Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,922 εγγεγραμμένα μέλη και 2,806,287 μηνύματα σε 79,596 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 654 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Θέλω πολύ να γίνω απουσιολόγος

elinaki97 (elina)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη elinaki97
H elina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H elinaki97 έγραψε στις 13:52, 14-03-10:

δεν μπορει να μην ενιωσες περηφανη και να μην χαρηκες ουτε μια φορα που το ειχες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Flok

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Flok
Ο Flok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O Flok έγραψε στις 14:08, 14-03-10:

Συμφωνώ με όλους σας, και τους μεν και τους δεν.
Είμαι και εγώ απουσιολόγος, αν και δεν έχω βγάλει ιδιαίτερα μεγάλο βαθμο (19 και 4/13, και ο Δεύτερος είχε 18 και 9/13).
Σίγουρα είναι λίγο ζόρι το να έχεις το απουσιολόγιο, αλλά έτσι πολλοί καθηγητές μικρών σου ανεβάζουν (ίσως) το βαθμό στο μάθημα τους, για να μην σου χαλάσουν τον Μ.Ο.
Θα αναφέρω δύο περιπτώσεις που το απουσιολόγιο έγινε αιτία για προβλήματα:
α) Μία μέρα που θα πηγαίναμε επίσκεψη, το πρωί, πριν φύγουμε, πήρα απουσίες και άφησα το απουσιολόγιο στο γραφείο του Διευθυντή, όπως έπρεπε. Φύγαμε για το μουσείο που θα πηγαίναμε. Το μεσημέρι, όταν επιστρέψαμε, έπρεπε να ξαναπάρω απουσίες. Πήγα λοιπόν στο γραφείο του Διευθυντή να πάρω το απουσιολόγιο. Δεν το βρήκα, και άρχισα να τρέχω και να ψάχνω σε όλο το σχολείο μήπως το βρω κάπου, με τον φόβο βέβαια μην πάρω και καμία απόβολή, καθώς θα με κατηγορούσαν οτί έχασα το Απουσιολόγιο. Τελίκα, το βρήκε κάποιος καθηγητής. Τι είχε γίνει ; Το πρωί, όταν πήγα να τ'αφήσω στον Γυμνασιάρχη, κάποιος καθηγητής το είχε πάρει και το έβαλε σε κάποιο άλλο συρτάρι, χωρίς να ενημερώσει εμένα που το έβαλε.

β) Μία μέρα που είχαμε απεργεία, το πρόγραμμα είχε αλλάξει, επειδή κάποιοι καθηγητές απεργούσαν, ενώ αλλοί όχι. Συνεπως, ο Γυμνασιάρχης είπε το πρωί στην προσευχή "Λόγω της απεργείας έχει αλλάξει το πρόγραμμα, και θα πρέπει κάθε ώρα να έρχεται στο Γραφείο ο Απουσιολόγος, να ενημερώνεται τι μάθημα έχει την επόμενη ώρα το τμήμα του, και στη συνέχεια να ενημερώνει και τους συμμαθητές του" Γι'αυτό λοιπόν, επειδή έπρεπε να δώ τι μάθημα έχουμε, να παώ να το πω στο τμήμα μου, και στη συνέχεια να πάρω το απουσιολόγιο και να πάω και εγώ στο μάθημα (Γυμναστική), άργησα 2-3 λεπτά, και o καθηγητής, μου έβαλε απουσία

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,666 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 14:28, 14-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από elinaki97
δεν μπορει να μην ενιωσες περηφανη και να μην χαρηκες ουτε μια φορα που το ειχες
Εδώ πέφτει παραμύθι. Το απουσιολόγιο όλοι το θέλουνε και ας είναι αλήθεια τα προβλήματα που λένε. Εδώ κολλάνε οι παροιμίες: τραβάτε με και ας κλάιω, όσα δεν φτάνει η αλεπού. Και κάτι άλλο: ακόμα και αυτοί που τους το δίνουν και λένε όχι έχουν την αίσθηση του νικητή και επιπλέον το παίζουν περισσότερο με το να το αρνούνται. Είχα το απουσιολόγιο Γ γυμνασίου (και σημαιοφόρος) και Α λυκείου. (Έβγαλα Β και Γ γυμνασίου στρογγυλό 20 και ήμουν ο μόνος). Διάβαζα αρκετές ώρες (άσε κάποιους παραμυθάδες να λένε για 15min την ημέρα διάβασμα). Στην Α λυκείου αποφάσισα ότι δεν αξίζει τον κόπο να διαβάζω αρχαία και άλλα μαθήματα που δεν με ενδιαφέρουν και έπεσα στο 18,1 (το αριστείο για 0,1 δεν το έχασα) και το απουσιολόγιο το πήρε ένα κορίτσι. Δεν μπορώ να πω ότι είχα ποτέ προβλήματα με το απουσιολόγιο γιατί οι καθηγητές είχαν σαν αρχή να μετράνε πάντα και να προστετευουν έτσι τον απουσιολόγο από πιέσεις. Μπορώ να πω ότι μου άρεσε αλλά και όταν το έχασα δεν στεναχωρήθηκα και πολύ. (Ξέχασα: φέτος το έχω μόνον στην αστρονομία επιλογής). Βάλε και συ λοιπόν τα δυνατά σου να το κερδίσεις και μην ακούς κανέναν (ούτε και μένα). Και αν το πετύχεις με τον αέρα πια του νικητή μπορείς να το αρνηθείς.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

McΜαρια (Μαρια)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη McΜαρια
H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H McΜαρια "το όνομα σου, η μοναδική μου προσευχή'' έγραψε στις 15:16, 14-03-10:

Συμφωνω απολυτα με τον Δια.Ολοι το θελουν.Και αυτοι που μπορουν να το εχουν αλλα το αρνιουνται,λενε οχι σαν νικητες...
Και τα προβληματα και οι υποχρεωσεις ειναι πολλες ομως...
Κανεις δεν μπορει να σε πεισει να μην προσπαθησεις..αν και νομιζω οτι κατα βαθος δεν το θες..
απλα θες να γινεις η καλυτερη της ταξης..σωστα?
το απουσιολογιο ειναι ενα απλο βραβειο....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elinaki97 (elina)

Μαθητής Β' λυκείου

H elina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H elinaki97 έγραψε στις 15:25, 14-03-10:

μαλλον με εχεις παρεξηγησει...εχω γραψει και πιο πριν οτι δεν με ενδιαφερει να με συμπαθουν οι καθηγητες και να μου βαζουν χαριστικους βαθμους στα πιο γελοια μαθηματα αυτο που με κανει να το θελω ειναι οτι το θεωρω μια τιμη(για μενα και οχι για το κοινωνικο μου περιβαλλον)και πραγματικα μεχρι στιγμης δεν εχω πει καποιο ψεμα(πραγματικα δεν με ενδιαφερει να ειμαι η καλυτερη της ταξης).ειλικρινα δεν εχω δει ποτε τους αλλους καλους μαθητες ανταγωνιστικα και δεν θεωρω το απουσιολογιο ενα προβλημα η ενα βραβειο

φιλικα

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

McΜαρια (Μαρια)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H McΜαρια "το όνομα σου, η μοναδική μου προσευχή'' έγραψε στις 17:32, 14-03-10:

μαλλον εχω αδικο...
αλλα δεν ειπα πως θες χαριστικους βαθμους απο καθηγητες σε γελοια μαθηματα ή σεβασμο απο τον κοινωνικο σου περιγυρο..
ειναι καλο να θες να γινεις η καλυτερη χωρις να γινεσαι ανταγωνιστικη...
ειναι παρα πολυ καλο που θες γινεις απουσιολογος και που εχεις εναν στοχο...
το απουσιολογιο ειναι ενα βραβειο για τους κοπους σου ειτε το θες ειτε οχι το απουσιολογιο.
ετσι μου εχουν πει τουλαχιστον πολλοι απουσιολογοι..

Παράθεση

fly (Μαρια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη fly
H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H fly έγραψε στις 17:40, 14-03-10:

fly αν συνεχιζει το τμημα σου ακομα να μη θελει το απουσιολογιο ζητα απο μενα λιγη βοηθεια και θα κανω την καρδια μου πετρα να το δεχτω
αμεεε με μεγαλη χαρα!!!! κοιτα εγω σε καταλαβαινω εν μερει. πιστευεις οτι θα ειναι μια ηθικη ικανοποιηση. απλα με τα χρονια θα δεις οτι δεν ειναι αυτοσκοπος.ο καλος βαθμος θα ειναι αποκλειστικα δικη σου χαρα.δεν αποδεικνυεται απο το απουσιολογιο ο καλυτερος αυτο ηθελα να τονισω εγω.οτι θεωρω αδικο ετσι κ αλλιως αυτον τον θεσμο. γιατι κανει εναν διαχωρισμο που δεν ειμαι σιγουρη αν υφισταται!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μαρκέλλα Μ. (markella)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Μαρκέλλα Μ.
H markella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H Μαρκέλλα Μ. έγραψε στις 17:55, 14-03-10:

Συνήθως απουσιολόγοι γίνονται οι μαθητές που βγάζουν το μεγαλύτερο μέσο όρο στην τάξη. Αν βγάζεις μέσο όρο 19 όπως λες και συνεχίσεις έτσι, θα το κερδίσεις το απουσιολόγιο. Βέβαια το να έχεις τον τίτλο του απουσιολόγου δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο απλά έχεις έναν τίτλο, που αν τον χρησιμοποιήσεις σωστά θα βγεις κερδισμένη. Εγώ όταν πήγα Α γυμνασίου το απουσιολόγιο μου το έδωσαν απο την δεύτερη κιολας εβδομάδα και το έχω μέχρι και σήμερα. Καταλαβαίνω λοιπόν ότι μέσα σου αυτό σημαίνει κάτι διαφορετικό και ότι έτσι ανταμείβονται οι προσπάθειες σου και ο κόπος σου.. το έχω νιώσει και εγώ, αλλά δεν ανταμείβεσαι μονάχα αν έχεις τον τίτλο του απουσιολόγου.

Παράθεση

elinaki97 (elina)

Μαθητής Β' λυκείου

H elinaki97 έγραψε στις 18:19, 14-03-10:

απουσιολογος δεν γινομαι που να χτυπιεμαι..γιατι δυστυχως(για μενα εννοειται)η απουσιολογος μας εχει τεραστια διαφορα στους βαθμους..

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

McΜαρια (Μαρια)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H McΜαρια "το όνομα σου, η μοναδική μου προσευχή'' έγραψε στις 18:20, 14-03-10:

Δηλαδη τι βαθμο πηρε αυτη και τι βαθμο εσυ?

Παράθεση

elinaki97 (elina)

Μαθητής Β' λυκείου

H elinaki97 έγραψε στις 18:23, 14-03-10:

εγω 19 και 1/13(!)κι αυτη 19 και 9/13.

Παράθεση

Flok

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Flok
Ο Flok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O Flok έγραψε στις 18:26, 14-03-10:

απουσιολογος δεν γινομαι που να χτυπιεμαι..γιατι δυστυχως(για μενα εννοειται)η απουσιολογος μας εχει τεραστια διαφορα στους βαθμους..
Κοίτα, και να έβγαζες τον μεγαλύτερο βαθμό της τάξης στο Β΄Τρίμηνο, πάλι δεν το παίρνεις γιατί:
  1. Στο πρώτο τρίμηνο της Α' Γυμνασίου, ο απουσιολόγος ορίζεται με κλήρωση
  2. Στο δεύτερο τρίμηνο της Α' Γυμνασίου, απουσιολόγος γίνεται ο μαθητής με τον μεγαλύτερο Μ.Ο.
  3. Στο τρίτο τρίμηνο(το οποίο και διανύουμε) της Α' ο απουσιολόγος δεν αλλάζει
  4. Στο πρώτο τρίμηνο της Β', απουσιολόγος γίνεται ο μαθητής με τον μεγαλύτερο γενικό Μ.Ο. από όλη την Α' (τρίμηνα και εξετάσεις)
Αρα, το καλύτερο που θα μπορούσε να σου τύχει θα ήταν να γίνεις του Χρόνου

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

McΜαρια (Μαρια)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H McΜαρια "το όνομα σου, η μοναδική μου προσευχή'' έγραψε στις 18:26, 14-03-10:

Δεν ειναι πολυ μεγαλη διαφορα...
Βαθμους για 2ο τριμηνο πηρατε?
Να ξερεις πως οι βαθμοι συνηθως ανεβαινουν(ειδικα στους καλους μαθητες...στο πρωτο εβγαλα 18 και στο 2ο 18 και 10 χωρις μεγαλη προσπαθεια...)
οποτε αν προσπαθησεις θα κερδισεις το απουσιολογιο ακομα και του χρονου...

Παράθεση

elinaki97 (elina)

Μαθητής Β' λυκείου

H elinaki97 έγραψε στις 18:28, 14-03-10:

οχι ακομα αλλα στο 2ο τριμηνο νομιζω θα τα παω χειροτερα δν ξερω(αν και γραφω καλα,δεν μιλαω μες στην ταξη και σηκωνω χερι να πω μαθημα)οι βαθμοι μου ηταν μετριοι(ειχα εξι 18αρια)

Αρχική Δημοσίευση από Flok
Κοίτα, και να έβγαζες τον μεγαλύτερο βαθμό της τάξης στο Β΄Τρίμηνο, πάλι δεν το παίρνεις γιατί:
  1. Στο πρώτο τρίμηνο της Α' Γυμνασίου, ο απουσιολόγος ορίζεται με κλήρωση
  2. Στο δεύτερο τρίμηνο της Α' Γυμνασίου, απουσιολόγος γίνεται ο μαθητής με τον μεγαλύτερο Μ.Ο.
  3. Στο τρίτο τρίμηνο(το οποίο και διανύουμε) της Α' ο απουσιολόγος δεν αλλάζει
  4. Στο πρώτο τρίμηνο της Β', απουσιολόγος γίνεται ο μαθητής με τον μεγαλύτερο γενικό Μ.Ο. από όλη την Α' (τρίμηνα και εξετάσεις)
Αρα, το καλύτερο που θα μπορούσε να σου τύχει θα ήταν να γίνεις του Χρόνου
δεν πειραζει!ας γινω και του χρονου!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Avicii : 14-03-10 στις 20:58. Αιτία: merging
Παράθεση

Dias

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,666 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 18:34, 14-03-10:

εγω 19 και 1/13(!)κι αυτη 19 και 9/13.
Υπάρχουν 2 τρόποι να πάρεις το απουσιολόγιο:
1) Της βάζεις δηλητήριο στο γάλα
2) Διαβάζεις, προσέχεις, συμμετέχεις, γράφεις πιο πολύ και πιο καλά από αυτήν.
Διάλεξε...
...........................

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

McΜαρια (Μαρια)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H McΜαρια "το όνομα σου, η μοναδική μου προσευχή'' έγραψε στις 18:36, 14-03-10:

''οχι ακομα αλλα στο 2ο τριμηνο νομιζω θα τα παω χειροτερα δν ξερω(αν και γραφω καλα,δεν μιλαω μες στην ταξη και σηκωνω χερι να πω μαθημα)οι βαθμοι μου ηταν μετριοι(ειχα εξι 18αρια)''

θα πας καλυτερα....και γω ετσι ακριβως ειμαι αλα μου ανεβαζουν το βαθμο...
αντε και καλα αποτελεσματα!

Παράθεση

elinaki97 (elina)

Μαθητής Β' λυκείου

H elinaki97 έγραψε στις 18:40, 14-03-10:

αχ!ευχαριστω πολυ!!!!

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Υπάρχουν 2 τρόποι να πάρεις το απουσιολόγιο:
1) Της βάζεις δηλητήριο στο γάλα
2) Διαβάζεις, προσέχεις, συμμετέχεις, γράφεις πιο πολύ και πιο καλά από αυτήν.
Διάλεξε...
...........................
τωρα εχω διλημανα ακολουθησω το συντομο δρομο(δηλητηριαση)η τον πιο δικαιο?
μαλλον αυτο θα κανω...θα διαβασω,θα προσεχω περισσοτερο,θα συμμετεχω(κι αλλο?)θα γραψω πολυ καλα και τσατρα πατρα(!) κατι θα γινει..δν μπορει να ειμαι τοσο αχρηστη!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Avicii : 14-03-10 στις 20:59. Αιτία: merging
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,159 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 18:52, 14-03-10:

τωρα εχω διλημανα ακολουθησω το συντομο δρομο(δηλητηριαση)η τον πιο δικαιο?
μαλλον αυτο θα κανω...θα διαβασω,θα προσεχω περισσοτερο,θα συμμετεχω(κι αλλο?)θα γραψω πολυ καλα και τσατρα πατρα(!) κατι θα γινει..δν μπορει να ειμαι τοσο αχρηστη!
μην ακουω βλακειες... το πρωτο βημα ειναι να εχεις αυτοπεποιθηση.
α υπαρχει και τριτος τροπος. την σπρωχνεις στις σκαλες.
ετσι θα φανει σαν ατυχημα

Παράθεση

elinaki97 (elina)

Μαθητής Β' λυκείου

H elinaki97 έγραψε στις 19:00, 14-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από antwwwnis
μην ακουω βλακειες... το πρωτο βημα ειναι να εχεις αυτοπεποιθηση.
α υπαρχει και τριτος τροπος. την σπρωχνεις στις σκαλες.
ετσι θα φανει σαν ατυχημα
αυτο το τελευταιο ειδικα ειναι πανιδιοφυιες!ευχαριστω μαλλον αυτο θα κανω(πλακιζω!)

και εχω αυτοπεποιθηση(ετσι λεω τουλαχιστον!)απλα εχω και αυτογνωσια!(ακομα ενα προσον μου)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Avicii : 14-03-10 στις 20:59. Αιτία: merging
Παράθεση

fly (Μαρια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη fly
H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H fly έγραψε στις 19:14, 14-03-10:

μετριος βαθμος το 18?????????????????????????????????????????????????????????? θα τρελαθω θα πηδηχω απο το παραθυρο!!! ελινακι μου θα τρελαθεις αν συνεχισεις ετσι συγνωμη που στο λεω. εισαι ακομα πολυ μικρουλα για να πιεζεσαι τοσο με τους βαθμους.δεν θα σου μεινουν δυναμεις για το λυκειο.

Παράθεση

elinaki97 (elina)

Μαθητής Β' λυκείου

H elinaki97 έγραψε στις 19:21, 14-03-10:

σιγουρα εχεις δικιο.πριν λιγο καιρο να φανταστεις ημουν χαλια εξαιτιας αυτων των βαθμων εννοειται πως δεν ειναι μετριος βαθμος το 18 ξερεις ομως πιο ειναι το κακο?οτι ειχα 18 σε σημαντικα μαθηματα:ιστορια,μαθηματικα,γλωσσα,θρησκευτικα,αρχαια και....μουσικη(!)

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fly (Μαρια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη fly

H fly έγραψε στις 19:24, 14-03-10:

μουσικη ειχα 11 στο γυμανσιο οι βαθμοι σου ειναι μια χαρα. γλυκια μου αληθεια δεν θελω να το παιζω η κυρια πολυξερη απλα νομιζω οτι πιεζεσαι τσαμπα. ασε χωρο ( πολυ ομως χωρο ) και δυναμεις για την γ'. οι γερες βασεις ειναι το παν εκει θα με βρεις συμφωνη. απλα τωρα βρες τροπο να χαρεις κ αλλα πραγματα. τωρα που μπορεις δηλαδη απο θεμα χρονοι

Παράθεση

elinaki97 (elina)

Μαθητής Β' λυκείου

H elinaki97 έγραψε στις 19:37, 14-03-10:

σευχαριστω πολυ!εχεις απολυτο δικιο στο θεμα οτι τσαμπα παει τοση πιεση!και δεν το παιζεις πολυξερη!!!

Παράθεση

fly (Μαρια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη fly

H fly έγραψε στις 19:40, 14-03-10:

οκ απλα συνειδητοποιω οτι στην ηλικια σου για καποιο διαστημα στην αρχη εκανα παρομοιες σκεψεις...και μου φαινεται τοσο μακρια η πρωτη γυμνασιου. παντως αυτο που θα σου προτεινα εγω ειναι να διατηρησεις φυσικα τους βαθμους σου χωρις να τρελενεσαι εκει ειναι η μαγκια και δεν θα χασεις ισα ισα θα κερδισεις πολλα

Παράθεση

elinaki97 (elina)

Μαθητής Β' λυκείου

H elinaki97 έγραψε στις 19:47, 14-03-10:

ναι!εννοειται πως θα προσπαθω να ανεβαζω τους βαθμους μου χωρις ομως να απομακρυνομαι απο τους φιλους μου και τις δραστηριοτητες μου!αλλα να σε ρωτησω κατι?εσυ ποση ωρα διαβαζες περιπου στο γυμνασιο?

Παράθεση

fly (Μαρια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη fly

H fly έγραψε στις 19:54, 14-03-10:

κοιτα βασικα παιζει ρολο και ο καθηγητης. εγω ειχα την τυχη και λεω τυχη γιατι τωρα καταλαβαινω ποσο καλο μου εκαναν αυτοι οι ανθρωπο να εχω πολυ αυστηρους καθηγητες σε μαθηματικα και φιλολογικα τοσο σε θεμα υλης και ασκησεων αλλα και σε βαθμους .εκει εδινα και την περισσοτερη βαρυτητα λοιπον. 2-3 ωρες το μεγαλυτερο απο οτι θυμαμαι.τωρα γυμναστικη-καλλιτεχνικα-μουσικη-τεχνολογια δεν εδινα και ιδιαιτερη σημασια. στα υπολοιπα προσεχα μεσα στην ταξη και τα μαθαινα απο εκει. εχω βλεπεις αυτο το καλο τα ''παιρνω '' απο την παραδοση και μετα χρειαζομαι πολυ λιγη ωρα για να τα μαθω. στο γυμνασιο συνολικα οι βαθμοι μου ηταν 18,5-18,8 και τοτε εκανα και γερμανικα και αγγλικα και κιθαρα που μου ετρωγαν δηλαδη χρονο. παντα σε αυτα τα πλαισια βαθμων βαδιζα μεχρι και τωρα. το οτι δεν ειχα κουραστει ολα αυτα τα χρονια με βοηθα πολυ φετος. το διαβασμα μου ανεβηκε στις 6-7 ωρες αναλογα βεβαια με το τι εχω χωρις ομως να νιωθω την ''κουραση'' των πανελληνιων. το μυστικο ειναι ο σωστος προγραμματισμος. ελπιζω να σε καλυψα

Παράθεση

elinaki97 (elina)

Μαθητής Β' λυκείου

H elinaki97 έγραψε στις 20:00, 14-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από fly
κοιτα βασικα παιζει ρολο και ο καθηγητης. εγω ειχα την τυχη και λεω τυχη γιατι τωρα καταλαβαινω ποσο καλο μου εκαναν αυτοι οι ανθρωπο να εχω πολυ αυστηρους καθηγητες σε μαθηματικα και φιλολογικα τοσο σε θεμα υλης και ασκησεων αλλα και σε βαθμους .εκει εδινα και την περισσοτερη βαρυτητα λοιπον. 2-3 ωρες το μεγαλυτερο απο οτι θυμαμαι.τωρα γυμναστικη-καλλιτεχνικα-μουσικη-τεχνολογια δεν εδινα και ιδιαιτερη σημασια. στα υπολοιπα προσεχα μεσα στην ταξη και τα μαθαινα απο εκει. εχω βλεπεις αυτο το καλο τα ''παιρνω '' απο την παραδοση και μετα χρειαζομαι πολυ λιγη ωρα για να τα μαθω. στο γυμνασιο συνολικα οι βαθμοι μου ηταν 18,5-18,8 και τοτε εκανα και γερμανικα και αγγλικα και κιθαρα που μου ετρωγαν δηλαδη χρονο. παντα σε αυτα τα πλαισια βαθμων βαδιζα μεχρι και τωρα. το οτι δεν ειχα κουραστει ολα αυτα τα χρονια με βοηθα πολυ φετος. το διαβασμα μου ανεβηκε στις 6-7 ωρες αναλογα βεβαια με το τι εχω χωρις ομως να νιωθω την ''κουραση'' των πανελληνιων. το μυστικο ειναι ο σωστος προγραμματισμος. ελπιζω να σε καλυψα
απολυτα!

Παράθεση

Lita Athens

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Lita Athens
H Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 512 μηνύματα.

H Lita Athens έγραψε στις 20:05, 14-03-10:

Αγαπητή Ελίνα,
Δεν χρειάζεται να προβληματίζεσαι για το πως θα πάρεις το απουσιολόγιο. Η διαδικασία είναι απλή: βγάζεις το μεγαλύτρο βαθμό στο τμήμα σου και σου το δίνουν την επόμενη χρονιά! Φαντάζομαι, όμως, πως αυτό το ξέρεις ήδη. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να διαβάζεις συστηματικά ουτως ώστε να έχεις καλές επιδόσεις, πρώτα απ'όλα για τις γνώσεις που εσύ η ίδια θα αποκομίσεις αλλά και για τους καλούς βαθμούς (που, κακά τα ψέματα, είναι μια ηθική ανταμοιβή των κόπων ενός μαθητή). Αν αυτοί οι βαθμοί σου "δώσουν" και το απουσιολόγιο, τότε μπράβο! Αν, όμως, δεν σου το δώσουν, δεν υπάρχει λόγος να στεναχωριέσαι. Το μόνο που αρκεί είναι εσύ η ίδια να ξέρεις πως προσπαθείς και προοδεύεις.
Φιλικά,
Lita

Παράθεση

gregory, nub

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικής ΤΕΙ Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 2,360 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 20:58, 14-03-10:

Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο εχεις αναγκη το απουσιολογιο...
Μια παραπανω υποχρεωση ειναι, που πιστευω οτι δεν σε οφελει σε τιποτα. Βεβαια αμα σου αρεσει τοσο πολυ να γραφεις ονοματα σε ενα τετραδιο με ροζ φυλλα κανε οτι θες

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,159 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 14:17, 15-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο εχεις αναγκη το απουσιολογιο...
Μια παραπανω υποχρεωση ειναι, που πιστευω οτι δεν σε οφελει σε τιποτα. Βεβαια αμα σου αρεσει τοσο πολυ να γραφεις ονοματα σε ενα τετραδιο με ροζ φυλλα κανε οτι θες
που στο κατω κατω μερικες φορες ειναι κιτρινο....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους