Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,982 εγγεγραμμένα μέλη και 2,809,549 μηνύματα σε 79,741 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 805 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

ΗΜΜΥ vs ΣΕΜΦΕ ΕΜΠ

Demlogic

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Demlogic
Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 597 μηνύματα.

O Demlogic λ έγραψε στις 18:14, 07-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από vikam18
κοιτα εγω προσωπικα δεν μπηκα ημμυ γιατι ολοι εκει μεσα νομιζετε οτι ειστε οι καλυτεροι επιστημονες τησ ελλαδασ ..εχω ακουσει μαλιστα απο ημμυτη οτι κανετε καλυτερα μαθηματικα απο εμασ χωρις να ξερετε καν τι σημαινει πραγματικη η μιγαδικη αναλυση ..φιλε μου στους ημμυ μπηκες μαζι με αλλουσ 1000 ημμυτεσ καθε χρονο ...δεν εισαι στη NASA ..βλεπω τ σεμφε vs ημμυ πιο προκλιτικο θεμα χχχααχ
1ον Η μιγαδικη αναλυση δεν ηταν στην υλη που εχω διδαχθει εγω και εσυ, και η γνωση για την υπαρξη της δεν εχει να λεει κατι (Ασχετα οτι γνωριζω την υπαρξη της, και υπαρχει σχετικο μαθημα στους ΗΜΜΥ)

2ον Δεν υποστηριξα οτι μπηκα στην ΝΑΣΑ

Απο την αλλη πλευρα, ακουω οτι οι ΣΕΜΦιτες ειναι μια σχολη στην οποια κωλοβαρανε οι φοιτητες, και στην τελικη δε ξερεις τι βγαινεις, Ουτε φυσικος ουτε μαθηματικος.

προκλητικο*

ναι στο απλα ευκολη ημουν υπερβολικος ..αλλα επειδη ειχα κ εγω αυτο τ ερωτημα ''να παω ημμυ η σεμφε '' εψαξα 3 χρονια κ ακομα κ μαθητες των ημμυ μου ειπαν οτι η σεμφε κανει πλ πιο δυσκολα μαθηματικα κ φυσικες κ πως γενικα ειναι πιο δυσκολη ..οταν μπω θα σ πω γιατι κ ενασ παρα πλ καλος μ φιλος μπηκε ημμυ φετοσ οποτε θα συγκρινουμε πιο ουσιαστικα...επισησ σε παρακαλω μην χρησιμοποιεισ ειρωνικο ηφος απλα επειδη εχεισ τ pc μπροστα σ ..προσπαθησε οπωσ κανω κ εγω να μεινεισ ηρεμος
1ον Ο φιλος σου μπορει να ειναι πιο εξυπνος και να του φανει πιο ευκολη η σχολη ενω εσυ πιο χαζος και να σου φανει πιο δυσκολη (ή το αντιστροφο). Η συγκριση δεν θα ειναι αντικειμενικη.

2ον Λογικο να εχετε πιο πολλα μαθηματικα. Αλλα γενικοτερα η σχολη σας απο αυτα που ακουω δεν ειναι πιο δυσκολη απο το ΗΜΜΥ για κανεναν λογο. Θα ηθελα να δω τον Γιωργο να εκφερει αποψη ^_^.

3ον ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ > ΣΕΜΦΕ σε δυσκολια με το ιδιο σκεπτικο (πραγμα που νομιζω οτι ισχυει κιολας)

4ον Επιπλεον πρεπει να μετρησεις ως παραγοντα το γεγονος οτι στο ΣΕΜΦΕ μπαινει και καποιος με 16, ενω στο ΗΜΜΥ με 19. Αλλιως ειναι να φαινονται σε καποιον αριστο τα μαθηματα ΠΑΛΟΥΚΙΑ και αλλιως σε καποιον μετριο. (Ασφαλως υπαρχουν και στο σεμφε αριστοι, ομως υπαρχουν και πολλοι μετριοι που υπερβαλλουν στην δυσκολια της)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νηρηίς : 07-09-12 στις 18:38. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vikam18

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη vikam18
Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 780 μηνύματα.

O vikam18 έγραψε στις 18:16, 07-09-12:

κοιτα εγω δεν εγραψα πανελληνιες κ ειπα ααα ωραια εγραψα 19.000 κ θα μπω ημμυ..καταρχας απο 3η γυμνασιου αρχισα να ψαχνω την σεμφε ..ρωτησα καθηγητες ακομα κ του τμηματος σασ κ εμαθα πολλα ..οσο για το αν βγαινεις μαθηματικος η φυσικος μαλλον μονο εσυ δν τ ξερεισ μιασ κ παιρνεισ στ 3 ετος κατευθυνση κ τοτε επιλεγεισ τι απο τα δυο θες να βγεις ...οσο για το 1 μπορει να μην ξερω τι ειναι εχω ομως ακουσει οτι ειναι παρα πλ σημαντικο μαθημα κ ενα μεγαααααλο κομματο στ μαθηματικο τ οποιο εσεισ αγνοειται ...αλλο επιπεδο μαθηματικων εσεισ αλλο εμεισ ..αλλωστε τ λεει κ τ ονομα ..
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας (ΑΕΙ/Κομοτηνή) . Έχει γράψει 3,552 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 18:18, 07-09-12:

Κάτι άσχετο... Οταν τελειώνει κάποιος ΣΕΜΦΕ και θέλει να εργαστεί ως καθηγητής, διορίζεται ως μαθηματικός ή ως φυσικός;
Εχω ακούσει απο γνωστους οτι η ΣΕΜΦΕ είναι ενα τμήμα που κάνεις λίγο απ' όλα. Δεν εστιάζεις κάπου. Λίγα μαθηματικά, λίγη φυσική...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vikam18

Διάσημο Μέλος

O vikam18 έγραψε στις 18:20, 07-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Κάτι άσχετο... Οταν τελειώνει κάποιος ΣΕΜΦΕ και θέλει να εργαστεί ως καθηγητής, διορίζεται ως μαθηματικός ή ως φυσικός;
Εχω ακούσει απο γνωστους οτι η ΣΕΜΦΕ είναι ενα τμήμα που κάνεις λίγο απ' όλα. Δεν εστιάζεις κάπου. Λίγα μαθηματικά, λίγη φυσική...
οχι..στα πρωτα δυο χρονια παιρνεισ βασικεσ γνωσεις μαθηματικων,φυσικησ κ πληροφορικης κ μηχανικης ..στ 3 ετος ομωσ παιρνεισ κατευθυνση κ εκει διαλεγεις αν θεσ να γινεισ φυσικοσ (κανεισ μονο φυσικη ) η μαθηματικοσ ( μονο μαθηματικα ) ...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demlogic

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 597 μηνύματα.

O Demlogic λ έγραψε στις 18:22, 07-09-12:

κοιτα εγω δεν εγραψα πανελληνιες κ ειπα ααα ωραια εγραψα 19.000 κ θα μπω ημμυ..καταρχας απο 3η γυμνασιου αρχισα να ψαχνω την σεμφε ..ρωτησα καθηγητες ακομα κ του τμηματος σασ κ εμαθα πολλα ..οσο για το αν βγαινεις μαθηματικος η φυσικος μαλλον μονο εσυ δν τ ξερεισ μιασ κ παιρνεισ στ 3 ετος κατευθυνση κ τοτε επιλεγεισ τι απο τα δυο θες να βγεις ...οσο για το 1 μπορει να μην ξερω τι ειναι εχω ομως ακουσει οτι ειναι παρα πλ σημαντικο μαθημα κ ενα μεγαααααλο κομματο στ μαθηματικο τ οποιο εσεισ αγνοειται ...αλλο επιπεδο μαθηματικων εσεισ αλλο εμεισ ..αλλωστε τ λεει κ τ ονομα ..
Τι εμαθες ακριβως, γιατι αυτα που μεταφερεις ειναι ακριβως τα αντιθετα απο αυτα που εχω μαθει εγω. Ναι ρε παιδι μου κανετε περισσοτερα μαθηματικα. Χαιρω πολυ. Η σχολη σου ειναι 50% μαθηματικα 50% φυσικη. Εμενα ειναι Ηλεκτρολογος μηχανικος και μηχανικος υπολογιστων. Γινεσαι μηχανικος υπολογιστων και ηλεκτρολογος μηχανικος. Επαγγελμα που δινει πολλες διεξοδους που απαιτουν πολλα μαθηματικα. Μαθαινεις οτι σου χρειαζεται. Δε μαθαινεις ολη την επιστημη των μαθηματικων. Και εσυ πιστεψε με δε θα μαθεις πολλους σημαντικους τομεις των μαθηματικων, και σε σχεση με τον σπουδαστη του Μαθηματικου θα εισαι σε χαμηλοτερο επιπεδο σε γνωσεις. Αλλα θα ξερεις πολυ περισσοτερη φυσικη απο αυτον.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vikam18

Διάσημο Μέλος

O vikam18 έγραψε στις 18:24, 07-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Demlogic
3ον ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ > ΣΕΜΦΕ σε δυσκολια με το ιδιο σκεπτικο (πραγμα που νομιζω οτι ισχυει κιολας)

4ον Επιπλεον πρεπει να μετρησεις ως παραγοντα το γεγονος οτι στο ΣΕΜΦΕ μπαινει και καποιος με 16, ενω στο ΗΜΜΥ με 19. Αλλιως ειναι να φαινονται σε καποιον αριστο τα μαθηματα ΠΑΛΟΥΚΙΑ και αλλιως σε καποιον μετριο. (Ασφαλως υπαρχουν και στο σεμφε αριστοι, ομως υπαρχουν και πολλοι μετριοι που υπερβαλλουν στην δυσκολια της)
το μαθηματικο vs σεμφε ειναι αλλη ιστορια κ δεν ειναι του θεματος ...οσο για τ αλλο πρεπει να καταλαβεις οτι αυτα που κανεισ στ λυκειο δεν ειναι τιιιιιιιποτα ...και καποιοσ με 16.000 μια χαρα μπορει να παρακολουθησει κ να γινει 400 φορες καλυτεροσ απο εσενα κ μενα ..ολα στη σχολη φαινονται ...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη natasoula... : 08-09-12 στις 00:49. Αιτία: Διόρθωση παράθεσης
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Bemanos
Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,495 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε στις 18:30, 07-09-12:

1ον Ο φιλος σου μπορει να ειναι πιο εξυπνος και να του φανει πιο ευκολη η σχολη ενω εσυ πιο χαζος και να σου φανει πιο δυσκολη (ή το αντιστροφο). Η συγκριση δεν θα ειναι αντικειμενικη.

2ον Λογικο να εχετε πιο πολλα μαθηματικα. Αλλα γενικοτερα η σχολη σας απο αυτα που ακουω δεν ειναι πιο δυσκολη απο το ΗΜΜΥ για κανεναν λογο. Θα ηθελα να δω τον Γιωργο να εκφερει αποψη ^_^.

για το 4ο θεμα ,να πω οτι η βαση δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση με την δυσκολια της σχολης. Το φυσικο Κρητης ΠΧ που μπορει να εχει 13 κατι βαση μπορει ευκολα να συναγωνιστει σε δυσκολια μια σχολη ημμυ. Ας μην καβαλαμε το καλαμι. Απο την στιγμη που μπηκες σε μια σχολη δεν εχει σημασια αν εβγαλες 13 ή 19999 μορια,απλα μενει στην ιστορια.Ειναι σαν να συγκρινετε τον βαθμο του απολυτηριου γυμνασιου και με βαση αυτο να λετε ποιος ειναι καλυτερος
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vikam18

Διάσημο Μέλος

O vikam18 έγραψε στις 18:33, 07-09-12:

Τι εμαθες ακριβως, γιατι αυτα που μεταφερεις ειναι ακριβως τα αντιθετα απο αυτα που εχω μαθει εγω. Ναι ρε παιδι μου κανετε περισσοτερα μαθηματικα. Χαιρω πολυ. Η σχολη σου ειναι 50% μαθηματικα 50% φυσικη. Εμενα ειναι Ηλεκτρολογος μηχανικος και μηχανικος υπολογιστων. Γινεσαι μηχανικος υπολογιστων και ηλεκτρολογος μηχανικος. Επαγγελμα που δινει πολλες διεξοδους που απαιτουν πολλα μαθηματικα. Μαθαινεις οτι σου χρειαζεται. Δε μαθαινεις ολη την επιστημη των μαθηματικων. Και εσυ πιστεψε με δε θα μαθεις πολλους σημαντικους τομεις των μαθηματικων, και σε σχεση με τον σπουδαστη του Μαθηματικου θα εισαι σε χαμηλοτερο επιπεδο σε γνωσεις. Αλλα θα ξερεις πολυ περισσοτερη φυσικη απο αυτον.
ξερεισ οτι τ τμημα applied mathematics & physics στην αμερικη εχει την 3 μεγαλυτερη ζητηση ? οποτε ασε αυτουσ που τ εχουν ψαξει να μιλανε ...εγω προσωπικα μαθηματικος θελω να γινω ( οχι καθηγητης ) οχι μηχανικοσ ...δεν κανω απλα πιο πολλα μαθηματικα ..αλλα εμβαθυνω περισσοτερο ..καταλαβε την διαφορα ..κ οπως σου ξαναειπα ασε τ μαθηματικο στην απεξω ..

Τι εμαθες ακριβως, γιατι αυτα που μεταφερεις ειναι ακριβως τα αντιθετα απο αυτα που εχω μαθει εγω.
δεν νομιζω να ξερεις κ πολλα μιασ και αγνοουσεσ οτι απο σεμφε διαλεγεις αν θες να γινεις μαθηματικοσ η φυσικος κατι που ειναι το πιο βασικο της σχολης..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νηρηίς : 07-09-12 στις 18:39. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demlogic

Μαθητής Α' γυμνασίου

O Demlogic λ έγραψε στις 18:36, 07-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Bemanos
για το 4ο θεμα ,να πω οτι η βαση δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση με την δυσκολια της σχολης. Το φυσικο Κρητης ΠΧ που μπορει να εχει 13 κατι βαση μπορει ευκολα να συναγωνιστει σε δυσκολια μια σχολη ημμυ. Ας μην καβαλαμε το καλαμι. Απο την στιγμη που μπηκες σε μια σχολη δεν εχει σημασια αν εβγαλες 13 ή 19999 μορια,απλα μενει στην ιστορια.Ειναι σαν να συγκρινετε τον βαθμο του απολυτηριου γυμνασιου και με βαση αυτο να λετε ποιος ειναι καλυτερος
Φυσικα και εχει σχεση.

Και φυσικα αλλιως αντιλαμβανονταν την δυσκολια οι συμμαθητες μου, και αλλιως εγω. Για μενα το 99% των ασκησεων ηταν ευκολες. Για εκεινους το 50% ηταν ευκολες.

Δεν ειναι θεμα καλαμιου, απλα γινετε λιγο αντικειμενικοι γιατι αυτα που διαβαζω ειναι γραφικα. Συμφωνω πως ισως το 17κ μορια με το 18κ μορια σε μερικα ατομα να μην εχει διαφορα. Αλλα το 15 με το 19 εχει τεραστια διαφορα. Δειχνει πολλα πραγματα για το ατομο. Οχι μονο ευφυια και μαθησιακη ικανοτητα, αλλα και πειθαρχια, οργανωση κλπ κλπ
-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,400 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 18:36, 07-09-12:

Θα ηθελα να δω τον Γιωργο να εκφερει αποψη ^_^.
Η άποψή μου είναι να ξεκαβαλήσεις λίγο. Σε μια Σχολή μπήκες, δεν πήρες και Nobel.
17 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demlogic

Μαθητής Α' γυμνασίου

O Demlogic λ έγραψε στις 18:37, 07-09-12:

δεν νομιζω να ξερεις κ πολλα μιασ και αγνοουσεσ οτι απο σεμφε διαλεγεις αν θες να γινεις μαθηματικοσ η φυσικος κατι που ειναι το πιο βασικο της σχολης..
Προφανως και το γνωριζα. Αλλα δεν ηξερα οτι εχετε επαγγελματικα δικαιωματα σε αυτο. Τωρα μολις αφου εψαξα ειδα οτι προσφατα αποκτησατε

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Η άποψή μου είναι να ξεκαβαλήσεις λίγο. Σε μια Σχολή μπήκες, δεν πήρες και Nobel.
Μη βγαινεις off - topic. Πες μας την αποψη σου απλα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νηρηίς : 07-09-12 στις 18:50. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φοιτητής

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,495 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε στις 18:41, 07-09-12:

Φυσικα και εχει σχεση.

Και φυσικα αλλιως αντιλαμβανονταν την δυσκολια οι συμμαθητες μου, και αλλιως εγω. Για μενα το 99% των ασκησεων ηταν ευκολες. Για εκεινους το 50% ηταν ευκολες.

Δεν ειναι θεμα καλαμιου, απλα γινετε λιγο αντικειμενικοι γιατι αυτα που διαβαζω ειναι γραφικα. Συμφωνω πως ισως το 17κ μορια με το 18κ μορια σε μερικα ατομα να μην εχει διαφορα. Αλλα το 15 με το 19 εχει τεραστια διαφορα. Δειχνει πολλα πραγματα για το ατομο. Οχι μονο ευφυια και μαθησιακη ικανοτητα, αλλα και πειθαρχια, οργανωση κλπ κλπ
λες παπαριες.Γνωριζεις εσυ τι γινετε σε καθε οικογενια για να μπορεις να αποφανθεις για την μαθησιακη ικανοτητα καπιου? Για να γραψεις στις πανελληνιες περα απο διαβασμα χρειαζεσαι ψυχολογικη υποστηριξη απο την οικογενια , καθως και οικονομικη υποστηριξη , καθως χωρις φροντ δυσκολα γραφει κανεις.Επισης μπορει να ασχοληθει καποιος σοβαρα , αφου μπει στην σχολη δεν ειναι τελεσιδικο το γεγονος αφου εγραψε 13 δεν μπορει να βλετιωθει
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vikam18

Διάσημο Μέλος

O vikam18 έγραψε στις 18:42, 07-09-12:

Φυσικα και εχει σχεση.

χαχαχααχχαχααχ ρε φιλε εισαι παρα πλ καβαλημενος σοβαρα ...δεν μαρεσει να προσβαλω κανεναν αλλα εσυ εισαι ξεχωριστη περιπτωση ..μεσα στη σχολη θα σ φυγει το κλαπετο με τα μυαλα που θα συναντησεις
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demlogic

Μαθητής Α' γυμνασίου

O Demlogic λ έγραψε στις 18:44, 07-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Bemanos
λες παπαριες.Γνωριζεις εσυ τι γινετε σε καθε οικογενια για να μπορεις να αποφανθεις για την μαθησιακη ικανοτητα καπιου? Για να γραψεις στις πανελληνιες περα απο διαβασμα χρειαζεσαι ψυχολογικη υποστηριξη απο την οικογενια , καθως και οικονομικη υποστηριξη , καθως χωρις φροντ δυσκολα γραφει κανεις.Επισης μπορει να ασχοληθει καποιος σοβαρα , αφου μπει στην σχολη δεν ειναι τελεσιδικο το γεγονος αφου εγραψε 13 δεν μπορει να βλετιωθει
Δε μιλαω για τις εξαιρεσεις. Και ολοι ξερουμε αλλα δεν παραδεχομαστε οτι αυτες οι λιγες εξαιρεσεις αποτελουν δικαιολογια για ολους τους τεμπεληδες.

χαχαχααχχαχααχ ρε φιλε εισαι παρα πλ καβαλημενος σοβαρα ...δεν μαρεσει να προσβαλω κανεναν αλλα εσυ εισαι ξεχωριστη περιπτωση ..μεσα στη σχολη θα σ φυγει το κλαπετο με τα μυαλα που θα συναντησεις
Κοιτα φιλε μου. Υπαρχουν δυο ειδη ανθρωπων

1οι Οι υποκριτες
2οι Οι Πραγματιστες

Οι πρωτοι παριστανουν τους ταπεινους, τους καλους , και ολα οσα αγαπαει ο κοινωνικος περιγυρος, ενω οι δευτεροι απλα λενε την πραγματικοτητα, διχως να ενδιαφερονται για την αντιδραση του πληθους.

Αυτη που γραφω ειναι η πραγματικοτητα. Τι θες να σου πω στατιστικα; Μια στις 100 ασκησεις απο αυτες που μου εδινε το φροντιστηριο μου με δυσκολευε για αυτο και δε τις ελυνα, με εκραζε ο καθηγητης μου και μου ελεγε οτι θα πατωσω γιατι ειμαι αλαζονας και δε λυνω ασκησεις.

Ενω οι συμμαθητες μου εβρισκαν τις 50 απο τις εκατο ευκολες, τις 30 απο τις εκατο μετριες και τις 20 απο τις εκατο δυσκολες.
Ο ενας περασε μαθηματικο ο αλλος φυσικο και ο αλλος οικονομικο.

Αμα για την αναφορα αυτων με σκοπο να υποστηριξω τα επιχειρηματα μου ειμαι καβαλημενος, τοτε λυπαμαι αλλα εχετε πολυ λανθασμενη αντιληψη των πραγματων
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νηρηίς : 07-09-12 στις 18:50. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φοιτητής

O Bemanos έγραψε στις 18:49, 07-09-12:

Δε μιλαω για τις εξαιρεσεις. Και ολοι ξερουμε αλλα δεν παραδεχομαστε οτι αυτες οι λιγες εξαιρεσεις αποτελουν δικαιολογια για ολους τους τεμπεληδες.
δεν ζεις στην ελβετια πολλοι δυσκολευονται
Παράθεση

vikam18

Διάσημο Μέλος

O vikam18 έγραψε στις 18:56, 07-09-12:

δεν χρειαζεται μυαλο για να γραψεισ στισ πανελληνιεσ ημμυτη φιλε μ ..διαβασμα χρειαζεται .. το μυαλο φαινεται σε μαθηματικα αλλου επιπεδου (μαθηματικη εταιρια κτλ κτλ ) ..αμα διαβασεισ στις πανελληνιεσ γραφεις .. ακομα στη ζωη σ δεν εχεις κανει τπτ ...οπως σ ειπε κ ενασ φιλος πριν σε μια σχολη μπηκεσ ..σιγα τ πραγμα..
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη antis
Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,357 μηνύματα.

O antis έγραψε στις 19:00, 07-09-12:

δεν χρειαζεται μυαλο για να γραψεισ στισ πανελληνιεσ ημμυτη φιλε μ
Όπως έχω γράψει και αλλού σταματήστε πια να συνδέεται τις πανελλήνιες με το πανεπιστήμιο και τον πτυχιούχο επαγγελματία....Αίσχος πια....όταν θα πάτε για δουλειά δεν θα σας ρωτήσουν πόσο γράψατε στις πανελλήνιες αλλά θα κοιτάξουν εαν είστε καλοί επαγγελματίες....λίγο πραγματικότητα και επαφή με το περιβάλλον δεν βλάπτει
Αφορά τον Demlogic
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

paladin_k20

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη paladin_k20
Ο paladin_k20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών Πάτρας . Έχει γράψει 124 μηνύματα.

O paladin_k20 έγραψε στις 19:03, 07-09-12:

Στο θεμα που κλειδωθηκε εγραψες αυτο.

Αλλα πιστεψε με στο ΗΜΜΥ ως δυσκολα μαθηματα δεν αναφερουν τα μαθηματικα. Εκει συνηθως χτυπανε τους καλυτερους βαθμους οι ΗΜΜΥτες.
Ο κολλητος μου μπηκε ΗΜΜΥ περυσι και μου ειπε οτι ειδικα στα μαθηματικα επειδη ο καθηγητης δεν ειναι ιδιαιτερα αυστηρος στη βαθμολογηση τα 10αρια μπαινουν αερα. Χαρακτηριστικο παραδειγμα ο ιδιος , υπολογιζε οτι εχει γραψει γυρω στο 7,5-8 αφου δεν τα ελυσε ολα και ξαφνικα βρεθηκε με ενα 10 και δεν το πιστευε. Μου εδειξε και PDF με βαθμολογιες και υπηρχαν παρα πολλα 10 και 9. Ενδεικτικα σου αναφερω οτι στη δικη μου σχολη κανεις δεν ειχε παρει 10 στο αντιστοιχο μαθημα (μεγαλυτερος βαθμος ενα μονο 9).
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη antis
Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,357 μηνύματα.

O antis έγραψε στις 19:06, 07-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από paladin_k20

Ο κολλητος μου μπηκε ΗΜΜΥ περυσι και μου ειπε οτι ειδικα στα μαθηματικα επειδη ο καθηγητης δεν ειναι ιδιαιτερα αυστηρος στη βαθμολογηση τα 10αρια μπαινουν αερα. Χαρακτηριστικο παραδειγμα ο ιδιος , υπολογιζε οτι εχει γραψει γυρω στο 7,5-8 αφου δεν τα ελυσε ολα και ξαφνικα βρεθηκε με ενα 10 και δεν το πιστευε. Μου εδειξε και PDF με βαθμολογιες και υπηρχαν παρα πολλα 10 και 9. Ενδεικτικα σου αναφερω οτι στη δικη μου σχολη κανεις δεν ειχε παρει 10 στο αντιστοιχο μαθημα (μεγαλυτερος βαθμος ενα μονο 9).
Σε εμάς ένας καθηγητής μας έλεγε το 10 είναι μόνο του Θεού ο μεγαλύτερος βαθμός που έβαζε ήταν το 8
Παράθεση

Demlogic

Μαθητής Α' γυμνασίου

O Demlogic λ έγραψε στις 19:10, 07-09-12:

δεν χρειαζεται μυαλο για να γραψεισ στισ πανελληνιεσ ημμυτη φιλε μ ..διαβασμα χρειαζεται .. το μυαλο φαινεται σε μαθηματικα αλλου επιπεδου (μαθηματικη εταιρια κτλ κτλ ) ..αμα διαβασεισ στις πανελληνιεσ γραφεις .. ακομα στη ζωη σ δεν εχεις κανει τπτ ...οπως σ ειπε κ ενασ φιλος πριν σε μια σχολη μπηκεσ ..σιγα τ πραγμα..
αλλα λεει η θεια μου αλλα ακουν τα αυτια μου. Δε μιλησα για μυαλο αλλα για μαθησιακες ικανοτητες. Ολοι εχουν μυαλο. Το θεμα ειναι πως λειτουργει αυτο. Ολοι εχουν ευφυιες. Αλλα η καθε μια ειναι διαφορετικη.

Δεν ειπα οτι δε χρειαζεται διαβασμα. Αλλα ξερω πολλα παιδακια που λιωσανε και δε καταφερανε και πολλα.

Προασωπικα αν ηθελα να γινω μαθηματικος θα επελεγα μαθηματικο και οχι ΣΕΜΦΕ. Γενικα δεν ακουω καλα λογια για το εν λογο πανεπιστημιο αλλα δε μπορω να ξερω επι προσωπικου. Μαρεσει το γεγονος οτι ασχολειται με δυο επιστημες που με ενδιαφερουν πολυ, και δε προσκρουει στα στεγανα της μονοπλευρης εξειδικευσης στα μαθηματικα μονο ή το φυσικο.

Αυτα που λεω τα πολλαπλασιαζετε επι 10 και με εχετε βγαλει διαολο. Ελπιζω αυτοι που παρατηρουν το ποστ να μην βλεπουν και αυτοι υπο το πρισμα της προκαταληψης που παρατηρειτε εσεις, και με τοσο φανατισμο. Τι ακριβως προσπαθειτε να αποδειξετε; εγω δεν εχω προσβαλει κανεναν μεχρι στιγμης και ουδεποτε υποστηριξα οτι ειμαι ανωτερος, ή πιο εξυπνος. Συζητηση για τις σχολες κανουμε.

Αρχική Δημοσίευση από antis
Όπως έχω γράψει και αλλού σταματήστε πια να συνδέεται τις πανελλήνιες με το πανεπιστήμιο και τον πτυχιούχο επαγγελματία....Αίσχος πια....όταν θα πάτε για δουλειά δεν θα σας ρωτήσουν πόσο γράψατε στις πανελλήνιες αλλά θα κοιτάξουν εαν είστε καλοί επαγγελματίες....λίγο πραγματικότητα και επαφή με το περιβάλλον δεν βλάπτει
Αφορά τον vikam18
Οσο για σενα φιλε μου τι να πω, προφανως και εχεις πολλα κομπλεξ και το παρατηρω συνεχεια σε αυτα που γραφεις. Αλλα αυτα δεν ειναι μεσα στο θεμα. Οποτε προσπαθησε να μη τα βγαζεις εδω.
-8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demlogic

Μαθητής Α' γυμνασίου

O Demlogic λ έγραψε στις 19:16, 07-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από paladin_k20

Θες να μου πεις οτι δεν υπαρχει καθηγητης στο ΗΜΤΥ που να βαζει 10αρια με το παραμικρο;
Δεν υπαρχουν καθηγητες στο ΗΜΜΥ ΕΜΠ (οπως και σε ολες τις σχολες ) που βαζουν 8αρι μαξ;
Αλλα ας μη ξεφευγουμε, η συγκριση ειναι ΗΜΜΥ και ΣΕΜΦΕ.
Παράθεση

vikam18

Διάσημο Μέλος

O vikam18 έγραψε στις 19:18, 07-09-12:

1)ασ ριξουμε λιγο τους τονους ..κοιτα οταν λεσ οτι εσενα το 99% των ασκησεων σου φαινονται ευκολεσ ενω τν συμμαθητων σ τ 50% νομιζω οτι φαινεται να νομιζεις πως εισαι ανωτερος ...
2)λες οτι δεν προσβαλεις ενω λες στν φιλο οτι εχει πολλα κομπλεξ ..
3) εσυ καλα καλα δεν ξερεις τι ειναι σεμφε οποτε ναι θα διαλεγεσ μαθηματικο .,.εγω τ εψαξα 3 χρονια , εχω πολλους φιλους σεμφε κ νομιζω πως μου ταιριαζει πλ καλυτερα ..κ να τονισω οτι σεβομαι παρα πλ τους μαθηματικουσ (εκπα ) κ δν λεω πως η σχολη μ ειναι καλυτερη αλλα νομιζω ειναι διαφορετικη ..αντιθετα ενω εχω φιλουσ κ στουσ ημμυ κ τ θεωρω παρα πλ καλη σχολη δεν μ αρεσει η ανωτεροτητα που πλοι απο εσασ βγαζουν προσ τα εξω ..
Παράθεση

Demlogic

Μαθητής Α' γυμνασίου

O Demlogic λ έγραψε στις 19:24, 07-09-12:

1)ασ ριξουμε λιγο τους τονους ..κοιτα οταν λεσ οτι εσενα το 99% των ασκησεων σου φαινονται ευκολεσ ενω τν συμμαθητων σ τ 50% νομιζω οτι φαινεται να νομιζεις πως εισαι ανωτερος ...
2)λες οτι δεν προσβαλεις ενω λες στν φιλο οτι εχει πολλα κομπλεξ ..
3) εσυ καλα καλα δεν ξερεις τι ειναι σεμφε οποτε ναι θα διαλεγεσ μαθηματικο .,.εγω τ εψαξα 3 χρονια , εχω πολλους φιλους σεμφε κ νομιζω πως μου ταιριαζει πλ καλυτερα ..κ να τονισω οτι σεβομαι παρα πλ τους μαθηματικουσ (εκπα ) κ δν λεω πως η σχολη μ ειναι καλυτερη αλλα νομιζω ειναι διαφορετικη ..αντιθετα ενω εχω φιλουσ κ στουσ ημμυ κ τ θεωρω παρα πλ καλη σχολη δεν μ αρεσει η ανωτεροτητα που πλοι απο εσασ βγαζουν προσ τα εξω ..
1 ) λεω την πραγματικοτητα. Δε σημαινει οτι ημουν ανωτερος, απλα ειχα μεγαλυτερη κλιση στα μαθηματικα
2 ) δε τον προσβαλω. Ολοι εχουμε κομπλεξ. Ο αριθμος διαφερει. Αλλοι εχουμε κομπλεξ για το μυαλο μας αλλοι για την ομορφαδα μας, αλλοι για τις ικανοτητες μας, αλλοι για την σχολη στην οποια φυτουμε. Τα κομπλεξ τεινουν να εκδηλωνονται οταν πλησιαζουμε και συζηταμε το θεμα στο οποιο το ατομο τα εχει.
3) πως δεν ξερω τι ειναι σεμφε, το εψαξα και εγω καθως τα μαθηματικα ηταν μια απο τις μεγαλες μου αγαπες. Ομως απο τον φυσικο μου ελαβα κακη κριτικη. Απο τον μαθηματικο μου ελαβα κακη κριτικη. Απο το ιντερνετ πολλοι το εκριναν αρνητικα, και δε το θεωρουσαν καλο τμημα. Αλλοι το αποκαλουσαν τμημα απατη. Με αυτα και με αυτα ειπα να μη το ρισκαρω καν να το βαλω. Οποτε εβαλα μαθηματικο πιο κατω στο μηχανογραφικο μου.
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vikam18

Διάσημο Μέλος

O vikam18 έγραψε στις 19:30, 07-09-12:

1 ) λεω την πραγματικοτητα. Δε σημαινει οτι ημουν ανωτερος, απλα ειχα μεγαλυτερη κλιση στα μαθηματικα
2 ) δε τον προσβαλω. Ολοι εχουμε κομπλεξ. Ο αριθμος διαφερει. Αλλοι εχουμε κομπλεξ για το μυαλο μας αλλοι για την ομορφαδα μας, αλλοι για τις ικανοτητες μας, αλλοι για την σχολη στην οποια φυτουμε. Τα κομπλεξ τεινουν να εκδηλωνονται οταν πλησιαζουμε και συζηταμε το θεμα στο οποιο το ατομο τα εχει.
3) πως δεν ξερω τι ειναι σεμφε, το εψαξα και εγω καθως τα μαθηματικα ηταν μια απο τις μεγαλες μου αγαπες. Ομως απο τον φυσικο μου ελαβα κακη κριτικη. Απο τον μαθηματικο μου ελαβα κακη κριτικη. Απο το ιντερνετ πολλοι το εκριναν αρνητικα, και δε το θεωρουσαν καλο τμημα. Αλλοι το αποκαλουσαν τμημα απατη. Με αυτα και με αυτα ειπα να μη το ρισκαρω καν να το βαλω. Οποτε εβαλα μαθηματικο πιο κατω στο μηχανογραφικο μου.
εδω δεν ξερεις οτι εχουμε δικαιωματα στον ασεπ ..πριν τ ειδες..αυτο ειναι τ πιο βασικο ..εγω στ μηχανογραφικο μ εβαλα μονο σεμφε κ μαθηματικο..γιατι τ μαθηματικα ειναι η μονη μ αγαπη (''επιστημονικη'')...ψαξε λιγο για εναν μοσχιδη ..δεσ απο πια σχολη ειναι κ θα διαπυστωσεις οτι ολες οι σχολες ειναι εξισου καλεσ ..τ θεμα ειναι πσοο το παλευεισ ..αυτο τ παλικαρι ειναι απο σεμφε κ αυτη τ στιγμη ειναι το μεγαλυτερο ονομα στ εμπ ..απλα γιατι αυτος εχει τ κεφαλι χαμηλα ,κανει αυτο που γουσταρει κ δεν κοιταει ονοματα..οσο καλη ειναι η ημμυ ειναι κ η σεμφε,και οι ναυπηγοι κ οι μαθηματικοι..γιατι απλα αναφερονται σε αλλουσ τομεις η καθεμια..η βαση ειναι 90% θεμα προτιμισησ ..

ααα..και ξαναλεω η κλιση δεν φαινεται στα μαθηματικα του λυκειου...μαλλον δεν εχεις ασχοληθει με μαθηματικα αλλου επιπεδου (διαγωνισμων) για αυτο δινεισ τοση σημασια στον βαθμο του λυκειου ..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη qwerty111 : 07-09-12 στις 20:21. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demlogic

Μαθητής Α' γυμνασίου

O Demlogic λ έγραψε στις 19:40, 07-09-12:

ααα..και ξαναλεω η κλιση δεν φαινεται στα μαθηματικα του λυκειου...μαλλον δεν εχεις ασχοληθει με μαθηματικα αλλου επιπεδου (διαγωνισμων) για αυτο δινεισ τοση σημασια στον βαθμο του λυκειου ..
Χαιρω πολυ. Και ο δασκαλακης τελειωσε ΗΜΜΥ και παρολα αυτα επεκτεινε το θεωρημα του Νας.
Χαιρω πολυ και το Μαθηματικο αθηνας εχει βγαλει 1002 καλυτερους μαθηματικους ή παρομοιου επιπεδου.

Σου ειπα οτι ελυνα τις ασκησεις τις ΕΜΕ που ξεφευγουν απο την γενικοτερη λογικη των ασκησεων της Γ.
Και επειδη εισαι κολλημενος και υποτιμας την 3η λυκειου μαθε οτι πολλα απο αυτα που μαθαινουμε στην
Γ λυκειου στο εξωτερικο τα μαθαινουν μεσα στο πανεπιστημιο. Και να εισαι σιγουρος αυτη τη στιγμη γνωριζω
για τα μαθηματικα πιο πολλα απο σενα. Εχω παρακολουθησει πολλα μαθηματα απο τις διαλεξεις του MIT, και
εχω ασχοληθει σε μικρο βαθμο με πανεπιστημιακη υλη. Τα μαθαινω με ευκολια , εμβαθυνω, και αναβω με αυτα.
Αυτα με κανουν να λεω οτι εχω κλιση λ.

Οχι σαν καποιους αλλους που αναπαριστωνται απο την x=α , αΕR
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη qwerty111 : 07-09-12 στις 20:20. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vikam18

Διάσημο Μέλος

O vikam18 έγραψε στις 19:52, 07-09-12:

Χαιρω πολυ. Και ο δασκαλακης τελειωσε ΗΜΜΥ και παρολα αυτα επεκτεινε το θεωρημα του Νας.
Χαιρω πολυ και το Μαθηματικο αθηνας εχει βγαλει 1002 καλυτερους μαθηματικους ή παρομοιου επιπεδου.

Σου ειπα οτι ελυνα τις ασκησεις τις ΕΜΕ που ξεφευγουν απο την γενικοτερη λογικη των ασκησεων της Γ.
Και επειδη εισαι κολλημενος και υποτιμας την 3η λυκειου μαθε οτι πολλα απο αυτα που μαθαινουμε στην
Γ λυκειου στο εξωτερικο τα μαθαινουν μεσα στο πανεπιστημιο. Και να εισαι σιγουρος αυτη τη στιγμη γνωριζω
για τα μαθηματικα πιο πολλα απο σενα. Εχω παρακολουθησει πολλα μαθηματα απο τις διαλεξεις του MIT, και
εχω ασχοληθει σε μικρο βαθμο με πανεπιστημιακη υλη. Τα μαθαινω με ευκολια , εμβαθυνω, και αναβω με αυτα.
Αυτα με κανουν να λεω οτι εχω κλιση λ.
τα θεματα που ανεβασε η ΕΜΕ ηταν κλασσικα θεματα γ'λυκειου :/ το τι μαθηματικα ξερω εγω δεν μπορεις να τ ξερεις και δεν εκανα την εγγραφη στο φορουμ για να προβαλω τισ γνωσεις μ ..αυτα τα κραταει ο καθενας για την παρτη του ..ασε που το τι εισαι θα τα δω στη σχολη ..τουσ ιδιουσ καθηγητεσ εχουμε στα μαθηματικα κ την φυσικη ...αφου εισαι τοσο γαματοσ θα τρελαθεισ στα 10 οταν εμεισ οι κοινοι θα παλευουμε να περασουμε τ μαθημα ..

Οχι σαν καποιους αλλους που αναπαριστωνται απο την x=α , αΕR
ρε νιωθω χαζος που μιλαω μαζι σ ..παντα κοροιδευα τυπουσ σαν εσενα χαχαχαχ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη qwerty111 : 07-09-12 στις 20:20. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassilis498

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,252 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 19:57, 07-09-12:

ΗΜΜΥ vs ΣΕΜΦΕ από ποια άποψη; από άποψη επαγγελματικών προοπτικών θα λεγα ΗΜΜΥ. Από άποψη δυσκολίας μάλλον ΣΕΜΦΕ. Από άποψη επιπέδου σπουδών και οι 2 κορυφή είναι.
Παράθεση

PolySol

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PolySol
H PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 387 μηνύματα.

H PolySol έγραψε στις 20:00, 07-09-12:

Κάποιος έχει ψωνιστεί για τα καλά στο ischool!Μα φυσικά ο Demlogic!Φίλε μου,χωρίς να θέλω να σε προσβάλω και μόνο το status σου να δει κανείς,το οποίο γράφει:ΠΑΡΑΔΕΞΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΩΤΕΡΟΤΗΤΑ ΣΟΥ,μπορεί άνετα να καταλάβει ότι μας μιλάς(μας γράφεις για την ακρίβεια)από το καλάμι σου που αιωρείται!Μια συμβουλή...ξεκαβάλα όσο είναι καιρός,γιατί στη σχολή σου μπαίνουν τόσοι πολλοί που πλέον η ανεργία είναι δεδομένη και τότε θα συνειδητοποιήσεις ότι το ψώνισμά σου δεν είχε απολύτως κανένα νόημα,γι' αυτό καλά θα κάνεις να μην υποτιμάς κανέναν γιατί πολύ απλά αυτός που υποτιμάς μπορεί να γίνει πιο επιτυχημένος στη ζωή του από εσένα!Α και από τη σχολή σου,μη γελιέσαι δε βγαίνεις μηχανικός η/υ,αλλά ηλεκτρολόγος μηχανικός(πολλοί την έχουν πατήσει νομίζοντας το αντίθετο και το έχουν σκυλομετανιώσει που διάλεξαν αυτή τη σχολή)!Φιλικά,από μια μαθήτρια θετικής κατεύθυνσης που έγραψε μαθηματικά κατεύθυνσης 18,3(δεν πρόλαβα να γράψω το Δ4,ενώ ήξερα να το λύσω)και μαθηματικά γενικής 19,4!Δεν είσαι λοιπόν ο μόνος έξυπνος πάνω σε αυτή τη γη!Πέρα από εσένα που το παίζεις Θεός,υπάρχουν κι άλλοι κοινοί θνητοί που μπορούν να τα καταφέρουν εξίσου καλά με εσένα και δε μιλάω για μένα,αλλά για τα τόσα παιδιά που πέτυχαν στις πανελλήνιες!Καλή τύχη στη σχολή σου!
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassilis498

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,252 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 20:00, 07-09-12:

Αλλα πιστεψε με στο ΗΜΜΥ ως δυσκολα μαθηματα δεν αναφερουν τα μαθηματικα. Εκει συνηθως χτυπανε τους καλυτερους βαθμους οι ΗΜΜΥτες.
Περίεργο γιατί εμένα μου χουν πει το ακριβώς αντίθετο. Σκέψου πως το Νο1 παλουκομάθμα της σχολής, τα ΣΑΕ του 5ου εξαμήνου, είναι όλο άλγεβρα. για να μη μιλήσω για κάτι "Ανάλυση Ι" που σε κάθε θετικοπολυτεχνική σχολή είναι τοπ κοφτήρι.
Παράθεση

Demlogic

Μαθητής Α' γυμνασίου

O Demlogic λ έγραψε στις 20:16, 07-09-12:

Ολοι ειμαστε ευφυιες. Αλλα αμα κατηγορησεις ενα ψαρι για την ικανοτητα του να σκαρφαλωνει ενα δεντρο, θα περασει την υπολοιπη ζωη του πιστευοντας οτι ειναι ηλιθιο. Το μυαλο μας εχει φοβερες δυνατοτητες. Αλλα διαφερουν απο ατομο σε ατομο. Κανεις δεν ειναι αχρηστος και κανεις δεν ειναι κατωτερος. Οι σχολες ΣΕΜΦΕ και ΗΜΜΥ ειναι διαφορετικες. Τωρα ο φιλος μας ο ΣΕΜΦιτης υποστηριξε οτι μπροστα στην σουπερ ντουπερ σχολη του το ΗΜΜΥ ΕΜΠ ειναι πολυ ευκολο. Παρολα αυτα εγω εχω καβαλησει το καλαμι και θεωρω την σχολη μου ανωτερη. Οκ sure sure. Εχετε πολυ καλη κριση εδω μεσα. Να παρετε βραβειο μη ξεχασετε. Το χρυσο βατομουρο της κρισης.
-------
Οσο για τον φιλο μου τον σεμφιτη, θα ηθελα απο καθαρη περιεργεια (γιατι πρωτη φορα ακουω ατομο να μιλαει ετσι για τα θεματα της ΕΜΕ) να ακουσω ποσο εγραψε στα μαθηματικα κατευθυνσης. Α και να μου μιλησει για το ποσο ταπεινος ειναι σε αντιθεση με μενα το υπεροπτικο γατακι απο το ημμυ που ελυσε τα θεματα της ΕΜΕ και χαρηκε, ενω ειναι κλασσικα θεματακια της γ που τα λυνει αυτος για την πλακα του ενω ο υπεροπτης demlogic τα ελυσε με μεγαλη δυσκολια
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Dream Theater , Filippos14 , JimXist , sakel27 , Valyo95

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους