Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,904 εγγεγραμμένα μέλη και 2,804,832 μηνύματα σε 79,502 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 889 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

ΤΕΙ οπτικής και οπτομετρίας Αθήνα vs Αίγιο

giorgos_1992 (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη giorgos_1992
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Αθήνας και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O giorgos_1992 έγραψε στις 22:42, 31-08-10:

Καλησπερα παιδια,
γραφω εκ μερους ενος φιλου μου ο οποιος ειχε στοχο το ΤΕΙ οπτικης και οπτομετριας στην Αθηνα. Μιας και ανεβηκε γυρω στα 700 μορια, δν μπορεσε να το πιασει, καταφερε ομως να περασει στο αντιστοιχο τμημα στο Αιγιο..
Για δικους του λογους, θελει να μεινει Αθηνα, και να πηγαινοερχεται στην σχολη του στο Αιγιο.. Ειναι εφικτο κατι τετοιο? Για τι αποστασεις και τι ωρες μακρια μιλαμε? Μπορει καποιος να δωσει καμια συμβουλη?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vasianna45400

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vasianna45400
H vasianna45400 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Αθήνας . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H vasianna45400 έγραψε στις 13:08, 14-09-10:

Το Αίγιο από την Αθήνα αν δεν με απατά η μνήμη μου είναι περίπου 3-4 ώρες με το λεωφορείο. Επίσης το οπτικής και οπτομετρίας έχει εργαστήρια τα οποία είναι υποχρεωτικά. Θα θέσω λοιπόν ένα ερώτημα: Πόσο θα αντέξει ο φίλος σου να κάνει 6-8 ώρες διαδρομή με το λεωφορείο για να παρακολουθήσει ένα μάθημα? Εγώ δεν του δίνω ούτε 2 μέρες! :Ρ Μια φίλη μου πέρασε σε αυτό το τμήμα και η αρχική της σκέψη ήταν να μείνει στην πάτρα (45 λεπτά απόσταση) αλλά δεν τα κατάφερε γιατί δεν βόλευε καθόλου. Τώρα είναι μαζοχιστής ο φίλος σου θα δείξει XD

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Morelo

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 871 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 13:21, 14-09-10:

Aποκλειεται! 3-4 ωρες ειναι Πυργος-Αθηνα
Οπτικης και Οπτομετριας στο Αιγιο σπουδαζει ενας φιλος μου,και μενει Πατρα (εχει σπιτι γιαυτο) και πηγαινει με το αμαξι Αιγιο το οποιο ειναι γυρω στα 30-40 λεπτα!

Παράθεση

vasianna45400

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vasianna45400
H vasianna45400 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Αθήνας . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H vasianna45400 έγραψε στις 02:47, 20-09-10:

Αν κατάλαβες καλά το παιδί θέλει να μένει ΑΘΗΝΑ και να πηγαίνει αίγιο ... όχι πατρα....

Παράθεση

182 (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη 182
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εμπορίας και Διαφήμισης ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 94 μηνύματα.

O 182 έγραψε στις 05:59, 20-09-10:

κατα τη γνωμη μου ειναι αδυνατον, εγω προσπαθησα για λιγο χαλκιδα-αθηνα και αφου ηθελα να μενω αθηνα, ξαναδωσα

Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kritikaros
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.

O kritikaros έγραψε στις 07:17, 20-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από giorgos_1992
Καλησπερα παιδια,
γραφω εκ μερους ενος φιλου μου ο οποιος ειχε στοχο το ΤΕΙ οπτικης και οπτομετριας στην Αθηνα. Μιας και ανεβηκε γυρω στα 700 μορια, δν μπορεσε να το πιασει, καταφερε ομως να περασει στο αντιστοιχο τμημα στο Αιγιο..
Για δικους του λογους, θελει να μεινει Αθηνα, και να πηγαινοερχεται στην σχολη του στο Αιγιο.. Ειναι εφικτο κατι τετοιο? Για τι αποστασεις και τι ωρες μακρια μιλαμε? Μπορει καποιος να δωσει καμια συμβουλη?

είναι απολύτως αδύνατο να συμβεί κάτι τέτοιο.
με τα κτελ δεν θα μπορείν κάνει την δουλειά του.
θα πρέπει να έχει δικό του αυτοκίνητο και με αυτό θα κάνει πάνω από 2,5-3 ώρες ανάλογα με το που μένει στην αθήνα + την πρωινή κίνηση.

με τα λεφτά για την βενζίνη λοιπόν νοικιάζεις άνετα ένα σπίτι στο αίγιο και κάνεις την δουλειά σου αλλιώς θα πρέπει να ξαναδώσει.

το αθήνα-αίγιο σε καθημερινή βάση απλά δεν γίνεται.....γνώμη μου πάντα....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    johny232 , jucticeee

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Φοιτητική ζωή στο Αίγιο - Από red.army07
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητική ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-08-12 στις 18:23.
    • Αθήνα ή Θεσσαλονίκη; - Από grigant12
      Το θέμα έχει λάβει 146 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σχολές-Τμήματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-10-09 στις 18:11.
    • Τι γνωρίζετε για τη Βίβλο; - Από Lorien
      Το θέμα έχει λάβει 50 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θεολογικά κι εκκλησιαστικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-01-09 στις 00:22.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους