Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 87,501 εγγεγραμμένα μέλη και 2,989,762 μηνύματα σε 89,406 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 737 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Ερινύς (Δ1-THC)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Δ1-THC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Ειδομένη (Κιλκίς). Έχει γράψει 11,213 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 16:42, 09-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Tην έχω δει αρκετές φορές,έχει ωραία πλοκή.

Χθες είδα το Sphere.Την εδειχνε που και που κάποτε στο Star.Εξαιρετική μπορώ να πω,σίγουρα αξίζει παραπάνω από το 6/10 που της δίνει η imdb
Α και γω την έχω δει. Ντάξει δεν με ξετρέλανε ποτε είναι η αλήθεια αλλά ένα 7/10 της έβαζα χαλαρά.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ultraviolence

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,304 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 18:48, 09-06-16:

Dolores Claiborne Φοβερή ερμηνεία από την αγαπημένη μου Κathy Bates αν και η πλοκή ξεφεύγει λίγο από το βιβλίο του Stephen king.Σαν το Misery ( εκεί και αν έδωσε ρέστα η Βates,να τη δείτε) δεν είναι αλλά ένα τίμιο 7 το παίρνει.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H mercedes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 507 μηνύματα.

H aye not your babe έγραψε στις 19:06, 09-06-16:

Είδατε καμια καλή drama/social πρόσφατα; Έχω ξεμείνει από ταινίες.
Christiane F.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 5,425 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 07:50, 10-06-16:

Αφού ολοκλήρωσα και το twin peaks, είπα να δω και την ταινία που ήταν το prequel. Αν κάποιος δεν έχει παρακολουθήσει τη σειρά, σε καμία περίπτωση να μην τη δει θα χάσει μεγάλο μέρος της ταινίας που ουσιαστικά είναι επεξήγηση της σειράς αλλά καταλήγει να σε μπερδεύει περισσότερο, συν ότι είναι σκηνοθεσία του David Lynch οπότε καταλάβατε... για κάποιον που θέλει να τρομάξει ωστόσο, στο σύνολο και η σειρά και η ταινία είναι αρκετά creepy, οπότε go for it
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ultraviolence

Φοιτητής

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,304 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 10:22, 10-06-16:

Το είχα δει πέρυσι το twin peaks,μου άρεσε αρκετά η υπόθεση -αν και creepy όπως ειπε η meetmeinmontauk- και το soundtrack
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 5,425 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 10:33, 10-06-16:

Το είχα δει πέρυσι το twin peaks,μου άρεσε αρκετά η υπόθεση -αν και creepy όπως ειπε η meetmeinmontauk- και το soundtrack
το soundtrack απίστευτα ατμοσφαιρικό. το λατρεύω
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 989 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 18:58, 11-06-16:

so *claps hands*
Carol http://www.imdb.com/title/tt2402927/?ref_=nm_flmg_act_9
και εμενα μου αρεσε και συμφωνω για τις ερμηνειες. μετανιωνω που δεν την προλαβα στον κιν/φο

ειδα το Gone Girl http://www.imdb.com/title/tt2267998/?ref_=nv_sr_1
το οποιο μου αρεσε, σου κρατουσε αμειωτο το ενδιαφερον. μου φανηκε σαν να εβιασαν την ιστορια σε καποιο σημειο could be just my idea,it's okay, go watch it.

Seven http://www.imdb.com/title/tt0114369/?ref_=nm_flmg_dr_17
ναι, ειναι david fincher week
και μου αρεσε πολυ η συγκεκριμενη, η σκηνοθεσια της και η ερμηνεια του brad pitt

the girl with the dragon tattoo και the social network
αν και τις εχω ξαναδει και τις δυο. μεγαλη αδυναμια στην πρωτη. εχω δει και την original τριλογια και μου αρεσε παρα πολυ η ατμοσφαιρα που καταφερε να δημιουργηθει σε μια μολις και οι ηθοποιοι.

και υποθετω οτι καποια στιγμη πρεπει να ολοκληρωσω το zodiac. παντα στην τηλεοραση καπου στα 2/3 την αφηνα.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,735 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:54, 15-06-16:

Είδα τη συζήτηση για το human centipede και θυμήθηκα τον δωδεκάχρονο εαυτό μου που είχε πάθει ψύχωση και ήθελε να το δει επειδή είχε γίνει τρομερός σάλος τότε.
Δεν το είδα ποτέ και χαίρομαι μάλλον που δεν το είδα. Τώρα που το ξανακοιτάω, μου φαίνεται σαχλό και παράλληλα διαστροφικό σαν σύλληψη.

_

Οι τελευταίες ταινίες που είδα ήταν το Eternal Sunshine of the Spotless Mind και το Control.
Νομίζω πως περισσότερο με άγγιξε η πρώτη, η δεύτερη στην αρχή με έκανε να βαριέμαι θανάσιμα και να θέλω να την κλείσω όμως έκατσα να τη δω μέχρι τέλους και δεν το μετάνιωσα. Οι ανατροπές προς το τέλος ήταν αρκετές και κινήθηκε λίγο "βιαστικά" μεν αλλά δεν απογοητεύτηκα, όπως περίμενα μόλις έβαλα να τη δω.
Απο την άλλη, για την πρώτη έχω μόνο μια λέξη να πω: ΑΣΥΛΛΗΠΤΗ. Με είχε καθηλώσει και για ένα διάστημα 1-2 εβδομάδων με είχε στοιχειώσει και λιγάκι.
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk έγραψε στις 17:40, 16-06-16:

για την αιώνια λιακάδα ενός καθαρού μυαλού έτσι ένιωθα κι εγώ. μου άρεσε απίστευτα και ήταν (και είναι ακόμη) η αγαπημένη μου ταινία. τώρα όμως που μεγάλωσα λίγο, την απομυθοποίησα. συνεχίζω να την βρίσκω εξαιρετική αλλά όχι όπως 2 χρόνια πριν. ίσως φταίει και το ότι δεν είμαι στο κατάλληλο mood. ίσως κι ότι την έχω δει 1000 φορές. δεν ξέρω
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H mercedes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 507 μηνύματα.

H aye not your babe έγραψε στις 18:42, 16-06-16:

έχετε να προτείνετε καμιά καλή ταινία δράσης;
Παράθεση

ougka pougka

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη ougka pougka
H ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H ougka pougka έγραψε στις 14:38, 19-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από aye
έχετε να προτείνετε καμιά καλή ταινία δράσης;
Taken. Αν και ξέρω άτομα που δεν τους άρεσε
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ougka pougka : 19-06-16 στις 14:39. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,418 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Fernweh. έγραψε στις 21:23, 21-06-16:

Μου πρότειναν να δω το the name of the rose . Αξίζει;
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,735 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:07, 24-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Μου πρότειναν να δω το the name of the rose . Αξίζει;
Κατ'εμέ το βιβλίο ήταν (προφανώς) πολύ ανώτερο απο την ταινία. Την ταινία την είχα δει πριν το βιβλίο και την είχα βρει βαρετή, αλλά αν θέλεις μπορείς να τη δεις, δεν είναι άσχημη.
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 989 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 10:39, 27-06-16:

hahahaaaa! more movies, more life (in a box)!!
ειδα στον κιν/φο back to back (κερασμενα απο αλλον ) τα
The nice guys
ωραια κωμωδια αλλαααα θα μπορουσε να ηταν καλυτερη πιστευω, ενιωσα πως ηταν σαν να επαιρναν ωρα αναμεσα σε καθε φαρσοκατασταση για να επεξηγησουν το αστειο της καταστασης, ισως ο διαλογος να ηταν που επασχε και ειχε περιττα πραγματα.
Florence Foster Jenkins
ειχε πολυ ωραιο καστ
Επειτα καποια λιγο παλιοτερη
Begin Again http://www.imdb.com/title/tt1980929/?ref_=nv_sr_1
μου αρεσε πολυ και το ποσο '"σφικτο"() ηταν το σεναριο, και η μουσικη, και ο mark ruffalo, γενικα αξιζει- δειτε την.

Κράτα το
Κράτα το
Παράθεση

ultraviolence

Φοιτητής

O ultraviolence έγραψε στις 14:54, Χθες:

eternal sunshine of the spotless mind, δεν έχω να πω κάτι,δείτε το.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk έγραψε στις 15:17, Χθες:

eternal sunshine of the spotless mind, δεν έχω να πω κάτι,δείτε το.
με συγκινεις
εγω τωρα τελευταια ειδα το stand by me. της βαζω ανετα ενα 8/10. δεν ξερω αν θ' αρεσει σε ολους, εμενα ομως με αγγιξε. μου εβγαλε μια γλυκια νοσταλγια για περασμενα χρονια που δεν εχω ζησει, με περιπετεια στην εξοχη, ανεμελια και χωρις φοβο.Δειχνει ουσιαστικα τον πρωταγωνιστη μας στον δρομο προς την ενηλικιωση και πως το ταξιδι που κανει με τους φιλους του τον βοηθαει να συνειδητοποιησει τα τραυματα που κουβαλα μεσα του και να μπει σιγα σιγα στην ενηλικη ζωη.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη meetmeinmontauk : Χθες στις 15:49.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ultraviolence

Φοιτητής

O ultraviolence έγραψε στις 15:31, Χθες:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
με συγκινεις
εγω τωρα τελευταια ειδα το stand by me. της βαζω ανετα ενα 8/10. δεν ξερω αν θ' αρεσει σε ολους, εμενα ομως με αγγιξε. μου εβγαλε μια γλυκια νοσταλγια για περασμενα χρονια που δεν εχω ζησει, με περιπετεια στην εξοχη, ανεμελια και χωρις φοβο.Δειχνει ουσιαστικα τον πρωταγωνιστη μας στον δρομο προς την ενηλικιωση και πως το ταξιδι που κανει με τους φιλους του τον βοηθαει να συνειδητοποιησει τα τραυματα που κουβαλα μεσα του και να μπει σιγα σιγα την ενηλικη ζωη.
Έλεγα τόσο καιρό θα τη δω,θα τη δω και συνεχώς το ανέβαλα.Ήταν καταπληκτική ταινία με άγγιξε,βασικά από χθες μόνο αυτή σκέφτομαι (τώρα κατάλαβα πόσο τέλειο είναι το username σου )

Το stand by me να το δείτε.Από τις καλύτερες coming of age ταινίες που έχουν γυριστεί βασισμένες σε βιβλία του king.( όλες οι αυτές οι ταινίες του king που γυρίστηκαν στα 80's-90's είναι αριστουργήματα) Mε πανέμορφο soundtrack βεβαίως.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk έγραψε στις 15:46, Χθες:

Έλεγα τόσο καιρό θα τη δω,θα τη δω και συνεχώς το ανέβαλα.Ήταν καταπληκτική ταινία με άγγιξε,βασικά από χθες μόνο αυτή σκέφτομαι (τώρα κατάλαβα πόσο τέλειο είναι το username σου )

Το stand by me να το δείτε.Από τις καλύτερες coming of age ταινίες που έχουν γυριστεί βασισμένες σε βιβλία του king.( όλες οι αυτές οι ταινίες του king που γυρίστηκαν στα 80's-90's είναι αριστουργήματα) Mε πανέμορφο soundtrack βεβαίως.

Παράθεση

Ἔρις

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ἔρις
H Ἔρις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 1,901 μηνύματα.

H Ἔρις έγραψε στις 17:34, Χθες:

Three Colors (με σειρά: 1.Blue, 2.Red, 3.White) και μου άρεσαν με την ίδια σειρά.
Παράθεση

ultraviolence

Φοιτητής

O ultraviolence έγραψε στις 20:56, Χθες:

Δεν έχω μετρήσει πόσες φορές την έχω δει,αλλά σίγουρα δεν είναι αρκετές. Φοβερό soundtrack..
Παράθεση

Ερινύς (Δ1-THC)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Δ1-THC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Ειδομένη (Κιλκίς). Έχει γράψει 11,213 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 21:55, Χθες:

'Ετσι, γράφτε να παίρνω ιδέες και αύριο που τελειώνω εξεταστική θα πέσει πολύ σάπισμα.
Παράθεση

spy-ak

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη spy-ak
H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,620 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 22:46, Χθες:

Αρχική Δημοσίευση από Ἔρις
Three Colors (με σειρά: 1.Blue, 2.Red, 3.White) και μου άρεσαν με την ίδια σειρά.
Είδα την πρώτη την προηγούμενη βδομάδα. Πολύ καλή από όλες τις απόψεις.

Παράθεση

Ἔρις

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ἔρις
H Ἔρις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 1,901 μηνύματα.

H Ἔρις έγραψε στις 22:55, Χθες:

Αρχική Δημοσίευση από spy-ak
Είδα την πρώτη την προηγούμενη βδομάδα. Πολύ καλή από όλες τις απόψεις.

Ναι, είναι υπέροχη ταινία, καλοδουλεμένη και με καταπληκτική σκηνοθεσία/αισθητική, πρέπει να πω! Πολύ ωραία/συλληψη το γυμνό σώμα που φαίνεται μέσα από το μάτι του!!!

Δες και τις υπόλοιπες για να το συζητήσουμε!
Παράθεση

fanouris

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fanouris
Ο fanouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 57 μηνύματα.

O fanouris έγραψε στις 23:31, Χθες:

Σιγά την ταινία το Μπλε. Μελό πασπαλισμένο με σεναριακές απιθανότητες και ολίγη από καινή διαθήκη, ένας Παπακαλιάτης για θρησκόληπτους.
Παράθεση

ougka pougka

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη ougka pougka
H ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H ougka pougka έγραψε στις 18:06, Σήμερα:

Now you see me. Εντυπωσιακή ταινία, αν και με λίγο μπερδεμένη πλοκή. Θα πάω να δω σήμερα και το sequel, μπας και μου λυθούν όλες οι απορίες.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους