Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,787 εγγεγραμμένα μέλη και 3,053,907 μηνύματα σε 93,198 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 921 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Προετοιμασία για Γ' Λυκείου

ren a

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη ren a
H ren a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H ren a έγραψε στις 00:05, 15-01-10:

hi!παιδια !λοιπον ειμαι β λυκειου κ εχω τρομερο αγχος για τις πανελλαδικεσ!θελω να περασω σσασ ψυχολογια(19000 μορια περιπου)!ειμαι καλη στην κατευθυνση γυρω στο 17 δηλαδη!εχω σκεφτει να κανω διαφορα πραγματα φετος οπωσ να αγορασω το βιβλιο ιστοριασ τσ γ η να κανω μαθηματα γ λυκειου στο φροντιστηριο τον μαρτιο που ξεκινανε και τ καλοκαιρι προετοιμασια ιοθνιο κ αυγουστο....γιατι του χρονου θα ειμαι πιεσμενη..τι λετε να κανω?παιζει να εξαντληθω?θελω οσο τιποτα αλλο να περασω κ αν δεν τ καταφερω με την 1η τοτε θα ξαναδωσω........

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη thanous18
Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 799 μηνύματα.

O thanous18 έγραψε στις 00:13, 15-01-10:

καταλαβαινω το αγχος σου αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται απο τωρα να κανεις την υλη της γ λυκειου.. καλυτερα να εξασκηθεις σε βασικα πραγματα τωρα στα αρχαια τα λατινικα και την εκθεση για να πας προετοιμασμενη καλα στη γ λυκειου.. για την υλη της γ λυκειου πιστευω πρεπει να ξεκινησεις φροντ απο αυγουστο αν και δεν ξερω απο που εισαι.. συνηθως στην νοτια ελλαδα τα φροντ αρχιζουν τον ιουνιο κανουν ολο τον ιουλιο και σταματαν αυγουστο ενω στη βορεια αρχιζουμε τον αυγουστο..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ren a

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη ren a
H ren a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H ren a έγραψε στις 00:21, 15-01-10:

απο θεσσαλονικη ειμαι.....κ εμεις θα κανουμε μαθημα ιουνιο κ αυγουστο..ετσι μου ειπανε........ευχαριστω παντωσ,,,,,:xixi:

Παράθεση

thanous18

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη thanous18
Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 799 μηνύματα.

O thanous18 έγραψε στις 00:27, 15-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από ren a
απο θεσσαλονικη ειμαι.....κ εμεις θα κανουμε μαθημα ιουνιο κ αυγουστο..ετσι μου ειπανε........ευχαριστω παντωσ,,,,,:xixi:
οκ τοτε.. τελειωνε πρωτα τη β λυκειου εχοντας μαθει ολα τα απαραιτητα για την γ λυκειου και απο το καλοκαιρι ξεκινα κανονικα την υλη της γ λυκειου..
τιποτα

Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,457 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 00:43, 15-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από thanous18
οκ τοτε.. τελειωνε πρωτα τη β λυκειου εχοντας μαθει ολα τα απαραιτητα για την γ λυκειου και απο το καλοκαιρι ξεκινα κανονικα την υλη της γ λυκειου..
τιποτα
+1 στο Θάνο

Παράθεση

Διώνη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Διώνη
H Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H Διώνη έγραψε στις 00:29, 13-05-10:

Αυτό είναι ένα μεγάλο άγχος και για εμένα. Διαβάζω για παιδιά που καλύπτουν μεγάλο μέρος της ύλης για τη Γ από τη Β Λυκείου. Δεν έχω κάνει καμιά προετοιμασία για Γ. Θα πιεστώ πολύ? Και πώς θα ανταγωνιστώ παιδιά που έχουν βγάλει τη μισή ύλη μια χρονιά πριν??????

Παράθεση

athene (Αθηνά)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη athene
H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) . Έχει γράψει 230 μηνύματα.

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε στις 08:30, 13-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Διώνη
Αυτό είναι ένα μεγάλο άγχος και για εμένα. Διαβάζω για παιδιά που καλύπτουν μεγάλο μέρος της ύλης για τη Γ από τη Β Λυκείου. Δεν έχω κάνει καμιά προετοιμασία για Γ. Θα πιεστώ πολύ? Και πώς θα ανταγωνιστώ παιδιά που έχουν βγάλει τη μισή ύλη μια χρονιά πριν??????

Βρε παιδιά!!Μην αγχώνεστε..Δεν είναι τόσο τραγικά και δύσκολα τα πράγματα..Εγώ προσωπικά άρχισα τα μαθήματα αρχές Σεπτεμβρίου,χωρίς να έχω έρθει σε επαφή μέχρι τότε με την ύλη της Γ',με λίγα απλώς εξτρά μαθήματα για να συμβαδίσω με το τμήμα μου!Και τώρα είμαι σε πάρα πολύ καλό επίπεδο,και νιώθω έτοιμη να δώσω!Και μάλιστα με κάποια κενά απ'τη Β' που τα αναπλήρωσα φέτος!Μην επηρεάζεστε από το τι κάνει ο καθείς και το κάθε φροντιστήριο..Η άποψή μου είναι το καλοκαίρι να το περάσετε όσο πιο ανέμελα και ξέγνοιαστα μπορείτε..Κοινώς..Γεμίστε τις μπαταρίες σας για την σχολική χρονιά!Και μη σκοτίζεστε από τώρα για την ύλη..Γιατί όταν θα σας έρθει(η ύλη) τότε δεν θα θέλετε ούτε να τη βλέπετε!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Magistros

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Magistros
Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O Magistros Βασικά Χρήστος... έγραψε στις 08:34, 13-05-10:

Μην αγχώνεστε ρε παιδιά... ειναι νωρίς ακομα...

EDIT: Συμφωνώ με την προλαλήσασα. Εγω τελίωσα το Λυκειο (ΤΕΕ μαλιστα) πριν 9 χρόνια περίπου και αναπλήρωσα όλα τα κενά της θεωριτικής του ενιαίου απο τον Σεπτεμβριο μέχρι τώρα. Σε 8 μήνες δηλαδή.. και τα τελευταια διαγωνίσματα ήταν γυρω στο 16-17. Οπότε μην αγχώνεστε!!!!

Παράθεση

boss2009

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη boss2009
Ο boss2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ευελπίδων (ΣΣΕ) - Όπλα Ειδική Κατηγορία . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O boss2009 έγραψε στις 19:05, 15-06-10:

Λοιπόν το καλοκαίρι θα έχεις αρκετό χρόνο να διαβάσεις και θα βγάλεις αρκετά μεγάλο κομμάτι της ύλης! Προετοιμασία απο τα μέσα τις β'λυκείου δεν χρειάζεται μόνο κάτι ψιλά δες αλλά ως εκεί!!!

Παράθεση

Πουρουπουπου

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Πουρουπουπου
H Πουρουπουπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Πουρουπουπου έγραψε στις 13:59, 25-06-10:

γεια σου Ren a..ισως να σου γραφω λιγο καθυστερημενα αλλα τωρα εγινα μελος στο site.Λογικα θα εχεις ξεκινησει τα καλοκαιρινα μαθηματα.ελπιζω να μην εκανεσ την τεραστια,κατα τη γνωμη μου,χαζομαρα να ξεκινησεισ να διαβαζεισ την υλη της Γ' απο το χειμωνα..υπηρξαν αρκετα παιδια απο το σχολειο μου που ειχαν βγαλει τισ εισαγωγεσ απο τα αρχαια και το 1ο κεφαλαιο ιστοριας απο τη Β' λυκειου.δεν σου κρυβω οτι ενιωθα ασχημα γι αυτο.νομιζα οτι μειονεκτουσα αλλα τελικα καταλαβα πωσ ολα αυτα ειναι βλακειεσ.οσο για το αγχοσ,πιστεψε με σε καταλαβαινω απολυτα,οπωσ και αλλα φανταζομαι συνειδητοποιημενα παιδια που ειχαν το κλασσικο αγχοσ των πανελληνιων.προσωπικα ειχα παθει 5 φορεσ κριση αγχουσ εκ των οποιων τη μια πηγα και στο νοσοκομειο..τωρα που τελειωσαν ολα καταλαβα ποσο χαζη ημουν και ποσο αδικα καταπονουσα τον οργανισμο μου με το να σκεφτομαι τι θα γινει αν δεν περασω και ολα τα σχετικα..πραγματικα δεν υπαρχει λογοσ για τοσο αγχος.οι πανελληνιεσ ειναι υπερτιμημενες και καποια στιγμη πρεπει να σταματησει ολοσ αυτοσ ο ντοροσ που γινεται..για να εχεισ τοσο υψηλο στοχο σημαινει πωσ εισαι καλη οποτε χαλαρα..οποιοσ διαβαζει στη θεωρητικη σκιζει!!και δεν εννοω το υπερβολικο διαβασμα..το μονο που χρειαζεται ειναι τακτικο διαβσμα,να μην αφησεις κενα..αντε και καλη τυχη στη νεα φουρνια υποψηφιων!!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iwanna_ioanna (Ιωάννα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη iwanna_ioanna
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής και Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H iwanna_ioanna :) έγραψε στις 03:04, 02-04-11:

Γειά σας παιδια!!! πηγαίνω Β΄λυκείου, αλλά θα ήθελα να πάρω κάποια βοηθήματα για τη γ΄. Απευθύνομαι σε μαθητές της γ', απόφοιτους ή καθηγητές, καθώς θα ήθελα κυρίως να μου πείτε με ποιο μάθημα θα ήταν καλύτερα να ξεκινήσω την προετοιμασία από μόνη μου (πριν από τα θερινά μαθήματα του φροντιστηρίου).
Λοιπόν, έχουμε: Αρχαία(Γνωστό), Κείμενα, Ιστορία, Λατινικά.
Εγώ σκέφτομαι να αρχίσω ή με Αρχαία(Αριστοτέλη) ή με Λογοτεχνία(ποιήματα)... Εσείς τι λέτε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 12:33, 02-04-11:

Κοίτα, ειδικά αρχαία (γνωστό) και λογοτεχνία που σκέφτεσαι να αρχίσεις μόνη σου, δε νομίζω πως θα καταφέρεις πολλά, απλώς γιατί χρειάζεται χρόνος για να εγκλιματιστείς και να καταλάβεις πως πρέπει να διαβάζεις. Δεν είναι οτί είναι δύσκολα ή κάτι, όμως θα δείς πως αφού στα εξηγήσει καλά κάποιος καθηγητής, θα σου είναι πολύ εύκολο να τα μάθεις.

Η δική μου συμβουλή, αν πραγματικά το έχεις πάρει απόφαση, είναι να αρχίσεις να μαθαίνεις τις εισαγωγές των αρχαίων. Δεν υπάρχει τίποτα που να μη γίνεται κατανοητό, η δουλειά σου μέχρι τις πανελλαδικές είναι να τις ξέρεις απέξω κι ανακατοτά, όπως είναι γραμμένες στο βιβλίο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iwanna_ioanna (Ιωάννα)

Φοιτητής

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής και Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H iwanna_ioanna :) έγραψε στις 19:11, 02-04-11:

Κατ' αρχάς ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!!
Καλά τα λες Χριστιάννα... Ίσως είναι καλύτερα να ξεκινήσω με μαθήματα που έχουν (απλή) αποστήθιση όπως η εισαγωγή των αρχαίων ή η ιστορία.
Thanks

Παράθεση

georgekod92

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη georgekod92
Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 223 μηνύματα.

O georgekod92 έγραψε στις 15:25, 05-04-11:

Ιωάννα καλή επιτυχία αρχικά! Το γεγονός ότι από τώρα ενδιαφέρεσαι για τη χρονιά που έρχεται είναι θετικό και δείχνει πως έχεις δυνατότητες να τα πας πολύ καλά! Αν σκοπεύεις να αρχίσεις από τώρα, πράγμα που πραγματικά δε χρειάζεται(το ακριβώς ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ), επίσης θα σου πρότεινα εισαγωγή αρχαίων(το πρώτο μέρος) και ιστορία. Δώσε προτεραιότητα στα αρχαία κατά τη γνώμη μου! Πάντως να ξέρεις πως δε θα χάσεις κάτι αν ξεκινήσεις μετά το πέρας της φετινής σχολικής χρονιάς,τον Ιούνιο, όταν ξεκινούν τα φροντιστήρια! Απλά τότε, εννοείται, τα πάντα τέλεια!

Παράθεση

iwanna_ioanna (Ιωάννα)

Φοιτητής

H iwanna_ioanna :) έγραψε στις 19:17, 05-04-11:

Σ' ευχαριστώ πολύ george!!!
Εντάξει λοιπόν, το αποφάσισα! Θ' αρχίσω από τα αρχαία!!!

Είμαι καινούρια εδώ κ χαίρομαι πολύ που υπάρχουν άτομα που μπορούν ανά πάσα στιγμή να σε βοηθήσουν σε κάτι, ό,τι κι αν είναι αυτό

Παράθεση

georgekod92

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη georgekod92
Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 223 μηνύματα.

O georgekod92 έγραψε στις 19:29, 05-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από iwanna_ioanna
Σ' ευχαριστώ πολύ george!!!
Εντάξει λοιπόν, το αποφάσισα! Θ' αρχίσω από τα αρχαία!!!

Είμαι καινούρια εδώ κ χαίρομαι πολύ που υπάρχουν άτομα που μπορούν ανά πάσα στιγμή να σε βοηθήσουν σε κάτι, ό,τι κι αν είναι αυτό
Οποιαδήποτε απορία έχεις μη διστάσεις να ρωτήσεις! Πρόπερσι ήμουν κι εγώ στη θέση σου και σε καταλαβαίνω! Πάντως τώρα μην αγχώνεσαι! Όταν ξεκινήσουν τα φροντιστήρια(αν βέβαια κάνεις το καλοκαίρι) τον Ιούνιο διάβασε πάρα πολύ, όταν σταματήσουν στα μέσα Ιουλίου ξεκουράσου και μετά ΔΙΑΒΑΣΜΑ ασταμάτητο! Τώρα χαλαρά! Έχεις πολύ χρόνο μπροστά σου! Ίσως να συναντήσεις κάτι ακραία, πχ κάποιοι άρχιζαν την ιστορία απο τον Ιανουάριο της Β λυκείου(έλεος), ΠΟΤΕ να μην επηρεαστείς από τους άλλους!!

Παράθεση

iwanna_ioanna (Ιωάννα)

Φοιτητής

H iwanna_ioanna :) έγραψε στις 19:35, 05-04-11:

Ευχαριστώ και πάλι!!!

Παράθεση

mikrh-zouzouna (Zo0Zo0nii)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mikrh-zouzouna
H Zo0Zo0nii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H mikrh-zouzouna hii....! :) έγραψε στις 15:38, 29-04-11:

Πόσες ώρες διάβασμα χρειάζεται την ημέρα κάποιος της θεωρητικής??

Παράθεση

kel12

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kel12
H kel12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H kel12 έγραψε στις 16:16, 20-08-11:

η θεωρητικη εχει πολυ διαβασμα γιατι παιζεται στη λεπτομερεια και δεν εχει σε μεγαλο τουλαχιστον βαθμο κατανοηση -οπως το να λυνεις ασκησεις στα μαθηματικα-. Δεν υπαρχει στανταρ προγραμμα ο καθενας ειναι διαφορετικος και ακολουθει τις αναγκες του. Εγω εδωσα φετος και μεχρι τα Χριστουγεννα το πηγαινα πολυ χαλαρα αλλα μετα σοβαρευτηκα. Μολις βγει η υλη κατα το Μαρτιο μην πηγαινεις φροντιστηριο οποτε δε χρειαζεται (π.χ αν εχεις τρεις σελιδες να μαθεις ιστορια γιατι να πας στο μαθημα και να κανεις αλλα που ξερεις. Διαβαζα κανα δυωρο μετα το σχολειο, πηγαινα φροντιστηριο και αλλη μια ωρα το βραδακι μετα... Βγαινει και η παπαγαλια και ολα αλλωστε τοσοι και τοσοι το κανουν καθε χρονο.. καλη επιτυχια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,881 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 00:15, 24-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από mikrh-zouzouna
Πόσες ώρες διάβασμα χρειάζεται την ημέρα κάποιος της θεωρητικής??
Αναλογα το ρυθμο που αποστηθιζει(κυριως-βλ. Ιστορια) και κατανοει καποια πραγματα(βλ. Γραμματικη Αρχαιων).Δεν θα ελεγα οτι γενικα υπαρχουν στανταρ ωρες,διαβαζε οσες χρειαζεται για να νιωθεις ικανοποιημενη με την υλη που εχεις βγαλει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

vaslaras17

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vaslaras17
Ο vaslaras17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O vaslaras17 έγραψε στις 19:30, 16-05-12:

Είμαι Β Λυκείου και το καλοκαίρι στα Αρχαία θα βγάλω τον Πρωταγόρα... Είναι λίγο;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάσος97 : 16-05-12 στις 19:40. Αιτία: Απαγορεύονται τα Greeklish
Παράθεση

panoslarissa

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη panoslarissa
Ο panoslarissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 681 μηνύματα.

O panoslarissa έγραψε στις 19:31, 16-05-12:

Πολυ λιγο.εγω θα εβγαζα ολο το βιβλιο στα τελη αυγουστου.Να μου μεινει αρκετος χρονος για επαναληψη.Γ λυκειου θα ειμαστε,δε θα τα ξινουμε,ε;

Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη ~Lös~
H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε στις 20:35, 16-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από thanous18
καταλαβαινω το αγχος σου αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται απο τωρα να κανεις την υλη της γ λυκειου.. καλυτερα να εξασκηθεις σε βασικα πραγματα τωρα στα αρχαια τα λατινικα και την εκθεση για να πας προετοιμασμενη καλα στη γ λυκειου.. για την υλη της γ λυκειου πιστευω πρεπει να ξεκινησεις φροντ απο αυγουστο αν και δεν ξερω απο που εισαι.. συνηθως στην νοτια ελλαδα τα φροντ αρχιζουν τον ιουνιο κανουν ολο τον ιουλιο και σταματαν αυγουστο ενω στη βορεια αρχιζουμε τον αυγουστο..
λάθος κάνεις κι εμείς ιούλιο!

Παράθεση

iwanna_ioanna (Ιωάννα)

Φοιτητής

H iwanna_ioanna :) έγραψε στις 08:17, 02-07-12:

Λοιπόν, εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους όσοι πρόκειται να δώσουν πανελλήνιες!!!
Ίσως για όσα παιδιά δεν πηγαίνουν φροντιστήριο και δεν έχουν κάποιον να 'επιβλέπει' το διάβασμά τους θα ήταν καλό να τους πούμε στο περίπου σε ποιά επίπεδα να κινηθούν...
Λογοτεχνία στα θερινά μαθήματα είχαμε βγάλει τα ποιήματα για την ποίηση. Αρχαία, προτείνω να διαβάσετε όσο καλύτερα γίνετε την εισαγωγή του Πρωταγόρα.. Εμείς είχαμε κάνει μέχρι την 5η ενότητα του Πρωταγόρα.
Λατινικά, απ' όσο θυμάμαι, είχαμε κάνει τα 4 πρώτα κείμενα, ενώ ιστορία από το πρώτο κεφάλαιο μέχρι την τράπεζα της Ελλάδος.
Έκθεση, όσα θέματα είχαν να κάνουν με την παιδεία...
Στα Μαθηματικά είχαμε ΄βγάλει' κάποιο μέρος από το 1ο κεφάλαιο και στις Αρχές οικονομικής θεωρίας όλο το πρώτο κεφάλαιο σε θεωρία και τις βασικές του ασκήσεις.
Αυτά για όσους κάνουν θερινή προετοιμασία. Όπως και να ΄χει όμως δε χρειάζεται να αγχώνεστε για κανένα λόγο- τουλάχιστον όχι ακόμα-. Ο χρόνος πιέζει όταν έχεις τόσα πολλά (σε συνδυασμό με σχολείο-φροντιστήριο), ωστόσο δεν είναι λίγος για όσους έχουν ένα στόχο και δουλεύουν συστηματικά για να τον πετύχουν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adara casimir

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη adara casimir
H adara casimir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H adara casimir έγραψε στις 13:31, 11-07-12:

Γεια σας παιδια.ηθελα να ρωτησω κατι σχετικο με την ιστορια κατευθυνσης.Πρεπει να μαθω ολο το βιβλιο απ'εξω ή υπαρχει συγκεκριμενη υλη που πρεπει να διαβασουμε;;;Ρωταω διοτι εχω παρει το βιβλιο της κατευθυνσης και σκεφτομαι να το ξεκινησω απο βδομαδα αλλα ομως δεν ξερω αν υπαρχει κατι εκτος υλης.Ευχαριστω πολυ!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Χαρουλιτα

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χαρουλιτα
H Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,703 μηνύματα.

H Χαρουλιτα έγραψε στις 13:33, 11-07-12:

Αυτο λογικα θα σε βοηθησει: http://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-p...evhtynshs.html

Συνηθως δεν αλλαζει απο χρονο σε χρονο...

Παράθεση

marr12309

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη marr12309
H marr12309 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H marr12309 έγραψε στις 16:49, 27-08-12:

Ειμαι και εγω τριτη λυκειου πια!!!τα παιδια της τεχνολογικης-θετικης ποση ωρα διαβαζετε την ημερα?σιγουρα ο καθενας εχει το δικο του προγραμμα αλλα θα ηθελα να παρω μια εικονα γιατι εχω αγχωθει

Παράθεση

xrictian

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xrictian
H xrictian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H xrictian έγραψε στις 14:13, 29-08-12:

κανεις απο τεχνολογικη??

Παράθεση

ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ
H ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H ΙΩΑΝΝΑ ΑΝΤΩΝΙΟ έγραψε στις 15:35, 31-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από marr12309
Ειμαι και εγω τριτη λυκειου πια!!!τα παιδια της τεχνολογικης-θετικης ποση ωρα διαβαζετε την ημερα?σιγουρα ο καθενας εχει το δικο του προγραμμα αλλα θα ηθελα να παρω μια εικονα γιατι εχω αγχωθει
καλησπερα εγω ειμαι θετικη κατευθυνση....δεν εχω συγκεκριμενο χρονο για το διαβασμα.γυριζω απο το φροντ δηλαδη 2 η ωρα καθομαι τρωω και λοιπα και ξεκιναω διαβασμα 5,6 που δεν εχει και τοσο ζεστη.με συχνα διαλειμματα βεβαια διαβαζω μεχρι να τελειωσω αυτα που εχω να κανω...αν παλι το μυαλο κουραστει σταματαω γιατι δεν υπαρχει οφελος να διαβαζει κανεις με κλουβιο μυαλο...
μου παιρνει καθημερινα περιπου 4 ωρες πανω κατω!!

Παράθεση

marggrit (μαργαρίτα)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη marggrit
H μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H marggrit έγραψε στις 18:46, 08-09-12:

αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει,
είμαι β' λυκείου και επειδή δεν θέλω να κάνω φροντιστήρια και μαθήματα θέλω να αρχίσω να εντάσσω την ύλη της γ' στο προσωπικό μου διάβασμα.
Είμαι θετική κατεύθυνση και έχω πολύ καλές βάσεις χωρίς κενά από τις προηγούμενες χρονιές. Θέλω να μου πείτε από που θα με συνέφερε να αρχίσω την ύλη των μαθηματικών, μιγαδικούς ή συναρτήσεις, ώστε να μπορέσω να κάνω κάτι.
το ξέρω ότι πολλοί θεωρείτε υπερβολικό το να αρχιζει κανείς από τώρα αλλά έτσι είναι ο τρόπος που προτιμώ να δουλεύω...
πείτε μου τι κάνετε σε φροντιστήρια ή ιδιαίτερα ή αν έχετε άλλες πληροφορίες.

ευχαριστώω!

Παράθεση

Hephaestus

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Hephaestus
Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,426 μηνύματα.

O Hephaestus έγραψε στις 14:15, 14-06-13:

θελω τωρα το καλοκαιρι να διαβασω ιστορια..υπαρχει περιπτωση να βρω σε βιβλιοπωλειο το βιβλιο;

Παράθεση

kwstasIdealism

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη kwstasIdealism
Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,455 μηνύματα.

O kwstasIdealism Αν δεν καώ Αν δεν καείς Αν δεν καούμε έγραψε στις 14:19, 14-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΕΙΡΗΝΙΚΟΣ
θελω τωρα το καλοκαιρι να διαβασω ιστορια..υπαρχει περιπτωση να βρω σε βιβλιοπωλειο το βιβλιο;
Ναι το πολυ πολυ στο παραγγελνουν
γνωμη μου παντως ειναι να διαβασεις γραμματικη-συντακτικο πιο πολυ η ιστορια βγαινει ανετα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kwstasIdealism : 14-06-13 στις 14:28.
Παράθεση

Hephaestus

Φοιτητής

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,426 μηνύματα.

O Hephaestus έγραψε στις 14:26, 14-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από kwstasIdealism
Ναι το πολυ πολυ στο παραγγελνουν
μιας και εχεις περασει τη διαδικασια των πανελλαδικων να σε ρωτησω κατι..θα κανω θερινα στα λατινικα εκθεση ιστορια και αγνωστο...λογοτεχνια και γνωστο μου ειπε η καθηγητρια μου οτι θα αρχισουμε απο τελη αυγουστου μολις βγει η υλη για να ειμαστε σιγουροι...βεβαια αγχωθηκα..

τι λες;

Παράθεση

kwstasIdealism

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη kwstasIdealism
Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,455 μηνύματα.

O kwstasIdealism Αν δεν καώ Αν δεν καείς Αν δεν καούμε έγραψε στις 14:31, 14-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΕΙΡΗΝΙΚΟΣ
μιας και εχεις περασει τη διαδικασια των πανελλαδικων να σε ρωτησω κατι..θα κανω θερινα στα λατινικα εκθεση ιστορια και αγνωστο...λογοτεχνια και γνωστο μου ειπε η καθηγητρια μου οτι θα αρχισουμε απο τελη αυγουστου μολις βγει η υλη για να ειμαστε σιγουροι...βεβαια αγχωθηκα..

τι λες;
εγω περσυ εκανα θερινα σε ολα εκτος απο βιολογια,δες προβλημα να μην βγει η υλη στην κατευθυνση μας δεν υπαρχει το θεμα ειναι να μην τρεχετε μεσα στην χρονια κατι που εξαρταται απο την ποιοτητα του τμηματος,εν συντομια στο γνωστο δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα λογοτεχνια απο την αλλη καλο θα ηταν πιστευω να εβγαζες μονο σου κανενα ποιημα για την ποιηση

Παράθεση

Hephaestus

Φοιτητής

O Hephaestus έγραψε στις 17:14, 15-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από kwstasIdealism
εγω περσυ εκανα θερινα σε ολα εκτος απο βιολογια,δες προβλημα να μην βγει η υλη στην κατευθυνση μας δεν υπαρχει το θεμα ειναι να μην τρεχετε μεσα στην χρονια κατι που εξαρταται απο την ποιοτητα του τμηματος,εν συντομια στο γνωστο δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα λογοτεχνια απο την αλλη καλο θα ηταν πιστευω να εβγαζες μονο σου κανενα ποιημα για την ποιηση
δεν ειμαι σε φροντ, ιδιαιτερα κανω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Resistance

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Resistance
Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O Resistance έγραψε στις 00:38, 14-08-15:

Πότε πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο χρονικό σημείο ώστε να ξεκινήσει ένας μαθητής που στοχεύει υψηλούς βαθμούς στις Πανελλήνιες 2017 την προετοιμασία του για τα Μαθηματικά Θετικής και Οικονομικής-Τεχνολογικής Κατεύθυνσης Γ' Λυκείου;
Παράθεση

vasilakis13 (Βασίλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vasilakis13
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 728 μηνύματα.

O vasilakis13 έγραψε στις 02:02, 14-08-15:

Το καλοκαίρι του 2016. Μην τρελαίνεσαι, δεν έχει νόημα να κάνεις υπερβολές και να αρχίσεις παράλληλα με την ΄β λυκείου, δεν θα έχεις τον απαραίτητο χρόνο και ωριμότητα ώστε να κάνεις κάποιο κεφάλαιο ολοκληρωμένα .
Παράθεση

Stelios1997

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Stelios1997
Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.

O Stelios1997 έγραψε στις 10:20, 14-08-15:

Εγώ είχα κάνει μαλ@κία και ξεκίνησα από το Σεπτέμβριο της Β.Για 4 μήνες έκανα όρια(μέχρι Δεκέμβρη),τίποτα άλλο.Βέβαια η ύλη τελείωσε και πάλι εκτός χρονοδιαγράμματος αλλά ευτυχώς δεν βγήκε σε κακό.Έγραψα 19.Το ιδανικότερο,με την ύλη που έχετε,είναι να ξεκινήσεις το καλοκαίρι ανάμεσα σε β και γ.
Παράθεση

Resistance

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O Resistance έγραψε στις 12:37, 14-08-15:

Κατ'αρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις και το χρόνο που διαθέσατε.Ο καθηγητής με τον οποίο κάνω ιδιαίτερα μου έχει προτείνει να αρχίσουμε την προετοιμασία για τα Μαθηματικά τον Μάρτιο του 2016 έχοντας ολοκληρώσει βέβαια την ύλη της Β' Λυκείου.Πώς βρίσκετε την ιδέα αυτή;

ΥΓ. Έχω κάνει ήδη ένα μήνα μαθήματα για τα Μαθηματικά Κατεύθυνσης της Β' Λυκείου έχοντας σχεδόν ολοκληρώσει το 1ο από τα 3 κεφάλαια του βιβλίου,τα Διανύσματα.
Παράθεση

Soleado Febrero ~

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 13:14, 14-08-15:

Είχα την ίδια απορία και εγώ αυτές τις μέρες
Το ίδιο πιστεύετε και για φυσική και χημεία;Βγαίνουν άνετα και σωστά πιστεύεται;
Παράθεση

Resistance

Μαθητής Β' λυκείου

O Resistance έγραψε στις 13:18, 14-08-15:

Έκανες καθόλου μαθήματα το καλοκαίρι;
Παράθεση

Soleado Febrero ~

Μαθητής Γ' λυκείου

H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 13:26, 14-08-15:

Ούτε το καλοκαίρι ούτε το χειμώνα
Δεν θεωρώ πως θα έπρεπε καθόλου.
Παράθεση

Resistance

Μαθητής Β' λυκείου

O Resistance έγραψε στις 13:28, 14-08-15:

Θετική κατεύθυνσης χωρίς μαθήματα=Άθλος.Πώς τα πήγες φέτος;
Παράθεση

Soleado Febrero ~

Μαθητής Γ' λυκείου

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 13:34, 14-08-15:

Β' θα πας;Δεν αντιμετώπισα κάποια δυσκολία στην Α' δεν ήταν κάτι τρομερό.Σίγουρα στην Α' το φροντιστήριο το θεωρώ υπερβολικό άσχετα που όλοι έκαναν φέτος.
Παράθεση

Resistance

Μαθητής Β' λυκείου

O Resistance έγραψε στις 13:37, 14-08-15:

Ναι Α' εσύ θα πας Γ' ή Β';
Παράθεση

cygnus.e

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη cygnus.e
H cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.

H cygnus.e έγραψε στις 13:39, 14-08-15:

Εγω σου λεω να μην κουραστεις πολυ. Εχεις αφθονο χρονο μπροστα σου. Και η τριτη θα ειναι μια χρονια με πιεσεις οποτε θες ενεργεια. Το καλοκαιρι πριν να ξεκινησεις ειναι μια καλη περιοδος. Θα προλαβεις να κανεις αρκετα. Το θεμα ειναι να κανεις τα ιδιαιτερα και μετα το σχολειο να σου κανει μια "επαναληψη" και να σε βοηθησει να τα μαθεις ακομα καλυτερα. Αν κανεις ας πουμε το Μαρτιο το πρωτο κεφαλαιο (οπου μεσολαβουν τριημερες, εξετασεις κλπ.) κατα ποσο θα το θυμασαι αυτο το κεφαλαιο το σεπτεμβρη;
Παράθεση

Resistance

Μαθητής Β' λυκείου

O Resistance έγραψε στις 14:05, 14-08-15:

Πιστεύω ότι είναι από εκεί και πέρα θέμα αξιοποίησης χρόνου μέσα στον οποίο πχ. θα ασχολείσαι 4 ώρες με Μαθηματικά Κατεύθυνσης Β' Λυκείου 6 ώρες με Άλγεβρα Β' Λυκείου και ότι περισσεύει σε άλλα μαθήματα που δεν χρησιμεύουν για την Οικονομική Κατεύθυνση που θα επιλέξω όπου μπορείς να εντάξεις στο πρόγραμμά σου και 2 ώρες Μαθηματικών της Γ'.Γενικά πιστεύω ότι πρέπει να είναι στη Β' Λυκείου άμεση προτεραιότητα τα Μαθηματικά για όσους ακολουθήσουν Οικονομικά και τα υπόλοιπα από λίγο έως καθόλου.

ΥΓ. Δεν εννοώ 4 και 6 ώρες ιδιαίτερα αλλά προσωπικό διάβασμα.
Παράθεση

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,294 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 14:11, 14-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Resistance
Ναι Α' εσύ θα πας Γ' ή Β';
Εγω θα σου προτεινα να αρχισεις απο Σεπτεμβρη η απο Γεναρη.Γιατι η υλη ειναι πολυ και δεν βγαινει ευκολα.Τελος γιατι να ζοριστεις πολυ το καλοκαιρι?Ασε που θα πρεπει να εστιασεις και στο αοθ και στο αεεπ το καολακιρι.Γι αυτο αρχισε το σεπτεμβρη η απο Γεναρη.Ακουσε με και θα τα βρεις μπροστα σου.
Παράθεση

Resistance

Μαθητής Β' λυκείου

O Resistance έγραψε στις 14:14, 14-08-15:

Σεπτέμβρη 15 και Γενάρη 16 εννοείς έτσι;
Παράθεση

cygnus.e

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη cygnus.e
H cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.

H cygnus.e έγραψε στις 14:14, 14-08-15:

Κοιτα, αν εννοεις μονο μαθηματικα. Και φανταζομαι πως θα σου αρεσουν κιολας. Εφοσον εχεις τη διαθεση (και μπραβο γι'αυτο) δεν θα ηταν κακο να λυνεις ασκησεις για να εξοικειωθεις. Καθε αλλο μαλιστα!! Απλα να το κρατησεις χαλαρο για το πρωτο διαστημα, σαν χομπι.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    alexia888Girl, jim2015, Mhtrogoal, paskmak, SweetGirl

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους