Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,948 εγγεγραμμένα μέλη και 2,808,335 μηνύματα σε 79,685 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 830 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

5ο πεδίο από Θεωρητική

Evagelia_

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Evagelia_
H Evagelia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H Evagelia_ έγραψε στις 15:12, 02-08-11:

Μ αγχωνεις τωρααααααα!! αστυνομια θελω.. ρε συ θα κανω ιδιαιτερα.. με επαναληψεις θα ξεκινησω και αναλογα με τα κενα που θα προκυψουν θα κανω περισσοτερες ωρες.. Για το αοθ τι εχεις να πεις? λενε πως ειναι ευκολο.. Σε φροντιστηριο θα κανω.. αλλα μηπως χρειαζεται να κανω ιδιαιτερο και εκει?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

OLSon-X

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη OLSon-X
Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 265 μηνύματα.

O OLSon-X έγραψε στις 15:18, 02-08-11:

πωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω και εσυ αστυνομια? τι γινεται ρε γαμοτο τι σας κανουν και πατε εκει οι θεωρητικοι? οσα παιδια ξερω που θελουν αστυνομια ειναι απο θεωρητικη
τεσπα μακαρι να μπεις!! μην ανχωνεσε καθολου απλα οπως σου ειπε και ο καθηγητης σου ειναι αναλογα και με τα θεμετα τις χρονιας αυτης..κανε εσυ οτι μπορεις και μην ανχονεσε..τωρα το αοθ ειναι ευκολο μαθημα και πολυ συμαντικο..χανεις και απο εκει μορια αν δεν γραψεις καλα..απλα εχει μεσα διαφορους ορους που πιθανων να τους ξεχνας ευκολα αλλα κανωντας επαναληψη δεν θα εχεις προβλημα (αν σου αρεσουν κιολας τα οικονομικα πας για 20αρι 100%)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Evagelia_

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Evagelia_
H Evagelia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H Evagelia_ έγραψε στις 15:25, 02-08-11:

Μακαριιιι! Δηλαδη τοσο ευκολο ειναι οπως λενε ε? και εχει μεσα μαθηματικα, αλλα τα πολυ απλα εχω ακουσει.. Τι να κανουμε? Θα δουμε... ευχαριστω πολυ παντως!

Παράθεση

OLSon-X

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη OLSon-X
Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 265 μηνύματα.

O OLSon-X έγραψε στις 15:38, 02-08-11:

μην ακους τι λενε,αυτο θα το κρινεις μονη σου εγω εχω παρει το βοηθημα απο εναν γνωστο και δεν εχω δει καποια δυσκολια τα μαθηματικα που εχει ειναι απλα δλδ εχει καποια διαγραματα και υπολογιζεις οτι σου ζηταει (γελια πραγματα) απλα θελει πολυ διαβασμα για να αφομιωσεις τυν υλη.

Παράθεση

stelios.crete

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stelios.crete
Ο stelios.crete αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O stelios.crete έγραψε στις 16:38, 02-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από stelios.crete
απλα καταστροφη..τουλαχιστον με τα φετινα θεματαα...!!
αν δεν ηταν τα φετινα θεματα δυσκολα για τους θεωρητικους τοτε ποια ηταν? συμφωνω οτι για τις αλλες κατευθυνσεις ηταν βατα αλλα και παλι πολυ δυσκολοτερα απ' τα προηγουμενα χρονια..!!

Παράθεση

MeltingGlass

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MeltingGlass
H MeltingGlass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H MeltingGlass Τρέχω για να μείνω ακίνητη έγραψε στις 23:57, 06-09-11:

λπν, ανηκω και εγω σε αυτην την κατηγορια απο φετος, καθως περασα στο οε του οπα. αλλα εχει αρχισει να με φρικαρει ασχημα η μαθηματικουρα. θελω λπν να ρωτησω οσους θεωρητικους φοιτουν ηδη σε αντιστοιχες σχολες, να μου πουν ποσο δυσκολα ειναι τα μαθηματικα μθμτ, σε ποσο καιρο συνηθιζεις τον νεο τροπο σκεψης και τον υιοθετεις και εσυ χωρις προβλημα καθως και σε τι επιπεδα κυμαινονται οι βαθμοι τους στα πιο μαθηματικα μαθηματα.χρειαστηκε κανεις σας φροντιστηριο; παρακαλω πειτε και σε ποιο τμημα/ ετος ειστε και ποσο καλοι η κακοι ησαστε στα μαθηματικα πριν μπειτε στη σχολη. σας ευχαριστω Ο Λ Ο Υ Σ ! ! !

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Sourotiri

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Sourotiri
Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 991 μηνύματα.

O Sourotiri έγραψε στις 11:36, 07-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από MeltingGlass
λπν, ανηκω και εγω σε αυτην την κατηγορια απο φετος, καθως περασα στο οε του οπα. αλλα εχει αρχισει να με φρικαρει ασχημα η μαθηματικουρα. θελω λπν να ρωτησω οσους θεωρητικους φοιτουν ηδη σε αντιστοιχες σχολες, να μου πουν ποσο δυσκολα ειναι τα μαθηματικα μθμτ, σε ποσο καιρο συνηθιζεις τον νεο τροπο σκεψης και τον υιοθετεις και εσυ χωρις προβλημα καθως και σε τι επιπεδα κυμαινονται οι βαθμοι τους στα πιο μαθηματικα μαθηματα.χρειαστηκε κανεις σας φροντιστηριο; παρακαλω πειτε και σε ποιο τμημα/ ετος ειστε και ποσο καλοι η κακοι ησαστε στα μαθηματικα πριν μπειτε στη σχολη. σας ευχαριστω Ο Λ Ο Υ Σ ! ! !
Δυστυχώς αυτό είναι ένα από τα μειονεκτήματα του συστήματος και οι θεωρητικάριοι είναι τα θύματα αυτού του μειονεκτήματος. Εγώ σπούδασα στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών του ΠαΜακ από τεχνολογική κατεύθυνση, όμως ένας πολύ καλός μου φίλος από το σχολείο που ήταν θεωρητική και περάσαμε στην ίδια σχολή, είχε όντως πρόβλημα.

Για να μην στα πολυλογώ, εκτός από το ότι παρακολουθούσε ανελλιπώς όλα τα μαθήματα στο πανεπιστήμιο, αναγκάστηκε και έκανε εξωπανεπιστημιακά μαθήματα σε φοιτητικό φροντιστήριο, μαθήματα στα οποία κάλυψε και μέρος της ύλης της Γ' Λυκείου κατεύθυνσης, όπως και φυσικά την ύλη του ίδιου του μαθήματος του πανεπιστημίου.

Όλα αυτά συνέβησαν στο 4ο έτος σπουδών, αφού προηγουμένως είχε προσπαθήσει συνεχόμενες φορές να περάσει το μάθημα βασισμένος στις δικές του δυνάμεις, αλλά βλέπεις, του έλειπαν οι βάσεις.

Δεν ξέρω τι μαθηματικά μπορεί να κάνουν στην σχολή σου, αλλά αν είχα να σου δώσω μια συμβουλή, αυτή είναι να πηγαίνεις και να παρακολουθείς σαν σκυλί, να κάθεσαι πάντα πρώτο θρανίο και να σηκώνεις όσο πιο συχνά μπορείς το χέρι σου για απορίες. Αν ο καθηγητής σας δώσει την δυνατότητα να περάσετε το μάθημα με τεστάκια, να τα κάνεις. Αν έχει εργασία, να την κάνεις, όπως και κάθε άλλο προαιρετικό. Εννοείται ότι μετά από κάθε μάθημα θα διαβάζεις πολύ καλά την ύλη που διδάχτηκε, και πριν από το επόμενο μάθημα να κάνεις γερή επανάληψη του προηγούμενου.

Όλα αυτά θα σε διευκολύνουν αρκετά και θα σου δώσουν πλεονέκτημα έναντι των άλλων συμφοιτητών σου. Αν δεις ότι ακόμη κι έτσι δεν τα καταφέρνεις, αναζήτησε αλλού βοήθεια.

Για ό,τι άλλο χρειαστείς, εδώ είμαστε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ελεναα

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ελεναα
H ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 464 μηνύματα.

H ελεναα έγραψε στις 23:03, 08-09-11:

προτεινω στους μαθητες της θεωρητικης να μην επιλεξουν μαθηματικα κυριως λογω των φετινων θεματων και γιατι ολη τη χρονια θα εχετε περισσοτερο αγχος απο οσους διαλεξαν βιολογια.

Παράθεση

MeltingGlass

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MeltingGlass
H MeltingGlass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H MeltingGlass Τρέχω για να μείνω ακίνητη έγραψε στις 13:16, 09-09-11:

sourotiri

περασα στο οε του οπα. μαρεσουν τα μαθηματικα, απλά στη γ γυμνασιου μου ετυχε ενας παναχρηστοσ μαθηματικος και απο τοτε τα παρατησα, εχοντας και στοχο να σπουδασω κινηματογραφο. τλκ καταλαβα πολλα πραγματα, αποφασισα οτι ηταν καλυτερα για μενα να ασχοληθω με κτ οικονομικο, με ρισκα, να αλλαξω χιλιαδες φορες ποστο, να ταξιδευω, να κανω και να σκεφτομαι πραγματα που οι ανταγωνιστες μου δεν θα μπορουν ουτε να φανταστουν. σορι για τη φλυαρια, αλλα καθε φορα που το σκεφτομαι με πιανει τρεμουλο για το πως θα τα βγαλω περα με το οπα. ξαναπιασα τα μαθηματικα στη β λυκειου, ενταξει, μαλλον κτ εκανα απο εκει και περα, και φετος εγραψα 12αρακι στα γενικης. το θεμα ειναι οτι ειμαι αργη. ενας τεχνολογος πχ θεωρει τα σημεια στα οποια σκονταφτω λυνοντας κτ αυτονοητα. τι να κανουμε, απλά δεν σκεφτομαι σαν κι αυτόν (αν και εχω σκοπο να προσπαθησω να σκεφτυομαι ακομα καλυτερα κι απ'αυτον) και δεν εχω την ταχυτητα του.
εννοειται πως θα κανω οσα μου ειπες. ειχα σκοπο εξαρχης. αλλα, ανησυχω πλ. δλδ αν δεν ειναι οπως περιμενω και δεν αποφοιτησω ποτε λογω δυσκολιας;

αν δεν συνεχισω μετα καπου εξω επισης, θα ναι ο θανατος μου. για ολα αυτα Π Ρ Ε Π Ε Ι να πετυχω στο οε.

κτ αλλο, οι θεωρητικοι αποφοιτοι εξακολουθουν να εχουν δυσκολιες και στο μεταπτυχιακο η αν προσπααθησουν το ξεπερνουν επι πτυχιο;

Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη petran_r21
Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 618 μηνύματα.

O petran_r21 έγραψε στις 13:41, 09-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από MeltingGlass
sourotiri

περασα στο οε του οπα. μαρεσουν τα μαθηματικα, απλά στη γ γυμνασιου μου ετυχε ενας παναχρηστοσ μαθηματικος και απο τοτε τα παρατησα, εχοντας και στοχο να σπουδασω κινηματογραφο. τλκ καταλαβα πολλα πραγματα, αποφασισα οτι ηταν καλυτερα για μενα να ασχοληθω με κτ οικονομικο, με ρισκα, να αλλαξω χιλιαδες φορες ποστο, να ταξιδευω, να κανω και να σκεφτομαι πραγματα που οι ανταγωνιστες μου δεν θα μπορουν ουτε να φανταστουν. σορι για τη φλυαρια, αλλα καθε φορα που το σκεφτομαι με πιανει τρεμουλο για το πως θα τα βγαλω περα με το οπα. ξαναπιασα τα μαθηματικα στη β λυκειου, ενταξει, μαλλον κτ εκανα απο εκει και περα, και φετος εγραψα 12αρακι στα γενικης. το θεμα ειναι οτι ειμαι αργη. ενας τεχνολογος πχ θεωρει τα σημεια στα οποια σκονταφτω λυνοντας κτ αυτονοητα. τι να κανουμε, απλά δεν σκεφτομαι σαν κι αυτόν (αν και εχω σκοπο να προσπαθησω να σκεφτυομαι ακομα καλυτερα κι απ'αυτον) και δεν εχω την ταχυτητα του.
εννοειται πως θα κανω οσα μου ειπες. ειχα σκοπο εξαρχης. αλλα, ανησυχω πλ. δλδ αν δεν ειναι οπως περιμενω και δεν αποφοιτησω ποτε λογω δυσκολιας;

αν δεν συνεχισω μετα καπου εξω επισης, θα ναι ο θανατος μου. για ολα αυτα Π Ρ Ε Π Ε Ι να πετυχω στο οε.

κτ αλλο, οι θεωρητικοι αποφοιτοι εξακολουθουν να εχουν δυσκολιες και στο μεταπτυχιακο η αν προσπααθησουν το ξεπερνουν επι πτυχιο;
Mην ανυσηχεις το οε του οπα ειναι αρκετα θεωριτικη σχολη και μπαινουν πολλοι και απο θεωρητικη κατευθηνση.Μια γνωστη μου μετα το 1ο εξαμηνο δεν πατουσε στα μαθηματα γιατι ισχυριζοτανε οτι δεν χρειαζοτανε.Υπαρχουν λιγα μαθηματα μαθηματικων-στατιστικης που ο τεχνολογικος θα εχει ενα πλεονεκτημα αλλα αν κατσεις και ασχοληθεις θα τα περασεις πιστευω τα μαθηματα,ορεξη και θεληση να εχεις.Μην ανυσηχεις απο τωρα θα τα δεις μεσα στη σχολη πως ειναι τα πραγματα.Σκεψου πως θα ειναι πολλοι αλλοι ακομα απο θεωρητικη και οι καθηγητες θα το εχουν στο νου τους

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 15:08, 09-09-11:

Λολ;
Και αν θέλουν να ανοίξουν το πεδίο;

Παράθεση

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν. (ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.
Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.

O ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν. ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!! έγραψε στις 09:44, 13-09-11:

Παιδιά κατά τη γνώμη μου αν δεν είσαι τόσο σίγουρος για την σχολή που θέλεις να περάσεις και δεν θέλεις απολειστικά αυτήν και αν βέβαια δεν μπορείς να ανταποκριθείς στις απαιτήσεις των μαθηματικών γενικής προτιμότερο να μην τα πάρεις για το 5ο πεδίο. Εγώ αν και θεωρητική τα πήρα μαζί με το Αοθ αλλά με το ζόρι γιατί ήθελα μόνο αστυνομία... Όλη τη χρονιά σιχάθηκα το μάθημα καθώς είχα εντελώς αρνητική διάθεση και δεν μπορούσα να ανταποκριθώ στο βαθμό που ήθελα... Ευτυχώς το ΑΟΘ με έσωσε...Βέβαια ευτυχώς η αστυνομία δεν έχει μαθηματικά...

Παράθεση

JD47

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη JD47
Ο JD47 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O JD47 έγραψε στις 21:00, 03-01-12:

Γεια σας. Ειμαι μαθητης τριτης λυκειου θεωρητικης κατευθυνσης. Ενδιαφερομαι για τα τμηματα του πεμπτου πεδιου ομως η σχεση μου με τα μαθηματικα ειναι περιορισμενη εξαιτιας της κατευθυνσης που εχω επιλεξει. Πιστευετε οτι θα μπορουσα να τα καταφερω; επισης η πρωτη μου επιλογη ειναι το τμημα μαρκετινγκ και επικοινωνιας στο Ο.Π.Α. το οποιο απ οτι εχω δει στο προγραμμα του δεν πρεπει να εχει τα τρομερα μαθηματικα

Παράθεση

tsekis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη tsekis
Ο tsekis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 128 μηνύματα.

O tsekis έγραψε στις 17:47, 04-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από JD47
Γεια σας. Ειμαι μαθητης τριτης λυκειου θεωρητικης κατευθυνσης. Ενδιαφερομαι για τα τμηματα του πεμπτου πεδιου ομως η σχεση μου με τα μαθηματικα ειναι περιορισμενη εξαιτιας της κατευθυνσης που εχω επιλεξει. Πιστευετε οτι θα μπορουσα να τα καταφερω; επισης η πρωτη μου επιλογη ειναι το τμημα μαρκετινγκ και επικοινωνιας στο Ο.Π.Α. το οποιο απ οτι εχω δει στο προγραμμα του δεν πρεπει να εχει τα τρομερα μαθηματικα
Γεια ! Από όσο ακούω το τμήμα Μάρκετινγκ κ Επικοινωνίας είναι μια αρκετά δημοφιλή επιλογή για παιδιά από Θεωρητική κατεύθυνση και γενικά έχει λίγα ποσοτικά μαθήματα ως υποχρεωτικά. Άρα, δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Το ίδιο ισχύει και για την ΟΔΕ ως προς τα υποχρεωτικά (βέβαια υπάρχουν άπειρα μαθήματα επιλογής επιλογής που έχουν απαιτήσεις αλλά υποθέτω θα πάρεις τα άλλα ) αλλά και το ΔΕΟΣ που έχει πολλά μαθήματα για διεθνείς σχέσεις κλπ(δεν τα ξέρω καλά).

Πιο απαιτητικά για κάποιον θεωρητικό είναι το τμήμα Οικονομικής επιστήμης, το ΔΕΤ και το ΛΟΧΡΗ, καθώς έχουν περισσότερα μαθήματα μαθηματικών -ποσοτικών μεθόδων που δεν αποφεύγεις ...Επίσης στο ΔΕΤ τα παιδιά της τεχνολογικής έχουν ένα head-start για τα μαθήμτα με προγραμματισμό κλπ. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι απροσπέλαστα σε δυσκολία η κάτι τέτοιο. Σιγά... Φυσικά και όχι. Σε όλα πάνε παιδιά της θεωρητικής και μάλιστα πολύ καλά ή καλύτερα.

Αν έχω κάτι λάθος διορθώστε με.

Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,207 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 21:33, 05-01-12:

Κατ'εμε δεν πρεπει να περιοριστείς σε 1-2 τμηματα επειδή έχουν 1-2 μαθηματα ποσοτικών μεθόδων λιγότερα απο τα άλλα.Τα περισσότερα παιδιά απο θεωρητική επιλέγουν Μαρκετινγκ Δεος και Οδε!

Παράθεση

kostakis2

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kostakis2
Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τουριστικών Επιχειρήσεων ΤΕΙ Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 225 μηνύματα.

O kostakis2 έγραψε στις 17:41, 15-01-12:

Γεια σας!!!
Λοιπόν επειδή τυχαίνει να είμαι και εγώ μαθητής θεωρητικής με Μαθηματικά Γενικής + Α.Ο.Θ., θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς οτιδήποτε για τα ΤΕΙ Λογιστικής. Ενδιαφέρομαι πολύ να περάσω σε κάποιο από αυτά τα τμήματα (κυρίως της Θεσσαλονίκης). Μέσα στη σχολή τα Μαθηματικά Γενικής θα καλύπτουν την ύλη ή θα είναι αρκετά εξιδεικευμένα και θα χρειάζονται και τα Μαθηματικά κατεύθυνσης που εγώ δεν θα τα έχω διδαχθεί; Εκτός από αυτό τα μαθήματα που αφορούν τη Λογιστική είναι εύκολα και για ένα θεωρητικό; Αν γνωρίζει κανείς οτιδήποτε, ας με ενημερώσει

Παράθεση

Commander (Γιάννης)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Commander
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O Commander . έγραψε στις 20:36, 14-03-12:

ενδιαφερομαι για θεωρητικη. ειμαι πρωτη λυκειο και ξερω οτι τα πραγματα μεχρι την στιγμη που θα δωσω εγω θα ειναι πολυ διαφορετικα, αλλα ηθελα να ρωτησω αν καποιος μπορει να μου πει αν υπαρχει περιπτωση να καταργηθει η εισαγωγη σε αστυνομικες σχολες πηγαινοντας σε κατευθυνση με θεωρητικα μαθηματα...ευχαριστω

Παράθεση

alegki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alegki
H alegki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H alegki έγραψε στις 17:48, 24-05-12:

Γεια σας ! ειμαι θεωρητικη και ενδιαφερομαι για τις οικονομικες σχολες ..οποτε θα παρω μαθημα επιλογης μαθηματικα και αοθ...το θεμα ειναι πως μαθηματικα ξερω πολυ καλα μεχρι αυτα που καναμε στο γυμνασιο ...και πρωτη και δευτερα λυκειου δν εδωσα σημασια στο τι καναμε ....αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν κατα την γνωμη σας εχω προοπτικες να περασω σε καποια οικονομικη σχολη και αν θα μπορω να ανταπεξελθω στα μαθηματα της σχολης ..ξερω οτι ειναι λογικο να ζοριστω περισσοτερο απο οτι οι περισσότεροι απλα θελω να ξερω και αν ο κοπος για να μπω στην σχολη θα παει τζαμπα αν δν μπορεσω να καταλαβω τι γινεται στα μαθηματα ..και κατι τελευταιο..στα μαθηματικα που θα εχω σαν μαθημα επιλογης για πανελληνιες.. θα ειναι πολυ δυσκολη η υλη για καποιον σαν εμενα ? ξερω ειναι πολλα αυτα που ρωταω αλλα αν μπορει καποιος ας βοηθησει

Παράθεση

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν. (ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.
Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.

O ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν. ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!! έγραψε στις 16:03, 26-05-12:

Θα είναι δύσκολα για σένα τα μαθηματικά γιατί ξέρω και από τον εαυτό μου... Μέχρι το γυμνάσιο τα πήγαινα άριστα. Μετά δυσκολευόμουν πολύ. Πόσο μάλλον στη σχολή που θα έχει 10 φορές δυσκολότερα πράγματα... Μόνο αν θέλεις πραγματικά τέτοιες σχολές γεγονός δύσκολο αφού είσαι θεωρητικού προσανατολισμού προσπάθησέ το και θα τα καταφέρεις με πολύ διάβασμα και κόπο...

Παράθεση

alegki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alegki
H alegki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H alegki έγραψε στις 17:49, 27-05-12:

κριμα ευχαριστω πολυ παντως

Παράθεση

Insomnie

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Insomnie
Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 1,424 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε στις 18:25, 27-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από alegki
Γεια σας ! ειμαι θεωρητικη και ενδιαφερομαι για τις οικονομικες σχολες ..οποτε θα παρω μαθημα επιλογης μαθηματικα και αοθ...το θεμα ειναι πως μαθηματικα ξερω πολυ καλα μεχρι αυτα που καναμε στο γυμνασιο ...και πρωτη και δευτερα λυκειου δν εδωσα σημασια στο τι καναμε ....αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν κατα την γνωμη σας εχω προοπτικες να περασω σε καποια οικονομικη σχολη και αν θα μπορω να ανταπεξελθω στα μαθηματα της σχολης ..ξερω οτι ειναι λογικο να ζοριστω περισσοτερο απο οτι οι περισσότεροι απλα θελω να ξερω και αν ο κοπος για να μπω στην σχολη θα παει τζαμπα αν δν μπορεσω να καταλαβω τι γινεται στα μαθηματα ..και κατι τελευταιο..στα μαθηματικα που θα εχω σαν μαθημα επιλογης για πανελληνιες.. θα ειναι πολυ δυσκολη η υλη για καποιον σαν εμενα ? ξερω ειναι πολλα αυτα που ρωταω αλλα αν μπορει καποιος ας βοηθησει
Θα 'σαι λιγότερο εξοικειωμένη με την άλγεβρα και διαφορικό/ολοκληρωτικό λογισμό αλλά με λίγο διάβασμα και εξάσκηση παραπάνω,μια χαρά θα τα καταφέρεις

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 18:31, 27-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από alegki
Πρέπει να δώσεις βάρος στα μαθηματικά οπωσδήποτε. Και εγώ θεωρητική είμαι και θέλω σχολές 5ου πεδίου, όμως επειδή το ήξερα δεν τα άφησα τα μαθηματικά στη β λυκείου (ούτε στην Α αλλά τότε δεν είχα επιλέξει ακόμα). Τα μαθηματικά δεν είναι δύσκολα απλά εμείς υστερούμε σε εξάσκηση και μας "φοβούνται" οι καθηγητές στις πράξεις Λογικό. Για προετοιμασία έλυνα ασκήσεις από 3 βοηθήματα, ασκήσεις ασκήσεις ασκήσεις, 6 τετράδια χάλασα φέτο

Όποιος θέλει μπορεί, και μένα μου λένε αρκετοί ότι δε θα τη βγάλεις τη σχολή (δε θέλω βέβαια πχ λογιστική-χρηματοοικονομική) αλλά επειδή το θέλω απεγνωσμένα () δεν το βάζω κάτω. Μαθηματικά καλά έγραψα πιστεύω

Παράθεση

kellykost (Κέλλυ)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη kellykost
H Κέλλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H kellykost έγραψε στις 20:26, 16-07-12:

:/ Δεν θα πρότεινα σε κανένα παιδί της θεωρητικής να πάρει μαθηματικά γενικής ! Ειλικρινά ! Δν είναι θεμα εξυπναδας, απλα σε παιδια της θεωρητικης λειπουν βασικες γνωσεις μαθηματικων κατ κι ακομα και αλγεβρας β' λυκειου που χρειαζονται σε αρκετα μεγαλο βαθμο στα μαθ γεν της γ΄λυκειου. Εδωσα τωρα το 2012 μαθηματικα γεν..και για να λυσω μερικα ερωτηματα επιστρατευσα γνωσεις που εμαθα στα μαθηματικα κατ γ΄λυκειου ! Κι εβγαινα εξω και τα παιδια της θεωρητικης δν τα ειχαν αγγιξει καν ..και δικαιολογημενα..! Βασικα ενα παιδι της θεωρητικης εκτος τν αλλων δν ασχολειται πολυ με νουμερα, πραξεις , ασκησεις παρα μονο στο μαθημα των μαθηματικων γεν, και αυτο δεν αρκει για πανελληνιες. Εμενα μπορει να μου φαινοταν ευκολο μαθημα φετος αλλα αυτο γινοταν μονο κ μονο επδη εκανα και μαθηματικα κατευθυνσης..κι ανεπτυσα την μαθηματικη μ σκεψη σ πλ μεγαλυτερο βαθμο.
απλα μετα το φετινο οταν βλεπω παιδια θεωρητικης να παιρνουν μαθ γεν τα συμβουλευω να στραφουν σν βιολογια γεν. γτ μπορει στο τελος αυτο το μαθημα να τους δημιουργησει προβλημα στα συνολικα μορια..κι ενω δν υστερουν σε γνωσεις της κατευθυνσης τους σε σχεση με αλλα παιδια να βγαζουν λιγοτερα μορια!

Παράθεση

Mr.Blonde

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr.Blonde
Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 838 μηνύματα.

O Mr.Blonde έγραψε στις 20:40, 16-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από kellykost
:/ Δεν θα πρότεινα σε κανένα παιδί της θεωρητικής να πάρει μαθηματικά γενικής ! Ειλικρινά ! Δν είναι θεμα εξυπναδας, απλα σε παιδια της θεωρητικης λειπουν βασικες γνωσεις μαθηματικων κατ κι ακομα και αλγεβρας β' λυκειου που χρειαζονται σε αρκετα μεγαλο βαθμο στα μαθ γεν της γ΄λυκειου. Εδωσα τωρα το 2012 μαθηματικα γεν..και για να λυσω μερικα ερωτηματα επιστρατευσα γνωσεις που εμαθα στα μαθηματικα κατ γ΄λυκειου ! Κι εβγαινα εξω και τα παιδια της θεωρητικης δν τα ειχαν αγγιξει καν ..και δικαιολογημενα..! Βασικα ενα παιδι της θεωρητικης εκτος τν αλλων δν ασχολειται πολυ με νουμερα, πραξεις , ασκησεις παρα μονο στο μαθημα των μαθηματικων γεν, και αυτο δεν αρκει για πανελληνιες. Εμενα μπορει να μου φαινοταν ευκολο μαθημα φετος αλλα αυτο γινοταν μονο κ μονο επδη εκανα και μαθηματικα κατευθυνσης..κι ανεπτυσα την μαθηματικη μ σκεψη σ πλ μεγαλυτερο βαθμο.
απλα μετα το φετινο οταν βλεπω παιδια θεωρητικης να παιρνουν μαθ γεν τα συμβουλευω να στραφουν σν βιολογια γεν. γτ μπορει στο τελος αυτο το μαθημα να τους δημιουργησει προβλημα στα συνολικα μορια..κι ενω δν υστερουν σε γνωσεις της κατευθυνσης τους σε σχεση με αλλα παιδια να βγαζουν λιγοτερα μορια!
Ωραια και τα παιδια που θελουν σχολη του 5ου πεδιου να πανε τεχνολογικη κατευθυνση με μαθηματικα και φυσικη κατ. παρολο που δυσκολευονται στην επιλυση μιας εξισωσης.
Στα μαθηματικα γενικης υπαρχουν δυο κεφαλαια (πιθανοτητες-στατιστικη) που ειναι εντελως καινουρια και για τους θεωρητικους και για τους θετικοτεχνολογικους.Φετος στο φροντιστηριο που πηγαινα τα παιδια της θεωρητικης (5 το δινανε) πηγαν καλυτερα απο αυτα της τεχνολογικης.
Οσοι παρετε μαθηματικα γεν. καντε επαναληψη σε βασικες γνωσεις οπως παραγοντοποιηση,ριζες,απολυτα,λογαριθμοι,συστηματα τωρα το καλοκαιρι.Ζητηστε το απο τους καθηγητες σας.Δεν ειναι πολυ δυσκολο να γραψετε 18+ αρκει να μην παρατησετε το μαθημα οπως κανουν πολλοι.

Παράθεση

kellykost (Κέλλυ)

Απόφοιτος

H Κέλλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H kellykost έγραψε στις 21:18, 16-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mr.Blonde
Ωραια και τα παιδια που θελουν σχολη του 5ου πεδιου να πανε τεχνολογικη κατευθυνση με μαθηματικα και φυσικη κατ. παρολο που δυσκολευονται στην επιλυση μιας εξισωσης.
Στα μαθηματικα γενικης υπαρχουν δυο κεφαλαια (πιθανοτητες-στατιστικη) που ειναι εντελως καινουρια και για τους θεωρητικους και για τους θετικοτεχνολογικους.Φετος στο φροντιστηριο που πηγαινα τα παιδια της θεωρητικης (5 το δινανε) πηγαν καλυτερα απο αυτα της τεχνολογικης.
Οσοι παρετε μαθηματικα γεν. καντε επαναληψη σε βασικες γνωσεις οπως παραγοντοποιηση,ριζες,απολυτα,λογαριθμοι,συστηματα τωρα το καλοκαιρι.Ζητηστε το απο τους καθηγητες σας.Δεν ειναι πολυ δυσκολο να γραψετε 18+ αρκει να μην παρατησετε το μαθημα οπως κανουν πολλοι.

Όσα είπα τα ειπα για παιδια που θελουν να παρουν μαθηματικα γεν. μονο και μονο γιατι ''ακουγεται'' οτι εχουν ιδια πανω κατω δυσκολια με την βιολογια... και τα επιλεγουν στην τυχη.. Ή παιδια που δεν ''πεθαινουν'' για καποια σχολη 5ου πεδιου και τα επιλεγουν μονο και μονο για να χουν ανοιχτο και το 5ο σε περιπτωση που αργοτερα θελησουν σχολη απο κει ! Προφανως και οσα παιδια θελουν χωρις αμφιβολια, σχολη απο 5ο πεδιο πρεπει να τα επιλεξουν .. και να κανουν οσα ειπες εσυ...! Εγω παντως ειδα ελαχιστα παιδια απο θεωρητικη να αριστευουν στα μαθ γεν,, τα περισσοτερα επαιρναν κατω απο τη βαση. τεσπα δν θελω να αγχωνω παιδια της θεωρητικης που εχουν επιλεξει μαθ γεν. γτ εχουν και πολλα να τραβηξουν..απλα αν δν ειναι βεβαιοι οτι θελουν σχολη 5ου πεδιου θα προτεινα να αλλαξουν σε βιολογια,,εστω και τωρα...και οσοι θελουν σχολες 5ου πεδιου,, να κανουν αυτα π πες..! για αυτους δεν θα ναι ενα απλο μαθημα επιλογης δευτερευουσης σημασιας...αλλα ενα σοβαρο μαθημα που χρειαζεται εντατικο διαβασμα.

Επισης .. στατιστικη και πιθανοτητες απαιτουν μαθηματικη σκεψη την οποια οι θετικοτεχνολογικοι διαθετουν πολυ περισσοτερο. Επισης πιθανοτητες δν πεφτουν ΠΟΤΕ απλα αλλα συνδιαστικα θεματα ... με συναρτησεις πχ μονοτονια/ακροτατα/συνεχεια κτλκτλ
Δηλ εσυ τωρα τα φετινα θεματα τα ενεκρινες για παιδια θεωρητικης? Πχ τα δυο προβληματα εκ των οποιων το ενα ηθελε και γραφικη παρασταση..!
Απλα δεν διδασκονται σωστα στους θεωρητικους τα μαθ γεν,,,δεν υπαρχει χρονος αφου εστιαζουν σε βασικες γνωσεις που θα πρεπε ηδη να χουν και τα κανουν απ'εξω απ'εξω

Παράθεση

Mr.Blonde

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr.Blonde
Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 838 μηνύματα.

O Mr.Blonde έγραψε στις 21:44, 16-07-12:

Φετος το σχολειο μου ελαχιστα παιδια περασαν το 18 στα μαθηματικα γενικης απο ΟΛΕΣ τις κατευθυνσεις.Τη μαθηματικη σκεψη ειτε την εχεις ειτε δεν την εχεις και δεν την αποκτας στη γ λυκειου λογω μαθηματικων κατ .Στο φετινο 4ο θεμα θεωρω οτι το 2ο και το 4ο ερωτημα ηταν παρα πολυ δυσκολα για θεωρητικους.Δεν ηταν ακατορθωτο ομως το 16+ για καποιον που εχει προετοιμαστει πολυ.
Συμφωνω ομως στο γεγονος οτι αμα καποιος δεν θελει σχολη 5ου και ειναι θεωρητικη κατ. καλυτερα να επιλεξει βιολογια.

Παράθεση

kellykost (Κέλλυ)

Απόφοιτος

H kellykost έγραψε στις 00:28, 17-07-12:

Μπορει το 16+ να μην ηταν ακατορθωτο αλλα απευθυνομαι σε παιδια που ευελπιστουν να βγαλουν πολυ παραπανω...!
Επισης διαφωνω με τ οτι την μαθηματικη σκεψη ειτε την εχεις ειτε οχι...ειναι κατι που μπορεις να αναπτυξεις ..και που για να αναπτυξεις πρεπει να ασχοληθεις με τ μαθηματικα τουλαχιστον απο β'λυκειου σοβαρα...κ να λυνεις αρκετες ασκησεις!
Νταξει εγω για καλο το πα ... δν ειπα οτι απαραιτητα θα φανε τ κεφαλι τους οι θεωρητικοι π διαλεξαν μαθ γεν..απλα πιστευω οτι ελπιδες εχουν περισσοτερο παιδια που διαβαζαν σοβαρα μαθηματικα ολα τα χρονια...δεν εχουν κενα..και ειναι προθυμοι να διαβασουν πολυ . Γιατι να καλυψουν κενα τωρα το καλοκαιρι πχ... ΔΕΝ .. και οι περισσοτεροι θεωρητικοι δυστυχως δεν εχουν και πολυ ιδεα απο μαθηματικα...πρεπει τς πραξεις γ παραδειγμα να τς παιζουν σ δαχτυλα. Απλα ηθελα να προετοιμασω παιδια θεεωρητικης που δν εχουν σοβαρη σχεση με μαθηματικα μεχρι στιγμης..γ ν ξερουν οτι τα μαθ γεν. μπορει να μην ειναι δυσκολα για θετικοτεχνολογικους αλλα γ εκεινους δν θα ναι τα ευκολα ουπ εκαναν ουτε σν αλγεβρα τς βλυκειου..ουτε σν 1η !

Παράθεση

dimitra444

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimitra444
H dimitra444 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H dimitra444 έγραψε στις 00:48, 17-08-12:

Γεια σας! Φετος ειμαι υποψηφια για τις πανελληνιες εξετασεις και η σχολη που με ενδιαφερει βρισκεται στο 5ο πεδιο. Θα ηθελα να μαθω αν πραγματικα χρειαζεται να παρακολουθησω το προγραμμα του φροντιστηριου μου το οποιο περιλαμβανει 6 ωρες αρχαιων (2 για το γνωστο και για το αγνωστο 2 γραμματικη,2 συντακτικο ) ενω τα μαθηματα βαρυτητας για μενα ειναι η οικονομια και τα μαθηματικα γενικης που διαρκουν 2 ωρες το καθενα. Πιστευετε οτι θα επρεπε να μειωσω το μαθημα του αγνωστου? Ευχαριστω
Παράθεση

Εquilibria (Equilibrium)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Εquilibria
Ο Equilibrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Πειραιά . Έχει γράψει 161 μηνύματα.

O Εquilibria Everything is best in moderation έγραψε στις 00:57, 17-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από dimitra444
Γεια σας! Φετος ειμαι υποψηφια για τις πανελληνιες εξετασεις και η σχολη που με ενδιαφερει βρισκεται στο 5ο πεδιο. Θα ηθελα να μαθω αν πραγματικα χρειαζεται να παρακολουθησω το προγραμμα του φροντιστηριου μου το οποιο περιλαμβανει 6 ωρες αρχαιων (2 για το γνωστο και για το αγνωστο 2 γραμματικη,2 συντακτικο ) ενω τα μαθηματα βαρυτητας για μενα ειναι η οικονομια και τα μαθηματικα γενικης που διαρκουν 2 ωρες το καθενα. Πιστευετε οτι θα επρεπε να μειωσω το μαθημα του αγνωστου? Ευχαριστω
Eίσαι θεωρητική και θες να πας αποκλειστικά και μόνο 5ο πεδίο, δηλαδή οικονομικά; Αν ναι ποιά σχολή θες, γιατί εξαρτάται από τη σχολή, γιατί όλες(σχεδόν) οι οικονομικές σχολές έχουν τουλάχιστον 6 μαθήματα μαθηματικών εκ των οποίων τα 2 είναι εύκολα, βατά ακόμη και για έναν από θεωρητική, ωστόσο τα άλλα 4 χωρίς να θέλω να σε αγχώσω είναι πολύ δύσκολα, ακόμη και για έναν από την τεχνολογική με βάσεις στα μαθηματικά.
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 01:03, 17-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από dimitra444
Και γω βρέθηκα στη θέση σου.
1ον καλή τύχη με την υπεροψία των μαθηματικών στο σχολείο που θα θεωρούν αυτοκτονία το να δώσει μια θεωρητικού μαθηματικά.

Λοιπόν, εγώ έδωσα βάρος στα μαθηματικά και στην οικονομία. Έκανα 4 ώρες αρχαία σύνολο (2 γνωστό 2 άγνωστο), 2 λατινικά, 2 ιστορία, 2 λογοτεχνία, 2 μαθηματικά γενικής (ιδιαίτερο όμως) και 3 ώρες οικονομία στην αρχή τις οποίες μείωσα σε 2 το Μάρτη.

Αν είσαι καλή γενικά στα υπόλοιπα μαθήματα, τότε πιστεύω θα πρέπει οπωσδήποτε να δώσεις βαρύτητα σε μαθηματικά και οικονομία. Στα μαθηματικά ειδικά γιατί όπως βλέπεις κάθε χρόνο βάζουν όλο και πιο ψαγμένες ασκήσεις. Πρέπει λοιπόν να αποκτήσεις μεγάλη τριβή με ασκήσεις. Η οικονομία είναι πιο εύκολη, γιατί έχεις συγκεκριμένα είδη ασκήσεων.

Δηλαδή για να φανταστείς, χρησιμοποίησα 6 τετράδια των 5 θεμάτων μόνο για τα μαθηματικά.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    dimitsos , GP369

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • 4ο πεδίο από θεωρητική - Από helena_16_kolin
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-10-09 στις 12:35.
    • Γενικό 3ο πεδίο - Από χριστιανα22117
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Α' Λυκείου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-05-08 στις 13:53.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους