Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,040 εγγεγραμμένα μέλη και 2,853,634 μηνύματα σε 82,316 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 591 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Χειροτεχνία

manelaki (Εμμανουέλα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη manelaki
H Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Εργοθεραπείας ΤΕΙ Αθήνας . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H manelaki έγραψε στις 16:22, 19-10-08:

Παιδια εγω ασχολουμαι λιγο με χειροτεχνιες....!μ'αρεσουν παρα πολυ και ανυπομονω να τελειωσει η φετινη χρονια ωστε να'χω απλετο χρονο να δημιουργω!!!!
Οσοι λοιπον ασχολειστε ή σας αρεσει ελατε να μιλησουμε,να ανταλλαξουμε ιδεες κ αποψεις ... και γιατι οχι να πραθεσουμε και καποιες απο τις δημιουργιες μας!!!

εδω ειναι δυο διακοσμητικα μπουκαλια και απο κατω μια κουπα με τη λεγομενη "τεχνικη χαρτοπετσετας"....θα βαλω και αλλα να δειτε με το καιρο αν ενδιαφερει καποιον μπορει να ρωτησει ο,τι θελει!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Wolly (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Wolly
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.

O Wolly έγραψε στις 02:36, 20-10-08:

Εγώ είχα φτιάξει στο γυμνάσιο στο μάθημα της τεχνολογίας(νομίζω),ένα πολεμικό αεροσκάφος από πυλό! Αλλά δεν είναι είμαι και κανένας επαγγελματίας σε αυτά!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sofo (Mitsaras)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Sofo
Ο Mitsaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O Sofo έγραψε στις 02:57, 20-10-08:

Εγώ έχω φτιάξει καλούπι για χειροβομβίδα!!!
Σε ποτήρι από σφηνάκι. Το γεμίζεις μπαρούτι, το καπακώνεις με πηλό, περνάς και το φυτίλι και έτοιμη μία μινι βόμβα!!!

Υ.Γ. δεν είμαι τρομοκράτης
στην οργάνωση Ε.Δ.Ε. ανήκω

Παράθεση

Wolly (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Wolly
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.

O Wolly έγραψε στις 03:09, 20-10-08:

Ζήτω η Σαμιώτικη οργάνωση Ε.Δ.Ε. Και εγώ υψηλόβαθμο μέλος της, όπως και ο Σόφο!

Παράθεση

Stef

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Stef
H Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 222 μηνύματα.

H Stef έγραψε στις 11:10, 20-10-08:

Εγώ μικρή έβλεπα κάθε μέρα το Art Attack !!! Τέλειο , πολλές χειροτεχνίες ! Αν ψάξεις και online μπορείς να βρείς και πολλά πράγματα . Μια φορά είχα βρεί ένα site που έλεγε πως να κάνεις το τζάκι σου να έχει λευκή φλόγα!!

http://www.hitentertainment.com/arta...rtattacks.html

Στο δημοτικό είχαμε φτιάξει κηροπήγια απο αλέυρι , αλάτι και νερό ! Είχαμε κάνει χριστουγεννιάτικες συνθέσεις απο ξύλα και κουκουνάργια και βελόνες απο πεύκα .. Ωραία όλα αυτά αλλά απο τότε δεν έχω βρει χρόνο να ασχοληθώ!

Παράθεση

SCULLY

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη SCULLY
H SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 1,029 μηνύματα.

H SCULLY έγραψε στις 15:02, 20-10-08:

ε καλα ποιος δεν εβλεπε art attack ???

Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Crookshanks
Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3,056 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε στις 20:04, 20-10-08:

Hm... Παλαιότερα ήμουν εθισμένος με τη χειροτεχνία... σοβαρά μιλάω... Και κυρίως με τις κάρτες... Κάθε Χριστούγεννα, έφτιαχνα κάρτες και τις στερέωνα στα παράθυρα... Μετά φυσικά τις στέλναμε. Επίσης, έπαιρνα διάφορα φυτά (όπως γκι, βελανίδια και αυτά τα φυτά με τα μυτερά φύλλα και τους κόκκινους καρπούς) και έφτιαχνα διάφορες συνθέσεις... Έφτιαχνα επίσης μολυβοθήκες, παλιά είχα πολύ περισσότερες μολυβοθήκες από ό,τι χρειαζόταν για να βάλω τα μολύβια μου... Έφτιαχνα και κολάζ, και τα έβαζα μέσα σε κάδρα από μακαρόνια (αυτό το είχα δει από το art attack). Α, έχω φτιάξει και μια αφίσα, τίποτα έτοιμο, κατά του καπνίσματος, και την έχω στο δωμάτιό μου, φάτσα μόλις μπει κάποιος μέσα. Α, ζωγράφιζα και πέτρες.

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,239 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 20:25, 20-10-08:

Εγω μεχρι τα 13 μου εκανα διαφορες κατασκευες με πηλο (μολυβοθηκες, τασακια, βαζα, κηροπηγια κλπ). Καποιες που ηταν λιγο καλυτερες τις εχω κρατησει ακομα...
Αρχική Δημοσίευση από Crookshanks
Α, ζωγράφιζα και πέτρες.
Ναι ρε συ, κι εγω το ειχα κανει αυτο μια χρονια! Το καλοκαιρι του 2004 ειχαμε παει Λευκαδα και ειχα βρει κατι πετρες καταλευκες τις οποιες... περιποιηθηκα καταλληλως! Με τεμπερα νομιζω τις ειχα ζωγραφισει...

Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3,056 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε στις 20:45, 20-10-08:

Ναι, με τέμπερα τις ζωγράφισα κι εγώ. Αν και βγαίνουν λίγο θολές...

Παράθεση

SCULLY

Μαθητής Β' λυκείου

H SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 1,029 μηνύματα.

H SCULLY έγραψε στις 22:07, 20-10-08:

και γω εβαφα πετρες και μπουκαλια,μια φορα κι ενα καιρο..μια μερα,θυμαμαι,ειχα δοκιμασει να κανω κατι με χαρτοπετσετες και πηλο που ειχα δει στο αρτ ατακ (δε θυμαμαι τι ακριβως ηταν) και κατεληξα με κολλημενα χαρτια στα χερια μου οποτε και αποφασισα οτι η χειροτεχνια δεν μου παει καθολου..:xixi:

Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

O Crookshanks έγραψε στις 22:25, 20-10-08:

Α, το θυμάμαι αυτό! Δεν ήταν με χαρτοπετσέτες, ήταν με εφημερίδες! Τις βουτούσες σε μίγμα κόλλας-νερού και έφτιαχνες, πιέχοντάς τες π.χ. σε ένα πήλινο μπολάκι, ένα άλλο, χάρτινο μπολ!

Τώρα άμα μου πεις για μπουκάλια, άστα... Όταν ήμουν μικρός, μου λένε οι γονείς μου, είχα μανία να ξεβιδώνω τα μπουκάλια και να λέω "ανοιχτό", να τα βιδώνω και να λέω "κλειστό"...

Παράθεση

SCULLY

Μαθητής Β' λυκείου

H SCULLY έγραψε στις 23:13, 20-10-08:

Α, το θυμάμαι αυτό! Δεν ήταν με χαρτοπετσέτες, ήταν με εφημερίδες! Τις βουτούσες σε μίγμα κόλλας-νερού και έφτιαχνες, πιέχοντάς τες π.χ. σε ένα πήλινο μπολάκι, ένα άλλο, χάρτινο μπολ!
α να μπραβο !! καλα μιλαμε παταγωδης αποτυχια η δικη μου αποπειρα
και δεν υπαρχει τιποτα πιο σπαστικο απο το να θελεις τοσο πολυ να ασχοληθεις με κατι (πχ εγω με τη χειροτεχνια) και να εισαι τοσο απελπιστικα αχρηστος...

Τώρα άμα μου πεις για μπουκάλια, άστα... Όταν ήμουν μικρός, μου λένε οι γονείς μου, είχα μανία να ξεβιδώνω τα μπουκάλια και να λέω "ανοιχτό", να τα βιδώνω και να λέω "κλειστό"...
ελεος

Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

O Crookshanks έγραψε στις 14:16, 21-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από SCULLY
α να μπραβο !! καλα μιλαμε παταγωδης αποτυχια η δικη μου αποπειρα
και δεν υπαρχει τιποτα πιο σπαστικο απο το να θελεις τοσο πολυ να ασχοληθεις με κατι (πχ εγω με τη χειροτεχνια) και να εισαι τοσο απελπιστικα αχρηστος...
Practice makes perfect.

ελεος
Να μη σου πω και το άλλο... Μερικές φορές, όταν έφερνε ο πατέρας μου μανταρίνια, τα έπαιρνα από τη σακούλα και τα σκόρπιζα σε όλο το σπίτι... Στους καναπέδες, στα τραπέζια... Και μετά τα μετρούσα. Έπειτα έπαιρνα μερικά (όσα προλάβαινα πριν να με εμποδίσει η μητέρα μου) και έχωνα το δάχτυλό μου μέσα. Τσουπ! Και πεταγόταν οι χυμοί, και γινόταν χάλια το σπίτι...

Παράθεση

SCULLY

Μαθητής Β' λυκείου

H SCULLY έγραψε στις 14:19, 21-10-08:

χμ,το τελευταιο μπορει να θεωρηθει μια μορφη χειροτεχνιας

Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

O Crookshanks έγραψε στις 14:38, 21-10-08:

Το art attack είχε μια "μορφή χειροτεχνίας" στην οποία αυτός που παρουσίαζε την εκπομπή, έπαιρνε μπαλόνια με μπογιά και τα έριχνε σε ένα πανί. Κάτι παρόμοιο έκανα κι εγώ...

Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη !Βάλια!
H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,104 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε στις 14:42, 21-10-08:

Και εγώ ασχολούμαιΒασικά μου αρέσει να φτιάχνω πράγματα από χαρτόνι κυρίως, το πάσχα τα χριστούγενννα και τις απόκριες(παλιότερα δεν έβρισκες άδειο τοίχο στο δωμάτιό μου)

Παράθεση

SCULLY

Μαθητής Β' λυκείου

H SCULLY έγραψε στις 19:51, 21-10-08:

τα χριστουγεννα(μιας και τοτε μας πιανει ο οιστρος) μπορειτε να παρετε μπαλες απο φελιζολ και να κολλησετε πανω τους αστερακια και τετοια ή να τις βαψετε και να τις βαλετε στο δεντρο σας...κατι τετοιο καναμε ενα φεγγαρι στο σχολειο μας (και δυστυχως εβαλα και γω το χερι μου)

ααα και μιας που αναφερθηκε το αρτ ατακ νομιζω οτι ξεχασαμε την πιο σημαντικη λεπτομερεια του...το "κεφαλι" αν θυμαστε που εκανε ενα σχολιο πανω στην εκαστοτε χειροτεχνια...μεγαλες στιγμες.

Παράθεση

Rock_Sugar (Μαριάννα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rock_Sugar
H Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Πειραιά και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 171 μηνύματα.

H Rock_Sugar έγραψε στις 02:22, 22-10-08:

Δεν ήξερα οτι ήταν τόσο διάσημη η εκπομπή αυτή!
Έχω κάνει κ εγώ αυτό με τα μακαρόνια κ τα κάδρα, είχα φτιάξει μια χρυσή γροθιά απο μείγμα χαρτιού και κόλλας, φτιάχνω κάρτες για τους φίλους μου, βάφω κεριά και -αν πιάνεται- φτιάχνω βραχιολάκια κλπ

Παράθεση

manelaki (Εμμανουέλα)

Φοιτητής

H Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Εργοθεραπείας ΤΕΙ Αθήνας . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H manelaki έγραψε στις 22:04, 22-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από SCULLY
τα χριστουγεννα(μιας και τοτε μας πιανει ο οιστρος) μπορειτε να παρετε μπαλες απο φελιζολ και να κολλησετε πανω τους αστερακια και τετοια ή να τις βαψετε και να τις βαλετε στο δεντρο σας...κατι τετοιο καναμε ενα φεγγαρι στο σχολειο μας (και δυστυχως εβαλα και γω το χερι μου)

ααα και μιας που αναφερθηκε το αρτ ατακ νομιζω οτι ξεχασαμε την πιο σημαντικη λεπτομερεια του...το "κεφαλι" αν θυμαστε που εκανε ενα σχολιο πανω στην εκαστοτε χειροτεχνια...μεγαλες στιγμες.
Καλη μου!μην απογοητευεσαι.....λοιπον αν ασχοληθεις με τη τεχνικη της χαρτοπετσετας θα νιωσεις πραγματικα αξια!!!χεχε....αμα θες σου δινω οδηγιες...ειναι πανευκολο κ το αποτελεσμα εκπληκτικο!!!μπορει να γινει σε οποιαδηποτε επιφανεια!!!

αρτ αττακ!!!!εννοειται!!!!κ το αγαπημενο κομματι στο τελος...εκει που εφτιαχνε διαφορα στο εδαφος κ ειχες αγωνια να δεις τι θα βγει!!!σουπερ!

βαλτε βρε παιδια και καμια απο τις δημιουργιες σας να δουμε!!!!!!!

Παράθεση

antara

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη antara
H antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H antara έγραψε στις 22:30, 22-10-08:

Έχω ερώτηση!
Με την τεχνική χαρτοπετσέτας μπορώ να διακοσμήσω χοντρά κεριά?
Εννοείται ότι μετά θα τα ανάψω όμως...

Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη ~Λένα~
H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,167 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε στις 12:30, 27-10-08:

η θεια μου δουλευει σε ενα εργαστηριο που φτιαχνει διαφορα τετοια και οταν ειχα παει ειχα κατασκευασει 2 μολυβοθηκες...ακομα τις εχω πανω στο γραφειο μου

Παράθεση

karxarini (Κλαιρη)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη karxarini
H Κλαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H karxarini έγραψε στις 19:29, 27-10-08:

Δεν ξέρω αν πιάνει σαν χειροτεχνία,αλλά φτιάχνω κοσμήματα-σκουλαρίκια,βραχιολάκια,κολιεδάκια,καρφίτσες. Με όλα τα υπόλοπιπα δεν τα πάω καλά.
Μόνο με τον πηλό έχω καλή σχέση αν και το μόνο που έχω κρατήσει από πηλό,είναι οι ρούνοι μου...

Παράθεση

Hey Joy

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Hey Joy
H Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 283 μηνύματα.

H Hey Joy έγραψε στις 22:54, 27-10-08:

manelaki, πολύ όμορφα!

Αρχική Δημοσίευση από Stef
Εγώ μικρή έβλεπα κάθε μέρα το Art Attack !!! Τέλειο , πολλές χειροτεχνίες ! Αν ψάξεις και online μπορείς να βρείς και πολλά πράγματα . Μια φορά είχα βρεί ένα site που έλεγε πως να κάνεις το τζάκι σου να έχει λευκή φλόγα!!

http://www.hitentertainment.com/arta...rtattacks.html

Στο δημοτικό είχαμε φτιάξει κηροπήγια απο αλέυρι , αλάτι και νερό ! Είχαμε κάνει χριστουγεννιάτικες συνθέσεις απο ξύλα και κουκουνάργια και βελόνες απο πεύκα .. Ωραία όλα αυτά αλλά απο τότε δεν έχω βρει χρόνο να ασχοληθώ!

Ε, όχι ρε.. Το Art Attack!!!!!!!!!! Τι μου θύμησες τώρα!!!

[Τώρα κατάλαβα... Art Attack, όταν το έβλεπα μικρή δεν καταλάβαινα τι εννοούσε, αρτατάκ το εκλάμβανα! Χαχαχαχ, γαμάτο!]

Είχα φτιάξει έναν σκουπιδοντενεκέ απο κουτί που είχα δει τότε στην εκπομπή! Όταν το είχα κάνει είχα ενθουσιαστεί γιατί δεν περίμενα να βγει καλό! Πω, πω... Πρώτη-Δευτέρα Δημοτικού και πιο πριν;! Και πάντα ζήλευα αυτή την κόλλα που είχε ο τύπος!

Θυμάστε και εκείνα τα απίστευτα που έφτιαχνε και τα έδειχνε μετά από ψηλά;;

Παράθεση

~kynthia (Κύνθια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ~kynthia
H Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H ~kynthia goodbye, Nerya. έγραψε στις 03:18, 28-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από manelaki
Παιδια εγω ασχολουμαι λιγο με χειροτεχνιες....!μ'αρεσουν παρα πολυ και ανυπομονω να τελειωσει η φετινη χρονια ωστε να'χω απλετο χρονο να δημιουργω!!!!
Οσοι λοιπον ασχολειστε ή σας αρεσει ελατε να μιλησουμε,να ανταλλαξουμε ιδεες κ αποψεις ... και γιατι οχι να πραθεσουμε και καποιες απο τις δημιουργιες μας!!!

εδω ειναι δυο διακοσμητικα μπουκαλια και απο κατω μια κουπα με τη λεγομενη "τεχνικη χαρτοπετσετας"....θα βαλω και αλλα να δειτε με το καιρο αν ενδιαφερει καποιον μπορει να ρωτησει ο,τι θελει!
Ωραίες ιδέες manelaki ^^

Παράθεση

neni

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη neni
H neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H neni έγραψε στις 09:21, 28-10-08:

Κι εμένα μου αρέσουν οι χειροτεχνίες. Κατά καιρούς με πιάνει τρέλα και φτιάχνω συνέχεια πράγματα, μετά το βαριέμαι, μετά ξανααρχίζω....

manelaki, πολύ ωραίο το μπουκαλι με τα λουλουδάκια. Δε φαίνονται πολύ καλά στη φωτογραφία, όμως.

Παράθεση

antara

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη antara
H antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H antara έγραψε στις 10:30, 28-10-08:

Οι πίνακες είναι με λάδι...
Είναι οι πρώτοι μου...

Παράθεση

~kynthia (Κύνθια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ~kynthia
H Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H ~kynthia goodbye, Nerya. έγραψε στις 23:01, 28-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από antara

Είναι οι πρώτοι μου...
Πολύ όμορφοι ^^
Συνέχισε! :no1:

Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη X-FILER
H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,613 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 13:18, 01-11-08:

αααα κι εγω ειμαι πωρωμένη!!!κερια,πετρες,κολιες,βραχιολια....αλλα κυριως μπλουζες!!!!μπορω να παρω μια απλη λευκη μπλουζα και να την κανω ολοκαινουρια!!!!!λατρευω να κανω μεταποιησεις η μανα μου μου εχιε δωσει μια μπλουζα της με λεκεδες που δε βγαινουν να της την φτιαξω.το χω μεσα μου (ψώνιοοοοοοοο)

Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,613 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 11:51, 23-11-08:

Αυτα ειναι μερικα απο αυτα που εκανα προσφατα.το ξερω,δνε ειναι τιποτα,απλα ηθελα να τα ανεβασω

το βραχιολακι το εκανα για την 4χρονη αδερφη μιας κοπελας στην αμερικη

και τη μπλουζα την εκανα για την κοπελα.οκ,αυτο δεν ειναι τπτ,ο καθενας μπορει να το κανει.

αλλα κατι για το οποιο ειναι very proud of,ειναι ο πινακας που εκανα τον οκτωβρη του 97,οταν ημουν στο νηπιαγωγειο

Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη qwertyuiop
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,522 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 18:36, 29-11-08:

ποτέ και τίποτε, είμαι εντελώς άχρηστος σε χειροτεχνίες-ζωγραφικές, το παραδέχομαι :p

Παράθεση

fabulous (Mαρία.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη fabulous
H Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 525 μηνύματα.

H fabulous έγραψε στις 17:03, 22-12-08:

Εγώ πάντα είχα τρομερό ταλέντο σ' αυτά.
Η μητέρα μου δουλεύει σε νηπιαγωγείο και πάντα μου άρεσε να τις παίρνω τα υλικά και να αυτοσχεδιάζω.
Και τι δεν έφτιαχνα... Νεραϊδες, γοργόνες, πιατάκια με πηλο, ζωγράφιζα πέτρες...
Είχα κι ένα βιβλίο που το είχα φτιάξει εγώ, το είχα ντύσει με άσπρο τσαλακωμένο χαρτί, γυαλιστερά αστεράκια... Το τι υπάρχει εκεί μέσα, δεν περιγράφεται με λόγια.
Καλύτερα να μην το ανοίξει κανείς ποτέ, απο την πέμπτη δημοτικού το φυλάω

Παράθεση

manelaki (Εμμανουέλα)

Φοιτητής

H manelaki έγραψε στις 17:07, 27-12-08:

Το πρωτο ειναι ενα κουτακι που μπορειτε να φτιαξετε ολοι διοτι ειναι πανευκολο,με οτι χαρτονι θελετε εσεις...
Η δευτυερη κουπα που εχς φτιαξει με χαρτοπετσετα και τελος μια καρτα (40 κομματια τετοιες εφτιαξα με τη μαμα μου)...αυτα....να βαζετε και φωτογραφιες παιδια!

Παράθεση

neni

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη neni
H neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H neni έγραψε στις 10:38, 28-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από X-FILER
Αυτα ειναι μερικα απο αυτα που εκανα προσφατα.το ξερω,δνε ειναι τιποτα,απλα ηθελα να τα ανεβασω

το βραχιολακι το εκανα για την 4χρονη αδερφη μιας κοπελας στην αμερικη

Πολύ όμορφο!:no1:

Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 21:14, 04-01-09:

thnx

στο πρωτο που εφτιαξα ελειπε μια χαντρα και εμοιαζε με κομπολοϊ

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,300 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 19:58, 05-01-09:

Εγω εβλεπα το αρτ ατακ μικρη αλλα δεν ειχα καταλαβει τι ηταν αυτο το μιγμα κολλας και νομιζα ηταν σκετο νερο... ειχα προσπαθησει να κανω χειροτεχνιες αλλα ffs το νερο ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ. Οσο και να το προσπαθησετε, σας το εγγυομαι.

Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Shadowfax
Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,044 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 20:06, 05-01-09:

Kι εγώ μια από τα ίδια με τον qwerty.

Καταπιάνομαι όμως τρομερά με origami. Απλά.

Post #5: http://ischool.e-steki.gr/showthread...hlight=origami

Παράθεση

!sunny! (Μελίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη !sunny!
H Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.

H !sunny! έγραψε στις 14:45, 06-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από qwertyuiop2
ποτέ και τίποτε, είμαι εντελώς άχρηστος σε χειροτεχνίες-ζωγραφικές, το παραδέχομαι :p
κι εγώ μια από τα ίδια! Ποτέ δεν ασχολήθηκα σοβαρά!

Παράθεση

Rania.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rania.
H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών Αθήνας . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε στις 15:08, 06-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Εγω εβλεπα το αρτ ατακ μικρη αλλα δεν ειχα καταλαβει τι ηταν αυτο το μιγμα κολλας και νομιζα ηταν σκετο νερο... ειχα προσπαθησει να κανω χειροτεχνιες αλλα ffs το νερο ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ. Οσο και να το προσπαθησετε, σας το εγγυομαι.
ΑΡΤ ΑΤΑΚ! Τι ειπες τωρα. Νιλ Μπουκαναν θεος.
Μικρη προσπαθουσα να κανω εκεινη την καρτα που ειχε δειξει, που την ανοιγεις και βγαινει μια γλωσσα και κανει και το πρρρ. Αλλα ποτε δεν τα καταφερα.

Παράθεση

g@ngster95 (m)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη g@ngster95
Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 322 μηνύματα.

O g@ngster95 / έγραψε στις 01:39, 30-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από antara

Είναι οι πρώτοι μου...
και εγω ζωγραφιζω!!! πολυ ωραιοι οι πινακες σου!:no1:
καλη μας ζωγραφικη!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

eleana33

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη eleana33
H eleana33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H eleana33 Ηζωή έχει ανηφόρα,αλλάηθέαδενσυγκρίνεται έγραψε στις 01:45, 30-08-09:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

elena___*

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη elena___*
H elena___* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H elena___* έγραψε στις 11:03, 31-08-09:

αφου οπως ειδα εχεις τα ιδια περιπου γουστα με εμενα θα σου προτεινα την ζωγραφικη σε πετρες μιας και ειδα οτι με το γυαλι τα πας μια χαρα... υπαρχουν ειδικα χρωματα για ζωγραφικη πανω σε πετρα και ειναι πραγματικα πολυ ενδιαφερον αν εχεις υπομονη...

Παράθεση

manelaki (Εμμανουέλα)

Φοιτητής

H manelaki έγραψε στις 01:20, 09-02-10:

Παιδια τωρα ειδα οτι το θεμα μου ειχε επιτυχια καπως...θα ανεβασω και καποια ακομη που εχω φτιαξει... ολες οι δημιουργιες σας ειναι τελειες!!! και ειδικα οι πινακες που ειδα τρομεροι!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

GABRIELLA

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη GABRIELLA
H GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.

H GABRIELLA έγραψε στις 14:42, 09-02-10:

πώς γινεται η τεχνική της χαρτοπετσέτας;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

manelaki (Εμμανουέλα)

Φοιτητής

H manelaki έγραψε στις 22:07, 23-03-10:

κι αλλες δημιουργιες! τις λαμπαδιτσες μαλιστα τις πουλαω... οπως και τις κορνιζες (ροζ και μπλε)
για οτι αποριες εχετε ή οτιδηποτε στειλτε μου μηνυμα.
οσο για τη τεχνικη της χαρτοπετσετας ριξτε μια ματια εδω http://www.hobby.gr/forum/showthread...=5010&page=536

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  100_40021.jpg
Εμφανίσεις:  61
Μέγεθος:  167,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  100_3988.jpg
Εμφανίσεις:  49
Μέγεθος:  729,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  100_3097.jpg
Εμφανίσεις:  61
Μέγεθος:  718,9 KB  

Όνομα:  diafora 2010 102.jpg
Μέγεθος:  1,16 MB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  100_3990.jpg
Μέγεθος:  1,27 MB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00021.JPG
Εμφανίσεις:  43
Μέγεθος:  1,34 MB  

Όνομα:  Εικόνα 014.jpg
Εμφανίσεις:  38
Μέγεθος:  574,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα 013.jpg
Εμφανίσεις:  45
Μέγεθος:  498,6 KB  
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εύα

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Εύα
H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H Εύα έγραψε στις 22:29, 23-03-10:

κι αλλες δημιουργιες! τις λαμπαδιτσες μαλιστα τις πουλαω... οπως και τις κορνιζες (ροζ και μπλε)
οσο για τη τεχνικη της χαρτοπετσετας ριξτε μια ματια εδω http://www.hobby.gr/forum/showthread...=5010&page=536
Για να φτιάξουμε τους διακόπτες που δείχνει στο λινκ χρησιμοποιούμε την τεχνική της χαρτοπετσέτας;

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 5,442 μηνύματα.

H prinCess. bO.om. έγραψε στις 22:32, 23-03-10:

Ειναι ολα υπεροχα ρε συ. Μπραβο. Ειδικα η πρωτη λαμπαδα ειναι ΦΟΒΕΡΗ.

Παράθεση

manelaki (Εμμανουέλα)

Φοιτητής

H manelaki έγραψε στις 01:18, 24-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Εύα
Για να φτιάξουμε τους διακόπτες που δείχνει στο λινκ χρησιμοποιούμε την τεχνική της χαρτοπετσέτας;
ναι...βεβαια δεν τα εχω δοκιμασει ολα αυτα.μπορεις ομως να γραφτεις και να ρωτας ο,τι θες.δεν ειναι συσκολο ομως.τι να το κανεις σε μια οποιαδηποτε πλαστικη επιφανεια τι πανω στο διακοπτη...απλα θα ζητησεις απο καποιον να βγαλει το διακοπτη προσεκτικα θα το ετοιμασεις καταλληλα κ μετα επανατοποθετηση..

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Ειναι ολα υπεροχα ρε συ. Μπραβο. Ειδικα η πρωτη λαμπαδα ειναι ΦΟΒΕΡΗ.
ναι κ εγω νομιζω ειναι το καλυτερο μου εργο! εγινε και με τη βοηθεια μιας φιλης και ειμαστε πολυ περηφανες.κι απο κοντα η λαμπαδιτσα δεν εχει ατελειες παρ'ολο που ειναι χειροποιητη...

Παράθεση

manelaki (Εμμανουέλα)

Φοιτητής

H manelaki έγραψε στις 01:15, 25-03-10:

Και μερικες ακομα....Η πρωτη ειναι αντρικη...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους