Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 84,956 εγγεγραμμένα μέλη και 2,920,093 μηνύματα σε 85,671 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 217 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Equilibria

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Equilibria
Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O Equilibria έγραψε στις 02:57, 25-07-15:

Django Unchained.
Κλασσικός Tarantino,ο οποίος κατάφερε να περάσει ομοιόμορφα το κλίμα της τότε εποχής και της σκηνοθεσίας αντίστοιχων ταινιών.
Ο Christoph Waltz ήταν φοβερός,επίσης διότι πολλοί το αναφέρουν ο DiCaprio δεν έπαιξε τόσο καλά για όσκαρ,παρά την σκηνή με το τραυματισμένο χέρι για όποιον γνωρίζει.
Τέλος η μουσική της ταινίας ήταν επική.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fast

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Fast
Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 865 μηνύματα.

O Fast έγραψε στις 15:14, 25-07-15:

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giorgos216 (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Giorgos216
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 878 μηνύματα.

O Giorgos216 έγραψε στις 02:04, 27-07-15:

Grown Ups: Κλασική αμερικάνικη κωμωδία, όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά σχετικά ευχάριστη. - 5.5/10
Grown Ups 2: Ίσως ό,τι χειρότερο έχω δει σε κωμωδία. Τα Scary Movie είναι πιο αστεία, το δηλώνω με πόνο ψυχής. Απαράδεκτη ταινία. - 1.5/10
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,963 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 09:01, 27-07-15:

Death at a funeral. ευχάριστη κωμωδία αλλά τίποτα το ιδιαίτερο κατά τη γνώμη μου.
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,473 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 15:24, 28-07-15:

Ghost ship και θυμήθηκα γιατί σπάνια βλέπω θρίλερ. ελεος με τις ψυχές και τους δαιμονισμένους. συμπαθητική θα μπορούσε να είναι για όποιον του αρέσε το είδος
Παράθεση

Deutsch... Lover (Münchnerin)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Münchnerin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,823 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Σκεπτόμενη την πατρίδα της, έγραψε στις 15:33, 28-07-15:

Εκπληκτική
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,492 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:55, 28-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
Ghost ship και θυμήθηκα γιατί σπάνια βλέπω θρίλερ. ελεος με τις ψυχές και τους δαιμονισμένους. συμπαθητική θα μπορούσε να είναι για όποιον του αρέσε το είδος
Ίσως να είναι και το θρίλερ που έχω δει περισσότερες φορές μετά τον εξορκισμό της Έμιλι Ρόουζ.
Γενικά δεν είμαι φαν των θρίλερ, το Ghost Ship το είχα βρει μέτριο, αλλά θα μπορούσα να βλέπω για ώρες την σκηνή που αρχίζει.

Να δω Clockwork Orange ή Dead Poets Society? Έχω κατεβάσει και τα δύο και δε ξέρω ποιο να πρωτοδώ.
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,541 μηνύματα.

H Emilouko Ωραία έγραψε στις 16:04, 28-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Ίσως να είναι και το θρίλερ που έχω δει περισσότερες φορές μετά τον εξορκισμό της Έμιλι Ρόουζ.
Γενικά δεν είμαι φαν των θρίλερ, το Ghost Ship το είχα βρει μέτριο, αλλά θα μπορούσα να βλέπω για ώρες την σκηνή που αρχίζει.

Να δω Clockwork Orange ή Dead Poets Society? Έχω κατεβάσει και τα δύο και δε ξέρω ποιο να πρωτοδώ.
Δες Dead Poets πρώτα.Θα το λατρέψεις.Το πρώτο το 'χω αφήσει εδώ και καιρό κάπου στην αρχη. Πρέπει να το δω.
Παράθεση

a posse ad esse

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη a posse ad esse
H a posse ad esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H a posse ad esse έγραψε στις 16:06, 28-07-15:

Το Donnie Darko. Καταπληκτική αν και αρκετά περίπλοκη
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,541 μηνύματα.

H Emilouko Ωραία έγραψε στις 16:14, 28-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από a posse ad esse
Την λατρεύω
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,473 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 17:21, 28-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre

Βασικά ναι η πρώτη σκηνή παίζει να είναι και η καλύτερη της ταινίας.
Παράθεση

MariosOik

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη MariosOik
Ο MariosOik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O MariosOik έγραψε στις 17:39, 28-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από a posse ad esse
Είναι η αγαπημένη μου ταινία. Απλά μοναδική!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,963 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 10:11, Χθες:

Dallas Buyers Club
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Señorita ingeniosa)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Señorita ingeniosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,564 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 10:23, Χθες:

Léon-The Professional

Πολύ καλή ταινία (αγαπώ Jean Reno) και το ντεμπούτο της Natalie Portman επίσης
9/10
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anonyme

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 208 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 12:02, Χθες:

Double Indemnity (1944) - Bily Wilder
Ασφαλιστής ερωτεύεται τη σύζυγο ενός πελάτη του κι αποφασίζουν να οργανώσουν τον τέλειο φόνο, ώστε να πάρουν τα χρήματα της ασφάλειας και να ζήσουν happily ever after. Μόνο που…

Υπέροχο film noir που ουσιαστικά έθεσε τις βάσεις για ολόκληρο το είδος. Εξαιρετική η χρήση του φωτός, οι διάφοροι συμβολισμοί καθ' όλη τη διάρκεια της ταινίας σχετικά με την καταδικασμένη φύση του ανθρώπου, καθώς και το ενδιαφέρον και όχι τόσο αναμενόμενο plot twist. Επίσης, τι να πει κανείς για τις ερμηνείες, οι τρεις πρωταγωνιστές ήταν πραγματικά απίστευτοι.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους