Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,865 εγγεγραμμένα μέλη και 2,847,949 μηνύματα σε 81,975 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 763 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Το ιδανικό σώμα

ria17 (Μαρία)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη ria17
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H ria17 έγραψε στις 20:38, 18-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από nani_68
Γενικα στις μερες μας πολλοι θεωρουν ομορφο το πολυ πολυ αδυνατο σωμα για τα κοριτσια και το πολυ πολυ γυμνασμενο για τα αγορια.... Ποια ειναι η γνώμη σας πάνω στο θέμα??
τα αγορια πρεπει να ναι λιγο γυμνασμενα κ τα κοριτσια με καμπυλες κ μετρια κιλα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Irodis

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας . Έχει γράψει 686 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 16:23, 20-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από ria17
τα αγορια πρεπει να ναι λιγο γυμνασμενα κ τα κοριτσια με καμπυλες κ μετρια κιλα
Συμφωνω μαζι σου !
Οπως το κοριτσι δεν θελει να εχει εναν χονδρο αλλα ενα γυμνασμενο
ετσι και το αγορι θελει ενα λεπτο κοριτσι με καμπυλες και oxi μια χοντρη δε θελω να θιξω απλα ο αλλος
εχει στερηθει καποια πραγματα για να γινει ετσι δε μπορουμε καθε φορα να το πηγαινουμε ρατσιστηκα οταν λεμε να ενας ευσωμος και να λενε οι αλλοι εισαι ρατσιστης!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,632 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 16:32, 20-09-10:

Βασικά Ηρώδη, οι κοπέλες αντιλαμβάνονται το "χοντρή κοπέλα" με διαφορετικό τρόπο. Οι περισσότερες το θεωρούν φυσιολογικό και το βαφτίζουν πλούσιες καμπύλες. Ενώ αν δουν έναν χοντρό νέον με κοιλια, θα αδιαφορήσουν τελείως...

Παράθεση

nevermind

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nevermind
H nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 196 μηνύματα.

H nevermind is there anybody out there? έγραψε στις 17:36, 20-09-10:

ρε παιδια τι παει να πει "πρεπει" να ειναι γυμνασμενα τα αγορια και οι κοπελες "πρεπει" να εχουν αυτο ή το αλλο? Τα παντα ειναι θεμα γουστου. Τετοια χαζα καθομαστε και λεμε και μετα ο καθενας θεωρει οτι πρεπει να αλλαξει την εμφανιση του για να αρεσει.
Εγω ψηφιζω μπυροκοιλια στους αντρες και ας μην με πιστευει κανεις

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,632 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 17:47, 20-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από nevermind
ρε παιδια τι παει να πει "πρεπει" να ειναι γυμνασμενα τα αγορια και οι κοπελες "πρεπει" να εχουν αυτο ή το αλλο? Τα παντα ειναι θεμα γουστου. Τετοια χαζα καθομαστε και λεμε και μετα ο καθενας θεωρει οτι πρεπει να αλλαξει την εμφανιση του για να αρεσει.
Εγω ψηφιζω μπυροκοιλια στους αντρες και ας μην με πιστευει κανεις
Βλέπεις τα ηλίθια πρότυπα μας κάνουν να φιλοσοφούμε τις προτιμήσεις μας, αντί να χαιρόμαστε τα νιάτα μας.

Υ.Σ. Δεν είμαι γυμνασμένος, θέλεις να γνωριστούμε; (αστειάκι)

Παράθεση

Frida! (φρειδερικη)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη Frida!
H φρειδερικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H Frida! him him him!! έγραψε στις 18:39, 20-09-10:

τελειο σωμα δεν υπαρχει!!συνδέουμε (συνηθως) το τελειο σωμα με το ποσο ελκυστικος/η ειναι καποιος στο αντιθετο φυλο..αν καποιος θελει ν ειναι ελκυστικος κατα τ γνώμη μου πρεπει απλα ν ειναι ο εαυτος του και πιστευω πως οι λογικοί και οχι επιφανειακοι ανθρωποι θα το εκτιμησουν αυτο περισσοτερο..αυτη ειναι η αποψη μου προσωπικά!!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nevermind

Φοιτητής

H nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 196 μηνύματα.

H nevermind is there anybody out there? έγραψε στις 18:55, 20-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Βλέπεις τα ηλίθια πρότυπα μας κάνουν να φιλοσοφούμε τις προτιμήσεις μας, αντί να χαιρόμαστε τα νιάτα μας.

Υ.Σ. Δεν είμαι γυμνασμένος, θέλεις να γνωριστούμε; (αστειάκι)
χαχα, αμα αφηνεις και μουσια το καλυτερο μου χαχα

Αρχική Δημοσίευση από Frida!
τελειο σωμα δεν υπαρχει!!συνδέουμε (συνηθως) το τελειο σωμα με το ποσο ελκυστικος/η ειναι καποιος στο αντιθετο φυλο..αν καποιος θελει ν ειναι ελκυστικος κατα τ γνώμη μου πρεπει απλα ν ειναι ο εαυτος του και πιστευω πως οι λογικοί και οχι επιφανειακοι ανθρωποι θα το εκτιμησουν αυτο περισσοτερο..αυτη ειναι η αποψη μου προσωπικά!!
συμφωνω παρα πολυ μαζι σου.Αλλαζοντας το σωμα μας θελοντας να φτασουμε το τελειο το μονο που καταφερνουμε ειναι να προσελκυσουμε τα λαθος ατομα.Αν καποιος ειναι φιλος σου (η οτιδηποτε αλλο) θεωρω οτι δεν θα πρεπει να νοιαζεται για το τι νουμερο παντελονι φορας κ οτιδηποτε αλλο.
Ειναι σαν να λεμε δηλαδη οτι αμα μια κοπελα ειχε μακρια μαλλια και ξαφνικα τα εκοβε, θα την αφηναν ολοι οι φιλοι της.Ηλιθιο δεν ειναι?

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hey Joy

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Hey Joy
H Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 283 μηνύματα.

H Hey Joy έγραψε στις 19:13, 20-09-10:

Whatever works για τον καθένα.
Το σημαντικό είναι ό,τι κάνουμε να το κάνουμε για μας.
Να κάνεις δίαιτα και να χάσεις κάποια παραπάνω κιλά/ να γυμναστείς για να αισθάνεσαι εσύ όμορφα και όχι για να σε βλέπουν καλύτερα οι άλλοι. Φυσικό είναι να θέλουμε και το τελευταίο όσο να ναι, αλλά μετά από όλα τα αλλά.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Frida! (φρειδερικη)

Μαθητής Β' λυκείου

H φρειδερικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H Frida! him him him!! έγραψε στις 19:14, 20-09-10:

χαχα, αμα αφηνεις και μουσια το καλυτερο μου χαχα

συμφωνω παρα πολυ μαζι σου.Αλλαζοντας το σωμα μας θελοντας να φτασουμε το τελειο το μονο που καταφερνουμε ειναι να προσελκυσουμε τα λαθος ατομα.Αν καποιος ειναι φιλος σου (η οτιδηποτε αλλο) θεωρω οτι δεν θα πρεπει να νοιαζεται για το τι νουμερο παντελονι φορας κ οτιδηποτε αλλο.
Ειναι σαν να λεμε δηλαδη οτι αμα μια κοπελα ειχε μακρια μαλλια και ξαφνικα τα εκοβε, θα την αφηναν ολοι οι φιλοι της.Ηλιθιο δεν ειναι?
ειναι γελοίο δεν στέκει λογικα..αλλα ετσι οπως εχουμε καταντήσει..μονο αυτά κοιταμε..

Παράθεση

nevermind

Φοιτητής

H nevermind is there anybody out there? έγραψε στις 19:20, 20-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Frida!
ειναι γελοίο δεν στέκει λογικα..αλλα ετσι οπως εχουμε καταντήσει..μονο αυτά κοιταμε..
εγω παντως οταν ειχα κοψει τα μαλλια μου στην α' λυκειου, παρατηρησα οτι πολλα παιδια στο σχολειο σταματησαν να μου μιλανε.Και με πειραξε τοσο πολυ που εβαλα τη γατα μου να κλαιει.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Frida! (φρειδερικη)

Μαθητής Β' λυκείου

H Frida! him him him!! έγραψε στις 19:26, 20-09-10:

εγω παντως οταν ειχα κοψει τα μαλλια μου στην α' λυκειου, παρατηρησα οτι πολλα παιδια στο σχολειο σταματησαν να μου μιλανε.Και με πειραξε τοσο πολυ που εβαλα τη γατα μου να κλαιει.

εγω στην πρωτη λυκείου δηλαδή τωρα εβαλα μωβ στα μαλλια μου κ αφησα φραντζα στην αρχη με κοιτουσανε λιγο παραξενα αλλα νταξει οι πραγματικοι φιλοι κ κατι παραπανω φανηκαν πολυ λογικοι ...

Παράθεση

evangeline (Εύη)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη evangeline
H Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.

H evangeline . έγραψε στις 19:34, 20-09-10:

για να το θέσω μαθηματικά

στήθος x--> 90 cm
μέση x--> 60 cm
περιφέρεια x-->90 cm

δεν επιτρέπονται αποκλίσεις από τα παραπάνω όρια P

πλάκα κάνω φυσικά!!!
όλα εξαρτώνται από το τι εκπέμπεις

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Irodis

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας . Έχει γράψει 686 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 21:37, 20-09-10:

Παντως η γνωμη μου ειναι οτι καθενας πρεπει να εχει το σωμα που θελει

ειτε γυμνασμενο επειδη του αρεσει ετσι , ειτε με κοιλια επειδη του αρεσει ετσι

και το ιδιο στις κοπελες το καλυτερο να κοιτας πρωτα τον εαυτο σου και αν εισαι εσυ καλα οι γυρω σου δεν

παιζουν κανενα ρολο απλα να εισαι ο εαυτος σου ειτε σαρεσει να εισαι γραμμωμενος ή λεπτη ειτε με κοιλιτσα και μπουτακι

αρκει εσυ να αισθανεσαι καλα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evangeline (Εύη)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.

H evangeline . έγραψε στις 14:15, 21-09-10:

σωστός!!
και η βιομηχανία της μόδας έδειξε ότι αρχίζει να καταλαβαίνει πως το κοκαλιάρικο στήθος και τα μοντέλα που φαίνονται σαν κρεμάστρες δεν είναι τόσο ιδανικά(ειδικά ο τρόπος ζωής εκείνων των κοριτσιών για να τα αποκτήσουν). θα δείξει αν αυτό θα κρατήσει βέβαια

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Irodis

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 21:18, 21-09-10:

Ετσι !!
Εχεις απολυτο δικιο..!

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 23:53, 21-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από evangeline
σωστός!!
και η βιομηχανία της μόδας έδειξε ότι αρχίζει να καταλαβαίνει πως το κοκαλιάρικο στήθος και τα μοντέλα που φαίνονται σαν κρεμάστρες δεν είναι τόσο ιδανικά(ειδικά ο τρόπος ζωής εκείνων των κοριτσιών για να τα αποκτήσουν). θα δείξει αν αυτό θα κρατήσει βέβαια
Υπάρχει κάποιος μεγάλος οίκος μόδας σήμερα που δεν ζητά αδύνατα μοντέλα; Ποιος;

Παράθεση

evangeline (Εύη)

Μαθητής Γ' λυκείου

H evangeline . έγραψε στις 23:59, 21-09-10:

κοίτα ΄έχει γίνει μια στροφή
τώρα είναι στη μόδα τα plus size models και ακόμα και ο Κarl Lagerfeld χρησιμοποιησε τέτοια στην πασαρέλα
μάλλον αυτό ήταν κίνηση ΜΑΤ για δημοσιότητα
γιατί οι μεγάλοι οίκοι μόδας δεν θα έβαζαν ποτέ μια καμπυλόγραμμη,κουκλάρα και γυναικάρα να διαφημίσει τα ρούχα τους
γιατί πολύ απλά θα στρεφόταν το φως σε αυτή και όχι στο ρούχο τόσο πολύ
για αυτό έχουν εμμονή με τα άχρωμα, χλωμά μοντέλα που λειτουργούν σαν κρεμάστρες για τα ρούχα τους

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 00:33, 22-09-10:

Τώρα στη μόδα plus size τι εννοούμε από το size 6 να φοράνε τα κορίτσια 8;
Αυτό με τον Lagerfeld το θυμάμαι, αν και εν τέλει πιο πολύ για λόγους δημοσιότητας το έκανε μου φαίνεται, παρά για να αλλάξει κάτι.
Οι έννοιες άχρωμος, χλωμός είναι άκρως υποκειμενικές και ο καθένας τις αντιλαμβάνεται πολύ διαφορετικά. Σίγουρα, για παράδειγμα, υπάρχουν άνθρωποι που θεωρούν άχρωμη την Kate Moss (ενώ για άλλους είναι fashion icon) ή ακόμα την Freja Beha. Μακάρι, βέβαια, να υπάρξει αυτή η μεταστροφή που λες, για λόγους εναλλαγής, αλλά απ' ό,τι βλέπω οι μόνες "κανονικές" (μη μοντέλα) γυναίκες που εν τέλει συνεργάζονται με οίκους μόδας είναι οι διάσημες από άλλους δρόμους, πχ. η Cotillard που παίζει στην Dior τελευταία. Πάντως τόσο οι κοπέλες στο fall/winter 10 της chanel μου φάνηκαν ίδιες (στα kg πάντα) όσο και σε prada/paul smith/preen/guess και τόσα άλλα ονόματα.. και ο Jacobs που είναι νέος και ιδιαίτερα ταλαντούχος εμμένει σε skinny girls.
Καλά, δεν έχω φυσικά στοιχεία/δεδομένα επί του θέματος, αλλά μιλάω καθαρά εμπειρικά σε σχέση με όσα έχει πάρει το μάτι μου τελευταία, για την μόδα μου φαίνεται πως ακόμα ισχύει πολύ αδύνατο σώμα = ιδανικό σώμα. =/

Παράθεση

nevermind

Φοιτητής

H nevermind is there anybody out there? έγραψε στις 13:42, 22-09-10:

http://www.medlook.net/kids/weight.asp

Παράθεση

Χαρά.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Χαρά.
H Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 2,468 μηνύματα.

H Χαρά. έγραψε στις 17:45, 22-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Τώρα στη μόδα plus size τι εννοούμε από το size 6 να φοράνε τα κορίτσια 8;
Αυτό με τον Lagerfeld το θυμάμαι, αν και εν τέλει πιο πολύ για λόγους δημοσιότητας το έκανε μου φαίνεται, παρά για να αλλάξει κάτι.
Οι έννοιες άχρωμος, χλωμός είναι άκρως υποκειμενικές και ο καθένας τις αντιλαμβάνεται πολύ διαφορετικά. Σίγουρα, για παράδειγμα, υπάρχουν άνθρωποι που θεωρούν άχρωμη την Kate Moss (ενώ για άλλους είναι fashion icon) ή ακόμα την Freja Beha. Μακάρι, βέβαια, να υπάρξει αυτή η μεταστροφή που λες, για λόγους εναλλαγής, αλλά απ' ό,τι βλέπω οι μόνες "κανονικές" (μη μοντέλα) γυναίκες που εν τέλει συνεργάζονται με οίκους μόδας είναι οι διάσημες από άλλους δρόμους, πχ. η Cotillard που παίζει στην Dior τελευταία. Πάντως τόσο οι κοπέλες στο fall/winter 10 της chanel μου φάνηκαν ίδιες (στα kg πάντα) όσο και σε prada/paul smith/preen/guess και τόσα άλλα ονόματα.. και ο Jacobs που είναι νέος και ιδιαίτερα ταλαντούχος εμμένει σε skinny girls.
Καλά, δεν έχω φυσικά στοιχεία/δεδομένα επί του θέματος, αλλά μιλάω καθαρά εμπειρικά σε σχέση με όσα έχει πάρει το μάτι μου τελευταία, για την μόδα μου φαίνεται πως ακόμα ισχύει πολύ αδύνατο σώμα = ιδανικό σώμα. =/

Απο οτι εχω καταλαβει,το να ειναι τα μοντελα υπερβολικα αδυνατα ,περα απο το οτι αν ηταν κανονικες και παρα πολυ ομορφες δεν θα βλεπαμε τα ρουχα αλλα κυριως αυτες πρεπει να υπαρχουν και λογοι πρακτικοι οπως να μπορουν γρηγορα να βαζουν και να βγαζουν τα ρουχα .αλλα και ο σχεδιαστης να μην αναγκαζεται να παιρνει μετρα απο το καθε μοντελο ξεχωριστα και να ραβει το ρουχο για να ταιριαζει στο σωμα της.Αμα γινοταν αυτο ,σε περιπτωση που καποιο μοντελο αρρωσταινε ή παθαινε κατι δεν θα βρισκοταν ευκολα αναπληρωματικη της γιατι δεν θα της χωραγε το ρουχο.Ενω αν ειναι κοκαλιαρες,οσο κακο κι αν κανει στην υγεια τους και γενικα στον τρπο ζωης τους, τετοια προβληματα σπανια εμφανιζονται.

Εγω δεν εχω καποιον ακριβη τυπου σωματος που να μου αρεσει παρα πολυ.Ωραια ειναι τα σωματα τα κανικα ,ουτε υπερβολικα γυμασμενα,αλλα ουτε και πλαδαρα.Ακομα και ανθρωποι με παραπανω κιλα μπορει να ξερουν να τα κρυβουν,να εχουν πολυ ωραιο προσωπο και να μην βαζουν ρουχα τετοια(οπως για παραδειγμα κοντες φουστες,κολαν κ.λπ) που να μην τους κολακευουν καθολου.Ειναι αναλογα την περιπτωση,δηλαδη.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ranxa (Costas) (Κωσταντίνος)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Ranxa (Costas)
Ο Κωσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 85 μηνύματα.

O Ranxa (Costas) έγραψε στις 19:13, 11-12-10:

Αναλόγως πως το βλέπει ο καθένας. Σίγουρα, με τα πρότυπα που κυκλοφορούν δεν είναι αρεστό ένα πλαδαρό ή ελαφρώς αγύμναστο σώμα αλλά δε πρέπει να επηρεάζουν τη προσωπική κρίση του καθενός πιστεύω. Διότι τότε δε θα υπάρχουν μήτε κοπέλες με κανονικό σώμα (αφράτες δηλαδή ) ούτε αγόρια. Τόσο αδύνατες που είναι μερικές, φαίνονται σαν undead, αφού τα δε ξεχωρίζεις δέρμα από κόκκαλα Ή κάποιες άλλες είναι τόσο παχουλές που σ' εκτοπίζουν σαν να είσαι πούπουλο...Γενικά δεν υπάρχει μια μέση κατάσταση.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 19:22, 11-12-10:

Εννοείς δηλαδή πως οι κοπέλες ή θα είναι παχουλές ή κοκαλιάρες;

Παράθεση

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Κωσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 85 μηνύματα.

O Ranxa (Costas) έγραψε στις 19:30, 11-12-10:

Όχι απαραίτητα, γιατί υπάρχουν και κανονικές, προς θεού! Αλλά απ' όσο ξέρω έτσι είναι οι περισσότερες.....αν σφάλλω όμως, βοήθησε με ν' αποκτήσω μια πιο σφαιρική άποψη.

Παράθεση

aegloswen

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βαλκανικών, Σλαβικών & Ανατολικών Σπουδών (ΑΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 20:28, 11-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ranxa (Costas)
Αναλόγως πως το βλέπει ο καθένας. Σίγουρα, με τα πρότυπα που κυκλοφορούν δεν είναι αρεστό ένα πλαδαρό ή ελαφρώς αγύμναστο σώμα αλλά δε πρέπει να επηρεάζουν τη προσωπική κρίση του καθενός πιστεύω. Διότι τότε δε θα υπάρχουν μήτε κοπέλες με κανονικό σώμα (αφράτες δηλαδή ) ούτε αγόρια. Τόσο αδύνατες που είναι μερικές, φαίνονται σαν undead, αφού τα δε ξεχωρίζεις δέρμα από κόκκαλα Ή κάποιες άλλες είναι τόσο παχουλές που σ' εκτοπίζουν σαν να είσαι πούπουλο...Γενικά δεν υπάρχει μια μέση κατάσταση.
1. Από πότε οι κοπέλες με κανονικό σώμα,γίναν αφράτες?
2. Οι παρομοιώσεις σου είναι wow. Άλλες τόσο λεπτές που πετιούνται τα κόκαλα και φαίνονται σαν undead. Kαι άλλες τόσο παχιές που σε "εκτοπίζουν" (βασικά τι ακριβώς εννοείς με αυτό? ) σαν να είσαι πούπουλο. Μάλιστα.

Ναι υπάρχουν και καταστάσεις περίπου στη μέση. Υπάρχουν τα πάντα. Ότι θές βρίσκεις.
Ιδάνικο για μένα είναι να κοιτάς στον καθρέφτη σου και να λές "Ναι εμένα μου αρέσω,είμαι αυτός/ή που είμαι κι όποιος γουστάρει στην τελική". Τώρα από εκεί και πέρα.. Φυσικά και υπάρχουν προτιμήσεις για όλους. Τα έχουμε πεί τόσες φορές. Έχω γράψει κι εγώ κάποιες σελίδες πιο πίσω τις δικές μου. Τέσπα. Απλά αυτό που θέλω να πώ είναι πως υπάρχουν τόσοι πολλοί και διαφορετικοί άνθρωποι εκεί έξω,που δεν μπορείς να λές "οι περισσότεροι είναι έτσι,οι περισσότεροι είναι αλλιώς".-

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aegloswen : 11-12-10 στις 20:51.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μαθητής Γ' γυμνασίου

O Ranxa (Costas) έγραψε στις 20:39, 11-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από _elena_
1. Από πότε οι κοπέλες με κανονικό σώμα,γίναν αφράτες?
2. Οι παρομοιώσεις σου είναι wow. Άλλες τόσο λεπτές που πετιούνται τα κόκαλα και φαίνονται σαν undead. Kαι άλλες τόσο παχιές που σε "εκτοπίζουν" (βασικά τι ακριβώς εννοείς με αυτό? ) σαν να είσαι πούπουλο. Μάλιστα.

Ναι υπάρχουν και καταστάσεις περίπου στη μέση. Υπάρχουν τα πάντα. Ότι θές βρίσκεις.
Ιδάνικο για μένα είναι να κοιτάς στον καθρέφτη σου και να λές "Ναι εμένα μου αρέσω,είμαι αυτός/η που είμαι κι όποιος γουστάρει στην τελική". Τώρα από εκεί και πέρα.. Φυσικά και υπάρχουν προτιμήσεις για όλους. Τα έχουμε πεί τόσες φορές. Έχω γράψει κι εγώ κάποιες σελίδες πιο πίσω τις δικές μου. Τέσπα. Απλά αυτό που θέλω να πώ είναι πως υπάρχουν τόσοι πολλοί και διαφορετικοί άνθρωποι εκεί έξω,που δεν μπορείς να λές "οι περισσότεροι είναι έτσι,οι περισσότεροι είναι αλλιώς".-
Με το "εκτοπίζουν" εννοώ πως μπορεί αν σε σπρώξουν, να χάσεις την ισσοροπία σου ενώ αγόρια δε μπορούν να το κάνουν τόσο εύκολα(μου 'τυχε, γιαυτό το έβαλα), όσο για τις παρωμοιώσεις είναι όντως...wow.

Και βέβαια τόσοι που υπάρχουν, δε μπορώ να το λέω, εκτός αν το 'χω ψάξει πολύ.

Και οι αφράτες, εννοώ οι κανονικές που έχουν τα όλα τους με μέτρο (μπούτια, στήθος, καμπύλες..ξέρετε..).

Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,035 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 23:39, 14-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από nani_68
Γενικα στις μερες μας πολλοι θεωρουν ομορφο το πολυ πολυ αδυνατο σωμα για τα κοριτσια και το πολυ πολυ γυμνασμενο για τα αγορια.... Ποια ειναι η γνώμη σας πάνω στο θέμα??
το δικο μου ειναι υπεργαματο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Superhuman (Νικηφόρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Superhuman
Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 509 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε στις 23:51, 14-01-11:

Μια κουβέντα θα πω.Άντρας με κοιλίτσα είναι σαν καραμελίτσα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Anthony

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Anthony
Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 701 μηνύματα.

O Anthony έγραψε στις 23:55, 14-01-11:

ειναι πολυ εγωιστικο αυτο

υπαρχουν παιδια που γεννιουνται χωρις χερια,χωρις ποδια, τυφλα, αναπηρα, με συνδρομο Down , με νοητικη στερηση , με λευχαιμια κλπ
και εσεις (γενικα μιλαω υποψιν) ειστε ανικανοποιητοι και καθολου ευχαριστημενοι απο το σωμα που εχετε
απο ενα σωμα με το οποιο καποιοι δεν μπορουν καν να κανουν τα αυτονοητα για ολους μας

το ιδανικο σωμα ειναι το υγιες,οπως και αν ειναι αυτο

εκτιμηστε αυτο που εχετε οπως και αν ειναι αυτο

εξαλλου η πραγματικη ομορφια δεν βρισκεται στο φενεσθαι

15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Irodis

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 19:39, 20-01-11:

Δικιο εχεις!

Αλλα πρεπει να κοιτας και παραπερα οπως αλλοι γενιουνται παπλουτοι και αλλοι δεν εχουν τιποτα !
Αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να πεθανουν στην μιζερια τους αλλα να κοιταξουν μπροστα για να γινουν και αυτοι απλο παραδειγμα αν το επιασες!

Παράθεση

Morelo

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 871 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 20:54, 20-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Anthony
ειναι πολυ εγωιστικο αυτο

υπαρχουν παιδια που γεννιουνται χωρις χερια,χωρις ποδια, τυφλα, αναπηρα, με συνδρομο Down , με νοητικη στερηση , με λευχαιμια κλπ
και εσεις (γενικα μιλαω υποψιν) ειστε ανικανοποιητοι και καθολου ευχαριστημενοι απο το σωμα που εχετε
απο ενα σωμα με το οποιο καποιοι δεν μπορουν καν να κανουν τα αυτονοητα για ολους μας
Ποιο ειναι πολύ εγωιστικό;Να προσέχει κάποιος τον εαυτό του και να έχει κάποιο σωματότυπο το οποίο τον κάνει να αισθάνεται καλύτερα;
Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου και τον λόγο που αναφέρεις τα παιδιά αυτά που πάσχουν απο τέτοιες ασθένειες,σαν να μου λές μην τρώς εσύ γιατι άλλα παιδιά δεν έχουν να φάνε....

Όντως μπορεί κάποιοι να μην είναι ευχαριστημένοι απτο σώμα τους, το να καταβάλλουν προσπάθειες για να βελτιώσουν την εξωτερικη τους εμφάνιση δεν συνεπάγεται κάτι μεμπτό ή προσβλητικό;-για κάποιον άλλον- όπως το θεωρείς εσυ(αν κατάλαβα σωστά,αν όχι λάθος μου),το αντίθετο μάλιστα δείχνει θέληση,δυναμισμο...

το ιδανικο σωμα ειναι το υγιες,οπως και αν ειναι αυτο
Το ιδανικό σώμα ειναι υποκειμενικό όπως εχει προαναφερθεί και απο αλλους,για μένα πχ ιδανικό ειναι το αδύνατο αθλητικό,για σένα μπορεί να είναι κάποιο άλλο.
Για το υγιες πιστέυω υπάρχει μια μέση κατάσταση που αντιπροσωπεύει το υγιές σώμα-ενα παχύσαρκο σώμα πχ δεν νομίζω να θεωρείται απο κάποιον υγιές.

εκτιμηστε αυτο που εχετε οπως και αν ειναι αυτο
Δεν συμφωνώ καθόλου,να αποδέχεσαι οποιαδήποτε κατάσταση-στην προκειμένη περίπτωση σώμα- το οποίο ίσως δεν σε κάνει να νιώθεις καλά,σου ρίχνει την ψυχολογία,να παραμένεις αδρανής και να μην προσπαθείς να αλλάξεις την κατάσταση όχι για κανέναν άλλον,αλλά για σένα.

εξαλλου η πραγματικη ομορφια δεν βρισκεται στο φενεσθαι
Και αυτό καθαρά υποκειμενικό θέμα,για σένα οχι για άλλους ναι

Παράθεση

SOFIA19

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SOFIA19
H SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H SOFIA19 έγραψε στις 20:55, 20-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Superhuman
Μια κουβέντα θα πω.Άντρας με κοιλίτσα είναι σαν καραμελίτσα.
Και άντρας χωρίς κοιλιά σπίτι, χωρίς μπαλκόνι (Αλλά μην το δένετε και κόμπο-αστειεύομαι βέβαια)
Ιδανικό είναι το σώμα το οποίο σου προσφέρει το μέγιστο της αυτοπεποίθησης σου ,άρα διαφέρει από άτομο σε άτομο.

Παράθεση

Anthony

Φοιτητής

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 701 μηνύματα.

O Anthony έγραψε στις 00:50, 21-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Morelo
Ποιο ειναι πολύ εγωιστικό;Να προσέχει κάποιος τον εαυτό του και να έχει κάποιο σωματότυπο το οποίο τον κάνει να αισθάνεται καλύτερα;
Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου και τον λόγο που αναφέρεις τα παιδιά αυτά που πάσχουν απο τέτοιες ασθένειες,σαν να μου λές μην τρώς εσύ γιατι άλλα παιδιά δεν έχουν να φάνε....

Όντως μπορεί κάποιοι να μην είναι ευχαριστημένοι απτο σώμα τους, το να καταβάλλουν προσπάθειες για να βελτιώσουν την εξωτερικη τους εμφάνιση δεν συνεπάγεται κάτι μεμπτό ή προσβλητικό;-για κάποιον άλλον- όπως το θεωρείς εσυ(αν κατάλαβα σωστά,αν όχι λάθος μου),το αντίθετο μάλιστα δείχνει θέληση,δυναμισμο...

Το ιδανικό σώμα ειναι υποκειμενικό όπως εχει προαναφερθεί και απο αλλους,για μένα πχ ιδανικό ειναι το αδύνατο αθλητικό,για σένα μπορεί να είναι κάποιο άλλο.
Για το υγιες πιστέυω υπάρχει μια μέση κατάσταση που αντιπροσωπεύει το υγιές σώμα-ενα παχύσαρκο σώμα πχ δεν νομίζω να θεωρείται απο κάποιον υγιές.

Δεν συμφωνώ καθόλου,να αποδέχεσαι οποιαδήποτε κατάσταση-στην προκειμένη περίπτωση σώμα- το οποίο ίσως δεν σε κάνει να νιώθεις καλά,σου ρίχνει την ψυχολογία,να παραμένεις αδρανής και να μην προσπαθείς να αλλάξεις την κατάσταση όχι για κανέναν άλλον,αλλά για σένα.

Και αυτό καθαρά υποκειμενικό θέμα,για σένα οχι για άλλους ναι
οπως αυτα που λεω ειναι για εμενα ετσι και αυτα που λες ειναι με βαση το τι εσυ πιστευεις

σεβαστο εν ολιγοις

Παράθεση

annouskagia (αννα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη annouskagia
H αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 343 μηνύματα.

H annouskagia έγραψε στις 22:28, 22-01-11:

για τα κοριτσια θεωρω το ιδανικο σωμα καπως ετσι
http://www.comicbookmovie.com/images..._johansson.jpg
http://www.aera.gr/images/stories/an...ize-theron.jpg
εννοω δηλαδη να ειναι ανθρωπινο.....ειτε αδυνατο χωρις υπερβολες ειτε με καμπυλες

και για ανδρες να ειναι ψηλο και κανονικου βαρους
http://clubs.pathfinder.gr/logo.php?...as_augoustidis

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 23:19, 22-01-11:

πολύ τηλεόραση πέφτει και δεν μ' αρέσει να ούμε...
δηλαδή όσοι και όσες δεν πληρούν τις προδιαγραφές αυτοκινήτου στα links, θα καταλήξουν στα αζήτητα;

Παράθεση

Φώτης09

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φώτης09
Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,010 μηνύματα.

O Φώτης09 Πφφ έγραψε στις 17:11, 29-01-11:

εγω παιδια πιστευω οτι οι γυμνασμενοι δεν ειναι ωραιοι! αμα ο αλλος δεν εχεις τις πατσες του...και δεν πεταγεται η κοιλιτσα εξω απο το παντελονι....εινια ξενερωτος!
αχ που να τους βρουμε αυτους τους ωραιους?γεμισαμε φουσκωτους!

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 17:13, 29-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από γιολαντα
αχ που να τους βρουμε αυτους τους ωραιους?
εκτός Αθήνας...

Υ.Σ.: Το καλοκαίρι στην παραλία βλέπω ότι οι "φουσκωτοί" (λες και πρόκεται για σκάφη) έχουν τις καλύτερες γυναικείες συνοδείες...

Παράθεση

miro2

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη miro2
H miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 618 μηνύματα.

H miro2 έγραψε στις 17:16, 29-01-11:

εγω παιδια πιστευω οτι οι γυμνασμενοι δεν ειναι ωραιοι! αμα ο αλλος δεν εχεις τις πατσες του...και δεν πεταγεται η κοιλιτσα εξω απο το παντελονι....εινια ξενερωτος!
αχ που να τους βρουμε αυτους τους ωραιους?γεμισαμε φουσκωτους!
αν σου την πεσει οποτε π.χ αυτος...
http://www.flickr.com/photos/peibols...9019/lightbox/
μη τυχον και ενδωσεις, στειλτον σε μεναααα!!!και 8α κανω ο,τι 8ες!!

Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,014 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 17:20, 29-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από miro2
αν σου την πεσει οποτε π.χ αυτος...
http://www.flickr.com/photos/peibols...9019/lightbox/
μη τυχον και ενδωσεις, στειλτον σε μεναααα!!!και 8α κανω ο,τι 8ες!!
εγώ προτιμώ αυτον

Παράθεση

Anthony

Φοιτητής

O Anthony έγραψε στις 17:21, 29-01-11:

εκτός Αθήνας...

Υ.Σ.: Το καλοκαίρι στην παραλία βλέπω ότι οι "φουσκωτοί" (λες και πρόκεται για σκάφη) έχουν τις καλύτερες γυναικείες συνοδείες...
αναρωτηθηκες ποτε αν τους αρεσουν τα αγορακια ?

αν εχουν ξυρισμενη καμπιτσα και ξυρισμενο στηθος μην αναρωτηθεις

ω ναι..τωρα ξερω.... θα πεσουν οι απομηχανης θεοι και θα λενε για ποδοσφαιριστες , πολιστες , πυγμαχους κλπ που αναγκαστικα ξυριζονται κουλουπου κουλουπου κουλουπου ..

Παράθεση

Φώτης09

Περιβόητο Μέλος

O Φώτης09 Πφφ έγραψε στις 17:22, 29-01-11:

εκτός Αθήνας...

ε πηγαινε γινε φουσκωτος αμα τους ζηλευεις...τι μου το λες?

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 17:23, 29-01-11:

το στυλ «ξυρισμένη γάμπα - επίμαχη περιοχή - στήθος - μασχάλες» πουλάει Αντώνη...

Παράθεση

miro2

Φοιτητής

H miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 618 μηνύματα.

H miro2 έγραψε στις 17:25, 29-01-11:

λολ....και περιμενα κατι πιο....πιο τελος παντων...τι ειν τουτο??8υμιζει λιγο axl...

Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,014 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 17:26, 29-01-11:

λολ....και περιμενα κατι πιο....πιο τελος παντων...τι ειν τουτο??8υμιζει λιγο axl...
χαχα τι περιμενες?? τον λένε alexi laiho και τραγουδαει/παιζει στους children of bodom (finnish melodic death metal) xD
απιστευτο μωρο(για μενα χαχα)

Παράθεση

Φώτης09

Περιβόητο Μέλος

O Φώτης09 Πφφ έγραψε στις 17:26, 29-01-11:

ρε σεις πλακα κανω! ελεος!....σιγα μην την βρησκω με πατσες...
απλα δεν με εντυπωσιαζουν οι φουσκωτοι τυπουhttp://www.google.gr/imgres?imgurl=h...w=1034&bih=661

επισης αυτο που μου την σπαει εινια μερικοι <<βαρβαταντρες>> που λενε:εγω να κανω αποτριχωση?απαπαπα ...εγω ειμαι αντρας! αυτα εινια γυναικειες δουλειες!
καταλλα ειναι σαν πιθηκια και η πλατη τους εινια ενιαια με τα μαλλια....σου λενε : ετσι εινια ο αντρας ο παλλλα βαρυς!

Παράθεση

miro2

Φοιτητής

H miro2 έγραψε στις 17:32, 29-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από living_doll
χαχα τι περιμενες?? τον λένε alexi laiho και τραγουδαει/παιζει στους children of bodom (finnish melodic death metal) xD
απιστευτο μωρο(για μενα χαχα)
γουστα ειναι αυτα...απλα με εστειλες λιγο αδιαβαστηχαχαχα

@γιολαντα αν σε εντυπωσιαζε ο συγκεκριμενος ειδικα 8α επρεπε να ανησυχεις

Παράθεση

Anthony

Φοιτητής

O Anthony έγραψε στις 17:33, 29-01-11:

προσωπικα δεν θα με παρομοιαζα ουτε με τον Κοναν ουτε με μαλλιαρο γοριλα

ειναι θεμα επιλογων και αξιοπρεπειας (για τον καθενα αλλαζει αυτο)

οσο γιαα το αν πουλαει....ουδεν σχολιο ....

Παράθεση

Φώτης09

Περιβόητο Μέλος

O Φώτης09 Πφφ έγραψε στις 17:36, 29-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Anthony
προσωπικα δεν θα με παρομοιαζα ουτε με τον Κοναν ουτε με μαλλιαρο γοριλα

ειναι θεμα επιλογων και αξιοπρεπειας (για τον καθενα αλλαζει αυτο)

οσο γιαα το αν πουλαει....ουδεν σχολιο ....
το θεμα εινια να αρεσεις στον εαυτο σου...και να μην κανεις κατι μονο και μονο επειδη αρεσει σε καποιον αλλον!
απλα εχει περασει αυτη η ιδεολογια του σουπερ γυμνασμενου...και βλεπεις μερικες φορες να ξεφευγουν απο τα ορια...και νασου οι πλαστικες ...η ανορεξια....ατελειωτη γυμναστικη! παν μετρον αριστον πιστευω!

Παράθεση

Anthony

Φοιτητής

O Anthony έγραψε στις 17:48, 29-01-11:

εγω στην αποτριχωση εχω κολλησει...

δεν μου καθεται καλα απλα....
δεν μπορω να φανταστω εναν νεο στα 20 να του λες "παμε για καφε" και να σου πει "οχι,εχω ραντεβου για αποτριχωση γιατι θα φυγω διακοπες μεθαυριο"

στο ποσειδι ειδα Live στην παραλια τυπα να αλοιφει την κοιλια και την γαμπα του οχι με baby oil αλλα με κρεμα τυπου loreal κλπ και φρικαρα , λεω οκ..αυτο ηταν...

οποιος εχει δει περσι η προπερσι η Στεφανιδου ειχε φερει 2 αγορια που τους εκανε ρεπορταζ και ειχε βιντεο απο την καθημερινοτητα τους

ε αυτα τα παιδια ηταν ολη μερα γυμναστηριο (οχι τουμπανοι αλλα αδυνατοι-γραμμωμενοι..) στο σπιτι αλοιφονταν με 5 κρεμες κολλαγονου κλπ μ τους εδειχναν πηγαιναν στα ινστιτουτα για μασαζ με πετρες,για απολεπιση και αποτριχωση και ελεγαν πως καθε βραδυ βαζουν πριν βγουν βολτα κρεμες με μεταλλα κλπκλπ και πως αν δουν εστω και ενα σπυρακι στο προσωπο θα βαλουν μεηκ-απ για να μην φενεται....

προσπαθησα και αντεξα τελικα,να δω ολη την εκπομπη μεχρι το τελος

επι μια ωρα αναρωτιμουν.....ποση ξεφτιλα πια.....ποση ξεφτιλα.....

Παράθεση

miro2

Φοιτητής

H miro2 έγραψε στις 17:56, 29-01-11:

το θεμα εινια να αρεσεις στον εαυτο σου...και να μην κανεις κατι μονο και μονο επειδη αρεσει σε καποιον αλλον!
απλα εχει περασει αυτη η ιδεολογια του σουπερ γυμνασμενου...και βλεπεις μερικες φορες να ξεφευγουν απο τα ορια...και νασου οι πλαστικες ...η ανορεξια....ατελειωτη γυμναστικη! παν μετρον αριστον πιστευω!
να κανω μια σημειωση εδω(λιγακι off, αλλα σχετικη με το ''σωμα''), επειδη ανεφερες τη λε3η ανορε3ια...
καποιοι (γενικα) αφηνουν να εννοη8ει οτι η ανορε3ια ειναι ο,τι χειροτερο μπορεις να πα8εις οσο αφορα το βαρος, και κανεις δεν αναφερει την παχυσαρκια....η παχυσαρκια ειναι και αυτη αρρωστια...και τα 2 ειναι άκρα, επομενως γιατι καποιοι 8εωρουν τον παχυσαρκο ''φυσιολογικο'', ενω βλεποντας εναν ανορε3ικο παιρνουν εκφρασεις αηδιας??

Παράθεση

Φώτης09

Περιβόητο Μέλος

O Φώτης09 Πφφ έγραψε στις 18:00, 29-01-11:

ενταξει οχι και να το παρακανουν....ειπαμε οχι και να χασουμε τον υπνο μας επειδη ξεχασαμε να βαλουμε κρεμα το πρωι!
αλλα οκ δεν ειναι και τοσο κακο να βαζει ενας αντρας κρεμα προσωπου...πχ aftershave δεν βαζετε?και αυτοι εχουν δερμα και αυτοι...εχουν αναγκες!

να κανω μια σημειωση εδω(λιγακι off, αλλα σχετικη με το ''σωμα''), επειδη ανεφερες τη λε3η ανορε3ια...
καποιοι (γενικα) αφηνουν να εννοη8ει οτι η ανορε3ια ειναι ο,τι χειροτερο μπορεις να πα8εις οσο αφορα το βαρος, και κανεις δεν αναφερει την παχυσαρκια....η παχυσαρκια ειναι και αυτη αρρωστια...και τα 2 ειναι άκρα, επομενως γιατι καποιοι 8εωρουν τον παχυσαρκο ''φυσιολογικο'', ενω βλεποντας εναν ανορε3ικο παιρνουν εκφρασεις αηδιας??
ναι βεβαιως...απλα οταν καποια κοπελα πχ βλεπει μοντελα συνεχως στην τηλεοραση και θελει να γινει ετσι για να αρεσει...απλα σταματα να τρωει...με αποτελεσμα την ανορεξια...

εντελως πληροφοριακα εννοειται οτι και η παχυσαρκια ειναι <<αρρωστια>.
εμεις λεμε που οδηγει ο ανεξελεκτος μιμητισμος και τα λαθος προτυπα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 29-01-11 στις 18:06. Αιτία: Συνεχόμενα μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους