Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,441 εγγεγραμμένα μέλη και 2,831,839 μηνύματα σε 80,893 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 469 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Γενικές φοιτητικές απορίες

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 00:27, 29-08-10:

Το να μάθετε αν δικαιούστε είναι απλό, εδώ δεν ξέρουμε το βασικότερο, αν θα εφαρμοστεί το πρόγραμμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,403 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 04:53, 29-08-10:

Όσον αφορά τα αντίγραφα:
  • Απολυτηρίου Λυκείου
  • Βεβαίωσης Πρόσβασης
καλό είναι να έχετε τα αντίγραφα που σας έχει επικυρώσει το σχολείο σας γιατί ορισμένες γραμματείες είναι λίγο βλαμμένες και θέλουν ειδικά αυτά. Τα πρωτότυπα δεν τα δίνετε ΠΟΥΘΕΝΑ.

Αρχική Δημοσίευση από maraki_7
Ρε παιδια εχω μια απορια το site της σχολης μου Μηχανικος Παραγωγης και Διοικησης στα Χαναι λεει οτι το εξαμηνο αρχιζει στις 20 Σεπτεμβριου ...Πως γινεται οι εγγραφες να ξεκινανε απο 13-30 Σεπτεμβρη ?? Αυτοι π γραφονται στις 30 χανουν τ πρωτα μαθηματα ?? Πως στο καλο γινεται αυτο?? http://www.tuc.gr/1044.html
Ναι, οι εγγραφές είνα 13-30 Σεπτέμβρη για όλους.

Το ότι οι παρακολουθήσεις αρχίζουν στις 20 στη σχολή σου δεν έχει σημασία. Οι ακαδημαϊκές διαλέξεις είναι ελεύθερες να τις παρακολουθήσει ο οποιοσδήποτε, εγγεγγραμμένος ή μη. Η εγγραφή σου στη σχολή είναι για να μπεις στην βάση δεδομένων, έτσι ώστε να καταχωρούνται οι βαθμοί σου, να πάρεις κάποια επιπλέον δικαιώματα, κτλ κτλ. Αλλά προφανώς κανείς δεν πρόκειται να σου ζητήσει πάσο ή φοιτητική ταυτότητα για να μπεις σε ένα αμφιθέατρο να παρακολουθήσεις, σαν να είσαι στο σχολείο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vasianna45400

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vasianna45400
H vasianna45400 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Αθήνας . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H vasianna45400 έγραψε στις 12:21, 29-08-10:

Εμάς από το σχολείο μας έδωσαν έναν φάκελο, ο οποίος περιείχε: το απόλυτήριο, τη βεβαίωση και 2 αποδεικτικά απολύσεως. Το ένα αποδεικτικό απολύσεως μου το κράτησαν στην κατάθεση του μηχανογραφικού. Τι ακριβώς είναι αυτή η περιβόητη "επικύρωση" ? Αφού τα βγάλω φωτοτυπίες πρέπει να ξαναπάω στο σχολείο να μου τα επικυρώσουν?

Παράθεση

akiroskirios

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη akiroskirios
Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 716 μηνύματα.

O akiroskirios εγώ χώνω τις αρνητικές έγραψε στις 13:36, 29-08-10:

Πρέπει να πάμε στο σχολείο μετά την ανακοίνωση των βάσεων και να πάρουμε από εκεί κανένα έγγραφο?

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 14:34, 29-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από vasianna45400
Εμάς από το σχολείο μας έδωσαν έναν φάκελο, ο οποίος περιείχε: το απόλυτήριο, τη βεβαίωση και 2 αποδεικτικά απολύσεως. Το ένα αποδεικτικό απολύσεως μου το κράτησαν στην κατάθεση του μηχανογραφικού. Τι ακριβώς είναι αυτή η περιβόητη "επικύρωση" ? Αφού τα βγάλω φωτοτυπίες πρέπει να ξαναπάω στο σχολείο να μου τα επικυρώσουν?
H επικυρωση αν δεν κανω λαθος γινεται είτε στο σχολείο είτε στο ΚΕΠ και είναι η σφραγίδα.
Δες και εδώ.

Παράθεση

nevermind

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nevermind
H nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 196 μηνύματα.

H nevermind is there anybody out there? έγραψε στις 14:46, 29-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από akiroskirios
Πρέπει να πάμε στο σχολείο μετά την ανακοίνωση των βάσεων και να πάρουμε από εκεί κανένα έγγραφο?
ενα χαρτι απο το σχολειο σου πρεπει να παρεις σιγουρα, ειναι αυτο που επιβεβαιωνει την σχολη στην οποια περασες και το δινεις κατα την εγγραφη σου.Επισης χρειαζεσαι επικυρωμενο αντιγραφο του απολυτηριου.Τωρα το τι ακριβως πρεπει να εχεις για την εγγραφη, αυτο θα το δεις στην ιστοσελιδα της σχολης σου.Οταν ανακοινωνουν τις ημερομηνιες των εγγραφών, λενε και ποια εγγραφα απαιτουνται.
(πχ ποσα αντιγραφα του καθε εγγραφου, αν θα χρειαστει να κανεις ιατρικες εξετασεις κτλ)

Παράθεση

Harry0000 (Χάρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Harry0000
Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης των Υλικών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Harry0000 http://www.matersci.upatras.gr/ έγραψε στις 15:06, 29-08-10:

Σε εμάς πάντως όταν μας δώσανε το απολυτήριο στο σχολείο μας δώσανε και 2 επικυρωμένα αντίγραφα......

Παράθεση

ZETAXA

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ZETAXA
H ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 552 μηνύματα.

H ZETAXA έγραψε στις 15:20, 29-08-10:

[ quote = nevermind ? 2396350 ] ενα χαρτι απο το σχολειο σου πρεπει να παρεις σιγουρα , ειναι αυτο που επιβεβαιωνει την σχολη στην οποια περασες και το δινεις κατα την εγγραφη σου.Επισης χρειαζεσαι επικυρωμενο αντιγραφο του απολυτηριου.Τωρα το τι ακριβως πρεπει να εχεις για την εγγραφη , αυτο θα το δεις στην ιστοσελιδα της σχολης σου.Οταν ανακοινωνουν τις ημερομηνιες των εγγραφών , λενε και ποια εγγραφα απαιτουνται .
( πχ ποσα αντιγραφα του καθε εγγραφου , αν θα χρειαστει να κανεις ιατρικες εξετασεις κτλ ) [ / quote]

Δεν ηξερα οτι επρεπε να παρουμε χαρτι απο το σχολειο!

Παράθεση

Selestian

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Selestian
Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 514 μηνύματα.

O Selestian έγραψε στις 15:33, 29-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από nevermind
ενα χαρτι απο το σχολειο σου πρεπει να παρεις σιγουρα, ειναι αυτο που επιβεβαιωνει την σχολη στην οποια περασες και το δινεις κατα την εγγραφη σου.Επισης χρειαζεσαι επικυρωμενο αντιγραφο του απολυτηριου.Τωρα το τι ακριβως πρεπει να εχεις για την εγγραφη, αυτο θα το δεις στην ιστοσελιδα της σχολης σου.Οταν ανακοινωνουν τις ημερομηνιες των εγγραφών, λενε και ποια εγγραφα απαιτουνται.
(πχ ποσα αντιγραφα του καθε εγγραφου, αν θα χρειαστει να κανεις ιατρικες εξετασεις κτλ)
Εγω παντως ακουσα οτι δεν χρειαζεται να παρεις το χαρτι που αναφερει σε ποια σχολη εχεις περασει , γιατι το στελνουν αυτοι απευθειας εκει.

Παράθεση

dante38245

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dante38245
Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O dante38245 έγραψε στις 16:47, 29-08-10:

Αν σε καποιο μαθημα παρω βαθμο που δε με ευχαριστει γινεται να το ξαναδωσω για να τον βελτιωσω?

Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

Το avatar του χρήστη Revekka
H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας . Έχει γράψει 13,256 μηνύματα.

H Revekka έγραψε στις 16:48, 29-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από dante38245
Αν σε καποιο μαθημα παρω βαθμο που δε με ευχαριστει γινεται να το ξαναδωσω για να τον βελτιωσω?
Εξαρτάται από τη Σχολή αυτό..

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 17:08, 29-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από dante38245
Noμίζω μόνο αν βάλεις ρήτρα (πεις δηλαδή: αν γράψω κάτω από 6 κόψτε με)

Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας . Έχει γράψει 13,256 μηνύματα.

H Revekka έγραψε στις 17:10, 29-08-10:

Δεν είναι ακριβώς το ίδιο αλλά γίνεται και αυτό...

Παράθεση

nevermind

Φοιτητής

H nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 196 μηνύματα.

H nevermind is there anybody out there? έγραψε στις 17:15, 29-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από petropoulos43551
Εγω παντως ακουσα οτι δεν χρειαζεται να παρεις το χαρτι που αναφερει σε ποια σχολη εχεις περασει , γιατι το στελνουν αυτοι απευθειας εκει.
κοιταξε δεν ειμαι καμια καθηγητρια σε λυκειο ουτε και ειδικη πανω σε αυτα τα θεματα. Το τι κανει το καθε λυκειο (αν τα στελνει ή οχι) ειναι αποκλειστικα θεμα του λυκειου κ οχι κατι γενικης ισχυος, δηλ. πρεπει να πας στο σχολειο ή δεν πρεπει γιατι τα στελνουν αυτοι.
Εγω ξερω απο τον αδερφο μου και απο παιδια που περασαν προηγουμενα χρονια οτι πρεπει να πας στο σχολειο σου μολις ανοιξει και να παραλαβεις ενα χαρτι που βεβαιωνει σε ποια σχολη εχεις περασει. Δεν νομιζω να ειναι κ τοσο μεγαλη υποθεση να περασει καποιος απο το λυκειο του ή στο κατω κατω να ρωτησει εναν καθηγητη να δει τι παιζει

Παράθεση

Morelo

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 871 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 17:24, 29-08-10:

κοιταξε δεν ειμαι καμια καθηγητρια σε λυκειο ουτε και ειδικη πανω σε αυτα τα θεματα. Το τι κανει το καθε λυκειο (αν τα στελνει ή οχι) ειναι αποκλειστικα θεμα του λυκειου κ οχι κατι γενικης ισχυος, δηλ. πρεπει να πας στο σχολειο ή δεν πρεπει γιατι τα στελνουν αυτοι.
Εγω ξερω απο τον αδερφο μου και απο παιδια που περασαν προηγουμενα χρονια οτι πρεπει να πας στο σχολειο σου μολις ανοιξει και να παραλαβεις ενα χαρτι που βεβαιωνει σε ποια σχολη εχεις περασει. Δεν νομιζω να ειναι κ τοσο μεγαλη υποθεση να περασει καποιος απο το λυκειο του ή στο κατω κατω να ρωτησει εναν καθηγητη να δει τι παιζει
Aτομικο δελτιο επιτυχιας λεγεται αυτο το χαρτι?? Θυμαμαι απο περσυ τα παιδια που ειχαν παει σχολειο και ειχαν παρει ενα τετοιο χαρτι το οποιο ελεγε που περασανε και με ποια σειρα,και το οποιο χρησιμευε και για την εγγραφη τους στη σχολη!

Εμεις πρεπει να παρουμε αυτο το εγγραφο??

Παράθεση

nevermind

Φοιτητής

H nevermind is there anybody out there? έγραψε στις 17:31, 29-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Morelo
Aτομικο δελτιο επιτυχιας λεγεται αυτο το χαρτι?? Θυμαμαι απο περσυ τα παιδια που ειχαν παει σχολειο και ειχαν παρει ενα τετοιο χαρτι το οποιο ελεγε που περασανε και με ποια σειρα,και το οποιο χρησιμευε και για την εγγραφη τους στη σχολη!

Εμεις πρεπει να παρουμε αυτο το εγγραφο??
δεν γνωριζω πως λεγεται..τι να σας πω ρε παιδια εγω οποιον εχω ρωτησει αυτο μου εχει πει, οτι πας στο λυκειο σου και παιρνεις ενα τετοιο χαρτι το οποιο χρειαζεται για την εγγραφη σου.Μαλλιστα μερικοι μαθητες το ζητησαν μολις αναρτηθηκαν οι βασεις στα σχολεια και τους ειπαν να ερθουν την επομενη εβδομαδα.Ε ναι εμεις το παιρνουμε, ποιος ο γειτονας..

Παράθεση

Morelo

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 871 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 17:39, 29-08-10:

Α οκ..θα παρω τηλ στο σχολειο για σιγουρα

p.s με το εμεις ενοουσα εμεις που περασαμε φετος

Παράθεση

kritsinaki (Χριστίνα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kritsinaki
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 280 μηνύματα.

H kritsinaki έγραψε στις 17:41, 29-08-10:

δεν γνωριζω πως λεγεται..τι να σας πω ρε παιδια εγω οποιον εχω ρωτησει αυτο μου εχει πει, οτι πας στο λυκειο σου και παιρνεις ενα τετοιο χαρτι το οποιο χρειαζεται για την εγγραφη σου.Μαλλιστα μερικοι μαθητες το ζητησαν μολις αναρτηθηκαν οι βασεις στα σχολεια και τους ειπαν να ερθουν την επομενη εβδομαδα.Ε ναι εμεις το παιρνουμε, ποιος ο γειτονας..
Εγω περυσι το πηρα αλλα στο Παιδαγωγικο Βολου που πηγα για την εγγραφη μου δεν μου το ζητησαν

Παράθεση

Cookie monster

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Cookie monster
H Cookie monster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Cookie monster Hope έγραψε στις 17:58, 29-08-10:

παιδια,συγγνωμη που "μπενω"ετσι στο θεμα αλλα τοσο καιρο βασανιζομαι και θα ρωτησω,οποτε μπορεσει καποιος ας απαντησει ή ας πει την γνωμη του.Τωρα τον Σεπτεμβριο θα παω Β λυκειου και θελω να μπω στο μαθηματικο,γενικοτερα ομως θελω να παω και σε μια σχολη φωτογραφιας,πολλοι μου λενε ομως οτι δεν θα προλαβαινω να διαβαζω και για τη σχολη και να τα κανω ολα μαζι,εσεις τι λετε?
ευχαριστω εκ των προτερων..

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 19:28, 29-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Revekka
Δεν είναι ακριβώς το ίδιο αλλά γίνεται και αυτό...
Tι εννοείς δηλαδή;

Παράθεση

euler92

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη euler92
Ο euler92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O euler92 έγραψε στις 19:33, 29-08-10:

Στο site της σχολή μου μεταξύ άλλων ζητά βεβαίωση ότι δεν είμαι γραμμένος σε άλλο αει/τει.Ξέρετε πού το βρίσκουμε αυτό;

Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 19:35, 29-08-10:

Τη ρήτρα είναι μεγάλη απόφαση να την βάλεις, γιατί πολλοί καθηγητές (κακώς βέβαια, αλλά συμβαίνει) το παίρνουν τελείως στραβά και μπορεί να σε κόψουν. Ιδίως αν βάλεις καμιά τρελή ρήτρα του στυλ 9....

Το παιδί εννοούσε, να δώσεις κανονικά και αν δεν σου αρέσει να το ξαναδώσεις για βελτίωση. Με τη ρήτρα σε κόβουν αν δεν την πιάσεις. Με τη βελτίωση, μπορείς να κρατήσεις τον καλύτερο βαθμό, δηλαδή μπορεί να περάσεις έτσι και αλλιώς.

Πάντως, τη ρήτρα τη δέχονται με ευκολία από φοιτητές σε μεγάλα έτη, που κοιτάνε να ανεβάσουν ΜΟ...

Στη σχολή τη δική μας δεν υπάρχει στα υποχρεωτικά μαθήματα δυνατότητα βελτίωσης. Στα επιλογής, απλά μπορείς να πάρεις παραπάνω μαθήματα και να κρατήσεις τις καλύτερες βαθμολογίες.

Παράθεση

patronas

Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ

Το avatar του χρήστη patronas
Ο patronas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O patronas έγραψε στις 19:39, 29-08-10:

Καλησπέρα!Πέρασα ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας Λάρισας
Είμαι μαθητής "επαλ" και πέρασα τέταρτος σε σειρά επιτυχίας!Ήθελα να μάθω αν οι πρώτοι μαθητές του "επαλ" παίρνουν laptop

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 19:40, 29-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Revekka
Τη ρήτρα είναι μεγάλη απόφαση να την βάλεις, γιατί πολλοί καθηγητές (κακώς βέβαια, αλλά συμβαίνει) το παίρνουν τελείως στραβά και μπορεί να σε κόψουν. Ιδίως αν βάλεις καμιά τρελή ρήτρα του στυλ 9....

Το παιδί εννοούσε, να δώσεις κανονικά και αν δεν σου αρέσει να το ξαναδώσεις για βελτίωση. Με τη ρήτρα σε κόβουν αν δεν την πιάσεις. Με τη βελτίωση, μπορείς να κρατήσεις τον καλύτερο βαθμό, δηλαδή μπορεί να περάσεις έτσι και αλλιώς.

Πάντως, τη ρήτρα τη δέχονται με ευκολία από φοιτητές σε μεγάλα έτη, που κοιτάνε να ανεβάσουν ΜΟ...

Στη σχολή τη δική μας δεν υπάρχει στα υποχρεωτικά μαθήματα δυνατότητα βελτίωσης. Στα επιλογής, απλά μπορείς να πάρεις παραπάνω μαθήματα και να κρατήσεις τις καλύτερες βαθμολογίες.
Κάτι τέτοιο άκουσα για τα επιλογής. Το να δώσεις ένα μάθημα 2-3 φορές και να κρατήσεις όποια βαθμολογία θες δεν το έχω ακούσει.

Και μια δικιά μου απορία. Ο βαθμός του πτυχίου που παίζει ρόλο; Πχ στο ΑΣΕΠ;

Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 19:42, 29-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Κάτι τέτοιο άκουσα για τα επιλογής. Το να δώσεις ένα μάθημα 2-3 φορές και να κρατήσεις όποια βαθμολογία θες δεν το έχω ακούσει.

Και μια δικιά μου απορία. Ο βαθμός του πτυχίου που παίζει ρόλο; Πχ στο ΑΣΕΠ;
όχι και 2-3 φορές!!!χαχαχαχαχαχαχα
μιλάμε για μία φορά!

Κοίτα, ο βαθμός παίζει πολύ μεγάλο ρόλο για το μεταπτυχιακό!
Από κει και πέρα, νομίζω ότι σε διαγωνισμούς και τέτοια πολλαπλασιάζεται με συντελεστές, οπότε μετράει και εκεί.. αλλά δεν είμαι σίγουρη γι αυτό..

Παράθεση

sofi_mlg

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sofi_mlg
H sofi_mlg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H sofi_mlg έγραψε στις 01:04, 30-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από pepper ann
Αντιγράφω από άλλο τόπικ :
*Στα ΝΕΑ χτες έγραφε τα εξής:
Για την εγγραφή τους οι επιτυχόντες-ή νομίμως εξουσιοδοτημενο από αυτούς πρόσωπο- καταθέτουν στη γραμματεία της σχολής ή του τμήματος τα ακόλουθα δικαιολογητικά:
- Αίτηση για εγγραφή
-Τίτλο απόλυσης:απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του σχολείου αποφοίτησης ή νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο των τίτλων αυτών.
-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαιδευσης στην Ελλάδα.
-Έξι φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.
-Εκτός των ανωτέρω,μόνο όσοι πετυχαν από το Γενικό Λύκειο (90% και 10%) και ΕΠΑΛ-ΟΜΑΔΑ Β' (90%) υποβάλλουν και αντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης.

Φαντάζομαι ότι τα παραπάνω ισχύουν για κάθε σχολή
Την υπεύθυνη δήλωση πού δηλώνεται οτι δεν φοιτούμε σε άλλη σχολή από που την παίρνουμε;από το σχολείο;

Παράθεση

Selestian

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Selestian
Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 514 μηνύματα.

O Selestian έγραψε στις 01:14, 30-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από sofi_mlg
Την υπεύθυνη δήλωση πού δηλώνεται οτι δεν φοιτούμε σε άλλη σχολή από που την παίρνουμε;από το σχολείο;
Οχι θα εχει ετοιμο χαρτι να σου δωσει να συμπληρωσεις η γραμματεια της σχολης που περασες , ετσι τουλαχιστον ειναι στην δικια μου σχολη...

Παράθεση

euler92

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη euler92
Ο euler92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O euler92 έγραψε στις 01:32, 30-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από petropoulos43551
Οχι θα εχει ετοιμο χαρτι να σου δωσει να συμπληρωσεις η γραμματεια της σχολης που περασες , ετσι τουλαχιστον ειναι στην δικια μου σχολη...
Εκτός από αυτό,ζητάνε και απόδειξη ότι δεν είσαι γραμμένος αλλού,και μάλιστα πρέπει να είναι επικυρωμένο από κάπου.
Αντιγράφω από άλλο τόπικ :
*Στα ΝΕΑ χτες έγραφε τα εξής:
Για την εγγραφή τους οι επιτυχόντες-ή νομίμως εξουσιοδοτημενο από αυτούς πρόσωπο- καταθέτουν στη γραμματεία της σχολής ή του τμήματος τα ακόλουθα δικαιολογητικά:
- Αίτηση για εγγραφή
-Τίτλο απόλυσης:απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του σχολείου αποφοίτησης ή νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο των τίτλων αυτών.
-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαιδευσης στην Ελλάδα.
-Έξι φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.
-Εκτός των ανωτέρω,μόνο όσοι πετυχαν από το Γενικό Λύκειο (90% και 10%) και ΕΠΑΛ-ΟΜΑΔΑ Β' (90%) υποβάλλουν και αντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης.

Φαντάζομαι ότι τα παραπάνω ισχύουν για κάθε σχολή
Κάθε σχολή δεν καθορίζει τα δικά της;Πχ σε εμάς ζητούν και ακτινογραφία θώρακος,και εξέταση από δερματολόγο και παθολόγο.

Παράθεση

thanos-x-

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη thanos-x-
Ο thanos-x- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O thanos-x- Panathinaikos F.C. 1908 έγραψε στις 01:54, 30-08-10:

Γεία σε όλα τα παιδιά μέσα στο forum. Όπως όλοι οι φοιτητές έτσι και εγώ έχω κάποιες απορίες :

1. Αρχικά εγώ την πρώτη φορά που έδωσα πανελλαδικές πέρασα σε μια σχολή που δεν μου άρεσε και τοσο γι'αυτο ξαναέδωσα φέτος και πέρασα στην 2η επιλογή μου . Πρέπει να πάω στη σχολή που είχα γραφτεί για το έτος 2009-2010 και να ζητήσω ενδεχομένος κάποια διαγραφή ή άλλα χαρτιά για να μου επιτρέψουν να εγγραφώ στη νέα σχολή ?

2. Επειδή υπάρχει ίδια σχολή και στην Αθήνα (1η επιλογή μου) μπορώ να ζητήσω μεταγραφή (εχουμε χαμηλό εισόδημα και ειναι μέσα στο κριτήριο για τα χαμηλά εισοδήματα) και κάτα πόσο αυτο το αίτημα μου θα γίνει δεκτό ?

3. Για μεταγραφή ποιά χαρτιά χρειάζονται και πότε μπορεί να γίνει χρονικά το αίτημα και πότε θα βγεί η απόφαση ?

4. Πρέπει να κάτσω να παρακολουθήσω κάποιο εξάμηνο και έπειτα να ζητήσω μεταγραφή ?

5. Ποτε αρχίζουν οι εγγραφές και πότε τα μαθήματα ?

Αυτές είναι οι απορίες μου σε γενικές γραμμές και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις χρήσημες απαντήσεις σας !

Παράθεση

akiroskirios

Φοιτητής

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 716 μηνύματα.

O akiroskirios εγώ χώνω τις αρνητικές έγραψε στις 02:30, 30-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από thanos-x-
Γεία σε όλα τα παιδιά μέσα στο forum. Όπως όλοι οι φοιτητές έτσι και εγώ έχω κάποιες απορίες :

1. Αρχικά εγώ την πρώτη φορά που έδωσα πανελλαδικές πέρασα σε μια σχολή που δεν μου άρεσε και τοσο γι'αυτο ξαναέδωσα φέτος και πέρασα στην 2η επιλογή μου . Πρέπει να πάω στη σχολή που είχα γραφτεί για το έτος 2009-2010 και να ζητήσω ενδεχομένος κάποια διαγραφή ή άλλα χαρτιά για να μου επιτρέψουν να εγγραφώ στη νέα σχολή ?

2. Επειδή υπάρχει ίδια σχολή και στην Αθήνα (1η επιλογή μου) μπορώ να ζητήσω μεταγραφή (εχουμε χαμηλό εισόδημα και ειναι μέσα στο κριτήριο για τα χαμηλά εισοδήματα) και κάτα πόσο αυτο το αίτημα μου θα γίνει δεκτό ?

3. Για μεταγραφή ποιά χαρτιά χρειάζονται και πότε μπορεί να γίνει χρονικά το αίτημα και πότε θα βγεί η απόφαση ?

4. Πρέπει να κάτσω να παρακολουθήσω κάποιο εξάμηνο και έπειτα να ζητήσω μεταγραφή ?

5. Ποτε αρχίζουν οι εγγραφές και πότε τα μαθήματα ?

Αυτές είναι οι απορίες μου σε γενικές γραμμές και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις χρήσημες απαντήσεις σας !
1. Ναι, πρέπει να διαγραφείς από τη σχολή στην οποία είσαι γραμμένος από πέρισυ αφού όταν εγγραφείς στη νέα σου σχολή θα σου ζητήσουν βεβαίωση ότι δν φοιτείς σε άλλη σχολή..

2. 3. 4. Για το θέμα των μετεγγραφών καλύτερα να τηλεφωνήσεις ο ίδιος στη γραμματεία του υπουργείου παιδείας έτσι ώστε να σε ενημερώσουν

5. Για έγκυρες πληροφορίες ρίξε μια ματιά στο σαιτ της σχολής σου (ψάξτο στο google)...Νομίζω πως φέτος σε όλες τις σχολές οι εγγραφές γίνονται μεταξύ 13-30 Σεπτέμβρη (αν για κάποιον δν ισχύει αυτό παρακαλώ να το δηλώσει εδώ )..Τα μαθήματα αρχίζουν αρχές Οκτώβρη..Για περισσότερες λεπτομέρεις βλ. σαιτ της σχολής σου

Παράθεση

mourou (Λευτέρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη mourou
Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Έργων Υποδομής ΤΕΙ Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O mourou έγραψε στις 02:41, 30-08-10:

Ξέρει κανείς τί χρειάζεται για την εγγραφή στο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης ;

Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη petran_r21
Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 618 μηνύματα.

O petran_r21 έγραψε στις 02:58, 30-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από akiroskirios
1. Ναι, πρέπει να διαγραφείς από τη σχολή στην οποία είσαι γραμμένος από πέρισυ αφού όταν εγγραφείς στη νέα σου σχολή θα σου ζητήσουν βεβαίωση ότι δν φοιτείς σε άλλη σχολή..

2. 3. 4. Για το θέμα των μετεγγραφών καλύτερα να τηλεφωνήσεις ο ίδιος στη γραμματεία του υπουργείου παιδείας έτσι ώστε να σε ενημερώσουν

5. Για έγκυρες πληροφορίες ρίξε μια ματιά στο σαιτ της σχολής σου (ψάξτο στο google)...Νομίζω πως φέτος σε όλες τις σχολές οι εγγραφές γίνονται μεταξύ 13-30 Σεπτέμβρη (αν για κάποιον δν ισχύει αυτό παρακαλώ να το δηλώσει εδώ )..Τα μαθήματα αρχίζουν αρχές Σεπτέμβρη..Για περισσότερες λεπτομέρεις βλ. σαιτ της σχολής σου
Aρχες Οκτωβρη νομιζω

Παράθεση

akiroskirios

Φοιτητής

O akiroskirios εγώ χώνω τις αρνητικές έγραψε στις 03:00, 30-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από mourou
Ξέρει κανείς τί χρειάζεται για την εγγραφή στο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης ;
ψάξε εδώ http://www.teithes.com/forum/index.php?act=idx
Αρχική Δημοσίευση από petran_r21
Aρχες Οκτωβρη νομιζω
σωστά, Οκτώβρη ήθελα να γράψω

Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε στις 09:18, 30-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από euler92

Κάθε σχολή δεν καθορίζει τα δικά της;Πχ σε εμάς ζητούν και ακτινογραφία θώρακος,και εξέταση από δερματολόγο και παθολόγο.
Αυτά τα χαρτιά είναι απαραίτητα για την εγγραφή εκείνη τη στιγμή!

Τις εξετάσεις και τις ακτινογραφίες μπορείτε να τις πάτε και πιο μετά.
Όταν μπήκα εγώ στο πανεπιστήμιο, μας έλεγαν ότι θέλουν τις εξετάσεις μέχρι να κάνουμε την αίτηση για πτυχίο...Εγώ δεν τις είχα κάνει λοιπόν, και μέχρι να φτάσω στο πτυχίο, το κατήργησαν τελείως. Θέλω να πω ότι έχετε χρόνο για τις εξετάσεις!!

Παράθεση

Sonic_X

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Sonic_X
Ο Sonic_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής και Τεχνολογίας Υπολογιστών ΤΕΙ Λαμίας . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O Sonic_X έγραψε στις 11:10, 30-08-10:

Καλησπέρα παιδιά

Είναι κανείς απο το Τμήμα Πληροφορικής και Τεχνολογίας Υπολογιστών ΤΕΙ Λαμίας; Εχω μπερδευτεί λίγο με τις ιστοσελίδες της σχολής. Έχει μια παλία και μια καινούρια. Τις κοιτάω και τις 2 φυσικά για να βγάλω ακρη με καμια ανακοίνωση αλλα και παλι δεν βγάζω άκρη. Έχω βρει μόνο (μετα από αρκετό ψάξιμο) Τα προτεινόμενα συγγράματα για την σχολή μου, τα δικαιολογητικά εγγραφής και το πρόγραμμα της σχολής (όχι ώρες μαθημάτων) δηλαδή πότε ξεκινάνε τα μαθήματα, πότε είναι η εξεταστική περίοδος και τέτοια. Άλλες λεπττομέρειες δεν έχω βρει, αν μπορει κάποιος να βοηθήσει (γενικά για τετοια θεματα για τη σχολη εννοοω) θα του ημουν ευγνώμων.

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Παράθεση

skountouflis (κωνσταντινος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη skountouflis
Ο κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O skountouflis έγραψε στις 11:11, 30-08-10:

πότε γίνονται οι εγγραφές??

Παράθεση

Sonic_X

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Sonic_X
Ο Sonic_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής και Τεχνολογίας Υπολογιστών ΤΕΙ Λαμίας . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O Sonic_X έγραψε στις 11:17, 30-08-10:

Αν εννοείς για την δικιά μου σχολή εγώ διάβασα 13 εως 30 Σπετεμβριού.
http://www.neolaia.gr/wordpress/inde...loghtika-2010/

Εδώ το διάβασα δηλαδή και είναι μάλλον για όλες τις σχολές το ίδιο.

Παράθεση

Harry0000 (Χάρης)

Φοιτητής

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης των Υλικών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Harry0000 http://www.matersci.upatras.gr/ έγραψε στις 11:43, 30-08-10:

Να κάνω μια ερώτηση;;;
(Τι ρωτάω; Αφού θα την κάνω.... )

Στα εργαστήρια δίνουμε εξετάσεις στο τέλος;
Και αν ναι τι είδους; Γραπτές ή για παράδειγμα μας λένε "κάντε το τάδε πείραμα";

Παράθεση

Μπάμπης ο Άλλος

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Μπάμπης ο Άλλος
Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.

O Μπάμπης ο Άλλος έγραψε στις 12:02, 30-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Harry0000
Να κάνω μια ερώτηση;;;
(Τι ρωτάω; Αφού θα την κάνω.... )

Στα εργαστήρια δίνουμε εξετάσεις στο τέλος;
Και αν ναι τι είδους; Γραπτές ή για παράδειγμα μας λένε "κάντε το τάδε πείραμα";
Τις περισσότερες φορές, όχι πάντα, κάνετε εξέταση στο τέλος. Το αν θα είναι γραπτές ή πειραματικές ή συνδυασμός και των δύο εξαρτάται από το μάθημα και τον εκάστοτε καθηγητή. Για παράδειγμα, στα Ηλεκτρονικά η τελική εξέταση ήταν σ' ένα πείραμα απ' όσα είχαμε κάνει, το οποίο έπρεπε να εκτελέσουμε ο καθένας μόνος του, να πάρουμε τις μετρήσεις μας και να τις γράψουμε στο χαρτί, να εξηγήσουμε που οφείλονται τυχών αποκλισεις στις πειραματικές μετρήσεις από αυτές που θεωρητικά θα έπρεπε να είναι και να σχεδιάσουμε κάποια διαγράμματα (όταν αυτά τα κάνεις στο εργαστήριο προηγουμένως, στην τελική εξέταση τα έχεις συνηθίσει και είναι πανεύκολα και σχεδόν ίδια κάθε φορά),ενώ στον Προγραμματισμό έπρεπε να γράψουμε ένα πρόγραμμα στον υπολογιστή και να του δείξουμε ότι λειτουργεί και π.χ. στα Συστήματα αυτόματου ελέγχου μας έδειχνε ένα ολόκληρο σύστημα και μας ζήταγε προφορικά να του πούμε τί κάνει. Τέλος, θυμάμαι π.χ. ότι στα Μικροκύματα, δώσαμε καθαρά γραπτή εξέταση στο τέλος. Συνήθως, ο βαθμός της τελικής εξέτασης απαιτούνταν να είναι 5 και άνω, αλλά σε ορισμένες περιπτώσεις προσμετρούνταν μαζί με τις εργασίες κλπ..

Δηλαδή, εξαρτάται απ' το μάθημα και κυρίως τον καθηγητή.

Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Pennylane
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος του τμήματος Επιστημών της Προσχολικής Αγωγής και του Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού Αιγαίου (Ρόδος) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 4,094 μηνύματα.

H Pennylane έγραψε στις 12:12, 30-08-10:

Παιδια, την Υπεύθυνη δήλωση, στην οποία δηλώνουμε ότι δεν έχουμε εγγραφεί σε άλλο Τμήμα ή Σχολή της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα. που θα το βρουμε ;;;

Παράθεση

Harry0000 (Χάρης)

Φοιτητής

O Harry0000 http://www.matersci.upatras.gr/ έγραψε στις 12:14, 30-08-10:

Να κάνω και μια άλλη ερωτησούλα....
Στο πρόγραμμα σπουδών της σχολής μου όταν λέει πρακτική εξάσκηση εννοεί τα εργαστήρια; Αν ναι σε τι διαφέρει το εργαστήριο φυσικής που το έχει ξεχωριστά;

ΥΓ. Ευχαριστώ Μπάμπη για την απάντησή σου (δεν εννοώ εσένα, αλλά τον άλλο )

@Pennylane
Στο site της σχολής μου λέει οτι το παίρνεις από την γραμματεία. Οπότε λογικά το συμπληρώνεις την ώρα της εγγραφής (νομίζω....)

Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη Pennylane
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος του τμήματος Επιστημών της Προσχολικής Αγωγής και του Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού Αιγαίου (Ρόδος) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 4,094 μηνύματα.

H Pennylane έγραψε στις 12:22, 30-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Harry0000
@Pennylane
Στο site της σχολής μου λέει οτι το παίρνεις από την γραμματεία. Οπότε λογικά το συμπληρώνεις την ώρα της εγγραφής (νομίζω....)
ευχαριστω πολυ

Παράθεση

NemesisRose (Κ@τερίν@)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NemesisRose
H Κ@τερίν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 196 μηνύματα.

H NemesisRose Oh la la έγραψε στις 13:08, 30-08-10:

Έμαθε κανείς πότε ξεκινάει το Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλονίκης?

Παράθεση

taratata (Ηρώ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη taratata
H Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Πάτρας και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H taratata έγραψε στις 13:40, 30-08-10:

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτιιι! Για το πότε θα αρχίσουν οι εγγραφές στο Πανεπιστήμιο Πατρών, θα δω εδώ την ημερομηνία;
http://www.upatras.gr/
[εκεί που λέει "Ανακοινώσεις", δίπλα].
Θα το γράφει εκεί;
Μήπως έμαθε κανείς τις ημερομηνίες;
Και τις εξετάσεις [κάπου το διάβασα στις προηγούμενες σελίδες] μπορούμε να τις κάνουμε αργόοοτερα, αφού ξεκινήσουν τα μαθήματα;
Ας μου απαντήσει κάποιος xD

Παράθεση

spiros0411

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη spiros0411
Ο spiros0411 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O spiros0411 έγραψε στις 13:50, 30-08-10:

καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

πέρασα 4ος στο ΤΕΙ θεσσαλονικης λογιστική(4ος απο τους 5 που πήραν)

1) ποτέ είναι οι εγγραφές?
2)τι δικαιολογητικά χρειάζομαι για την έγγραφη και που θα τα βρω?
3)περνω κάποιο χρηματικό ποσό ή κάποια επιδότησή που πέρασα 4ος?

Ελπίζω να μη σας κούρασα άπλα θα κάνω ένα ταξίδι 'αστραπή' στη θεσσαλονικη και θέλω να με προετοιμασμένος ώστε να τελειώσω γρήγορα και να επιστρέψω κερκυρα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :-))))

Παράθεση

akiroskirios

Φοιτητής

O akiroskirios εγώ χώνω τις αρνητικές έγραψε στις 14:07, 30-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από spiros0411

Ελπίζω να μη σας κούρασα άπλα θα κάνω ένα ταξίδι 'αστραπή' στη θεσσαλονικη και θέλω να με προετοιμασμένος ώστε να τελειώσω γρήγορα και να επιστρέψω κερκυρα.

http://www.teithes.com/forum/index.php?act=idx

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 14:16, 30-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από spiros0411

1. 13-30 νομίζω είναι οι εγγραφές
2. Δες στο site της σχολής σου αλλιώς κάνε ένα τηλέφωνο στη γραμματεία
3. Λόγω σειράς δε νομίζω. Ο 4/5 θεωρείτε από τους τελευταίους.

Παράθεση

oasis

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη oasis
H oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 277 μηνύματα.

H oasis γράφει, έγραφε, γράψει, έγραψε στις 14:26, 30-08-10:

Παιδιά με το ίντερνετ τι θα γίνει, τι θα βάλετε; υπάρχει κάποιο πακέτο για φοιτητές με λιγότερα χρήματα;

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 15:16, 30-08-10:

Ναι, είναι το δίοδος.

Παράθεση

funker_3

Μαθητής Β' λυκείου

Το avatar του χρήστη funker_3
Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 86 μηνύματα.

O funker_3 έγραψε στις 22:16, 30-08-10:

Xρειαζεται να παρουμε κανενα επιπλεον χαρτι απο το λυκειο για να γραφτουμε στην σχολη?
απολυτηριου λυκειου κτλ τα εχω....ολα τα χαρτια που μας εδωσαν τελη ιουνιου
χρειαζεται και αλλα?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους