Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,509 εγγεγραμμένα μέλη και 2,750,023 μηνύματα σε 76,878 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 671 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Piercing

Znekekyth

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Znekekyth
Ο Znekekyth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Znekekyth έγραψε στις 22:52, 12-07-08:

Εγώ τον χειρότερο πόνο από το κρύο , τον έχω στα αυτιά επειδή έχω στρετσάρει μία τρύπα ( διάμετρος σκουλαρικιού 5 εκατοστά) και μπορώ να πω πως είναι από τους χειρότερους πόνους. . . Αλλά ρώτησα και μου είπαν πως με τον καιρό δεν θα πονάει . . . Βέβαια εγώ το στρέτσινκ το έκανα λίγο ανορθόδοξα και ίσως για αυτό πονάω τόσο . . .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη ~Λένα~
H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,167 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε στις 15:50, 14-07-08:

εγω οταν κανω τρυπα στα αυτια μου μου τις κανουν με χειρουργικο νημα.ετσι λεγεται και πρεπει να μεινεις ενα μηνα με το σκοθλαρικι που μπηκε στην αρχη.ενα ασπρο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jackass

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jackass
Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O jackass έγραψε στις 15:56, 14-07-08:

κ εγω θελω να βαλω στο αυτι ακομη ομως δεν ειμαι σιγουρος αν και σε περιπτωση που το βαρεθω η τρυπα κλεινει επειτα απο καποιο χρονικο διαστημα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,167 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε στις 16:03, 14-07-08:

εννοειτε και κλεινει!αν φορας μπαρες και γενικα χοντρα σκουλαρικια θα αργησει πιο πολυ να κλεισει.εμενα εκανα να φορεσω 6 μηνες σκουλαρικι σε φρεσκια τρυπα και δεν εκλεισε γιατι φορουσα μπαρα και ειχε ανοιξει πολυ

Παράθεση

single

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη single
H single αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H single έγραψε στις 16:04, 14-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Fosa
Θα ήθελα τη γνώμη σας περί του θέματος.Τελευταία διαβάζω πολύ αρνητικές απόψεις και έχω προβληματιστεί.Μερικοί κάνουν λες και πρόκειται για ναρκωτικά ή κάτι το τόσο ακραίο.Εσείς τι πιστεύετε?Έχετε κανένα σκουλαρίκι?Εγώ πιστεύω πως όταν το κάνεις γιατί σ αρέσει και όχι για να ακολουθήσεις απλά τη μόδα είναι ωραίο.Αρκεί βέβαια να γίνεται με προσοχή,σε ειδικό και όχι σε τρελά σημεία (έχω δει σκουλαρίκι μέσα στο μάτι...)Εγώ πάντως μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα κάνω στο φρύδι.Ελπίζω όλα να πάνε καλα.
ΚΟΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ!!!ΕΓΩ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΨΥΛΑ ΣΤΟ ΑΥΤΙ!!Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΝΑΝΤΙΩΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ!!!ΕΙΝΑΙ Κ ΘΕΜΑ ΑΝΤΙΛΗΨΗΣ-ΣΥΝΗΘΕΙΑΣ!!:xixi::thanks::thanks::thanks:

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,290 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 16:15, 14-07-08:

Μη γραφεις με κεφαλαια.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

neni

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη neni
H neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H neni έγραψε στις 08:12, 15-07-08:

Έχω τρυπήσει τα αυτιά μου 2 φορές, αλλά και τις 2 οι τρύπες έκλεισαν...
Θα'θελα να τα ξανατρυπήσω, αλλά φοβάμαι λίγο....

Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

H ~Λένα~ έγραψε στις 13:32, 15-07-08:

δεν φορουσες σκουλαρικια?αν ναι τοτε εισαι σαν την μαμα μου που εχει σαν αλεργια και της πριζεται το αυτι

Παράθεση

neni

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη neni
H neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H neni έγραψε στις 14:44, 15-07-08:

όχι, δεν είχα αλλεργία. Έβγαζα νωρίς τα πρώτα σκουλαρίκια, δε μπορούσα να βάλω άλλα και οι τρύπες έκλειναν. Τώρα που το σκέφτομαι δεν καίγομαι να τρυπηθώ πάλι.

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 2,985 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 23:47, 15-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από qwertyuiop2
Φυσικά και δεν είχε. Λόγω συμπεριφοράς και καπνίσματος ήταν. Απλά θέλω να δείτε τι είδους άνθρωποι είναι αυτοί που τρυπιούνται. (φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις)
προσεχε τα λογια σου
ο καλυτερος μου φιλος, ενα απο τα πιο αξιολογα ατομα που εχω γνωρισει και καπνιζει και εχει σκουλαρικι.
χωρις να θελω να φανω αδιακριτος οι γονεις σου καπνιζουν?

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 2,985 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 23:53, 15-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από piou*
είναι η αγαπημένη μου μπάντα εδώ και 5-6 χρόνια..δεν υπάρχει πιο σεβαστή, υπέροχη, βαθιά μουσική απ τους floyd για μένα. Εχω ταυτίσει την μισή μου ζωή με αυτή την μπάντα.. Γιατί να τους σιχαίνομαι?
το the wall μπορω να πω οτι ακολουθει τη δομη υβρις νεμεσις τησις που συνανταγαμε στις αρχαιες τραγωδιες. ο τροπος που τελειωνει ειναι το κατι αλλο

για καποιο λογο μισω τo piercing χωρις να εχω καποιο προβλημα με αυτον που τα κανει
επισης συχαινομαι τα tattoo. το θεωρω βεβηλωση του σωματος. (πρωσοπικη αποψη, μην αρχισετε τα περι προσωπικης εκφρασης)

Παράθεση

piou* (Μαρίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη piou*
H Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 319 μηνύματα.

H piou* bliax έγραψε στις 23:57, 15-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από fasdag
το the wall μπορω να πω οτι ακολουθει τη δομη υβρις νεμεσις τησις που συνανταγαμε στις αρχαιες τραγωδιες. ο τροπος που τελειωνει ειναι το κατι αλλο

για καποιο λογο μισω τo piercing χωρις να εχω καποιο προβλημα με αυτον που τα κανει
επισης συχαινομαι τα tattoo. το θεωρω βεβηλωση του σωματος. (πρωσοπικη αποψη, μην αρχισετε τα περι προσωπικης εκφρασης)
το the wall, ειδικά αν προσέξεις τους στίχους του πρώτου και του τελευταίου τραγουδιού περιλαμβάνει τόσο έντονα την έννοια του φαύλου κύκλου, της φράσης "η αρχή του παιχνιδιού είναι το τέλος του' που μου σηκώνεται η τρίχα.

Παράθεση

Constantina!

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Constantina!
H Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 325 μηνύματα.

H Constantina! έγραψε στις 21:39, 16-07-08:

Παιδιά, η τρύπα στον αφαλό γίνεται με πιστολάκι, όπως γίνεται δηλαδή και με τα αυτιά ή τη μύτη...? Ξέρει κανείς?

Παράθεση

piou* (Μαρίνα)

Φοιτητής

H Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 319 μηνύματα.

H piou* bliax έγραψε στις 23:36, 16-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από ConSt@ntIn@!
Παιδιά, η τρύπα στον αφαλό γίνεται με πιστολάκι, όπως γίνεται δηλαδή και με τα αυτιά ή τη μύτη...? Ξέρει κανείς?
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΟΧΙ!
και στην μυτη κανονικα πρεπει να γινεται με βελονα.
το πιστολακι ειναι κανονικα μονο για το κατω μερος των αυτιων, ουτε καν για το πανω.

Παράθεση

nikosl (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosl
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

O nikosl έγραψε στις 00:10, 17-07-08:

Δεν είναι κάπως επικίνδυνο στον αφαλό ρε παιδιά?
Είπαμε decoration decoration αλλά μην πεθάνετε κιόλας...

Παράθεση

piou* (Μαρίνα)

Φοιτητής

H piou* bliax έγραψε στις 00:24, 17-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από nikosl
Δεν είναι κάπως επικίνδυνο στον αφαλό ρε παιδιά?
Είπαμε decoration decoration αλλά μην πεθάνετε κιόλας...
oποιοδηποτε piercing ειναι επικινδυνο αν δεν το φροντιζεις, ειδικα τον πρωτο καιρο. αλλα στον αφαλο ειναι οσο επικινδυνο ειναι και στο προσωπο, δηλαδη ελαχιστα! αρκει να προσεχεις. ρωτησα ακομη και την γιατρο μου για να το ξανανοιξω.

Παράθεση

Constantina!

Απόφοιτος

H Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 325 μηνύματα.

H Constantina! έγραψε στις 09:45, 17-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από piou*
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΟΧΙ!
και στην μυτη κανονικα πρεπει να γινεται με βελονα.
το πιστολακι ειναι κανονικα μονο για το κατω μερος των αυτιων, ουτε καν για το πανω.
Α μααάλισταα.. Δεν το ήξερα.. -τελείως ανενημέρωτη- Ευχαριστώ που απάντησες!

Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

H ~Λένα~ έγραψε στις 14:15, 17-07-08:

επικινδυνο αλλα ωραιο!!

ποναει??θελω να κανω στο μελλον αλλα ειμαι πολυ φυγοπονο ατομο και παντα σκεφτομαι τον πονο.

Παράθεση

piou* (Μαρίνα)

Φοιτητής

H piou* bliax έγραψε στις 14:45, 17-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από AVRILENA
ποναει??θελω να κανω στο μελλον αλλα ειμαι πολυ φυγοπονο ατομο και παντα σκεφτομαι τον πονο.
o πονος την ωρα που το κανεις δεν ειναι τίποτα.
το μετά είναι το θέμα. ξέχνα δηλαδή για ένα διαστημα τις ξάπλες μπρούμυτα και την πίεση στον αφαλό γενικότερα.

Παράθεση

s1tSa (Αφροξυλάνθη)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη s1tSa
H Αφροξυλάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H s1tSa έγραψε στις 16:21, 17-07-08:

λατρευω τσ pink floyd. . .στο wall(μιασ κ τ πιασαμε)δν ειναι τρομερη η αισθηση οταν ακους το is there anybd out there?νομιζω οτι ειναι τοσο μαγικο
λεω να κανω μεσα στ καλοκαιρι ενα piercing στη μυτη. . .λεει?
αλλα δν εχω καταλαβει κλα μ πιστολακι η μ βελονα ειναι το "σωστο"??

Παράθεση

Constantina!

Απόφοιτος

H Constantina! έγραψε στις 18:21, 08-08-08:

Έκανα επιτέλους την τρύπα στη μύτη....! Η τρύπα γίνεται δυστυχώς ή ευτυχώς με πιστολάκι... και δεν πονάει καθόλου! Τουλάχιστον εγώ δεν πόνεσα.. Το μόνο που δε μου πολυαρέσει είναι που το σκουλαρίκι είναι κάπως μεγάλο, αλλά δε βαριέσαι.... Σε λίγες εβδομάδες αφότου κάνεις την τρύπα μπορείς να το βγάλεις και να βάλεις ότι θελήσεις.

Παράθεση

peace (Ειρήνη)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη peace
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Αισθητικής και Κοσμητολογίας ΤΕΙ Αθήνας . Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H peace έγραψε στις 23:01, 08-08-08:

χμχμ.. γενικά μου αρέσει να βλέπω, σε όσους τους πάνε βέβαια.. με ενοχλούν οι υπερβολές όμως..
Ποτέ δν φαντάσηκα εμένα όμως με κάποιο.. γι'αυτό δν έχω τρύπα πάνω μου..
Δεν έτυχε ποτέ...και τώρα απλά δε θέλω..

Παράθεση

jackass

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jackass
Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O jackass έγραψε στις 21:45, 09-08-08:

εγω το σκεφτομαι κ θα μου αρεσε μια στο αριστερο αυτι

Παράθεση

selene1 (Δεσποινα)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη selene1
H Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ναύπακτος (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H selene1 έγραψε στις 17:48, 10-08-08:

Εγω προσωπικά δεν θα ήθελα κάτι τέτοιο σε εμένα γιατί πιστεύω οτι δεν θα μου ταίριαζε. Αλλά γενικά δεν είμαι κατά. Μόνο που χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή στο θέμα της υγιεινής!

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 00:31, 11-08-08:

εγω πολυ τα φοβαμαι...:p και μονο στην ιδεα τρεμω

Παράθεση

dimitra17

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη dimitra17
H dimitra17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H dimitra17 έγραψε στις 00:04, 14-08-08:

εγω εχω 5 τρυπες συνολικα κ ειμαι υπερ των piercing μονο εαν πηγαινουν σε αυτον που εχει κανει δλδ μονο αν ειναι αισθητικα ωραιο..περισσοτερο σχετικα με τους αντρες γτ δν παει κ σε ολους..

Παράθεση

NENA! (ΡΕΝΑ)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη NENA!
H ΡΕΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H NENA! έγραψε στις 12:21, 14-08-08:

σκεφτομαι να κανω τρυπα η στη μυτη η λιγοκατω απο τα χειλη στο πλαι...μετα απο ποσο καιρο θα πρεπει να βγαλω τ τεραστιο τ σκουλαρικι;βδομαδα;παντως για τη μυτη ψηνομαι...το ιδιο κ για τατοο απο τον αστραγαλο μεχρι λιγο κατω απο το γονατο.αλλα ελεγα να τελειωσω το λυκειο και τη δουλεια πρωτα;λεει η ειναι πολυ καφρικο ρε παιδια

Παράθεση

s1tSa (Αφροξυλάνθη)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη s1tSa
H Αφροξυλάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H s1tSa έγραψε στις 13:06, 17-08-08:

και εκανα πιρσινγκ στ μυτη αλλα το προβλημα μου ειναι το σκουλαρικι γιατι μου φευγει συνεχεια. . .
τι να κανωω

Παράθεση

razorbladeDream

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη razorbladeDream
H razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 987 μηνύματα.

H razorbladeDream έγραψε στις 13:33, 17-08-08:

Προσωπικα μου αρεσει το piercing αρκει να πηγαινει σε αυτους που το κανουν...φυσικα και ειμαι κατα της υπερβολης..και δεν μου αρεσει οταν μερικοι το κανουν μονο και μονο για να το "παιξουν"οτι καποιοι ειναι..Παντως Fosa αν πραγματικα σου αρεσει η τρυπα στο φρυδι και σου παει τοτε να την κάνεις..εγω εχω τις κλασσικες τρυπες στα αυτια ενα στο δεξι και ενα στο αριστερο αυτι..θα ηθελα ομως να κανω κι άλλες...θα δειξει..

Παράθεση

Constantina!

Απόφοιτος

H Constantina! έγραψε στις 16:02, 17-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από s1tSa
και εκανα πιρσινγκ στ μυτη αλλα το προβλημα μου ειναι το σκουλαρικι γιατι μου φευγει συνεχεια. . .
τι να κανωω
Λοιπόν.. Αυτό που θα σε συμβούλευα να κάνεις είναι να πας να αγοράσεις απο κάποιο μαγαζί ειδικά σκουλαρίκια για τη μύτη τα οποία είναι στο πίσω μέρος τους λυγισμένα με τέτοιο τρόπο ώστε να εφαρμόζουν καλά στη μύτη και να μη φεύγουν.. Δε μπορώ να σου το εξηγήσω κάπως αλλιώς.. Απλά το πίσω μέρος αντί να είναι ίσιο είναι λυγισμένο.. Ε αν πάρεις τέτοιο δε νομίζω να σου φεύγει...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους