Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,748 εγγεγραμμένα μέλη και 2,880,318 μηνύματα σε 83,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 703 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Dias

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 6,373 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 12:38, 15-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
mr. nobody. λίγο μπερδεμένη στην αρχή αλλά έπειτα βγάζει νόημα. χαριτωμένη, θέλω να την ξαναδώ!!
Από τις πιο αγαπημένες μου ταινίες. Κατά τη γνώμη μου εκπληκτική. Την έχω σε DVD και την έχω δει τουλάχιστον 3 φορές. Οι άπειρες δυνατότητες που μπορεί να προκύψουν από μια στιγμιαία απόφαση ή ένα τυχαίο γεγονός. Σκηνοθεσία, ερμηνείες, μουσική, όλα άψογα. Η σκηνή όπου το αυτοκίνητο γίνεται δυο ποδήλατα είναι φοβερά ευρηματική. Με έκανες να θέλω δω την ταινία ακόμα μια φορά...

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γατόπαρδος.

Καθηγητής Πανεπιστημίου

Το avatar του χρήστη Γατόπαρδος.
Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

O Γατόπαρδος. έγραψε στις 12:39, 15-03-15:

http://www.imdb.com/title/tt0099685/
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anonyme

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 01:53, 16-03-15:

Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (1922)
Πρόκειται για την πρώτη κινηματογραφική μεταφορά του Dracula του Stoker και, παρά το γεγονός πως έγινε σχεδόν έναν αιώνα πριν, προσωπικά μ'άρεσε πάρα πολύ. Αρχικά επειδή πρόκειται για βουβό κινηματογράφο οι ηθοποιοί είναι τόσο εκφραστικοί που νομίζεις πως βλέπεις θέατρο. Επίσης η μουσική είναι απίστευτα επιβλητική και δένει υπέροχα με την εικόνα. Αναπόφευκτα κάποιες στιγμές σήμερα προκαλούν γέλιο και σίγουρα δεν μπορεί η ταινία να χαρακτηριστεί θρίλερ με τη σύγχρονη ορολογία, αλλά ήταν πολύ ατμοσφαιρική, χωρίς να γίνεται καλτ. Ψήθηκα να διαβάσω το βιβλίο τώρα.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tasos1195 (τάσος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tasos1195
Ο τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O tasos1195 έγραψε στις 17:27, 16-03-15:

Χόμπιτ: Η ερημιά του Νοσφιστή. Όλως περιέργως, μου άρεσε περισσότερο από το αναπάντεχο ταξίδι.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,317 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 17:40, 16-03-15:

The antichrist. Δεν ξέρω γιατί το είδα. Οκ, είχε ένα βαθύτερο νόημα αλλά και πάλι, τσάμπα κόπος.
Παράθεση

salazar

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη salazar
Ο salazar αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 136 μηνύματα.

O salazar έγραψε στις 17:51, 16-03-15:

Spirited Away (2001) του Hayao Miyazaki.Γενικά δεν έχω εμπειρία από anime(και ειδικά ταινίες) αλλά η συγκεκριμένη είναι πάρα πολύ όμορφη.9/10
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,620 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 18:44, 16-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από salazar
Spirited Away (2001) του Hayao Miyazaki.Γενικά δεν έχω εμπειρία από anime(και ειδικά ταινίες) αλλά η συγκεκριμένη είναι πάρα πολύ όμορφη.9/10
YΠΕΡΟΧΗ ταινία!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Be Here Now)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Be Here Now αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,151 μηνύματα.

H Alma Libre demons in my head έγραψε στις 23:43, 16-03-15:

Θέλω και εγώ να τη δω αλλά πιστεύω πως θα βαρεθώ.
Παράθεση

DarthFederer

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,521 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 00:02, 17-03-15:

Locke

http://www.imdb.com/title/tt2692904/

Αν σας αρεσουν μονο οσες ταινιες εχουν πιστολιδι ή ρομαντσο, just don't watch it. Για τους υπολοιπους πιστευω οτι ειναι μια πολυ ωραια, βρετανικη, ταινια
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 4,433 μηνύματα.

H Emilouko Anything is possible if u just believe έγραψε στις 00:48, 17-03-15:

Lolita (1997) του Adrian Lyne

Σκηνοθετικά ήταν αρκετά καλή αλλά η όλη πλοκή μου καθόταν πολύ weird.
Θα δω και του Kubrick.
Παράθεση

Anonyme

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Anonyme έγραψε στις 01:09, 17-03-15:

Δεν έχω δει την εκδοχή του 1997, αλλά η Lolita του Kubrick μ'άρεσε πολύ απ'ό,τι θυμάμαι. Σε αντίθεση με το βιβλίο, στο σινεμά είναι πολύ εύκολο ο σκηνοθέτης να ξεφύγει και οι σκηνές αντί για ερωτικές να καταλήξουν πρόστυχες ή υπερβολικές. Όταν γύρισε τη Lolita ο Kubrick δέχτηκε μεγάλη λογοκρισία, με αποτέλεσμα να αφήσει τα περισσότερα στη φαντασία του θεατή. Αν και ο ίδιος είχε πει πως αν το ήξερε, μάλλον δεν θα είχε γυρίσει την ταινία ποτέ, εγώ θεωρώ πως λειτούργησε θετικά.
Για το βιβλίο του Nabokov δεν έχω τίποτα να πω, εξαιρετικό!

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Δεν υπάρχει περίπτωση να βαρεθείς. Ο Miyazaki είναι η προσωποποίηση της πιο ονειρεμένης φαντασίας.
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,620 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 19:26, 17-03-15:

Ισα - ίσα μπορεί να συγκινηθείς λιγάκι από την τρυφερή παιδική αγάπη.
Παράθεση

Fast

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Fast
Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 851 μηνύματα.

O Fast έγραψε στις 19:45, 17-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko

Θα δω και του Kubrick.
Παράθεση

Alma Libre (Be Here Now)

Μαθητής Α' λυκείου

H Be Here Now αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,151 μηνύματα.

H Alma Libre demons in my head έγραψε στις 22:28, 17-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko

Θα δω και του Kubrick.
Θέλω να τη δω και αυτή. Δεν είναι στην άμεση watchlist βέβαια.
Αρχική Δημοσίευση από Anonyme
Δεν έχω δει την εκδοχή του 1997, αλλά η Lolita του Kubrick μ'άρεσε πολύ απ'ό,τι θυμάμαι. Σε αντίθεση με το βιβλίο, στο σινεμά είναι πολύ εύκολο ο σκηνοθέτης να ξεφύγει και οι σκηνές αντί για ερωτικές να καταλήξουν πρόστυχες ή υπερβολικές. Όταν γύρισε τη Lolita ο Kubrick δέχτηκε μεγάλη λογοκρισία, με αποτέλεσμα να αφήσει τα περισσότερα στη φαντασία του θεατή. Αν και ο ίδιος είχε πει πως αν το ήξερε, μάλλον δεν θα είχε γυρίσει την ταινία ποτέ, εγώ θεωρώ πως λειτούργησε θετικά.
Για το βιβλίο του Nabokov δεν έχω τίποτα να πω, εξαιρετικό!

Δεν υπάρχει περίπτωση να βαρεθείς. Ο Miyazaki είναι η προσωποποίηση της πιο ονειρεμένης φαντασίας.
Λες, ε;

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Ισα - ίσα μπορεί να συγκινηθείς λιγάκι από την τρυφερή παιδική αγάπη.
Τι να σου πω, δε συγκινούμαι ιδιαίτερα. Αν είναι θα τη κατεβάσω όμως και οψόμεθα!
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 4,433 μηνύματα.

H Emilouko Anything is possible if u just believe έγραψε στις 00:48, 18-03-15:

Atonement (2007)

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

salazar

Φοιτητής

Ο salazar αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 136 μηνύματα.

O salazar έγραψε στις 08:08, 18-03-15:

MAR ADENTRO ή στα ελληνικά "Η θάλασσα μέσα μου".Για το δικαίωμα στην ζωή ακούμε συνέχεια.Τί γίνεται όμως με το δικαίωμα στον θάνατο?Αυτό είναι το θέμα της συγκεκριμένης ταινίας.9/10
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

H Emilouko Anything is possible if u just believe έγραψε στις 22:03, 19-03-15:

Spirited Away. Πολύ ωραία ταινία. Αναρωτιέμαι πόση φαντασία έχει αυτός ο άνθρωπος. Σύντομα θα δω άλλες 2 του

Borgman Ευρωπαϊκός κινηματογράφος. Καθαρά αλληγορική ταινία. Αν και δεν έβγαζε ιδιαίτερο νοήμα σε ορισμένα σημεία (βασικά σε πολλά ) μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Αν τη δείτε θα χρειαστείτε σίγουρα explanation αν και δεν υπάρχει μια μονο ερμηνεία. Σε κάποια σημεια μου θύμισε Κυνόδοντα αλλά από ηθοποιούς είναι πολύ καλύτερο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Emilouko : 19-03-15 στις 22:07.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 17,602 μηνύματα.

H Gate4 Μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες.. έγραψε στις 00:34, 20-03-15:

Law Abiding Citizen
Παράθεση

Mάιρα

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,046 μηνύματα.

H Mάιρα www.youtube.com/watch?v=zvCBSSwgtg4 έγραψε στις 16:54, 21-03-15:

I Origins

Από την μέση και μετά δεν κατάλαβα και πολλά, ειδικά το τέλος. Εμεινα με ερωτηματικά βασικά.
Παράθεση

chester20080

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chester20080
Ο chester20080 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 353 μηνύματα.

O chester20080 έγραψε στις 19:51, 21-03-15:

As Above, So Below
The Blair Witch Project
Session 9
Εξαιρετικές και οι τρεις ταινίες για ψυχολογικά θρίλερ.
Παράθεση

Alma Libre (Be Here Now)

Μαθητής Α' λυκείου

H Alma Libre demons in my head έγραψε στις 20:38, 21-03-15:

Πλοκή χωρίς σπόιλερζ;
Παράθεση

chester20080

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chester20080
Ο chester20080 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 353 μηνύματα.

O chester20080 έγραψε στις 20:48, 21-03-15:

Πλοκή χωρίς σπόιλερζ;
Μια παρέα επιχειρεί να γυρίσει ένα ντοκιμαντέρ γύρω από μυστηριώδεις εξαφανίσεις και συμβάντα σε μια περιοχή, σε ένα μεγάλο δάσος.Ξεκινάνε μια χαρά μέχρι φυσικα που συμβαίνουν διάφορα περίεργα. Η αποτύπωση του τρόμου γίνεται στις ερμηνείες κι όχι σε τέρατα κι εφέ. Γιαυτό και είναι τόσο ζωντανό και σε εγκλωβίζει στην απελπισία των πρωταγωνιστών.Α κι όλα γίνονται με handheld κάμερα,υποτίθεται από footage που βρέθηκε,στιλ REC ας πούμε.
Παράθεση

Alma Libre (Be Here Now)

Μαθητής Α' λυκείου

H Alma Libre demons in my head έγραψε στις 21:06, 21-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από chester20080
Μια παρέα επιχειρεί να γυρίσει ένα ντοκιμαντέρ γύρω από μυστηριώδεις εξαφανίσεις και συμβάντα σε μια περιοχή, σε ένα μεγάλο δάσος.Ξεκινάνε μια χαρά μέχρι φυσικα που συμβαίνουν διάφορα περίεργα. Η αποτύπωση του τρόμου γίνεται στις ερμηνείες κι όχι σε τέρατα κι εφέ. Γιαυτό και είναι τόσο ζωντανό και σε εγκλωβίζει στην απελπισία των πρωταγωνιστών.Α κι όλα γίνονται με handheld κάμερα,υποτίθεται από footage που βρέθηκε,στιλ REC ας πούμε.
Κατάλαβα.
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

H Emilouko Anything is possible if u just believe έγραψε στις 16:21, 22-03-15:

Dead Poets Society . Υπέροχη ταινία. Το τελευταίο μισάωρο ήταν πάρα πολύ δυνατό.Εξαιρετικός και πάλι ο Williams αλλά και ο Hawke
Παράθεση

salazar

Φοιτητής

O salazar έγραψε στις 16:30, 22-03-15:

Συγγνώμη για το offtopic αλλά εάν μπορεί κάποιος ας προτείνει καμιά καλή κωμωδία
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

H Emilouko Anything is possible if u just believe έγραψε στις 16:46, 22-03-15:

Συγγνώμη για το offtopic αλλά εάν μπορεί κάποιος ας προτείνει καμιά καλή κωμωδία
Shawn of the Dead Αγγλικό χιούμορ.Την είχαμε δει σε μια κινηματογραφική και είχαμε γελάσει πολύ.
Wild tales Δεν είναι αμιγώς κωμωδία. Εμένα μου άρεσε.Σε κάποιους φίλους μου καθόλου.

Edit: Και αυτή είχε πολύ φάση
Παράθεση

Anonyme

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Anonyme έγραψε στις 17:01, 22-03-15:

Delicatessen για μαύρο χιούμορ, Four Weddings and a Funeral για κάπως πιο γλυκόπικρο και Le Dîner de Cons (Δειπνο Ηλιθίων) για πιο στάνταρ. Προσωπικά γελάω πολύ με τον Woody Allen (π.χ. Take the Money and Run ή το Love and Death) αλλά το γέλιο είναι κάπως ιδιαίτερη υπόθεση. Πιο εύκολα προτείνεις δράμα παρά κωμωδία!
Παράθεση

salazar

Φοιτητής

O salazar έγραψε στις 17:38, 22-03-15:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας!!
Παράθεση

salazar

Φοιτητής

O salazar έγραψε στις 20:09, 23-03-15:

Τελικά αντί για κωμωδία είδα δράμα(και τι δράμα!).Είδα λοιπόν την ταινία 21 Grams.Πολύ όμορφη και δυνατή ταινία,αν και προτιμώ το Amores Perros λίγο περισσότερο.Μέχρι τώρα έχω 2/2 με τον Ιnarritu και αρχίζω να πιστεύω ότι αυτός ο σκηνοθέτης μου πάει Επόμενη ταινία το Birdman ή το Babel
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,317 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 20:38, 23-03-15:

wuthering heights (1992- αυτό με τη Juliette Binoche). δεν μου άρεσε όπως έγινε η μεταφορά του βιβλίου, ίσως τα άλλα ριμέικ να είναι καλύτερα.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 17,602 μηνύματα.

H Gate4 Μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες.. έγραψε στις 23:19, 23-03-15:

Peter Pan

Θα πάρω σβάρνα όλες τις ταινίες της ντίσνει.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anonyme

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Anonyme έγραψε στις 15:49, 24-03-15:

Days of Eclipse [1988], του Σοκούροφ.
Υπόθεση: Ένας νέος γιατρός φεύγει από την Μόσχα για να εργαστεί σε κάποιο χωριό του Τουρκμενιστάν. Εκεί προσπαθεί να ολοκληρώσει την διατριβή του, στην οποία μελετά το πώς ένα θρησκόληπτο οικογενειακό περιβάλλον επηρεάζει την υγεία των παιδιών που μεγαλώνουν σ'αυτό.

Προσπαθώ να βρω κάτι καλό να γράψω και δυσκολεύομαι, δεν έχω ξαναβαρεθεί τόσο πολύ σε ταινία ποτέ στη ζωή μου. Καθ'όλη τη διάρκεια του έργου ακούγονται φωνές σε διάφορες γλώσσες στο βάθος, οι οποίες δεν υποτιτλίζονται, αλλά δεν ξέρω αν οφείλεται στην άγνοια του υποτιτλιστή ή αν όντως δεν έχουν σημασία (που αμφιβάλλω). Δεν με έπεισε καθόλου ο σκηνοθέτης, ναι μεν είχε ορισμένα "πρωτότυπα" πλάνα (κυρίως εστίασης), όπως και σχετικά καλή μουσική, αλλά από πλοκή άστα να πάνε. Έχει κάποιο ιστορικό ενδιαφέρον, αλλά και πάλι... Κρίμα γιατί ήθελα να δω κι άλλες του ιδίου και τώρα το σκέφτομαι.
Παράθεση

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikos kaladas
Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 114 μηνύματα.

O nikos kaladas έγραψε στις 19:52, 24-03-15:

απο ερωτα εξαιρετικη ταινια με τους θοδωρη αθεριδη,παναγιωτα βλαντη και σμαραγδα καρυδη βεβαιως βεβαιως.
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

H Emilouko Anything is possible if u just believe έγραψε στις 00:34, 25-03-15:

The Divergent Series :Insurgent
Το δα σήμερα στο cinema .Πολύ μου άρεσε Απλώς επειδή δεν έχω διαβάζει τα βιβλία έχω μεγάλη απορία για το τι θα δείξουν στην 3η ταινία.

Θα σας πει τις εντυπώσεις τις και η gate4 που το 'δαμε μαζί.
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret έγραψε στις 13:07, 25-03-15:

Πιο ωραίο από το πρώτο ή όχι;
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

H Emilouko Anything is possible if u just believe έγραψε στις 14:12, 25-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Πιο ωραίο από το πρώτο ή όχι;
Δε ξέρω. Εμένα το 1ο μ άρεσε πάρα πολύ. Το χα δει αρκετές φορές . Αυτό ήταν κάπως διαφορετικό . Δε μπορώ να τα συγκρίνω γιατί το 'δα κ στο cinema.

Είδα το My sister's keeper.
Ωραίο ήταν . Συγκινήθηκα πάλι.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Gate4 Μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες.. έγραψε στις 14:46, 25-03-15:

Η gate4 λέει ότι της άρεσε.. Και ο theo james θεούλης
Παράθεση

aye (mercedes)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H mercedes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.

H aye μέσα στη νύχτα των άλλων έγραψε στις 16:14, 25-03-15:

Lilya 4-ever.
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

H Emilouko Anything is possible if u just believe έγραψε στις 01:40, 26-03-15:

The Nightmare Before Christmas Νομίζω σε άλλη φάση θα την είχα εκτιμήσει περισσότερο.
El laberinto del fauno Πάάρα πολύ καλή.
Παράθεση

Ηλέκτρα_vs (Ηλέκτρα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ηλέκτρα_vs
H Ηλέκτρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Ηλέκτρα_vs έγραψε στις 14:43, 26-03-15:

Amore mio, ελληνική κωμωδία.. παιρναει πολυ ευχαριστα η ωρα και με γελιο!!!!!
Παράθεση

Fast

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Fast
Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 851 μηνύματα.

O Fast έγραψε στις 21:13, 26-03-15:

Αριστούργημα ατμόσφαιρας και διακυμάνσης του ανθρώπινου πεπρωμένου.
Παράθεση

salazar

Φοιτητής

O salazar έγραψε στις 07:26, Σήμερα:

Blue Velvet του David Lynch.Αρκετά καλή ταινία αλλά νομίζω ότι υστερεί σε σχέση με τις άλλες 2 ταινίες του σκηνοθέτη τις οποίες έχω δει.Με αυτή την ταινία συνειδητοποίησα το πόσο χαρακτηριστική είναι η ατμόσφαιρα η οποία δημιουργεί ο Lynch σε κάθε του ταινία.Αυτό που θέλω να πω είναι ότι εαν κάποιος με έβαζε να δω την ταινία χωρίς να μου πει το όνομα της ή το όνομα του σκηνοθέτη θα κατέληγα αρκετά εύκολα στο συμpέρασμα ότι δημιουργός της είναι ο Lynch.Κάτι οι κουρτίνες,κάτι τα χρωματιστά φώτα και η πλοκή η οποία περιστρέφεται γύρω από έναν καλλιτέχνη,δεν θέλει και πολύ για να καταλάβεις ότι ο David έχει βάλει το χεράκι του.
Παράθεση

relia23

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη relia23
H relia23 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H relia23 έγραψε στις 15:34, Σήμερα:

Αρχική Δημοσίευση από Valandil
Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;
Σας άρεσε;
Την είδατε στο σινεμά ή στο σπίτι;
χειμερια ναρκη, στο σινεμα. απιστευτη ταινια.
https://www.youtube.com/watch?v=JLVqOBiM_bc
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους