Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,345 εγγεγραμμένα μέλη και 3,093,863 μηνύματα σε 96,226 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 468 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιός ήταν ο βαθμός σας; [τετράμηνο, φροντιστήριο,διαγωνίσματα,τεστ]

markip

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη markip
H markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 190 μηνύματα.

H markip έγραψε στις 11:26, 24-06-08:

Πώς τα πηγατε φετος? Να αρχισω με τον εαυτό μου λέγοντας ότι τα πήγα αρκετά καλά, έβγαλα 17,4.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deadeyebutch

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Deadeyebutch
Ο Deadeyebutch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Deadeyebutch έγραψε στις 12:58, 24-06-08:

Με το ψιλοάθλιο διάβασμα που έκανα όλη τη χρονιά 17,3.
Πάμε του χρόνου γέρα! :no1:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

baki (Aντώνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη baki
Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O baki έγραψε στις 13:07, 24-06-08:

και εγω δν διαβαζα και παρα πολυ αλλα εβγαλα 18 5/10 και ειμαι και απουσιολογος ελεος

Παράθεση

valia_92 (βαλια)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη valia_92
H βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H valia_92 έγραψε στις 14:47, 24-06-08:

φετος που γ τ σχολειο διαβαζα πολυυυυ λιγο(το πολυ μιση ωρα) εβγαλα 19,5/10!!!!
πραγματικα δεν τ περιμενα γιατι διαβαζα ολο γαλλικα γ τ φροντιστιριο και γ τ σχολειο ειχε αρκετες φορες που πηγαινα εντελως αδιαβαστη!

Παράθεση

apostolis15 (Αποστόλης)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη apostolis15
Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O apostolis15 έγραψε στις 17:16, 24-06-08:

παιδια γιατι συνέχεια μιλάτε για βαθμούς.δεν μπορώ να το καταλαβω.απο το δημοτικο εως το λυκειο ειναι ισχυρη η παρουσια της βαθμοθηριας.εγω πιστευω οτι τα παιδια που βγαζουν 15 προσπαθουν πιο πολυ απο τα παιδια που βγαζουν 19.δεν ειναι λογικο να λετε οτι με μιση ωρα διαβασμα βγαλατε 19.αυτο δεν ειναι εφικτο.αυτο σημαινει οτι οι καθηγητες χαρίζουν βαθμούς στα παιδιά.μπορει να ειστε ικανοποιημένοι με τους βαθμούς σας τωρα αλλά στις πανελληνιες θα τα βρειτε δυσκολα και αυτο επειδη δεν αξιζατε αυτους τους βαθμους.σας μιλαω σαν καλος μαθητης.και εγω παιρνω καλους βαθμους αλλα δεν βγαινω να το φωναξω.μην ομως στο τελος στεναχωρηθειτε που δεν περασατε πουθενα.αυτα απο εμενα.μπορει να φανικα λιγο σκληρος αλλα αυτη ειναι η πραγματικη αληθεια.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sharpay (Sharpay Evans)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Sharpay
H Sharpay Evans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Sharpay έγραψε στις 19:14, 24-06-08:

Συμφωνω!!!Και εγω παιρνω καλους βαθμους...Το συστημα όμως εινα σαθρό και πληρως διεβλημμενο απο το χρημα....Δεν αξιζει να ασχολουμαστε!!Αν εχουμε να αποδειξουμε κατι ας το αποδειξουμε στον εαυτο μας και μονο στις Πανελληνιες....

Παράθεση

valia_92 (βαλια)

Μαθητής Γ' λυκείου

H βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H valia_92 έγραψε στις 20:50, 24-06-08:

βασικα προσωπικα προσπαθουσα να δειξω οτι η α λυκειου μου φανηκε η ποιο ευκολη ταξη μεχρι τωρα και οτι ειναι η πρωτη χρονια που με μια αναγνωση καταλαβαινα τα παντα η πολλα τα μαθαινα απο το σχολειο..παρανοηση συγγνωμη λαθος μου επρεπε να το αναφερω με αλλο τροπο..
και για τα παιδια του 15 (αν και δεν ειναι ωραιο να χαρακτηριζεις εναν μαθητη απο τν βαθμο του ειτε ειναι 10 ειτε 20) πιστευω οτι πολυ λιγοι ειναι αυτοι που προσπαθουσαν και εβγαλαν τοσο λιγο στην πρωτη λυκειου.. και λεγοντας προσπαθουσαν δεν εννοω αυτους που ξεσκιζονταν ΜΟΝΟ στα διαγωνισματα γτ αμα δεν διαβαζεις καθε μερα λογικο ειναι μετα ν μν κτλβαινεις τπτ...
οσο για τους βαθμους εχετε δικιο εκτος απο το σημειο με τις πανελληνιες γιατι αν εχεις ενα 19 προσπαθεις να το υπερασπιστεις και αν γινεται να το μεγαλωσεις για να μην γινεις ρεζιλι οχι μονο εσυ αλλα και ο καθηγητης σου.. δεν μπορει να λες ε αφου εβγαλα τοσο θα γραψω και εκει.. ειναι απλη λογικη.. ετσι τουλαχιστον σκεφτομαι εγω

φιλικα παντα συζητηση κανουμε ετσι?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AlexanderV (Αλέξανδρος)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη AlexanderV
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

O AlexanderV έγραψε στις 21:06, 24-06-08:

Ρε παιδιά κι εγώ παραξενεύομαι όταν λέτε ότι διαβάζετε λίγο και γράφετε άριστα.Και παραξενεύομαι γιατί το σύστημα μας βασίζεται στην αποστήθιση άρα θέλει διάβασμα. Η είστε ιδιοφυίες (υπάρχουν τέτοια παιδιά αλλά ελάχιστα) ή σας χαρίζουν βαθμούς (εντάξη το +1 το βάζουν πολλοί αρα ΟΚ αλλά και παραπάνω σε γνωστούς ...-α ρε ελλαδάρα-)

Αλήθεια πάντος είναι η Α λυκείου ευκολότερη από την Γ γυμνασίου ?

Παράθεση

valia_92 (βαλια)

Μαθητής Γ' λυκείου

H valia_92 έγραψε στις 21:26, 24-06-08:

ναι ειναι πολυ ευκολησαν να πας δημοτικο xD
μπορεις να πεις οτι ειναι ενα διαλειμμα πριν μπεις στα δυσκολα!

αυτο με την αποστηθηση δεν ειναι εντελως σωστο.. ειναι σαν να βλεπεις ταινια και την αλλη μερα εξηγεις στν φιλο σου τι γινεται... απλα ετσι πως ειναι γραμμενα τα πιο πολλα βιβλια πολλα πραγματα μπορει να τα καταλαβεις αλλιως και αυτο που γραφεις να ειναι τελειως λαθος ενω εσυ να το θεωρεις σωστο.. αν καταλαβεις τι εννοει και το γραψεις ετσι ωστε να καταλαβαινει ενας τριτος τι γινεται δεν σ τ παιρνουν λαθος.. αλλα επειδη αυτο θεωρειται δυσκολο οι καθηγητες προτεινουν την παπαγαλια.. και αυτο για τα θεωρητικα γτ τ μαθηματικα πχ αν σ τ εξηγουν καλα και προσεχεις 5 λεπτακια σ αυτα π σ λεει οι ασκησεις μετα ειναι παιχνιδακι..δεν ειναι θεμα να μαθεις αλλα να καταλαβεις..

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Χριστίνα20750

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Χριστίνα20750
H Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 103 μηνύματα.

H Χριστίνα20750 έγραψε στις 22:14, 24-06-08:

Εντάξει. Είναι πιθανό κάποιος να τα πάει πάρα παρα πολύ καλά στο σχολείο με λίγο διάβασμα. Αυτό όμως δε σημαίνει απολύτως τίποτα. Ούτε ότι τους μαθητές αυτούς τους σώζει το IQ τους, ούτε ότι όντως δε χρειάζεται διάβασμα. Η επιτυχία στο σχολείο βασίζεται πρώτα στη δυνατότητα του μαθητή να 'φωτογραφίζει' σελίδες γραμματικής (βλέπε εμένα :p) να θυμάται αυτολεξεί τα μαθήματα από την τάξη, και μετά έρχονται όλα τα άλλα, πρώτο πρώτο βέβαια το διάβασμα. Ο ΒΑΘΜΟΣ δεν αντιπροσωπεύει τη νοημοσύνη του μαθητή, για τ'όνομα της θεάς.

Γι'αυτό δεν είναι σωστό οι άριστοι μαθητές να ισχυρίζονται(αν δεν ισχύει γιατί συμβαίνει κι αυτό) ή απλά να φωνάζουν "εγώ δε διαβάζω αλλά παίρνω 20" γιατί είναι εναντίον τους και, πφφφφτ, δε δίνουν το σωστό παράδειγμα.

ΛΟΙΠΟΝ εγώ για να βγάλω το βαθμό που βγάζω ΣΚΙΖΟΜΑΙ στο διάβασμα. :no1:

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

apostolis15 (Αποστόλης)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O apostolis15 έγραψε στις 22:19, 24-06-08:

μπραβο χριστινα.εσυ που διαβαζεις πολυ τοτε αξιζει να παρεις μεγαλους βαθμους.η προσπαθεια αλλα και η επαναληψη ειναι η μητηρ της μαθησεως.

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 11:51, 25-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από AlexanderV
Αλήθεια πάντος είναι η Α λυκείου ευκολότερη από την Γ γυμνασίου ?
Oχι...το Λυκειο γενικα ειναι πιο δυσκολο απο οτιδηποτε αρα δεν γινεται η Α'Λυκειου να ειναι ευκολοτερη απο την Γ'Γυμνασιου...

Εγω εβγαλα γενικο μεσο ορο 19,4 αλλα διαβασα πολυ...ειδικα εκεινη την φυσικη και την γεωμετρια την χιλιοδιαβασα..ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ
Αντε μπορει καποια μαθηματα να θεωρουνται παιχνιδακι και να διαβαζονται γρηγορα και ευκολα βλ. Θρησκευτικα αλλα καποια αλλα θελουν καλο διαβασμα
Εξαλλου τα αγαθα κοποις κτωνται!

Και το πιο σημαντικο ειναι οτι φετος εμαθα πολυ καλα τα μαθηματα....ξερω τα παντα απο Φυσικη Χημεια κλτ δεν εχω αφησει κενα....ετσι θα προχωρησω πιο ανετα στις αλλες ταξεις...και ελπιζω να εχω επιτυχια και στις Πανελληνιες γιατι οπως ειπαν και αλλοι οι βαθμοι τωρα δεν λενε τιποτα μακαρι ομως αυτους τους βαθμους να τους γραψουμε και στο τελος γιατι εκει θα μετρησουν πραγματικα....τωρα το μονο που μας προσφερουν ειναι ηθικη ικανοποιηση...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

apostolis15 (Αποστόλης)

Μαθητής Β' λυκείου

O apostolis15 έγραψε στις 13:54, 25-06-08:

Συμφωνώ μαζί σου Σόζι. Θέλει πολύ διάβασμα για να πετύχουμε το στόχι μας εκτός κι αν κάποια παιδιά έχουν χάρισμα και είναι ιδιοφυΐες. Αν όλοι καταβάλουμε την προσπάθειά μας και διαβάσουμε πάρα πολύ, τότε θα πετύχουμε στις πανελλήνιες. Εξάλλουθ ο άνθρωπος μπορεί να πετύχει το ακατόρθωτο αλλά δεν μπορώ να ακούω παραφιλολογίες του τύπου ότι διαβάζουν μισή ώρα και βγάζουν 19. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει αυτό ο απολυταρχισμός.

Παράθεση

Ariana (Έλενα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ariana
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

H Ariana έγραψε στις 15:09, 25-06-08:

Με πολύ διάβασμα στις εξετάσεις και κανονικό (3-4 ώρες την ημέρα) όλη τη χρονιά, έβγαλα 19.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

apostolis15 (Αποστόλης)

Μαθητής Β' λυκείου

O apostolis15 έγραψε στις 15:10, 25-06-08:

συγχαρητηρια!!!:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

Παράθεση

tfslover

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη tfslover
H tfslover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H tfslover έγραψε στις 15:14, 25-06-08:

Εγω παλι θεωρω οτι η Α λυκειου εχει τεραστια διαφορα δυσκολιας απο τις προηγουμενες ταξεις! Και γενικοτερα το λυκειο. Τα πραγματα αλλαζουν, τα μα8ηματα γινονται πιο επιστημονικα , η πιεση αυξανεται!! Δεν θα μπορουσα να πω οτι ειναι πανευκολη ταξη!Επισης ειναι και το προβλημα της εξοικιωσης. Μερικοι χρειαζονται χρονο για να συνηθισουν την αλλαγη απο το γυμνασιο στο λυκειο!!
Εγω στις εξετασεις ξεσκιστηκα αλλα αυτο εφερε αποτελεσματα...εβγαλα 19,6!lol

Παράθεση

Ariana (Έλενα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ariana
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

H Ariana έγραψε στις 15:17, 25-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από apostolis15
συγχαρητηρια!!!:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:
Ευχαριστώ πολύ :thanks:

Αρχική Δημοσίευση από tfslover
Εγω παλι θεωρω οτι η Α λυκειου εχει τεραστια διαφορα δυσκολιας απο τις προηγουμενες ταξεις! Και γενικοτερα το λυκειο. Τα πραγματα αλλαζουν, τα μα8ηματα γινονται πιο επιστημονικα , η πιεση αυξανεται!! Δεν θα μπορουσα να πω οτι ειναι πανευκολη ταξη!Επισης ειναι και το προβλημα της εξοικιωσης. Μερικοι χρειαζονται χρονο για να συνηθισουν την αλλαγη απο το γυμνασιο στο λυκειο!!
Εγω στις εξετασεις ξεσκιστηκα αλλα αυτο εφερε αποτελεσματα...εβγαλα 19,6!lol

Συγχαρητήρια!

Συμφωνώ με τα όσα λες και θέλω να προσθέσω ότι πρέπει να υπάρχουν πολύ γερές βάσεις απ' το γυμνάσιο για να τα βγάλεις πέρα στο λύκειο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devina : 09-02-11 στις 13:05. Αιτία: Συγχώνευση Μηνυμάτων
Παράθεση

memi

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη memi
H memi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H memi έγραψε στις 19:50, 25-06-08:

εγω παλι δεν εχω παρει ακομα βαθμους αλλα η αληθεια ειναι πως δεν θα ειναι και το οτι καλυτερο εχω καταφερει ποτε για τον απλουστατο λογο, οτι ενω ολη τη σχολικη χρονια -δεν μπορω να πω- διαβαζα αρκετα, στις εξετασεις βαριομουν αφανταστα... παντα διαβαζα απο τη δευτερη μερα με αποτελ. απο το αγχος να με πιανει πονοκεφαλος και δεν μπορουσα να συγκεντρωθω απολυτα σε αυτα που διαβαζα.. εκτος αυτου ομως ηταν και τα θεματα που μας βαλανε εεε... δεν ηταν και τα πιο βατα (οχι ομως σε ολα τα μαθηματα) και ετσι δεν ηξερα ουτε πανω κατω να προσδιορισω τι ειχα γραψει. τεσπα μαλλον αυριο θα δω τα χαμπερια μου και θα μου φυγει η ολη περιεργεια!

Παράθεση

Evris7

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Evris7
Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 798 μηνύματα.

O Evris7 έγραψε στις 10:16, 27-06-08:

Εγώ πάλι τα πήγα άριστα... Γιατί όμως μιλάτε για αποστήθιση; Δηλαδή στην άλγεβρα, στη φυσική, στη χημεία, στη γεωμετρία, στην έκθεση; Μην πείτε ότι σε αυτά αποστηθίζεις απλώς τη θεωρεία?!? Εγώ στα παραπανω έγραψα απο 19 και πάνω (εκτός τη φυσική). Δεν μπορώ να πω ότι διάβαζα πολύ, αλλά ούτε και λίγο. Διάβαζα όσο έπρεπε.

Εξάλλου, πιο πολύ σημασία έχουν τα γραπτά στο τέλος, παρά οι οι προφορικοί βαθμοί!

Παράθεση

apostolis15 (Αποστόλης)

Μαθητής Β' λυκείου

O apostolis15 έγραψε στις 12:14, 27-06-08:

ολα τα μαθηματα θελουν διαβασμα ανεξαρτητα απο τον βαθμο δυσκολιας του καθενος...

Παράθεση

despw (Δέσποινα)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη despw
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H despw έγραψε στις 17:35, 29-06-08:

Παιδιά, όντως δεν βγάζεις βαθμό χωρίς διάβασμα. Αλλά απ' τη άλλη δε χρειάζεται και τρ΄λή μελέτη άμα σου κόβει λίγο και είσαι πολύ συγκεντρωμένος στο σχολείο και στο φροντηστήριο. Κάποιος που έχει το πρωτο και ακολουθεί και τα άλλα δύο δεν νομίζω να χει πρόβλημα και το μόνο διάβασμα που χρειάζεται να κάνει είναι οι ασκήσεις είτε μόνο για τα φροντηστήρια και για τις πρωτες διδακτικές ώρες (για τις υπόλοιπες άμα βαριέσαι τα κάνεις και στο διάλειμμα) οι διαβάζεις και για τα 2 γενικά χωρις ν' αφήνεις κάτι. Προσωπικά αυτό ακολούθησα και έβγαλα 19.7 και πολλοί φίλοι και γνωστοί μου με παρόμοιες επιδόσεις ακολούθησαν παρόμοιο σύστημα.

Παράθεση

dimitr@! (Δήμητρα)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη dimitr@!
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H dimitr@! έγραψε στις 16:46, 30-06-08:

Εγώ έβγαλα 18,2!και με έριξαν πολύ τα θετικά μαθήματα!για παράδειγμα γεωμετρία πήγα χάλια!!!

Παράθεση

jerar (Μάκης)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη jerar
Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O jerar έγραψε στις 15:04, 04-07-08:

Αν και δεν άνοιξα και πολλές φορές φέτος τα βιβλία μου εκτός κι αν είχα να γράψω κανένα διαγώνισμα, έβγαλα 17,6. Θα έβγαζα περισσότερο αν δεν είχα γράψει χάλια στις εξετάσεις(στις εξετάσεις δεν διάβαζα παραπάνω από 20 λεπτά το μάθημα) και ιδιαίτερα φυσική, χημεία, άλγεβρα και γεωμετρία (τα μαθήματα που με δυσκόλεψαν κατά την φετινή περίοδο. Αν και πιστεύω πως δεν έχει καμιά ιδιαίτερη σημασία ο βαθμός της Α' λυκείου. Από τη Β' πρέπει να αρχίσουμε να ανησυχούμε!!

Παράθεση

Katerinaki:)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Katerinaki:)
H Katerinaki:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Πάτρας . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Katerinaki:) έγραψε στις 21:23, 19-08-08:

Καλησπέρα σε όλους!Πρώτα απ' όλα να πω ότι είμαι νέο μέλος σε αυτή την χρήσιμη και ενδιαφέρουσα κοινότητα!
Εγώ έβγαλα 19,2 και είμαι πρώτη στο σχολείο μου...
Θα μπορούσα πολύ καλύτερα,γιατί φοβόμουν να συμμετεχω όλη τη χρονιά στο μάθημα και έχασα πολύ από τα προφορικά...
Αλλά πήγα στις εξετασεις και έγραψα άριστα...!
Και εννοείται πως όλη τη χρονιά διάβαζα συστηματικά και κυρίως τα μαθήματα που με ενδιαφέρουν...
Αυτός ο βαθμός δεν έχει καμία σημασία,αλλά πιστεύω οτι θέτουμε τις βάσεις από τώρα για επιτυχίες στις πανελληνιες...

Παράθεση

the japanese (Σκιά τα Ξημερώματα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη the japanese
Ο Σκιά τα Ξημερώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O the japanese έγραψε στις 13:09, 20-08-08:

Ρε τι αυθεντίες είστε όλοι ρε παιδιά ;;!! Όλοι στη NASA θα πάτε, θα σας πάρουν οι Αμερικάνοι και θα γίνετε πυρηνικοί επιστήμονες. Ένα παιδί που να έχει μπει και να πει ότι έβγαλε κάτω από 17 δεν έχω δει 3 σελίδες τώρα. Και πολλοί μάλιστα δίχως μεγάλη προσπάθεια, όπως οι ίδιοι δηλώνετε. Αυτό μου δείχνει προσωπικά 2 πράγματα : α. είτε ότι οι καθηγητές δε ξέρουν την έννοια και τη σημασία των βαθμών και τους μοιράζουν σα στραγάλια ή β. ότι ο λαός μας έχει υπερβολική περηφάνεια...
Φιλικά, "the japanese".

Παράθεση

Katerinaki:)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Katerinaki:)
H Katerinaki:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Πάτρας . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Katerinaki:) έγραψε στις 13:39, 20-08-08:

Αγαπητέ ''japanese'',
λογικό δεν είναι να βλέπεις στο forum υψηλούς βαθμούς;
Κατά τη γνώμη μου,μέτριοι έως κακοί μαθητές δεν μπαινουν στον κόπο να γίνουν μέλη σε ένα τέτοιο site...ούτε καν τους ενδιαφέρει...

Παράθεση

the japanese (Σκιά τα Ξημερώματα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη the japanese
Ο Σκιά τα Ξημερώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O the japanese έγραψε στις 09:37, 21-08-08:

Το θέμα είναι ότι υπάρχουν πολλοί μέτριοι μαθητές οι οποίοι πραγματικά ασχολούνται και με υπολογιστές και τρέφουν ενδιαφέρον για τα μαθήματα και γενικώς για το σχολείο παρόλο που δεν είναι τόσο καλοί. Επίσης υπάρχουν μαθητές οι οποίοι παρουσιάζονται ως μέτριοι οι οποίοι όμως σε πολλές περιπτώσεις είναι πολύ καλοί μαθητές, καμοιά φορά καλύτεροι και απ' τους καλούς, και για διάφορους λόγους τους οποίους δε χρειάζεται να αναλύσω τώρα έχουν μέτριους βαθμούς.

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 19:15, 16-11-09:

Γεια παιδιά έψαχνα να βρω ενα αντίστοιχο θέμα για να υποβάλλω την απορία μου αλλά δεν βρίσκω και επειδή όλοι εδω μέσα είστε άριστοί και μπράβο σας θέλω να σας ρωτήσω πως βγαίνει ο μέσος όρος του τετραμήνου στο λύκειο; π.χ. αν έχεις σε τρια τεστ 19, 20 και 20 και στα προφορικά 20 πως πάει; ή άμα έχεις 19,4 20 και 20 πάλι πως βγαίνει θα μου εξηγήσει κανείς; Άκουσα ότι προφορικά και γραπτά μετράν από 50 % το καθένα αλλά πολλοί λεν ότι βάζουν ότι θέλουν άμα είσαι καλός στα προφορικά και προσπαθείς παραπάνω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

M-A-R-I-A

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη M-A-R-I-A
H M-A-R-I-A αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H M-A-R-I-A έγραψε στις 20:00, 16-11-09:

Αυτό βγαίνει από τον μέσο όρο προφορικών-γραπτών και συμμετοχής!
Και σε πολλούς καθηγητές το σημαντικότερο είναι η προσπάθεια και η συμμετοχή!
Εάν δει κ ίδιος ο καθηγητής ότι είσαι ήσυχη στο μάθημα,παρακολουθείς,
προσπαθείς(Εξού και η συμμετοχή) και ενδιαφέρεισαι γενικότερα,θα το εκτιμήσει!
Ελπίζω να έλυσα την απορία σου!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Φοιτητής

H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,358 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 20:11, 16-11-09:

Δηλαδή δεν θα βγει 19 ,8 στον έλεγχο σύμφωνα με τις πράξεις; Μπορεί και να βάλει ο καθηγητής 20 αφού βλέπει ότι προσέχω είμαι ήσυχη συνεπής και τακτική;

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,472 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 21:27, 16-11-09:

Ναι.

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Φοιτητής

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 21:49, 16-11-09:

Αλήθεια;;; Δηλαδή μπορώ να ελπίζω σε κάτι λόγω αυτών που ανέφερα παραπάνω;;;

Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ἅλς
Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,084 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 21:58, 16-11-09:

Αν είσαι καλό κορίτσι και δεν μιλάς κάτι θα γίνει!!!

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,472 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 00:39, 17-11-09:

Δηλαδή να ελπίζεις για κάτι παραπάνω που αξίζεις;Κοίτα βρε να μαθαίνεις

Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,697 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 01:04, 17-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από kafe
Γεια παιδιά έψαχνα να βρω ενα αντίστοιχο θέμα για να υποβάλλω την απορία μου αλλά δεν βρίσκω και επειδή όλοι εδω μέσα είστε άριστοί και μπράβο σας θέλω να σας ρωτήσω πως βγαίνει ο μέσος όρος του τετραμήνου στο λύκειο; π.χ. αν έχεις σε τρια τεστ 19, 20 και 20 και στα προφορικά 20 πως πάει; ή άμα έχεις 19,4 20 και 20 πάλι πως βγαίνει θα μου εξηγήσει κανείς; Άκουσα ότι προφορικά και γραπτά μετράν από 50 % το καθένα αλλά πολλοί λεν ότι βάζουν ότι θέλουν άμα είσαι καλός στα προφορικά και προσπαθείς παραπάνω...

Βασικά έχεις μπερδέψει κάτι!

-Προφορικά -> 50% (25% α'τετράμηνο + 25% β'τετράμηνο)
-Γραπτά -> 50%

Οπότε , τρόπος μέτρησης του Μ.Ο κάθε μαθήματος αλλά και συνολικά είναι :

Τώρα είναι ανάλογα τον καθηγητή , δηλαδή πόσο θα μετρήσει την συμμετοχή σου στο μάθημα και πόσο το διαγώνισμα-τεστάκια !
Ο Μ.Ο κρίνεται μόνο από την επίσημη βαθμολογία των τετραμήνων !

Πάντως το σύνηθες είναι να βλέπουν το βαθμό του διαγωνίσματος και μετά ανάλογα κάποια τέστ ή τη συμμετοχή σου , ο βαθμός σου παίρνει αύξουσα ή φθίνουσα πορεία , τώρα το πόσο είναι σχετικό και ανάλογα με τα κριτήρια βαθμολόγησης του καθηγητή !

Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ἅλς
Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,084 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 15:59, 17-11-09:

Χρήστο , ενημερωθήκαμε!!!!!:thanks:

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Φοιτητής

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 23:10, 17-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Chris1993
Βασικά έχεις μπερδέψει κάτι!

-Προφορικά -> 50% (25% α'τετράμηνο + 25% β'τετράμηνο)
-Γραπτά -> 50%

Οπότε , τρόπος μέτρησης του Μ.Ο κάθε μαθήματος αλλά και συνολικά είναι :

Τώρα είναι ανάλογα τον καθηγητή , δηλαδή πόσο θα μετρήσει την συμμετοχή σου στο μάθημα και πόσο το διαγώνισμα-τεστάκια !
Ο Μ.Ο κρίνεται μόνο από την επίσημη βαθμολογία των τετραμήνων !

Πάντως το σύνηθες είναι να βλέπουν το βαθμό του διαγωνίσματος και μετά ανάλογα κάποια τέστ ή τη συμμετοχή σου , ο βαθμός σου παίρνει αύξουσα ή φθίνουσα πορεία , τώρα το πόσο είναι σχετικό και ανάλογα με τα κριτήρια βαθμολόγησης του καθηγητή !
Eγώ αγχώθηκα πάρα πολύ γιατί νομιζα πως δεν ήταν σαν το γυμνάσιο και δεν θα σου δινόταν ποτέ η ευκαιρία να διορθώσεις λάθη σου, γιατί πίστευα ότι ό,τι γράψεις στο διαγώνισμα αυτό παίρνεις και στον έλεγχο σε συνάρτηση και με τα προφορικά. Αλλά τώρα καταλαβαίνω πως πάνω κάτω σαν το γυμνάσιο είναι τα πράγματα αφού ο κάθε καθηγητής έτσι όπως τα λες μπορεί να σου βάλει ό,τι θέλει. Καλά το κατάλαβα τώρα;;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jj! : 05-07-12 στις 17:00. Αιτία: Διόρθωση latex tags.
Παράθεση

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,697 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 20:32, 23-11-09:

Eγώ αγχώθηκα πάρα πολύ γιατί νομιζα πως δεν ήταν σαν το γυμνάσιο και δεν θα σου δινόταν ποτέ η ευκαιρία να διορθώσεις λάθη σου, γιατί πίστευα ότι ό,τι γράψεις στο διαγώνισμα αυτό παίρνεις και στον έλεγχο σε συνάρτηση και με τα προφορικά. Αλλά τώρα καταλαβαίνω πως πάνω κάτω σαν το γυμνάσιο είναι τα πράγματα αφού ο κάθε καθηγητής έτσι όπως τα λες μπορεί να σου βάλει ό,τι θέλει. Καλά το κατάλαβα τώρα;;
Ε ναι είναι ανάλογα το καθηγητή !
Η μόνη διαφορά είναι στον υπολογισμό του Μ.Ο

Άν στο γυμνάσιο είχες 17 18 18 και έγραφες στο τέλος 09 :xixi:
Το μετρούσαν έτσι : 17+18+18+09/ 4 = 15,5
Έτσι δεν σε ένοιαζε πολύ αν θα γράψεις καλά στο τέλος , αν είχες καλούς προφορικούς !

Ενώ τώρα έστω και 18 18 να έχεις στα τετράμηνα αν γράψεις 09 στο τέλος
ο Μ.Ο θα είναι : 13,5 Φαντάσου....

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Φοιτητής

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 15:35, 05-12-09:

Και μια άλλη ερώτηση. Μπορεί κάποιος να γράψει ποια μαθήματα βαθμολογούναι στο τετράμηνο; Για παράδειγμα άκουσα ότι γυμναστική και από επιλογής πληροφορική ο βαθμός δεν μετράει στο μο τετραμήνου και κάτι άλλο.Ακουσα επίσης ότι δεν βγαίνει μ.ο αλλά εσύ μόνος σου βλέποντας τι βαθμό έχεις σε κάθε μάθημα ξεχωριστά αθροίζεις και τον βγάζεις.

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 11:45, 06-12-09:

εγω που εχω απαλλακτικο στη γυμναστικη, βαθμο θα παρω? :what:

Παράθεση

MetalChest (Γιάννης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη MetalChest
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 403 μηνύματα.

O MetalChest έγραψε στις 00:35, 07-12-09:

Καλησπέρα! Εγώ πάλι ενώ διαβάζω αρκετά, δεν αποδίδει όσο θα ήθελα. Η αλήθεια είναι πως είχα απογοητευτεί αλλά μετά το ξανασκέφτηκα και κατάλαβα πως δεν έχει σημασία τι βαθμούς θα πάρω γιατί πολύ απλά ξέρω αν αξίζω ενα 14 ή ένα 19 σε κάποιο μάθημα.
Πάντως είμαι πραγματικά απογοητευμένος απο το ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα και εύχομαι να καταφέρω, όταν γίνω 18, να ταξιδέψω στο εξωτερικό. Η κατάσταση εδώ είναι χάλια. Αδικία, αναξιοκρατία, υποκρισία κτλ
Τέλος, θα ήθελα να δώσω κουράγιο σε όλους και να δηλώσω πως η ζωή δεν σταματάει στις πανελλαδικές εξετάσεις.
«Εάν θέλεις κάτι πάρα πολύ, ολόκληρο το σύμπαν συνωμοτεί για να το αποκτήσεις»

Παράθεση

Thanws

Μαθητής Α' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Thanws
Ο Thanws αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου του τμήματος Λογιστικής ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη) και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Thanws έγραψε στις 09:44, 07-12-09:

Εγω πήγα μόνο 20 μέρες σχολείο δεν διάβασα τίποτα και έβγαλα 19,9 στο τέλος και το ονομά μου είναι Albert Einstein(πλάκα κάνω)
Πέρυσι στην Γ Γυμνασίου εβγαλα 17,4 και πιστεύω διάβασα όσο έπρεπε για να βγάλω αυτόν τον βαθμό.Επιπλέον βλέπω πολλούς φίλους μου που βγάζαν στο Γυμνάσιο 19 και 20 και τώρα στο λύκειο γράφουν ολο 65% και 50% και μερικοί τελειώνου την Α Λυκείου με 13 και 12,5.Αρα πιστεύω οτι θέλει ένα οργανωμένο διάβασμα χωρίς στείρα αποστήθιση για να βγάζεις παντού ένα καλό και αξιοπρεπή βαθμό!!!

Παράθεση

irenegate7 (ειρηνη)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη irenegate7
H ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H irenegate7 έγραψε στις 20:12, 09-12-09:

ρε παιδια σημερα μια καθηγητρια μας μπερδεψε αρκετα οσον αφορα το μεσο ορο

μας ειπε οτι ο τροπος που μπορουμε να βρουμε ποσο το μεσο ορο μας διαφρει απο αυτον που χρησιμοποιουσαμε στο γυμνασιο

μας ειπε οτι καποια μαθηματα δεν μετρανε και αλλα τετοια

ισχυει αυτο?

οποιος μπορει ας μου λυσει αυτην την αποροια

Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 20:13, 09-12-09:

αυτο στο λυκειο ισχυει,οντως τα μαθηματα που δεν εχουν αστερακι διπλα δεν προσμετρουνται.

Παράθεση

HARDCORE GREEK (Γιώργος)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη HARDCORE GREEK
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O HARDCORE GREEK έγραψε στις 20:15, 09-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από valia_92
ναι ειναι πολυ ευκολησαν να πας δημοτικο xD
μπορεις να πεις οτι ειναι ενα διαλειμμα πριν μπεις στα δυσκολα!

Να πω οτι απ'οτι εχω καταλαβει εως τωρα η Α' λυκειου ειναι μια πολυ σημαντικη ταξη και σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να την αντιμετωπισεις επιπολαια,για παραδειγμα η φυσικη της χρειαζεται στην Γ'οπως και η αλγεβρα
Δεν μπορεις λοιπον να λες οτι ειναι ολα ευκολα και ροδινα.Πρεπει να δωσεις την απαραιτητη προσοχη ωστε στην Γ λυκειου να μην βρεθεις με απειρα κενα,γιατι τοτε κανεις δε σε σωζει.Και οταν μιλαμε για παραπανω βαθμους ισως θα πρεπει να αναφερθουμε στο γεγονος οτι σε πολλα σχολεια δεν γινεται η απαραιτητη υλη και ειναι φυσικο αν διαβαζεις εστω και λιγο να μπορεις να καταλαβεις τα απλα και ευκολα θεματα εξασφαλιζοντας και καλους βαθμους αφου ο καθηγητης θα καταφευγει σε αυτα χωρις να εμβαθυνει σε δυσκολες ασκησεις για να προλαβει την υλη που τον κανει να τρεχει και να βαριαανσαινει.Αυτα απο μενα,φιλικα παντα.

Παράθεση

Rania.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rania.
H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε στις 20:33, 09-12-09:

Ολα δραματικα τα κανετε. Ειναι σημαντικη ταξη, συμφωνοι οτι θα υπαρχουν κενα αν καποιος παει στην τεχνολογικοθετικη του χρονου και του παραχρονου, αλλα με λιγη καλη θεληση ολα τα κενα καλυπτονται σε χρονο dt. (αααν καποιος εχει θεληση και ορεξη δηλαδη. Αλλιως πιασ'το αυτο και κουρεψτο )

Αρχική Δημοσίευση από irenegate7
ρε παιδια σημερα μια καθηγητρια μας μπερδεψε αρκετα οσον αφορα το μεσο ορο

μας ειπε οτι ο τροπος που μπορουμε να βρουμε ποσο το μεσο ορο μας διαφρει απο αυτον που χρησιμοποιουσαμε στο γυμνασιο

μας ειπε οτι καποια μαθηματα δεν μετρανε και αλλα τετοια

ισχυει αυτο?

οποιος μπορει ας μου λυσει αυτην την αποροια
Ναι, μετρανε στην εξαγωγη του μεσου ορου μονο οσα μαθηματα εχουν αστερισκο * διπλα τους. Και δεν ειναι οπως στο γυμνασιο που αρχαια-μεταφραση πηγαιναν μαζι. Καθε μαθημα για τον εαυτο του τωρα.
Προσθετεις τους βαθμους, διαιρεις με το πληθος και αυτο ηταν.

Παράθεση

irenegate7 (ειρηνη)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H irenegate7 έγραψε στις 20:34, 09-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Rewial
αυτο στο λυκειο ισχυει,οντως τα μαθηματα που δεν εχουν αστερακι διπλα δεν προσμετρουνται.
χμμ... και μπορεις να μου πεις ποια ειναι αυτα τα μαθηματα?

Παράθεση

blacksheep (ΓιαννηςΤουφεξης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη blacksheep
Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O blacksheep έγραψε στις 21:16, 09-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από HARDCORE GREEK
Να πω οτι απ'οτι εχω καταλαβει εως τωρα η Α' λυκειου ειναι μια πολυ σημαντικη ταξη και σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να την αντιμετωπισεις επιπολαια,για παραδειγμα η φυσικη της χρειαζεται στην Γ'οπως και η αλγεβρα
Δεν μπορεις λοιπον να λες οτι ειναι ολα ευκολα και ροδινα.Πρεπει να δωσεις την απαραιτητη προσοχη ωστε στην Γ λυκειου να μην βρεθεις με απειρα κενα,γιατι τοτε κανεις δε σε σωζει.Και οταν μιλαμε για παραπανω βαθμους ισως θα πρεπει να αναφερθουμε στο γεγονος οτι σε πολλα σχολεια δεν γινεται η απαραιτητη υλη και ειναι φυσικο αν διαβαζεις εστω και λιγο να μπορεις να καταλαβεις τα απλα και ευκολα θεματα εξασφαλιζοντας και καλους βαθμους αφου ο καθηγητης θα καταφευγει σε αυτα χωρις να εμβαθυνει σε δυσκολες ασκησεις για να προλαβει την υλη που τον κανει να τρεχει και να βαριαανσαινει.Αυτα απο μενα,φιλικα παντα.
Σε αυτο φταινε οι μαθητες της γ λυκειου.Σας λενε κατι και εσεις το πιπιλατε συνεχως.Αν καποιος εχει κενα στην α λυκειου δε χαθηκε ο κοσμος,εχει παρα πολυ καιρο να τα αναπληρωσει.

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Φοιτητής

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 14:25, 10-12-09:

Δεν μπορεί να πει κανείς ποια είναι τα μαθήματα με * ;

Παράθεση

irenegate7 (ειρηνη)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H irenegate7 έγραψε στις 15:22, 10-12-09:

Δεν μπορεί να πει κανείς ποια είναι τα μαθήματα με * ;

ναι ρε παιδια πειτε ποια ειναι αυτα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Volkswagen Fan, Χάρης 28

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους