Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,942 εγγεγραμμένα μέλη και 2,807,792 μηνύματα σε 79,667 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 846 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Βοηθήματα Θετικής/Τεχνολογικής κατεύθυνσης Γ' Λυκείου

air*

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη air*
Ο air* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O air* έγραψε στις 14:28, 04-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Βιολόγος Ε.Κ.
Καρατζάς, Κορόζη, Φίντζου ΒΙΟΛΟΓΙΑ Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ, Εκδόσεις Κοκοτσάκη.
lol, και εσείς ποιος από αυτούς είστε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Orestes (Ορέστης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Orestes
Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 663 μηνύματα.

O Orestes Dderp έγραψε στις 13:19, 06-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από kotsis1
Έχετε να προτείνετε κάποιο βοήθημα με ΑΣΚΗΣΕΙΣ για βιολογία κατεύθυνσης της Γ;Ευχαριστώ:thanks:
Εκδόσεις λιβάνη, Μανώλης Κουνδουράκης.. Το έχει και στο e-shop.. Πιστεύω οτι αμα μπορείς να λύνεις τις ασκήσεις-ερωτήσεις αυτού του βιβλίου είσαι σε θέση να απαντήσεις οποιαδήποτε άσκηση στις τελικές εξετάσεις...Έχει ασκήσεις Α και Β ομάδας με κλιμακωτή δυσκολία, λυμένες ασκήσεις, διαγωνίσματα και τη θεωρία σε στυλ ερώτηση-απάντηση. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

χρηστοσ17

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη χρηστοσ17
Ο χρηστοσ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

O χρηστοσ17 έγραψε στις 13:01, 07-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από jimmy007
Ξέρει κανένας κανένα βιβλίο με επαναληπτικές ασκήσεις πιο δύσκολο απο τον Μπάρλα??
το ακουσα και αυτο ο μπαρλα και δυσκολεσ ασκησεισ!!!

περα απο την πλακα κατα την γνωμη μου δεν εχει ακησεισ δυσκολεσ .
χμμ εγω για επαναληπτηκα εχω ενα του καγκουρο και του τουμασησ τσαπακιδησ του σαββαλα και ειναι καλα !!
οσα για αρχη του νακη του σαββαλα ειναι καλημενοσ σχεδον απο καθε ασκηση !!

Παράθεση

jimmy007

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη jimmy007
Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

O jimmy007 έγραψε στις 16:22, 07-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από χρηστοσ17
Δεν είπα αυτό αλλά δεν πειράζει....

Παράθεση

personGR (Χριστόφορος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη personGR
Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

O personGR US of A? 1 στα 15 (:D) έγραψε στις 17:11, 07-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από jimmy007
Ξέρει κανένας κανένα βιβλίο με επαναληπτικές ασκήσεις πιο δύσκολο απο τον Μπάρλα??
Τραγανίτης... Για γερά νεύρα (και νευρωμένα μυαλά, that is !)

Παράθεση

blacksheep (ΓιαννηςΤουφεξης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη blacksheep
Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.

O blacksheep έγραψε στις 17:14, 07-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από χρηστοσ17

περα απο την πλακα κατα την γνωμη μου δεν εχει ακησεισ δυσκολεσ .
χμμ εγω για επαναληπτηκα εχω ενα του καγκουρο και του τουμασησ τσαπακιδησ του σαββαλα και ειναι καλα !!
οσα για αρχη του νακη του σαββαλα ειναι καλημενοσ σχεδον απο καθε ασκηση !!
Αμα θεωρεις ολες τις ασκησεις που εχει ο μπαρλας ευκολες,τοτε πανε να γραψεις 25.Αμφιβαλλω αν τις εχεις δει ολες.Εδω στα ολοκληρωματα,εχει κατι τελειως κουφες.
Δε λεω οτι ειναι δυσκολο βοηθημα αλλα ορισμενες ασκησεις του ειναι δυσκολες.

Παράθεση

jimmy007

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

O jimmy007 έγραψε στις 21:27, 07-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από blacksheep
Αμα θεωρεις ολες τις ασκησεις που εχει ο μπαρλας ευκολες,τοτε πανε να γραψεις 25.Αμφιβαλλω αν τις εχεις δει ολες.Εδω στα ολοκληρωματα,εχει κατι τελειως κουφες.
To καλό με τον Mπάρλα είναι ότι έχει διαβάθμιση στην δυσκολία των ασκήσεων, όπως είναι ακριβώς και στις εξετάσεις..

Παράθεση

coheNakatos (Βαγγελης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη coheNakatos
Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.

O coheNakatos έγραψε στις 22:57, 07-12-09:

Καποιος γινεται αλαζονικος εδω περα :xixiΑς μην τα εξευτελισουμε ολα ειπαμε .. )

Βρισκεται (Η λυση της εξισωσης ) "Απαντησεις" πισω μου

Παράθεση

χρηστοσ17

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο χρηστοσ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

O χρηστοσ17 έγραψε στις 11:30, 08-12-09:

δεν εχω κανει ακομα ολοκληρωμα εχω δυο βοηθηματα που δουλευω του νακη και του μπαρλα και ειμαι στο rolle και μου φαινονται πολυ ευκολεσ οι ασκησεισ που εχει μεχρι εδω ,σε αντιθεση με του νακη που μερικα ουτε καν τα φανταστηκα !
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από personGR
Τραγανίτης... Για γερά νεύρα (και νευρωμένα μυαλά, that is !)
μεσα ο τραγανιτησ τα σπαει !!!ειχα δει μια ασκηση του τρομερη!!

Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.

O blacksheep έγραψε στις 11:59, 08-12-09:

Εμενα γτ μου φαινεται το αντιθετο?

Παράθεση

iron man

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη iron man
Ο iron man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O iron man έγραψε στις 18:33, 13-12-09:

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ κ. ΤΣΕΚΟΥΡΑ
"ΣΥΛΛΟΓΗ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ"
περιέχει πολλές λυμένες ασκήσεις και γενικά είναι πολλή καλό!!!!!

Παράθεση

χρηστοσ17

Μαθητής Γ' λυκείου

O χρηστοσ17 έγραψε στις 15:16, 14-12-09:

τι να σου πω εμενα δεν μ φαινεται ευκολοσ σε μερικεσ ασκησεισ αλλα αυτα ειναι τελειωσ προσωπικα ,τεσπα το καλο ειναι να βλεπεισ ασκησεισ που δεν ξερεισ πωσ πανε παρα να λυνεισ ολο ιδιεσ χωρισ κανενα νοημα

Παράθεση

Spyros2309 (Ποιο να 'ναι....)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Spyros2309
Ο Ποιο να 'ναι.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

O Spyros2309 έγραψε στις 19:22, 14-12-09:

Εγώ πάντως συμφωνώ με το χρήστο.. Σε καμία άσκηση που είδα σε βοήθημα/σχ.βιβλίο/εδώ δε μπόρεσα να πω "αυτή είναι δύσκολη"(μιλάω φυσικά για ασκήσεις που αναφέρονται στην ύλη που έχω διδαχθεί ως τώρα). Όλες είναι σχεδόν ίδιες.. Λίγες θα με παιδέψουνε πάνω από τέταρτο.. :/

Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O blacksheep έγραψε στις 20:57, 14-12-09:

Νταξ εσυ εισαι ιδιοφυια εγω και ο δημητρης ειμαστε κοινοι θνητοι.

Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Ποιο να 'ναι.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

O Spyros2309 έγραψε στις 21:18, 14-12-09:

Δε λέω ότι είμαι ιδιοφυία κλπ κλπ.. Απλά ποτέ ως τώρα δε δυσκολεύτηκα στα μαθηματικά.. Τη γνώμη μου είπα για τις ασκήσεις και το επίπεδο στο οποίο είμαστε τώρα στη 3η λυκείου..
Και στη τελική, δική μ άποψη είναι.. Έτσι τα βλέπω τα μαθηματικά από τότε που είδα πρώτη φορά τους αριθμούς. ΕΥΚΟΛΑ.
Δεν είμαι σε όλα τα μαθήματα έτσι.. Στα μαθηματικά μόνο και κάπως λιγότερο ΑΕΠΠ/φυσική..

Αυτά

Παράθεση

jimmy007

Μαθητής Γ' λυκείου

O jimmy007 έγραψε στις 14:20, 15-12-09:

Νταξ εσυ εισαι ιδιοφυια εγω και ο δημητρης ειμαστε κοινοι θνητοι.
E ναι. Πως να το κάνουμε τώρα? Άλλοι γεννήθηκαν με το χάρισμα και άλλοι όχι..

Αντικειμενικά τώρα, ο Μπάρλας έχει βάλει στο νέο τεύχος πολύ καλές ασκήσεις που δεν είχε στο παλιό και που δεν λύνονται για την πλάκα.
Τώρα αν εσύ(στον Σπύρο αναφέρομαι, χρόνια πολλά κιόλας για τις προάλλες) περιμένεις μία άσκηση να σου πάρει 3 ώρες για να την λύσεις προκειμένου να παραδεχτείς ότι είναι δύσκολη να είσαι σίγουρος ότι στις εξετάσεις αν ένα θέμα σου φάει μία ώρα την έχεις πατήσει γιατί δν θα σου φτάσει ο χρόνος. Μία άσκηση είναι δύσκολη όταν έχει αυτό που λέω εγώ τουλάχιστον "τσαφ", δηλαδή χρειάζεται να σκεφτείς κάτι που απαιτεί αρκετή φαντασία.
Επιπλέον, το να βγαίνει κάποιος και να λέει τα μαθηματικά είναι της πλάκας και οι ασκήσεις του μπάρλα είναι 1+1=2 μου φαίνεται αρκετά εγωιστικό.
(Και εγώ για παράδειγμα, ο χαμηλότερος βαθμός που έχω πάρει στα μαθηματικά σε τεστ ή διαγώνισμα είναι 19,6 αλλά δεν βγαίνω να το βροντοφωνάζω και να κάνω επίδειξη.)
Επιπρόσθετα, δεν καταλαβαίνω σε τι μπορεί να σε βοηθήσει κάτι τέτοιο εκτός από το να κάνεις επίδειξη, που και αυτή κατά την γνώμη μου είναι γελοία σε κάθε τομέα.

Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O Spyros2309 έγραψε στις 14:57, 15-12-09:

Το ότι είπα ότι έχει εύκολες ασκήσεις δε σημαίνει ότι κάνω επίδειξη... Τη γνώμη μου για τις ασκήσεις απλά είπα.. Νομίζω το τόπικ γι αυτό μιλάει.. Και ούτε με βοηθάει κάπου το να το πω..
Και δεν είπα της πλάκας είναι, αλλά ότι δεν είναι δύσκολες. Και δύσκολη δεν είναι μια άσκηση που θα με πάρει 3 ώρες να τη λύσω, αλλά μία που θα με βάλει να σκεφτώ έστω 20 λεπτά πριν αρχίσω να γράφω. Και από την άλλη ναι, ο μπάρλας έχει ωραίες ασκήσεις (αυτός που κάθεται στο πίσω θρανίο έχει τέτοιο βοήθημα και βλέπω), όπως και άλλοι π.χ. παπαδάκης, απλά δε τις λες δύσκολες. Και στη τελική για κάποιον (εμένα λέω ) που θέλει να περάσει μαθηματικό, αν έλεγα τις ασκήσεις της 3ης λυκείου δύσκολες τότε δε θα είχα λόγο να το δηλώσω καν.

Και ναι, δεν είμαστε όλοι ίδιοι, εγώ π.χ. είμαι σκράπας στην έκθεση, το 10 που χρειάζομαι δε ξέρω καλά καλά αν θα γράψω..

Υ.Γ. Ευχαριστώ

Παράθεση

χρηστοσ17

Μαθητής Γ' λυκείου

O χρηστοσ17 έγραψε στις 20:31, 16-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Spyros2309
Το ότι είπα ότι έχει εύκολες ασκήσεις δε σημαίνει ότι κάνω επίδειξη... Τη γνώμη μου για τις ασκήσεις απλά είπα.. Νομίζω το τόπικ γι αυτό μιλάει.. Και ούτε με βοηθάει κάπου το να το πω..
Και δεν είπα της πλάκας είναι, αλλά ότι δεν είναι δύσκολες. Και δύσκολη δεν είναι μια άσκηση που θα με πάρει 3 ώρες να τη λύσω, αλλά μία που θα με βάλει να σκεφτώ έστω 20 λεπτά πριν αρχίσω να γράφω. Και από την άλλη ναι, ο μπάρλας έχει ωραίες ασκήσεις (αυτός που κάθεται στο πίσω θρανίο έχει τέτοιο βοήθημα και βλέπω), όπως και άλλοι π.χ. παπαδάκης, απλά δε τις λες δύσκολες. Και στη τελική για κάποιον (εμένα λέω ) που θέλει να περάσει μαθηματικό, αν έλεγα τις ασκήσεις της 3ης λυκείου δύσκολες τότε δε θα είχα λόγο να το δηλώσω καν.

Και ναι, δεν είμαστε όλοι ίδιοι, εγώ π.χ. είμαι σκράπας στην έκθεση, το 10 που χρειάζομαι δε ξέρω καλά καλά αν θα γράψω..

Υ.Γ. Ευχαριστώ
ρε σπυρο θελουμε το ιδιο πραγμα και εγω μαθηματικο σαλονικα κατα προτημιση ..και εγω στην εκθεση αστα καλυτερα ...δυσκολη ασκηση κατα με ειναι αυτη που θα την δεις και δεν ξερεις τι να κανεις εννοω τιποτα μα τιποτα μενεισ κουφος γτ αμα ξερεις πως να ξεκινησεις και κολλας ενδιαμεσα τοτε θελεις προπονηση και δεν μπορεις να κρινεις γιατι αν παιζουμε με το βρες ποια ειναι η παραγουσα 'η καποιες ασκησεισ που δεν εχουν νοημα γιατι ειναι ιδιες διοτι παει συνεχεια που εχει δειξει ηδη κατα συνεπεια δεν μαθαινεισ τιποτα ....και οι ασκησεισ που μπαινουν στισ πανελ. μην μου πεισ ειναι δυσκολεσ εκτοσ βεβαια του τελευταιου ερωτηματοσ που συνηθωσ ειναι ενα βασικο θεωρημα 'η κατι θελουν τα αλλα ειναι μετρια και οχι δυσκολα αλλωστε τα περισσοτερα παιδια χανουν μορια στην θεωρια παρα στισ ασκησεισ ασκησεισ τεσπα οπωσ ειπε και ο σπυροσ ειναι δικια μου γνωμη και δεν προσπαθω να πεισω ουτε να κρινω απλοσ λεω τα πραγματα απο την σκοπια μου ...και οχι δεν ειμαι εξυπνος αντιθετος πιστευω οτι εξυπνοι ανθρωποι ηταν μονο στα αρχαια χρονια απο το τιποτα ξεκινησαν και οχι απο το κατι συνεχεισαν !

Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη petran_r21
Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 618 μηνύματα.

O petran_r21 έγραψε στις 19:25, 20-12-09:

Ερωτηση:τα υποψηφια θεμετα για ορισμο στις παννεληνιες ειναι μονο αυτα που ειναι μεσα σε μπλε κουτι και γραφουν απο πανω ακριβως ορισμο,και οχι αυτα που δεν γραφουν ορισμο αν και ειναι μεσα σε μπλε κουτι ή τα υπολοιπα του βιβλιου?γιατι βλεποντας τα θεματα των προηγουμενων ετων ετσι καταλαβα.Να απαντηση οποιος ξερει σιγουρα

Παράθεση

jimmy007

Μαθητής Γ' λυκείου

O jimmy007 έγραψε στις 23:50, 23-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από petran_r21
Ερωτηση:τα υποψηφια θεμετα για ορισμο στις παννεληνιες ειναι μονο αυτα που ειναι μεσα σε μπλε κουτι και γραφουν απο πανω ακριβως ορισμο,και οχι αυτα που δεν γραφουν ορισμο αν και ειναι μεσα σε μπλε κουτι ή τα υπολοιπα του βιβλιου?γιατι βλεποντας τα θεματα των προηγουμενων ετων ετσι καταλαβα.Να απαντηση οποιος ξερει σιγουρα
Θεωρητικά μπορούν να σου ζητήσουν ότι θέλουν από το βιβλίο αλλά δεν νομίζω να έχουν ξεφύγει ποτέ από τα μπλε κουτάκια..

Παράθεση

Rania.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rania.
H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών Αθήνας . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε στις 23:52, 23-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από petran_r21
ΟΛΑ ειναι εντος υλης, εκτος απο αυτα που εχουν βγει απο την αποφαση που βγηκε τον Σεπτεμβρη για την υλη του 2010, και εκτος απο ορισμους και αποδειξεις που εχουν *.

Παράθεση

stefanos90 (Στέφανοσ)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη stefanos90
Ο Στέφανοσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O stefanos90 έγραψε στις 18:41, 30-12-09:

Εχει καποιος να μου προτείνει ενα βοηθημα ΑΕΠΠ? Για να το κατεβάσω, το θελω περισσότερο για να κανω εξάσκηση σε ασκήσεις και διαγωνίσματα

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,293 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 18:45, 30-12-09:

Μονο νομιμα επιτρεπονται για οποιον ενδιαφερεται να ποσταρει.

Παράθεση

stefanos90 (Στέφανοσ)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη stefanos90
Ο Στέφανοσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O stefanos90 έγραψε στις 18:48, 30-12-09:

Ε ναι δεν ειπα παρανομα.. δεν υπαρχει καποιο?

Παράθεση

ptsiotakis (ptsiotakis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ptsiotakis
Ο ptsiotakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O ptsiotakis έγραψε στις 19:53, 30-12-09:

http://www.free-ebooks.gr/en/e-rafi.php?id=1045
http://users.kor.sch.gr/ptsiotakis/
http://users.hol.gr/~ddriggas/aepp.htm
Αγοράστε και κανα βιβλίο

Παράθεση

db92

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη db92
Ο db92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O db92 έγραψε στις 04:37, 04-01-10:

βλέπω ότι κανείς δεν ανέφερε αυτό που έχω εγώ και σκέφτομαι μήπως έχω μάπα

θανάσης ξένος εκδόσεις ζήτη; ¯\(°_o)/¯

Παράθεση

jjohn

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jjohn
Ο jjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O jjohn έγραψε στις 16:09, 04-01-10:

εγώ εκτός του Μπάρλα έχω του Διοφαντου
που έχει για μένα την θεωρεία καλύτερα γραμμένη αλλά
και πιο απαιτητικές ασκήσεις
απλά το πρόβλημα του είναι ότι δεν έχει αρκέτες λυμμένες ασκήσεις
αλλά μπορώ να πω ότι το χρησιμοποιώ πιο πολυ από Μπάρλα

Παράθεση

lowbaper92 (Χάρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη lowbaper92
Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,308 μηνύματα.

O lowbaper92 Φτιάξε μια φραπού κι άφησέ με μόνο... έγραψε στις 14:30, 16-01-10:

Αν υπαρχει καποιος που κανει και Στεργίου και Μπάρλα θα ηθελα να μου πει ποιο θεωρεί πιο δύσκολο απο αποψη ασκησεων και ποιο ειναι καλύτερο σαν βοήθημα γενικά.

Απο την αλλη ακουω αλλους να λενε οτι ο Μπαρλας ειναι σχετικα ευκολος, αλλους οτι εχει δυσκολες ασκησεις και δεν ξερω τι να πιστεψω.

Παράθεση

Μαθητής Γ' λυκείου

O Spyros2309 έγραψε στις 16:29, 16-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από lowbaper92
Αν υπαρχει καποιος που κανει και Στεργίου και Μπάρλα θα ηθελα να μου πει ποιο θεωρεί πιο δύσκολο απο αποψη ασκησεων και ποιο ειναι καλύτερο σαν βοήθημα γενικά.

Απο την αλλη ακουω αλλους να λενε οτι ο Μπαρλας ειναι σχετικα ευκολος, αλλους οτι εχει δυσκολες ασκησεις και δεν ξερω τι να πιστεψω.
Ο Μπάρλας όπως είπα και πιο πριν δεν είναι δύσκολος.. Έχει όμως και κάποιες ωραίες ασκήσεις, όπως και τα θέματα εξετάσεών του είναι στο επίπεδο πανελληνίων. Ωραία πράματα.
Από την άλλη και ο Μηχαϊλίδης στα "Θέματα για Διαγωνίσματα" έχει καλές ασκήσεις..
(ω, ναι. βαρέθηκα να κάνω ασκήσεις τη πρώτη βδομάδα του 2010 xD )

Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη petran_r21
Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 618 μηνύματα.

O petran_r21 έγραψε στις 18:05, 17-01-10:

μετα απο λυσιμο ασκησεων του μπαρλα και οταν με το καλο βγει η υλη,για τους τελευταιους 2 μηνες δηλαδη,τι προτεινετε?εγω σκεφτομουν νακη στεργειου αλλα που να προλαβεις να το βγαλεις σε 2 μηνες.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους