Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,029 εγγεγραμμένα μέλη και 2,853,193 μηνύματα σε 82,297 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 631 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Ιατρική Ιωαννίνων

GiorGia (Γεωργία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη GiorGia
H Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H GiorGia έγραψε στις 23:27, 01-10-09:

Ας συγκεντρωθούμε εδώ όσοι είμαστε φοιτητές στην Ιατρική Ιωαννίνων!!!! ( :nono:Μην μου κλείσετε το θέμα ΔΕΝ υπάρχει ίδιο!!!!) Όποιος θέλει να δηλώσει παρών,-ούσα ας αφησει ένα σχόλιο!!!!!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

androuan1992 (Αναστασόπουλος Νικόλαος Ανδρέας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη androuan1992
Ο Αναστασόπουλος Νικόλαος Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O androuan1992 έγραψε στις 20:06, 25-08-10:

γεια σου βρε γιωργια συμφοιτητρια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Panagiotakis!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Panagiotakis!
Ο Panagiotakis! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Panagiotakis! έγραψε στις 10:34, 03-09-10:

Και εγώ πρωτοετής Γιάννενα με μεταγραφή απο Αλεξ/πολη!Καλή φοίτηση και καλά να περνάμε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

kelly*

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kelly*
H kelly* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H kelly* έγραψε στις 14:44, 13-09-10:

παρούσα!! θα περάσουμε τέλεια!! καλή αρχή σε όλους!!!

Παράθεση

nevermind

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nevermind
H nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 196 μηνύματα.

H nevermind is there anybody out there? έγραψε στις 15:36, 24-09-10:

αα ειμαστε τοσοι πολλοι! Κι εγω με μεταγραφη απο Αλεξ/πολη..Ξερουμε τιποτα για το ποτε αρχιζουν τα μαθηματα?

Παράθεση

Panagiotakis!

Φοιτητής

Ο Panagiotakis! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Panagiotakis! έγραψε στις 15:40, 24-09-10:

Και γω από Άλεξ nevermind!Δεν έχω ιδέα για τα μαθήματα..λογικά αυτές τις μέρες πρέπει να βγει κανά πρόγραμμα..

Παράθεση

nevermind

Φοιτητής

H nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 196 μηνύματα.

H nevermind is there anybody out there? έγραψε στις 15:45, 24-09-10:

εχω βαρεθει να βαραω μυγες τοσους μηνες αντε να αρχισουμε κανενα μαθημα.. Κ ελπιζω φετος να μην εχουμε προβλημα με τις μεταγραφες και να γινουν αμεσα μπας και παρουμε και τα βιβλια στην ωρα τους

Παράθεση

Fata Morgana

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Fata Morgana
H Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 377 μηνύματα.

H Fata Morgana έγραψε στις 14:25, 25-09-10:

Χαιρετω τα πληθη! Κι εγω Ιατρικη στα Γιαννενα!
Καλη αρχη σε ολους μας.
Τα μαθηματα αρχιζουν στις 4 ε;

Παράθεση

Panagiotakis!

Φοιτητής

O Panagiotakis! έγραψε στις 17:25, 02-10-10:

Άντε συντρόφια μεθαύριο πρεμιέρα με 10:00-14:00!Καλή αρχή σε όλους!

Παράθεση

nevermind

Φοιτητής

H nevermind is there anybody out there? έγραψε στις 18:30, 02-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Panagiotakis!
Άντε συντρόφια μεθαύριο πρεμιέρα με 10:00-14:00!Καλή αρχή σε όλους!
στις 11 δεν αρχιζουμε ρε συ? με πρωτη ωρα χημεια?

Παράθεση

Panagiotakis!

Φοιτητής

O Panagiotakis! έγραψε στις 16:47, 03-10-10:

:O Όχι ρε στη γραμματεία εμένα μου παν για 4 με πρώτη ώρα Βιοστατιστική!Τέσπα εγώ θα πάω αύριο και ότι γίνει

Παράθεση

Rfl

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rfl
H Rfl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Rfl έγραψε στις 20:59, 03-09-11:

Γεια σας παιδια!ηθελα να σας ρωτησω αν ειναι καλη η σχολη (εγκαταστασεις,καθηγητες,κτλ) ????

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

hurricane (supergirl)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη hurricane
H supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,152 μηνύματα.

H hurricane έγραψε στις 18:25, 07-09-11:

γεια σου! εγω περασα απο εκει να δω τη σχολη και απο εγκαταστασεις φαινεται πολυ καλη και το συν της ειναι οτι το πανεπιστημιακο νοσοκομειο ειναι ακριβως απεναντι (σε αλλες πολεις ειναι μακρια και θες συγκοινωνιες). αλλά δεν ξερω τπτ άλλο να σ πω. εχω τις ιδιες αποριες και δεν βρισκω κανεναν να μ τις λυσει :/

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rfl

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rfl
H Rfl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Rfl έγραψε στις 11:21, 09-09-11:

σ'ευχαριστω πολυ!εγω εχω μαθει πλεον πολλα για καθε ιατρικη...μονο για της λαρισας δεν ξερω πολλα, αλλα γενικα ακουσα δεν ειναι καλη...:/

Παράθεση

hurricane (supergirl)

Φοιτητής

H supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,152 μηνύματα.

H hurricane έγραψε στις 16:22, 10-09-11:

βασικα της λαρισας ειναι περιεργο το οτι εχει μεσο ορο των χρονων για αποκτηση πτυχιου τα 8 χρονια, τη στιγμη π οι αλλες εχουν το κανονικο, 6 χρονια. το λεει καπου στο σάιτ της.

Παράθεση

Mother Of Light

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mother Of Light
H Mother Of Light αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Mother Of Light έγραψε στις 11:07, 03-10-11:

ποτε αρχιζουν τα μαθηματα της ιατρικης ιωαννινων για τους πρωτοετεις?
πρεπει να δηλωσω καποια εργαστηρια πριν ξεκινουν τα μαθηματα?
Παρακαλω απαντηστε μου συντομα!

Παράθεση

Catalyst

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Catalyst
Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6,944 μηνύματα.

O Catalyst έγραψε στις 11:16, 03-10-11:

Μπες στο site της σχολής σου, ενημερώσου από τη γραμματεία.

Παράθεση

hurricane (supergirl)

Φοιτητής

H hurricane έγραψε στις 11:01, 09-10-11:

10/10 αρχίζουν... αύριο... για τα εργαστήρια θα μας πουν εκεί

Παράθεση

Mother Of Light

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mother Of Light
H Mother Of Light αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Mother Of Light έγραψε στις 22:55, 23-11-11:

Γεια σας παιδιά!
Τη Δευτέρα γράφω πρόοδο στη Βιοστατιστική στην Ιατρική Ιωαννίνων.Έχετε καμιά ιδέα πώς θα είναι η πρόοδος?Ίσως κάποιο site όπου υπάρχει κάποια πρόοδος παλιότερων ετών για να κάνω εξάσκηση?Πρώτη εξέταση και είναι κανένας μήνας που είμαι ήδη αγχωμένη...

Παράθεση

hararts95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη hararts95
H hararts95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H hararts95 έγραψε στις 17:20, 20-01-12:

παιδια ενδιαφερομαι για ιατρικη ιωαννινων υπαρχουν πουθενα φωτογραφιες απο το εσωτερικο της σχολης;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

fockos

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας και μας γράφει απο Άνοιξη (Αττική). Έχει γράψει 9,384 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 17:59, 20-01-12:

Είναι πιο ωραία από της Πάτρας και εσωτερικά και εξωτερικά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 687 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 17:54, 10-07-12:

Γεια σας παιδιά! Αυτό είναι το πρώτο μου post. Στην ιατρική ιωαννίνων(αν όχι σε όλες τις ιατρικές Ελλάδας) σε κάποια εξάμηνα υπάρχει ως μάθημα μία τουλάχιστον ξένη γλώσσα. Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει αν γίνεται να ''πάρω απάλλαγή'' από το μάθημα των αγγλικών αν έχω πάρει proficiemcy στα αγγλικα(C2) ?? Αν γίνεται, μπορείτε να δώσετε περισσότερες πληροφορίες ή να μου δώσετε κάποιο link που θα με βοηθήσει? Ευχαριστώ!

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,742 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 17:57, 10-07-12:

Είναι ανάλογα τον καθηγητή. Απ'όσο θυμάμαι στην φιλοσοφική είναι μία καθηγήτρια η οποία αν έχεις πτυχίο έχεις απαλλαγή.Αν έχεις Lower σου βάζει 5 αν έχεις Proficiency 8. Σε εμάς και γενικά στη θετικών επιστημών δεν παίρνεις απαλλαγή.
Αυτά για τα Γιάννενα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Θάλεια : 10-07-12 στις 17:59. Αιτία: ο-->ω
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,625 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 18:02, 10-07-12:

Μπορείς να πάρεις απαλλαγή στα Αγγλικά 1 αν έχεις proficiency (για πτυχία που αναγνωρίζονται)
Νομίζω στην Ιατρική Ιωαννίνων δεν παίρνεις απαλλαγή όμως ούτε στα Αγγλικά 1.

Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,207 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 20:01, 10-07-12:

Καθηγητή. Αυτό το μάθημα είναι το τελευταίο που πρέπει να σε αγχώνει.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

qwerty111

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη qwerty111
Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

O qwerty111 έγραψε στις 16:33, 16-07-12:

Το επίπεδο των Αγγλικών-Γερμανικών-Γαλλικών ποιο είναι; Μαθαίνετε ιατρικούς όρους; (θα μου πείτε βέβαια ότι οι περισσότεροι ιατρικοί όροι είναι ελληνικοί) Αν γίνεται να πάρω απαλλαγή όντας κάτοχος C2 στα αγγλικά και C1 στα γερμανικά, προτείνετε να απαλλαγώ από τη ξένη γλώσσα Ι και ΙΙ ή να παρακολουθώ κανονικά τα μαθήματα;

Παράθεση

hurricane (supergirl)

Φοιτητής

H hurricane έγραψε στις 11:27, 17-07-12:

μου έχουνε πει ότι δεν παίρνεις απαλλαγή καθώς το μάθημα είναι αγγλική ιατρική ορολογία. άλλωστε γιατί να πάρεις, στο α εξάμηνο δεν είναι? το α εξάμηνο έκεί είναι πολύ χαλαρό... αν έχω προσέξει καλά μόνο 2 είναι τα εργαστηριακά μαθήματα. μόνο κάτι γνωστοί μου από κει που πήρανε γερμανικά μου είπανε ότι η καθηγήτρια τους έδωσε άτυπη απαλλαγή, δλδ δεν χρειάστηκε να πατήσουνε ποτέ το πόδι τους εκεί παρα μόνο στην εξεταστική, που τους πέρασε.

Παράθεση

Θάλεια

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,742 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 11:43, 17-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από hurricane
μου έχουνε πει ότι δεν παίρνεις απαλλαγή καθώς το μάθημα είναι αγγλική ιατρική ορολογία. άλλωστε γιατί να πάρεις, στο α εξάμηνο δεν είναι? το α εξάμηνο έκεί είναι πολύ χαλαρό... αν έχω προσέξει καλά μόνο 2 είναι τα εργαστηριακά μαθήματα. μόνο κάτι γνωστοί μου από κει που πήρανε γερμανικά μου είπανε ότι η καθηγήτρια τους έδωσε άτυπη απαλλαγή, δλδ δεν χρειάστηκε να πατήσουνε ποτέ το πόδι τους εκεί παρα μόνο στην εξεταστική, που τους πέρασε.
Και στα Γαλλικά δίνεις προφορικά και είναι χαλαρά.
Πάντως ορολογία έχουν όλες οι σχολές, αλλά παρ'όλα αυτά υπάρχουν καθηγητές που δίνουν απαλλακτικό. Ξαναλέω, δεν έχει να κάνει με τη σχολή αλλά με τον καθηγητή.

Παράθεση

ntonebts

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ntonebts
Ο ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 178 μηνύματα.

O ntonebts έγραψε στις 02:26, 21-07-12:

απαλλαγη δεν γινεται να παρεις καθως το μαθημα ειναι ιατρικη ορολογια .Βεβαια περνιεται ευκολα και δεν εχει βαθμο ειναι pass or fail .Ελπιζω να βοηθησα καλη συνεχεια

Παράθεση

jjoohhnn

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη jjoohhnn
Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 259 μηνύματα.

O jjoohhnn ☭★ έγραψε στις 12:30, 09-09-12:

Εγγραφές πρωτοετών φοιτητών

7 Σεπ. 2012
Οι εγγραφές των νεοεισαχθέντων στην Ιατρική Σχολή θα πραγματοποιηθούν από 11-09-2012 έως 28-09-2012. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να προσέρχονται στη Γραμματεία της Σχολής καθημερινά από τις 9 π.μ. έως και τις 13.00. (Η Γραμματεία της Σχολής βρίσκεται στον 1ο όροφο του κτιρίου Διοίκησης. Τηλ.: 26510 07184 και 26510 07483).
Πληροφορίες για τα δικαιολογητικά εγγραφής θα βρείτε στον σύνδεσμο:

http://www.uoi.gr/gr/announcements/e...p?post_id=4977

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 687 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 19:39, 10-09-12:

Όποιος ξέρει ας απαντήσει: Η ανακοίνωση που έβγαλε η ιατρική σχολή για τις εγγραφές πρωτοετών λέει ότι η Γραμματεία της Σχολής βρίσκεται στον 1ο όροφο του κτιρίου Διοίκησης. Το κτίριο δικοίκησης είναι μαζί με τα κτίρια της ιατρικής ή είναι πιο πέρα; Ας πούμε είναι κοντά σε μία σκάλα που λέει Doctor;;

Παράθεση

qwerty111

Φοιτητής

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

O qwerty111 έγραψε στις 12:21, 11-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Panos188
Όποιος ξέρει ας απαντήσει: Η ανακοίνωση που έβγαλε η ιατρική σχολή για τις εγγραφές πρωτοετών λέει ότι η Γραμματεία της Σχολής βρίσκεται στον 1ο όροφο του κτιρίου Διοίκησης. Το κτίριο δικοίκησης είναι μαζί με τα κτίρια της ιατρικής ή είναι πιο πέρα; Ας πούμε είναι κοντά σε μία σκάλα που λέει Doctor;;
Το κτίριο διοίκησης είναι κοινό για όλες τις σχολές, κοντά όμως στα κτίρια της ιατρικής (με επιφύλαξη στο λέω). Στην είσοδο της πανεπιστημιούπολης με ένα γλυπτό βιβλίο υπάρχουν ταμπέλες για όλα τα κτίρια/σχολές και αποκλείεται να μην καταλάβουμε πού είναι.

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

O Panos188 έγραψε στις 15:17, 11-09-12:

Ok ευχαριστώ! Καλή μας αρχή! Ελπίζω να μη μας την πέσουν κομματοκουταβάκια...

Παράθεση

qwerty111

Φοιτητής

O qwerty111 έγραψε στις 11:54, 12-09-12:

Δείτε το περσινό ωρολόγιο πρόγραμμα: http://www.med.uoi.gr/orologio_programma.html

Παράθεση

jjoohhnn

Φοιτητής

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 259 μηνύματα.

O jjoohhnn ☭★ έγραψε στις 15:01, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από qwerty111
Δείτε το περσινό ωρολόγιο πρόγραμμα: http://www.med.uoi.gr/orologio_programma.html
Να υποθέσω ότι εκεί όπου είναι επί 4 ώρες συνεχόμενες το ίδιο μάθημα είμαστε χωρισμένοι σε 2 ή 4 ομάδες;

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

O Panos188 έγραψε στις 23:38, 17-09-12:

Όποιος πάει για εγγραφή, ας μας πει αν έγινε κάτι που αξίζει να μάθουμε.

Παιδιά, πήγα σήμερα(Δευτέρα) κι έκανα την εγγραφή. Επίσης, μου έδωσαν το πρόγραμμα Α και Β εξαμήνων. Πήγατε εσείς; Αν όχι, αν θελήσετε τυχόν βοήθεια για το που είναι η γραμματεία ή για άλλα πράματα σχετικά με την εγγραφή, πείτε μου.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη qwerty111 : 18-09-12 στις 09:10. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

jjoohhnn

Φοιτητής

O jjoohhnn ☭★ έγραψε στις 00:43, 18-09-12:

Παιδιά, πήγα σήμερα(Δευτέρα) κι έκανα την εγγραφή. Επίσης, μου έδωσαν το πρόγραμμα Α και Β εξαμήνων. Πήγατε εσείς; Αν όχι, αν θελήσετε τυχόν βοήθεια για το που είναι η γραμματεία ή για άλλα πράματα σχετικά με την εγγραφή, πείτε μου.
1. Η φωτοτυπία της ταυτότητας χρειάζεται να είναι επικυρωμένη;
2. Η γραμματεία ήταν συνεργάσιμη;
3. Για την εγγραφή για δωρεάν σίτιση χρείαστηκαν όλα όσα ζητάει στο site της σχολής;

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

O Panos188 έγραψε στις 01:01, 18-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από jjoohhnn
1. Η φωτοτυπία της ταυτότητας χρειάζεται να είναι επικυρωμένη;
2. Η γραμματεία ήταν συνεργάσιμη;
3. Για την εγγραφή για δωρεάν σίτιση χρείαστηκαν όλα όσα ζητάει στο site της σχολής;
1. Εγώ δεν την έδωσα επικυρωμένη και δεν υπήρξε πρόβλημα. Αν έχεις χρόνο και δε βαριέσαι, επικύρωσέ την.
2. Με το που πήγα, μπήκα μέσα και είπα ότι θέλω εγγραφή και μου έδωσε έν πορτοκαλί φάκελο με κάτι χαρτιά. Μετά βγήκα έξω στο διάδρομο για να τα συμπληρώσω, με τη βοήθεια παραταξιακών(καλά μην φανταστείς, σε κάτι κενά που δε θα ξέρεις πως να συμπληρώσεις θα σε βοηθήσουν ιδιαίτερα) και μετά περίμενα τη σειρά μου. Όταν ήρθε η σειρά μου, ξαναμπήκα στη γραμματεία και πήγα στο γραφείο ενός κυρίου. Πάντως τη δουλειά τους την έκαναν.
3. Τι να σου πω... Ο κύριος αυτός σε μια στιγμή μου ζητά αν έχω μαζί μου το εκαθαριστικό και του λέω ναι. Του λέω "είναι για τη σίτιση;" και μου λέει "όχι". Του λέω "για τη σίτιση τα χαρτια τα κάνουμε άλλη μέρα;" και μου λέει "όλοι τρώτε"... Τι να σου πω... Θα ξαναρωτήσω από Οκτώβρη. Αν μάθεις τίποτα, πες μου αν μπορείς. Πάντως εγώ όλα τα χαρτιά τα είχα(νομίζω το site τρία πράγματα ζητάει).

Να έχεις αποφασίσει ποια ξένη γλώσσα δες θε ακολουθήσεις στο μάθημα "ξένη γλώσσα Ι''.....

Παράθεση

jjoohhnn

Φοιτητής

O jjoohhnn ☭★ έγραψε στις 01:14, 18-09-12:

1. Εγώ δεν την έδωσα επικυρωμένη και δεν υπήρξε πρόβλημα. Αν έχεις χρόνο και δε βαριέσαι, επικύρωσέ την.
2. Με το που πήγα, μπήκα μέσα και είπα ότι θέλω εγγραφή και μου έδωσε έν πορτοκαλί φάκελο με κάτι χαρτιά. Μετά βγήκα έξω στο διάδρομο για να τα συμπληρώσω, με τη βοήθεια παραταξιακών(καλά μην φανταστείς, σε κάτι κενά που δε θα ξέρεις πως να συμπληρώσεις θα σε βοηθήσουν ιδιαίτερα) και μετά περίμενα τη σειρά μου. Όταν ήρθε η σειρά μου, ξαναμπήκα στη γραμματεία και πήγα στο γραφείο ενός κυρίου. Πάντως τη δουλειά τους την έκαναν.
3. Τι να σου πω... Ο κύριος αυτός σε μια στιγμή μου ζητά αν έχω μαζί μου το εκαθαριστικό και του λέω ναι. Του λέω "είναι για τη σίτιση;" και μου λέει "όχι". Του λέω "για τη σίτιση τα χαρτια τα κάνουμε άλλη μέρα;" και μου λέει "όλοι τρώτε"... Τι να σου πω... Θα ξαναρωτήσω από Οκτώβρη. Αν μάθεις τίποτα, πες μου αν μπορείς. Πάντως εγώ όλα τα χαρτιά τα είχα(νομίζω το site τρία πράγματα ζητάει).

Να έχεις αποφασίσει ποια ξένη γλώσσα δες θε ακολουθήσεις στο μάθημα "ξένη γλώσσα Ι''.....
Αυτά που ζητάει για τη σίτιση τα έχω. Απλά επειδή ένας φίλος πήγε στο ιστορικό σήμερα για εγγραφή και του είπαν κάτι παρόμοιο με εσένα ρωτάω μήπως σε εμάς ισχύει κάτι διαφορετικό. Και κάτι ακόμη: 1. Ρώτησες μήπως πότε ξεκινούν τα μαθήματα; 2. Χρειάζονται ξεχωριστές εγγραφές για τα εργαστήρια;

Παράθεση

qwerty111

Φοιτητής

O qwerty111 έγραψε στις 09:12, 18-09-12:

Εγώ θέλω να σε ρωτήσω αν είχες μαζί σου πιστοποιητικό γεννήσεως ή αν η γραμματεία σου το ζήτησε, για να πάρεις αναβολή από το στρατό.

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

O Panos188 έγραψε στις 23:53, 18-09-12:

1. Ρώτησες μήπως πότε ξεκινούν τα μαθήματα; 2. Χρειάζονται ξεχωριστές εγγραφές για τα εργαστήρια;
1. Ξέχασα να ρωτήσω. Ελπίζω να βγάλει το site σχτική ανακοίνωση. Θα ρωτήσω μία κοπέλα και άμα ξέρει θα σας πω.
2. Ούτε αυτό το ξέρω.

Εγώ θέλω να σε ρωτήσω αν είχες μαζί σου πιστοποιητικό γεννήσεως ή αν η γραμματεία σου το ζήτησε, για να πάρεις αναβολή από το στρατό.
Πιστοποιητικό γεννήσεως είχα αλλά δεν το ζήτησαν. Για αναβολή από το στρατό δεν ξέρω τίποτα. Όταν κάνεις την εγγραφή σου δίνουν βεβαίωση σπουδών(που θα χρησιμοποιήσεις μέχρι να βγει το πάσο) την οποία και νομίζω ότι θα χρησιμοποοήσεις για την αναβολή..... Δεν ξέρω σίγουρα....

Επειδή ξέρω ότι μπορεί να μπορεί να ενδιαφέρεστε, θα γράψω κάτι που έγραφε σε ένα χαρτί που πήρα όταν ολοκλήρωσα την εγγραφή.

"[...]

Στο πλαίσιο της υποδοχής των νέων φοιτητών της σχολής, σας προσκαλεί(ο σύλλγος M.ED.I.CO) για μία πρώτη γνωριμία με τη σχολή και το περιβάλλον του πανεπιστημίου.
Η υποδοχή θα γίνει τμηματικά για λειτουργικούς λόγους, [...]
Ως σημείο συνάντησης ορίζεται η στάση της ιατρικής.

Το πρόγραμμα υποδοχής διαμορφώνεται:
Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 1π.μ: Α.Μ 5172-5211
<< << << 2π.μ: Α.Μ 5212-5252
<< << << 6π.μ: Α.Μ 5253-5290
<< << << 7π.μ: Α.Μ 5291-5332

[...]

Οι φοιτητές της ιατρικής σταματούν στη στάση του νοσοκομείου. Μέλη του συλλόγου θα σας υποδεχθούν στο σημείο που αναφέρθηκε παραπάνω"

Αυτά!! Απ' ότι κατάλαβα πρόκειται για μία "ξενάγηση( ή γενικά θα δώσουν γενικές πληροφορίες.
Το Α.Μ είναι ένας τετραψίφιος αριθμός που τον δίνουν όταν ολοκληρωθεί η εγγραφή. Άρα δεν μπορούμε να πάμε όποια ώρα θέλουμε.
Το χαρτί έγγραφε "π.μ" για τις ώρες, γι' αυτό κι εγώ το έγραψα έτσι ακριβώς. Αλλά πρέπει(σίγουρα βασικά!) να έχει γίνει κάποιο λάθος. Αποκλείεται να πάμε εκεί 2 τα ξεμερώματα

Επίσης, έμαθα(θα το σιγουρέψω) ότι τα μαθήματα ξεκινούν στις 1 Οκτωβρίου. Το πρόγραμμα υποδοχής είναι στις 28 Σεπτεμβρίου.
Σόρι για το double post αλλά δεν ξέρω πως να κάνω διόρθωση τον προηγούμενο post.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη qwerty111 : 19-09-12 στις 09:09. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

jjoohhnn

Φοιτητής

O jjoohhnn ☭★ έγραψε στις 00:41, 19-09-12:

Επειδή ξέρω ότι μπορεί να μπορεί να ενδιαφέρεστε, θα γράψω κάτι που έγραφε σε ένα χαρτί που πήρα όταν ολοκλήρωσα την εγγραφή.

"[...]

Στο πλαίσιο της υποδοχής των νέων φοιτητών της σχολής, σας προσκαλεί(ο σύλλγος M.ED.I.CO) για μία πρώτη γνωριμία με τη σχολή και το περιβάλλον του πανεπιστημίου.
Η υποδοχή θα γίνει τμηματικά για λειτουργικούς λόγους, [...]
Ως σημείο συνάντησης ορίζεται η στάση της ιατρικής.

Το πρόγραμμα υποδοχής διαμορφώνεται:
Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 1π.μ: Α.Μ 5172-5211
<< << << 2π.μ: Α.Μ 5212-5252
<< << << 6π.μ: Α.Μ 5253-5290
<< << << 7π.μ: Α.Μ 5291-5332

[...]

Οι φοιτητές της ιατρικής σταματούν στη στάση του νοσοκομείου. Μέλη του συλλόγου θα σας υποδεχθούν στο σημείο που αναφέρθηκε παραπάνω"

Αυτά!! Απ' ότι κατάλαβα πρόκειται για μία "ξενάγηση( ή γενικά θα δώσουν γενικές πληροφορίες.
Το Α.Μ είναι ένας τετραψίφιος αριθμός που τον δίνουν όταν ολοκληρωθεί η εγγραφή. Άρα δεν μπορούμε να πάμε όποια ώρα θέλουμε.
Το χαρτί έγγραφε "π.μ" για τις ώρες, γι' αυτό κι εγώ το έγραψα έτσι ακριβώς. Αλλά πρέπει(σίγουρα βασικά!) να έχει γίνει κάποιο λάθος. Αποκλείεται να πάμε εκεί 2 τα ξεμερώματα

Επίσης, έμαθα(θα το σιγουρέψω) ότι τα μαθήματα ξεκινούν στις 1 Οκτωβρίου. Το πρόγραμμα υποδοχής είναι στις 28 Σεπτεμβρίου.
Σόρι για το double post αλλά δεν ξέρω πως να κάνω διόρθωση τον προηγούμενο post.
Ευχαριστούμε για τις πλροφορίες.
1. Γνωρίζεις με τι σχετίζεται ο συγκεκριμένος σύλλογος;
2. Επειδή μάλλον για εγγραφή θα πάω από Δευτέρα, το πρόγραμμα των δύο πρώτων εξαμήνων που σου έδωσαν έχει διαφορές από το περσινό;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jjoohhnn : 19-09-12 στις 11:28.
Παράθεση

qwerty111

Φοιτητής

O qwerty111 έγραψε στις 09:19, 19-09-12:

Ευχαριστούμε, Πάνο!
Για να διορθώσεις ένα ποστ, πατάς "επεξεργασία" στο κάτω μέρος του μηνύματος. Έχεις όμως αυτή τη δυνατότητα για συγκεκριμένο χρονικό διάστημε μετά τη δημιουργία του ποστ.

Σε λίγες μέρες ξεκινάμε

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

O Panos188 έγραψε στις 15:53, 19-09-12:

Ευχαριστούμε για τις πλροφορίες.
1. Γνωρίζεις με τι σχετίζεται ο συγκεκριμένος σύλλογος;
2. Επειδή μάλλον για εγγραφή θα πάω από Δευτέρα, το πρόγραμμα των δύο πρώτων εξαμήνων που σου έδωσαν έχει διαφορές από το περσινό;
1. Δεν έχω ιδέα.
2. Τα σύγκρινα τα προγράμματα(το περσινο και το φατινό) και αν δεν έκανα κανένα λάθος, είναι ακριβώς τα ίδια! Μάλιστα τα κουτάκια που έχουν μάθημα πρώτου εξαμήνου είναι 34 ενώ ο οδηγός σπουδών γράφει ότι οι ώρες είναι 30. Ακόμα, μήπως κατάλαβε κανείς στην μέρα Πέμπτη, στις ώρες 12-13 και 13-14 τι πάει να πει αυτό το "Επιλογή Α''; Κάτι άλλο που μου φάνηκε παράξενο είναι ότι το μάθημα βιοστατιστική υπάρχει 3 φορές στο πρόγραμμα ενώ ο οδηγός σπουδών(ο περσινός γιατί δεν μου έδωσαν φετινό - ούτε σε μένα ούτε σε μία γνωστή μου) γράφει ότι είναι 4 ώρες...

Ευχαριστούμε, Πάνο!
Για να διορθώσεις ένα ποστ, πατάς "επεξεργασία" στο κάτω μέρος του μηνύματος. Έχεις όμως αυτή τη δυνατότητα για συγκεκριμένο χρονικό διάστημε μετά τη δημιουργία του ποστ.

Σε λίγες μέρες ξεκινάμε
Ευχαριστώ

Παράθεση

jjoohhnn

Φοιτητής

O jjoohhnn ☭★ έγραψε στις 17:37, 19-09-12:

1. Δεν έχω ιδέα.
2. Τα σύγκρινα τα προγράμματα(το περσινο και το φατινό) και αν δεν έκανα κανένα λάθος, είναι ακριβώς τα ίδια! Μάλιστα τα κουτάκια που έχουν μάθημα πρώτου εξαμήνου είναι 34 ενώ ο οδηγός σπουδών γράφει ότι οι ώρες είναι 30. Ακόμα, μήπως κατάλαβε κανείς στην μέρα Πέμπτη, στις ώρες 12-13 και 13-14 τι πάει να πει αυτό το "Επιλογή Α''; Κάτι άλλο που μου φάνηκε παράξενο είναι ότι το μάθημα βιοστατιστική υπάρχει 3 φορές στο πρόγραμμα ενώ ο οδηγός σπουδών(ο περσινός γιατί δεν μου έδωσαν φετινό - ούτε σε μένα ούτε σε μία γνωστή μου) γράφει ότι είναι 4 ώρες...

Ευχαριστώ
Η Επιλογή Α είναι το μάθημα επιλογής που θα πάρεις το πρώτο εξάμηνο και η επιλογή Β το μάθημα επιλογής που θα πάρεις το δεύτερο εξάμηνο. Νομίζω ότι η διαφορά στις ώρες και τα κουτάκια που αναλογούν στο πρώτο εξάμηνο οφείλεται στο γεγονός ότι Δευτέρα και Τρίτη γράφει ότι έχουμε συνολικά τέσσερις ώρες το ίδιο μάθημα πράγμα που με κάνει να νομίζω ότι θα πηγαίνουμε για παράδειγμα οι μισοί στο ένα δίωρο και οι άλλοι μισοί στο άλλο. Διαφορετικά μπορεί να γίνεται ίσως κάποιο άλλο μοίρασμα κάποια άλλη μέρα. Όπως και να είναι, λίγη υπομονή ακόμη και θα ενημερωθούμε λογικά όταν με το καλό ξεκινήσουμε.

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

O Panos188 έγραψε στις 17:56, 19-09-12:

Η Επιλογή Α είναι το μάθημα επιλογής που θα πάρεις το πρώτο εξάμηνο και η επιλογή Β το μάθημα επιλογής που θα πάρεις το δεύτερο εξάμηνο.
Μα δεν έχουμε μάθημα επιλογής στο πρώτο εξάμηνο...

Παράθεση

jjoohhnn

Φοιτητής

O jjoohhnn ☭★ έγραψε στις 18:06, 19-09-12:

Μα δεν έχουμε μάθημα επιλογής στο πρώτο εξάμηνο...
Στο πρόγραμμα που δίνει το site της σχολής νομίζω ότι εννοεί πως επιλέγουμε ένα μάθημα είτε στο πρώτο είτε στο δεύτερο εξάμηνο. http://www.med.uoi.gr/programma_spoudon.html

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

O Panos188 έγραψε στις 22:05, 19-09-12:

Στο πρόγραμμα που δίνει το site της σχολής νομίζω ότι εννοεί πως επιλέγουμε ένα μάθημα είτε στο πρώτο είτε στο δεύτερο εξάμηνο. http://www.med.uoi.gr/programma_spoudon.html
Στον οδηγό σπουδών πάντως που μου έδωσαν(αλλά και στο παρακάτω link που ουσιαστικά είναι ο οδηγός σπουδών απλά σε ψηφιακή μορφή http://www.med.uoi.gr/pdf/Odigos_Iatrikis_Sxolis.pdf σελ 57) λέει ξεκάθαρα πως στο δεύτερο εξάμηνο είναι το επιλεγόμενο. Κι ένας τύπος όταν έκανα την εγγραφή μου είπε πως το επιλεγόμενο είναι για το δεύτερο εξάμηνο. Τι να σου πω...

Παράθεση

qwerty111

Φοιτητής

O qwerty111 έγραψε στις 13:35, 21-09-12:

Δεν ξεκινάνε όλα τα μαθήματα την ίδια ημερομηνία, αλλά ο κάθε καθηγητής ανακοινώνει την ημερομηνία έξω από τα εργαστήρια (!δεν ανακοινώνεται στο internet!)
1/10 ξεκινάμε ιστολογία-εμβρυολογία και 8/10 βιοστατιστική-ιατρικά μαθηματικά. (Αυτά βρήκα)
Στα εργαστήρια ιστολογίας χωριζόμαστε σε 4 ομάδες αλφαβητικά. Οι δύο πρώτες κάνουν τη Δευτέρα δύο ώρες και οι δύο τελευταίες την Τρίτη πάλι δύο ώρες. (Αν θυμάμαι καλά)
Τα εργαστήρια χημείας γίνονται κάθε 15 ημέρες και όχι κάθε εβδομάδα, με παρόμοιο σύστημα προφανώς.

Παράθεση

jjoohhnn

Φοιτητής

O jjoohhnn ☭★ έγραψε στις 13:39, 21-09-12:

Δεν ξεκινάνε όλα τα μαθήματα την ίδια ημερομηνία, αλλά ο κάθε καθηγητής ανακοινώνει την ημερομηνία έξω από τα εργαστήρια (!δεν ανακοινώνεται στο internet!)
1/10 ξεκινάμε ιστολογία-εμβρυολογία και 8/10 βιοστατιστική-ιατρικά μαθηματικά. (Αυτά βρήκα)
Στα εργαστήρια ιστολογίας χωριζόμαστε σε 4 ομάδες αλφαβητικά. Οι δύο πρώτες κάνουν τη Δευτέρα δύο ώρες και οι δύο τελευταίες την Τρίτη πάλι δύο ώρες. (Αν θυμάμαι καλά)
Τα εργαστήρια χημείας γίνονται κάθε 15 ημέρες και όχι κάθε εβδομάδα, με παρόμοιο σύστημα προφανώς.
Χρειάζεται ξεχωριστή εγγραφή για τα εργαστήρια;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους