Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,329 εγγεγραμμένα μέλη και 3,093,582 μηνύματα σε 96,211 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 948 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[Θερινή προετοιμασία] Πανελλήνιες 2018

harry akritas

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη harry akritas
Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 595 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε στις 14:07, 19-06-17:

Καιρός ήταν να ανοιχτεί τέτοιο θέμα και πήρα την πρωτοβουλία.

Ήρθε καλοκαιράκι, αλλά οι περισσότεροι από εμάς τυρρανιόμαστε με τη θερινή προετοιμασία των μαθημάτων για τις πανελλήνιες του 2018. Το θέμα λοιπόν ανοίχτηκε για να μοιραζόμαστε όλοι εδώ τις απορίες, τους προβληματισμούς, τις ανησυχίες και τις εμπειρίες μας από την θερινή μας προετοιμασία. Όπως καταλάβατε, ήρθε η σειρά μας!

Καλή επιτυχία σε όλους λοιπόν!
10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

tonyler

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tonyler
Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O tonyler τρελόπαιδο έγραψε στις 14:17, 19-06-17:

Απ'όσα εχω ήδη βιώσει (εχω ήδη μια βδομάδα φροντιστήρια) , το καλοκαίρι αυτο για εμάς θα διαρκέσει 1 μήνα στην καλύτερη. Για κάποιο λόγο ομως το εχω παρει πολυ θερμα το θέμα. Ίσως να οφείλεται στο γεγονός οτι εχω αποφασίσει σε ποια σχολή θέλω να περάσω. Προτείνω στα υπόλοιπα παιδια , αν τους ειναι δυνατον , να βρουν πρώτα με τι θέλουν να ασχοληθούν, ώστε να αποκτήσουν κίνητρο. Εγω στη Β' ήμουν ψιλοαδιαφορος (διάβαζα για να διαβάσω) και έβγαλα 18 και 8/10. Φέτος ομως το εχω πιστέψει και θα το παλέψω (γτ οπως είπα έχω στόχο πλεον).

Καλή επιτυχία σε ολα τα παιδια!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ιππολύτη
H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 717 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 14:20, 19-06-17:

Εγώ δε θέλω να γίνω πικρόχολη πάλι σήμερα, μια συμβουλή μόνο θα δώσω.

Αυτόν τον ένα μήνα διακοπές που έχετε, χαρείτε τον. Ούτε διάβασμα, ούτε άγχος "Πρέπει να διαβάσω", ούτε "ας κάνω καμιά άσκηση χαλαρά". Να μην ανοίξετε βιβλίο.
11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

iakovosgreece (Ιάκωβος)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη iakovosgreece
Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 181 μηνύματα.

O iakovosgreece έγραψε στις 14:54, 19-06-17:

Αρχική Δημοσίευση από stefaniat
Εγώ δε θέλω να γίνω πικρόχολη πάλι σήμερα, μια συμβουλή μόνο θα δώσω.

Αυτόν τον ένα μήνα διακοπές που έχετε, χαρείτε τον. Ούτε διάβασμα, ούτε άγχος "Πρέπει να διαβάσω", ούτε "ας κάνω καμιά άσκηση χαλαρά". Να μην ανοίξετε βιβλίο.
Εσύ έκανες θερινά,ποια.μαθήματα και πώς σου φάνηκαν? Έχω αρχίσει να αγχώνομαι γιατί το 2019 έρχεται και η δική μου σειρά!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Αγγελος Κοκ
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 15:02, 19-06-17:

Προς τους θετικους
Επι 2 χρονια τα θεματα φυσικης ηταν βατα.Ετοιμαστειτε για φετος γιατι εκει θα πεσει το παλουκι
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Ria...

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ria...
H Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H Ria... έγραψε στις 15:09, 19-06-17:

Αρχική Δημοσίευση από Αγγελος Κοκ
Προς τους θετικους
Επι 2 χρονια τα θεματα φυσικης ηταν βατα.Ετοιμαστειτε για φετος γιατι εκει θα πεσει το παλουκι
Τρίτη και φαρμακερή;;;
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

harry akritas

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη harry akritas
Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 595 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε στις 15:12, 19-06-17:

Προς τους θετικους
Κι εγώ έτσι νομίζω. Προτιμώ όμως δύσκολα θέματα και χαμηλές βάσεις, παρά εύκολα θέματα και βάσεις στο Θεό.
Φυσική ξεκινήσαμε με κρούσεις (ελαστικές και ανελαστικές) και μου αρέσει πολύ! Ελπίζω να συνεχίσει έτσι!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Νίκοs

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νίκοs
Ο Νίκοs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 74 μηνύματα.

O Νίκοs έγραψε στις 15:18, 19-06-17:

Η αδελφή μου κάνει θερινά (θεωρητική) εδώ και 2 εβδομάδες και εγώ την παρακολουθώ. Ξεκινώ από Σεπτέμβρη φροντιστήριο για πρώτη φορά για προετοιμασία γ' (θετική) και δεν ξέρω καν τι πεδίο θέλω να ανοίξω και τι στόχο να βάλω.. μια χαρά με βλέπω

Αρχική Δημοσίευση από Ria...
Τρίτη και φαρμακερή;;;
ασ πέσουν εύκολα και το 18 και το 19

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 15:21, 19-06-17:

Τρίτη και φαρμακερή;;;
Χαχα η τριτη να σου πω την αληθεια πιστευω θα πονεσει(τα μαθηματικα αντιθετως θα ειναι πιο ευκολα απο περυσι)

Αρχική Δημοσίευση από harry akritas
Κι εγώ έτσι νομίζω. Προτιμώ όμως δύσκολα θέματα και χαμηλές βάσεις, παρά εύκολα θέματα και βάσεις στο Θεό.
Φυσική ξεκινήσαμε με κρούσεις (ελαστικές και ανελαστικές) και μου αρέσει πολύ! Ελπίζω να συνεχίσει έτσι!
Η φυσικη ηταν ενα μαθημα που μου αρεσε πολυ...μεχρι που εφτασα γ λυκειου
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

SweetGirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη SweetGirl
H SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 75 μηνύματα.

H SweetGirl έγραψε στις 15:30, 19-06-17:

Έφτασε και η δική μας ώρα!! Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει. Περιμένω συμβουλές από τους (πρώην τώρα πια) θεωρητικούς (stefaniat, Deutsch... Lover κ.α)! Παραθέτω και κάτι που είχα ρωτήσει σε άλλο θρεντ, αλλά δεν έλαβα απάντηση:

Αρχική Δημοσίευση από SweetGirl
Καλησπέρα αγαπητή κοινότητα. Καταρχάς, να πω ότι τελείωσα τη Β λυκείου και είμαι θεωρητική κατεύθυνση. Δεν ξέρω ακόμα αν θα κάνω θερινά ( μάλλον όχι ) και θα ήθελα να ξεκινήσω διάβασμα μόνη μου! Το θέμα είναι ότι τα έχω χαμένα και δεν ξέρω τι να πρωτοκάνω... Να "λιώσω" γραμματικές, συντακτικά σε αρχαία-λατινικά ή να πάρω το βιβλίο ιστορίας και να ξεκινήσω μόνη μου (χωρίς υπερβολές εννοείται, καλοκαίρι έχουμε)? Με την ιστορία όμως, φοβάμαι ότι αν ξεκινήσω από τώρα θα τα έχω ξεχάσει μέχρι να ξεκινήσουν τα σχολεία... Από την άλλη έχουμε και το γνωστό-άγνωστο στα αρχαία που φοβάμαι ότι δεν θα προλάβω να βγάλω την ύλη αν ξεκινήσω Σεπτέμβριο (γνωστό). Έκθεση δεν την φοβάμαι. Λατινικά μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο καλό βοήθημα να κάνω μόνη μου τα κείμενα?

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 717 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 15:35, 19-06-17:

@SweetGirl τελικά θα κάνεις φροντιστήριο ή μόνη σου;

SweetGirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 75 μηνύματα.

H SweetGirl έγραψε στις 15:40, 19-06-17:

@SweetGirl τελικά θα κάνεις φροντιστήριο ή μόνη σου;
Τελικά δεν θα κάνω θερινά, οπότε ότι κάνω μόνη μου.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη έγραψε στις 15:55, 19-06-17:

Προς το γλυκό κορίτσι.

Και τώρα θα σας πω κάτι πολύ εκνευριστικό. Ένας χρόνος έμεινε.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Alex_t (Αλέξανδρος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Alex_t
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 1,100 μηνύματα.

O Alex_t έγραψε στις 16:04, 19-06-17:

Καλησπέρα στην κοινότητα, και καλώς σας βρήκα . Ξεκίνησα θερινή προετοιμασία την προηγούμενη εβδομάδα, από θεωρητική κατεύθυνση, χωρίς κάποιο συγκεκριμένο στόχο . Με φοβίζουν αρκετά τα λατινικά, που έκανα και πέρσι, γιατί δεν τα είχα πάρει με πολύ καλό μάτι, με αποτέλεσμα να έχω κάποια κενά, αλλά αντίθετα είμαι πολύ αισιόδοξος για την Ιστορία και τα Αρχαία. Άντε καλή μας αρχή!

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 16:41, 19-06-17:

Αρχική Δημοσίευση από Νίκοs
Η αδελφή μου κάνει θερινά (θεωρητική) εδώ και 2 εβδομάδες και εγώ την παρακολουθώ. Ξεκινώ από Σεπτέμβρη φροντιστήριο για πρώτη φορά για προετοιμασία γ' (θετική) και δεν ξέρω καν τι πεδίο θέλω να ανοίξω και τι στόχο να βάλω.. μια χαρά με βλέπω
ασ πέσουν εύκολα και το 18 και το 19
Μα αμα είσαι θετική, ένα πεδίο μπορείς μόνο να ανοίξεις με τα 4 μαθήματα.. Πως γίνεται να μην ξέρεις;
Το να πέσουν εύκολα, δεν ξέρω αν είναι σωστή σκέψη ή οχι, επειδή δεν ξέρεις που θα φτάσουν οι βάσεις.. Εγω να σου ευχηθώ να πέσουν θέματα που να ξέρεις να τα γράψεις, είτε εύκολα είτε μέτρια είτε δύσκολα.

Χαχα η τριτη να σου πω την αληθεια πιστευω θα πονεσει(τα μαθηματικα αντιθετως θα ειναι πιο ευκολα απο περυσι)
Πέρυσι εννοείς αυτήν την χρονιά που τελείωσε; Επειδή αν εννοείς τα θέματα του 2016, πόσο πιο εύκολα να πέσουν;

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 16:47, 19-06-17:

Μα αμα είσαι θετική, ένα πεδίο μπορείς μόνο να ανοίξεις με τα 4 μαθήματα.. Πως γίνεται να μην ξέρεις;
Το να πέσουν εύκολα, δεν ξέρω αν είναι σωστή σκέψη ή οχι, επειδή δεν ξέρεις που θα φτάσουν οι βάσεις.. Εγω να σου ευχηθώ να πέσουν θέματα που να ξέρεις να τα γράψεις, είτε εύκολα είτε μέτρια είτε δύσκολα.

Πέρυσι εννοείς αυτήν την χρονιά που τελείωσε; Επειδή αν εννοείς τα θέματα του 2016, πόσο πιο εύκολα να πέσουν;
Ειμαι λιγο αουγκανος δεν πειραζει Εννοω τα φετινα χαχαχαχ

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη έγραψε στις 16:54, 19-06-17:

Ειμαι λιγο αουγκανος δεν πειραζει Εννοω τα φετινα χαχαχαχ
Εμείς κι έτσι σ αγαπάμε

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 17:00, 19-06-17:

Τα καλυτερα παιδια ειστε!!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,614 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 17:11, 19-06-17:

Ξεκίνησα σήμερα με πληροφορική και Αοθ εντάξει πανεύκολα.

iakovosgreece (Ιάκωβος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 181 μηνύματα.

O iakovosgreece έγραψε στις 17:16, 19-06-17:

Αρχική Δημοσίευση από fotisapple
Ξεκίνησα σήμερα με πληροφορική και Αοθ εντάξει πανεύκολα.
Άντε και καλή επιτυχία!

Νίκοs

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νίκοs
Ο Νίκοs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 74 μηνύματα.

O Νίκοs έγραψε στις 17:36, 19-06-17:

Καταρχάς μπορείς να ανοίξεις ενα πεδίο αλλά και δύο αν θες. Αλλά και πάλι πρέπει να επιλέξεις πιο θα είναι το 4ο σου μάθημα. Θες μαθηματικά να ανοίξεις το 2ο, βιολογία για το 3ο ή ιστορία γενικής για το 4ο; Οπότε σαφώς τα μαθήματα δεν είναι 4 συγκεκριμένα, το 4ο το επιλέγεις με βάση το πεδίο που θες να ανοίξεις. Και αν δεν ξέρεις και ποιες σχολές θέλεις άρα δεν μπορείς να αποφασίσεις πιο πεδίο θες!

Σχετικά με την φυσική το είπα γιατί είναι το μόνο θετικό μάθημα που δεν τα πολυκαταφέρνω και τα άλλα μου φαίνονται πιο εύκολα/τα καταφέρνω καλύτερα. Βάση αυτού, άμα είναι να πέσει ένα απτα 4 μαθήματα εύκολο ας είναι αυτό (εκτός και αν στη συνέχεια τα καταφέρνω μια χαρά και έχω πρόβλημα με άλλο ).
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Ria...

Δραστήριο Μέλος

H Ria... έγραψε στις 17:59, 19-06-17:

Δλδ. σου αρέσουν και τα 3; Θα σου άρεσε να είσαι σε κάποια θετική ή πολυτεχνική σχολή; Θα σου άρεσε να ασχοληθείς με τα ιατρικά επαγγέλματα; Ή με τα παιδαγωγικά; Έτσι θα βρεις ποιο 4ο μάθημα θα πάρεις... 'Η και 5ο μάθημα. Δεν γίνεται να σου αρέσουν όλα, κάποιο θα σου αρέσει περισσότερο, οπότε και θα το βρεις!

SweetGirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H SweetGirl έγραψε στις 18:14, 19-06-17:

Προς το γλυκό κορίτσι.

Και τώρα θα σας πω κάτι πολύ εκνευριστικό. Ένας χρόνος έμεινε.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Στεφανία. Οπότε με βλέπω να διαβάζω ιστορία από Ιούλιο... Όποιος μπορεί ας μου συστήσει καλά βοηθήματα σε λατινικά και αρχαία-άγνωστο! Ένας γνωστός μου έχει στα λατινικά του/της Μπαχαράκη (αν λέγεται έτσι). Το έχει/ξέρει κανείς; Είναι καλό; Επίσης Στεφανία είδα ότι έδωσες βιολογία γενικής που μάλλον θα δώσω και εγώ. Λένε ότι είναι πολύ εύκολο μάθημα, πέρα κάποιων ασκήσεων που έχει... Εσένα ποια ήταν η εντύπωσή σου; Παρεμπιπτόντως, καλά αποτελέσματα.

fenia00 (<3)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη fenia00
H <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

H fenia00 έγραψε στις 20:45, 19-06-17:

Καλησπέρα και από μένα.Σήμερα κλείνω μία βδομάδα που κάνω θερινά.Μέχρι στιγμής έχω κάνει φυσική χημεία και βιολογία.Η βιολογία είναι κομπλέ,η χημεία τέλεια() και η φυσική όπως έχω προαναφέρει κάπως χάλια(μην πω πολύ ).Ευτυχώς βρήκα το θάρρος να λύσω μερικές ασκήσεις,βέβαια δεν έχω ιδέα αν λύνω τις ασκήσεις που πρέπει .Η αλήθεια είναι πως με τρομάζει το γεγονός ότι τα δύο τελευταία χρόνια έπεσαν εύκολα θέματα φυσική γιατί αυτό σημαίνει πως κατά πάσα πιθανότητα θα πέσουν παλούκια του χρόνου(γαμώτοοοοοο!!!!) και βλέπω το 10αράκι να πέφτει σύννεφο .Τέσπα εύχομαι να έχουμε καλή αρχή <3 (γουτσου γουτσου)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,614 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 21:04, 19-06-17:

Να έχεις αυτοπεποίθηση!!!!!!!

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη έγραψε στις 22:31, 19-06-17:

Αρχική Δημοσίευση από SweetGirl
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Στεφανία. Οπότε με βλέπω να διαβάζω ιστορία από Ιούλιο... Όποιος μπορεί ας μου συστήσει καλά βοηθήματα σε λατινικά και αρχαία-άγνωστο! Ένας γνωστός μου έχει στα λατινικά του/της Μπαχαράκη (αν λέγεται έτσι). Το έχει/ξέρει κανείς; Είναι καλό; Επίσης Στεφανία είδα ότι έδωσες βιολογία γενικής που μάλλον θα δώσω και εγώ. Λένε ότι είναι πολύ εύκολο μάθημα, πέρα κάποιων ασκήσεων που έχει... Εσένα ποια ήταν η εντύπωσή σου; Παρεμπιπτόντως, καλά αποτελέσματα.
Σε ευχαριστώ πολύ. Τώρα που είπες Μπαχαρακη, ΝΑΙ, οπωσδήποτε να πάρεις βοήθημα δικό του. Η καθηγήτρια μου το είχε σαν τη Βίβλο!! Πίστεψέ με αν μάθεις απ έξω το πρώτο κεφάλαιο στην ιστορία, η βιολογία γενικής θα σου φανεί παραμύθι. Εγώ ξέρω ότι θα μπορούσα τη βιολογία Γενικής να την έχω βγάλει σε δύο μέρες, έστω και με φουλ διάβασμα και μόνο 6 ώρες ύπνο, αλλά άνετα την έβγαζα. Από ασκήσεις ξέρω μόνο τον έναν τύπο άσκησης, που είναι πανεύκολος, για τους άλλους δεν ξέρω. Πάντως γενικά είναι ένα εύκολο μάθημα και μπορείς πιστεύω να βγάλεις πολύ εύκολα την ύλη, πάντως όσον αφορά τις ασκήσεις θα πρέπει κάποιος να σου τις δείξει, ή μέσω κάποιου βοηθήματος, κάτι τέλος πάντων.

Με καλή διάθεση πραγματικά πιστεύω πως όλα γίνονται και σου εύχομαι καλή αρχή. Το ότι ψάχνεσαι και ανησυχείς και ζητάς γνώμες το θεωρώ πολύ θετικό σημάδι. Η θεωρητική θέλει δουλειά, θέλει διάβασμα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην κλάψεις με την ιστορία, ή να μη βρίσεις γιατί δε βρίσκεις τι στο διάολο πρόταση είναι αυτή στο άγνωστο. Ο επιμένων όμως προφανώς νικά. Ειλικρινά, καλή δύναμη! Όλα θα πάνε καλά.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

SweetGirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H SweetGirl έγραψε στις 23:13, 19-06-17:

Σε ευχαριστώ πολύ. Τώρα που είπες Μπαχαρακη, ΝΑΙ, οπωσδήποτε να πάρεις βοήθημα δικό του. Η καθηγήτρια μου το είχε σαν τη Βίβλο!! Πίστεψέ με αν μάθεις απ έξω το πρώτο κεφάλαιο στην ιστορία, η βιολογία γενικής θα σου φανεί παραμύθι. Εγώ ξέρω ότι θα μπορούσα τη βιολογία Γενικής να την έχω βγάλει σε δύο μέρες, έστω και με φουλ διάβασμα και μόνο 6 ώρες ύπνο, αλλά άνετα την έβγαζα. Από ασκήσεις ξέρω μόνο τον έναν τύπο άσκησης, που είναι πανεύκολος, για τους άλλους δεν ξέρω. Πάντως γενικά είναι ένα εύκολο μάθημα και μπορείς πιστεύω να βγάλεις πολύ εύκολα την ύλη, πάντως όσον αφορά τις ασκήσεις θα πρέπει κάποιος να σου τις δείξει, ή μέσω κάποιου βοηθήματος, κάτι τέλος πάντων.

Με καλή διάθεση πραγματικά πιστεύω πως όλα γίνονται και σου εύχομαι καλή αρχή. Το ότι ψάχνεσαι και ανησυχείς και ζητάς γνώμες το θεωρώ πολύ θετικό σημάδι. Η θεωρητική θέλει δουλειά, θέλει διάβασμα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην κλάψεις με την ιστορία, ή να μη βρίσεις γιατί δε βρίσκεις τι στο διάολο πρόταση είναι αυτή στο άγνωστο. Ο επιμένων όμως προφανώς νικά. Ειλικρινά, καλή δύναμη! Όλα θα πάνε καλά.
Πραγματικά, να' σαι καλά Στεφάνια! Σε ευχαριστώ πολύ! Με εμψυχώνεις με ότι λες.

Dimitris S

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitris S
Ο Dimitris S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.

O Dimitris S έγραψε στις 23:21, 19-06-17:

Καλωσόρισες στη πλευρά του coaching νέων πανελληνιομάχων
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

VforVendetta (Χρήστος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη VforVendetta
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O VforVendetta έγραψε στις 23:23, 19-06-17:

Γεια σας παιδια, και γω ξεκινησα σημερα με Φυσικη, Χημεια και Εκθεση καληη μαςςς αρχηηηηηηηηη και ψυχραιμια

Μαθητής Γ' λυκείου

O Volkswagen Fan έγραψε στις 23:54, 19-06-17:

Επίσης σιγά που θα φοβηθούμε κιόλας.

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,472 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 00:01, 20-06-17:

Tελικά σε αυτή τη ζωή όλα είναι ένας μύθος.

Και οι πανελλήνιες ανήκουν σε έναν από αυτούς. Θα ακούσετε και θα δείτε να λένε πολλά για αυτόν τον ένα κρίσιμο χρόνο.

Μη τους ακούτε. Συμπεριφερθείτε όπως όλες τις άλλες χρονιές και στο τέλος μόνο κερδισμένοι θα βγείτε .
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Ευάκι23

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ευάκι23
H Ευάκι23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H Ευάκι23 έγραψε στις 02:22, 20-06-17:

Με λίγο περισσότερο διάβασμα κατά προτίμηση.

Sinai

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sinai
Ο Sinai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Sinai έγραψε στις 08:04, 20-06-17:

Καθιστε ρε παιδιά εδώ δε ξέρουμε ακόμα αν θα περάσουμε πουθενά εμείς που δώσαμε πανελλήνιες.

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη έγραψε στις 08:06, 20-06-17:

Αρχική Δημοσίευση από Sinai
Καθιστε ρε παιδιά εδώ δε ξέρουμε ακόμα αν θα περάσουμε πουθενά εμείς που δώσαμε πανελλήνιες.
Σωστό, ας μη λέμε πολλά μήπως στο τέλος χρειαστεί να γράφουμε κι εμείς εδώ τις προόδους μας

iakovosgreece (Ιάκωβος)

Μαθητής Β' λυκείου

O iakovosgreece έγραψε στις 10:26, 20-06-17:

Όσο σκέφτομαι για την αποστήθιση της ιστορίας,το άγνωστο και την υποκειμενική βαθμολόγηση έχω αρχίσει να σκέφτομαι και πως θα τα αντιμετωπίσω.Θα τα σκέφτομαι μετά τις πανελλήνιες και θα γελάω πιστεύω.Πάντως πολύ καλύτερα και ενδιαφέροντα από το να λύνω χιλιάδες ασκήσεις μαθηματικών,φυσικής και χημείας,τότε θα αυτοκτονούσα.Φιλικά πάντα,χωρίς να θέλω να προσβάλλω κάποιον που του αρέσει να λύνει τόσες ασκήσεις!

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη έγραψε στις 10:41, 20-06-17:

Εσύ Jacob ήρεμα, έχεις μέλλον ακόμα, δε χρειάζεται άγχος από τώρα μάτια μου!! Όσο για το "θα τα σκέφτομαι μετά τις πανελλήνιες και θα γελάω", ελπίζω να συμβεί και σε μένα αλλά είμαι ακόμα σε κατάσταση σοκ.

iakovosgreece (Ιάκωβος)

Μαθητής Β' λυκείου

O iakovosgreece έγραψε στις 10:49, 20-06-17:

Εσύ Jacob ήρεμα, έχεις μέλλον ακόμα, δε χρειάζεται άγχος από τώρα μάτια μου!! Όσο για το "θα τα σκέφτομαι μετά τις πανελλήνιες και θα γελάω", ελπίζω να συμβεί και σε μένα αλλά είμαι ακόμα σε κατάσταση σοκ.
Χαχαχα! Ναι εννοείται,έχω λίγο χρόνο μπροστά μου.Απλώς μου φαίνεται ότι θα περάσουν γρήγορα αυτά τα 2 χρόνια.

Alex_t (Αλέξανδρος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 1,100 μηνύματα.

O Alex_t έγραψε στις 14:16, 20-06-17:

Αρχική Δημοσίευση από iakovosgreece
Χαχαχα! Ναι εννοείται,έχω λίγο χρόνο μπροστά μου.Απλώς μου φαίνεται ότι θα περάσουν γρήγορα αυτά τα 2 χρόνια.
Γενικά, καλό είναι να μην το παρακάνεις με το διάβασμα από τη Β' λυκείου, απλά διάβαζε όσο χρειάζεται για να μην αφήσεις κενά, στα αρχαία κυρίως. Εγώ εξαντλήθηκα φέτος, με το φροντιστήριο και το σχολείο, και τώρα στα θερινά δεν έχω καμία όρεξη για να διαβάσω, το βλέπω σαν καταναγκαστικό έργο, και με κουράζει απίστευτα όλο αυτό. Κράτα δυνάμεις για την τρίτη.

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη έγραψε στις 15:27, 20-06-17:

Αρχική Δημοσίευση από Alex_t
Γενικά, καλό είναι να μην το παρακάνεις με το διάβασμα από τη Β' λυκείου, απλά διάβαζε όσο χρειάζεται για να μην αφήσεις κενά, στα αρχαία κυρίως. Εγώ εξαντλήθηκα φέτος, με το φροντιστήριο και το σχολείο, και τώρα στα θερινά δεν έχω καμία όρεξη για να διαβάσω, το βλέπω σαν καταναγκαστικό έργο, και με κουράζει απίστευτα όλο αυτό. Κράτα δυνάμεις για την τρίτη.
Συγχαρητήρια κύριε Άλεξ, κάνατε την ίδια καταπληκτική μαλακια με εμένα. Εάν μετά τον Μάρτη δεν μπορείς να ανοίξεις βιβλίο, δεν είναι κάτι, μπορεί να το ξεπεράσεις (Εγώ δεν το ξεπέρασα). Αλλά μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε. (Είπα αφού σε τρομοκρατησα)

Mhtrogoal (Μάριος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mhtrogoal
Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 259 μηνύματα.

O Mhtrogoal έγραψε στις 15:43, 20-06-17:

αραχτε, και να μην περασετε μπορειτε να παρετε απολυτηριο στις μπιζνες σαν τον Light

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stickerbush
Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 768 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 15:45, 20-06-17:

Συγχαρητήρια κύριε Άλεξ, κάνατε την ίδια καταπληκτική μαλακια με εμένα. Εάν μετά τον Μάρτη δεν μπορείς να ανοίξεις βιβλίο, δεν είναι κάτι, μπορεί να το ξεπεράσεις (Εγώ δεν το ξεπέρασα). Αλλά μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε. (Είπα αφού σε τρομοκρατησα)
Τελικά θα ξαναδώσεις Στεφανία;

sofia10

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη sofia10
H sofia10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 172 μηνύματα.

H sofia10 έγραψε στις 15:46, 20-06-17:

εγω εχω να πω οτι τα καλοκαιρινα δεν ειναι και τοσο χαλαρα οσο περιμενα (καλα δεν περιμενα και να τσιλαρω αλλα νταξ.. ) ΑΛΛΑ μεχρις στιγμης εχω να πω οτι τα μαθηματα ειναι ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ . τα μαθηματικα (δεν περιμενα και κατι λιγοτερο απο αυτα ) εχω να πω πως οσο πανε γινονται και καλυτερα , η φυσικη ακομα με ανεβαζει το αιμα στο κεφαλι ορισμενες φορες αλλα την συμπαθω κιολας ( σχεση αγαπης μισους ) , η χημεια ειναι οκει χημεια..και αρχισα να βλεπω και την εκεθση με αλλο ματι..βεβαια δεν την πολυδιαβαζω ακομα αλλα λεω να την χρησιμοποιω για ξεκουραση , αναγωνση κειμενων , καμια ασκηση θεωριας κλπ ..

Alex_t (Αλέξανδρος)

Μαθητής Γ' λυκείου

O Alex_t έγραψε στις 15:51, 20-06-17:

Κάτι τέτοια ακούω και ενισχύεται η πεποίθησή μου ότι θα περάσω σε κανένα ΤΕΙ Ζαμπονοκοπτικής (με μαχαιράκι μάλιστα) στην Κωλοπετεινίτσα .
Έχω πανικοβληθεί λίγο, γιατί ακόμη δεν ξεκίνησα καλά καλά, και με το ζόρι ανοίγω το βιβλίο για να διαβάσω (φυσικά μετά από πάρα πολλές ώρες που απλά κοιτάω το εξώφυλλο και σκέφτομαι πως πρέπει επιτέλους να ξεκινήσω). Δε θέλω ούτε καν να σκέφτομαι πώς θα είμαι από το Φλεβάρη-Μάρτη και μετά.
Ευχαριστώ πάντως για την προτροπή σου να μην αγχώνομαι . Καλά αποτελέσματα!!

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,717 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 15:56, 20-06-17:

Παιδιά μου καλα ( η ντόιτς κλαίει γιατι πάντα ήθελε να συμβουλέψει για πανελλήνιες αλλα μεχρι τωρα όλο οι άλλοι την συμβούλευαν),
καλη αρχή να εχετε!!!
Το καλοκαίρι εμενα με ειχε ζορίσει. Δεν μπορούσα να διαβάζω με τη ζεστη ρε παιδι μου! Δεν μπορούσα να ξυπνάω στις 8 για να κατέβω κέντρο για μαθημα. Ανυπομονουσα να τελειώσω και να παω θαλασσα.
Παιδιά. Διαβάστε! Δεν σημαίνει τιποτα το οτι ειναι καλοκαίρι. Θα βαριέστε, θα στεναχωριέστε αλλα διαβάστε. Ειναι κρίμα να πάνε χαμένοι αυτοί οι μήνες. Θα δείτε στη συνέχεια οτι ειναι μεγάλη βοήθεια!!! Θα μπείτε με περισσότερη αυτοπεποίθηση στη χειμερινή προετοιμασία.

Προς τους θεωρητικούς: Μην αφήσετε στιγμή το άγνωστο. Αν γύριζα τους μήνες πίσω μόνο αυτο θα άλλαζα. Ειναι παρεξηγημένο και δύσκολο κομμάτι. Αλλα πραγματικά αξίζει. Σας το λέω εγω που δεν το ήθελα καθόλου και αναθεώρησα με τις σχέσεις μας τον Φλεβάρη.

Καλη δύναμη να εχετε και να σκέφτεστε:
Δεν εχετε φτάσει στον στόχο, καθε μερα ομως είστε λιγο πιο κοντά σε αυτον.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

fenia00 (<3)

Μαθητής Γ' λυκείου

H <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

H fenia00 έγραψε στις 16:15, 20-06-17:

Καλησπέρα .Αναφέρομαι σε όσους τελείωσαν την Γ αλλά και σε όσους κάνουν θερινά.Επειδή ακόμα στο δικό μου φροντιστήριο δεν έχουν ξεκινήσει να μας βάζουν ασκήσεις στη φυσική και επειδή βλέπω άλλους συμμαθητές μου να έχουν κάθε μέρα 25+ ασκήσεις και αγχώνομαι,ποιες ασκήσεις προτείνετε να κάνω στη κρούση από το βοήθημα του μαθιουδάκη;Επίσης,οι ασκήσεις για εμβάθυνση που έχει,χρειάζονται ιδιαίτερη προσοχή ή δεν είναι τόσο σημαντικές;(είναι δύσκολες από όσο βλέπω).Με λίγα λόγια εννοώ να τις προσπαθήσω ή είναι χάσιμο χρόνου γιατί παραείναι δύσκολες;Δώστε μου τα φώτα σας παιδιά γιατί θα τρελαθώ Btw για όσους έχουν τελειώσει και αράζουν (ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ!!!),θεωρείτε υπερβολή το πολύ διάβασμα από τώρα;όπως προανέφερα πολλοί συμμαθητές μου έχουν πάρα πολλές ασκήσεις κάθε μέρα,ειδικά στη φυσική.Εσείς τι πιστεύετε,το θεωρείτε σωστό ή θα έχει ως αποτέλεσμα να κουραστούν και μετά τα Χριστούγεννα να βαριούνται να ανοίξουν βιβλίο;Εγώ όπως σας είπα αγχώνομαι που εκείνοι έχουν τόσα πολλά και εγώ ακόμα τίποτα γιατί πιστεύω πως αυτοί θα είναι καλά προετοιμασμένοι ενώ εγώ θα έχω μείνει πίσω (αφήστε που όλο νιώθω τύψεις επειδή δεν κάνω τίποτα όλη μέρα(αφού ασκήσεις δεν έχω)).Τέσπα απλά πείτε μου τι πιστεύετε
ΥΓ ελπίζω να μην είμαι η μοναδική τρελή που νιώθει έτσι και να ταυτίζεται κάποιος μαζί μου Muchas gracias <3

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Φοιτητής

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 16:22, 20-06-17:

Αρχική Δημοσίευση από fenia00
Καλησπέρα .Αναφέρομαι σε όσους τελείωσαν την Γ αλλά και σε όσους κάνουν θερινά.Επειδή ακόμα στο δικό μου φροντιστήριο δεν έχουν ξεκινήσει να μας βάζουν ασκήσεις στη φυσική και επειδή βλέπω άλλους συμμαθητές μου να έχουν κάθε μέρα 25+ ασκήσεις και αγχώνομαι,ποιες ασκήσεις προτείνετε να κάνω στη κρούση από το βοήθημα του μαθιουδάκη;Επίσης,οι ασκήσεις για εμβάθυνση που έχει,χρειάζονται ιδιαίτερη προσοχή ή δεν είναι τόσο σημαντικές;(είναι δύσκολες από όσο βλέπω).Με λίγα λόγια εννοώ να τις προσπαθήσω ή είναι χάσιμο χρόνου γιατί παραείναι δύσκολες;Δώστε μου τα φώτα σας παιδιά γιατί θα τρελαθώ Btw για όσους έχουν τελειώσει και αράζουν (ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ!!!),θεωρείτε υπερβολή το πολύ διάβασμα από τώρα;όπως προανέφερα πολλοί συμμαθητές μου έχουν πάρα πολλές ασκήσεις κάθε μέρα,ειδικά στη φυσική.Εσείς τι πιστεύετε,το θεωρείτε σωστό ή θα έχει ως αποτέλεσμα να κουραστούν και μετά τα Χριστούγεννα να βαριούνται να ανοίξουν βιβλίο;Εγώ όπως σας είπα αγχώνομαι που εκείνοι έχουν τόσα πολλά και εγώ ακόμα τίποτα γιατί πιστεύω πως αυτοί θα είναι καλά προετοιμασμένοι ενώ εγώ θα έχω μείνει πίσω (αφήστε που όλο νιώθω τύψεις επειδή δεν κάνω τίποτα όλη μέρα(αφού ασκήσεις δεν έχω)).Τέσπα απλά πείτε μου τι πιστεύετε
ΥΓ ελπίζω να μην είμαι η μοναδική τρελή που νιώθει έτσι και να ταυτίζεται κάποιος μαζί μου Muchas gracias <3
Εγω για αρχη προτεινω να λυνεις του σχολικου και παρομοιες με αυτες.Οχι δεν το θεωρω υπερβολη να διαβαζεις απο τωρα λλα μην το παρακανεις 2-3 ωρες την ημερα ειναι υπεραρκετες,γιατι αν το πας σαν και μενα που διαβαζα γυρω στις 7-8 ωρες την ημερα τα χριστουγεννα θα εισαι πτωμα και θα θες 2 μηνες να συνελθεις και να ξαναπαρεις τα πανω σου
Στο μονο ισως μαθημα που δεν αξιζει να ριξεις ματια στις ασκησεις του σχολικου ειναι η χημεια

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stickerbush
Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 768 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 16:28, 20-06-17:

εγώ προτείνω να μη κοιτάς τι κάνουν οι συμμαθητές.

fenia00 (<3)

Μαθητής Γ' λυκείου

H fenia00 έγραψε στις 16:42, 20-06-17:

Stickerbush σωστά αλλά όταν το μυαλό κολλάει σε μία ιδέα δύσκολα ξεκολλάει

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,717 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 17:30, 20-06-17:

Tώρα που τελείωσα το διάβασμα για σήμερα και βρήκα εύκαιρο υπολογιστή θα κάνω ένα μεγαλύτερο ποστ... Ίσως είναι νωρίς βέβαια για τέτοιες συμβουλές, αλλά δυστυχώς θα φύγω στο εξωτερικό, όταν γυρίσω θα δουλεύω και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο θα με βρει αυτό το καλοκαίρι...

ΑΡΧΑΙΑ dos

ΑΡΧΑΙΑ dont's

Το βράδυ θα επανέλθω με τα υπόλοιπα μαθήματα της θεωρητικής...
Θα σας τα έγραφα όλα τώρα, αλλά παιδιά δυστυχώς δεν είμαι στο σπίτι και πρέπει να βγω!
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

iakovosgreece (Ιάκωβος)

Μαθητής Β' λυκείου

O iakovosgreece έγραψε στις 17:32, 20-06-17:

Ευχαριστώ πολύ τη Στεφανία και την Deutch Lover για τις συμβουλές τους! Πραγματικά πολύ χρήσιμες!

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    aristea_2000, arrow25, GTR-890, Nikos667, VforVendetta

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους