Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,943 εγγεγραμμένα μέλη και 2,807,844 μηνύματα σε 79,670 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 763 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Μετεγγραφές 2012-2013

CityBong (Leon)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CityBong
Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O CityBong έγραψε στις 20:33, 23-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Poseidon
Δε κάνω κανένα λάθος αγαπητέ.2 Χρόνια έδωσα πανελλήνιες νομίζω κάτι ξέρω...

Αυτό ότι σώζουν 300 μόρια τι βλακεία είναι πάλι;

PS.Κάποτα όταν εξήγησα στον προπονητή μου τι είναι ειδικές κατηγορίες,άρχισε να αναρωτιέται τι φταίμε εμείς που κάποιοι δεν είχαν τηλεόραση.
ας πούμε πληροφορική θεσσαλονίκης 16322... με κοινωνικά κριτήρια 16.200..
η ρύθμιση λέει ότι σπουδάζει η αδερφή σου σαλόνικα? υπάρχει πληροφορική 16322 θεσσαλονική και π.χ Πληροφορική στα χανιά με 12.000. άμα γράψεις 13.000 μόρια περνάς θεσσαλονίκη.. σωστά δεν τα λέω?
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Poseidon

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Poseidon
Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 344 μηνύματα.

O Poseidon έγραψε στις 20:35, 23-10-12:

Όχι, λάθος τα λες.Κάτσε να επανέλθει όντως και μετά σχεδίαζε.

Δεν υπάρχει αει πληροφορικής στα χανιά με 12.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CityBong (Leon)

Δραστήριο Μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O CityBong έγραψε στις 20:41, 23-10-12:

Όχι, λάθος τα λες.Κάτσε να επανέλθει όντως και μετά σχεδίαζε.

.
αφού και στην τηλεόραση το είπαν...
υ.γ δεν έχω πρόβλημα να περιμένω άλλον ένα χρονο άμα δεν βγεί φέτος..

Δεν υπάρχει αει πληροφορικής στα χανιά με 12

παράδειγμα έδωσα.. υπάρχει ιωάννινα με 13.500

Ακόμα να μου απαντήσει κάποιος.. η ρύθμιση αυτό δεν λέει? περνάς ιωάννινα άρα περνάς θεσσαλονικη... σωστα?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη antis
Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,356 μηνύματα.

O antis έγραψε στις 20:44, 23-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Bong.Da.City
αφού και στην τηλεόραση το είπαν...
υ.γ δεν έχω πρόβλημα να περιμένω άλλον ένα χρονο άμα δεν βγεί φέτος..

Ακόμα να μου απαντήσει κάποιος.. η ρύθμιση αυτό δεν λέει? περνάς ιωάννινα άρα περνάς θεσσαλονικη... σωστα?
Για να καταλάβω εσύ θέλεις οπωσδήποτε να περάσεις πληροφορική Θεσσαλονίκη και όχι με πολλά μόρια?
Παράθεση

CityBong (Leon)

Δραστήριο Μέλος

O CityBong έγραψε στις 20:48, 23-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από antis
Για να καταλάβω εσύ θέλεις οπωσδήποτε να περάσεις πληροφορική Θεσσαλονίκη και όχι με πολλά μόρια?
Απίστευτο.. Γιατί κανείς δεν απαντάει αυτό που ρωτάω? :/
H ρύθμιση αυτό δεν λέει?

Και ξέρω τι θα μου πεις ότι δεν θα είμαι αντάξιος να τελειώσω την σχολή... σωστά?
Παράθεση

antis

Φοιτητής

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,356 μηνύματα.

O antis έγραψε στις 20:50, 23-10-12:

Δεν υπάρχει αει πληροφορικής στα χανιά με 12.
Μάλλον εννοεί αυτό: ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) 13308

[SIZE="4"]

Και ξέρω τι θα μου πεις ότι δεν θα είμαι αντάξιος να τελειώσω την σχολή... σωστά?
Γιατί να μην μπορέσεις?να καταλάβω ήθελα γιαυτό και η ερώτηση

της Κέρκυρας έχει 12738......
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη antis : 23-10-12 στις 20:56.
Παράθεση

CityBong (Leon)

Δραστήριο Μέλος

O CityBong έγραψε στις 20:55, 23-10-12:

Μάλλον εννοεί αυτό: ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) 13308
Όχι έδωσα απλά ένα παράδειγμα, αν υπήρχε πληροφορική χανίων με 12.000

Γιατί να μην μπορέσεις?να καταλάβω ήθελα γιαυτό και η ερώτηση
Ααα.. Ούτε εγώ έχω καταλάβει.. περιμένω κάποιος να απαντήσει...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη CityBong : 23-10-12 στις 21:04.
Παράθεση

antis

Φοιτητής

O antis έγραψε στις 21:04, 23-10-12:

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ 13462
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΕΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 13082
ΠΛΗPΟΦΟPΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ 15537
ΠΛΗPΟΦΟPΙΚΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 13927
ΠΛΗPΟΦΟPΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 16322
ΠΛΗPΟΦΟPΙΚΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 15025
ΠΛΗPΟΦΟPΙΚΗΣ ΙΟΝΙΟΥ (ΚΕΡΚΥΡΑ) 12738

Άλλες σχολές πληροφορικής σκέτο δεν υπάρχουν οπότε αν τυχόν επανέλθει ο θεσμός των μετεγγραφών πρόσεχε μην την ''πατήσεις'' στα ονόματα και δηλώσεις κάτι παραπλήσιο που δεν θα μπορείς να πάρεις μετεγγραφή
Παράθεση

CityBong (Leon)

Δραστήριο Μέλος

O CityBong έγραψε στις 21:09, 23-10-12:

Άλλες σχολές πληροφορικής σκέτο δεν υπάρχουν οπότε αν τυχόν επανέλθει ο θεσμός των μετεγγραφών πρόσεχε μην την ''πατήσεις'' στα ονόματα και δηλώσεις κάτι παραπλήσιο που δεν θα μπορείς να πάρεις μετεγγραφή
Εννοείτε ότι θα προσέχω.. δηλαδή μου λές ότι με 12.700 περνώ θεσσολίνκη? ( εντάξει δεν θα πάω για 12.700 ξέρω ), στοχεύουμε ψηλά..
Παράθεση

antis

Φοιτητής

O antis έγραψε στις 21:11, 23-10-12:

αν τυχόν επανέλθει ο θεσμός των μετεγγραφών
Εννοείτε ότι θα προσέχω.. δηλαδή μου λές ότι με 12.700 περνώ θεσσολίνκη? ( εντάξει δεν θα πάω για 12.700 ξέρω ), στοχεύουμε ψηλά..
πρόσεχε καλύτερα τι γράφω!!!!
Παράθεση

CityBong (Leon)

Δραστήριο Μέλος

O CityBong έγραψε στις 21:20, 23-10-12:

πρόσεχε καλύτερα τι γράφω!!!!
ας ελπίσουμε να επανέλθει..
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας (ΑΕΙ/Κομοτηνή) . Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 22:01, 23-10-12:

Μην επαναπαύεστε στις ειδικές κατηγορίες και τις μεταγραφές. Γράψτε εσείς καλά στις πανελλαδικές και αυτά θα έχετε καιρό να τα σκεφτείτε/ψάξετε τον Ιούνιο...
Παράθεση

CityBong (Leon)

Δραστήριο Μέλος

O CityBong έγραψε στις 22:28, 23-10-12:

εντάξει δεν θα πάω για 12.700 ξέρω , στοχεύουμε ψηλά..
συμφωνώ μαζί σου chaos
Παράθεση

antis

Φοιτητής

O antis έγραψε στις 12:39, 24-10-12:

ΤΥΠΟΣ: Καθημερινή

Το σύστημα με «επισκέπτες φοιτητές» ή αλλιώς ένα «Erasmus μεταξύ των ελληνικών ΑΕΙ» καθιερώνει το υπουργείο Παιδείας για να αντιμετωπίσει το πρόβλημα ορισμένων οικογενειών που έχουν δύο ή τρία παιδιά να φοιτούν σε σχολές διαφορετικών πόλεων και λόγω της οικονομικής κρίσης δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν τα έξοδα διαβίωσης. Ηδη, πρυτάνεις αναφέρουν ότι έχει αυξηθεί ο αριθμός των «μεταναστών» φοιτητών που δεν μένουν στην πόλη και άρα δεν παρακολουθούν τα μαθήματα, αλλά μόνο δίνουν εξετάσεις. Ειδικότερα, ο υπουργός Παιδείας, Κωνσταντίνος Αρβανιτόπουλος, μιλώντας στη Βουλή προανήγγειλε ρύθμιση για τις οικογένειες με «πολλά σπίτια», δηλαδή με παιδιά-φοιτητές σε διαφορετικές πόλεις. Πληροφορίες αναφέρουν ότι δεν προκρίνεται η επαναφορά του συστήματος των μετεγγραφών, που κατηργήθησαν από το 2010. Αντίθετα, το υπουργείο προσανατολίζεται στη λύση του «επισκέπτη φοιτητή». Το σύστημα θα λειτουργήσει όπως το ευρωπαϊκό πρόγραμμα Erasmus. Κάθε φοιτητής της κατηγορίας αυτής θα είναι εγγεγραμμένος στο τμήμα που έχει εισαχθεί, όμως θα μπορεί να παρακολουθεί τα μαθήματα στο πανεπιστήμιο που βρίσκεται κοντά στον τόπο της οικογενειακής κατοικίας. Βέβαια, καθώς σε διάφορες περιφέρειες υπάρχουν πανεπιστήμια που καλύπτουν ένα μέρος των γνωστικών αντικειμένων (π.χ. το Πανεπιστήμιο Αιγαίου), το συγκεκριμένο σύστημα δεν μπορεί να εφαρμοστεί για τους φοιτητές των περιοχών αυτών που π.χ. έχουν εισαχθεί στο Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας ή το Ιόνιο.

http://www.alfavita.gr/arthra/%CF%81...B5%CE%B9%CF%82
Παράθεση

CityBong (Leon)

Δραστήριο Μέλος

O CityBong έγραψε στις 14:42, 24-10-12:

μπορείς να εξηγήσεις τι ακριβώς εννοεί? γιατί δεν μπορώ να καταλάβω..
Παράθεση

terrafaux

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη terrafaux
Ο terrafaux αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O terrafaux έγραψε στις 17:24, 24-10-12:

επιστημης υπολογιστων=πληροφορικης.
Παράθεση

CityBong (Leon)

Δραστήριο Μέλος

O CityBong έγραψε στις 14:10, 25-10-12:

Πάντως οι γονείς μου μου λένε ότι σίγουρα θα το επαναφέρουν.. με την κρίση που έχουμε..
και για να έχει βγει και στην τηλεόραση δεν νομίζω να μην το εφαρμόσουν...
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας (ΑΕΙ/Κομοτηνή) . Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 14:46, 25-10-12:

ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!!!
Καλά είμαστε με τις ειδικές κατηγορίες. Μειωμένα μόρια = μια, μικρή, δεύτερη ευκαιρία για να πιάσεις την πόλη σου.
Θα γράψει ο άλλος 13.000 ίσα ίσα να πιάσει παιδαγωγικό Ρόδου και θα πηγαίνει μετά Θεσσαλονίκη/Αθήνα που είναι η βάση 17.500+ ???

και για να έχει βγει και στην τηλεόραση δεν νομίζω να μην το εφαρμόσουν...
Ξέρεις πόσες μ@λακίες βγαίνουν καθημερινά στην τηλεόραση; Ισχύουν-εφαρμόζονται όλα;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CityBong (Leon)

Δραστήριο Μέλος

O CityBong έγραψε στις 14:55, 25-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!!!
Καλά είμαστε με τις ειδικές κατηγορίες. Μειωμένα μόρια = μια, μικρή, δεύτερη ευκαιρία για να πιάσεις την πόλη σου.
Θα γράψει ο άλλος 13.000 ίσα ίσα να πιάσει παιδαγωγικό Ρόδου και θα πηγαίνει μετά Θεσσαλονίκη/Αθήνα που είναι η βάση 17.500+ ???

Ξέρεις πόσες μ@λακίες βγαίνουν καθημερινά στην τηλεόραση; Ισχύουν-εφαρμόζονται όλα;
Δεν ξέρεις πόσο αδικημένος νιώθω εγώ που είδα Πληροφορική θεσσαλονίκης με 5.500 για τους πολύτεκνους.. 5.500 πλάκα μου κάνεις?
Συμφωνώ κατά πάρα πολύ ότι είναι άδικο, αλλά από την άλλη σκέψου λίγο.. αν ένας από τους γονείς μου χάσει την δουλειά του, ή ο ένας πέρνει 300 ευρώ πιο κάτω μου είπαν ότι και να περάσω αθήνα, δεν θα πάω.. θα περάσω ή εδώ που μένω ή αν τα καταφέρω στα 16.300 θεσσοαλίνκη ( που ήταν λίγο αδύνατο ) για να μείνω με την αδερφή μου..

Προσωπικά αυτή η ρύθμιση είναι κάτι πολύ σημαντικό στην εποχή που ζούμε και ελπίζω να εφαρμοστεί..

Υ.Γ Λες για το παιδαγωγικό.. σκέψου ότι πρέπει να έχουν αδελφό/αδελφή που να σπουδάζει θεσσαλονίκη/αθήνα.. δεν κατάφεραν πολύ να περάσουν σε αυτές τις πόλεις...
Παράθεση

terrafaux

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη terrafaux
Ο terrafaux αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O terrafaux έγραψε στις 14:58, 25-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!!!

το θεμα ειναι οτι στην Ελλαδα ειναι στερεοτυπο οτι μεγαλυτερη βαση σημαινει και καλυτερο επιπεδο σπουδων,οπως επισης και το γεγονος οτι η περισσοτεροι φοιτητες απο την επαρχια προτιμουν να διαλεξουν την σχολη που θελουν στην Αθηνα αντι την αντιστοιχει που βρισκεται κοντα στον τοπο μονιμης κατοικιας.
Παράθεση

Poseidon

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Poseidon
Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 344 μηνύματα.

O Poseidon έγραψε στις 18:57, 25-10-12:

Δεν ξέρεις πόσο αδικημένος νιώθω εγώ που είδα Πληροφορική θεσσαλονίκης με 5.500 για τους πολύτεκνους.. 5.500 πλάκα μου κάνεις?
Συμφωνώ κατά πάρα πολύ ότι είναι άδικο, αλλά από την άλλη σκέψου λίγο.. αν ένας από τους γονείς μου χάσει την δουλειά του, ή ο ένας πέρνει 300 ευρώ πιο κάτω μου είπαν ότι και να περάσω αθήνα, δεν θα πάω.. θα περάσω ή εδώ που μένω ή αν τα καταφέρω στα 16.300 θεσσοαλίνκη ( που ήταν λίγο αδύνατο ) για να μείνω με την αδερφή μου..

Προσωπικά αυτή η ρύθμιση είναι κάτι πολύ σημαντικό στην εποχή που ζούμε και ελπίζω να εφαρμοστεί..

Υ.Γ Λες για το παιδαγωγικό.. σκέψου ότι πρέπει να έχουν αδελφό/αδελφή που να σπουδάζει θεσσαλονίκη/αθήνα.. δεν κατάφεραν πολύ να περάσουν σε αυτές τις πόλεις...
Ήταν η βάση 5.5 στους πολύτεκνους ΦΕΤΟΣ??
Ναι οκ,αλλά η κρίση δεν επηρεάζει μόνο εσένα,αλλά και μας τους υπόλοιπους.
Κάτσε διάβασε και πέρνα θεσσαλονίκη.Το να σκέφτεσαι πως να περάσεις με τρυπάκια,γιατί αυτό κάνεις,σε αποσπά από το στόχο σου.
Φιλικά
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,740 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 19:03, 25-10-12:

Γιατί είναι αδύνατο το 16+; Και αν είναι αδύνατο να το πιάσεις, γιατί να μπεις σε μία τέτοια σχολή τέτοιου βεληνεκούς αν δεν έχεις τα προσόντα, χρυσό μου;
Πραγματικά δεν σας καταλαβαίνω. Αν κάποιος δεν έχει τις ικανότητες να περάσει στη σχολή που θέλει/στην πόλη που θέλει γιατί να τον σώζει μία ζωή το κράτος; Οι υπόλοιποι είναι μαλάκες δηλαδή; Όσοι δεν τα βγάζετε πέρα οικονομικά να στρώσετε το κωλαράκι σας κάτω και να ξεσκιστείτε στο διάβασμα. Τα χρόνια είναι δύσκολα για όλους πλέον.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CityBong (Leon)

Δραστήριο Μέλος

O CityBong έγραψε στις 20:23, 25-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Γιατί είναι αδύνατο το 16+; Και αν είναι αδύνατο να το πιάσεις, γιατί να μπεις σε μία τέτοια σχολή τέτοιου βεληνεκούς αν δεν έχεις τα προσόντα, χρυσό μου;
Πραγματικά δεν σας καταλαβαίνω. Αν κάποιος δεν έχει τις ικανότητες να περάσει στη σχολή που θέλει/στην πόλη που θέλει γιατί να τον σώζει μία ζωή το κράτος; Οι υπόλοιποι είναι μαλάκες δηλαδή; Όσοι δεν τα βγάζετε πέρα οικονομικά να στρώσετε το κωλαράκι σας κάτω και να ξεσκιστείτε στο διάβασμα. Τα χρόνια είναι δύσκολα για όλους πλέον.
Δεν είναι αδύνατον.. σίγουρα δεν είναι αδύνατον.. έχω βγει και 2ος στα μαθηματικά στα Χανιά στην 6η δημοτικού (σίγουρα δεν σημαίνει τίποτα αυτό πια ).. Απλά δεν είμαι από τους μαθητές που μπορούν να κάτσουν να διαβάσουν πάνω από 4 ώρες την μέρα. +Να διευκρινίσω ξαναδίνω πανελλήνιες χωρίς φροντηστήρια/σχολείο γιατί σαν καλό παιδί πέρσυ τα παράτησα στην μέση της χρονιάς.. άρα ναι σκέψου ξανα αν μπορώ να πετύχω το 16..
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,207 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 20:44, 25-10-12:

Δεν είναι αδύνατον.. σίγουρα δεν είναι αδύνατον.. έχω βγει και 2ος στα μαθηματικά στα Χανιά στην 6η δημοτικού (σίγουρα δεν σημαίνει τίποτα αυτό πια ).. Απλά δεν είμαι από τους μαθητές που μπορούν να κάτσουν να διαβάσουν πάνω από 4 ώρες την μέρα. +Να διευκρινίσω ξαναδίνω πανελλήνιες χωρίς φροντηστήρια/σχολείο γιατί σαν καλό παιδί πέρσυ τα παράτησα στην μέση της χρονιάς.. άρα ναι σκέψου ξανα αν μπορώ να πετύχω το 16..
Καλα και γω ξαναδωσα μετα απο 2 χρονια(οπου οταν οι υπολοιποι ξεκινουσαν απο το 0 εγω ξεκινουσα απο το μειον),χωρις καμια βοηθεια και πετυχα αυτο που ηθελα...αν δεν επαιζα(ελιωνα) και LoL θα εβγαζα αρκετα παραπανω μορια...οποτε μπορεις να τα καταφερεις.
Παράθεση

ΠΙΟΥ

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ΠΙΟΥ
Ο ΠΙΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O ΠΙΟΥ έγραψε στις 20:55, 25-10-12:

Οι μετεγγραφές επιτρεπονται μόνο υπό ειδικούς όρους (για τους κοινούς φοιτητές είναι αδυνατες)
Παράθεση

georgia...! (π = 3,14159 26535...)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη georgia...!
H π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Πάτρας . Έχει γράψει 178 μηνύματα.

H georgia...! έγραψε στις 21:10, 25-10-12:

συγγνωμη περισυ δεν ειχε περασει νομο ο μπαμπινιωτης για τις μετεγγραφες???νομιζω οτι θα ισχυει απο φετος...νομιζω????
Παράθεση

CityBong (Leon)

Δραστήριο Μέλος

O CityBong έγραψε στις 21:27, 25-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από ΠΙΟΥ
Οι μετεγγραφές επιτρεπονται μόνο υπό ειδικούς όρους (για τους κοινούς φοιτητές είναι αδυνατες)
μιλάς για την ρύθμιση με τα αδέρφια?

Αρχική Δημοσίευση από ZouGRaF
Καλα και γω ξαναδωσα μετα απο 2 χρονια(οπου οταν οι υπολοιποι ξεκινουσαν απο το 0 εγω ξεκινουσα απο το μειον),χωρις καμια βοηθεια και πετυχα αυτο που ηθελα...αν δεν επαιζα(ελιωνα) και LoL θα εβγαζα αρκετα παραπανω μορια...οποτε μπορεις να τα καταφερεις.
και γω ελπίζω το LOL να μη με επηρεάσει πολύ.. θέλω απλά να πω ότι ας πούμε το 12-13 για μένα προσωπικά είναι πανεύκολο.. αλλά 16.5 τα πράγματα γίνονται πολύ πιο δύσκολα..
Παράθεση

souzana

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη souzana
H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφίας - Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 11:40, 26-10-12:

δλδ εμένα η αδερφή μου που μπήκε φέτος πάτρα και ε΄γω σπουδάζω αθήνα μπορεί να έρθει εδώ ή δεν γίνετε;
Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,740 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 12:22, 26-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από CityBong
Θα το ξαναπούμε. Δεν μετράει η ποσότητα, αλλά η ποιότητα. Άλλοι διαβάζουν 10 ώρες και βγάζουν μηδαμινή ύλη, και άλλοι με 2-3-4 ώρες κάνουν ποιοτικότατο διάβασμα.
Δεν είσαι το μόνο παιδί που δίνει Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο. Ξέρω παιδιά από το χωριό μου που δεν έχουν πάει ποτέ τους φροντιστήριο, ούτε ξένες γλώσσες ούτε στα μαθήματα του σχολείου, και όχι μόνο πέτυχαν αλλά βγήκαν πρώτοι των πρώτων. Μη δίνετε τόση αξία στα φροντιστήρια.

Τέλος, σου ξαναλέω. Αν δεν είσαι άξιος, δεν έχεις τα φόντα, τα προσόντα, τις γνώσεις γιατί να κόπτεσαι τόσο πολύ να μπεις σε μία σχολή που είναι άλλου βεληνεκούς; Αυτό δεν καταλαβαίνω. Αν γουστάρεις τόσο πολύ μία σχολή να στρωθείς να διαβάσεις να περάσεις χωρίς παραθυράκια.
Παράθεση

CityBong (Leon)

Δραστήριο Μέλος

O CityBong έγραψε στις 12:43, 26-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Θα το ξαναπούμε. Δεν μετράει η ποσότητα, αλλά η ποιότητα. Άλλοι διαβάζουν 10 ώρες και βγάζουν μηδαμινή ύλη, και άλλοι με 2-3-4 ώρες κάνουν ποιοτικότατο διάβασμα.
Δεν είσαι το μόνο παιδί που δίνει Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο. Ξέρω παιδιά από το χωριό μου που δεν έχουν πάει ποτέ τους φροντιστήριο, ούτε ξένες γλώσσες ούτε στα μαθήματα του σχολείου, και όχι μόνο πέτυχαν αλλά βγήκαν πρώτοι των πρώτων. Μη δίνετε τόση αξία στα φροντιστήρια.

Τέλος, σου ξαναλέω. Αν δεν είσαι άξιος, δεν έχεις τα φόντα, τα προσόντα, τις γνώσεις γιατί να κόπτεσαι τόσο πολύ να μπεις σε μία σχολή που είναι άλλου βεληνεκούς; Αυτό δεν καταλαβαίνω. Αν γουστάρεις τόσο πολύ μία σχολή να στρωθείς να διαβάσεις να περάσεις χωρίς παραθυράκια.
Με το που μπω σε κάτι που με ενδιαφέρει τελείωσε.. Πάρε για παράδειγμα το ΑΕΕΠ στην τεχνολογική. είναι αυτό που μου αρέσει και έχω γνώσεις προγραμματισμού, κ έλυνα πέρσυ μέχρι να τα παρατήσω κάθε άσκηση και με μεγάλη ευκολία..

τώρα αοδέ, έκθεση που δεν με ενδιαφέρουν καθόλου (ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ) αυτά είναι κάποια μαθήματα που απλά δεν μπορώ να διαβάσω.. Πίστεψε με, με το που μπω πληροφορική σε οποιαδήποτε πόλη, θα την τελειώσω σε λιγότερο και από το Μ.Ο χρόνο για να την τελειώσεις
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    booker18 , CityBong , G.D

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους