Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,891 εγγεγραμμένα μέλη και 2,848,763 μηνύματα σε 82,031 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 751 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Αρμόνιο ή πιάνο;

Αρμόνιο ή πιάνο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 35)
Πιάνο
27
77,14%
Αρμόνιο
8
22,86%

Lita Athens

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Lita Athens
H Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 512 μηνύματα.

H Lita Athens έγραψε στις 15:30, 24-12-09:

πιάνο, για όποιον τον ενδιαφέρει η μουσική καθ'εαυτή, η ουσία της μουσικής τέχνης.
αρμόνιο, για όποιον θέλει απλώς να διασκεδάζει...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

makisr91

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη makisr91
Ο makisr91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 80 μηνύματα.

O makisr91 έγραψε στις 20:15, 28-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Lita Athens
πιάνο, για όποιον τον ενδιαφέρει η μουσική καθ'εαυτή, η ουσία της μουσικής τέχνης.
αρμόνιο, για όποιον θέλει απλώς να διασκεδάζει...
Δεν συμφωνώ στο ότι το αρμόνιο είναι απλώς για διασκέδαση. Εκτός του ότι κάποιος μπορεί να ασχοληθεί επαγγελματικά με το αρμόνιο χωρίς απαραίτητα να έχει κάνει μαθήματα πιάνου, με το αρμόνιο επίσης(εξαρτάται φυσικά από την τιμή) έχεις τις ίδιες δυνατότητες που θα είχες και στο πιάνο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vampire_Quiny

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Vampire_Quiny
H Vampire_Quiny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H Vampire_Quiny έγραψε στις 14:05, 30-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos_92
Χμμμ.... δεν συμφωνω.
Εγω εκανα το αντιθετο ακριβως επειδη καποιος-α(!!) μου ειπε οτι πρεπει πρωτα αρμονιο για να δω αν μου αρεσει μετα το πιανο(ελεος ασχετιλα στο full)!! Μικρος ημουν και'γω τι να κανω
Δεν νομιζω οτι οποιος ξεκινησει πιανο θα προχωρησει στο αρμονιο. Για εμενα θα ηταν αδυνατο!! Εκτος βεβαια απο αυτους που παρατανε το πιανο λογω δυσκολιας και "καταφευγουν" στο αρμονιο. Αλλα δεν νομιζω να εννοεις αυτο....Τι εννοεις??
lool
εννοω οτι καλο ειναι να ξεκινας πρωτα απο το κλασσικο πιανο που ειναι το υποβαθρο ολων και μετα αν δε γουσταρεις πια και νιωθεις πως δεν σε εκφραζει αυτο να πας στο αρμονιο, αφου εχεις αποκτησει ομως πρωτα τις γενικες γνωσεις

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας και μας γράφει απο Άνοιξη (Αττική). Έχει γράψει 9,384 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 14:09, 30-12-09:

Πιάνω είναι καλύτερο και το προτιμώ (πιο καλός ήχος)

Παράθεση

Morelo

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 871 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 18:28, 18-04-11:

Έπαιζα πιάνο μικρός για 1μιση χρόνο αλλά το είχα παρατήσει λόγω αθλητισμού,φέτος αποφάσισα να ξαναρχίσω αλλά με αρμόνιο.
Παίζω εδω και λίγο καιρό αρμόνιο και σκέφτομαι να γραφτώ σε ωδείο ή καλύτερα να κάνω ιδιαίτερα με κάποιον δάσκαλο (θέλω μόνος μου βασικά,και λόγω σχολής να κανονίζω εγώ τις ώρες όσο γίνετε) γιατί δεν θυμάμαι τίποτα και το αρμόνιο είναι διαφορετικό,ωδεία έχω βρεί 1-2 αλλά για δάσκαλο δεν ξέρω που να κοιτάξω( εκτός και πάω στο ωδείο,βρω το δάσκαλο τον πιάνω και του λέω να μου κάνει μαθήματα,γίνετε; )

Οποιος γνωρίζει κάτι ας μου στείλει πμ... για Αθήνα πάντα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

MetalChest (Γιάννης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη MetalChest
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 403 μηνύματα.

O MetalChest έγραψε στις 19:43, 18-04-11:

Κάνω αρμόνιο μόνο και μόνο επειδή δεν έχω λεφτά για πιάνο! Καμία σχέση!
Πιάνο σίγουρα! Πιο αληθινός, πιο βαθύς ήχος και ακόμη και η τεχνική δυσκολότερη!

[off] Άραγε θα αποκτήσω κάποτε ένα τέτοιο; http://www.rolandus.com/products/pro...?ProductId=923, αν όχι ένα με ουρά! [/off]

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Pianojen89

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pianojen89
H Pianojen89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H Pianojen89 έγραψε στις 18:03, 04-08-11:

θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες. Εγώ προσωπικά έχω και πιάνο και αρμόνιο. Ξεκαθαρίζω πως με ενδιαφέρει το κλασικό πιάνο, οπότε το αρμόνιο το έχω μόνο για διασκέδαση. Αν κάποιος θέλει να συνδυάσει και τα δύο, μπορεί να πάρει ηλεκτρικό η stage πιάνο.. Τα πλήκτρα είναι βαρυκεντρισμένα, υπάρχει ένας ρεαλισμός στον ήχο, ενώ παράλληλα μπορείς να αποθηκεύσεις τις δημιουργίες σου. Πάντως, ο ήχος ενός πιάνου, ενός κανονικού πιάνου, είναι κατ'εμε ασύγκριτος..

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,399 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 19:11, 05-08-11:

οχι οτι το αρμονιο ειναι κατωτερο (ισα ισα θαυμαζω οσους παιζουν γιατι με φαινεται πολυ πολυπλοκο) προτιμω πιανο! Ισως ειναι καπως κλασσικο αλλα εχει μια γοητεια που δεν εχει το αρμονιο. Ασε κ ολας που λογω των σαουντρακς καποιων ταινιων (φορεστ γκαμπ, αμελι κτλ) ζηλευω που δεν ξερω πιανο κ δεν μπορω να τα εκτελεσω!

Παράθεση

Εχέμυθη (Το Κοροϊδάκι της Βικ :))

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Το Κοροϊδάκι της Βικ :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,281 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 11:54, 06-08-11:

Λοιπον κι εγω ασχολουμαι με τη μουσικη(παιζω κιθαρα αλλα σιγα μωρε!).Εγω προσωπικα προτιμω το πιανο γιατι μου αρεσει περισσοτερο ο ηχος του και γενικα ειναι ενα κλασσικο οργανο...απο την αλλη ομως το αρμονιο ειναι πολυ πιο οικονομικο,παραγει πολλους ηχους και μεταφερεται ευκολα...

Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,701 μηνύματα.

H Eileen evanescent έγραψε στις 12:26, 06-08-11:

Έχω περάσει και από τα δύο - και αρμόνιο και πιάνο..
Ανεξάρτητα ότι το πιάνο έχει περισσότερες δυνατότητες και σε μυεί με ένα μοναδικό τρόπο στα μυστικά της μουσικής - όχι μόνο ως τέχνης, αλλά ως τρόπο ζωής - έχει ακόμη ένα πλεονέκτημα.
Η δεξιοτεχνία που θα αποκτήσεις ασκούμενος εκεί θα σε βοηθήσει και στο αρμόνιο.
Τι θέλω να πω?
Με το πιάνο ήταν σαν να γνώριζα αυτόματα αρμόνιο.
Με το αρμόνιο έπρεπε να προσπαθήσω πραγματικά να κάνω την μετάβαση!

Αν χρειαστεί οτιδήποτε και μπορώ να σε βοηθήσω, στείλε μου και πιμί!

Παράθεση

tzenaki_m (τζενη)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη tzenaki_m
H τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H tzenaki_m έγραψε στις 15:10, 29-08-11:

βασικα πιστευω οτι το αρμονιο ειναι καλυτερο γιατι ειναι πιο ευκολο να το μεταφερεις, ειναι φθινότερο και μπορεις να επιλεξεις ακομα και τον ηχο που θα ακουγεται...ενω στο πιανο χρειαζεται να βαζεις περισσοτερο δυναμη στα δαχτυλα για να παιξεις...κατα τα αλλα πιστευω οτι ειναι ιδια

Παράθεση

katy95

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη katy95
H katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Δημόσιας Διοίκησης Παντείου . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H katy95 έγραψε στις 14:30, 08-07-13:

παιδια ποια ειναι η διαφορα του ηλεκτρικου πιανου με το κλασσικο?? γτ σκεφτομαι να παρω ηλεκτρικο καθως ειναι πιο φ8ηνο...οταν πηγαινα ωδειο επαιζα κλασσικο
Παράθεση

Peace_

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Peace_
H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 993 μηνύματα.

H Peace_ Ι was born tired,I never got a rest then έγραψε στις 14:33, 08-07-13:

Η διαφορά είναι ότι το αρμόνιο είναι μικρότερο, άρα έχει και λιγότερα πλήκτρα. Επίσης με ό,τι ένταση και να πατήσεις ένα πλήκτρο, το ίδιο θα ακουστεί. Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά δηλαδή στο κομμάτι του τονισμού. Πετάλι δεν υπάρχει. Για αρχή είναι καλό το αρμόνιο, αλλά στην πορεία (όσο ανεβαίνεις επίπεδο) θα σου είναι όλο και πιο απαραίτητο, γιατί ανεβαίνει το επίπεδο των κομματιών.
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας (ΑΕΙ/Κομοτηνή) . Έχει γράψει 3,587 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 14:34, 08-07-13:

Εγώ αρμόνιο θα διάλεγα. Μπορεί να συνδεθεί με υπολογιστή και να κάνεις ωραία πράγματα.
Παράθεση

katy95

Φοιτητής

H katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Δημόσιας Διοίκησης Παντείου . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H katy95 έγραψε στις 14:47, 08-07-13:

τι αξιζει να παρω μην δωσω τοσα χρηματα τσαμπα να παρω και κατι που δεν θα μου ειναι χρησιμο μονο τωρα...βεβαια δεν θελω να το κανω επαγγελματικα ουτε να αποκτησω τσ μεγιστες γνωσεις αλλα απλα να ξερω καλα για προσωπικη ευχαριστηση
Παράθεση

Vicky13 (Βίκυ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Vicky13
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 469 μηνύματα.

H Vicky13 έγραψε στις 15:04, 08-07-13:

Παιδιά , μιας που τελείωσαν οι πανελλήνιες! Θα ήθελα να ξεκινήσω μαθήματα πιάνου.Μικρή έκανα 4 χρόνια αρμόνιο δεν θυμάμαι φυσικά τίποτα. Ποιές είναι οι βασικές διαφορές μεταξύ του πιάνου και του αρμόνιου;( δεν έχω δει τις προηγούμενες σελίδες αν είναι πείτε μου να ανατρέξω)
Παράθεση

Severous (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Severous
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.

O Severous έγραψε στις 15:14, 08-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από katy95
παιδια ποια ειναι η διαφορα του ηλεκτρικου πιανου με το κλασσικο?? γτ σκεφτομαι να παρω ηλεκτρικο καθως ειναι πιο φ8ηνο...οταν πηγαινα ωδειο επαιζα κλασσικο
Όταν λες ηλεκτρικό πιάνο εννοείς αρμόνιο; Γιατί το ηλεκτρικό πιάνο δεν είναι αρμόνιο! Το ηλεκτρικό πιάνο είναι ουσιαστικά μια κατώτερη μορφή κανονικου πιάνου! Έχει και pedal και μεγάλα πλήκτρα και δυναμικές και πάει λέγοντας! Φυσικά ένα κανονικό πιάνο είναι καλύτερο αλλά πιστεύω σε ηλεκτρικό πιάνο μαθαίνεις μια χαρά.
Ηλεκτρικό πιάνο είναι αυτο: https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...pOKP0bcEVFbDHi

αρμόνιο αυτό: http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...aZHIYJ30XntYDD
Παράθεση

Peace_

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Peace_
H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 993 μηνύματα.

H Peace_ Ι was born tired,I never got a rest then έγραψε στις 15:19, 08-07-13:

τι αξιζει να παρω μην δωσω τοσα χρηματα τσαμπα να παρω και κατι που δεν θα μου ειναι χρησιμο μονο τωρα...βεβαια δεν θελω να το κανω επαγγελματικα ουτε να αποκτησω τσ μεγιστες γνωσεις αλλα απλα να ξερω καλα για προσωπικη ευχαριστηση
τότε προτείνω ηλεκτρικό πιάνο όπως ο severus...

Αρχική Δημοσίευση από Vicky13
Παιδιά , μιας που τελείωσαν οι πανελλήνιες! Θα ήθελα να ξεκινήσω μαθήματα πιάνου.Μικρή έκανα 4 χρόνια αρμόνιο δεν θυμάμαι φυσικά τίποτα. Ποιές είναι οι βασικές διαφορές μεταξύ του πιάνου και του αρμόνιου;( δεν έχω δει τις προηγούμενες σελίδες αν είναι πείτε μου να ανατρέξω)
βίκυ εδώ http://ischool.e-steki.gr/showpost.p...&postcount=163
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Severous (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.

O Severous έγραψε στις 15:22, 08-07-13:

Επίσης με το ηλεκτρικό μπορείς να βάλεις ακουστικά και να ηχογραφείς κομμάτια!
Παράθεση

katy95

Φοιτητής

H katy95 έγραψε στις 15:43, 08-07-13:

οκ ευχαριστω πλ παιδια μαλλον ηλεκτρικο πιανο γτ εινα και πιο κοντα στο κλασσικο που εκανα αρμονο δεν εχω παιξει ποτε οποτε δενν...
Παράθεση

Severous (Νίκος)

Φοιτητής

O Severous έγραψε στις 19:03, 08-07-13:

Ναι ειδικά αν έκανες παλιά κλασσικό με το ηλεκτρικό θα βολευτείς καλύτερα απ' ότι με το αρμόνιο!
Παράθεση

καποιος_καπου

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη καποιος_καπου
Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 469 μηνύματα.

O καποιος_καπου έγραψε στις 19:20, 08-07-13:

Εξαρατε απο το τι ρεπερτοριο θες να παιξεις.
Εγω παιζω κλασσικο και λιγο τζαζ πιανο και εχω ενα τετοιο

Δεν μου αρεσει καθολου ο ηλεκτρικος ηχος σε κανενα οργανο (πλην της κιθαρας).
Το ηλεκτρικο πιανο ειναι μια καλη φθηνη λυση αλλα, δεν συγκρινεται ο ηχος του με το κανονικο.

Παράθεση

N.F

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη N.F
H N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.

H N.F έγραψε στις 19:38, 08-07-13:

Πίανο!!!!!!!!!!!
Παράθεση

καποιος_καπου

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη καποιος_καπου
Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 469 μηνύματα.

O καποιος_καπου έγραψε στις 19:43, 08-07-13:

Ν.F παιζεις ?
Παράθεση

Nikos Sitys

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Nikos Sitys
Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου ΤΕΙ Καβάλας και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,547 μηνύματα.

O Nikos Sitys Ελλας ! το μεγαλειο σου . . έγραψε στις 20:06, 08-07-13:

φλογερα χωρις τρυπες
Παράθεση

N.F

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη N.F
H N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.

H N.F έγραψε στις 00:24, 10-07-13:

Όχι δεν παίζω αλλά πάντα μου άρεσε και ήθελα να μάθω
Παράθεση

Deutsch... Lover (Fräulein Mariechen)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Fräulein Mariechen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,164 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Απορροφημένη από τις σκέψεις, έγραψε στις 01:50, 07-08-13:

Πιανο. Αν και αρμονιο ειναι πιο ευκολο να αγορασεις διοτι το πιανο ειναι πολυ ακριβο... Αλλα πιανο! Μου αρεσει πολυ και επαιζα παλιοτερα.
Παράθεση

meetmeinmontauk (μανταλένα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H μανταλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 928 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 22:35, 05-09-13:

Πιάνο ασυζητητί!
Παράθεση

Kurosaki

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Kurosaki
Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O Kurosaki έγραψε στις 23:10, 05-09-13:

Τη μαγεία του πιάνου δεν την έχει το αρμόνιο.
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,649 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 23:24, 05-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Kurosaki
Τη μαγεία του πιάνου δεν την έχει το αρμόνιο.
Αλλά από το αρμόνιο... το τσιφτετέλι στα κέντρα δίνει και παίρνει

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loreley

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,842 μηνύματα.

H Loreley don't waste your youth growing up έγραψε στις 23:27, 05-09-13:

Αρμόνιο!
Παράθεση

Ραστώνη

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ραστώνη
H Ραστώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Ραστώνη έγραψε στις 00:14, 06-09-13:

Πιάνο χωρίς δεύτερη σκέψη.Εξάλλου απο το πιάνο μεταπηδάς εύκολα στο αρμόνιο.Το αντίθετο πάλι...δεν.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

paul95

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη paul95
Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

O paul95 έγραψε στις 01:16, 06-09-13:

Ξεκινάμε από πιάνο που ως το κλασικό δε συγκρινεται ως προς τον ήχο και την αίσθηση με κανένα ηλεκτρονικό πληκτροφορο. Επίσης υπάρχει σαφέστατα πολύ μεγαλύτερη ποικιλία ρεπερτόριου. Αν δούμε ότι δεν τραβάμε, μεταπηδουμε στο αρμόνιο.
Παράθεση

InSheerPleasure (Γιάννης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη InSheerPleasure
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O InSheerPleasure έγραψε στις 00:25, 24-01-14:

Πιάνο πιάνο πιάνο!
Έχω περάσει και από τα δυο και πραγματικά τώρα καταλαβαίνω τη διαφορά! Στο αρμόνιο δε μπορείς να κάνεις χρωματισμούς, να βγάλεις συναίσθημα και φυσικά ο ήχος είναι εκνευριστικά άσχημος... Επίσης, τα πλήκτρα είναι πρόβλημα. Δεν είναι καν βαρυκεντρισμένα με αποτέλεσμα να μη δυναμώνουν τα δάχτυλα και να χάνει σε έκφραση.
Παράθεση

Μερεκλής

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μερεκλής
Ο Μερεκλής αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Μερεκλής έγραψε στις 15:26, 07-06-14:

το keyboard με το αρμονιο, τι διαφορα έχει?
Παράθεση

Soleado Febrero ~

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 566 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 00:10, 22-07-14:

Πιάνο!Έκανα κάποια χρόνια αρμόνιο και το αγαπώ
Αλλά το πιάνο έχει άλλη μαγεία όπως και να το κάνουμε!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους