Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,350 εγγεγραμμένα μέλη και 3,093,990 μηνύματα σε 96,228 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 459 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool.

Εγγραφή Βοήθεια

Απορίες για κατατακτήριες

Amelie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Amelie
H Amelie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H Amelie έγραψε στις 15:57, 14-11-06:

Ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες στο Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας..
ηθελα να ρωτήσω αν είναι κανείς φοιτητής εκεί για να ρωτήσω μερικά πράγματα..Επίσης αν γνωρίζετε σε ποιο φωτοτυπάδικο μπορώ να βρώ σημειώσεις μαθημάτων και περασμένα θέματα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 20:22, 14-11-06:

Για ποια πολη μιλαμε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,603 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 20:59, 14-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από Amelie
Ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες στο Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας.
ηθελα να ρωτήσω αν είναι κανείς φοιτητής εκεί για να ρωτήσω μερικά πράγματα..
Έχεις ενημερωθεί για τις προθεσμίες υποβολής αιτήσεων? Κι εγώ δίνω και η καταληκτική ημερομηνία είναι αύριο 15 Νοεμβρίου...ελπίζω να'χεις κάνει αίτηση ..εκτός και διαφέρει η ημερομηνία ανάλογα τη σχολή...σπεύσε άμεσα αν δεν έχεις απευθυνθεί στο αντίστοιχο τμήμα...

Χρειάζεται να καταθέσεις ένα επικυρωμένο..το τονίζω επικυρωμένο αντίγραφο του πτυχίου σου καθώς επίσης και επικυρωμένη αναλυτική βαθμολογία των μαθημάτων.

Τέλος, θα σου δώσουν να συμπληρώσεις και μια αίτηση με τα στοιχεία σου στο πανεπιστήμιο όπου θές να εισαχθείς...εννοείται ότι η αίτηση και τα υπόλοιπα που προανέφερα θα τα καταθέσεις στο αρμόδιο τμήμα του πανεπιστημίου που σε ενδιαφέρει..

Ελπίζω να τα γνωρίζεις αυτά..αν τα γνωρίζεις, good...αν δε τα γνωρίζεις κερνάς προφιτερόλ

Δε τυγχάνει να μπορώ να σε διαφωτίσω για μαθήματα γιατί εγώ δίνω σε άλλο κλάδο εξετάσεις..

Kαρά-SOS: δεν πιάνει η αναλυτική βαθμολογία σταλμένη με fax από τη σχολή σου για πρωτότυπο (δε την επικυρώνει ούτε το ΚΕΠ εκτός και δώσεις στη σχολή σου σαν αριθμό fax τηλέφωνο κάποιου ΚΕΠ)...

..αν δεν έχεις τελειώσει Αθήνα επειδή είμαι αδαής για το που έχει Θεολογίες και δεν έκανες ακόμα αίτηση τότε πρέπει να προσκομίσεις και μια υπεύθυνη δήλωση στη γραμματεία της σχολής που επιθυμείς που θα λέει ότι θα καταθέσεις ακριβές αντίγραφο του πρωτοτύπου της αναλυτικής εντός 10 ημερών..πράγμα που σημαίνει να επικοινωνήσεις με τη σχολή σου να στη στείλουν ταχυδρομικώς ή μέσω fax από ΚΕΠ, όπως προείπα...αλλά θα στα πούν και στη γραμματεία αυτά...

Επίσης αν γνωρίζετε σε ποιο φωτοτυπάδικο μπορώ να βρώ σημειώσεις μαθημάτων και περασμένα θέματα.
Δηλαδή μπορεί να βρεί κανείς σημειώσεις μαθημάτων, συγγράματα και ύλη για εξετάσεις σε φωτοτυπάδικο?

Μου μοιάζει σα να πηγαίνω στη λαϊκή να αγοράσω μια porche carrera..

Get real...

Θα στρώσεις κωλ@ρ@κι down και θα οργανωθείς...

Σου συνιστώ μέσα από το site της σχολής που σε ενδιαφέρει ή ακόμα καλύτερα όταν θα κάνεις την αίτηση (ή αν την έχεις κάνει κάνε άλλη μια βόλτα) για να ζητήσεις συνδρομή καθηγητών...η γραμματεία των τμημάτων είναι παντελώς άσχετη με συνιστώμενη βιβλιογραφία...

Επικοινώνησε τηλεφωνικά με τους καθηγητές των μαθημάτων προς εξέταση να σου προτείνουν βιβλία ή και να σου δώσουν ακόμα κάποιο βιβλίο ή σημειώσεις εάν περισσεύουν...

Έσχατη λύση να δώσεις μερικά ευρώ να αγοράσεις 3 βιβλία...(3 μαθήματα πρέπει να δίνεις λογικά, όχι περισσότερα...)

Τί να πώ κι εγώ που θα δώσω μια περιουσία για 6 μαθήματα δεδομένου ότι δήλωσα παραπάνω απο 1 τμήματα...

Καλό διάβασμα ...

Άντε και να σκίσουμε..!

Παράθεση

Amelie

Δραστήριο Μέλος

H Amelie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H Amelie έγραψε στις 11:13, 15-11-06:

Έκανα αίτηση και τα ξέρω αυτά που λες...
Μίλησα και με καθηγητές γιατι άλλη ύλη έλεγε το site και άλλη η γραμματεία...
Φυσικά και θα διαβάσω απλά θα ήθελα να έχω μια ιδέα για τα θέματα..Τα μαθήματα είναι αρκετά θεωρητικά και εγώ προέρχομαι από οικονομικό τμήμα...
Εσύ σε ποια σχολή δίνεις??

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Για ποια πολη μιλαμε;

Αθήνα..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 31-08-11 στις 07:06. Αιτία: merge
Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,603 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 12:35, 15-11-06:

Έκανα αίτηση και τα ξέρω αυτά που λες...

Είπα να στα γράψω για παν ενδεχόμενο...πάει το προφιτερόλ δηλαδής ?

Μίλησα και με καθηγητές γιατι άλλη ύλη έλεγε το site και άλλη η γραμματεία...
Να δείς τί μπάχαλο κοτζάμ Γεωπονικό Πανεπιστήμιο...

1. Στο site του Γ.Π.Α. και για τα περισσότερα τμήματα δεν είχε καν τα μαθήματα για τις κατατακτήριες εξετάσεις...το θεωρούσαν δεδομένο να τα ξέρεις!

2. Ύλη ανύπαρκτη και όπου υπήρχε ήταν γενική και αόριστη...

3. Βιβλιογραφία ανύπαρκτη με εξαίρεση ένα τμήμα..

4. Έχουν μείνει ακόμα στο ακαδημαϊκό έτος 05-06...

Σταυροκοπήθηκα που υπήρχαν τα τηλέφωνα της γραμματείας κάθε τμήματος...αλλιώς για να τους βρώ θα τραγουδούσα το "δώσε ένα χεράκι Νώντα..11.8.80"..

Φυσικά και θα διαβάσω απλά θα ήθελα να έχω μια ιδέα για τα θέματα..
Είναι κάτι σαν εξεταστική του ιδίου του τμήματος...σε αυτό το επίπεδο δυσκολίας θα κυμανθούν τα θεματάκια..βέβαια από σχολή σε σχολή υπάρχει μια μικρή απόκλιση σκεπτικών..

Μεγάλο ρόλο, ίσως να παίζει η σχολή από την οποία έχεις αποφοιτήσει λόγω των γνωστών συντεχνιακών διαφορών και προκαταλήψεων...

Πιθανολογώ, δηλ. τα θέματα κατατακτηρίων εξετάσεων πτυχιούχων Τ.Ε.Ι. να είναι μεγαλύτερης δυσκολίας, χωρίς να παίρνω κι όρκο ...μπορεί η ύλη να είναι η ίδια αλλά δε θα πειστώ ποτέ ότι θα αντιμετωπιστώ με την ίδια εύνοια (αν τεθεί θέμα ευνοϊκότητας) όσο ένας πτυχιούχος Α.Ε.Ι..

keyword: αλληλεγγύη..

Ίσως, να φταίει και η καχύποπτη φύση μου...

Εκτός πια, και τα θέματα είναι κοινά οπότε μόκο...αλλά αν είναι κοινά γιατί βγάζουν ξεχωριστή ύλη για το καθένα?

Κι εσύ ΤΕΙτζού ?

Μόνο αν μπορέσεις να βρείς κάποιον που χει περάσει το μάθημα και ζητιανέψεις για παλιότερα θέματα...

Δεν είμαι αυτής της τακτικής, πάντως..

Θα εκτιμήσεις περισσότερο τον εαυτό σου όταν η επιτυχία σου χτυπήσει τη πόρτα με το μέγιστο των κόπων σου..

Εκτιμώ την μέριμνα μου να μη κάνω καμιά παραχώρηση στην ευκολία όταν πρόκειται για ζητήματα γνώσης..

Tα μαθήματα είναι αρκετά θεωρητικά και εγώ προέρχομαι από οικονομικό τμήμα...
Εσύ σε ποια σχολή δίνεις??
1. Γεωπονικής Βιοτεχνολογίας (Γενική Μικροβιολογία, Γενετική, Φυσιολογία Φυτών)

2. Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων (Γενικα Μαθηματικά Ι, Φυσιολογία Φυτών και Γενική και Ανόργανη Χημεία)

3. Αξιοποίησης Φυσικών Πόρων και Γεωργικής Μηχανικής (Γενικά Μαθηματικά Ι, Φυσική, Γενική και Ανόργανη Χημεία)

Σύνολο 6 μαθήματα (γιατί υπάρχουν και κοινά) ...

Το άλλο που ακόμα δε βγήκε το πρόγραμμα εξετάσεων και οι ημερομηνίες?

Δηλ ξεκίνα μ@λ@κΑ να διαβάζεις τόνους σελίδων και να μη ξέρεις τη σειρά των μαθημάτων και το πότε...

1-20 Δεκεμβρίου οι εξετάσεις...

Καραγκιόζηδες...λές και έχουμε σκληρό δίσκο αντί μυαλό...

Συγχύστηκα, πάω να φάω μια Crunch...

Τί μαθήματα δίνεις εσύ, μικρή κι απαίσια Αμελούμπα ?

Ελπίζω όταν θα δίνεις exams να μοιάζει με τη ταινία "Fabuleux destin d'Amelie Poulain" και να ανταμειφθείς όπως σου αξίζει...

Εγώ είμαι λίγο απαισιόδοξος (εκ φύσεως) κι ας έχω κάποιες εκλάμψεις απροσδιόριστης χαράς, at times..

H ογκωδέστατη ύλη μου'χει κάτσει στο λαιμό και δεν έχω μια πηγή να διαβάσω...και κάθε πηγή είναι πιο ογκώδης από τη προηγούμενη..

Πλάκωσε και κατάληψη σήμερα και ήθελα να καταθέσω και κάτι τελευταία χαρτιά...

Φοβάμαι θα πέσει παλούκωμα και θα τη κάνω για Καρπάθια να κλέψω τη καριέρα του βρυκόλακα...!! (σνιφ)

Παράθεση

Amelie

Δραστήριο Μέλος

H Amelie έγραψε στις 15:10, 15-11-06:

Μου έφτιαξες το κέφι αβάπτιστε..(θέλεις να γίνω η νονά σου??)
Λοιπόν..Εγώ δίνω...
Ερμηνεία Ιερών Κανόνων, Βιβλική Ιστορία & Φιλοσοφία της Θρησκείας..
Στο συγκεκριμένο τμήμα τα πράγματα είναι πολύ συντεχνιακά..Η ύλη είναι συγκεκριμένη αν και υπήρχαν διαφορές σε αυτά που σου έλεγαν στην γραμματεία και στην ύλη που είχε το site...Ήδη έσκασα 22 ευρώ για ένα βιβλίο που τελικά δεν χρειάζεται..Ευτυχώς που δεν είχα ξεκινήσει να το διαβάζω γιατί ήταν και 400 και σελίδες..
Επίσης τα βιβλία δεν μπορείς να τα βρείς όλα έξω..Τα δίνουν οι καθηγητές από τα γραφεία τους..Πήγα πριν και πήρα το σωστό για το ένα μάθημα και πλήρωσα 20 ευρώ...
Ευτυχώς ξέρουμε πότε γράφουμε..12 & 13 Δεκεμβρίου..Δύο μαθήματα την μια μέρα και ένα την επόμενη..
Εγώ είμαι από ΑΕΙ...Εχω τελειώσει το Ναυτιλιακό του Πανεπιστημίου Πειραιώς και φυσικά καμμία σχέση..Αλλά θέλω και ένα καθηγητικό τμήμα για την παιδαγωγική επάρκεια..Διάλεξα αυτό γιατί νόμιζα δεν θα έχει ανταγωνισμό αλλά την πάτησα γιατί έχουν πάρα πολλές αιτήσεις...
Αλλά δεν πειράζει..θα το προσπαθήσουμε...
Εσύ ξεκίνησες διάβασμα??Εγώ κάτι ψιλά..και δουλευω κιόλας και άστα να πάνε...Είμαι μια χαρούμενη κοπέλα στα πρόθυρα υπερκόπωσης...

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

O Δεσμώτης έγραψε στις 02:44, 16-11-06:

Μου έφτιαξες το κέφι αβάπτιστε..
Θα σου πάρω λατέρνα, κάνε κέφι και κέρνα ..τα ναζάκια σου άσʼ τα, με τη γάμπα σου σπάσʼ τα
κι όλα εγώ τα σπασμένα τα πληρώνω για σένα !

θέλεις να γίνω η νονά σου??
Θέλω νονά φραγκάτη,όμως...να μ'έχεις με τις ταυτότητες μου τίγκα στο καράτι, τα Κωνσταντινάτα μου τα χρυσά... και δώρα βαρβάτα τώρα που 'ρχονται Χριστούγεννα (μια LCD Philips 37'' HD TV και PS3 με το μεγάλο το δίσκο)

Και να με αγαπάς γιατί είμαι αγαπησιάρικο βαφτηστήρι, αμέ αμέ!

Και να μη ξεχνάς να με ταράζεις στα φιλιά...

..Εγώ δίνω Ερμηνεία Ιερών Κανόνων, Βιβλική Ιστορία & Φιλοσοφία της Θρησκείας..

Πόσοι είναι οι Ιεροί Κανόνες..ρωτάω για να δώ αν βγαίνει η ύλη γρήγορα...

Βιβλική ιστορία? Νώε, Δαυίδ και τέτοια? Ε ρε ιστοριούλες..έχει μέσα και για προιστορικά ζώα? Θα λέει και για μένα σε κάποιο κεφάλαιο λογικά !!

Η φιλοσοφία της Θρησκείας είναι άπαιχτο μάθημα...

Μήπως έπρεπε να δήλωνα κι εγώ Θεολογία ?

Στο συγκεκριμένο τμήμα τα πράγματα είναι πολύ συντεχνιακά..

Δεν έχεις πρόβλημα από τη στιγμή που είσαι πτυχιούχα ΑΕΙ...

Εγώ μόλις έμπαινα σε καθε γραμματεία (γιατί πήγα σε 3 διαφορετικές μιας και τα τμήματα δε συστεγάζονταν) και έλεγα ότι ήμουν απόφοιτος Τ.Ε.Ι. με κοιτούσαν κάπως...

Και είχα κάνει και μπάνιο απ'το πρωί..!

Θα τους θάμπωσε η ομορφιά μου, standard (και η ανεπιτήδευτη ευγένεια μου!!)

Η ύλη είναι συγκεκριμένη αν και υπήρχαν διαφορές σε αυτά που σου έλεγαν στην γραμματεία και στην ύλη που είχε το site
Πάλι καλά που δεν είχαν βγάλει στο site για ύλη, καμιά συνταγή μουσακά ή το δωδεκάλογο του καλού χριστιανού!

...Ήδη έσκασα 22 ευρώ για ένα βιβλίο που τελικά δεν χρειάζεται..Ευτυχώς που δεν είχα ξεκινήσει να το διαβάζω γιατί ήταν και 400 και σελίδες..
Άχου το...ράπισε τους...γύρνα το πίσω...δε μπορείς να το επιστρέψεις?

Επίσης τα βιβλία δεν μπορείς να τα βρείς όλα έξω..Τα δίνουν οι καθηγητές από τα γραφεία τους..
Έτυχε να το διαπιστώσω αυτό και έφαγα ολική πίκρα...και δε τους βρίσκει ούτε η Νικολούλη...το παίζουν φίρμες οι σαφρακιασμένοι!

Ευτυχώς ξέρουμε πότε γράφουμε..12 & 13 Δεκεμβρίου..Δύο μαθήματα την μια μέρα και ένα την επόμενη..
Εγώ δε ξέρωωωωωωωωωωω....1-20 Δεκ....διαφωτιστικό? Πώς το κόβεις?

Αρχόντισα της Σμύρνης είσαι εσύ...

Εγώ είμαι από ΑΕΙ...Εχω τελειώσει το Ναυτιλιακό του Πανεπιστημίου Πειραιώς και φυσικά καμία σχέση..Αλλά θέλω και ένα καθηγητικό τμήμα για την παιδαγωγική επάρκεια..Διάλεξα αυτό γιατί νόμιζα δεν θα έχει ανταγωνισμό αλλά την πάτησα γιατί έχουν πάρα πολλές αιτήσεις...

Μελλοντική μου δασκάλα

Αλλά δεν πειράζει..θα το προσπαθήσουμε...
Γράψε κάπου στη κόλλα "ζήτω ο Χριστόδουλος" να το σιγουρέψεις!

Εσύ ξεκίνησες διάβασμα??Εγώ κάτι ψιλά..και δουλευω κιόλας και άστα να πάνε...

Έχω αρχίσει επιχείρηση φρεσκαρίσματος στον απειροστικό λογισμό (Παράγωγοι, Ολοκληρώματα, Διαφορικές εξισώσεις) - από ένα κορυφαίο σύγγραμα που δανείστηκα - όπου ανέκαθεν ήμουν γάτος...

Δυστυχώς, πρέπει να συγκεντρώσω βιβλία και για τα υπόλοιπα μαθήματα γιατί οι σημειώσεις από το ΤΕΙ δε με ικανοποιούν...αν και καλύπτυν την ύλη...

Μου'δωσε κι ένας καθηγητής ενός εργαστηρίου που πήγα και τον βρήκα μετά απο επικοινωνία μέσω mail μαζί του, ένα τευχάκι που καλύπτει το 60% της ύλης -απ' ο,τι είπε- στη Φυσιολογία Φυτών συγκεκριμένα ...

Ξεκινάω με αυτά και next week (γιατί αυτή τη γουίκ είναι υπο κατάληψη η Σχολή) θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω με τους καθηγητές των μαθημάτων για να μου συστήσουν τι να αγοράσω γιατί δεν έχω και πολύ καιρό...

Αγχώθηκα τώρα...πάω να πιώ λίγο χυμό ανανά να δροσιστώ..

Είμαι μια χαρούμενη κοπέλα στα πρόθυρα υπερκόπωσης...

Στην υγειά σου χαρούμενη Amelie που η παιδαγωγική προς το παρόν μόνο σε αμελεί...αλλά όχι για πολύ

Υ.Γ. Να διαβάζουμε μαζί γιατί νιώθω μια απέραντη μοναξιά ...?

Παράθεση

Amelie

Δραστήριο Μέλος

H Amelie έγραψε στις 11:41, 16-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από avaptistos
Θέλω νονά φραγκάτη,όμως...να μ'έχεις με τις ταυτότητες μου τίγκα στο καράτι, τα Κωνσταντινάτα μου τα χρυσά... και δώρα βαρβάτα τώρα που 'ρχονται Χριστούγεννα (μια LCD Philips 37'' HD TV και PS3 με το μεγάλο το δίσκο)

Και να με αγαπάς γιατί είμαι αγαπησιάρικο βαφτηστήρι, αμέ αμέ!
Kαι να μη ξεχνάς να με ταράζεις στα φιλιά...
Φραγκάτη δεν είμαι δυστηχώς αλλά ο καλός μου είνια techno maniac οπότε τα καλύτερα γκατζετάκια θα σου παίρνω...
Φιλια και αγάπες όσα θές..Τσάμπα είναι άλλωστε...

Πόσοι είναι οι Ιεροί Κανόνες..ρωτάω για να δώ αν βγαίνει η ύλη γρήγορα...
Αυτό δεν μπορώ να στο απαντήσω γιατί ακόμα το συγκεκριμένο εν το διάβασα...Αλλά είναι πολλοί μάλλον και αλλάζουν και από Οικουμενική σε οικουμενική..

Βιβλική ιστορία? Νώε, Δαυίδ και τέτοια? Ε ρε ιστοριούλες..έχει μέσα και για προιστορικά ζώα? Θα λέει και για μένα σε κάποιο κεφάλαιο λογικά !!
Σε αναφέρει στο κεφάλαιο για τους Χεττίτες.....Σε σκότωσε ο αδελφός σου για να σου φάει το θρόνο...Αδικημένε μου εσύ...

Η φιλοσοφία της Θρησκείας είναι άπαιχτο μάθημα...
Πάω στοίχημα ότι αν σου δώσω να διαβάσεις τα δύο βιβλία της ύλης με τις ολοσέλιδες προτάσεις και τα ακαταλαβίστικα θα αλλάξεις γνώμη στην στιγμή...Αυτό που όλοι οι καθηγητές πανεπιστημίου θέλουν να γράφουν συγγράματα δεν το καταλαβαίνω..Αφού δεν το έχουν τι το παλεύουν??

Μήπως έπρεπε να δήλωνα κι εγώ Θεολογία ?
Φυσικά και έπρεπε....Διότι εγώ απο φυσιολογία φυτών, φυσικές και χημειες μαύρα μεσάνυχτα...

Πάλι καλά που δεν είχαν βγάλει στο site για ύλη, καμιά συνταγή μουσακά ή το δωδεκάλογο του καλού χριστιανού!
Αυτό το αποφύγαμε αλλά την σύγχιση όχι....

Έτυχε να το διαπιστώσω αυτό και έφαγα ολική πίκρα...και δε τους βρίσκει ούτε η Νικολούλη...το παίζουν φίρμες οι σαφρακιασμένοι!
Στην Θεολογική είναι φίρμες και οι βοηθοί...

Εγώ δε ξέρωωωωωωωωωωω....1-20 Δεκ....διαφωτιστικό? Πώς το κόβεις?
Το κόβω απολύτως διαφωτιστικό........

Υ.Γ. Να διαβάζουμε μαζί γιατί νιώθω μια απέραντη μοναξιά ...?
Λοιπόν....Θα βάζουμε καθημερινούς στόχους και θα πρέπει να τους πετύχουμε αλλιως θα κυνηγάει ο ένας τον άλλο και θα είμαστε και υπόλογοι σε όλους τους συμφορουμήτες μας....

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

O Δεσμώτης έγραψε στις 23:27, 16-11-06:

Φιλια και αγάπες όσα θές..Τσάμπα είναι άλλωστε...
Του έρωτος φιλιά? Δε το'χω κάνει με νονά !

Και να τα χρέωνες το πολύ να σου'δινα κανα μουστοκούλουρο...είμαι θεόστεγνος!

Σε αναφέρει στο κεφάλαιο για τους Χεττίτες.....Σε σκότωσε ο αδελφός σου για να σου φάει το θρόνο...Αδικημένε μου εσύ...

You see dead ppl..?

Join the club!!

Άβαντες Βοιωτοί Θεσσαλοί Μάγνητες Τέμμικες
Αθαμάνες Βρύγες Θράκες Μακεδόνες Τελχίνες
Αιγαίοι Γέτες Ιλλυριοί Μινύες Τυρρηνοί
Αιγύπτιοι Γραίοι Ιταλιώτες Μινώοι
Αίθικες Δάκες Ίωνες Μήδοι Ύαντες
Αινιάνες Δαναοί Κάδμειοι Μύσοι
Αίμονες Δόλοπες Κάρες Μολοσσοί Φιλισταίοι
Αιολείς Δραβίδες Καύκωνες Μυρμιδόνες Φθίοι
Αιτωλοί Δρύοπες Κεφαλλήνες Παφλαγόνες Φλεγύες
Ακράγαντες Δωριείς Κουρήτες Φοίνικες
Άονες Εθνικοί Κρήτες Πελασγοί Φρύγες
Αργείοι Εκτήνες Κυρηναίοι Περραιβοί Φωκείς
Άριοι Επειοί Κυλικράνες Πέρσες Χετταίοι
Αρκάδες Ετεοκρήτες Λαπίθες Πίεροι Χεττίτες
Αρκτάνες Ετρούσκοι Λέλεγες Σικελοί Αραμαίοι
Αχαιοί Θεσπρωτοί Λακροί Σιναΐτες

Από όλα αυτά διάλεξες να με ταυτίσεις με Χεττίτη?

Κι εσύ είσαι Παφλαγόνα, τότενε..

Πάω στοίχημα ότι αν σου δώσω να διαβάσεις τα δύο βιβλία της ύλης με τις ολοσέλιδες προτάσεις και τα ακαταλαβίστικα θα αλλάξεις γνώμη στην στιγμή...
Είχαν πέσει στα χέρια μου τα θρησκευτικά Λυκείου και είχα τσεκάρει τη φιλοσοφία των θρησκειών..what an obsession!

Μη λές τη λέξη στοίχημα, βγάζω σπιθουρομπίρμπιλα ..είναι ακόμα τόσο νωπό..

Αυτό που όλοι οι καθηγητές πανεπιστημίου θέλουν να γράφουν συγγράματα δεν το καταλαβαίνω..Αφού δεν το έχουν τι το παλεύουν??:hmm
Σου λέει, εδώ μέχρι και η Δήμητρα Λιάνη Παπανδρέου έβγαλε βιβλίο...εγώ που είμαι και καθηγητάρα δε θα βγάλω ?

Επιχείρημα όχι αστεία !

Το κόβω απολύτως διαφωτιστικό........
Βολταίρος και Μοντεσκιέ: όοολεεε όοοοολε...

Λοιπόν....Θα βάζουμε καθημερινούς στόχους και θα πρέπει να τους πετύχουμε αλλιως θα κυνηγάει ο ένας τον άλλο και θα είμαστε και υπόλογοι σε όλους τους συμφορουμήτες μας....
Μιλάς με Εκπαιδευτή Όπλων και Αξ/κό Βολής...θα σε πηγαίνω 50/50 από βολή σε βολή !

Άμα δε πετυχαίνεις το στόχο δηλ θα το ρίχνουμε στο γύρω γύρω όλοι ?

Δε με πιάνεις δε με πιάνεις? γκντουπ...καταραμένο σκαμπώ!

[κακία] Τί σημαίνουν τα αρχικά Τ.Ε.Ι. ?
Τελικά είμαστε ίσοι
Τί σημαίνουν τα αρχικά Α.Ε.Ι. ?
Αρχίδι@ είμαστε ίσοι [/κακία]

<== διάβασμα διάβασμα ! λολ

Παράθεση

Amelie

Δραστήριο Μέλος

H Amelie έγραψε στις 13:06, 17-11-06:

Παφλαγόνα??

Πως σου κατέβηκε αυτό πάλι????

Και δεν με φοβήζεις με τα όπλα..
κάνω σκοποβολή από πιτσιρίκη και ξέρω εξαιρετικό σημάδι..

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

O Δεσμώτης έγραψε στις 20:28, 17-11-06:

Παφλαγόνα?? Πως σου κατέβηκε αυτό πάλι????

Παφλαγόνα ναι, είσαι μια Παφλαφόνα ναι ναι, Παφλαγόνα, ακριβώς!

Για να μάθεις να με λές Χεττίτη..

Χάθηκε ένα "Μυρμιδόνας", ένα "Ακράγαντας", ένα "Φιλισταίος" ρε αδερφέ!

Και δεν με φοβήζεις με τα όπλα..
κάνω σκοποβολή από πιτσιρίκη και ξέρω εξαιρετικό σημάδι..
Χέθτηκα...

Έχεις κάνει νυχτερινή σκόπευση με διόπτρα και σκοποβολή με 200 φ/λ ταχυβολία ?

Με τι όπλο έχεις κάνει σκοποβολή?

Σφεντόνα για σπουργίτια, φυσοκάλαμο, πλαστικά αστεράκια Νίντζα, ψεύτικα πιστόλια για απόκριες, έκανες μπάλα τη χαρτοπετσέτα και τη πετούσες στο σκουπιδοκάλαθο, κάρφωνες το κεφτεδάκι στο τηγάνι ?

http://www.avatarity.com/search.php?sch=AMELIE&oper=or

Have a look..

Πώς πάει το reading?

Εγώ μόλις τέλειωσα το κεφάλαιο των πραγματικών συναρτήσεων μιας ή περισσότερων μεταβλητών κι αυτό το διάβασα όσο ήμουν στη τουαλέτα !!

Έτσι και πέσει καμιά υπερβολική συνάρτηση με sin h x, cos, tan kai cot την έκατσα...έχω πήξει...

Δε μπορώ να διαβάσω...δεεεε μπορώώωωωωωωωω, θέλω σέξ...

Παράθεση

Amelie

Δραστήριο Μέλος

H Amelie έγραψε στις 10:28, 20-11-06:

Σκοποβολή έχω κάνει με αεροβόλο και καραμπίνα οπότε τρέμε.....

Και εγώ λίγα διάβασα πάντως το Σ/Κ....

Αυτό με την τουαλέτα να το κοιτάξεις.......Εγώ πάλι διαβάζω στο μετρό....Με κοιτάνε όλοι σαν ζόμπι...

Και κομμένο το σεξ..Μην αποπροσανατολίζεσαι από το στόχο σου..

Παράθεση

D|m|tr| (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη D|m|tr|
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολογίας ΤΕΙ Καβάλας και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O D|m|tr| έγραψε στις 15:24, 08-12-07:

Καλησπέρα,

θα ήθελα να μου πείτε τι γνωρίζετε για τις κατατακτήριες εξετάσεις.

Έστω οτι περνάω πληροφορική σε ένα ΤΕΙ, γίνεται να πάω μέσω των εξετάσεων αυτών πληροφορική/ΗΜΜΥ σε ΑΕΙ; Τι προσόντα απαιτούνται για τις εξετάσεις αυτές; Είναι για όλους; Είναι δύσκολες;

Δεν ξέρω τίποτα για αυτές, απλά άκουσα οτι ένας πέρασε θεολογία και τελείωσε φυσικό μέσω κατατακτηρίων εξετάσεων.

Ευχαριστώ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη miv
Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,077 μηνύματα.

O miv έγραψε στις 15:30, 08-12-07:

Δεν ξερω πολλες λεπτομερειες. Απο τα λιγα ομως που γνωριζω ειναι πολυ δυσκολες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

D|m|tr| (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη D|m|tr|
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολογίας ΤΕΙ Καβάλας και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O D|m|tr| έγραψε στις 15:02, 11-12-07:

Kανείς δεν ξέρει τίποτα παραπάνω;

Παράθεση

Κάγκουρας

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Κάγκουρας
Ο Κάγκουρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O Κάγκουρας έγραψε στις 21:45, 11-12-07:

http://www.##############/katataktiries/

you know the meaning of "googling" ?

http://www.google.gr/search?q=%CE%9A...ient=firefox-a

Παράθεση

ioannaki

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη ioannaki
H ioannaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H ioannaki έγραψε στις 16:40, 12-01-08:

Εγω εχω ακουσει πως ειναι ψιλογελοιες

Παράθεση

guystyle

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη guystyle
Ο guystyle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O guystyle έγραψε στις 15:44, 03-06-08:

γεια σας θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε την υλη των κατατακτηριων για θεολογια αθηνας.ειμαι αποφοιτος αει.ξερετε μηπως ποσες θεσεις ειναι περιπου?

προσοχη:της θεολογιας θελω οχι της κοινωνικης θεολογιας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:09, 03-06-08:

Σε μια συζητιση φετος με καθηγιτη κατι μας ειχε πει για 80 θεσεις ανα δυο χρονια, δεν ξερω βεβαια αν ισχιει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

guystyle

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη guystyle
Ο guystyle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O guystyle έγραψε στις 16:22, 03-06-08:

με τη καμια.ουτε η νομικη δε δινει τοσες θεσεις που οι φοιτητες υπερβαινουν τους 400.και θα μπουν απο κατατακτηριες 80 ατομα?με τιποτα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 16:29, 03-06-08:

Καλά για 80 άτομα δεν το συζητώ καν. Το ποσοστό βγαίνει επί των αριθμό των εισαχθέντων μέσω Πανελληνίων. Βρες πόσα περίπου άτομα μπαίνουν με Πανελλήνιες και υπολόγισε περίπου 2-3% για όσους προέρχονται από ΑΕΙ (από ΤΕΙ είναι λίγο μεγαλύτερο το ποσοστό-γύρω στο 5%). Πάρε τηλ στη γραμματεία της σχολής να σου πουν με σιγουριά πόσα άτομα ακριβώς θα πάρουν με κατατακτήριες.

Παράθεση

vaggelakisgr (Βαγγέλης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη vaggelakisgr
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O vaggelakisgr έγραψε στις 20:39, 10-07-08:

μήπως γνωρίζετε αν από θεολογία μπορώ όταν τελειώσω να δώσω κατατακτήριες και να πάω δημοσιογραφία

Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc
Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,806 μηνύματα.

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 20:47, 10-07-08:

Και βέβαια μπορείς.

Παράθεση

n1kous (Νικος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη n1kous
Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιόνιο Ειδίκευση Μετάφρασης ή Διερμηνείας (Κέρκυρα) . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O n1kous έγραψε στις 20:57, 10-07-08:

μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ακριβως ειναι αυτες οι εξετασεις?

Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 21:04, 10-07-08:

Έχοντας ήδη πτυχίο από ανώτατο εκπαιδευτικό ίδρυμα, δίνεις εξετάσεις στην ύλη μερικών μαθημάτων τους πρώτου έτους του τμήματος του ιδρύματος στο οποίο θες να εισαχθείς (η ύλη καθορίζεται από το εκάστοτε ίδρυμα) και παίρνουν αυτούς με τη μεγαλύτερη βαθμολογία** μέχρις ότου καλυφθούν οι προσφερόμενες θέσεις.

** Δεν γνωρίζω αν δέχονται ακόμα και αυτούς που έγραψαν κάτω από τη βάση σε περίπτωση που δεν έχουν καλυφθεί οι θέσεις.

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,238 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 21:06, 10-07-08:

Νομιζω οτι και οι κατοχοι πτυχιου ΤΕΙ εχουν δικαιωμα συμμετοχης στις κατατακτηριες.

Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 21:08, 10-07-08:

Βεβαίως.
Πλέον τα ΤΕΙ λέγονται Α(νώτατα)ΤΕΙ. Για αυτό είπα ανώτατα ιδρύματα.
edit: Επίσης και από ανώτερα εκπαιδευτικά ιδρύματα μπορούν να εισαχθούν στα ανώτατα, αρκεί να υπάρχει αντιστοιχία βάσει του ΥΠΕΠΘ.

Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη chris_90
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,238 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε στις 21:09, 10-07-08:

Α οκ! Νομιζα οτι με το ανωτατα εκπαιδευτικα ιδρυματα εννουσες μονο τα ΑΕΙ!

Παράθεση

n1kous (Νικος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη n1kous
Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιόνιο Ειδίκευση Μετάφρασης ή Διερμηνείας (Κέρκυρα) . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O n1kous έγραψε στις 21:09, 10-07-08:

φχαριστω πολυ!!!

Παράθεση

Proudqueen

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Proudqueen
H Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 540 μηνύματα.

H Proudqueen έγραψε στις 02:40, 11-07-08:

να πουμε και το αλλο ,οτι παιρνουν ΛΙΓΑ ελαχιστα ατομα οποτε ειναι πολυ δυσκολο να μπεις...
ακομη εχω ακουσει οτι μπορεις να μπεις σε αλλη σχολη με το βαθμο του πτυχιου αν ξερει κανεις κατι ας μας πει

Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 10:32, 11-07-08:

Λέγοντας "κατάταξη πτυχιούχων" συμπεριλαμβάνουμε δύο τρόπους εισαγωγής. Ο ένας είναι οι εξετάσεις και ο άλλος με το βαθμό του πτυχίου. Επειδή όμως δεν ξέρω και πολλά πάνω στο θέμα (επειδή κάτι τέτοιο αυτή τη στιγμή δε με αφορά), θα δώσω ένα link: http://www.ypepth.gr/el_ec_page790.htm

ΥΓ: Αν ψάξετε στο google θα βρείτε πολλές (;) ακόμα πληροφορίες.

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 10:11, 30-11-08:

Όποιος σπουδάζει ΑΣΟΕΕ κ συγκεκριμένα στο Τμήμα Οργάνωσης κ Διοίκησης Επιχειρήσεων κ μπορεί να με βοηθήσει, plz ας μου δώσει τα φώτα του...

Χρειαζομαι επειγόντως τη βοήθειά σας για τις κατατακτήριες εξετάσεις της ΑΣΟΕΕ τον Ιανουάριο.
Πως θα βρω σημειώσεις/βιβλία 3 μαθημάτων στα οποία θα εξεταστώ?
Τι γνωρίζετε για τις κατατακτήριες εξετάσεις του ιανουαρίου στην ΑΣΟΕΕ?
Έχει δώσει κανένας κατατακτήριες εξετάσεις?
Κ το κυριότερο.... τα ΣΟΣ πως τα βρίσκω?

Παράθεση

recpect

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη recpect
H recpect αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H recpect έγραψε στις 17:05, 26-12-08:

Γεια σας παιδια.Ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει πως λειτουργουν οι κατατακτηριες....Δηλαδη μολισ τελειωσεις καποιο συγκεκριμενο τμημα μπορεις μεσω εξετασεων ν μπεις σε καποιο αλλο??

Παράθεση

aliki_s

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη aliki_s
H aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 230 μηνύματα.

H aliki_s έγραψε στις 17:33, 26-12-08:

Ναι.

Μόλις τελειώσεις μία σχολή, μπορείς αφού δώσεις κάποια μαθήματα να μπεις σε κάποια άλλη σχολη. Αν οι δύο σχολές έχουν συναφές αντικείμενο (πχ τοπογράφων-πολ. μηχ) θα μπεις σε προχωρημένο εξάμηνο. Αν όχι, μπαίνεις κανονικά στο 1ο.

Οι θέσεις βέβαια για κάθε τμημα είναι πολύ λίγες (2-4) τόσο για τους αποφοίτους ΤΕΙ όσο και για τους αποφοίτους ΑΕΙ (είναι συγκεκριμένος αριθμός θέσεων για κάθε κατηγορία) και αν λάβεις υπ όψιν και τον ανταγωνισμό που υπάρχει, είναι αρκετά δύσκολο να πετύχεις.

Τώρα, υπάρχει και άλλος τρόπος κατάταξης με βάση το βαθμό του πτυχίου αλλά δεν γνωρίζω πολλά γι αυτό.

Παράθεση

vaggelis1984

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη vaggelis1984
Ο vaggelis1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.

O vaggelis1984 έγραψε στις 18:14, 26-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από recpect
Γεια σας παιδια.Ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει πως λειτουργουν οι κατατακτηριες....Δηλαδη μολισ τελειωσεις καποιο συγκεκριμενο τμημα μπορεις μεσω εξετασεων ν μπεις σε καποιο αλλο??
Γενικά αφού έχεις τελειώσει με τις σπουδές σου και έχεις το πτυχίο ή
κάποιο χαρτί που να λέει ότι εκκρεμεί η ορκομωσία σου μπορείς να κάνεις αίτηση για συμμετοχή. Οι αιτήσεις γίνονται μέσα στο Νοέμβριο (συνήθως το πρώτο 10ημερο)και οι εξετάσεις γίνονται τον Δεκέμβριο (εκτός απροόπτων όπως καταλήψεις,απεργίες κτλ.).
Ανάλογα με το πτυχίο σου (ΑΕΙ/ΤΕΙ) μπορείς να περάσεις σε διαφορετικό εξάμηνο εφ'όσον πετύχεις στις εξετάσεις.
Περισσότερες πληροφορίες μπορείς να βρεις από την γραμματεία ή την ιστοσελίδα κάθε σχολής.
Ενδεικτικά δες για μερικά τμήματα τα παρακάτω:
Φυσικό Αθηνών
http://www.cc.uoa.gr/physics/helleni...ataktiries.htm
http://www.cc.uoa.gr/physics/helleni...katataxeis.htm
Η.Μ.Μ.Υ
http://www.ece.ntua.gr/index.php?opt...mid=85&lang=el
Μ.Ι.Θ.Ε
http://www.phs.uoa.gr/apps/announcem...eis2005-06.doc
ΙΑΤΡΙΚΗ Α.Π.Θ
http://www.cso.auth.gr/GREEK/Katatak...AUTh19a.gr.htm

Θέλει ψάξιμο και διάβασμα η διαδικασία και πρέπει να σκεφτείς ότι μιλάμε για 4-5 έτη σπουδών ακόμα :no1:

Παράθεση

recpect

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη recpect
H recpect αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H recpect έγραψε στις 22:50, 26-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από vaggelis1984
Γενικά αφού έχεις τελειώσει με τις σπουδές σου και έχεις το πτυχίο ή
κάποιο χαρτί που να λέει ότι εκκρεμεί η ορκομωσία σου μπορείς να κάνεις αίτηση για συμμετοχή. Οι αιτήσεις γίνονται μέσα στο Νοέμβριο (συνήθως το πρώτο 10ημερο)και οι εξετάσεις γίνονται τον Δεκέμβριο (εκτός απροόπτων όπως καταλήψεις,απεργίες κτλ.).
Ανάλογα με το πτυχίο σου (ΑΕΙ/ΤΕΙ) μπορείς να περάσεις σε διαφορετικό εξάμηνο εφ'όσον πετύχεις στις εξετάσεις.
Περισσότερες πληροφορίες μπορείς να βρεις από την γραμματεία ή την ιστοσελίδα κάθε σχολής.
Ενδεικτικά δες για μερικά τμήματα τα παρακάτω:
Φυσικό Αθηνών
http://www.cc.uoa.gr/physics/helleni...ataktiries.htm
http://www.cc.uoa.gr/physics/helleni...katataxeis.htm
Η.Μ.Μ.Υ
http://www.ece.ntua.gr/index.php?opt...mid=85&lang=el
Μ.Ι.Θ.Ε
http://www.phs.uoa.gr/apps/announcem...eis2005-06.doc
ΙΑΤΡΙΚΗ Α.Π.Θ
http://www.cso.auth.gr/GREEK/Katatak...AUTh19a.gr.htm

Θέλει ψάξιμο και διάβασμα η διαδικασία και πρέπει να σκεφτείς ότι μιλάμε για 4-5 έτη σπουδών ακόμα :no1:
Αντε ρε 4-5 χρονια?Ειχα την εντυπωση πως ηταν γυρω στα 2 χρονια...Εγω ειμαι αγγλικη φιλολογια κ στεφτομουν μηπως μπορεσω μετα ν κοιταξω για παιδαγωγικο....:iagree:

Παράθεση

PIL (Γιάννης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη PIL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 802 μηνύματα.

O PIL έγραψε στις 21:13, 02-01-09:

Τότε είναι 2 χρόνια.:no1:

Παράθεση

Myrtle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Myrtle
H Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 2,032 μηνύματα.

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε στις 23:38, 20-02-09:

Καλησπέρα! Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάποιο θέμα.

Λοιπόν, μία φίλη μου που τέλειωσε το ΤΕΙ Βρεφονηπιοκομίας της Αθήνας, θέλει να δώσει κατατακτήριες για Παιδαγωγικό (Πάτρας, Ιωαννίνων ή Αλεξανδρούπολης). Αυτό που θέλω να μάθω είναι σε ποιο έτος θα μπει αν περάσει(1ο ή 2ο). Λογικά, θα πρέπει να μπει στο 1ο αλλά κάπου διάβασα ότι όποιος μπαίνει από κατατακτήριες(ανεξαρτήτου σχολής) μπαίνει στο 2ο.

Εδώ λοιπόν θέλω τη βοήθειά σας. Αν κάποιος ξέρει σίγουρα την απάντηση, θα βοηθούσε πολύ!Ευχαριστώ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη princess
H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H princess έγραψε στις 02:12, 21-02-09:

Καλησπέρα! Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάποιο θέμα.

Λοιπόν, μία φίλη μου που τέλειωσε το ΤΕΙ Βρεφονηπιοκομίας της Αθήνας, θέλει να δώσει κατατακτήριες για Παιδαγωγικό (Πάτρας, Ιωαννίνων ή Αλεξανδρούπολης). Αυτό που θέλω να μάθω είναι σε ποιο έτος θα μπει αν περάσει(1ο ή 2ο). Λογικά, θα πρέπει να μπει στο 1ο αλλά κάπου διάβασα ότι όποιος μπαίνει από κατατακτήριες(ανεξαρτήτου σχολής) μπαίνει στο 2ο.

Εδώ λοιπόν θέλω τη βοήθειά σας. Αν κάποιος ξέρει σίγουρα την απάντηση, θα βοηθούσε πολύ!Ευχαριστώ!
Το έτος στο οποίο γίνεται η εισαγωγή, νομίζω ότι διαφέρει από σχολή σε σχολή και γι' αυτό πρέπει να ρωτήσει κάποιος στη γραμματεία της σχολής που ενδιαφέρεται.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μελιώ (-Το Νου Σου Στην- Αμέλεια)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Μελιώ
H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε στις 02:59, 21-02-09:

Πέρσι που είχα κοιτάξει για το Παιδαγωγικό Αθήνας δεν υπήρχαν κατατακτήριες , αλλά η εισαγωγή γινόταν με τον βαθμό του πτυχίου ο οποίος έπρεπε να είναι πολύ υψηλός ! Ενδεχομένως να ισχύει και στα άλλα τμήματα . Επίσης να σου πω πως σε κάποιες σχολές που γνωρίζω μπορεί η εισαγωγή να γίνεται στο 2ο έτος αλλά χρωστάς και τα μαθήματα του 1ου , δεν σημαίνει πως τα γλιτώνεις . Καλύτερα αναζήτησε πληροφορίες στο :
http://www.ypepth.gr/ τη σελίδα του υπουργείου παιδείας . Καλή επιτυχία εύχομαι !

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μελιώ : 21-02-09 στις 03:12.
Παράθεση

PADELIS SYMI (PADELIS)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη PADELIS SYMI
Ο PADELIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O PADELIS SYMI έγραψε στις 16:01, 15-03-09:

Από ποιές σχολές μπορώ με κατατακτήριες να περάσω Φαρμακευτική;

Παράθεση

razorbladeDream

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη razorbladeDream
H razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 988 μηνύματα.

H razorbladeDream έγραψε στις 14:18, 18-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από PADELIS SYMI
ΑΠΟ ΠΟΙΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ?
Απο οποιαδηποτε σχολη ακομα και απο ΤΕΙ αρκει να περασεις με καλο βαθμο τα μαθηματα τα οποια οριζει το καθε εκπαιδευτικο ιδρυμα.Γενικα οι κατατακτηριες δεν θα πρεπει να θεωρουνται ευκολες διοτι δεν ειναι καθολου ευκολο να γραψεις πααρα πολυ καλα αφου χρειαζεται μεγαλος βαθμος και αυτο γιατι περνουν λιγα ατομα καθε φορα οχι απλα λιγα πααρα πολυ λιγα.

Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Civilara
Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,181 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε στις 18:29, 09-04-09:

Ξεκινώντας την συζήτηση σε αυτό το topic, μήπως ξέρει κανείς πληροφορίες για τις κατατακτήριες εξετάσεις στο τμήμα Μηχανικών Οικονομίας και Διοίκησης; Σε ποιο εξάμηνο κατατάσσονται οι Διπλωματούχοι Πολιτικοί Μηχανικοί και σε ποια μαθήματα εξετάζονται;

Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

O Civilara Farewell έγραψε στις 18:51, 03-05-09:

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΑΙΔΙΑ

Κατέβασα την απόφαση για τους επιτυχόντες αποφοίτους πολυτεχνικών σχολών στις κατατακτήριες για τη σχολή Αγρονόμων-Τοπογράφων Μηχανικών ΕΜΠ οι οποίοι κατατάσσονται στο 5ο εξάμηνο. Στις υποχρεώσεις των κατατασσομένων μηχανικών για την απόκτηση του διπλώματος αγρονόμου-τοπογράφου μηχανικού δεν αναφέρεται πουθενά η υποχρέωση εκπόνησης διπλωματικής εργασίας.

1) Είναι αλήθεια ότι οι κατατασσόμενοι αυτής της κατηγορίας (Απόφοιτοι Πολυτεχνείων και Πολυτεχνικών σχολών) απαλλάσσονται από την εκπόνηση διπλωματικής εργσίας στο τμήμα Αγρονόμων-Τοπογράφων ΕΜΠ;

2) Ισχυεί κάτι αντίστοιχο στην σχολή Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ και γενικά στις άλλες σχολές του ΕΜΠ;

3) Τι ισχύει σχετικά με τις αναγνωρίσεις των μαθημάτων των 4 πρώτων εξαμήνων για τους κατατασσομένους στο 5ο εξάμηνο στην σχολή Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ;

4) Τι ισχύει σχετικά με τις αναγνωρίσεις των μαθημάτων των 4 πρώτων εξαμήνων για τους κατατασσομένους στο 5ο εξάμηνο στην σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ;

Όσοι έχετε περάσει με κατατακτήριες σε αυτές τις σχολές θα μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας αλλά και όσοι έχετε περάσει με πανελλήνιες και γνωρίζετε τι παίζει με τις κατατακτήριες είστε ευπρόσδεκτοι να πείτε την γνώμη σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Για όσους ενδιαφέρονται η απόφαση είναι στο url:

http://acadinfo.central.ntua.gr/gram...f?OpenDocument

Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

O Civilara Farewell έγραψε στις 07:26, 16-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από recpect

Κάθε τμήμα ΑΕΙ και ΤΕΙ προκυρήσσει κάθε χρόνο πρόσκληση για κατάταξη υποψηφίων. Με τον όρο κατάταξη εννοείται η εγγραφή στο αντίστοχο τμήμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (ΑΕΙ-ΤΕΙ) αποφοίτων άλλου τμήματος τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (ΑΕΙ-ΤΕΙ) χωρίς πανελλήνιες εξετάσεις. Συνεπώς για να είναι υποψήφιος για κατάταξη κάποιος πρέπει να είναι απόφοιτος κάποιου ΑΕΙ ή ΤΕΙ ή ισοδύναμων σχολών προς αυτά (όπως στρατιωτικές σχολές, αστυνομική ακαδημία, σχολή αστυφυλάκων κλπ.).

Οι αιτήσεις για κατάταξη γίνονται συνήθως σε κάθε τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στο διάστημα 1-15 Νοεμβρίου του αντίστοιχου ακαδημαϊκού έτους. Υπάρχουν 2 τρόποι κατάταξης των υποψηφίων και κάθε τμήμα συγκροτεί επιτροπή που αποφασίζει ποιον από τους 2 θα εφαρμόσει. Κάθε τμήμα ΑΕΙ-ΤΕΙ καθορίζει τον μέγιστο αριθμό των κατατασσομένων στο τμήμα υποψηφίων ως ποσοστό των εισακτέων με πανελλήνιες εξετάσεις. Το ποσοστό αυτό είναι ξεχωριστό για αποφοίτους ΑΕΙ, ξεχωριστό για αποφοίτους ΤΕΙ και ξεχωριστό για κατόχους Bachelor και Master ξένων πανεπιστημίων. Τα περισσότερα τμήματα ΑΕΙ καθορίζουν τον μέγιστο αριθμό των υποψηφίων για κατάταξη οι οποίοι είναι απόφοιτοι ΑΕΙ σε 2-3% των εισακτέων με πανελλήνιες εξετάσεις. Το αντίστοιχο ποσοστό για αποφοίτους ΤΕΙ είναι συνήθως 5-6 %. Σε κάθε ΑΕΙ ή ΤΕΙ έχουν δικαίωμα υποψηφιότητας για κατάταξη όλοι οι απόφοιτοι άλλων ΑΕΙ-ΤΕΙ ανεξάρτητα από την συνάφεια του αντικειμένου της σχολής που αποφοίτησαν με εκείνο της σχολής που επιθυμούν να καταταχθούν.

1) Η κατάταξη των υποψηφίων γίνεται με τον βαθμό πτυχίου. Το ποσοστό των κατατασσομένων υποψηφίων καλύπτεται ξεκινώντας από τον υποψήφιο με τον μεγαλύτερο βαθμό πτυχίου και προχωρώντας κατά φθίνουσα βαθμολογική σειρά μέχρι να συμπληρωθεί ο μέγιστος αριθμός των υποψηφίων για κατάταξη. Αν έχουν δηλώσει συμμετοχή στην κατατακτήρια διαδικασία λιγότεροι υποψήφιοι από τους μέγιστους (όπως ειπώθηκε παραπάνω) τότε δεν καλύπτεται το απαιτούμενο ποσοστό αν και αυτό δεν συμβαίνει ΠΟΤΕ όταν η κατάταξη γίνεται με βαθμό πτυχίου. Στις περισσότερες σχολές ΑΕΙ-ΤΕΙ στις οποίες η κατάταξη γίνεται με τον βαθμό πτυχίου, ο τελευταίος που κατατάσσεται δεν έχει βαθμό πτυχίου μικρότερο από 8,5. Αυτή η διαδικασία γίνεται ξεχωριστά για αποφοίτους ΑΕΙ και ξεχωριστά για αποφοίτους ΤΕΙ.

2) Η κατάταξη των υποψηφίων γίνεται με γραπτές εξετάσεις (κατατακτήριες εξετάσεις). Όλοι οι υποψήφιοι (απόφοιτοι ΑΕΙ-ΤΕΙ) εξετάζονται σε 3 μαθήματα. Κάθε μάθημα στις κατατακτήριες εξετάσεις περιλαμβάνει την ύλη ενός ή δύο ή ακόμα και τριών (το πολύ) μαθημάτων του προπτυχιακού κύκλου σπουδών. Σε καθε μάθημα ορίζονται 2 βαθμολογητές οι οποίοι βαθμολογούν με άριστα το 10 και βάση το 5. Έτσι σε κάθε μάθημα ορίζεται άριστα το 20 και βάση το 10. Ο βαθμός κάθε μαθήματος είναι ίσος με το άθροισμα των βαθμών των 2 βαθμολογητών. Για να θεωρηθεί ένας υποψήφιος ότι έχει επιτύχει στις κατατακτήριες εξετάσεις, πρέπει να έχει πιάσει τουλάχιστον 10/20 σε κάθε 1 από τα 3 μαθήματα. Έτσι ο μικρότερος προβιβάσιμος βαθμός είναι το 30/60. Παρόλα αυτά δεν περνάνε πάντα όλοι οι επιτυχόντες. Αν ο αριθμός των επιτυχόντων είναι μικρότερος από τον μέγιστο αριθμό των κατατασσομένων (όπως ορίστηκε παραπάνω) τότε κατατάσσονται όλοι στο τμήμα. Αν όμως ο αριθμός των επιτυχόντων είναι μεγαλύτερος από τον μέγιστο αριθμό των κατατασσομένων, τότε το μέγιστο ποσοστό καλύπτεται ξεκινώντας από τον υποψήφιο με την μεγαλύτερη βαθμολογία και προχωρώντας κατά φθίνουσα βαθμολογική σειρά.

Ανάλογα με την συνάφεια του αντικειμένου της σχολής που αποφοίτησε ο υποψήφιος για κατάταξη κατατάσσεται και στο αντίστοιχο εξάμηνο. Άλλοι κατατάσσονται στο 1ο, άλλοι στο 3ο, άλλοι στο 5ο και άλλοι στο 7ο ανάλογα με την σχολή προέλευσης και την σχολή στην οποία επιθυμεί να καταταχτεί. Σε άλλα μαθήματα θα εξεταστούν αυτοί που είναι υποψήφιοι για κατάταξη στο 1ο, σε άλλα αυτοί που είναι υποψήφιοι για κατάταξη στο 3ο,
σε άλλα αυτοί που είναι υποψήφιοι για κατάταξη στο 5ο και σε άλλα αυτοί που είναι υποψήφιοι για κατάταξη στο 7ο. Σε κάθε περίπτωση τα εξεταστέα για τις κατατακτήριες εξετάσεις μαθήματα ανήκουν στο ίδιο (προκειμένου για κατάταξη στο 1ο εξάμηνο) ή σε προγενέστερα (για κατάταξη στο 3ο, 5ο, 7ο εξάμηνο) εξάμηνα από το εξάμηνο κατάταξης. Αν η κατάταξη γίνει με εξετάσεις, αυτές συνήθως διενεργούνται στο διάστημα 1-15 Δεκεμβρίου του αντίστοιχου ακαδημαϊκού έτους, περίπου 1 μήνα μετά την υποβολή αίτησης για κατάταξη στην γραμματεία του τμήματος.

Αν η κατάταξη γίνει με κατατακτήριες εξετάσεις, τότε τα μαθήματα στα οποία εξετάστηκαν οι κατατασσόμενοι θα τους αναγνωριστούν με την εγγραφή τους στο τμήμα καθώς και μαθήματα που τα έχουν διδαχθεί πλήρως ή επαρκώς στην σχολή που αποφοίτησαν μετά από έγκριση του Διοικητικού Συμβουλίου

Μετά την κατάταξη ενός υποψηφίου, βγαίνει ανακοίνωση σχετικά με την αναγνώριση των μαθημάτων των προηγούμενων εξαμήνων από το εξάμηνο κατάταξης. Προφανώς δεν αναγνωρίζονται όλα. Δηλαδή αν κάποιος καταταχτεί στο 5ο εξάμηνο θα χρωστάει κάποια μαθήματα από τα 4 πρώτα εξάμηνο. Το ίδιο ισχύει και για κατάταξη σε άλλο εξάμηνο.

Οι υποψήφιοι που κατατάσσονται (είτε με εξετάσεις είτε με τον βαθμό πτυχίου) έχουν το δικαίωμα να υποβάλλουν στην γραμματεία της σχολής που κατατάχτηκαν αίτηση απαλλαγής φοίτησης και εξέτασης σε μάθημα οποιουδήποτε εξαμήνου το οποίο θεωρούν ότι το έχουν διδαχθεί πλήρως ή επαρκώς στην σχολή που αποφοίτησαν αρκεί να το έχουν δηλώσει στο αντίστοιχο εξάμηνο. Για να γίνει δεκτή η αίτηση πρέπει να καταθέσουν πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας των μαθημάτων και οδηγό σπουδών του τμήματος που αποφοίτησαν. Η αίτηση αυτή εξετάζεται από τον/τους αρμόδιο/ους διδάσκοντα/ες και αναλόγως εγκρίονεται ή όχι. Δεν υπαρχει περιορισμός στον αριθμό των μαθημάτων που επιθυμούν οι κατατασσόμενοι να υποβάλλουν αίτηση απαλλαγής φοίτησης και εξέτασης. Μαζί με την αίτηση αυτή υπογράφουν και μία υπεύθυνη δήλωση ότι δεν διεκδικούν καμία υποτροφία. Αν εγκριθεί η αίτηση, ως βαθμός μαθήματος ορίζεται ο βαθμός του αντίστοιχου μαθήματος της σχολής αποφοίτησης.

Οι εγγεγραμμένοι φοιτητές τμήματος ή σχολής της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που κατατάχτηκαν σε αυτό, δεν δικαιούνται φοιτητική ταυτότητα, δωρεάν συγγράμματα, δωρεάν σίτηση και γενικά τα προνόμια των εγγεγραμμένων φοιτητών με πανελλήνιες εξετάσεις.

Τα διακαιολογητικά που πρέπει να καταθέσεις στην γραμματεία του τμήματος είναι τα εξής:

1) Αίτηση υποψηφιότητας για κατάταξη (χορηγείται από την γραμματεία)
2) Επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου
3) Επικυρωμένο πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας μαθημάτων

Αν επιτύχεις στην κατατακτήρια δοκιμασία τότε θα κληθείς στην γραμματεία. Βγαίνει σχετική ανακοίνωση με τα ονόματα των υποψηφίων που κατατάσσονται και το εξάμηνο κατάταξης κάθε κατατασσομένου. Η γραμματεία θα σου ζητήσει:

1) Αίτηση εγγραφής (χορηγείται από την γραμματεία)
2) Μερικές έγχρωμες φωτογραφίες τύπου ταυτότητας (συνήθως 4)
3) Υπεύθυνη δήλωση ότι δεν είσαι εγγεγραμμένος σε άλλη σχολή ή τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στην Ελλάδα και την Κύπρο (χορηγείται από την γραμματεία)
4) Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας και επίδειξη της πρωτότυπης
5) Ιατρικές εξετάσεις από δερματολογο και παθολόγο καθώς και ακτινογραφία θώρακα. Ίσως ζητήσουν και αιματολογικές εξετάσεις.

Αυτά σε γενικές γραμμές. Ελπίζω να σε κάλυψα.

Παράθεση

NemesisDivina (Θωμα'ί'ς)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη NemesisDivina
H Θωμα'ί'ς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H NemesisDivina έγραψε στις 16:30, 26-05-09:

Γνωριζει κανεις αν ειναι δυνατον να δωσει κατατακτηριες εφοσον ειναι φοιτητης σε σχολη? Εννοω, πριν απο περας των σπουδων του? Πχ κοπελα κανοντας 2 η 3 ετη στη Θεολογια εδωσε για Αγγλικη Φιλολογια

Ευχαριστω εκ των προτερων

Παράθεση

iwanna

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη iwanna
H iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 372 μηνύματα.

H iwanna έγραψε στις 21:11, 26-05-09:

Πρέπει να έχεις ήδη ένα πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ για να δώσεις κατατακτήριες,αυτό είναι άλλωστε και το νόημά τους.

Παράθεση

yota1990

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη yota1990
H yota1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H yota1990 έγραψε στις 14:35, 22-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από NemesisDivina
Γνωριζει κανεις αν ειναι δυνατον να δωσει κατατακτηριες εφοσον ειναι φοιτητης σε σχολη? Εννοω, πριν απο περας των σπουδων του? Πχ κοπελα κανοντας 2 η 3 ετη στη Θεολογια εδωσε για Αγγλικη Φιλολογια

Ευχαριστω εκ των προτερων

Ισχυει αυτο που λες οτι η κοπελα δεν ειχε τελειωσει τη θεολογια,και εδωσε αυτεσ τις εξετασεις;;;

Παράθεση

cheery

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cheery
H cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 992 μηνύματα.

H cheery έγραψε στις 14:42, 22-06-09:

Βασικα δε γινεται, πρεπει να εχεις τελειωσει μια σχολη για να πας σε αλλη. Κατι τετοια κυκλοφορουν κατα καιρους αλλα ειναι μπουρδες, αν δε δειτε κατι επισημο μην το πιστευετε

Παράθεση

yota1990

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη yota1990
H yota1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H yota1990 έγραψε στις 15:00, 22-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από aleka
Βασικα δε γινεται, πρεπει να εχεις τελειωσει μια σχολη για να πας σε αλλη. Κατι τετοια κυκλοφορουν κατα καιρους αλλα ειναι μπουρδες, αν δε δειτε κατι επισημο μην το πιστευετε

Οχι ειναι σιγουρο οτι μ'αυτες τις εξετασεις μπορεισ να πας σε καποια αλλη σχολη του πεδιου!!!!! Το λεει και στην ιστοσελιδα της φιλοσοφικης σχολης!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Catalyst : 04-03-12 στις 13:39. Αιτία: Διόρθωση παράθεσης.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους