Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,621 εγγεγραμμένα μέλη και 2,843,263 μηνύματα σε 81,554 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 747 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Απουσίες

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη X-FILER
H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,613 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 21:47, 25-09-08:

στις ποσες απουσιες μενεις?ποσες δικαιολογημενες και ποσες αδικαιολογητες μπορεις να κανεις?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 21:55, 25-09-08:

Το οριο στο Λυκειο ειναι 50 αδικαιολογητες και 64 δικαιολογημενες. Αν ομως ο μεσος ορος των 2 τετραμηνων ειναι πανω απο 15 (μονο τα προφορικα, χωρις τα γραπτα) τοτε δικαιουσαι επιπλεον 50 δικαιολογημενες. Φτανει αυτες να ειναι δικαιολογημενες απο γιατρο!

Για οποια αλλη απορια εχεις, ρωτα. Περυσι το ειχα ψαξει παρα πολυ το θεμα (σε νομους κλπ) γιατι κοντεψα να μεινω απο απουσιες!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,613 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 15:54, 26-09-08:

loolthnx

Παράθεση

Iraklis7

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iraklis7
Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 99 μηνύματα.

O Iraklis7 έγραψε στις 22:56, 02-10-08:

Γίνεται να κάνω παραπάνω από 64 δικαιολογημένες και λιγότερες από 50 απουσίες?

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 22:59, 02-10-08:

Παραπανω δικαιολογημενες μπορεις να κανεις. Αδικαιολογητες ομως οχι. Το συνολο δεν πρεπει να υπερβαινει τις 114. Και αν εχεις Μ.Ο.>15 δικαιουσαι αλλες 50 δικαιολογημενες απο γιατρο...

Παράθεση

guess

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη guess
H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H guess έγραψε στις 20:54, 03-10-08:

εχω μεχρι στιγμης 1 απουσια
και οχι γιατι ελειψα αλλα γιατι εφυγα οταν ειχαμε εκδρομη..

Παράθεση

Unkown-User

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Unkown-User
Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε στις 20:56, 03-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από guess
εχω μεχρι στιγμης 1 απουσια
και οχι γιατι ελειψα αλλα γιατι εφυγα οταν ειχαμε εκδρομη..
Άρα 7 απουσίες (ή 6 δεν είμαι σίγουρος)

Παράθεση

guess

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη guess
H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H guess έγραψε στις 21:01, 03-10-08:

οχι μονο μια μου εβαλαν

Παράθεση

stavrouli_to (Σταυρούλα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη stavrouli_to
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H stavrouli_to έγραψε στις 21:03, 03-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από djohn
Άρα 7 απουσίες (ή 6 δεν είμαι σίγουρος)
Νομίζω 7
Εγώ δεν έχω καμία.

Παράθεση

angelina001

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη angelina001
H angelina001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H angelina001 έγραψε στις 21:55, 04-10-08:

παιδια αναφερομαι σε σας που πατε 1 κ 2 λυκειου απολαυστε ολες σας τις απουσιες σ αυτες τις χρονιες γιατι στη 3 θα της κρατατε για το τελος..εγω παντως περυσι στη 2 λυκειου ειχα κανει 49 αδικαολογητες...αφου τις δικαιουστε απο το υπουργιο παιδειας γιατι να μην τις κανετε;;;

Παράθεση

maraki (Μαρία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη maraki
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 480 μηνύματα.

H maraki έγραψε στις 22:36, 04-10-08:

ε και γτ να τις κάνουμε αν δν είναι για λόγους υγείας????Να χάνουμε άδικα μάθημα και μετά να μην καταλαβαίνουμε γτ θα έχουμε χάσει την παράδοση???Εγώ δν συμφωνώ!

Παράθεση

aegloswen

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βαλκανικών, Σλαβικών & Ανατολικών Σπουδών (ΑΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 16:45, 05-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από maraki
ε και γτ να τις κάνουμε αν δν είναι για λόγους υγείας????Να χάνουμε άδικα μάθημα και μετά να μην καταλαβαίνουμε γτ θα έχουμε χάσει την παράδοση???Εγώ δν συμφωνώ!
σωστα...ειδικα για φετος που ειναι δυσκολα τα πραγματα -2 λυκειου-
με το να χανεις την παραδοση χανεις παρα πολλα...
αν κι περυσι ειχα συνολικα 90 απουσιες
ευτυχως οι πιο πολλες ηταν δικαιολογημενες...
φετος ομως δεν εχει τετοια

Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη !Βάλια!
H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,104 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε στις 17:37, 05-10-08:

Παραπανω δικαιολογημενες μπορεις να κανεις. Αδικαιολογητες ομως οχι. Το συνολο δεν πρεπει να υπερβαινει τις 114. Και αν εχεις Μ.Ο.>15 δικαιουσαι αλλες 50 δικαιολογημενες απο γιατρο...
χμ..αλήθεια;;;λίγο άδικο δεν είναι αυτό;...
εγώ έχω 0 φέτος

Παράθεση

Leo Killer

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Leo Killer
Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 117 μηνύματα.

O Leo Killer έγραψε στις 14:02, 06-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από angelina001
παιδια αναφερομαι σε σας που πατε 1 κ 2 λυκειου απολαυστε ολες σας τις απουσιες σ αυτες τις χρονιες γιατι στη 3 θα της κρατατε για το τελος..εγω παντως περυσι στη 2 λυκειου ειχα κανει 49 αδικαολογητες...αφου τις δικαιουστε απο το υπουργιο παιδειας γιατι να μην τις κανετε;;;
Καλα εισαι απιαστη κοπελα μ...:iagree:

Παράθεση

jackthegreek

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη jackthegreek
Ο jackthegreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O jackthegreek έγραψε στις 20:50, 14-10-08:

να ρωτήσω κάτι...εγώ που είμαι στην ομάδα μπάσκετ και προφανώς θα κάνω κάποιες απουσίες από εκεί,αυτές οι απουσίες θα είναι δικαιολογημένες ή δεν θα μετράνε καθόλου?όποιος ξέρει ας μου πει

Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 10:48, 16-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από chris_90
Και αν εχεις Μ.Ο.>15 δικαιουσαι αλλες 50 δικαιολογημενες απο γιατρο...
χαμηλοτερο απο 15???!!!γιατιιιιιιι?

Παράθεση

Ναυσικά (Nαυσικά)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Ναυσικά
H Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

H Ναυσικά :D έγραψε στις 20:07, 16-10-08:

μεσο ορο μεγαλυτερο απο 15 ηθελε να πει αποτι καταλαβακι εγω δν το καταλαβα ειμαι απουσιολογος και περσι κοντεψα να μεινω γτ το πρωι αργουσα καθε μερα 3,4,5,6 λεπτα κι επαιρνα απουσια!κι ομως εγινα απουσιολογος!γμτ!δλδ τι ππρεπει να κανω για να μν ειμαι επιτελους!να μεινω????

Παράθεση

statakos (Αλέξανδρος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη statakos
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

O statakos έγραψε στις 21:08, 18-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ναυσικά
μεσο ορο μεγαλυτερο απο 15 ηθελε να πει αποτι καταλαβακι εγω δν το καταλαβα ειμαι απουσιολογος και περσι κοντεψα να μεινω γτ το πρωι αργουσα καθε μερα 3,4,5,6 λεπτα κι επαιρνα απουσια!κι ομως εγινα απουσιολογος!γμτ!δλδ τι ππρεπει να κανω για να μν ειμαι επιτελους!να μεινω????
γτ σε αναγκάζει κανείς να γίνεις αν δεν θες ?

Παράθεση

Ηλίας

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ηλίας
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 797 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε στις 00:57, 20-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από darzanman
να ρωτήσω κάτι...εγώ που είμαι στην ομάδα μπάσκετ και προφανώς θα κάνω κάποιες απουσίες από εκεί,αυτές οι απουσίες θα είναι δικαιολογημένες ή δεν θα μετράνε καθόλου?όποιος ξέρει ας μου πει
Τι απορίες είναι αυτες? Μα και βέβαια θα πάρεις αφου δεν θα είσαι παρών στην τάξη. Απλώς θα τις δικαιολογήσει το σχολείο.

Παράθεση

jackthegreek

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη jackthegreek
Ο jackthegreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O jackthegreek έγραψε στις 15:41, 02-11-08:

Ότι θα πάρω το γνωρίζω.Αυτό που ρωτάω είναι αν σε περίπτωση που κινδυνεύσω να μείνω, θα μετράνε αυτές οι απουσιες κανονικά ή όχι

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε στις 15:59, 02-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από X-FILER
χαμηλοτερο απο 15???!!!γιατιιιιιιι?
6>4 αυτο διαβαζεται "6 μεγαλυτερο του 4". Σωστα;;;;

Αρα ΜΟ>15 "μεσος ορος ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ του 15".
Ετσι;

Ουτε ανισωσεις δεν ξερω πια; Αν και βαζω το χερι μου στη φωτια οτι ειναι σωστο.

Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη djimmakos
Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2,522 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε στις 16:00, 02-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από chris_90
6>4 αυτο διαβαζεται "6 μεγαλυτερο του 4". Σωστα;;;;

Αρα ΜΟ>15 "μεσος ορος ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ του 15.
Ετσι;

Ουτε ανισωσεις δεν ξερω πια; Αν και βαζω το χερι μου στη φωτια οτι ειναι σωστο.

Σωστά τα λέει ο chris

Παράθεση

stelios93 (Stelios)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη stelios93
Ο Stelios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O stelios93 έγραψε στις 18:44, 02-11-08:

Εγώ εχω καπου στις 10 απο κοπάνες...

Παράθεση

rika (Ρικα)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη rika
H Ρικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H rika έγραψε στις 19:13, 02-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από stelios93
Εγώ εχω καπου στις 10 απο κοπάνες...
αααα καλα και εγω το ιδιο...ειμαι πολυ επαναστατικη!!:sman:

Παράθεση

elpi_richie (elpii)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη elpi_richie
H elpii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H elpi_richie έγραψε στις 17:18, 03-11-08:

Γιατι περνουμε απουσιες στην αποχη και την καταληψη?
δηλαδη αυτοι που κανουν καταληψη 20 μερες μενουν?
αυτο ακουσα για τις απουσιες

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,042 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 17:19, 03-11-08:

Στην αποχή ίσως παίρνουν γιατί δεν είναι απόφαση όλων...κάποια παιδιά είναι έξω.. και οι άλλοι μέσα άρα γίνεται κανονικά μάθημα..

Στην κατάληψη δεν γίνεται να μπαίνουν απουσίες... βασικά δεν είναι λογικό από την στιγμή που οι καθηγητές υποτίθεται πως είναι απ'έξω....

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

O chris_90 έγραψε στις 17:22, 03-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από elpi_richie
Γιατι περνουμε απουσιες στην αποχη και την καταληψη?
δηλαδη αυτοι που κανουν καταληψη 20 μερες μενουν?
αυτο ακουσα για τις απουσιες
Εγω που εχω ζησει 3 καταληψεις παντως, σε καμια δεν πηρα απουσια! Πως να παρω δηλαδη, αφου οι καθηγητες και ο διευθυντης δεν ηταν μεσα στο σχολειο. Μια χρονια μαλιστα ειχαν σκισει τα απουσιολογια...

Στην αποχη αντιθετα μπαινουν απουσιες.

Παράθεση

elpi_richie (elpii)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη elpi_richie
H elpii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H elpi_richie έγραψε στις 17:26, 03-11-08:

Δηλαδη σημερα πηρα ε?-.-
ωραια πηγα στις 12=(

Παράθεση

elenaki_lala (Ελένη)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη elenaki_lala
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H elenaki_lala έγραψε στις 21:05, 03-11-08:

Εγώ είμαι Γ Λυκείου και εχώ 26 απουσίες....Αλλά τις εχώ κάνει για ηλίθιους λόγους...Αν και είμαι μαθητρία του 19....

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 880 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 13:57, 28-03-13:

Θεωρείτε σωστό το να βάζουν οι καθηγητές στους μαθητές,απουσίες και να τους ζητούν να παραμείνουν μέσα στην αίθουσα;
Είναι νόμιμο; Είναι δίκαιο;
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας (ΑΕΙ/Κομοτηνή) . Έχει γράψει 3,585 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 14:13, 28-03-13:

Άμα θες σήκω και φύγε. Εξάλλου την έχεις πάρει την απουσία σου!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θεμιστοπόλος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Θεμιστοπόλος
Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,039 μηνύματα.

O Θεμιστοπόλος sitting here, thinking, έγραψε στις 14:30, 28-03-13:

Είναι παράλογο. Απουσία=Απών/-ούσα. Οπότε, σηκώνεσαι και φεύγεις, και άν τού γουστάρει του διδάσκοντος.
Παράθεση

vasilis12345

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vasilis12345
Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 408 μηνύματα.

O vasilis12345 έγραψε στις 14:38, 28-03-13:

εδω παιζει ρολο, ποσο ανοιχτομυαλος ειναι ο πατερας σου και η μανα σου (ή γενικα ο κηδεμονας σου)

για μενα, παιρνεις απουσια σηκωνεσαι και φευγεις (χωρις σοου, ή σαν βαρβαρος, αλλα ως πολιτισμενος ανθρωπος) και αμα σου πει κατι, ενω εσυ (το τονιζω) εισαι ευγενικος/η τοτε λες "με συγχωρειτε εχω απουσια" και πας να φυγεις
στην χειροτερη θα το πει στο διευθυντη
(που δεν νομιζω, αν φυγει πολιτισμενα να υπαρξει τετοιο θεμα) και του θα του πει? πηρε απουσια και δεν εμεινε μεσα?
θα τον πιασεις στο φιλοτιμο , οτι οκ , εκανες ενα λαθος και δεχτηκες την τιμωρια
ε αν ειναι κολλημενος και ο διευθυντης (μιλαμε για πολυ γκαντεμια) θα καλεσει τη μανα σου, να της πει τι? οτι του εβαλλα απουσια και δεν καθισε μεσα? θα γελοιοποιηθει

τονιζω ομως οτι για ολα αυτα χρειαζεται ευγενεια και σεβασμος
αν τραμπουκιζεσαι με τον καθηγητη, σκασε και κατσε μεσα γιατι φταις και τα παθαινεις

και επισης,,,αυτο το "ΓΙΑΤΙ, ΤΙ ΕΚΑΝΑ" το θυμαμαι σε εμας, οποιος το ελεγε (ενω ξεραμε ολοι οτι αυτος εκανε την βλακεια) τον θεωρουσαμε και λιγο χαζο
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,212 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 15:24, 28-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από τρελή φιλόσοφος
Θεωρείτε σωστό το να βάζουν οι καθηγητές στους μαθητές,απουσίες και να τους ζητούν να παραμείνουν μέσα στην αίθουσα;
Είναι νόμιμο; Είναι δίκαιο;
βγαίνεις από την τάξη και τελειώνει η υπόθεση
Παράθεση

PolySol

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PolySol
H PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 387 μηνύματα.

H PolySol έγραψε στις 15:41, 28-03-13:

Εξαρτάται από το τί έκανε ο μαθητής...αν απλώς μίλησε με το διπλανό του πιστεύω ότι αν είναι να πάρει απουσία να βγει έξω...αν πάλι ο μαθητής τραμπουκαλεύεται τον καθηγητή πιστεύω ότι το σωστό είναι να πάρει απουσία και να μείνει μέσα να ακούσει το μάθημα...trust me,δεν υπάρχει καλύτερη τιμωρία...
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Τάσος97
Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,409 μηνύματα.

O Τάσος97 #Monsters of the Cosmos έγραψε στις 15:50, 28-03-13:

Δεν εξαρτάται από τιποτα. Οποιος ξερει το νομο καταλαβαινει τι πρεπει να κανει. ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ οταν παιρνεις απουσία είσαι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ/Η να πας στο διευθυντη κι εκείνος να σου αναθέσει μια εργασία να κάνεις για εκείνη την ωρα.
Παράθεση

PolySol

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PolySol
H PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 387 μηνύματα.

H PolySol έγραψε στις 15:59, 28-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97
Δεν εξαρτάται από τιποτα. Οποιος ξερει το νομο καταλαβαινει τι πρεπει να κανει. ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ οταν παιρνεις απουσία είσαι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ/Η να πας στο διευθυντη κι εκείνος να σου αναθέσει μια εργασία να κάνεις για εκείνη την ωρα.
Ναι ο νόμος είναι ένας και λέει αυτό που είπες...εγώ τη γνώμη μου για το τί θα έπρεπε να ισχύει είπα!
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,555 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 16:02, 28-03-13:

Χαζομάρα είναι και το κάνουν πιο πολύ για να σε ξεφτιλίσουν.
Παράθεση

Alejandro che 7 (the anonymous revolutionary)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Alejandro che 7
Ο the anonymous revolutionary αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 518 μηνύματα.

O Alejandro che 7 έγραψε στις 16:27, 28-03-13:

Σε εμας λένε παίρνεις απουσία αλλά άμα θέλεις μπορείς να παρακολουθησεις το μάθημα
Παράθεση

vasilis12345

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vasilis12345
Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 408 μηνύματα.

O vasilis12345 έγραψε στις 16:32, 28-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97
επειδη νομους και εμεις διαβαζουμε
και επειδη οταν μας κρατουσαν παραπανω στο σχολασμα, πηγα τον νομο σχολειο (αστικο κωδικα νομιζω), να! τον εχει γραμμενο τον νομο ο αλλος

απλα συμπεριφερεσαι λογικα και δικαια

τι σε νιαζει ο νομος, μηπως θα του κανεις αγωγη ή καταγγελια? γιατι αν οχι, ουτε που τον ενδιαφερει
Παράθεση

johnietraf (γιαννης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη johnietraf
Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε στις 18:17, 28-03-13:

ναι αν εκανε καποιος βλακεια συνηθως παιρνει απουσια αλλα αν θελει να δει το μαθημα Ο ΜΑΘΗΤΗΣ μπορει να κατσει αν ειναι σημαντικο αν δεν ειναι ευγενικα βγαινει εξω τπτ το σπουδαιο
Παράθεση

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikoTexXx
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,445 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 18:26, 28-03-13:

Υποτιθεται την απουσια την παιρνεις, για να βγεις εξω, ετσι ωστε να μην ενοχλεις τους αλλους που θελουν να κανουν μαθημα. Αυτο ειναι το κυριο κονσεπτ της απουσιας.
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας (ΑΕΙ/Κομοτηνή) . Έχει γράψει 3,585 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 18:45, 28-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από NikoTexXx
Υποτιθεται την απουσια την παιρνεις, για να βγεις εξω, ετσι ωστε να μην ενοχλεις τους αλλους που θελουν να κανουν μαθημα. Αυτο ειναι το κυριο κονσεπτ της απουσιας.
Υπάρχει και η περίπτωση να αργήσεις να μπεις στο μάθημα, να σε βάλει μέσα αλλά να έχεις πάρε απουσία
Παράθεση

metspanos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη metspanos
Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 782 μηνύματα.

O metspanos έγραψε στις 19:05, 28-03-13:

η μονοωρη απουσια ή ωριαια αποβολη δινεται στο μαθητη για τη συμπεριφορα του μεσα στην ταξη. Ο μαθητης κανονικα βγαινει εξω, πηγαινει στο διευθυντη του σχολειου κι εκεινος αν θελει τον απασχολει, ωστε να μη γυριζει εξω ή το χειροτερο βγει εκτος χωρου σχολειου και παθει τιποτα. Ερχεται επειτα κι ο καθηγητης, οταν τελειωσει το μαθημα του και γραφει την ωριαια αποβολη στο ποινολογιο του σχολειου και το λογο σποβολης του μαθητη κι αν θελει ο διευθντης, εφοσον κρινει σωστο, τιμωρει κι αυτος το μαθητη με ημερησια ποβολη. Οι καθηγητες ομως επειδη φοβουνται μη φυγει ο μαθητης οταν παρει την απουσια και παθει τιποτα αλλα κι επειδη μπορει να θελει ο μαθητης να βγει εξω για να χασει το μαθημα, τον αναγκαζουν να μεινει μεσα στην ταξη και να επωμιστει ομως την μονοωρη απουσια. Αν θελει ο γονιος μπορει να πατησει πανω στους νομους (μιας και εγινε λογος για νομους παραπανω) και να το παει δικαστικα το θεμα κι αν οι μονοωρες αποβολες δεν γραφονταν στο ποινολογιο, να σβηστουν στο τελος της χρονια και να μη τις επωμιστει ο μαθητης
Παράθεση

Unforgiven21

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Unforgiven21
Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

O Unforgiven21 έγραψε στις 12:38, 14-05-13:

καλημερα παιδια, λοιπον σημερα εκανα κοπανα και μαλλον πηρα απουσιες ειχα 49 αδικαιολογητες και πηρα αλλες 7, θα κοπω δηλαδη;;;τι γινεται;;;
Παράθεση

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη unπαικτable
Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 455 μηνύματα.

O unπαικτable έγραψε στις 17:08, 16-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Unforgiven21
καλησπερα παιδια, λοιπον σημερα εκανα κοπανα και μαλλον πηρα απουσιες ειχα 49 αδικαιολογητες και πηρα αλλες 7, θα κοπω δηλαδη;;;τι γινεται;;;
Αμα εισαι γυμνασιο το οριο αδεκαιολογητων ειναι 64 οποτε δν κοβεσαι.

Αμα εισαι λυκειο τοτε εχεις προβλημα γιατι κοβεσαι. Παρολαυτα επειδη δν εχεις πολλες παραπανω και αμα εχεις και κανεναν πιο παλιο καθηγητη υπευθυνο θα στις σβησει λογικα(τουλαχιστον σε εμας ετσι γινεται και σε σχολειο φιλων που ξερω). Επισης επειδη σημερα ηταν τελευταια μερα υπαρχει και το ενδεχομενο να εχουν κλεισει τα απουσιολογια(σε εμας κλεισαν χθες ας πουμε) οποτε δν γραφτηκαν καν!
Παράθεση

Unforgiven21

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

O Unforgiven21 έγραψε στις 18:01, 16-05-13:

εγω τις απουσιες τις πηρα προχθες...λετε να κοπω;;;....
Παράθεση

theodwra.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη theodwra.
H theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H theodwra. έγραψε στις 18:06, 16-05-13:

εγω τις απουσιες τις πηρα προχθες...λετε να κοπω;;;....
Δεν φανταζομαι...τελευταια βδομαδα θα ηταν ηλιθιος κανεις να σε κοψει!!
Παράθεση

Unforgiven21

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Unforgiven21 έγραψε στις 18:18, 16-05-13:

το ελπιζω...:/...
Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη ~Lös~
H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε στις 17:56, 17-05-13:

παιδια εγω ειχα 46 αδικαιολογητες και προχθες πηρα αλλες 7 λεττε να μεινω;;ειμαι β λυκειου
δικαιολογησεεεε

Επισήμανση: Τα μηνύματα 50-51 μεταφέρθηκαν απο το νήμα "[Β' Λυκείου] Πώς περνάς την τάξη;"
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JKaradakov : 06-06-13 στις 18:56. Αιτία: Επισήμανση
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Απουσίες Γ' Λυκείου - Από trilo
      Το θέμα έχει λάβει 410 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-10-14 στις 17:50.
    • Απουσίες Γιορτών - Από joan_0637
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-11-08 στις 08:28.
    • Απουσίες - Από Iraklis7
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-10-08 στις 21:41.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους