Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,668 εγγεγραμμένα μέλη και 2,845,392 μηνύματα σε 81,648 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 248 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Προτάσεις για βοηθήματα Β' Λυκείου Θετικής Κατεύθυνσης

yahcon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη yahcon
Ο yahcon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O yahcon έγραψε στις 16:12, 26-08-12:

Κοντεύει να αρχίσει το σχολείο και δεν έχω αποφασίσει ποια βοηθήματα να πάρω.
Χρειάζονται τα βοηθήματα γενικής (μαθηματικά, φυσική και χημεία);
Για την έκθεση τι θα προτείνατε;
Ευχαριστώ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Τάσος97
Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,415 μηνύματα.

O Τάσος97 #Monsters of the Cosmos έγραψε στις 13:41, 03-05-13:

Αν υπάρχει κανεις ας γράψει. Ψαχνω κυρίως για Αλγεβρα γενικής και Μαθηματικά κατεύθυνσης, υπάρχει κανένα βοήθημα που θα προτείνατε; Θα ήθελα να μπορεί να με καλύψει όσο το δυνατό περισσότερο γίνεται από άποψη ασκήσεων και θεωρίας.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΘοδωρήςΤεχν

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΘοδωρήςΤεχν
Ο ΘοδωρήςΤεχν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O ΘοδωρήςΤεχν έγραψε στις 13:46, 03-05-13:

Για Μαθηματικά κατεύθυνσης Β λυκείου ο Μπάρλας είναι ότι πρέπει.
Για Μαθηματικά Γενικής δεν μπορείς να γνωρίζεις ποιο βοήθημα να πάρεις γιατί έχει αλλάξει η ύλη και όποιο βιβλίο και να πάρεις δεν θα σε καλύπτει(δεν γνωρίζω αν έχει κυκλοφορήσει κάποιο βοήθημα με την νέα ύλη).
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,415 μηνύματα.

O Τάσος97 #Monsters of the Cosmos έγραψε στις 13:52, 03-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΘοδωρήςΤεχν
Για Μαθηματικά κατεύθυνσης Β λυκείου ο Μπάρλας είναι ότι πρέπει.
Για Μαθηματικά Γενικής δεν μπορείς να γνωρίζεις ποιο βοήθημα να πάρεις γιατί έχει αλλάξει η ύλη και όποιο βιβλίο και να πάρεις δεν θα σε καλύπτει(δεν γνωρίζω αν έχει κυκλοφορήσει κάποιο βοήθημα με την νέα ύλη).
δηλαδη καποιο παλιο βοηθημα στα μαθηματικα γενικης δε θα μπορουσε να με καλυψει εστω και στο ελαχιστο;
Παράθεση

ΘοδωρήςΤεχν

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΘοδωρήςΤεχν
Ο ΘοδωρήςΤεχν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O ΘοδωρήςΤεχν έγραψε στις 13:54, 03-05-13:

Θα μπορούσε και μάλιστα πολύ:
Απλώς αριθμητική και γεωμετρική πρόοδος πλέον έχει γίνει στην 1η Λυκείου άρα αφαιρούνται από εκεί
και θα έχει Συστήματα που δεν υπήρχαν παλιότερα και κάτι άλλο νομίζω.
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Μαθητής Γ' λυκείου

O Τάσος97 #Monsters of the Cosmos έγραψε στις 13:59, 03-05-13:

Ε ενταξει τοτε! Σε ευχαριστω
Παράθεση

sydney96 (Βάσω)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sydney96
H Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 712 μηνύματα.

H sydney96 έγραψε στις 15:01, 03-05-13:

Εγώ στα μαθηματικά κατεύθυνσης έχω του Βασίλη Παπαδάκη και είμαι πολύ ικανοποιημένη.Έχει ωραία και "μαζεμένη" τη θεωρία κάθε κεφαλαίου,λυμένα παραδείγματα από κάτω και αρκετές ασκήσεις σε κάθε υπό ενότητα ξεκινώντας από εύκολες και καταλήγοντας σε κάποιες πιο ανεβασμένου επιπέδου.Και φυσικά στο τέλος θεωρητικές ερωτησούλες,επαναληπτικά και συνδυαστικά θέματα και διαγωνίσματα.
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Μαθητής Γ' λυκείου

O Τάσος97 #Monsters of the Cosmos έγραψε στις 15:04, 03-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από sydney96
Εγώ στα μαθηματικά κατεύθυνσης έχω του Βασίλη Παπαδάκη και είμαι πολύ ικανοποιημένη.Έχει ωραία και "μαζεμένη" τη θεωρία κάθε κεφαλαίου,λυμένα παραδείγματα από κάτω και αρκετές ασκήσεις σε κάθε υπό ενότητα ξεκινώντας από εύκολες και καταλήγοντας σε κάποιες πιο ανεβασμένου επιπέδου.Και φυσικά στο τέλος θεωρητικές ερωτησούλες,επαναληπτικά και συνδυαστικά θέματα και διαγωνίσματα.
κατι τετοιο ψαχνω. Αλλα εχει αρκετα παραδειγματα; Αν σου ειναι ευκολο και δυνατο, μπορεις να ανεβάσεις με το σαρωτη σου (αν εχεις) μια σελιδα που λεει τη θεωρια;
Παράθεση

sydney96 (Βάσω)

Φοιτητής

H Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 712 μηνύματα.

H sydney96 έγραψε στις 15:05, 03-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97
κατι τετοιο ψαχνω. Αλλα εχει αρκετα παραδειγματα; Αν σου ειναι ευκολο και δυνατο, μπορεις να ανεβάσεις με το σαρωτη σου (αν εχεις) μια σελιδα που λεει τη θεωρια;
Δεν έχω σαρωτή.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Μαθητής Γ' λυκείου

O Τάσος97 #Monsters of the Cosmos έγραψε στις 15:11, 03-05-13:

Νταξει δεν πειραζει Σε ευχαριστω παντως
Παράθεση

sydney96 (Βάσω)

Φοιτητής

H sydney96 έγραψε στις 15:18, 03-05-13:

Κοίτα,εμένα με βοήθησε αφάνταστα.Διάβαζα τη θεωρία κάθε κεφαλαίου από εκεί και εκτός από αυτές που μας έβαζαν σε σχολείο-φροντιστήριο έλυνα και το βοηθήματος.Ειδικά πριν γράψω διαγώνισμα σε κάθε κεφάλαιο το ξέσκιζα.Τώρα για τις εξετάσεις δε μου έχει μείνει κάτι για να λύσω γι'αυτό θα δανειστώ ένα άλλο βοήθημα από μια φίλη μου για να κοιτάξω τις συνδυαστικές του και τα διαγωνίσματα που έχει.Κάπως έτσι το είχα από την αρχή στο μυαλό μου.
Για τα παραδείγματα που ρώτησες πιο πάνω,είναι αρκετά ναι.Κάτω από κάθε κομματάκι θαωρίας έχει και από μια λυμένη εφαρμογή με κάμποσα ερωτήματα και πολλές φορές δίπλα ένα πλαισιάκι με μεθοδολογία.
Μπορείς να κάνεις κι εσύ βέβαια σύγκριση και να το κοιτάξεις όταν πας να αγοράσεις.
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Μαθητής Γ' λυκείου

O Τάσος97 #Monsters of the Cosmos έγραψε στις 15:27, 03-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από sydney96
Κοίτα,εμένα με βοήθησε αφάνταστα.Διάβαζα τη θεωρία κάθε κεφαλαίου από εκεί και εκτός από αυτές που μας έβαζαν σε σχολείο-φροντιστήριο έλυνα και το βοηθήματος.Ειδικά πριν γράψω διαγώνισμα σε κάθε κεφάλαιο το ξέσκιζα.Τώρα για τις εξετάσεις δε μου έχει μείνει κάτι για να λύσω γι'αυτό θα δανειστώ ένα άλλο βοήθημα από μια φίλη μου για να κοιτάξω τις συνδυαστικές του και τα διαγωνίσματα που έχει.Κάπως έτσι το είχα από την αρχή στο μυαλό μου.
Για τα παραδείγματα που ρώτησες πιο πάνω,είναι αρκετά ναι.Κάτω από κάθε κομματάκι θαωρίας έχει και από μια λυμένη εφαρμογή με κάμποσα ερωτήματα και πολλές φορές δίπλα ένα πλαισιάκι με μεθοδολογία.
Μπορείς να κάνεις κι εσύ βέβαια σύγκριση και να το κοιτάξεις όταν πας να αγοράσεις.
ναι. Εμενα με απασχολει να πολλά παραδειγματα γιατι πχ το σχολικο βιβλιο ειχε 1-2 παραδειγματα και συνηθως δε σε βοηθουσαν στη λυση καποιας ασκησης
Παράθεση

sydney96 (Βάσω)

Φοιτητής

H sydney96 έγραψε στις 15:36, 03-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97
ναι. Εμενα με απασχολει να πολλά παραδειγματα γιατι πχ το σχολικο βιβλιο ειχε 1-2 παραδειγματα και συνηθως δε σε βοηθουσαν στη λυση καποιας ασκησης
Τρίχες είχε το σχ.βιβλίο αλλά τέλος πάντων.Ακόμα και οι ασκήσεις του είναι τόσο λίγες,που λίγα γενικά θα σου προσφέρουν.Αν δεν έχεις σκοπό να πας φροντιστήριο και αν ο μαθηματικός σας δεν ενδιαφέρεται και πολύ μην περιμένεις να κάνεις πολλά χωρίς ένα καλό βοήθημα.
Εμένα με έσωσε πολλές φορές όταν στο σχολείο ο μαθηματικός μας "έτρεχε" πολύ στην ύλη,αφού έκανε 2-3 ασκήσεις από κάθε κεφάλαιο και στο φροντιστήριο ήμασταν φυσικά πολύ πιο πίσω.
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Μαθητής Γ' λυκείου

O Τάσος97 #Monsters of the Cosmos έγραψε στις 15:41, 03-05-13:

Ας μη συζητησουμε για το σχολειο γιατι θα βγουμε εκτος θεματος, αλλα με καλυψε σε αρκετα ο μαθηματικος.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stelios1997

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Stelios1997
Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 231 μηνύματα.

O Stelios1997 έγραψε στις 18:42, 30-05-13:

Καλησπέρα ψάχνω βοηθήματα για θετική κατεύθυνση Μαθηματικά,Φυσική,Χημεία καθώς και γενικής παιδείας Άλγεβρα,Γεωμετρία,Φυσική και Χημεία.Έχει να προτείνει κανείς κάποιο καλό; Γράφω ενδεικτικά ότι θέλω να έχει αναλυτικά την θεωρία, λυμένες ασκήσεις και ασκήσεις για λύση κλιμακούμενης δυσκολίας.

Ευχαριστώ
Παράθεση

Xaris SSSS

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 1,825 μηνύματα.

O Xaris SSSS Stayin' Alive έγραψε στις 20:35, 11-06-13:

Για μαθηματικά τι προτείνετε? Παπαδάκη ή Στεργίου/Νάκης?
Παράθεση

aggressive

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη aggressive
H aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H aggressive έγραψε στις 22:48, 03-07-13:

Για άλγεβρα πιστεύω το καλύτερο είναι των Στεργίου και Νάκη. Πολύ καλύτερο από το αντίστοιχο του Μπάρλα.
Αναλυτική θεωρία, αρκετά λυμένα θέματα και μετά πολλές εύκολες και δύσκολες ασκήσεις.
Παράθεση

Stelios1997

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Stelios1997
Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 231 μηνύματα.

O Stelios1997 έγραψε στις 23:53, 03-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από daphne4
Για άλγεβρα πιστεύω το καλύτερο είναι των Στεργίου και Νάκη. Πολύ καλύτερο από το αντίστοιχο του Μπάρλα.
Αναλυτική θεωρία, αρκετά λυμένα θέματα και μετά πολλές εύκολες και δύσκολες ασκήσεις.
Κορυφή, είχα φέτος το αντίστοιχο της α λυκείου.Ψήνομαι να πάρω και γεωμετρία του χρόνου.
Παράθεση

aggressive

Μαθητής Γ' λυκείου

H aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H aggressive έγραψε στις 00:45, 04-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Stelios1997
Κορυφή, είχα φέτος το αντίστοιχο της α λυκείου.Ψήνομαι να πάρω και γεωμετρία του χρόνου.
Και εγώ το είχα φέτος στην άλγεβρα ..
Μίιια λέξη, κάψιμο...
Παράθεση

Brainiac28

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Brainiac28
Ο Brainiac28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O Brainiac28 Wolf έγραψε στις 23:09, 08-08-13:

Πέρα απο μαθηματικά;
Παράθεση

Anastasia S.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anastasia S.
H Anastasia S. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Anastasia S. έγραψε στις 23:21, 08-08-13:

χημεια σαλτερης,φυσικη μαθιουδακης- παναγιωτοπουλος και γενικης και κατευθηνσης
Παράθεση

NikosDim

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NikosDim
Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 162 μηνύματα.

O NikosDim έγραψε στις 23:23, 08-08-13:

Μαθηματικά κατ για αρχή Σαββάλα και μετά Μπάρλα.
Χημεία κατ Σαλτερή
Φυσική κατ Σαββάλα
Άλγεβρα Σαββάλα
Παράθεση

aggressive

Μαθητής Γ' λυκείου

H aggressive έγραψε στις 20:10, 09-08-13:

όχι πολύ πολύ σαλτερή, γιατί θα σαλτάρουμε.
Παράθεση

Dark_Shadow

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dark_Shadow
Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O Dark_Shadow Είμαι ένα δέντρο,κόντρα στον αέρα... έγραψε στις 00:27, 10-08-13:

Χημεία μην κολλάτε στο Σαλτερή.
Μαθηματικά μη κολλάτε στο Μπάρλα.
Φυσική μη κολλάτε στο Σαββάλα
Παράθεση

aggressive

Μαθητής Γ' λυκείου

H aggressive έγραψε στις 00:28, 10-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από NikosDim
Μαθηματικά κατ για αρχή Σαββάλα και μετά Μπάρλα.
Χημεία κατ Σαλτερή
Φυσική κατ Σαββάλα
Άλγεβρα Σαββάλα
Χμμμ... εγώ έχω τα εξής:
-Φυσική κατ και γεν: μαθιουδάκη και παναγιωτακόπουλο. Πολύ καλή παρουσίαση της θεωρίας και μου αρέσει που χωρίζει τις λυμένες ασκήσεις σε διάφορες κατηγορίες, σε αντίθεση με των αδελφών Σαββάλα που είχα στην Α'.
-Μαθηματικά κατ: παπαδάκης. Όταν το τελειώσω θα πάρω Μπάρλα!!
-Μαθηματικά γεν έχω Στεργίου-Νάκη και Μπάρλα.
-Γεωμετρία Μπάρλας
-Χημεία κατ και γεν κλασσικά Σαλτερής.
-Έκθεση έχω κάποια βιβλία που είναι για όλες τις τάξεις του λυκείου.
Παράθεση

physicscrazy

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη physicscrazy
Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 178 μηνύματα.

O physicscrazy έγραψε στις 20:24, 22-08-13:

εγω εχω:

αλγεβρα γενικης :παπαδακη και μπαρλα
γεωμετρια: βασιλακη
μαθηματικα κατευθυνσης: στεργιου και μπαρλα
φυσικη γενικης: σαββαλα
φυσικη κατευθυνσης: μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλο και σαββαλα
χημεια: σαλτερη
εκθεση:μπατζινα (εκδοσεις ζητη) και ενα για ολο το λυκειο.
Παράθεση

aggressive

Μαθητής Γ' λυκείου

H aggressive έγραψε στις 19:54, 27-08-13:

Όσον αφορά την φυσική κατ και την φυσική γεν, πέρα από μαθιουδάκη-παναγιωτακόπουλο υπάρχει κάποιο βοήθημα με πιο δύσκολες ασκήσεις?? Του μαθ-παναγ. απλά στο τέλος έχει 2-3 πιο ανεβασμένες.

Για δεύτερη γύρα με πιο ζόρικες ασκήσεις τι προτείνετε?
Παράθεση

Χαράλαμπος Χ.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος Χ.
Ο Χαράλαμπος Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

O Χαράλαμπος Χ. έγραψε στις 20:13, 27-08-13:

Εγώ θα πρότεινα τον εξής συνδυασμό, ο οποίος, αν είδα σωστά, έχει ήδη αναφερθεί:

Μαθηματικά Κατεύθυνσης: Β.Παπαδάκη
Είναι ό,τι πρέπει, αν διαβαστεί σωστά, και δουλευτεί σωστά.
Ο Μπάρλας είναι σαφώς δευτερεύων, με ωραίες λυμένες και πιο εξεζητημένες ασκήσεις.

Φυσική Κατεύθυνσης: Αφών Σαββάλα ή Μάθιου & Παναγιωτακόπουλου
Είναι και τα δύο ικανοποιητικά, ιδίως για Β'.
(Δε νομίζω πως έχουν μόνο 2 - 3 δύσκολες.)

Χημεία Κατεύθυνσης: Κωστάκη (Σαλτερή, προφανώς)
Δε βρίσκω λόγο να ξεκολλήσει κανείς, ιδίως στη Β', όπου έχετε χρόνο να το ψάξετε με τη Χημεία, αρκεί να μη σας παρασύρει.
Και, προφανώς, σε ετοιμάζει για τα πάντα.

Φυσική Γενικής: Δεν ξέρω, είχα καταπληκτικό καθηγητή στο σχολείο.
Χημεία Γενικής: Το βοήθημα είναι μάλλον αχρείαστο, αλλά λογικά Κωστάκη, ιδίως για όσους έχουν κόλλημα με τη Χημεία.

Σημείωση: Τα προτείνω με μικρές επιφυλάξεις, μιας και έχει αλλάξει η ύλη σας.
Παράθεση

KotCoC100

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη KotCoC100
Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O KotCoC100 Have a nice day! :) έγραψε στις 20:38, 01-09-13:

Σκέφτομαι για τη Χημεία γενικής να αγοράσω το βοήθημα Σαββάλα, αλλά μιας και βλέπω ότι έχει εκδοθεί το 2006 από τότε έχει αλλάξει η ύλη και είναι ελλιπές;
Παράθεση

physicscrazy

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη physicscrazy
Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 178 μηνύματα.

O physicscrazy έγραψε στις 21:07, 01-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από KotCoC100
Σκέφτομαι για τη Χημεία γενικής να αγοράσω το βοήθημα Σαββάλα, αλλά μιας και βλέπω ότι έχει εκδοθεί το 2006 από τότε έχει αλλάξει η ύλη και είναι ελλιπές;
οχι και εγω αυτο εχω(σαλτερης).ειναι μια χαρα.
Παράθεση

KotCoC100

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη KotCoC100
Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O KotCoC100 Have a nice day! :) έγραψε στις 21:42, 01-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από physicscrazy
οχι και εγω αυτο εχω(σαλτερης).ειναι μια χαρα.
Γενικά του Σαββάλα για τα θετικά μαθήματα γενικής (Άλγεβρα, Γεωμετρία, Χημεία) είναι αξιόπιστα και καλά;
Παράθεση

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ
H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 2,522 μηνύματα.

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 15:42, 11-09-13:

Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί.
Θέλω βοηθήματα για τα 3 μαθήματα της θετικής (μαθηματικά,φυσικη,χημεια) .
Όμως λέτε πως η ύλη άλλαξε και αυτό με προβληματίζει.
Μπορείτε να μου προτείνετε βοηθήματα που να έχουν τη σωστή ύλη, να μην έχουν ελλείψεις και να είναι ένας τόμος; Δηλαδή όχι Α και Β τόμος για μαθηματικά. Να είναι αυτοτελή.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ : 11-09-13 στις 15:48.
Παράθεση

aggressive

Μαθητής Γ' λυκείου

H aggressive έγραψε στις 22:22, 03-12-13:

έχοντας λύσει στην άλγεβρα τα βοηθήματα του Παπαδάκη, του μπάρλα, του Στεργίου-νάκη και του Μαυρίδη καταλήγω στο συμπέρασμα πως τις καλύτερες ασκήσεις και τις περισσότερες συνδυαστικές τις έχει ο Παπαδάκης πάντως, αλλά και πάλι όχι κάτι τρομερό.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους