Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,612 εγγεγραμμένα μέλη και 2,842,978 μηνύματα σε 81,538 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 886 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Μόντελινγκ

Jimmy13 (Jimmy)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Jimmy13
Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθήνας . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O Jimmy13 έγραψε στις 18:09, 07-11-08:

Μετά το ιδιαίτερο θέμα με τη μαγεία που άνοιξα την προηγούμενη φορά (χα χα), σκέφτηκα ακόμα ένα άσχετο (αλλά αμφιλεγόμενο στην Ελλάδα) θέμα.Το (ταρατατζούμ ταρατατζούμ) μόντελινγκ....Κατά ορισμένους ένας λαμπερός χώρος, κατά άλλους βρώμικος......
Ποια η άποψή σας και γιατί? Θα είσασταν εντελώς αρνητικοί σε μια τέτοια πρόταση? Ή πιο απλά πέστε ότι θέλετε........

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

steliosparos (Στελιος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη steliosparos
Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O steliosparos έγραψε στις 18:52, 07-11-08:

δεν μου αρεσει να τα βαζω ολα σε ενα τσουβαλι και να πω οτι ειναι βρωμικος ο χωρος του μοντελινγκ,αλλα κατα καιρους πολλα ακουγονται περι ναρκωτικων και πορνειας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη ~Λένα~
H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,167 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε στις 20:21, 07-11-08:

κοιτα βασικα εμενα δεν θα μου αρεσε να γινω μοντελο..ποτε μικρη δεν θυμαμαι να θελω να γινω κατι τετοιο οπως πολλα κοριτσια.Τα μοντελα ειναι κατι σαν κουκλες που πρεπει να ντυνονται, να βαφονται και να χτενιζονται με οτι ειναι στη μοδα και οτι τους πουν.Δεν εχουν αποψη και βουληση,βεβαια πολλες μπορει και να μην εχουν προβλημα με αυτο αλλα για εμενα ειναι καταπιεση και μονο!Επισης κυκλοφορουν και ναρκωτικες ουσιες στο χωρο κατι που ειναι ανησυχιτικο, για πορνεια δεν εχω ακουσει πολλα παντως σιγουρα κατι θα υπαρχει.Αλλο ενα θεμα ειναι η νευρικη ανορεξια που σχετιζεται με το θεμα.πολλα κοριτσια νομιζουν πως αν αδυνατισουν και γινουν σαν τα μοντελα θα ειναι και πιο ομορφες!Ενταξει και εγω ειμαι αδυνατη αλλα οχι για αυτον τον πρωτοφανη λογο!απλα δεν τρωω πολυ...:no1:αυτα απο μενα...

Παράθεση

STAXTOULA

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη STAXTOULA
H STAXTOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 99 μηνύματα.

H STAXTOULA έγραψε στις 20:58, 07-11-08:

εμενα θα μου αρεσε να ειμαι μοντελο
Το θεωρώ ενα κοσμο μαγεικό ... με όμορφους ανθρωπους μόνο ...
Ακόμα θα μου αρεσε να ειμαι ενα ''δημοσιο'' προσωπο κ να με ξερουν όλοι!
ΑΛΛΑ -> υπαρχει μεγαλη κακια αναμεσα στα μοντελα και ανταγωνισμός... κ τελευταια εχουν καταντησει οι κοπελες (συνηθως) να πηγαίνουν με τους ''ανώτερους'' για να κανουν μια καλη φωτογραφιση/ διαφημηση κτλ για βγάλουν χρήμα :nono:
Όσο αναφορα τη νευρικη ανορεξια.. δν τις αναγκαζει καποιος να μην τρωνε .. απλα πρεπει να εχουν συγκεκριμενο βαρος ... αλλα καποιες το παρατραβανε εχοντας ασχημα αποτελεσματα

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,094 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 21:12, 07-11-08:

Θεωρώ ότι έχω πολλά περισσότερα από το σώμα μου, να δείξω. Αν αυτή τη στιγμή μου έλεγαν αν θέλω να γίνω μοντέλο (με όλα τα επακόλουθα) ή αν θέλω να σπουδάσω κάποια επιστήμη και να ασχοληθώ με αυτήν, σαφέστατα θα διάλεγα το δεύτερο.
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από STAXTOULA
ΑΛΛΑ -> υπαρχει μεγαλη κακια αναμεσα στα μοντελα και ανταγωνισμός... κ τελευταια εχουν καταντησει οι κοπελες (συνηθως) να πηγαίνουν με τους ''ανώτερους'' για να κανουν μια καλη φωτογραφιση/ διαφημηση κτλ για βγάλουν χρήμα :nono:
Όσο αναφορα τη νευρικη ανορεξια.. δν τις αναγκαζει καποιος να μην τρωνε .. απλα πρεπει να εχουν συγκεκριμενο βαρος ... αλλα καποιες το παρατραβανε εχοντας ασχημα αποτελεσματα
Ναι, ο Πρεβελάκης είναι σκέτο κουκλί ας πούμε......Θες και τα λες;
Βασικά το "δημόσιο" παίζει. Δεν θα σε ήξεραν οι άνθρωποι εκτός του χώρου του Μόντελινγκ που έχουν την ιδιότητα να ασχολούνται με σοβαρά θέματα, μην αυταπατάσαι.
Τελευταία μόνο πηγαίνουν με την επιτροπή και τους σπόνσορες; Παλιά δεν πήγαιναν;
Η νευρική ανορεξία είναι ψυχολογικό πρόβλημα, όχι προσωπική επιλογή. Hello!

Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,293 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 21:22, 07-11-08:

Δεν μου αρέσει καθόλου ως επάγγελμα, πιστεύω ότι θα ήταν υποτιμητικό για τη νοημοσύνη μου αν μου έκαναν τέτοια πρόταση. Υπάρχουν πολύ πιο σημαντικά πράγματα στον κόσμο από το να διαφημίζεις ρουχα. Οσο για το "ενας κοσμος με ομορφους ανθρωπους μονο" που λεει η Σταχτουλα, προσωπικα ελάχιστα μοντέλα μου εχουν αρεσει απο γυναικες, οι περισσοτερες ασχημες και αρρωστιαρες μου φαινονται, και απο αντρες ακομα λιγοτεροι, ειναι ολοι τουμπανα απο τους μυς,μπλιαξ.

Παράθεση

STAXTOULA

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη STAXTOULA
H STAXTOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 99 μηνύματα.

H STAXTOULA έγραψε στις 21:25, 07-11-08:

καλα .. μπορει να ειναι καπως υποτιμιτικο .. αλλα απο τη στιγμη που ειναι καποιος πολυ ομορφος εξωτερικα κ δν εχει προβλημα ... γτ να το κρυψει

Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη halvas
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,013 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε στις 21:26, 07-11-08:

Εγώ δε μπορώ να τις (και τους) βλέπω να τις μεταχειρίζονται σαν αντικείμενα. Επίσης αν δε θαυμάσω κάποιον σαν άνθρωπο πάνω απ' όλα, δεν πρόκειται να ασχοληθώ μαζί του. Για αυτό και κανένα μοντέλο δε μου κίνησε το ενδιαφέρον.

Τελικά, όμως, τον άλλον τον κρίνεις, συνειδητά ή υποσυνείδητα, και από τον εσωτερικό κόσμο του. Οπότε τα κριτήρια της ομορφιάς αλλάζουν αμέσως.

Δεν υπάρχει τίποτα πιο υποκειμενικό από την ομορφιά.

Κι όμως αναγκάζονται. Το βάρος που επιβάλλεται να έχει ένα μοντέλο πλέον είναι πολύ κάτω από το φυσιολογικό.

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,094 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 21:27, 07-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Δεν μου αρέσει καθόλου ως επάγγελμα, πιστεύω ότι θα ήταν υποτιμητικό για τη νοημοσύνη μου αν μου έκαναν τέτοια πρόταση. Υπάρχουν πολύ πιο σημαντικά πράγματα στον κόσμο από το να διαφημίζεις ρουχα. Οσο για το "ενας κοσμος με ομορφους ανθρωπους μονο" που λεει η Σταχτουλα, προσωπικα ελάχιστα μοντέλα μου εχουν αρεσει απο γυναικες, οι περισσοτερες ασχημες και αρρωστιαρες μου φαινονται, και απο αντρες ακομα λιγοτεροι, ειναι ολοι τουμπανα απο τους μυς,μπλιαξ.
Ειδικά στους άνδρες πέφτει τόση ντόπα που δεν πέφτει σε 5 ολυμπιακούς μαζί. Οι δε γυναίκες κάνουν συνεχώς επεμβάσεις για να διατηρούνται "φρέσκιες". Άλλωστε ειναι γεγονός οτι άνθρωποι που απασχολήθηκαν αποκλειστικά με το μόντελινγκ στη ζωή τους, πέθαναν μικροί απο προβλήματα υγείας.
καλα .. μπορει να ειναι καπως υποτιμιτικο .. αλλα απο τη στιγμη που ειναι καποιος πολυ ομορφος εξωτερικα κ δν εχει προβλημα ... γτ να το κρυψει
Ένας άνθρωπος χαρακτηρίζεται από εξωτερική εμφάνιση και εσωτερική ποιότητα. Το πρώτο απλώς συγκεντρώνει πάνω σου τα βλέμματα τα πρώτα πέντε λεπτά. Για την υπόλοιπη ζωή σου, καθορίζει τα πάντα το δεύτερο. Αν κάποιος, λοιπόν, προτιμήσει στη ζωή του να ασχοληθεί με το πρώτο, σημαίνει ότι στερείται το δεύτερο. Ποιος μπορεί να μη θυμάται τον πανηλίθιο, παγκόσμιο θεσμό στις συναντήσεις "ομορφιάς", τις διαβόητες ερωτήσεις στις υποψήφιες. Ακόμη και ως απλός παρατηρητής των γεγονότων θεωρώ προφανές το γεγονός οτι τα περισσότερα μοντέλα είναι εντελώς στόκοι.

Παράθεση

Jimmy13 (Jimmy)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Jimmy13
Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθήνας . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O Jimmy13 έγραψε στις 21:57, 07-11-08:

Νομίζω ότι πρέπει να γίνουν κάποιες διευρινίσεις:
Πρώτον όταν έγραψα ασχολία με το μόντελινγκ δεν εννοούσα για πάντα.Άλλωστε είναι ένα εφήμερο επάγγελμα........Ας πούμε να σπούδαζε κάποιος επιστήμη και παράλληλα αν προλάβαινε για να ενισχύσει το εισόδημα του ή για άλλους λόγους να ασχολούταν με μόντελινγκακούγεται καλύτερα φαντάζομαι.
......
Οι άντρες μοντέλα σε καμμιά περίπτωση δεν είναι φουσκωτοί.Αν εξαιρέσουμε τα φιτ μοντελς, οι υπόλοιποι είναι κανονικοί....Αυτό έμεινε με τους φουσκωτούς από τη δεκαετία του 90......
Και οι γυναίκες μοντέλα δεν είναι απαραίτητα ανορεξικές....Τώρα αν έχουν αδύναμο χαρακτήρα και καταλείγουν σε τέτοιες καταστάσεις κάτω από όλη την πίεση..............Είναι άλλο πράγμα.............
Στην Ελλάδα η κατάσταση είναι άσχημη σχετικά με το χώρο......Υπάρχουν ορισμένοι ατζέντηδες που μανατζάρουν τα μοντέλα με "άλλα" κριτήρια και μοντέλα που γελοιοποιούνται και έτσι χαλάνε την εικόνα του χώρου....
Αυτά τα ολίγα για τώρα.........

Παράθεση

Alex$$$ (Αλέξανδρος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Alex$$$
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 5 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Alex$$$ έγραψε στις 19:07, 09-11-08:

καλο ειναι να θες να γινεις αλλα να μν αναγκαστης να σε πηδ***υνε!

Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη ~Λένα~
H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,167 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε στις 15:59, 10-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Alex$$$
καλο ειναι να θες να γινεις αλλα να μν αναγκαστης να σε πηδ***υνε!
μα πως εκφραζεσαι ετσι?

Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eruyomo
Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,477 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε στις 20:41, 10-11-08:

Εγώ ασχολούμαι λίγο με το μόντελινγκ.
http://en.wikipedia.org/wiki/Statistical_model

Παράθεση

piou* (Μαρίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη piou*
H Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 319 μηνύματα.

H piou* bliax έγραψε στις 02:44, 06-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Δεν μου αρέσει καθόλου ως επάγγελμα, πιστεύω ότι θα ήταν υποτιμητικό για τη νοημοσύνη μου αν μου έκαναν τέτοια πρόταση.
Εμένα μου έχουν κάνει αλλά παραμένω πανέξυπνη. Ο αινστάιν των υποψήφιων μοντέλων μπουαχαχα.
Φυσικά δεν δέχτηκα, για άπειρους λόγους.
Όσο για αυτά περι ομορφιάς.. καλά όταν έχεις απο πίσω σου 100 make up artists και κωμμωτές, ναι είσαι θεά/θεός.
Απο κει και πέρα, just consider τι παίζει με σεξ, ναρκωτικά και διατροφικές συνείθειες. Δεν είναι εύκολο ένα μοντέλο που θέλει να φτάσει στην κορυφή να τα αποφύγει αυτά.

Είναι λογικό πολλές κοπέλες, ειδικά μικρές, να ενθουσιάζονται με την ιδέα ότι είναι 'αρκετά όμορφες για να είναι μοντέλα'. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, η ομορφιά είναι προιόν. Ένα καλό σώμα να έχεις και ίσια μύτη και αφήνεις τα υπόλοιπα στον make-up artist.

Είχε τύχει για προτζεκτ μου στο μάθημα του αρτ πέρσυ, να παρεβρεθώ σε φωτογράφηση. ΄Ενα θα πω. Χαίρε φότοσοπ και μέικαπ. Υπήρχαν κοπέλες που χωρίς το μέικ απ ήταν...τέλοσπαντων.
Τα συμπεράσματα δικά σας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

papaki_dada

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη papaki_dada
H papaki_dada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H papaki_dada έγραψε στις 21:47, 21-12-08:

έχοντας υπάρξει μοντέλο μπορώ να πω ότι δεν είναι και κάτι το ιδιαίτερο, αν δεν είσαι ευρέως γνωστή δεν αξίζει να ασχολήθεις. Όσον αφορά το προιγούμενο σχολιασμό η piou εχει δίκιο, τα περισσότερα μοντέλα χωρίς τον στόκο στην μούρη δεν αξίζουν τιποτα. Δεν λέω υπάρχουν και ωραίες κοπέλες και με αυτές που συνεργαζόμουν επι 1 χρονο μπορώ να πω ότι ήταν κουκλάρες, αλλά γενικώς αν δεν υπήρχε κανένα ψηφιακό μέσο "διόρθωσης" όλες θα βγαίναμε χάλια στις φωτογραφήσεις επειδή η ανάλυση είναι πολύ μεγάλη και φαίνονται και οι παραμικρές λεπτομέριες άρα και οι ατασταλίες.
Ακόμα έχουν ακουστεί πολλά για το γεγονός ότι οι κοπέλες κοιμούνται με τους υπεύθυνους, σε αυτό το χώρο... μπορώ να πω επιηκώς ότι αυτά είναι βλακίες... Όι άνθρωποι που βρίσκονται στον χώρο της μόδας, σίγουρα είναι εκεί πολλά χρόνια, και πιστέψτεμαι έχουν μπουχτίσει με όμορφες κοπέλες, όλη μέρα συναναστρέφονται με γυναίκες, έτσι σιγά μην κάτσουν να πληρώσουν κάποια για να τους κάτσει την στιγμή που κοντεύουν και οι ίδιοι να το γυρίσουν...
Κι όμως αναγκάζονται. Το βάρος που επιβάλλεται να έχει ένα μοντέλο πλέον είναι πολύ κάτω από το φυσιολογικό.[/quote]

θα διαφωνήσω μαζί σου επειδή έχει επιβληθεί από νόμοθεσία οι κοπέλες που ασχολούνται με το μόντελινγκ να μην έχουν ποσότητα λίπους κάτω από 13...
και επέισης κανείς δεν μασ αναγκάζει να κάνουμε δίαιτες και όλα τα άλλα που ακούγονται, για να ξέρεις υπάρχουν μοντέλα που μπορούν να χαρακτηριστούν "χοντρά" (το να είσαι 1.80 και 75 κιλά δεν λεσ ότι η κοπέλα είναι αδύνατη) και έχουν κάνει διεθνή καριέρα, για αυτό διαφωνώ κάθετα μαζί σου...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

fabulous (Mαρία.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη fabulous
H Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 525 μηνύματα.

H fabulous έγραψε στις 22:22, 21-12-08:

Αυτά τα θα σε "πηδάνε" είναι απλά αηδίες...
Όσοι έχουν ομορφία, μαγκιά τους που την έχουν και την εκμεταλλέυονται μέσω μοντελινγκ, αλλά πρέπει να προσέχουν γιατί παντού υπάρχει βρωμιά κι είναι λογικό πιστέυω.
Βέβαια υπάχρουν και μοντέλα που δεν τα λες καν "όμορφα".
Είναι αίσχος κι ασχολούνται μ' αυτό μόνο και μόνο επειδή έχουν σχέσεις με τον χώρο. Βέβαια με μακιγιαζ όλα γίνονται, αλλά δεν το βρίσκω αυθεντικό...

Παράθεση

Luis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Luis
Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.

O Luis έγραψε στις 22:39, 21-12-08:

Η εξωτερική ομορφιά είναι κάτι το εφήμερο. Ο χρόνος αφήνει τα σημάδια του σε κάθε άνθρωπος ( ή σχεδόν σε όλους ). Δεν μπορεί κανείς να κάνει, επίσης, εμπόρευμα το σώμα του. Τι να κάνουμε?? Με αυτό τον τρόπο χάνει την αξιοπρέπειά του...

Παράθεση

fabulous (Mαρία.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 525 μηνύματα.

H fabulous έγραψε στις 22:41, 21-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από Luis
Η εξωτερική ομορφιά είναι κάτι το εφήμερο. Ο χρόνος αφήνει τα σημάδια του σε κάθε άνθρωπος ( ή σχεδόν σε όλους ). Δεν μπορεί κανείς να κάνει, επίσης, εμπόρευμα το σώμα του. Τι να κάνουμε?? Με αυτό τον τρόπο χάνει την αξιοπρέπειά του...
Συμφωνώ. Με το μόντελινγκ, κατα κάποιο τρόπο, πουλάς το σώμα σου...

Παράθεση

Mavro Provato

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Mavro Provato
H Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

H Mavro Provato έγραψε στις 22:44, 21-12-08:

...εδώ σε άλλα επαγγέλματα για καριέρα και χρήμα "πουλάνε" σημαντικότερα πράγματα....

Παράθεση

fabulous (Mαρία.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H fabulous έγραψε στις 23:08, 21-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από Mavro Provato
...εδώ σε άλλα επαγγέλματα για καριέρα και χρήμα "πουλάνε" σημαντικότερα πράγματα....
Σαν τι; Υπάρχει κάτι πιο σημαντικό απο τον ίδιο σου τον εαυτό; Θα μου πέιτε η οικογένεια, αλλά αν δεν είσαι εσύ καλά, θα είναι η οικογένεια και γενικότερα, οι άνθρωποι που είναι κομμάτια του εαυτού σου;

Παράθεση

.:aLeX:.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη .:aLeX:.
Ο .:aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 155 μηνύματα.

O .:aLeX:. έγραψε στις 23:17, 21-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από fabulous
Σαν τι; Υπάρχει κάτι πιο σημαντικό απο τον ίδιο σου τον εαυτό; Θα μου πέιτε η οικογένεια, αλλά αν δεν είσαι εσύ καλά, θα είναι η οικογένεια και γενικότερα, οι άνθρωποι που είναι κομμάτια του εαυτού σου;
Υπαρχουν σημαντικοτερα πραγματα και απο το σωμα..

Η ψυχη πχ..

(Βεβαια ειναι αναλογα τις προτεραιοτητες και τα πιστευω του καθε ανθρωπου παντα...)

Παράθεση

G!Ot@K/ (giota)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη G!Ot@K/
H giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H G!Ot@K/ έγραψε στις 00:02, 22-12-08:

τ ν πεις??? η γνωμη μ ειναι αμφιλλεγομενη... μπορει ν μν ελεγα οχι σ μια καλη προταση, αλλα σιγουρα θ τ σκεφτομουν κ 2 κ 3 φορες πρωτα...

Παράθεση

fabulous (Mαρία.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H fabulous έγραψε στις 14:33, 22-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από .:aLeX:.
Υπαρχουν σημαντικοτερα πραγματα και απο το σωμα..

Η ψυχη πχ..

(Βεβαια ειναι αναλογα τις προτεραιοτητες και τα πιστευω του καθε ανθρωπου παντα...)
H ψυχική ακεραιότητα συμβαδίζει με τη σωματική πιστεύω...

Παράθεση

Former

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Former
Ο Former αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Former έγραψε στις 01:20, 04-05-10:

πέρα απο τα αρνητικά κυρίως που διάβασα, θελω να προσθεσω οτι ειμαι σιγουρος πως υπαρχουν και μοντελα που εχουν μια χαρα νοημοσυνη και μπορει να το βλεπουν ως κατι διασκεδαστικό. Στο κατω κατω αμα καποιος ειναι ομορφος και οχι σαν εμενα, δικαιωμα του να το εκμεταλευτει. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι υπαρχουν και ατομα του χωρου που σιγουρα τον εκμεταλευονται προς οφελος τους χωρις να αποτελουν οι ιδιοι αντικειμενο εκμεταλευσης.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Athinoul@91 (Αθηνά)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Athinoul@91
H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιόνιο Ειδίκευση Μετάφρασης ή Διερμηνείας (Κέρκυρα) . Έχει γράψει 622 μηνύματα.

H Athinoul@91 Lost In Translation...:DD έγραψε στις 01:32, 04-05-10:

εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι έχουμε καταντήσει να βλέπουμε ο ένας τον άλλον ως απλό....κρέας, εν ολίγοις ως ένα απλό ζώο που το μόνο που κάνει είναι να εκπληρώνει προσωπικές ανάγκες. σίγουρα η ομορφιά είναι αυτό που σε τραβάει σε κάποιον αλλά δεν είναι το παν!( εδω πάμε σε άλλο θέμα γι' αυτό το σταματάω). εγώ προσωπικά δεν θα δεχόμουν μία τέτοια πρόταση γιατί ο θεωρώ άσκοπο να κάθομαι μπροστά από ένα φακό σαν γλάστρα και να το παίζω και σεξυ. συγγνώμη κιόλας αλλά δεν νομίζω ότι φτιαχτήκαμε απλώς για να φαινόμαστε αλλά για να είμαστε! είναι γνωστό επίσης ότι τα γνωστά μοντέλα και άλλα άγνωστα έχουν περάσει από κάποια στάδια για να φτάσουν εκεί που έφτασαν. πιστεύω πως ένας άνθρωπος με αξιοπρέπεια δεν θα έκανε κάτι τέτοιο γιατί όσο και να μην το παραδεχόμαστε η πορνεία και τα ναρκωτικά ειναι πολυ συχνό φαινόμενο σε αυτό το χώρο. ο καθένας καθορίζε τι θέλει να κάνει και αναλόγως πράττει! σίγουρα δεν ισχύει για όλα τα μοντέλα αυτό αλλά προσωπικά πιστεύω ότι ισχύει. δεν θα σε προβαλλε κανεις έτσι απλά αν δεν είχε όφελος από εσένα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Former

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Former
Ο Former αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Former έγραψε στις 19:07, 12-05-10:

@athinoula17 βλέπεις μονόπλευρα πολυ τα πράγματα. Και εγω στην αποψη σου εχω κλιση αλλα ξερω οτι τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα

Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,035 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 01:37, 15-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Jimmy13
Μετά το ιδιαίτερο θέμα με τη μαγεία που άνοιξα την προηγούμενη φορά (χα χα), σκέφτηκα ακόμα ένα άσχετο (αλλά αμφιλεγόμενο στην Ελλάδα) θέμα.Το (ταρατατζούμ ταρατατζούμ) μόντελινγκ....Κατά ορισμένους ένας λαμπερός χώρος, κατά άλλους βρώμικος......
Ποια η άποψή σας και γιατί? Θα είσασταν εντελώς αρνητικοί σε μια τέτοια πρόταση? Ή πιο απλά πέστε ότι θέλετε........
απεχθανομαι και μονο τι λεξη

με τι σχολεισαι? με το μοντελινγκστον ελευθερο μου χρονο κανω ιππασια και μιλαω κινεζικα,ρωσικα,αιγυπτιακα και σουαχιλι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

astathmitos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη astathmitos
Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 664 μηνύματα.

O astathmitos έγραψε στις 02:38, 15-01-11:

Ο χώρος της μόδας μπορεί να κρύβει κινδύνους αλλά συγχρόνως έχει και μια γοητεία.Αν πετύχεις στον χώρο βγάζεις και αρκετά χρήματα ενώ απολαυμβάνεις και δημοσιότητα με όλα τα οφέλη.Πλέον όμως έχει καταντήσει ουσιαστικά ένας προθάλαμος για να ασχοληθείς αργότερα κάποια άλλα πράγματα όπως με το τραγούδι η το θέατρο και επίσης θεωρώ παρά την επιφανιακή γκλαμουριά που θεωρητικά έχει ο χώρος της μόδας αλλά δεν παύει να είναι υποκουλτούρα ως τέχνη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr. Crowley
Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,961 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 18:20, 15-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Athinoul@91
εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι έχουμε καταντήσει να βλέπουμε ο ένας τον άλλον ως απλό....κρέας, εν ολίγοις ως ένα απλό ζώο που το μόνο που κάνει είναι να εκπληρώνει προσωπικές ανάγκες. σίγουρα η ομορφιά είναι αυτό που σε τραβάει σε κάποιον αλλά δεν είναι το παν!( εδω πάμε σε άλλο θέμα γι' αυτό το σταματάω). εγώ προσωπικά δεν θα δεχόμουν μία τέτοια πρόταση γιατί ο θεωρώ άσκοπο να κάθομαι μπροστά από ένα φακό σαν γλάστρα και να το παίζω και σεξυ. συγγνώμη κιόλας αλλά δεν νομίζω ότι φτιαχτήκαμε απλώς για να φαινόμαστε αλλά για να είμαστε! είναι γνωστό επίσης ότι τα γνωστά μοντέλα και άλλα άγνωστα έχουν περάσει από κάποια στάδια για να φτάσουν εκεί που έφτασαν. πιστεύω πως ένας άνθρωπος με αξιοπρέπεια δεν θα έκανε κάτι τέτοιο γιατί όσο και να μην το παραδεχόμαστε η πορνεία και τα ναρκωτικά ειναι πολυ συχνό φαινόμενο σε αυτό το χώρο. ο καθένας καθορίζε τι θέλει να κάνει και αναλόγως πράττει! σίγουρα δεν ισχύει για όλα τα μοντέλα αυτό αλλά προσωπικά πιστεύω ότι ισχύει. δεν θα σε προβαλλε κανεις έτσι απλά αν δεν είχε όφελος από εσένα...
Εξήγησέ μου,τι διαφορά έχει το να βλέπεις κάποιον ως απλό σώμα,απ'το να τον βλέπεις ως απλό πνεύμα?Από που και ως που ένα μοντέλο προβάλλεται ως αντικείμενο και ως γλάστρα?Ένα αντικείμενο δε διαθέτει ούτε σεξουαλικότητα,ούτε μπορεί να υπογράψει συμβόλαιο με οίκο μόδας για fashion shows.Μια γυναίκα,δεν είναι εξ'ισου σώμα όσο είναι και πνεύμα (νόηση)?Δεν είναι ισοδύναμα,το σώμα μας και το μυαλό μας?Κανείς δεν ενοχλείται εάν επικεντρωθείς στα πνευματικά προσόντα των γυναικών,αν μιλήσεις μόνο για το μυαλό τους.Αν π.χ. αντιμετωπίσεις κάποια μόνο για το χιούμορ της,την υποβαθμίζεις?Γιατί λοιπόν το να προβάλλεις μόνο το σώμα κάποιας είναι degrading?

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 16,947 μηνύματα.

H Gate4 Μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες.. έγραψε στις 22:30, 04-03-11:

Κταβαθως πιστευω οτι ολοι ξερουν τι πρεπει να κανουν τα μοντελα για να μπουν σε αυτο το χωρο..ειναι γεματος "βρομια"..και φυσικα διδασκει στα νεα κοριτσια να κανουν οτιδιποτε για να μπουν σε αυτο το χωρο ακομα και να διακινδηνεψουν την ζωη τους γιατι ξερεται οτι χαρη σε αυτο πολλα κοριτσια και κυριως εφηβες πεθενουν απο νευρικη ανορεξια στη προσπαθεια τους να αποκτισουν τι "τελειες" αναλογιες...
ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,395 μηνύματα.

H Imadlak όλα ήτανε δικά σου από πάντα... έγραψε στις 20:12, 21-11-11:

Γιατι να ειναι απαραιτητα το μοντελινγκ ''βρωμικο'';;;Υπαρχουν περιπτωσεις που μπορει να ειναι,δεν λεω,αλλα καποιες φορες μπορει καποιος να αξιζει και να εχει φτασει ψηλα!!
Επιπλεον,δεν ειναι ολα τα μοντελα ανορεξικα...υπαρχουν και ορισμενα με υγιες,ωραιο σωμα!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ
H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 2,522 μηνύματα.

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 21:48, 21-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
Επιπλεον,δεν ειναι ολα τα μοντελα ανορεξικα...υπαρχουν και ορισμενα με υγιες,ωραιο σωμα!!
Όχι,δεν υπάρχουν.Αν μιλάς για φωτο-μοντέλα ναι.Αλλά αν μιλάς για πασαρέλα,υπάρχουν κάποιες συγκεκριμένες προδιαγραφές, οι οποίες είναι στο όριο της ανορεξίας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους