Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,603 εγγεγραμμένα μέλη και 2,842,858 μηνύματα σε 81,534 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 788 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Νομική Αθήνας, Θεσσαλονίκης ή Κομοτηνής;

92natalia92 (Ναταλία)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη 92natalia92
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νίκαια (Λάρισα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H 92natalia92 έγραψε στις 17:53, 16-05-09:

έχω αποφασίσει οτι θα παώ Νομική...αλλά ενώ ήμουν 100% για Νομική Αθήνας αρχίζω να το ξανασκέφτομαι...
θέλω να μου πείτε αν διαφέρουν τα πανεπιστήμια...αν κάποιο ειναι καλύτερο όσον αφορά τα πανεπιστήμια και μετά τα θετικά των δύο πόλεων.

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής ΤΕΙ Ηπείρου (Πρέβεζα) . Έχει γράψει 5,409 μηνύματα.

O Iliaso Όλα είναι θέμα Marketing... έγραψε στις 18:00, 16-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από natalia92
έχω αποφασίσει οτι θα παώ Νομική...αλλά ενώ ήμουν 100% για Νομική Αθήνας αρχίζω να το ξανασκέφτομαι...
θέλω να μου πείτε αν διαφέρουν τα πανεπιστήμια...αν κάποιο ειναι καλύτερο όσον αφορά τα πανεπιστήμια και μετά τα θετικά των δύο πόλεων.

γράψε πρώτα δες μόρια και μετά αποφασίζεις

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια-Α (Θάλεια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια-Α
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H Θάλεια-Α έγραψε στις 14:03, 18-05-09:

σωστά...πως αποφασίζεις χωρίς να έχεις γράψει πρώτα....
κάτσε κ διαβασε πρώτα, παρακολούθησε κ λίγο πώς θα πάνε φέτος οι βάσεις
κ αφοσιώσου στο διάβασμα....του χρόνου τετοια εποχή, άμα κανεις μηχανογραφικό κάτσε κ ψάξτα...
πάντως κ οι 3 νομικές είνια ισάξιες...απλά, η μία δεν έχει όλα τα τμήματα όσα έχει η άλλη....αυτό θα το επιλέξεις ε΄συ άμα με το καλό περάσεις..
δε παίζει ρόλο το σε ποιας πόλης τη νομική θα περάσεις αλλα τι ΝΑ περάσεις κ να πάρεις το πτυχίο έχοντας εκπληρώσει τους στόχους κ τις φιλοδοξίες σου...
κ πάνω από όλα, να μην επηρεάζεσαι από τις γνώμες τρίτων..μη σου λένε πχ" α, η νομική αθηνών είναι η καλύτερη κλπ" ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bou34672

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη bou34672
H bou34672 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H bou34672 έγραψε στις 16:44, 29-05-09:

συμφωνω σημασια δεν εχει που θα περασεις τελικα αλλα να καταφερεις να βρεις το καλυτερο για σενα..τωρα αθηνα θα ειναι..θεσσαλονικη θα ειναι..δεν εχει σημασια και τοσο..
κοιτα κ εγω νομικη θελω..αλλα νομιζω πως προτεραιοτητα μας αυτη τη στιγμη ειναι να δουμε αν περναμε..μετα βλεπεις αναλογα με τα μορια τι θα κανεις..κ ευχομαι να σ πανε ολα καλα!

Παράθεση

lordV (V)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη lordV
Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O lordV έγραψε στις 01:07, 30-06-09:

καλησπερα! Κατ αρχας, συγχαρητηρια διοτι για να σκεφτεσαι Νομικη σημαινει πως εχεις τα απαραιτητα εφοδια (φανταζομαι). Προσωπικα θα σου προτεινα τη Νομικη του Αριστοτελειου πανεπιστημιου διοτι ειναι κατα τη γνωμη μου η καλυτερη αυτην τη στιγμη στην ελλαδα τοσο σε επιπεδο φοιτητων (καθως διαφερει 100 μορια απο την Αθηνα-αυτο ομως δεν εχει καμια σχεση διοτι αφενος 100 μορια=0,1 βαθμος δηλ. τιποτα, και αφετερου δεν εχουν σχεση οι γνωσεις στα φιλολογικα μαθηματα για το επιπεδο ενος νομικου) οσο και σε επιπεδο καθηγητων. Επισης η Νομικη σχολη Θεσ/κης λαμβανει μερος σε διεθνεις διαγωνισμους εικονικης δικης και εχει αρκετες διακρισεις και στο εξωτερικο. Ειναι και αυτη μια σχολη με μεγαλη παραδοση (δες www.law.auth.gr). Περαιτερω η πολη ειναι υπεροχη και παρεχει ο,τι χρειαζεται ο σημερινος φοιτητης!!!! Προτεινω ανεπιφυλακτα Θεσσαλονικη! Προσωπικα ειμαι απο Αθηνα (περνουσα και εκει) και εβαλα πρωτη επιλογη τη Θεσ/κη και πιστεψε με δεν το μετανιωσα στιγμη!!! ειναι πραγματικα απο ολες τις αποψεις τελεια!

Παράθεση

efim18

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη efim18
H efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H efim18 έγραψε στις 23:18, 30-06-09:

εγω ξερω οτι τα τμηματα της θεσ/νικης ειναι παντα καλυτερα απο της αθηνας!
καλη επιτυχια

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

trelospektis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη trelospektis
Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O trelospektis έγραψε στις 11:30, 05-07-09:

Νομική Κομοτηνής ρε παιδιά..
Τι Αθήνα και Σαλονίκη μου λέτε!!

Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη stella
H Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 472 μηνύματα.

H stella έγραψε στις 18:49, 05-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από lordV
καλησπερα! Κατ αρχας, συγχαρητηρια διοτι για να σκεφτεσαι Νομικη σημαινει πως εχεις τα απαραιτητα εφοδια (φανταζομαι). Προσωπικα θα σου προτεινα τη Νομικη του Αριστοτελειου πανεπιστημιου διοτι ειναι κατα τη γνωμη μου η καλυτερη αυτην τη στιγμη στην ελλαδα τοσο σε επιπεδο φοιτητων (καθως διαφερει 100 μορια απο την Αθηνα-αυτο ομως δεν εχει καμια σχεση διοτι αφενος 100 μορια=0,1 βαθμος δηλ. τιποτα, και αφετερου δεν εχουν σχεση οι γνωσεις στα φιλολογικα μαθηματα για το επιπεδο ενος νομικου) οσο και σε επιπεδο καθηγητων. Επισης η Νομικη σχολη Θεσ/κης λαμβανει μερος σε διεθνεις διαγωνισμους εικονικης δικης και εχει αρκετες διακρισεις και στο εξωτερικο. Ειναι και αυτη μια σχολη με μεγαλη παραδοση (δες www.law.auth.gr). Περαιτερω η πολη ειναι υπεροχη και παρεχει ο,τι χρειαζεται ο σημερινος φοιτητης!!!! Προτεινω ανεπιφυλακτα Θεσσαλονικη! Προσωπικα ειμαι απο Αθηνα (περνουσα και εκει) και εβαλα πρωτη επιλογη τη Θεσ/κη και πιστεψε με δεν το μετανιωσα στιγμη!!! ειναι πραγματικα απο ολες τις αποψεις τελεια!

Και γω έτσι έχω ακούσει οτι η νομική της θεσσαλονίκης είναι σαφώς καλύτερη απο αυτή της Αθήνας...Έπιανα και Αθήνα αλλα έβαλα πρώτη Θεσσαλονίκη!Να σε ρωτήσω...Είναι αλήθεια οτι οι φοιτητές της νομικής ΑΠΘ συμμετέχουν σε πρόγραμμα επαφής με κρατούμενους?Εσυ γενικά είσαι ευχαριστημένος με την οργάνωση της σχολής?

Παράθεση

GABRIELLA

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη GABRIELLA
H GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.

H GABRIELLA έγραψε στις 15:37, 07-07-09:

εγω δηλωσα νομικη κομοτηνης και ειμαι πολυ χαρουμενη και ικανοποιημενη με την επιλογη μου.ολοι μ ελεγαν να βαλω αθηνα και εγω δεν μπορουσα να φανταστω τον εαυτο μ σ αυτη την ζουγκλα...για αυτο βαλε οτι εσυ πραγματικα θες και ακου μονο τον εαυτο σου γτ αν ακουσεις τους αλλους στο τελος θα ξεχασεις τι θελεις πραγματικα και θα βρεθεις απλα να ικανοποιεις επιθυμιες αλλων...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aspa167

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη aspa167
H aspa167 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H aspa167 έγραψε στις 22:14, 08-07-09:

τελειωνω το 5 ετος στη νομικη αθηνας κ πιστευω πως η σχολη αυτη εχει πολυ μεγαλυτερο βαθμο δυσκολιας απο τις αλλες 2.επειδη εχω συγκρινει τα προγραμματα σπουδων εχω να πω πως στην κομοτηνη θα ειχα πτυχιο εδω κ ενα χρονο κ στη θεσσαλονικη ενα εξαμηνο πριν.επισης στην αθηνα το 6.5 βγαινει με κοπο ενω στη θεσσαλονικη το 7.5 το θεωρουν χαμηλο βαθμο πτυχιου.να τονισω οτι οι παρατηρησεις μου αφορουν αποκλειστικα στο βαθμο δυσκολιας της σχολης κ οχι στο επιπεδο των παραδοσεων η των καθηγητων για τα οποια δεν εχω μετρο συγκρισης.εγω αν ξαναδηλωνα τωρα σχολη θα σκεφτομουν απο τη μια οτι θα μπορεσω ποιο ευκολα να τελειωσω τη νομικη θεσσαλονικης αλλα απο την αλλη πως το πτυχιο της νομικης αθηνων εχει μεγαλυτερο κυρος κυριως λογω του βαθμου δυσκολιας της σχολης.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 472 μηνύματα.

H stella έγραψε στις 21:32, 09-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από aspa167
τελειωνω το 5 ετος στη νομικη αθηνας κ πιστευω πως η σχολη αυτη εχει πολυ μεγαλυτερο βαθμο δυσκολιας απο τις αλλες 2.επειδη εχω συγκρινει τα προγραμματα σπουδων εχω να πω πως στην κομοτηνη θα ειχα πτυχιο εδω κ ενα χρονο κ στη θεσσαλονικη ενα εξαμηνο πριν.επισης στην αθηνα το 6.5 βγαινει με κοπο ενω στη θεσσαλονικη το 7.5 το θεωρουν χαμηλο βαθμο πτυχιου.να τονισω οτι οι παρατηρησεις μου αφορουν αποκλειστικα στο βαθμο δυσκολιας της σχολης κ οχι στο επιπεδο των παραδοσεων η των καθηγητων για τα οποια δεν εχω μετρο συγκρισης.εγω αν ξαναδηλωνα τωρα σχολη θα σκεφτομουν απο τη μια οτι θα μπορεσω ποιο ευκολα να τελειωσω τη νομικη θεσσαλονικης αλλα απο την αλλη πως το πτυχιο της νομικης αθηνων εχει μεγαλυτερο κυρος κυριως λογω του βαθμου δυσκολιας της σχολης.

Μπα και αυτό για το πτυχίο μην το λες...Στην ορκομωσια του Οκτωβρίου μεγαλύτερος βαθμός σε πτυχίο ήταν 8,30 και οι περισσοτεροι γυρω στο 6...Η νομικη πιστευω γενικά οτι είναι δύσκολη σχολή...Τώρα τα προγράμματα σπουδών δεν πιστευω οτι έχουν και πολλές διαφορες...Και οι 3 νομικες διδασκουν το αστικο η το εμπορικο δικαιο για παραδειγμα...Εγω αυτο που άκουσα είναι οτι είναι τα συγγράματα των καθηγητων στη νομικη της Αθηνας πολυ κακογραμμένα και δε βοηθούν τους μαθητες με αποτελεσμα να δυσκολευονται...Ισως να φταιει αυτο που σε καθυστερει για το πτυχιο και κανει τη σχολη δυσκολη...Αχ παντως η νομικη πρεπει να ναι τελεια σχολη ε?Ειχα 19144 μορια και δηλωσα πρωτη τη Θεσσαλονικη μετα απο πολυ ψαξιμο....!

Παράθεση

lordV (V)

Απόφοιτος

Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O lordV έγραψε στις 18:07, 10-07-09:

Ολες οι νομικες της χωρας ειναι ισοτιμες. Αναφορικα με τους βαθμους πτυχιου, οφειλω να σε ενημερωσω οτι φετος η Νομικη Αθηνας ειχε υψηλοτερους βαθμους πτυχιου απο μας (ειναι που δεν μπαινουν βαθμοι). Τελος, μην φερνεις ως παραδειγμα για να αναδειξεις τη σχολη σου το προγραμμα σπουδων σας διοτι κατα γενικη ομολογια δεν ειναι απο τα καλυτερα (κακη κατανομη μαθηματων ανα εξαμηνο). Δεν μπορεις λοιπον να αμφισβητεις το κυρος μιας σχολης η οποια βγηκε πρωτη στην Ευρωπη σε διεθνη διαγωνισμο δικης (και πεμπτη στον κοσμο) ξεπερνωντας το Oxford και το London school of Economics, της οποιας καθηγητης ειναι προεδρος του ΔΕΚ και στην οποια εχουν φοιτησει μεγαλες προσωπικοτητες της Ελλαδας.

στελλα, η Νομικη Θεσ/κης οντως συμμετεχει σε προγραμματα επαφης με κρατουμενους στα πλαισια της διδασκαλιας του ποινικου δικαιου και πραγματοποιει σχετικες ημεριδες. Η σχολη κατα την αποψη μου εχει την καλυτερη οργανωση απο ολες τις νομικες της χωρας και θα το διαπιστωσεις ιδιοις ομμασι. Ενδεικτικα σου αναφερω οτι τα προγραμματα εξεταστικης βγαινουν πολυ γρηγορα, το ιδιο και τα αποτελεσματα (σε αντιθεση με αλλες νομικες). Καλη επιτυχια σου ευχομαι γιατι οι βασεις αναμενονται υψηλες!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χαρά. : 26-08-10 στις 14:17. Αιτία: merge
Παράθεση

GABRIELLA

Φοιτητής

H GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.

H GABRIELLA έγραψε στις 11:33, 13-07-09:

μην την αγχωνετε την στελλα!!θα την πιασει σιγουρα την νομικη θεσ/κης.αφου οι προβλεψεις ειπαν οτι θ εχουμε μικρες αυξησεις στις νομικες."μικρές αυξομειώσεις στο 1ο Πεδίο με τις Νομικές και Παιδαγωγικές Σχολές να κρατούν τις υψηλές τους βάσεις και τάσεις μεγαλύτερης ανόδου στο 5ο Πεδίο των Σχολών Διοίκησης και Οικονομίας. Σκληρός αναμένεται να είναι εφέτος ο ανταγωνισμός και στις σχολές μεσαίας ζήτησης όλων των πεδίων, καθώς οι πληροφορίες για τις βαθμολογίες αναφέρουν ότι περισσότεροι υποψήφιοι από πέρυσι συνωστίζονται στις μεσαίες βαθμολογίες, καθώς η Επιτροπή Εξετάσεων επέλεξε θέματα που εξασφάλιζαν σε περισσότερους τη βάση του 10 και σε λιγότερους το άριστα."

Παράθεση

lordV (V)

Απόφοιτος

O lordV έγραψε στις 23:14, 13-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από GABRIELLA
μην την αγχωνετε την στελλα!!θα την πιασει σιγουρα την νομικη θεσ/κης.αφου οι προβλεψεις ειπαν οτι θ εχουμε μικρες αυξησεις στις νομικες."μικρές αυξομειώσεις στο 1ο Πεδίο με τις Νομικές και Παιδαγωγικές Σχολές να κρατούν τις υψηλές τους βάσεις και τάσεις μεγαλύτερης ανόδου στο 5ο Πεδίο των Σχολών Διοίκησης και Οικονομίας. Σκληρός αναμένεται να είναι εφέτος ο ανταγωνισμός και στις σχολές μεσαίας ζήτησης όλων των πεδίων, καθώς οι πληροφορίες για τις βαθμολογίες αναφέρουν ότι περισσότεροι υποψήφιοι από πέρυσι συνωστίζονται στις μεσαίες βαθμολογίες, καθώς η Επιτροπή Εξετάσεων επέλεξε θέματα που εξασφάλιζαν σε περισσότερους τη βάση του 10 και σε λιγότερους το άριστα."
δεν το λεω για να την αγχωσω. Ποτε δεν ξερεις με τις βασεις... ειναι ρευστα τα πραγματα. Αυτοι οι δηθεν ειδημονες δεν μπορουν να ξερουν 100% τι θα γινει τελικα. Αλλωστε η Νομικη Θεσσαλονικης ειχε βαση 18800 που σημαινει οτι και μικρη να ειναι η αυξηση οσο λες (της ταξης των 100 μοριων) θα ειναι αρκετη για να αφησει εκτος αρκετους. Καλη επιτυχια σε ολους!

Παράθεση

GABRIELLA

Φοιτητής

H GABRIELLA έγραψε στις 13:03, 14-07-09:

δεν το λεω για να την αγχωσω. Ποτε δεν ξερεις με τις βασεις... ειναι ρευστα τα πραγματα. Αυτοι οι δηθεν ειδημονες δεν μπορουν να ξερουν 100% τι θα γινει τελικα. Αλλωστε η Νομικη Θεσσαλονικης ειχε βαση 18800 που σημαινει οτι και μικρη να ειναι η αυξηση οσο λες (της ταξης των 100 μοριων) θα ειναι αρκετη για να αφησει εκτος αρκετους. Καλη επιτυχια σε ολους!
ναι αλλα αυτη εχει βγαλει 19000και κατι οποτε δεν τιθεται θεμα...για ολους τους υπολοιπους φυσικα και παιζουν μεγαλο ρολο οι αυξησεις

Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 16:47, 14-07-09:

ναι αλλα αυτη εχει βγαλει 19000και κατι οποτε δεν τιθεται θεμα...για ολους τους υπολοιπους φυσικα και παιζουν μεγαλο ρολο οι αυξησεις

Καλα τι συμφοιτητρια έχω εγω!!!!!Τι κουράγιο μου δίνει!!!Ευχαριστώ πολυ Gabriella!Το φοιτητόσπιτο μου είναι ανοιχτό για σένα!!!Θα σου δώσω και διεύθυνση...χαχα....να ρθεις να σε κερασω αν περασω!!!!χαχα@!@@
-----------------------------------------
στελλα, η Νομικη Θεσ/κης οντως συμμετεχει σε προγραμματα επαφης με κρατουμενους στα πλαισια της διδασκαλιας του ποινικου δικαιου και πραγματοποιει σχετικες ημεριδες. Η σχολη κατα την αποψη μου εχει την καλυτερη οργανωση απο ολες τις νομικες της χωρας και θα το διαπιστωσεις ιδιοις ομμασι. Ενδεικτικα σου αναφερω οτι τα προγραμματα εξεταστικης βγαινουν πολυ γρηγορα, το ιδιο και τα αποτελεσματα (σε αντιθεση με αλλες νομικες). Καλη επιτυχια σου ευχομαι γιατι οι βασεις αναμενονται υψηλες!

Σε ευχαριστώ πολυ!!!Χανω τη νομικη θεσνικης με 347 μορια άνοδο και δεν πιστευω να ανέβει τόσο...δηλαδη εγκρίνεις την επιλογή μου ε?το ΑΠΘ ειναι πράγματι το πιο οργανωμένο παν/μιο...αλλιως και το ΔΠΘ(Δημοκριτειο παν/μιο θρακης)μια χαρα ειναι...απλα συνηθιζουν οσοι δεν περνουν θεσνικη να λενε οτι τα αρχικα ΔΠΘ σημαινουν Δεν Περασα Θεσνικη!!!χαχαχαχα!!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lordV (V)

Απόφοιτος

O lordV έγραψε στις 18:55, 14-07-09:

εκανες την καλυτερη επιλογη κατα τη γνωμη μου! Θα το διαπιστωσεις και μονη σου! αυτο για το ΔΠΘ δεν το ειχα ξανακουσει!loool πολυ καλο! ευχομαι και πιστευω πως δε θα χρειαστει να το πεις.:p

Παράθεση

GABRIELLA

Φοιτητής

H GABRIELLA έγραψε στις 19:54, 14-07-09:

ελα τωρα λιγα τ λογια σας για το ΔΠΘ μου!!!

Παράθεση

efim18

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη efim18
H efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H efim18 έγραψε στις 22:42, 14-07-09:

εγω ξερω οτι και οι 2 ειναι πολυ δυσκολες και απαιτουν προσηλωση...απο την αλλη, ξερω οτι τα παν/μια της θεσ/νικης ειναι παραδοσιακα καλυτερα απο της αθηνας...επισης, για φοιτητικη ζωη προτιμησε τη θεσ/νικη!!

Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 09:11, 15-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από efim18
εγω ξερω οτι και οι 2 ειναι πολυ δυσκολες και απαιτουν προσηλωση...απο την αλλη, ξερω οτι τα παν/μια της θεσ/νικης ειναι παραδοσιακα καλυτερα απο της αθηνας...επισης, για φοιτητικη ζωη προτιμησε τη θεσ/νικη!!

ναι σωστο ειναι αυτο για τη φοιτητικη ζωη...η θεσνικη ειναι πιο μικρη...ρε παιδια εγω στην Αθηνα φοβαμαι παρα πολυ...τοσα γινονται...θα φαω καμια σφαιρα απο κει που δεν το περιμενω!
εκανες την καλυτερη επιλογη κατα τη γνωμη μου! Θα το διαπιστωσεις και μονη σου! αυτο για το ΔΠΘ δεν το ειχα ξανακουσει!loool πολυ καλο! ευχομαι και πιστευω πως δε θα χρειαστει να το πεις.:p

σημαινει και αλλο Δυστυχως Περασα Θρακη!!!χαχα!!!θα το δω το παν/μιο αν και πριν δηλωσω ηδη ακουω απο ολους τα καλυτερα!!!Εσυ έχεισ φιλους σου στο ΑΠΘ και ξερεις για την οργανωση κλπ?
ελα τωρα λιγα τ λογια σας για το ΔΠΘ μου!!!

Συγνωμη!!!:thanks:

Παράθεση

lordV (V)

Απόφοιτος

O lordV έγραψε στις 23:36, 16-07-09:

φοιτω ο ιδιος στο τμημα Νομικης του Αριστοτελειου...

Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 13:47, 22-07-09:

φοιτω ο ιδιος στο τμημα Νομικης του Αριστοτελειου...

Αληθεια???Γιουπι!!!Τωρα που σε βρηκα θα με κατατοπισεις λιγακι ε?προς το παρον παω χαλκιδικη διακοπες αλλα οταν ερθω εχω πολλες ερωτησεις!!

Παράθεση

Minnie (Ειρήνη)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Minnie
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Ιεράπετρα (Λασιθίου). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Minnie έγραψε στις 20:53, 02-08-09:

παιδιά,εγώ συγκέντρωσα 19100 μόρια(έχοντας χάσει 53 πολύτιμα μόρια απ΄τους προφορικούς) και δήλωσα ως πρώτη επιλογή τη νομική Αθήνας γιατί ήταν το όνειρό μου από μικρή..φοβάμαι όμως μήπως η άνοδος των βάσεων με στείλει στη Θεσσαλονίκηπάντως με χαροποιεί το γεγονός ότι εδώ μέσα δεν έχω δει μεγάλη προτίμηση για τη νομική του Καποδιστριακούμέχρι στιγμής φυσικά και χωρίς αυτό να με ανακουφίζει!τι πιστεύετε?

Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 15:55, 03-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Minnie
παιδιά,εγώ συγκέντρωσα 19100 μόρια(έχοντας χάσει 53 πολύτιμα μόρια απ΄τους προφορικούς) και δήλωσα ως πρώτη επιλογή τη νομική Αθήνας γιατί ήταν το όνειρό μου από μικρή..φοβάμαι όμως μήπως η άνοδος των βάσεων με στείλει στη Θεσσαλονίκηπάντως με χαροποιεί το γεγονός ότι εδώ μέσα δεν έχω δει μεγάλη προτίμηση για τη νομική του Καποδιστριακούμέχρι στιγμής φυσικά και χωρίς αυτό να με ανακουφίζει!τι πιστεύετε?

Για τη νομικη του καποδιστριακου εδω εχει αρκετη ζητηση!παιδια απο δω εχουν 19300+ και ζητουν Αθηνα...για θεσσαλονικη δεν βρηκα κανεναν με τοσα μορια!τελοσπαντων πιστευω να περασεις Αθηνα αν και η νομικη της Θεσσαλονικης ειναι κατα γενικη ομολογια η καλυτερη απο τις τρεις!

Παράθεση

SeLeni@ (Έλενα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SeLeni@
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H SeLeni@ έγραψε στις 21:58, 03-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από stella
Για τη νομικη του καποδιστριακου εδω εχει αρκετη ζητηση!παιδια απο δω εχουν 19300+ και ζητουν Αθηνα...για θεσσαλονικη δεν βρηκα κανεναν με τοσα μορια!τελοσπαντων πιστευω να περασεις Αθηνα αν και η νομικη της Θεσσαλονικης ειναι κατα γενικη ομολογια η καλυτερη απο τις τρεις!
σε παρακαλω...Εβγαλα 19214 μορια και δεν δηλωσα Αθηνα-μονο Θεσσαλονικη και Κομοτηνη.Καποιοι γνωστοι μου ελεγαν οτι πρεπει οπωσδηποτε να δηλωσω Αθηνα γιατι εκει θα αποκτησω ευκολα γνωριμιες και θα δικτυωθω...Αλλα εγω προτιμησα Σαλονικα...Μια χαρα σχολη ειναι η Νομικη Θεσσαλονικης και πολυ καλυτερη φοιτητικη ζωη!!!!

Παράθεση

superman

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη superman
Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 567 μηνύματα.

O superman έγραψε στις 22:08, 03-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Minnie
Θα περάσεις ...Είναι δυνατόν???Πού θα την φτάσουν την Νομική?Πάνω απο 19100?????:nono:

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής ΤΕΙ Ηπείρου (Πρέβεζα) . Έχει γράψει 5,409 μηνύματα.

O Iliaso Όλα είναι θέμα Marketing... έγραψε στις 22:29, 03-08-09:

Γιατί όχι;

Παράθεση

superman

Μαθητής Β' λυκείου

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 567 μηνύματα.

O superman έγραψε στις 22:47, 03-08-09:

δεν ειναι λιγο υπερβολικό?

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso Όλα είναι θέμα Marketing... έγραψε στις 22:56, 03-08-09:

Όταν το 60% έχει για διαφορετικό λόγο βέβαια ο καθένας σα στοχο τη νομικη;

Παράθεση

arisgodofwar

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη arisgodofwar
Ο arisgodofwar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O arisgodofwar έγραψε στις 14:37, 04-08-09:

σταματηστε μερικοι να λετε ανακριβειες για τις νομικες.η νομικη αθηνων ειναι μακραν η καλυτερη.πρωτη σε ολες τις λιστες αξιολογησης πανεπιστημιων οσον αφορα στην ελλαδα.οι καθηγητες της ειναι αυτοι που διαμορφωνουν τους νομικους κωδικες και συμμετεχουν σε ολες τις νομοπαρασκευαστικες επιτροπες.ειμαι αποφοιτος νομικης αθηνων και μεταπτυχιακος φοιτητης στο ucl του λονδινου και σας διαβεβαιω οτι μονο τη νομικη αθηνων γνωριζουν εκει...δεν χρειαζεται να αναφερω ονοματα καθηγητων παγκοσμιου φημης στη νομικη αθηνων.και οι φοιτητες της ειναι οι καλυτεροι στην ελλαδα.

Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 17:07, 04-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από arisgodofwar
σταματηστε μερικοι να λετε ανακριβειες για τις νομικες.η νομικη αθηνων ειναι μακραν η καλυτερη.πρωτη σε ολες τις λιστες αξιολογησης πανεπιστημιων οσον αφορα στην ελλαδα.οι καθηγητες της ειναι αυτοι που διαμορφωνουν τους νομικους κωδικες και συμμετεχουν σε ολες τις νομοπαρασκευαστικες επιτροπες.ειμαι αποφοιτος νομικης αθηνων και μεταπτυχιακος φοιτητης στο ucl του λονδινου και σας διαβεβαιω οτι μονο τη νομικη αθηνων γνωριζουν εκει...δεν χρειαζεται να αναφερω ονοματα καθηγητων παγκοσμιου φημης στη νομικη αθηνων.και οι φοιτητες της ειναι οι καλυτεροι στην ελλαδα.

Η νομικη θεσσαλονικης ειχε 2 παγκοσμιες διακρισεις την τελευταια χρονια...επισης το Αριστοτελειο πανεπιστημιο ειναι μακραν καλυτερο απο το καποδιστριακο και πιο οργανωμενο...οσο για τους φοιτητες, μπορεις να μπεις και στο site της νομικης του ΑΠΘ, και να δεις προγραμματα οπως το ΕΠΑΦΗ που οργανωνεται απο τους ιδιους τους φοιτητες...επιπλεον ο Ευαγγελος Βενιζελος καθηγητης στη νομικη Θεσσαλονικης εχει θεσπισει ο ιδιος πολλους νομους οπως το ασυλο των βουλευτων και καθ οτι συνταγματολογος ειναι υπεθυνος για ολες τις αναθεωρησεις που γινονται...το οτι ειναι καλυτεροι οι μαθητες που μπαινουν στη νομικη Αθηνων δεν αμφισβητειται απο κανεναν...αλλα οι καλυτεροι μαθητες δε γινονται και οι καλυτεροι φοιτητες...εγω πριν διαλεξω ποια νομικη να δηλωσω, το εψαξα εξονυχιστικα και πηρα γνωμες απο πολλους αποφοιτους,απο 3 καθηγητες πανεπιστημιου και απο δικηγορους και μου προτειναν ολοι το τμημα της θεσσαλονικης...πηγα και μια βολτα στη νομικη στη Σολωνος και απογοητευτηκα απο την κατασταση εκει οποτε...τελοσπαντων σημασια εχει να ειναι κανεις καλος φοιτητης και να ψαχνει γιατι στην πανεπιστημιακη εκπαιδευση λενε πως η φτωχοτερη πηγη ειναι ο καθηγητης.

Παράθεση

anastasiathess (Αναστασία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη anastasiathess
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H anastasiathess έγραψε στις 17:23, 04-08-09:

Εγώ πάντως έχω ακούσει ότι την καλύτερη φήμη την έχει η νομική κομοτηνης. εγώ έχω βγάλει 18.728 μ και θέλω πάρα πολύ να περάσω θεσσαλονίκη, αλλά μάλλον κομοτηνή θα πάω...εσείς τι λέτε έχω ελπίδες για θεσσ;;;;;

Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 17:26, 04-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από SeLeni@
σε παρακαλω...Εβγαλα 19214 μορια και δεν δηλωσα Αθηνα-μονο Θεσσαλονικη και Κομοτηνη.Καποιοι γνωστοι μου ελεγαν οτι πρεπει οπωσδηποτε να δηλωσω Αθηνα γιατι εκει θα αποκτησω ευκολα γνωριμιες και θα δικτυωθω...Αλλα εγω προτιμησα Σαλονικα...Μια χαρα σχολη ειναι η Νομικη Θεσσαλονικης και πολυ καλυτερη φοιτητικη ζωη!!!!

εισαι η πρωτη που βρισκω εδω μεσα με οσα μορια και δεν παει Αθηνα!!!α!!!!βρηκα συμφοιτητρια...επιτελους!
Αρχική Δημοσίευση από anastasiathess
Εγώ πάντως έχω ακούσει ότι την καλύτερη φήμη την έχει η νομική κομοτηνης. εγώ έχω βγάλει 18.728 μ και θέλω πάρα πολύ να περάσω θεσσαλονίκη, αλλά μάλλον κομοτηνή θα πάω...εσείς τι λέτε έχω ελπίδες για θεσσ;;;;;

Μπα με τετοιες ανοδους που αναμενονται μαλλον κομοτηνη σε βλεπω...μαλιστα με τεραστιες ανοδους ακομα κι εμενα εκει με βλεπω...!!!!χαχα!!!

Παράθεση

anastasiathess (Αναστασία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη anastasiathess
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H anastasiathess έγραψε στις 17:35, 04-08-09:

πόσο έβγαλες εσύ;

Παράθεση

GABRIELLA

Φοιτητής

H GABRIELLA έγραψε στις 17:46, 04-08-09:

ρε παιδια τι μετραται τωρα ποια σχολη ειναι καλυτερη και τετοια..σιγα οποια και να τελειωσεις σημασια εχει τι θα κανεις μετα..ενας που τελειωσε αθηνα μπορει να μην κανει τιποτα και ενας αλλος απο κομοτηνη να γινει σπουδαιος νομικος.ξερω μια κοπελα που παινευε τοσο πολυ την αθηνα αλλα τωρα π μαλλον δεν την πιανει σταζει το στομα της μελι για την θεσ/κη...εγω ξερω οτι ο,τι μας συμφερει επαινουμε..τελος παντων δικη μ αποψη..

Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Οδυσσέας
Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2,338 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε στις 19:02, 04-08-09:

Υπάρχουν και κάποιοι που είναι αντικειμενικοί.
Άσχετο αλλά δεν κρατήθηκα.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

arisgodofwar

Πτυχιούχος

Ο arisgodofwar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O arisgodofwar έγραψε στις 19:57, 04-08-09:

Οι εγκαταστασεις της νομικης αθηνων ειναι πολυ καλυτερες απο τις αλλες νομικες σχολες. Επιπλεον ειναι το πιο ιστορικο πανεπιστημιακο κτιριο στη αθηνα. Περαν αυτου ορκιζομαστε μπροστα στην αθηναικη τριλογια και συγκεκριμενα στο κτιριο που ιδρυθηκε το πρωτο πανεπιστημιο στην ελλαδα απο τον οθωνα. Ενω η θεσσαλονικη εχει να αναφερει μονο το Βενιζελο στην αθηνα αν αρχισω να λεω ονοματα καθηγητων θα μου παρει 2 μερες. Τσατσος που ειναι και δασκαλος του Βενιζελου ,Κασιματης ,Μυλονοπουλος, Κλαμαρης, Μπεης, Ροκας, Αλιβιζατος, Χωρα φας, Σταθοπουλος. Οι μεγαλυτεροι επιστημονες διεθνους αναγνωρισης στο νομικο κοσμο. Τα βιβλια τους διαβαζετε στη θεσσαλονικη... Εκτος αυτου επαναλαμβανω οσο και αν δεν θελετε να ακουσετε μερικοι οτι σε ολες τις διεθνεις μελετες τα καλυτερα πανεπιστημια στην ελλαδα ειναι το εκπα και το μετσοβειο. Το αριστοτελειο εχει ακομα πολυ δρομο να διανυσει για να τα φτασει. Χαρακτηριστικο δειγμα οργανωσης ειναι τα αυγα που πετατε στον πρυτανη σας. Τελος κλεινω με την επισημανση οτι ολοι οι νομικοι πρωθυπουργοι της ελλαδος και προεδροι της ελλαδος εχουν τελειωσει τη νομικη αθηνων. Υγ προπερσι σας ανεθεσαν την μελετη και το σχεδιο του νεου πκ και σας τον αφαιρεσαν αρον αρον για να ερθει στην κωρονιδα της νομικης επιστημης, τη σχολη των σχολων τη νομικη αθηνων.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

O Iliaso Όλα είναι θέμα Marketing... έγραψε στις 20:01, 04-08-09:

Καλά ντε μη φωνάζεις...Α και αν δεις το webmetrics καλύτερο πανεπιστήμιο στην Ελλάδα εμφανίζεται το ΕΜΠ μετά το ΑΠΘ και αργότερα το ΕΚΠΑ...(Πληροφοριακά και μόνο)

Παράθεση

SeLeni@ (Έλενα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SeLeni@
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H SeLeni@ έγραψε στις 20:26, 04-08-09:

[quote=stella;483322]εισαι η πρωτη που βρισκω εδω μεσα με οσα μορια και δεν παει Αθηνα!!!α!!!!βρηκα συμφοιτητρια...επιτελους!

Ναι!!!!!Ωραια...Α να σε ρωτησω ποτε λες να πας για σπιτι???Εγω αφου βγουν οι βασεις.Εχεις στο νου σου καποια συγκεκριμενη περιοχη???

Παράθεση

arisgodofwar

Πτυχιούχος

O arisgodofwar έγραψε στις 20:38, 04-08-09:

Το webmetrics δεν το ξερει η μανα του... Δες εδω να ενημερωθεις http://www. Arwu. Org/rank2008/arwu2008_topeuro(en).Htm .Κακα τα ψεματα παιδια οποιος δεν πιανει αθηνα παει θεσσαλονικη...

Παράθεση

superman

Μαθητής Β' λυκείου

O superman έγραψε στις 20:42, 04-08-09:

ΤΟ WEBMETRICS ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ...ΔΕΣ ΕΔΩ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΣ http://www.arwu.org/rank2008/ARWU2008_TopEuro(EN).htm .ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΑΘΗΝΑ ΠΑΕΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ...
τα κεφαλαία απαγορεύονται

Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2,338 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε στις 23:07, 04-08-09:

Περαν αυτου ορκιζομαστε μπροστα στην αθηναικη τριλογια και συγκεκριμενα στο κτιριο που ιδρυθηκε το πρωτο πανεπιστημιο στην ελλαδα απο τον οθωνα.
Συγγνώμη αλλά ένας λόγος για να προτιμήσει κάποιος τη νομική Αθηνών είναι η ιστορικότητα του χώρου ορκομοσίας;Ωραία και πειστικά τα υπόλοιπα επιχειρήματα αλλά τι σημασία έχει το ότι ορκίζονται εκεί όπου ένας μονάρχης,τον οποίο επέβαλαν στην Ελλάδα οι μεγάλες δυνάμεις για να την ελέγχουν,εγκαινίασε το πρώτο πανεπιστήμιο;Αν ήταν κανένα αξιόλογο πρόσωπο δε θα έλεγα τίποτα.
Τελος κλεινω με την επισημανση οτι ολοι οι νομικοι πρωθυπουργοι της ελλαδος και προεδροι της ελλαδος εχουν τελειωσει τη νομικη αθηνων.
Αυτό τώρα είναι καλό;

Κατά τα υπόλοιπα ΟΚ.

Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 10:59, 05-08-09:

καλα οταν αρχισουν ποτε τα μαθηματα στο ΚΠΑ ισως ειναι καλυτερα απο το ΑΠΘ...προς το παρον η νομικη του Αριστοτελειου βγαζει πρωτη προγραμμα σπουδων και οι φοιτητες της παιρνουν πρωτοι τα συγγραμματα πριν την εξεταστικη...οι γνωμες που πηρα ηταν παμπολλες και καθολου τυχαιες...και οσο για το οτι οποιος δεν παιρνα Αθηνα παει θεσσαλονικη, περισυ ο μαθητης με το μεγαλυτερο ΓΒΠ πηγε Κομοτηνη...
Αν εσυ διαλεγεις σπουδες με βαση την οικοδομικη δραστηριοτητα σου προτεινω να αναθεωρησεις τροπο σκεψης. Θα θελεις να κανεις μεταπτυχιακα και την επαρχια θα την ψαχνουν στον χαρτη οι Aγγλοι και οι Aμερικανοι...

εδω ψαχνουν ολοκληρη την Ελλαδα...ο Ομπαμα καθε φορα που εχει ραντεβου με τη Μπακογιάννη δε θυμαται ποτε που ειναι ολοκληρη η χωρα...την Αθηνα την Κομοτηνη και τη Θεσσαλονικη θα ξέρει...???
γαβριελα ενημερωσου και συγκεντρωσου..εχω τοσους συμφοιτητες καλαματιανους λαμπρους επιστημονες...εσυ πως βγηκες ετσι???

κατ αρχην δεν την ξερεις για να της απευθυνεσαι με αυτο τον τροπο...γνωμες λεμε εδω περα μη νευριαζεις και χανεις την ψυχραιμια σου...ο καθενας λεει την αποψη του...ετσι θα κανεις και στο δικαστηριο?θα λες στον αντιπαλο πως βγηκες ετσι????
Αρχική Δημοσίευση από Iliaso
Καλά ντε μη φωνάζεις...Α και αν δεις το webmetrics καλύτερο πανεπιστήμιο στην Ελλάδα εμφανίζεται το ΕΜΠ μετά το ΑΠΘ και αργότερα το ΕΚΠΑ...(Πληροφοριακά και μόνο)

τι αυζητας τωρα...το αριστοτελειο ηταν παντα μεσα στα 350 καλυτερα του κοσμου....
Αρχική Δημοσίευση από cris@tos
Υπάρχουν και κάποιοι που είναι αντικειμενικοί.
Άσχετο αλλά δεν κρατήθηκα.

εγω δεν εχω σπουδασει ακομα σε καποια σχολη και προσπαθω να ειμαι αντικειμενικοι επειδη πηρα γνωμες απο πολλους και διαφορους...δεν το βγαλα απο το κεφαλι μου το ποιο τμημα ειναι καλυτερο απο το αλλο
[quote=SeLeni@;483717]
εισαι η πρωτη που βρισκω εδω μεσα με οσα μορια και δεν παει Αθηνα!!!α!!!!βρηκα συμφοιτητρια...επιτελους!

Ναι!!!!!Ωραια...Α να σε ρωτησω ποτε λες να πας για σπιτι???Εγω αφου βγουν οι βασεις.Εχεις στο νου σου καποια συγκεκριμενη περιοχη???

κοιτα!εγω πηγα και ειδα το πανεπιστημιο μια φορα!βρηκα και ενα σπιτι που αδειαζει 1 Σεπτ.σε προετοιμαζω οτι η θεσσαλονικη ''καιει'' στα σπιτια...καινουριο με κατω απο 450 δυσκολα θα βρεις...για περιοχη να ξεκινησεις απο 40 εκκλησιες και Τριανδρια...

Παράθεση

GABRIELLA

Φοιτητής

H GABRIELLA έγραψε στις 11:51, 05-08-09:

ευχαριστω μελλοντικε συναδελφε στελλα!!!κοιτα ρε ολοι εχουμε γνωμες και απλα ειμαστε εδω για να τις εκφραζουμε και οχι να της επιβαλλουμε στους αλλους.εμενα μ φτανει που θα σπουδασω αυτο που θελω.τωρα τι λεει ο καθενας ..παντα θα λενε οι αλλοι.αληθεια τα σπιτια ειναι τοσο ακριβα????πω πω ελεος...πιο ακριβα και απο την αθηνα ε?

Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 11:57, 05-08-09:

ευχαριστω μελλοντικε συναδελφε στελλα!!!κοιτα ρε ολοι εχουμε γνωμες και απλα ειμαστε εδω για να τις εκφραζουμε και οχι να της επιβαλλουμε στους αλλους.εμενα μ φτανει που θα σπουδασω αυτο που θελω.τωρα τι λεει ο καθενας ..παντα θα λενε οι αλλοι.αληθεια τα σπιτια ειναι τοσο ακριβα????πω πω ελεος...πιο ακριβα και απο την αθηνα ε?

συναδελφικη αλληλεγγυη Gabriella μου!και συ με ειχες στηριξει σε αλλο topic και στο χρωσταγα αλλα γενικα δε μ αρεσουν οι ανθρωποι που μιλαν αποτομα σε αγνωστους...λιγη ευγενια δε βλαπτει...ρε συ ναι!ειναι πανακριβα!εμεις εχουμε σπιτι στην Αθηνα παλιο βεβαια και το νοικιαζουμε 300...εκει ακομα και τα παλια κανουν 370!!!!στην Κομοτηνη μια φιλη μου μενει σε διορωφο και πληρωνει αυτα τα λεφτα...α!και μην σε ξανακουσω να ανυπομονεις για τις βασεις!ελεος που δεν θα περασεις κ συ!

Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

O Οδυσσέας έγραψε στις 12:04, 05-08-09:

εγω δεν εχω σπουδασει ακομα σε καποια σχολη και προσπαθω να ειμαι αντικειμενικοι επειδη πηρα γνωμες απο πολλους και διαφορους...δεν το βγαλα απο το κεφαλι μου το ποιο τμημα ειναι καλυτερο απο το αλλο

Δεν το είπα για σε΄να.Απλά αναφέρθηκε πως ο καθένας παινεύει ό,τι τον συμφέρει.Δεν είναι όμως έτσι,ευτυχώς δεν είμαστε όλοι έτσι.Δεν έχει σχέση με σένα.

Παράθεση

GABRIELLA

Φοιτητής

H GABRIELLA έγραψε στις 12:07, 05-08-09:

συναδελφικη αλληλεγγυη Gabriella μου!και συ με ειχες στηριξει σε αλλο topic και στο χρωσταγα αλλα γενικα δε μ αρεσουν οι ανθρωποι που μιλαν αποτομα σε αγνωστους...λιγη ευγενια δε βλαπτει...ρε συ ναι!ειναι πανακριβα!εμεις εχουμε σπιτι στην Αθηνα παλιο βεβαια και το νοικιαζουμε 300...εκει ακομα και τα παλια κανουν 370!!!!στην Κομοτηνη μια φιλη μου μενει σε διορωφο και πληρωνει αυτα τα λεφτα...α!και μην σε ξανακουσω να ανυπομονεις για τις βασεις!ελεος που δεν θα περασεις κ συ!
ελα ρε?τοσο ακριβα?καλο κουραγιο...ελπιιζω να βρεις τουλαχιστον κατι καλο,αν και ακριβο.οσο για τις βασεις ρε δεν το θελω απλα ειμαι γενικα αγχωδης τυπος και πριν απο αποτελεσματα αγχωνομαι.σε φυσιολογικα πλαισια βεβαια.αλλα μ περναει...μην ανησυχεις θα σταματησω να αγχωνομαι...καλη τυχη με το σπιτι.

Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 12:10, 05-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από cris@tos
Δεν το είπα για σε΄να.Απλά αναφέρθηκε πως ο καθένας παινεύει ό,τι τον συμφέρει.Δεν είναι όμως έτσι,ευτυχώς δεν είμαστε όλοι έτσι.Δεν έχει σχέση με σένα.

α οκ!συγνωμη παρεξηγησα!
ελα ρε?τοσο ακριβα?καλο κουραγιο...ελπιιζω να βρεις τουλαχιστον κατι καλο,αν και ακριβο.οσο για τις βασεις ρε δεν το θελω απλα ειμαι γενικα αγχωδης τυπος και πριν απο αποτελεσματα αγχωνομαι.σε φυσιολογικα πλαισια βεβαια.αλλα μ περναει...μην ανησυχεις θα σταματησω να αγχωνομαι...καλη τυχη με το σπιτι.

α τελος με το σπιτι!βρηκα ενα που ικανοποιει καποια απο τα κριτηρια μου!ειναι σε κεντρικο δρομο, ψηλο οροφο, οχι πολυ ψηλο νοικι...βεβαια ειναι μικρο και οικοδομη 10ετιας αλλα οκ!θα ξαναψαξω το Μαιο που θα ναι πιο ηρεμα τα πραγματα...ποτε βγαινουν οι βασεις?

Παράθεση

arisgodofwar

Πτυχιούχος

O arisgodofwar έγραψε στις 12:46, 05-08-09:

πιστευω οτι νοιωθουν μειονεκτικα οσοι φοιτουν στη νομικη θεσσαλονικης σε σχεση με τη νομικη αθηνων.γ αυτο και προσπαθουν λυσσωδως σ αυτο το φορουμ να επιβαλουν την ατεκμηριωτη αποψη οτι δηθεν ειναι καλυτερη απο την αθηνα.γενικα αυτο διακρινει εν γενει τους θεσσαλονικεις απεναντι στην αθηνα.περαν αυτου θα προτεινα στους θιασωτες της νομικης θεσσαλονικης να δουν προσεκτικοτερα την επιστημονικη αξιολογηση των δυο σχολων, τους καθηγητες ,τους φοιτητες και το επιπεδο σπουδων.δεν ειναι τυχαιο οτι τα μαθηματα της νομικης αθηνων ειναι λιγοτερα και πολυ πιο δυσκολα απο τα μαθηματα των αλλων νομικων σχολων.επιπλεον στην περατωση των σπουδων μονο η νομικη αθηνων εχει συνθεσεις ολων των κλαδων του δικαιου ασυγκριτα πιο δυσκολες απο τις εμβαθυνσεις της θεσσαλονικης και απο την κομοτηνη που δεν εχει καθολου.αλλα και διεθνως και διαχρονικα οι αποφοιτοι και οι καθηγητες της νομικης αθηνων απολαμβανουν κυρους και σεβασμου που οι αλλοι στην ελλαδα ζηλευουν.το ποιος ειναι καλυτερος δεν φαινεται στα λογια αλλα στα επιστημονικα εργα.μπορει οι αποφοιτοι των τριων σχολων να απολαμβανουν τυποις τα ιδια επαγγελματικα δικαιωματα αλλα πιστεψτε στην πραξη υπαρχει αλλη μεταχειριση...

Παράθεση

stella (Στέλλα)

Φοιτητής

H stella έγραψε στις 13:00, 05-08-09:

πιστευω οτι νοιωθουν μειονεκτικα οσοι φοιτουν στη νομικη θεσσαλονικης σε σχεση με τη νομικη αθηνων.γ αυτο και προσπαθουν λυσσωδως σ αυτο το φορουμ να επιβαλουν την ατεκμηριωτη αποψη οτι δηθεν ειναι καλυτερη απο την αθηνα.γενικα αυτο διακρινει εν γενει τους θεσσαλονικεις απεναντι στην αθηνα.περαν αυτου θα προτεινα στους θιασωτες της νομικης θεσσαλονικης να δουν προσεκτικοτερα την επιστημονικη αξιολογηση των δυο σχολων, τους καθηγητες ,τους φοιτητες και το επιπεδο σπουδων.δεν ειναι τυχαιο οτι τα μαθηματα της νομικης αθηνων ειναι λιγοτερα και πολυ πιο δυσκολα απο τα μαθηματα των αλλων νομικων σχολων.επιπλεον στην περατωση των σπουδων μονο η νομικη αθηνων εχει συνθεσεις ολων των κλαδων του δικαιου ασυγκριτα πιο δυσκολες απο τις εμβαθυνσεις της θεσσαλονικης και απο την κομοτηνη που δεν εχει καθολου.αλλα και διεθνως και διαχρονικα οι αποφοιτοι και οι καθηγητες της νομικης αθηνων απολαμβανουν κυρους και σεβασμου που οι αλλοι στην ελλαδα ζηλευουν.το ποιος ειναι καλυτερος δεν φαινεται στα λογια αλλα στα επιστημονικα εργα.μπορει οι αποφοιτοι των τριων σχολων να απολαμβανουν τυποις τα ιδια επαγγελματικα δικαιωματα αλλα πιστεψτε στην πραξη υπαρχει αλλη μεταχειριση...

προσωπικα μιλησα με 3 καθηγητες της νομικης Αθηνων και ενα δικηγορο απο την Αθηνα και μου περιεγραψαν την κατασταση που επικρατει στη νομικη εκει...ο δικηγορος μου ειπε οτι δεν διακρινονται οι αποφοιτοι στη Νοτια Ελλαδα, αλλα στη Βορεια προτιμουν οσους εχουν πτυχιο του ΑΠΘ...με τους καθηγητες μιλησα κυριως για τη διανομη συγγραματων και τον τεραστιο αριθμο φοιτητων που δεχεται η σχολη καθε χρονο λογω μετεγγραφων με αποτελεσμα να δυσκολευονται να κανουν μαθημα...μαλιστα οι ιδιοι οι καθηγ δε θελησαν να βλογησουν τα γενια τους αλλα εκαναν αντικειμενικες κρισεις και με βοηθησαν να αποφασισω...εγω οπως και πολλοι αλλοι που ειχαμε αρκετα μορια και θα μπορουσαμε ισως να περασουμε Αθηνα προτιμησαμε τη Θεσσαλονικη...δεν γλωσσοτρωμε την Αθηνε επειδη δεν την πιασαμε...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    fireflower_

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους