Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,017 εγγεγραμμένα μέλη και 2,852,721 μηνύματα σε 82,255 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 427 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Βοηθήματα Γ' Λυκείου

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Bemanos
Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,605 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε στις 17:45, 15-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Demlogic
ναι ειναι πολυ καλο βιβλιο για ενα 17-18. Απλα θα χρειαστεις και κατι ακομη για πιο δυσκολες ασκησεις
Δεν χρειαζεται πιο δυσκολες ασκησεις απο αυτες που εχουν οι 2 τομοι (ισως να χρειαζονται παραπανω σαν αριθμος αλλα οχι σαν επιπεδο δυσκολιας) .Το επιπεδο ειναι πολυ καλο ,και αν καποιος ειναι σε θεση να λυνει ολες τις ασκησεις απο εκει μεσα τοτε παει ανετα για 19+

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Keratz (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Keratz
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Πειραιά και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

O Keratz έγραψε στις 18:33, 15-07-12:

Μην κρινετε βαθμολογιες απο βοηθηματα.Ελεος!Τι παει να παει "ειναι για 18 αλλα παρε αλλο για λιγο παραπανω?)Το βιβλιο ειναι αριστο και το χρησιμοποιησα ολο το χρονο.Ειδικα οι ερωτησεις ανοικτου τυπου ειναι ισως οτι πιο δυσκολο υπαρχει σε βοηθημα!+Εχει αρκετες ασκησεις,νομιζω θα σε καλυψει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MagicForLife

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MagicForLife
Ο MagicForLife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O MagicForLife I LOVE ORIAAA!!!!! έγραψε στις 19:05, 15-07-12:

Κοιταξτε.Δυο βοηθηματα σε καθε μαθημα( α και β τευχος) δεν αρκουν?Γιατι δεν παιζει να παρω 4 βοηθηματα σε καθε μαθημα + το φροντιστιριο.Νο money.Οικονομικη κριση

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maniavas (Μάνια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη maniavas
H Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H maniavas έγραψε στις 19:14, 15-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από MagicForLife
Κοιταξτε.Δυο βοηθηματα σε καθε μαθημα( α και β τευχος) δεν αρκουν?Γιατι δεν παιζει να παρω 4 βοηθηματα σε καθε μαθημα + το φροντιστιριο.Νο money.Οικονομικη κριση
μια χαρά αρκούν έτσι και αλλιώς το φροντιστήριο θα σου δίνει και επιπλέον υλικό οπότε θα είσαι μια χαρά μην ακούς κανέναν δες και εδω
http://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40544 για επιπλέον ασκήσεις μαθηματικών κάποιες είναι πολύ καλές και εδώ για φυσικής http://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=72253
και όποια απορία έχεις μην διστάζεις να ρωτήσεις

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 16-07-12 στις 09:26. Αιτία: split
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CityBong (Leon)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CityBong
Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O CityBong έγραψε στις 22:02, 16-07-12:

Είχα δώσει πέρσυ αλλά δεν διάβασα τίιιποτα ( η εννοια του τίποτα την ξέρετε? ), και εγραψα 8600.. εντάξει καλα είναι..
απλά δεν ήθελα να περάσω... και μιας και ξαναδίνω θα το πάω χωρίς φροντιστήριο.. μόνο με την βοήθεια φίλων και έτσι..

άρα θέλω να μου προτείνετε κάποια βοηθήματα.. δηλαδή ξέρω γω να έχουν όλη την λύση π.χ πίσω....
Τεχνολογική εδώ.. και πάω για 16.000 του χρόνου.. εύκολα για μένα αν διαβάσω

Παράθεση

nick18

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nick18
Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 320 μηνύματα.

O nick18 έγραψε στις 22:07, 16-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Bong.Da.City
Είχα δώσει πέρσυ αλλά δεν διάβασα τίιιποτα ( η εννοια του τίποτα την ξέρετε? ), και εγραψα 8600.. εντάξει καλα είναι..
απλά δεν ήθελα να περάσω... και μιας και ξαναδίνω θα το πάω χωρίς φροντιστήριο.. μόνο με την βοήθεια φίλων και έτσι..

άρα θέλω να μου προτείνετε κάποια βοηθήματα.. δηλαδή ξέρω γω να έχουν όλη την λύση π.χ πίσω....
ειμαι off topic αλλα ξερει κανεις πως μπορω να δημιουργησω ενα θεμα?

Παράθεση

CityBong (Leon)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CityBong
Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O CityBong έγραψε στις 12:31, 21-07-12:

αν γίνετε κάποιος να απαντήσει στην ερώτηση μου εδώ, είναι πολύ σημαντικό...

Παράθεση

vassilakos (Βασίλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vassilakos
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας Αθήνας και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 481 μηνύματα.

O vassilakos Και το --> ΜΑΡΑΖΙ <-- δίχως αφορμή..... έγραψε στις 12:38, 21-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Bong.Da.City

επειδη ημουν Θετικη δεν ξερω για τα βοηθηματα της Τεχνολογικης....Ομως στα κοινα μαθηματα σου προτεινω :
Μαθηματικα Κατευθυνσης και
ΦυσικηΚατευθυνσης
Τουλαχιστον εγω αυτα ειχα και (οπως και εσυ ΧΩΡΙΣ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ) επιασα τα 16,000 μορια!!!

Παράθεση

BeThere.

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη BeThere.
H BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 91 μηνύματα.

H BeThere. έγραψε στις 14:10, 28-07-12:

Ποιο βοήθημα είναι το καλύτερο για τη βιολογία (κυρίως για ασκήσεις) και ιστορία (για πηγές) ;
Καλά την ιστορία λίγο που την είδα τη λάτρεψα <3 είναι τόσο ενδιαφέροντα αυτά τα θέματα νεοελληνικής ιστορίας!

Παράθεση

maria s.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maria s.
H maria s. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H maria s. Μαθήτρια Γ' Λυκείου έγραψε στις 14:37, 28-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από BeThere.
Ποιο βοήθημα είναι το καλύτερο για τη βιολογία (κυρίως για ασκήσεις) και ιστορία (για πηγές) ;
Καλά την ιστορία λίγο που την είδα τη λάτρεψα <3 είναι τόσο ενδιαφέροντα αυτά τα θέματα νεοελληνικής ιστορίας!
για την βιολογία πολύ καλό είναι της ελληνοεκδοτικής έχει τεστ σε κάθε παράγραφο και ασκήσεις. ιστορία για πήγες από τι ςεκδόσεις ζητη η έννοια

Παράθεση

BeThere.

Απόφοιτος

H BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 91 μηνύματα.

H BeThere. έγραψε στις 14:49, 28-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από maria s.
για την βιολογία πολύ καλό είναι της ελληνοεκδοτικής έχει τεστ σε κάθε παράγραφο και ασκήσεις. ιστορία για πήγες από τι ςεκδόσεις ζητη η έννοια
Ευχαριστώ πάρα πολύ! Για τη βιολογία έχω ακούσει και για μεταίχμιο, ποιο είναι καλύτερο;
στην ιστορία οι εκδόσεις ζήτη έχουν μόνο πηγές; γιατί εγώ μόνο για αυτό θέλω. Και κάτι ακόμα, επειδή δεν θα κάνω μάθημα στην ιστορία.. όταν τελειώνω με ένα μάθημα στο τέλος αναλύω και όλες τις πηγές του σχολικού βιβλίου ή του βοηθήματος;

Παράθεση

natasoula... (Νατάσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη natasoula...
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) . Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.

H natasoula... έγραψε στις 14:55, 28-07-12:

Αν μιλάτε για Βιολογία γενικής,νομίζω δεν χρειάζεται βοήθημα,τουλάχιστον όχι από τώρα...Καταλαβαίνω το άγχος και το σκεπτικό "όσο περισσότερη προετοιμασία,τόσο καλύτερα" αλλά υπερβολές και πεταμένα λεφτά δεν έχουν νόημα...Ειδικά για τη θεωρία,το σχολικό βιβλίο είναι το μόνο που χρειάζεστε,σε συνδυασμό με έναν καλό καθηγητή.(για το τελευταίο δεν παίρνω όρκο,συμμαθητής μου που δεν έκανε φροντ στη Βιολογία,διάβασε μόνος του και με ότι υλικό του έδινα εγώ απ' το φροντ μου κι έγραψε 100).Οπότε προς το παρόν ασχοληθείτε με αυτό,και προς το τέλος (για Μάρτη μιλάω!) κοιτάτε τίποτα εξτρά για ασκήσεις...Που μπορεί να σας καλύψει ο καθηγητής σας και σ'΄αυτό δηλαδή!

Παράθεση

BeThere.

Απόφοιτος

H BeThere. έγραψε στις 15:01, 28-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από natasoula...
Αν μιλάτε για Βιολογία γενικής,νομίζω δεν χρειάζεται βοήθημα,τουλάχιστον όχι από τώρα...Καταλαβαίνω το άγχος και το σκεπτικό "όσο περισσότερη προετοιμασία,τόσο καλύτερα" αλλά υπερβολές και πεταμένα λεφτά δεν έχουν νόημα...Ειδικά για τη θεωρία,το σχολικό βιβλίο είναι το μόνο που χρειάζεστε,σε συνδυασμό με έναν καλό καθηγητή.(για το τελευταίο δεν παίρνω όρκο,συμμαθητής μου που δεν έκανε φροντ στη Βιολογία,διάβασε μόνος του και με ότι υλικό του έδινα εγώ απ' το φροντ μου κι έγραψε 100).Οπότε προς το παρόν ασχοληθείτε με αυτό,και προς το τέλος (για Μάρτη μιλάω!) κοιτάτε τίποτα εξτρά για ασκήσεις...Που μπορεί να σας καλύψει ο καθηγητής σας και σ'΄αυτό δηλαδή!
Για βιολογία θέλω μόνο για ασκήσεις για να μπορώ να συνηθίσω στις ασκήσεις και να μην τις αφήσω για το τέλος. Για μένα είναι πολύ σημαντικό αυτό, δεν θέλω να αφήσω πουθενά κενά. Σχετικά με τη θεωρία ναι, συμφωνώ πως το βιβλίο θα μπορέσει να με καλύψει αλλα για τις ασκήσεις δεν είμαι τόσο σίγουρη Για την ιστορία αυτό το βοήθημα είναι καλό; http://www.booksandthecity.gr/fronte...?bookid=129940

Παράθεση

BeThere.

Απόφοιτος

H BeThere. έγραψε στις 15:11, 28-07-12:

Ας μου πει κάποιος αν ειναι καλο αυτο το βοήθημα http://www.booksandthecity.gr/fronte...?bookid=129940

Παράθεση

Sansy16

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Sansy16
H Sansy16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H Sansy16 έγραψε στις 14:09, 22-08-12:

Γεια σας παιδια ειδ ενα βοηθημα στα μαθηματικα θετικης κατευθυνσης του Μαυριδη ειναι καλο ?

Παράθεση

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Dhmh
H Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

H Dhmh έγραψε στις 15:56, 22-08-12:

τα παιδια που εχουν επιλεξει φυσικη γενικης, εχουν βοηθημα??

Παράθεση

anna_sdr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anna_sdr
H anna_sdr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H anna_sdr έγραψε στις 22:36, 22-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Sansy16
Γεια σας παιδια ειδ ενα βοηθημα στα μαθηματικα θετικης κατευθυνσης του Μαυριδη ειναι καλο ?
Γειά σου, αν εννοείς τα 100 θέματα, είναι αρκετά καλό θα έλεγα.
Αν δεις παρακάτω το πουλάω,όπως επίσης και κάποια
άλλα βιβλία. Ρίξε μια ματιά και αν σε ενδιαφέρει κάτι, στείλε
μου στο anna_sdr@yahoo.com

Παράθεση

Αγνωστο

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Αγνωστο
H Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 434 μηνύματα.

H Αγνωστο έγραψε στις 13:47, 25-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από BeThere.
Ας μου πει κάποιος αν ειναι καλο αυτο το βοήθημα http://www.booksandthecity.gr/fronte...?bookid=129940
Το έχω και σκονίζεται. Δε μου αρέσει η δομή του.

Παράθεση

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

H Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

H Dhmh έγραψε στις 15:24, 25-08-12:

κανενα παιδακι δεν εχει επιλεξει φυσικη γενικης?

Παράθεση

ΚΩΣΤΑΣ-gerom-95 (NICE GUY)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη ΚΩΣΤΑΣ-gerom-95
Ο NICE GUY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O ΚΩΣΤΑΣ-gerom-95 HI έγραψε στις 09:02, 29-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Vorbulon
Καλησπέρα! Τι βοηθήματα έχετε και προτείνετε; Εγώ έχω του Μπάρλα Μαθηματικά κατεύθυνσης και γενικής και των Σαββάλα Φυσική Κατ. Αυτά μου έχουν πει οι καθηγητές μου, αλλά ενδιαφέρομαι να ακούσω και άλλες γνώμες για άλλα βοηθήματα που είναι καλά και αξίζει να αγοραστούν και κυρίως στα μαθηματικά, φυσική και έκθεση (αν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο γιατί η καθηγήτριά μου στην έκθεση μού δίνει φωτοτυπίες -κυρίως κείμενα- από παντού και θέλω να έχω συγκεντρωμένη τη θεωρία).
Ο Μπαρλας ειναι απο τα καλυτερα για ΜΚ της Γ λυκειου και απο ΦΚ προτεινω Διμοπουλο,Μαθιουδακη,Αρχων Μαρκος

Παράθεση

greekgohan (Κωστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη greekgohan
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μονίμων Υπαξιωματικών Στρατού (ΣΜΥ) - Όπλα Γενική Σειρά και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 366 μηνύματα.

O greekgohan έγραψε στις 13:49, 29-08-12:

Καμια αξιολογηση για βοηθημα μαθηματικων κατευθυνσης αλλα και γενικης απο Σαββαλα του Βασιλη Παπαδακη?

Παράθεση

marggrit (μαργαρίτα)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη marggrit
H μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H marggrit έγραψε στις 22:44, 06-09-12:

τελικά ποια βοηθήματα μαθηματικών κατ έχουν λύσεις των ασκήσεων μέσα? επειδή απ'ότι κατάλαβα του μπάρλα πολύ καλό αλλά μονο αν εχεις καθηγητή
παρχει κάποιο που να είναι και αξιολογο και να έχει λυσεις;;; (εστω σε ξεχωριχο τεύχος) του παπαδάκη ας πουμε έχει λυσεις;

ευχαριστώ!

Παράθεση

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

H Dhmh έγραψε στις 00:07, 07-09-12:

του μπαρλα ειναι καλο μονο για το επιπεδο ασκησεων μου φαινεται:/
σχεδον εχω αγαπησει του μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλου για φυσικη κατ! υπαρχει κατι αντιστοιχου στυλ για μαθηματικα κατ ??

Παράθεση

gregory, nub

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών & Φυσικών Επιστημών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,391 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 12:01, 08-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dhmh
τα παιδια που εχουν επιλεξει φυσικη γενικης, εχουν βοηθημα??
Εγώ θα πάρω το βοήθημα του φροντιστηρίου μου.
Αλλά αν θες ν αγοράσεις από βιβλιοπωλείο δεν έχει και πολύ ποικιλία για να ζορίζεσαι ποιο θα πάρεις!

ΥΓ: όταν αρχίσετε τις επαναλήψεις πάρτε φυσική κατ επαναληπτικά θέματα του παναγιωτακόπουλου. Το πουλάει ξεχωριστά.

Παράθεση

Polkiu (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Polkiu
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 462 μηνύματα.

O Polkiu έγραψε στις 14:11, 08-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dhmh
του μπαρλα ειναι καλο μονο για το επιπεδο ασκησεων μου φαινεται:/
σχεδον εχω αγαπησει του μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλου για φυσικη κατ! υπαρχει κατι αντιστοιχου στυλ για μαθηματικα κατ ??
Εγώ καλύφθηκα για ασκήσεις από τον Μπάρλα και αγια θεωρία από το σχολικό βιβλίο που είναι πολύ καλό βιβλίο

Παράθεση

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

H Dhmh έγραψε στις 12:44, 09-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Εγώ θα πάρω το βοήθημα του φροντιστηρίου μου.
Αλλά αν θες ν αγοράσεις από βιβλιοπωλείο δεν έχει και πολύ ποικιλία για να ζορίζεσαι ποιο θα πάρεις!

ΥΓ: όταν αρχίσετε τις επαναλήψεις πάρτε φυσική κατ επαναληπτικά θέματα του παναγιωτακόπουλου. Το πουλάει ξεχωριστά.
των αδερφων σαββαλα ειχα δει,αλλα το βρηκα αρκετα μετριο:/

Αρχική Δημοσίευση από Polkiu
Εγώ καλύφθηκα για ασκήσεις από τον Μπάρλα και αγια θεωρία από το σχολικό βιβλίο που είναι πολύ καλό βιβλίο
καλα ναι,παω και φροντιστηριο εξαλλου..αλλα εχω πορωθει με το βοηθημα φυσικη κατ. των μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλου και θα ηταν τελειο αν υπηρχε κατι αντιστοιχο για μαθηματικα! των στεργιου-νακη ισως?

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,546 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 12:57, 09-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Oντως αυτο το Παναγιωτακοπουλου ειναι παρα πολυ καλο!

Παράθεση

anna_sdr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anna_sdr
H anna_sdr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H anna_sdr έγραψε στις 20:49, 11-09-12:

Για τη βιολογία πιστεύω πως τα καλύτερα είναι τα:η Βιολογία- Γ λυκείου γενικής παιδείας- Ευάγγελος Μπελετσιώτης- εκδόσεις Λιβάνη και τα
Κριτήρια Αξιολόγησης Βιολογίας- Γ λυκείου γενικής παιδείας- Βάσω Τριανταφυλλοπούλου- εκδόσεις Σαββάλας

και φυσικά σε συνδυασμό πάντα με το σχολικό βιβλίο...αυτό πότε δε πρέπει να το ξεχνάτε όταν μιλάμε για Πανελλήνιες.
Εμένα αυτά τα τρία βιβλία με βοήθησαν πολύ και βέβαια ο καθήγητής του σχολείου μου, αφού δεν πήγαινα φροντιστήριο.

Εάν θέλεις κάποια από τα δύο τα πουλάω 5€ το ένα. Στείλε μου στο anna_sdr@yahoo.com

Παράθεση

StratosRMCF

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη StratosRMCF
Ο StratosRMCF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O StratosRMCF έγραψε στις 22:18, 15-10-12:

Καλησπέρα, είμαι μαθητής της Γ Λυκείου και θα ήθελα τη γνώμη σας όσον αφορά την ποιότητα των σχολικών βοηθημάτων που διαθέτω αυτή τη στιγμή:

Φυσική Κατ.: Σαββάλας(Άγγελος και Σπύρος Σαββάλας)
Μαθηματικά Κατ.: Σαββάλας(Χαράλαμπος Στεργίου, Ιωάννα Στεργίου, Χρήστος Νάκης)
Βιολογία Κατ.: Σαββάλας(Η. Αρδίττης, Π. Γκιργκινούδης, Δ. Νοταράς, Μ. Πιταροκοίλης)
Χημεία Κατ.: Σαββάλας(Κώστας Σαλτερής)

Θα ήθελα οι συμβουλές σας όσον αφορά την ποιότητα των βοηθημάτων στα μαθηματικά και τη φυσική να έχουν ως γνώμονα το βαθμό δυσκολίας των ασκήσεων, ενώ στη βιολογία και τη χημεία το εκείνον των ερωτήσεων θεωρίας και πολλαπλής επιλογής(διεκδικώ το 20 σε όλα τα μαθήματα και δεν ικανοποιούμαι με οποιονδήποτε κατώτερο βαθμό). Θα αποτελούσε άκρως σημαντική βοήθεια για μένα τόσο η αξιολόγηση των βιβλίων που έχω όσο και οι προτάσεις εναλλακτικών βιβλίων

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη g1wrg0s : 15-10-12 στις 23:16. Αιτία: Μεταφορά απο το thread "Βοήθημα Μπάρλας"
Παράθεση

Μαρκέλλα Μ. (markella)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Μαρκέλλα Μ.
H markella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H Μαρκέλλα Μ. έγραψε στις 14:38, 20-10-12:

http://e-didaskalia.blogspot.gr/sear...B5%CE%B9%CE%BF
καλησπέρα παιδιά..!!
αυτό το site πιστεύω θα βοηθήσει σε αρκετούς από εσας..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sansy16

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Sansy16
H Sansy16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H Sansy16 έγραψε στις 15:56, 01-11-12:

Γεια σας παιδια ψαχνω ενα καλο βοθημα βιολογιας κατευθυνσης σκεφτομαι να παρω του ζητη ειναι καλο ??

Παράθεση

bigxefteri

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη bigxefteri
Ο bigxefteri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O bigxefteri έγραψε στις 20:41, 05-11-12:

Του Λαζαρου μαλή εννοείς; Ειναι πολύ καλό βοήθημα, με πολλές ερωτήσεις και ασκήσεις!

Παράθεση

sokratis1995

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sokratis1995
Ο sokratis1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O sokratis1995 έγραψε στις 15:25, 25-11-12:

το βοηθημα του μαυριδη είναι καλό;

Σημείωση: Τα μηνύματα 133-140 προήλθαν από το θέμα "Πανελλήνιες 2013" .

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη g1wrg0s : 27-11-12 στις 20:39. Αιτία: Εισαγωγή Σημείωσης.
Παράθεση

gregory, nub

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών & Φυσικών Επιστημών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,391 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 15:44, 25-11-12:

Έχει τσιμπημένες ασκήσεις, αν αυτό επιδιώκεις τότε ναι.

Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη JKaradakov
Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10,469 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 17:04, 25-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από sokratis1995
Εμένα για τώρα δεν μ'έχει ενθουσιάσει.

Παράθεση

Solmyr

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Solmyr
Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 538 μηνύματα.

O Solmyr Πώς απενεργοποιώ αυτή τη μαλακία??!!!!!! έγραψε στις 17:27, 25-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από sokratis1995
μπα...το θεωρω πολυ μετριο

Παράθεση

iEmma

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη iEmma
H iEmma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H iEmma έγραψε στις 19:16, 25-11-12:

Καλησπέρα. Ψάχνω βοηθήματα Φυσικής Θετικής Κατεύθυνσης με διαγωνίσματα για καθε κεφάλαιο αλλα και συνδυαστικά. Έχετε προτάσεις? Σκοπεύω να πάω να αγοράσω αλλά προς το παρόν ψάχνω να βρω κάποια πρόχειρα διαγωνίσματα(πάνω στις ταλαντώσεις) στο ιντερνετ και μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποιο καλό. Ξέρετε κανένα σάιτ? Ευχαριστώ προκαταβολικά

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,213 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 20:08, 25-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από iEmma
Καλησπέρα. Ψάχνω βοηθήματα Φυσικής Θετικής Κατεύθυνσης με διαγωνίσματα για καθε κεφάλαιο αλλα και συνδυαστικά. Έχετε προτάσεις? Σκοπεύω να πάω να αγοράσω αλλά προς το παρόν ψάχνω να βρω κάποια πρόχειρα διαγωνίσματα(πάνω στις ταλαντώσεις) στο ιντερνετ και μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποιο καλό. Ξέρετε κανένα σάιτ? Ευχαριστώ προκαταβολικά
Στο study4exams κοίταξες? Νομίζω δεν έχει διαγωνίσματα αλλά έχει πολύ καλές και αρκετές ασκήσεις κάθε είδους.

Τώρα για βοήθημα, εφόσον δεν ενδιαφέρεσαι για θεωρία, κοίταξε κάποιο από αυτά που κυκλοφορούν με επαναληπτικά θέματα.
Ενα τέτοιο είναι του Μαθιουδάκη.

Παράθεση

iEmma

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη iEmma
H iEmma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H iEmma έγραψε στις 20:21, 25-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από evangelie :)
Στο study4exams κοίταξες? Νομίζω δεν έχει διαγωνίσματα αλλά έχει πολύ καλές και αρκετές ασκήσεις κάθε είδους.

Τώρα για βοήθημα, εφόσον δεν ενδιαφέρεσαι για θεωρία, κοίταξε κάποιο από αυτά που κυκλοφορούν με επαναληπτικά θέματα.
Ενα τέτοιο είναι του Μαθιουδάκη.
Ναι κοίταξα την ιστοσελίδα που μου είπες και όντως έχει κάποια καλά θέματα απλά έχω ήδη βοήθημα με επαναληπτικές ασκήσεις και μάλιστα τον Μαθιουδάκη Τέλος πάντων, σε ευχαριστώ Μάλλον θα πάω και σε κανένα βιβλιοπωλείο να ρωτήσω.

Παράθεση

spy-ak

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη spy-ak
H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,313 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 21:39, 26-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από iEmma
Ναι κοίταξα την ιστοσελίδα που μου είπες και όντως έχει κάποια καλά θέματα απλά έχω ήδη βοήθημα με επαναληπτικές ασκήσεις και μάλιστα τον Μαθιουδάκη Τέλος πάντων, σε ευχαριστώ Μάλλον θα πάω και σε κανένα βιβλιοπωλείο να ρωτήσω.
Παναγιωτακόπουλο ίσως;

(το study4exams δεν έχει απλώς ΚΑΠΟΙΑ καλά θέματα αλλά ΤΑ θέματα--> παρόμοια έπεσαν στις προηγούμενες Πανελλήνιες, ειδικά στα επαναληπτικά του θέματα)

ΥΓ: πού στο διάολο έχουν κρύψει τα διαγωνίσματα στο study4exams?

Παράθεση

HonoreDeBalzac

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη HonoreDeBalzac
Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 252 μηνύματα.

O HonoreDeBalzac έγραψε στις 21:21, 27-11-12:

Παιδιά τι θα λέγατε , να αγοράσω βοήθημα στην ΑΕΠΠ;
Και αν ναι ποιο;

Παράθεση

antonisd95

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη antonisd95
Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 620 μηνύματα.

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε στις 13:23, 22-12-12:

Μαθηματικά κατεύθυνσης:

Μιχαηλίδης , Μαυρίδης ή Ξένος;

(να ξεφεύγει λίγο)

Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη JKaradakov
Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10,469 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 15:01, 22-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από antonisd95
Μαθηματικά κατεύθυνσης:

Μιχαηλίδης , Μαυρίδης ή Ξένος;

(να ξεφεύγει λίγο)
Εάν θες να ξεφεύγει λίγο Μαυρίδη, εάν θες να ξεφεύγει πολύ Ξένο. Ο Ξένος είναι πανεπιστημιακός οπότε είναι λίγο πιο δύσκολος.

Παράθεση

antonisd95

Φοιτητής

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 620 μηνύματα.

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε στις 17:50, 22-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov
Εάν θες να ξεφεύγει λίγο Μαυρίδη, εάν θες να ξεφεύγει πολύ Ξένο. Ο Ξένος είναι πανεπιστημιακός οπότε είναι λίγο πιο δύσκολος.
Όταν λες ότι ξεφεύγει πολύ τι εννοείς; Γιατί το να ξεφεύγει πολύ δεν είναι πάντα καλό.

Παράθεση

maria_95kt

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maria_95kt
H maria_95kt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H maria_95kt έγραψε στις 21:59, 22-12-12:

ενα καλο βοηθημα εκθεσης με κριτηρια μονο?

Παράθεση

Depon

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Depon
H Depon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 74 ετών . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H Depon έγραψε στις 13:57, 26-12-12:

τι εννοειτε να ξεφευγει?να εχει δυσκολες ασκ?-ψαχνω και εγω κατι τετοιο... τι μου προτείνετε?

Παράθεση

Depon

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Depon
H Depon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 74 ετών . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H Depon έγραψε στις 14:32, 26-12-12:

ποιο βοηθημα μαθηματικων λοιπον εχει τις πιο δυσκολες ασκήσεις?

Παράθεση

Dhmh

Μαθητής Γ' λυκείου

H Dhmh έγραψε στις 20:32, 26-12-12:

μπαρλας?

Παράθεση

antonisd95

Φοιτητής

O antonisd95 find what you love and let it kill you έγραψε στις 11:23, 31-12-12:

Ο μπάρλας είναι καλός μέσα στα πλαίσια της δυσκολίας των τελευταίων ετών.
Θα ήθελα κάτι ώστε να ξεφεύγει λίγο από την δυσκολία των τελευταίων ετών.Όπως είπα όμως, λίγο (το πολύ δεν είναι και τόσο καλό).
Παράθεση

greekgohan (Κωστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη greekgohan
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μονίμων Υπαξιωματικών Στρατού (ΣΜΥ) - Όπλα Γενική Σειρά και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 366 μηνύματα.

O greekgohan έγραψε στις 00:06, 04-01-13:

Παιδια σε λιγο καιρο τελειωνω την υλη της φυσικης(δινω για δευτερη χρονια) και ψαχνω για ενα βοηθημα καθαρα για επαναληψη με ασκησεις ολων των θεματων ακομα και θεωρια.Εκανα μια μικρη ερευνα και ειδα κανα 2 αλλα ειπα να ρωτησω μπας και εχετε καμια προταση ή γνωμη.Ενα απο αυτα ηταν και το βοηθημα του Μορφου Δημητρη:Επαναληψη φυσικης γ λυκειου.Προσεξα πως εχει ολα αυτα που χρειαζομαι αλλα δεν τον ξερω καθολου τον ανθρωπο και ουτε τις εκδοσεις Ξιφαράς.Το αλλο ειναι: Ασκησεις και προβληματα φυσικης Γ λυκειου του Γιαννη Σπανου το οποιο βεβαια εχει μονο ασκησεις και προβληματα και οχι θεωρια αλλα λιγο το κακο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη greekgohan : 04-01-13 στις 00:12.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους