Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,875 εγγεγραμμένα μέλη και 2,848,407 μηνύματα σε 81,999 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 867 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Γυαλιά Ηλίου (παντός καιρού και κλίματος)

dannaros (daniel)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dannaros
Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,009 μηνύματα.

O dannaros ύστερα από άλλα δύο γ@μήσια κάθησε και έγραψε στις 23:27, 04-04-11:

Έχω παρατηρήσει ότι νέα μόδα στις μέρες μας έχει γίνει να φοράς γυαλιά ηλίου Πάντα και Παντού. Το ξέρω θα το έχετε παρατηρήσει και εσείς, ίσως να φοράτε και εσείς. Εγώ πιστεύω ότι γίνεται για μόστρα [Reyban, Dolce Gabbana...], όσο πιο ακριβά, τόσο πιο υπερήφανος ο κάτοχος του. Ποια είναι η δική σας άποψη ?????

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 23:44, 04-04-11:

Ορισμένοι, όπως και εγώ, έχουμε πρόβλημα με τον ήλιο και την αντηλιά, δακρύζουν ματάκια.
Εντάξει αν βρέχει χωρίς ήλιο δεν τα βάζω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dannaros (daniel)

Φοιτητής

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,009 μηνύματα.

O dannaros ύστερα από άλλα δύο γ@μήσια κάθησε και έγραψε στις 11:41, 05-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Ορισμένοι, όπως και εγώ, έχουμε πρόβλημα με τον ήλιο και την αντηλιά, δακρύζουν ματάκια.
Εντάξει αν βρέχει χωρίς ήλιο δεν τα βάζω.
nice, οκ σε αυτό... Δεν πιστεύω να σε ενδιαφέρει τότε η μάρκα και τόσο

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,817 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 11:56, 05-04-11:

Γενικα επειδη φοραω και γυαλια βαζω προσθετα απο πανω!!

Παντως δεν φοραω συχνα!!

Παράθεση

dannaros (daniel)

Φοιτητής

O dannaros ύστερα από άλλα δύο γ@μήσια κάθησε και έγραψε στις 12:50, 05-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Alejandro Papas
Γενικα επειδη φοραω και γυαλια βαζω προσθετα απο πανω!!

Παντως δεν φοραω συχνα!!
Ντρέπεσαι να φοράς τα γυαλιά σου? Δεν στο λέω για κακό γιατί ορισμένες φορές ντρεπόμουν και εγώ. Δεν είναι coblex αυτό. Coblex έχουν τα άτομα που αποκαλούν αυτούς που φοράνε γυαλιά, γυαλαμπούκες και συναφή, και οδηγούν πολλά άτομα να αρνούνται να φοράνε γυαλιά, να προτιμούν φακούς επαφής...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,817 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 12:56, 05-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από dannaros
Ντρέπεσαι να φοράς τα γυαλιά σου? Δεν στο λέω για κακό γιατί ορισμένες φορές ντρεπόμουν και εγώ. Δεν είναι coblex αυτό. Coblex έχουν τα άτομα που αποκαλούν αυτούς που φοράνε γυαλιά, γυαλαμπούκες και συναφή, και οδηγούν πολλά άτομα να αρνούνται να φοράνε γυαλιά, να προτιμούν φακούς επαφής...
Απαπα φακους επαφης ςχω δοκιμασει απλα δεν βολευαν!!!! Γυαλια φοραω απ τα 5,5 οποτε δεν εχω προβλημα και οσο για χαζα τυπου ''τζαμαριας'' και τετοια απλα απαξιω!! Για τα γυαλια της μυωπιας υπαρχουν ειδικα προσθετα τα οποια τα βαζεις ακριβως απ τα μυωπιας!! απλα δεν μ στεκουν καλα πανω!!! ειχα σκεφτει να περω γυαλια ηλιου τα οποια θα εχων ειδικους φακους αλλα ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ!!! Αλλα δεν εχω κανενα κομπλεξ με τα γυαλακια μου!!!

Παράθεση

dannaros (daniel)

Φοιτητής

O dannaros ύστερα από άλλα δύο γ@μήσια κάθησε και έγραψε στις 13:05, 05-04-11:

Απαπα φακους επαφης ςχω δοκιμασει απλα δεν βολευαν!!!! Γυαλια φοραω απ τα 5,5 οποτε δεν εχω προβλημα και οσο για χαζα τυπου ''τζαμαριας'' και τετοια απλα απαξιω!! Για τα γυαλια της μυωπιας υπαρχουν ειδικα προσθετα τα οποια τα βαζεις ακριβως απ τα μυωπιας!! απλα δεν μ στεκουν καλα πανω!!! ειχα σκεφτει να περω γυαλια ηλιου τα οποια θα εχων ειδικους φακους αλλα ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ!!! Αλλα δεν εχω κανενα κομπλεξ με τα γυαλακια μου!!!
Εγώ αναγκαστικά άρχισα να βάζω φακούς λόγω μπάλας [μετά από τόσα ατυχήματα]. ε τώρα που δεν παίζω και τόσο συχνά γιατί τελείωσα το λύκειο, τα φοράω μόνο όταν είμαι με το κορίτσι μου, για πρακτικούς λόγους Όσο αυτό που λες ότι είναι πανάκριβα, χαίρομαι που το ανέφερες, γιατί και δίκιο έχεις και δίνεις αξία στα χρήματα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 13:13, 05-04-11:

Εγώ αναγκαστικά άρχισα να βάζω φακούς λόγω μπάλας [μετά από τόσα ατυχήματα]. ε τώρα που δεν παίζω και τόσο συχνά γιατί τελείωσα το λύκειο, τα φοράω μόνο όταν είμαι με το κορίτσι μου, για πρακτικούς λόγους Όσο αυτό που λες ότι είναι πανάκριβα, χαίρομαι που το ανέφερες, γιατί και δίκιο έχεις και δίνεις αξία στα χρήματα
χιχιχι! οταν επαιζα( τερματοφυλακας παντα) απλα τα εβγαζα(εβλεπα σχετικα)!!να σ πω δεν θα δωσω τα διπλασια(!!!!) χρηματα μονο και μονο για να παρω γυαλια ηλιου!!!

ο καθενας οπως νιωθει ανετα!! προσωπικα τα γυαλια ειναι αναποσπαστο μερος του εαυτου μου και ελαχισταα ατομα με θυμουνται(και ακομοι λιγοτεροι με ξερουν) χωρις γυαλια!!!

βγηκαμε λιγο οφ??!!

Παράθεση

notebook___ΑΡΚΑς (ο βιολιστης της στεγης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη notebook___ΑΡΚΑς
Ο ο βιολιστης της στεγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Ιωαννίνων και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O notebook___ΑΡΚΑς yeaaaah έγραψε στις 13:14, 05-04-11:

εμενα με ενδιαφερει να ειναι εκα γυαλι σε λογικη τιμη.....!!!
οτι μαρκα και να ειναιαιαι........

Παράθεση

dannaros (daniel)

Φοιτητής

O dannaros ύστερα από άλλα δύο γ@μήσια κάθησε και έγραψε στις 13:18, 05-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από notebook___ΑΡΚΑς
εμενα με ενδιαφερει να ειναι εκα γυαλι σε λογικη τιμη.....!!!
οτι μαρκα και να ειναιαιαι........
Σχετικά με την χρήση του? παντός καιρού και κλίματος?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 14:01, 05-04-11:

nice, οκ σε αυτό... Δεν πιστεύω να σε ενδιαφέρει τότε η μάρκα και τόσο
όχι, δε με νοιάζει.
Δεν ξέρω καν τη μάρκα είναι. Εγώ θέλω να κάνουν τη δουλειά τους.

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,645 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 14:10, 05-04-11:

Συμφωνώ. Μια από τα ίδια.
Μια χαρά τα λες...

Αν κολλάμε και στα γυαλιά ως κοινωνία...τι να πω, έχουμε πρόβλημα στας φρένας

Παράθεση

vassilis498

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,411 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 14:33, 05-04-11:

για μένα το να φοράς γυαλιά ηλίου βράδυ και γενικά όποτε να 'ναι είναι καγκουριά, δεν κατακρίνω βέβαια όποιον το κάνει αλλά προσωπικά δεν ξέρω το θεωρώ παράλογο. Ίσως είναι και εθιστικό βέβαια δεν φοράω και ποτέ για να ξέρω, εμένα δε με βολεύουν, άντε στη χειρότερη να βάλω το χέρι μου μπροστά για να δω, αλλά γυαλιά ηλίου όχι.

Παράθεση

Chr96

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Chr96
H Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

H Chr96 έγραψε στις 14:51, 05-04-11:

Πω ελεος!
Ειναι 10-15 ψωνια σ'ολο το σχολειο που τα φορανε συνεχεια..και ας φορανε απο κατω φορμες και σπορτεξ..το ρειμπαν δεν το βγαζουν απο πανω τους -.-
Και καλα οταν εχει ηλιο! Τον χειμωνα ομως ποιος ο λογος;;;;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kaleidoscope

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 15:12, 05-04-11:

Μερικοί χρειάζεται να φορούν γυαλιά ηλίου και τον χειμώνα. Άλλωστε, στην Ελλάδα, σιγά τον φοβερό χειμώνα που έχουμε. Anyway, δεν νομίζω πως στην συγκεκριμένη περίπτωση που αναφέρεις Chr96 χρειάζονται να τα φοράνε, μάλλον για άλλους λόγους το κάνουν. Απλά το υπογραμμίζω: μερικοί χρειάζονται να φοράνε γυαλιά, ακόμη και τον χειμώνα.

Παράθεση

Chr96

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Chr96
H Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

H Chr96 έγραψε στις 15:20, 05-04-11:

φυσικα και τα χρειαζονται μερικοι!
αυτο το εχω υποψην μου!

ομως οταν λεμε τα χρειαζονται εννοουμε να τα φορανε στα ματακια τους..οχι στο κεφαλι παριστανοντας τους μαγκες!
αυτο ειναι που μου τη δινει!!!!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,035 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 15:24, 05-04-11:

Μου αρεσουν τα μεγαλα γυαλια ηλιου,αλλα δυστηχως δεν μπορω να τα φοραω συνεχια.
Εχω μυωπια,και δεν μπορω συνεχια να φοραω φακους επαφης,οποτε πολλες φορες με στραβωνει ο ηλιος.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

olgakal (Ολγα)

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη olgakal
H Ολγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H olgakal δες την φωτεινη πλευρα της ζωης!!!! έγραψε στις 15:46, 05-04-11:

και εμένα μου αρέσουν πολύ, αλλα δεν τα φοράω συνέχεια!!Κυρίως το καλοκαίρι!!!το θέμα πάντος είναι να είναι "καλά" τα γυαλιά ετσι ωστε να μην δημιουργουν πρόβλημα στα μάτια(μαιμου και ετσι)!!!που λετε παντος και εμενα μια καθηγητρια μου φοραάει κατι τεράστια βρέξει χιονίσει και η αληθεια είναι οτι ειναι λιγο περίεργο αλλά ενταξει οπως θέλει ο καθένας!!

Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr. Crowley
Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,961 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 16:14, 05-04-11:

Nope,δε φοράω γυαλιά ηλίου,γιατί as people say to me,έχω ωραία μάτια.Ε,δε θα ήταν κρίμα να τα κρύψω?
Σκέφτομαι πάντως ν'αρχίσω να φοράω όταν παίζω πόκερ,για ευνόητους λόγους.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 20:38, 05-04-11:

επειδη εχω κι εγω μυωπια...ποσο κανουν αυτα τα προσθετα που βαζεις πανω απ τα γυαλια?

Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,035 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 17:21, 07-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Mr. Crowley
Nope,δε φοράω γυαλιά ηλίου,γιατί as people say to me,έχω ωραία μάτια.Ε,δε θα ήταν κρίμα να τα κρύψω?
τα ματια ειναι ο καθρεπτης της ψυχης.
πολλοι τα φορανε και σε κλειστους χωρους που δεν ενοχλει το φως το ηλιου για να κρυψουν τα ματια τους και ετσι τα συναισθηματα τους.

Εγω προσωπικα,τα γυαλια ηλιου τα φοραω οταν μπαινω στο μετρο,δεν μπορω να με κοιταζουν οι ξενοι,νιωθω αμηχανα

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nansy_astr

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nansy_astr
H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιδιωτική σχολή . Έχει γράψει 1,707 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 17:50, 07-04-11:

Φοράω γυαλιά ηλίου πάντα και παντού ακόμα και το βράδυτο παίζω divaόχι οτι βαριέμαι να τα βγάλω αν ειμαι όλη μέρα έξω και φυσικά δεν κοιτώ την μάρκα(έχω chanel)
γυαλιά μυωπίας δεν φορώ πλέον το ξαναγύρισα στους φακούς...μου βγαίνει φθηνότερα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nansy_astr : 07-04-11 στις 18:23.
Παράθεση

garch

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη garch
Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,477 μηνύματα.

O garch έγραψε στις 23:06, 07-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από νικος ρεθυμνο
επειδη εχω κι εγω μυωπια...ποσο κανουν αυτα τα προσθετα που βαζεις πανω απ τα γυαλια?
Υπάρχουν και γυαλιά όρασης με ειδικούς φακούς που σκουραίνουν ανάλογα με τα επίπεδα φωτός τη μέρα. Δε θυμάμαι όμως πως λέγονται...

Παράθεση

Rosstrobon (Τανάσης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rosstrobon
Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

O Rosstrobon έγραψε στις 00:02, 08-04-11:

Ούτε εγώ φοράω γυαλιά ηλίου.Φορούσα μέχρι τα 13-14 αλλά μετά τα έκοψα μαχαίρι.

Παράθεση

garch

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη garch
Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,477 μηνύματα.

O garch έγραψε στις 00:06, 08-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Thanasis10
Ούτε εγώ φοράω γυαλιά ηλίου.Φορούσα μέχρι τα 13-14 αλλά μετά τα έκοψα μαχαίρι.
Ε ναι, μην πάθεις και τίποτα!

on:
Φορώ απλά όταν έχει ήλιο, ή έντονη αντηλιά, ε, και καμμιά φορά μέσα σε κτήρια αν είναι να κάνουμε καμμιά μ@λακία...

Παράθεση

Rosstrobon (Τανάσης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rosstrobon
Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

O Rosstrobon έγραψε στις 15:26, 08-04-11:

Να το θέσω αλλιώς βασικά.Μικρότερος φορούσα ενώ ήμουν επηρεασμένος από τα κοινωνικά πρότυπα.Μάλιστα είχα πάρει και 2 φορές γυαλιά τα οποία,το πρώτο ζευγάρι το φόρεσα ενώ το δεύτερο ελάχιστα και ουσιαστικά τα χρήματα πήγαν χαμένα.

Από εκεί και πέρα όταν άρχιζα να αλλάζω σαν άνθρωπος και σαν στυλ και να μην επηρεάζομαι από το τι είναι στην μόδα άρχισα να μην φόρα.Συν του ότι μου αρέσουν σχεδόν μόνο οι κλασσικές γραμμές της RayBan(Δυστυχώς και αυτές έγιναν πολύ σούπα και μόδα τα τελευταία χρόνια.) και δεν μου αρέσουν τα υπόλοιπα στυλ γυαλιών που είναι γενικότερα στην μόδα.

Έτσι αν θα έπαιρνα γυαλιά θα έπαιρνα τα κλασσικά Rayban,νομίζω πως όλοι καταλαβαίνουν ποια εννοώ,τα οποία δεν ξέρω αν μου πάνε κιόλας.Βασικά γενικότερα δεν μου πάνε τα γυαλιά.

Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,961 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 20:17, 09-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Pure_Seduction
τα ματια ειναι ο καθρεπτης της ψυχης.
πολλοι τα φορανε και σε κλειστους χωρους που δεν ενοχλει το φως το ηλιου για να κρυψουν τα ματια τους και ετσι τα συναισθηματα τους.

Εγω προσωπικα,τα γυαλια ηλιου τα φοραω οταν μπαινω στο μετρο,δεν μπορω να με κοιταζουν οι ξενοι,νιωθω αμηχανα
Αν δεις έστω και ένα συναίσθημα κοιτώντας τα μάτια μου,σου δίνω 1.000.000 ευρώ.

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,389 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 20:22, 09-04-11:

Τι υποτίθεται ότι σημαίνει αυτό?Πέρα από την ποιητική καλλιτεχνία της pure...

Ον-τόπικ: Φοράω μονό όταν έχει ήλιο.

Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε στις 20:30, 09-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Alchemist
Τι υποτίθεται ότι σημαίνει αυτό?Πέρα από την ποιητική καλλιτεχνία της pure...

Ον-τόπικ: Φοράω μονό όταν έχει ήλιο.
Ότι στα μάτια μου δε φαίνονται συναισθήματα,nothing more.

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,389 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 20:47, 09-04-11:

Ότι στα μάτια μου δε φαίνονται συναισθήματα,nothing more.
Weird

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 5,434 μηνύματα.

H prinCess. bO.om. έγραψε στις 21:32, 09-04-11:

Φοράω συνήθως το καλοκαίρι, βασικά άνοιξη εκεί, που έχει πολύ ήλιο γιατί δακρίζω εύκολα.
Σε μάρκες δε κολλάω, αρκεί να μου αρέσουν τα γυαλιά και να μου πηγαίνουν.
Μου τη σπάνε τα Arnette σε αγόρια, τα βρίσκω κακόγουστα και χάλια.
Όπως επίσης και διάφορα παιδιά στο σχολείο που έρχονται και έχουν στο κεφάλι τα γυαλιά. Ντάξει ρε φίλε πάρε στέκα για να μη πέφτουν στα μάτια σου τα μαλλιά. -.-

πφφ.

Παράθεση

Dias

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,911 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 22:18, 09-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Φοράω συνήθως το καλοκαίρι, βασικά άνοιξη εκεί, που έχει πολύ ήλιο γιατί δακρίζω εύκολα. Σε μάρκες δε κολλάω, αρκεί να μου αρέσουν τα γυαλιά και να μου πηγαίνουν.
Όπως επίσης και διάφορα παιδιά στο σχολείο που έρχονται και έχουν στο κεφάλι τα γυαλιά. Ντάξει ρε φίλε πάρε στέκα για να μη πέφτουν στα μάτια σου τα μαλλιά.
Φοράω γυαλιά ηλίου στο ύπαιθρο όταν έχει πολύ ήλιο. Διαφορετικά τα βγάζω και δεν τα φοράω ποτέ σε κλειστό χώρο, για να μην στερήσω σε κανέναν να θαυμάζει τα υπέροχα μάτια μου. Κι εγώ δεν κολλάω σε μάρκες, αλλά φοράω πάντα Rayban.
Τώρα θα σε στεναχωρήσω. Τα μαλλιά μου έχουν μακρύνει αρκετά και έχω κάποιο στοίχημα να μην τα κόψω πριν τελειώσουν οι πανελλήνιες. Οπότε, όταν διαβάζω στο σπίτι μου χρησιμοποιώ για στέκα κάποια ακουστικά, ενώ στο σχολείο έχω τα γυαλιά ηλίου και έτσι έχω σκοπό να πηγαίνω και στις πανελλήνιες. Τώρα όμως που είπες ότι αυτό δεν σου αρέσει, μου δημιουργείς ηθικό πρόβλημα.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 5,434 μηνύματα.

H prinCess. bO.om. έγραψε στις 22:28, 09-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Τώρα θα σε στεναχωρήσω. Τα μαλλιά μου έχουν μακρύνει αρκετά και έχω κάποιο στοίχημα να μην τα κόψω πριν τελειώσουν οι πανελλήνιες. Οπότε, όταν διαβάζω στο σπίτι μου χρησιμοποιώ για στέκα κάποια ακουστικά, ενώ στο σχολείο έχω τα γυαλιά ηλίου και έτσι έχω σκοπό να πηγαίνω και στις πανελλήνιες. Τώρα όμως που είπες ότι αυτό δεν σου αρέσει, μου δημιουργείς ηθικό πρόβλημα.
Δια, γλυκέ μου, με τα γιαούρτια θα σε πάρουν.

ΑΧαχΑΧΑΧχα πλάκα κάνω.
Ντάξει, τώρα αν είναι μόνο για να γράφεις οκ, το δέχομαι, απλά οι πιο πολλοί το έχουν ως αφορμή για να φαίνονται στυλάτοι.
Πάντως σκέψου να πάρεις στέκα. Ούτε γυαλιά, ούτε ακουστικά θα έχεις ανάγκη, θα σε βολέψει. Εγώ για σένα το λέω.

Παράθεση

eleni27

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη eleni27
H eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 108 μηνύματα.

H eleni27 έγραψε στις 01:30, 29-08-11:

το απολαμβάνω να φοράω γυαλιά ηλίου, δεν ξέρω νιώθω πιο άνετα

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cookie55

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cookie55
H cookie55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H cookie55 έγραψε στις 22:32, 24-10-11:

εγω φοραω χειμωνα -καλοκαιρι γτ με ενοχλει πολυ ο ηλιος..καλα μη φανταστειτε καποια ιδιαιτερη μαρκα..συμφωνω με την ελενη και εγω νιωθω πιο ανετα οταν τα φοραω

Παράθεση

eleni27

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη eleni27
H eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 108 μηνύματα.

H eleni27 έγραψε στις 21:44, 15-11-11:

Εγώ φοράω πάντα και παντού, καλά εντάξει, άμα βγω το βράδυ και έχει ήδη κρυφτεί ο ήλιος δεν τα φοράω αλλά γενικώς τα φοράω συχνά. Παρ' όλα αυτά δεν με νοιάζει η μάρκα, ότι να είναι αρκεί να μου πάνε και να μου αρέσουν.

Παράθεση

Εχέμυθη (Το Κοροϊδάκι της Βικ :))

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Το Κοροϊδάκι της Βικ :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,281 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 11:11, 16-11-11:

Δυστηχως λογο οτι η μυωπια μου συνεχως αυξανεται (0,5-1 βαθμο το χρονο) δοκιμασα να κανω μονο 2 φορες γυαλια ηλιου ,ισα ισα για το καλοκαιρακι...Ποτε δε με βολεψαν .Επρεπε να εχω παντα μαζι μου και τα κανονικα γυαλια και να τα αλλαζω συνεχως(τη μια να φοραω του ηλιου,αν ειχε ηλιο και οταν ειχε συννεφια να ψαχνω τα κανονικα μου γυαλια ,να τα βγαζω απο τη θηκη και σσε αυτη να βαζω τα γυαλια ηλιου...ολοκληρη διαδικασια δηλαδη).Ασε που την επομενη χρονια ο φακος αχριστευονταν.Δε θα ξεχασω οταν πριν 3 χρονια ειχαμε παει με τα μεγαλυτερα ξαδερφια μου ,μια ηλιολουστη μερα του καλοκαιριου για ιππασια σε ενα αγρογκτημα.Εγω φορουσα μονο τα γυαλια ηλιου,ειχα ξεχασει τα κανονικα σπιτι .Οταν λοιπον κατσαμε σε μια ταβερνα οπου ειχε σκια(ηταν κατω απο κατι δεντρα το τραπεζι μας) τα εβλεπα ολα θεοσκοτεινα!!!!!Απο τοτε ουτε μπηκα στον κοπο να ξαναφορεσω ουτε φυσικα να αγορασω γυαλια ηλιου...παραειμαι αφηρημενη !!!!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. bO.om. έγραψε στις 17:06, 18-11-11:

Επίσης, τα φοράω αν είναι να πάω κάπου πρωί πρωί και δεν έχω όρεξη να βαφτώ, οπότε φοράω γυαλιά για να κρυφτώ.

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 17:24, 18-11-11:

Τα φοραω μονο οταν εχει πολυ ηλιο,ωστε να μην κοιταω κατω.Κατα τα αλλα,ποιος ο λογος να κρυβουμε τα ματια μας απο τους αλλους;

Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,701 μηνύματα.

H Eileen evanescent έγραψε στις 17:27, 18-11-11:

Ετοίμασέ τα γιατί θα δω απάθεια!

Τα φοράω αρκετά - αλλά για πρακτικούς λόγους. Ο ήλιος με ενοχλεί...

Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,014 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 02:10, 19-11-11:

μ'αρεσουν τα γυαλιά ηλίου, ντάναρε, μη με δείρεις, μ'αρέσει να τα μοστράρω.

Παράθεση

Sofaki Loony

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Το avatar του χρήστη Sofaki Loony
H Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H Sofaki Loony έγραψε στις 13:55, 19-11-11:

Δεν φοράω γιατί φοραω γυαλιά ορέσεως. Τα γυαλια ηλίου και οράσεως μαζί λογικά είναι πανάκριβα-δεν εχω μπει καν στον κόπο να ρωτησω πόσο. DAMN -.-

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους