Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 76,980 εγγεγραμμένα μέλη και 3,007,149 μηνύματα σε 90,196 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 906 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Ctavrouliniii

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ctavrouliniii
H Ctavrouliniii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 145 μηνύματα.

H Ctavrouliniii έγραψε στις 00:29, 06-08-16:

Fight Club του Fincher

Απλά ΠΡΕΠΕΙ να το δείτε, είναι πια κλασικό !
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 613 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Perseverance makes the difference... έγραψε στις 01:08, 06-08-16:

Είδα το "The Mist", θρίλερ του 2007. Το χειρότερο τέλος σε ταινία, ever Για αυτό μάλλον αγαπήθηκε
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,518 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 01:20, 06-08-16:

Sing Street

Everybody wants some!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alejandro che 7

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alejandro che 7
Ο Alejandro che 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,462 μηνύματα.

O Alejandro che 7 έγραψε στις 02:42, 06-08-16:

Cien Anos de Perdon / To Steal a Thief και Storia D' amore καλές
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 6,005 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 15:06, 07-08-16:

Avatar ψιλοβαριόμουν να τη δω και τελικά την είδα με την καλύτερή μου φίλη μετά από παρακάλια ωραία ταινία, αλληγορική. λίγο κουραστική ωστόσο. 7-7,5/10
Stranger Than Fiction απλά ταινιάρα αξίζει να τη δει κανείς, 9/10
Παράθεση

Muxu Su

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,236 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 19:03, 07-08-16:

Είδα το Kill Bill. Τελικά ισχύει ότι ο Ταραντίνο όταν την έκανε την ταινία είχε τα πολύ κέφια του ! Λατρεύω Ούμα Θέρμαν στον συγκεκριμένο ρόλο.
Επίσης είδα επιτέλους το Nymphomaniac. Aυτό που πάω τρελά στον Trier είναι ότι είναι ένας μισάνθρωπος και πάνω απο όλα πεσσιμιστής και το περνάει σε κάθε του ταινία. (Έστω και σε αυτό το λίγο που έπαιξε η Θέρμαν, απλά τέλεια)
Και τέλος, The Girl with the Dragon Tattoo, η γυναίκα απλά απίστευτη, στο πόσο καλά έπαιξε το ρόλο της. Μου άρεσε επίσης και το τέλος, ναι εκεί που τον βλέπει με την αλλη.
Δεν είμαι καλή στο να βαθμολογήσω και γι αυτό δεν το κάνω αλλωστε.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 6,005 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 19:43, 07-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Muxu Su
Είδα το Kill Bill. Τελικά ισχύει ότι ο Ταραντίνο όταν την έκανε την ταινία είχε τα πολύ κέφια του ! Λατρεύω Ούμα Θέρμαν στον συγκεκριμένο ρόλο.
Επίσης είδα επιτέλους το Nymphomaniac. Aυτό που πάω τρελά στον Trier είναι ότι είναι ένας μισάνθρωπος και πάνω απο όλα πεσσιμιστής και το περνάει σε κάθε του ταινία. (Έστω και σε αυτό το λίγο που έπαιξε η Θέρμαν, απλά τέλεια)
Και τέλος, The Girl with the Dragon Tattoo, η γυναίκα απλά απίστευτη, στο πόσο καλά έπαιξε το ρόλο της. Μου άρεσε επίσης και το τέλος, ναι εκεί που τον βλέπει με την αλλη.
Δεν είμαι καλή στο να βαθμολογήσω και γι αυτό δεν το κάνω αλλωστε.
Σου αρεσε το nymphomaniac? νιωθω οτι αυτη η ταινια δεν εχει καν λογο υπαρξης
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ωρορα

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Ωρορα
H Ωρορα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Ωρορα έγραψε στις 20:26, 07-08-16:

Την ταινία Austenland και την pride and prejudice . Αυτό το καλοκαίρι με έχει πιάσει μανία να παρακολουθώ ταινίες που βασίζονται στα βιβλία της Τζέιν Όστιν.
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 998 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 17:07, 08-08-16:

The Jacket
(εχω μια μικρη αδυναμια σε ταινιες που θυμαμαι οτι εχουν παρει συγγενεις και δει ενω εγω ημουν αρκετα μικροτερη και θυμαμαι μονο στιγμιοτυπα απ αυτες)
μου αρεσε πολυ. ωραιο καστ, υποθεση και μουσικη. χωρις περιττες φανφαρες. αξιζει να τη δειτε.
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 998 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 19:17, 12-08-16:

Perfume: The Story of a Murderer
(δεν εχω διαβασει το βιβλιο ωστε να συγκρινω)
μου αρεσε. η υποθεση ειχε ενδιαφερον. δεν ξερω σχετικα με την αφηγηση- σιγουρα βοηθα στο να προχωρησει η πλοκη αλλα δεν ειμαι πολυ φαν γενικα. επισης κατι με τους extra? επαιζαν σα να βαριοντουσαν? δεν ξερω, ισως να ταν η σκηνοθεσια/editing σε εκεινα τα σημεια.
ωραια μουσικη (και μια αδυναμια στον ben whishaw )
Κράτα το
Παράθεση

Muxu Su

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,236 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 10:08, 18-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
Σου αρεσε το nymphomaniac? νιωθω οτι αυτη η ταινια δεν εχει καν λογο υπαρξης
Δεν θα έλεγα τόσο ότι μου ''άρεσε'' όσο ότι είναι ενα θεμα που ελαχιστές ταινίες προσεγγίζουν. Εντάξει όμως τι να πεις γούστα είναι αυτά..
Είδα το Comet.Ok, καλή ταινιούλα αλλά δεν μου φάνηκε κάτι το ουαου.. Άλλο ένα love story που απλά διαδραματίζεται φαινομενικά σε παράλληλα σύμπαντα. Plus, Waking life, τι να πω γι αυτή τη ταίνια, απλά δείτε την. Το μόνο αρνητικό είναι ότι σε όλη την ταινία θα πρέπει να είσαι όντως εκεί για να καταλαβεις τι παίζεται και τι λέει ο κάθε χαρακτήρας.

p.s: είμαι μόνο εγώ που βρήκα το Fight club μια ταινία μέτρια και την πλέον υπερεκτιμημένη;
Παράθεση

billie perrakis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη billie perrakis
Ο billie perrakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O billie perrakis έγραψε στις 01:16, Χθες:

the bank Job με τον Jason statham εξαιρετικη ταινια μαλλον η καλυτερη του...!!!
Παράθεση

aegloswen

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,184 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 01:42, Χθες:

Now you see me 1. Magicians!

Αρχική Δημοσίευση από Muxu Su
Είδα το Comet.Ok, καλή ταινιούλα αλλά δεν μου φάνηκε κάτι το ουαου.. Άλλο ένα love story που απλά διαδραματίζεται φαινομενικά σε παράλληλα σύμπαντα.
Έλα ρε εμένα μου άρεσε πολύ πάντως.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους