Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,629 εγγεγραμμένα μέλη και 2,843,623 μηνύματα σε 81,572 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 223 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Καταστήματα IKEA

fame

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη fame
H fame αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H fame έγραψε στις 17:27, 12-08-09:

οι περισσοτεροι εδω προτεινετε τα ικεα σαν την καλυτερη λυση για την επιπλωση ενος φοιτικου σπιτιου.
ομως ικεα απο οσο ξερω υπαρχουν μονο αθηνα κ θεσσαλονικη.στις υπολοιπες πολεις??
αν τα παρω απο εκει κ χρειαστω να μου τα μεταφερουν στν πολη μ τελικα η διαφορα των χρηματων απο ενα αλλο μαγαζι θα δωθει για τν μεταφορα....εσεις τι προτεινετε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Krou
H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,293 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 22:35, 12-08-09:

Ναι πρεπει να πας αθηνα ή θεσσαλονικη και απο κει να τα στειλεις στο σπιτι που θα μεινεις. Τωρα αν θες να δεις τιμες θα πρεπει να κανεις μια ερευνα αγορας δε ξερω αν καποιος μπορει να σου απαντησει με σιγουρια, αλλα γεγονος ειναι οτι το ΙΚΕΑ ειναι φτηνο οποτε πιθανοτατα θα σου βγει φτηνα και με τα μεταφορικα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Unkown-User

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Unkown-User
Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε στις 22:46, 12-08-09:

Αντικειμενικά είναι ΠΟΛΥ πιο φθηνά. ΠΟΛΥ. 2 ή και 3 φορές κάτω η τιμή από άλλα επιπλάδικα. Μόνο π.χ. το κρεβάτι και το στρώμα να πάρεις θα έχεις βγάλει τα "μεταφορικά".

Παράθεση

fame

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη fame
H fame αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H fame έγραψε στις 23:49, 12-08-09:

αληθεια τοσο φθηνα ειναι δλδ?
τοτε απο οτι φαινεται συμφερει!ωραια θα το συζητησω κ με γονεις κ ελπιζω να βρουμε τπτ!
ευχαριστω!

Παράθεση

manic

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη manic
Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O manic έγραψε στις 01:58, 13-08-09:

http://ikeaeu.ecweb.is/09/mgrc/

google is your friend !!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giorgos2011

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη giorgos2011
Ο giorgos2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O giorgos2011 έγραψε στις 10:54, 16-08-09:

FAME Προσοχη!!!!!!!!!! Το ικεα δεν ειναι οτι πιο φθηνο υπαρχει. Ειναι βεβαια πιο φθηνο απο τα πανακριβα καταστηματα επιπλων... Εγω που προσφατα εψαξα για επιπλα (πριν 1 εβδομαδα) διαπιστωσα το εξης: οτι σιμφερει περισσοτερα να παρεις επιπλα απο μαγαζια που πουλαν επιπλα για φοιτητες παρα να παρεις επιπλα απο το ικεα. Τα μαγαζια που πουλαν επιπλα για φοιτητες θα τα βρεις σε καθε πολη της Ελλαδος οπου υπαρχει και σχολη δλδ.
Πως θα αναγνωρισεις τα καστηματα αυτα....? Εχουν ταμπελες εξω απο το μαγαζι που λεν επιπλα για φοιτητεσ. Τα επιπλα ειναι καινουργια οχι μεταχειρισμενα και βεβαιος φθηνοτερα του ικεα...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KostasTheGreek

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη KostasTheGreek
Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 531 μηνύματα.

O KostasTheGreek έγραψε στις 13:29, 16-08-09:

Θα συμφωνησω πως το ΙΚΕΑ εχει πολυ φθηνα επιπλα ΑΛΛΑ προσοχη εχει και πολυ σαβουρα.
Δεν ειναι ολα τα επιπλα του ΙΚΕΑ καλα και ανθεκτικα.

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,402 μηνύματα.

H Imadlak όλα ήτανε δικά σου από πάντα... έγραψε στις 09:39, 07-09-11:

IKEA εκτος απο Αθηνα και Θεσσαλονικη εχει και στα Γιαννενα!!! Επιπλεον οι μεταφορες εντος της πολης ειναι δωρεαν,εαν οι αγορες ξεπερνουν τα 200 ευρω...Επομενως μαλλον συμφερει!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Catalyst

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Catalyst
Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6,944 μηνύματα.

O Catalyst έγραψε στις 11:13, 07-09-11:

Νέος κατάλογος ΙΚΕΑ 2012!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,404 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 11:18, 07-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
IKEA εκτος απο Αθηνα και Θεσσαλονικη εχει και στα Γιαννενα!!! Επιπλεον οι μεταφορες εντος της πολης ειναι δωρεαν,εαν οι αγορες ξεπερνουν τα 200 ευρω...Επομενως μαλλον συμφερει!!!
Επίσης έχει και ένα λίγο έξω από την Λωζάνη, στην Autoroute A1. Δεν ξέρω βέβαια αν σας βολεύει τους περισσότερους ...

Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ἅλς
Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,084 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 12:15, 07-09-11:

Υπενθυμίζω ότι η ποιότητα του ΙΚΕΑ δεν είναι και από τις καλύτερες κυρίως στα έπιπλα. Μπορεί να μην κρατήσουν και μέχρι το τέλος των σπουδών!
Υπάρχουν πολλές ευκαιρίες στην ΝEOSET. Καλά είναι επίσης τα PRAKTIKER ,όπου υπάρχουν, καθώς επίσης και τα IDEA (ξέρω ότι υπάρχουν με σιγουριά σε Πάτρα και Χίο). Σκάλες ανώτερα αυτά όλα από τα ΙΚΕΑ και οι τιμές εξ ίσου πολύ χαμηλές! Ψάξτε το!
Μην παρασύρεστε από εντυπωσιακούς καταλόγους. Άλλο η φωτογραφία άλλο η πραγματικότητα!

Παράθεση

Sourotiri

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Sourotiri
Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 991 μηνύματα.

O Sourotiri έγραψε στις 12:42, 07-09-11:

Ε όχι και εξίσου χαμηλές τιμές στη ΝΕΟSET, μην τρελαθούμε. Τα IDEA είναι μια απομίμηση των ΙΚΕΑ με ίδιας ποιότητας έπιπλα. Εγώ πάντως ό,τι έχω αγοράσει από ΙΚΕΑ και IDEA θεωρώ ότι έβγαλαν τα λεφτά τους.

Εκεί που δεν χτυπιέται όμως το ΙΚΕΑ είναι οι ιδέες για έξυπνες λύσεις στο σπίτι, που σου επιτρέπει να εξοικονομείς πολύ χώρο, πράγμα που βρίσκω αρκετά σημαντικό, δεδομένου ότι τα φοιτητικά σπίτια δεν είναι και μεγάλα, συνήθως.

Στο κάτω-κάτω, δεν βρίσκω κανέναν λόγο για κάποιον φοιτητή να αγοράσει ακριβά, ποιοτικά έπιπλα που ξέρει εκ των προτέρων ότι θα τα κρατήσει για 4-5 χρόνια. Δεν θα πας στο ΙΚΕΑ για να επιπλώσεις το σπίτι σου όταν έχεις οικογένεια (αν και μπορείς να βρεις κάποια πράγματα που να βολεύουν πάρα πολύ), αλλά θα πας ως φοιτητής.

Γνώμη μου πάντα, ε;

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ἅλς
Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,084 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 12:50, 07-09-11:

Δεν είπα ότι η Neoset είναι φθηνότερη , είπα ότι έχει ευκαιρίες . Βγάζει πολλά κομμάτια σε προσφορά! Αυτό συμφέρει!
Και μένα γνώμη μου είναι. Άλλωστε γι΄αυτό υπάρχει το φόρουμ για να ανταλλάσουμε γνώμες, πληροφορίες,κ.λ.π.

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,742 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 12:52, 07-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Sourotiri
Ε όχι και εξίσου χαμηλές τιμές στη ΝΕΟSET, μην τρελαθούμε.
Aκριβώς αυτό ήθελα να γράψω! Όχι και η NEOSET φθηνή, μην τρελαθούμε κιόλας...Έχει ωραία έπιπλα, ποιοτικά αλλά ΟΧΙ ΦΘΗΝΑ!

Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ἅλς

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 13:05, 07-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από 9aleia
Aκριβώς αυτό ήθελα να γράψω! Όχι και η NEOSET φθηνή, μην τρελαθούμε κιόλας...Έχει ωραία έπιπλα, ποιοτικά αλλά ΟΧΙ ΦΘΗΝΑ!
Και εγώ που νόμιζα ότι έγραφα ελληνικά και μάλιστα σωστά! Αλλά αφού καταλάβατε από αυτά που έγραψα ότι η NEOSET είναι φθηνή, τι να πω επιπλέον;

Παράθεση

Sourotiri

Καθηγητής

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 991 μηνύματα.

O Sourotiri έγραψε στις 13:07, 07-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από ἅλς
Υπάρχουν πολλές ευκαιρίες στην ΝEOSET. Καλά είναι επίσης τα PRAKTIKER ,όπου υπάρχουν, καθώς επίσης και τα IDEA (ξέρω ότι υπάρχουν με σιγουριά σε Πάτρα και Χίο). Σκάλες ανώτερα αυτά όλα από τα ΙΚΕΑ και οι τιμές εξ ίσου πολύ χαμηλές! Ψάξτε το!
Μην παρασύρεστε από εντυπωσιακούς καταλόγους. Άλλο η φωτογραφία άλλο η πραγματικότητα!
Ποια είναι τα "όλα", αν όχι όσα προαναφέρεις;

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,742 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 13:11, 07-09-11:

Και εγώ που νόμιζα ότι έγραφα ελληνικά και μάλιστα σωστά! Αλλά αφού καταλάβατε από αυτά που έγραψα ότι η NEOSET είναι φθηνή, τι να πω επιπλέον;
Ευκαιρία= Ποιοτικό+Ωραίο+Φθηνό
Στο δικό μου μυαλό αυτό ισχύει! Νομίζω πως δεν προσφέρει κάποια τέτοια "Ευκαιρία" η NEOSET. Btw, εχθές ήμουν στη NEOSET Ιωαννίνων.

Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ἅλς

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 13:11, 07-09-11:

Υπενθυμίζω ότι η ποιότητα του ΙΚΕΑ δεν είναι και από τις καλύτερες κυρίως στα έπιπλα. Μπορεί να μην κρατήσουν και μέχρι το τέλος των σπουδών!
Αυτό και για μένα κλείνει το θέμα, κε καθηγητά!

Παράθεση

Sourotiri

Καθηγητής

O Sourotiri έγραψε στις 13:14, 07-09-11:

Εντάξει, αυτό θα είναι και το τελευταίο μου ποστ για αυτή την ανούσια κόντρα (που φαντάζομαι ότι θα την σβήσουν οι διαχειριστές και καλά θα κάνουν), αλλά απλά να ξέρεις ότι είναι πολύ εύκολο να υπεκφεύγεις και με μισόλογα να αποχωρείς από την συζήτηση, μην προβάλλοντας κανένα επιχείρημα. Συμβουλευτικά στο λέω, αν το κάνεις αυτό και στην ζωή σου, θα έχεις πρόβλημα αξιοπιστίας. Αυτά από μένα.

Παράθεση

vickie13 (Βίκυ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vickie13
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H vickie13 έγραψε στις 16:54, 07-09-11:

Mια χαρά είναι τα προϊόντα του ΙΚΕΑ για έναν φοιτητή που θέλει να φτιάξει ένα φοιτητικό σπίτι με ένα σχετικά χαμηλό μπάτζετ και να έχει και ένα στυλ το σπιτάκι του.Εγώ προσωπικά μιας που πέρασα θεσσαλονίκη από εκεί σκκοπεύω να επιπλώσω το σπίτι μου.Μερικά είναι πολύ ωραία και νεανικά!

Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,212 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 11:09, 13-09-11:

τα ικεα ειναι ιδανικα για ενα φοιτητη! ευτυχως εχει στη λαρισα και ολα στο σπιτι πλεο ειναι αποκλειστικα απο εκει...εκτος απο τις τιμες οι ανθρωποι εχουνε βρει και αλλους τροπους να προσεγγιζουν κοσμο..με αγορες ανω των 60ευρω 15 ευρω δωρεαν γευμα...δωρεαν μεταφορα για φοιτητες με αγορα ανω των 200 ευρω και αλλα πολαα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fani93

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Fani93
H Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.

H Fani93 έγραψε στις 01:41, 19-09-11:

τι ειναι το "αποδεικτικο εισαγωγης" που ζητανε ως αποδειξη στο ΙΚΕΑ για τη δωρεαν μεταφορα? στο δινει η γραμματεια μετα την εγγραφη?

Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,212 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 01:52, 19-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Fani93
τι ειναι το "αποδεικτικο εισαγωγης" που ζητανε ως αποδειξη στο ΙΚΕΑ για τη δωρεαν μεταφορα? στο δινει η γραμματεια μετα την εγγραφη?
εγω τους ειπα τον κωδικο υποψηφιου τα 4 αρχικα γραμματα..τα πληκτρολογησαν στον υπολογιστη ειδαν οτι ειμαι φοιτητης και τελειωσε η υποθεση..λογικα ναι το δινει και η σχολη αλλα εγω οταν πηγα δεν ειχαν αρχισει καν οι εγγραφες

Παράθεση

kιkή

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kιkή
H kιkή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων ΤΕΙ Καβάλας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.

H kιkή έγραψε στις 02:32, 19-09-11:

Ειχα αγορασει παλιοτερα επιπλα απο το ΙΚΕΑ για το δωματιο μου, τα οποια ομως "μου εμειναν στο χερι" κυριολεκτικα, γι'αυτο κι ο πατερας μου δεν ηθελε να παμε εκει. Εγω αγορασα ολα μου τα επιπλα απο ενα μαγαζι στην πολη που περασα. Εχει επιπλα για φοιτητες, τιμες προσιτες (τουλαχιστον ετσι καταλαβα εγω, δεν ειμαι και ειδικη) και μου εκοψαν κι αλλα στο τελικο ποσο. Καλο ειναι να κοιταξουμε και απλα μαγαζια ισως συμφερει περισσοτερο. Και το καλυτερο? Μετα απο λιγες ωρες τα ειχα ηδη στο σπιτακι μου!

Παράθεση

Loukritia

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Loukritia
H Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H Loukritia έγραψε στις 19:49, 20-09-11:

Εγώ νομίζω ότι οι τιμές του είναι καλές μόνο σε ορισμένα έπιπλα και είδη σπιτιού.
Πχ τα κρεβάτια, τα στρώματα, οι πολυθρόνες, οι καναπέδες κλπ είναι στις κανονικές τιμές που έχουν σχεδόν όλα τα καταστήματα.

Παράθεση

xristina elen

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη xristina elen
H xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφίας - Παιδαγωγικής & Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,167 μηνύματα.

H xristina elen Ό,τι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό έγραψε στις 12:13, 07-09-12:

ικεα:ο παραδεισοσ του φοιτητη..χανεσαιιιιι!!!εγω οταν πηγα πρωτη φορα ηθελα να τ αγορασω ολαα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 12:18, 07-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από xristina elen
ικεα:ο παραδεισοσ του φοιτητη..χανεσαιιιιι!!!εγω οταν πηγα πρωτη φορα ηθελα να τ αγορασω ολαα..
Οι περισσότεροι κάτι τέτοιο παθαίνουμε..εγώ πήγα τώρα,2ο έτος, για μικροπράγματα και έφαγα 70 ευρώ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,376 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 12:22, 07-09-12:

2 μαυροι δερματινοι καναπεδες γαμανε απο τα ΙΚΕΑ,που ειναι παντα εκει,εδω και χρονια

Αλλα ειναι ακριβοι

Παράθεση

xristina elen

Φοιτητής

H xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφίας - Παιδαγωγικής & Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,167 μηνύματα.

H xristina elen Ό,τι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό έγραψε στις 12:35, 07-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
Οι περισσότεροι κάτι τέτοιο παθαίνουμε..εγώ πήγα τώρα,2ο έτος, για μικροπράγματα και έφαγα 70 ευρώ
εμενα μ αρεσουν τα φωτιστικα που εχει!!!

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,546 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 12:46, 07-09-12:

Βασικα ειναι αυτο που λεμε value for money. Λιγα λεφτα=χαμηλη ποιοτητα.Τουλαχιστον αυτη την εντυπωση εχω παρει εγω.

Παράθεση

sophia_b (Σοφία-Ζωή)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sophia_b
H Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 283 μηνύματα.

H sophia_b έγραψε στις 12:47, 07-09-12:

Την πρωτη φορα που πηγα στο ΙΚΕΑ επαθα πλακα. Λειτουργικες λυσεις , ωραια επιπλα (τα περισσοτερα) και προσιτες τιμες (σε γενικες γραμμες).Η neoset ειναι αρκετα ακριβη και παρολο που πηγα σε περιοδο εκπτωσεων μου ειπανε σχεδον ενα χιλιαρικο βιβλιοθηκη, κρεβατι(με το στρωμα), κομοδινο και γραφειο.. Στο ΙΚΕΑ βρηκα γραφειο , βιβλιοθηκη και κομοδινο 147 ευρω
Οσο για την ποιοτητα δεν ξερω, αλλα δεν νομιζω να ειναι προβλημα.
Τι στο καλο, θα αρχισω να παιζω ξυλο με την βιβλιοθηκη και τα λοιπα επιπλα?
Κρεβατι παντως δεν βρηκα ηταν ολα πολυ μικρα ή πολυ μεγαλα... Απο την modeco θα παρω ενα ημιδιπλο μαζι με το στρωμα ενα 500αρικο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sophia_b : 07-09-12 στις 13:17.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Φοιτητής

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 12:49, 07-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από nikosxdxd
Βασικα ειναι αυτο που λεμε value for money. Λιγα λεφτα=χαμηλη ποιοτητα.Τουλαχιστον αυτη την εντυπωση εχω παρει εγω.
για αυτό τον λόγο είναι κατάλληλα για φοιτητές

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,546 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 12:51, 07-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
για αυτό τον λόγο είναι κατάλληλα για φοιτητές
ε ναι.

Παράθεση

xristina elen

Φοιτητής

H xristina elen Ό,τι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό έγραψε στις 14:16, 10-09-12:

λοιπον παιδακια ακουστε με(λεμε τωρα):στα ικεα με την αγορα ανω των 600 ευρω δινουν δωρο στουσ φοιτητεσ ενα ταμπλετ αν δωσουμε τον κωδικο των πανελληνιων!!! το λεω ωστε να το εχετε οσοι δεν το ξερετε στο μυαλο σασ μηπωσ ενδιαφερεστε

Παράθεση

aegloswen

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βαλκανικών, Σλαβικών & Ανατολικών Σπουδών (ΑΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 16:10, 10-09-12:

λοιπον παιδακια ακουστε με(λεμε τωρα):στα ικεα με την αγορα ανω των 600 ευρω δινουν δωρο στουσ φοιτητεσ ενα ταμπλετ αν δωσουμε τον κωδικο των πανελληνιων!!! το λεω ωστε να το εχετε οσοι δεν το ξερετε στο μυαλο σασ μηπωσ ενδιαφερεστε
Nαι. ^^ Ισχύει μέχρι τα τέλη του μήνα όμως,να ξέρετε.
Για αγορές άνω των 600 ευρώ που είπες.

Πόσο λατρεύω έπιπλα από ΙΚΕΑ ρε φίλε.

Παράθεση

xristina elen

Φοιτητής

H xristina elen Ό,τι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό έγραψε στις 16:12, 10-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από aegloswen
Nαι. ^^ Ισχύει μέχρι τα τέλη του μήνα όμως,να ξέρετε.
Για αγορές άνω των 600 ευρώ που είπες.

Πόσο λατρεύω έπιπλα από ΙΚΕΑ ρε φίλε.
νιιι!!!ειναι υπεροχαααααααααααααα!!! μπαινεισ και ξεχνασ να βγεισ απο το μαγαζι..

Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,190 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 16:15, 10-09-12:

νιιι!!!ειναι υπεροχαααααααααααααα!!! μπαινεισ και ξεχνασ να βγεισ απο το μαγαζι..
Και μετά κλαίς επειδή μπήκες φυσιολογικός και βγήκες υπερχρεωμένος

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

O nikosxdxd έγραψε στις 16:15, 10-09-12:

Ταμπλετ? Καλη φαση.

Παράθεση

xristina elen

Φοιτητής

H xristina elen Ό,τι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό έγραψε στις 16:16, 10-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νηρηίς
Και μετά κλαίς επειδή μπήκες φυσιολογικός και βγήκες υπερχρεωμένος
εχω bonus!!!!!!

Αρχική Δημοσίευση από nikosxdxd
Ταμπλετ? Καλη φαση.
θα χρειαστεισ επιπλα εσυ καλε?

Παράθεση

aegloswen

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βαλκανικών, Σλαβικών & Ανατολικών Σπουδών (ΑΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 16:17, 10-09-12:

Ναι. ^^ Και παίρνω πολλές ιδέες και για την διακόσμηση. ^^

Btw,αυτά που λέτε για την χαμηλή ποιότητα..

Όταν πηγαίνεις σε άλλα καταστήματα επίπλων και ακόμα και με έκπτωση τα ποσά φτάνουν στο Θεό,το ξανασκέφτεσαι.

Επίσης και εγώ και πολλοί γνωστοί μου που έχουν αγοράσει έπιπλα από ΙΚΕΑ κατά καιρούς,μια χαρά τους άντεξαν.
Και 4-5 χρόνια κιόλας,κανένα πρόβλημα.

Εκτός αν είσαι κάποιος που έχει σκοπό να πετάει πέτρες στα έπιπλα,ε τότε ναι,προφανώς αντέχουν λιγότερα από άλλα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Makis_Vl (Μάκης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Makis_Vl
Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 400 μηνύματα.

O Makis_Vl έγραψε στις 16:20, 10-09-12:

εγω πηγα προχθες για τα πολύ βασικά γτ μερικά τα είχα,άλλα τα είχε το σπίτι και έφυγα με λογαριασμό 200 ευρω :Ρ χαχα αγαπω ΙΚΕΑΑΑ!Κάτι παθαίνω εκει μέσαα!Η μαμα μου δεν ειχε ξαναπαει και με το που μπηκε μέσα και για 2-3 διαδρόμους είχε ανοιχτό το στόμα...και της λέω...αντε κλείστο,θα μπει καμια μυγα!χαχαχα και μ λεει ασε με...εχω παθει σοκ..δε το περίμενα τοσο ωραίο!

Παράθεση

xristina elen

Φοιτητής

H xristina elen Ό,τι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό έγραψε στις 16:25, 10-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Makis_Vl
εγω πηγα προχθες για τα πολύ βασικά γτ μερικά τα είχα,άλλα τα είχε το σπίτι και έφυγα με λογαριασμό 200 ευρω :Ρ χαχα αγαπω ΙΚΕΑΑΑ!Κάτι παθαίνω εκει μέσαα!Η μαμα μου δεν ειχε ξαναπαει και με το που μπηκε μέσα και για 2-3 διαδρόμους είχε ανοιχτό το στόμα...και της λέω...αντε κλείστο,θα μπει καμια μυγα!χαχαχα και μ λεει ασε με...εχω παθει σοκ..δε το περίμενα τοσο ωραίο!
χαχαχα ναι ειδικα στησ θε/κησ τα σπαει!ασε την γυναικα να το χαρει..εγω οταν πηγα πρωτη φορα δεν το εκλεισα κθλ το στομα με την εννοια ΄΄μαμα παρε μου κι αυτο και εκεινο και το αλλο΄΄!χαχαχ!απο κει ειχα παρει ολα τ επιπλα του δωματιου μου!!!εχει κατι φωτιστικα ολα τα λεφτα!!!! λατρευουμε ικεααα

Παράθεση

Makis_Vl (Μάκης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Makis_Vl
Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 400 μηνύματα.

O Makis_Vl έγραψε στις 16:28, 10-09-12:

χαχαχα ναι ειδικα στησ θε/κησ τα σπαει!ασε την γυναικα να το χαρει..εγω οταν πηγα πρωτη φορα δεν το εκλεισα κθλ το στομα με την εννοια ΄΄μαμα παρε μου κι αυτο και εκεινο και το αλλο΄΄!χαχαχ!απο κει ειχα παρει ολα τ επιπλα του δωματιου μου!!!εχει κατι φωτιστικα ολα τα λεφτα!!!! λατρευουμε ικεααα
Τα φωτιστικά του...λάμπουν!!!!Είναι κάτι παραπάνω απο γαμάτα!

Παράθεση

kwstas211t

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kwstas211t
Ο kwstas211t αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Αθήνας και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O kwstas211t έγραψε στις 16:33, 10-09-12:

Οσο γουστάρετε έπιπλα ικεα αλλο τοσο γουστάρω hot-dog Ικεα !!!Αυτα απο μένα

Παράθεση

xristina elen

Φοιτητής

H xristina elen Ό,τι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό έγραψε στις 16:37, 10-09-12:

εχω ενα 4 χρονια και το εχω συνεχεια αναμμενο μονο και μονο επειδη μ αρεσει που βγαζει ροζ φωσ!!χεχεχε

Αρχική Δημοσίευση από kwstas211t
εννοεισ τισ καφετεριεσ και τα φαστ φουντ που εχει μεσ?αα δεν τα εχω επισκεφτει

Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

O nikosxdxd έγραψε στις 16:38, 10-09-12:

Eμενα μαρεσουν πολυ τα κεφτεδακια!

Παράθεση

kwstas211t

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kwstas211t
Ο kwstas211t αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Αθήνας και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O kwstas211t έγραψε στις 16:40, 10-09-12:

εχω ενα 4 χρονια και το εχω συνεχεια αναμμενο μονο και μονο επειδη μ αρεσει που βγαζει ροζ φωσ!!χεχεχε

εννοεισ τισ καφετεριεσ και τα φαστ φουντ που εχει μεσ?αα δεν τα εχω επισκεφτει
....
Οχι μόνο τα hot-dog ...ωραια στα ικεα ειναι και οι μικρες γκαρσονιερες που είναι επιπλοποιημενες σε κατι γωνιες ,

Παράθεση

hurricane (supergirl)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη hurricane
H supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,152 μηνύματα.

H hurricane έγραψε στις 17:31, 10-09-12:

η καθημερινοτητα ενος φοιτητη στα ΙΚΕΑ:
παει απλα για βολτα
καταληγει να γυριζει με τις ωρες και να αγοραζει ενα σωρο,
να φωτογραφιζεται στα προτυπα επιπλωμενα δωματια,
να κεραστει κανενα μπισκοτακι (στις γιορτες),
γενικα να μεινει με ανοιχτο το στομα,
να αφησει πανω απο 50 ευρω στο ταμειο,
στην εξοδο να φαει το καθιερωμενο hot dog και το παγωτακι με 1 ευρω,
να γεμισει το αυτοκινητο οσο δεν παει, που να μην χωραει να μπει μεσα!!

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sophia_b (Σοφία-Ζωή)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sophia_b
H Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 283 μηνύματα.

H sophia_b έγραψε στις 13:54, 27-09-12:

Ειναι παρα πολυ ομορφα.
Βεβαια, να πω την κακια μου..
Σε μιας γνωστης μου πηρανε φωτια απο ενα φωτιστικο..
Δεν ξερω, εγω πηρα ενα μικρο επιτραπεζιο, ελπιζω να μην γυρισω σπιτι και το βρω καρβουνο.

Α! Με πηρανε τηλεφωνο για το ταμπλετ, μεσα στο τελευταιο δεκαημερο του οκτωβριου θα το εχω

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας (ΑΕΙ/Κομοτηνή) . Έχει γράψει 3,585 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 13:56, 27-09-12:

Κάθε φορά που παω ΙΚΕΑ, φεύγω με 5-10 μολύβια απ' αυτά τα μικρά που έχουν στους διαδρόμους

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους