Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,193 εγγεγραμμένα μέλη και 2,818,214 μηνύματα σε 80,083 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 823 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

39 (!) Βοηθήματα Γυμνασίου/Λυκείου Φυσικής/Μαθηματικών/Χημείας/Βιολογίας/Έκθεσης

AlexisV

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη AlexisV
Ο AlexisV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O AlexisV έγραψε στις 21:50, 04-08-13:

Καλησπέρα σε όλους! Η αδερφή μου φέτος έδινε εξετάσεις για να εισαχθεί στην ιατρική του Cambridge και τελικά την πήραν! Τα άπειρα (σε αριθμό) βοηθήματα που έχει μας είναι πλέον άχρηστα και πιστεύω πως καλό είναι να τα πάρει κάποιος που θα του φανούν χρήσιμα. Θα τα χάριζα αλλά είναι τόσα πολλά και έχουν κοστίσει τόσα πολλά χρήματα που θα προσπαθήσω να κάνω μία μικρή απόσβεση αλλά παράλληλα να τα διαθέσω και σε πολύ λογικές και προσιτές τιμές. Όλα είναι αγορασμένα μετά το 2007 και τα περισσότερα μετά το 2009-2010.

Να τονίσω ότι τα βιβλία στο σύνολό τους (εκτός από 1-2 που είναι πολύ σημειωμένα) είναι ΟΛΑ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. Πιστέψτε με δεν θα καταλάβετε ότι είναι χρησιμοποιημένα καθώς είναι δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα σημειωμένο. Τιμή για κάθε 1 βιβλίο 5 Ε (στη λιανική κοστίζουν τουλάχιστον 20-25 Ε το 1).

Όποιος ενδιαφέρεται μου στέλνει ΠΜ. Συναλλαγές μέσω paypal (για απόλυτη ασφάλεια) ή χέρι με χέρι για κατοίκους Αθήνας.

Πάμε λοιπόν στον μακρύ κατάλογο :

1. Βιολογία Γ Λυκείου Μάλης- Εκδ. Ζήτη
2. Χημεία Β Λυκείου Α τεύχος Σαλτέρης Εκδ. Σαββάλας
3. Άλγεβρα Α Λυκείου Β τεύχος , Παπαδάκης- Εκδ. Σαββάλας
4. Άλγεβρα Α Λυκείου Β τεύχος , Παπαδάκης- Σαββάλας
5. Φυσική Α Λυκείου Α τεύχος , Παναγιωτακόπουλος- Εκδ. Σαββάλας
6. Φυσική Α Λυκείου , Κοσμόπουλος, Εκδ. Ελληνική εκδοτική
7. Χημεία Β Λυκείου (Θετικής) Β τεύχος Εκδ. Σαλτέρης Σαββάλας
8. Γεωμετρία Α Λυκείου , Παπα δ άκης- Εκδ. Σαββάλας
9. Χημεία Γ1 Γ Λυκείου (Θετικής) Σαλτέρης Εκδ. Σαββάλας
10. Μαθηματικά Γ Λυκείου (γενικής) Μπάρλας, Εκδ. Ελληνική εκδοτική
11. Χημεία Β Λυκείου (γενικής) Σαλτέρης Εκδ. Σαββάλας
12. Φυσική Γ Γυμνασίου, Γκιώκας, Εκδ. Ελληνικά Γράμματα
13. Φυσική Β Γυμνασίου Γκιώκας , Εκδ. Ελληνικά Γράμματα
14. Χημεία Α Λυκείου, Σαλτέρης, Εκδ. Σαββάλα
15. Φυσική Β Λυκείου, Α τεύχος, Εκδ. Μαθιουδάκης- Παναγιωτακόπουλος , Σαββάλα
16. Άλγεβρα Β Λυκείου (Γενικής), Εκδ. Τραγανίτης, Σαββάλα
17. Φυσική Β Λυκείου, Α τεύχος (Θετ/τεχνολ), Εκδ. Σαββάλας, Σαββάλα
18. Βιολογία Γενικής Β Λυκείου,Τζαβάρας, Εκδ. Σαββάλα
19. Άλγεβρα Α Λυκείου, Μαραγούσιας , Εκδ. Σαββάλα
20. Φυσική Γ Γυμνασίου, Σαββάλα/Χρονοπούλου, Εκδ. Σαββάλα
21. Φυσική Β Λυκείου, Β τεύχος, Μαθιουδάκης-Παναγιωτακόπουλος, Εκδ. Σαββάλα
22. Φυσική Α Λυκείου, Α τεύχος, Σαββάλας, Εκδ. Σαββάλα
23. Μαθηματικά Γ1 Γ Λυκείου(Θετ/Τεχνολ), Παπαδάκης- Εκδ. Σαββάλα
24. Γεωμετρία Β Λυκείου, Βασίλας, Εκδ. Πατάκη
25. Φυσική Γ Λυκείου Β τεύχος, Παλίγος/Ποντικός, Εκδ. Γκρίτζαλος
26. Βιολογία Γ Λυκείου(Θετικής) Μαλής, Εκδ. Ζήτη
27. Φυσική Β Λυκείου (Γενικής), Α τεύχος, Πρωτόπαπας, Εκδ. Πατάκη
28. Μαθηματικά Γ2 Γ Λυκείου(Θετ/Τεχνολ), Παπαδάκης- Εκδ. Σαββάλα
29. Ολυμπιάδες Μαθηματικών Γ Γυμνασίου, Στεργίου, Εκδ. Σαββάλα
30. Φυσική Α' Λυκείου, τεύχος Β', Παναγιωτακόπουλος-Σαββάλας, εκδ. Σαββάλας
31. Έκθεση Γ' Λυκείου - Βαβούλας/Βάσση -Εκδ. Δωρικός
32. Φυσική Γ' Λυκείου Κατεύθυνσης - τεύχος 1 - Παλόγος/Ποντικός- εκδ.Γριτζαλης
33. Τεστ Χημείας - Γ' Λυκείου - Καπλάνης - εκδ. Γκρίτζαλης
34. Φυσική Β' Λυκείου - τεύχος Β' - Σαββάλας - εκδ. Σαββάλας
35. Φυσική Α' Λυκείου, τεύχος Β', Σαββάλας, Εκδ. Σαββαλας
36. Φυσική Α' Λυκείου, Σ.Γκιώκας, Εκδ. Ελληνικά Γράμματα
37. Άλγεβρα Β' Λυκείου Γενικής Κατεύθυνσης, Α' τεύχος, Τραγανίτης, εκδ. Σαββάλας
38 . Έκφραση-Έκθεση Β' Λυκείου- Β' Τεύχος- Κούτρος/Ζουρούδη- Εκδ. Σαββάλας
39. Φυσική Α' Λυκείου Β' Τευχος - Παναγιωτακόπουλος- Σαββάλας
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη g1wrg0s : 23-08-13 στις 19:22. Αιτία: Ενημέρωση αγγελίας [23/ 8/ 2013]
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KonDelMa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη KonDelMa
H KonDelMa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H KonDelMa Here in the Kingdom of censorship. έγραψε στις 12:05, 08-08-13:

Ευχαριστω για το βιβλιο! Ειναι πραγματικα σε αψογη κατασταση! Ουτε μια σημειωση! Ολοκαινουριο!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

angelic_soul

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη angelic_soul
Ο angelic_soul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O angelic_soul έγραψε στις 15:02, 08-08-13:

Πράγματι του πήρα τη Χημεία του Σαλτέρη που ήταν σε άψογη κατάσταση σχεδόν αχρησιμοποίητη όπως το λέει και ο Αλέξης.

Αλέξη θέλω και αλλα βιβλία σου έχω στείλει πμ. Αν τυχόν δεν τα έχεις δώσει μην τα δώσεις θα βρεθούμε Σύνταγμα να σου τα πάρω εγώ όποτε σε βολεύει. Θέλω το 1 το 25, το 26 το 32 και το 33.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ma8imatikos

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη ma8imatikos
Ο ma8imatikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O ma8imatikos έγραψε στις 17:14, 09-08-13:

Αλέξη έχεις πμ !!!!!!!
Παράθεση

AlexisV

Νεοφερμένος

O AlexisV έγραψε στις 19:35, 23-08-13:

Τα βιβλία που είναι πλέον διαθέσιμα είναι 14 και είναι τα εξής :

ΒΙΟΛΟΓΙΑ
1. Βιολογία Γενικής Β Λυκείου,Τζαβάρας, Εκδ. Σαββάλα, 1999

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ
2. Άλγεβρα Α Λυκείου, Μαραγούσιας , Εκδ. Σαββάλα, 2010
3. Άλγεβρα Β΄Λυκείου Γενικής Παιδείας, νέο φροντιστήριο
ΈΚΦΡΑΣΗ-ΈΚΘΕΣΗ
4. Έκθεση Γ' Λυκείου - Βαβούλας/Βάσση -Εκδ. Δωρικός 2003
5. Έκφραση-Έκθεση Γ' Λυκείου- Β' Τεύχος- Κούτρος/Ζουρούδη- Εκδ. Σαββάλας 2001

ΧΗΜΕΙΑ
6. Χημεία Γ Λυκείου,Το 1ο και το 2ο θέμα, Π. Θεοδωρόπουλου και Κ. Παπαζήση,Εκδ. Εν δυνάμει, 2007
7. Χημεία Γ Λυκείου,Το 3ο και το 4ο θέμα, Π. Θεοδωρόπουλου και Κ. Παπαζήση,Εκδ. Εν δυνάμει, 2007

ΦΥΣΙΚΗ
8. Φυσική Β Γυμνασίου, Σ. Γκιώκα, Εκδ. Ελληνικά Γράμματα 2008
9. Φυσική Γ Γυμνασίου, Σ. Γκιώκα, Εκδ. Ελληνικά Γράμματα 2007
10. Φυσική Γ Γυμνασίου, Αγγ. Σαββάλα/Σπ. Σαββάλα/Χ. Χρονοπούλου, Εκδ. Σαββάλα 2003
11. Φυσική Α' Λυκείου, Ν. Κοσμόπουλος, , Εκδ. Ελληνοεκδοτική 2007
12. Φυσική Α' Λυκείου, Α τόμος, Σ. Γκιώκας, Εκδ. Ελληνικά Γράμματα,2004
13. Φυσική Β' Λυκείου (Θετικής/Τεχνολ.Κατ/νσης), τεύχος Α', Αγγ. Σαββάλας και Σπ. Σαββάλας - εκδ. Σαββάλας 2009
14. Φυσική Β' Λυκείου (Θετικής/Τεχνολ.Κατ/νσης), τεύχος Β' –Αγγ. Σαββάλας και Σπ. Σαββάλας - εκδ. Σαββάλας 2009

Τιμή όπως και τα προηγούμενα, 5Ε το ένα! Κατάσταση ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ (ρωτήστε όσους πήραν-όποιος πήρε, ξαναπήρε!!!!!) Όποιος τα πάρει όλα, τα παίρνει αντί για 70 Ε, μόλις 60Ε!

Άντε να φεύγουν κι αυτά!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AlexisV : 23-08-13 στις 19:39.
Παράθεση

marakibo

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη marakibo
H marakibo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H marakibo έγραψε στις 21:09, 28-08-13:

Γεια! Ενδιαφερομαι για το βοηθημα Α' λυκειου της Φυσικης(Ελληνοεκδοτικη Ν. Κοσμοπουλος)
Μενω Αθηνα! Αν μπορεις στειλε μου πμ να κανονησουμε.
Παράθεση

sweet11

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη sweet11
H sweet11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H sweet11 ... έγραψε στις 12:51, 17-09-13:

ενδιαφερομαι για τα: Φυσική Β' Λυκείου (Θετικής/Τεχνολ.Κατ/νσης), τεύχος Α', Αγγ. Σαββάλας και Σπ. Σαββάλας - εκδ. Σαββάλας 2009 και Φυσική Β' Λυκείου (Θετικής/Τεχνολ.Κατ/νσης), τεύχος Β' –Αγγ. Σαββάλας και Σπ. Σαββάλας - εκδ. Σαββάλας 2009. μπορεις να μου στειλεις μυνημα;
Παράθεση

AlexisV

Νεοφερμένος

O AlexisV έγραψε στις 14:56, 17-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από sweet11
ενδιαφερομαι για τα: Φυσική Β' Λυκείου (Θετικής/Τεχνολ.Κατ/νσης), τεύχος Α', Αγγ. Σαββάλας και Σπ. Σαββάλας - εκδ. Σαββάλας 2009 και Φυσική Β' Λυκείου (Θετικής/Τεχνολ.Κατ/νσης), τεύχος Β' –Αγγ. Σαββάλας και Σπ. Σαββάλας - εκδ. Σαββάλας 2009. μπορεις να μου στειλεις μυνημα;
Sweet11 δεν μπορώ να σου στείλω μήνυμα γιατί είτε σε έχουν κάνει είτε έχεις κάνει μόνη σου φραγή εισερχομένων. Τα βιβλία που ζητάς είναι διαθέσιμα. Πρέπει να αλλάξεις τις ρυθμίσεις του προφίλ σου ή να βρούμε έναν τρόπο επικοινωνίας για να μπορέσουμε να κανονίσουμε την αγορά, αν ενδιαφέρεσαι.

Να ζητήσω συγνώμη σε όσους μου έχουν στείλει μήνυμα και δεν κατάφερα να απαντήσω ή απάντησα πολύ αργά. Επίσης, να προσθέσω πως δεν μπορώ να στείλω ένα-ένα τα βιβλία μέσω ταχυδρομείου εκτός Αθήνας ή Θεσσαλονίκης καθώς το κόστος είναι ιδιαίτερα μεγάλο και για εμένα και ως επιβάρυνση για τον αγοραστή, κάτι που κάνει την έννοια της προσφοράς των χαμηλών τιμών στις οποίες διαθέτω τα βιβλία να παύει να ισχύει. Από τα βιβλία είναι διαθέσιμα τα 14 που γράφω στο προηγούμενο μήνυμά μου. Οι τιμές παραμένουν οι ίδιες. Το Σ/Κ που έρχεται θα είμαι Αθήνα και μετά θα επιστρέψω Θεσσαλονίκη έως τις 23/10. Αν κάποιος από Θεσσαλονίκη ενδιαφέρεται για κάποια βιβλία μπορώ να του τα φέρω και να τα παραδώσω χέρι χέρι χωρίς επιπλέον κόστος, αρκεί να έχει συνεννοηθεί μαζί μου έως τις 22/9.

Καλή συνέχεια σε όλους,
Αλέξης
Παράθεση

mary_rose

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη mary_rose
H mary_rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H mary_rose έγραψε στις 22:42, 17-09-13:

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για τη Φυσική της Γ' Γυμνασίου (εκδ. Ελληνικά Γράμματα)
Θα μπορούσες να μου πεις ποιά χρονιά εκδόθηκε?
Παράθεση

sweet11

Μαθητής Β' λυκείου

H sweet11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H sweet11 ... έγραψε στις 23:15, 17-09-13:

ενταξει το ελυσα αυτο νομιζω οποτε τωρα μπορουμε να επικοινωνισουμε!!!εγω αθηνα.
Παράθεση

AlexisV

Νεοφερμένος

O AlexisV έγραψε στις 23:50, 17-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από sweet11
ενταξει το ελυσα αυτο νομιζω οποτε τωρα μπορουμε να επικοινωνισουμε!!!εγω αθηνα.

Δυστυχώς δεν μπορώ ακόμα να επικοινωνήσω μαζί σου μέσω ΠΜ.
Παράθεση

sweet11

Μαθητής Β' λυκείου

H sweet11 ... έγραψε στις 19:08, 18-09-13:

sorry για την ταλαιπωρια αλλα ειμαι ψιλοασχετη :/ το φτιαξα;
Παράθεση

Despoina_Ser

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Despoina_Ser
H Despoina_Ser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Despoina_Ser έγραψε στις 12:01, 20-09-13:

Καλημέρα σας,
αν είναι διαθέσιμα ακόμη θα ήθελα τα εξής:
1)Άλγεβρα Α Λυκείου, Μαραγούσιας , Εκδ. Σαββάλα, 2010
2)Φυσική Γ Γυμνασίου, Σ. Γκιώκα, Εκδ. Ελληνικά Γράμματα 2007
Παράθεση

AlexisV

Νεοφερμένος

O AlexisV έγραψε στις 13:36, 20-09-13:

Αυτή τη στιγμή είναι πλέον διαθέσιμα 11 βιβλία και αυτά είναι τα εξής :

ΒΙΟΛΟΓΙΑ
1. Βιολογία Γενικής Β Λυκείου,Τζαβάρας, Εκδ. Σαββάλα, 1999

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ
2. Άλγεβρα Α Λυκείου, Μαραγούσιας , Εκδ. Σαββάλα, 2010
3. Άλγεβρα Β΄Λυκείου Γενικής Παιδείας, νέο φροντιστήριο

ΈΚΦΡΑΣΗ-ΈΚΘΕΣΗ
4. Έκθεση Γ' Λυκείου - Βαβούλας/Βάσση -Εκδ. Δωρικός 2003
5. Έκφραση-Έκθεση Γ' Λυκείου- Β' Τεύχος- Κούτρος/Ζουρούδη- Εκδ. Σαββάλας 2001

ΧΗΜΕΙΑ
6. Χημεία Γ Λυκείου,Το 1ο και το 2ο θέμα, Π. Θεοδωρόπουλου και Κ. Παπαζήση,Εκδ. Εν δυνάμει, 2007
7. Χημεία Γ Λυκείου,Το 3ο και το 4ο θέμα, Π. Θεοδωρόπουλου και Κ. Παπαζήση,Εκδ. Εν δυνάμει, 2007

ΦΥΣΙΚΗ
8. Φυσική Β Γυμνασίου, Σ. Γκιώκα, Εκδ. Ελληνικά Γράμματα 2008
9. Φυσική Γ Γυμνασίου, Αγγ. Σαββάλα/Σπ. Σαββάλα/Χ. Χρονοπούλου, Εκδ. Σαββάλα 2003
10. Φυσική Α' Λυκείου, Ν. Κοσμόπουλος, , Εκδ. Ελληνοεκδοτική 2007
11. Φυσική Α' Λυκείου, Α τόμος, Σ. Γκιώκας, Εκδ. Ελληνικά Γράμματα,2004

Πάμε σιγά σιγά να φεύγουν και τα τελευταία! Κρίμα είναι να μου μείνουν! Τουλάχιστον της Γ' Λυκείου και του Λυκείου τα βιβλία θέλω να δοθούν όλα! Να τα χρησιμοποιήσει κάποιος που τα χρειάζεται. Τιμές ίδιες: 5 Ε το ένα και όποιος τα πάρει όλα δίνει μόλις 40 Ε!
Παράθεση

sweet11

Μαθητής Β' λυκείου

H sweet11 ... έγραψε στις 16:29, 22-09-13:

ευχαριστω πολυ για τα βιβλια!!σαν καινουργια!
Παράθεση

Despoina_Ser

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Despoina_Ser
H Despoina_Ser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Despoina_Ser έγραψε στις 16:55, 23-09-13:

Παρέλαβα κι εγώ την Άλγεβρα Α' λυκείου!!Υπέροχη κατάσταση!!Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!Να'σαι καλά
Παράθεση

mary_rose

Καθηγητής

H mary_rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H mary_rose έγραψε στις 00:08, 24-09-13:

Aλέξη παρέλαβα σήμερα! Το βιβλίο είναι όντως σε πολύ καλή κατάσταση!! Σε ευχαριστώ για την πολύ καλή και γρήγορη συναλλαγή!!
Παράθεση

ckn

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ckn
Ο ckn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O ckn έγραψε στις 01:19, 01-10-13:

καλησπερα!!! θα ηθελα να αγορασω το βιβλιο της Α Λυκειου Μαθηματικα Αλγεβρα!!!! μπορουμε να επικοινωνησουμε στο εμαιλ μου
Παράθεση

mary_rose

Καθηγητής

H mary_rose έγραψε στις 15:32, 31-10-13:

Aλέξη παρέλαβα! Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά!!!
Παράθεση

ALEXDO

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη ALEXDO
Ο ALEXDO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O ALEXDO έγραψε στις 20:24, 01-12-13:

Kαλησπέρα.Ενδιαφέρομαι για τα βιβλία φυσικής Β Λυκείου κατεύθυνσης.Αν υπάτχουν ακόμα,θα ήθελα να επικοινωνήσουμε.
Παράθεση

AlexisV

Νεοφερμένος

O AlexisV έγραψε στις 20:47, 01-12-13:

Δυστυχώς δεν υπάρχουν πλέον άλλα βιβλία κατεύθυνσης της Β' Λυκείου.

Νέες τιμές! 3.5 Ε το βιβλίο (τελευταία κομμάτια)!

Είπαμε, τουλάχιστον της Γ' Λυκείου πρέπει να δοθούν όλα!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AlexisV : 01-12-13 στις 20:52.
Παράθεση

Βασίλης1987

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Βασίλης1987
Ο Βασίλης1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Βασίλης1987 έγραψε στις 21:55, 15-12-13:

Αλεξη καλησπερα! Ειμαι απο Θεσσαλονικη και ενδιαφερομαι και για τα τεσσερα βοηθηματα Φυσικης. Μπορουμε να επικοινωνησουμε ωστε να μου τα στειλεις αν σου ειναι ευκολο. Ευχαριστω προκαταβολικα.
Παράθεση

giokater

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giokater
H giokater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H giokater έγραψε στις 01:18, 07-02-14:

Γεια σου, Αλέξη,
αν είναι ακόμα διαθέσιμα τα βοηθήματα:
2. Άλγεβρα Α' Λυκείου, Μαραγούσιας Εκδ. Σαββάλα 2010
3. Άλγεβρα Β' Λυκείου, Γενικής Παιδείας Νέο Φροντιστήριο
4. Έκθεση Γ' Λυκείου, Βαβούλας/Βάσση Εκδ. Δωρικός 2003
8. Φυσική Β' Γυμνασίου, Σ. Γκιώκα Εκδ. Ελληνικά Γράμματα 2008
9. Φυσική Γ' Γυμνασίου, Αγγ. Σαββάλα/Σπ. Σαββάλα/Χ. Χρονοπούλου Εκδ. Σαββάλα 2003
10. Φυσική Α' Λυκείου, Ν. Κοσμόπουλος Εκδ. Ελληνοεκδοτική 2007
τα θέλω άμεσα. Γράψε μου πού σε βολεύει να συναντηθούμε.
Σ' ευχαριστώ,
Κατερίνα

Αρχική Δημοσίευση από AlexisV
Καλησπέρα σε όλους! Η αδερφή μου φέτος έδινε εξετάσεις για να εισαχθεί στην ιατρική του Cambridge και τελικά την πήραν! Τα άπειρα (σε αριθμό) βοηθήματα που έχει μας είναι πλέον άχρηστα και πιστεύω πως καλό είναι να τα πάρει κάποιος που θα του φανούν χρήσιμα. Θα τα χάριζα αλλά είναι τόσα πολλά και έχουν κοστίσει τόσα πολλά χρήματα που θα προσπαθήσω να κάνω μία μικρή απόσβεση αλλά παράλληλα να τα διαθέσω και σε πολύ λογικές και προσιτές τιμές. Όλα είναι αγορασμένα μετά το 2007 και τα περισσότερα μετά το 2009-2010.

Να τονίσω ότι τα βιβλία στο σύνολό τους (εκτός από 1-2 που είναι πολύ σημειωμένα) είναι ΟΛΑ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. Πιστέψτε με δεν θα καταλάβετε ότι είναι χρησιμοποιημένα καθώς είναι δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα σημειωμένο. Τιμή για κάθε 1 βιβλίο 5 Ε (στη λιανική κοστίζουν τουλάχιστον 20-25 Ε το 1).

Όποιος ενδιαφέρεται μου στέλνει ΠΜ. Συναλλαγές μέσω paypal (για απόλυτη ασφάλεια) ή χέρι με χέρι για κατοίκους Αθήνας.

Πάμε λοιπόν στον μακρύ κατάλογο :

1. Βιολογία Γ Λυκείου Μάλης- Εκδ. Ζήτη
2. Χημεία Β Λυκείου Α τεύχος Σαλτέρης Εκδ. Σαββάλας
3. Άλγεβρα Α Λυκείου Β τεύχος , Παπαδάκης- Εκδ. Σαββάλας
4. Άλγεβρα Α Λυκείου Β τεύχος , Παπαδάκης- Σαββάλας
5. Φυσική Α Λυκείου Α τεύχος , Παναγιωτακόπουλος- Εκδ. Σαββάλας
6. Φυσική Α Λυκείου , Κοσμόπουλος, Εκδ. Ελληνική εκδοτική
7. Χημεία Β Λυκείου (Θετικής) Β τεύχος Εκδ. Σαλτέρης Σαββάλας
8. Γεωμετρία Α Λυκείου , Παπα δ άκης- Εκδ. Σαββάλας
9. Χημεία Γ1 Γ Λυκείου (Θετικής) Σαλτέρης Εκδ. Σαββάλας
10. Μαθηματικά Γ Λυκείου (γενικής) Μπάρλας, Εκδ. Ελληνική εκδοτική
11. Χημεία Β Λυκείου (γενικής) Σαλτέρης Εκδ. Σαββάλας
12. Φυσική Γ Γυμνασίου, Γκιώκας, Εκδ. Ελληνικά Γράμματα
13. Φυσική Β Γυμνασίου Γκιώκας , Εκδ. Ελληνικά Γράμματα
14. Χημεία Α Λυκείου, Σαλτέρης, Εκδ. Σαββάλα
15. Φυσική Β Λυκείου, Α τεύχος, Εκδ. Μαθιουδάκης- Παναγιωτακόπουλος , Σαββάλα
16. Άλγεβρα Β Λυκείου (Γενικής), Εκδ. Τραγανίτης, Σαββάλα
17. Φυσική Β Λυκείου, Α τεύχος (Θετ/τεχνολ), Εκδ. Σαββάλας, Σαββάλα
18. Βιολογία Γενικής Β Λυκείου,Τζαβάρας, Εκδ. Σαββάλα
19. Άλγεβρα Α Λυκείου, Μαραγούσιας , Εκδ. Σαββάλα
20. Φυσική Γ Γυμνασίου, Σαββάλα/Χρονοπούλου, Εκδ. Σαββάλα
21. Φυσική Β Λυκείου, Β τεύχος, Μαθιουδάκης-Παναγιωτακόπουλος, Εκδ. Σαββάλα
22. Φυσική Α Λυκείου, Α τεύχος, Σαββάλας, Εκδ. Σαββάλα
23. Μαθηματικά Γ1 Γ Λυκείου(Θετ/Τεχνολ), Παπαδάκης- Εκδ. Σαββάλα
24. Γεωμετρία Β Λυκείου, Βασίλας, Εκδ. Πατάκη
25. Φυσική Γ Λυκείου Β τεύχος, Παλίγος/Ποντικός, Εκδ. Γκρίτζαλος
26. Βιολογία Γ Λυκείου(Θετικής) Μαλής, Εκδ. Ζήτη
27. Φυσική Β Λυκείου (Γενικής), Α τεύχος, Πρωτόπαπας, Εκδ. Πατάκη
28. Μαθηματικά Γ2 Γ Λυκείου(Θετ/Τεχνολ), Παπαδάκης- Εκδ. Σαββάλα
29. Ολυμπιάδες Μαθηματικών Γ Γυμνασίου, Στεργίου, Εκδ. Σαββάλα
30. Φυσική Α' Λυκείου, τεύχος Β', Παναγιωτακόπουλος-Σαββάλας, εκδ. Σαββάλας
31. Έκθεση Γ' Λυκείου - Βαβούλας/Βάσση -Εκδ. Δωρικός
32. Φυσική Γ' Λυκείου Κατεύθυνσης - τεύχος 1 - Παλόγος/Ποντικός- εκδ.Γριτζαλης
33. Τεστ Χημείας - Γ' Λυκείου - Καπλάνης - εκδ. Γκρίτζαλης
34. Φυσική Β' Λυκείου - τεύχος Β' - Σαββάλας - εκδ. Σαββάλας
35. Φυσική Α' Λυκείου, τεύχος Β', Σαββάλας, Εκδ. Σαββαλας
36. Φυσική Α' Λυκείου, Σ.Γκιώκας, Εκδ. Ελληνικά Γράμματα
37. Άλγεβρα Β' Λυκείου Γενικής Κατεύθυνσης, Α' τεύχος, Τραγανίτης, εκδ. Σαββάλας
38 . Έκφραση-Έκθεση Β' Λυκείου- Β' Τεύχος- Κούτρος/Ζουρούδη- Εκδ. Σαββάλας
39. Φυσική Α' Λυκείου Β' Τευχος - Παναγιωτακόπουλος- Σαββάλας
Παράθεση

giokater

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giokater
H giokater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H giokater έγραψε στις 17:04, 10-02-14:

Παρέλαβα σήμερα τα βιβλία σε άψογη κατάσταση. Από την τελευταία λίστα που ανάρτησε ο Αλέξης έχουν φύγει και τα εξής βιβλία:
2. Άλγεβρα Α' Λυκείου, Μαραγούσιας Εκδ. Σαββάλα 2010
3. Άλγεβρα Β' Λυκείου, Γενικής Παιδείας Νέο Φροντιστήριο
4. Έκθεση Γ' Λυκείου, Βαβούλας/Βάσση Εκδ. Δωρικός 2003
9. Φυσική Γ' Γυμνασίου, Αγγ. Σαββάλα/Σπ. Σαββάλα/Χ. Χρονοπούλου Εκδ. Σαββάλα 2003
10. Φυσική Α' Λυκείου, Ν. Κοσμόπουλος Εκδ. Ελληνοεκδοτική 2007
11. Φυσική Α' Λυκείου, Α τόμος, Σ. Γκιώκας, Εκδ. Ελληνικά Γράμματα 2004
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giokater : 10-02-14 στις 23:24.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    m.bee, stavros91

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους