Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,594 εγγεγραμμένα μέλη και 2,842,478 μηνύματα σε 81,504 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 1863 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Piercing

StormWoman

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη StormWoman
H StormWoman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H StormWoman έγραψε στις 14:44, 14-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Πρώτη φορά ακούω άνθρωπο να λέει ότι του διαλύθηκε το σκουλαρίκι της μύτης.
Συνήθως τα σκουλαρίκια της μύτης ή τα χάνεις ενώ κοιμάσαι ή φεύγει η πετρούλα και σου΄ναι άχρηστα.
Ακουσα μια κοπελα που μου ειπε ανιξε το σκουλαρικι για να μπει πιο ευκολα και μου χαλασε. την τριπα την εχω 1 μηνα και 15 μερες
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lydiatav

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη lydiatav
H lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H lydiatav έγραψε στις 02:03, 19-04-13:

κανείς με stretching εδώ;;;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

WhosYourDaddy

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη WhosYourDaddy
Ο WhosYourDaddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 57 μηνύματα.

O WhosYourDaddy έγραψε στις 02:38, 19-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από lydiatav
κανείς με stretching εδώ;;;
Εκανα τρυπα στο αυτι για αυτο το λογο αλλα δεν κατεληξα σε stretching.Μπορει μελλοντικα...θα δω
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lydiatav

Φοιτητής

H lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H lydiatav έγραψε στις 15:50, 19-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από WhosYourDaddy
Εκανα τρυπα στο αυτι για αυτο το λογο αλλα δεν κατεληξα σε stretching.Μπορει μελλοντικα...θα δω
βασικά ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται.. κάνεις απλά μια τρύπα κ μετά ανά διαστήματα( κάθε πότε;; ) βάζεις μεγαλύτερο σκουλαρίκι για να ανοίγει σιγά σιγά;;; έτσι πάει;;;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lydiatav : 19-04-13 στις 16:08.
Παράθεση

WhosYourDaddy

Φοιτητής

Ο WhosYourDaddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 57 μηνύματα.

O WhosYourDaddy έγραψε στις 16:50, 19-04-13:

βασικά ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται.. κάνεις απλά μια τρύπα κ μετά ανά διαστήματα( κάθε πότε;; ) βάζεις μεγαλύτερο σκουλαρίκι για να ανοίγει σιγά σιγά;;; έτσι πάει;;;
ναι,οταν θα πας να κανεις την τρυπα θα του πεις οτι μελλοντικα θελεις να την κανεις stretch ετσι αυτος θα σου κανει την τρυπα 1 κλικ ποιο μεγαλη..μην νομιζεις δεν θα φαινεται η διαφορα την πρωτη φορα ,μετα θα πρεπει να πηγαινεις ωστε να στην μεγαλωση αυτος (ετσι μου φαινεται).Αυτο πηγα να κανω εγω.Αυτο μου ειχε πει ο τυπας εκει.
Δεν ξερω αμα γινεται να πας να κανεις κατευθειαν stretch
Παράθεση

lydiatav

Φοιτητής

H lydiatav έγραψε στις 18:16, 19-04-13:

ναι,οταν θα πας να κανεις την τρυπα θα του πεις οτι μελλοντικα θελεις να την κανεις stretch ετσι αυτος θα σου κανει την τρυπα 1 κλικ ποιο μεγαλη..μην νομιζεις δεν θα φαινεται η διαφορα την πρωτη φορα ,μετα θα πρεπει να πηγαινεις ωστε να στην μεγαλωση αυτος (ετσι μου φαινεται).Αυτο πηγα να κανω εγω.Αυτο μου ειχε πει ο τυπας εκει.
Δεν ξερω αμα γινεται να πας να κανεις κατευθειαν stretch
κ να γίνεται, δεν υπάρχει περίπτωση να την ανοίξω πολύ με την μια.. απλά η βλακεία είναι ότι δεν είμαι Αθήνα για να πηγαίνω κάθε φορά που θα χρειάζεται.. ελπίζω να μπορώ να το κάνω μόνη
Παράθεση

Alma Libre (Morphine)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,722 μηνύματα.

H Alma Libre ~Σουλμέτ του τηγανιού~ 27/12/13 έγραψε στις 19:51, 19-04-13:

Μερικοί αντί για στρετσάκι, βάζουν 2 σκουλαρίκια μαζί για να ανοίξουν την τρύπα. Εμένα πάλι και χωρίς στρετσάκι, η τρύπα στο δεξί μου αυτί, είναι τόσο χοντρή που άνετα θα χωρούσε το δεύτερο στρετσάκι, δε θα ήταν ανάγκη να βάλω το πρώτο.
Βάζω μπάρες πολύ χοντρές και μπαίνουν πάρα πολύ εύκολα. ..
Παράθεση

WhosYourDaddy

Φοιτητής

O WhosYourDaddy έγραψε στις 20:09, 19-04-13:

κ να γίνεται, δεν υπάρχει περίπτωση να την ανοίξω πολύ με την μια.. απλά η βλακεία είναι ότι δεν είμαι Αθήνα για να πηγαίνω κάθε φορά που θα χρειάζεται.. ελπίζω να μπορώ να το κάνω μόνη
λογικα πιστευω οτι θα μπορεις και μονη σου..

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Μερικοί αντί για στρετσάκι, βάζουν 2 σκουλαρίκια μαζί για να ανοίξουν την τρύπα. Εμένα πάλι και χωρίς στρετσάκι, η τρύπα στο δεξί μου αυτί, είναι τόσο χοντρή που άνετα θα χωρούσε το δεύτερο στρετσάκι, δε θα ήταν ανάγκη να βάλω το πρώτο.
Βάζω μπάρες πολύ χοντρές και μπαίνουν πάρα πολύ εύκολα. ..
και εγω μπαρες εβαζα μονο,μεχρι που το γυρισα σε κατι τετοιο
Παράθεση

Alma Libre (Morphine)

Μαθητής Α' λυκείου

H Morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,722 μηνύματα.

H Alma Libre ~Σουλμέτ του τηγανιού~ 27/12/13 έγραψε στις 20:14, 19-04-13:

Ένα τέτοιο είδα προχτές και το ήθελα.
Δεν βάζω μόνο μπάρες, απλώς τις προτιμώ απο τα άλλα σκουλαρίκια γιατί με τα άλλα βγάζει πύον το αυτί μου, ενώ με τις μπάρες όχι. Πάντως στην τρίτη τρύπα (2+1 έχω) δεν βάζω μπάρες, και γενικά βάζω μπίλιες. Είναι η μόνη τρύπα που δεν με έχει κάνει ποτέ πύον, και να ήθελα όμως δεν μου κάθεται καλά να φοράω τα τριαντάφυλλα απο τις κανονικές και στην τρίτη να έχω μπάρα. Έχω μπίλια.
Παράθεση

lydiatav

Φοιτητής

H lydiatav έγραψε στις 21:19, 19-04-13:

λογικα πιστευω οτι θα μπορεις και μονη σου..

όπα, αυτό πόσα mm είναι;;
Παράθεση

lydiatav

Φοιτητής

H lydiatav έγραψε στις 21:27, 19-04-13:

εγώ θέλω να βάλω τέτοια κάποια στιγμή (ενδεικτικά)
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  10-pieces-10mm-00G-MIX-style-Acrylic-PMMA-font-b-Stretching-b-font-Tapers-expanders-font.jpg
Εμφανίσεις:  58
Μέγεθος:  31,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  EAR852_3.jpg
Εμφανίσεις:  62
Μέγεθος:  71,8 KB  
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 16,942 μηνύματα.

H Gate4 Μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες.. έγραψε στις 22:52, 19-04-13:

Δεν έχω καταλάβει γιατί δεν κλείνουν οι τρύπες στα αυτιά μου. Μια φορά τον χρόνο βάζω σκουλαρίκι και αν και πάλι χαμπάρι
Παράθεση

lydiatav

Φοιτητής

H lydiatav έγραψε στις 23:19, 19-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Δεν έχω καταλάβει γιατί δεν κλείνουν οι τρύπες στα αυτιά μου. Μια φορά τον χρόνο βάζω σκουλαρίκι και αν και πάλι χαμπάρι
γιατί να κλείσουν; δεν τις θες;;
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 16,942 μηνύματα.

H Gate4 Μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες.. έγραψε στις 23:24, 19-04-13:

γιατί να κλείσουν; δεν τις θες;;
Όχι δεν είναι αυτό απλά δεν είναι περίεργο; Θέλω να πω ότι στο παρελθόν είχα κάνει και πάνω από ένα χρόνο να βάλω σκουλαρίκια και δεν έκλεισαν
Παράθεση

lydiatav

Φοιτητής

H lydiatav έγραψε στις 23:27, 19-04-13:

εντάξει, ίσως έχει να κάνει με τον οργανισμό σου.. συνήθως κλείνουν αν τις αφήσεις χωρίς σκουλαρίκι.. πότε τις έκανες;
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Gate4 Μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες.. έγραψε στις 23:32, 19-04-13:

εντάξει, ίσως έχει να κάνει με τον οργανισμό σου.. συνήθως κλείνουν αν τις αφήσεις χωρίς σκουλαρίκι.. πότε τις έκανες;
Δευτέρα δημοτικού Ναι είναι περίεργος ο οργανισμός μου πιστεύω
Παράθεση

lydiatav

Φοιτητής

H lydiatav έγραψε στις 23:37, 19-04-13:

υποθέτω πως έχουν περάσει χρόοονια από τότε.. για αυτό μάλλον.. από ένα σημείο κ έπειτα δεν κλείνουν.......
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Gate4 Μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες.. έγραψε στις 23:38, 19-04-13:

υποθέτω πως έχουν περάσει χρόοονια από τότε.. για αυτό μάλλον.. από ένα σημείο κ έπειτα δεν κλείνουν.......
Ναι; Δεν το ήξερα αυτό!
Παράθεση

WhosYourDaddy

Φοιτητής

O WhosYourDaddy έγραψε στις 01:08, 20-04-13:

καμιά αλοιφή από το φαρμακείο δοκίμασες ?
Παράθεση

_fairygirl_ (Τζόγιο)

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τζόγιο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 4,965 μηνύματα.

H _fairygirl_ ~Σουλμέτ της κατσαρόλας~27/12/13 έγραψε στις 14:49, 20-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Δευτέρα δημοτικού Ναι είναι περίεργος ο οργανισμός μου πιστεύω
Τις έχω από το νηπειαγωγείο.
Μπορεί να τις αφήσω και 11 μήνες χωρίς σκουλαρίκι.
Μια χαρά ανοιχτές είναι. Οπότε,δεν είσαι η μόνη.
Παράθεση

Eva.dim

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eva.dim
H Eva.dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων ΤΕΙ Πειραιά και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.

H Eva.dim έγραψε στις 18:38, 20-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από ~julia~
Εγώ πάντως ότι τρύπες είχα κάνει σύνολο 9 τις είχα κάνει στον Νικο ταττου (κ μερικές μόνη μου!) και στον μλκ τον Τζένιο, Π. Φάληρο ο οποίος μου γ@μησε τον αφαλό με αποτέλεσμα να μολυνθεί κ αναγκαστικά να την κλείσω αφού δεν πέρναγε ούτε με φάρμακα.. την έκλεισα και μετά από κάποιους μήνες μου την έκανε ο Νίκος! Γενικά έχω ακούσει ότι ο Τζένιος κάνει καλή δουλειά αλλά και πολλά αρνητικά από φίλους-γνωστούς. Προσωπικά δεν θα πρότεινα αυτόν. Για τον αφαλό θυμάμαι μου πήρε 20 με ένα απλό σκουλαρίκι άθλιο, ενώ ο Νίκος 50 ευρώ με ένα χρυσό σκουλαρίκι πανέμορφο!
Ένας φίλος μου επειδή βρήκε τον Νίκο ακριβό πήγε στο μαγαζί του Θηρίο λίγο πιο κάτω νομίζω πολύ καλός καθαρός και αυτός και οικονομικότερος απ ότι μου είπε! Επίσης στην γλυφάδα είχα ρωτήσει για τιμές και μου λέγανε κάτι 60αρια..
Επίσης άμα θέλετε πιο οικονομική λύση είναι και αυτός εκεί πάνω στο ίδιο δρομάκι με τον Νίκο μια τρύπα-μαγαζί με έναν περίεργο τυπά με μακριά άσπρο μαλλιά και μακριά νύχια κ πολλά δαχτυλίδια που κάνει Piercings! πολύ οικονομικά από 5- 30, για χείλος που είχα πάει μου πήρε 15 ευρώ.
Θα διαφωνήσω σε ότι αφορά τον Τζένιο, και μάλλον δεν έχεις ψαχτεί καλά όποτε μην τον κατηγορείς τον άνθρωπο χωρίς λόγο. Έχω κάνει σε αυτόν 4 pierc (tragus, tongue, navel και inverse navel). Σε όλα άψογος, από τιμές απλά δεν υπάρχει, τις τρύπες τις έκανε πραγματικά χωρίς να το καταλάβεις και σε χρόνο dt. Το μόνο θέμα που είχα ήταν με το navel, το οποίο ήταν θέμα οργανισμού και όχι θέμα μόλυνσης, δηλαδή ο οργανισμός μου δεν δέχτηκε το piercing εκεί και το απέβαλε μετά απο 3 μήνες περίπου (rejection, google it). Έχει συμβεί σε άπειρες γνωστές μου, είναι πολύ συχνό φαινόμενο. Με το inverse navel δεν είχα κανένα θέμα και την έχω εδώ και 2 χρόνια. Γενικά πάντως τον θεωρώ από τους καλύτερους στην Ελλάδα.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Gate4 Μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες.. έγραψε στις 18:47, 20-04-13:

Τις έχω από το νηπειαγωγείο.
Μπορεί να τις αφήσω και 11 μήνες χωρίς σκουλαρίκι.
Μια χαρά ανοιχτές είναι. Οπότε,δεν είσαι η μόνη.
Χαχαχα νταξυ τότε
Παράθεση

lydiatav

Φοιτητής

H lydiatav έγραψε στις 22:22, 20-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Eva.dim
Γενικά πάντως τον θεωρώ από τους καλύτερους στην Ελλάδα.
στην Ελλάδα;;

εγώ το έχω πει κ θα το ξαναπώ, επειδή το οικονομικό είναι κάτι που εμποδίζει πολλούς υπάρχει το black dahlia στην Καλλιθέα! κάθε τόσο διοργανώνει pirecing days κ βάζει όλα τα piercings 10€. τώρα, όλο το Μάϊο, κάθε Παρασκευή 12:00-18:00 έχει ΟΛΑ τα piercings 10€... είναι επαγγελματίας, καθαρός κ βασικά πολύ φθηνός!! για όσους ενδιαφέρονται λοιπόν αξίζει μια επίσκεψη
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lydiatav : 20-04-13 στις 22:28.
Παράθεση

iw@nn@

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη iw@nn@
H iw@nn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H iw@nn@ έγραψε στις 23:23, 20-04-13:

Καλησπέρα!
Τα piercings είναι μεγάλη αγάπη <3
Έχω 11 μέχρι στιγμής
9 στα αφτιά (στο αριστερό 4 στο λοβό, 1 tragus, κι ένα forward helix + στο δεξί 1 στο λοβό(τωρα την έχω φτάσει 4g ) κι ένα industrial )
Επίσης έχω στη μύτη (nostril στο δεξί) και εδώ και ένα εξάμηνό φοράω ενα segment ring από αυτά που έχουν τα χρώματα της Ίριδας
και το τελευταίο πριν κάνα χρόνο στο πάνω χείλος (απλά υπέροχο )
Εδώ και κάνα δίμηνο μου έχει καρφωθει η σκέψη να κάνω γλώσσα και δεν λέει να φύγει με τίποτα
Όλο λέω να πάω να την κάνω, αλλά κολλάω στο που θα πάω...
Ξέρετε κάποιο μαγαζί να μου προτείνετε Θεσσαλονίκη γιατί piercings σαν κι αυτό στη γλώσσα δεν είναι παίξε γέλασε...
Ευχαριστώ
Παράθεση

karv2 (Sandra Bullock)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη karv2
H Sandra Bullock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H karv2 Free yourself. έγραψε στις 23:50, 20-04-13:

Αααα επιτελους χαρηκα που βρηκα και τετοιο θεμα!
Ειμαι ακομα 1η λυκειου και το καλοκαιρι θα πάω οπωςσδηποτε να κανω στο ρουθουνι ( αληθεια ποιο λετε οτι ειναι καλυτερο; το αριστερο ή τ ο δεξί
Μόλις μεγαλώσω λίγο ακόμα θέλω να κάνω ή septum ( αυτο που ειναι σαν του ταυρου) ή /και στο κάτω χείλος αλλά όχι στο χείλος που είναι κάπως στην μέση του πιγουνιού αλλά αυτό που είναι δεξιά και αριστερά του χείλους (δεν ξέρω και πως τα λένε!) ή/και στο πάνω μέρος του αυτιού (δεν ξέρω ούτε αυτο πως το λένε, δεν εννοώ τον λοβό ,εκει ούτως ή άλλως έχω ήδη κάνει , αλλά την κρατσανίδα!)
Πέιτε μου.. πόσο πονάνε το κάθε ένα απ΄τα τρία αυτά; Γιατί για τα 2 τελευταία κωλώνω από τον φόβο... Υπάρχει κάποιος κίνδυνος σχετικά με αυτά; Ευχαριστλ!
Παράθεση

challenger

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη challenger
Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,539 μηνύματα.

O challenger έγραψε στις 00:07, 21-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από karv2
θα πάω οπωςσδηποτε να κανω στο ρουθουνι ( αληθεια ποιο λετε οτι ειναι καλυτερο; το αριστερο ή τ ο δεξί
Τι πα να πει "καλύτερο"... όποιο θέλεις εσύ εννοείται

Αν τα googlαρες θα τα έβρισκες και μόνη σου, αλλά οκ...
στο κάτω χείλος αλλά όχι στο χείλος που είναι κάπως στην μέση του πιγουνιού αλλά αυτό που είναι δεξιά και αριστερά του χείλους (δεν ξέρω και πως τα λένε!)

στο πάνω μέρος του αυτιού (δεν ξέρω ούτε αυτο πως το λένε

Πέιτε μου.. πόσο πονάνε το κάθε ένα απ΄τα τρία αυτά; Γιατί για τα 2 τελευταία κωλώνω από τον φόβο... Υπάρχει κάποιος κίνδυνος σχετικά με αυτά; Ευχαριστλ!
Αν διαβάσεις και τις προηγουμενες σελίδες θα δεις ότι αυτά έχουν απαντηθεί, αλλά ας κάνω μια ανακεφαλαίωση.
Δεν πονά πολύ κανένα από αυτά ούτε "κίνδυνος" υπάρχει, όμως πρέπει να είσαι πολύ προσεκτική!
Πρέπει να τα φροντίζεις τακτικά μέχρι να επουλωθούν (μην ξεχνάς ότι είναι πληγή για το σώμα)
Οι τρύπες οπουδήποτε αλλού εκτός το λοβό πρέπει να γίνονται ΜΟΝΟ με βελόνα καθότι
1) "καθαρίζει" τα πάντα από εκεί που περνά
2) δεν γίνεται ακαριαία, αλλά με προσοχή
κάτι που σημαίνει πως έχεις μηδαμινές πιθανότητες να μολυνθεί ή να γίνει στραβά το piercing
Παράθεση

lydiatav

Φοιτητής

H lydiatav έγραψε στις 18:29, 21-04-13:

Αααα επιτελους χαρηκα που βρηκα και τετοιο θεμα!
Ειμαι ακομα 1η λυκειου και το καλοκαιρι θα πάω οπωςσδηποτε να κανω στο ρουθουνι ( αληθεια ποιο λετε οτι ειναι καλυτερο; το αριστερο ή τ ο δεξί
Μόλις μεγαλώσω λίγο ακόμα θέλω να κάνω ή septum ( αυτο που ειναι σαν του ταυρου) ή /και στο κάτω χείλος αλλά όχι στο χείλος που είναι κάπως στην μέση του πιγουνιού αλλά αυτό που είναι δεξιά και αριστερά του χείλους (δεν ξέρω και πως τα λένε!) ή/και στο πάνω μέρος του αυτιού (δεν ξέρω ούτε αυτο πως το λένε, δεν εννοώ τον λοβό ,εκει ούτως ή άλλως έχω ήδη κάνει , αλλά την κρατσανίδα!)
εγώ έχω septum) δεν πόνεσε καθόλου!

Αρχική Δημοσίευση από iw@nn@
Καλησπέρα!
Τα piercings είναι μεγάλη αγάπη <3
Έχω 11 μέχρι στιγμής
9 στα αφτιά (στο αριστερό 4 στο λοβό, 1 tragus, κι ένα forward helix + στο δεξί 1 στο λοβό(τωρα την έχω φτάσει 4g ) κι ένα industrial )
Επίσης έχω στη μύτη (nostril στο δεξί) και εδώ και ένα εξάμηνό φοράω ενα segment ring από αυτά που έχουν τα χρώματα της Ίριδας
και το τελευταίο πριν κάνα χρόνο στο πάνω χείλος (απλά υπέροχο )
Εδώ και κάνα δίμηνο μου έχει καρφωθει η σκέψη να κάνω γλώσσα και δεν λέει να φύγει με τίποτα
Όλο λέω να πάω να την κάνω, αλλά κολλάω στο που θα πάω...
Ξέρετε κάποιο μαγαζί να μου προτείνετε Θεσσαλονίκη γιατί piercings σαν κι αυτό στη γλώσσα δεν είναι παίξε γέλασε...
Ευχαριστώ
nico tattoo crew (έχει 2 στη Θεσσαλονίκη)
tattooligans
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitris001 : 22-04-13 στις 22:20. Αιτία: merge posts
Παράθεση

Alma Libre (Morphine)

Μαθητής Α' λυκείου

H Alma Libre ~Σουλμέτ του τηγανιού~ 27/12/13 έγραψε στις 16:39, 22-04-13:

Έρωτας τα snake bites!
Παράθεση

Θεμιστοπόλος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Θεμιστοπόλος
Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,039 μηνύματα.

O Θεμιστοπόλος sitting here, thinking, έγραψε στις 16:52, 22-04-13:

Παρασκευή (26/04) και Σάββατο (27/04) έχει Tattoo Fest στην Πλατεία Εξαρχείων. Είδα μία αφίσα χθες. Νομίζω κάνουν 10 ευρώ όλα τα piercings και τα έσοδα θα πάνε σε πολιτικούς κρατούμενους...
Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikoTexXx
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,445 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 18:07, 22-04-13:

δηλ. πανε και τρυπιουνται σε αντισκηνα με 10 ευρω? λιγο ανθυγιεινο ακουγεται αυτο
Παράθεση

Θεμιστοπόλος

Περιβόητο Μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,039 μηνύματα.

O Θεμιστοπόλος sitting here, thinking, έγραψε στις 18:13, 22-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από NikoTexXx
δηλ. πανε και τρυπιουνται σε αντισκηνα με 10 ευρω? λιγο ανθυγιεινο ακουγεται αυτο
Δεν ξέρω πως είναι ο χώρος, αλλά από όσα έχω ακούσει/διαβάσει πληρούνται όλοι οι κανόνες υγιεινής για τα τρυπήματα και τα tattoo. Το μόνο κακό είναι ότι θα είναι εκεί όλοι τελειωμένοι από τους μπάφους.
Παράθεση

Loreley

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H Loreley don't waste your youth growing up έγραψε στις 18:55, 22-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Θεμιστοπόλος
Το μόνο κακό είναι ότι θα είναι εκεί όλοι τελειωμένοι από τους μπάφους.
Ε καλά, piercing θα κάνεις, δεν θα τους παντρευτείς κιόλας.
Παράθεση

ελεανα14

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ελεανα14
H ελεανα14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H ελεανα14 έγραψε στις 14:27, 25-04-13:

ΟΥΤΕ ΚΑΝ! ισα ισα η θαλασσα ειναι που θα κανει καλο στη τρυπα..οπουδηποτε ειναι αυτη.. η πισινα αντιθετα οχι... και οταν κανεις τρυπα σου λενε να μην πας για 2 μηνες πισινα..εγω εχω κανει δυο φορες τρυπα στο φαλι και στη μυτη ..στην μυτη την εκλεισα γιατι δν την ηθελα και στο φαλι παω και για τριτη γιατι την θελω πολυ αλλα ο οργανισμος μου δεν την δεχτηκε και παω για αλλη μια και τελευταια φορα!
Παράθεση

Blackmyrto (Μυρτώ)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Blackmyrto
H Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H Blackmyrto posa xronia exw na mpw edw! ouaou! :P έγραψε στις 16:08, 25-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από ελεανα14
ΟΥΤΕ ΚΑΝ! ισα ισα η θαλασσα ειναι που θα κανει καλο στη τρυπα..οπουδηποτε ειναι αυτη.. η πισινα αντιθετα οχι... και οταν κανεις τρυπα σου λενε να μην πας για 2 μηνες πισινα..εγω εχω κανει δυο φορες τρυπα στο φαλι και στη μυτη ..στην μυτη την εκλεισα γιατι δν την ηθελα και στο φαλι παω και για τριτη γιατι την θελω πολυ αλλα ο οργανισμος μου δεν την δεχτηκε και παω για αλλη μια και τελευταια φορα!
τι ειναι παλι το φαλι;
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τζόγιο)

iSchool Moderator

H Τζόγιο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 4,965 μηνύματα.

H _fairygirl_ ~Σουλμέτ της κατσαρόλας~27/12/13 έγραψε στις 17:01, 25-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από ελεανα14
Οκ,να κάνω μια ερώτηση;
Έχεις τρυπηθεί ήδη δύο φορές στο ίδιο σημείο και πάει στο διάολο την έκανες μία φορά,πάει επίσης στο διάολο και η δεύτερη αλλά και τρίτη;
Το΄χω πάθει να χρειαστεί να κάνω μία τρύπα και 2η φορά αλλά η τρίτη φορά νομίζω ότι παραπάει και ότι πάλι θα΄χεις πρόβλημα.Σε'ναν μεγάλο βαθμό σε καταλαβαίνω διότι και΄γω πέρυσι [τέτοιο καιρό] ίδιο κόλλημα είχα φάει με τη μύτη,η οποία σκέψου ότι ακόμα αραιά και πού με ταλαιπωρεί.

Αρχική Δημοσίευση από jackel!
τι ειναι παλι το φαλι;
Αφαλός.
Παράθεση

~julia~

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~julia~
H ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 135 μηνύματα.

H ~julia~ έγραψε στις 17:18, 25-04-13:

Οκ,να κάνω μια ερώτηση;
Έχεις τρυπηθεί ήδη δύο φορές στο ίδιο σημείο και πάει στο διάολο την έκανες μία φορά,πάει επίσης στο διάολο και η δεύτερη αλλά και τρίτη;
Το΄χω πάθει να χρειαστεί να κάνω μία τρύπα και 2η φορά αλλά η τρίτη φορά νομίζω ότι παραπάει και ότι πάλι θα΄χεις πρόβλημα.Σε'ναν μεγάλο βαθμό σε καταλαβαίνω διότι και΄γω πέρυσι [τέτοιο καιρό] ίδιο κόλλημα είχα φάει με τη μύτη,η οποία σκέψου ότι ακόμα αραιά και πού με ταλαιπωρεί.

Αφαλός.
λέγετε και φάλη? ή από την βαρεμάρα να το γράψει? και εγώ έχω τρυπήσει 2 φορές αφαλό..
Παράθεση

_fairygirl_ (Τζόγιο)

iSchool Moderator

H _fairygirl_ ~Σουλμέτ της κατσαρόλας~27/12/13 έγραψε στις 17:28, 25-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από ~julia~
λέγετε και φάλη? ή από την βαρεμάρα να το γράψει? και εγώ έχω τρυπήσει 2 φορές αφαλό..
Ναι λέγεται..
Same here με τη μύτη.
Απλώς,το καλοκαίρι που πέρασε είχα τραβήξει μπόλικα με την τρύπα και εξακολουθώ να τραβάω γι'αυτό είμαι επιφυλακτική.
Παράθεση

Θεμιστοπόλος

Περιβόητο Μέλος

O Θεμιστοπόλος sitting here, thinking, έγραψε στις 19:47, 25-04-13:

Ο Jimmy στην Πλάκα, εκ πείρας πλέον, θεωρώ ότι είναι καλός. Για tattoo δεν ξέρω τί παίζει. Αλλά στα piercings είναι «ελαφροχέρης», και δικαίως έχει καλή φήμη. Τσιμπημένες τιμές, βέβαια, αλλά αν είναι να γίνει καλή δουλειά, χαλάλι (τρόπον τινά, δηλαδή, «χαλάλι», γιατί δε μάς περισσεύουν και σε τέτοιους καιρούς).

Septum, 45 ευρά. Στο medusa στα Εξάρχεια ρώτησα και είπαν 40, κι αυτό εξαρτάται από το σκουλαρίκι.

Τέλος πάντων. Δηλώνω ευχαριστημένος, και κλεμμένος. Αν είναι να τα παρατήσουμε όλοι και να γίνουμε piercers να χεστούμε στο τάλιρο.
Παράθεση

Blackmyrto (Μυρτώ)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Blackmyrto
H Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H Blackmyrto posa xronia exw na mpw edw! ouaou! :P έγραψε στις 22:22, 28-04-13:

μαααααλιστα!
Παράθεση

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GiannosFloyd
Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O GiannosFloyd έγραψε στις 18:56, 17-06-13:

Ας πω και εγω την βλακεία μου. Αν πάω για μπάνιο το βραδυ που με προσκαλεσανε με την καινουρια τρύπα στο φρυδι που έκανα το πρωι, θα προκάλεσε την τύχη μου λίγο ε;;
Παράθεση

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O GiannosFloyd έγραψε στις 21:00, 23-06-13:

Μπορει καποιος με τρύπα στο φρύδι να μου πει, αυτο το <<να βιδώνεις της μπιλιες ανα τακτά χρονικα διαστήματα>> πως ακριβως το κάνεις?? Εννοειται πως ακομα δεν εχω ουτε της δεξιότητες ουτε το κουράγιο να το βγάλω.
Παράθεση

vickydask

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vickydask
H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 353 μηνύματα.

H vickydask έγραψε στις 13:52, 24-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από GiannosFloyd
Μπορει καποιος με τρύπα στο φρύδι να μου πει, αυτο το <<να βιδώνεις της μπιλιες ανα τακτά χρονικα διαστήματα>> πως ακριβως το κάνεις?? Εννοειται πως ακομα δεν εχω ουτε της δεξιότητες ουτε το κουράγιο να το βγάλω.
για ποιο λογο να το κανεις αυτο; δεν ειναι σε σημειο οπου μπορεις να παιζεις με τη μπαρα και να ξεβιδωνουν οι μπιλιες. οταν ειχα piercing στο συγκεκριμενο σημειο ο μονος λογος που ξεβιδωνα μπιλια ηταν για να αλλαξω μπαρα. δε θελω να σε αποθαρρυνω αλλα την πρωτη φορα μου χε παρει 20 λεπτα. ισως ειμαι ποντια αλλα κυριως νομιζω φταιει οτι η ορατοτητα σαυτο το σημειο δεν ειναι πολυ καλη. anyway οταν θες για οποιονδηποτε λογο να βγαλεις και να βαλεις μπιλια, πας στο καθρεφτη του μπανιου, βαζεις μια πετσετα στο νηπτηρα για οταν σου πεφτει η μπιλια και ξεκινας. παντα οινοπνευμα σε χερια και σκουλαρικι. αυτα.
Παράθεση

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O GiannosFloyd έγραψε στις 15:01, 24-06-13:

Βασικα ακριβως για να μην ξεβιδωσουν απο μόνες τους μου είπε να της σφιγγω. Λες να μην υπάρχει περιπτωση να ξεβιδωσουν;; EDIT: βασικα άκυρο, μάλλον εννουσε να το στριψω για να μην κολλήσει με τα πρώτα αίματα και τα πρώτα υγρα και γίνει χάλια. Αυτο γενικότερα δεν ειναι αρχη στα σκουλαρικια;;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GiannosFloyd : 24-06-13 στις 15:26.
Παράθεση

vickydask

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vickydask
H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 353 μηνύματα.

H vickydask έγραψε στις 17:29, 24-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από GiannosFloyd
Βασικα ακριβως για να μην ξεβιδωσουν απο μόνες τους μου είπε να της σφιγγω. Λες να μην υπάρχει περιπτωση να ξεβιδωσουν;; EDIT: βασικα άκυρο, μάλλον εννουσε να το στριψω για να μην κολλήσει με τα πρώτα αίματα και τα πρώτα υγρα και γίνει χάλια. Αυτο γενικότερα δεν ειναι αρχη στα σκουλαρικια;;
προσωπικα θυμαμαι απλα το καθαριζα αρκετα συχνα με μπατονετα και το κουνουσα λιγο πανω κατω. η πρωτη μπαρα που μου χε βαλει εμενα ομως ηταν καμπυλοτη so ουτε κουβεντα για στριψιμο.
Παράθεση

Zitist1

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Zitist1
H Zitist1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Zitist1 έγραψε στις 01:00, 29-06-13:

Παιδια εγω πριν περιπου μια βδομαδα εκανα τρυπα στον αφαλο. Το θεμα ειναι πως μου φαινεται πως στην εξω τρυπα απο κατω εχει κοκκινισει λιγο. Ειναι φυσιολογικο? Επισης εκει που πηγα μου ειπαν να το καθαριζω 2 φορες την ημερα με φυσιολογικο ορο. Μηπως ξερετε μεχρι ποτε πρεπει να το κανω αυτο?
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 01:04, 29-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Zitist1
Παιδια εγω πριν περιπου μια βδομαδα εκανα τρυπα στον αφαλο. Το θεμα ειναι πως μου φαινεται πως στην εξω τρυπα απο κατω εχει κοκκινισει λιγο. Ειναι φυσιολογικο? Επισης εκει που πηγα μου ειπαν να το καθαριζω 2 φορες την ημερα με φυσιολογικο ορο. Μηπως ξερετε μεχρι ποτε πρεπει να το κανω αυτο?
1 μηνα με ορο στον αφαλο..φυσιολογικο ειναι φυσικα να σ κοκκινησει..και να σου πρηστει επισης..ευαισθητο σημειο,και οταν μεινεις εγκυος ( με το καλο) θα την κλεισεις τη τρυπα
Παράθεση

Zitist1

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Zitist1
H Zitist1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Zitist1 έγραψε στις 03:16, 29-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
1 μηνα με ορο στον αφαλο..φυσιολογικο ειναι φυσικα να σ κοκκινησει..και να σου πρηστει επισης..ευαισθητο σημειο,και οταν μεινεις εγκυος ( με το καλο) θα την κλεισεις τη τρυπα
Ε ενταξει εχω καιρο μεχρι τοτε, το θεμα ειναι μην μολυνθει και κλεισει τωρα. οχι τιποτα αλλο αλλα δεν προκειται να βρω το κουραγιο να την ξανακανω.. Ευχαριστω πολυ παντως.
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 03:19, 29-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Zitist1
Ε ενταξει εχω καιρο μεχρι τοτε, το θεμα ειναι μην μολυνθει και κλεισει τωρα. οχι τιποτα αλλο αλλα δεν προκειται να βρω το κουραγιο να την ξανακανω.. Ευχαριστω πολυ παντως.
μη βγαλεις το σκουλαρικι
Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikoTexXx
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,445 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 04:16, 29-06-13:

παιδια οταν εκανα χελιξ μου ειχε πει ο τυπας να παω μετα απο 6 βδομαδες να αλλαξω μπαρα... αλλα το ξεχασα και περασαν 4 μηνες πειραζει αμα την αλλαξω μονος?
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 04:25, 29-06-13:

μπα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Aria.G , loukas(^_^) , tropical

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους