Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,505 εγγεγραμμένα μέλη και 2,836,761 μηνύματα σε 81,166 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 477 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Φαρμακευτική ΑΠΘ

Ερινύς (Διαιθυλαμίδη του Λυσεργικού Οξέος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Διαιθυλαμίδη του Λυσεργικού Οξέος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,155 μηνύματα.

H Ερινύς This too, shall pass. έγραψε στις 10:31, 06-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Επίσης θα ήθελα ένα καλό βιβλίο για βιοχημεία (μη μου πείτε Stryer γιατί το έχω και είναι αίσχος).
Έλα ρεεεε, δεν είναι αίσχος ο Stryer, μια χαρά τα εξηγεί!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Raiseonce

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Raiseonce
Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 649 μηνύματα.

O Raiseonce έγραψε στις 12:34, 06-09-13:

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tomatojuice19

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Tomatojuice19
Ο Tomatojuice19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O Tomatojuice19 έγραψε στις 14:07, 07-09-13:

Τι επιλεγομενο να διαλέξω στο πρωτο εξάμηνο; Ειναι όλοι οι καθηγητές εντάξει ή πρέπει να αποφύγω κάποιον;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Raiseonce

Φοιτητής

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 649 μηνύματα.

O Raiseonce έγραψε στις 01:21, 08-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Tomatojuice19
Τι επιλεγομενο να διαλέξω στο πρωτο εξάμηνο; Ειναι όλοι οι καθηγητές εντάξει ή πρέπει να αποφύγω κάποιον;
Διάλεξε Ιστορία και Αντικείμενα της Φαρμακευτικής.Όλοι αυτό παίρνουν.
Και να θες να αποφύγεις κάποιον καθηγητή δε νομίζω να μπορέσεις.
Αλλά μη φοβάσαι καθόλου.Είναι όλοι οι καθηγητές εντάξει.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

TECHNICBOY

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη TECHNICBOY
Ο TECHNICBOY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O TECHNICBOY έγραψε στις 14:42, 08-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Raiseonce
Διάλεξε Ιστορία και Αντικείμενα της Φαρμακευτικής.Όλοι αυτό παίρνουν.
Και να θες να αποφύγεις κάποιον καθηγητή δε νομίζω να μπορέσεις.
Αλλά μη φοβάσαι καθόλου.Είναι όλοι οι καθηγητές εντάξει.
Είναι εύκολο μάθημα, δηλαδή κατανοητό; Φαίνεται ενδιαφέρον αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Αν μπορείτε πείτε καμια γνώμη.
Παράθεση

Raiseonce

Φοιτητής

O Raiseonce έγραψε στις 14:44, 08-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από TECHNICBOY
Είναι εύκολο μάθημα, δηλαδή κατανοητό; Φαίνεται ενδιαφέρον αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Αν μπορείτε πείτε καμια γνώμη.
Μετά τα Αγγλικά είναι το πιο εύκολο στο α εξάμηνο.
Παράθεση

Tomatojuice19

Φοιτητής

Ο Tomatojuice19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O Tomatojuice19 έγραψε στις 17:04, 08-09-13:

Ευχαριστω Raiseonce! Ολες οι πληροφορίες σου ηταν πολυ ενδιαφέρουσες!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tomatojuice19

Φοιτητής

O Tomatojuice19 έγραψε στις 18:05, 23-09-13:

Ξέρει κανέις ποτε αρχίζουν τα μαθήματα/ποτε θα ανακοινωθεί το προγραμμα της σχολής; Παίρνω τηλέφωνο στη γραμματεία αλλα δεν το σηκωνουν, προφανώς απεργούν... Γνωρίζετε τίποτα;
Παράθεση

Raiseonce

Φοιτητής

O Raiseonce έγραψε στις 19:08, 23-09-13:

Ακούγεται ότι αύριο λήγει η απεργία και η γραμματεία θα ανοίξει.Δοκίμασε να ξαναπάρεις τηλέφωνο.
Τα μαθήματα αρχίζουν αρχές Οκτωβρίου.
Μέχρι 30 Σεπτεμβρίου είναι η εξεταστική.
Για κάθε μάθημα βγαίνει ανακοίνωση στη σχολή σχετικά με το πότε ξεκινάει.

Εσύ να φροντίσεις να γραφτείς στα εργαστήρια.Αυτό είναι το σημαντικό.

Το πρόγραμμα των μαθημάτων θα βγει και στις ανακοινώσεις της ιστοσελίδας της σχολής.
Παράθεση

Tomatojuice19

Φοιτητής

O Tomatojuice19 έγραψε στις 19:18, 23-09-13:

Οκ ευχαριστω!! Απλά ανησυχώ λίγο γιατι ακούγονται πολλα για την εναρξη των μαθηματων και εγω δεν μπορω να είμαι θεσσαλονικη πριν τις 29...
Παράθεση

Raiseonce

Φοιτητής

O Raiseonce έγραψε στις 19:21, 23-09-13:

Οκ ευχαριστω!! Απλά ανησυχώ λίγο γιατι ακούγονται πολλα για την εναρξη των μαθηματων και εγω δεν μπορω να είμαι θεσσαλονικη πριν τις 29...
Και να χάσεις κανένα μάθημα δεν έγινε και τίποτα.Δεν παίρνουν παρουσίες όπως στο σχολείο.

Τα εργαστήρια να προσέχεις γιατί εκεί δε δικαιούσαι καμία απουσία.
Παράθεση

Tomatojuice19

Φοιτητής

O Tomatojuice19 έγραψε στις 19:33, 23-09-13:

Εντάξει νομίζω οτι αφού έκανα έγγραφη, που ειναι και το πιο σημαντικό δεν υπαρχει πρόβλημα, αλλα εκείνη την μέρα μου είπαν οτι πρέπει να παραλάβω έναν κωδικό για το πάσο απο την γραμματεία αν δεν κανω λάθος.. :/ Τι ακριβώς ειναι αυτο; Υπαρχει χρονικό περιθώριο που πρέπει να παω να το πάρω;
Παράθεση

Raiseonce

Φοιτητής

O Raiseonce έγραψε στις 19:39, 23-09-13:

Εντάξει νομίζω οτι αφού έκανα έγγραφη, που ειναι και το πιο σημαντικό δεν υπαρχει πρόβλημα, αλλα εκείνη την μέρα μου είπαν οτι πρέπει να παραλάβω έναν κωδικό για το πάσο απο την γραμματεία αν δεν κανω λάθος.. :/ Τι ακριβώς ειναι αυτο; Υπαρχει χρονικό περιθώριο που πρέπει να παω να το πάρω;
Μάλλον εννοείς τον κωδικό με τον οποίο θα μπεις να κάνεις ηλεκτρονική αίτηση για να σου στείλουν το πάσο.(αν κατάλαβα σωστά)

Όταν πας πάρτον από τη γραμματεία και για την αίτηση θα βγει ανακοίνωση σχετικά με την προθεσμία.
Παράθεση

TECHNICBOY

Φοιτητής

Ο TECHNICBOY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O TECHNICBOY έγραψε στις 20:55, 23-09-13:

Αφού έκανες την εγγραφή είσαι μια χαρά. Εγώ ακόμη και γι αυτό ελπίζω να ανοίξει αύριο... Για τα εργαστήρια θα μας πουν εκεί από πότε γραφόμαστε;
Παράθεση

Raiseonce

Φοιτητής

O Raiseonce έγραψε στις 21:00, 23-09-13:

Αφού έκανες την εγγραφή είσαι μια χαρά. Εγώ ακόμη και γι αυτό ελπίζω να ανοίξει αύριο... Για τα εργαστήρια θα μας πουν εκεί από πότε γραφόμαστε;
Ναι.Βγαίνουν ανακοινώσεις στη σχολή.Πήγαινε κοίταξε γιατί μπορεί να έχουν αρχίσει ήδη οι εγγραφές.
Παράθεση

TECHNICBOY

Φοιτητής

O TECHNICBOY έγραψε στις 21:02, 23-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Raiseonce
Ναι.Βγαίνουν ανακοινώσεις στη σχολή.Πήγαινε κοίταξε γιατί μπορεί να έχουν αρχίσει ήδη οι εγγραφές.
Ok, ευχαριστώ πολύ.
Παράθεση

Raiseonce

Φοιτητής

O Raiseonce έγραψε στις 14:25, 28-09-13:

Βγήκε πρόγραμμα.

http://www.pharm.auth.gr/el/news/1328
http://www.pharm.auth.gr/sites/defau...ΜΗΝΟ-1.pdf
Παράθεση

TECHNICBOY

Φοιτητής

O TECHNICBOY έγραψε στις 15:48, 28-09-13:

To είδα χθες. Η Δευτέρα είναι η καλύτερη μέρα για μένα.
Ανάμεσα σε αυτές τις ώρες (της Δευτέρας) θα κάνουμε και κανα διάλειμμα ε;
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Τάσος97
Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,402 μηνύματα.

O Τάσος97 #Monsters of the Cosmos έγραψε στις 15:54, 28-09-13:

Βλέπω το σαιτ ανανεωθηκε. Παρα πολύ καλή δουλειά! Εδώ και 5 χρόνια περίμενα να δω ένα ωραία σαιτ για τη Φαρμακευτικη *.*
Παράθεση

Raiseonce

Φοιτητής

O Raiseonce έγραψε στις 16:23, 28-09-13:

To είδα χθες. Η Δευτέρα είναι η καλύτερη μέρα για μένα.
Ανάμεσα σε αυτές τις ώρες (της Δευτέρας) θα κάνουμε και κανα διάλειμμα ε;
Στα μαθηματα καθε ωρα κανεις διαλειμμα 15 λεπτα.
Στα εργαστηρια δεν εχει διάλειμμα.Αλλα τα εργαστηρια που βλεπεις στο προγραμμα δε θα τα εχεις ολο το εξαμηνο.Χωριζεστε σε 2-3 τμηματα σε καθε εργαστηριο και το εργαστηριο για καθε τμήμα διαρκει κανενα μηνα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Raiseonce : 28-09-13 στις 16:31.
Παράθεση

TECHNICBOY

Φοιτητής

O TECHNICBOY έγραψε στις 17:09, 02-10-13:

Ευχαριστώ Raiseonce. Επανέρχομαι στην ερώτηση για τα εργαστήρια. Επειδή δεν είδα καμία ανακοίνωση και δεν μου είπε κανένας τίποτα όταν έκανα την εγγραφή (ξέχασα και εγώ βέβαια να ρωτήσω...), θεωρείται ότι έγινε ή όχι;
Παράθεση

Tomatojuice19

Φοιτητής

O Tomatojuice19 έγραψε στις 14:24, 03-10-13:

Λοιπόν την δευτέρα ξεκινάμε!!!!!!!!! :-) Κανονικά στις 10 η ώρα όπως λέει το πρόγραμμα έτσι;; Γιατί δεν έβγαλαν ανακοίνωση για τα υπόλοιπα μαθήματα της δευτέρας παρα μονο για την αναλ. Χημεία που έχουμε το απόγευμα..... Επίσης προχθές πήγα και ρώτησα στην γραμματεία για τυχόν υποχρεώσεις μου (εγγραφή στα εργαστήρια, πάσο, κ.ο.κ.) και μου είπαν οτι δεν ειναι ετοιμο τίποτα ακόμη... Θα δούμε... B-)

Επίσης κατα την εγγραφή μου δεν μου έδωσαν κάποιο χαρτί βεβαίωσης ότι γράφτηκα αν και τους ρώτησα αν πρέπει να παραλάβω κάτι... Σε όποιον το λέω αυτό γουρλώνει τα ματια σαν να έκανα την μεγαλύτερη γκάφα και φυσικά με ανησύχησαν... Είναι δυνατόν να πήγε τίποτα στραβά με την εγγραφή ή ειναι τόσο απαραίτητη αυτή η βεβαίωση;;; Technicboy εσενα σου εδωσαν τιποτα οταν γραφτηκες;;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη g1wrg0s : 06-10-13 στις 11:08. Αιτία: merge
Παράθεση

Johny4Life

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johny4Life
Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O Johny4Life You can be and do everything!~ έγραψε στις 14:33, 03-10-13:

Λοιπον το ιδιο θεμα με εσενα ειχα και εγω ,αν και δεν ειμαι στην φαρμακευτικη (ειμαι πιο δεξια απο εσενα πανω στον δρομο ) .Zητησα βεβαιωση και μου ειπε οτι δεν θα μου δωσει ΑΚΟΜΑ, διοτι δεν μας εχει περασει στον υπολογιστη. Θα την παρουμε με την εναρξη των μαθηματων .Απλως πηγα, συμπληρωσα τα στοιχεια μου σε κατι εγγραφα, εδωσα αυτα που μου ζητησε(απολυτηρια,βεβαιςση,φωτοςκαι ταυτοτητα) και μου ειπε οτι η εγγραφη μου ολοκληρωθηκε.Το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να περιμενουμε.
Παράθεση

TECHNICBOY

Φοιτητής

O TECHNICBOY έγραψε στις 14:53, 03-10-13:

Επίσης κατα την εγγραφή μου δεν μου έδωσαν κάποιο χαρτί βεβαίωσης ότι γράφτηκα αν και τους ρώτησα αν πρέπει να παραλάβω κάτι... Σε όποιον το λέω αυτό γουρλώνει τα ματια σαν να έκανα την μεγαλύτερη γκάφα και φυσικά με ανησύχησαν... Είναι δυνατόν να πήγε τίποτα στραβά με την εγγραφή ή ειναι τόσο απαραίτητη αυτή η βεβαίωση;;; Technicboy εσενα σου εδωσαν τιποτα οταν γραφτηκες;;
Ναι, τους χάρτες λεωφορειακών γραμμών... και μια σελίδα με τα μαθήματα κάθε εξαμήνου. Πάντως, από την γραμματεία μου είπαν να πάω να δω που βρίσκονται τα εργαστήρια κτλ.Μόνο όμως για την αναλυτική χημεία μου είπαν συγκεκριμένα πράγματα( σε ποια αίθουσα θα είμαστε την Δευτέρα, ώρα και τέτοια. Βασικά ότι λέει και η ανακοίνωση.) για την γεν. και ανορ. είπαν θα βγει ανακοίνωση. Αναμένουμε..

Βγήκε και ανακοίνωση για τα μαθηματικά. http://www.pharm.auth.gr/el/news/1335
Παράθεση

Raiseonce

Φοιτητής

O Raiseonce έγραψε στις 16:39, 03-10-13:

Ευχαριστώ Raiseonce. Επανέρχομαι στην ερώτηση για τα εργαστήρια. Επειδή δεν είδα καμία ανακοίνωση και δεν μου είπε κανένας τίποτα όταν έκανα την εγγραφή (ξέχασα και εγώ βέβαια να ρωτήσω...), θεωρείται ότι έγινε ή όχι;
Ανακοίνωση για τα εργαστήρια συνήθως βγαίνει μόνο στη σχολή.
Πήγαινε κοίτα τις ανακοινώσεις.
Αναλυτική χημεία εργαστήρια κάνετε στο Νέο Χημειο 4ο ή 5ο όροφο(δε μπαίνεις απο την κεντρικη είσοδο αλλα από πλάγια,εκει που ειναι η νομικη)
Γενικη ανοργανη θα κάνετε στο 2ο όροφο του Παλιού Χημειου.(μπαίνεις απο την κεντρικη είσοδο)
Πηγαίνετε και ρωτήστε εκει αν θέλει εγγραφη ή όχι.Σε πολλά εργαστήρια πρέπει να πας να γραφτείς για να ξέρουν πόσοι θέλουν να το παρακολουθήσουν.
Παράθεση

Raiseonce

Φοιτητής

O Raiseonce έγραψε στις 20:17, 10-12-13:

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  χριστουγεννιατικο δεντρο.jpg
Εμφανίσεις:  51
Μέγεθος:  75,8 KB
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,402 μηνύματα.

O Τάσος97 #Monsters of the Cosmos έγραψε στις 12:07, 16-12-13:

για μια στιγμη χαρηκα και νόμιζα ότι είναι από το απθ αλλά μετά είδα οτι είναι από το 9γαγ
Παράθεση

Globalmind2

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Globalmind2
Ο Globalmind2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O Globalmind2 έγραψε στις 12:46, 16-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97
για μια στιγμη χαρηκα και νόμιζα ότι είναι από το απθ αλλά μετά είδα οτι είναι από το 9γαγ
Παντως το εργαστηριο μοιαζει πολυ με αυτα που εχουν στην φαρμακευτικη.
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Μαθητής Γ' λυκείου

O Τάσος97 #Monsters of the Cosmos έγραψε στις 16:08, 16-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από Globalmind2
Παντως το εργαστηριο μοιαζει πολυ με αυτα που εχουν στην φαρμακευτικη.
βασικα ολα τα εργαστηρια μοιαζουν για αυτο και γ***ανε
Παράθεση

Civilara

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Civilara
Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 3,873 μηνύματα.

O Civilara Engineering the fututre έγραψε στις 20:41, 30-12-13:

Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος (Ιούνιος 2013):
http://www.adip.gr/eks/EEC%20Report%...ons9-12-13.pdf
Παράθεση

Raiseonce

Φοιτητής

O Raiseonce έγραψε στις 01:10, 13-01-14:

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  like.jpg
Εμφανίσεις:  20
Μέγεθος:  65,6 KB
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Obito , οοο

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ιατρική vs Φαρμακευτική - Από katrina
      Το θέμα έχει λάβει 184 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σχολές-Τμήματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-08-14 στις 17:59.
    • Φαρμακευτική Αθηνών - Από farmakotriftis
      Το θέμα έχει λάβει 77 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία 3ο Πεδίο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-05-14 στις 11:48.
    • Φαρμακευτική Πάτρας - Από dimitrou23
      Το θέμα έχει λάβει 32 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία 3ο Πεδίο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-12-13 στις 22:56.
    • Φαρμακευτική από τεχνολογική; - Από despoina05
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετική & Τεχνολογική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-10-09 στις 23:55.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους