Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 76,757 εγγεγραμμένα μέλη και 2,998,708 μηνύματα σε 89,745 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 785 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Επιλογή σχολής: Βοήθεια

Θανασης Α.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θανασης Α.
Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O Θανασης Α. έγραψε στις 22:44, 22-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Τυφών
Υπάρχει κάποιος τρόπος από ΕΜΠ να πας προς την φυσική και συγκεκριμένα κάτι σε αστρονομία;
ΝΑΙ..Σχολη Εφαρμοσμενων μαθηματικων και Φυσικων Επιστημων ΕΜΠ......ή καλύτερα τμήματα Φυσικής σ'όλη την Ελλάδα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τυφών

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τυφών
Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 111 μηνύματα.

O Τυφών έγραψε στις 22:50, 22-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Θανασης Α.
ΝΑΙ..Σχολη Εφαρμοσμενων μαθηματικων και Φυσικων Επιστημων ΕΜΠ......ή καλύτερα τμήματα Φυσικής σ'όλη την Ελλάδα
Κατ'αρχάς δεν λέω εμπ για απαξίωση προς τις άλλες σχολές αλλά έχουμε σπίτι στην Αθήνα και σπουδάζει εκεί ήδη ο αδερφός μου.
Αν και μου αρέσει αρκετά η φυσική δεν ξέρω αν θα μου αρέσουν όλα τα μαθήματα καθώς δεν μου αρέσει καθόλου ο ηλεκτρισμός και η θερμοδυναμική ας πούμε. Από αυτή τη σχολή όμως διαλέγεις προσανατολισμό μαθηματικά ή φυσική και είναι σαν να τελείωσες μαθηματικό ή φυσικό;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,435 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 23:50, 22-07-16:

Αστρονομία/Αστροφυσική χωρίς γνώσεις θερμότητας/θερμοδυναμικής/στατιστικής φυσικής αλλά και Ηλεκτρομαγνητισμού είναι κομματάκι δύσκολο. Δεν έχεις λόγ να πας ΕΜΠ αν θες αστρονομία.
Παράθεση

Περίανδρος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Περίανδρος
Ο Περίανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O Περίανδρος έγραψε στις 12:40, 23-07-16:

τελειωσα μαθηματικο κρητης πρωτη σχολη.τωρα ειμαι στο δομικων εργων με κατατακτηριες.γενικως ηταν μια συνειδητη αποφαση απο ολες τις αποψεις.οσο και αν το γελατε εχεις καλα εργασιακα δικαιωματα.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Απόφοιτος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,339 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 13:24, 23-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Περίανδρος
τελειωσα μαθηματικο κρητης πρωτη σχολη.τωρα ειμαι στο δομικων εργων με κατατακτηριες.γενικως ηταν μια συνειδητη αποφαση απο ολες τις αποψεις.οσο και αν το γελατε εχεις καλα εργασιακα δικαιωματα.
Δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί δεν έδωσες κατατακτήριες λχ για Πολιτικών Μηχανικών για να έχεις πλήρη εργασιακά δικαιώματα πολιτικού μηχανικού (όπως λες)
Παράθεση

Περίανδρος

Νεοφερμένος

O Περίανδρος έγραψε στις 13:33, 23-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί δεν έδωσες κατατακτήριες λχ για Πολιτικών Μηχανικών για να έχεις πλήρη εργασιακά δικαιώματα πολιτικού μηχανικού (όπως λες)
ε γιατι εκει θα υπηρχε ανταγωνισμος και δε βασταγανε τα κοτσια μου.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Απόφοιτος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Απόφοιτος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,339 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 13:55, 23-07-16:

ε γιατι εκει θα υπηρχε ανταγωνισμος και δε βασταγανε τα κοτσια μου.
Τι σχέση έχει ο ανταγωνισμός;
Το θέμα είναι εσύ να προσπαθήσεις και να πάρεις το πτυχίο σου.
Παράθεση

Περίανδρος

Νεοφερμένος

O Περίανδρος έγραψε στις 15:28, 23-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Τι σχέση έχει ο ανταγωνισμός;
Το θέμα είναι εσύ να προσπαθήσεις και να πάρεις το πτυχίο σου.
εννοω οτι στις καταταχτηριες δεν θα ειχα καμια τυχη.αυτο λεω.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Απόφοιτος

O Chris1993 έγραψε στις 16:58, 23-07-16:

εννοω οτι στις καταταχτηριες δεν θα ειχα καμια τυχη.αυτο λεω.
Αυτο το συμπέρασμα από που εξαγεται?

Ήδη το ένα μάθημα το είχες έτοιμο, τα τεχνικά υλικά είναι μόνο θέμα διαβάσματος και αντε λίγο να δυσκολεύουν στη μηχανική. Δεν καταλαβαίνω για ποιο ανταγωνισμό μιλάς. Πόσο μάλλον όταν δεν προσπάθησες κιόλας.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους