Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,888 εγγεγραμμένα μέλη και 2,848,699 μηνύματα σε 82,017 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 432 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Βοήθεια/Απορίες/Ιδέες στην Έκθεση

sweety

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη sweety
H sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H sweety έγραψε στις 11:35, 02-11-08:

εμεις γραψαμε για να δει ο καθηγητης για την παραγρραφο και γραψαμε για την παραπληροφορηση και οι παραγοντες π την επηρεαζουν(ΜΜΕ)
γραψαμε κ μια αλλη για εφαρμογη της παραγραφου :οι ωφελεις κ η χρησιμοτητα απο την εκμαθηση ξενων γλωσσων
και τωρα την Πεμπτη θα γραψουμε ξανα μια εκθεση

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ναυσικά (Nαυσικά)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Ναυσικά
H Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

H Ναυσικά :D έγραψε στις 15:22, 02-11-08:

κι εμεις γραψαμε για τη γλώσσα των νεων σήμερα, για τα γραπτά μ ηνύματα και αυριο έχουμε για τη γλωσσομάθεια....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Purple sunrise (Λουδοβίκος ο 16ος)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Purple sunrise
Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 925 μηνύματα.

O Purple sunrise έγραψε στις 16:02, 02-11-08:

Nα ρωτησω οταν γραφατε εκθεση σας ζητησε να χρησιμοποιησετε λογισμους, δλδ παραγωγικο , επαγωγικο κλπ και επιχειρηματα? γιατι εμεις λογω καταληψης δεν εχουμε φτασει.Και ποιας μορφης δηλαδη ηταν η εκθεση? Ποσες λεξεις? περσινου τυπου εκθεση?(για Α λυκειου)

Παράθεση

sweety

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη sweety
H sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H sweety έγραψε στις 16:07, 02-11-08:

εμας ο καθηγητης μας ειπε οτι απο την στιγμη που παμε Α λυκειου η εκθεση δεν εχει καμια σχεση με το γυμνασιο...
και ουτε λεξεις δεν μας ειπε...
απλως να εφαρμοζουμε καλα την παραγραφο επειδη εχουμε κανει πολλα μαθηματα για την παραγραφο και οτι αν δεν εφαρμοσεις καλα την παραγραφο κοβεσαι στην εκθεση...
να υπαρχει ενας προλογος και βεβαια θεματικη προταση και η θεματικη να μην ειναι πιο μεγαλη απ τα σχολια(στην μια παραγραφο)και η κατακλειδα δεν χρειαζεται..δεν ειναι απαραιτητο να υπαρχει..
τωρα αυτα μας ειπε εμας και με σημειωσεις...δεν ξερω για τους υπολοιπους..

Παράθεση

Purple sunrise (Λουδοβίκος ο 16ος)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Purple sunrise
Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 925 μηνύματα.

O Purple sunrise έγραψε στις 16:10, 02-11-08:

εμας ο καθηγητης μας ειπε οτι απο την στιγμη που παμε Α λυκειου η εκθεση δεν εχει καμια σχεση με το γυμνασιο...
και ουτε λεξεις δεν μας ειπε...
απλως να εφαρμοζουμε καλα την παραγραφο επειδη εχουμε κανει πολλα μαθηματα για την παραγραφο και οτι αν δεν εφαρμοσεις καλα την παραγραφο κοβεσαι στην εκθεση...
να υπαρχει ενας προλογος και βεβαια θεματικη προταση και η θεματικη να μην ειναι πιο μεγαλη απ τα σχολια(στην μια παραγραφο)και η κατακλειδα δεν χρειαζεται..δεν ειναι απαραιτητο να υπαρχει..
τωρα αυτα μας ειπε εμας και με σημειωσεις...δεν ξερω για τους υπολοιπους..
Οκ thnx.

Παράθεση

*tingerbel*

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη *tingerbel*
H *tingerbel* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H *tingerbel* έγραψε στις 18:56, 02-11-08:

εμεις γραψαμε για την σημασια της διατηρησης της εθνικης μας γλωσσας και την σπουδαιοτητα των τοπικων διαλεκτων δε αυτη...

Παράθεση

katsarida003

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη katsarida003
H katsarida003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H katsarida003 ouffff έγραψε στις 16:58, 10-11-08:

αξια γλωσσομαθειας!

Παράθεση

helpp

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη helpp
H helpp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H helpp έγραψε στις 17:14, 10-11-08:

Γεια σας παιδιά!
Θέλω ιδέες για την έκθεση το θέμα ειναι ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑ...
σας παρακαλω δωστε μου ιδεες ..
και αν μπορειτε να μου πειτε κατι για την σημασια της συγχρονης ελληνικης γλωσσας και τον γλωσσικο ιμπεριαλισμο...σας παρακαλω ειναι επειγον...
και δεν ξερω τι να γραψω!!!!!!!

Παράθεση

Nightwish02

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Nightwish02
Ο Nightwish02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Nightwish02 έγραψε στις 17:18, 10-11-08:

Παιδιά εγώ έχω μια έκθεση για αύριο με θέμα "Πώς μπορεί το άτομο να αντισταθεί στις αρνητικές συνέπειες του χρήματος ως υπέρτατης αξίας" και έχω κολλήσει...Έχει κανείς σας καμιά ιδέα?

Παράθεση

Lazos

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Lazos
Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O Lazos έγραψε στις 17:23, 10-11-08:

Την εχω γραψει κ εγω αυτη την εκθεση...στη 1η παραγραφο απ το κυριο θεμα πρεπει να γραψεις τα θετικα του χρηματος στη 2η τα αρνητικα στη 3η τι πρεπει να κανει το ατομο για να μην αλλοτροιωνετε στη 4η η οικογενεια τι αξιες πρεπει να περνα στο ατομο στη 5η το σχολειο κ οι αξιες που πρεπει να περνα στο ατομο κ γενικοτερα ποιο πολυ ανεπτυξε για το πως θα πρεπει να δημιουργει προσωπικοτητα..ελπιζω να βοηθησα

Παράθεση

Nightwish02

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Nightwish02
Ο Nightwish02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Nightwish02 έγραψε στις 17:27, 10-11-08:

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!Βασικά εκει που κολλάω ειναι τι πρέπει να κάνει το άτομο για να μην αλλοτροιώνεται..Και πάλι ευχαριστώ

Παράθεση

Emmanuella (Εμμανουέλα)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Emmanuella
H Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H Emmanuella έγραψε στις 15:51, 11-11-08:

Δηλαδή ζητάς να σου γράψουμε έκθεσηηηηη ??????

Όταν γράφεις έκθεση σου δίνεται, κανονικά, ένα κείμενο μαζί με το θέμα. Από κει μπορείς να παρεις μερικές ιδέες και να σου ρθουν κι αλλες.

Παράθεση

sofiaaa (σόφη!)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη sofiaaa
H σόφη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H sofiaaa έγραψε στις 16:48, 11-11-08:

Πηγαινε στο www.praxis.gr και μετα θεματα θεωριας α λυκειου..ισως δεις εκει λιγη θεωρια για το θεμα....αν προλαβω θα μπω το βραδυ αν σου δωσω καποιες πληροφοριες...αν θες ομως γενικευσε μου λιγο το θεμα π.χ. ζητας τα αποτελεσματα, αιτια τι.....αν θες γενικευσε μου το λιγο και θα σ πω..

Παράθεση

Constantina!

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Constantina!
H Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 325 μηνύματα.

H Constantina! έγραψε στις 20:30, 11-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από sofiaaa
Πηγαινε στο www.praxis.gr και μετα θεματα θεωριας α λυκειου..ισως δεις εκει λιγη θεωρια για το θεμα....αν προλαβω θα μπω το βραδυ αν σου δωσω καποιες πληροφοριες...αν θες ομως γενικευσε μου λιγο το θεμα π.χ. ζητας τα αποτελεσματα, αιτια τι.....αν θες γενικευσε μου το λιγο και θα σ πω..

Τί ιστοσελίδα είναι αυτή? Τα θέματα Α' Λυκείου πού είναι? Είναι και στα γερμανικά και δεν καταλαβαίνω Χριστό.. :S
Ένιγουέι, χωρίς παρεξήγηση, λίγο περίεργο το ποστ σου.. Καταρχήν, να γενικεύσει το θέμα λίγο δύσκολο, μάλλον να το συγκεκριμενοποιήσει ήθελες να πεις. ^.^
Έπειτα, ε, η γλωσσομάθεια είναι το θέμα. Υποθέτω πως θέλει θετικά-αρνητικά της γλωσσομάθειας, τί είναι αυτό που μας ωθεί στη γλωσσομάθεια κτλ.

Παράθεση

sofiaaa (σόφη!)

Φοιτητής

H σόφη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H sofiaaa έγραψε στις 23:15, 11-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Constantina!
Τί ιστοσελίδα είναι αυτή? Τα θέματα Α' Λυκείου πού είναι? Είναι και στα γερμανικά και δεν καταλαβαίνω Χριστό.. :S
Ένιγουέι, χωρίς παρεξήγηση, λίγο περίεργο το ποστ σου.. Καταρχήν, να γενικεύσει το θέμα λίγο δύσκολο, μάλλον να το συγκεκριμενοποιήσει ήθελες να πεις. ^.^
Έπειτα, ε, η γλωσσομάθεια είναι το θέμα. Υποθέτω πως θέλει θετικά-αρνητικά της γλωσσομάθειας, τί είναι αυτό που μας ωθεί στη γλωσσομάθεια κτλ.
συγγνωμη...εκανα λαθος....
οσο για το θεμα η λεξη γλωσσομαθεια δεν μου λεει τιποτα...μπορει να ζηταει χιλια δυο πραγματα και δεν εχω το χρονικο περιθωριο να αναπτυξω ολο το θεμα....
-----------------------------------------
οσο για την ιστοσελιδα εκανα παλι λαθος....χιλια συγγνωμη...εχω ενα κεφαλι καζανι...πηγαινε στο www.praxisgroup.gr....

Παράθεση

Constantina!

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Constantina!
H Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 325 μηνύματα.

H Constantina! έγραψε στις 14:22, 12-11-08:

Ε καλά, αν το πάρει απόφαση και η κοπελιά να μπει καμιά μερα να μας πει τι θέλει καλά θα είναι..
Όσο για την ιστοσελίδα.. οκ! Έλεγα κι εγώ, τι ήταν εκείνο το πράμα?

Παράθεση

sofiaaa (σόφη!)

Φοιτητής

H sofiaaa έγραψε στις 17:06, 12-11-08:

εχεις δικιο...σορρυ που εκανα λαθος αλλα δεν παω καλα τις τελευταιες μερες...ειμαι πολυ πιεσμενη και εχω ελαχιστο χρονο και λειτουργω πλεον μηχανικα....τεσπα....εγω βγαινω γιατι εχω διαβασμα...αν θελησει ποτε να μπει ας μας πει κ εμας τι θελει κ αν μπορουμε να τη βοηθησουμε....

Παράθεση

delirium (Βασιλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη delirium
Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O delirium I was blessed to be cursed έγραψε στις 20:10, 18-11-08:

λιγο ασχετο ρε σεις αλλα αυτα ειναι θεματα για εκθεση!!!εμας μας εβαλε να εξηγησουμε τη φραση ''εχουν στηριξει το μελλον τους στα παιδια'' και ηταν σχετικο με το μελλον της γλωσσας και ζητουσε αναλυση της φρασης!!πηδας απ το παραθυρο η οχι;;τεσπα οτι π@@@@@ μου ρθαν εγραψα αλλα τα πηγα οκ

Παράθεση

Ίρις (Ίριδα)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Ίρις
H Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 141 μηνύματα.

H Ίρις έγραψε στις 20:44, 18-11-08:

Γενικοτερα για εκθεση ένα πολύ καλό βοήθημα με δοκιμιακό λογο και λογο επιπέδου ειναι το «λογος δοκιμιακος»(εκδοσεις gutenberg) και εχει τα κερατα του. Καταπληκτικό:no1:. Αν θες τωρα ιδεες αντε να σου πω επειδη ειμαι καλος άνθρωπος.
Ειναι καλη γιατι:
-Σε φέρνει σε επαφη με την κουλτουρα αλλων χωρων κλπ πολιτισμο κλπ (βαζεις και λίγη σαλτσα )
-Βοηθα στην διακρατική επικοινωνία και στο γενικοτερο πλαισιο παγκοσμιας συννενοησης για επιλυση προβληματων που ταλανιζουν ολη την υφηλιο.(και αλλες σαλτσες...)
-Ανοιγει και διευκολυνει το παγκοσμιοποιημένο εμποριο

ΤΕΛΟΣ. Δεν λεω και αλλα. Ας πουν και οι υπολοιποι.
Και κατι ασχετο. Πως στο καλο δημιουργω δημοσιευση;;;;;;;!!!!! Βοηθηστε μεεεεεεεεεεεε!!!
:emm:

Παράθεση

delirium (Βασιλης)

Φοιτητής

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O delirium I was blessed to be cursed έγραψε στις 20:59, 18-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ίριδα
Γενικοτερα για εκθεση ένα πολύ καλό βοήθημα με δοκιμιακό λογο και λογο επιπέδου ειναι το «λογος δοκιμιακος»(εκδοσεις gutenberg) και εχει τα κερατα του. Καταπληκτικό:no1:. Αν θες τωρα ιδεες αντε να σου πω επειδη ειμαι καλος άνθρωπος.
Ειναι καλη γιατι:
-Σε φέρνει σε επαφη με την κουλτουρα αλλων χωρων κλπ πολιτισμο κλπ (βαζεις και λίγη σαλτσα )
-Βοηθα στην διακρατική επικοινωνία και στο γενικοτερο πλαισιο παγκοσμιας συννενοησης για επιλυση προβληματων που ταλανιζουν ολη την υφηλιο.(και αλλες σαλτσες...)
-Ανοιγει και διευκολυνει το παγκοσμιοποιημένο εμποριο

ΤΕΛΟΣ. Δεν λεω και αλλα. Ας πουν και οι υπολοιποι.
Και κατι ασχετο. Πως στο καλο δημιουργω δημοσιευση;;;;;;;!!!!! Βοηθηστε μεεεεεεεεεεεε!!!
:emm:
που το βρισκεις αυτο;;

Παράθεση

Ίρις (Ίριδα)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Ίρις
H Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 141 μηνύματα.

H Ίρις έγραψε στις 19:58, 19-11-08:

Σε βιβλιοπολεια ... Το παραγγελνεις. 3τομοι είναι ενας για καθε ταξη.Πως ομως μπορω να κανω διμοσίευση ακόμα να μου απαντήσετε

Παράθεση

CHE* Billio

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη CHE* Billio
Ο CHE* Billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O CHE* Billio έγραψε στις 15:11, 20-11-08:

Γεια σας παιδια!!!
Αυριο γράφουμε εκθεση στην πρώτη ενότητα του βιβλίου με θέμα τη Γλώσσα.
Μηπως καποιος μπορει να γραψει μερικές ιδέες σχετικά μ'αυτό?

(Οσοι μπορούν να βοηθήσουν τους παρακαλώ να το κάνουν σύντομα γιατι γράφω αύριο!!!!!)

Ευχαριστώ:no1::no1::no1:

Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη papas
Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 1,751 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε στις 15:21, 20-11-08:

http://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=41959
http://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=41804

Παράθεση

vardis (ΒΑΡΔΗΣ)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη vardis
Ο ΒΑΡΔΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O vardis έγραψε στις 19:44, 28-11-08:

.ok γεια σας ηθελα να σας παρακαλεσω αν μπορειτε να μου προτεινετε καποιες ιδεες για το ακολουθω θεμα: Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΡΙΣΗ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΚΡΙΤΗΣ ΥΙΟΘΕΤΗΣΗΣ ΞΕΝΩΝ ΛΕΞΕΩΝ.η καθηγητρια μας ζηταει να γραψουμε για τα αιτια κρισης και τροπουσ αντιμετωπισης . αν εχετε κατι στο νου πειτε το σας παρακαλω ........

Παράθεση

manos_p (Manos)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη manos_p
Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 159 μηνύματα.

O manos_p έγραψε στις 10:47, 30-11-08:

Γράψαμε την προηγούμενη εβδομάδα με θέμα τη γλωααομάθεια..!!
Θέμα: Σε συζήτηση που είχατε με παιδιά της ηλικίας σας αναπτύξετε τις απόψεις τις σκέψεις και τους προβληματισμούς σας με τη γλωσσομάθεια.
Πήρα 17,5!!!

Παράθεση

millerovia

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη millerovia
H millerovia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΤΕΙ Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.

H millerovia έγραψε στις 11:54, 30-11-08:

Γράψαμε πριν μια βδομάδα για την γλωσσομάθεια...Γιατί είναι τόσο σημαντική η εκμάθηση ξένων γλωσσών;Καλούτσικο θέμα...Δεν μας τις έδωσε ακόμη...

Παράθεση

delirium (Βασιλης)

Φοιτητής

O delirium I was blessed to be cursed έγραψε στις 12:18, 30-11-08:

Καλα μιλαμε τα σπαω!!!Εγραψα εκθεση 19!!!! Η εκθεση ειχε θεμα ο λογος για τον οποιο οι ανθρωποι σημερα δεν διαβαζουν βιβλια...!

Παράθεση

poppytaxlia

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη poppytaxlia
H poppytaxlia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λέρος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H poppytaxlia έγραψε στις 15:20, 01-12-08:

γενικα τα αιτια?
Α) ατομο
-αντιπνευματικα ενδιαφεροντα,περιθωριοποιηση βιβλιου
-ακριτη ξενομανια χωρις αφομοιωση
-μοναξια αποξενωση ταχυτητα-->λογος συναισθηματικος,απουσια διαλογου και γλωσσικης επικοινωνιας
Β)οικογενεια
-οχι καλλιεργεια φιλαναγνωστικης διαθεσης
-απουσια διαλογου καιο ορ8ης γλωσσικης αγωγης
Γ)σχολειο
-οχι καταρτισμενοι καθηγητες
-ελλειπεις διδασκαλια γραμματικης συντακτικυ λεξιλογιου
-απουσια γονιμου διαλογου
-ελλειψη ελκυστικων μεθοδων εγχειριδιων και συχνης εξασκησης
-τεχνοκρατικο βαθμοθηρικο σχολειο οχι εμφαση στη γλωσσικη καλιεργια
Δ)Μ.Μ.Ε.
-ανεπαρκης καταρτιση
-λογος απλοικος φτωχος συνθηματικος
-ξενισμοι-κακη ποιοτητα προγραμματων
Ε)τεχνολογια
-ξενες ορολογιες
-μιμιτισμος

Αυταααα ελπιζω να βοη8ησα......
αυτα ηταν τα αιτια!
εκανα ενα λα8ακι στο ατομο
το 3ο ειναι συνθηματικος λογος
συγνωμη!!

με βαση τα αιτια μπορεις πολυ ευκολα να βρεις λυσεις!!
καλη επιτυχια!:no1:

Παράθεση

tebelis13

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη tebelis13
Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 1,229 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε στις 14:58, 02-12-08:

πλζ καμια ιδεα.....αυριο γραφω και θελω να ειμαι καλα προετοιμασμενος...

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 15:24, 02-12-08:

http://www.##############/nikosas2002/Analfavitismos.htm

καλο διαβασμα!

Παράθεση

stelios7

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη stelios7
Ο stelios7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O stelios7 ΠΑΟΚΑΡΑΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑΑ έγραψε στις 17:47, 02-12-08:

Εμεις γραψαμε πανω στο θεμα της Γλωσσομάθειας.....

Παράθεση

Ισαβέλλα (Ισαβέλλα)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Ισαβέλλα
H Ισαβέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σίφνος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Ισαβέλλα έγραψε στις 19:56, 06-12-08:

Παιδία...θα γράψουμε και εμείς για την γλωσσομάθεια...Αλλά δεν έχω ιδέα για το τι να γράψω...μήπως μπορεί κανείς να με βοηθήσει??

Παράθεση

βιλλαρασ (βασιλης (ειμαι απο τους καλους)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη βιλλαρασ
Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 338 μηνύματα.

O βιλλαρασ έγραψε στις 14:43, 08-12-08:

γλωσσομαθεια...πωσ και καλα προσαρμοζονται οι ανθρωποι σε ξενες χωρες γνωριζοντας τη γλωσσα

Παράθεση

Ισαβέλλα (Ισαβέλλα)

Μαθητής Α' λυκείου

H Ισαβέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σίφνος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Ισαβέλλα έγραψε στις 20:04, 11-12-08:

Οκ!βρηκα ηδη μερικες ιδεες...ευχαριστω πολυ!

Παράθεση

alexandra16

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη alexandra16
H alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H alexandra16 έγραψε στις 21:34, 11-12-08:

ως θέμα έκθεσης γράψαμε για την παραφθορά της μητρικής μας γλώσσας από τη γλώσσα των νέων και στο διαγώνισμα θα γράψουμε για τη γλωσσομάθεια. Και τα δύο είναι πολύ σημαντικά θέματα...Οποιαδήποτε ιδέα για το θέμα είναι δεκτή...

Παράθεση

underbluemoon (αλεξάνδρα)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη underbluemoon
H αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H underbluemoon έγραψε στις 21:02, 14-12-08:

παιδιά εμείς γράψαμε για το αν πιστεύουμε οτι θα υποστεί αλλιώσεις μέχρι εξαφάνισης η ελληνική γλωσσα δεδομένου των σημερινών καταστάσεων -παγκοσμιοποιήση, ενοποίηση ευρώπης κ.α.-
έπρεπε επίσης να λάβουμε υπόψη την ιστορική πορεία κ την προσφορά της ελληνικής γλώσσας.
καλό θεματάκι και έξυπνο, συνιστώ σε όσους διαβάσουν επι του θέματος να προσέχουν να μην υπερβάλουν για την "εξαφάνιση"

Παράθεση

βιλλαρασ (βασιλης (ειμαι απο τους καλους)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη βιλλαρασ
Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 338 μηνύματα.

O βιλλαρασ έγραψε στις 15:27, 16-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από alexandra16
ως θέμα έκθεσης γράψαμε για την παραφθορά της μητρικής μας γλώσσας από τη γλώσσα των νέων και στο διαγώνισμα θα γράψουμε για τη γλωσσομάθεια. Και τα δύο είναι πολύ σημαντικά θέματα...Οποιαδήποτε ιδέα για το θέμα είναι δεκτή...
τι λε ρε παιδι μ!!!παλι καλα που δεν μασ το εβαλλε αυτο,,,η γλωσσομαθεια ειναι ευκολη λιγο φροντ κανω και εγραψα το 92 μου

Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη X-FILER
H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,613 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 15:33, 16-12-08:

η μια η σημασια της μητρικης γλωσσας και η αλλη θετικα-αρνητικα πλουτου χρηματος.αυτο που με τρελαινει ειναι οτι και στις 2 ξεραμε το θεμα και μας εδωσε και κειμενα να γραψουμε πανω σε αυτα την ωρα της εκθεσης!!!

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής ΤΕΙ Ηπείρου (Πρέβεζα) . Έχει γράψει 5,409 μηνύματα.

O Iliaso Όλα είναι θέμα Marketing... έγραψε στις 16:03, 16-12-08:

εγω τη σκοτωσα την εκθεσουλα...:p ειχα 43/50 εκθεση και 35/50 ασκησεις

Παράθεση

mel!n@ (μελίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mel!n@
H μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H mel!n@ έγραψε στις 20:52, 16-12-08:

εμεις ειχαμε θεμα γιατι οι αντρες κ οι γυναικες μιλανε διαφορετικα. πολυ βλακεια..

Παράθεση

johngreek_mad (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη johngreek_mad
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

O johngreek_mad έγραψε στις 20:55, 16-12-08:

Εμεις αυριο θα γραψουμε..

Παράθεση

Ισαβέλλα (Ισαβέλλα)

Μαθητής Α' λυκείου

H Ισαβέλλα έγραψε στις 19:24, 20-12-08:

Παιδια...θα μας βαλει εκθεση για της διακοπες...(θεμα: διαφημιση)... ελεος!
Θελω να χαρω τις διακοπούλες μου!!

Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη X-FILER
H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,613 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε στις 22:15, 23-12-08:

στην τελευταια που γραψαμε για το χρημα στα σχολια μου εγραψε πολυ καλα λογια και ενα απο αυτα ηταν οτι ειμαι παιδι με υποδομη τωρα ολοι με φωναζουν οικοδομη

Παράθεση

coachina (Γεωργία)

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη coachina
H Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H coachina έγραψε στις 23:09, 23-12-08:

εμάς μάς έχει βάλει δυο ως τώρα..η μια ήταν για τους τρόπους αντιμετώπισης της γλωσσικής πενίας και η άλλη για πάλι για τρόπους αντιμετώπισης έλεγε αλλά δν θυμαμαι ακριβως πώσ ήταν..τρόποι αντιμετωπισης έλλειψης γλωσσομαθειας..κάπωσ ετσι..

Παράθεση

Valnon

Μαθητής Α' λυκείου

Το avatar του χρήστη Valnon
Ο Valnon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Valnon έγραψε στις 22:26, 29-12-08:

Εμεις γράψαμε μια για την γλωσσομάθεια και μια για την αλλοίωση της γλώσσας....και τα πήγα και χάλια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ginak (Γεωργία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ginak
H Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H ginak έγραψε στις 23:33, 30-12-08:

Εμείς γράψαμε έκθεση με θέμα επιστολή προς τον υπουργό παιδείας για να προτείνουμε τρόπους έτσι ώστε να βελτιωθεί η διδασκαλία ξένων γλωσσών στα σχολεία! Καλούτσικο θεματάκι αλλά δεν ξέρω πώς έγραψα γιατί δεν έχω πάρει ακόμα την έκθεση! Η φιλόλογος δεν τις έχει διορθώσει μάλλον ή βαριέται να τις κουβαλήσει! Δεν ξέρω τι να υποθέσω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

marisait

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη marisait
H marisait αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H marisait <3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3 έγραψε στις 18:18, 06-01-09:

σασ παρακαλω βοηθηστε με να κανω την ασκηση τησ σελιδασ 128 δινοντασ μου καποιεσ πληροφοριεσ για το θεμα "αγαπητο μου ημερολογιο βλεπω τον εαυτο μου καθημερινα να αλλαζει" σασ παρακαλω απαντηστε μου συντομα...

Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 1,751 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε στις 18:22, 06-01-09:

Θα πρεπει να γραψεις καποιες προσωπικες σου σκεψεις.

Πχ:Αγαπητο μου ημερολογιο,βλεπω τον εαυτο μου καθημερινα να αλλαζει.Νιωθω οτι δεν ειμαι ο ιδιος οπως ημουν παλια.Τον τελευταιο καιρο ειμαι πολυ οξυθυμος και επιθετικος απεναντι στους αλλους.Χθες,τσακωθηκα με την φιλη μου την Μαρια,επειδη δεν με θελει στην παρεα της.Δεν ξερω τι να πω...Ωραια φιλη...

Παράθεση

marisait

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη marisait
H marisait αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H marisait <3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3 έγραψε στις 18:26, 06-01-09:

προσωπικεσ ναι οχι απαραιτητα αληθινεσ απλωσ θελω καποιεσ ιδεεσ

Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε στις 18:39, 06-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από marisait
προσωπικεσ ναι οχι απαραιτητα αληθινεσ απλωσ θελω καποιεσ ιδεεσ
Γραψε οτι δεν νιωθεις ασφαλης σε αυτον τον τοπο,μετα το περιστατικο με τον Αλεξη.Ζηλευεις καποιον/α για κατι σε ενα μαθημα ή αθλημα.Γραψε επισης οτι προβληματιζεσαι με το θεμα των νεων στην αγορα εργασιας.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Iliana-:*- , PanosGR , Αγγελική!!!

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους