μαθήματα, επαγγελματική αποκατάσταση) για τα τμήματα: Μηχανολόγων μηχανικών, Χημικών μηχανικών, Ναυπηγών μηχανολόγων μηχανικών, ΣΕΜΦΕ.
Ρε φιλε εισαι 17. Δουλεια θα ψαξεις σε 7-8 χρονια το λιγοτερο. Τι ζητας με την επαγγελματικη αποκατασταση; Εχει καμια σχεση η Ελλαδα του 2008 με τη σημερινη;

Γενικα.

Μηχανολογων: αχταρμας με πολυ φορτο εργασιας που ομως αν εισαι αναποφασιστος βοηθαει γιατι θα βρεις κατι απο τον αχταρμα να σου αρεσει.
Ναυπηγων: πιο focused απο Μηχανολογους (καποια λιγα μαθηματα ειναι κοινα) αλλα και πιο απαιτητικο προγραμμα σπουδων.
ΣΕΜΦΕ. Μακρια. Καλυτερα Φυσικο ή Μαθηματικο. Ειναι απλα για να λες οτι μπηκες ΕΜΠ
Χημικων. ΔΞ/ΔΑ

Αρχική Δημοσίευση από swadowalker
παιδιά τι γνώμη έχετε για το τμήμα πληροφορικής του πανεπιστημιου θεσσαλιας στην Λαμία? Ξέρω οτι το τμήμα είναι καινούργιο (4 χρόνων) αλλα μου φαινεται καλο τμημα με πολύ καλο πρόγραμμα σπουδών. Μπορώ να πω οτι το πρόγραμμα σπουδών του με άρεσε περισσότερο απο το τμημα πληροφορικής του απθ με φάνηκε πιο επιστημονικό. Μπορεί κάποιος να μου πει απόψεις απο αυτο το τμημα?
WTF. Το Πανεπιστημιο Θεσσαλιας ανοιξε τμημα στη Στερεα Ελλαδα;
Παράθεση

swadowalker

Νεοφερμένος

Ο swadowalker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O swadowalker έγραψε στις 19:09, 21-08-16:

μονο εδω και 4 χρονια.
http://www.cs.uth.gr/index.php/el/
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 19:59, 21-08-16:

Παραπάνω, αφού και παλαιότερα ήταν το τμήμα Πληροφορικής με εφαρμογές στην Βιοιατρική με έδρα την Λαμία.
Παράθεση

swadowalker

Νεοφερμένος

O swadowalker έγραψε στις 20:07, 21-08-16:

Παραπάνω, αφού και παλαιότερα ήταν το τμήμα Πληροφορικής με εφαρμογές στην Βιοιατρική με έδρα την Λαμία.
εγώ δεν μιλάω για το τμημα πληροφορικής με εφαρμογες στην βιοϊατρική αλλα για το καινουργιο τμημα πληροφορικής του πανεπιστημιου θεσσαλιας που βρισκοταν στην λαρισα και μεταφερθηκε στην λαμια. και τα 2 τμήματα βρίσκονται στην λαμια στο ιδιο κτίριο και αποτελούν το τμημα θετικων επιστημων του πανεπιστημιου θεσσαλιας.
εσυ μιλας για αυτο http://www.dib.uth.gr/
εγω για αυτο http://www.cs.uth.gr/index.php/el/
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 20:16, 21-08-16:

Ναι, το κατάλαβα. Αυτό που λέω όμως είναι ότι ήδη αρκετά παραπάνω από 4 χρονια, το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας είχε παράρτημα στην Λαμία (από το ακαδημαϊκό έτος 2004-2005)
Παράθεση

swadowalker

Νεοφερμένος

O swadowalker έγραψε στις 20:55, 21-08-16:

Ναι, το κατάλαβα. Αυτό που λέω όμως είναι ότι ήδη αρκετά παραπάνω από 4 χρονια, το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας είχε παράρτημα στην Λαμία (από το ακαδημαϊκό έτος 2004-2005)
απο το 2003 μεχρι το 2013 η λαμια δεν ειχε το πανεπιστημιο θεσσαλιας αλλα το πανεπιστημιο στερεας ελλαδας.το τμημα πληροφορικης με εφαρμογες στην βιοιατρικη ανηκε στο πανεπιστημιο στερεας ελλαδας και λειτουργουσε απο το 2004-2005 μεχρι το 2013. το 2013 το πανεπιστημιο στερεας ελλαδας καταργηθηκε και την θεση του πηρε το πανεπιστημιο θεσσαλιας.το τμημα πληροφορικης με εφαρμογεσ στην βιοιτατρικη μεταφερθηκε απο το πανεπιστημιο στερεας ελλαδας στο πανεπιστημιο θεσσαλιας. επισης εκεινη την περιοδο μεταφερθηκε το τμημα πληροφορικης του πανεπιστημιου θεσσαλιας απο την λαρισα στην λαμια και ετσι το τμημα θετικων επιστημων του πανεπιστημιου θεσσαλιας αποκτησε την εδρα του στην λαμια. αρα το τμημα λειτουργει 4 χρονια ξεκινοντασ απο το 2013 ( http://www.sci.uth.gr/ ). και τελοσπαντον τι πιστευεις για το τμημα πληροφορικης?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη swadowalker : 21-08-16 στις 21:26.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 21:00, 21-08-16:

Συνεχίζεις να μην καταλαβαίνεις. Πάμε πιο λιανά λοιπόν.

Ερώτηση του DarthFederer: WTF. Το Πανεπιστημιο Θεσσαλιας ανοιξε τμημα στη Στερεα Ελλαδα;

Απάντησή σου: μονο εδω και 4 χρονια. http://www.cs.uth.gr/index.php/el/

Απάντησή μου: Παραπάνω, αφού και παλαιότερα ήταν το τμήμα Πληροφορικής με εφαρμογές στην Βιοιατρική με έδρα την Λαμία.

Και σου επαναλαμβάνω κατάλαβα ότι αναφερόσουν στο τμήμα Πληροφορικής της Λαμίας.
Η μόνη ένστασή μου ήταν ότι το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας έχει παράρτημα στη Στερεά Ελλάδα (Λαμία) παραπάνω από 10 χρόνια.

Δεν ξέρω κάτι για το τμήμα Πληροφορικής. Πάντως για το Πληροφορικής με εφαρμογές στη Βιοιατρική έχω ακούσει τα καλύτερα.
Παράθεση

locotrelos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη locotrelos
Ο locotrelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 99 μηνύματα.

O locotrelos έγραψε στις 21:00, 21-08-16:

Το τμημα αυτο ανοιξε και θα ειναι απο τα πρωτα που θα κλεισουν καθως δεν υπαρχουν μονιμοι καθηγητες.Καθε χρονο προσλαμβανει μελη εδιπ για να κανουν τα μαθηματα.Θα σου ελεγα να μην το επιλεξεις καθως μπορει καποια μαθηματα που αναφερονται να μην γινουν λογω ελλειψη καθηγητων.Επισης ειναι απο τα λιγα που δεν εχουν περασει απο εξωτερικη αξιολογηση.Αυτη τη στιγμη το τμημα το διοικουν δυο καθηγητες των ημμυ .
Παράθεση

swadowalker

Νεοφερμένος

O swadowalker έγραψε στις 21:57, 21-08-16:

Συνεχίζεις να μην καταλαβαίνεις. Πάμε πιο λιανά λοιπόν.

Ερώτηση του DarthFederer: WTF. Το Πανεπιστημιο Θεσσαλιας ανοιξε τμημα στη Στερεα Ελλαδα;

Απάντησή σου: μονο εδω και 4 χρονια. http://www.cs.uth.gr/index.php/el/

Απάντησή μου: Παραπάνω, αφού και παλαιότερα ήταν το τμήμα Πληροφορικής με εφαρμογές στην Βιοιατρική με έδρα την Λαμία.

Και σου επαναλαμβάνω κατάλαβα ότι αναφερόσουν στο τμήμα Πληροφορικής της Λαμίας.
Η μόνη ένστασή μου ήταν ότι το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας έχει παράρτημα στη Στερεά Ελλάδα (Λαμία) παραπάνω από 10 χρόνια.

Δεν ξέρω κάτι για το τμήμα Πληροφορικής. Πάντως για το Πληροφορικής με εφαρμογές στη Βιοιατρική έχω ακούσει τα καλύτερα.
ναι ρε αγορι μου καταλαβα τι λες και εγω σε λεω οτι το πανεπιστημιο θεσσαλιας ειχε παραρτημα στην λαμια απο το 2013. Τι 10 χρονια μου λες.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,252 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 22:01, 21-08-16:

Ενταξει μη το συνεχιζουμε. Εγω το ξεκινησα επειδη δεν ηξερα οτι το Παν. Θεσσαλιας εχει κι εκτος Θεσσαλιας τμηματα. Ας το αφησουμε εκει
Παράθεση

swadowalker

Νεοφερμένος

O swadowalker έγραψε στις 22:14, 21-08-16:

ναι ενταξη δικιο εχεις λες και με ενδιαφερει εμενα τωρα ποσα χρονια το πανεπιστημιο θεσσαλιας ειχε παραρτημα στην λαμια. Απο οτι καταλαβα δεν θεωρειτε ιδιαιτερα καλο τμημα και δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο με το καποδιστριακο η το απθ οποτε ας το αφησουμε.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 22:15, 21-08-16:

Νομίζω ότι τα τμήματα Πληροφορικής ΕΚΠΑ, ΑΠΘ και Πανεπιστημίου Κρήτης ξεχωρίζουν.
Παράθεση

swadowalker

Νεοφερμένος

O swadowalker έγραψε στις 22:24, 21-08-16:

Νομίζω ότι τα τμήματα Πληροφορικής ΕΚΠΑ, ΑΠΘ και Πανεπιστημίου Κρήτης ξεχωρίζουν.
ναι και εγω την ιδια αποψη εχω μαλλον θα δώσω δευτερη φορα πανελληνιες για πληροφορικη εκπα.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 22:28, 21-08-16:

ναι και εγω την ιδια αποψη εχω μαλλον θα δώσω δευτερη φορα πανελληνιες για πληροφορικη εκπα.
Πόσα μόρια έχεις αν επιτρέπεται;
Παράθεση

swadowalker

Νεοφερμένος

O swadowalker έγραψε στις 22:51, 21-08-16:

Πόσα μόρια έχεις αν επιτρέπεται;
12300 με ελαχιστο διαβασμα ξερω δεν ειναι δικαιολογια αλλα ειναι το μονο που εχω
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 22:58, 21-08-16:

12300 με ελαχιστο διαβασμα ξερω δεν ειναι δικαιολογια αλλα ειναι το μονο που εχω
Να πας στο τμήμα, δεν χρειάζεται για να αλλάξεις πόλη να περάσεις όλο αυτό το λούκι.
Παράθεση

swadowalker

Νεοφερμένος

O swadowalker έγραψε στις 01:11, 22-08-16:

Να πας στο τμήμα, δεν χρειάζεται για να αλλάξεις πόλη να περάσεις όλο αυτό το λούκι.
οχι η αληθεια ειναι οτι θελω να ξαναδωσω δεν εχω μείνει ευχαριστημενος.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 01:24, 22-08-16:

οχι η αληθεια ειναι οτι θελω να ξαναδωσω δεν εχω μείνει ευχαριστημενος.
Αν πετύχεις σε τμήμα της επιλογής σου, εγώ θεωρώ πως πρέπει να πας να δεις με τα μάτια σου τι δουλειά γίνεται και αν δε σου αρέσει να ξαναδώσεις.
Παράθεση

giorgo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giorgo
Ο giorgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O giorgo έγραψε στις 19:28, 22-08-16:

Γεια σας, τώρα θα πάω β λυκείου επαλ και πρέπει να επιλέξω ειδικότητα . Οι δυο ειδικότητες που με ενδιαφέρουν είναι δομικών έργων και ηλεκτρολογίας με σκοπό μετά να περάσω σε ένα ΤΕΙ . Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για το ποια σχολή είναι καλύτερη, πολίτικος μηχανικός η μηχανικός αυτοματισμού;

Ευχαριστώ
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 19:30, 22-08-16:

Μηχανικός Αυτοματισμού ΤΕΙ Πειραιά ξεκάθαρα.
Παράθεση

giorgo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giorgo
Ο giorgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O giorgo έγραψε στις 20:37, 22-08-16:

Γιατί αυτοματισμού; (και αν πάω αυτοματισμού ποιο πολύ για θεσ/νίκη το βλέπω λόγο διαμονής)
Παράθεση

Matinoui97

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Matinoui97
H Matinoui97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H Matinoui97 έγραψε στις 21:05, 22-08-16:

ναι ενταξη δικιο εχεις λες και με ενδιαφερει εμενα τωρα ποσα χρονια το πανεπιστημιο θεσσαλιας ειχε παραρτημα στην λαμια. Απο οτι καταλαβα δεν θεωρειτε ιδιαιτερα καλο τμημα και δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο με το καποδιστριακο η το απθ οποτε ας το αφησουμε.
εγω παντως περσυ περιμενα να περασω σε αυτο το τμημα και το ειχα 4α3ει πολυ,ειναι πραγματικα υπο διαλυση,δεν κανουν μα9ημα,δεν εχουν κα9ηγητες και χαλια εγκαταστασεις,ολο συγκεντρωσεις κανουν τα παιδια χωρις αποτελεσμα,καλυτερα να περνουσες τριπολη πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων πολυ καλυτερο τμημα,οπως και να εχει καλη επιτυχια!!
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 21:13, 22-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Matinoui97
εγω παντως περσυ περιμενα να περασω σε αυτο το τμημα και το ειχα 4α3ει πολυ,ειναι πραγματικα υπο διαλυση,δεν κανουν μα9ημα,δεν εχουν κα9ηγητες και χαλια εγκαταστασεις,ολο συγκεντρωσεις κανουν τα παιδια χωρις αποτελεσμα,καλυτερα να περνουσες τριπολη πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων πολυ καλυτερο τμημα,οπως και να εχει καλη επιτυχια!!
Καλύτερα να πάει ο ίδιος να δει την κατάσταση που επικρατεί.
Και στην τελική ας πάρει μετεγγραφή για Τρίπολη, Κέρκυρα η Κρήτη!!! Δεν χρειάζεται να ξαναδώσει!
Και με 0 μόρια θα πάρει μετεγγραφή (λογικά)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chris1993 : 22-08-16 στις 21:18.
Παράθεση

swadowalker

Νεοφερμένος

O swadowalker έγραψε στις 22:15, 22-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Matinoui97
ναι και εγω απο οτι ειδα έτοιμο να διαλυθεί ειναι το τμημα αλλα ποιος ξερει, μπορει σε καμια 5ετια να ειναι απο τα καλυτερα. Αμφιβάλω αλλα ποτε δεν ξες. Τελικά αποφάσισα να ξαναδώσω πανελλήνιες.
Παρεμπιπτοντως εσυ chris εχεις παρει και δευτερο πτυχειο η ειναι η ιδεα μου?(sorry αν ειμαι αδιάκριτος απλα ειδα μερικα post σου και εχω αυτη την εντυπωση αν θες απαντας).
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη swadowalker : 22-08-16 στις 22:20.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

O Chris1993 έγραψε στις 22:22, 22-08-16:

ναι και εγω απο οτι ειδα έτοιμο να διαλυθεί ειναι το τμημα αλλα ποιος ξερει, μπορει σε καμια 5ετια να ειναι απο τα καλυτερα. Αμφιβάλω αλλα ποτε δεν ξες. Τελικά αποφάσισα να ξαναδώσω πανελλήνιες.
Παρεμπιπτοντως εσυ chris εχεις παρει και δευτερο πτυχειο η ειναι η ιδεα μου?(sorry αν ειμαι αδιάκριτος απλα ειδα μερικα post σου και εχω αυτη την εντυπωση αν θες απαντας).
Γιατί δεν κάνεις πρώτα αίτηση για μετεγγραφη?
Μπορείς να πάρεις και χωρίς μορια μετεγγραφης για πληροφορικη στη Κρήτη που είναι πολύ καλό το τμήμα!

Τελείωσα τον Σεπτέμβρη το πρώτο και τώρα έδωσα για 2ο πτυχίο!
Παράθεση

swadowalker

Νεοφερμένος

O swadowalker έγραψε στις 22:38, 22-08-16:

Γιατί δεν κάνεις πρώτα αίτηση για μετεγγραφη?
Μπορείς να πάρεις και χωρίς μορια μετεγγραφης για πληροφορικη στη Κρήτη που είναι πολύ καλό το τμήμα!

Τελείωσα τον Σεπτέμβρη το πρώτο και τώρα έδωσα για 2ο πτυχίο!
εχω και εναν αδερφο για αυτο δεν μπορω να παω τοσο μακρια. Αν επιτρεπετε πανω σε τι ειναι το δευτερο πτυχιο σου?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους