Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,924 εγγεγραμμένα μέλη και 2,806,719 μηνύματα σε 79,611 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 658 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Piercing

ShatteredIce

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 556 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 09:20, 03-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από elena610
έχω piercing στη γλώσσα και αν το προσέξεις όπως πρέπει το πιο πιθανό είναι να μη πάθει τίποτα...όσο για τη δουλειά που λες μη ανησυχείς γιατί αν εξαιρέσεις τις πρώτες 15 μέρες που φοράς μεγάλο σκουλαρίκι λόγω του πρηξίματος όταν βάλεις το κανονικό δε θα φαίνεται ...
ωραία!... ίσως το σκεφτώ σοβαρά κάποια στιγμή.
προς το παρόν έχω φάει άλλο κόλλημα, να χτυπήσω μόνιμο tattoo στον καρπό μου το καλοκαιράκι. ξέρετε πόσο στοιχίζουν περίπου τα μόνιμα τατουάζ; είναι λίγο off topic αλλά άμα ξέρετε πείτε μου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ilioupoli

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ilioupoli
H ilioupoli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H ilioupoli έγραψε στις 15:53, 03-06-11:

Γεια σας!

Σκέφτομαι να κάνω τρύπα στον αφαλό, για αυτό το λόγο στλ κιόλας.. πριν κανα χρόνο είχα δει στο κους κους νομίζω, ότι μπορείς να κάνεις τρύπα με αποστειρωμένο πιστολάκι μιας χρήσης στον αφαλό, αλλά δεν μπορώ να βρω που βρίσκεται το συγκεκριμένο κέντρο που κάνει piercing με αυτό τον τρόπο. Αν ξέρει κάποιος, πλιζ ας με βοηθήσει.. όσον αφορά στη βελόνα, πρέπει να μπει κάποιο αναισθητικό πριν τη τρύπα; Αν δεν μπει, υπάρχει πρόβλημα;;

Ευχαριστώ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devina : 03-06-11 στις 16:19. Αιτία: Greeklish.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mathitisp

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη mathitisp
Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 457 μηνύματα.

O mathitisp έγραψε στις 18:06, 05-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από ilioupoli
Γεια σας!

Σκέφτομαι να κάνω τρύπα στον αφαλό, για αυτό το λόγο στλ κιόλας.. πριν κανα χρόνο είχα δει στο κους κους νομίζω, ότι μπορείς να κάνεις τρύπα με αποστειρωμένο πιστολάκι μιας χρήσης στον αφαλό, αλλά δεν μπορώ να βρω που βρίσκεται το συγκεκριμένο κέντρο που κάνει piercing με αυτό τον τρόπο. Αν ξέρει κάποιος, πλιζ ας με βοηθήσει.. όσον αφορά στη βελόνα, πρέπει να μπει κάποιο αναισθητικό πριν τη τρύπα; Αν δεν μπει, υπάρχει πρόβλημα;;

Ευχαριστώ!
Με πιστολακι???
οποιος το εκανε αυτο ειναι χασαπης
Το εχουμε πει αλλα το ξαναλεω: τρυπες κανουμε μονο με αποστειρωμενη βελονα μιας χρησης σε επαγγελματια!!
Πιστολακι μονο στο λωβο, πουθενα αλλου
Και ακομα και για λωβο ειμαι κατα των πιστολακιων, αλλα τελοσπαντων....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αστυόχη

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Αστυόχη
H Αστυόχη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Αστυόχη δεν ειναι το πραγματικο μου ονομα έγραψε στις 00:07, 07-06-11:

Μου αρεσουν τα piercings αλλα ας μη το παρακανουμε κιολας!--> http://www.google.com/imgres?imgurl=...w=1184&bih=824
http://www.google.com/imgres?imgurl=...w=1184&bih=824
http://www.google.com/imgres?imgurl=...w=1184&bih=824
Τα λιγα και απλα μου αρεσουν. Στη μυτη ενα, ή στο φρυδι, αντε το πολυ στις ρογες. Εμα ομως αμα τωρα κανεις(οχι εσυ συγκεκριμενα)και στα γενετικα σου οργανα, ε τοτε πολυ παει!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

machi1989ify

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη machi1989ify
H machi1989ify αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H machi1989ify έγραψε στις 15:49, 19-06-11:

παιδιά καλησπέρα....ήθελα να ρωτήσω κι εγώ σχετικά με το piercing στο κάτω χείλος.....ποιο υλικό είναι καλύτερο,έτσι ώστε να μην προκαλέσει δερματολογικά προβλήματα η οτιδήποτε άλλο..και ποια περίπου είναι η τιμή του,,συγκεκριμένα στα ΝΙΚΟ tattoo η κάπου στη Θεσσαλονίκη...τέλος άμα έχεις αλλεργίες είναι καλύτερα να μην κανείς καθόλου piercing..;;;;;;;;;;;;........κάποιους που να έχει γνώση από αυτά θα με βοηθούσε πολύ....!!!!!!!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη machi1989ify : 19-06-11 στις 17:00. Αιτία: μετατροπή σε ελληνικά
Παράθεση

mathitisp

Απόφοιτος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 457 μηνύματα.

O mathitisp έγραψε στις 00:21, 24-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από machi1989ify
παιδιά καλησπέρα....ήθελα να ρωτήσω κι εγώ σχετικά με το piercing στο κάτω χείλος.....ποιο υλικό είναι καλύτερο,έτσι ώστε να μην προκαλέσει δερματολογικά προβλήματα η οτιδήποτε άλλο..και ποια περίπου είναι η τιμή του,,συγκεκριμένα στα ΝΙΚΟ tattoo η κάπου στη Θεσσαλονίκη...τέλος άμα έχεις αλλεργίες είναι καλύτερα να μην κανείς καθόλου piercing..;;;;;;;;;;;;........κάποιους που να έχει γνώση από αυτά θα με βοηθούσε πολύ....!!!!!!!!!!
δεν θα σου απαντησω με σιγουρια γιατι δεν εχω τρυπα στο χειλος, αλλα πιστευω να σε καλύψω...

Το καλυτερο υλικο για piercing ειναι το χειρουργικο ατσαλι ή αλλιως τιτανιο.
Ειναι αδρανες μεταλλο (χρησιμοποιειται και στις χειρουργικες επεμβασεις οπως λεει το ονομα του...)
γυρω στα 30 Ε υπολογισε να δωσεις για την τρυπα

Παράθεση

petromitsos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη petromitsos
Ο petromitsos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O petromitsos έγραψε στις 01:49, 27-06-11:

Εγω εκανα μια σημερα στο αυτι με πιστολακι και δεν πονεσε καθολου.Προσωοικα δεν το εκανα για αντιγραφη η μοδα το ηθελα εδω και δυο χρονια!!!!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ioanna1993 (Ποιο άλλο;)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ioanna1993
H Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H ioanna1993 έγραψε στις 17:23, 30-06-11:

Λοιπόν,σκέφτομαι (πάλι) να πάω να κάνω τρύπα στο κάτω χείλος!Μόνο που θα ήθελα να μου πει κάποιος που έχει κάνει αν πόνεσε,πόσο του κόστισε και πόση φροντίδα ήθελε μετά και για πόσο καιρό!Επίσης αν μένει Θεσσαλονίκη,να μου πει πού την έκανε!

Σόρρυ αν επαναλαμβάνονται τα posts,αλλά παραπάνω η κοπέλα δεν πήρε καμία ικανοποιητική απάντηση...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cuius Cuius (Αλίκη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Cuius Cuius
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H Cuius Cuius έγραψε στις 20:45, 30-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^

Σκέφτομαι να κάνω και στη μύτη, είναι υποχρεωτικό το πρώτο σκουλαρίκι που σου βάζουν να είναι ψιλομεγάλο;
Μπα, εμένα μου είχαν βάλει ένα λεπτό κρικάκι, και τώρα φοράω ένα σκουλαρίκι πιο μεγάλο.

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 20:56, 30-06-11:

Από τον Μάρτιο κρατάει αυτή η αρχική δημοσίευση ε; Τι λες βρε παιδί μου, τόσο καιρό το σκέφτομαι και δεν το 'χω πάρει ακόμα απόφαση, τι χαζή που είμαι.

Μου φαίνεται πως θα το κάνω κι αυτό σαν το tragus, όποτε μου τη βαρέσει, χωρίς να το σκεφτώ πιο πριν.

Anyway, σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! ^^

Παράθεση

mathitisp

Απόφοιτος

O mathitisp έγραψε στις 00:09, 01-07-11:

τωρα πια που θα εισαι και φοιτητρια δεν θα εχεις και την γρινια των δικων σου...

Παράθεση

CutePerfection

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη CutePerfection
H CutePerfection αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H CutePerfection έγραψε στις 00:24, 01-07-11:

Ωραία τα Streching στουσ αντρες..

Παράθεση

mathitisp

Απόφοιτος

O mathitisp έγραψε στις 01:23, 01-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από CutePerfection
Ωραία τα Streching στουσ αντρες..
και στις γυναικες... καθολου ασχημα...

Παράθεση

machi1989ify

Νεοφερμένος

H machi1989ify αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H machi1989ify έγραψε στις 12:41, 01-07-11:

εχω στη και εκανα σχετικα προσφατα στο χειλοσ..δεν πονεσε καθολου,ενα τσιμπιμα ειναι μονο, κοστισε 32 ευρω..και για 10 μερεσ πρεπει να βαζεισ 2 φορες τη μερα φυσιολογικο ορο με μια μπατονετα..τισ λεπτομερεισ για το τι να προσεχεισ θα στις πει και ο piercer σ και θα σ δςσει ενα φυλαδιο με οδηγιες.... προσοχη ομωσ να ακολουθησεσ τισ οδηγιες για να αποφυγεισ τισ τυχον μολυνσεις

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ioanna1993 (Ποιο άλλο;)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ioanna1993
H Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H ioanna1993 έγραψε στις 13:11, 01-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από machi1989ify
εχω στη και εκανα σχετικα προσφατα στο χειλοσ..δεν πονεσε καθολου,ενα τσιμπιμα ειναι μονο, κοστισε 32 ευρω..και για 10 μερεσ πρεπει να βαζεισ 2 φορες τη μερα φυσιολογικο ορο με μια μπατονετα..τισ λεπτομερεισ για το τι να προσεχεισ θα στις πει και ο piercer σ και θα σ δςσει ενα φυλαδιο με οδηγιες.... προσοχη ομωσ να ακολουθησεσ τισ οδηγιες για να αποφυγεισ τισ τυχον μολυνσεις
Ευχαριστώ πολύ

Παράθεση

katerina09

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katerina09
H katerina09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H katerina09 έγραψε στις 01:27, 03-07-11:

παιδιά έχω κάνει τρύπα στη μύτη εδώ και λίγο καιρό κ εδώ και 4 μέρες έχει εμφανιστεί δίπλα απο την τρύπα ένα φούσκωμα σαν σπυράκι που είναι κόκκινο κ δεν ξέρω τι να κάνω για να φύγει ούτε τι είναι!βοηθήστε με

Παράθεση

mefrkod (Νικολας)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mefrkod
Ο Νικολας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O mefrkod έγραψε στις 01:37, 03-07-11:

ρε παιδια πειτε μου τι να κανω.Θελω παρα πολυ να κανω ενα στο αυτι τιποτα το ακραιο αλλα δεν το θελω κατω κατω αλλα λιγο πιο πανω.Ενασ φιλος μου εκανε και νευριασα χαχαχα πλακα κανω.Αλλα οι γονεις μου δεν ξερω τι κολλημα εχουν δεν θελουν με τιποτα κοντεψα να φαω φαπα μονο και μονο επειδη μαρεσουν οι τρυπες.Και μου λενε οτι ειναι ασχημα και οτι 8α χαλασεις το σωμα σου.Μα ρε παιδια για μια τρυπα στο αυτι..Δεν λεω τα ακραια τα θεωρω ασχημα αλλα μια τρυπα δηλαδη τωρα τι να πω.Και μου λενε μην τολμησω να κανω γιατι δεν θα μενω πια στο σπιτι μα ειναι δυνατον.Καμια αλλαγη δεν θελουν να κανω.Δεν λεω για να με προστατεψουν το κανουν αλλα και εγω θελω να κανω κατι που μαρεσει

Παράθεση

pop corn

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη pop corn
H pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.

H pop corn έγραψε στις 01:38, 03-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από katerina09
παιδιά έχω κάνει τρύπα στη μύτη εδώ και λίγο καιρό κ εδώ και 4 μέρες έχει εμφανιστεί δίπλα απο την τρύπα ένα φούσκωμα σαν σπυράκι που είναι κόκκινο κ δεν ξέρω τι να κάνω για να φύγει ούτε τι είναι!βοηθήστε με
Εμείς μάλλον είναι αδύνατο, αλλά ένας δερματολόγος σίγουρα θα μπορεί. Το πιθανότερο να πρέπει να χρησιμοποιήσεις fucidin (αντιβιοτική αλοιφή) αλλά πάρε πρώτα τη συμβουλή γιατρού και σύντομα! Μέχρι τότε μην το ερεθίζεις και απολύμανε με καθαρό οινόπνευμα.

Παράθεση

mefrkod (Νικολας)

Νεοφερμένος

Ο Νικολας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O mefrkod έγραψε στις 01:42, 03-07-11:

δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι σπυρακι ? διαβασα σε ενα σιτε που εψαξα για να σου απαντησω και ελεγε πως εαν δεν εχει πρηστει η μυτη,δεν ειναι κοκκινη,δεν εχει πυον τοτε δεν ειναι μολυνση εαν εχει καποιο απο αυτα τοτε δυστυχως ειναι μολυνση αλλιως ειναι κατι περαστικο

Παράθεση

xrisopsaro

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη xrisopsaro
H xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

H xrisopsaro έγραψε στις 13:43, 03-07-11:

πηγαινε στο φαρμακειο....εγω ειχα προβληματα με τρυπα ψηλα στο πτερυγιο του αυτιου....μου εδωσε ο φαρμακοποιος μια κρεμα και περασε...μιλαμε ενα χρονο πεδευομουν...συνεχεια πονουσε και μια πρηζοταν μια ξεπρηζοταν αλλα με αυτην την κρεμα λυτρωθηκα!!!

Παράθεση

katerina09

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katerina09
H katerina09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H katerina09 έγραψε στις 16:43, 03-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από pop corn
Εμείς μάλλον είναι αδύνατο, αλλά ένας δερματολόγος σίγουρα θα μπορεί. Το πιθανότερο να πρέπει να χρησιμοποιήσεις fucidin (αντιβιοτική αλοιφή) αλλά πάρε πρώτα τη συμβουλή γιατρού και σύντομα! Μέχρι τότε μην το ερεθίζεις και απολύμανε με καθαρό οινόπνευμα.

βάζω κάθε μέρα fucidin και την καθαρίζω με φυσιολογικό ορό αλλά ακόμα τίποτα ¨μου είπαν οτι οινόπνευμα δν κάνει να βάζω γτ θα το ερεθίσει περισσότερο

Αρχική Δημοσίευση από mefrkod
δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι σπυρακι ? διαβασα σε ενα σιτε που εψαξα για να σου απαντησω και ελεγε πως εαν δεν εχει πρηστει η μυτη,δεν ειναι κοκκινη,δεν εχει πυον τοτε δεν ειναι μολυνση εαν εχει καποιο απο αυτα τοτε δυστυχως ειναι μολυνση αλλιως ειναι κατι περαστικο
η μύτη μου είναι κανονική ούτε έχει πριστεί ούτε τίποτα μόνο σε αυτό το σημείο είναι κόκκινη πάνω σε αυτό το πρήξιμο που είναι σαν σπυράκι αλλά είναι μεγάλο κ είναι ακριβώς δίπλα απο την τρύπα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devina : 03-07-11 στις 18:16. Αιτία: Συγχώνευση Μηνυμάτων.
Παράθεση

mefrkod (Νικολας)

Νεοφερμένος

O mefrkod έγραψε στις 16:54, 03-07-11:

η μύτη μου είναι κανονική ούτε έχει πριστεί ούτε τίποτα μόνο σε αυτό το σημείο είναι κόκκινη πάνω σε αυτό το πρήξιμο που είναι σαν σπυράκι αλλά είναι μεγάλο κ είναι ακριβώς δίπλα απο την τρύπα
μπορει να ειναι μολυνση μπορει και οχι.Καλυτερα να πας σε ενα φαρμακειο σιγουρα κατι φοβερο δεν ειναι!!ενας φιλος μου ειχε κανει κρυφα και του ειχε κοκκινησει η μυτη πηγε στο φαρμακειο του εδωσαν εκει μια κρεμα και λυθηκε το προβλημαα εγω τωρα σκεφτομαι μηπως ειναι επειδη εκανες τωρα προσφατα τρυπα. μηπως μετα περασει

Παράθεση

vickydask

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vickydask
H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 353 μηνύματα.

H vickydask έγραψε στις 17:27, 03-07-11:

παιδια τωρα που σε καμια βδομαδα γινομαι 18 λεω να κανω μια τρυπα στο φρυδι. εμ τελευταια ομως ακουσα κατι για κινδυνο να πεσει λιγο το φρυδι κλπ κλπ τη γνωμη σας..

Παράθεση

mefrkod (Νικολας)

Νεοφερμένος

O mefrkod έγραψε στις 18:10, 03-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από vickydask
παιδια τωρα που σε καμια βδομαδα γινομαι 18 λεω να κανω μια τρυπα στο φρυδι. εμ τελευταια ομως ακουσα κατι για κινδυνο να πεσει λιγο το φρυδι κλπ κλπ τη γνωμη σας..
επειδη παντα ψαχνω για να απαντησω στον καθε ενα λοιπον βρηκα καπου που λεει οτι ειναι απο τα πιο ασφαλη piercing στο φρυδι ναι και ομως.Απλως το make up σε εκεινο το σημειο μπορει να το μολυνει.Και αυτο με το πεσιμο του φριδιου λιγο κατω δεν ισχυει...

Παράθεση

JoeyGolfi

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη JoeyGolfi
Ο JoeyGolfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρας και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O JoeyGolfi έγραψε στις 02:44, 04-07-11:

Αληθεια ισχυει οτι μια μπαρα στο φρυδι μπορει ευκολα να σκισει το δερμα την ωρα του υπνου?

Παράθεση

mefrkod (Νικολας)

Νεοφερμένος

O mefrkod έγραψε στις 02:51, 04-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από JoeyGolfi
Αληθεια ισχυει οτι μια μπαρα στο φρυδι μπορει ευκολα να σκισει το δερμα την ωρα του υπνου?
απο οτι διαβασα για να απαντησω και παλι σε εσενα.Οχι δεν ισχυει κατι τετοιο παρ'ολα αυτα καλυτερα να το βγαζεις για καθε ενδεχομενο

Παράθεση

machi1989ify

Νεοφερμένος

H machi1989ify έγραψε στις 09:55, 04-07-11:

είχα κι εγώ τρύπα στη μύτη και μ έβγαζε για εναν χρόνο αυτο το περιβοιτο σπυράκι που βγάζει σε όλους..αν αυτό το σπυράκι έχει πύον τότε σίγουρα έχει μολυνθεί...εγω τώρα το έχω βγάλει και μου έχει αφήσει σημάδι....ελπίζω να έχεις πάει σε piercer να κάνεις την τρύπα και όχι σε κανα χρυσοχοίο η τπτ τέτοιο...ο δερματολόγος θα σου δώσει μόνο μια αντιβιοτική αλοιφή η καλύτερη λύση είναι να πάς σε έναν piercer,αυτοί ξέρουν καλύτερα ...και όσο πιο σύντομα γίνεται..μη το αμελείς...

Παράθεση

fockos

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας και μας γράφει απο Άνοιξη (Αττική). Έχει γράψει 9,386 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 10:29, 04-07-11:

To να τρυπιέσαι είναι πάρα πολύ επικίνδυνο........ πρέπει να διαλέξετε ένα μαγαζί που γίνεται σωστή δουλειά (απολύμανση στα εργαλία, βελόνες μιας χρήσεως ). Αυτά τα σπυράκια που εμφανίζονται είναι φλεγμονής ενώ μπορεί να παρουσιαστούν αλλεργικές αντιδράσεις (για αυτό να προτιμάτα ακριβά υποαλλεργικά υλικά). Σε περίπτωση που μετά από ένα τέτοιο ''σπυράκι'' και πάτε στον δερματολόγο κατά 90% θα σας πει να βγάλετε το σκουλαρίκι πράγμα που θα έχει ως αποτέλεσμα να κλείσει η τρύπα Ο λόγος που θα το πει αυτό είναι επειδή δε θέλει να πάρει την ευθύνη σε περίπτωση μιας δυμενούς εξέλιξης για αυτό μην πηγαίνετε σε δερματολόγο αρχικά (τα χρήματα σας θα χάσετε)

Πολλοί νέοι δεν ακολουθούν την απαραίτητη φροντίδα με δυσμενή αποτελέσματα.

Πως όμως φροντίζουμε σωστά τις περιοχές αυτές (θα αναφερθώ και για άλλα τρυπήματα στα επόμενα ποστ αλλά τωρα θα σας πω για το κλασικό τρύπημα στα αυτιά)....

Αγοράζετε φυσιολογικό ορό από φαρμακείο (ΌΧΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΑΝΕ ΤΟ ΤΡΥΠΗΜΑ). Το μπουκαλάκι να είναι ασφαλισμένο (αν είναι ανοιχτό δεν έχει νόημα)... Το πρώτο σκουλαρίκι δε πρέπει να το αλλάξετε για τρεις βδομάδες. . Να προσέχετε στο πλύσιμο να πηγαίνει το λιγότερο δυνατό σαπούνι στην περιοχή να πλένεστε με παιδικά σαμπουάν.

Να μη βάζετε κολόνια στην περιοχή (δημιουργεί αλλεργίες). Αποφύγετε πούρδες και make up τουλάχιστον την 1η βδομάδα.

Τα σκουλαρίκια που θα φοράτε πρέπει να είναι ακριβά (τουλάχιστον από τιτάνιο ).

Όταν δημιουργηθεί οίδημα, πόνος στην περιοχή τότε πάτε στο δερματολόγο (αφόυ μόνο αυτός μπορεί να σας γράψει τα δυνατά αντιβιοτικά και αντιφλεγμονώδη που χρειάζονται (εχει το μονοπώλιο). Οι αλοιφές που δίνονται χωρίς τις συνταγή ιατρού μπορεί να μην επιφέρουν σωστά αποτελέσματα.

Σε καμιά περίπτωση μη πηγαίνετε σε φαρμακοποιούς χωρίς να επισκεφτείτε έναν ιατρό......
οι φαρμακοπειοι δεν ειναι οι ιατροί (κατά 95% δε θα έχετε πρόβλημα με την αγωγή του αλλά προσωπικά δε θεωρώ το 5% μικρό ποσοστο σε θέματα υγείας)

Παράθεση

vickydask

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vickydask
H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 353 μηνύματα.

H vickydask έγραψε στις 16:36, 05-07-11:

το ψαξα λιγο για το φρυδοσκουλαρικο. Παιζει σε σπανιες περιπτωσεις ο οργανισμος να θελει να αποβαλει την τρυπα και κατι γινεται με το δερμα εκει κλπ κλπ

Παράθεση

dannaros (daniel)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dannaros
Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 992 μηνύματα.

O dannaros ύστερα από άλλα δύο γ@μήσια κάθησε και έγραψε στις 18:52, 05-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από vickydask
Παιζει σε σπανιες περιπτωσεις ο οργανισμος να θελει να αποβαλει την τρυπα
Τι εννοείς να αποβάλλει την τρύπα??

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους