Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 84,728 εγγεγραμμένα μέλη και 2,911,111 μηνύματα σε 85,199 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 788 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Harken

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Harken
Ο Harken αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 320 μηνύματα.

O Harken έγραψε στις 15:55, 12-06-15:

Είδα και το Grand Budapest Hotel και το Blakchat.Το Grand Budapest, μου άρεσε αρκετά.Δεν ξέρω γιατί, αλλά μου θύμιζε λίγο Birdman.Το Blackhat μέτριο, κλασσική ταινία δράσης.Το μόνο ενδιαφέρον ήταν πως ο τυπάς ήταν χακεράς xD
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ultraviolence

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,109 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 01:23, 14-06-15:

Τhe Village! Πολυ καλη,με ιδιαιτερη πλοκή
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aye (mercedes)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H mercedes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 313 μηνύματα.

H aye μέσα στη νύχτα των άλλων έγραψε στις 16:21, 19-06-15:

μόλις τελείωσα το THE DUFF και ,για πρώτη φορά, έχω πεθάνει στο κλάμα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Superhuman (Νικηφόρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Superhuman
Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 532 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε στις 16:42, 19-06-15:

Chef (2014)

Μέτρια. Σίγουρα κάτω του 7,3 που έχει στο imdb
Παράθεση

Stavri_

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,345 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 18:46, 19-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από aye
μόλις τελείωσα το THE DUFF και ,για πρώτη φορά, έχω πεθάνει στο κλάμα.
Την είδα χτες! Από τις ελάχιστες ταινίες τύπου 'αμερικανιά' που έχουν κάτι να σου δώσουν. Πολύ μου άρεσε.
Παράθεση

Akatanomasty

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Akatanomasty
H Akatanomasty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

H Akatanomasty (Eruanne) έγραψε στις 19:40, 19-06-15:

"Οι λεμονιές" (les citronniers, 2008 )
Πολύ συγκινητική ταινία, ειδικά για όποιον ενδιαφέρεται για το παλαιστινιακό ζήτημα, που εδώ προσεγγίζεται με έναν πολύ γλυκό κι ευαίσθητο τρόπο
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Akatanomasty : 19-06-15 στις 19:43.
Παράθεση

MariaLoveItaly (Μαρία)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη MariaLoveItaly
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.

H MariaLoveItaly έγραψε στις 21:10, 19-06-15:

Η ζωή είναι ωραία του Ρομπέρτο Μπενίνι
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας (ΤΕΙ/Αίγιο) και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,369 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 00:14, 20-06-15:

Sinister..πολύ ωραία
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,567 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 06:17, 20-06-15:

παρόλο που έχω ξαναδεί όλες τις ταινίες, χθες ξαναείδα το saw I. δεν παύουν να συγκλονίζουν τέτοιες ταινίες.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,452 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 12:40, 20-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
παρόλο που έχω ξαναδεί όλες τις ταινίες, χθες ξαναείδα το saw I. δεν παύουν να συγκλονίζουν τέτοιες ταινίες.
Συμφωνώ.
Είναι η μόνη σειρά απο "θρίλερ" που έχω απολαύσει και έχω κάτσει να δω αρκετές φορές. Το αγαπημένο μου είναι το 3.
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,444 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 22:08, 25-06-15:

Jurasic World στο σινεμα.
Ε νταξει για σινεμα με ποπκορν κλπ πολυ καλη και εντυπωσιακή. Δίνει και ένα κάποιο μήνυμα.
Παράθεση

Loreley

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 2,012 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 23:43, 27-06-15:

Madame Bovary
8.5/10
Παράθεση

Sommerfeld

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sommerfeld
Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Sommerfeld έγραψε στις 15:35, 28-06-15:

Μακράν οι καλύτερες ταινίες που γυρίστηκαν ποτε στα πλαίσια των horror movies!! Θυμάμαι όταν είδα το saw 1 για πρώτη μου φορά στο τέλος του είχα μείνει με ανοιχτό το στόμα...Έξυπνο σενάριο, ανατρεπτικά τέλη, οι "σατανικές" παγίδες του Jigsaw και το ψυχρό <<make your choice>> που ακουγεται συνεχως...Στην διαρκεια ομως το κούρασαν λίγο! Απεγνωσμένα ψάχνω απο τότε να βρω και άλλες ταινίες με παρόμοια ομορφια, η μοναδική που πέτυχα και που μου αρεσε επίσης ήταν το 13 Sins(13 Αμαρτηματα), 10/10

Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
Jurasic World στο σινεμα.
Ε νταξει για σινεμα με ποπκορν κλπ πολυ καλη και εντυπωσιακή. Δίνει και ένα κάποιο μήνυμα.
Μακαρι να μπορεσω να το δω και εγώ, είμαι λάτρης του Jurassic Park του Σπίλμπεργκ και στα trailer δείχνει εξίσου καλή με αυτές του '90!!

Εγώ η τελευταία ταινία που είδα πριν λιγες μερες ήταν το INSIDIOUS 3!! Καταπληκτική ταινία, ολοκληρη η τριλογια σε αφηνει με μια παρα πολυ καλη εντυπωση, ότι είδες πραγματικά θρίλερ και οχι καμια μουφα...Τρομαχτικές σκηνες αλλά και αλλες τοσες συγκοινητικες, ταινιες με νοημα και οχι του τυπου <<δειχνουμε απλα για να δειχνουμε>>, 10/10!!
Παράθεση

Κωνσταντίνα_

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνα_
H Κωνσταντίνα_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H Κωνσταντίνα_ έγραψε στις 22:01, 28-06-15:

The best of me.
Μέτρια και προβλέψιμη μέχρι αηδίας
Παράθεση

Giorgos216 (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Giorgos216
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 830 μηνύματα.

O Giorgos216 έγραψε στις 17:06, 29-06-15:

Είδα την Έκτη Αίσθηση. Καλή ταινία, μου άρεσε παρά το γεγονός ότι έχω δει καλύτερες στο ίδιο είδος. 7/10
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Μαθητής Β' λυκείου

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,452 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 23:09, 02-07-15:

Girl, Interrupted.

Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,567 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 11:50, 03-07-15:

Picnic at hanging rock. μάπα η ταινία, την είδα μόνο για να μάθω το τέλος και τελικά τσάμπα κόπος.
Παράθεση

Akatanomasty

Απόφοιτος

H Akatanomasty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

H Akatanomasty (Eruanne) έγραψε στις 14:35, 03-07-15:

Picnic at hanging rock. μάπα η ταινία, την είδα μόνο για να μάθω το τέλος και τελικά τσάμπα κόπος.
Τι, πως?
Εγώ προχτές την είδα, και τη θεωρώ ήδη ένα από τα cult διαμαντάκια του αυστραλέζικου κινηματογράφου. Δεν είναι από τις ταινίες που τις βλέπεις ούτε για την πλοκή ούτε για τις ερμηνείες, αλλά για την αισθητική τους. Η αυστηρή βικτωριανή ατμόσφαιρα σε αντίθεση με την πρωτόγονη φύση, τα σκηνικά, η μουσική με τους αυλούς, όλα αυτά με υπνώτισαν.
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk έγραψε στις 14:41, 03-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Akatanomasty
Τι, πως?
Εγώ προχτές την είδα, και τη θεωρώ ήδη ένα από τα cult διαμαντάκια του αυστραλέζικου κινηματογράφου. Δεν είναι από τις ταινίες που τις βλέπεις ούτε για την πλοκή ούτε για τις ερμηνείες, αλλά για την αισθητική τους. Η αυστηρή βικτωριανή ατμόσφαιρα σε αντίθεση με την πρωτόγονη φύση, τα σκηνικά, η μουσική με τους αυλούς, όλα αυτά με υπνώτισαν.
αχα! ώστε εσύ είσαι λοιπόν που έγραψες κάτι σχετικό για την ταινία στο tumblr, το είδα και αποφάσισα να τη δω? εσύ είσαι μάλλον κοίτα, εμένα η αισθητική αυτή δεν με τραβάει καθόλου. το κατάλαβα αμέσως πως τέτοιο στυλ ταινιών δεν είναι για όλους (και δεν το λέω για κακό). αν δω ταινία, θέλω να με καθηλώσει η πλοκή. και η πλοκή αυτής της ταινίας.... άστα να πάνε, μηδέν!
Παράθεση

Akatanomasty

Απόφοιτος

H Akatanomasty (Eruanne) έγραψε στις 15:01, 03-07-15:

αχα! ώστε εσύ είσαι λοιπόν που έγραψες κάτι σχετικό για την ταινία στο tumblr, το είδα και αποφάσισα να τη δω? εσύ είσαι μάλλον κοίτα, εμένα η αισθητική αυτή δεν με τραβάει καθόλου. το κατάλαβα αμέσως πως τέτοιο στυλ ταινιών δεν είναι για όλους (και δεν το λέω για κακό). αν δω ταινία, θέλω να με καθηλώσει η πλοκή. και η πλοκή αυτής της ταινίας.... άστα να πάνε, μηδέν!
Heh αν εννοείς κάποια gif τότε μάλλον σε πήρα στο λαιμό μου . Συμφωνώ, συνήθως ούτε εγώ είμαι φαν τόσο girly ταινιών αλλά η συγκεκριμένη μου άρεσε, δεν το κρύβω!( έλα το μυστήριό της το είχε)

Άλλη ταινία¨που είδα¨αυτές τι μέρες:
Volver ( Γύρνα Πίσω) του Almodovar.
Αυτός ο άνθρωπος έχει φανατικούς εχθρούς και οπαδούς. Γενικά η-ηθελημένα- κιτς αισθητική του άλλους τους απωθεί (βάλτε γυαλιά ηλίου αν θέλετε να δείτε την ταινία)κι άλλοι την αποθεώνουν. Πάντως οι γυναικείοι χαρακτήρες που έχτισε μου άρεσαν, ήταν καθημερινές δυναμικές γυναίκες και γενικά είναι μια ταινία που φαντάζομαι γιαγιά, μαμά και κόρη να τη βλέπουν μαζί.
Σειρά έχει η κακή εκπαίδευση
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Akatanomasty : 03-07-15 στις 22:49.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Μαθητής Β' λυκείου

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:12, 03-07-15:

Τώρα που είπατε Almodovar, θέλω να δω το "Δέρμα που κατοικώ" αλλά δεεεεεν. Όοοοοοοχι ακόμη.
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

H meetmeinmontauk έγραψε στις 20:42, 03-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Τώρα που είπατε Almodovar, θέλω να δω το "Δέρμα που κατοικώ" αλλά δεεεεεν. Όοοοοοοχι ακόμη.
Γιατί βρε? Για κάτσε να την ψάξω
edit: ψιλοβλακειούλα μου φάνηκε από την περιγραφή. βέβαια οι περιγραφές συνήθως απέχουν πολύυυ από την ουσία της ταινίας. ίσως τη δω κι εγώ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη meetmeinmontauk : 03-07-15 στις 20:45.
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 4,518 μηνύματα.

H Emilouko Ωραία έγραψε στις 20:44, 03-07-15:

Το έχω κατεβάσει αυτό που λες Alma. Είναι στο watchlist.
Από Almodovar έχω δει το Relatos Salvajes και το La Mala Educacion. Πολύ καλά και τα δυο. Το πρώτο έχει κωμικά στοιχεία και το δεύτερο είναι δράμα με μυστήριο .Και τα δυο πραγματεύονται κοινωνικά ζητήματα. :p
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Μαθητής Β' λυκείου

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 00:27, 04-07-15:

Είδα το American History X.
Είμαι έτοιμη να κλάψω. ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΝΑΜΑ, ΠΩΣ;

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko
Το έχω κατεβάσει αυτό που λες Alma. Είναι στο watchlist.
Από Almodovar έχω δει το Relatos Salvajes και το La Mala Educacion. Πολύ καλά και τα δυο. Το πρώτο έχει κωμικά στοιχεία και το δεύτερο είναι δράμα με μυστήριο .Και τα δυο πραγματεύονται κοινωνικά ζητήματα. :p
Το Mala Educacion είναι αυτό που αναφέρθηκε πριν ως κακή εκπαίδευση, υποθέτω. Το έψαξα στο imdb.
Γιατί βρε? Για κάτσε να την ψάξω
edit: ψιλοβλακειούλα μου φάνηκε από την περιγραφή. βέβαια οι περιγραφές συνήθως απέχουν πολύυυ από την ουσία της ταινίας. ίσως τη δω κι εγώ
Έχω ακούσει πως είναι ανατριχιαστική και αηδία και διστάζω. Βέβαια εδώ θα μου πείτε θέλω να δω Παζολίνι, τα άλλα με πείραξαν.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους